PDA

View Full Version : Cfar mendoni per Adelina Ismajlin?


Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

Urata
23-09-09, 21:51
Oh Oh ja rrasi padi Adja gazetes edhe bile tuj pritu me komentu ate pune,dulen krejt shpifje nja 300.000 ojro dada Adeline ne xhep.
Keta PDK-ja pernime dojn me ba Aden Donald Trump.

oh ate vetullen seksi ja hongte dada....:wink:


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

ps: nuk po di a me t'besu Legend! kom nis mos me 't'dashte ....!!!

psps: kesh tu besue krejt kur e pashe artikullin n'Gazeten Shqiptare, por kur e pashe n'fund qe tha marre nga Expressi, e "nema" vetin qe e lexova....!

murrizi
23-09-09, 21:52
aiiiiiiiha, po a hala n'qet pik jeni a ?
hė, hė, po njerit s'ish tu ja nie as pėr insekte e na tu ja "bajt dertin".

murrizi
23-09-09, 21:54
oh ate vetullen seksi ja hongte dada....:wink:


....!!!
Edhe une dade ........

















































































e due adelinen.

Urata
23-09-09, 21:57
Murriz, nuk i besoj thaqistat...!
jo more ti ske thaqiste...!:wink:

murrizi
23-09-09, 21:59
Murriz, nuk i besoj thaqistat...!

Edhe une jo, por kur ata e dojn adelinen, at'her bėjė pėrjashtime.

Etuta
24-09-09, 05:48
Une menzi qe i gjeta ato shkrime. Po krejt sallate ruse ishin more. S'po shiten gazetat as ka 10 centi. Nje foto e Ades e jau shton cmimin ne 30 cent.

Pizho (se rr nuk ma qet mos ke shkrue ti, se krejt po pergasin me shkrimet tua te forumit.

Murgesha nuk kam thene qe i kam lexue krejt ato postime, po e kam dhen ne satistike sesa ne qender te vemendjes e mban opinioni publik (lexo ushtria e Rugoves)Aden. Ama edhe te UCK e dojne boll tyben...

Urata
27-09-09, 17:58
...por Adelina u be e pavdekshme.
Sepse,Adelina Ismaili eshte femra me fatlume qe njoh: Femijeri te lumtur,nxenese e shkelqyer,pjese e nje familje te nderuar,femer e bukur,Miss Kosova,kengetarja me e suksseshme shqiptare,aktore e mrekullueshme.
Gjithmone kam pyetur veten:Si eshte jeta e saj private? Sepse zakonisht femra e mire eshte e mallkuar.
Fakti qe Adelina ia fali 3 vjet jete nje njeriu sikur Heroi Triumf,nje njeriu per te cilin e gjithe Kosova sot po thote "LAVDI",mua me ben te lumtur.Po te isha ajo,sot do isha personi me krenar ne Shqiptari.Shikoni pak ju lutem: Disa kengetare,fotomodele,etj., kerkojne mashkull me pasuri,emer,renome,bukuri,etj.Adelina ndoqi zerin e zemres:Zgjodhi njeriun e thjeshte,modest,por me zemren me te madhe ne Kosove.Logjikoni cfare mundesish kishte Adelina qe te jete me ndonje te pasur,apo njeri me fame,apo bukurosh,politikan,etj?!
Ncuk,ajo e deshti Triumfin te cilit i porosit
Mjere ai qe nuk perjetoi butesine tende,Sa te mjere ata qe nuk perjetuan dashurine tende.Shume prej jush,para dites tragjike ndoshta nuk keni degjuar per Triumfin.Adelina degjoi zerin e zemres se saj deri ne fund.Dhe jam i lumtur qe e prekrah,sepse shoh qe ende paska njerez qe vleresojne dicka te sinqerte.
ADELINA NUK GUXON TE VAJTOJE. ADELINA DUHET TE KRENOHET!
ADELINA-IKONE E KOHES SIME


asnje pike e presje si hiqet pjeses kur flet per Triumfin dhe Adelinen...! prandaj, ajo duhet te duhet sepse e deshti shume Trimin...!

cituar nga faqe e 24...! kurioziti t'shoh sa kam shkrue une per Adelina fillova t'lexoj...! pak here isha kon kyqur n'kete teme...! me teper kam shkrue n'Kohen dhe temen kur u vra Triumfi...!!! cdo gje e dija ne detaje n'ato dite...!!!

ps: pirro, "na" jem msue edhe te vdekurit ti vrasim...!


TRIUMFI ISHTE SHUME DJAL I DASHUR, andaj dhe iku shpejte ...! Me vie shume keq per Maman e tij pikerisht, do ta kete shume te veshtire faktin kur sheh Adelinen !!!!!!

Urata
27-09-09, 18:11
Adelines, do i shperblehen te gjitha...! AJO, duhet t'vazhdoj dhe me e forte se kurre...!

Do ta gjej njerin(mbase po flitet qe e ka gjetur) qe do ja don dhe dhimbjen e saj perkunder bukurise dhe zotesis se saj...!

pirro
27-09-09, 21:29
asnje pike e presje si hiqet pjeses kur flet per Triumfin dhe Adelinen...! prandaj, ajo duhet te duhet sepse e deshti shume Trimin...!

cituar nga faqe e 24...! kurioziti t'shoh sa kam shkrue une per Adelina fillova t'lexoj...! pak here isha kon kyqur n'kete teme...! me teper kam shkrue n'Kohen dhe temen kur u vra Triumfi...!!! cdo gje e dija ne detaje n'ato dite...!!!

ps: pirro, "na" jem msue edhe te vdekurit ti vrasim...!


TRIUMFI ISHTE SHUME DJAL I DASHUR, andaj dhe iku shpejte ...! Me vie shume keq per Maman e tij pikerisht, do ta kete shume te veshtire faktin kur sheh Adelinen !!!!!!

As ketij shkrimit tende nuk i hiqet asnje pik as presje

Makresh
28-09-09, 14:17
Se kam pa moti, a eshte be gjall kjo ēik, a e din najkush ? :rolleyes: jam bo merak e s'po m'zen gjumi n'sabah.

Legend
30-09-09, 03:26
Adelines, do i shperblehen te gjitha...! AJO, duhet t'vazhdoj dhe me e forte se kurre...!

Do ta gjej njerin(mbase po flitet qe e ka gjetur) qe do ja don dhe dhimbjen e saj perkunder bukurise dhe zotesis se saj...!

Ne fakt,Adelines PO I SHPERBLEHEN TE GJITHA,sepse gjate jetoi ne nje rreth ekstremisht primitiv ku nuk kuptohej,pushtonte dhe filloi te urrehej aq saqe "disa" bene balle te likuidojne njerez te tyre,qe te njollosin e thyjne Adelinen.
Realisht,fuqia e saj,influenca ne masa te gjera popullore matet me te gjithe lideret bashke.
Ka nje jete stabile,nje bukuri qe rrezaton,nje energji te pashoq,nje vullnet te qelikte,nje karriere qe cdo dite po rritet.
Pyetem...a do te martohej ne krye te 2 viteve nje shqiptar nese i vdes gruaja?! Cka mendon ti Urate e?
Keni dashur barabartesi,mesoni qe kur Zoti perkrah nje jeri,njeriu nuk guxon te kontestoje.
I gjalli me te gjallet...

Legend
30-09-09, 03:28
Se kam pa moti, a eshte be gjall kjo ēik, a e din najkush ? :rolleyes: jam bo merak e s'po m'zen gjumi n'sabah.
Ma Kreh-sh.
Hin pak ne youtube,e shko Adelina 2008 e 2009,ki me pa gjallni qe tybe ki mi hanger germat tua :)

Legend
30-09-09, 03:30
AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA PIZHOOOOOOOOO VEQ PER TYY...AHHHAHAHAHAHAHA NDEGJOJE MIRE CKA I BEN DRAGICA HASHES PER ADELINEN AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA.ANI MORI CIKA FOLNI DIQKA YEEEEAAAAHHHHHH...M`falni u eksitova.

HASHIM THAQI VS ADELINA ISMAILI



http://www.youtube.com/watch?v=gGDsbWlUaDQ

AlbaSoft
30-09-09, 03:41
Adelin moj Adelin ty te dashurojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

murrizi
30-09-09, 10:39
Ne fakt,Adelines PO I SHPERBLEHEN TE GJITHA,sepse gjate jetoi ne nje rreth ekstremisht primitiv ku nuk kuptohej,pushtonte dhe filloi te urrehej aq saqe "disa" bene balle te likuidojne njerez te tyre,qe te njollosin e thyjne Adelinen.
Realisht,fuqia e saj,influenca ne masa te gjera popullore matet me te gjithe lideret bashke.
Ka nje jete stabile,nje bukuri qe rrezaton,nje energji te pashoq,nje vullnet te qelikte,nje karriere qe cdo dite po rritet.
Pyetem...a do te martohej ne krye te 2 viteve nje shqiptar nese i vdes gruaja?! Cka mendon ti Urate e?
Keni dashur barabartesi,mesoni qe kur Zoti perkrah nje jeri,njeriu nuk guxon te kontestoje.
I gjalli me te gjallet...

Aden e dojm Legend (shumica besoj kėtu) nuk ke nevoj tė shpjegosh detaje tė jetės sė sajė kėtu.

shfletuesi_
30-09-09, 10:40
Mendoj qe eshte ne lidhje me nje djal nga gjilani i cili ka braktis gruan e e vet per Adelinen ai ndodhet ne Ch- Zvicerr edhe boll po tuten familja e ati far djali qe po i ban naj qka qekjo Adelina :)

shfletuesi_
30-09-09, 10:53
Adelines, do i shperblehen te gjitha...! AJO, duhet t'vazhdoj dhe me e forte se kurre...!

Do ta gjej njerin(mbase po flitet qe e ka gjetur) qe do ja don dhe dhimbjen e saj perkunder bukurise dhe zotesis se saj...!

Ajo pra Adelina eshte duke e prit me nenshkru Kapitullimin.... Kaputtt

Nuk ka than populli i jep 10 me hy ama te shkojn edhe 20 apo edhe ma shume e smundeseh as me dal...

Legend
30-09-09, 11:46
Aden e dojm Legend (shumica besoj kėtu) nuk ke nevoj tė shpjegosh detaje tė jetės sė sajė kėtu.

Pernime ? E ky "shfletusi" qe po "shpjegon" thashetheme te grave te Dabishevcit ,pse ketij s`po i thu?

Legend
30-09-09, 11:47
Ajo pra Adelina eshte duke e prit me nenshkru Kapitullimin.... Kaputtt

Nuk ka than populli i jep 10 me hy ama te shkojn edhe 20 apo edhe ma shume e smundeseh as me dal...

Shuj shuj se ja dha vulen ky,aaaaa u kry puna ee saj se qashtu ke than ti !
Hajt kqyrma filxhanin,kqyr kur kom me fitu loto une?
Ja nenshkrujte ti a?
Ani,e jona mbetet ,me te besu. :cool:

murrizi
30-09-09, 14:58
Pernime ? E ky "shfletusi" qe po "shpjegon" thashetheme te grave te Dabishevcit ,pse ketij s`po i thu?

Vetėm nji gjo mosu habit, pėr besimtaret muzika nuk po "bėjki" e kur ajo vjen edhe nga adelina, at'her edhe mė hiq !
Shfletuesi nuk ėshtė kushedi far fanatiki nė kėtė drejtim, por pse ja paska "frigėn" Adelines, kjo mė del paksa e turbullt.
Thashethemet si rasti i kėsaj lidhjeje (nėse ėshtė e vėrtetė) dėshmojn edhe mė shumė qė Adelina ėshtė njėra prej nesh, pra nuk don tė rangitet nė radhet e society's, ēka qė tjerat e bojn edhe pa i takuar ai titull.
Edhe njė gjė sa i pėrket YJĖVE si Adelina. Ata nuk bojn kurrė 100 vjetė, pėrkundrazi pėrshėndeten me ne me "kohė".

Urata
30-09-09, 19:09
Ne fakt,Adelines PO I SHPERBLEHEN TE GJITHA,sepse gjate jetoi ne nje rreth ekstremisht primitiv ku nuk kuptohej,pushtonte dhe filloi te urrehej aq saqe "disa" bene balle te likuidojne njerez te tyre,qe te njollosin e thyjne Adelinen.
Realisht,fuqia e saj,influenca ne masa te gjera popullore matet me te gjithe lideret bashke.
Ka nje jete stabile,nje bukuri qe rrezaton,nje energji te pashoq,nje vullnet te qelikte,nje karriere qe cdo dite po rritet.
Pyetem...a do te martohej ne krye te 2 viteve nje shqiptar nese i vdes gruaja?! Cka mendon ti Urate e?
Keni dashur barabartesi,mesoni qe kur Zoti perkrah nje jeri,njeriu nuk guxon te kontestoje.
I gjalli me te gjallet...


t'ma beje pyetjen se a do martohej Leonora mbas dy vjete qe i vdes" burri "do t'pergjigjesha ....! :wink: shfletues, cka mendon ti si drenicak....?


ps: valla e pashe qe po bente jete Adja, do foto ne boat....!!!

Zoti, ti fale te gjitha sins' kur arrin te bindesh se vetem ai egziston...!

Legend
06-10-09, 02:10
Hajt se nuk e ka sefte hahahaahahaha formalitet e ka.

Perhajr perhajr ishalla ja nin zanin e mire t shpise
Pse,kur ka qene e martueme kjo qika ti Pizho?
Hajt te kishe than qe po martohen Xhavit Haliti e Milaim Zeka,kisha besue.
Ishalla martohet me drenicak e ta kop mullen e barkit ty.:biggrin:

Legend
06-10-09, 02:13
Une menzi qe i gjeta ato shkrime. Po krejt sallate ruse ishin more. S'po shiten gazetat as ka 10 centi. Nje foto e Ades e jau shton cmimin ne 30 cent.

Pizho (se rr nuk ma qet mos ke shkrue ti, se krejt po pergasin me shkrimet tua te forumit.

Murgesha nuk kam thene qe i kam lexue krejt ato postime, po e kam dhen ne satistike sesa ne qender te vemendjes e mban opinioni publik (lexo ushtria e Rugoves)Aden. Ama edhe te UCK e dojne boll tyben...

Loqken ta honksha,isniqake vlla keto ta prejne ne cung.

Legend
06-10-09, 02:16
t'ma beje pyetjen se a do martohej Leonora mbas dy vjete qe i vdes" burri "do t'pergjigjesha ....! :wink: shfletues, cka mendon ti si drenicak....?


ps: valla e pashe qe po bente jete Adja, do foto ne boat....!!!

Zoti, ti fale te gjitha sins' kur arrin te bindesh se vetem ai egziston...!

Shyqyr qe Adja paska hoxhenic personale ketu me ja vulos bindjet fetare,detektiv privat ketu me ja pa fotot ku jane e ku s`jane,uuuuh grujo ti shume po ma pshtjellav,ishalla nuk te gan djali.
Moti s`me ke perqaf,e mire ta bana:cool:

shfletuesi_
06-10-09, 12:14
t'ma beje pyetjen se a do martohej Leonora mbas dy vjete qe i vdes" burri "do t'pergjigjesha ....! :wink: shfletues, cka mendon ti si drenicak....?


ps: valla e pashe qe po bente jete Adja, do foto ne boat....!!!

Zoti, ti fale te gjitha sins' kur arrin te bindesh se vetem ai egziston...!


Pse me drejtohesh mua me kete pyetje oj ti e keqe..!!

Legend
08-10-09, 19:07
HAJDE PIZHO MOS U TUT...
EUUUU KRISI PUSHKA,ASI XHEPI BREH !
TE PERSHENDES ME KENGEN E ADELINA ISMAILIT-VETEM PER TY- ;)


Ekskluzive

ADELINA ISMAILI PADIT DY GAZETA TĖ TIRANĖS "PĖR SHPIFJE ME SHKAKTIMIN E DĖMIT MORAL"

E Enjte, 10.08.2009, 03:38pm (GMT+1)


Voal-online - Kemi shumė kohė qė jemi dėshmitarė tė shkrimeve tė ndryshme denigruese dhe me burim tė dyshimtė lidhur me personalitetin e Adelina Ismailit dhe familjes Ismaili nė pėrgjithėsi. Themi tė dyshimtė, sepse sa mė shumė shkruhet, aq mė tepėr ato janė kontradiktore, duke i lėnė lexuesit shteg qė besojė se kėto shkrime nuk kanė tė bėjnė aspak me tė vėrtetėn dhe nuk janė tė vėrteta.

Mė shumė hapėsirė pėr dyshime ka krijuar edhe heshtja e Adelina Ismailit dhe familjes Ismaili. Disa mediume, tė cilat kohė mė parė kėngėtarja Ismaili i akuzoi se janė tėrėsisht tė kontrolluara dhe nuk e njoftojnė publikun e gjėrė dhe i anashkalojnė sukseset e Adelina Ismailit nė Europė dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ku ajo po korr suksese tė mėdha tash e 1 vit e gjysėm, duke e pasur « mizėn nėn kapuē », nė vend qė t’u brente ndėrgjegja dhe tė ndiheshin fajtorė pėr moskryerjen nė mėnyrė profesionale tė misionit tė gazetarit, vazhduan, nė stilin e vjetėr tė dizinformimit « gjuetinė » kundėr yllit tė kėngės,

Por, ndėrkohė edhe heshtja e Adelina Ismailit ka marrė fund. Kėto ditė kėngėtarja Adelina Ismaili ka ngritur padi kundėr dy gazetave shqiptare, duke u pėrfaqėsuar nga njė avokat i specializuar nė tė Drejtėn Europiane.

Ndėrsa Adelina Ismaili refuzoi tė prononcohet direkt lidhur me kėto zhvillime tė reja, zėdhenesja e Adelina Ismailit, z.Rudina Idrizaj deklaroi : « Adelina Ismaili, e perfaqesuar nga Cabinet de Conseil Karaj,me seli nė Zvicėr, ka ngritur padi kundėr dy gazetave shqiptare, qė kanė botuar gėnjeshtra dhe shpifje tė rėnda kundėr personalitetit tė Adelina Ismailit.

Perfaqesuesi ligjor i Adelina Ismaili-t,shtetas shqiptar dhe zviceran ka adresuar padinė pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė nė Tiranė, duke u mbėshtetur nė Kodin Civil Shqiptar nė bazė tė neneve 608 dhe 625 lidhur me shkaktimin e dėmit moral. », thotė z.Idrizaj. Mė poshtė ne kemi bashkangjitur edhe padinė e cila tashmė ėshtė ngritur nė Tiranė.

Edhe nė vazhdim Adelina Ismaili do tė refuzojė prononcimet rreth gėnjeshtrave qė publikohen nė media tė ndryshme pėr tė, por nė ndryshim me kohėn pėrpara, ajo zyrtarisht tani pėrfaqėsohet nga avokati i specializuar nė tė Drejtėn Europiane (LLM), dhe cdo shkrim i pavertetė apo shpifje pėr Adelina Ismailin do tė pėrballet me ligjin.

Mund tė themi se Adelina Ismaili nga ky moment nuk do tė humbė kohėn dhe nuk do tė pengojė aktivitetet e saj pėr t’u marrė me manipulacione tė mediave, tė cilat pėr arsye tė ndryshme,tentojnė tė dėmtojnė imazhin e artistes. Mė tutje zėdhėnėsja e yllit tė muzikės, nėnvizon : « Kemi kėrkuar dėnimin maksimal kundrejt gazetave nė fjalė,dhe duke pasur parasysh qė artikulli i botuar ėshtė nė ēdo fjali gėnjeshtėr e plotė dhe nuk ėshtė e nėnshkruar nga autor, besojmė nė fitore tė plotė tė ēėshtjes», thotė z.Idrizaj.

Shpifjet kundėr Adelina Ismailit, kanė pushtuar prej kohėsh kopertinat, kryetitujt dhe faqet e para tė gazetave nė Tiranė dhe Prishtinė. Por tani qė kur ikona e muzikės shqiptare, ka angazhuar avokat tė vetin tė sė Drejtės Europiane, ndihet e qetė dhe e koncentruar nė punėn e saj, pasi siē dihet dėnimi maksimal pėr shpifje kushton 130 mijė Euro, njė ēmim shumė i kripur pėr ata qė deri mė tash kanė thurur shpifje dhe rrena pėr Adelina Ismailin.

Tė shohim tash e tutje, nėse endėsit e gėnjeshtrave kundėr Adelina Ismailit, do ta vazhdojnė tė tjerrin tė pavėrteta kundėr yllit tė kėngės shqiptare, ēka bie ndesh kryekėput si me tė vėrtetėn ashtu me profesionin e nderuar tė gazetarit pėr informimin profesional tė publikut.

Mė poshtė po i sjellim lexuesit kopjen e padisė dhe disa foto nga shfaqjet mė tė fundit tė Adelina Ismailit.

Atje ku kėndon Adelina publiku ėshtė i panumėrt

AdelinaFan
08-10-09, 20:45
Kemi shumė kohė qė jemi dėshmitarė tė shkrimeve tė ndryshme denigruese dhe me burim tė dyshimtė lidhur me personalitetin e Adelina Ismailit dhe familjes Ismaili nė pėrgjithėsi. Themi tė dyshimtė, sepse sa mė shumė shkruhet, aq mė tepėr ato janė kontradiktore, duke i lėnė lexuesit shteg qė besojė se kėto shkrime nuk kanė tė bėjnė aspak me tė vėrtetėn dhe nuk janė tė vėrteta.
Mė shumė hapėsirė pėr dyshime ka krijuar edhe heshtja e Adelina Ismailit dhe familjes Ismaili. Disa mediume, tė cilat kohė mė parė kėngėtarja Ismaili i akuzoi se janė tėrėsisht tė kontrolluara dhe nuk e njoftojnė publikun e gjėrė dhe i anashkalojnė sukseset e Adelina Ismailit nė Europė dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ku ajo po korr suksese tė mėdha tash e 1 vit e gjysėm, duke e pasur « mizėn nėn kapuē », nė vend qė t’u brente ndėrgjegja dhe tė ndiheshin fajtorė pėr moskryerjen nė mėnyrė profesionale tė misionit tė gazetarit, vazhduan, nė stilin e vjetėr tė dizinformimit « gjuetinė » kundėr yllit tė kėngės,
Por, ndėrkohė edhe heshtja e Adelina Ismailit ka marrė fund. Kėto ditė kėngėtarja Adelina Ismaili ka ngritur padi kundėr dy gazetave shqiptare, duke u pėrfaqėsuar nga njė avokat i specializuar nė tė Drejtėn Europiane.
Ndėrsa Adelina Ismaili refuzoi tė prononcohet direkt lidhur me kėto zhvillime tė reja, zėdhenesja e Adelina Ismailit, z.Rudina Idrizaj deklaroi : « Adelina Ismaili, e perfaqesuar nga Cabinet de Conseil Karaj,me seli nė Zvicėr, ka ngritur padi kundėr dy gazetave shqiptare, qė kanė botuar gėnjeshtra dhe shpifje tė rėnda kundėr personalitetit tė Adelina Ismailit.
Perfaqesuesi ligjor i Adelina Ismaili-t,shtetas shqiptar dhe zviceran ka adresuar padinė pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė nė Tiranė, duke u mbėshtetur nė Kodin Civil Shqiptar nė bazė tė neneve 608 dhe 625 lidhur me shkaktimin e dėmit moral. », thotė z.Idrizaj. Mė poshtė ne kemi bashkangjitur edhe padinė e cila tashmė ėshtė ngritur nė Tiranė.
Edhe nė vazhdim Adelina Ismaili do tė refuzojė prononcimet rreth gėnjeshtrave qė publikohen nė media tė ndryshme pėr tė, por nė ndryshim me kohėn pėrpara, ajo zyrtarisht tani pėrfaqėsohet nga avokati i specializuar nė tė Drejtėn Europiane (LLM), dhe cdo shkrim i pavertetė apo shpifje pėr Adelina Ismailin do tė pėrballet me ligjin.
Mund tė themi se Adelina Ismaili nga ky moment nuk do tė humbė kohėn dhe nuk do tė pengojė aktivitetet e saj pėr t’u marrė me manipulacione tė mediave, tė cilat pėr arsye tė ndryshme,tentojnė tė dėmtojnė imazhin e artistes. Mė tutje zėdhėnėsja e yllit tė muzikės, nėnvizon : « Kemi kėrkuar dėnimin maksimal kundrejt gazetave nė fjalė,dhe duke pasur parasysh qė artikulli i botuar ėshtė nė ēdo fjali gėnjeshtėr e plotė dhe nuk ėshtė e nėnshkruar nga autor, besojmė nė fitore tė plotė tė ēėshtjes», thotė z.Idrizaj.
Shpifjet kundėr Adelina Ismailit, kanė pushtuar prej kohėsh kopertinat, kryetitujt dhe faqet e para tė gazetave nė Tiranė dhe Prishtinė. Por tani qė kur ikona e muzikės shqiptare, ka angazhuar avokat tė vetin tė sė Drejtės Europiane, ndihet e qetė dhe e koncentruar nė punėn e saj, pasi siē dihet dėnimi maksimal pėr shpifje kushton 130 mijė Euro, njė ēmim shumė i kripur pėr ata qė deri mė tash kanė thurur shpifje dhe rrena pėr Adelina Ismailin.
Tė shohim tash e tutje, nėse endėsit e gėnjeshtrave kundėr Adelina Ismailit, do ta vazhdojnė tė tjerrin tė pavėrteta kundėr yllit tė kėngės shqiptare, ēka bie ndesh kryekėput si me tė vėrtetėn ashtu me profesionin e nderuar tė gazetarit pėr informimin profesional tė publikut.

[img=http://img15.imageshack.us/img15/2894/padi1.jpg] (http://img15.imageshack.us/i/padi1.jpg/)

[img=http://img395.imageshack.us/img395/5964/padi2.jpg] (http://img395.imageshack.us/i/padi2.jpg/)

MemphiSx
13-10-09, 23:47
Adelina Ismajli,per te gjithe kundershtaret e saj t'flaket,qe me siguri dot ju bije pika ne zemer,lansoi Videoklipin e saj me te ri TRIBALB.

Nje ADELINE,e fuqishme,nje DAME e vertet,vereht edhe ne ket Clip,ku cilesit e Adelines si gjithmon verehen dukshem!

Lus qe ta shikoni se bashku me prinderit ket clip,qe mos t'iu kap infrakti ahhahahaahahh!!! Bile ata/ato qe si kan mush 18 vjet,mos ta kqyrin hiq :D

teutaA
13-10-09, 23:48
Adelina Ismajli,per te gjithe kundershtaret e saj t'flaket,qe me siguri dot ju bije pika ne zemer,lansoi Videoklipin e saj me te ri TRIBALB.

Nje ADELINE,e fuqishme,nje DAME e vertet,vereht edhe ne ket Clip,ku cilesit e Adelines si gjithmon verehen dukshem!

Lus qe ta shikoni se bashku me prinderit ket clip,qe mos t'iu kap infrakti ahhahahaahahh!!! Bile ata/ato qe si kan mush 18 vjet,mos ta kqyrin hiq :D

ku mund ta shof?

MemphiSx
14-10-09, 00:07
ku mund ta shof?


Sonte e kishte promovimin,ndoshta qe nga neser dot jet edhe ne media,por edhe youtube,kta te fundit mund te jen me te shpejt!!

teutaA
14-10-09, 00:08
Sonte e kishte promovimin,ndoshta qe nga neser dot jet edhe ne media,por edhe youtube,kta te fundit mund te jen me te shpejt!!

flm bash jam kurreshtare me pa:wink:

Legend
14-10-09, 03:16
HOP HOP HOP U KALL U KALL!
I BASHKOJ DIVA TE GJITHA RELIGJIONET SHQIPTARE,AKTROI E VALLEZOI,E BANI SHQIPNIN E MADHE.BOLL I PAT HALLAKT KUR U ZHVESH,VEQ QETSH AUUUUU!
Qe pak shkrim cka permban kenga e klipi (e vjedha kete shkrim).Kush priton mos te lexon :) Edhe klipin merreni :)

Ka 12 vite qėkur Adelina Ismaili theu tabu nė Festivalin e RTSH-sė ,duke u zhveshur nė veshje tė brendshme dhe fustan transparent pėr ti lėnė shqiptarėt qe 12 vite rradhazi tė komentojnė kėtė gjest i cili e etiketoi Ismailin ndėr kėngetaret mė tė njohura dhe mė tė pėlqyera shqiptare ndonjėherė.Pėrderisa atėherė temė ishte "Emancipimi i femrės shqiptare" dhe mė vonė u kopjua pafundėsisht nga kėngėtaret tjera,kėtė herė Adelina ka zgjedhur njė temė shumė mė tė ndjeshme.
Tolerancėn fetare tek shqiptarėt...
Duke ditur qė jemi ndėr popujt e rrallė nė botė qė respektojmė fenė e qdokujt,dhe nė mesin e popullit tonė ekzistojnė edhe katolikė edhe myslimanė edhe jahudi,religjionin e vjeter te Ilireve te lashte,ate pellazg (besimi ne shume Perendi me krye-Hyj Diellin),etj,Ismaili nė klipin e saj trajton pikėrisht respektimin e fesė tė shqiptarėve myslimanė ndaj atyre katolik,katolik ndaj atyre mysliman,jahudi ndaj atyre pellazg,ku secila fe respekton tjetrėn tamam qysh me shekuj ka ndodhur tek shqiptarėt dhe tė gjithė na e lakmojnė kėtė veti kombėtare.
Adelina sikurse porosit :Feja e shqiptarit ėshtė shqiptaria.
Me njė kėngė popullore tė vjetėr tė interpretuar mrekullisht dhe tė pėrpunuar nė trendin mė tė ri nė muzikėn botėrore,zhanrin Tribal,me njė vallėzim tė pėrkryer ku asnjėherė nuk ka lėvizje tė tepėrta por as tė mangėta,me dukje fantastike,dhe aktrim profesional ku Adelina luan 8...po pra 8 personazhe tė ndryshme,ky klip sigurisht qė do tė jetė njėri ndėr klipet mė tė suksesshėm shqipetar dhe padyshim mė tė pėrfolur.
Adelina Ismaili edhe njėherė rrėzoi njė tabu:U bė myslimane,katolike,pellazge (besimi i vjetėr Ilir),jahudike,budiste,dhe mė sė shumti...SHQIPTARE.
Njė shqiptare e cila aktron nė njė mėnyrė fenomenale,kėndon si njė bilbil,vallėzon sikur njė balerinė moderne dhe mbi tė gjitha...duket sikur njė Divė botėrore tė cilės nuk i intereson pėr fjalėt e fanatikėve qe do tė ngritėn pas saj.
Adelina edhe njėherė rrėzoi njė tabu dhe tregoi se sa mburret me vlerat e kombit shqiptar:Dashurinė pėr njėri tjetrin pa marrur parasysh fenė,dukjen,politikėn,statusin,dhe tė gjitha vlerat qė shqiptarėt i kanė si komb historikisht.

Shikim te kendshem :)

http://www.youtube.com/watch?v=-iaQAKMYgBc

teutaA
14-10-09, 05:05
legend flm qe e solle ket klip:smile:

opss e bukur si gjithmon skam faj un qe kam tha n se i ka hije te aktroj shum e fort "do not copy me"

Etuta
16-10-09, 17:59
E shikova disa here me kujdes klipin e fundit te Adelines. Edhe me kte tregoi se eshte 3 hapa para tjereve. Adeline , nuk dij a na laxon neve qe shkrujme kaq shume per ty. Nese nuk na lexon s kie faj se e ke te pamundun me i percjelle te gjitha shkrimet qe te dedikohen ty ne forume ,, youtube, dallymotion gazeta radio TV etj.

Pasi te kam pa live ne USA jam interesue shume per ty, per intervistat qe i ke dhon prej fminie per kritikat qe ti kane ber, (pozitive e negative). dhe kam vrejte se ti ke ke veprue qysh ek desht vet.
ane dy sene qe me kan habit shume, pse je marre aq shume me politike dhe ... te dytene eharrova.

Fundi fundit te je perfekte per gjithcka qe bon. TI os ee bon mire ose hiq. Te ti nuk ka mes. TI nuk kenaqesh vec sa me tu permend emni.

Tash mu kujtue. Pse Adelina nuk ehste dashurue ne ndonje djale te pasun, apo qe ka familje te pasun. Pse Adelina nuk u dashurue ne ndonje djale te ndonji politikani apo fytyre te njohur publike.

Nejse e teprova pka po ty adhuroj shume e nashta edhe ens e kam gabue ma fal, se ty te kemi pasur model dhe nje si clirimtare te femres shqiptare.

.......

Ty te ka hije plisi, shqiponja, kryqi, hena, ylli, qysh i Davidit, Dielli pellazg se je Yll Bote vet.

~AmaZonA~
16-10-09, 19:01
Aiii walla kang bajat moo,kjo kangen ma t'bukren e ka pink-panterin.

pirro
16-10-09, 19:11
Aiii walla kang bajat moo,kjo kangen ma t'bukren e ka pink-panterin.

Hahahahhahhhahahahaa mo se e dojn njerzia aden, po du me thon nja 3-4 veta

~AmaZonA~
16-10-09, 19:16
Hahahahhahhhahahahaa mo se e dojn njerzia aden, po du me thon nja 3-4 veta
aiii po gjynaf se mi mori ca minuta kohe me ndegju see aiii bash u bona nervoz thash mos ka bo naj boom diqka po ncuk si gjdo here hahahaahahahahah

pirro
16-10-09, 19:27
aiii po gjynaf se mi mori ca minuta kohe me ndegju see aiii bash u bona nervoz thash mos ka bo naj boom diqka po ncuk si gjdo here hahahaahahahahah

hahahhaahaha mu as disa minuta nuk mi ka marr hahhahaah se nuk e kom ndegju, tash masi me tha ti hiq se hiq eheheheh i ka skadu afati

~AmaZonA~
16-10-09, 19:34
hahahhaahaha mu as disa minuta nuk mi ka marr hahhahaah se nuk e kom ndegju, tash masi me tha ti hiq se hiq eheheheh i ka skadu afati
Kur t'vin fansat e ades kan me na bombardu por nese nuk jom kty amanet pirro kthejav ndoj pergjigje ashtu si ti din hahaahahhahahahahahaha

pirro
16-10-09, 19:38
Kur t'vin fansat e ades kan me na bombardu por nese nuk jom kty amanet pirro kthejav ndoj pergjigje ashtu si ti din hahaahahhahahahahahaha

Hhahahahhaahah op op e kam parasyshe, mirepo ata po reagojne me emocione dhe ppo ju humb arsye, po interesant te ngratit jane mbet ne vitet e paraluftes atehere kur adja ka qene kishe ne top form haahahah ne qat form qe e ka pas.

Une nuk besoj qe kane me reagu fansat e ades as Llegend se besoj qe reagon se e ka te verteten mbi aden dhe kohve te fundit spo reagon, brabo llegend! qashtu duhet ma mire vone se kurr, qysh ka thon ai i moqmi.

murrizi
16-10-09, 20:12
Opopoppppppppp.... kadale kadale more ju dy, ani i paska ardh Pirros edhe PĖRFORCIM, e nga kush, nga AMAZONA e Mitrovicės, kadal QIKE mos u ngut, pse po ja bon Pirros rrafsh pa kon hiq ashtu, ani mo Mitrovicasit, po juve ju lojn ment mas Ades, e ti me kon ndryshe ? ēka spo bojka vaki.
Baco ADA ėshtė njė dhe zor e ka kush ta zavendėsoj (zė vendin e saj) pėr njiqindvjetshin e ardhshėm !

pirro
16-10-09, 20:16
Opopoppppppppp.... kadale kadale more ju dy, ani i paska ardh Pirros edhe PĖRFORCIM, e nga kush, nga AMAZONA e Mitrovicės, kadal QIKE mos u ngut, pse po ja bon Pirros rrafsh pa kon hiq ashtu, ani mo Mitrovicasit, po juve ju lojn ment mas Ades, e ti me kon ndryshe ? ēka spo bojka vaki.
Baco ADA ėshtė njė dhe zor e ka kush ta zavendėsoj (zė vendin e saj) pėr njiqindvjetshin e ardhshėm !

Hahahahahahahahaahahahahahahaaaa veq mos e quj HISTORIKE aden, ndersa Histerike mundesh me e qujt hahhahahahaha.

Mos ma nguc amazonen se menzi me doli nje vajze ne krah sot

Murgesha
16-10-09, 22:34
Hahahahahahahahaahahahahahahaaaa veq mos e quj HISTORIKE aden, ndersa Histerike mundesh me e qujt hahhahahahaha.

Mos ma nguc amazonen se menzi me doli nje vajze ne krah sot

Hiq mos ju gxo atij krahu se qe jem tuj ba gadi me te ardhe me stupca ha,hhaahahahahahaahahaahahaha

teutaA
16-10-09, 22:34
per bukuri ja kalon edhe Megan Fox -it per stil me duket ngjan ne Tyra Bank ndersa per keng qita qe e paska qit allahile ne e pafshi kun thueni ne amerik mos u nis ma me qiso cimilima se kemi pa me kualitet e smundesh me na mashtru me do kom perpjet ete shame kishe un frajeric se qito sene ne ketu i quajm skandal per nje kengetare :smile:

SHFRYTZEOJE EMRIN DHE FAMEN QE KE E BONE NJE OPRAH E KOSOVES

pirro
16-10-09, 22:37
Hiq mos ju gxo atij krahu se qe jem tuj ba gadi me te ardhe me stupca ha,hhaahahahahahaahahaahahaha

Sillni me rend me stupca, e jo tan/a pernihere hahahaahahaha

pirro
16-10-09, 22:39
per bukuri ja kalon edhe Megan Fox -it per stil me duket ngjan ne Tyra Bank ndersa per keng qita qe e paska qit allahile ne e pafshi kun thueni ne amerik mos u nis ma me qiso cimilima se kemi pa me kualitet e smundesh me na mashtru me do kom perpjet ete shame kishe un frajeric se qito sene ne ketu i quajm skandal per nje kengetare :smile:

SHFRYTZEOJE EMRIN DHE FAMEN QE KE E BONE NJE OPRAH E KOSOVES

Shih ti Megan Fox-it, ishalla nuk nin ajo, garant nuk nin Megani hahahahahaaa. Sosht met per kurgjo Adja, me zor osht ka e shtyn edhe naj dite eeee edhe pak ja nis neper dasma tuj kendu hahahah tuj u shty ne pazare ehehe

teutaA
16-10-09, 22:49
Shih ti Megan Fox-it, ishalla nuk nin ajo, garant nuk nin Megani hahahahahaaa. Sosht met per kurgjo Adja, me zor osht ka e shtyn edhe naj dite eeee edhe pak ja nis neper dasma tuj kendu hahahah tuj u shty ne pazare ehehe

jojo per bukuri te jemi fer se adelina eshte e veqant qe besa edhe zanfina jan te lindura bukuroshe edhe per shum gjera qe ka ba ndryshime ne muziken kosovare kur askush nuk ka mujt adelina ja ka dal aaa mos te lam anash se si popull jemi i prapambetur e veshtir eshte kan per te kur dihet qe eshte rrit veq me nane e motra ndersa sa i perket jetes personale un si adhururese e saj nuk merzitna perderisa ka keng te mira mirpo per momentin ka hy ner rrug diqka spo kendon keg te mira por sdo te thot qe un si pelqej qe jan te kqija ka ndoshta qe i pelqejn qefi i njerit:smile:

DEA
16-10-09, 23:07
Adelina, me shoqeroj gjate femijeris, rinis e tash ne moshe te pjekuris me mungon qe duket rralle neper ekrane.

MemphiSx
17-10-09, 00:39
Aiii walla kang bajat moo,kjo kangen ma t'bukren e ka pink-panterin.


Ahhh po kritike me vler koke :D :D Leri kritiket e muzikes qe kan vesh per muzik te paster Shqipe ta thone fjalen e tyre :D :D

Bira e fundit e kavallit je ti :D

~AmaZonA~
17-10-09, 19:05
Ahhh po kritike me vler koke :D :D Leri kritiket e muzikes qe kan vesh per muzik te paster Shqipe ta thone fjalen e tyre :D :D

Bira e fundit e kavallit je ti :D
Ty bash hiq nuk t'intereson cila bir e kavallit jom e sa per vesh per muzik nuk ke TI qe e ndegjon Aden ajo as zė as melodi as hiq asgje nuk ka thjesht ka ca bukuri qe ka ditur ta shfrytzoj...une japa mendimin tim pa e cekur as njerin nga ju edhe Ti mund te veprosh ne tė njejten mėnyr e sa per kritikėt e muzikes nuk merren fare me aden sa kan me kend te merren mjaft, Ades i ka skadu afati une e kam ndegju ne fėmijri se tani as qe marr mundin ta gjej diku nje kėng te sajen qe ta ndegjoj,nuk e dua muziken qe ben edhe nuk e ndegjoj fare.

MemphiSx
17-10-09, 22:02
Ty bash hiq nuk t'intereson cila bir e kavallit jom e sa per vesh per muzik nuk ke TI qe e ndegjon Aden ajo as zė as melodi as hiq asgje nuk ka thjesht ka ca bukuri qe ka ditur ta shfrytzoj...une japa mendimin tim pa e cekur as njerin nga ju edhe Ti mund te veprosh ne tė njejten mėnyr e sa per kritikėt e muzikes nuk merren fare me aden sa kan me kend te merren mjaft, Ades i ka skadu afati une e kam ndegju ne fėmijri se tani as qe marr mundin ta gjej diku nje kėng te sajen qe ta ndegjoj,nuk e dua muziken qe ben edhe nuk e ndegjoj fare.


Jo me intereson edhe mir bilem! Per cdo shkrim palidhje qe shkruhet prej zemres plast,truni jem reagon keq!!!

Kur,nje Nexhmie Pagarush thot se Adelina eshte nje Yll i muzikes Shqiptare! Kur tegjitha koleget e saja e thone te njejten gje,bile edhe ato qe e xhelozojn vazhdimisht e kan pranu ket fakt,qohesh ti e thure ksi muhalife!!

Leeee pash zoten mos ja fut kotee!!

murrizi
17-10-09, 22:09
Jo me intereson edhe mir bilem! Per cdo shkrim palidhje qe shkruhet prej zemres plast,truni jem reagon keq!!!

Kur,nje Nexhmie Pagarush thot se Adelina eshte nje Yll i muzikes Shqiptare! Kur tegjitha koleget e saja e thone te njejten gje,bile edhe ato qe e xhelozojn vazhdimisht e kan pranu ket fakt,qohesh ti e thure ksi muhalife!!

Leeee pash zoten mos ja fut kotee!!

Kuuuuuu edhe qet dit e prita....
Me u pjatu me shkrimin e Mempisit

~AmaZonA~
17-10-09, 22:11
Jo me intereson edhe mir bilem! Per cdo shkrim palidhje qe shkruhet prej zemres plast,truni jem reagon keq!!!

Kur,nje Nexhmie Pagarush thot se Adelina eshte nje Yll i muzikes Shqiptare! Kur tegjitha koleget e saja e thone te njejten gje,bile edhe ato qe e xhelozojn vazhdimisht e kan pranu ket fakt,qohesh ti e thure ksi muhalife!!

Leeee pash zoten mos ja fut kotee!!
Mos u lodh te sjellesh shembuj kot se nuk me intereson une jap mendimin tim ti tėndin ske nevoj ta lodhesh trurin per gjera koti,trurin shtine ne funksion per ndonje gjė me te zgjuar se sa per Aden,cke ke ajo muhalife ne cilen gjuhe se nuk e kuptova???!!!

MemphiSx
17-10-09, 22:20
Kuuuuuu edhe qet dit e prita....
Me u pjatu me shkrimin e Mempisit

Rri rri...ki me u pajtu ne shum sene me mu ahahaahahahah :D edhe tjeter her shkruaje nickun mir,pa gabime gjuhesore ahhahah!

MemphiSx
17-10-09, 22:20
Mos u lodh te sjellesh shembuj kot se nuk me intereson une jap mendimin tim ti tėndin ske nevoj ta lodhesh trurin per gjera koti,trurin shtine ne funksion per ndonje gjė me te zgjuar se sa per Aden,cke ke ajo muhalife ne cilen gjuhe se nuk e kuptova???!!!


Po te sjelli shkrime,sepse te nevojiten...ke munges informacionesh per ADEN!!

Nime a mos je me PDK-n ti??? hahaahha

~AmaZonA~
17-10-09, 22:34
Po te sjelli shkrime,sepse te nevojiten...ke munges informacionesh per ADEN!!

Nime a mos je me PDK-n ti??? hahaahha
Patjeter duhet me kon PDK per mos me ndegju Aden aa???

Mos u lodh deee hiq ska nevoj per shkrime apo ndonje informacion lidhur me Aden se aspak nuk me duhen nuk jam adhuruese e saj kėshtu qe as informacionet nuk me duhen po flasim per muziken qe ben...i ka skadu afati e ka pshtjell krejt zhanrin, ani a ke ndėgju si i ka lind idea per kengen e fundit...aw aw nane kishe duke e ndėgjuar Fatmira Brecani...e shef se nuk jam edhe aq pa informacione bile bile ndoshta kam informacione ma shume se sa Ti hahahaahahahah...

Keshtu MemphiSx ketu perfundon edhe inkuadrimi im ne ket teme shkruaj cfare te duash, TI vazhdo...Une vi ndoshta ndonjė here tjeter per ta jam ndonje mendim per Aden jo per Ty.
Me t'mira mbetsh.

emine
17-10-09, 22:36
u adelin qysh ta pav sherrin ni katun :biggrin:

MemphiSx
17-10-09, 22:40
Patjeter duhet me kon PDK per mos me ndegju Aden aa???

Mos u lodh deee hiq ska nevoj per shkrime apo ndonje informacion lidhur me Aden se aspak nuk me duhen nuk jam adhuruese e saj kėshtu qe as informacionet nuk me duhen po flasim per muziken qe ben...i ka skadu afati e ka pshtjell krejt zhanrin, ani a ke ndėgju si i ka lind idea per kengen e fundit...aw aw nane kishe duke e ndėgjuar Fatmira Brecani...e shef se nuk jam edhe aq pa informacione bile bile ndoshta kam informacione ma shume se sa Ti hahahaahahahah...

Keshtu MemphiSx ketu perfundon edhe inkuadrimi im ne ket teme shkruaj cfare te duash, TI vazhdo...Une vi ndoshta ndonjė here tjeter per ta jam ndonje mendim per Aden jo per Ty.
Me t'mira mbetsh.


Jo jo sduhet domosdo te jesh PDK-iste qe ta urresh Adelinen!! Por e vertet eshte se ne shumicen e rasteve PDK-istat e urrejn me shum..e arsyeja eshte sepse ajo eshte RUGOVIANE..e nuk eshte ne pyetje skadenca apo zeri siq po ja fut ti!!

Une veq uroj qe informacionet te mos i kesh nga Gazeta Shqiptare..sepse ajo tirazhin met madh e ben kur merret me Adelina Ismajlin...keshtu qe mos e rrit numrin e postimeve duke u marr me Adelinen...sepse ka mundesi qe mbrenda nates ti besh 1000 postime haahahahah!!

Legend
18-10-09, 02:05
Hahahahhahhhahahahaa mo se e dojn njerzia aden, po du me thon nja 3-4 veta
Kqyrna kallushanin kah ja ban gajlen.Ani,dikush duhet :)

Legend
18-10-09, 02:08
aiii po gjynaf se mi mori ca minuta kohe me ndegju see aiii bash u bona nervoz thash mos ka bo naj boom diqka po ncuk si gjdo here hahahaahahahahah

E paske kqyr e nigu prej Pink Panterit,e paske prit BOOM e na qenka deshpru qika,n`fund te komentit po qeshet pi "lezetit"...Ose pi zemres t`plast.
Cka me than per 1 femen qe e qet avatarin e 1 bukuroshes,ja len veti emrin Amazonka pos "mosni bre se gjynah" :D

Legend
18-10-09, 02:10
Kur t'vin fansat e ades kan me na bombardu por nese nuk jom kty amanet pirro kthejav ndoj pergjigje ashtu si ti din hahaahahhahahahahahaha
Aha me Pirren po xiglitesh aaaa?
Allahile kallxo drejt sa te ka lut ne PM me i dal krah ketu se e pata ba me fol vetmevti.
Ky klysh i Hashim Polarit.
Ti Amazonk tash a pi bjen qe je klysh femen,se kom harru qysh i thojn? :D

Legend
18-10-09, 02:13
Hhahahahhaahah op op e kam parasyshe, mirepo ata po reagojne me emocione dhe ppo ju humb arsye, po interesant te ngratit jane mbet ne vitet e paraluftes atehere kur adja ka qene kishe ne top form haahahah ne qat form qe e ka pas.

Une nuk besoj qe kane me reagu fansat e ades as Llegend se besoj qe reagon se e ka te verteten mbi aden dhe kohve te fundit spo reagon, brabo llegend! qashtu duhet ma mire vone se kurr, qysh ka thon ai i moqmi.
kom kujtu qe mas lufte e keni pas TOP Leonoren e Sami Leshit :)
Pfff llafet e njejta bre ju PyDyKy-ja prej vitit 1997 per Adelinn,e ajo po qkyn.
Haver...20.000 klikime per 48 ore ne youtube,prej 119 komenteve per 48 ore,109 pozitive.
Pernime mzat je:biggrin:

Legend
18-10-09, 02:15
Mos u lodh te sjellesh shembuj kot se nuk me intereson une jap mendimin tim ti tėndin ske nevoj ta lodhesh trurin per gjera koti,trurin shtine ne funksion per ndonje gjė me te zgjuar se sa per Aden,cke ke ajo muhalife ne cilen gjuhe se nuk e kuptova???!!!
NUK PO TE INTERESON????
E QYSH PRA PO I DIN TANA PER ADEN?
MOTRO,CKA TU HALLAKAT ORIENTIMI?
Ooooh xhelo xhelozijeeeeeeeeee :tongue:

Legend
18-10-09, 02:20
Patjeter duhet me kon PDK per mos me ndegju Aden aa???

Mos u lodh deee hiq ska nevoj per shkrime apo ndonje informacion lidhur me Aden se aspak nuk me duhen nuk jam adhuruese e saj kėshtu qe as informacionet nuk me duhen po flasim per muziken qe ben...i ka skadu afati e ka pshtjell krejt zhanrin, ani a ke ndėgju si i ka lind idea per kengen e fundit...aw aw nane kishe duke e ndėgjuar Fatmira Brecani...e shef se nuk jam edhe aq pa informacione bile bile ndoshta kam informacione ma shume se sa Ti hahahaahahahah...

Keshtu MemphiSx ketu perfundon edhe inkuadrimi im ne ket teme shkruaj cfare te duash, TI vazhdo...Une vi ndoshta ndonjė here tjeter per ta jam ndonje mendim per Aden jo per Ty.
Me t'mira mbetsh.

Shihe motren shqiptare nuk i interesojne informacionet lidhur me Aden,e ka lexua intervisten para meje.Cka din ti cka o zhanri kur nuk e din cka asht modernizimi i muzikes shqipe? E di qe perfundon inkuadrimi yt se Legenda s`po ka sonte kohe me ti ba kumllat reqel ty ;)
A po kujton qe ke me ja ndryshu Ades jeten,karrieren,fansat tue dhan mendime per te?
Ihihihihi ta ha trunin e peshkit.Hajde hajde.Sa ma shume postime,Adja 1 milion e gjyem klikime ne google search krah per krah me Nene Terezen ;)
Qelloja sa i ka Hashim Polari hihihi.

Legend
18-10-09, 02:43
per bukuri ja kalon edhe Megan Fox -it per stil me duket ngjan ne Tyra Bank ndersa per keng qita qe e paska qit allahile ne e pafshi kun thueni ne amerik mos u nis ma me qiso cimilima se kemi pa me kualitet e smundesh me na mashtru me do kom perpjet ete shame kishe un frajeric se qito sene ne ketu i quajm skandal per nje kengetare :smile:

SHFRYTZEOJE EMRIN DHE FAMEN QE KE E BONE NJE OPRAH E KOSOVES

Teute mos ja fut kot motro se "cimilimat" na kane pshtue pi asimilimit bre moter.
Nashti ma mire shkinisht e bugarisht,cka po ta merr menja?
Nashta faji asht i Adelins qe po munohet E VETMJA me i rujt do tradita te bukura te pastra shqiptare,e me i mesu rinine qe nuk asht marre me kan shqiptar ne diskotek.Me i qu kamt ne skene i thojn koreografi ne gjuhen shqipe,e qika e ban prej se i ka 8 vjet.Me sha ne sken,qysh e di une prej se kam satelit,ne Amerike i thojn Madonna.
Mas skene i thoj kurvni,ato i njeh Pirra :)
Qato per bukuri pajtohna,amo per mu ma shum ec kah Angelina Jolie pasha mu.

Legend
18-10-09, 02:55
E shikova disa here me kujdes klipin e fundit te Adelines. Edhe me kte tregoi se eshte 3 hapa para tjereve. Adeline , nuk dij a na laxon neve qe shkrujme kaq shume per ty. Nese nuk na lexon s kie faj se e ke te pamundun me i percjelle te gjitha shkrimet qe te dedikohen ty ne forume ,, youtube, dallymotion gazeta radio TV etj.

Pasi te kam pa live ne USA jam interesue shume per ty, per intervistat qe i ke dhon prej fminie per kritikat qe ti kane ber, (pozitive e negative). dhe kam vrejte se ti ke ke veprue qysh ek desht vet.
ane dy sene qe me kan habit shume, pse je marre aq shume me politike dhe ... te dytene eharrova.

Fundi fundit te je perfekte per gjithcka qe bon. TI os ee bon mire ose hiq. Te ti nuk ka mes. TI nuk kenaqesh vec sa me tu permend emni.

Tash mu kujtue. Pse Adelina nuk ehste dashurue ne ndonje djale te pasun, apo qe ka familje te pasun. Pse Adelina nuk u dashurue ne ndonje djale te ndonji politikani apo fytyre te njohur publike.

Nejse e teprova pka po ty adhuroj shume e nashta edhe ens e kam gabue ma fal, se ty te kemi pasur model dhe nje si clirimtare te femres shqiptare.

.......

Ty te ka hije plisi, shqiponja, kryqi, hena, ylli, qysh i Davidit, Dielli pellazg se je Yll Bote vet.

Loqken ta hangsha oj isniqake,paj boll e du veq qeto 2 fakte as mue nuk mu kan kujtu. 1)Gjith i ka dal zot vetes,e i ka shlirue mediat prej kuleve e dimijave 2)Kurr me mashkuj politikana,biznismuta,kurr mbas pareve e posteve,kurr me pleq (Pirro mos u prek),gith cka i ka than zemra e vet.
P.S:Jonida Maliqi ne intervste ne Shqipni me emnra e mbiemra e me liber amze i kish numrue kopjet e Adelina Ismajlit...
Pirra &Co prej 1996 thojn "maroi Adelina" e veq po ja zgatin ymrin tuj e nem :cool:

Legend
18-10-09, 02:58
Jo jo sduhet domosdo te jesh PDK-iste qe ta urresh Adelinen!! Por e vertet eshte se ne shumicen e rasteve PDK-istat e urrejn me shum..e arsyeja eshte sepse ajo eshte RUGOVIANE..e nuk eshte ne pyetje skadenca apo zeri siq po ja fut ti!!

Une veq uroj qe informacionet te mos i kesh nga Gazeta Shqiptare..sepse ajo tirazhin met madh e ben kur merret me Adelina Ismajlin...keshtu qe mos e rrit numrin e postimeve duke u marr me Adelinen...sepse ka mundesi qe mbrenda nates ti besh 1000 postime haahahahah!!
Gazeta Shqiptare i hanger 130.000 euro denim e fuuuuqk e Adelines&avokatit ne xhep,se av kajti me rrejt.

Legend
18-10-09, 03:01
Opopoppppppppp.... kadale kadale more ju dy, ani i paska ardh Pirros edhe PĖRFORCIM, e nga kush, nga AMAZONA e Mitrovicės, kadal QIKE mos u ngut, pse po ja bon Pirros rrafsh pa kon hiq ashtu, ani mo Mitrovicasit, po juve ju lojn ment mas Ades, e ti me kon ndryshe ? ēka spo bojka vaki.
Baco ADA ėshtė njė dhe zor e ka kush ta zavendėsoj (zė vendin e saj) pėr njiqindvjetshin e ardhshėm !

Thash veq te pergezoj per qeto qe e ke shkru,e e kam pa koncertin humanitar te Adelines ne stadiumin e Mitrovices e jam met pa men.
Qekjo n`fund shume e vertet,goja te lumte bre burre.

Legend
18-10-09, 03:02
ADELINA ISMAJLI:MBI TE GJITHA SHQIPTARIA

Mos mė kopjo mua”, thotė ajo. Gjatė karrierės sė gjatė ka eksperimentuar me lukun e saj duke sjellė tek publiku vetėm tė bukurėn. Me njė kėngė dhe klip ku ajo aktron 8 personazhe, rikthehet pėrsėri pėr fansat e saj. Njė kohė tė gjatė kėngėtarja ėshtė e mbyllur totalisht per mediat e shkruara. Kėtė rradhė Adelina Ismaili vjen ekskluzivisht dhe pas shumė kohėsh nė njė intervistė pėr “Panorama plus”.
Ka pak ditė qė ke publikuar njė kėngė tė re tė cilės i ke realizuar edhe klipin. Na trego diēka mė shumė?
Isha nė makinė, po dėgjoja njė cd dhe dėgjova njė putpuri tė mrekullueshme kėnduar nga perla e muzikės shqipe, Fatmira Breēani. Si admiruese e flaktė e muzikės sonė tė pastėr shqipe, Fatmira Breēani mbetet njėra ndėr legjendat e gjalla tė muzikės shqipe pėr mua, por edhe putpuria mė mrekulloi dhe e dija qė s‘do tė shpėtoja pa e kėnduar. Vendosa kėtė putpuri tė vjetėr tė muzikės autoktone shqipe ta rikrijoj nė zhanrin “Tribal”, njė zhanėr ky shumė modern nė trendet e fundit tė muzikės botėrore. Realizimi i kėngės u bė nė Zvicėr. U ndava shumė e kėnaqur. Realizimi i klipit zgjati tri ditė dhe dy netė, me 4 orė pushim pėr tė fjetur. Nuk mund tė them qė ishte e lehtė, megjithatė duhej tė udhėhiqja njė ekip prej 137 njerėzish, tė koncentrohesha nė vallėzim, kėndim, aktrim, tė gjitha. Regjisori, i cili kryekėput realizoi idenė time, nė fund mė tha: “Nuk e kuptoj pse shumica e njerėzve qė kam punuar me ta, tė kanė prezantuar tek unė si njė njeri problematik. Ti vetėm po e di ēka don”.
Kush u kujdes pėr pamjen?
Unė i kisha skicuar tė gjitha, veshjen, flokėt, grimin e deri nė detajet mė tė vogla. Inspirimi im nė lėmin e bukurisė femėrore mbetet Fadil Berisha dhe ēdo foto e tij qė e shikoj, mė sjell pa fund ide. Disa veshje janė ide tė z. Berisha, dhe ndjehem me fat qė njoh atė njeri. Unė bėra vizatimet, grimeri i vendosi nė fytyrėn time.
Shihet njė Adelinė e transformuar nė disa role, sa tė vėshtirė e kishe?
Unė kam treguar qyshkur qė aktrimin ma ka mėsuar i madhi Sevdai Radogoshi, dhe nuk e kisha vėshtirė tė aktroja. Nė kėtė klip jam inspiruar nga skeēet e tij fantastike ku ai i pari ka luajtur pa problem “femrėn, mashkullin problematik, e pafund karaktere qė unė “ia vodha” dhe i futa nė klip (qesh). Dhe jam mėsuar si tė koncentrohem qė tė futem nė rol, tė mos pėrziej karakteret, e shumė fshehtėsi tė tjera profesionale (qesh).
Pėr ata qė nuk e kuptojnė subjektin e kėngės dhe klipit, na bėj njė sqarim nė pika tė shkurta?
Ka disa porosi. Duke ditur qė jemi ndėr popujt e rrallė nė botė qė respektojmė religjionin e ēdokujt, dhe nė mesin e popullit tonė ekzistojnė edhe katolikė, edhe myslimanė, edhe orthodokse, etj., trajtova pikėrisht respektimin e religjionit tė shqiptarėve. Porosia ime ėshtė e qartė: “Feja e shqiptarit ėshtė shqiptaria”. Nė pėrgjithėsi, mesazhi ėshtė: ”Arti, muzika nuk njohin kufij dhe nė njė diskotekė, nėn tingujt e njė kėnge tė pėlqyer, nė gėzim, shqiptarėt bashkohen tė gjithė. Qoftė mbretėreshė, qoftė kamarier, qofte katolikja me myslimanen, qoftė njė mashkull problematik me njė DJ hebrej, qoftė vallėtare, kushdo qoftė, kėnga e bashkon. Kėtė e kam parė me sytė e mi nė ēdo koncert ku kėndoj. Kombi i pasqyruar pėrmes artit ėshtė universal. Nuk njeh kufinj tė ndarjes, por tė bashkimit.
Kėngėtarėt asnjėherė nuk tregojnė detajet e rėndėsishme gjatė realizimit tė klipeve, do na zbulosh diēka ekskluzive pėr ne?
Nuk di pse fshehin kėngėtaret rėndėsinė e montimit. Nė 90% tė klipeve kėngėtarja bėn njė lėvizje tė vogėl, e cila kur montohet duket si vallėzim perfekt. Ok, unė kėtė nuk e lejova, sepse do dukem qesharake kur nė koncerte tė mia do tė kėrkohej ai vallėzim nga unė, e unė s‘do tė isha nė gjendje ta bėja, por ka njė fshehtėsi nė klip. Ka skena ku shihen nga 2-3, nganjėherė tė gjitha “Adelinat” nė njė skenė tė vetme. Unė kisha 7 dublere qė aktronin rolet e mia para njė kamere tė vetme. Por kjo ėshtė forca e filmimeve. Ka shumė pjesė qė nuk janė futur nė klip, qė unė i konsideroja shumė tė bukura, por regjisori mė tha: “Adelinė, kot po torturon montazherin. Ne kemi material edhe pėr 5 klipe, po tė ishte kėnga 180 minuta, vėrtetė do shfaqej ēdo gjė qė ti dėshiron”.
Projekti shihet qė ėshtė i shtrenjtė, do na tregosh sa kushtoi dhe kush ka financuar?
Nuk parapėlqej tė flas pėr kostot e klipeve, mė duket banale tė lavdėrohem me ēmime tė mėdha. Asnjėherė nė jetė nuk kam pasur klip me buxhet tė ulėt. Klipi ėshtė financuar nga unė, gjė qė shihet nė fillim tė klipit ku reklamohet “Iliada entertaiment”, produksion ku unė jam bashkėpronare.
Mė herėt televizionet gjithmonė projektet e Adelina Ismailit kanė “vrapuar” t’i marrin si ekskluzive, derisa kėtė rradhė pamė qė klipin ua kishe lėnė ekskluzivitet fansave, ke mė shumė besim tek ata?
Nganjėherė kam pėrshtypjen qė e teproj me sentimentet, nė botėn e egėr tė shou-biznesit ku kėrkohet vrazhdėsi, por jam nė njė stad jetėsor ku saktėsisht e di se kush vlen pėr mua. Fansat e mi kanė qenė me mua nė tė mirė e nė tė keqe. Kush e meriton mė shumė? Askush. Adelina si kėngėtare ekziston pėr fansat, posaēėrisht pėr fansin tim tė cilit ia besova klipin.
Thuhet qė klipi tashmė ka pushtuar mediat televizive, pėrveē fansave kush tjetėr e ka pasur ekskluzivitetin?
Artisti s‘mund tė ekzistojė pa mediume, dhe as mediumet pa artistėt. “Luftėrat” medium-artist rrisin interesimin pėr tė dyja palėt, deri nė momentin kur kalohet kufiri i kulturės, edukatės dhe mirėsjelljes. Ekskluzivitetin e kanė pasur tė gjithė. Nė tė njėjtėn ditė klipi ėshtė shpėrndarė nė tė gjitha mediumet elektronike, gjė qė nuk ishte aspak e lehtė.
Ndėrkohė edhe pėr intervista je pak e rezervuar, pse?
Nuk jam e rezervuar, por totalisht e mbyllur pėr ēdo media tė shkruar qė ka marrė guximin njėherė nė jetė tė shkruajė gjėra qė mė kanė ofenduar pa bazė. E di qė asnjė nuk varet nga unė, por unė aq mė pak. Pėr fansat gjithmonė jam aty.
“Do not copy me”, mbishkrim i bukur qė mė pėlqeu jashtė mase, kujt i ėshtė dedikuar?
Ishte ide e regjisorit, dhe gati u pėrplasėm sepse nuk pranoja. Ai ka punuar me shumė kėngėtare, njeh karrierėn time mirė, dhe gjatė tėrė kohės kur bėja grimin apo floket, mė ngacmonte duke mė treguar pėr kėngėtare qė kur shkojnė tė realizojnė klip, dėrgojnė regjistrime tė koncerteve tė mia. Nė fund mė bindi duke mė thėnė qė ky nuk ishte mesazh vetėm pėr kėngėtaret tona, por edhe pėr mjaft kėngėtare sllave. Mė gjeti pikėn e dobėt dhe pranova si gjysėm nė vaj (qesh). Unė nuk kam pranuar asnjėherė nė kėngė tė lavdėroj veten aman! Tash mė pėlqen ajo ide, qė nė fillim po bėja luftė (qesh). Megjithatė parapėlqej tė vlerėsohem objektivisht nga tė tjerėt.
A i frigoheni reagimit tė “fanatikėve” pėr simbolet religjioze nė klip?
Aq sa ėshtė frikėsuar Skendėrbeu nga dikush! Pra frigohem aspak. Mbi tė gjitha ėshtė shqiptaria.
Lexuesi gjithmonė do tė dijė diēka nga jeta private e Adelinės. Na trego pak?
Si ēdo njeri i gjallė, kam kaluar sfida qė mė kishte caktuar fati, dhe si duket fati mė shperbleu. Jeta ime private ėshtė e lidhur me profesionin si asnjėherė mė parė, momentalisht. Jam e lumtur me punėn qė bėj, dhe nė mė dhashtė Perėndia fatin, do tė kem njė jetė normale si ēdo femėr tjetėr. Jeta ime ėshtė mė shumė nė avion e hotele, sesa nė shtėpi. Nė rastet mė tė shėmtuara tė jetės, ngushėllimin e kam gjetur nė lutjen: “Mė dhashtė Perėndia fatin, ashtu siē e kam shpirtin”. Ēdo mund e sakrificė po ndjej qė po shperblehet. Kam zgjedhur njė profesion jo tė lehtė. Por kėtė rrugė kam zgjedhur vet, Zoti mė pėrkrah dhe nuk lejoj askėnd tė ngrejė zėrin kundėr fatit e Zotit.
Ke pasur shumė suksese nė koncerte anė e mbanė ku jetojnė shqiptarėt, je pritur jashtėzakonisht mirė, flitet qė kėto koncerte do tė pėrsėriten? Ku ndjehesh mė sė miri kur kėndon?
Turneu nė Europė u pėrsėrit, do tė pėrsėritet prapė. Turneu nė Shtetet e Bashkuara do tė pėrsėritet vitin e ardhshėm, nė qofsha shėndosh e mirė. Kosovėn dhe Shqipėrinė i kam lėnė pak keq kėtė vit dhe shfrytėzoj rastin tė kėrkoj falje tė gjithė atyre qė mė ftuan, por e kisha tė pamundur, shkaku i obligimeve jashtė Kosovės. Pa dyshim, mė sė miri ndjehem nė diskotekėn mė tė madhe dhe mė moderne shqiptare, nė “Rinora 4”. Ata njerėz janė pafundėsisht profesionalė, gjithmonė nė hap me trendet mė tė reja botėrore, kanė qenė pranė meje nė raste tė mira dhe jo tė mira, ėshtė njė klientelė e zgjedhur tė rinjsh shqiptarė dhe tė huaj. Njerėz si kėta na bėjnė tė mburremi qė jemi shqiptarė.
Diēka pėr fund?
Respekto kishė e xhami, admiro tė shenjtėn shqiptari.

Legend
18-10-09, 04:04
Gati harrova
ADELINA ISMAJLI NE STADIUM MITROVICE "KONCERT HUMANITAR PER DESHMORET DHE TE ZHDUKURIT NE LUFTE"

http://www.youtube.com/watch?v=kNdaLGazNJ8

pirro
18-10-09, 11:43
kom kujtu qe mas lufte e keni pas TOP Leonoren e Sami Leshit :)
Pfff llafet e njejta bre ju PyDyKy-ja prej vitit 1997 per Adelinn,e ajo po qkyn.
Haver...20.000 klikime per 48 ore ne youtube,prej 119 komenteve per 48 ore,109 pozitive.
Pernime mzat je:biggrin:

Spo shoh menyre tjeter per me te aktivizu me shkrime, e vetmja menyre po asht kur po folim realitetin per adelinen.
Mendova qe je pajtu me mu qe pauzove disa dite edhe nuk shkruajte per aden, mirepo jo, po duhet hala fakte shtese me te kallxu qe ajo sdin nuk mund ka deshtu hahahhah.

Ani spoti! Nuk muj me thon qe skom pa spot ma palidhje, ama fort palidhje ishte. Tuj u mundu me u dallu diqka edhe e kish vendos edhe nje kryq piffff po padihava kur skadon afati veq duhet me u hudh se nuk rogjenreohet ma

~AmaZonA~
18-10-09, 13:14
E paske kqyr e nigu prej Pink Panterit,e paske prit BOOM e na qenka deshpru qika,n`fund te komentit po qeshet pi "lezetit"...Ose pi zemres t`plast.
Cka me than per 1 femen qe e qet avatarin e 1 bukuroshes,ja len veti emrin Amazonka pos "mosni bre se gjynah" :D

Legend me vjen keq ta ndyej veten e te komentoj me ty,ti kaq din kaq flet , 200 postime ti vetem per Aden i ke bo,a thua a po ke fitim hiq see lexo pak ma mire cfare kam then e nxirrja kuptimin fjalve qe i kam shkrujt...E sa per si me plas zemra per Aden ojjjjjjj kafsh e kom jeten 100% ma mire se Ada jote...

Aha me Pirren po xiglitesh aaaa?
Allahile kallxo drejt sa te ka lut ne PM me i dal krah ketu se e pata ba me fol vetmevti.
Ky klysh i Hashim Polarit.
Ti Amazonk tash a pi bjen qe je klysh femen,se kom harru qysh i thojn? :D
Klysh e kalu klyshit je Ti idiot apo idiote cka .... je ti.

NUK PO TE INTERESON????
E QYSH PRA PO I DIN TANA PER ADEN?
MOTRO,CKA TU HALLAKAT ORIENTIMI?
Ooooh xhelo xhelozijeeeeeeeeee :tongue:

Nuk jam aspak e interesune por lexo e kupto,shko n'shkoll ma mire e meso per me ja nxjerr kuptimin nje thenje apo nje teksti te shkruar.

Shihe motren shqiptare nuk i interesojne informacionet lidhur me Aden,e ka lexua intervisten para meje.Cka din ti cka o zhanri kur nuk e din cka asht modernizimi i muzikes shqipe? E di qe perfundon inkuadrimi yt se Legenda s`po ka sonte kohe me ti ba kumllat reqel ty ;)
A po kujton qe ke me ja ndryshu Ades jeten,karrieren,fansat tue dhan mendime per te?
Ihihihihi ta ha trunin e peshkit.Hajde hajde.Sa ma shume postime,Adja 1 milion e gjyem klikime ne google search krah per krah me Nene Terezen ;)
Qelloja sa i ka Hashim Polari hihihi.

Ti ske tru as sa peshku seee,sikurse ta kishe ate tru nuk kishe me shkru ketu fjal pa kuptim e shko mytu se me kan une motra jote e mbys veten nuk kisha jetu as nje ditė me shume,kam pune shume ma t'menqura se sa te merrem me budallaqet e ,,Legendes'' po ti nuk ke as tru as vesh per muzik edhe ndegjon lloj lloj muzike te ,,modernizume''.Legenda e vogel je ti me u merr me dike ne nivelin e pirros apo te amazones...hajt thefsh qafen me gjith Aden.

pirro
18-10-09, 13:18
Aha me Pirren po xiglitesh aaaa?
Allahile kallxo drejt sa te ka lut ne PM me i dal krah ketu se e pata ba me fol vetmevti.
Ky klysh i Hashim Polarit.
Ti Amazonk tash a pi bjen qe je klysh femen,se kom harru qysh i thojn? :D

Nuk osht mire me u bo nervoz Legend ( edhe kur e don dikan sosht mire me u bo nervoz) jo per tjeter po del prej kontrolle edhe te del dashuria prej kontrolle.
Mos koft rren tash adelina po kendojke neper kafe te zvicrres ( ne jo ma shume se 7-8 veta ne kafe ).

Ke harru me thon se ka vjedh framerka thaqi ne zvicerr haahahahah. Perndryshe shko mytu

Etuta
18-10-09, 13:24
Une e shkrujta nje shkrim te gjate, jo ne stilin e Amazonkes e te Pizhes me inate po krejt kontrktiv, ama nuk po mund me postue se Admini ma paksa dergue nje mesazn privat ku po me kercenon se nese i hjek edhe njehere reklamat nga forumi nuk mund te postoj me.
O Admin pasha nje Zot nuk di qysh hjeken po nese ka ndodhur kjo i ka hjek automatikisht Kaspersky se une haber s'kam.

Edhe njegare UCK_Aksh me paska dergue mesazh ne PV se gjeja damini po dojka me u pasurue me reklama. Po more kjo nuk me intereson mue kush pasurohet nese eshte legale. Ata ne KS po i vjedhin provat e dosjet ne polici se kush ka vra ...

pirro
18-10-09, 13:30
Une e shkrujta nje shkrim te gjate, jo ne stilin e Amazonkes e te Pizhes me inate po krejt kontrktiv, ama nuk po mund me postue se Admini ma paksa dergue nje mesazn privat ku po me kercenon se nese i hjek edhe njehere reklamat nga forumi nuk mund te postoj me.
O Admin pasha nje Zot nuk di qysh hjeken po nese ka ndodhur kjo i ka hjek automatikisht Kaspersky se une haber s'kam.

Edhe njegare UCK_Aksh me paska dergue mesazh ne PV se gjeja damini po dojka me u pasurue me reklama. Po more kjo nuk me intereson mue kush pasurohet nese eshte legale. Ata ne KS po i vjedhin provat e dosjet ne polici se kush ka vra ...

Bone konstruktive edhe kqyri reklamat mos u tut prej largimit nga forumi, une i kom hejk moti TUTA

murrizi
18-10-09, 13:30
Krejt n'rregull ēa po flasim kėtu, veq kur keni kalue nė shamje, spo m'pėlqen hiq (pe prishni bukurin e ftyrs).
T'kuptohemi ADELINA mbete NR:1 !

Etuta
18-10-09, 13:32
Po i them edhe do fjale se ky Pizho edhe Amazonka e paskan teprue pak.... hehehehe

Une Adelinen nuk e kisha pa kurre live, kur erdhi ne USA isha e lumtur qe u gjinda te nje pjese e familjes sime ne NY mysafire. Me padurim shkova ne spektaklin e saj dhe, nuk di se si u ndien te tjeret por ne fytyrat e me teper se 1000 vetave shihja fytyren time, sepse te gjithe e kishin fytjen sikur une – te gezuar e te kėnaqur.
Kam degjuar qe ka marre pjese edhe ne nje mbremje private ku ka ken e pranishme edhe nje kengetare nga SHqiperia dhe kane kendue anglisht. Une e kam kerkue ne internet po nuk e kam gjet. Nejse! Ndoshta jane veē fjale. .. ama nese eshte e vertete kisha pas deshire me pa se kam ndie qe ka kenduar live anglisht.

Pizho me ty nuk dua te merrem se ti e gjykon Aden sipas kutut politik dhe thue qe e ka pas puna e saj. Po e ka pasur puna e aj pasi ajo nuk ka pranue me shkue me Thēin trend ne http://www.youtube.com/watch?v=KIOyEQxzotE . KAQ!

Etuta
18-10-09, 13:35
vazhdim, se nuk po muj me postue ndryshe

E Amazonka po thote qe kritika nuk merret me Aden? Amazonke, dy fjale i kam me ty. A ka kritik me te mire te muzikes se psh Xhani Ciko kur kishte thone se “gjithēka bene Adelina i ka hije”?. Jo nuk ka. Keshtu e kam lexue nuk e kam ndie me veshet e mi?. Pra Xhani Ciko, qenka marre me te. A ka kritike me te mire se Ardit Gjebrea? Jo. E pra edhe ai ishte marre me Aden dhe e ke ne youtube. Prit vec pak ta gjej. Ja ketu me poshte

http://www.youtube.com/watch?v=xgtiDUS0vxk 1
http://www.youtube.com/watch?v=Ex4KetjaqxQ 2

Degjo Arditin sesi thote: “Ne shqiptaret jemi te lumtur qė e kemi Adelinen”!!!

Shiko intervisten e Ades ne emisionin “Midis kengeve” te realizuar per TVSH nga Silvana Braēe dhe degjoni se ne ē’stil te embel e me ēfare te folur te shkyelqyer flet Ajo!


http://www.youtube.com/watch?v=-hybXzddO4M 1
http://www.youtube.com/watch?v=6KkTpVdhHWg 2


Ne kete stil kane folur Nexhmije Pagarusha, Vaēe Zela: zerat mė tė spikatur tė muzikes shqiptare

Etuta
18-10-09, 13:35
Por edhe Ada pati defekte sikur qe patem te gjithe sikur komb... Per ēka e kam fjalen?

Gjete okupimit te thelle nga Serbia i humbem te gjitha vlerat jo vetem kulturore po deridiku edhe kombetare po edhe njerezore. Pas luftes, keta partizanet e vegjel tu Pizho, ne vend se ti sherojne plaget e shqiptarve, ne vrapim pas pasurise se pa ligjme degraduan edhe me shume te gjithe ata (PA DALLIM) te gjithe ata qe nuk ishin politikisht ne dyzen me hajnit dhe poshtėrsie e tyre. Sikur Ada t’ia kishte shkel synin atyne partizaneve te vegjel (hashimave e lushtakave) sot do te zgjoheshim dhe do te flinim me zerin e saj. E ti PIZHO, i pari, me gjuhen ne krah duke avulluar do vrapoje pas saj. Po kjo nuk e tradhtoi Rugoven as per se vdekuri dhe ia pa sherrin shume kėsaj pune. Eshte pune private e saj su poitika si dashuria. Sikur Ada jemi ne te gjithe nga ana private po per ne nuk flet askush se nuk na njoh mire as mahalla jone. Bile, bile, nese shikohet me ne detale, as Triumf Riza nuk ishte gje me shume se nje polic i i Kosoves te cilin aq sa e beri te dhomshem vrasja makabre qe iu kurdis po aq e beri emer te madha pikėrisht Ada, sepse po te kishte qene ai i lidhur me nje femer tjeter pak kush do t’ia kishte nxon emrin ne goje. Nejse!

Tash do ndalem pak te klipi i saj i fundit.

Etuta
18-10-09, 13:36
Legend, flm qe na e solle kete interviste te Adelines, sepse ketu ne Gardena-Californi, ku jetoj une, na mungon shtypi shqiptar. Nese e ke marre ne Internet do te lutesha te na e shkruash linkun ketu ta lexoj ne origjinal se po behen shume spekulime.

Klipi, me dy fjale, eshte me i realizuari deri tash ne te gjitha trojet shqiptare. Per here te pare duken 8 karaktere te kengetares. Secili luhet me mire se tjetri. Une e pėlqej me se shumti ate “Bohemin” ne bar qe komandon DJ-in. Analizoni sa te vegjel na duken keta njerėz me gote te wiskyt ne dore, por kujtoni se ne ēdo mbremje ata komandojne. Ata jane personazhet kryesore ne ēdo mbremje. Ada e ka kuptuar shume mire nga pėrvoja qe ka. Rolet tjera me pleqejne gjithashtu dhe nuk ka sesi luhet me mire. Me se tepėrmi me pelqen qe duket shume stabile dhe prape nga zemergjersia nuk ia le famen veti po Sevdai Radogoshit. Lexdo me poshte...

[quote]Unė kam treguar qyshkur qė aktrimin ma ka mėsuar i madhi Sevdai Radogoshi, dhe nuk e kisha vėshtirė tė aktroja. Nė kėtė klip jam inspiruar nga skeēet e tij fantastike ku ai i pari ka luajtur pa problem “femrėn, mashkullin problematik, e pafund karaktere qė unė “ia vodha” dhe i futa nė klip (qesh). Dhe jam mėsuar si tė koncentrohem qė tė futem nė rol, tė mos pėrziej karakteret, e shumė fshehtėsi tė tjera profesionale (qesh).[quote]

pirro
18-10-09, 13:37
Po i them edhe do fjale se ky Pizho edhe Amazonka e paskan teprue pak.... hehehehe

Une Adelinen nuk e kisha pa kurre live, kur erdhi ne USA isha e lumtur qe u gjinda te nje pjese e familjes sime ne NY mysafire. Me padurim shkova ne spektaklin e saj dhe, nuk di se si u ndien te tjeret por ne fytyrat e me teper se 1000 vetave shihja fytyren time, sepse te gjithe e kishin fytjen sikur une – te gezuar e te kėnaqur.
Kam degjuar qe ka marre pjese edhe ne nje mbremje private ku ka ken e pranishme edhe nje kengetare nga SHqiperia dhe kane kendue anglisht. Une e kam kerkue ne internet po nuk e kam gjet. Nejse! Ndoshta jane veē fjale. .. ama nese eshte e vertete kisha pas deshire me pa se kam ndie qe ka kenduar live anglisht.

Pizho me ty nuk dua te merrem se ti e gjykon Aden sipas kutut politik dhe thue qe e ka pas puna e saj. Po e ka pasur puna e aj pasi ajo nuk ka pranue me shkue me Thēin trend ne http://www.youtube.com/watch?v=KIOyEQxzotE . KAQ!

A ka qene se bashku me sekiraqen ne ate turne a jo, me duket qe po sepse atehere ska qene i ndjekur ende sekiraqa

Etuta
18-10-09, 13:42
Sinēerisht mendoj qe Ada duhet te bej diēka dhe te filloj me aktrimin sepse tash me duket shume e pjekur pasi i ka kaluar te gjitha fazat qe ia numėn me larte Ardit Gjebrea.

Harrova te them diēka per zerin e saj qe shume ia kritikojne. Ajo kishte treguar qysh kur ka qene e vogel se kėrcimin e ka me perfekt se zerin, e per bukuri nuk po flasim. Sinēerisht, te gjitha ēka jemi ne kete forum do te deshironim te kemi trupin e saj. Trup Miss-i de! Hehehe, Une po, me e para.
Sinēerisht mendoj qe Ada duhet te bej diēka dhe te filloj me aktrimin sepse tash me duket shume e pjekur pasi i ka kaluar te gjitha fazat qe ia numėn me larte Ardit Gjebrea.

Harrova te them diēka per zerin e saj qe shume ia kritikojne. Ajo kishte treguar qysh kur ka qene e vogel se kėrcimin e ka me perfekt se zerin, e per bukuri nuk po flasim. Sinēerisht, te gjitha ēka jemi ne kete forum do te deshironim te kemi trupin e saj. Trup Miss-i de! Hehehe, Une po, me e para.

Ajo qe me pelqen shume eshte se Ada nuk bllokohte kurre. Tash qe partizanete Hashes i bejen bllokade, apo mundohen ti bejne, ajo kripin ua beson fansave. Ajo e din qe askush ne bote nuk e bene punen me mire sesa fansat e nje kengetari, artisti apo politikani.

Per fund te kėtij shkrimi do te thoja se Ada po na del edhe shume inteligjente. Lexoni em kujdes Intervisten e saj qe ia paska dhene asaj Gazete.

Ajo qe me pelqen shume eshte se Ada nuk bllokohte kurre. Tash qe partizanete Hashes i bejen bllokade, apo mundohen ti bejne, ajo kripin ua beson fansave. Ajo e din qe askush ne bote nuk e bene punen me mire sesa fansat e nje kengetari, artisti apo politikani.

Per fund te kėtij shkrimi do te thoja se Ada po na del edhe shume inteligjente. Lexoni em kujdes Intervisten e saj qe ia paska dhene asaj Gazete.

Etuta
18-10-09, 13:44
Nje porosi per Amazonken e Shales se Mitrovices, mos kjofte edhe kjo e Drenices e rame ne Mitrovice: Amazonka hjeke ate foto me te cilen po e simbolizon nofken tende, se nese e analizojme ne detale del qe eshte foto e fytyres se Adelines.

Do not copy the face of Adelina !!!

http://www.youtube.com/watch?v=ownGlSCtGwc&feature=related

KJo eshte Adelian e MADHE ku di t'i kendoj ushtarit TE PANJOHUR, te cilin e bene aq te MADH.

Te lumet ne qe e kemi pasur Ibrahim Rugoven! (perfaqesus me ti denje i politikes shqiptare moderne!
Te lumet na qe e kemi pasur Adem Jasharin! (perfaqesues me sublim i luftetarit shqiptar qe nga 1878 -ta dhe em shume)
Te lumet ne qe e kemi edne Adelina Ismailin! (perfaqesiese me e spikatur e kengetareve dhe e bukurise nder shqiptare.
Kjoe fundit meq eshte e gjelle duheta ta realizoj ehde nje rol, te behet edhe aktore se bukurise dhe kenges i dha ate qe askush deri tash nuk i ka thene.

Per fund degjoni kete ze sublim dhe kete tekst qe edhe guret i bene me vaj

pirro
18-10-09, 13:47
Qishtu osht i mire debati etuta, ti fol i nxjerr argumentet e tua ne tonat, pa nervoza dhe me qetesi.

Adelina, po bon mire qe po kendon veq se ma mire kish me bo mos te kendonte sidomos pa luftes se ka qene e zene me grupe te ndryshme.
Ja vlen te komentohet per adelinen, sepse ne fund te fundit edhe per cecen eshte komentu per lidhjes e saj me me shume persona.
Cka ish bo nese pas nikut ETUTA te fshihej Llegend hahaahahahahahahaaa, po thom,

Etuta
18-10-09, 13:51
A ka qene se bashku me sekiraqen ne ate turne a jo, me duket qe po sepse atehere ska qene i ndjekur ende sekiraqa

Hahhahaha, jo, jo Pizho e ka gabue, aty ka ken ThQi me manin tend. Sa budallenje jane shqiptaret e tipit Pizho more Zot. NUk din tjeter veē t'iam mbajen qirin Adelines.

Mbaja, mbaja edhe lepiju pak edhe ti, Qite pak shkume se i shkojka fytyres tende te vrazhte.

Pizho, aty duket thaQI ne shtepine publike ne Shkup po ti ne vrap me sha Adelinen as nuk e ke shikue se nuk e kishe postue per se dyti.

Etuta
18-10-09, 13:53
NE fund kerkoj falje nga te gjithe qe postoca copa-copa shrkimin tim se nuk e pranonte te terin pernjehere.

Admin, edhe dy fjale em ty. Besom qe une nuk bej asgje as kunder as per eliminimin e reklamave, po Kaspersky i ka fajet.

UCK_AKSH, nuk jane te mireseardhur postimet tua ne PV.
Please STOP!

pirro
18-10-09, 13:56
Hahhahaha, jo, jo Pizho e ka gabue, aty ka ken ThQi me manin tend. Sa budallenje jane shqiptaret e tipit Pizho more Zot. NUk din tjeter veē t'iam mbajen qirin Adelines.

Mbaja, mbaja edhe lepiju pak edhe ti, Qite pak shkume se i shkojka fytyres tende te vrazhte.

Pizho, aty duket thaQI ne shtepine publike ne Shkup po ti ne vrap me sha Adelinen as nuk e ke shikue se nuk e kishe postue per se dyti.

E diiita qe je ti llegende, qelu qelu.

qa ka diqka tjeter per aden?

Etuta
18-10-09, 13:56
Pitho,

Vallai edhe per Cecen eshte bisedue edhe bisedohet ende po ata serbet nuk ia jepin askujt. Gjithēka kane te kobit e kane te shejte. E ti edhe keta partizanet ty, gjithēka qe eshte e kombit e japin per Cecen. Ky eshte dallimi

Etuta
18-10-09, 13:58
PIZHO


Shume mire po merrke ere, pasi pe din qe jam Legend, vec nuk po merrshe ere ne krye po ne ....


Pizho, qysh me nderrue postimin me larte se ma paska kap keq dora ... Kuku qyqja une ... O Admina aman nderrone ne Pizho se nuk me ka hije te them ashtu ... Gabim ka dalun krejt.. KUKUUUUU marrja e Zotit

pirro
18-10-09, 14:01
PIZHO


Shume mire po merrke ere, pasi pe din qe jam Legend, vec nuk po merrshe ere ne krye po ne ....


Pizho, qysh me nderrue postimin me larte se ma paska kap keq dora ... Kuku qyqja une ... O Admina aman nderrone ne Pizho se nuk me ka hije te them ashtu ... Gabim ka dalun krejt.. KUKUUUUU marrja e Zotit

qellimi arrihet kur dikush te bon nervoz pa te shajt hahahahhahaaaaa, e ti tuj shajt e spo mundehs me bo gje hahhahaha, me te lindme shkon ske qi bon.

je e mireseardhur llegende

Legend
18-10-09, 14:34
Legend me vjen keq ta ndyej veten e te komentoj me ty,ti kaq din kaq flet , 200 postime ti vetem per Aden i ke bo,a thua a po ke fitim hiq see lexo pak ma mire cfare kam then e nxirrja kuptimin fjalve qe i kam shkrujt...E sa per si me plas zemra per Aden ojjjjjjj kafsh e kom jeten 100% ma mire se Ada jote...

VAJZO,KUJDES KUR OFENDON,SHKRIMI YT NUK MU DUK QE KA NDONJE KUPTIM PRANDAJ EDHE BERA SHAKA ME NJE SHKRIM TE TILLE,POR TE ME QUASH KAFSHE,TI MOS E KALO MASHALLAHUN !

Klysh e kalu klyshit je Ti idiot apo idiote cka .... je ti.

PRAP PO TE THEM KUJDES KUR OFENDON,FAKTI QE JE FEMER APO KE VETEM NOFKE FEMRE NUK TE JEP TE DREJTEN TE ME OFENDOSH!!!



Nuk jam aspak e interesune por lexo e kupto,shko n'shkoll ma mire e meso per me ja nxjerr kuptimin nje thenje apo nje teksti te shkruar.

NESE NUK E JE "INTERESUNE" A KA MUNDESI QE MLLEFIN TEND TA SHFRYESH DIKUND TJETER? SHKRIMI YT NUK KA ASNJE ARGUMENT TE VERTETE DHE ASNJE KUPTIM PERVEQ INAT APO XHELOZI.


Ti ske tru as sa peshku seee,sikurse ta kishe ate tru nuk kishe me shkru ketu fjal pa kuptim e shko mytu se me kan une motra jote e mbys veten nuk kisha jetu as nje ditė me shume,kam pune shume ma t'menqura se sa te merrem me budallaqet e ,,Legendes'' po ti nuk ke as tru as vesh per muzik edhe ndegjon lloj lloj muzike te ,,modernizume''.Legenda e vogel je ti me u merr me dike ne nivelin e pirros apo te amazones...hajt thefsh qafen me gjith Aden.

MOS U NERVOZO,JEMI SHUME QE E DUAM ME SHPIRT ADELINA ISMAILIN.
SI TE PELQEU KONCERTI NE MITROVICE?

Legend
18-10-09, 14:46
Spo shoh menyre tjeter per me te aktivizu me shkrime, e vetmja menyre po asht kur po folim realitetin per adelinen.
Mendova qe je pajtu me mu qe pauzove disa dite edhe nuk shkruajte per aden, mirepo jo, po duhet hala fakte shtese me te kallxu qe ajo sdin nuk mund ka deshtu hahahhah.

Ani spoti! Nuk muj me thon qe skom pa spot ma palidhje, ama fort palidhje ishte. Tuj u mundu me u dallu diqka edhe e kish vendos edhe nje kryq piffff po padihava kur skadon afati veq duhet me u hudh se nuk rogjenreohet ma

Pirro,truni jem reagon keq ne genjeshtra.A ka deshtu a jo,le te vleresojne ata qe i shkojne ne koncerte o zoteri.
Shiko Adelina Ismajli 5 shator 2009 http://www.youtube.com/watch?v=oIlSQtNIXpw
(Nese Rinora4 eshte kaffe,ti je Papa i Romes)
Shiko Adelina Ismajli 3 tetor 2009 http://www.youtube.com/watch?v=8k7PGkyevSg
(shiko mireee,e di qe kenga kushtuar Ibrahim Rugoves ne fund qe i "cmendi" ata 2.500 njerez po te ben nervoz,por Ces`t la vie)
Sa i perket klipit,nuk po flas asgje,shiko komentet ne youtube,shiko RTK,KTV,TV21,TV Klan,TopChanel,AlSat,dhe radiot kosovare e te Shqiperise.
Mendimi yt mbtet i yti,por ke nje shumice derrmuese kunder.
Une bej shaka sepse i pari ke filluar me fjale te renda,por nese tash don me e luajt rolin e konstruktivit,une po te sjell fakte,ti po na servon genjeshtra.
Se rrok jo.
Jo ne shekullin 21 :)

Legend
18-10-09, 14:53
A ka qene se bashku me sekiraqen ne ate turne a jo, me duket qe po sepse atehere ska qene i ndjekur ende sekiraqa

Mos u bej qesharak,e kemi folur kete teme.
Nga Hetuesia Policore,nga Krimet Regjionale te Kosoves,nga Krimet Serioze te Kosoves dhe Gjyqi i Qarkut ne Prishtine u verifikua qe Adelina Ismaili asnjehere ne jeten e vet nuk ka pasur relacion me kete kriminel,qe ehte sherbetor i juaji dhe familjar i keshilltarit te Xhavit Halitit.Ato foto qe i permend,ke pasur lajmet ne RTK dhe KTV qe ishin t montuara,u vertetua nga policia dhe ekspertiza qe u be ne Wiene.
Befasohem me Adelina Ismajlin si ka arritur qe cdo kurth te juajen ta shkaterroje.
Po te kishte pas relacion,se paku 1 njeri ne kete planete do ta rexhistronte me kamere,ne kohen kur celular ka cdo shqiptar !
E paramendoni pse nuk e paskan rexhistruar pra?
Pergjigjmu,pse Sekiraqa i juaj,partizan i Xhavit Halitit nuk e beri nje inqizim me Adelinen?
Hehehe more Pirro.Kan vdek keto genjeshtra.

Legend
18-10-09, 14:57
qellimi arrihet kur dikush te bon nervoz pa te shajt hahahahhahaaaaa, e ti tuj shajt e spo mundehs me bo gje hahhahaha, me te lindme shkon ske qi bon.

je e mireseardhur llegende
Kush eshte nervoz? :smile:

Legend
18-10-09, 15:01
Pitho,

Vallai edhe per Cecen eshte bisedue edhe bisedohet ende po ata serbet nuk ia jepin askujt. Gjithēka kane te kobit e kane te shejte. E ti edhe keta partizanet ty, gjithēka qe eshte e kombit e japin per Cecen. Ky eshte dallimi

Me beso Etuta,po te shkosh n Graqanice,ne lokalin Play4Win,lokal i Slavisha Petkoviq,ku cdo nate ka muzike serbisht,do te mbetesh e befasuar cfare "fytyra eminente" gjarperore do te takosh.
Mos te flas per Portorozh,Slloveni dhe Greqi ku Adelina Ismaili ka zene disa "burra te forte" me lavire qe paguhen dhe e ka dhene intervisten per kete qeshtje ne voal-online.ch.
A po e din ku ehte problemi?
Mos u frikeso nga AKSH-jat e PM-ave,ne Gilan gati i kishin kall me gjith opinga gjate fushates.

Legend
18-10-09, 15:10
Po i them edhe do fjale se ky Pizho edhe Amazonka e paskan teprue pak.... hehehehe

Une Adelinen nuk e kisha pa kurre live, kur erdhi ne USA isha e lumtur qe u gjinda te nje pjese e familjes sime ne NY mysafire. Me padurim shkova ne spektaklin e saj dhe, nuk di se si u ndien te tjeret por ne fytyrat e me teper se 1000 vetave shihja fytyren time, sepse te gjithe e kishin fytjen sikur une – te gezuar e te kėnaqur.
Kam degjuar qe ka marre pjese edhe ne nje mbremje private ku ka ken e pranishme edhe nje kengetare nga SHqiperia dhe kane kendue anglisht. Une e kam kerkue ne internet po nuk e kam gjet. Nejse! Ndoshta jane veē fjale. .. ama nese eshte e vertete kisha pas deshire me pa se kam ndie qe ka kenduar live anglisht.

Pizho me ty nuk dua te merrem se ti e gjykon Aden sipas kutut politik dhe thue qe e ka pas puna e saj. Po e ka pasur puna e aj pasi ajo nuk ka pranue me shkue me Thēin trend ne http://www.youtube.com/watch?v=KIOyEQxzotE . KAQ!

Etuta,po te quajne e emrin tim,e pasha te madhin zot per mua eshte nder:)
Femer te menqur,konstruktive dhe fantastike si ti me qene,eshte dhurate e zotit.
Nese kujtohen me i verifikue IP adressat,ka me kjajt Pirra me lot korkondilli.
E kerkove inqizimin e Adelines dhe Aurela Gaces ne NYC,kendimin live anglisht.
Merre nashta e kupton Pirra e Amazonka cfar kalibri eshte Adelina Ismaili,te cilen e madhja Aurela Gace e nderon ne mbremjen e vet ;)
http://www.youtube.com/watch?v=DnHNTxyiTlI

Etuta
18-10-09, 17:02
Legend,

Faleminderit qe e solle ate link ku Ada vertete po kendojka englisht me Aurelen. Kjo tregon se Ata ka shume kapacitet edne te pashfrytezuar.
Mendoj se ajo vec ne raste te vecanta dhe per miq te vecante do te duhej te kendoj shqip, perndryshe ajo duhet mire te mendoj sesi te kaloj ne tregun nderkombetar te indsurise se muzikes apo te filmit.

Pizho shikoje kete video te asja mbremje per te cilen tere kohen sa qendrova ne NY u fol me shume pietet. Te kendosh kenget e Tina Tarnerit hemmm duhet me pasur edhe shpirt po edhe zemer.
http://www.youtube.com/watch?v=DnHNTxyiTlI

Amazonko, kurgje jo (e shlyva)

Verejtje: Perndryshe jeta private e askujt le te kuptohet nuk me intereson vetem nese ka bere tradheti kombetare. Psh nese Maqedonise i falet nje pjese e Kosoves kjo me detyron te besoj se eshte ber nje kompromis ne ate Shtepi Publike ku partizani i vogel Hasha paskesh qene PRIVATICNO vo Skopje!

Aurena.
21-10-09, 14:00
Perplot sharm,me ide te reja cdohere ne skene,e bukur po,por jo kengetare e kalibrit te larte.

progress
21-10-09, 14:36
Si kengetare eshte shum e mire, ka ze te bukure eshte yll per sken , Ama te flasim per sjelljet e saj jan sikur te nje prosti.......

Legend
21-10-09, 15:49
Si kengetare eshte shum e mire, ka ze te bukure eshte yll per sken , Ama te flasim per sjelljet e saj jan sikur te nje prosti.......
Shih shih.
I thote "Shume e mire"
"E bukur"
"Yll"
e flet per sjellje.
Ku po ia njeh sjelljet moter,nga gazetat a? Gazetat per rrena qe i kane bere per Aden po hajne denim 130.000 euro qe po ja lajne kesaj Adelines.
Na trego pak per qato sjellje ti qe po ia njihshe me mire se plot ketu qe jemi dhe e njohim nga afer?
Hajt ngutu ingje.

roadrunner
21-10-09, 15:51
Aden e kisha ba moderatore te FD, me ju hy karate dove qitu qe pi qojn hunt mas ekrani hahahahahaha....kukuuuu penicillin femen osht ajo :P

Legend
31-10-09, 23:53
Copez nga intervista e fundit e Adelines.
Nuk di a ka njeri qe e don Presidentin Rugova me shume se kjo...


Ka pak ditė qė ke publikuar njė kėngė tė re tė cilės i ke realizuar edhe klipin. Na trego kush ėshtė pėrkujdesur pėr kėngėn dhe si shkoi realizimi i klipit nė pėrgjithėsi?

Isha nė makinė, po dėgjoja njė cd dhe dėgjova njė potpuri tė mrekullueshme kėnduar nga perla e muzikės shqipe, Fatmira Breēani.Si admiruese e flaktė e muzikės sonė tė pastėr shqipe, Fatmira Breēani mbetet njėra ndėr legjendat e gjalla tė muzikės shqipe pėr mua, por edhe potpuria mė mrekulloi dhe e dija qė s`do tė shpėtoja pa e kėnduar. Vendosa kėtė potpuri tė vjetėr tė muzikės autoktone shqipe ta rikrijoj nė zhanrin “Tribal”, njė zhanėr ky shumė modern nė trendet e fundit tė muzikės botėrore. Realizimi i kėngės u bė nė Zvicėr. U ndava shumė e kėnaqur. Realizimi i klipit zgjati tri ditė dhe dy netė, me 4 orė pushim pėr tė fjetur. Nuk mund tė them qė ishte e lehtė, megjithatė duhej tė udhėhiqja ekip prej 137 njerėzish, tė koncentrohesha nė vallėzim, kėndim, aktrim, tė gjitha. Por vullneti pėr njė vepėr madhore, modernizimi i kėngės sė pastėr shqipe, ishte mė i madh sesa ēdo sfidė. Regjisori, i cili kryekėput realizoi idenė time, nė fund mė tha: "Nuk e kuptoj pse shumica e njerėzve qė kam punuar me ta, tė kanė prezantuar tek unė si njė njeri problematik. Ti vetėm po e di ēka don". Nuk fola asgjė, por nė kokė mė erdhi njė poezi e tė madhit Ibrahim Rugova: "Nji dhimbje e fortė asht tue m`plague, dhe shpesh mė le si tė vrame. Kur e shoh se si ne tue jetue, njėri tjetrit kokėn po ia hamė". Nė pėrgjithėsi, realizimi eci mirė sepse asnjėherė nuk ngul kėmbė nė gjėra qė tjerėt i shohin mė mirė se unė, por as nuk lejoj kompromis me kualitetin tė cilin mund ta njoh mė mirė unė sesa dikush tjetėr.

pranveruesi
05-11-09, 11:48
...Adelina Ismaili per mendimin time eshte revulucionistja e degjenerimit te Kultures te bukur Shqipetare qe kishim, dhe fund-fillimi i nje epoke shfresues me kengetare pa nivel por vetem me stil te prostituteve te gjitha qe pasojne ne stilin e saj ja i kane gjokset e medhaj dhe dalin gati nudo jo i kane kompozitoret dic te aferte, se per aftesi muzikore dhe kulturore jane nje ZERO E MADHE, sepse kenges dhe kengertareve te mirefillt me keto ju ka zene fryma, duhet nje kohe deri sa te ngopet publiku me prostitutka si kjo dhe me siguri se do te lind nje tjeter revulucion muzikor...

tungiii

Legend
08-11-09, 03:25
...Adelina Ismaili per mendimin time eshte revulucionistja e degjenerimit te Kultures te bukur Shqipetare qe kishim, dhe fund-fillimi i nje epoke shfresues me kengetare pa nivel por vetem me stil te prostituteve te gjitha qe pasojne ne stilin e saj ja i kane gjokset e medhaj dhe dalin gati nudo jo i kane kompozitoret dic te aferte, se per aftesi muzikore dhe kulturore jane nje ZERO E MADHE, sepse kenges dhe kengertareve te mirefillt me keto ju ka zene fryma, duhet nje kohe deri sa te ngopet publiku me prostitutka si kjo dhe me siguri se do te lind nje tjeter revulucion muzikor...

tungiii

Ka njerez qe ende deshirojne shekullin 15...Gruan me mbuloje,veten me mustaqe,jetese anadolake,por i ka mbytur koha.Me vjen keq per ty...
Bota ka ecur perpara,sot kemi nje Rihanna,Madonna,Beyonce etj qe revolucionuan muziken me zerin,dukjen,imazhin modernen ne pergjithesi.
Ne kemi nje revolucion ne muziken shqiptare,kete e thote p.sh. nje Nexhmije Pagarusha-Adelina Ismajlin,revolucionin e vertetet qe modernizoi tradicionalen shqipe deri ne ate nivel saqe vajzat tona tashme jane kategori boterore.
Publiku ka prostituta ne cdo te treten kafene,por ka vetem nje Adelina Ismajli qe nga 3.000 njerez paguajne nga 30 euro qe te shohin,degjojne,kenaqen me nje mrekulli qe eshte Diva Adelina Ismajli-Nje Legjende e Historise se Muzikes Moderne Shqiptare.

Legend
08-11-09, 04:41
ESHTE DETYRE KOMBETARE TE DUKESH BUKUR

- Adelina, pershendetje! Si je ti? Morem vesh se po kalon nje grip sikurse nje pjese e madhe e shqitareve keto
kohe... Pra, gripi dhe e ftohura i ze edhe VIPat apo jo?
-Pershendetje.Me lejoni se pari te falendroj.Po jam kete grip te "popullarizuar" qe i ze VIP-at shqiptar me
shume se cdokend tjeter si pasoje e punes se pandalur ne klima te ndryshme,orarit te cregulluar te
jetes,ushqimit,gjumit,etj.Aman sa do deshiroja ti ze politikanet kosovare njehere e mire (qesh).

- Flasim pak per klipin tend me te ri, i cili titullohet "Tribalb" si per te thene "tribal shqiptar", apo jo? Si do
ta kishe shpjeguar kete terheqje ndaj kesaj rryme muzikore?
-Ka kohe qe ne trendet boterore,kryesisht amerikane te Show-Biznesit verehet nje afeksion ndaj kesaj rryme qe eshte
nje perzierje e rrymave dance,house dhe daulle "live" te theksuara me etno nga vendet e ndryshme boterore.Afrikanet
e bejne me timbrin e tyre karakteristik te daulleve,europianet ia pershtasin muzikes se tyre native,me nje fjale
secili popull promovon muziken e vet tradicionale me nje perzierje rrymash moderne.Kur isha ne Amerike
vizitova mjaft disko klube ku kjo rryme ka marrur nje hov te madh.Me pelqeu pa fund dhe nuk u medysha te tentoj ta
modernizoj kengen tone te mrekullueshme shqipe.

- Tribali eshte nje rryme shume moderne por kenga jote eshte me motive popullore,je e para qe po fut kete trend muzikor... Ka qene e thjeshte te besh
bashke folklorin me modernen?

-Kjo pra eshte e bukura.Nje "puqje" e tradicionales me modernen ku cdokush do qe muziken e popullit te vet ta
promovoje ne menyren me te mire te mundur.Asnjehere nuk eshte e thjeshte ta modernizosh nje potpuri te vjeter
popullore,sepse gjithmone frigohesh qe do ta rrezikosh madheshtine e kenges se paster shqipe.Por jam me fat qe
kisha realizuesin,K-Master njeri qe ne gjak ka tradicionalen,ne koke modernen dhe punuam si te cmendur deri ne nje
finalizim te kenaqshem.Jam e lumtur qe gjeneratat e reja te cilat pak njohin muziken popullore shqiptare,po e
pelqejne.

- Nje risi kesaj radhe eshte dhe fakti qe tekstin e kenges e ka shkruar vete Adelina... Sa kohe keni qe shkruani
tekste, apo kjo eshte tentatia jote e pare?
-Diku 99% te texteve ne albumet e mia qe nga femijeria jane te shkruara nga une.Kam shkruar dhe per shume
kolege.Por kete here,ne kengen "Tribalb" asnje fjali nuk e kam prekur nga versioni origjinal i potpurise,do ishte mekat.Perveq ne pjesen ku Xinxilushen e bera Adelushe,nje nofke ledhatuese qe e kisha fituar kohe me pare nga fansat.

- Ajo qe te bie ne sy ne klip eshte se interpretoni tete role, ate te "bosit", te kamarieres, te kercimtares mbi
banak e keshtu me radhe... ne keto role, shfaqesh edhe me lukun kombetar, nje miks midis modernes dhe tradicionales
edhe ne lukun qe ke ne klip. Ka qene e veshtire te sjellesh ne (afersisht) kater minuta kenge plot tete karaktere?

-E gjitha eshte ne funksion te modernes dhe tradicionales.Bossi eshte nje shqiptar tipik qe ka kaluar tere boten ne
nje jete bohemi,per tu kthyer ne vendin e vet ku ne diskon e tij te preferuar gjen nje atmosfere tjeter,gjenerate
te re, moderne me nje DJ femer,vallezuese banaku qe josh cdokend qe ec ne dy kembe,nje aristokrate fallso e cila
mundohet te jete nje Madam De Pompadour e viteve te arta te Frances kurse gjaku i vlon per shqiptarin
karizmatik,nje japoneze qe s'ka idene qfare thuhet ne kenge por vallezon me pasion nen tingujt dhe ritmin e
kenges,etj.Gjera qe per mentalitetin e tij jane te papranueshme kur behen ne qytezen e tij te lindjes .Tamam
nje atmosfere diskoteke te sotme shqiptare ku konfliktet e gjeneratave,statusit ekonomik,nacional,pikepamjeve
politike,religjioneve shkrihen dhe harrohen nen tinguj te nje kenge.Prandaj me ngulm "terrorizon" te gjithe per nje
kenge shqip.Kenaqesia e tij kalon suazat e miresjelljes kur ne nje disko pro-perendimore kendon nje shqiptare
tipike,shume krenare dhe konzervative,kenge te vjeter shqipe.Per keto 8 karaktere eshte punuar 3 muaj intenzivisht
dhe tri dite e dy nete rexhistrimi.Ka mbi 58 ore material te rexhistruar.U nis si per shaka qe te beja diqka ne
tregun shqiptar,doli diqka e bukur.Nuk ka qene aspak e lehte.Per faktin qe ne montim final nuk fusja dot edhe pjese
tjera shume te bukura.Nese me pyesni cilin karakter e realizova me me veshtiresi,me duhet te them qe nga ky klip
une tmerrohem nga banaku (qesh).Vertet nuk di si arrijne ato femra te bejne art ne ate vend aq te vogel.

- Kush eshte kujdesur per lukun tend ne video, pasi nuk duhet te kete qene e thjeshte qe ti te marresh kaq shume
pamje njekohesisht?

-Ok,lukun e kisha menduar une,deri ne imtesite,te cialt gati sa nuk shihen ne video.Por,rexhisori ishte absolutisht
profesional,njeri i cili nuk ka kompleks te te mbathe kepucet puth doren,apo hekuros rrobat.Pa lene anash grimerin
i cili me nje respekt te veqante per cdo vijez ne fytyren time me luste ti tregoja a me pelqen.Isha une ajo qe e
"ngreni" me se keqi (qesh).Kur ekipi xhirues pushonte,une duhej te beja grimin e floket.Kur tjeret pushonin,une
isha para kameras.Kur statistet "dilnin nga binaret" ulurisja.Kur vajzat lodheshin,iu tregoja ku te fshiheshin te
pushonin (qesh).Por ky eshte satisfaksioni qe me jep lodhja per magjine e artit.

Legend
08-11-09, 16:24
- Po ne jeten e perditshme, sa e kujdesshme je ndaj lukut,... pasi ne klip ky eshte nje detaj qe i ke kushtuar
shume rendesi dhe per kete te komplimentojme!
-Eshte luks qe nje person publik ti lejoj vetes te duket e crregullt.Pastaj eshte qeshtje edukate te mirembash
veten.Edhe ne jeten e perditshme i kushtoj rendesi dukjes.Nuk them se bej sfilate mode ne mes te rruges ne
mesdite,por eshte detyre kombetare te dukem bukur (qesh).

- Cilin nga tete karakteret qe interpreton ke me teper per zemer Adelin, ndoshta te asaj vajzes me veshje
kombetare/? Apo te bosit te diskos qe jep urdhra?

-E dua bossin,sepse isha pa grim dhe po luaja nje rol qe nuk e kisha bere ndonjehere dhe qeshja me veten.Kengetarja qe qmend nje
diskoteke pro-perendimore me kengen shqipe dhe lukun ndryshe me ben krenare.Por me se shumti e dua DJ hebrej e cila
shpreh karakterin tim te vertete me se shumti.

- Si po e perjeton interesin qe kane shfaqur mediat ketu dhe ne Kosove pas publikimit te kenges "Tribalb"?

-Jam e lumtur.Ne nje konkurence te forte,kur skena eshte perplot kengetare te mrekullueshme,une pas 24 vitesh
karriere intenzive,po perjetoj nje nder kulminacionet e mia mediatike.I falenderoj.Megjithate ne artistet jemi
qenie qe deshirojme deri ne dhembje dashurine e tjereve.Sepse e japim shume me shume sesa qe mendohet.Po flas per
ata qe artin e shohin ne fytyren e veretete-nje dhurate hyjnore njerezimit.Ngapak po frikesohem (qesh).Une veretet
deshiroja qe ky klip te kritikohej me shume,por po pelqehet nga shumica.E kam ters kur me levderojne shume
(qesh).Klipin tjeter do ta bej ndryshe,po vuaj ti bej me nerva ata qe duhet ti bej te pelcasin (qesh).


- Ne fakt, me mediat shqiptare ke probleme... Cfare mund te na thuash ne lidhje me kete, pse kaq problematike kjo
lidhje me mediat ne Shqiperi?

-Nuk kam probleme me mediat shqiptare.Gjithmone kam qene shume e perkrahur ne Shqiperi.Ka mediume te caktuara qe
kane probleme me mua,por edhe kjo eshte pjese e lojes.Fakti qe per mua jane shkruar genjeshtra te cmendura kohe te
gjate,jo vetem ne nje medium,dhe lexuesit nuk iu ka lejuar ta njoh Adelinen e veretete,me ka privuar te bej diqka
konkrete lidhur me kete gje.Kohe te gjate kam neglizhuar e duruar genjeshtrat dhe kjo ka rezultuar me histeri te
mediumeve te caktuara te cilat si duket "shkumbezonin" e hidhnin helm e vrere kur une nuk ua varja.Nuk kam lindur
te sheroj komplekse inferioriteti te tipit "Pse nuk pergjigjet Adelina?"

Qe te respektoj qendrimin tim te nje femre te kulturuar dhe edukuar ne nje rreth te ngritur intelektualisht,me ka
ndaluar t'ia bej dikuj turinjte,kembet,duart dhe koken per Repartin Kirurgjik (qesh).Preferoj menyrat e civilizuara
dhe pacifiste.

- Nderkohe, eshte shkruar ne media se ke nisur dhe nje proces gjyqesor ne lidhje me kete problem, ke paditur mediat
ne Tirane. Si po ecen procesi? Ka te reja?

-S'kam koment.Per cdo te re,prononcohet zedhenesja ime.

Legend
08-11-09, 16:27
- Flasim per gjera me te gezueshme, per shembull per pushimet e tua ne "Saint Tropez" dhe fotot e mrekullueshme qe
ke realizuar ne keto pushime. Mund te themi se keto pushime te relaksuan dhe te dhuruan me teper energji?


-Kete vit kam perjetuar diqka qe kisha nje jete qe e deshiroja.Isha ne Saint Tropez dhe ende me duket enderr.Te
hash darke ne te njejtin restoran ku darkon P.Diddy dhe kamarieri sillet me te gjithe njesoj,nuk eshte diqka qe e
perjeton cdo dite.Por fiksimi im pas tradites dhe kultures me merrte kohe te konsiderueshme te plazhit.Isha dhe ne
Itali,mund te them qe jam ende nen magjine e asaj qe perjetova.Sa shume humbim ne jete nese nuk vizitojme nje
muze,apo keshtjelle.Franca dhe Italia mbesin dy vende me te cilat jam dashuruar.Ende jam ne fazen:Nonshalanca
sharmante franqeze,apo romantika gazmore italiane.Bera foto per te perjetesuar Saint Tropezin ne zemren
time.Energjia qe thith njeriu nga gjerat e bukura,shpien njeriun ne kulmin e lumturise dhe nese ke fatin te merresh
me artin,patjeter qe e gjithe magjia e se bukures do te shpertheje per ata qe i dua.Megjithate mbetem nje romantike
e fshehur qe ka nevojen ekstreme te dhuroj.Te falenderoj per komplimentin.

- Si nis nje dita e Adelines? Cfare ore zgjohesh, cila eshte rutina jote ne nje dite te zakonshme?

-Zgjohem afer ores 10-11.Dush,kafe,organizim,telefonatat,makina apo aeroplani,studio apo pregatitjet per koncert
qofte nje rrobe e vetme qofte nje show i tere,dreka,pishina 60-80 minuta,prap ngarendja pas puneve qe kam shenuar
ne agjende,kinema apo teater per relaks,darka,organizimi i se nesermes,gjumi ne dhomen ku nen driten e kuqe nje
djallushke e vogel puq ne faqe nje djalosh engjull,e kam statuje kujtim nga udhetimet.

- Cilat jane ushqimet qe konsumon me teper per te ruajtur formen trupore dhe cilat ushqimet qe nuk i ve kurre negoje, sepse te bejne dem per linjat dhe shendetin?

-Kur them se nuk bej naze,e mendoj literalisht.Ckado qe me pelqen e ha.Ok,nuk ha brumera shpesh,por as nuk
torturohem me gjysme sallate jeshile ne 24 ore.Vallezimi dhe noti jane sekreti im per shendetin.

- Je tipi qe shpenzon shume, je e fiksuar pas shoppingut?

-Me para blej nje cante Louis Vitton ne 6 muaj,sesa 10 pale aksesoare koti.Jo pse eshte ne trend te flasesh per
marka ne kohera kur njerezit perballen me ushqimin e gojes,por jam rritur nga nje gjyshe e cila 2 here ne vit ka
udhetuar ne Itali per "renovim" garderobe,shtepie,etj.Shpenzoj ne gjera me te menqura besoj.Per nje kenge te
bukur,apo pushim te paharrueshem ia lejoj vetes te bej pak marrezi.Aspak,aspak nuk jam tip "shoping freak".Cdo gje
me mase,sepse i blej me kartelen time,nuk me pret asnje idiot te me dergoje ne hotel pasi te kete paguar dicka
timen(qesh).

- Cila eshte pija jote e preferuar qe porosit ne pab apo lokal kur je me miqte?

-Uje,aqua,wasser,water(qesh).Ne raste te veqanta amaretto me akull te grimcuar.Kurr me shume se nje.

- Del pergjthesisht per jete nate apo te pelqen me teper te pushosh ne shtepi kur nuk ke impenjime profesionale?

-Nese me jete nate nenkuptohen pabet diskoklubet,etj.,jo faleminderit (qesh).Nje shetitje e bukur nen driten e
henes buze liqenit me ledhaton fragjilen time te fshehur.Nje film ne dhomen ku kercasin dru ne kamin nuk me
zevendeson asnje buqitje diskoklubesh.Jam ne nje faze jetesore kur po guxoj te hap sirtarin ku moti kisha fshehur
romantiken,feminitetin dhe fragjilen time.

- Per ta mbyllur... Duke qene se po te jepet mundesia te flasesh drejtperdrejt me fansat ne Shqiperi dhe jo permes
lajmeve shpesh abuzive ne gazeta te ndryshme, cfare do t`i thoshe publikut te ketushem?

-Jetoj per te treguar.Tregimin tim perplot sfida ku loti me jepte fuqine,fitoren ma perkrah fati,fatin e festoj me
gezimin e nje femiu qe rrefuzon te rritet per te dalur ne boten mizore ku arti qan i vetmuar.Cdo dite e jetuar
eshte feste.Kete feste dua ta ndaj me ju.
Ju falenderoj nga zemra.

SHQIPERI NENTOR 2009

Etnical
14-11-09, 18:24
Ka njerez qe ende deshirojne shekullin 15...Gruan me mbuloje,veten me mustaqe,jetese anadolake,por i ka mbytur koha.Me vjen keq per ty...
Bota ka ecur perpara,sot kemi nje Rihanna,Madonna,Beyonce etj qe revolucionuan muziken me zerin,dukjen,imazhin modernen ne pergjithesi.
Ne kemi nje revolucion ne muziken shqiptare,kete e thote p.sh. nje Nexhmije Pagarusha-Adelina Ismajlin,revolucionin e vertetet qe modernizoi tradicionalen shqipe deri ne ate nivel saqe vajzat tona tashme jane kategori boterore.
Publiku ka prostituta ne cdo te treten kafene,por ka vetem nje Adelina Ismajli qe nga 3.000 njerez paguajne nga 30 euro qe te shohin,degjojne,kenaqen me nje mrekulli qe eshte Diva Adelina Ismajli-Nje Legjende e Historise se Muzikes Moderne Shqiptare.


Ti be djal nuk po marrshe er nmuzik,edhe nuk besoj qe ka dikush qe i jep 30ero per me pa Adelinen,mos egzagjero shum,Ka kalu koha e Adelines ma...

shfletuesi_
14-11-09, 18:30
...Budallalleku me i madh i yni eshte nese thyejm gishtat per kete.. :)

Qika^Me^Kule
15-11-09, 12:31
http://a36.ac-images.myspacecdn.com/images01/108/m_7f21eb54008ea68f7ede027a0fc2708b.gif

nik
16-11-09, 05:28
Mua personalish me pelqen shum,po juve :?: :?:
eshte nji kengetare e kompletuar per ti dhuruar kenaqsin e duhurpublikut qe e simpatizondhe them se edhe ne ardhmen gjithnji dojet nji kengetare e pelqyer.

Fshatari
16-11-09, 10:27
Ēike e mire duket! Eshte pak zeshkane po s'eshte faji i saj. As une s'kam faj qe i kam qejf bjondet!
Pėrndryshe eshte e sjellshme me antaret e forumit! Ka postime interesante te rubrikat e "Kėnga qė po dėgjoj" dhe te "Disa fjalė nga kėnga qė po dėgjoj..."!
Rrallėherė poston te Politika...!

murrizi
16-11-09, 17:52
Ēike e mire duket! Eshte pak zeshkane po s'eshte faji i saj. As une s'kam faj qe i kam qejf bjondet!
Pėrndryshe eshte e sjellshme me antaret e forumit! Ka postime interesante te rubrikat e "Kėnga qė po dėgjoj" dhe te "Disa fjalė nga kėnga qė po dėgjoj..."!
Rrallėherė poston te Politika...!
hahahahaha....
O kadal he katunar he bac.........
po thu a ?

teutaA
21-11-09, 23:19
e kjo pak me mir

http://www.youtube.com/user/chibis007#p/c/AC16C9437E171E35/0/NWwdgmYFwso

emine
21-11-09, 23:26
e kjo pak me mir

http://www.youtube.com/user/chibis007#p/c/AC16C9437E171E35/0/NWwdgmYFwso
teuta a di gjo sa killa i ka adelina edhe sa $ i blen kpucat,nese munesh me mu pergjigj ta di per ner moter:biggrin:

lovely
22-11-09, 00:14
teuta a di gjo sa killa i ka adelina edhe sa $ i blen kpucat,nese munesh me mu pergjigj ta di per ner moter:biggrin:

qe t kallxoj une, 50 killa i ka :biggrin: ate dite kur u bo gati me shku me knu ish kan ftofte, a e pe sa mire e kish vesh rollken, qerapat e gata , edhe tani kish harru krejt mi vesh pantollt :biggrin: qizmet i blen jashte, sa lek? qaq sa e marr une rrogen n mujt :biggrin: , edhe gaqicat gjithashtu hahahahahahahahaha

qishtu m tha Fatimja e Syles :P

emine
22-11-09, 00:16
qe t kallxoj une, 50 killa i ka :biggrin: ate dite kur u bo gati me shku me knu ish kan ftofte, a e pe sa mire e kish vesh rollken, qerapat e gata , edhe tani kish harru krejt mi vesh pantollt :biggrin: qizmet i blen jashte, sa lek? qaq sa e marr une rrogen n mujt :biggrin: , edhe gaqicat gjithashtu hahahahahahahahaha

qishtu m tha Fatimja e Syles :P

spo muje nalem pa kesh hahahhahhahhahahahhah

teutaA
22-11-09, 01:34
teuta a di gjo sa killa i ka adelina edhe sa $ i blen kpucat,nese munesh me mu pergjigj ta di per ner moter:biggrin:

hahah kg ski qka femen perfekte e per kpuca spo di bre nuk me doket kjo qe veshet e mbathet shum shtrejt :smile:

Zana_ch
22-11-09, 16:36
mos ka harrue se ka me kendue ne TV apo ne ndonje klub .......me pas kon e popullates minoritete ashkali sot kish me kon gjyshe valla .....e ka humb vleren qe e kishte me para

http://www.youtube.com/user/chibis007#p/c/AC16C9437E171E35/0/NWwdgmYFwso

teutaA
22-11-09, 16:52
oj urata paja ngoje qet keng a mos ja paska vjedh lady gaga adelines hahahahaha
:wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Ngf5Oo_XrjI

Peja-Boy
22-11-09, 17:03
http://www.albanur.net/images/adelina_ismajli.jpg

Peja-Boy
22-11-09, 17:05
http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/10059/normal_2687848404_1.jpg

teutaA
22-11-09, 17:05
http://www.albanur.net/images/adelina_ismajli.jpg

peja ty te konsideroj si antar te drejt ktu nuk anon shum po hajt ngoje nje her qat kengen e lady gages a po te duket si kjo e adelines a veq po me bojn vesht mue:smile:

Peja-Boy
22-11-09, 17:06
http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/normal_7716_188883307558_59767907558_4301299_42905 11_n.jpg

Peja-Boy
22-11-09, 17:09
peja ty te konsideroj si antar te drejt ktu nuk anon shum po hajt ngoje nje her qat kengen e lady gages a po te duket si kjo e adelines a veq po me bojn vesht mue:smile:

Ndal njeher na e thuaj me cilen Keng te Adelines po e krahason kete keng te nigoj edhe ate te Adelines !!

Peja-Boy
22-11-09, 17:13
mos ka harrue se ka me kendue ne TV apo ne ndonje klub .......me pas kon e popullates minoritete ashkali sot kish me kon gjyshe valla .....e ka humb vleren qe e kishte me para

http://www.youtube.com/user/chibis007#p/c/AC16C9437E171E35/0/NWwdgmYFwso

Ivvv me 28 Nentor ne Flat-In eshte paska me na bo shkrum nese vjen qehstu si kete video !!

http://www.flatin.at/administrator/flyer/miss_v7.jpg

teutaA
22-11-09, 17:13
Ndal njeher na e thuaj me cilen Keng te Adelines po e krahason kete keng te nigoj edhe ate te Adelines !!

kta te ren nuk ngec qe e kish kendu ne kenga magjike

http://www.youtube.com/watch?v=HyuJuQ9BCPo adelina

http://www.youtube.com/watch?v=Ngf5Oo_XrjI lady gaga

Peja-Boy
22-11-09, 17:20
kta te ren nuk ngec qe e kish kendu ne kenga magjike

http://www.youtube.com/watch?v=HyuJuQ9BCPo adelina

http://www.youtube.com/watch?v=Ngf5Oo_XrjI lady gaga
Kogja po ju pershtatka veq ajo koka Anglisht e kjo shqip hahahahahahaha ne gjuhen e kendimit spaska asnje te perbashket Anglisht shqip >!!

Urata
26-11-09, 05:32
kta te ren nuk ngec qe e kish kendu ne kenga magjike

http://www.youtube.com/watch?v=HyuJuQ9BCPo adelina

http://www.youtube.com/watch?v=Ngf5Oo_XrjI lady gaga


valla teutaA, une gjithemon kam menue qe Adelina kopjon Shakiren...!

http://bing.search.sympatico.ca/?q=youtube.com&mkt=en-ca&setLang=en-CA


ps: degjo ca kenge te Shakires (spanish) dhe shih menyren sesi vallezon ajo...!

Urata
26-11-09, 05:47
http://bing.search.sympatico.ca/?q=youtube.com&mkt=en-ca&setLang=en-CA


live...

http://bing.search.sympatico.ca/?q=youtube.com&mkt=en-ca&setLang=en-CA



kenga e pare eshte

http://www.youtube.com/watch?v=wzrN7zJHFNI

Urata
26-11-09, 06:02
Shakira ft Lil Wayne GIVE IT UP T ME

dhe

SHE WOLF

Estella
27-11-09, 02:14
Shume sjellje arrogance ka qe si perkasin nje femrre...kurrfar feminiteti ska..kohen e fuundit un mendoj se ka kjo problme depresion e diqka te ngjajshme..(psycho)..perpara shume me ka pelqy ,...veq tash mo jo

~AmaZonA~
27-11-09, 22:41
ahahahhaah ende po mendoni per Aden aa!!!A e keni parė tek e diela shqiptare ne TV Klan oooooo krejt mu ka dol qe Legenda po flet besomni kur thojke mua m'kann vlersu Vaqe Zela, Negjmije Pagarusha, Ardit Gjebrea e i kishte marr 13...Zero nga koleget hahahaahahahaahah

teutaA
27-11-09, 22:51
ah adelin adelin thot motra ime ti dhe sabria jeni te vetmit kengetar shqiptar qe ju adhuroj por shum me keni zhgenjy qe edhe ju po hyni ne grupin e kengetrave shqiptar qe vjedhin keng aiiii qe sa vite ne sken kam mendu qe se paku ke aftesi te qendrosh vetvetja ne qdo fortun:smile:

keng e mir kjo e fundit edhe stili i veshjesh mir por qka u ba qe kenga ka ngjajshmeri me ate te lady gaga's hmmm

Oltiana1
28-11-09, 12:46
Hmmm ēfarė tė mendojmė pėr kėtė kėngėtare kur ėshtė njė kėngėtare obobo me gjėrat e kėqija do thoja ėshtė njė hiē .

Lapsi
28-11-09, 13:45
skam kohe te mendoj per te

pirro
05-12-09, 20:13
12 kundėr Adelinės!

Nga Ardian Jasiqi mė 05.12.2009 nė ora 15:02
Kėngėtarja Adelina Ismajli duket se nuk ėshtė e adhuruara e kėngėtarėve, sė paku tė atyre qė kanė marrė pjesė nė festivalin “Kėnga Magjike 2009”.

Sipas njė burimi tė afėrm me kėtė festival, ajo ėshtė vlerėsuar me zero pikė nga 12 kėngėtarė tė kėtij festivali, pėrderisa ka pasur zėra se ajo nuk ėshtė vlerėsuar sa e ka merituar nga kolegėt e saj.

Ende nuk dihet se si ka qenė vlerėsimi i kėngėtarėve kosovarė pėr Adelinėn, edhe pse thuhet se ata nuk kanė i kanė dhėnė asaj votat maksimale.

Adelina Ismajli, e cila nė kėtė festival u paraqit e veshur nė kilota dy javė mė parė, nė natėn finale u paraqit e mbuluar dhe bėri “shaka” me producentin e kėtij festivali Ardit Gjebrea, tė cilit i tha se kur kishte dalė “ajo e zhveshur nė skenė, Lady GaGa ka qenė e vogėl”.

Kėnga e saj “Nuk ngec” ka bėrė shumė adhurues nė Shqipėri, pėrderisa mėsohet se ajo ka pasur edhe njė numėr tė madh tė votave qė ka marrė nga publiku.

Pavarėsisht kėsaj ende nuk ka ndonjė reagim tė Adelinės nė lidhje me kėtė.

Para festivalit kishte pasur thashetheme se ajo ėshtė fituesja e kėtij festivali dhe se gjithēka ishte pėrcaktuar qysh mė parė.

E ashtuquajtura pop-mbretėresha shqiptare kohėve tė fundit nėpėr media ka hedhur edhe njė spot tė ri, i cili ėshtė realizuar nė njė diskotekė tė Zvicrės.

Tani ka zėra se ajo ėshtė nė pėrgatitje tė njė albumi tė ri, ndėrkaq disa kėngė tė reja tė saj pritet t’i shohim edhe gjatė programeve tė Vitit tė Ri.

pirro
05-12-09, 20:13
Deshtimi i radhes i Adelines

teutaA
05-12-09, 20:18
Deshtimi i radhes i Adelines

jo pirro jo me qet kengen e fundit ska deshtu e sa per vota aty folen edhe kengetart:smile: tjer qe qysh po votohet per inati ne ket festival

Guri i madh
05-12-09, 20:23
e konsideroj si me qen pjestare e familjes esht rrit ne ekraniet tona



esht e mrekullushme


pas NEXHMIE PAGARUSHES askush tjeter nuk mundet me ardh ne radhė



Adelina Ismajli - Amaneti (http://www.youtube.com/watch?v=mlS4dvVUoIo&feature=related)

Legend
07-12-09, 12:23
"Ka kohė qė nuk jap prononcime pėr shumicėn e gazetave nė Kosovė, sepse i konsideroj tė kontrolluara nga subjekte te caktuara politike dhe nuk tregojnė tė vėrtetėn pėr mua. Kur tė respektohet vendimi i Bashkimit Europian qė tė ndalohet dhuna mbi mediume, do tė flas pėr gazetat kosovare", thekson Ismaili.

POOOO PRAAAAA :wink:

Legend
07-12-09, 12:25
pas NEXHMIE PAGARUSHES askush tjeter nuk mundet me ardh ne radhė



Adelina Ismajli - Amaneti (http://www.youtube.com/watch?v=mlS4dvVUoIo&feature=related)

Te lumte dora...
Te njejten e tha Ardit Gjebra,Alfred Kaqinari,Myfarete Laze dheee Vace Zela

Urata
07-12-09, 15:08
Deshtimi i radhes i Adelines


ku ashtu hej...! aty ku e kishin xhelozue koleget a....? :wink:

ps: teutaA, paj veq Adja mun e kopjon Gagen e Shakiren se te tjerat sun i livritin b**** yzylykte!



psps: a e ke pa moj po e shemtume u kane Lady Gaga n'fillim, si do t'drenices m'dukej...!

Urata
07-12-09, 15:10
shiqone Shakiren "SHE WOLF"...! Adja e bene ate vallezim...!

Arb
07-12-09, 15:10
Per me u desh talent ka boll...

Urata
07-12-09, 15:19
Per me u desh talent ka boll...

Arb, e cila nuk po deshet sot...?!!!

Arb
07-12-09, 15:20
Arb, e cila nuk po deshet sot...?!!!

Thuajse nuk ka mbete asnje. Kane mar t'kallun dicka bre...

Legend
07-12-09, 15:48
Per me u desh talent ka boll...

Bile u desh e para e u desh me stil e shije...Qe tybe me pa klipin e ri te Beyonce & Gaga,krenohesh me Adelinen,qysh asht krenue Presidenti jem dhe i yti Rugova.
Hiq s`po ma thirrni andej kah Belgjika & Allamania n`kunqert :(
P.S: T`kane ba 7 k,(gabim) vellezerit Geci te fala,tha Gania "Dy burra i ka Kosova Nekibe Kelmendin edhe Adelina Ismajlin,mos prekni ksajde se ju vjen puna me m`belbue ne telefon".

murrizi
07-12-09, 15:50
Bile u desh e para e u desh me stil e shije...Qe tybe me pa klipin e ri te Beyonce & Gaga,krenohesh me Adelinen,qysh asht krenue Presidenti jem dhe i yti Rugova.
Hiq s`po ma thirrni andej kah Belgjika & Allamania n`kunqert :(
P.S: T`kane ba 7 k,(gabim) vellezerit Geci te fala,tha Gania "Dy burra i ka Kosova Nekibe Kelmendin edhe Adelina Ismajlin,mos prekni ksajde se ju vjen puna me m`belbue ne telefon".


:tongue: ho ho ho se po mir i the Arb it

Legend
07-12-09, 15:51
:tongue: ho ho ho se po mir i the Arb it

E lyp ky se menja madhe do me ja thye qafen.

Legend
07-12-09, 15:52
ku ashtu hej...! aty ku e kishin xhelozue koleget a....?

ps: teutaA, paj veq Adja mun e kopjon Gagen e Shakiren se te tjerat sun i livritin b**** yzylykte!



psps: a e ke pa moj po e shemtume u kane Lady Gaga n'fillim, si do t'drenices m'dukej...!

Jooooo sa per xhelozi,na faktet me CD-ja ner sjetull e meniher e ne internet qebesa.
Qe Urate,fakte per xhelozi.

http://www.youtube.com/watch?v=EZMcZTbIvIs

Arb
07-12-09, 15:56
Bile u desh e para e u desh me stil e shije...Qe tybe me pa klipin e ri te Beyonce & Gaga,krenohesh me Adelinen,qysh asht krenue Presidenti jem dhe i yti Rugova.
Hiq s`po ma thirrni andej kah Belgjika & Allamania n`kunqert :(
P.S: T`kane ba 7 k,(gabim) vellezerit Geci te fala,tha Gania "Dy burra i ka Kosova Nekibe Kelmendin edhe Adelina Ismajlin,mos prekni ksajde se ju vjen puna me m`belbue ne telefon".

Legend,

Ruje bace mos le kond me t'fol keq per Adelen...

murrizi
07-12-09, 16:00
"Unė jam shumė e lumtur qė ska pas atenatat nė mua sonte "

Ishte komenti i Adelines.

Legend
07-12-09, 16:27
Legend,

Ruje bace mos le kond me t'fol keq per Adelen...

As mos shih anderr qe e la dikon me ma nguc "Diven e muzikes se lehte"-siq na thote Ardit Gjebrea.

Legend
07-12-09, 16:31
"Unė jam shumė e lumtur qė ska pas atenatat nė mua sonte "

Ishte komenti i Adelines.

Kjo qika kogja e menqme po na del se Festivalin e fitoj loqka e Astrit Salihit,i knojke "Rruges se zemres" me demek tunelit te Kalimashit,e ata loqkanat e politiks (s`po guxoj me than Shik-ut) ishin kan ne publik me syrin vigjilent ty ja qit njerst e dekes Arditit.
Ah,sa per atentat,paj kur i kam pa ato zero qe ishin dhane ne maksimum per Adelinen,tash paramendoje cka u ba ne prapaskene...
Shyqyr qe din me sjell kjo se e kishin qnuk kto shtihavicat "e ndershme" :biggrin:

murrizi
07-12-09, 18:41
Kjo qika kogja e menqme po na del se Festivalin e fitoj loqka e Astrit Salihit,i knojke "Rruges se zemres" me demek tunelit te Kalimashit,e ata loqkanat e politiks (s`po guxoj me than Shik-ut) ishin kan ne publik me syrin vigjilent ty ja qit njerst e dekes Arditit.
Ah,sa per atentat,paj kur i kam pa ato zero qe ishin dhane ne maksimum per Adelinen,tash paramendoje cka u ba ne prapaskene...
Shyqyr qe din me sjell kjo se e kishin qnuk kto shtihavicat "e ndershme" :biggrin:
ha ha ha..............
Nejse ti mua s'mė njohke sa duhet si duket, sepse unė tė gjitha ti boj hallall kur o n'pyetje Adelina,
tė gjitha....?
gati tė gjitha :wink: .

Albonita
08-12-09, 21:04
http://img25.imageshack.us/img25/9260/66201323995625585976790.jpg (http://img25.imageshack.us/i/66201323995625585976790.jpg/)

-----> Yll edhe pik..ka qen edhe do jet.

http://img706.imageshack.us/img706/1974/95211707799175585976790.jpg (http://img706.imageshack.us/i/95211707799175585976790.jpg/)

AlbaSoft
08-12-09, 22:54
Adelin moj Adelin ty te dashurojjjjjjjjj.

emine
08-12-09, 23:05
Adelin moj Adelin ty te dashurojjjjjjjjj.

qashtu tregoju njerzve qe je burr hhahahhahhahahhahhahah
une jam ka menoi,paten than se o shtazan me qate trimin qe ja vran,demek ka qen shtazan,athu prep kan qu fjal ....:eek: legenda nese di diqka tregom ....

AlbaSoft
08-12-09, 23:07
qashtu tregoju njerzve qe je burr hhahahhahhahahhahhahah
une jam ka menoi,paten than se o shtazan me qate trimin qe ja vran,demek ka qen shtazan,athu prep kan qu fjal ....:eek: legenda nese di diqka tregom ....


Nese ka qen shtatzen tani me duhet te ket linde se ajo u be koh e gjate... e nese nuk ka lind po del qe e ka deshtu fmin ose ose kurr s`ka qen shtatzen po kan qen vetem thashethena.. s`po di jo duhet ta pyes Adelinen dhe ti them n`sy qe e dashuroj.

shfletuesi_
08-12-09, 23:21
Shqiptaret Yll e quajn nje kengetare femer vetem nese ajo Lakuriqavet mire.... :) Po shkruaj perseri sepse kur kendoj ne fest 2009 qe u mbajt ne shqiperi qe e udheheqi ardit gjebrea me ra rasti te shoh dy here me prezantime te ndryshme.

I pari ka qen tpike prostitute si vajza e atyre klubeve te nates.
Prezantimi i dyte ka qen i nje vajze pa pike karakteri ne trup te vetin dhe qe gjerat i ben me inat dhe pa logjike. Thjesht mjer ne ke kemi estrade.

Pse them keshtu.
Sepse ne prezantimin e dyte kur doli si murgesh e me veshje kombetare isha te dajt , qika dajes 4 vjeqe ishte duke shikuar adelinen edhe kur adja filloj te lakuriqohet qika dajes vetem e kqyrke kur filloj ajo te kercej atehere u qu qika dajes e vogel e heku edhe ja nisi si ajo te veproj 4 vjeqe. Dua te them se me sjelljet qe dalin ne TV eshte turp ti shikosh ne prani te familjareve. Femiu mire keq ai e merr ashtu siq e shef neser pasneser rritet ne ate fryme edhe pastaj booooooom rini e degjeneruar shkaku i estrades serialave etj etj qe per mendimin tim e gjithe estrada jone shqiptare eshte nje Hiq. Ne perjashtim te disave.

Urata
10-12-09, 05:06
mo7o_v87Umo


XDTibf0qIzw


QL_JPdYPDVg

teutaA
14-12-09, 07:20
se di Urata keto kendojn dhe valzojn me teper me nje grup valltaresh edhe neper salla qe smundesh as me i pershkru ndersa Adelina kendon ne diskoteka te thjeshta ose ne ndonje lokal tjeter siq ishte ne usa e cnd ku krejt publiku jan familjar e ato gjeste qe ajo po i preferon sdi mua me duken qe spo i kan hije nejse asaj po i doket mir skam kurgja kunder por un mendoj qe po ja hup vehtes vleften me qito sjellje :smile:

a thua qe 20 vite e me teper ne sken ska arrit te siguroj jeten e vet apo patjeter duhet te kendoj neper diskoteka si tona tjerat a :smile:

Urata
14-12-09, 14:28
se di Urata keto kendojn dhe valzojn me teper me nje grup valltaresh edhe neper salla qe smundesh as me i pershkru ndersa Adelina kendon ne diskoteka te thjeshta ose ne ndonje lokal tjeter siq ishte ne usa e cnd ku krejt publiku jan familjar e ato gjeste qe ajo po i preferon sdi mua me duken qe spo i kan hije nejse asaj po i doket mir skam kurgja kunder por un mendoj qe po ja hup vehtes vleften me qito sjellje :smile:

a thua qe 20 vite e me teper ne sken ska arrit te siguroj jeten e vet apo patjeter duhet te kendoj neper diskoteka si tona tjerat a :smile:

nuk e ke dhe keq ti vajze e mire...! ama, nje vajze si Adelina(Rugoviste) nuk do lejohej n"kosove t'bente "jeten" me studiot e saj dhe t'edukonte dhe t'jeret ne muzike, vallezim me nje fjale ART...! Do ta zhduknin si shume te tjere...! Une keshtu mendoj, edhe pse edhe une jam e zhgenjyer i cike ... Jam pishman qe kam ikur ta shoh ketu n'Cdn..... m'ka ardhe keq kush e priten dhe me keq kush ishte audiance e saj...


ps: googelo flairententeratainment , shko tek muaji Maj dhe shih fotot e Ades...!

Gjumashja
16-12-09, 19:50
qetash e ka gjet veten .. si striptere ...:biggrin: ...

dani 1
17-12-09, 12:56
Adelina e mir asht me mujt me pas naj nat ne shtrat nuk asht kan keq.

Legend
17-12-09, 17:08
qashtu tregoju njerzve qe je burr hhahahhahhahahhahhahah
une jam ka menoi,paten than se o shtazan me qate trimin qe ja vran,demek ka qen shtazan,athu prep kan qu fjal ....:eek: legenda nese di diqka tregom ....


Nuk ka qene kurr,ai shkrim eshte bere shkak i perleshjes fizike mes Edi Kadriut (bashkepronar i gazetes "Kosova Sot) dhe Triumfit,ku Edi Kadriu kaloi 72 ore te bukura ne paraburgim...
Ky eshte shkaku qe KURR nuk do te lexoni per Adelina Ismailin ne "Kosova Sot"...

Legend
17-12-09, 17:13
Shqiptaret Yll e quajn nje kengetare femer vetem nese ajo Lakuriqavet mire.... :) Po shkruaj perseri sepse kur kendoj ne fest 2009 qe u mbajt ne shqiperi qe e udheheqi ardit gjebrea me ra rasti te shoh dy here me prezantime te ndryshme.

I pari ka qen tpike prostitute si vajza e atyre klubeve te nates.
Prezantimi i dyte ka qen i nje vajze pa pike karakteri ne trup te vetin dhe qe gjerat i ben me inat dhe pa logjike. Thjesht mjer ne ke kemi estrade.

Pse them keshtu.
Sepse ne prezantimin e dyte kur doli si murgesh e me veshje kombetare isha te dajt , qika dajes 4 vjeqe ishte duke shikuar adelinen edhe kur adja filloj te lakuriqohet qika dajes vetem e kqyrke kur filloj ajo te kercej atehere u qu qika dajes e vogel e heku edhe ja nisi si ajo te veproj 4 vjeqe. Dua te them se me sjelljet qe dalin ne TV eshte turp ti shikosh ne prani te familjareve. Femiu mire keq ai e merr ashtu siq e shef neser pasneser rritet ne ate fryme edhe pastaj booooooom rini e degjeneruar shkaku i estrades serialave etj etj qe per mendimin tim e gjithe estrada jone shqiptare eshte nje Hiq. Ne perjashtim te disave.

Kujdes me fjalorin,nuk i mbajme te gjithe femrat ne kule e dimi,si shenje "nderi".
Adelina Ismaili shume bukur e tha "DUA TE BEHEM BALLKANASE SERIOZE QE KENDON ME SHAMI E DIMI":biggrin:
NJE FEMER NUK GJYKOHET NGA AJO QE BEN NE SKENE,POR NE PRAPASKENE...
NJE ARTISTE VLERESOHET NGA PUBLIKU...ADELINA ISMAILI U QUAJT HIQ ME PAK SE ***DIVA E MUZIKES SE LEHTE-*** NE SHQIPERI

E TI MOS ME BEJ TE TREGOJ SE PSE E KE INAT ADELINEN DHE KU BAZOHET INATI YT QE FAREEEE S`KA TE BEJ ME JETEN SKENIKE TE ADELINA ISMAILIT,POR ME ATE PRIVATE:wink:
QIKA E VLLAUT TOND NESE VENDOS ME U BA K*** KUR TE RRITET AS NUK MUND TA MESOJ E AS TA C`MESOJ NJE ADELINE ISMAILI QE NE SKENEN SHQIPTARE SOLLI MTV-ne.

Legend
17-12-09, 17:15
qetash e ka gjet veten .. si striptere ...:biggrin: ...

Ty te arsyetoj ta shash Adelinen,sepse tek nje forum tjeter je mashkull dhe nje UCK i forte qe non-stop ke probleme me mua :smile:

Legend
17-12-09, 17:19
se di Urata keto kendojn dhe valzojn me teper me nje grup valltaresh edhe neper salla qe smundesh as me i pershkru ndersa Adelina kendon ne diskoteka te thjeshta ose ne ndonje lokal tjeter siq ishte ne usa e cnd ku krejt publiku jan familjar e ato gjeste qe ajo po i preferon sdi mua me duken qe spo i kan hije nejse asaj po i doket mir skam kurgja kunder por un mendoj qe po ja hup vehtes vleften me qito sjellje :smile:

a thua qe 20 vite e me teper ne sken ska arrit te siguroj jeten e vet apo patjeter duhet te kendoj neper diskoteka si tona tjerat a :smile:

Kosova shpėrblen Divėn: Adelina Ismaili fiton festivalin ``ZHURMA SHOW``

ADELINA ISMAILI FITON FESTIVALIN ``ZHURMA SHOW``

Si ēdo vit tjetėr, edhe kėtė vit u mbajt festivali ``Zhurma Show``, ku tė pranishėm ishin shumė artistė, tė cilėt i bashkoj ky festival tashmė tradicional, pėr ti shpėrblyer, duke u ndar edhe ēmimet sipas vendimit tė jurisė profesionale.
Ajo qė befasoj publikun mė sė shumti ishte prania e DIVĖS shqiptare Adelina Ismaili, e cila poashtu ishte e pranishme nė kėtė eveniment kulturor dhe e nominuar me klipin ``Tribalb`` i cili njėherish theu Tabu religjioze (bazuar nė vlerėsimet e krtikėve).
Kur jemi te Adelina, sigurisht se pyeteni se a fitoj?! ...Besoj qė tė gjithė e dini se ku ėshtė Adelina tė tjerėt nuk vėrehen pothuajse fare.!
Adelina Ismaili u shpėrblye me mė sė shumti ēmime nė kėtė festival:
1. ``Dance kėnga e vitit,
2. ``ēmimi i parė 2009 nė ``Top 20`` dhe
3. ``ēmimi i festivalit ``videoklipi i vitit`` (ēmimi kryesor).

RESPEKT PER NEXHMIJE PAGARUSHEN QE ISHTE ME ADELINEN
DHE
GENC PRELVUKAJ QE PUTH DOREN E DIVES NE SKEN
DHE
RESHAT ALIJA QE NDEROI DIVEN NE SKEN
DHE
TONI TV 21 QE NDEROI DIVEN NE SKEN
DHE
EMMY QE NDEROI DIVEN NE SKEN
DHE
STINE QE NDEROI DIVEN NE SKEN
DHE
ILIRE VINCA QE NDEROI DIVEN NE SKEN
DHE OKI KAFENEJA JONE QE NDEROI DIVEN NE SKEN
DHE KRYETARIN E KOMUNES SE GJILANIT QE SHKOI DHE ME SE PARI PERSHENDETI DIVEN

once a queen ,always a queen

Urata
18-12-09, 16:46
78 faqe mendimi mbi Aden...!


interesant, a....?!

teutaA
18-12-09, 18:51
[quote=Legend]legend flm per info meniher kqyra ne faqen e zico tv po ende nuk e paskan qit komplet ket ngjarje "historike"

po edhe ske nevoj me marr obligim me me citu sa her te shkruaj diqka per adelinen jo per tjeter por kjo gje praktikohet vetem tek nenforumi pershendetje e urime per secilin antar ndersa ketu un si adhuruese e adelines qysh prej kur ka dal ne sken normal qe kam drejt edhe me kritiku se ajo eshte kengetare e varet prej publiku jo publiku nga ajo

e sa per keta njerzit qe e paskan mbeshtet adelinen ne sken jo negjmija e genci e ai tjetri po le te qohet edhe ministri e kryetari ta mbeshtesin se nuk munden me me bind mua e askend qe melodia e kenges se fundit e adelines nuk eshte e kopjuar nga lady gaga opss a ka kopju adelina a ai qe ja ka ba melodin nuk e di po as per paraqitjen skenike te adlines smundet askush me than qe gjithqka eshte ne rregull me ta kohve te fundit :smile:

qe qfar paraqitje skenike bon
zhLLn9thZyg

po ketu pse i qon b,,,,, pa far arsye
HyuJuQ9BCPo

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Legend
19-12-09, 01:35
[quote=Legend]legend flm per info meniher kqyra ne faqen e zico tv po ende nuk e paskan qit komplet ket ngjarje "historike"

po edhe ske nevoj me marr obligim me me citu sa her te shkruaj diqka per adelinen jo per tjeter por kjo gje praktikohet vetem tek nenforumi pershendetje e urime per secilin antar ndersa ketu un si adhuruese e adelines qysh prej kur ka dal ne sken normal qe kam drejt edhe me kritiku se ajo eshte kengetare e varet prej publiku jo publiku nga ajo

e sa per keta njerzit qe e paskan mbeshtet adelinen ne sken jo negjmija e genci e ai tjetri po le te qohet edhe ministri e kryetari ta mbeshtesin se nuk munden me me bind mua e askend qe melodia e kenges se fundit e adelines nuk eshte e kopjuar nga lady gaga opss a ka kopju adelina a ai qe ja ka ba melodin nuk e di po as per paraqitjen skenike te adlines smundet askush me than qe gjithqka eshte ne rregull me ta kohve te fundit :smile:

qe qfar paraqitje skenike bon





,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Nuk ka VIP ne bote qe nuk vie ne nivelin kur fansi merr guximin te flase per VIP-in e vet sikur per anetar familje-mire e keq.
Por nuk ka VIP ne bote qe kalon kohe per te diskutuar per fansin e vet.Kjo eshte ajo "qudia" e se qenit VIP.
Une te citoj sa here te dua,sepse kam te drejte.Se nga kush varet ajo,shikojme cdo dite dhe definitivisht TI nuk je ajo :smile:
Eh tash,sa i perket pershendetjeve,desha te tregoj qe nuk mund ta mohoje askush statusin qe ka arritur Adelina Ismaili ne qarqet e larta kulturore shqiptare.
Sa i perket kenges,kemi nje dallashitje katastrofale,gje qe personalisht e shoh si gabim tendin te imponuar nga gazetat: Se pari u shkruajt qe kenga e Adelines na qenka e kopjuar.Pastaj doli edhe Flori,Elvana,Kaltrina,phuuu...
Keshtu shiten gazetat.E dyta: Nuk di si e percepton ti fjalen STIL,veq qaq sa kom vesh une me ndigjue POP-ROCK-u boteror momentalisht ndryshe nuk eshte perveq si :Lady Gaga,Madonna,Adelina,e perfaqesues te tjere te kesaj rryme muzikore.Praaaa,nese degjojme kengen e adelina ismailit do te kuptojme qe (dy pika) NUK KA ASNJE KOLONE MUZIKORE TE HUAZUAR NGA ASKUSH,ESHTE STILI MUZIKOR QE TERA KENGET NE BOTE BEHEN NE TE NJEJTIN STIL KUR JE DUKE KENDUAR POP-ROCK.
Dallimi mes kopjes dhe stilit hanem ingje.Po nejse,per keto sene kryhen shkollat,e une me te mesu ndermend nuk e kom.
Sa i perket kohes se fundit,ato dy postime qe paske vene,njera eshte IMITIM I HASHIM THAQIT KU ADELINA E KA PARODIZUAR FJALIMIN E TIJ ndersa i dyti :biggrin: U QUAJT "DIVA E MUZIKES SE LEHTE SHQIPTARE" per ate paraqitje.
Eh,qe baca ta jep ty ikonen e te tregon cka nuk eshte ne rregull me Adelinen.
1)ARDIT GJEBREA *SHQIPERIA* E PAGEZOI ADELINA ISMAILI "DIVA"
2)KOSOVA E KUROREZOI ME TITULLIN *MBRETERESHA E MUZIKES SHQIPTARE*
E ne vazhdojme diskutojme...
P.S: B*** i qon se veq nje gje kurr nuk e kemi kuptu lidhur me Adelinen...Ajo luan k*** me cka te don.Kjo e ben ta duam marrezisht apo e kunderta.

KETU E KE DIVEN E SHQIPERISE (KESHTU THOTE ARDIT GJEBREA)

http://www.youtube.com/watch?v=uuR2tjrfWh8


KETU E KE MBRETERESHEN KOSOVARE (E THOTE NEXHMIJE PAGARUSHA)

http://www.youtube.com/user/TVZICO#p/a/u/1/CNzYnqqul64



Teuta...Kaq e ki per tere jeten nga une,se...perballe nje injoranti eshte mrekulli te jem idiot:wink:

Legend
19-12-09, 02:10
78 faqe mendimi mbi Aden...!


interesant, a....?!
Me ty jom...
A me don hala?:frown:
Une tu kom pajtu:confused:

Urata
19-12-09, 05:51
Me ty jom...
A me don hala?:frown:
Une tu kom pajtu:confused:


paj po ta dija se cili/cila je po...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
Legenda, u ktheva nga puna dhe femijet m'kishin ba surprize...! CD-ne e SUSAN BOYLE...! Ndoshta dhe nje dite ma blejne dhe CD te Ades...!


:wink:

shtrigaqja, per bukuri jau kalon ndaq Shakires, ndaq Beyonce e ndaq Lady Gaga...! edhe me vallezu s'jau leshon rrugen...!


HyuJuQ9BCPo

teutaA
19-12-09, 07:07
eh shqiptar ma obsessed deri ne pik te fundit mendojn politikisht adhurojn politikisht por edhe simpatizojn politikisht ncncnc

eww qe tybe gjynah po me vjen se un as nje $ se hargjoj as per ato gazeta qe percjellin vipa shqiptar e as per koncertet e cd e vipave shqiptar kur thot edhe Urata kam pa me kualitet :smile:

Legend
21-12-09, 04:18
[QUOTE=Urata]paj po ta dija se cili/cila je po...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
Legenda, u ktheva nga puna dhe femijet m'kishin ba surprize...! CD-ne e SUSAN BOYLE...! Ndoshta dhe nje dite ma blejne dhe CD te Ades...!


:wink:

shtrigaqja, per bukuri jau kalon ndaq Shakires, ndaq Beyonce e ndaq Lady Gaga...! edhe me vallezu s'jau leshon rrugen...!




Kur te kam lut per msn,me ke than "jo".E tash qe :(...Deri tash ishim njoft.
Me ty jom prap.Badihava,veshtire e kam em te hjek pi zemre.Gjeta diqka,nashta ki qef me lexue.P.S: Kjo qika s`po zhdryp pi ballinave ne Shqiperi,kaniher du mi ra pishamnit qe e du kaq fort.P.P.S: Susan Boyle eshte njan pi femnave qe i du me se shumti ne kete planete.Vetem qe theu tabu ne menyren e vet.

E bukura dhe bisha Adelinė!

Portret psikologjik

Personalitetet publike gėzojnė famė dhe njė status tė veēantė nė shoqėri pikėrisht sepse arrijnė tė shquhen nga njerėzit e zakonshėm. Kanė tė tjera shqetėsime, tė tjera qėllime, ndjejnė dhe reagojnė ndryshe nga tė gjithė... Shkurt, kanė njė filozofi jete dhe psikologji unike. Nė media janė realizuar pafundėsisht portrete dhe biografi pėr njerėzit e famshėm, por nė asnjė rast ata nuk janė parė nga kėndvėshtrimi psikologjik. Gjė qė do tė kishte qenė interesante, sepse pikėrisht falė konstruktit psiko-emocional, ata arrijnė tė pėrqafojnė famėn. Kjo e fundit s`ėshtė gjė tjetėr veēse projektimi i njė personaliteti tė caktuar, i destinuar pėr tė qenė protagonist e pėr tė tėrhequr vėmendje.

E bukura dhe bisha Adelinė!

Nga Gentian Minga

Kush (s)ėshtė Adelina?
Kėtė nuk mund t`ua them me siguri. Vė bast se as vetė Adelina, nuk do mund t`i jepte njė pėrgjigje tė prerė kėsaj pyetjeje. Gjatė jetės pėrpiqemi tė jemi vetvetja, kur nė tė vėrtetė nuk bėjmė gjė tjetėr veēse ndėrtojmė nė mėnyrė artificiale njė “unė” qė nė mė tė shumtėn e rasteve ėshtė ajo qė tė tjerėt do donin tė ishim, kurse nė rastet mė fatlume, ajo qė ne pandehim se jemi. Por njeriun nuk e bėjnė as pėrcaktimet e botės, as pėrfytyrimi qė ka pėr veten. Njeriu nuk ėshtė njė formulė kimike, me raporte tė mirėpėrcaktuara “elementėsh”. Endemi midis karakterit (asaj qe jemi) dhe reputacionit (asaj qė tė tjerėt mendojmė se jemi).
Po t`i dorėzonim armėt dukjes, tė ngurtės, empirikes, do tė thoshim se Adelina ėshtė njė femėr qė ka lindur nė Prishtinė nė 14 dhjetor 1979; ajo ėshtė njė kėngėtare dhe aktore nga Kosova, njė “furtunė” nė shoubiznesin foshnjarak shqiptar. Nė vitin 1997 shpallet “Miss Kosova”, kurse nė 2008-ėn “Miss Fatkeqja”, sepse humbet dashurinė e madhe tė jetės, Triumf Rizėn, tė cilit i ka kushtuar dhe klipin “Trimit tim”. Kurse, po t`i qasemi pak mė nga afėr, atėherė do tė thoshim se Adelina ėshtė bija e dy “jabanxhinjėve” nė Prishtinė; babai i saj vinte nga fshati Sazli i Ferizajt, kurse nėna nga Peja. Garipja Adelinė u ngjiz nė kryeqytetin e pushtuar tė Kosovės, kurse e krisura Adelinė vjen nė jetė nė Shqipėrinė postkomuniste. “Eja tė vallėzojmė” ftonte ajo pėrmes rreshtave tė kėngės (1995), por nė tė vėrtetė u zhvesh... Dhe me kėtė nuk dua tė them vetėm se hoqi rrobat, por u zhvesh nga ndroja, frika, trysnia e opinionit. I hodhi tutje komplekset, tė cilat nė fillim tė viteve `90 ne shqiptarėve na rėndonin me aq arrogancė mbi shpinė. Dhe menjėherė pas kėsaj, hodhi serbes mbi supe qyrkyn e famės!
Adelina ėshtė motra mė e vogėl e Emės, e cila e ka bėrė atė teze, si dhe motra mė e madhe e Zanfinės tė cilėn me pėrkėdheli e thėrret “shukar” (sheqer); e pėrmallura qė ruan me fanatizėn kujtimet e papėrshkrueshme me gjyshen, ndėr njerėzit qė kanė luajtur njė rol kyē nė jetėn e saj. Si mbesa e njė atdhetareje, i ėshtė dashur ta mbrojė kauzėn kosovare me rreshta e tinguj, siē rrėfen edhe vetė: “Kėngėn “Ushtarit tim” ia kam kushtuar gjyshes. Asaj i pushkatuan babanė shkodran, njė i persekutuar qė kishte mundur tė ikte pėr nė Mal tė Zi. 27 vite mė vonė, i vranė edhe burrin, pra, gjyshin tim. Humbi dy meshkujt e vetėm tė jetės sė saj nga pushtuesit”. Ismaili mbetet idhulli i miliona shqiptarėve kudo nė botė, por pėr disa tė tjerė ėshtė e pamoralshmja dhe e trenta. Adelina ėshtė “meteori” qė shoqėroi Dj Bobon nė koncertin e parė (dhe tė vetėm) nė Tiranė; “feniksi” qė nė 2008-ėn zbriti nė sheshin qendror tė Prishtinės plot 30.000 kosovarė, qė nostalgjik festonin rikthimin e divės nė muzikė. Ėshtė e vetmja shqiptare qė gėzon statusin e artistes zviceriane. Ambiciozja qė rend tėrė ditėn e Perėndisė pas punėve qė i lypset tė bėj pėr tė sajdisur karrierėn. Dhe meqė ra llafi te Zoti, nė kėto ecejake marramendėse ėshtė njėkohėsisht besimtarja qė ia ka lėnė Atij gjykimin dhe dėnimin e dashakeqėve qė “vjellin” vrer. “E bija e Monės” e pėrfolur se rrahu keqazi me grushta kolegen Leonorė (Jakupi). Gruaja qė beson te tė drejtat, pėrderisa ka angazhuar studion ligjore “Karaj” qė ta pėrfaqėsojė nė gjyqin me njė tė pėrditshme shqiptare. Sensualja qė denoncon uzurpimin e shoubiznesit nga “shalėt dhe gjokset”, por qė nė pjesėn mė tė madhe tė performancave tregohet bujare dhe nuk ia kursen hiret publikut. Ėshtė e pėrfolura pėr skandale dhe sandale. Kjo (s)ėshtė Adelina!

Edhe kėshtu, edhe ashtu!

Ėshtė e bukur, por e egėr. Nata i pėlqen pėr tė punuar, por kurrsesi pėr tė pushuar. Duket e dhėnė pas alkoolit, por nė tė vėrtet pi vetėm ujė. Flet nonstop fjalė banale, por shkruan bukur poezi. E kthen skenėn nė njė cirk, por pikturon gjithė sensualitet. Pėrpiqet t`i injorojė “gazetarėt e papėrgjegjshėm”, por pėrfundon gjithmonė duke folur pėr ta. Ka qenė njė fėmijė gjeni, por arti vinte gjithmonė pas lojės.
Duke filluar qė nga mosha gjashtė vjeēare, kur pati kontaktin e parė me muzikėn, jeta e Adelinės ka qenė e mbushur me kontraste. “Edhe sot mė vjen tė qesh kur kujtoj se si i jam futur kėsaj rruge. Sapo kisha mbushur 6 vjeē dhe duhet tė regjistrohesha nė shkollė, por mbėrrita me vonesė; Afėr ndodhej shkolla e muzikės dhe pėr tė mos humbur njė vit, tė mitė mė regjistruan aty”, rrėfen pėr “Psikologjinė” Adelina, duke dėshmuar se jo gjithmonė e kemi zgjedhur me vetėdije atė sė cilės i kemi kushtuar jetėn. Nėse shumica e njerėzve pėrpiqet qė ėndrrėn ta kthejė nė realitet, me divėn ka ndodhur krejt ndryshe... Ajo e shndėrroi realitetin nė ėndėrr! Vite tė tėra punoi fort pėr tė plotėsuar figurėn si artiste, por nuk la pas dore as fėmijėn qė rronte brenda saj. Ia dėgjonte zėrin e ia plotėsonte jo vetėm kėrkesat, por dhe kapriēot. Adelina nuk ishte thjesht “unike”, por njė “fėmijė unik”. Pra, ishte gjithsesi njė fėmijė, ndryshe nga ē`ndodh me disa personazhe tė famshėm, tė cilėt s`kanė qenė kurrė tė tillė. Shumė syresh kanė pasur njė fėmijėri tė vuajtur dhe tė trishtė e delli i tyre artistik nuk ėshtė gjė tjetėr veēse emocionet dhe ndjenjat e ndrydhura, tė centrifuguara pėr tė dhuruar pastaj nota, ngjyra, lėvizje e gjithė atė kreativitet gati gati “patologjik” (sidomos nė rastin e gjenive). Por jo gjithmonė arti ėshtė njė neurozė. Adelina rrėfen: “Angazhimi nė aktivitete ėshtė e vėrtetė, ka qenė i madh, por fėmijėria ime ka qenė e bukur dhe normale. Kam luajtur dhe jam rritur njėsoj si ēdo fėmijė tjetėr nė lagjen time”.

Triumfi i dashurisė!

“Jetova realitetin pėr thuajse dy vjetė. Pėrjetova madhėshtinė e tė qenit njeri i zakonshėm. Mjerė ai qė humb jetė e kėnaqėsi duke vrapuar, duke humbur kohė pas gjėrave kinse tė mėdha, e nė shpirt ėshtė i vogėl”, njė deklaratė mbresėlėnėse qė vjen nga njė njeri i cili qė gjashtė vjeē jetoi dhe luftoi pėr famėn. Por atė qė po e kėrkonte me aq ngulm duke u ngjitur lart e mė lart shkallėve tė njė pallati pa jetė, Adelina e kishte pasur nė xhep... E kishte parė me sy, por jo me zemėr. Dhe teksa ngjiste shkallėt me nxitim, fryma i merrej gjithmonė e mė shume derisa nuk mundi dot mė dhe hoqi dorė. Pastaj, filloi t`i zbriste shkallėt njė nga njė, derisa rrugės takoi triumfin dhe Triumfin (Riza). Ai bėri mjaftueshėm dritė qė e dashura e zemrės tė shihte magjinė te gjėrat e thjeshta dhe vulgaritetin tek ato gjėra qė na shiten si madhėshtore. Adelina la Prishtinėn pėr jetėn nė provincė. La familjen e vjetėr, pėr tė krijuar njė tė re. La miqtė pėr t`u miqėsuar me natyrėn. La luksin pėr tė shijuar bukėn e bėrė vetė. “Mė e lumtura kam qenė kur isha e detyruar tė largohem pėr njė vit e ca nga shoubiznesi. Pėrjetova gjėra aq tė trishtueshme, tė cilat mė kėndellėn qė vėrtet shoubizi ėshtė njė gėnjeshtėr e bukur, por njė realitet i shėmtuar” – ky ėshtė zbulimi mė i madh nė jetėn e saj. Hesht pėr disa ēaste. “Unė quaj fuqi aftėsinė pėr tė qenė i zakonshėm, tė arrish tė dashurosh.Vetėm fitimtarėt njohin dashurinė dhe thjeshtėsinė”. Nė fakt, Triumf Riza, dashuria e saj mė e vėrtetė dhe mė e madhe mbėrriti pikėrisht atėherė kur Adelina ishte e izoluar nga “sulmet”. Por gjithė kjo armiqėsi s`e ka shqetėsuar asnjėherė aq shumė saqė tė vinte nė pikėpyetje gjithēka tjetėr tė bukur qė mund t`i ndodhte nė jetė, prandaj iu dha pa mėdyshje njė historie si ajo me ish ushtarin e UĒK-sė. Njė mėsim i vlefshėm ky pėr tė gjithė ata qė mendojnė se jetės i ka ardhur fundi, se gjithēka ka mbaruar. “Mjerė ata qė nuk dinė as tė rrėzohen, as tė ngrihen” – llafi i dikujt qė preku fundin por diti tė dalė sėrish nė sipėrfaqe me dinjitet. Adelina bie dakord, si tė gjithė ne tek e fundit, me Hygoin e madh – “nėse guximin ke humbur, gjithēka ke humbur/ tė jesh i bindur, do ishte mė mirė tė mos kishe lindur”... Ose (ri)lindur, do thoshte diva kosovare, e cila albumin e rikthimit preferoi ta quante pikėrisht “Feniks” (simboli i ringjalljes). Ky album iu dedikua Triumfit dhe u shoqėrua nga njė set fotografik ku Adelina shfaqej e veshur me tė zeza, nė shenjė respekti pėr partnerin e ndarė nga jeta.

jadore
21-12-09, 11:38
kuku apet u kthy Legend-a..?
p.s
.. lerena bre ta dojme Adelinen ne formen qe dime ...

Legend
21-12-09, 14:05
kuku apet u kthy Legend-a..?
p.s
.. lerena bre ta dojme Adelinen ne formen qe dime ...

Haroje :smile: Ani tiiiii...Ma mire s`po foli njehere...
Qe merre kqyre edhe mso :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=i6A1tM5dylg&feature=player_embedded

roadrunner
21-12-09, 14:10
naj murr ne qaf trimin, k**ka

Urata
21-12-09, 15:53
Haroje :smile: Ani tiiiii...Ma mire s`po foli njehere...
Qe merre kqyre edhe mso :wink:

i6A1tM5dylg&feature=player_embedded


e pse jo ajo, jo une, jo PIRRO...?! mos u bene i keq perkrah bukurise dhe talentit te Ades, qy...!:wink:


ps: le Legenda, se veq ti s'me dhe MSN-ne...!!! Boll pata qejf me t'njofte ...!

Urata
21-12-09, 15:56
[QUOTE=Urata]paj po ta dija se cili/cila je po...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
Legenda, u ktheva nga puna dhe femijet m'kishin ba surprize...! CD-ne e SUSAN BOYLE...! Ndoshta dhe nje dite ma blejne dhe CD te Ades...!


:wink:

shtrigaqja, per bukuri jau kalon ndaq Shakires, ndaq Beyonce e ndaq Lady Gaga...! edhe me vallezu s'jau leshon rrugen...!




Kur te kam lut per msn,me ke than "jo".E tash qe :(...Deri tash ishim njoft.
Me ty jom prap.Badihava,veshtire e kam em te hjek pi zemre.Gjeta diqka,nashta ki qef me lexue.P.S: Kjo qika s`po zhdryp pi ballinave ne Shqiperi,kaniher du mi ra pishamnit qe e du kaq fort.P.P.S: Susan Boyle eshte njan pi femnave qe i du me se shumti ne kete planete.Vetem qe theu tabu ne menyren e vet.

E bukura dhe bisha Adelinė!

Portret psikologjik

Personalitetet publike gėzojnė famė dhe njė status tė veēantė nė shoqėri pikėrisht sepse arrijnė tė shquhen nga njerėzit e zakonshėm. Kanė tė tjera shqetėsime, tė tjera qėllime, ndjejnė dhe reagojnė ndryshe nga tė gjithė... Shkurt, kanė njė filozofi jete dhe psikologji unike. Nė media janė realizuar pafundėsisht portrete dhe biografi pėr njerėzit e famshėm, por nė asnjė rast ata nuk janė parė nga kėndvėshtrimi psikologjik. Gjė qė do tė kishte qenė interesante, sepse pikėrisht falė konstruktit psiko-emocional, ata arrijnė tė pėrqafojnė famėn. Kjo e fundit s`ėshtė gjė tjetėr veēse projektimi i njė personaliteti tė caktuar, i destinuar pėr tė qenė protagonist e pėr tė tėrhequr vėmendje.

E bukura dhe bisha Adelinė!

Nga Gentian Minga

Kush (s)ėshtė Adelina?
Kėtė nuk mund t`ua them me siguri. Vė bast se as vetė Adelina, nuk do mund t`i jepte njė pėrgjigje tė prerė kėsaj pyetjeje. Gjatė jetės pėrpiqemi tė jemi vetvetja, kur nė tė vėrtetė nuk bėjmė gjė tjetėr veēse ndėrtojmė nė mėnyrė artificiale njė “unė” qė nė mė tė shumtėn e rasteve ėshtė ajo qė tė tjerėt do donin tė ishim, kurse nė rastet mė fatlume, ajo qė ne pandehim se jemi. Por njeriun nuk e bėjnė as pėrcaktimet e botės, as pėrfytyrimi qė ka pėr veten. Njeriu nuk ėshtė njė formulė kimike, me raporte tė mirėpėrcaktuara “elementėsh”. Endemi midis karakterit (asaj qe jemi) dhe reputacionit (asaj qė tė tjerėt mendojmė se jemi).
Po t`i dorėzonim armėt dukjes, tė ngurtės, empirikes, do tė thoshim se Adelina ėshtė njė femėr qė ka lindur nė Prishtinė nė 14 dhjetor 1979; ajo ėshtė njė kėngėtare dhe aktore nga Kosova, njė “furtunė” nė shoubiznesin foshnjarak shqiptar. Nė vitin 1997 shpallet “Miss Kosova”, kurse nė 2008-ėn “Miss Fatkeqja”, sepse humbet dashurinė e madhe tė jetės, Triumf Rizėn, tė cilit i ka kushtuar dhe klipin “Trimit tim”. Kurse, po t`i qasemi pak mė nga afėr, atėherė do tė thoshim se Adelina ėshtė bija e dy “jabanxhinjėve” nė Prishtinė; babai i saj vinte nga fshati Sazli i Ferizajt, kurse nėna nga Peja. Garipja Adelinė u ngjiz nė kryeqytetin e pushtuar tė Kosovės, kurse e krisura Adelinė vjen nė jetė nė Shqipėrinė postkomuniste. “Eja tė vallėzojmė” ftonte ajo pėrmes rreshtave tė kėngės (1995), por nė tė vėrtetė u zhvesh... Dhe me kėtė nuk dua tė them vetėm se hoqi rrobat, por u zhvesh nga ndroja, frika, trysnia e opinionit. I hodhi tutje komplekset, tė cilat nė fillim tė viteve `90 ne shqiptarėve na rėndonin me aq arrogancė mbi shpinė. Dhe menjėherė pas kėsaj, hodhi serbes mbi supe qyrkyn e famės!
Adelina ėshtė motra mė e vogėl e Emės, e cila e ka bėrė atė teze, si dhe motra mė e madhe e Zanfinės tė cilėn me pėrkėdheli e thėrret “shukar” (sheqer); e pėrmallura qė ruan me fanatizėn kujtimet e papėrshkrueshme me gjyshen, ndėr njerėzit qė kanė luajtur njė rol kyē nė jetėn e saj. Si mbesa e njė atdhetareje, i ėshtė dashur ta mbrojė kauzėn kosovare me rreshta e tinguj, siē rrėfen edhe vetė: “Kėngėn “Ushtarit tim” ia kam kushtuar gjyshes. Asaj i pushkatuan babanė shkodran, njė i persekutuar qė kishte mundur tė ikte pėr nė Mal tė Zi. 27 vite mė vonė, i vranė edhe burrin, pra, gjyshin tim. Humbi dy meshkujt e vetėm tė jetės sė saj nga pushtuesit”. Ismaili mbetet idhulli i miliona shqiptarėve kudo nė botė, por pėr disa tė tjerė ėshtė e pamoralshmja dhe e trenta. Adelina ėshtė “meteori” qė shoqėroi Dj Bobon nė koncertin e parė (dhe tė vetėm) nė Tiranė; “feniksi” qė nė 2008-ėn zbriti nė sheshin qendror tė Prishtinės plot 30.000 kosovarė, qė nostalgjik festonin rikthimin e divės nė muzikė. Ėshtė e vetmja shqiptare qė gėzon statusin e artistes zviceriane. Ambiciozja qė rend tėrė ditėn e Perėndisė pas punėve qė i lypset tė bėj pėr tė sajdisur karrierėn. Dhe meqė ra llafi te Zoti, nė kėto ecejake marramendėse ėshtė njėkohėsisht besimtarja qė ia ka lėnė Atij gjykimin dhe dėnimin e dashakeqėve qė “vjellin” vrer. “E bija e Monės” e pėrfolur se rrahu keqazi me grushta kolegen Leonorė (Jakupi). Gruaja qė beson te tė drejtat, pėrderisa ka angazhuar studion ligjore “Karaj” qė ta pėrfaqėsojė nė gjyqin me njė tė pėrditshme shqiptare. Sensualja qė denoncon uzurpimin e shoubiznesit nga “shalėt dhe gjokset”, por qė nė pjesėn mė tė madhe tė performancave tregohet bujare dhe nuk ia kursen hiret publikut. Ėshtė e pėrfolura pėr skandale dhe sandale. Kjo (s)ėshtė Adelina!

Edhe kėshtu, edhe ashtu!

Ėshtė e bukur, por e egėr. Nata i pėlqen pėr tė punuar, por kurrsesi pėr tė pushuar. Duket e dhėnė pas alkoolit, por nė tė vėrtet pi vetėm ujė. Flet nonstop fjalė banale, por shkruan bukur poezi. E kthen skenėn nė njė cirk, por pikturon gjithė sensualitet. Pėrpiqet t`i injorojė “gazetarėt e papėrgjegjshėm”, por pėrfundon gjithmonė duke folur pėr ta. Ka qenė njė fėmijė gjeni, por arti vinte gjithmonė pas lojės.
Duke filluar qė nga mosha gjashtė vjeēare, kur pati kontaktin e parė me muzikėn, jeta e Adelinės ka qenė e mbushur me kontraste. “Edhe sot mė vjen tė qesh kur kujtoj se si i jam futur kėsaj rruge. Sapo kisha mbushur 6 vjeē dhe duhet tė regjistrohesha nė shkollė, por mbėrrita me vonesė; Afėr ndodhej shkolla e muzikės dhe pėr tė mos humbur njė vit, tė mitė mė regjistruan aty”, rrėfen pėr “Psikologjinė” Adelina, duke dėshmuar se jo gjithmonė e kemi zgjedhur me vetėdije atė sė cilės i kemi kushtuar jetėn. Nėse shumica e njerėzve pėrpiqet qė ėndrrėn ta kthejė nė realitet, me divėn ka ndodhur krejt ndryshe... Ajo e shndėrroi realitetin nė ėndėrr! Vite tė tėra punoi fort pėr tė plotėsuar figurėn si artiste, por nuk la pas dore as fėmijėn qė rronte brenda saj. Ia dėgjonte zėrin e ia plotėsonte jo vetėm kėrkesat, por dhe kapriēot. Adelina nuk ishte thjesht “unike”, por njė “fėmijė unik”. Pra, ishte gjithsesi njė fėmijė, ndryshe nga ē`ndodh me disa personazhe tė famshėm, tė cilėt s`kanė qenė kurrė tė tillė. Shumė syresh kanė pasur njė fėmijėri tė vuajtur dhe tė trishtė e delli i tyre artistik nuk ėshtė gjė tjetėr veēse emocionet dhe ndjenjat e ndrydhura, tė centrifuguara pėr tė dhuruar pastaj nota, ngjyra, lėvizje e gjithė atė kreativitet gati gati “patologjik” (sidomos nė rastin e gjenive). Por jo gjithmonė arti ėshtė njė neurozė. Adelina rrėfen: “Angazhimi nė aktivitete ėshtė e vėrtetė, ka qenė i madh, por fėmijėria ime ka qenė e bukur dhe normale. Kam luajtur dhe jam rritur njėsoj si ēdo fėmijė tjetėr nė lagjen time”.

Triumfi i dashurisė!

“Jetova realitetin pėr thuajse dy vjetė. Pėrjetova madhėshtinė e tė qenit njeri i zakonshėm. Mjerė ai qė humb jetė e kėnaqėsi duke vrapuar, duke humbur kohė pas gjėrave kinse tė mėdha, e nė shpirt ėshtė i vogėl”, njė deklaratė mbresėlėnėse qė vjen nga njė njeri i cili qė gjashtė vjeē jetoi dhe luftoi pėr famėn. Por atė qė po e kėrkonte me aq ngulm duke u ngjitur lart e mė lart shkallėve tė njė pallati pa jetė, Adelina e kishte pasur nė xhep... E kishte parė me sy, por jo me zemėr. Dhe teksa ngjiste shkallėt me nxitim, fryma i merrej gjithmonė e mė shume derisa nuk mundi dot mė dhe hoqi dorė. Pastaj, filloi t`i zbriste shkallėt njė nga njė, derisa rrugės takoi triumfin dhe Triumfin (Riza). Ai bėri mjaftueshėm dritė qė e dashura e zemrės tė shihte magjinė te gjėrat e thjeshta dhe vulgaritetin tek ato gjėra qė na shiten si madhėshtore. Adelina la Prishtinėn pėr jetėn nė provincė. La familjen e vjetėr, pėr tė krijuar njė tė re. La miqtė pėr t`u miqėsuar me natyrėn. La luksin pėr tė shijuar bukėn e bėrė vetė. “Mė e lumtura kam qenė kur isha e detyruar tė largohem pėr njė vit e ca nga shoubiznesi. Pėrjetova gjėra aq tė trishtueshme, tė cilat mė kėndellėn qė vėrtet shoubizi ėshtė njė gėnjeshtėr e bukur, por njė realitet i shėmtuar” – ky ėshtė zbulimi mė i madh nė jetėn e saj. Hesht pėr disa ēaste. “Unė quaj fuqi aftėsinė pėr tė qenė i zakonshėm, tė arrish tė dashurosh.Vetėm fitimtarėt njohin dashurinė dhe thjeshtėsinė”. Nė fakt, Triumf Riza, dashuria e saj mė e vėrtetė dhe mė e madhe mbėrriti pikėrisht atėherė kur Adelina ishte e izoluar nga “sulmet”. Por gjithė kjo armiqėsi s`e ka shqetėsuar asnjėherė aq shumė saqė tė vinte nė pikėpyetje gjithēka tjetėr tė bukur qė mund t`i ndodhte nė jetė, prandaj iu dha pa mėdyshje njė historie si ajo me ish ushtarin e UĒK-sė. Njė mėsim i vlefshėm ky pėr tė gjithė ata qė mendojnė se jetės i ka ardhur fundi, se gjithēka ka mbaruar. “Mjerė ata qė nuk dinė as tė rrėzohen, as tė ngrihen” – llafi i dikujt qė preku fundin por diti tė dalė sėrish nė sipėrfaqe me dinjitet. Adelina bie dakord, si tė gjithė ne tek e fundit, me Hygoin e madh – “nėse guximin ke humbur, gjithēka ke humbur/ tė jesh i bindur, do ishte mė mirė tė mos kishe lindur”... Ose (ri)lindur, do thoshte diva kosovare, e cila albumin e rikthimit preferoi ta quante pikėrisht “Feniks” (simboli i ringjalljes). Ky album iu dedikua Triumfit dhe u shoqėrua nga njė set fotografik ku Adelina shfaqej e veshur me tė zeza, nė shenjė respekti pėr partnerin e ndarė nga jeta.

eh! tani ketu paska fole e shkrue per qejfin tem, per Zotin edhe pirros ka me iu ba qejfi...!

po tybe, edhe keshtu edhe ashtu me e mira...!

emine
22-12-09, 08:30
me ka pelqy pak ,vetem me qet tem ma keni gerdit adelinen me ka krejt:redface:

Legend
22-12-09, 22:04
Pa Koment...

Nexhmije Pagarusha Dhe Adelina Ismajli

shfletuesi_
22-12-09, 22:06
Pa Koment...

Nexhmije Pagarusha Dhe Adelina Ismajli


Adelina Rrypsi asi rraspi mund ta quaj edhe nje lloj Prosti e Nexhmia zerin e ka ama ... Hesapi.

teutaA
22-12-09, 23:04
me ka pelqy pak ,vetem me qet tem ma keni gerdit adelinen me ka krejt:redface:

hahahhah per bes po qysh mundohet me privatizu ky legenda me ka shti me urrejt edhe aden se per ketu ne forum leht po e futi ne listen e injorimit hahah spo muj me i pa shkrimet e njerzve obsessed mas nje kengetari ose politikani :wink:

teutaA
22-12-09, 23:05
kuku apet u kthy Legend-a..?
p.s
.. lerena bre ta dojme Adelinen ne formen qe dime ...

mos shkruj ma ne ket tem :smile:

SANTANA-29
22-12-09, 23:10
Se meriton ti merr 10 mij euro per nje nat qe kendon ne disko,
sot shkruante ne gazet ma e paguera prej kengtareve,per mua eshte

Drras ,,po ma drras jan ata qe e paguajn ,popull budall.-

teutaA
22-12-09, 23:14
Se meriton ti merr 10 mij euro per nje nat qe kendon ne disko,
sot shkruante ne gazet ma e paguera prej kengtareve,per mua eshte

Drras ,,po ma drras jan ata qe e paguajn ,popull budall.-

qka me ba more ska me mir :smile: krejt qiso xinga xing ende pa ju dal kenga po ja u gjejn ku e kan vjedh krejt katastrof jan ba :wink:

e kjo adelina u met me e mira edhe pse po e ekzagjeron shum vehten ne gjdo bised qe e bon veq apet nom nom ahhahah me tha motra nje dit nalee bre se marren po ja baj qka eshte kah thot :wink:

Legend
22-12-09, 23:47
Adelina Ismajli - Pagesa marramendėse pėr Vit tė Ri, 30000 euro pėr tė kėnduar tri net nė disko

Pas pjesėmarrjes tek “Kėnga Magjike”, ajo filloi turin e koncerteve nėpėr disa vende jashtė Kosovės, duke pėrgatitur kėshtu befasi tė reja pėr fansat. Rikthehet nė Kosovė, duke qenė pjesė e xhirimeve televizive tė cilat bėhen me rastin e Vitit tė Ri nėpėr televizione. Kėngėtarja Adelina Ismaili do tė jetė prezente nė shumė emisione tė tilla por edhe nėpėr xhirime tė DVD-ve qė bėhen nga produksionet muzikore. Pikėrisht nė ditėlindjen e saj mė 14 dhjetor ajo ishte pjesmarrėse nė evenimentin e “Zhurma Show” duke u shpėrblyer me shumė ēmime tė rėndėsishme. Ajo edhe njėherė tregoi se ėshtė njė ndėr emrat mė tė spikatur tė show biz-it vendor, duke thyer rekord nė shumė aspekte nė karrierėn muzikore. Po ku do tė kėndojė Adelina pėr Vitin e Ri? Nė disa numra mė herėt tė “Panorama plus”, treguam se kėngėtarja do tė paraqitet nė njė nga diskotekat mė tė mėdha shqiptare nė Zvicėr. Por jo vetėm kaq, pasi ajo ka tė aranzhuara shumė koncerte dhe pėr tre net me radhė do tė paraqitet nėpėr vende tė ndryshme atje. Natėn e parė nė njė ambient familjar nė njė restorant luksoz nėn organizimin e “Rinora4” deri nė orėn 00.00, ajo sė bashku me disa kėngėtarė tė muzikės popullore, do tė argėtojnė publikun nėn ritmet e muzikės shqipe, kurse diku pas mesnatės do tė fillojė argėtimi nė diskon “Rinora 4” edhe atė deri nė orėt e para tė mėngjesit. Natėn e dytė, ajo do tė paraqitet edhe nė diskon “W-Club”, duke kėnduar pėrkrah disa emrave tė tjerė tė estradės mes tė cilėve, Genta Ismajli, Blero, Zajmina Vasjari, Valton Krasniqi, Dafina Zeqiri, etj. Por sa do tė kushtojė gjithė ky angazhim i Adelinės atje? Duke u cilėsuar si kėngėtarja mė e paguar e estradės pėr momentin, sipas fjalėve qė shkruhen nė internet thuhet se vetėm tek “Rinora 4”, Adelina pėr njė mbrėmje do tė paguhet diku rreth 10.000 euro. Ēmime tė ngjashme tė paraqitjeve atje, kėngėtarja ka pasur edhe mė herėt, pasi flitej se ajo nėpėr disa organizime ėshtė paguar diku nga 8.000 deri nė 10.000 franga zvicerane. Duke ditur standardet e larta nė diasporė, kuptohet se estrada atje paguhet mė shtrenjtė se sa nė Shqipėri, Kosovė e Maqedoni. Por, edhe kėtu tek ne kėngėtarja nuk ngelet keq, pasi nė disa mbrėmje ajo ėshtė paguar diku rreth 5.000 euro, kurse vetėm pėr hyrjen disa minutėshe nė “Big Brother Albania” edicioni i parė, Top Channel ka paguar kėngėtaren me 3.000 euro. Dhe duke u bazuar nė gjithė debatet qė bėheshin nėpėr emisione tė ndryshme rreth pagesave tė kėngėtareve, pėrsėri del qė kėngėtarja mė e paguar ėshtė Adelina Ismaili. U pėrfol se ekziston njė rivalitet dhe xhelozi e fortė nė estradė mes kėngėtareve pikėrisht shkak i konkurrencės sė fortė, por Adelinėn si duket asnjėra nuk mund tė mposhtė sa u pėrket pagesave. Nė anėn tjetėr duke kalkuluar me shifrat e pagesave na del qė pėr tre net paraqitje nė Zvicėr, kėngėtarja do tė fitojė hiē mė pak se 30.000 euro, shifėr kjo e lartė qė deri mė tani nuk e ka arritur ndonjė kėngėtar shqiptar. Adelina tashmė mund tė krahasohet edhe me yjet e ish-Jugosllavisė nė lidhje me pagesat pasi kėngėtarja shumė e njohur kroate Severina pėr tė njėjtin honorar do tė kėndojė nė qytetin e Kumanovės nė Maqedoni. U munduam tė kontaktojmė kėngėtaren pėr tė konfirmuar kėto detaje, por pėr shkak tė angazhimeve tė shumta ajo nuk ishte nė disponim pėr tė dhėnė ndonjė prononcim.

Legend
22-12-09, 23:49
ADELINA ISMAJLI & SHUKRIJE RAMADANI DHE BIJAT-FANSE TE ADES.
VAJZAT DHE E VEJA E KOMANDANTIT LEGJENDAR AGIM RAMADANI

Urata
23-12-09, 00:37
Se meriton ti merr 10 mij euro per nje nat qe kendon ne disko,
sot shkruante ne gazet ma e paguera prej kengtareve,per mua eshte

Drras ,,po ma drras jan ata qe e paguajn ,popull budall.-

valla Santana, tgjithe po munohemi per ato virone MONEY...lum ata qe kane lindur t'bukur e mbi bukurin me shume talente...!

Sibora
23-12-09, 09:08
Kush thote qe bukuria s'ti hap dyert e suksesit?A po e shihni Aden ku ka arrite me bukuri?:wink:
Perpos kesaj,eshte njohur per shkak se ka thyer tabu ne skenen muzikore shqiptare.
E vetmja gje qe i mungon,eshte zeri pak me i perfeksionuar.:redface:
Ne pergjigjesi,me pelqen.

Antika
23-12-09, 09:16
Kush thote qe bukuria s'ti hap dyert e suksesit?A po e shihni Aden ku ka arrite me bukuri?:wink:
Perpos kesaj,eshte njohur per shkak se ka thyer tabu ne skenen muzikore shqiptare.
E vetmja gje qe i mungon,eshte zeri pak me i perfeksionuar.:redface:
Ne pergjigjesi,me pelqen.

..sikur ta kishte edhe ate ze,do ta kishim vleresu si kengetare:biggrin: ,ajo mangesi i ka lene hapsire diskutimeve tjera.
Sharmante dhe vetem sharmante ....:wink:

Urata
23-12-09, 21:18
Kush thote qe bukuria s'ti hap dyert e suksesit?A po e shihni Aden ku ka arrite me bukuri?:wink:
Perpos kesaj,eshte njohur per shkak se ka thyer tabu ne skenen muzikore shqiptare.
E vetmja gje qe i mungon,eshte zeri pak me i perfeksionuar.:redface:
Ne pergjigjesi,me pelqen.

t'kisha zerin sa t'saj do kendoja dhe une,
t'kisha bukurin e saj dhe une do i gezohesha/ perdorja si ajo,


...


Lehte t'flas kur nuk jam n'kepuc te saj...! e du sepse eshte tjeter nga une, se du sepse prap eshte tjeter nga une...!


ps: u "myta" tu pague privat classes t'me behet vajza modele/flexibile/bukur...!paj vallahi, per cdo gje duhet t'jesh e lindun...!

Sibora
24-12-09, 07:43
ps: u "myta" tu pague privat classes t'me behet vajza modele/flexibile/bukur...!paj vallahi, per cdo gje duhet t'jesh e lindun...!
Une t'uroj qe vajza juaj te behet mu ashtu siq e deshiron mamaja.
Kuptohet qe duhet shume pune per t'arritur diqka,por nese punon,suksesi nuk mungon dhe Zoti te ndihmon.

Antika
24-12-09, 11:35
t'kisha zerin sa t'saj do kendoja dhe une,
t'kisha bukurin e saj dhe une do i gezohesha/ perdorja si ajo,


...


Lehte t'flas kur nuk jam n'kepuc te saj...! e du sepse eshte tjeter nga une, se du sepse prap eshte tjeter nga une...!


ps: u "myta" tu pague privat classes t'me behet vajza modele/flexibile/bukur...!paj vallahi, per cdo gje duhet t'jesh e lindun...!

..nuk di sa ishe serioze ne kete qe shkrove,apo ndoshta vetem nxitje ...,sidoqofte,uroj qe vajaza juaj te arrij mu aty ku ju nuk paski mundur ngase nuk i paske pasur te lindura dhe nuk paskan pague privat classes te beheni modele/flexibile/bukur...!
Prap mendoj,pasi veq hyra te e diskutoj ,"Adelinen mo".
Adelina ka sharm dhe vetem sharm, levizje te lira ne skene ,perndryshe zeri i bukur dhe ajo jane shume large.

pirro
24-12-09, 13:26
..nuk di sa ishe serioze ne kete qe shkrove,apo ndoshta vetem nxitje ...,sidoqofte,uroj qe vajaza juaj te arrij mu aty ku ju nuk paski mundur ngase nuk i paske pasur te lindura dhe nuk paskan pague privat classes te beheni modele/flexibile/bukur...!
Prap mendoj,pasi veq hyra te e diskutoj ,"Adelinen mo".
Adelina ka sharm dhe vetem sharm, levizje te lira ne skene ,perndryshe zeri i bukur dhe ajo jane shume large.

Qitu e kisha mbyll kete teme !!

Pa koment

Urata
25-12-09, 01:50
Une t'uroj qe vajza juaj te behet mu ashtu siq e deshiron mamaja.
Kuptohet qe duhet shume pune per t'arritur diqka,por nese punon,suksesi nuk mungon dhe Zoti te ndihmon.


O Sibora! ato fjale t'bekuara i kishe... Gjithekund ku po t'lexoj po ngelem me goje hap...! Ti paq uresa, suksese dhe ndihmen e Zotit gjithemone e gjithekunde...!

Flm shume!

Urata
25-12-09, 01:56
..nuk di sa ishe serioze ne kete qe shkrove,apo ndoshta vetem nxitje ...,sidoqofte,uroj qe vajaza juaj te arrij mu aty ku ju nuk paski mundur ngase nuk i paske pasur te lindura dhe nuk paskan pague privat classes te beheni modele/flexibile/bukur...!
Prap mendoj,pasi veq hyra te e diskutoj ,"Adelinen mo".
Adelina ka sharm dhe vetem sharm, levizje te lira ne skene ,perndryshe zeri i bukur dhe ajo jane shume large.


po de...! "Adeline mo" , por diqysh po na terhjek muhabeti mbi te...! i paskmi hyp faqes se 80 ...! e vertet se s'jam lind e bukur si ajo dhe as mundesi t'klaseve private skam pas...

Diana007
25-12-09, 09:10
Kush nuk do donte te jete si Merlyn Monroe :smile: , por vetem Adelina arri te ben kete....
Yll i madh eshte, veq kush ja ka inatin valla :tongue:

http://fb.img.v4.skyrock.net/fbc/2become1-forever/pics/2541569039_small_2.jpg

Xuki
25-12-09, 10:54
Po mos tė ishte yll, nuk ishin bo kėtu 81 faqe pėr Adelinėn!

jadore
25-12-09, 11:00
a me lejoni mos me mendu..!

D_A_F_I_N_A
25-12-09, 11:45
a me lejoni mos me mendu..!


po si jo edhe une te bej shoqeri http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Oqeani
25-12-09, 16:14
a me lejoni mos me mendu..!

SA mire po mendon per gjinine e kundert hahahahh - po mendoj po na len rend neve pźr te menduar per te ... jo nuk e mendoj fare, nuk ma ka "syni" diēka kete !!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

romansa
25-12-09, 16:16
nuk mendoj hiq,disa kenge te saja me pelqen i ndegjoj ,me mendue spo kam kohe:wink:

Oqeani
25-12-09, 16:18
nuk mendoj hiq,disa kenge te saja me pelqen i ndegjoj ,me mendue spo kam kohe:wink:

Mos dashte me e pa enderr ahhahaa - http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Guri i madh
25-12-09, 16:20
a me lejoni mos me mendu..!



KURSESI nuk mundesh me apstenue duhet me u deklarue a e uuren apo e simpatizon

romansa
25-12-09, 16:22
Mos dashte me e pa enderr ahhahaa - http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
jo boll po e shoh ne zhganderr

Oqeani
25-12-09, 16:23
jo boll po e shoh ne zhganderr

Shiqoje edhe per mua se ka me vite qe nuk me ka be syri xixxxxxxxxxx ne te ...

Legend
15-01-10, 04:49
ADELINA KALL DIASPOREN !

Kėngetarja Adelina Ismaili edhe njėherė ka ditur qė tė
ndezė publikun e saj tė zjarrtė nė diasporė.Kėngėtarja ka mbajtur katėr koncerte pėr festat e fundvitit nė
Belgjikė,Gjermani,Austri dhe Zvicer,pėrderisa edhe kėsaj here eshte paraqitur para publikut te saj me kenge te reja dhe veshje ultra-sexy.Adelina tash e shume vite ka bere nje numer te madh te publikut ne disapore dhe deri me tani eshte kengetarja me e paguar,por edhe me e pelqyer,pavaresisht konkurrences se forte qe duan ti bejne kengetare tjera.Si duket Adelina mbetet e pamposhtur ne skenen shqiptare.

Legend
15-01-10, 04:52
Mashallah! E mbylli vitin hiq me pak se "faqe me faqe" me Nexhmije Pagarushen! Eu!



/watch?v=Xv4SOCqLdk8

Legend
15-01-10, 14:53
FITON ADELINA !
ADELINA ISMAJLI SHPALLET E PAFAJSHME NE CDO PIKE LIDHUR ME RASTIN "TRIUMF RIZA" !
GAZETA "EXPRESS" NE GJYQ PER SHKAK TE GENJESHTARVE LIDHUR ME ADELINA DHE FAMILJEN ISMAJLI !
Sot ne oret e pasdites,trupi gjykues liroi Adelina Ismailin nga cdo dyshim lidhur me rastin "Riza-Sekiraqa".Pas shume hetimeve ku jane perfshire edhe organe te EU,Adelina Ismaili u shpall e pafajshme dhe u morr parasysh deklerata e saj dhene ne Gjyqin Suprem ne Prishtine-tetor 2008.Manipulimet e gazetes "Express" lidhur me Adelina Ismajlin dhe familjen Ismajli ,si duket,do te ballafaqohen me gjyqin per shkak te devijit te vertetes dhe lidhjeve se disa gazetareve me kriminele te cilet kane porositur shkrime ne kete gazete.Flitet qe Ismailin e pret nje gjobe e rende per shkak te sulmit fizik qe ajo i beri Agron Sekiraqes ne gjykate,por keto mbesin spekulime.

Sibora
15-01-10, 21:27
Gjithmone IN,qofte me klipe,qofte me skandale:wink:

Isinqerti25
15-01-10, 21:29
Ka qen shum emir dhe Yll po prej qe u vra ish i Dashuri i saj ather e ka qit shum veten posht dhe ma nuk eshte aksushi

Legend
15-01-10, 23:05
Ka qen shum emir dhe Yll po prej qe u vra ish i Dashuri i saj ather e ka qit shum veten posht dhe ma nuk eshte aksushi

Ti apo lexon a jo?Adelina s'ka lidhje me vrasjen e te dashurit,a po lexon cka vendosi gjykata sot?! Vertet ju nuk keni te ndalur!
Se a eshte "dikushi" a jo,verteton Ardit Gjebrea,kur e shpalli "DIVA E MUZIKES SE LEHTE".
Mos i ben qejf vetit...
Me qen askushi,nuk kishe shkru per te.
Adelina Ismaili mbetet femra me e susesshme shqiptare tash e 25 vite ne cdo aspekt.
Pavaresisht propagandave te atyre qe e kane zili :)

murrizi
15-01-10, 23:27
Adelina ėshtė njė Frank Sinatra i dytė.

Legend
16-01-10, 01:39
Adelina ėshtė njė Frank Sinatra i dytė.

Te lumte goja e pushka bre burre.
Une do ta pagezoja:Sexy Ms.Gotti:wink:

Legend
16-01-10, 01:49
Mediat kane qene jokorrekte me ju Adeline tash e nje kohe te gjate.Si e shpjegoni kete gje?
Adelina Ismaili: Media te shumta tash e nje kohe te gjate kane nje urdher te prere nga struktura te ndryshme politike:Te shkaterrohet Adelina Ismaili.Dhe jane munduar,organe legjitime dhe jolegjitime kohe te gjate te me njollosin.Megjithate,Prishtina zyrtare e di se ne qfare gjera kam pasur akses,dhe cfare di per njerez te ndryshem.Me shume frigohen,sesa qe duan te me zhbejne per nje apo tjeter qeshtje.Dhe po te mos dija ta luftoja kete krim mediatik qe me eshte bere,do me shpallnin tradhtare te kombit (buzeqesh).Por "ua kam kenduar" me kohe dhe e kane veshtire me mua,posaqerisht tash ne koherat kur e verteta po del edhe ne Sheshin Nene Tereza ne Prishtine.Edhe une di ta shpoj "pyken me pyke" (qesh).
Kjo eshte Adelina :)

http://www.youtube.com/watch?v=SIujAhjPWHc

Idila
16-01-10, 10:32
Hiē nuk mendoj fare-fare!

Legend
24-01-10, 04:19
30 vitet e Adelinės, 25 vite “pushtet” nė estradė

Njė zė i mrekullueshėm, kėmbė tė bukura, flokė tė shėndritshme, trup seksi dhe njė karakter rebel, askush nuk ka arritur tė ndalė “mbretėreshėn” e pop muzikės shqiptare, qė ka kaluar disa dekada pa u larguar nga skena

Mosha nuk ėshtė aspak problem pėr atė. Tė jesh 30 vjeēe e bėn tė ndihet sikur 20. Nuk ka asnjė rregull qė tė thotė se nė kėtė moshė tė vishesh dhe tė veprosh nė kėtė apo nė atė mėnyrė. Ne po jetojmė nė njė kohė tė mrekullueshme pėr gratė. Nė fakt kur njerėzit mendojnė pėr Adelina Ismailin, ata mendojnė pėr zėrin, flokėt, kėmbėt e bukura por edhe pėr trupin seksi. Akoma mund tė vesh njė fund tė shkurtė dhe tė del nė skenė, sepse ėshtė e vetmja gjė qė e bėn tė ndihet mirė. Nė skenė ajo ka eksperimentuar si askush tjetėr, duke u paraqitur ekstravagante, seksi, me fustane tė gjatė dhe nuk ndihet aspak e cunguar. Kėmbėt e saja janė akoma seksi dhe e mbajnė gjallė pasi akoma shumė mirė funksionojnė pėr mrekulli. Nėse nė skenė paraqitet serioze, njerėzit me siguri do mendojnė se kjo nuk ėshtė Adelina e vėrtetė, pasi jemi mėsuar gjithmonė tė shohim surpriza nga ajo. Kush e mendon vallė Adelinėn nė skenė serioze dhe tė mbuluar, kur ajo theu tabutė e njė femre moderne, duke treguar se edhe femrat shqiptare dinė tė duken seksi dhe janė tė bukura. Sekreti i bukurisė sė saj ėshtė se ajo gjithmonė ndihet mirė ne jetėn e saj pasi arrinė gjithēka qė dėshiron. Bėn tretmane pėr trupin dhe fytyrėn tek profesionist mė tė mirė, dhe thjeshtė ndihet shumė komode.[/font]

Adelina Ismaili ėshtė si zjarri. E tillė ka qenė dhe do tė mbetet gjithmonė. E vėshtirė qė ti fshehėsh shkėndijat dhe 30 vitet e saj janė prova mė e mirė qė nuk ėshtė shuar apo kthyer kurrė nė hi. Ajo gjithmonė na ka “djegur” me performancat seksi, me zėrin, flokėt dhe karakterin e saj prej njė rebele. Nė jetė nuk ka ditur asnjėherė tė ndalet dhe kush ėshtė pėrpjekur ta bėjė, ėshtė larguar pa shpresė sepse zjarri djeg nėse nuk tregohesh i kujdesshėm. Kush e ka dėgjuar dhe e ka ndjekur nė skenė, e ka shijuar ngrohtėsinė qė rrezaton, kurse kush e ka dashur ėshtė pėrfshirė nė pasionin e saj. Zjarri i femrės sė pop muzikės shqiptare qė me tė drejtė ėshtė cilėsuar si mbretėreshė e padiskutueshme e tij “djeg” edhe sot nė 30 vitet e saja. Mė 14 dhjetor 1979, nė Prishtinė erdhi nė jetė vajza me emrin Adelina Ismaili. Adelina ishte fėmija i parė i Rexhep dhe Mona Ismailit. I ati njė emigrant i cili akoma sot e kėsaj dite punon nė Wien tė Austrisė kurse e ėma atė kohė njė bibliotekiste. Deri mė sot kur internet ka bėrė tė mundur tė prekshme gjithēka, emri i Adelina Ismailit ėshtė shumė i kėrkuar dhe arrinė shifrėn prej 1 milion e 500 mijė kėrkime nėn emrin e saj. Ajo gjithmonė ka kėnduar kėngė hite tė cilat akoma sot e kėsaj ditė dėgjohen me tė madhe dhe mbase numri i madh i videove e ka bėrė kėngėtaren mė tė klikuar dhe mė tė dėgjuar nė internet. Deri mė tani ka plot 25 vite, qė gjendet nė skenė dhe akoma qėndron fuqishėm. Kėndon qė nga mosha 5 vjeēare, atė kohė kur edhe filloi pjesmarjen nėpėr shumė festivale pėr fėmijė dhe duke u kthyer nė shtėpi me shum[/font]ė trofe nė duar. I ati i Adelinės nuk ishte ndonje funksioner apo drejtor televizioni, por ajo kishte njė talent shumė tė madh tė cilin e ka shfrytėzuar deri nė maksimum. “Po tė mos ishte Adelina brum i mirė, nuk do tė kishte mundėsi tė arrinte deri kėtu”, ėshtė cituar tė ketė thėnė e ėma e saj, Mona. Ndryshe nuk do tė kishte mundėsi tė jetė artistja mė e paguar pėr momentin. Mėsojmė se njė vit pas pėrfundimit tė luftės nė Kosovė, ajo hedh nė treg njė album tė ri, i cili pėrmbante diku 17 kėngė tė reja, disa prej tė cilave edhe sot dėgjohen. Albumi nuk pėrmbante ndonjė klip tė realizuar por arriti njė sukses tė jashtėzakonshėm pasi kishte njė shitje prej 100.000 kopjeve vetėm nė Kosovė, duke mos llogatirur tregun muzikor nė Maqedoni dhe diasporė. Thjeshtė ishte kėngėtarja mė e shitur dhe mė e dėgjuar. Ėshtė interesante pasi me kalimin e kohės dhe me paraqitjen e emrave tė rinjė nė estradė, Adelinės fronin nuk ia mer dot askush. Sot kur ajo ka mbushur tė 30-tat, pėrsėri pushton skenėn. Shumė albume tė realizuara, koncerte tė panumėrta, klipe tė nxehta, llogari tė mbushura dhe mė e rėndėsishmja njė armatė tė madhe fansash. Kėngėtarja tashmė nuk bėn festa me rastin e ditėlindjeve, pasi nuk i numėron vitet, sepse vitet kalojnė kurse ajo duket akoma mė e bukur dhe mė e freskėt. Trupi i saj lė pėr tė dėshiruar si njė vajzė 18 vjeēare. Adelina nuk ka kohė qė tė festojė ditėlindjen pasi me siguri qė do tė festojė duke kėnduar dhe njėherit tė festojė sė bashku me fansat. Punėt e saja nė Zvicer, Itali dhe France ende i mban fshehtė dhe me buzėqeshje tė lehtė u prononcua: "Gjėrat e mira vijne ngadalė. Jam njeri me fat, kaq guxoj tė them

Jam rivalja e Adelina Ismailit, gjithmonė mė duhet t’i tejkaloj sukseset e saj pėr tė qenė kjo qė jam

E qeshur, dinamike, e ėmbėl, lozonjare, e shkathėt por shumė inteligjente, ky ėshtė togfjalėshi pėr pėrshkrimin e portretit tė Adelina IsmailiT.[FONT='Times New Roman', 'serif'] Shumė mendime dhe pasione rrėmbejnė vrullshėm ditėt e saj me njė dėshirė pėr tė prekur pikėn tjetėr pėrtej asaj qė ėshtė, pėrtej asaj qė shihet dhe mund tė ekzistojė, pikėn qė sjell ekuilibrin e brendshėm nė vazhdimėsinė e gjėrave pėr tė realizuar vetveten. Kėngėtarja karizmatike ose “Madona” shqiptare Adelina Ismaili, lirisht mund tė quhet kėngėtarja mė me stil dhe mė origjinale nė gjithė hapėsirėn kulturore shqiptare. Skena pėr tė ėshtė e magjishme, kurse Adelina pjesė e kėsaj magjie. Me sharmin dhe bukurinė e saj deri nė dhembje ka bėrė qė erėrat tė fryjnė tė gjitha nga ajo. Adelina po pushton sėrish skenėn. Nuk ka ndodhur deri mė tash qė njė kėngėtare tė ruajė me fanatizėm stilin e vet si Adelina. Ėshtė ndėr femrat e rralla tė estradės qė ēdo gjė i rrinė bukur, madje edhe ēapkėnllėku. Zotėron artin e tė biseduarit bukur, ku buzėqeshja nuk i ikėn kurrė nga fytyra dhe duket se nga portreti i saj njerėzor buron vetėm gaz, hare, mirėsi, dashuri njerėzore. Nuk tė paragjykon edhe pėr pyetjet provokative sikundėr tė ēarmatos me sinqeritetin dhe inteligjencėn e dialogut.

Prishtinasja_
24-01-10, 20:00
Inshallah mbledh mend edhe me shume per keto vite qe i paska mbush !
Perndryshe kenget e saja me pelqejn shume per kjo si tip, hiē!

dr1ta
24-01-10, 21:13
Adelina po e kopijon bioncen ..:tongue:

emine
24-01-10, 21:34
valla fryju adelin sa dushe,se qka kam arrite une kurre ymri sta mrrin,hala sdin qysh mjelet lopa,as qysh bahen punte e shpis,e 30 vjet i ka ba,me knu ka dite edhe gjyshja jeme,bile ato rep knojke :P

shfletuesi_
24-01-10, 21:37
valla fryju adelin sa dushe,se qka kam arrite une kurre ymri sta mrrin,hala sdin qysh mjelet lopa,as qysh bahen punte e shpis,e 30 vjet i ka ba,me knu ka dite edhe gjyshja jeme,bile ato rep knojke :P


hahahahahhahahahaha oj emine kjo adelina veq i dhit e rafetit i ka mjel

emine
24-01-10, 21:40
hahahahahhahahahaha oj emine kjo adelina veq i dhit e rafetit i ka mjel

valla une dhi skam mjel,po ma kalojke:biggrin:
oj adelushk e shkefsh ditlindjen ,ishalla senja tjeter te gjan te rahatune ,ishalla bahmu kunata me adelinen,

doGzona
24-01-10, 22:19
E bukur eshte nuk ka fjale,por duhet te qetesohet, apo te keshillohet,dicka nuk eshte ne rregull me te,mendoje!

shfletuesi_
24-01-10, 22:32
Ka nevoj per Psikiater kjo Adelina...

doGzona
24-01-10, 22:43
Ka nevoj per Psikiater kjo Adelina...

Do te na mbys Legend, do te na beje neve per psikiater!:biggrin:

murrizi
24-01-10, 22:55
Ka nevoj per Psikiater kjo Adelina...
mir mar vlla me pas kon fember e me ja pas inati si shum pėrqyrrejka qė ja kan, hajde hajde, isha munue me t'kuptue, po ti me fol keq pėr Aden pse se ???

shfletuesi_
24-01-10, 23:07
mir mar vlla me pas kon fember e me ja pas inati si shum pėrqyrrejka qė ja kan, hajde hajde, isha munue me t'kuptue, po ti me fol keq pėr Aden pse se ???



Po pse, sepse nje kengetare si kjo eshte dasht te jet shembull permire e jo shembull per keq qy.. Krejt e njohin si adelina lakuriqe... e jo si adeline kengetare. Psh jan 1 grup te rinjesh ne nje lokal duke pij kaffe edhe kendon ne TV adelina.. ata te rinjet cilin duash prej tyre shko thuaju a e din kete kenge te adelines rrudhin me krah jo,, i thua e pse ju pelqen si kengetare, ata te thon sepse eshte cop ose i ka keto pjes ose keto pjese.. Nje kengetar qe arrit sukses siada edhe ju bjen shpejt :)

Idila
24-01-10, 23:24
S`ka nevojė tė flasėsh, flet vet ajo nė mėnyrėn e saj...!

http://www.youtube.com/watch?v=SIujAhjPWHc

doGzona
24-01-10, 23:34
S`ka nevojė tė flasėsh, flet vet ajo nė mėnyrėn e saj...!

http://www.youtube.com/watch?v=SIujAhjPWHc

Publiku duket sikur i gjithe eshte vetem meshkuj !

Oqeani
24-01-10, 23:41
Publiku duket sikur i gjithe eshte vetem meshkuj !

Mos me qene meshkujt, kurr nuk kishte me u be kengetare ;)


Tho thejka more kjo ;)

dr1ta
26-01-10, 01:02
hahaha shume qesharake ....jam e bindur qe ka perdor narkotike ...sdin as vet cka ben

Guri i madh
26-01-10, 01:12
ket tem po e mbylli adellini esht nji yll i muzikes shqiptare

Xuki
26-01-10, 12:54
Publiku duket sikur i gjithe eshte vetem meshkuj !


Jo bre ishin edhe do qika qaty, por meshkujt tu u shty e kan lanė mbrapa ato! hahaha

A e pave si ia murr njanit mobilin dhe qkllupp pėr toke! hahahahhahahaha

Idila
26-01-10, 17:53
Publiku duket sikur i gjithe eshte vetem meshkuj !
Lėri meshkujt ti po shiko-shiko striptizėm...! :D :wink:

Oqeani
26-01-10, 21:46
Lėri meshkujt ti po shiko-shiko striptizėm...! :D :wink:

Per ate, ai kishte dashtur te ia mbaje zhagun http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

Legend
27-01-10, 00:16
ALARM!ADELINA SE SHPEJTI E VESHUR VETEM ME...COKOLLATE.

Interpretimi i Adelines tek "Kenga Magjike" beri t'ju bjere goja shume njerezve te cilet kushedi nga e kane bere xhiron keto 20 vjetet e fundit dhe u cuditen shume sesi kengetarja kishte dale ne skene pa pantallona apo pa fustan atllasi. A e thashe mire mo? Atllas apo akllas? Si tingellon me mire turqisht? Apo sic do thoshte Domenica e BB3 atAAllaAAseEE hahahhaa. Adelina do shprehej se nje reagim te tille nuk pati nga publiku as ne 1996 (ku po si tek Kenga Magjike ajo u prezantua ne skene diva nga Ardit Gjebrea)!!! Per ti kerkuar "falje" ne nje fare menyre atyre nga zona e te indinjuarve, Adelina ashtu sic di vete,vendosi qe per nje reviste te njohur shqiptare te realizoj nje sesion fotografik ku do te shfaqet pjeserisht e zhveshur nga rrobat, por e veshur me cokollate dhe ju e dini qe ne per cokollata vdesim ndaj dhe mezi po presim mberritjen e fotografive hihihihihii. Po dhe kjo! Tani qe ne vendosem te fillojme djeten shkon e mbulohet me cokollate mmmm lol.Kur te na bien ne dore fotot do ti keni ketu ne Albaniac te paret! Opa!
Prap do kemi fjalime "moralistesh",prap do kemi goca xheloze dhe meshkuj "te ndershem" por hej...ku i plasi Adelines qe tashme eshte Diva shqiptare? Ne fakt Adelinen e duam sepse nuk i plas dhe pakicen shqiptare qe nuk e dijne kush eshte Monica Bellucci e plas lol.
ps. E di qe ne titull thashe nudo lol po dhe juve me termend!!! Pse c'u be ketu hahahaha. Fotot do jene erotike-artistike-sensuale dhe shume shume hot! Kete ju a garantoj!

Legend
27-01-10, 00:20
Inshallah mbledh mend edhe me shume per keto vite qe i paska mbush !
Perndryshe kenget e saja me pelqejn shume per kjo si tip, hiē!

Nuk ka nevojė me ofendu! Flm pėr mirėkuptim!

Legend
27-01-10, 00:29
Po pse, sepse nje kengetare si kjo eshte dasht te jet shembull permire e jo shembull per keq qy.. Krejt e njohin si adelina lakuriqe... e jo si adeline kengetare. Psh jan 1 grup te rinjesh ne nje lokal duke pij kaffe edhe kendon ne TV adelina.. ata te rinjet cilin duash prej tyre shko thuaju a e din kete kenge te adelines rrudhin me krah jo,, i thua e pse ju pelqen si kengetare, ata te thon sepse eshte cop ose i ka keto pjes ose keto pjese.. Nje kengetar qe arrit sukses siada edhe ju bjen shpejt :)

Ma trego nje kosovar qe nuk i din kenget "Cigarxhiu im i vogel" dhe "Ushtrine time do ta bej"... Nganjehere po ma len pershtypjen e ketij djalit ne video qe paguan 50 euro me shiku Adelinen e i perplaset celulari :cool: Nuk eshte fundi i botes nese te ka qu ne R.S. ooo heeej kthjellu se me shume shkruan ti per Aden sesa une,po i vjen era kesaj punes tende:biggrin:

Legend
27-01-10, 00:37
mir mar vlla me pas kon fember e me ja pas inati si shum pėrqyrrejka qė ja kan, hajde hajde, isha munue me t'kuptue, po ti me fol keq pėr Aden pse se ???

Te lumte pushka bre burre.Ky shkrimi yt ku e kam ba me te kuqe une ja kisha kushtue kesaj Dr1ta po s'po guxoj,se plasi ty shkru per Aden.
xxxxxxxxxxx
Ja kom nis mu tut qe po e due Aden,jo prej ktyne por po ma rritin dashnin e po tutna me ndegju kete kenge mandej.Himni i Kosoves kenduar nga Ikona Adelina.

http://www.youtube.com/watch?v=C141D-sVaBE

Ah ketu...D*I*V*A :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Ww4BtpKN9Rk

Sibora
31-01-10, 20:11
Dive e kohes se sotme po,por mos te harrojme se kemi pas nje dive tjeter para Adelines:Violeta Regjepagiq.Per look dhe per ze dallohej shume-shume...
Nuk di ku mbeti ajo.:confused:

Legend
12-02-10, 21:33
Provokatore, seksi, e ėmbėl sa dhe cokollata qė mbart nė trup. Kjo ėshtė fotoja me e re e tė parezistueshmes Adelina Ismailit. Mėsuam se kėngėtarja kosovare Adelina Ismaili ndodhej kėto ditė nė Tiranė pėr njė set fotografish . Revista del sot ne treg, por ne mundėm tė shkėpusim kėngėtaren nė kopertinėn e parė, ku Adelina vjen mė e guximshme se asnjėherė tjetėr. E lyer me cokollate te shkrire dhe me nje luleshtrydhe ne dore, kengetarja me veshtimin e saj plot joshje kthen sytė nga lexuesi i revistės. Por dhe pėrfaqėsuesit e revistės kanė mbetur tepėr tė kėnaqur, sa nė njė nga rrjetet online shprehen se “Pershtypja jone nga Adelina ishte : Nje artiste e vertete dhe shume e disiplinuar, nje modele e papare, dhe nje grua me shume bote dhe teper e dashur”.

Legend
15-02-10, 14:17
E PARA ĖSHTĖ ADELINA

"Ishte hera e parė nė jetėn time qė e kam ndjerė veten aq mirė " thotė ajo duke iu referuar seancės sė fotografisė , teksa thith njė cigare slim, nė hollin e njė hoteli-butik tė Tiranės. E veshur me njė fustan-golf tė trikotuar ngjyrė vishnje, ēizme tė zeza sipėr gjurit, flokėt gėshtenjė tė mbledhura topuz dhe buzėt mishtore tė lyera me buzėkuq vishnje Chanel, ajo tė ngjan me njė femme fatale, me sensualitetin dhe klasin e Xhildės sė Rita Hayworth dhe sigurinė gati dominuese tė Sharon Stone tek Basic Instict. E gjatė (mbi 170 cm), njė trup elegant dhe njė qėndrim prej balerine, ajo mund tė joshė ēdo njeri qė i kalon pranė . Madje edhe njė vajzė tė lodhur e fytyrė-ngrysur, nė fundin e turnit tė saj tė natės nė njė fast-food tė Tiranės, e cila sa e pa, buzėqeshi e nisi tė pėrkėdhelej a thua se ishte pėrpara njė mashkulli. E ka kėtė cilėsi, edhe pse qesh kur ia them. Jo se nuk e di. Nė fakt, Adelina e ka ditur gjithmonė qė njė nga armėt e saj mė tė forta ishte pamja, por sepse shpesh bukuria e saj i ė shtė kthyer kundėr. Kryesisht nga mediat dhe kolegė . Ndaj kur vendosėm qė tė bėnim njė seancė ku ajo do tė dilte si askush tjetėr mė parė , nudo, e lyer me ēokollatė , u hodh pėrpjetė nga gėzimi: "Kjo ėshtė ėndrra ime" Dhe mė pas, kur Geli e la tė lirė tė sillej si tė donte pėrpara aparatit, ajo tha: " Nuk e kam ndjerė veten kurrė kaq tė lirė , dhe nuk jam pranuar kurrė ashtu siē jam pranuar kėtu". Ato orė tė "photo-shoot" tė kaluara nė pub-in mė trendy tė Tiranės, "Mju Mju" Adelina i ka kėrkuar gjithė jetėn e saj. Tė thyente tabu siē e theu me foton e kopertinės ėshtė diēka e zakonshme pėr artisten, por tė pranohej e tė respektohej pėr kėtė formė tė shprehuri, kjo nuk i ka ndodhur shpesh. "Ajo qė ndodhi nė atė photo-shoot ishte art, ishte thyerja e njė tabuje dhe ky ėshtė misioni im. Le tė mė gjykojnė ata qė kanė vizituar Luvrin dhe jo ata qė vitet e fundit kanė njohur pultin e televizorit." Ajo nuk e di ende se ē'do tė thuhet kur tė dalė revista nė treg, por i paraprin, sepse pak a shumė nė kokėn e saj i ka pėrfytyruar vetullat e mbledhura dhe "pupu-tė " e atyre tė cilėt e kanė ndjekur historikisht me laps nė dorė , pėr tė pritur "fatalitetin e rradhės" sė artistes. “Gjithmonė pėr gjėrat qė kam bėrė , jam vlerėsuar njė vit me vonesė . Nė 2008-ėn nė modė ishte bourlesque dhe Dita von Teese. Mė frymėzoi shumė stili i saj, dhe nė njė koncert televiziv nė Kosovė , vesha njė korse tė blerė shumė shtrenjtė nė njė butik tė Parisit. Menjėherė mediat mė kritikuan, mė quajtėn anoreksike, duke harruar qė korseja lidhet ngushtė pas belit, mė quajtėn Morticia Adams, mė sugjeruan tė bėja solar. Ndėrsa nė 2009-ėn, pasi ky stil ishte pėrhapur mjaftueshėm, mė thanė " Sa mirė ishte vjet!" Ndaj nuk ėshtė ēudi qė kėtė foto qė bėmė sot, ta vlerėsojnė nė 2011. " thotė ajo dhe qesh. Por a do tė ishte Adelina kjo qė ėshtė sot, nėse jeta e saj do t'i pėrngjante atyre orėve tė lira dhe pa paragjykime tė photo-shoot-it? Nuk do tė kishte barriera pėr tė kapė rcyer, tabu pėr tė thyer, ajo do tė pranohej dhe po ashtu shumė tė tjerė mė pak tė guximshėm nė situata tė tjera. Ndaj edhe pse e shijoi atė moment nė “Mju Mju”, nė fakt, Adelina i pėrkiste asaj bote jashtė aparatit dhe dritave. Atij vendi tė quajtur Kosovė qė si Adelina kėrkoi me vite mė rradhė tė ēlirohej. Dhe shqiptarėve nė pėrgjithėsi, me ashpėrsinė ballkanase, paragjykimet prej ish-tė izoluari dhe me njė dėshirė tė pashpjeguar pėr tė kritikuar “deri nė kockė ” pėrpara se tė pranojnė diccka. "Jam paragjykuar gjithmonė deri nė masėn ekstreme, fatkeqėsisht edhe nga njerėz qė dominojnė mediume shqiptare" Dhe ėshtė e kuptueshme. Bukuroshja nga Prishtina, ėshtė vetėm 30 vjeē (mos u habisni edhe ju si unė ) por ka 25 vjet nė skenė . Ajo pothuajse ka lindur pėrballė kamerave dhe e ka parė suksesin qė kur kė ndonte "Pink Panther" dhe turma fėmijėsh tė kryeqytetit kosovar thėrrisnin rrugėve emrin e saj. Nuk kishte zėrin e Nexhmije Pagarushės dhe atė herė e vogėl, ende nuk kuptonte nga joshja dhe seksualiteti. Por kishte talentin e lindur pėr performancė. Nė mėnyrė intuitive e dinte se ēfarė donin tė tjerėt, e njihte shumė mirė popullin e saj. "Kosova ka dy simbole, ēiftelinė dhe Adelinėn" do tė shprehej njė personalitet nė Kosovė pėr artisten. Adelina ėshtė e vetmja shqiptare qė ka karakteristikat e njė artisteje ndėrkombėtare, nga ato tė pariciklueshmet, nga ato artiste qė dashurie kanė ndikim nė jetėt tona, nė lėvizje sociale e politike dhe nuk kalojnė lehtė vetėm me njė hit. Ndoshta e ndihmoi dhe vendi qė e rriti, sepse aty pėrjetoi disa periudha; U rrit nė kohėn e Jugosllavisė sw Titos , pa nga afėr protestat e studentėve tė Universitetit tė Prishtinės nė 91'shin, pėrjetoi zgjedhėn e Milosheviēit, pa me sy luftėn e 99-ės dhe mė pas shijoi pavarėsinė e 2008-ė s. Dhe tė mendosh qė nė tė gjithė kėto periudha, ajo ishte e famshme, madje dikur, kur fitonte vendet e para nė festivalet e ish-Jugosllavisė , kishte edhe fansa nga Serbia. "Jeta ime ka qenė njė reality-tv. Kur mė pyesin se ēdo tė thotė tė jesh e famshme, unė nuk di tė pėrgjigjem sepse famėn e kam pėrjetuar qė nė moshėn 8-veēare. Njė ditė, mė kujtohet gjatė njė promovimi tė njė video-projekti ku kishte shumė gjeneralė e ministra, si edhe oponentė politikė , dikush prej tyre u ngrit edhe tha-Po tė kishim gjoksin e Adelinės nė flamurin kombėtar, do tė kishim hyrė nė Europė- Qė e vogėl kam mėsuar se nuk bėhej mė fjalė pėr "unė " si individ, por per “Adelina Ismailin” si njė brand. Mė ndodhte shpesh qė tė pėrzieja jetėn personale me jetėn qė jetoja pėrpara kamerave." Tė mos ishte pėr nėnėn qė i rrinte pranė nė fėmijėrinė e saj, ndoshta kėngėtarja nuk do tė kishte kėtė influencė qė ka sot. Jo sepse do t'i humbte talenti dhe guximi, por sepse nuk do tė dėgjonte zėrin e autoritetit qė ta kujtonte tė mbėshteste fort kėmbėt nė tokė . "Kur isha e vogėl, nga gjithė ajo famė u llastova por kujtoj se njė ditė nėna mė rrėmbeu dorėn dhe mė tha: Kurrė nuk duhet tė ndodhė kjo. Edhe sikur tė kapwsh yjet me dorė , ballafaqohu me realitetin. Ti do tė jesh prapė njė shqiptare" Por pėrsėri as si artiste shqiptare nuk mbeti e zakonshme. Nė Shqipėri ajo do tė mbahet mend si 13-vjeēarja qė vraponte nėpėr sallėn e Pallatit tė Kongreseve duke kėnduar "Mos ma gjuaj diellin me gurė ". Deri atėherė , ajo ishte kėngėtarja mė e vogėl qė kishte interpretuar solo nė kete Festival Kombėtar. Disa vite mė vonė, popullariteti i saj nė Shqipėri u katapultua kur performoi "Zemrėn nuk ta fal". Nėse tani artistėt tanė marrin shėnime nga performancat e Madonės dhe Beyonce-s, atėherė shikonin me kujdes performancat e Adelinės. Tepėr avant-garde tė paktėn pėr skenat e Shqipėrisė , ajo ishte e para qė interpretoi e shoqėruar nga balerinė , doli e veshur me njė bluzė ku shkruhej "HASH" (Marijuanė ) dhe mė pas u zhvesh vetėm me tė brendshme dhe njė tyl tė kuq, duke shkaktuar "wow -in e parė " tė publikut shqiptar. E mė pas…e keni vetė parasysh se si nisėn njė nga njė tė hidhen pelerinat nė tokė e tė zhvishen xhaketat, tė lulėzonin grupet e baletit tė festivaleve. "I kam bėrė gjėrat sepse i kam ndjerė dhe jo sepse i shihja si marketing pėr veten. Doja tė flisja pėr ato qė tė tjerėt nuk do tė guxonin. Pershembull, kur isha adoloshente kam bėrė nw kėngė pėr homoseksualėt, kushtuar njė shokut tim qė ėshtė gay. Ajo kėngė edhe sot e kėsaj dite nuk transmetohet. " Kur nėn regjimin e MIllosheviēit, nė Kosovė po formohej ushtria, tė gjithė e dinin por askush nuk e pėrmendte hapur. Derisa Adelina doli nė ekran e veshur me tė zeza dhe e deklaroi nė kėngėn qė mė vonė do tė bėhej hymn "Ushtrine time do ta bėj…me Rugovėn". "Nuk e kam kuptuar kurrė tendencėn e kėngėtarėve tanė qė tė flasin mė shumė pėr veshjen dhe make-up-in sesa pėr mesazhet qė mbartin kėngėt e tyre. Unė merrem dy vjet me njė album, derisa sigurohem qė ato kėngė kanė njė mesazh, thonė diēka. Nuk e di se kur do ta kuptojmė qė edhe Madonna, Rihanna apo Beyonce nuk janė rastėsisht aty nė majė , por ēdo grim, ēdo veshje, ēdo koreografi e mbart nje mesazh." Dhe nėse mesazhi nuk ishte shumė komerēial pėr shtėpitė diskografike, ajo preferonte mė mirė t’i financonte vetė videoklipet e saj. Por edhe kėshtu, duke ruajtur pavarėsinė , ajo rriste famėn, aq sa nė vitin 2005 u bė kėngėtarja me numrin mė tė madh tė shitjeve tė albumit “From the Beginning” duke pėrfituar 100,000 dollarė . Nje rekord shume ende e paarritshme nga ndonjė artist tjetėr shqiptar.

Legend
15-02-10, 14:22
"Kam nostalgji pėr ato kohėra, kur nuk komentoheshin pantallonat deri nė detajin e fundit.” Pėr t’u bindur mė shumė se Adelina nuk ishte pre e marketingut, duhet tė kthehemi mbrapa nė historinė e saj familjare. Nėna e Adelinės, Mona, nė vitet 70-tė lyente flokėt me dy ngjyra, madje sicc tregon Adelina, as gjyshen nuk e ka parė ndonjė herė tė veshė njė fund poshtė gjurit. Kohėt e fundit, kėngėtarja duke qeshur shton se familja "eshte moderuar, kanė bėrė tė gjithė tatuazhe” dhe ndėrsa zhvillonim kėtė intervistė , Zanfina, motra e vogėl e telefonon dhe i thotė se kishte rruajtur gjysmėn e kokės. "Eksperimentoja pa fund, ēfarė mė shihte syri doja ta provoja tė paktėn 2 muaj": Pantallona lėkure dhe kambale, rrobabanjo ēiklamin dhe gėrsheta tė stilit “Reggae”. Kur ishte e vogėl, pwrpiqej tė dilte sa mė mirė nė shkollė ( vetėm qė prindėrit ta linin tė luante futboll dhe basketboll, mė pas nė shkollė tė mesme (Adelina studionte piano ne shkollėn e muzikės) provoi fazėn e "punk", qethi flokėt, dhe pėr 2 vite nuk donte t'i rriste ato. Vinte paramanda nė vesh, madje kishte ditė qė shkonte nė shkollė me flokė nė ngjyra nga mė tė ccuditshmet, ose me fytyrė tė lyer nė ngjyrė bronxi. Mė pas kaloi nė fazėn e rrepit dhe Run DMC, derisa njohu Nirvanat dhe "Smell like teen spirit" u bė himni i adoloshencės sė sė saj. Gjatė gjithė kėsaj periudhe, Adelina kishte pėrparėsi mbi shoqet se udhėtonte shpesh dhe ishte e para tė sillte veshjet mė trendy tė perėndimit. "Kam qenė pro liberalizimit, demokratizimit, nė kohėn kur njerėzit ankoheshin se nuk ndiheshin tė lirė . Veshjet e mia ishin njė mėnyre propogande pėr lirinė dhe jo vulgaritetin. Mundohesha tė mė shihnin mė shumė pėr mesazhin qė pė rcillja." E pamundur tė evitohej njė trup i bukur dhe i gjatė , sytė shprehės dhe buzėt e trasha sensuale, pėr format e tė cilave femrat sot harxhojnė miliona nė doktorė estetikė . Adelina nuk mund t’i shpėtonte emėrtimit “Sex Simbol”. "Nė shkollė tė mesme detyrohesha tė mbuloja buzėt me duar dhe vishja t-shirte dy numra mė tė mėdhenj qė tė mos bija nė sy." Pėrpjekje e shkuar dėm, se jo vetėm qė ra nė sy, por Adelina u pėrzgjodh Miss Kosovarja nė 1997-ė n-dhe pėrfaqėsoi Shqipėrinė e para nė Miss Globe International nė 1997. Edhe mund tė futej nė 10-tėshe, nėse nuk do tundohej sėrish tė shprehte atė qė kishte nė mendje, nėse pėrpara qindra mijėra teleshikuesve nga e gjithė bota, nuk do tė deklaronte : "Pėrfaqėsoj Shqipėrinė dhe shtetin e Kosovės". (Kosova atėherė konsiderohej njė provincė e Serbisė ). Njė vit mė pas do tė nisnin bombardimet e NATO-s dhe vendi do tė fitonte pavarėsinė 9 vite mė vonė. Por ajo duhet ta bėnte atė deklaratė sepse kėshtu ishte gatuar, ashtu sicc shpesh do tė lėshonte me kėngė ose nė intervista, deklarata politike pro ideve tė Ibrahim Rugovės, pėr tė cilin flet me tė njėjtin pasion edhe sot e kėsaj dite. Rugova nuk shkonte nė asnjė tubim pa Adelinėn, madje e quante si shembullin mė tė mirė tė demokratizimit tė rinisė kosovare. Popullaritetin e kishin njėsoj. Tė dy me mėnyrat e tyre promovonin lirinė "Njė herė jam ndjerė keq sepse presidenti qė ėshtė idhulli im, po mbante fjalim, dhe unė kisha ftohtė ndaj duke kėrkuar mamin t'i merrja xhaketėn, ngjitem padashje nė skenė dhe turma brohoret. Rugova ndėrpret fjalimin."Por Rugova e mirėkuptoi, ashtu siē e toleronte shpesh kur kėngėtarja nė tubime serioze ku ekzisonte kodi i pashkruar i kostumit, vishte njė korse brenda xhaketės. "Ndoshta sepse ishim tė dy Shigjetarė nė horoskop, ndaj merreshim vesh aq mirė ” kėrkon ta thjeshtėzojė marrėdhėnien e saj me Rugovėn, qė nė fakt mund tė konsiderohet fare mirė si marrėdhėnia mes Bacės dhe Bijės sė Kosovės. Aq shumė identifikohej Adelina me Rugovėn, sa shpesh ndiente edhe sulmet e oponentėve politikė mbi krye. "Nuk sulmonin dot Rugovėn, dhe ia nxirrnin tė gjitha Adelinės." Dhe prapė falenderon shenjėn e saj tė Shigjetarit qė sipas astrologjisė ėshtė “shenjė me fat se me tėrė ato peripecira qė kam kaluar, jam e lumtur qė jam kėtu dhe kėshtu si jam" tregon ajo. Artistja mund tė jetė nga tė paktėt 30-vjeēarė te famshem nė Shqipėri e Kosovė qė biografinė e saj deri nė kėtė pikė tė jetės do ta kishte njė best-seller me trashėsinė e Ana Kareninės. Ka edhe shumė histori pėr tė cilat ajo hesht, ashtu sicc nuk do tė flasė mė pėr historinė e trishtė tė humbjes sė ish-tė dashurit tė saj, Triumf Rizės, e lodhur dhe e ofenduar nga mėnyra se si mediat e interpretuan. A ka mundur Adelina tė jetė e fortė ēdo ditė pėrballė famės? "Ka kohė kur mė lodhte e gjithė kjo vėmendje, doja tė zhdukesha. Dikur kur nuk e pėrballoja mė epitetin “Sex simbol”, bėja videoklipe ku e fshihja fare fytyrėn time, ndėrsa mė vonė vendosa tė merrja pushim nga skena. Siē ndodhi nė vitin 2006-2007. Isha e lodhur shpirtėrisht dhe fizikisht, sėmuresha shpesh nga ftohje nė mushkėri, ndėrsa mendėrisht ikja nga realiteti. Gjatė atij pushimi mėsova tė vlerėsoja gjėrat e vogla tė cilat padashje i kisha lėnė pas dore."

roadrunner
15-02-10, 14:23
Nuk jem kah mendojm per ket sene, spo dihet a i ka hyp dhise, a dhija i ka hyp ksana edhe as spo naj nin me dite bile.

Legend
15-02-10, 14:24
Adelina tė flet me ēiltėrsinė e njė adoloshenteje, kur pėrmend emra apo histori mes njerėzish, nis dhe i imiton mė mirė se njė aktore komike. Biseda jonė ndėrpritet 10-tra herė nga tema tė tjera jashtė temės kryesore dhe ajo mund tė flasė pafund. Nuk ėshtė bukuroshja e zakonshme dhe naive. Aspak, madje ka tė sjellurin tipik tė dikujt qė i ėshtė dashur tė luftojė mė shumė me intelektin nė mungesė tė pamjes. Vetėm se ajo i ka tė dyja, dhe tė ndėrthurura aq perfekt. " Nuk vetė-kėnaqem kurrė me faktin se jam kėngėtare dhe mjafton tė kem para tė blej atė apo kėtė gjė. Dua tė mėsoj. Pėrshembull njė herė u fiksova me tė gjitha librat qė shpjegonin psikologjinė e masave, sepse doja tė dija se kujt po i kėndoja, tė kuptoja turmėn qė kisha pėrpara meje. Kam mėsuar shumė edhe nga udhėtimet nė botė apo nga vizitat nė muze. Vetė-edukohesha pėr etiketėn, si tė haja, si tė qėndroja drejt, si tė sillesha nė situata tė ndryshme". Ēfarė dukej njė pėrpjekje e sinqertė drejt perfeksionimit shpirtėror, nė sytė e mediave dhe njerėzve tė tjerė, ishte njė tentativė pėr t'u sjellė si divė. "Nuk mund t'ua shpjegoja atyre qė kisha pėrballė se tė rrish drejt kur ha, nuk ėshtė mendjemadhėsi por sepse ushqimi tretet mė mirė. Ndodhte qė kompleksohesha aq shumė sa mė vinte turp tė ndaja njohuritė e mia, apo eksperiencat e mia nga udhėtime nė pė r botė me tė tjerė qė nuk mė kuptonin. Ndaj shumė gjėra i bėja nė shtėpi.” Dhe tė mendosh qė femra mė e guximshme e show -bizit vetėm dy vitet e fundit e kuptoi se gjithēka ēfarė kishte bėrė nė jetė nuk kishte qenė gabim. " Kam pasur luhatje tė vetė-besimit. Nė njė periudhė , pas vitit 2000, fillova t'i them vetes,-Ndoshta ata kanė tė drejtė , ndoshta kjo qė po bėj ėshtė gabim, dhe unė duhet tė primitivizohem si ta. Mė vjen turp pėr disa videoklipe e veshje, madje aq shumė u bėra konservatore, sa vetė familja nisi tė tallej me mua e tė mė quante "parahistorikja e shtėpisė”. Ata qė e kritikonin ishin ata me kujtesė tė shkurtėr apo injorantė ndaj karrierės sė saj. Siē ndodhi gjatė performancės tek “Kė nga Magjike 2009”. Veshja me body, geta dhe ēizme mbi gju, nuk pėrbėnte asnjė ēudi pėr ata qė e kanė parė edhe kur ka dalė me zhartierė disa vite mė parė, por aq mė tepėr, kur ka dalė me tė brendshme nė 1996-ėn nė Festivalin e Fundvitit. Pavarėsisht kėsaj, ajo u quajt si “kopjace” e stilit tė Lady Gagws. "U jap tė drejtė tė kritikojnė perfomancėn. Unė koncerteve u pėrkushtohem shumė, madje edhe njė koncerti nė fshat tė Kosovės, por ardhja ime nė Shqipėri u vendos shumė shpejt dhe nuk isha e pėrgatitur. Por nuk u jap tė drejtė tė mė krahasojnė me dikė tjetėr qė fatmirėsisht pėr hir tė sė vėrtetės, ka dalė nė skenė shumė mė vonė se mua." Ajo qesh, ashtu sicc qeshte tė nesėrmen e Kėngės Magjike, kur Arditi shprehej me habi se si njė artiste e vėrtetė si Adelina, mund tė votohej ose me pikė maksimale ose me 0 nga kolegėt. Njė analogji me jetėn e saj. “E kam kuptuar qė nė momentin e parė kur hyra nė show-biz se nuk doja tė isha njė kėngėtare e zakonshme. Dua tė mos harrohem. Nuk dua tė jem mesatare, do tė bėj atė qė kam dėshirė dhe njerėzit ose e urrejnė ose e pėlqejnė jashtė mase”. Por pėlqimi duket se ėshtė mė i madh. Nėse heqim ata 5-6 gazetarė qė e pėrndjekin, sepse me Adelinėn bėhet lajm dhe shiten gazeta, mijėra tė tjerė e duan. Sot ajo ėshtė artistja mė e paguar shqiptare, publiku i saj ka pasur raste qė ka arritur nė 15.000 vetė. Ndėrsa nė festėn me rastin e Pavarėsisė sė Kosovės, ekzaltimi dhe brohoritjet disa-minutėshe tė qindra-mijėra njerėzve nė shesh kur ajo u ngjit nė skenė, e bėn tė qajė dhe tė kuptoj se pavarėsisht dhjetėra kėngėtarėve qė kanė dalė pas saj, pavarėsisht sulmeve tė medias, ajo nuk i kishte humbur fansat. “Them se e kam merituar suksesin. Punoj shumė , punoj tej mase pėr tė bėrė njė show tė vėrtetė. Pėrpara disa kohėsh, nė njė koncert bėra 10 performanca tė ndryshme. Dua tė performoj flamengo, bėj kurs, dua tė bėj njė pjesė me belly-dancing, marr mėsime pėr muaj tė tėrė , madje edhe pėr vallen shqiptare bėj prova. Ēdo gjė e mendoj deri nė detaje”. Me 11 albume nė CV-nė e saj, me koncerte tė rezervuara deri nė 2011-ėn, dhe me numrin mė tė madh tė klikimeve nė internet nga artistėt shqiptarė (rreth 3 milionė), Adelina nė ēdo moment tė tėrhiqet nga vėmendja, sepse tashmė e ka tė vulosur emrin e saj ndėr emrat protagonistė tė historisė sė Kosovės. “Por ajo nuk ėshtė gati: “Kam edhe pak punė kėtu, dhe kur tė tėrhiqem do tė krijoj familjen time. Dua shumė fėmijė ” A thua tė jetė ajo njė ditė nėna normale me kėmishė Burberry dhe kėpucė tė sheshta Tod’s? E ē’rėndėsi ka kjo? Edhe kėshtu siē ėshtė, do tw ishte njė ideale. Pėr ēdo mbrėmje do tė kishte gati nga njė rrėfim, pėr njė vajzė tė bukur dhe tė guximshme, qė jo vetėm e provoi por e jetoi lirinė, kohė pėrpara se tė ēliroheshim tė gjithė ne. Dhe "ndoshta vetėm atėherė do t’i pėrsėritej ndjesia qė provoi gjatė photo-shoot-it" Mes atyre qė nuk mė duan dhe mė paragjykojnė, gjithmonė do tė jetė dikush qė mė pranon dhe mė shtyn t’i qėndroj besnike Adelinės.”

emine
15-02-10, 15:22
Nuk jem kah mendojm per ket sene, spo dihet a i ka hyp dhise, a dhija i ka hyp ksana edhe as spo naj nin me dite bile.
ma moje se menone se pe xhelozone adelinen :p