PDA

View Full Version : Sill njė Kartolinė, pėr tė uruar atė qė dėshiron.


Murgesha
26-12-04, 19:27
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/10953417433f8444feaba9a.jpg

Murgesha
26-12-04, 19:29
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/11025340033e4943d95b8dd.jpg

Barbarozė E Nderuar, Tė Uroj Fat, Dashuri e Lumturi nė Vitin 2005.
Tra la la e tri li li shumė shėndet nė Vitin e Ri.

Murgesha
26-12-04, 19:32
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1102698501SWScan00090.jpg

Lazdran Miku Im. E Di Se 2005 Do Tė REalizoj Dėshirėn Tėnde Jetėsore.
Urime Prej Tani E Gėzuar Viti 2005.

Murgesha
26-12-04, 19:35
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/11025329173a41d5b83d27b.jpg

Gentiana Bukuroshe. Me Anė Tė Kėsaj Kartoline Tė Uroj Gėzim E Lumturi Nė Vitin 2005.

Murgesha
26-12-04, 19:38
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1102699483SWScan00087.jpg

Njė Vėllaēko Gjeta Nė Kėtė Forum.
Honesty Me Shpresė Se Viti 2005 Do Tė Jet Frytdhėnės Nė Jetėn Tėnde Rinore Gėzuar 2005.

Murgesha
26-12-04, 19:41
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1102697309SWScan00081.jpg

Shejtonkėn, Shoqen Qė e Gjeta me 2004.
Shejtonkė Viti 2005 Le tė Sjellė Qaste Gėzimi Nė Jetėn Tėnde.
Gėzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuar!!!!

Murgesha
26-12-04, 19:45
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1103370509anjeza.jpg

Pėr Anėtaren Mė Tė Nderuar e Rrespektuar Nė Forum, Hallėn E Madhe.
GėZuar Hallė E Nderuar Vitin 2005.
Mesazhin Pėr Ty E Nderuar E Pasqyron Kartolina.

Murgesha
26-12-04, 19:49
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1103370871qiri.jpg

Lolokun Pėr Sinqeritetin, Menqurinė Dhe Diskutimet Konstruktive.
Me Fat Shėndet E Lumturi Nė Vitin 2005.

Murgesha
26-12-04, 19:52
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1103371004babagjysh.gif

Turistin Pėr Shakatė, Kėshillat E Mė Sė Shumti Pėr Tė Qeshurat Nga Zemra Qė Na I Dhuron.

Sa Mė Shumė Turizėm Nė Vitin 2005.

DEA
26-12-04, 20:42
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1103371276bredh.gif


"RRETH BREDHIT TONE TE BASHKUAR ME NJE DESHIRE E NJE QELLIM "

Urime gjithe forumistave aktiv viti i ri 2005
http://www.mysmilie.de/smilies/froehlich/29.gif

ShEjToNkA
27-12-04, 00:37
Pėr tė ururar gjithė sėcilin me nga njė psotimė ,mendova se mos po e bėjė nomin nga postime sonte. Kėshtu qė vendosa vetėm t'ua ceki emrat dhe me njė mesazhė dhe kartolin t'ua uroiė qė sonte vitin e ri qė tė gjithve.

Po filloi nga: Mikja ime Murgesha , Naki , Vushtrria ,Gentiana , Loloku , MempfiSx , Lazdrani , Dea ,Honesty^uk , Luana , Gentiani , Afėrdita , Mafiozi , Turisti, Mickoja , e shumė e shumė tė tjerė qė ndoshta kan mbetė edhe pa cek ,po pėr momentin s'po mė kujtohėn por si do qoftė me njė fjalė tė gjithė FD-istave ua dėrgoi kėtė mesazhe me kėtė Kartolin Miqėsie!


http://www.shqipnet.com/kartolina/images/11025340633e4943d95b8dd.jpg


Nė Kartolin thuhėt:
Tė ndėruar Forumista ,shfrytėzojė rastin qė pėrmesė kėsaj kartoline t'ua uroi vitinė ri 2005. Me dėshirė qė ky vitė tė jet njėri ndėrė vitėt mė tė sukseshme pėr Ju!!
Urime vitinė e ri 2005. 12 muaj shėndetė , 53 javė qetėsi ,365 ditė fat ,8760 orė pa probleme dhe ditėt e tjera shumė gėzime!

Mė dėshiratė mė tė sinqerta, Gėzuar nga " ShEjToNkA"

Barbaroza
27-12-04, 10:14
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/11025340033e4943d95b8dd.jpg

Barbarozė E Nderuar, Tė Uroj Fat, Dashuri e Lumturi nė Vitin 2005.
Tra la la e tri li li shumė shėndet nė Vitin e Ri.
E nderuara Murgesha,duke te falenderuar qe ma solle kete kartoline aq te bukur,shfrytezoj rastin qe edhe une permes ketyre pak rreshtave, te te uroj Vitin e Ri 2005,me shprese se viti qe po vie do te jete i mbare ne cdo sfere te jetes suaj familjare.
Poashtu,shfrytezoj rastin qe t'i uroj edhe anetaret e tjere:Gentiana,Dilaver,Honesty^uk.Lazdrani,Turisti ,Halla e madhe,Uliksi31,Albaname,DEA,Loloku,Naki,dr1ta,Mafi ozi,Mr_100% etj.

Loloku
27-12-04, 10:22
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1103370871qiri.jpg

Lolokun Pėr Sinqeritetin, Menqurinė Dhe Diskutimet Konstruktive.
Me Fat Shėndet E Lumturi Nė Vitin 2005.


Kjo qenka befasia e viti, Murgeshe e dashur! Nuk e kisha besuar se do te me impresiononte kaq shume nje urim si ky!
Qofsh e uruar dhe e gezuar per jete e mot!
Gezuar, gezuar, gezuar dhe prape gezuar...

Honesty^uk.
27-12-04, 14:15
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1102699483SWScan00087.jpg

E nderuar motrushe te pershendes per kartolinen tuaj dhe castet e gezuara qe me ke bere te kaloj, me te vertet je e pa tjetersueshme dhe si gjithnje shfaqesh me te papriturat tua te bukura.

Edhe une shprehi rastin qe te dergoj URIMET e mia qe dalin nga zemra per TY DHE GJITHE FAMILJEN TENDE, GEZUAR PER SHUME VITE DHE MOTE VITIN E RI 2005, qofte ky viti i realizimit te deshirave dhe enderrave tuaja.


Me kete kartoline i pershendes dhu ju uroj vetem lumturi, begati dashuri te gjithe anetareve te DARDANISE, dhe ne vecanti::

Loqlaman LAZDRANIN,, Poetin tone te nderuar NAKI,, Simpatine tone GENTA,, Bukuroshe BARBAROZA,,miqte e mi DILAVER, VUSHTRIA, MEMPHIXS, TURISTI, MAFIJA, GENTIANI, KERCOVARI, BICIO::gjithashtu pershendetje nga une kane::AFERDITA, DR1TA, SHEJTANKA, HALLA E MADHE, etj etj qe spo me kujtohen per momentin nga gezimi qe po shkoj ne vendlindje.
Sukseset dhe lumturite qofshin me ju ne cdo hap te jetes.

Gėzuar gjithmonė, nga mot gėzuar…!
E vitet e tjera…le tė shpresojmė,
Tė jemi tė gjithė nė atdhe tė bashkuar...
E jo mė tė tretur nėpėr botė tė harruar !
******************* GEZUAR 2005 *******************
I JUAJI:
HONESTY

Naki
27-12-04, 21:28
Neper muajte e vitit
kalendari ditore
shfletohet
Athua si iken ditete
Fund vitit po afrohet

Retroperspektiv
e Vitit
Mbeten Ngjarjet
te Gezuara dhe te Hidhura
te Ralizuara dhe Te ngelura
Kujtimet per te dashurit tone
Heronjet qe dhane jeten
per lirin qe ne gezojme

Lidhjet e reja Miqesore
Vaji i foshnjeve ne familjet tona
Shtrirja e dores Humanitare
te rikthejme Shpresen
Jetimave dhe skamenoreve


Bota Virtuale,
lidhjet me kater anete e botes
Pasuri e komunikimit
dhe lidhjeve shoqerore.

Le te jete viti 2005,Vite I realizimeve te deshirave tona gjithe kombetare,te mbizotroje Paqja, solidariteti ,Humanizmi dhe Buzeqeshja ne qdo familje shqiptare ne kater anete Botes.
Gezuar Viti Iri 2005
Naki

turisti
27-12-04, 23:21
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1103371004babagjysh.gif

Turistin Pėr Shakatė, Kėshillat E Mė Sė Shumti Pėr Tė Qeshurat Nga Zemra Qė Na I Dhuron.

Sa Mė Shumė Turizėm Nė Vitin 2005.

Faleminderit Murgesha e nderuar. Te deshiroj shendet dhe lumturi ne ēdo lami te jetes ne :P 2005 :P, te percjelluna ne ēdo hap me gezime.

Me nderime,

TURISTI.

turisti
27-12-04, 23:27
TE GJITHVE UA UROJ VITIN E RI :P :P :P :P :P 2005 :P :P :P :P :P Me: SHENDET, DASHURI,GEZIME,REALIZIMIN E ENDERRAVE JETESORE dhe LUMTURI.


Gjithmone me sinqeritet,

:P TURISTI. :P

MemphiSx
28-12-04, 22:18
Te gjitheve Iu Uroj Vitin e Ri 2005

Ju deshiroj Fat dhe Lumturi ne Jetė
Shpresoj qe viti 2005 te na gjej te gjitheve te bashkuar ne Shtetin Tone te Pamvarur Kosovė

http://www.astriti.info/Viti-2005.gif

Murgesha
28-12-04, 23:21
http://www.freewebcards.com/cards/newyear/newyear22.jpg

Pėr Nakin, Poetin E Forumit.
Dhe shokun Tim Tė Dashur.
Gėzim, Mbarėsi E Lumturi Ne Vitin 2005.

ShEjToNkA
28-12-04, 23:29
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1102697309SWScan00081.jpg

Shejtonkėn, Shoqen Qė e Gjeta me 2004.
Shejtonkė Viti 2005 Le tė Sjellė Qaste Gėzimi Nė Jetėn Tėnde.
Gėzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuar!!!!


Sot posa u zgjova nga gjumi si zakonisht hasa nė postėn e mbritur nė adresėn time. Njėra ndėr tė gjitha ato psotime qė ishin drejtuar nė adresėn time morra edhe njė Kartolin qė mė kish arritur nga Murgesha. Po sa u ndjeva e nderuar po aq edhe e privilegjuar. Ishte njė kėnaqėsii pėr mua, kur lexova urimin tė cilin kishte shkėrua nė atė kartolin.
Kėshtu qė posa lexova ,shfrytėzova rastin ta pėrshėndes dhe t'i uroi edhe unė vitin e ri 2005. Me dėshirė qė ky vitė tė jet njėri ndėr vitėt mė tė suksesėshme pėr ju e nderuar ,dhe familjen tėnde!
Duke tė dėshiru gjithė tė mirat , harmoni familjare dhe mbarsi nė kėtė vitė tė pėrshėndes!

Gėzuarrr viti 2005!


ShEjToNkA

Murgesha
29-12-04, 00:00
http://www.grunewald-grundschule.de/Image/%20Weihnachten/happy%20new%20year.gif

Pėr Dea Bukuroshen Simpatike Shoqen E Nderuar.
Gėzuar Vitin 2005 Shėndet E Lumturi Nė Familjen Tuaj, E Mė Sė Shumti Urime Pėr Dea e Vogėl.

Murgesha
29-12-04, 00:02
http://www-ai.cs.uni-magdeburg.de/~roesner/pictures/dr-santa-claus.gif

Pėr Safinė E Dardanisė.
Urime E Vazhdoni Tė Punoni Pėr Tė Mirėn E Dardanisė.
Gėzuar 2005, Sa Mė Pak Fshirje. :lol:

dr1ta
29-12-04, 01:24
http://img.123greetings.com/eventsnew/ejan_ny_flowers/8607-004-26-1042.gif


Gezuar Vitin 2005 apsolut te gjithve ketu ne forum.

lazdrani
29-12-04, 15:22
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1102698501SWScan00090.jpg

Lazdran Miku Im. E Di Se 2005 Do Tė REalizoj Dėshirėn Tėnde Jetėsore.
Urime Prej Tani E Gėzuar Viti 2005.


E dashura Murgeshe,te falenderoje perzemersisht.
Per vitin 2005 te deshiroje qe rrezet e para te diellit te sjellin fat,shendet dhe lumturi ne jeten tuaj.Te gjitha deshirat te realizohen.I juaji Lazdrani

livoreka bicio
29-12-04, 15:54
http://img.123greetings.com/eventsnew/ejan_ny_flowers/8607-004-26-1042.gif


Gezuar Vitin 2005 apsolut te gjithve ketu ne forum.KETI URIMI JU BASHKANGJITEM EDHE UNE, DUKE JU URUARE TE GJITHEVE FORUMISTAVE, DHE GJITHE POPULLITE SHQIPETARE VITINE E RI*2005.GJITHEASHTU DHE KOSOVES I UROJE SHTETE TE PANVARUR NE KETE VITE. :wink: URIME :P :P :P :wink: ME NDERIME NGA LIVOREKA BICIO. :wink:

Naki
29-12-04, 19:19
http://www.freewebcards.com/cards/newyear/newyear22.jpg

Pėr Nakin, Poetin E Forumit.
Dhe shokun Tim Tė Dashur.
Gėzim, Mbarėsi E Lumturi Ne Vitin 2005.

Po shkone deti
Vala Vala
Mikeshes sime
i dergoje shume te fala

Nuk jame poete
te shkruaje poezi
me dy tri fjale
te uroje Vitin e ri

Para 25 viteve keto vargje i pata shkruar Arsimtares sime per vitin e ri,ne shenje respekti Keto vargje ti dergoje edhe ty.

Falimenderit per Kartoline Gezuar Viti i ri 2005

DEA
29-12-04, 23:05
Pėr Dea Bukuroshen Simpatike Shoqen E Nderuar.
Gėzuar Vitin 2005 Shėndet E Lumturi Nė Familjen Tuaj, E Mė Sė Shumti Urime Pėr Dea e Vogėl.

Faleminderit per urimin Murgesha .
Viti i ardhshem te jet vit i plotsimit te qdo deshire per ju Mirembetshi

Gentiana
30-12-04, 13:57
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/11025329173a41d5b83d27b.jpg

Gentiana Bukuroshe. Me Anė Tė Kėsaj Kartoline Tė Uroj Gėzim E Lumturi Nė Vitin 2005.


http://www.shqipnet.com/kartolina/images/11025340033e4943d95b8dd.jpg

Loqkum te flm per urime tuat dhe per kartolin. Edhe une te uroj vitin e ri, te deshiroj te gjitha te mirat e kesaj Bote, Lumturi ne familje,Shendet dhe fat ne te gjitha sferat e jetes.
Te flm per bisedat e gjata (qe ndoshta nganjeher edhe e teproj)per mirkuptimin tend dhe keshillat tua.
Jam shum e lumtur qe te njoh,sepse je nje person i veqant.

Shpresoj qe ne ket vit te ri edhe te takohemi

Murgesha te kemi per qefi pasha mamin.

Diana007
30-12-04, 14:37
http://www.kartolina.com/resource/picture/Festa/Viti_i_Ri/1k8adde04bed.gif

Dėshiroj qė tė gjithė, nė vitin 2005 tė keni sė pari shėndet tė mirė, pastaj suksesi, fati, dashuria dhe lumturia t'ju pėrcjell nė ēdo hap tė jetės.

****Gėzuar****Gėzuar****
http://home.zonnet.nl/animatieplaatjes/bier%202.gif

Gentiana
31-12-04, 12:42
http://www.stinchens-homepage.de/signtag/fire/fire1.gif
Shejtonka Loqkum per ket vitin e ri, te deshiroj ēdo te mire,dhasht Zoti te kesh vetem lumturi dhe fat ne Jete, dhe te na mbetesh keshtu siq je,se keshtu te kemi per merak.

Luana
31-12-04, 14:12
http://www.kartolina.com/resource/picture/Festa/Viti_i_Ri/1k8adde04bed.gif

Me ket kartolin ia uroj te gjitheve me rend forumistave
VITIN E RI deshiroj qe ky vite te na sjell fat e lumturi ne jet :wink:

PAOLINA
31-12-04, 14:17
http://db1.fotocommunity.de/neu/pic/88/789388.jpg

Urime te gjithve, shendet, lumturij dhe Dashurij ne 2005

Dhe inshallah Viti 2005 do te jete viti i realizimeve te endrave, dhe shum deshirave tjera pra GEZUAR...

Prsh

PAOLINA

ShEjToNkA
03-01-05, 02:47
http://www.stinchens-homepage.de/signtag/fire/fire1.gif
Shejtonka Loqkum per ket vitin e ri, te deshiroj ēdo te mire,dhasht Zoti te kesh vetem lumturi dhe fat ne Jete, dhe te na mbetesh keshtu siq je,se keshtu te kemi per merak.


Gentaaaaaaaaaa Loqkummmmmm , me tė njetat dėshira edhe Ty tė pėrshėndes shuuuuuuuumė dhe tė falnderoi pėr kėtė kartolin aq tė mirė dhe tė vlefshme pėr mua!
Tė uroi ato qė Ty t'ui donė zemraaaaaaaaa!

Tė falmnderit tė pėrshėndeti dhe tė uroi me njėhttp://www.locolobo.net/sendingkiss.gif