PDA

View Full Version : Cfar mendoni per Adelina Ismajlin?


Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

roadrunner
15-02-10, 15:27
s'jam n'zor me xhelozu bi bija. i kam tiparet e mia spo me intereson per ket kant berllogit qe as komunallno nuk mledh send ne toma moje se menone se pe xhelozone adelinen :p

Legend
15-02-10, 17:15
Nuk jem kah mendojm per ket sene, spo dihet a i ka hyp dhise, a dhija i ka hyp ksana edhe as spo naj nin me dite bile.

Ahaaaa.Per ato qe s`je ty menu,menjehere ja nise me shkruuuu:biggrin:

Legend
15-02-10, 17:20
s'jam n'zor me xhelozu bi bija. i kam tiparet e mia spo me intereson per ket kant berllogit qe as komunallno nuk mledh send ne to

Uh uh mos se gati me te besu jemi.
Dost,kjo fjali shpjegon shuuuume: "Por edhe kėshtu, duke ruajtur pavarėsinė , ajo rriste famėn, aq sa nė vitin 2005 u bė kėngėtarja me numrin mė tė madh tė shitjeve tė albumit “From the Beginning” duke pėrfituar 100,000 dollarė . Nje rekord shume ende e paarritshme nga ndonjė artist tjetėr shqiptar."

Por...cka mbledh Adelina mundesh me shiku edhe vet...3.000 njerez nga (vetem !) 30 Frang...uuuh...
shiko :tongue: http://www.youtube.com/watch?v=Ww4BtpKN9Rk

Shuni tash se faktet po na rrehin shpulla gojes...

Legend
17-02-10, 16:22
Pershendes fansat dhe ju uroj Pavaresine e Kosoves me Simbolin dhe Ikonen e Pavaresise se Kosoves.
Shikim te kendshem-Adelina Ismaili ne Diten kur u shpall Pavaresia e Kosoves.Diten kur Shqipetaria kuptoi kush eshte E Madhja Adeline.

http://www.youtube.com/watch?v=cLd7dTSA9uY

doGzona
17-02-10, 16:55
O Legend, te shtofte Zoti vullnetin, nuk di se si nuk po perton , a mos je vet Adelinaa ?! :D

shfletuesi_
17-02-10, 17:16
O Legend, te shtofte Zoti vullnetin, nuk di se si nuk po perton , a mos je vet Adelinaa ?! :D


hahahah Liriku nja ka patriotizmi veptrat patriotike nuk priton me shkrujt edhe Legend 2 ne personalitete jan te njejt si me kan moter e vlla qysh spo pritojn kaq gjat se une mendoj qe marrin rroge t'mire hahahahahah

Murgesha
17-02-10, 17:34
s'jam n'zor me xhelozu bi bija. i kam tiparet e mia spo me intereson per ket kant berllogit qe as komunallno nuk mledh send ne toO vendase, nuk ban berllog Adelina, qata nuk i shkojn komunallcat te dera, :tongue:

doGzona
17-02-10, 17:40
hahahah Liriku nja ka patriotizmi veptrat patriotike nuk priton me shkrujt edhe Legend 2 ne personalitete jan te njejt si me kan moter e vlla qysh spo pritojn kaq gjat se une mendoj qe marrin rroge t'mire hahahahahah

hahahhahhaha, cka me thene tjeter!

Ukasi
17-02-10, 17:48
Adelina ėshtė njė kėngėtare shume e mirė, por ajo qė me bėnė qė ta respektoj ėshtė fakti se "Kur ja futi shulla" leonores kishte tė drejt dhe mirė ja bani, pėr ate ajo ėshtė edhe mė e madhe.....

valiii
17-02-10, 22:58
Adelina ėshtė njė kėngėtare shume e mirė, por ajo qė me bėnė qė ta respektoj ėshtė fakti se "Kur ja futi shulla" leonores kishte tė drejt dhe mirė ja bani, pėr ate ajo ėshtė edhe mė e madhe.....
Pse kishte te drejte ???
bash jam kureshtar per me e dite shkakun e asaj ngaterese se jo qe mu ka dhimte Leonora shume.

Legend
18-02-10, 03:21
O Legend, te shtofte Zoti vullnetin, nuk di se si nuk po perton , a mos je vet Adelinaa ?! :D

Po Adelina jam,po te shkruaj nga koncerti.E kenaqur ?:tongue:

Legend
18-02-10, 03:23
hahahah Liriku nja ka patriotizmi veptrat patriotike nuk priton me shkrujt edhe Legend 2 ne personalitete jan te njejt si me kan moter e vlla qysh spo pritojn kaq gjat se une mendoj qe marrin rroge t'mire hahahahahah

Ku ta kam nxan udhen nuk e di,veq qe ke humb ne oborr tendin nuk do fjale.:biggrin:
Po kush dreqin eshte Lirika tash seee?
Rroga? Nuk eshte keq prej se jam distancue nga qeveria zyrtare ;)

Legend
18-02-10, 03:40
Pse kishte te drejte ???
bash jam kureshtar per me e dite shkakun e asaj ngaterese se jo qe mu ka dhimte Leonora shume.

Fakti qe gjyqi e shpalli te pafajshme ne cdo pike (ishte ne lajme RTK TV21 dhe Ktv ne ate kohe) dhe qe Leonora terhoqi padine,e ben te pafajshme.
Ne gjyq u tha se: Sipas shume deshmitareve qe ishin ate nate aty,Leonora kishte kuptuar qe Adelina dhe Zanfina Ismaili ishin per here te pare te ftuara ate nate me 2003 ne programet festive te TV21,dhe erdhi me 4 truproje mashkuj.U fut ne zhveshore femrash (me 4 mashkuj) ku Adelina po behej gati dhe filloi zenken me nenen e Adelines per qeshtje vendi (Lironi zhveshtoren,s`kam vend te behem gati) nderkohe qe nena e Adelines po kerkonte daljen e atyre mashkujve nga zhveshtore femrash.Leonore trimeresha sulmoi nenen e Adelines duke e kapur per fyti (deshmite-thonjte artificial u ruajten nga Shpk),dhe nderhyn Adelina qe ta largoje.Ajo tenton ta largoje Adelinen me force,dhe peson 49 goditje ne trup e koke.Pas alivanosjes,Adelina Ismaili godet nje nga ata mashkuj ne fytyre duke e paralajmeruar qe menjehere te lirojne zhveshtoren e femrave.Ne nderkohe,derisa Adelina po rrahte Leonoren,nena e Leonora Jakupit nuk nderrmer asgje qe ta ndaloje rrahjen,por shfrytezon rastin dhe perplas Zanfina Ismailin me koke per muri (mjeku kujdestar ne QKUK,deshmitaret dhe Shpk vertetuan kete fakt). Gjate gjithe kesaj kohe nena e Adelines po tentonte qe ta ndante vajzen e saj nga Leonora,pa sukses.Pas gjithe kesaj,policia vie ne vend te ngjarjes,por pas deshmive,nuk mund te marrin Adelina Ismailin ne pyetje menjehere,dhe Adelina vazhdon rexhistrimin e kengeve per programet festive ne rtv21,"Kanagjeqi" dhe "Do te behet mire ne Kosoven e lire".Mbahen ne mend tri deklarime te Adelines pas tere ngjarjes:" Nuk ishte aq tragjike,ka mundur ta godase edhe makina".."Te vjellurat e saj dhe alivanosjet me bejne te mendoj qe e kam lene shtatezene,por dyshoj sepse ajo eshte ende e virgjer"."Mua nuk me trembin truprojet e ardhura nga kushedi ku, te armatosur te askuj,mund ta zapojne tere Prishtinen,por kurr jo Adelinen".Qe nga ajo dite,Leonora Jakupi terhoqi padine civile penale gje qe le vend per dyshim,Adelina u shpall e pafajshme ne cdo pike.Adelina ka dhene vetem njehere prononcim per kete gje duke e quajtur "Incident te turpshem".Leonora para dhe pas promovimit te cdo klipi flet per kete gje,si nje marketing i forte.Megjithate,e tere kjo qe shkrova ekziston ne Gjykaten Supreme ne Prishtine dhe lehte verifikohet.

roadrunner
18-02-10, 09:17
Po ti mundesh me thon se du me plas se s'ma paska jap adelina hahahaha.....po qka i vyn koncertet, ku s'met koncert se si dul naj c*ce jasht tu u haparesh sikur nje lope kur te hane grejzat hahahah...Ta ka rujt Adelina ty pavarsine me kame ne Lluster me Enver Sekiraqen, qashtu ruhet pavarsia hahaha...mos e mbroj dost se nesra as ty s'te kcen, veq e ka mi mledh do pare per fame, e ne fund si kejt te tjeret, shkoni ne RECYCLE BIN :DUh uh mos se gati me te besu jemi.
Dost,kjo fjali shpjegon shuuuume: "Por edhe kėshtu, duke ruajtur pavarėsinė , ajo rriste famėn, aq sa nė vitin 2005 u bė kėngėtarja me numrin mė tė madh tė shitjeve tė albumit “From the Beginning” duke pėrfituar 100,000 dollarė . Nje rekord shume ende e paarritshme nga ndonjė artist tjetėr shqiptar."

Por...cka mbledh Adelina mundesh me shiku edhe vet...3.000 njerez nga (vetem !) 30 Frang...uuuh...
shiko :tongue: http://www.youtube.com/watch?v=Ww4BtpKN9Rk

Shuni tash se faktet po na rrehin shpulla gojes...

Legend
18-02-10, 14:25
Po ti mundesh me thon se du me plas se s'ma paska jap adelina hahahaha.....po qka i vyn koncertet, ku s'met koncert se si dul naj c*ce jasht tu u haparesh sikur nje lope kur te hane grejzat hahahah...Ta ka rujt Adelina ty pavarsine me kame ne Lluster me Enver Sekiraqen, qashtu ruhet pavarsia hahaha...mos e mbroj dost se nesra as ty s'te kcen, veq e ka mi mledh do pare per fame, e ne fund si kejt te tjeret, shkoni ne RECYCLE BIN :D

Nuk po e mbroj une askend,po ta mbrojne faktet o lluster.A e pe inqizimin? Eh,qaty ta kall ty Adelina.Ah,sa per Recycle Bin,lexo pak :wink: Adelina Ismaili eshte ne kulminacionin e popullaritetit te saj.

Adelina Ismajli - Pagesa marramendėse pėr Vit tė Ri, 30000 euro pėr tė kėnduar tri net nė disko

Pas pjesėmarrjes tek “Kėnga Magjike”, ajo filloi turin e koncerteve nėpėr disa vende jashtė Kosovės, duke pėrgatitur kėshtu befasi tė reja pėr fansat. Rikthehet nė Kosovė, duke qenė pjesė e xhirimeve televizive tė cilat bėhen me rastin e Vitit tė Ri nėpėr televizione. Kėngėtarja Adelina Ismaili do tė jetė prezente nė shumė emisione tė tilla por edhe nėpėr xhirime tė DVD-ve qė bėhen nga produksionet muzikore. Pikėrisht nė ditėlindjen e saj mė 14 dhjetor ajo ishte pjesmarrėse nė evenimentin e “Zhurma Show” duke u shpėrblyer me shumė ēmime tė rėndėsishme. Ajo edhe njėherė tregoi se ėshtė njė ndėr emrat mė tė spikatur tė show biz-it vendor, duke thyer rekord nė shumė aspekte nė karrierėn muzikore. Po ku do tė kėndojė Adelina pėr Vitin e Ri? Nė disa numra mė herėt tė “Panorama plus”, treguam se kėngėtarja do tė paraqitet nė njė nga diskotekat mė tė mėdha shqiptare nė Zvicėr. Por jo vetėm kaq, pasi ajo ka tė aranzhuara shumė koncerte dhe pėr tre net me radhė do tė paraqitet nėpėr vende tė ndryshme atje. Natėn e parė nė njė ambient familjar nė njė restorant luksoz nėn organizimin e “Rinora4” deri nė orėn 00.00, ajo sė bashku me disa kėngėtarė tė muzikės popullore, do tė argėtojnė publikun nėn ritmet e muzikės shqipe, kurse diku pas mesnatės do tė fillojė argėtimi nė diskon “Rinora 4” edhe atė deri nė orėt e para tė mėngjesit. Natėn e dytė, ajo do tė paraqitet edhe nė diskon “W-Club”, duke kėnduar pėrkrah disa emrave tė tjerė tė estradės mes tė cilėve, Genta Ismajli, Blero, Zajmina Vasjari, Valton Krasniqi, Dafina Zeqiri, etj. Por sa do tė kushtojė gjithė ky angazhim i Adelinės atje? Duke u cilėsuar si kėngėtarja mė e paguar e estradės pėr momentin, sipas fjalėve qė shkruhen nė internet thuhet se vetėm tek “Rinora 4”, Adelina pėr njė mbrėmje do tė paguhet diku rreth 10.000 euro. Ēmime tė ngjashme tė paraqitjeve atje, kėngėtarja ka pasur edhe mė herėt, pasi flitej se ajo nėpėr disa organizime ėshtė paguar diku nga 8.000 deri nė 10.000 franga zvicerane. Duke ditur standardet e larta nė diasporė, kuptohet se estrada atje paguhet mė shtrenjtė se sa nė Shqipėri, Kosovė e Maqedoni. Por, edhe kėtu tek ne kėngėtarja nuk ngelet keq, pasi nė disa mbrėmje ajo ėshtė paguar diku rreth 5.000 euro, kurse vetėm pėr hyrjen disa minutėshe nė “Big Brother Albania” edicioni i parė, Top Channel ka paguar kėngėtaren me 3.000 euro. Dhe duke u bazuar nė gjithė debatet qė bėheshin nėpėr emisione tė ndryshme rreth pagesave tė kėngėtareve, pėrsėri del qė kėngėtarja mė e paguar ėshtė Adelina Ismaili. U pėrfol se ekziston njė rivalitet dhe xhelozi e fortė nė estradė mes kėngėtareve pikėrisht shkak i konkurrencės sė fortė, por Adelinėn si duket asnjėra nuk mund tė mposhtė. Nė anėn tjetėr duke kalkuluar me shifrat e pagesave na del qė pėr tre net paraqitje nė Zvicėr, kėngėtarja do tė fitojė hiē mė pak se 30.000 euro, shifėr kjo e lartė qė deri mė tani nuk e ka arritur ndonjė kėngėtar shqiptar. Adelina tashmė mund tė krahasohet edhe me yjet e ish-Jugosllavisė nė lidhje me pagesat pasi kėngėtarja shumė e njohur kroate Severina pėr tė njėjtin honorar do tė kėndojė nė qytetin e Kumanovės nė Maqedoni. U munduam tė kontaktojmė kėngėtaren pėr tė konfirmuar kėto detaje, por pėr shkak tė angazhimeve tė shumta ajo nuk ishte nė disponim pėr tė dhėnė ndonjė prononcim.

roadrunner
18-02-10, 16:42
S'jam ne zor me lexu kurgjo se sjam tu shku ne shtrat me te ;-) Pse ja man ti zhagin, jo krejt ndjehen njejte ok. Edhe asaj sja kisha jap as per donacion per jetimet e haitit hahahahahah

Te puth Labi hahahahah

http://www.youtube.com/watch?v=Xv7_JuEDDZ8Nuk po e mbroj une askend,po ta mbrojne faktet o lluster.A e pe inqizimin? Eh,qaty ta kall ty Adelina.Ah,sa per Recycle Bin,lexo pak :wink: Adelina Ismaili eshte ne kulminacionin e popullaritetit te saj.

doGzona
18-02-10, 18:05
Po Adelina jam,po te shkruaj nga koncerti.E kenaqur ?:tongue:


E kenaqur,patjeter, te pershendes Adeline!

Zanzi/M
18-02-10, 19:09
Adelina e ka pas kohen e vet te arte, ka arritur suksese te medha dhe sidomos para lufte, vertet ka qene yll. Mirepo tani me tentativat per tu kthyer ne maje, besoj qe vec i bejne dem sepse nuk mundet ka ardh kengetare te reja dhe te fresketa ..... keshtu qe "bac u kry"

Zanzi/M
18-02-10, 19:11
E kenaqur,patjeter, te pershendes Adeline!

Me e dite qe osht Adelina kjo Legend, atehere na mashkujt menjehere do kthejm mendim hahahaha

Legend
19-02-10, 03:28
E kenaqur,patjeter, te pershendes Adeline!

Po deshe ,ne PM te jap msn add,por jam i martuar :)
Shumekush ne kete teme me ka thene sikur ti,por...:wink:

Legend
19-02-10, 03:29
S'jam ne zor me lexu kurgjo


PO DE PO,PER ATE LEXON E KOMENTON DITE E NATE.PASH MU RREJE VEHTEN PO MU BRE MOS UM RREJ :biggrin:

P.S : KURGJO TE KEQE NUK KA NE ATE INQIZIM...JENI HALLAKAT QE JENI PA DY CICA AMAN,AS ME PAK E AS ME SHUME...SHYQYR QE TE KA NDA NANA PEJ GJINIT SE NAMIN E KISHE BA. QYSH MORE S`PO TE VJEN MARRE MI QYYYYRRR AHAHAHAHA

Legend
19-02-10, 03:43
Adelina e ka pas kohen e vet te arte, ka arritur suksese te medha dhe sidomos para lufte, vertet ka qene yll. Mirepo tani me tentativat per tu kthyer ne maje, besoj qe vec i bejne dem sepse nuk mundet ka ardh kengetare te reja dhe te fresketa ..... keshtu qe "bac u kry"

Deri ne nentor kam menduar sikur ti,por pastaj ndodhen shume gjera dhe une po ti jap vetem dy ti shikosh se kush eshte Adelina Ismaili sot...

Ketu ne te paren kallet Prishtina http://www.youtube.com/watch?v=cLd7dTSA9uY

Ketu ne te dyten,vet Ardit Gjebrea i thote : DIVA E MUZIKES SE LEHTE http://www.youtube.com/watch?v=HyuJuQ9BCPo


Kjo eshte nga gazeta (s`di a guxoj t`ia shkuaj emrin) ne Shqiperi dhjetor 2009 : U pėrfol se ekziston njė rivalitet dhe xhelozi e fortė nė estradė mes kėngėtareve pikėrisht shkak i konkurrencės sė fortė, por Adelinėn si duket asnjėra nuk mund tė mposhtė.

Ketu e ke nga revista (s`di a guxoj t`ia shkuaj emrin) ne Shqiperi shkurt 2010: "Adelina Ismaili eshte thjesht e parezistueshme:Eshte e para,dhe i perballon kohes.Sot ajo ėshtė artistja mė e paguar shqiptare, publiku i saj ka pasur raste qė arrin nė 15.000 vetė. Ndėrsa nė festėn me rastin e Pavarėsisė sė Kosovės, ekzaltimi dhe brohoritjet disa-minutėshe tė qindra-mijėra njerėzve nė shesh kur ajo u ngjit nė skenė, e bėn tė qajė dhe tė kuptoj se pavarėsisht dhjetėra kėngėtarėve qė kanė dalė pas saj, pavarėsisht sulmeve tė medias, ajo nuk i ka humbur fansat."

Legend
19-02-10, 03:48
Me e dite qe osht Adelina kjo Legend, atehere na mashkujt menjehere do kthejm mendim hahahaha

E di shume here e kam hanger ne PM,por kur po e kuptojne qe s`jam,aj medet...hahahahahha.
Me se shumti kam qeshur me kete doGzona,une po shkruaja ketu naten e Pavaresise (17 shkurt),Adelina po kendonte ne Norvegji (me treguan me celular) kjo qika me tha "Ti je Adelina" nuk ia prisha hiq.
Jam ty menue me ja que 1 lap top neper koncerte le te shkruan ne vend se te kendoje,amo prej rastit te Leonores po tutna,se xhahil asht Adja karshi budallakive. S`do debate hiq ajo,bam-trt-ne emergjence.

roadrunner
19-02-10, 09:32
Hahaha mem fal dosti, po ti je ai qe e komenton dit e nate. e une si krejt temat e kam hap me lexu edhe kete edhe qka po shoh, po shoh nji plak turullak qe po kqyr me mbrojt marrinat e ni lavire. Femrat shqiptare kurr se kane pase zakon me dal si prostitutke e serbise me c*ca jasht. Rrospi me dipllome osht kjo. Has rrospi. PO DE PO,PER ATE LEXON E KOMENTON DITE E NATE.PASH MU RREJE VEHTEN PO MU BRE MOS UM RREJ :biggrin:

P.S : KURGJO TE KEQE NUK KA NE ATE INQIZIM...JENI HALLAKAT QE JENI PA DY CICA AMAN,AS ME PAK E AS ME SHUME...SHYQYR QE TE KA NDA NANA PEJ GJINIT SE NAMIN E KISHE BA. QYSH MORE S`PO TE VJEN MARRE MI QYYYYRRR AHAHAHAHA

Antika
19-02-10, 09:36
Hahaha mem fal dosti, po ti je ai qe e komenton dit e nate. e une si krejt temat e kam hap me lexu edhe kete edhe qka po shoh, po shoh nji plak turullak qe po kqyr me mbrojt marrinat e ni lavire. Femrat shqiptare kurr se kane pase zakon me dal si prostitutke e serbise me c*ca jasht. Rrospi me dipllome osht kjo. Has rrospi.

???!!!!

roadrunner
19-02-10, 09:37
:rolleyes:

???!!!!

Antika
19-02-10, 09:37
:rolleyes:

:eek:

roadrunner
19-02-10, 09:40
:redface: :biggrin: :eek:

Legend
19-02-10, 13:38
Hahaha mem fal dosti, po ti je ai qe e komenton dit e nate. e une si krejt temat e kam hap me lexu edhe kete edhe qka po shoh, po shoh nji plak turullak qe po kqyr me mbrojt marrinat e ni lavire. Femrat shqiptare kurr se kane pase zakon me dal si prostitutke e serbise me c*ca jasht. Rrospi me dipllome osht kjo. Has rrospi.

UNE SHKRUAJ SE MA DO QEJFI.SE KUSH ESHTE ADELINA E DIJME TE GJITHE.ESHTE NJE FEMER QE UA PAGEZUA "DIVA","IKONE","SIMBOL",ETJ.ESHTE E VETMJA QE KA GUXUAR TE JAP PRONONCIM KUNDER MUZIKES SERBE DHE ME INSISTIMIN E SHOQATES SE ARTISTEVE SERB,AI INQIZIM KOHE TE GJATE ESHTE LARGUAR NGA YOUTUBE.KUR JEMI TE LAVIRET,RROSPIJAT,PROSTITUATAT, A MUND TE GARANTOSH TI QE MOTRA,NENA,GRUAJA, JOTE NUK ESHTE ROSPI DHE LAVIRE?
UNE PER VETE S`DO GUXOJA. KJO ESHTE E MADHJA ADELINE

http://www.youtube.com/watch?v=yYhUIUT7HHE

Legend
19-02-10, 13:40
:eek:
:wink: :biggrin:

Sibora
19-02-10, 14:25
Adelushja e bukur boll,stil e sharm qe e ka krijuar me vite,vetem t'ishte pak me e matur ne veprime se tashme nuk eshte adoleshente.

Legend
19-02-10, 14:35
Adelushja e bukur boll,stil e sharm qe e ka krijuar me vite,vetem t'ishte pak me e matur ne veprime se tashme nuk eshte adoleshente.

Eshte stili i saj dhe kjo e ben te veqante.Kam analizuar cdo sjellje te saj-e ben kinse me shaka,por ka shume ironi dhe sarkazem ne ato qe ben.Ne Shqiperi kishin bere nje profil psikologjik dhe jam fasinuar sa bukur kishin pershkruar Adelinen : Ben cfare i do zemra,thumbat me te rrezikshem i jep me capkenllek,sepse tashme ka kaluar cdo sfide jetesore dhe ajo luan me problemet sociale,politike dhe primitivizmin shoqeror me nje naivitet femijeror.Kete e ben qe te mos cenzurohet,ajo e di qe serioziteti sjell cenzuren.Nese bejme nje analize me te thelle,Adelina ben shaka duke levizur menatlitet.Dhe e di shume mire qe ndikimi i saj eshte i thelle ne jeterat tona,sepse eshte spontan.Ajo realitetin e ben enderr.Kjo na ben te flasim pafundesisht per realitetin dhe endrren,sidomos per Adelinen qe keto dyja i nderthur me perfeksionizem psikologjik.

Do ta gjej shkrimin...

roadrunner
19-02-10, 15:26
masi ti munesh me shkru sa te doje qejfi, ateher mos i trego tjerve sa me shkru se edhe tjert shkrujn sa kan qef :wink:, po normal sikur ti qysh po shkrun qka po ki qef, edhe tjert shkruajn sa kan qejf. Edhe dosti jem kerkush sot spo te vet kush e qysh je kon, po qysh je e kush je :wink: Po muj me te garantue qe adelina osht rrospi, kete e dijn edhe zojt e malit bac. E sa i perket grujes teme, mos ma nguc grujen se ta rrehi Adelinen kejt shpulla gojes hahahahah. UNE SHKRUAJ SE MA DO QEJFI.SE KUSH ESHTE ADELINA E DIJME TE GJITHE.ESHTE NJE FEMER QE UA PAGEZUA "DIVA","IKONE","SIMBOL",ETJ.ESHTE E VETMJA QE KA GUXUAR TE JAP PRONONCIM KUNDER MUZIKES SERBE DHE ME INSISTIMIN E SHOQATES SE ARTISTEVE SERB,AI INQIZIM KOHE TE GJATE ESHTE LARGUAR NGA YOUTUBE.KUR JEMI TE LAVIRET,RROSPIJAT,PROSTITUATAT, A MUND TE GARANTOSH TI QE MOTRA,NENA,GRUAJA, JOTE NUK ESHTE ROSPI DHE LAVIRE?
UNE PER VETE S`DO GUXOJA. KJO ESHTE E MADHJA ADELINE

http://www.youtube.com/watch?v=yYhUIUT7HHE

jadore
19-02-10, 17:14
Eshte stili i saj dhe kjo e ben te veqante.Kam analizuar cdo sjellje te saj-e ben kinse me shaka,por ka shume ironi dhe sarkazem ne ato qe ben.Ne Shqiperi kishin bere nje profil psikologjik dhe jam fasinuar sa bukur kishin pershkruar Adelinen : Ben cfare i do zemra,thumbat me te rrezikshem i jep me capkenllek,sepse tashme ka kaluar cdo sfide jetesore dhe ajo luan me problemet sociale,politike dhe primitivizmin shoqeror me nje naivitet femijeror.Kete e ben qe te mos cenzurohet,ajo e di qe serioziteti sjell cenzuren.Nese bejme nje analize me te thelle,Adelina ben shaka duke levizur menatlitet.Dhe e di shume mire qe ndikimi i saj eshte i thelle ne jeterat tona,sepse eshte spontan.Ajo realitetin e ben enderr.Kjo na ben te flasim pafundesisht per realitetin dhe endrren,sidomos per Adelinen qe keto dyja i nderthur me perfeksionizem psikologjik.

Do ta gjej shkrimin...


adeline a mundesh te lutem te ma konkretizosh kete frazen ...citat i juaji ..''ndikimi i saj eshte i thelle ne jetrat tona .. '' sipas jush ne fushen sociale dhe psikollogjike sa ka ndikuar Adelina ne jeten e Tines ,dhe si manifestohet ai rezulltatie?

doGzona
19-02-10, 17:54
Po deshe ,ne PM te jap msn add,por jam i martuar :)
Shumekush ne kete teme me ka thene sikur ti,por...:wink:

Au sec me coptove zermren,sa desha te shkoje e te kerkoj msn-in tende ke tema Pirros,hahahhahahaah!

Nuk kam ditur se ciles gjini i takon, as qe me ka interesuar te dij vertete, falemnderit qe me tregove ! :D


E di shume here e kam hanger ne PM,por kur po e kuptojne qe s`jam,aj medet...hahahahahha.
Me se shumti kam qeshur me kete doGzona,une po shkruaja ketu naten e Pavaresise (17 shkurt),Adelina po kendonte ne Norvegji (me treguan me celular) kjo qika me tha "Ti je Adelina" nuk ia prisha hiq.
Jam ty menue me ja que 1 lap top neper koncerte le te shkruan ne vend se te kendoje,amo prej rastit te Leonores po tutna,se xhahil asht Adja karshi budallakive. S`do debate hiq ajo,bam-trt-ne emergjence.

Krejte ne rregull, vec me shprese qe nuk fillon dhe ti te vajtosh Adelinen para kameres neper youtube, si nje fans i Britney Spears, dhe mandej duhet te them dhe ty sic i komentova atij : " Get a life"......

roadrunner
19-02-10, 18:47
ha moter. ha moj inspirov pak hahahahahahahhahahaha o zot o zot ncncncncnncncncn...qeky osht insipirim social, si gjestet e sajna, si kanga ani mori qikaaaa folni diqkaaaahhh, momani zhagin....kurse psikologjisht, definitivisht te bon abnormal hahahahahahahhah
http://www.youtube.com/watch?v=u2FPmddD2ks&feature=relatedadeline a mundesh te lutem te ma konkretizosh kete frazen ...citat i juaji ..''ndikimi i saj eshte i thelle ne jetrat tona .. '' sipas jush ne fushen sociale dhe psikollogjike sa ka ndikuar Adelina ne jeten e Tines ,dhe si manifestohet ai rezulltatie?

LABI
19-02-10, 18:58
:rolleyes:

Legend
19-02-10, 19:10
Po muj me te garantue qe adelina osht rrospi, kete e dijn edhe zojt e malit bac. E sa i perket grujes teme, mos ma nguc grujen se ta rrehi Adelinen kejt shpulla gojes hahahahah.

Une muj me garantu qe Adelina nuk eshte rrospi,veq ti nuk mundesh me garantue qe gruen nuk e ki rrospi se nuk muj as une me garantue qe nuk eshte rrospi (po mendoj gruaja ime,se e jotja ende s`ma ka pre udhen-shpresoj).
Po i lutem zotit me shku me provu me rreh Adelinen ti:biggrin:

roadrunner
19-02-10, 19:13
hahahahahahahahhahahahahahahahahah o diqaaaaaaaaaaaa....Une muj me garantu qe Adelina nuk eshte rrospi,veq ti nuk mundesh me garantue qe gruen nuk e ki rrospi se nuk muj as une me garantue qe nuk eshte rrospi (po mendoj gruaja ime,se e jotja ende s`ma ka pre udhen-shpresoj).
Po i lutem zotit me shku me provu me rreh Adelinen ti:biggrin:

Legend
19-02-10, 19:29
adeline a mundesh te lutem te ma konkretizosh kete frazen ...citat i juaji ..''ndikimi i saj eshte i thelle ne jetrat tona .. '' sipas jush ne fushen sociale dhe psikollogjike sa ka ndikuar Adelina ne jeten e Tines ,dhe si manifestohet ai rezulltatie?


[B]PO HASHIM TA KONKRETIZOJ (nese une jam Adelina,ti qenke Hashimi vet!) MERRE LEXOJE REVISTEN "PSIKOLOGJI" BOTUAR NE DHJETOR 2009 NE TIRANE E KA ME TU KONKRETIZUE KREEEJT. NE JETEN E TINES KA NDIKUE ASHTU QE KA BERE QE FEMRA SHQIPTARE TE KUPTOJ QE NUK ESHTE ROB,POR QENIE QE MUND TE JETE E BARABARTE ME MASHKULLIN-SIQ I KA KRIJUAR PERENDIA.

Legend
19-02-10, 19:40
Krejte ne rregull, vec me shprese qe nuk fillon dhe ti te vajtosh Adelinen para kameres neper youtube, si nje fans i Britney Spears, dhe mandej duhet te them dhe ty sic i komentova atij : " Get a life"......

Ta vajtoj Adelinen?!!!:biggrin: Oh jo,shiko si vajtohet Adelina. http://www.youtube.com/watch?v=cLd7dTSA9uY&feature=PlayList&p=982FB754FEC1B973&playnext=1&playnext_from=PL&index=9


Baby GET A LIFE :tongue:

Legend
19-02-10, 19:43
DREQI NE BARK JU HIFT JU PO ME DUKET KENI PROBLEM ME MU DHE JO ME ADELINEN.PTUUUUH U BANA VIP :biggrin: IKA,MA KENI RRITUR MENDJEN NUK MERREM ME 2 PERSONA QE KANE 42 NICK-NAME. ME KENI BERE VIP PO ME XHELOZONI,NUK MERREM ME JUVE.

doGzona
19-02-10, 19:47
Ta vajtoj Adelinen?!!!:biggrin: Oh jo,shiko si vajtohet Adelina. http://www.youtube.com/watch?v=cLd7dTSA9uY&feature=PlayList&p=982FB754FEC1B973&playnext=1&playnext_from=PL&index=9


Baby GET A LIFE :tongue:

Mos me kopjo hahahhaha ,I have a life "honey", get one too! :tongue:

Rozafa
19-02-10, 21:23
Phaaaaa,me duket se nga injoranca ne shqiptaret do e zinim vendin e pare ne bote.Cka eshte e tepert eshte e mundimshme,ndaj mos e teproni !!

Adelina eshte Yll fare,nuk e thote kot....Mu m'ka hije krejt cka bej,se jam Adeline....:wink:

POdj2G9Qpb0

Legend
19-02-10, 22:44
Phaaaaa,me duket se nga injoranca ne shqiptaret do e zinim vendin e pare ne bote.Cka eshte e tepert eshte e mundimshme,ndaj mos e teproni !!

Adelina eshte Yll fare,nuk e thote kot....Mu m'ka hije krejt cka bej,se jam Adeline....:wink:

POdj2G9Qpb0

Faleminderit qe u shfaqe Engjčll...
Vertet u terpua gjithcka dhe kjo teme po humbte kuptimin.
Por kur shuhen te gjitha shpresat...vjen dikush qe ka kuptuar qe budallai gjuan nje gur,njeqind te menqur nuk mund ta nxjerrin
Rrnofsh per kete parodine.

jadore
19-02-10, 22:50
Phaaaaa,me duket se nga injoranca ne shqiptaret do e zinim vendin e pare ne bote.Cka eshte e tepert eshte e mundimshme,ndaj mos e teproni !!

Adelina eshte Yll fare,nuk e thote kot....Mu m'ka hije krejt cka bej,se jam Adeline....:wink:

POdj2G9Qpb0
jo moj xhane , perse lokalizon virtytin .. edhe ty te ka hije krejt cka bene sepse je Rozafa..

jadore
19-02-10, 22:58
[B]PO HASHIM TA KONKRETIZOJ (nese une jam Adelina,ti qenke Hashimi vet!) MERRE LEXOJE REVISTEN "PSIKOLOGJI" BOTUAR NE DHJETOR 2009 NE TIRANE E KA ME TU KONKRETIZUE KREEEJT. NE JETEN E TINES KA NDIKUE ASHTU QE KA BERE QE FEMRA SHQIPTARE TE KUPTOJ QE NUK ESHTE ROB,POR QENIE QE MUND TE JETE E BARABARTE ME MASHKULLIN-SIQ I KA KRIJUAR PERENDIA.
adeline , qe eshte e menqur adelina eshte , por konkludimi i juaj eshte e kundeta e asaj qe justifikoni e arsyetoni ju , sa feministe me ke sipas kesaj qe thua adelina kur ajo prej nje varshmerie kalon ne tjetren .. nese femrat me heret del qe kane qene rob sot sipas jush ashtu si na e argumenton veprimi i adelines del qe femra eshte ne sherbim te kenaqesise se mashkullit se ate ofron menquria e saj me kete rast ne cfaqjet e saja nuk eshte asgje tjeter veqse forme e re e roberise me dallimin qe tash sherbimi paguhet ..a quhet kjo barazi apo varshmeri xhanem...

roadrunner
19-02-10, 23:00
Shume normale se e humb tema kuptimin, sepse se pari fama me cullakhane dhe vlersimi i menqurise nuk bazohet ne sa gram tesha mban ne trup dhe se qfare je e afte me ekspozu per publikun. Edhe kjo thenia e gjuajtjes se gurit shume me vend tybe, se ti hyn ktu gjun gure, tenton te bejsh nje popullat qorre per nje femer qe s'ka lidhje me moralin e as me kombin, shkon ma bon dive, normal qe sun te qesin ne kry se tpaska jap me hanger shume mire poget hahahah....aq mire saqe po te duket qe kan hy dy veta me nga 42 usera. Ishalla po pshton :p....kot mundohesh me be legende, e dine krejt kush eshte Adelina. ;)Faleminderit qe u shfaqe Engjčll...
Vertet u terpua gjithcka dhe kjo teme po humbte kuptimin.
Por kur shuhen te gjitha shpresat...vjen dikush qe ka kuptuar qe budallai gjuan nje gur,njeqind te menqur nuk mund ta nxjerrin
Rrnofsh per kete parodine.

Legend
20-02-10, 01:26
adeline , qe eshte e menqur adelina eshte , por konkludimi i juaj eshte e kundeta e asaj qe justifikoni e arsyetoni ju , sa feministe me ke sipas kesaj qe thua adelina kur ajo prej nje varshmerie kalon ne tjetren .. nese femrat me heret del qe kane qene rob sot sipas jush ashtu si na e argumenton veprimi i adelines del qe femra eshte ne sherbim te kenaqesise se mashkullit se ate ofron menquria e saj me kete rast ne cfaqjet e saja nuk eshte asgje tjeter veqse forme e re e roberise me dallimin qe tash sherbimi paguhet ..a quhet kjo barazi apo varshmeri xhanem...

Falenderohem qe me quajte Adeline.
Me qene feministe nuk ka lidhje me urrejtjen e gjinise mashkullore.Ky eshte gabimi fatal qe eshte bere ne Ballkan me fjalen "feminizem"...
Kjo eshte esenca e keqkuptimit te fjales "feminizem".
Sexualiteti-erotika, eshte baza e artit dhe cdo lemie jetesore,dhe cdo aparence e Adelina Ismailit apo Madonna-s terheq sa syrin e mashkullit poaq te femres.
Kritika ka,dhe do te kete gjithmone,nese shikojme komentet tek Adelina Ismaili dhe Beyonce ne youtube,shohim qe nje Beyonce eshte 70-80% me e kritikuar.
Barazia gjinore definitivisht lidhet me nje lloj varshmerie mes femres dhe mashkullit.
Kur mashkulli mendonte qe nuk eshte i varur,bente tmerrin (dua ta thjeshtezoj pak qe te kuptosh).
Por edhe femra e skllaveruar kur mendonte qe "e mori pusi" dhe nuk varet me nga meshira e mashkullit,zgjidheshin zingjiret dhe behej kalimi nga femer ne bushter.
Ne kemi fat qe nje Adeline Ismaili ka ditur,ne nje menyre absolutisht perfekte te ruaje integritetin personal dhe gjinor,te tejkaloje kompleksin "feminizmi i ekzagjeruar",te gjeje ekuilibrin natyror mes erotikes dhe pavaresise dhe si e tille arrin te jete e pelqyer nga te dyja gjinite (flas per shumicen).
Sa per filozofime,me mu as mos ja nis xhanem,sepse dukem injorant (vetem perballe injoranteve) por nuk besoj qe jam.Dhe ti e di qe do te bindesh sapo te kesh lexuar kete me lart.

Legend
20-02-10, 01:36
Shume normale se e humb tema kuptimin, sepse se pari fama me cullakhane dhe vlersimi i menqurise nuk bazohet ne sa gram tesha mban ne trup dhe se qfare je e afte me ekspozu per publikun. Edhe kjo thenia e gjuajtjes se gurit shume me vend tybe, se ti hyn ktu gjun gure, tenton te bejsh nje popullat qorre per nje femer qe s'ka lidhje me moralin e as me kombin, shkon ma bon dive, normal qe sun te qesin ne kry se tpaska jap me hanger shume mire poget hahahah....aq mire saqe po te duket qe kan hy dy veta me nga 42 usera. Ishalla po pshton :p....kot mundohesh me be legende, e dine krejt kush eshte Adelina. ;)

I ka hije,s`ki cka i ban...Mashkujt si ti mu taku me Aden,n`ven i bajn pantollat...
Ti leh sa te dush,amo mos me ta xiglit Adelina,s`kishe shkru hiiiiqqq.
U kalle o qyqan ahahahahahaha.
Rri urt se edhe njani kish pa than "Krejt femnat jane rrospija,grueja jem jo se e mbys" Ajo i thot " O burre zgidhma uqkurin se i kam duart me miell,du me dal ne WC". Ai le qe ia zgidh po edhe ia lidh kur te kthehet ajo.E ajo fisnikja i thot "Per hajer o burre i forte se dola kryva pune me kojshine, e ti vet ma zgidhe e vet ma lidhe ushkurin".Qesi burri je ti,se ju qe i shani femnat qe bijn ne sy,ju ka djeg tamli e i fryeni edhe kosit.I shan femnat tjera,per mi mlue te zezat e tua.
;) A pe di ku po ta qeeees?
Urt! Qyp!

Rozafa
20-02-10, 12:55
Shumė kėngėtare dhe kėngėtarė por edhe artiste e artistė tjerė me kualitete mesatare artistike mundohen tė arrijnė diēka nė karierė. Mundohen dhe angazhohen pėr tė krijuar diēka por nuk arrijnė dot. Shumėkush ėndėrron tė bėhet yll (dikush mendon se ėshtė yll), tė sjellet si yll por qė nuk ndriēon as sa njė llampė (e furnizuar me energji nga KEK-u). Pak kush ka fatin tė jetė talent, tė ketė talent dhe tė bėhet yll. Adelina ėshtė (fatkeqėsisht, pėr dikend dhe pėr disa nė Forum), e lindur YLL.
Me siguri dikujt i pengon qė Adelina ėshtė yll, kurse nė anėn tjetėr i madherojnė dhe hyjnizojnė tė tjerėt si Ceca, Lepa Brena Saban Saulic dhe tė tjerė....

roadrunner
20-02-10, 13:04
HAHAHAHAHAHAHHA, kadal se po plas najkah hahahaha....a pej pervoje po flet ti a? Jo ja zgidha uqkurin jo ja lidha hahahah....Hajt se edhe juve ne fund ka me jau rras Adja si shume tjerve hahahahah...veq burrat e nemt te qitem posht si ti ngajn mas ni rrospije si Adja hahahahahah. Sot po ka femna boll mu qnak, e pi ngaj bishtit ni bushtrre qe s'met nalet pa i kcy hahaha...kceni ju, ka boll budall per to hahahahah, qesi haluca edhe qaj me ni ven qe po e...........qesi budall te degjenerum ajo i ka qef hahahahahaI ka hije,s`ki cka i ban...Mashkujt si ti mu taku me Aden,n`ven i bajn pantollat...
Ti leh sa te dush,amo mos me ta xiglit Adelina,s`kishe shkru hiiiiqqq.
U kalle o qyqan ahahahahahaha.
Rri urt se edhe njani kish pa than "Krejt femnat jane rrospija,grueja jem jo se e mbys" Ajo i thot " O burre zgidhma uqkurin se i kam duart me miell,du me dal ne WC". Ai le qe ia zgidh po edhe ia lidh kur te kthehet ajo.E ajo fisnikja i thot "Per hajer o burre i forte se dola kryva pune me kojshine, e ti vet ma zgidhe e vet ma lidhe ushkurin".Qesi burri je ti,se ju qe i shani femnat qe bijn ne sy,ju ka djeg tamli e i fryeni edhe kosit.I shan femnat tjera,per mi mlue te zezat e tua.
;) A pe di ku po ta qeeees?
Urt! Qyp!

Legend
20-02-10, 13:15
Shumė kėngėtare dhe kėngėtarė por edhe artiste e artistė tjerė me kualitete mesatare artistike mundohen tė arrijnė diēka nė karierė. Mundohen dhe angazhohen pėr tė krijuar diēka por nuk arrijnė dot. Shumėkush ėndėrron tė bėhet yll (dikush mendon se ėshtė yll), tė sjellet si yll por qė nuk ndriēon as sa njė llampė (e furnizuar me energji nga KEK-u). Pak kush ka fatin tė jetė talent, tė ketė talent dhe tė bėhet yll. Adelina ėshtė (fatkeqėsisht, pėr dikend dhe pėr disa nė Forum), e lindur YLL.
Me siguri dikujt i pengon qė Adelina ėshtė yll, kurse nė anėn tjetėr i madherojnė dhe hyjnizojnė tė tjerėt si Ceca, Lepa Brena Saban Saulic dhe tė tjerė....


CKADO QE FLAS PAS KETIJ SHKRIMI,DO TE JETE E TEPERT... I KE THENE TE GJITHA ROZAFE,DHE TE LUMTE GOJA...

roadrunner
20-02-10, 13:30
A ke pa kur te shajsh zezaket diqka, thojne ti je racist. A veq pse jam e zez po i thu keto per mu a? Hahahah qeshtu edhe ju. Na te forumit, pom vje shume keq, jemi anetare te ketij popullit shqipfoles, e nje njeri femer qerri ma shume cullak se me tesha nuk ma pren mendjen per asgje hiq. Sado me qen talente, kur ekspozohesh ne menyre abnormale ne te gjitha aspektet, zeri i saj nuk me qo pesh hiq. eshte turp per te se populli yn nuk ka pas kurr zakon mi qit c*cat jasht, e kjo e paska thy akullin kishem per femra hajde deshnu qika se nuk osht marre....pfffffff. Femer e degjenerume total.

Qe bac qka osht muzika ngirrkkkkkk....pa u desh hiqqqqq.... ;)http://www.youtube.com/watch?v=EMrSLxzHeMwhttp://www.youtube.com/watch?v=VCGalCIfHl4


http://www.youtube.com/watch?v=LcjVcBYckCk&feature=related

Zeqiri
21-02-10, 15:50
oadelina asht ma e mira ajo asht mbretnesh,sokolesh,pellumbeshe,trimneshe ,patriote krejt tmirat i ka pa asnja te keqe asht yll drit hane dukat o ma e mire seajo nuk ka ne krejt ksoven e ku ka shqiptar zani i saj takput shpirtin kur kendon o rrnofsh adelin 100 vjet je ma e mira

murrizi
21-02-10, 17:09
Legend pėrshėndetje tya e ma bo halla qė t'paskam lon "vetėm".

Pėr skeptikėt: Nofka legend nuk e pėrcakton automatikisht, apo fare gjinin seksuale tė dikujt, pėr ata qė i'u kan vue n'qaf Legendes se ajo ėshtė femer, e disa tė tjerė kanė shkuar aq larg sa e kan qujatur atė vet Adelina Ismajli.

Pra tė flasėsh pėr Adelinen (admirimin ndaj saj) nuk ėshtė e nevojshme t'ia ngjesėsh ndonjė etiket psikopatie dikujt, si nga ato qė ke pėrmendur ti p.sh: ta takosh Adelinen i mbush pantollat, e ku ta dijė unė.
Nuk i mbush askush pantollat legend pse e takon adelinen mė beso. Derisa nga ana tjetėr ėshtė knaqėsi dhe nuk ėshtė e njėjtė tė pijsh kafe me Adelinen, apo edhe pėr hesapin tim me Shyhrete Behlulin (doren n'zemer Shyhretja kėndon bukur kėngė folklori, mirpor me aq edhe mbaron filmi).
Fundja se si dikush dėshiron tė duket ėshtė e drejt e tijė thelbėsore apo ?
Mirpor kur je nė "branche arti" atėher kjo mė nuk ėshtė edhe shije personale , por duhet kuptuar edhe trendin e kohės, e Adelina e kupton atė, ajo ėshtė vetė trendi nė plotkuptimin e fjalės, dhe atė jo nga e sotmja, por qė nga mosha fėmijnore besa besa.

Gega 1
21-02-10, 17:10
oadelina asht ma e mira ajo asht mbretnesh,sokolesh,pellumbeshe,trimneshe ,patriote krejt tmirat i ka pa asnja te keqe asht yll drit hane dukat o ma e mire seajo nuk ka ne krejt ksoven e ku ka shqiptar zani i saj takput shpirtin kur kendon o rrnofsh adelin 100 vjet je ma e mira

Allahile Zeqe,
qato buze, a i ka t`ngjitta per s`dyti,a vec ia ka fut me silikon?
Jo vec pi kurreshtje, se mue nuk me pelqejne kengetaret qe cullakohen shume...

Zeqiri
21-02-10, 17:45
a spo ki cka kqyr tjeter veq buzte a eh shokit po dojshe me hjek keq tan jeten me perbuze buken jet pa sy thojshin pleqt e plakat ktyne here tungi shokit

Kercovari
21-02-10, 18:56
besa une mendoj se adelina eshte femer nese nuk gabohem..?!

emine
21-02-10, 19:38
spo me kujtohet qysh i thirrin qta fensat qe e mushin zidin tapeta te kangetarve e i njekin cdo hap,besa edhe burg hajne se qaqe se jane te dashurune ,iha derte ju kan rroke,ma mire me kape naj tarrakop me prashit arat ,se sne ne gjep sju hyne vallahi as qe livdoni as qe shani adelincen:biggrin:

Zeqiri
22-02-10, 11:21
poku ka femer ma e bukur se adelina ajo asht yll po veq me pa kah ec ta knaq synin se kur kendon te bjen te fikte cfar zani te bukur ka ozot po ma e mira femer ne krejtshqiptarin, mis asht ajo veq kushja ka inatise pranon

Idila
22-02-10, 11:35
poku ka femer ma e bukur se adelina ajo asht yll po veq me pa kah ec ta knaq synin se kur kendon te bjen te fikte cfar zani te bukur ka ozot po ma e mira femer ne krejtshqiptarin, mis asht ajo veq kushja ka inatise pranon
Kush tė ka paguar ty qė tė flasėsh kėshtu?

:D:D

Kercovari
22-02-10, 13:11
Kush tė ka paguar ty qė tė flasėsh kėshtu?

:D:D
kur simpatia te mbush trurin..edhe gjepi i zbrazet te duket plote...:biggrin:

SANTANA-29
22-02-10, 13:15
besa une mendoj se adelina eshte femer nese nuk gabohem..?!

Ket dyshim e kisha edhe une,diqka ka aty,:biggrin:

Oltiana1
22-02-10, 13:32
Dikujt i paska ikur mendja pėr Adelinėn , hmmm gjithė ky shkrim pėr njė kėngėtare nė thonjėza ''Mizore'' . Sipas mendimit tim Adelina as kėto komente nuk i meriton pėrse njėherė nuk shikoni mirė me kuptuar kush ėshtė Adelina ahhahah ju kot thuani ėshtė e mirė kur shumica e kanė kuptuar si ėshtė .

Zeqiri
22-02-10, 14:00
Kush tė ka paguar ty qė tė flasėsh kėshtu?

:D:D


aaa e paske prish krejt me ket pyetje -kush me pagun -kushka me me pagu -mpaguen dada sale edhe dada selvet-- o adelin njeher kalind nana kurre ma mae mira ne krejt kosoven ajo asht zemer shqiptari

Legend
22-02-10, 15:36
Legend pėrshėndetje tya e ma bo halla qė t'paskam lon "vetėm".

Pėr skeptikėt: Nofka legend nuk e pėrcakton automatikisht, apo fare gjinin seksuale tė dikujt, pėr ata qė i'u kan vue n'qaf Legendes se ajo ėshtė femer, e disa tė tjerė kanė shkuar aq larg sa e kan qujatur atė vet Adelina Ismajli.

Pra tė flasėsh pėr Adelinen (admirimin ndaj saj) nuk ėshtė e nevojshme t'ia ngjesėsh ndonjė etiket psikopatie dikujt, si nga ato qė ke pėrmendur ti p.sh: ta takosh Adelinen i mbush pantollat, e ku ta dijė unė.
Nuk i mbush askush pantollat legend pse e takon adelinen mė beso. Derisa nga ana tjetėr ėshtė knaqėsi dhe nuk ėshtė e njėjtė tė pijsh kafe me Adelinen, apo edhe pėr hesapin tim me Shyhrete Behlulin (doren n'zemer Shyhretja kėndon bukur kėngė folklori, mirpor me aq edhe mbaron filmi).
Fundja se si dikush dėshiron tė duket ėshtė e drejt e tijė thelbėsore apo ?
Mirpor kur je nė "branche arti" atėher kjo mė nuk ėshtė edhe shije personale , por duhet kuptuar edhe trendin e kohės, e Adelina e kupton atė, ajo ėshtė vetė trendi nė plotkuptimin e fjalės, dhe atė jo nga e sotmja, por qė nga mosha fėmijnore besa besa.

Murrizi te falenderoj qe u shfaqe. Isha aq shume i sulmuar ketu,me fjalet me te ndyra te mundshme,saqe lejova qe edhe une te bie nen nivelin tim,dhe te shkruaj gjera qe nuk mendoj (e nje menyre kjo eshte kerkim falje per pamaturi).Ky eshte cmimi i perballjes me injorantet besoj.Sulmohesha une,jo Adelina dhe cdo gje kaperceu mashallahun.
Me impenjon shkrimi yt qe vlen me shume se te gjitha shkrimet bashk ketu dhe jam i lumtur qe mendojme njejte...
Mbetesh i pershendetur.

Legend
22-02-10, 15:41
Allahile Zeqe,
qato buze, a i ka t`ngjitta per s`dyti,a vec ia ka fut me silikon?
Jo vec pi kurreshtje, se mue nuk me pelqejne kengetaret qe cullakohen shume...

Buzet ia ka ngjit i lumi i Madhi Zot e qebesa nuk di pse po i permend cullakat edhe buzet te tema e Adelines?
A s`po ki ku me kqyr tjeter aaaa?
Hajt po ta boj qejfin me nje foto,ta kenaq syrin pasha agen.
P.S: Nuk ka cullakhane, e buzet shikoj vet :smile:

Legend
22-02-10, 15:43
besa une mendoj se adelina eshte femer nese nuk gabohem..?!

Jo bre qfaaaar,Adelina nuk eshte femer urdhero shiko.

Legend
22-02-10, 15:44
Kush tė ka paguar ty qė tė flasėsh kėshtu?

:D:D

Une do ta paguaj,ndoshta s`te vjen merzi?:biggrin:

Legend
22-02-10, 15:47
kur simpatia te mbush trurin..edhe gjepi i zbrazet te duket plote...:biggrin:

Me vjen keq qe Adelina te paska zbrazur xhepat,por ju nga ana e Zurichut e dini qe nje koncert i Adelines eshte hiq me pak se 10 mije euro (ka qene shkrimi ne nje gazete Shqiperie). Ngushllime:smile:

Legend
22-02-10, 15:51
Dikujt i paska ikur mendja pėr Adelinėn , hmmm gjithė ky shkrim pėr njė kėngėtare nė thonjėza ''Mizore'' . Sipas mendimit tim Adelina as kėto komente nuk i meriton pėrse njėherė nuk shikoni mirė me kuptuar kush ėshtė Adelina ahhahah ju kot thuani ėshtė e mirė kur shumica e kanė kuptuar si ėshtė .

Se kujt i ka ikur mendja per Aden,se kush eshte mizore te tregojne hiq me pak se keto inqizimet me poshte ;)

http://www.youtube.com/watch?v=cLd7dTSA9uY

http://www.youtube.com/watch?v=EZMcZTbIvIs

http://www.youtube.com/watch?v=Ww4BtpKN9Rk


;)

Legend
22-02-10, 15:57
oadelina asht ma e mira ajo asht mbretnesh,sokolesh,pellumbeshe,trimneshe ,patriote krejt tmirat i ka pa asnja te keqe asht yll drit hane dukat o ma e mire seajo nuk ka ne krejt ksoven e ku ka shqiptar zani i saj takput shpirtin kur kendon o rrnofsh adelin 100 vjet je ma e mira

Zeqe hallall. Me ty jam...
Vetem per ty...Dy Divat shqiptare (Nexhmija & Adelina)
E din Nexhmija kush eshte kush :wink:

Zeqiri
22-02-10, 16:07
Zeqe hallall. Me ty jam...
Vetem per ty...Dy Divat shqiptare (Nexhmija & Adelina)
E din Nexhmija kush eshte kush :wink:


po qysh nuk edij ore burre bylbyli ikosoves ka qene nje kohe kur ka qene e re z.nexhmije pagarusha nuk lind me nana nexhmije mirpo dota vazhdon adelina hyjnesha ekanges dhe muzikes shqiptare

SANTANA-29
22-02-10, 16:29
Ju dy trimat mos e perzini Nexhmije pagarushen me Adelinen,,

mos e perzini yllin e muzikes me lloqin e diskotekave,,

roadrunner
22-02-10, 16:32
Keni fituar nje tegell rrafsh me kafe me roadrunnerin he qe pasha besen qaty i pata ment hahahahahaha. Ju dy trimat mos e perzini Nexhmije pagarushen me Adelinen,,

mos e perzini yllin e muzikes me lloqin e diskotekave,,

SANTANA-29
22-02-10, 16:36
Keni fituar nje tegell rrafsh me kafe me roadrunnerin he qe pasha besen qaty i pata ment hahahahahaha.

Thash mos fitofa nje pushin ,dikun,hahahahhahaha.

Idila
22-02-10, 16:39
Une do ta paguaj,ndoshta s`te vjen merzi?:biggrin:
Kė paguan ti veē qė tė flasė pozitivejshėn kėtu? Eee u mor vesh edhe kjo punė tani. :D

roadrunner
22-02-10, 16:39
nu zatetshum veres, kam me ti ba 10 kruga me anije me pedale hahahhahaThash mos fitofa nje pushin ,dikun,hahahahhahaha.

SANTANA-29
22-02-10, 16:50
nu zatetshum veres, kam me ti ba 10 kruga me anije me pedale hahahhaha


hahahahahahahahahaha,eu i mjeri une,,se paskam mu knaq,,hahahahahaha.
jo vallahi 20 kruga se edhe rafetin kam me thirr,,hahahhahah

Legend
22-02-10, 16:50
Ju dy trimat mos e perzini Nexhmije pagarushen me Adelinen,,

mos e perzini yllin e muzikes me lloqin e diskotekave,,

Vallahi mulla e barkut munet me te plas,veq na nuk kemi perzi asgje,veq ty tu kane perzi nick-name-at po me duket. A kjo Nexhmija vet e ka afru Ade-Diven afer veti (siq mund ta shikojme ne foton e lartvendosur) edhe bilem bilem ka thane :" Adelina Ismajli eshte e vetmja kengetare origjinale e gjenerates se re".

Legend
22-02-10, 16:51
hahahahahahahahahaha,eu i mjeri une,,se paskam mu knaq,,hahahahahaha.
jo vallahi 20 kruga se edhe rafetin kam me thirr,,hahahhahah

Kukuuuuuu po e di kush jeeeeee...
Oj qyqeeee nuk ki faj qe e shan Diven...
M`fal tash po e di,ta ka pas djeg keq.
Me fal...

roadrunner
22-02-10, 16:52
mlidhi edhe do pare se kam ba njet me shku ne muzik, e me i lipi nja dy 5-she me ja ngjit Ades mu ne.....me i than knama kajken: I got 5 on it


veq per ty edhe rafetin hopaaaaahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaha,eu i mjeri une,,se paskam mu knaq,,hahahahahaha.
jo vallahi 20 kruga se edhe rafetin kam me thirr,,hahahhahah

roadrunner
22-02-10, 16:53
ja ka djeg pra, ne tush hahahahahaahh, ty a po ta djeg hiq hahaahKukuuuuuu po e di kush jeeeeee...
Oj qyqeeee nuk ki faj qe e shan Diven...
M`fal tash po e di,ta ka pas djeg keq.
Me fal...

SANTANA-29
22-02-10, 16:55
ja ka djeg pra, ne tush hahahahahaahh, ty a po ta djeg hiq hahaah


hahahahahahaahhahahah,,hahahaahahhahaagagagagaggag aag

Kercovari
22-02-10, 17:01
Jo bre qfaaaar,Adelina nuk eshte femer urdhero shiko.
nuk pasna gabu shyqyr zotit...ahahhahaah

Kercovari
22-02-10, 17:08
Me vjen keq qe Adelina te paska zbrazur xhepat,por ju nga ana e Zurichut e dini qe nje koncert i Adelines eshte hiq me pak se 10 mije euro (ka qene shkrimi ne nje gazete Shqiperie). Ngushllime:smile:
une as nuk e njoh adelinen dhe ska asnje rast te me takoje per t“m`z braz xhebat..dhe une nuk kam shkru bukurshkrim per te..kam pas ne dore femra qe adelina mundet te u jete sherbetore....ahahahahah!

Legend
23-02-10, 00:30
une as nuk e njoh adelinen dhe ska asnje rast te me takoje per t“m`z braz xhebat..dhe une nuk kam shkru bukurshkrim per te..kam pas ne dore femra qe adelina mundet te u jete sherbetore....ahahahahah!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Legend
23-02-10, 00:32
hahahahahahaahhahahah,,hahahaahahhahaagagagagaggag aag

Ej tipi sinqerisht me fal, e njoh Rafetin edhe m`vjen keq cka ju ka ndodh,amo vet e keni lyp.
Qika u kan e mbetet rugoviste,u dasht me dit ku po hyni.
M`fal ej.

teutaA
23-02-10, 01:19
e di e di qe jemi populli me injorant ne bot dikush e ul deri ne ate mas sa qe ju mbushet mendja se ska as zot per ta e dikush e ngrit sa te ben ta urresh edhe vet adelinen

e zoja talente beri bumm ne muziken shqipe pa marr parasysh jeten e saj private edhe sjelljet e saja ne sken kohve te fundit ADELINA prap mbetet yll i muzikes kosovare nuk mundet me mohu askush autoritetin e saj edhe nese krejt vdes ADELINA emri i saj gjithmon do jet i njohur edhe pse pajtohna me shumicen ketu qe kohve te fundit e ka tepru por nejse qefi i saj mendoj qe i duhet nje menagjer profesionist ta nxjerr nga kjo kriz psiqike (me dhimbet per fatin qe ka pas ndoshta kjo eshte arsye qe ajo smund ta kontrollon vetvehten)

MemphiSx
23-02-10, 01:22
e di e di qe jemi populli me injorant ne bot dikush e ul deri ne ate mas sa qe ju mbushet mendja se ska as zot per ta e dikush e ngrit sa te ben ta urresh edhe vet adelinen

e zoja talente beri bumm ne muziken shqipe pa marr parasysh jeten e saj private edhe sjelljet e saja ne sken kohve te fundit ADELINA prap mbetet yll i muzikes kosovare nuk mundet me mohu askush autoritetin e saj edhe nese krejt vdes ADELINA emri i saj gjithmon do jet i njohur edhe pse pajtohna me shumicen ketu qe kohve te fundit e ka tepru por nejse qefi i saj mendoj qe i duhet nje menagjer profesionist ta nxjerr nga kjo kriz psiqike (me dhimbet per fatin qe ka pas ndoshta kjo eshte arsye qe ajo smund ta kontrollon vetvehten)


I like it :D

Oltiana1
23-02-10, 11:43
Ju dy trimat mos e perzini Nexhmije pagarushen me Adelinen,,

mos e perzini yllin e muzikes me lloqin e diskotekave,,
Santana tė lumtė !!! Fjalė me vend ke cekur se jo mahi .

SANTANA-29
23-02-10, 12:32
Ej tipi sinqerisht me fal, e njoh Rafetin edhe m`vjen keq cka ju ka ndodh,amo vet e keni lyp.
Qika u kan e mbetet rugoviste,u dasht me dit ku po hyni.
M`fal ej.


Ej Tipi Babai i adelines eshte nga ferizaj e nena nga peja,aty ku vij edhe une mos te ardhte merzi,adelina ka lindur ne prishtin,Me 14 dhjetor1979,
Mos perzie rugoven,Se ajo mbetet vetem nje Lloq i Diskotekave te perendimit,sa i perket muzikes ska Lidhje, jeta private e saj sme intereson,
Bukuria e saj edhe ma shum sme intereson,Pe mua eshte vetem nje figur shahi,
si tha edhe Tuti me dhimbet fati qe ka pas,si nuk die ta kontrollon vetveten,
se ne shqiptaret edhe Lopa me sgat zanin tranohemi,e bojme sex bombb

E ti tipi shko blej do fotografi te saj e kapi ne muri e shiko murin,me fal ej,

Legend
23-02-10, 15:12
Nuk e di arsyen e kesaj xhelozie paksa te cmendur,ndoshta papunesia e ben te veten,ndoshta jemi aq te mjere saqe patjeter e kemi ti shajme njerezit e suksesshem qe ta mbulojme mjerimin tone,dhe ti bejme vetes qejf POR NJE FEMER QE SHQIPERIA TA QUAN "DIVA E MUZIKES SE LEHTE" VERTET ESHTE DIVA E SUKSESEVE.
SE SA KA VLERE AJO,TREGON FAKTI SA MERREMI NE ME TE...
I QAJME HALLIN NJE FEMRE QE MUAJIN E KA 20.000 EURO, QE NGRIT NE KEMBE PALLATIN E KONGRESEVE,QE ESHTE ARTISTE ZVICRANE,QE E QUJANE DIVA,QE KA ME NGA 2.000 NJEREZ PUBLIK,QE E DIN CKA DON,QE KA TRE BALLINA ME MUAJ,QE E BEN ELITEN POLITIKE TE DISKUTOJE PER TE,QE BERI REVOLUCION,QE 24 VITE ESHTE NUMRI 1,QE CDO GJEST I SAJ TASH E 24 VITE KUPTOHET ME NGA 4-5 VITE VONESE,QE E DUAN NGA PRESIDENTI E ARTISTET DERI TEK KEPUCTARI,DHE QE NA BEN GJITHE DITEN TE FLASIM PER TE,TE SHKRUAJME PER TE,TE MENDOJME PER TE...
GJERGJ FISHTA DO TE THOSHTE:ZOT SHPETO SHQIPERINE NGA SHQIPTARET.
.LUM ADELINA QE ME KOHE E KUPTOI DHE THJESHT: BEN CFARE I DO ZEMRA,INJORON INJORANTET,I DON ATA QE E DUAN,I QARAVESH ATA QE DUAN TI BEJNE KEQ (E DIN SANTANA CKA I KA NDODH KUR KANE TENTU TE PROVOKOJNE ADELINEN ANDEJ PERTEJ ...) DHE JETON ASHTU SIQ IA DO ZEMRA....MIRE E KEQ AJO ESHTE E LUMTUR DHE E SUKSESSHME.E NE...FLASIM FLASIM MENDOJME SHKRUAJME DHE PRAP FLASIM...E KESHTU TASH E 20 VITE hihihi :))))))

Zeqiri
23-02-10, 16:34
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:YlfigkbG5RAiAM:http://www.yllpress.com/fotografite/artikujt_origjinale/adelina_ismajli_rikthehet_me_n.jpg (http://images.google.dk/imgres?imgurl=http://www.yllpress.com/fotografite/artikujt_origjinale/adelina_ismajli_rikthehet_me_n.jpg&imgrefurl=http://www.yllpress.com/5861/adelina-ismajli-rikthehet-me-nje-klip-ku-aktron-tete-role.html&usg=__kmX6Id1nbHmKpyG-Tl2w5Yzmd2Q=&h=448&w=299&sz=63&hl=da&start=260&itbs=1&tbnid=YlfigkbG5RAiAM:&tbnh=127&tbnw=85&prev=/images%3Fq%3Dadelina%2Bismajli%26start%3D252%26hl% 3Dda%26sa%3DN%26gbv%3D2%26ndsp%3D18%26tbs%3Disch:1 )

o adelin oj shote galica e dyte ti je legjende e gjalle artiste e madhe ylli ikrejt shqiptarise zemra eshqiptarve misskosova missshqiperia je emrekullueshme nukke konkurence as nkosove asnshqiperi iplase ato qeta kan inati hahahaha oj e mira adelin zoti trujt e tbekofte

Zeqiri
23-02-10, 17:36
http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/cats%7E2.jpglegjende egjalle e muzikes shqiptare adelina ismajli artistja ma emire emuzikes shqipe nkosove dhe nshqipni sa bukur i qendron kapuqiibardhe nkrye ozot ruje euroje tan jeten

Zeqiri
23-02-10, 17:36
http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/cats%7E2.jpgcfar trimneshe he zoti i ndihmoft shqiptare me zemer e shpirt kshtu duhet mekan femnat shqiptare trimnesha sokolesha

Kercovari
23-02-10, 17:36
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Ju lutem, nė ēoft se keni diēka nė lidhje me Adelina Ismajlin, atėher shkrueni, pėrndryshe mos humbni kohė palidhje!!

flm

Xuki

teutaA
23-02-10, 21:53
Ej Tipi Babai i adelines eshte nga ferizaj e nena nga peja,aty ku vij edhe une mos te ardhte merzi,adelina ka lindur ne prishtin,Me 14 dhjetor1979,
Mos perzie rugoven,Se ajo mbetet vetem nje Lloq i Diskotekave te perendimit,sa i perket muzikes ska Lidhje, jeta private e saj sme intereson,
Bukuria e saj edhe ma shum sme intereson,Pe mua eshte vetem nje figur shahi,
si tha edhe Tuti me dhimbet fati qe ka pas,si nuk die ta kontrollon vetveten,
se ne shqiptaret edhe Lopa me sgat zanin tranohemi,e bojme sex bombb

E ti tipi shko blej do fotografi te saj e kapi ne muri e shiko murin,me fal ej,


qysh don me u rreh ky shacii hahahahha mos i thuj lloq i diskotekave se nese adelina eshte lloq i diskotekave te kohes se sotit negjmija paska qen lloq i kafaneve te kohes se kaluar siq thot edhe ajo vet askush ne katun nuk me ka dasht per arsye se ka kendu,,,,edhe merre me mend sot nje femer sa perfolet tek ne kosovaret e lere ma ne kohen e negjmijes mundesh me marr me mend kush ka mujt te jet kengetare kur dihet sa te shtypura kan qen femrat ne ate koh nejsee murgeshat kengetare nuk bahen ,,,,te lumet keto te dya per fam qe kan arrit por sdo te thot qe nuk ka dhe sdo ket talenta si keto dya ma kosova keto le te mbeten legenda perher e adelines i kisha preferu me ju kthy kenges ashtu qysh din ajo se me llafe smundesh me arrit asgje :smile:

murrizi
23-02-10, 22:04
Kqyrni burra, e edhe ju gra ! (pėr mos me thon kqyrni pshurrana e pshurrejka).
"Qekjo" Adelina Ismajli "kurrkushja" kur ka kėndu, dhe kontribu pėr Kosovėn kjo, disa nga kėtu i kishit ende pelenat e lagta a !

Ja kėtu njėra ndėr metaforat e kohės kur Adelina mblidhte vullnetar pėr luften e mundshme mes Kosovės dhe Serbis.
3OHNoifK8Zg

dr1ta
23-02-10, 23:06
Sorry njerzz adeline nuk esht mjaft prof ..nuk mundet nuk esht e aft mjaft ...se ka stafin qe i ndihmon .... me prof esht altuna sejdiu ne videot e saj se sa ajo ...:tongue:

Ani kur flasim per bukurine a jeni qoraa a cka.... ku qitet lapsi 5 mm mbi vijen e buzezss ..helooooooooooooo ju lutem bukurija duhet te jet natyrale vetem pak me e stolis ..e jo me i ndryshu total vijat e ftyres ..

Legend
24-02-10, 03:16
DISA NGA SUKSESET E ADELINES

Adelina Ismaili 2008

1)Paraqitja e Adelina Ismaili janar 2008 ne tubimin e LDK-se votohet ne sondazhe interneti (organizuar albanian-vips)
RIKTHIMI I VITIT.

2)Paraqitja e Adelines ne "Kocerti i Dites se Pavaresise" votohet si PERFORMANSA E VITIT.

3)Albumi "Fenix" arrin tirazhin 123.500 exemplare,shpallet nga Shoqata e shtepive Diskografike si Albumi i Vitit.

4)Klipi "Trimit tim" fiton cmimin "KLIPI I VITIT" ne Kosove dhe Shqiperi (bazuar ne votime top listash radio dhe televizione)

5)Intervista e dhene revistes shqiptaro-amerikane "Albaniac" votohet si "INTERVISTA E VITIT"

6)Pjesemarrja e Adelines ne BIG BROTHER I ,votohet si "BEFASIA E VITIT" (organizuar albanian-vips)

7)Suksesi i vitit- SHITJA E DVD-se "FENIX" NE MEDIAMARKT-EUROPE.(RTK Blue)

8)Themelohet Fondacioni Humanitar "ILIADA" me Adelina Ismailin ne krye.

9)Adelina Ismaili shpallet si "KENGETARJA ME VESHJEN ME TE BUKUR" motivuar me elemente folklorike (sondazh gazeta Kosovaja)

10)Adelina Ismaili votohet si "KENGETARJA E VITIT" (sondazh interneti albanian-celebrities)

11)Adelina Ismaili shpallet "MODEL I VITIT" nga Top Chanell-pjesemarrja ne revy mode te Beira Kllokoqi-Rugova.

Legend
24-02-10, 04:13
ADELINA ISMAJLI 2009

1)Fondacioni humanitar "ILIADA" mundeson sherimin e Fatmir Shala (femi-jetim lufte) ne SH.B.A

2)Adelina Ismajli zgjidhet si "Kryetare jurie Miss Universe Kosova" per perzgjedhjen e bukuroshes qe do perfaqesoje Kosoven ne Miss Universe)

3)Turneu ne Europe mbaron me afer 32 koncerte realizuara,mesatarja 1.300 njerez ne publik.

4)Turneu ne SH.B.A mbaron me 6 koncerte te realizuara,mesatarja 1.700 njerez ne publik.

5)Kenga "URDHER I RI" arrin afer gjysme milioni klikime ne youtube,shpallet "Kenga e Vitit" nga AlbSuisse,SuperSonic (Shqiperi).

6)Takohet Adelina Ismaili dhe Vace Zela (primadone ne Shqiperi e vleresuar me cmimin "Nderi i Kombit") dhe prononcohet Vace Zela: "Jam ne dijeni qe Adelina Ismajli eshte kengetarja me e popullarizuar shqipe ne kete moment dhe gjykuar nga kenga "Sepse je ti",Adelina e bukur paska zerin edhe me te bukur.Do te jem mysafire ne koncertin e saj solistik per 25 vjetorin e karrieres"

7)Gazeta zvicrane "24 HEURE" ve ne balline Adelina Ismailin dhe e pagezon "SYMBOL BALKANIQUE"

8)Lansohet kenga dhe klipi "Tribalb",gazetat per 3 muaj rresht nuk ndalojne debatet rreth simboleve religjioze ne klip,shpallet "Top 1" ne Rtv21 plus (Kosove).

8)Turmeu ne Europe perseritet,mesatarja 1.600-1.700 njerez ne publik.

10)Adelina Ismaili fiton "CMIMI I PUBLIKUT" ne Kenga Magjike-Shqiperi,producenti i Festivalit dhe kantautori shqiptar Ardit Gjebrea e quan publikisht Adelina Ismailin "Diva e muzikes se lehte". Klikimet ne intenet kalojne 840.000 klikime.

11)Kenga dhe klipi "Tribalb" ne Kosove fitojne : 1)Dance kenga e vitit 2)Cmimi special i jurise 3)TOP 1 (bazuar ne top listen ku ky klip mbajti 21 jave rresht vendin 1) dhe Cmimin e Festivalit "Videoklipi i Vitit".Adelina Ismailin e quan "Kengetarja me origjinale sot" primadona shqiptare Nexhmije Pagarusha.

12)Adelina Ismaili permbyll vitin me koncert ku thehet rekordi i 6 viteve te fundit,arrihet numri 2.600 bileta te shitura.

Legend
24-02-10, 04:35
ADELINA ISMAJLI 2010-(NENTOR 2009-SHKURT 2010)

1)Adelina Ismajli zgjidhet "KENGETARJA E VITIT" ne sondazh te lexuesve- revista "TEUTA" Kosove (dhjetor-janar 2009-2010)

2)Adelina Ismajli votohet "PERSONAZH I VITIT" ne sondazh te lexuesve- revista "VIP ALBANIA" Shqiperi janar 2010

3)Adelina Ismajli votohet "FEMRA IN 2010" ne sondazh te lexuesve- revista "ANABEL" Shqiperi shkurt 2010
Ballina e " ANABEL" votohet si "BALLINA ME HOT" ne sondazh interneti albaniac.

4)Adelina Ismajli votohet "KENGETARJA ME E DESHIRUAR PER FESTEN E PAVARESISE" sondazh RTV21 shkurt 2010.

succsesses to be continued---------------------------------------------------------------
I JUAJI LEGEND :cool:

Legend
26-02-10, 20:38
Adelina si ēokollatė


Primadona kosovare Adelina Ismajli ka befasuar edhe njėherė tė gjithė adhuruesit e saj, pasi qė ajo ėshtė paraqitur nudo nė njė revistė shqiptare.

Kėngėtarja ka qenė e lyer e tėra me ēokollatė, pėrderisa ka folur pėr risitė qė priten nga ajo gjatė kėtij viti.

Adelina vitin e kaluar kishte realizuar njė album, ndėrkaq sivjet pritet tė ketė edhe mė shumė risi.

Zeqiri
27-02-10, 13:52
po e dishme koft be seme adelinen nukka ne ket bote ma e mira mae bukra o zoti e rujt prej atyne grave e qikave qe ja kan inati plasen prejinati veq qe eshte bukuroshe kur mungon dielli rrezaton adelina dhe najep nxehtsi shpirt kur narrok merzia kendon adelina dhezani isaj naqetson shpirtin pothone se asht ly me cokollade poajo cokollade ashtvet ma e ambelse cokollada o zotitrujt oj adeline

Jana
04-03-10, 18:16
Sė shpejti klipi i ri i Adelinės

Lansimi i kėngės dhe videoklipit tė ri tė Adelina Ismailit ėshtė duke hasur nė vėshtirėsi, pasi qė nė kėngėn e re Adelina trojet Ballkanike i ka quajtur Iliria.
Pėr kėtė ka reaguar Shoqata e Artistėve Serbė duke kėrkuar censurimin e kėngės dhe klipit me arsyetimin se “Adelina Ismaili e quan tėrė Ballkanin troje shqiptare Illirycum".

“Mirėpo, duke pasur parasysh qė Adelina Ismaili ėshtė njė artiste evropiane tashmė dhe kėnga ėshtė punuar nė Zvicėr, ankesa e Shoqatės sė Artistėve Serbė ėshtė hedhur poshtė dhe pritet qė nė ditėt e javės sė ardhshme ta kemi klipin dhe kėngėn e re”, ėshtė shprehur zėdhėnėsja e kėngėtares, Rudina Idrizaj.

murrizi
04-03-10, 18:19
Sė shpejti klipi i ri i Adelinės

Lansimi i kėngės dhe videoklipit tė ri tė Adelina Ismailit ėshtė duke hasur nė vėshtirėsi, pasi qė nė kėngėn e re Adelina trojet Ballkanike i ka quajtur Iliria.
Pėr kėtė ka reaguar Shoqata e Artistėve Serbė duke kėrkuar censurimin e kėngės dhe klipit me arsyetimin se “Adelina Ismaili e quan tėrė Ballkanin troje shqiptare Illirycum".

“Mirėpo, duke pasur parasysh qė Adelina Ismaili ėshtė njė artiste evropiane tashmė dhe kėnga ėshtė punuar nė Zvicėr, ankesa e Shoqatės sė Artistėve Serbė ėshtė hedhur poshtė dhe pritet qė nė ditėt e javės sė ardhshme ta kemi klipin dhe kėngėn e re”, ėshtė shprehur zėdhėnėsja e kėngėtares, Rudina Idrizaj.

Zoti kur krijoj njerzimin u kujtua tė krijoj edhe njė femer dhe i dhuroj Shqiptarėve edhe njė ADELINA ISMAJLI.

Legend
08-03-10, 06:04
ADELINA ISMAILI-TANI PRIMADONA KOSOVARE
Primadona kosovare,Adelina Ismaili ka befasuar tė gjithe adhuruesit e saj,pasiqė nė njė revistė shqiptare ėshtė paraqitur e lyer vetėm me cokollatė.
Fotoja ka ngacmuar komente tė ndryshme,kryesisht komente befasie dhe pėlqimi.
Kėngetarja ka folur pėr risitė qė priten nga ajo gjatė kė tij viti,pėrdisa kėngėtarja ka qenė e lyer totalisht me cokollatė.
Adelina Ismaili tashmė ka tejkaluar tė gjitha sukseset e mundura nė trojet shqiptare,madje vitin e kaluar ėshtė quajtur "Diva" nga kantautori me i njohur shqiptar-Ardit Gjebrea.
Adelina mbetet e vetmja qė ka marrur kėtė epitet deri me sot nė Shqipėri.
Ajo ėshtė e vetmja qė ,padyshim,mund tė quhet njė Primadonė kosovare.

LABI
08-03-10, 14:16
Nga yllli ka derivuu ne komete
(yjet ndriqojne ne qielle perhere, perdallim nga kometat qe shuhen pas nje kohe):biggrin:

Legend
08-03-10, 15:49
Kerkoj falje per postimin e dyfishte,ishte problem serveri

Legend
08-03-10, 15:51
Nga yllli ka derivuu ne komete
(yjet ndriqojne ne qielle perhere, perdallim nga kometat qe shuhen pas nje kohe):biggrin:


Adelina Ismajli tashme thyen cdo rekord popullariteti ...

Ne internet jane hedhur ne qarkullim foto te reja te Adelina Ismajlit nga klipi i saj me i ri qe do te lanqohet ne treg se shpejti. Thuhet se xhirimet tashme kane perfunduar dhe klipi do permbaje nje koreografi dhe styling profesional qe do te jete nje befasi e kendshme per te gjithe adhuruesit e saj. Adelina ka bere nje rikthim te bujshem ne skenen muzikore shqiptare vjet dhe prania e saj ne mediat shqiptare ke shenuar nje rritje progresive duke zene ballinat e shume revistave te popullarizuara ne mbare trojet shqiptare. Kengetarja tashme ka arritur 5 milion e 800 mije klikime ne internet gje qe nuk ka ndodhur me ndonje personalitet tjeter shqiptar!

Shqiptar_prej_Zotit
08-03-10, 18:21
Adelina eshte dhurata me e bukur qe i dha perendija shqiptareve.
nese ne ket planet ka qenie perfekte,ajo eshte Adelina ismajli.

Oqeani
08-03-10, 19:47
Shume po i shkrini trute bre per kete !!!
Le te jet ēka te jet, nje nuk eshte !!! - feministe !

teutaA
08-03-10, 22:51
disa foto prfesioniste kish nga keto te fundit qe i pash ne fb taman artiste:smile:

SANTANA-29
08-03-10, 22:52
disa foto prfesioniste kish nga keto te fundit qe i pash ne fb taman artiste:smile:

Kush artiste mori,,per kan e ki fjalen se spo marr vesh,per diskoteka a per banhofa,,hahahahhahaahaahah:biggrin:

Jana
08-03-10, 23:02
Kush artiste mori,,per kan e ki fjalen se spo marr vesh,per diskoteka a per banhofa,,hahahahhahaahaahah:biggrin:

Qe qe ky...hajt se krejt flakrohi mbas saj e ktu em paraqiti...qyyyy

teutaA
08-03-10, 23:03
Kush artiste mori,,per kan e ki fjalen se spo marr vesh,per diskoteka a per banhofa,,hahahahhahaahaahah:biggrin:

mos u ba injorant oo shaciii se per qe eshte artiste jepja doren eper qe ka arrit ne jet dhe ne muziken kosovare po e per qe ka do sjellje palidhje kove te fundit po ke te drejt por me gjithat ajo mbetet artiste :smile:

SANTANA-29
08-03-10, 23:11
mos u ba injorant oo shaciii se per qe eshte artiste jepja doren eper qe ka arrit ne jet dhe ne muziken kosovare po e per qe ka do sjellje palidhje kove te fundit po ke te drejt por me gjithat ajo mbetet artiste :smile:


schaciiiiiiii
Ne kosove te gjith jan artista ,po fjala eshte se sa ka lidhje me muziken edhe sjellja e saj ja humbe qata sa e din,per se ka arritur ja jap doren edhe une, se te mengjurit po humbin e B,,.... po behen milionera,diqka nuk eshte ne rregull ,,

SANTANA-29
08-03-10, 23:12
Qe qe ky...hajt se krejt flakrohi mbas saj e ktu em paraqiti...qyyyy

:wink: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Jana
08-03-10, 23:18
:wink: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Hahahahahaha edhe Teuta pet thot SHACIII.....

SANTANA-29
08-03-10, 23:22
Hahahahahaha edhe Teuta pet thot SHACIII.....

hahahahhhahahahah,,ajo eshte schaci i Amerikes..hahahah.:tongue:

Oqeani
08-03-10, 23:23
disa foto prfesioniste kish nga keto te fundit qe i pash ne fb taman artiste:smile:


Nuk thash se nuk eshte artisete !! por feministe !!!!

Jana
08-03-10, 23:42
hahahahhhahahahah,,ajo eshte schaci i Amerikes..hahahah.:tongue:

Kjo pem doket me interesant...Shaci mi thon shaci dikuj hahahahahahahahaa

Legend
09-03-10, 04:24
Kujdes, “CUNAMI URAGANI ” Adelina po afron!

Diva e muzikės pop nė trojet shqipfolėse, kėngėtarja Adelina Ismajli, aktualisht ėshtė duke punuar pėr realizimin e klipit tė saj mė tė fundit, i cili pritet qė tė shfaqet shumė shpejt nė tė gjitha ekranet muzikore. Duket se paraqitja e radhės pėrmes kėtij klipi do tė jetė njė tjetėr 'boom' pėr kėngėtaren... Stili i veēantė qė e karakterizon dhe dėshira pėr tė sjellė gjithmonė diēka tė re, kanė bashkėpunuar mė sė miri edhe kėtė herė.

Veshjet dhe truku do tė jenė gjithashtu prurje tė reja “made by” Adelina. Ndėrsa nė njė skenė ka zgjedhur qė tė shfaqė tiparet e saj sensuale, nė njė tjetėr, si pėr tė na treguar tė gjithėve ne mbi karakterin e saj tė fortė, ajo do tė shfaqet e egėr dhe tejet provokuese. Ismajli pak ditė mė parė u shfaq nė njė kopertinė reviste e zhveshur nudo, e pa kaluar mirė ky lajm, ajo na vjen pėrmes kėtyre fotove tė reja pėr tė na dėshmuar kreativitetin e saj nga hera nė herė.

Fotot janė bėrė gjatė setit tė klipit qė kėngėtarja do tė na sjellė shumė shpejt. Duket se periudha e pushimit ka qenė mė se e nevojshme pėr kėngėtaren, pasi qė prej vitit qė sapo lamė pas e deri mė tani ajo nuk po di tė ndalet... Kujtojmė kėtu se dy kėngėt e fundit qė ka prezantuar kėngėtarja kanė qenė vėrtetė suksese.

Klipi i saj “Tribald” dhe mė tej kėnga “Nuk ngec”, me tė cilėn Ismajli u paraqit nė festivalin “Kėnga Magjike”, e dėshmuan mė sė miri faktin se sa herė ajo shfaqet, trondit. Dhe, nė kuadėr tė kėtij vėrshimi ju kėshillojmė tė gjithėve tė kini kujdes, pasi “tsunami Adelina” sapo ka filluar, dhe pritet qė shumė shpejt tė vėrė nė rrezik edhe zona tė tjera tė territorit shqiptar...

Makresh
09-03-10, 13:09
Kurrv, edhe pak edhe jo strip tiza, po me skena pornografike do te paraqitet ne televizionet publike !

roadrunner
09-03-10, 16:00
diqka duhet me bo bombastike, qe me nejt ne skene, se kan dal t rejat tash mir e ma mire :D hahahKurrv, edhe pak edhe jo strip tiza, po me skena pornografike do te paraqitet ne televizionet publike !

Oqeani
09-03-10, 16:10
Kurrv, edhe pak edhe jo strip tiza, po me skena pornografike do te paraqitet ne televizionet publike !


Po edhe ajo po e din se tek ne nuk ka Moulin Rouge .... ahhahaha - Por nuk po e mendon se TV jan ba : Moulin Roseeeeeeeeeee

Makresh
09-03-10, 16:40
diqka duhet me bo bombastike, qe me nejt ne skene, se kan dal t rejat tash mir e ma mire :D hahah

Qy bombastike, legenja po thot "tsunamiiii" e ka .... bo uj krejt :tongue:

Makresh
09-03-10, 16:43
Po edhe ajo po e din se tek ne nuk ka Moulin Rouge .... ahhahaha - Por nuk po e mendon se TV jan ba : Moulin Roseeeeeeeeeee

ahahahaaa moulin rouge comparé ą elle, peu vraiment allé se couché :biggrin:

teutaA
09-03-10, 18:44
ahhahahah kengetare e murgesh po doni a ,,,valla ja u jap doren jo veq adelines po edhe shum artisteve kosovare qe thyen akullin para viteve 99 se ne ks veq qe je kan femer ne ket koh je kan kurv e tash mas lufte e knej u ba leht kan perparu njerzimi pak :smile:

Legend
09-03-10, 18:44
Kurrv, edhe pak edhe jo strip tiza, po me skena pornografike do te paraqitet ne televizionet publike !

Ruju se po kerset pasi te lexosh kete me poshte :cool:

ADELINA ISMAILI E FTUARA E BBC LONDER

Si duket,Adelina Ismaili nuk ka tė ndalur.Artistja shqiptare tashmė me vulėn e artsitės europiane ka dėshmuar qė ėshtė numri njė i sukseseve nė trojet shqiptare por edhe mėrgatė.
Fjala ėshtė pėr senzacionin e radhės, qė kėtė radhė ėshtė ftesa e BBC UK nė emisionin Zig Zag,pėr kėngetarėn Adelina Ismajli e cila sė fundmi u quajt primadonė e kėnges nė Kosovė.

Legend
09-03-10, 18:49
ahhahahah kengetare e murgesh po doni a ,,,valla ja u jap doren jo veq adelines po edhe shum artisteve kosovare qe thyen akullin para viteve 99 se ne ks veq qe je kan femer ne ket koh je kan kurv e tash mas lufte e knej u ba leht kan perparu njerzimi pak :smile:

Te lumte. "Ate qe s`mund ta kene ne shtepi,e quajne rrospi"

Kete thenie e pata degjuar ne Shqiperi per kosovaret dhe me pat ardh inat sa s`behet.Por,ndryshova mendje...

Femra e emancipuar nuk eshte rrezik per mashkullin.Por mashkulli primitiv kurr nuk do ta kuptoje dhe e kthen ne rrezik femren e civilizuar.

roadrunner
09-03-10, 18:52
Mundsisht thuj mujsh me i majt cicat mrena, se na bon hor para kejt Londres, e ingrati Seladin Xhezairi menon se eshte to shoot porno video haha Ruju se po kerset pasi te lexosh kete me poshte :cool:

ADELINA ISMAILI E FTUARA E BBC LONDER

Si duket,Adelina Ismaili nuk ka tė ndalur.Artistja shqiptare tashmė me vulėn e artsitės europiane ka dėshmuar qė ėshtė numri njė i sukseseve nė trojet shqiptare por edhe mėrgatė.
Fjala ėshtė pėr senzacionin e radhės, qė kėtė radhė ėshtė ftesa e BBC UK nė emisionin Zig Zag,pėr kėngetarėn Adelina Ismajli e cila sė fundmi u quajt primadonė e kėnges nė Kosovė.

Shqiptar_prej_Zotit
09-03-10, 18:56
ADELINA ISMAILI E FTUARA E BBC LONDER

Si duket,Adelina Ismaili nuk ka tė ndalur.Artistja shqiptare tashmė me vulėn e artsitės europiane ka dėshmuar qė ėshtė numri njė i sukseseve nė trojet shqiptare por edhe mėrgatė.
Fjala ėshtė pėr senzacionin e radhės, qė kėtė radhė ėshtė ftesa e BBC UK nė emisionin Zig Zag,pėr kėngetarėn Adelina Ismajli e cila sė fundmi u quajt primadonė e kėnges nė Kosovė.[/QUOTE]
JA BEFT ZOTI HALLALL SE SHTE E VETMJA QE MERITON TE ADMIROHET EW EW BBC....HALLALL.....

roadrunner
09-03-10, 18:58
S'ka pas faj hoxha qe pat than' , n'televizor po dalin edhe budallt, edhe majmunat, elefantat, po dalin shkijet (qe ma hajvana se ta s'ka), pse edhe kjo hajvanja mos me dal hahaha

Shqiptar_prej_Zotit
09-03-10, 19:00
S'ka pas faj hoxha qe pat than' , n'televizor po dalin edhe budallt, edhe majmunat, elefantat, po dalin shkijet (qe ma hajvana se ta s'ka), pse edhe kjo hajvanja mos me dal hahaha
PASH ZOTIN KU PO TE DHEMB? PSE A TY ME TE QUE NE BBC A? NUK ASHT BBC PER HAJVANAT RRI E SHKRUJ QETU,MIRE I KI PUNT.KUR FOL PER ADELINEN QOHU N`KAM O GERMAXHI.

Makresh
09-03-10, 19:01
Ruju se po kerset pasi te lexosh kete me poshte :cool:

ADELINA ISMAILI E FTUARA E BBC LONDER

Si duket,Adelina Ismaili nuk ka tė ndalur.Artistja shqiptare tashmė me vulėn e artsitės europiane ka dėshmuar qė ėshtė numri njė i sukseseve nė trojet shqiptare por edhe mėrgatė.
Fjala ėshtė pėr senzacionin e radhės, qė kėtė radhė ėshtė ftesa e BBC UK nė emisionin Zig Zag,pėr kėngetarėn Adelina Ismajli e cila sė fundmi u quajt primadonė e kėnges nė Kosovė.


Olele, paska deportu qika e emancipume !:smile:
Po s'na tregove se c' eshte emancipimi per ty ?
Ne te gjithe e dim qe Adelina dy lidhje si ka me kry, e nese emancipimi per ty eshte te kendosh kembt e hapura dhe bothen te perpjet e pa tesha vesh ?... athere i lumt, se qenka gjeniu i pashoq ne kete bot ! E nese kjo nuk eshte nje imitim i primateve t'amazones, atehere turp i qoft ! Sepse me kete, ajo fyen rend kulturen, traditen me te gjitha vlerat e verteta shqiptare ! Ne s'jemi komb pamoral !

Legene, shiqoj keta miqt (inspiruesit) e adelines se si jan emancipue ne kete shkall te lart!
http://www.youtube.com/watch?v=a7H9AU5L9Bs&feature=fvsr

Makresh
09-03-10, 19:02
S'ka pas faj hoxha qe pat than' , n'televizor po dalin edhe budallt, edhe majmunat, elefantat, po dalin shkijet (qe ma hajvana se ta s'ka), pse edhe kjo hajvanja mos me dal hahaha

Televizioni sheh interes ne trup-cullakun e Adelines, sespe ngrit numrin e shikueshmeris !

roadrunner
09-03-10, 19:03
Jo per hajvana si ti osht, me bo sevap hahahahahaPASH ZOTIN KU PO TE DHEMB? PSE A TY ME TE QUE NE BBC A? NUK ASHT BBC PER HAJVANAT RRI E SHKRUJ QETU,MIRE I KI PUNT.KUR FOL PER ADELINEN QOHU N`KAM O GERMAXHI.

Shqiptar_prej_Zotit
09-03-10, 19:05
Olele, paska deportu qika e emancipume !:smile:
Po s'na tregove se c' eshte emancipimi per ty ?
Ne te gjithe e dim qe Adelina dy lidhje si ka me kry, e nese emancipimi per ty eshte te kendosh kembt e hapura dhe bothen te perpjet e pa tesha vesh ?... athere i lumt, se qenka gjeniu i pashoq ne kete bot ! E nese kjo nuk eshte nje imitim i primateve t'amazones, atehere turp i qoft ! Sepse me kete, ajo fyen rend kulturen, traditen me te gjitha vlerat e verteta shqiptare ! Ne s'jemi komb pamoral !

Legene, shiqoj keta miqt (inspiruesit) e adelines se si jan emancipue ne kete shkall te lart!
http://www.youtube.com/watch?v=a7H9AU5L9Bs&feature=fvsr
SA FILOZOFI QENKA KTU AJAJAJA.INTERVISTAT E ADELINES JANE TEME DIPLOME PER TY SHOQ.TRADITA NUK ESHTE NE GERMA TE INTERNETIT,POR NE VEPRA.
ADELINA E KA DESHMU VETEN ME KENGEN "USHTARIT TIM","SKENDERBEU","TRIBALB","CIGARXHIU I VOGEL",ETJ ETJ., MOS NA U BA MA KATOLIK SE PAPA PASH FAMILEN SE MIRE KA THAN MURRIZI :"KUR KA KONTRIBUE ADELINA PER KOMBIN SHQIPTAR,DISA PSHURRANA E PSHURRAVICA NUK KANE DIT AS QKA O TV".JUSH SE BURRI KORITET ME PAK.

roadrunner
09-03-10, 19:07
Po po, interesi ma i madh tash eshte ne cullak-hane. Pse a lyp tru mu desh a?Televizioni sheh interes ne trup-cullakun e Adelines, sespe ngrit numrin e shikueshmeris !

Legend
09-03-10, 19:08
ADELINA ISMAILI E FTUARA E BBC LONDER

Si duket,Adelina Ismaili nuk ka tė ndalur.Artistja shqiptare tashmė me vulėn e artsitės europiane ka dėshmuar qė ėshtė numri njė i sukseseve nė trojet shqiptare por edhe mėrgatė.
Fjala ėshtė pėr senzacionin e radhės, qė kėtė radhė ėshtė ftesa e BBC UK nė emisionin Zig Zag,pėr kėngetarėn Adelina Ismajli e cila sė fundmi u quajt primadonė e kėnges nė Kosovė.
JA BEFT ZOTI HALLALL SE SHTE E VETMJA QE MERITON TE ADMIROHET EW EW BBC....HALLALL.....[/QUOTE]

Mendoj qe efekti u arrit:cool:

Makresh
09-03-10, 19:13
SA FILOZOFI QENKA KTU AJAJAJA.INTERVISTAT E ADELINES JANE TEME DIPLOME PER TY SHOQ.TRADITA NUK ESHTE NE GERMA TE INTERNETIT,POR NE VEPRA.
ADELINA E KA DESHMU VETEN ME KENGEN "USHTARIT TIM","SKENDERBEU","TRIBALB","CIGARXHIU I VOGEL",ETJ ETJ., MOS NA U BA MA KATOLIK SE PAPA PASH FAMILEN SE MIRE KA THAN MURRIZI :"KUR KA KONTRIBUE ADELINA PER KOMBIN SHQIPTAR,DISA PSHURRANA E PSHURRAVICA NUK KANE DIT AS QKA O TV".JUSH SE BURRI KORITET ME PAK.

Kaaaaaakaaaaaouuu ! Edhe Ushtarit ? Skenderbeut ? Tribalit ? Mooo bre s'mkorite !


Jo mir e ki, adelina e ka "mbrojt" kombin ! E din si thon ? Dhom per dhom, e sy per sy : http://www.youtube.com/watch?v=MPfobaeA8vg

Amu luft, nime, kur e trusa adelina ismajli, m'dul qe ish edhe lezbiank pisja e dreqit ! Kjo eshte kultur kombtare ? T'lobon per pedera e pederica mbrenda Kosoves ?

Thevt qafen aty ku eshte !

Makresh
09-03-10, 19:14
Po po, interesi ma i madh tash eshte ne cullak-hane. Pse a lyp tru mu desh a?


Jo tybe kurgjo, bile aq ma shum qe je budall aq ma leht deshet njeri. Nga kjo them qe adelina eshte n° 1 n'shqiptarhone :biggrin:

Legend
09-03-10, 19:21
Une vertet po bindem qe efekti u arrit.5 postime per 15 minuta.
Eh...BBC...Nuk eshte pak.
Kaloni sa me bukur. :wink: :cool:

roadrunner
09-03-10, 19:37
Jo per cullakhane e porno bitchezzz shiptarhanja ka vakt me fol tan diten hahahaUne vertet po bindem qe efekti u arrit.5 postime per 15 minuta.
Eh...BBC...Nuk eshte pak.
Kaloni sa me bukur. :wink: :cool:

Legend
10-03-10, 22:04
KLIPI I RI I ADELINES,HALE NE SY PER SERBET

Adelina Ismaili ėshtė nė pėrfundim e sipėr tė klipit te saj te ri dhe kėto janė fotot e para ku shfaqet Adelina rebele. Klipi ende nuk ėshtė nė qarkullim. Por sic bejne te ditur sajtet kosovare lancimi i kėngės dhe videoklipit tė ri tė Adelina Ismailit ėshtė duke hasur nė vėshtirėsi, pasi qė nė kėngėn e re Adelina trojet Ballkanike i ka quajtur Iliria. Pėr kėtė ka reaguar Shoqata e Artistėve Serbė duke kėrkuar censurimin e kėngės dhe klipit me arsyetimin se “Adelina Ismaili e quan tėrė Ballkanin troje shqiptare Illirycum. "Adelina ka folur per permbajtjen e kenges dhe klipit ne nje radio lokale shqiptaresh me Mal te Zi dhe si duket ketu ka lindur molle sherri.Kjo nuk eshte hera e pare qe kengetarja Ismaili quan serbet "ardhacake".Ne vitin 2005,ne nje emision per TOP RTK Ismaili haptas i quajti artistet serb "hajdute te muzikes autoktone shqipe" dhe ky emision deri vone ishte i cenzuruar per tu leshuar ne internet para pak ditesh perseri.
“Mirėpo, duke pasur parasysh qė Adelina Ismaili ėshtė njė artiste evropiane tashmė dhe kėnga ėshtė punuar nė Zvicėr, ankesa e Shoqatės sė Artistėve Serbė ėshtė hedhur poshtė dhe pritet qė nė ditėt e javės sė ardhshme ta kemi klipin dhe kėngėn e re”, ėshtė shprehur zėdhėnėsja e kėngėtares, Rudina Idrizaj.

Legend
14-03-10, 17:52
Adelina me zėdhėnėse

Kėngėtarja Adelina Ismajli ka vendosur qė mė mos tė merret me mediet personalisht, por kėtė t'ia besojė njė zėdhėnėseje tė saj. Zėdhėnėsit janė modė nėpėr mediet perėndimore, kėshtu qė Adelina duket se ka gjetur njė person qė do tė merret me lajmet pėr karrierėn e kėngėtares. Kėngėtarja kohėve tė fundit ka realizuar edhe njė klip nė tė cilin ajo thotė se i tėrė Ballkani ka qenė i banuar mė shqiptarė. Kjo gjė, sipas zėdhėnėses sė kėngėtares Rudina Idrizaj, ka irrituar Shoqatėn e Artistėve Serbė, tė cilėt kanė reaguar pėr klipin e ri tė kėngėtares.

Libr!
14-03-10, 18:29
paj mendoj qe me knu sdin, por osh njeri kopil :D

Legend
16-03-10, 18:39
Me ne fund e kemi ne dore videon e re te Adelina Ismailit per kengen "Urdher i ri Illyric" (Rmx by K-Master) nje prodhim i Iliada Entertainments. Eshte shume hot si klip, shume ritmike si kenge, teksti eshte i forte dhe padyshim nje nder punet me te mira te Adelines deri me sot.

LOJETARI
16-03-10, 19:21
Me ne fund e kemi ne dore videon e re te Adelina Ismailit per kengen "Urdher i ri Illyric" (Rmx by K-Master) nje prodhim i Iliada Entertainments. Eshte shume hot si klip, shume ritmike si kenge, teksti eshte i forte dhe padyshim nje nder punet me te mira te Adelines deri me sot.

Ja u paska ftofe shkieve .......i paska qit ne mat pozicion .Legend a po e kendojke me lahute e me sharki se me bane kurreshtar ?

Idila
16-03-10, 20:12
Bobo sa po praparon kjo Adelina lol :d

murrizi
16-03-10, 21:13
Me ne fund e kemi ne dore videon e re te Adelina Ismailit per kengen "Urdher i ri Illyric" (Rmx by K-Master) nje prodhim i Iliada Entertainments. Eshte shume hot si klip, shume ritmike si kenge, teksti eshte i forte dhe padyshim nje nder punet me te mira te Adelines deri me sot.
Ku bre linku se na plase edhe ti, sa ugzova kur pash te jet aktualizuar kjo teme prap, e thash helbete noj t're per Aden, prej Ades...

Jana
16-03-10, 21:53
Adelina lanson klipin e ri

Tė martėn pritet lansimi i klipit mė tė ri tė Adelina Ismailit. Kėnga mban titullin "Urdhėr i ri Illyric" (Rmx nga K-Master), njė prodhim i Iliada Entertainments.
Mė herėt pėr kėtė kėngė ka reaguar Shoqata e artistėve serbė duke kėrkuar censurimin e kėngės dhe klipit me arsyetimin se “Adelina Ismaili e quan tėrė Ballkanin troje shqiptare- Illirycum".

Mirėpo, zėdhėnėsja e kėngėtares, Rudina Idrizaj, pati deklaruar se ankesa e Shoqatės sė Artistėve Serbė ėshtė hedhur poshtė, ashtu qė klipi i ri do t’u servohet fansave tė shumtė tė Adelinės.

Jana
16-03-10, 22:08
Adelina...kenga e re...

http://www.youtube.com/watch?v=OEkm0ySH9W8&feature=related

Sibora
16-03-10, 23:09
Hajde te behemi 200.000 shqiptare qe e adhurojne Adelinen:smile:
Seriozisht eshte per te ardhur keq se si disa e injorojne Adelinen,nuk e meriton kete,ka bere kthesa te medha ne kulturen muzikore tek ne dhe eshte bere shembull dhe kopje-imitim nga shume vajza shqiptare.
Mos te lejojme qe ceca te quhet dive e Balkanit kur kemi Adelinen qe duhet ta perkrahim:smile:

Legend
17-03-10, 00:15
Ketu eshte klipi dhe kenge me e re e Adelines.


http://www.youtube.com/watch?v=X9aHpG8kJFE

Uroj qe te na RRNOJE Adelina (neve) dhe te ju RROJE Ceca (disave ketu)...

murrizi
17-03-10, 09:37
Ketu eshte klipi dhe kenge me e re e Adelines.


http://www.youtube.com/watch?v=X9aHpG8kJFE

Uroj qe te na RRNOJE Adelina (neve) dhe te ju RROJE Ceca (disave ketu)...

Fiu fiuuuuu.........bobooooooo ēfar Videoklipi.
thanks Adeja

LOJETARI
17-03-10, 10:03
Me e krahasue per nga pamja me Shyhrete Behlulin apo Mahmut Feratin , padyshim qė ka bėrė kthesa tė mėdha pėr syrin e shikuesve ,nė kuptimin pozitiv.Ndėrsa pėr nga vlera muzikore , me gjithė pėtpjekjet e saj pėr t'u paraqit si autentike , nuk njoh as njė kėngė tė saj qė do merrte notė pozitive nga ndonjė juri profesioniste .Jo veq Adelina , por kėngėtaret tonė nė pėrgjithėsi ende nuk kanė arritė tė bėjnė muzikė pėr veshin , por ende vazhdojnė tė bėjnė muzikė pėr barkun .Ose ta plasin , ose ta mbushin .Ndėrsa veshi jonė vazhdon tė mbetet ende si gjynah .
Ky klipi i ri i Adelinės , sipas mendimit tim ėshtė komplet i huqur .Unė nuk besoj qė as ajo din tė shpjegoj se ēka ka deshte tė pėrcjellė pėr mes tij , pėrveq reklamės personale .

Makresh
17-03-10, 11:11
Ketu eshte klipi dhe kenge me e re e Adelines.


http://www.youtube.com/watch?v=X9aHpG8kJFE

Uroj qe te na RRNOJE Adelina (neve) dhe te ju RROJE Ceca (disave ketu)...


Eh me rrujt po, adelines edhe ceces i ka hije se jan homo..loge.

Fshatari
17-03-10, 14:29
Eh me rrujt po, adelines edhe ceces i ka hije se jan homo..loge.
Uh q'ma prishe qefin me kete lajm Makresh!
Quiquoi! Les guines aussi ēa a du charme!Il suffit de se les envoyer toutes les deux en mźme temps...!

Dallandyshja_718
17-03-10, 14:46
Mund boj be se hala kenge t'saj degjue fill e per pe nuk kam, e as nuk di gja per te, vetem kur lexoj te kjo tema, kush e lavdron kush e shan, hiē me i ra n'fije...per mua kjofshin Shyhretja e Nikolla me shoqe e shok se njatyne jau marr vesh fjalet e jau percjelli ritmin...:biggrin:

Fshatari
17-03-10, 14:54
Mund boj be se hala kenge t'saj degjue fill e per pe nuk kam, e as nuk di gja per te, vetem kur lexoj te kjo tema, kush e lavdron kush e shan, hiē me i ra n'fije...per mua kjofshin Shyhretja e Nikolla me shoqe e shok se njatyne jau marr vesh fjalet e jau percjelli ritmin...:biggrin:
Oh keta djemt e forumit s'i kane dert hiē kenget e Adelines! Keta e kane mendjen veē te Adelina, e per se, nuk e di as vete!
Nje pershendetje miqesore per Dallendyshen!

Legend
17-03-10, 22:26
Me e krahasue per nga pamja me Shyhrete Behlulin apo Mahmut Feratin , padyshim qė ka bėrė kthesa tė mėdha pėr syrin e shikuesve ,nė kuptimin pozitiv.Ndėrsa pėr nga vlera muzikore , me gjithė pėtpjekjet e saj pėr t'u paraqit si autentike , nuk njoh as njė kėngė tė saj qė do merrte notė pozitive nga ndonjė juri profesioniste .Jo veq Adelina , por kėngėtaret tonė nė pėrgjithėsi ende nuk kanė arritė tė bėjnė muzikė pėr veshin , por ende vazhdojnė tė bėjnė muzikė pėr barkun .Ose ta plasin , ose ta mbushin .Ndėrsa veshi jonė vazhdon tė mbetet ende si gjynah .
Ky klipi i ri i Adelinės , sipas mendimit tim ėshtė komplet i huqur .Unė nuk besoj qė as ajo din tė shpjegoj se ēka ka deshte tė pėrcjellė pėr mes tij , pėrveq reklamės personale .

Asi...desha veq te ta jap nje info,besoj qe nuk prekesh.KA VDEK TITO !
S`ka me "juri komuniste profesionale".Pernime e kam :)
Pyete Madonnen ose Lady Gagen,ose 50 Cent-in ose Timbaland.
Veq thash te informoj se nese shikojme klipin e ri te Lady Gaga ft Beyonce,seriozisht vetem nje Adeline kemi qe guxojme ta quajme ashtu siq e quajten ne Tirane "KALIBER NDERKOMBETAR".
Mos u prek...N`daq preku,veq mos te di ku po prekesh.

Legend
17-03-10, 22:27
Adelina Ismaili publikon videon remix "Urdher i ri ILLYRIC"

Kengetarja kosovare Adelina Ismaili sapo ka publikuar videoklipin e saj me te ri te titulluar "Urdher i ri ILLYRIC".

Nje bashkpunim mes K-Master dhe Adelina Ismailin, ka sjellur keto dite klipin me te ri te kengetares te titulluar "Urdher i ri ILLYRIC",njė kėnge dhe klip qė tashmė rezulton tė jetė njė ndėr veprat me te bukura dhe mė moderne tė Adelinės.

Legend
17-03-10, 22:28
Lansohet videoklipi shumė i pėrfolur kohėn e fundit i Adelina Ismailit titulluar Urdhėr i ri ILLYRIC i cili ėshtė kundershtuar nga Shoqata e artistėve serbė duke kėrkuar censurimin e kėngės dhe klipit me arsyetimin se “Adelina Ismaili e quan tėrė Ballkanin troje shqiptare – Illirycum”, kundėrshtime tė cilat i ka hedhur poshtė Agjensia e sė Drejtės Autoriale Europiane pranė sė cilės ushton aktivitetet Adelina.Gjykuar nga reagimet e para ne inetrnet,kenga si duket do te jete nje nder hitet me te vequara te Adelina Ismaili e cila u quajt divė e muzikės sė lehtė nė Tiranė muaj mė parė.

LOJETARI
18-03-10, 01:30
Cullaket janė pėr me u cullakue ,punė e madhe qė s'dinė me knue .

http://www.youtube.com/watch?v=L3Rf9-Y5bhQ

teutaA
18-03-10, 06:13
Cullaket janė pėr me u cullakue ,punė e madhe qė s'dinė me knue .

http://www.youtube.com/watch?v=L3Rf9-Y5bhQ

ahahhahahahahhaahha ku e gjete se

nejse e bukur po u doke ne klip edhe pse asnje fjal se mora vesh qka tha edhe me duket kete keng e kendon nje grup sido qe te jet kenget shqip shtir eshte me i marr vesh ahhahaha old fashion po me duket vetja po tybe spo di qka tha:smile:

Legend
19-03-10, 06:14
Kėnga e re Adelinės, njė ndėr sukseset mė tė mėdha tė kėngėtares.

Njėra prej kėngėtareve mė tė njohura tė estradės muzikore tė Kosovės por edhe tė trojeve tė tjera shqiptare Adelina Ismaili publikoi kėngė tė re e cila shoqėrohet edhe me videoklip.Vetem brenda njė dite,kjo kėngė u klikua mbi 20 miė herė nė internet,duke u komentuar mjaft pozivisht.Po ashtu Adelina,ėshtė bėrė edhe kėngėtarja e parė shqiptare me zėdhėnėse,ajo ka caktuar Rudina Idrizaj si zėdhėnėse tė saj.Ende pa dal nė qarkullin videoklipi mė i ri i kėngėtarės Ismajli,mediat kanė raportuar se publikimi i kėngės dhe videoklipit tė ri tė Adelina Ismailit ėshtė duke hasur nė disa vėshtirėsi, pasi qė kėnga e re Adelinės,bėnė fjalė pėr Ballkanin i cili si vend ka qenė i tėri i banuar me shqiptarė.Mu pėr kėtė menjėherė kanė reaguar serbėt nėpėrmjet Shoqatės sė Artistėve tė Serbisė,tė cilėt kanė kėrkuar censurimin e kėngės me arsyetimin se "Adelina Ismaili e quan tėrė Ballkanin troje shqiptare Illirycum",por nė njė deklaratė pėr media tė zėdhėnėses sė Ismajlit,thuhet se ankesa e Shoqatės sė Artistėve tė Serbisė ėshtė hedhur poshtė.

Danushka
23-03-10, 11:14
E ka krye misionin me faqe te zeze edhe pse pati shans te mbetet nje yll i muzikes shqiptare

Legend
23-03-10, 17:03
E ka krye misionin me faqe te zeze edhe pse pati shans te mbetet nje yll i muzikes shqiptare
Adelina Ismaili vėrteton epitetin "Primadonė kosovare"

Ajo tashmė vėrteton epitetin primadonė, siē e quajtėn nė Kosovė. Ėshtė paraqitur gjithmonė me surpriza, por kėtė herė po flasim pėr diēka shumė mė ndryshe. Kėsaj radhe vjen me njė kėngė qė nė ditėn e parė tė publikimit u quajt "Njė ndėr punėt mė tė mira tė Adelinės ndėr vite" . E kėnduar shumė trendy dhe me njė look "MTV shqipe", tė bėn tė mendosh qė Adelina gjithmonė pas njė skandali, sjell njė sukses. Dhe pa dyshim qė njė kėngė e klikuar pėr vetėm 20 orė mbi 10 mijė herė nė internet, ėshtė njė sukses qė do e lakmonte ēdo kėngėtar. Flasim pėr projektin mė tė ri tė Adelina Ismailit tė titulluar "Urdhėr i Ri ILLYRIC”. "Ėshtė njė bashkėpunim me K-Master, ku kemi punuar bashkė nė muzikėn, orkestrimin dhe tekstin. Mė herėt ishte bėrė si duet dhe duhej tė bėhej klip qė para njė viti, por materiali i regjistruar ishte tejet i dobėt dhe dėshtoi realizimi. E remiksuam dhe doli njė gjė e bukur. Jam shumė e kėnaqur", - shprehet kėngėtarja. Kėnga remix ėshtė regjistruar mė herėt, por tendenca e Adelinės qė tė gjithė Ballkanin ta kthejė nė “Illyria” nė kėngė e klip, hasi nė njė "protestė" tė Shoqatės sė artistėve serbė dhe ankesa e tyre rrezikonte ēensurimin e klipit: "Isha e befasuar se sa shpejt reaguan, pas njė prononcimi tim tė vetėm mbi kėngėn. Madje nė ankesė kishin bashkangjitur edhe fotot e marra nga interneti. Unė mendoja qė ishin ankuar nga xhelozia pse kam nė klip njė shqiptar tė bukur, nudo, me tatto Illyricum (qesh). Bėj shaka, nė fakt hoqėm tė zitė e ullirit derisa u hodh poshtė ajo ankesė", - thekson Adelina. Klipi i kėngės tashmė ka mbaruar pas njė pune tė lodhshme dhe keto ditė po bėn xhiron nėpėr televizionet muzikore. ”Jam e lumtur qė po kėrkohet nga dėgjuesit dhe shikuesit. Fati im janė televizionet lokale ku domosdosmėrisht plotėsohet dėshira e shikuesit, gjė qė nuk ndodhte nė tė kaluarėn kur kishim vetėm njė televizion, ku drejtori apo redaktori plotėsonte dėshirat e veta nė transmetim publik (qesh)”. Versioni remix i kėngės “Urdhėr i ri” vjen me video, menjėherė pasi kėngėtarja hodhi nė treg kėngėn dhe klipin “Tribalb”. Pėr herė tė parė nė njė klip shqiptar ėshtė angazhuar edhe njė koreograf amerikan. Me njė styling tė ri qė nuk ėshtė parė deri mė sot te ne, dhe pėr herė tė parė gjatė gjithė kėtyre viteve karriere me njė mashkull pranė, janė kėto disa karakteristika tė pėrfshira nė klipin mė tė ri tė Adelinės. Mashkulli qė shihet nė klip, ėshtė njė ndėr meshkujt e parė shqiptarė qė ėshtė parė me kėtė tatto, sė paku tė filmuar: "Ajo ėshtė pjesa ime e preferuar. Mos mė pyesni a ishte i zhveshur, nuk do tė komentoj (qesh). Tani kur nė klipet shqiptare mė shumė kemi meshkuj qė “zhvishen”, une kisha mashkullin tė veshur me Illyricum-in e shenjtė. A nuk ėshtė pėr t'u admiruar?" (qesh). Duket mė nė formė se kurrė, duke mos lėshuar edhe pjesmarjen nėpėr koncerte andej nga jetojnė shqiptarėt, herėn e fundit Adelina ishte nė Norvegji dhe Gjermani, ku bėri njė Show tė vėrtetė me humoristat, "Stupcat" nga Kosova. Nė intervistėn e dhėnė nė BBC UK, kėngėtarja paralajmėroi njė "Piano Show" nė koncertin e rradhės nė Zvicėr, pėr tė na rikujtuar se pėrballė Adelinės e cila skandalizon "pėrkrahėsit e vlerės", ajo ėshtė njė pianiste e diplomuar qė kur do, i lė gojėhapur profesionistėt. Sipas tė njejtave burime, mėsojmė se kėto ditė kėngėtarja ėshtė nė njė pushim tė shkurtėr nė Francė, gjė qė habiti fansa tė shumtė qė prisnin hyrjen e saj nė "VIP Shpija e Kosovės" si mė e votuara nė sondazh pėr hyrjen nė kėtė reality show. Si duket kėngėtares kosovare pas shfaqjes eksplozive nė “Big Brother Albania”, tjetėr reality show nuk i'a mbush syrin apo thjeshtė Adelina po merr pushimin e merituar pas klipit tė ri. Thuhet qė klipi do tė bėjė njė jehonė tė madhe nė media, pėr shkak tė pėrmbajtjes nė tekst dhe skenave tė xhirimit, dhe se ėshtė vėnė nė pikėpyetje, nėse do mund tė trasmetohet nė kanalet muzikore tė vendeve fqinje qė trasmetojnė muzikėn e gjithė vendeve ballkanike. “Kėnga dhe klipi janė prodhim europian, unė pa modesti tė rrejshme u rikujtoj qė jam tashmė njė artiste europiane. Europa e di qė Ballkani i sotėm ėshtė Iliria jonė, dhe le tė tentojnė tė ēenzurojnė deri nė pafundėsi, por njė gjė e tillė s`ka pėr tė ndodhur. Nė Kosovė nuk e mbroja dot as veten, as dhe njė performancė, mė shumė nga shqipfolėsit. Tani kur mė mbron ligji europian, e kam shumė mė lehtė tė mbroj tė vėrtetėn pėr shqiptarėt“, pėrfundon rrėfimin e saj eksluziv pėr “Panorama plus”, kėngėtarja Adelina Ismaili.

Guri i madh
25-03-10, 22:49
adelina esht nji yll shqiptar nese dikush e zevendson Negjmie pagarushen Fitnete rexhen e Fatime sokolin ajo esht Adelina ismajliedhe pse ka te atill qe tentojn me e degradue po mos te harrojm se ata kan qen edhe jan vet te degraduar

Legend
29-03-10, 17:57
Kenga e re e Adelina Ismaili-t,Urdher i Ri ILLYRIC,ndjell debate edhe ne gazetat gjermane

Serbische Proteste gegen Adelina Ismajli

Geschrieben von Max Brym

Die bekannte albanische Sängerin Adelina Ismajli, hat sich entschlossen einen Medienbeauftragten und einen Pressesprecher zu engagieren. Anlass dazu war u.a. der scharfe Protest der serbischen Künstlervereinigung gegen einen Satz der Sängerin. Historisch zutreffend stellte Adelina Ismajli kürzlich fest: „ Der gesamte Balkan war einst von
Albanern bewohnt“. In der Tat, dieser Satz ist historisch korrekt. Einst gab es das Königreich der Illyrier auf dem Balkan, lange vor der Völkerwanderung, welche die Slawen auf den Balkan brauchte. Im römischen Reich gab es sechs illyriesche Kaiser. Mit keinem Wort forderte die Sängerin deshalb ein „Großalbanien“ bis zur Donau und dann den Limes entlang. Letzteres wäre auch zutiefst unsinnig. Dennoch sollte sich die serbische Künstlervereinigung überlegen, was ihr Staat eigentlich fordert. Serbien untermauert seinen Anspruch auf Kosovo wegen einer verlorenen Schlacht im Jahr 1389 auf dem „ Amselfeld“. Die Angriffe auf Adelina Ismajli laufen unter dem Motto: „Der Dieb schreit haltet den Dieb“. Wie uns gut unterrichteteee Kreise allerdings mitteilten ist der Hauptgrund für das Engagement eines Medien und Pressebeauftragten durch Adelina Ismajli, ihre geplante weitere Karrierere in westlichen Staaten . Es ist richtig dort werden Profis für das Marketing benötigt.

Makresh
29-03-10, 23:34
U myten tu debatu ! Edhe n'euronews e permendshin dicka "adelina, adelina" po dreci n'fije si bike !

Fshatari
31-03-10, 01:15
U myten tu debatu ! Edhe n'euronews e permendshin dicka "adelina, adelina" po dreci n'fije si bike !
Me pas pas pak si afer une i kisha ra menjehre n'fije po s'e kisha pas ate fat. Po kurre s'i dihet fatit! "Le monde est petit..."!

PS: e kam endrrue disa here...!

lovely
31-03-10, 01:19
Me pas pas pak si afer une i kisha ra menjehre n'fije po s'e kisha pas ate fat. Po kurre s'i dihet fatit! "Le monde est petit..."!

PS: e kam endrrue disa here...!

si shume po menon ti per qet Adelinen :biggrin: qe sa here ku osht fshatunari, ku osht fshatunari, qa me pa, te Adelina tu menu per to :biggrin:

Fshatari
31-03-10, 01:28
si shume po menon ti per qet Adelinen :biggrin: qe sa here ku osht fshatunari, ku osht fshatunari, qa me pa, te Adelina tu menu per to :biggrin:
ēka me ba kur s'kam ēka me ba tjeter! po duhet me imagjinue; me fantazue, me endrrue pak; me hjek merakun ma! me pas pas mundesi me i shkue n'koncert, bile ia kisha dhurue naj tufe me lule, e kisha mashtrue diqysh...po keshtu nga larg jam met krejt gjytyrym...!

lovely
31-03-10, 01:30
ēka me ba kur s'kam ēka me ba tjeter! po duhet me imagjinue; me fantazue, me endrrue pak; me hjek merakun ma! me pas pas mundesi me i shkue n'koncert, bile ia kisha dhurue naj tufe me lule, e kisha mashtrue diqysh...po keshtu nga larg jam met krejt gjytyrym...!

qu pra shko te tema qka bon kur s ki qka me bo edhe kallxo qe fantazon per Delinen hahahahahahahahhaahhaa

Fshatari
31-03-10, 01:38
qu pra shko te tema qka bon kur s ki qka me bo edhe kallxo qe fantazon per Delinen hahahahahahahahhaahhaa
Une veē per Adelen time, per ēdo nate, si ti mbyll syt: here e veshun , here jo, here...e shoh ne poza te ndryshme qe as ajo vete nuk i ka imagjinue kurre! Nganjeher bindem se me mire e njoh une ate se ajo vetveten...endrra vazhdon...

DEA
31-03-10, 23:45
Mendimi im per Adelinen nuk ka ndryshuar. Me pelqen me te mirat dhe te keqijat e saj. Ma shume ka te mira se te keqija, ma shume ka hite te muzikes sesa kenge qe nuk ju kane ndegjuar kurre. Nuk mposhtet, edhe nese ata qe se duan arrijne ne ekstremitet me perkuljen e personalitetit te saj ajo sikurse vetem ushqehet dhe lulzon prap.
Adelina qe adhuroja kur kendonte kengen " Tavolina e gjore" eshte Adelina e sotme, me karakter shume te forte, me fjale te drejta e troce.
Gabimet jane per njerez, dhe poashtu njerzit jane ata te cilet falin gabimet.....

uck_aksh
01-04-10, 14:12
kengetare e mir por jo edhe aq sa flitet se interesi e pasuris i ka sjell probleme dhe humbje te njerzeve rreth saj

kto foto jan te verteta

9lYUKT7hjOc

qekiqi
02-04-10, 16:56
qysh e mir adelina kur ka shku me enver sekiraqen
po enver sekiraqa dihet kush esht ai , mafi jan mafi te perziem me shkie e katastrofa krejt mafi hesapi lidhje me shkie kjo far kullerke e prishtines

DEA
02-04-10, 18:07
qysh e mir adelina kur ka shku me enver sekiraqen
po enver sekiraqa dihet kush esht ai , mafi jan mafi te perziem me shkie e katastrofa krejt mafi hesapi lidhje me shkie kjo far kullerke e prishtines

Kur i njeh gabimet dhe meson nga to edhe i falen. Jo gjithekush i njeh gabimet apo pranon se gabon!

Fshatari
02-04-10, 19:04
Paj gjynah me lane vetem qaty ne dhome qysh po na tregon uēk-ja! Qysh s'duel asnje burre i mire me shoqerue e me ia hjek merzine kesaj zeshkaneje ...!

Legend
02-04-10, 23:37
[QUOTE=uck_aksh]kengetare e mir por jo edhe aq sa flitet se interesi e pasuris i ka sjell probleme dhe humbje te njerzeve rreth saj

kto foto jan te verteta

Montim i rrejshem qe u zbulua ne tetor 2007.Kush ka sy, e shef qe keto foto jane te montuara nga koncerti.Ende nuk kam pa femer qe rri ne dhome me fustan koncerti ! Meqe ra fjala,te gjitha keto gjera kane qene se pari objekt hetimi nga Hetuesia ne KS,pastaj Krimet Serioze,pastaj Gjyqi Suprem dhe me kerkesen e familjes Ismaili eshte bere expertiza ne Wien ku eshte vertetuar qe keto foto jane MONTUAR (!) ne Photo Canon ne Prishtine (madje,nese shikojme me kujdes hijet,shihet qe jane montime amatore).
Megjithate kjo qeshtje eshte dhene edhe ne RTK,KTV,TV21 dhe TopChanel (ne lajmet qendrore)ne ate kohe ku Gjyqi ka vertetuar qe e tera eshte montazhe.
Me vjen keq nga ata qe deshen ta njollosin,por kete here nuk piu uje.Dhe s`do pije asnjehere,sepse Adelina Ismaili nuk eshte i pari personalitet shqiptar qe eshte tentuar ti mvishen te paverteta.Kemi dhe personalitete tjera me te shquara qe pasi vdiqen u ndriqua jeta e tyre.
Fati i saj ishte qe eshte mjaft e menqur qe per te gjalle luftoi deri ne asht per te ndriquar te verteten (me ndihmen e babait i cili eshte shtetas austriak dhe qeshtjen e kaloi ne policine austriake).
Mos i futni veshet ne lesh ju qe e keni kuptuar qe keto gjera me vone u bene te ditura me fakte si te paverteta.

Legend
02-04-10, 23:44
Paj gjynah me lane vetem qaty ne dhome qysh po na tregon uēk-ja! Qysh s'duel asnje burre i mire me shoqerue e me ia hjek merzine kesaj zeshkaneje ...!
Qe de! Qe 500 vjet flasin per dofare "dashnoresh" te Adelines,qika del ne TV thote "Aman nese ekzistojne ata mashkuj,pse nuk me rexhistruan se paku me celular dhe ku jane qe te flasin?" ata gjera s`dalin se s`dalin,djemet i kane ra ne fije photoshopit e marojne foto prej qefit,e disa bluajne ende kashten.
Kishte thane njefare Lelola "Mbajma nene kopilin ti them kojshikes lavire,se e merr vesh qe lavirja jam une vet !"

Legend
02-04-10, 23:52
Adelina Ismaili: Jam e dashuruar nė...

Nė njė intervistė pėr KTV-nė, ikona e muzikės kosovare, Adelina Ismajli, ka folur rreth angazhimeve tė fundit, videoklipit, Kėngės Magjike dhe jetės private.

“Unė jam prononcuar pėr shtyp se relacioni im ėshtė Kosovė, Shqipėri, Belgjikė, Zvicėr, Gjermani,Francė etj., etj. Arsyeja pse nuk kam qenė qe njė kohė tė gjatė nė media elektronike ėshtė se nuk e kam ditur qė njeriu duhet tė jetė pėr gjithēka. Kur do tė kem pėr tė thėnė diēka,suksese konkrete dhe tė shumta,unė do tė jem aty dhe do tė flasim gjėra tė ndryshme”.

Adelina kohė mė parė lansoi vidoklipin e kėngės “Urdhri i ri Illyric”, kėngė qė u manifestua me gjyqe nėpėr Zvicėr pėr shkak tė ankesave tė qarqeve serbe.

“Kam realizuar kėtė videoklip qė ka nisur si shaka dhe nuk ka qenė diēka primare pėr mua, mirėpo pasi filluam unė kam punuar me shumė pėrkushtim.Faleminderit Zotit, nuk vėrehėn difektet sepse gjėja e parė kanė qenė temperaturat -30. Xhirimet e klipit janė bėrė nė Francė kurse montimi nė Shkup. Mė duhet tė sqaroj diēka pasi qė flas per Ilirinė dhe bėj montimin nė Shkup.Asnjė studio nė Francė dhe nė Zvicėr nuk ishte e lirė para dy muajve dhe u detyrova qė montimin ta bėj nė Shkup. Montimin e kam bėrė vet”.

“A kam pritur tė fitoj nė Kėnga Magjike? Jo, jo. Nė momentin qė kam arritur nė Shqipėri, mediat kanė folur pėr fitoren time, dhe e kam thėnė: 'Ju betohem se vendet e para do tė mund ta shkatėrronin karrierėn time'. Thjesht,do kuptohej si montim apo blerje e ēmimit.Unė e kam ditur se do tė ndodhė, por nuk e kam menduar se gjysma e kolegėve do tė votojnė me pikė tė plota pėr mua. Kėnga ishte perfekte, gjithēka ishte perfekte. Do tė doja t'i pėrkushtohesha mė shumė paraqitjes skenike,edhepse unė e kam fituar Shqiperinė nė momentin qė u durtrokita mė sė shumti dhe morra epitetin Divė nga Ardit Gjebrea”, ka thėnė kėngėtarja duke premtuar koncerte gjatė verės nė Kosovė.

E pyetur pėr ndonjė tė re nė jetėn e saj private, Adelina u pėrgjigj me ironi: “Tė gjithė presin diēka nga jeta ime private. Po, jam e dashuruar nė motorėt e aeroplanit sepse jeta ime private mė shumė ėshtė nė aeroplan se sa nė tokė”.

LABI
03-04-10, 01:42
Makinerija modernitetit kujdeset vetem per konsumin ...Menyra me e mire qe nje produkt te plasohet dhe te konsumohet ne treg eshte sensacioni... E qe zakonisht permbajtjet mediale me s 'shumti terheqin (konsumuesit e permbajtjeve te tyre) nepermjet kontraverzioneve dhe skandaleve !!

qekiqi
03-04-10, 19:12
Paj gjynah me lane vetem qaty ne dhome qysh po na tregon uēk-ja! Qysh s'duel asnje burre i mire me shoqerue e me ia hjek merzine kesaj zeshkaneje ...!

jo zeshkane po me hesap magjupe ish shyptarja me kon qashtu qaso ftyre nuk ka munsi
veq magjupe po doket veq pa mu na mi kqyr ekstra krejt dallohet qajo adelina as facen e shyptarit se ka hiq kurkun
veq gjak i magjupes duhet me kon jom i bindun qe qashtu qysh po thom osht
s ka fjal edhe merrja gjakun mos dalt qashtu
gjakune magjupes e ka nuk ka munsi me kon shytptare ajo

Legend
03-04-10, 22:34
jo zeshkane po me hesap magjupe ish shyptarja me kon qashtu qaso ftyre nuk ka munsi
veq magjupe po doket veq pa mu na mi kqyr ekstra krejt dallohet qajo adelina as facen e shyptarit se ka hiq kurkun
veq gjak i magjupes duhet me kon jom i bindun qe qashtu qysh po thom osht
s ka fjal edhe merrja gjakun mos dalt qashtu
gjakune magjupes e ka nuk ka munsi me kon shytptare ajo

Po deee,per qato eshte e para qe u kujtua me kendu per Illyricum sepse eshte "maxhupe".
Mbasi paske vendos me u marr me gjenezen e Adelina Ismaili-t,qe merre nje info te vogel:
Adelina Ismaili eshte mbesa e Nasuf Balsha-s.Dhe nese nuk ke haber kush eshte familja Balsha nga Shkodra,shko deri ne Ulqin ne Komune dhe pyet prone e kujt ehte Kulla e Balshave dhe ne Shkoder te kujt kane mbetur tokat e kesaj familje ;) .
Shko edhe dri ne google.com dhe lexo kush ishin familja Balsha dhe cfare roli luajten ne luften e Skenderbeut.
Ty te kuptoj,por nganjehere nuk e kuptoj Adelinen pse kendon shqip e me shqip tuj kan me ja kris maxhupqe si tana tjerat.BAH!

Zeqiri
04-04-10, 11:58
oqekiq ojarani ijem ma more mos nakesh adelinen se mae miar asht adelina ska be me ta hiq pllum asht dylber asht diell asht gjithqka asht adelina poveq kurpo e shoh netelevizor zemren ma knaq se kur knon shpirtin ma gzon ajo asht kralice be ma emira prej krejt qiakve te kosoves e tshipnise ska me at hiq rreze ban si mekan dilli ajo po nanxen merrezet eveta hezoti erujt jarabi

niemand
06-04-10, 12:41
oqekiq ojarani ijem ma more mos nakesh adelinen se mae miar asht adelina ska be me ta hiq pllum asht dylber asht diell asht gjithqka asht adelina poveq kurpo e shoh netelevizor zemren ma knaq se kur knon shpirtin ma gzon ajo asht kralice be ma emira prej krejt qiakve te kosoves e tshipnise ska me at hiq rreze ban si mekan dilli ajo po nanxen merrezet eveta hezoti erujt jarabi

Ta q... msusen e gjuhes shqipe qe tka msue po qysh si ka ardh marre me lshu qisi trullani qe mos me dite t'pakten as shkrim.

Turp per shkollat shqipe qe japin deftesa tipave si puna e jote.

Zeqiri
06-04-10, 23:55
per kalimtarin e rastit niemand

---------------------------------------
aiiiiiiii bedost mos unervozo senuk ukan msuse veq msus edhe une ekum kry shkollen neper podruma o bacok nuk dij mamire edhe ngelaq jum kan tash cka meba a mem myt mua jobe shokit mos hi ngjynah setyben ban edhe nukjam be bash trullan qeum paske than valla marre per ty ishkollum kishe e mem than ashtu bollkeq veq nejse cka meba thuj cka tdush nera ejote une sdi mukacafyt menjerz jo pasha neren jam njeri edhe meshnet shum ilig skam vlla shkoll mashum qishtu pehupi kohen kapak qitu po une singuci asnuk iofendoj njerzit zot mos eban tung

Neriton
01-07-10, 17:48
Menoj qe i ka buzt plot silikon.

Arb
01-07-10, 22:07
Eshte hargju...

murrizi
01-07-10, 23:19
Eshte hargju...
Arb veq tė sqarohemi a !
Mund tė ma shajsh Pdk-en,
Mund tė mė quash Kuqalosh,
Mundė tė ma burgosėsh edhe Tėrnaven po deshe.....
Veq Adelinen mos ma prek Jarani jem !
Mos ma prek Adelinen se shkrihet ktuhja por edhe atjehja !!!

shfletuesi_
01-07-10, 23:22
Kush eshte Adelina Ismajli !? Desha te shkruaj pak per te ama spo e njoh.

murrizi
01-07-10, 23:29
Kush eshte Adelina Ismajli !? Desha te shkruaj pak per te ama spo e njoh.

Nuk e njef, pse a po quditesh a ?

Por unė tė kėshilloj qė tia dėgjosh vetėm kėngėt, dhe mė beso qė kan pėr tė mjaftuar sa pėr tė patur njė parandjenjė njohėje pėr tė.

Por sidoqėtėjetė mos kujto qė je edhe aq vėshtirė pėr tu "kapur" ndoshta nga unė e disa kėtu.... por Ade ka dorėn, pardon kėmbėn e gjatė shumė :wink:.

hahahahahaha..............

shfletuesi_
01-07-10, 23:32
Nuk e njef, pse a po quditesh a ?

Por unė tė kėshilloj qė tia dėgjosh vetėm kėngėt, dhe mė beso qė kan pėr tė mjaftuar sa pėr tė patur njė parandjenjė njohėje pėr tė.

Por sidoqėtėjetė mos kujto qė je edhe aq vėshtirė pėr tu "kapur" ndoshta nga unė e disa kėtu.... por Ade ka dorėn, pardon kėmbėn e gjatė shumė :wink:.

hahahahahaha..............


Valla 1 te gjelbert desha me ta jap po spo me punon se di pse ama jo ne kete postim po ne nja ma lart se ky... hahahahaha Po me thot spred som reputacion dikun tjeter po njejt perseri.

E pernime Adelina nuk ish njeri more hera e para kur shkova ne prishtine ishte viti 1995 me sekursion atehere e njifsha me kengen Edhe ne Kosove si ne vende tjera her bjen shi e her fryn era.

E pava pikerisht si sot me kujtohet te bulevardi klinton sot qe eshte edhe me do shok qy qy adelina ajo na degjoj edhe kur kaloj nga ne na tha paskit lind ne naten e madhe.. Jo spo du me than kurgja me keta ve qpo du me than qe menja madhe ta kan.......... Dertin :)

roadrunner
02-07-10, 11:35
Femer budallic

Makresh
02-07-10, 12:39
Eshte qik e shkullume

shfletuesi_
02-07-10, 12:46
Eshte qik e shkullume

Veq HUNA se len me hanger bari.

Makresh
02-07-10, 13:27
Veq HUNA se len me hanger bari.

:tongue:

Idila
02-07-10, 13:58
Femer budallic
hahahahhaaa...

Neriton
02-07-10, 14:04
Kush eshte Adelina Ismajli !? Desha te shkruaj pak per te ama spo e njoh.


Ni femen fort e bukur,veq e qet veten shum poshte.

shfletuesi_
02-07-10, 14:09
Ni femen fort e bukur,veq e qet veten shum poshte.


Pse po e qitka veten ajo shume poshte more !?

Arb
02-07-10, 15:17
Arb veq tė sqarohemi a !
Mund tė ma shajsh Pdk-en,
Mund tė mė quash Kuqalosh,
Mundė tė ma burgosėsh edhe Tėrnaven po deshe.....
Veq Adelinen mos ma prek Jarani jem !
Mos ma prek Adelinen se shkrihet ktuhja por edhe atjehja !!!

Edhe hisen teme te kesaj Ismaljes, hajrin ia pafsh!

E shkefsh, me te shnosh!

DEA
02-07-10, 23:32
Veq HUNA se len me hanger bari.

.................................................. .

teutaA
02-07-10, 23:35
Rugov e Adelin nje her ka ba nana edhe pse kete te dyten smuj me kuptu pse u shenderru ne kengetare e kafeve me ter ate fam qe ka:mad:

Diana007
02-07-10, 23:44
Iiii qa o gjith kjo zhurem, shum lehte ne ditet e sotit kur nje kengetare nuk te pelqen e mos me ngu ,,,, ndrro porogramin e shifni diqka tjeter,,, nuk eshte si tyneher vetem RTP-ja qe vetem ate kemi pas.


Ps. E pazavendesushme ne Kosove eshte.:smile:

murrizi
03-07-10, 10:53
Iiii qa o gjith kjo zhurem, shum lehte ne ditet e sotit kur nje kengetare nuk te pelqen e mos me ngu ,,,, ndrro porogramin e shifni diqka tjeter,,, nuk eshte si tyneher vetem RTP-ja qe vetem ate kemi pas.


Ps. E pazavendesushme ne Kosove eshte.:smile:

:smile: e edhe mė gjėrė nė Shqiptari, do tė shtoja !!! (kuptohet si e ke thėnė ti Dian, jo pėr shijen e gjithsecilit).

Pasi tė ejmi kėtu ja pak Adelin pėr adhuruesin e mirfilltė, "edhe tė tjerėt" mund ta shijojn pak.

http://www.youtube.com/watch?v=POdj2G9Qpb0

Oqeani
03-07-10, 15:06
Rugov e Adelin nje her ka ba nana edhe pse kete te dyten smuj me kuptu pse u shenderru ne kengetare e kafeve me ter ate fam qe ka:mad:


Eh si nuk e din moj - aty luhet biznesi !!!! CD nuk blene kush, as ne koncerte nuk ka shije sepse shkohet me familje - e ne kafe shkojne shipja - ( nje shkalle me lart 1. 000 evraaaaaaaaaaaa- dy shkalle - 2.000 evraaaaaaaaa - a nuk e din ti kete a - nuk eshte llaf muzike aty - por .... hajt Teuta se e din Adelina ēfar truri kemi ne .... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Makresh
03-07-10, 16:24
Pse po e qitka veten ajo shume poshte more !?


Bari de me honger.

Legend
12-07-10, 05:45
Zonja dhe zoterinj.Kam nderin t`ju informoj qe zonjusha Adelina Ismaili se shpejti me album internacional.Pas promovimit te DVD ne Zvicer,France dhe Gjermani dhe shitjes se pare te tirazhit,koncerteve ne USA ku mysafir pati Aurela Gace-n dhe Tony Dovolani,show ne Europe ku me mjeshrtri perfomoi ne piano dhe u be pjese e MediaMarkt,Adelina Ismaili lidh kontarate me Universal Records per editim te albumit ne Europe,album i cili po punohet ne France dhe Zvicer.
Keto dite zonjusha Ismaili po zhvillon turneun ne Ballkan,dhe pas emisioneve ekskluzive ne RTK,KTV,KLAN TV,TOP CHANEL dhe TV21 ku patem rastin te shohim konferencen per shtyp ne MediaMarkt-Zurich me c`rast Ismaili promovoi 3 kenget e reja,konference e cila u transmetua ne televizionet shqiptare,Ismaili pregatit kenget e reja ne bashkepunim me nje nder emrat me te spikatur te show-biznesit boteror ne lemin e muzikes Pop,emer te cilin nuk do ta zbuloje.
Ne nderkohe,siq shprehet ajo,"jam e kenaqur qe badihavgjinjte ende kane kohe te mbajne gajlet,sepse kete here u kam thyer turinjte pergjithmone".
Ismaili gjithashtu tha se "Me ne fund arrita te jem numri nje i muzikes moderne shqipe,siq e tha Ardit Gjebrea dhe ju siguroj qe se shpejti te gjitha sherbimet qe jane marrur me mua do te kene te siguruar denimin adekuat dhe leximin per sukseset e mia internacionale".
Shprehu pelqimin e saj per kengen e re te Aurela Gace dhe tha "Po te kisha kenduar une me jevg,do me kryqezonin shqipfolesit.Kenaqem qe Aurela arriti te bej hit mbareshqiptar me muziken jevge,pa guxuar kush te hap goje kunder saj.Ajo eshte grua e suksesit"
URIME ADE,MOS NA E HARRO RUGOVEN NE FRANCE.

shfletuesi_
12-07-10, 07:30
Sikur Adelina te mos ishte ne Kosove do kishim nje Rrospi me pak ne Kosove :D

teutaA
12-07-10, 08:21
Sikur Adelina te mos ishte ne Kosove do kishim nje Rrospi me pak ne Kosove :D


hahahhahahhaha o selak :tongue:

shfletuesi_
12-07-10, 08:43
hahahhahahhaha o selak :tongue:


A po pret ta lavderoj kete a... jo vetem kete po asnje femer kosovare nuk eshte kengetare por jan lavi.. :) Ne perjashtim te disave.

Makresh
12-07-10, 08:44
Ahahahahaa,... qy n'MediaMarkt,...po pse nuk shkoi n'InterDiscount a ne Lidl, jam i sigurt qe ja kishin be me lir ? :biggrin:

Idila
12-07-10, 09:13
Ahahahahaa,... qy n'MediaMarkt,...po pse nuk shkoi n'InterDiscount a ne Lidl, jam i sigurt qe ja kishin be me lir ? :biggrin:
lol... Dreqi ta honkt veshin ty! :P

Makresh
12-07-10, 12:00
lol... Dreqi ta honkt veshin ty! :P

Jo se m'shurdhon dreqi tani :biggrin:

teutaA
12-07-10, 17:43
A po pret ta lavderoj kete a... jo vetem kete po asnje femer kosovare nuk eshte kengetare por jan lavi.. :) Ne perjashtim te disave.

ahhahahhah tek qe jemi popull injorat i kemi punet mir:eek:

teutaA
12-07-10, 17:50
per kengetare internacionlae spo them qe ska fam e nuk mundet em kan por za ska aty le te ja lshon dafines e per kengetare qe ka ba ndryshime te mdha ne kulturen kosovare po hallall i koft edhe perkunder qe ka qen femer vetem me nje nene e dy motra prap ka ba boomm pak kohve te fundit prej tragjedis qe pat ne jeten e saj private mendoj qe nuk eshte si me par disi me duket qe ka deshir te urrehet dhe paraqitja e saj skenike i ka kalu normales thjesht nje nderrim menagjimi do i kishte be mir opsss kafshata e madhe te mbetet ne fyt me e mir ishte si nje lepabren e trojeve shqiptare mos te lyp me shum :smile:

shfletuesi_
12-07-10, 17:58
ahhahahhah tek qe jemi popull injorat i kemi punet mir:eek:


Nese mendon qe nje kengetare eshte e mire se si pozohet ajo gjysem lakuriq apo krejt lakuriq ketu ke te drejt se Adja eshte numer Uane :P E sa i perket kengetare ja po ti ceku vetem disa qe jan kengetare.


Elsa Lila- Eshte Gjenerat edhe me e re se Adja por kjo ka Ze edhe ka trup dhe suksesin e saj e ka arit me pune dhe jo me pisllkeqe si adja.. suksesi i ades u arit ama u shua sepse kjo lakuriqsia ja humbet edhe suksesin.


Elsa Lila ku eshte sot :) Nuk ka nevoj te zhvishet e pozohet hiq. :tongue: E mora shembull Elsen se ka keso tjerash mjaft e jo bash mjaft sepse eshte veshtir ti gjesh dhe mundesh ne gishta ti numerosh.

E keso si adja te gjej sa te duash me shliper vetem shko ne klube nates gjen edhe ja rregullon zerin pastaj me kompjuter i o a e ... :D hajde shnejte


Adja ska mbet per asgje.

teutaA
12-07-10, 18:05
Nese mendon qe nje kengetare eshte e mire se si pozohet ajo gjysem lakuriq apo krejt lakuriq ketu ke te drejt se Adja eshte numer Uane :P E sa i perket kengetare ja po ti ceku vetem disa qe jan kengetare.


Elsa Lila- Eshte Gjenerat edhe me e re se Adja por kjo ka Ze edhe ka trup dhe suksesin e saj e ka arit me pune dhe jo me pisllkeqe si adja.. suksesi i ades u arit ama u shua sepse kjo lakuriqsia ja humbet edhe suksesin.


Elsa Lila ku eshte sot :) Nuk ka nevoj te zhvishet e pozohet hiq. :tongue: E mora shembull Elsen se ka keso tjerash mjaft e jo bash mjaft sepse eshte veshtir ti gjesh dhe mundesh ne gishta ti numerosh.

E keso si adja te gjej sa te duash me shliper vetem shko ne klube nates gjen edhe ja rregullon zerin pastaj me kompjuter i o a e ... :D hajde shnejte


Adja ska mbet per asgje.

elsa lila ka arrit si nje italiane e neve na ka mbet te mburremi me te pasi qe vjen nga shqiperia edhe mos harro se me kultur e edukat shqiptaret e shqiperis jan shum para neve kosovarve kshtu qe ne kohen kur adelina ka kendu ti e un kemi pas shanc me ngu veq dragana mirkoviqin e snezana babiqin e nje kaset nga adelina ka qen per neve dhurata me e mir qe nje kengetar ka mund te ju bej njerzve nga kosova ne ate koh e sot ke te drejt ta kritikosh as un nuk pajtohem me paraqitjen e veshjen e saj skenike kohve te fundit :smile:

shfletuesi_
12-07-10, 18:19
elsa lila ka arrit si nje italiane e neve na ka mbet te mburremi me te pasi qe vjen nga shqiperia edhe mos harro se me kultur e edukat shqiptaret e shqiperis jan shum para neve kosovarve kshtu qe ne kohen kur adelina ka kendu ti e un kemi pas shanc me ngu veq dragana mirkoviqin e snezana babiqin e nje kaset nga adelina ka qen per neve dhurata me e mir qe nje kengetar ka mund te ju bej njerzve nga kosova ne ate koh e sot ke te drejt ta kritikosh as un nuk pajtohem me paraqitjen e veshjen e saj skenike kohve te fundit :smile:


Shuj bre se ti smerr vesh nga arti aq me shume nga moda dhe stili i adelines.

Elsa Lila ka arit fame si Elsa Lila dhe si Shqiptare ka fitu qmime ne feestivalin 3 vjet radhazi dhe do fitonte prap po te merrte pjese. Elsa Lila eshte Artiste qe Adelina nuk i afrohet as deri te zogu i kames.


E vertet ajo qe thua ti se nuk kemi pas shance jo qe skemi pas shance por une qiftes se adelines si jepi shance :)

teutaA
12-07-10, 18:25
Shuj bre se ti smerr vesh nga arti aq me shume nga moda dhe stili i adelines.

Elsa Lila ka arit fame si Elsa Lila dhe si Shqiptare ka fitu qmime ne feestivalin 3 vjet radhazi dhe do fitonte prap po te merrte pjese. Elsa Lila eshte Artiste qe Adelina nuk i afrohet as deri te zogu i kames.


E vertet ajo qe thua ti se nuk kemi pas shance jo qe skemi pas shance por une qiftes se adelines si jepi shance :)

ahhahahah mos u bo injorant me ul suksesin e bashkombases tende :wink:

edhe nje her mos harro se shqipetaret e shqiperis jan me dekada para neve me kultur sdo te thot qe jan shqiptar e jemi njejt me beso shqiperia eshte vetem nje nder ato shtete e kulturuara qe kemi per rreth asgje artistet nga kosova skan te bejn me artistet nga shqiperia:smile:

shfletuesi_
12-07-10, 18:34
ahhahahah mos u bo injorant me ul suksesin e bashkombases tende :wink:

edhe nje her mos harro se shqipetaret e shqiperis jan me dekada para neve me kultur sdo te thot qe jan shqiptar e jemi njejt me beso shqiperia eshte vetem nje nder ato shtete e kulturuara qe kemi per rreth asgje artistet nga kosova skan te bejn me artistet nga shqiperia:smile:


:smile: :) Arti i muzikes dhe arti i Modes kan dallim shume ne mes vete.

elvio
12-07-10, 23:06
asgje

nje fizik i bukur,kur kish freski ne ate fizik,pasi nga kenget e saj pak pelqej-mos them fare

Oqeani
12-07-10, 23:39
Nuk kam kohe ....

murrizi
13-07-10, 01:51
Nė minibusin qė frekuenton rrethin e Tirones me qendrėn kishte ca ditė qė dy goca dhe njė plak qarkullonin nė tė njėjtėn kohė.
Gocat si pėr sherr parfumoseshin deri aty sa ska mė, plaku qė nuk ishte mėsuar me aroma tė tilla i pengonte sa ska.
Njė ditė prej ditėsh su durua dhe vendosi tu thotė:
,,Pse mi goca spėrkateni kėshtu me kso limonesh, su durohet era ?!˝
Gocat pasi shikuan njėra tjetrėn, kujtuan lekėt e shumt qė kishin dhėnė pėr Chanelin e fundit,e u erdhi edhe koha tė dilnin nga aty nuk harruan t'ia kthenin plakut:
,, Ik or xhaj se nu merr vesh ti ˝

Tė nesermen po ashtu nė tė njėjtin bus, tė njėtit personazhe.
Plaku u kujtua si t'u hakmerret pėr diten e djeshme gocave, por s'gjente fjalė.
Papritmas i brofi mendja e ja futi pordh...
Gocat zun hundė e gojė derisa u erdhi koha tė hapen dyert pėr tė dalur dhe i thanė:
,, Mo mor xhaj se na flliqe ˝
Xhaja ja bėri:
E po mi goca edhe ju s'merrni vesh, vajti fasulja nė treg 500 lek.

P.s.
Nga ky tregim na mbetet tė gjejm vetėm kush pati tė drejtė, e kush jo !!!

Antika
22-08-10, 13:33
..e mire boll veq pak zaif!

Arb
22-08-10, 14:09
Gabelice...

Qika^Me^Kule
22-08-10, 14:30
Gabelice...

Aaghaghaghaghaghghaaghaghagh valla bre Arb dhe ti cka je ba... don me dale problem i madh ore ti... :biggrin:

Jo une tash nuk po jepi mendimin tim se jam tu agjeru e mbas ramazanit ju tregoi...

Legend
09-12-10, 15:24
10 momentet qe krijuan Festivalin Kombėtar tė Radio Televizionit Shqipėtar nė njėzet vitet e fundit.Adelina Ismaili, njėra nga dhjetė artistet qė ndikoi ne krijimin e Festivalit mė tė madh mbarėshqiptar.E di, e kuptoj, qė shumė prej jush do tė qeshnin,... nėse do t'ju tregoja qė 20 vite mė parė, ishte pothuajse e pamundur tė seleksionoheshe pėr tė hyrė nė garėn e Festivalit tė Kėngės nė RTVSH. Pėrveēse niveli artistik i kėngės, i krijuesve e interpretuesit kėrkohej tė ishte i njė niveli tė lartė, duhej dhe tė kaloje nėn skanimin dhe aprovimin e njė grupi tė caktuar njerėzisht, tė cilėt vendosnin fatin tėnd tė ardhshėm. E nėse tjetėrkund fati nuk mund tė blihet, nė korridoret e festivalit ai haptazi shitej me para, “mish” e inate personale. Era e demokracisė, ashtu si gjithēka tjetėr, kishte prekur dhe aktivitetin mė tė madh tė muzikės sė lehtė, i cili nė mėnyrė konstante ka shėrbyer si njė pasqyrė e ndryshimeve shoqėrore nė vend. Midis kėngėve dhe prezantuesve, e nėn vargjet pėr partinė e shoqėrinė socialiste artistėt mė tė talentuar shqiptarė pėrcillnin njė pjesė tė trendeve botėrore nė vendin tonė tė izoluar. Ishin unik, tė kėngėt e tyre vazhdojnė tė dėgjohen me tė njėjtin pasion edhe sot. Ishte festivali qė mblidhte familjet shqiptare pėrpara ekranit tė vogėl, pjesė e festimeve tė fundvitit, tempulli i muzikės moderne. Sot, gjėrat kanė ndryshuar. Pavarėsisht se falė jetėgjatėsisė, vazhdon ende tė jetė njė prej festivaleve mė tė rėndėsishėm pėr shqipet, cilėsia dhe vlera e tij ka kohė qė ėshtė shndėrruar nga floriri nė ndryshk. Ajo ēka ka mbetur nga ky festival, ėshtė historia e tij dhe nostal- gjia pėr vitet kur kėndoheshin valset e lumturisė. Nėpėrmjet kėtij shkrimi, ne po sjellim 10 momentet mė kryesore tė kėtyre 20 viteve tė fundit, qė sollėn ndryshimet pėr mirė apo pėr keq e qė e shndėrruan festivalin e dhjetorit nė festivalin e acartė, tė cilin kanė frikė t'i afrohen dhe emrat mė tė njohur tė muzikės, emrat qė u zbuluan pikėrisht nga kjo skenė, sepse shpesh herė ka treguar se po ashtu siē ia dhuroi respek- tin dhe adhurimin e publikut, ia mori nėmėnyrėn mė ofenduese.

Kur u zhvesh Adelina ėshtė njė nga ato momente, tė cilat tė gjithė e mbajnė mend se ku kanė qenė e ēfarė po bėnin. Ne ishim duke ndjekur festivalin dhe teksa filluam tė lėviznim pak nėn ritmin supercool tė kėngės “Zemrėn nuk ta fal”, po qeshnim sesi nė bluzė kishte tė stampuar Hash pėr Dash, e teksa ajo zhduket pas skene... rikthehet nė tė brendshme dhe njėfustan tė hollė transparent. Dukej sikur koha ndali dhe nuk po na besohej qė kėngėtarja nga Prishtina bėri atė qė ne po mendonim se bėri.Ishte njė interpretim i guximshėm jo vetėm pėrskenėn shqiptare, por dhe atė botėrore (Vite mė vonė, njė interpretim i tillė i Britney Spears ēmendi median amerikane). Vazhdon tė mbetet njė prej interpretimeve mė tė mira nė “F.K RTVSH”, i cili e bėri Adelinėn po aq tė njohur nė Shqipėri, sa edhe nė Kosovė.

Legend
09-12-10, 15:25
Adelina Ismaili, zyrtarisht shqiptarja e parė nė rrjetet zyrtare Europiane dhe Amerikane tė Internetit.

Albumi "Best of Adelina Ismaili" doli nė shitje nė rrjetet Evropiane dhe Amerikane tė internetit pėr Download sikur ITunes, Fnac, VirginMega, Emusic, Amazonmp3, NokiaMusicStore, Napster, Deezer, Usiwave, Songrila,etj.
Duke arritur qė virtuelisht tė mbulojė pėrveq tregut Europian, edhe atė Amerikan, Adelina Ismaili ėshtė shqiptarja e parė me album online nė tė gjitha shtetet Europiane dhe Amerikane!!!

Legend
09-12-10, 15:32
Adelina Ismaili publikon punėn e parė me zviceranė

Adelina Ismajli edhe pse i ka qėndruar pak si larg skenės muzikore, ėshtė duke punuar pėr kėngė tė reja. Kėngėtarja, e cila tash e dy vite ėshtė larguar nga Kosova ėshtė duke pėrfunduar shumė projekte per tregun internacional, tė cilat pritet t'i zbulojė dalėngadalė.

Adelina ėshtė nė prag tė realizmit tė njė kėnge tė re realizuar nė bashkėpunim me njė ndėr DJ mė tė njohur nė Europer, Mr. P!NK, pas njė oferte qė thuhet t'ia kenė bėrė vetė producentėt zviceranė kėngėtares nga Kosova.

Tashmė ėshtė paralajmėruar promovimi i bashkėpunimit me MR. P!NK., qė do tė bėhet me 24 dhjetor, nė njė nga diskotekat mė tė njohura zvicerane.

Adelina Ismaili ne tregun zviceran.

Kėngėtarja Adelina Ismajli pritet qė shumė shpejt tė vijė me njė krijim tė ri, i cili do tė promovojė bashkėpunimin e saj tė parė me njė shtėpi tė njohur franko-zvicerane.
Sipas burimeve tė afėrta me kėngėtaren Ismajli, pritet qė ky bashkėpunim tė bėhet shumė shpejt publik edhe nėpėr media tė ndryshme zvicerane.

“Adelina Ismajli do ta bėjė publik shumė shpejt bashkėpunimin e parė me njė kompani tė njohur tė show-bizz'it zviceran nė fushėn e muzikės house-electro”, ka thėnė ky burim pėr Express Rozė.

Sipas tė njėjtit burim, bėhet fjalė se producentėt zviceranė i janė ofruar vetė primadonės sė muzikė moderne shqipe.

Burimi po ashtu ka shtuar se Adelina Ismaili vazhdon tė mbetet njėra prej kėngėtarėve mė tė kėrkuara kėtė vit nėpėr diasporė, sidomos pėr festat e fundvitit.

“Kėshtu ajo pritet qė tė kėndojė nė shumicėn e diskotekave tė njohura tė nė Evropė, pra jo nė Kosovė. Vetė angazhimi i saj me njė produksion franko-zviceran ka bėrė qė edhe kėtė vit ajo mos tė jetė nė Kosovė, por jashtė' , ka thėnė nė fund burimi.

Legend
09-12-10, 15:38
10 Artistet mė me Influence ne Shqiperi
Adelina Ismaili,artistja me influencėn me te madhe ne artin shqip

1. Adelina Ismajli
Nėse ka njė kėngėtare nė Shqipe qė meriton tė quhet “Pop Icon” ėshtė pikėrisht Adelina. E kopjuar nga tė gjithė, me provokimet dhe tendencat e saj pėr t’i sjellė publikut shqiptarė atė ēka gjithmonė ėshtė dukur si e paarritshme,Adelina i ka bėrė t’ju bjerė goja nė tokė shumė njerėzve. Kur shumica e kėngėtarėve tė sotėm, ishin ende nė shkollė tė mesme dhe e ndiqnin nėpėrmjet televizorit, kėngėtarja kėrcente me publikun e “Festivalit tė Kėngės nė RTVSH”, u zhvesh nė skenėn e tij dhe i dėrgoi njė “F.U” tė madhe serbėve dhe rusėve. Ajo tashmė ėshtė shndėrruar nė masėn kryesore tė matjes sė famės nė Shqipe, dhe nė forume, ku gjithmonė suksesi i njė kėngėtareje tė re peshohet me suksesin e Adelinės.

2. Ardit Gjebrea

Influenca e Arditit nė tregun muzikor shqiptar ėshtė mė se e kuptueshme. Pėrveēse kėngėtar dhe kompozitor, Arditi ka nėn firmėn e tij njė spektakėl tė pėrjavshėm dhe festivalin mė tė suksesshėm nė Shqipe. Mjafton qė tė ketė dėshirė tė bėj dikė tė njohur dhe… abrrakadabrra!

Rasti mė i fundit ėshtė ai i Juliana Pashės, e cila, pavarėsisht se mjaft e njohur nė qarqet muzikore, nuk gėzonte tė njėjtin sukses nė publikun shqiptar. Sot, njė Eurovizion mė vonė, Juliana ėshtė njė prej kėngėtareve mė tė njohura nė vend, pritet tė realizoj njė album tė ri dhe pretendente pėr ēmimin e madh tė edicionit tė ri tė “Kėnga Magjike”. The Power of Gjebrea!

3. Flori Mumajesi

Pyet ēdo kėngėtar me kė do tė bashkėpunojė dhe nga tė gjithė do tė dėgjosh se duan tė bėjnė kėngė me Florin. Nėse dikush nuk tė thotė kėshtu, ndodh pasi mund tė jetė refuzuar nga Mumajesi
Arsyeja qė ėshtė kaq i kėrkuar, ka tė bėjė me faktin se pothuajse ēdo kėngė e tij shndėrrohet nė hit. Flori i njeh mirė kėrkesat e publikut shqiptar dhe gjithmonė i servir atė qė kėrkon pėr momentin. Ndryshueshmėria nė ritmet muzikore dhe shumėllojshmėria e gjinive muzikore, nė tė cilat ai kompozon, e kanė veēuar atė nga kompozitorėt e tjerė. Gjithashtu, ai njihet pėr “syrin” e mirė nė spikatjen e talenteve tė reja, duke bėrė tė suksesshėm shumė prej kėngėtarėve tė rinj nė Shqipe.


4. Armend Rexhepagiq & Aida Baraku

Tė gjithė nė Kosovė e dinė, se kur duan tė realizojnė njė kėngė me tekst dhe muzikė perfekte, duhet tė drejtohen tek Armendi dhe Aida. Pas njė karriere tė gjatė sė bashku, ata vazhdojnė tė mbeten njė prej ēifteve mė kreativ dhe mė profesionalė nė tė dyja anėt e kufirit. Kompozimet e tyre janė gjithmonė tė vlerėsuara maksimalisht, si nga kritikėt edhe nga publiku dhe gjithmonė janė shquar pėr pėrzgjedhjen e artistėve qė nė vitet pasuese do tė shquhen pėr vlerat e tyre artistike nė skenėn shqiptare.5. Besa Kokedhima

Besa ėshtė nga ato kėngėtare, zėrin e sė cilės tė ndodh rrallė ta dėgjosh. Ėshtė nga ato kėngėtare qė asnjėherė nuk ka pėrdorur (zh) veshjet ( si shumė kėngėtare tė tjera) pėr tė rrokur zemrat e publikut.
Shumė shpejt, kėngėt e saj janė kthyer nė hite dhe kanė rezultuar tė suksesshme. I tillė ėshtė dhe hiti i fundit, nė tė cilin ajo ka zgjedhur tė ketė si bashkėpunėtore kėngėtaren kosovare, Jehona Sopin.6.Aurela Gace

Askush mė mirė se Aurela nuk ka arritur tė kalojė nga muzika, pop, nė baladė, folk, hip-hop, dance etj., apo tė pėrshtatet (me) dhe tė respektohet si nga brezi i ri ashtu dhe nga brezi i vjetėr i kėngėtarėve.

Me pamjen dhe ritmet e saj gjithmonė nė ndryshim, ajo ėshtė padyshim njė prej emrave mė tė respektuar dhe mė me influencė nė muzikėn shqiptare e tė mos harrojmė…dhe njė prej kėngėtareve mė tė ndjekura nė Shqipe, e cila mban rekordin e mbi 3milionė shikuesve nė “YouTube”.7.Getoar Selimi (Tingulli 3nt)

Getoari pėrveēse njė prej krijuesve mė tė mirė dhe mė tė suksesshėm tė hip-hopit nė Shqipe, ėshtė shndėrruar dhe nė njė prej personazheve qė shėrbejnė pėr tė “mjekuar” karrierėn artistike tė njė kėngėtari.

Shumė artistė, tė cilėt dėshirojnė tė “merren mė seriozisht” nga publiku dhe qė kėrkojnė njė rikthim nė karrierėn muzikore apo tė thyejnė pak monotoninė e ritmeve tė tyre i drejtohen…Getoarit! E ai asnjėherė nuk ka zhgėnjyer! Bashkėpunimet me emra tė njohur si Elvana, Nora, Ēiljeta, Ermali, Genta, kanė bėrė qė kur vjen puna pėr duete…emri i tij tė jetė i pari nė listė8.Fadil Berisha

Shumė prej jush e njihni Fadil Berishėn si fotografin e njohur, qė dėrgon mė tė bukurėn shqiptare nė “Miss Universe”, por ju nuk dini qė Fadili ėshtė dhe njė mbėshtetės i fortė i kėngėtarėve shqiptarė, brenda dhe jashtė vendit. Ai ka fotografuar pothuajse tė gjithė artistėt e njohur, duke i ndihmuar tė pėrmirėsojnė imazhin e tyre pėrpara publikut dhe duke i ndihmuar tė zbulojnė bukurinė nė vetvete
Ky ndryshim ėshtė vėnė re, pasi tė gjithė qė kanė pozuar pėr tė mė pas, kanė vazhduar tė kujdesen pėr fotografitė qė prezantojnė nė shtyp (Pėr kėtė mjafton tė krahasosh fotot nga vitet e ndryshme). Gjithashtu, nė diasporė, Fadili gjithmonė organizon mbrėmje tė ndryshme, tė cilat mbledhin artistėt shqiptarė dhe i ndihmojnė ata pėr t’u njohur me njėri-tjetrin.
9.Elvana Gjata

Nga brezi i ri i kėngėtarėve, Elvana Gjata ėshtė ajo qė spikat mė tepėr. Stili i saj nė paraqitje ka vendosur mė shumė se njė herė trendet nė shkollat e mesme shqiptare, e kėngėt ritmike nuk ju mungojnė mbrėmjeve muzikore.

Njė prej kėngėtareve mė tė kėrkuara pėr bashkėpunime, Elvana vazhdon tė ketė sukses me ēdo hit tė sajin dhe tė veēohet pėr videot super, tė cilat vendosin standardin e ri pėr kėngėtarėt e tjerė.
10.Edmond Zhulali & Adrian Hila

Ēdo vend e ka njė mbret, por “Festivali i Kėngės nė RTVSH” duket se i ka dy. Shumė artistė e kanė ėndėrr (dhe pse ndoshta nuk e pranojnė) tė shkojnė nė “Eurovision”, e dyert pėr atje i hap ose Edmondi ose Adriani. Kompozimet e tyre, gjithmonė arrijnė tė seleksionohen nė majėn e listės finale tė “Festivalit tė Kėngės nė RTVSH” e akoma mė shpesh shpallen fituese. Pėr kėtė mjafton t’i hedhėsh njė sy tė dhėnave tė pėrfaqėsuesve shqiptarė nė Eurovison dhe do tė bindeni.

Legend
09-12-10, 15:41
Adelina Ismaili e para nga dhjetė artistėt mė me influencė nė Shqipėrinė Etnike

Suplementi ....i gazetės ..... ka pėrpiluar njė listė me dhjetė artistėt tė cilėt konsiderohen se kanė ndikim mė tė madh nė Shqipėri,bazuar ne sondazhe dhe ne bashkepunim me mediat mbareshqiptare.

Listės me titullin “Dhjetė artistėt mė me influencė nė Shqipėri” i prin diva e muzikės kosovare, Adelina Ismaili, qė sipas pėrshkrimit ėshtė “kopjuar nga tė gjithė, me provokimet dhe tendencat e saj pėr t’i sjellė publikut shqiptar atė ēka gjithmonė ėshtė dukur si e paarritshme”, ndėrkohė qė “gjithmonė suksesi i njė kėngėtareje tė re peshohet me suksesin e Adelinės”.

Nė listė ėshtė pėrfshirė edhe reperi nga “Tingulli i 3nt”, Getoar Selimi, i cili konsiderohet si njėri prej krijuesve mė tė mirė dhe mė tė suksesshėm tė hip-hopit shqiptar. Ai po ashtu shėrben si shtytės pėr shumė artistė, tė cilėt dėshirojnė tė “merren mė seriozisht” nga publiku dhe qė kėrkojnė njė rikthim nė karrierėn muzikore apo tė thyejnė pak monotoninė e ritmeve tė tyre.

Ēifti i njohur kosovar, Armendi dhe Aida, janė po ashtu pjesė e kėsaj liste duke qenė se “tė gjithė nė Kosovė e dinė, se kur duan tė realizojnė njė kėngė me tekst dhe muzikė perfekte, duhet tė drejtohen tek Armendi dhe Aida”, duke qenė se ata vazhdojnė tė mbeten kreativė dhe profesionalė nė tė dyja anėt e kufirit.

Ndėrkohė, listėn prej dhjetė artistėve mė me ndikim nė Shqipėri e plotėsojnė: Flori Mumajesi, Ardit Gjebrea, Besa Kokėdhima, Aurela Gaēe, Elvana Gjata, Fadil Berisha dhe dyshja Edmond Zhulali & Adrian Hila.

Legend
09-12-10, 15:44
Adelina Ismaili nis punėn nė Paris.

Adelina Ismajli edhe pse i ka qėndruar pak si larg skenės muzikore, ėshtė duke punuar pėr kėngė tė reja. Kėngėtarja, e cila tash e dy vite ėshtė larguar nga Kosova ėshtė duke pėrfunduar shumė projekte, tė cilat pritet t'i zbulojė dalėngadalė nė fillim tė vitit 2011.E "ngujuar" ne studio nė Paris,cdo gjė lidhur me punėt e saj po mbahet nė sekret tė plotė dhe sipas infove tė para pritet qė Adelina tė realizojė kėngė me njė ndėr emrat mė tė njohur tė muzikės franqeze.

Legend
09-12-10, 15:45
Adelina Ismaili me njė album parizien.

Mund t'i ketė qėndruar pak si larg skenės, por kjo
nuk do tė thotė qė nuk ėshtė duke punuar. Nė
fakt ėshtė e kundėrta. Adelina Ismajli ėshtė duke
pėrfunduar shumė projekte, tė cilat do tė fillojė t'i
zbulojė dalėngadalė nė fillim tė vitit tjetėr. E vendosur
nė Paris, ne mėsojmė se kėngėtarja ėshtė duke
realizuar njė album tė ri, pėr tė cilin nuk thuhet
asnjė fjalė dhe po mbahet nė sekret tė plotė, por ne
dimė qė shumė shpejt kėngėtarja do tė publikoj
diēka sensacionale .

Legend
09-12-10, 15:47
ADELINA,NĖ PARIS ME SEKRETE

IKU ADELINA NE PARIS NJE MUAJ E DY E NUK PO KTHEHEJ! OPO KJO DIC PO BEN ATY SE GJASHTE MUAJ PUSHIME NUK BEHEN.E BEZDISJE PAS BEZDISJE ARRITEM QE ME NE FUND TI MERRNIM NJE INTERVISTE SE BASHKU ME 30 SEKONDA REMIX PREJ MR.P!NK.

Nė kėto gjashtė muajt e fundit ėshtė folur pėr zhvendosjen e Adelinės nė Paris, realizimin e disa projekteve mu...zikore me producentė tė huaj, nė gjuhė tė huaj, por asgjė specifike nga vetė kėngėtarja.Disa ditė mė parė ne mėsuam se njė prej kėngėve tė Adelinės, ajo me titull "Tribalb" ishte pėrzgjedhur nga dj i njohur Mr. P!nk pėr ta remiksuar, e lanēuar mė pas nė tregun europian, ēka do tė shėnojė dhe fillimin e njė bashkėpunimi mė tė gjerė midis dy artistėve. Ne arritėm tė bisedonim me Adelinėn pėr pak ēaste dhe pavarėsisht se na rezistoi, ne mund tė shkėpusnim disa informacione nė lidhje me jetėn dhe punėne saj nė Paris...

Elbino: Adelinė pėrshėndetje! Ku gjendesh nė kėto momente e me ēfarė ke qenė duke u marrė sot?

Adelina: Pėrshėndetje Elbino! Jam nė Zyrih, duke bėrė pėrgatitjet pėr promovimin e punės me P!nk.Pak ikje nga Parisi dhe po pyes veten se si mė gjete?(Qesh)

Mė mirė tė mos tė tregoj se pastaj kushedi sa futen nėtelashe. Na tregoni diēka mė shumė nė lidhje me bashkėpunimin me Mr. P!nk. Si u lidhet, ku dhe kur dotė publikohet remiksi?

E di, me siguri qė mė vėshtirė ėshtė tė gjej njeriu ty.Pink kishte dėgjuar pėr mua njė Zot e di ku, pyete vet hahaha. Pastaj erdhi oferta te menaxheri im nga producenti i tij, kur po veproja nė Zvicėr para njė viti, u takuam tė gjithė bashkė, ramė dakord qė tė bėnim pėrzgjedhjen e disa kėngėve tė mia qė ata i kishin pėlqyer dhe hėngrėm darkė unė mora gjysmėkg stejk.

Gjysmė kg stejk dhe me atė formė trupi? E kam provu dhe unė atė dietė dhe kam shkuar 100kg hahahhaa

Ha! Provo tė gjesh vend pėr tė pirė kafenė e mėngjesit nė Paris, do tė humbėsh jo vetėm kg, poredhe gjithė edukatėn e mirėsjelljen qė ke.

Tė paktėn aty e dinė ē'ėshtė ekspresi kėtu duhet me ia shpjegu se mė thonė a e do nė gotė tė vogėl tė madhe apo XXL. Jo nė bidon i them hahahha. Si tė duket jeta nė Paris? Tė pėlqen? Po e shijon apo vetėm punė dhe punė?

E dinė ē`ėshtė ekspres, por ta sjellin pas njė ore e gjysmė dhe madje duhet t'i falėnderosh,gjė qė krenaria ime shqiptare s`ma lejon kurrė hahahahaha.
Ok, nuk po e mohoj qė po punoj mė shumė sesa qė kam punuar gjatė gjithė jetės, por heeeeeej tė jem nė Paris dhe mos ta shijoj? Ėshtė sikur t`ia ndalosh vetės ėmbėlsirat hihihihi

A mund tė na tregoni se pėr ēfarė projekti jeni duke punuar, pėrveē bashkėpunimit me Mr P!nk? Flitet qė jeni shpėrngulur nė Paris pėr tė realizuar njė album nė gjuhė tė huaj. Ėshtė e vėrtetė?

Ka diēka tė vėrtetė, por nuk ta them, jo, ncuk,harroje hahahahahaha. Sidoqoftė, do t'i kesh infot nė momentin qė afrohem nga finalizimi, e kush tjetėr?

Kush duron e pret hahahha.Tė paktėn, a mundesh tė na thuash se sa do tė na duhet tė presim?

Ok, e urrej tė bėj deklarime pompoze, dhe tė bombardoj me info koti. Por, mė beso qė dhe unė mezi po pres, por kėta europianėt thjesht i adhurojnė procedurat teknike. Ok, guxoj tėthem qė po tejkalon parashikimet tona,dhe...pret dot deri nė fillim tė 2011-ės?

U ba! Veē dhe diēka. A bėhet fjalė pėr njė projekt nė mbarė Europėn apo vetėm nė Shqipe? Ene kėtė dhe nuk tė pyes mė hihihihi!

Hahaaaa, je i keeeeq! Jam duke lobuar intensivisht pėr heqjen e vizave dhe nė Kosovė. Besoj se kuptohem... pak shaka.

A do tė riktheheni nė Kosovė, apo Shqipėri pėr tė promovuar remiksin e ri?

Njėherė kemi promovimet kėndej, ėshtė prioritet. Nė momentin qė kemi kohė tė kontaktojmė producentėt Kosovė, Shqipėri etj.,dhe tė dakordohemi me kushtet tona dhe tėtyre, patjetėr qė do tė kthehem pėr ca ditė tėbėjmė dhe promovimin atje ku ėshtė toka kumė ka rėnė koka.

A do tė jetė ky i vetmi bashkėpunim me Mr P!nk,apo do tė ketė dhe bashkėpunime tė tjera? Po ndonjė video e mundshme, a ėshtė nė plan tė realizohet?

Nuk do tė jetė i vetmi bashkėpunim, pėr kėtėdhe jam nė Zyrih. Video? Shih nuk e kam menduar! Ide e mirė. Vetėm tė mund tė klonoja dhe 5 Adelina tjera dhe do tė ishte perfeeeekt :)

Shumė artistė shqiptarė kanė treguar haptazi dėshirėn pėr tė kaluar kufijtė muzikor shqiptare dhe pse nuk kanė pasur plane konkrete apo i kanė ekzagjeruar disi ato. Mė pėlqen qė ju po tregoheni e rezervuar dhe pse po ngordh nga kurioziteti hahahaha

O Elbo, se ēfarė ėshtė artist i vėrtetė njeriu e kupton kur sheh dhe shijon artin e vėrtetė. Unė saktėsisht e di se artistėt shqiptarė, tė cilėt kanė kaluar kufijtė shqipfolės shumė para meje,kurrė nuk kanė bėrė shumė zhurmė. Besoj qė nga fakti qė kur je larg vendit tėnd, ēdo gjė qė e bėn pėr vendin tėnd, tė duket e vogėl. Hyj nė atė grupin e njerėzve "Mos shit lėkurėn e arushės para se ta vrasėsh"...unė po ngordh tė bėj njė serial televiziv me ty hahahahhhaha

Unė dhe ti serial televiziv! U bė! Sponsorėt hidhuni hahahaaha e garantuar qė hit! Pas kaq vitesh eksperiencė nė skenė, tashmė qė po bashkėpunonime artistė tė huaj, ē'mund tė na thuash pėr diferencat nė sistemin e punės dhe nė kreativitet?

Hahahahaha do tė bėnim namin, me mua i ke tė garantuar 5 vjet suspendim pas shfaqjes sė parė hahahhahha. Ok, tash pak mė seriozisht.Diferenca kryesore, mė e madhja janė kushtet.Kėta njerėz kanė kushte tė palimituara tė veprojnė, tė thithin nga mė tė mirat e artit dhe teknologjisė, kanė ligjin dhe kjo i bėn kėta qė janė. Gjithsesi, kushtet nuk iu kanė pikuar nga qielli dhe saktėsisht dinė ēka vlerėsohet e ēka jo.

A keni nė plane, apo mė mirė, a po mendohet pėrndonjė pjesėmarrje nė ndonjė koncert pėr publikune huaj?

OZM! Je definitivisht i keq hahahaha. Ok, mė jep adresėn e saktė qė tė dėrgoj ftesėn .

valiii
09-12-10, 15:59
Po po, masi e shtini Triumfin n'dhe le t'i mate rruget e Parisit se perndryshez ato kish mujt veq n TV mi pa :))...
Adelina si femer eshte komplet fallc, stilin e vjedhur nga ceca, disa pjese te silikonizuara, gllupejke sa dush ne intervista. Zeri i saj i plotson kushtet sa per keto kanalet tona ZikoTV e qesi 21-sha per me teper jo. Pra qifti i Dafina Zeqirit, Aurela Gaēes, Elvana Gjates etj ... Jane institucion per Adelinen .

Antika
09-12-10, 16:22
Po po, masi e shtini Triumfin n'dhe le t'i mate rruget e Parisit se perndryshez ato kish mujt veq n TV mi pa :))...
Adelina si femer eshte komplet fallc, stilin e vjedhur nga ceca, disa pjese te silikonizuara, gllupejke sa dush ne intervista. Zeri i saj i plotson kushtet sa per keto kanalet tona ZikoTV e qesi 21-sha per me teper jo. Pra qifti i Dafina Zeqirit, Aurela Gaēes, Elvana Gjates etj ... Jane institucion per Adelinen .

Kallxo drejt Valiii ,a e lexove komplet shkrimin apo neper te ? Shkrim i gjate bre!!! .
Sidoqofte,urime per durimin !:biggrin:

valiii
09-12-10, 16:34
Kallxo drejt Valiii ,a e lexove komplet shkrimin apo neper te ? Shkrim i gjate bre!!! .
Sidoqofte,urime per durimin !:biggrin:

Hina n'to per me lexu krejt po kur e pashe qe shkrimi koplet hajgare edhe ne anen tjeter ky zedhendesi i Ades s'kish t'nalme e mos met rrejt ty jo valla 2 postimet e fundit veq jau lshova syte kalimthi :)).

roadrunner
09-12-10, 16:57
klikova ne kete teme, jo per tjeter, po veq se kur te klikoj ne "postimet e reja" qekjo ska me dal ma :P hahahaha.....

Elina
09-12-10, 17:12
Po po, masi e shtini Triumfin n'dhe le t'i mate rruget e Parisit se perndryshez ato kish mujt veq n TV mi pa :))...
Adelina si femer eshte komplet fallc, stilin e vjedhur nga ceca, disa pjese te silikonizuara, gllupejke sa dush ne intervista. Zeri i saj i plotson kushtet sa per keto kanalet tona ZikoTV e qesi 21-sha per me teper jo. Pra qifti i Dafina Zeqirit, Aurela Gaēes, Elvana Gjates etj ... Jane institucion per Adelinen .


O Vali,tash prite tomahovken :biggrin:

valiii
09-12-10, 17:22
O Vali,tash prite tomahovken :biggrin:


Jone deke ata qe shekpshin tomahawka, dardania e shkrete hala po mbahet me t mpuqiratme. Kshtu qe mpuq e ki sisski je e mrekullueshme :))

Legend
12-12-10, 13:25
Po po, masi e shtini Triumfin n'dhe le t'i mate rruget e Parisit se perndryshez ato kish mujt veq n TV mi pa :))...
Adelina si femer eshte komplet fallc, stilin e vjedhur nga ceca, disa pjese te silikonizuara, gllupejke sa dush ne intervista. Zeri i saj i plotson kushtet sa per keto kanalet tona ZikoTV e qesi 21-sha per me teper jo. Pra qifti i Dafina Zeqirit, Aurela Gaēes, Elvana Gjates etj ... Jane institucion per Adelinen .

Kurr nuk jane vra mashkujt per k****.
Vetem per femra qe e kane bere historine. Si Helena e Trojes,Cleopatra,etj.
Nė fakt,femrat e dispozuara te bėjnė historinė,kanė fatin qė me fuqinė e tyre tė vrasin...
Kush eshte insistucion,lexo ne vazhdim :)

Aurela Gace:"Nga kengetaret kosovare,cmoj Adelina Ismailin"
Elvana Gjata:"Me plot merite i dhashe Adelines piket maximale,eshte kengetare qe ndrroi botekuptimet tona"
Dafina Zeqiri:"Nga kengetaret ne estrade vetem Zanfina Ismailin e kam shoqe,Adelinen e kemi guru"
Vace Zela:"Adelina Ismaili kendon me bukur sesa qe eshte vet e bukur"
Naxhmije Pagarusha:"Kengetarja e vetme origjinale dhe komplete e gjeneratave te reja"
Myfarete Laze:" Madonna shqiptare"
Alfred Kaqinari:"Lady Gaga duhet te mesonte qe nga 1997 nga Adelinė Ismaili"
Zhani Ciko:"Provoni te kendoni shqip ne mėnyren mė moderne.si Adelinė Ismaili."
Ardit Gjebrea:"Diva e Muzikes se lehte shqiptare"
Faruk Begolli " Xhejlane Godanci dhe Adelina Ismaili janė dy aktoret me te mira shqiptare"
Max Brym:"Nje personalitet me te cilin shumica shqiptare krenohet"
Frederic Chapettau:" Mrekullia nga Ballkani"
eeeettttjjjjjj ;)
P.S: dardania pernime paska met per gjynah... :(
per faktin qe juve askush as response s`po ju ben

Legend
12-12-10, 14:03
30 vitet e Adelinės, 25 vite pushtet nė estradė.


Njė zė i mrekullueshėm, kėmbė tė bukura, flokė tė shėndritshme, trup seksi dhe njė karakter rebel, askush nuk ka arritur tė ndalė “mbretėreshėn” e pop muzikės shqiptare, qė ka kaluar disa dekada pa u larguar nga skena...

Mosha nuk ėshtė aspak problem pėr atė. Tė jesh 30 vjeēe e bėn tė ndihet sikur 20. Nuk ka asnjė rregull qė tė thotė se nė kėtė moshė tė vishesh dhe tė veprosh nė kėtė apo nė atė mėnyrė. Ne po jetojmė nė njė kohė tė mrekullueshme pėr gratė. Nė fakt kur njerėzit mendojnė pėr Adelina Ismailin, ata mendojnė pėr zėrin, flokėt, kėmbėt e bukura por edhe pėr trupin seksi. Akoma mund tė vesh njė fund tė shkurtė dhe tė del nė skenė, sepse ėshtė e vetmja gjė qė e bėn tė ndihet mirė. Nė skenė ajo ka eksperimentuar si askush tjetėr, duke u paraqitur ekstravagante, seksi, me fustane tė gjatė dhe nuk ndihet aspak e cunguar. Kėmbėt e saja janė akoma seksi dhe e mbajnė gjallė pasi akoma shumė mirė funksionojnė pėr mrekulli. Nėse nė skenė paraqitet serioze, njerėzit me siguri do mendojnė se kjo nuk ėshtė Adelina e vėrtetė, pasi jemi mėsuar gjithmonė tė shohim surpriza nga ajo. Kush e mendon vallė Adelinėn nė skenė serioze dhe tė mbuluar, kur ajo theu tabutė e njė femre moderne, duke treguar se edhe femrat shqiptare dinė tė duken seksi dhe janė tė bukura. Sekreti i bukurisė sė saj ėshtė se ajo gjithmonė ndihet mirė ne jetėn e saj pasi arrinė gjithēka qė dėshiron. Bėn tretmane pėr trupin dhe fytyrėn tek profesionist mė tė mirė, dhe thjeshtė ndihet shumė komode.

“Po tė mos ishte Adelina brum i mirė, nuk do tė kishte mundėsi tė arrinte deri kėtu”

Adelina Ismaili ėshtė si zjarri. E tillė ka qenė dhe do tė mbetet gjithmonė. E vėshtirė qė ti fshehėsh shkėndijat dhe 30 vitet e saj janė prova mė e mirė qė nuk ėshtė shuar apo kthyer kurrė nė hi. Ajo gjithmonė na ka “djegur” me performancat seksi, me zėrin, flokėt dhe karakterin e saj prej njė rebele. Nė jetė nuk ka ditur asnjėherė tė ndalet dhe kush ėshtė pėrpjekur ta bėjė, ėshtė larguar pa shpresė sepse zjarri djeg nėse nuk tregohesh i kujdesshėm. Kush e ka dėgjuar dhe e ka ndjekur nė skenė, e ka shijuar ngrohtėsinė qė rrezaton, kurse kush e ka dashur ėshtė pėrfshirė nė pasionin e saj. Zjarri i femrės sė pop muzikės shqiptare qė me tė drejtė ėshtė cilėsuar si mbretėreshė e padiskutueshme e tij “djeg” edhe sot nė 30 vitet e saja. Mė 14 dhjetor 1979, nė Prishtinė erdhi nė jetė vajza me emrin Adelina Ismaili. Adelina ishte fėmija i parė i Rexhep dhe Mona Ismailit. I ati njė emigrant i cili akoma sot e kėsaj dite punon nė Wien tė Austrisė kurse e ėma atė kohė njė bibliotekiste. Deri mė sot kur internet ka bėrė tė mundur tė prekshme gjithēka, emri i Adelina Ismailit ėshtė shumė i kėrkuar dhe arrinė shifrėn prej 1 milion e 500 mijė kėrkime nėn emrin e saj. Ajo gjithmonė ka kėnduar kėngė hite tė cilat akoma sot e kėsaj ditė dėgjohen me tė madhe dhe mbase numri i madh i videove e ka bėrė kėngėtaren mė tė klikuar dhe mė tė dėgjuar nė internet. Deri mė tani ka plot 25 vite, qė gjendet nė skenė dhe akoma qėndron fuqishėm. Kėndon qė nga mosha 5 vjeēare, atė kohė kur edhe filloi pjesmarjen nėpėr shumė festivale pėr fėmijė dhe duke u kthyer nė shtėpi me shumė trofe nė duar. I ati i Adelinės nuk ishte ndonje funksioner apo drejtor televizioni, por ajo kishte njė talent shumė tė madh tė cilin e ka shfrytėzuar deri nė maksimum. “Po tė mos ishte Adelina brum i mirė, nuk do tė kishte mundėsi tė arrinte deri kėtu”, ėshtė cituar tė ketė thėnė e ėma e saj, Mona. Ndryshe nuk do tė kishte mundėsi tė jetė artistja mė e paguar pėr momentin. Mėsojmė se njė vit pas pėrfundimit tė luftės nė Kosovė, ajo hedh nė treg njė album tė ri, i cili pėrmbante diku 17 kėngė tė reja, disa prej tė cilave edhe sot dėgjohen. Albumi nuk pėrmbante ndonjė klip tė realizuar por arriti njė sukses tė jashtėzakonshėm pasi kishte njė shitje prej 100.000 kopjeve vetėm nė Kosovė, duke mos llogatirur tregun muzikor nė Maqedoni dhe diasporė. Thjeshtė ishte kėngėtarja mė e shitur dhe mė e dėgjuar. Ėshtė interesante pasi me kalimin e kohės dhe me paraqitjen e emrave tė rinjė nė estradė, Adelinės fronin nuk ia mer dot askush. Sot kur ajo ka mbushur tė 30-tat, pėrsėri pushton skenėn. Shumė albume tė realizuara, koncerte tė panumėrta, klipe tė nxehta, llogari tė mbushura dhe mė e rėndėsishmja njė armatė tė madhe fansash. Kėngėtarja tashmė nuk bėn festa me rastin e ditėlindjeve, pasi nuk i numėron vitet, sepse vitet kalojnė kurse ajo duket akoma mė e bukur dhe mė e freskėt. Trupi i saj lė pėr tė dėshiruar si njė vajzė 18 vjeēare. Adelina nuk ka kohė qė tė festojė ditėlindjen pasi me siguri qė do tė festojė duke kėnduar dhe njėherit tė festojė sė bashku me fansat. Punėt e saja nė Zvicer, Itali dhe France ende i mban fshehtė dhe me buzėqeshje tė lehtė u prononcua: "Gjėrat e mira vijne ngadalė. Jam njeri me fat, kaq guxoj tė them".