PDA

View Full Version : Antaret E Forumit Dardania -FOTO-


Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14

Agolli
02-05-07, 21:33
Rilinda,, kure nuk i perdor shpullat..........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
http://homepages.inf.ed.ac.uk/gfursin/humor/images/humor096.jpg

rilinda
02-05-07, 21:41
Rilinda,, kure nuk i perdor shpullat..........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
http://homepages.inf.ed.ac.uk/gfursin/humor/images/humor096.jpg

jo veē ato nuk i perdori...:D

rilinda
02-05-07, 21:43
Kqyrne Agollin qysh u rrit prej shpullave t'mia :D

http://www.popular-pics.com/PPImages/Tallest-man.jpg

Agolli
02-05-07, 22:09
Kqyrne Agollin qysh u rrit prej shpullave t'mia :D

http://www.popular-pics.com/PPImages/Tallest-man.jpg

A t'thojsha mos se rritna e ke me ma pa sherrin..........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
02-05-07, 22:45
Taksirat se s'un t'mrri me ta mshu tash :P:D

vjeshta
03-05-07, 13:48
[quote=Prishtinasja_]Ja se me cka mirren antaret e FD ne kohen e lire... me futboll...:biggrin:

Lart: vjeshta, arkza, shqiptare, Reana, ssara, Amina, zeshkanja, e_martujma dhe Domira

Ne mese: Artisti... halla e madhe,Luana, Linka_Pz,selivja, Buqja_ch, Elina, Legenda, Murgesha dhe Trajneri i ekipit "LOJETARI"

Rradha e pare:Gentiana, amazona, Litushja, DEA, Rilinda, Lulja, Rianna,Jador dhe Prishtinasja_ hahahhah.......

http://www.dem-wahren-schoenen-guten.de/Bilder/FF_Mannschaftsfoto_Frauenfussballnationalmannschaf t.jpgHahahhah nuk me terhjek aq futbolli ,veq isha per hater te simpatis ........

gazi-de
03-05-07, 13:59
Arkza tu mundu mja shite kameren vjeshtes..
kurse Agolli tu prit mi shit kapele,e une mrapa duke kotrollu mos po ja bejne naj dollover Arkzes...
hahahhahahahhahah
http://www.bugday.org/Img/Uploads/MiLAS-PAZAR-2.jpg
i thon ksaj xhelozi Arkza...hahahhahahhahahahhaha

ssara
03-05-07, 14:02
Arkza tu mundu mja shite kameren vjeshtes..
kurse Agolli tu prit mi shit kapele,e une mrapa duke kotrollu mos po ja bejne naj dollover Arkzes...
hahahhahahahhahah
http://www.bugday.org/Img/Uploads/MiLAS-PAZAR-2.jpg
i thon ksaj xhelozi Arkza...hahahhahahhahahahhaha

plaq ti.................hahahahahhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaa s

vjeshta
03-05-07, 14:03
Arkza tu mundu mja shite kameren vjeshtes..
kurse Agolli tu prit mi shit kapele,e une mrapa duke kotrollu mos po ja bejne naj dollover Arkzes...
hahahhahahahhahah
http://www.bugday.org/Img/Uploads/MiLAS-PAZAR-2.jpg
i thon ksaj xhelozi Arkza...hahahhahahhahahahhaha

Qe de ,po mendon Arkeza se po e di se qka eshte ai send hahahaaaaaaaaaaa

gazi-de
03-05-07, 14:08
qe de,une kure te mesoj me qune xhelos,eshte e drejt kjo jo hiq qy hhahahhahahahahahahahhahahahhaahha

Arkza
03-05-07, 15:05
Arkza tu mundu mja shite kameren vjeshtes..
kurse Agolli tu prit mi shit kapele,e une mrapa duke kotrollu mos po ja bejne naj dollover Arkzes...
hahahhahahahhahah
http://www.bugday.org/Img/Uploads/MiLAS-PAZAR-2.jpg
i thon ksaj xhelozi Arkza...hahahhahahhahahahhahaHahhahahahahahahahaha haahhahahahahhahahahahahhahahahah oooo zoti te vrafte ty me bone hor ahahahhahahahahahhahahhahah deka tu kesh me kete foto ,
ani qyrmi Syzat ne Kry hahahahahhahahahahahahahahahhahaha

gazi-de
03-05-07, 20:04
Hahhahahahahahahahahahaahhahahahahhahahahahahhahah ahah oooo zoti te vrafte ty me bone hor ahahahhahahahahahhahahhahah deka tu kesh me kete foto ,
ani qyrmi Syzat ne Kry hahahahahhahahahahahahahahahhahaha
hahahahaaahhahahahahhahahha,qy Syzate shtrejt
i pare ble valla,a te kujtohet kure keme
ne Bugari e i bleve qy...hahahhahahahahah,
shikom mu se te ruj,mos po ta bejn naj dollover,hahahaahhahahahhahahhahahahhahha

sherri
04-05-07, 01:06
Gentiani,kur ka qen i ri hahahahahahaahh

Arkza
04-05-07, 14:41
hahahahaaahhahahahahhahahha,qy Syzate shtrejt
i pare ble valla,a te kujtohet kure keme
ne Bugari e i bleve qy...hahahhahahahahah,
shikom mu se te ruj,mos po ta bejn naj dollover,hahahaahhahahahhahahhahahahhahha qysh sme kujtohet more
ehh Kurr se harroj ta bleva nje akullore veq qka sja pate nis me kajt prej gezimit :tongue: ahhjaahahahahhahahahahahhahahahahahahahhahahhahha

Preshevar
04-05-07, 14:59
Gentiani,kur ka qen i ri hahahahahahaahh

E paska pas nje mshtjerr t'mir :biggrin:

gazi-de
04-05-07, 16:03
qysh sme kujtohet more
ehh Kurr se harroj ta bleva nje akullore veq qka sja pate nis me kajt prej gezimit :tongue: ahhjaahahahahhahahahahahhahahahahahahahhahahhahha
hahhahahha qy tu qajte,gati jom kon tranu prej gzimi qy.hahahahahhahah
http://www.daos-clan.de/Schilksee/Venezia_Weinen.jpg

kurse ti qeshe memu dhe i rekllamojshe syzat..hahahhahahahhahahahahah
http://www2.t-online.ch/dyn/c/68/45/79/6845796,tid=i.jpg

hahahahahhahahahhahahahahahahhaha

Murgesha
04-05-07, 17:17
Qe si ėshtė bėrė Gazi-de kur e ka pa ashtu Arkzėn..

http://img504.imageshack.us/img504/2980/ndg4njyz1143823163wl8.jpg

Murgesha
04-05-07, 17:20
E martumja ditėn e grave....

http://img148.imageshack.us/img148/1258/ndmynja41177526307zq1.jpgE kėtu Buqja_ch

http://img148.imageshack.us/img148/9130/mtk1otaw1161168235yl4.jpg

Preshevar
04-05-07, 17:38
Antarja e forumit ton Rianna !! :biggrin:

http://www.todoohumour.com/imgd/drole_(25).jpg

Preshevar
04-05-07, 17:55
LuLja & Arkza,.. shoqėt mė tė dashura nė BooooooooooTė :smile:

http://image.blog-24.com/284904.jpg


:biggrin:

Preshevar
04-05-07, 18:01
Opaapapa Shqiptareee breeeeeeeee Gjith atooo Baxha :biggrin:

Gjenerlja e ushtris Femrore :biggrin:

http://img378.imageshack.us/img378/5656/armisticesofia0bf.png

Buqja_ch
04-05-07, 20:31
http://img148.imageshack.us/img148/9130/mtk1otaw1161168235yl4.jpg[/IMG]

hahaahaahahahah nuk muj me shkru Murgesha sa kom kesh spo di te ndalem..
po pse moj um qite ketu mem pa te gjith..ani un tu ankojsha sun po i shoh mir germat se qka pom shkrun Ti ...te pershndes perzemersisht
e mire jom plak moderne qy.. hahahahahhahahahaaaah

uck_aksh
04-05-07, 23:06
ja Agolli

http://i114.photobucket.com/albums/n251/CABLESTRYDER_2006/POPIT.gif

Agolli
04-05-07, 23:49
ja Agolli

http://i114.photobucket.com/albums/n251/CABLESTRYDER_2006/POPIT.gif

ahahahahahahahahahahahah uck_aksh cake njo s'ka me ty....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

sherri
05-05-07, 00:15
file:///F:/Dokumente%20und%20Einstellungen/Sherri/Eigene%20Dateien/Eigene%20Bilder/243500.jpg

Arkza
05-05-07, 13:50
hahhahahha qy tu qajte,gati jom kon tranu prej gzimi qy.hahahahahhahah
http://www.daos-clan.de/Schilksee/Venezia_Weinen.jpg

kurse ti qeshe memu dhe i rekllamojshe syzat..hahahhahahahhahahahahah
http://www2.t-online.ch/dyn/c/68/45/79/6845796,tid=i.jpg

hahahahahhahahahhahahahahahahhaha Hahahahahahhahahahahahhaahhaha
hahahahhahahahahahahhahahaha
hahahahahhahahahah Gazi_de po bre , a hala se ke harru e ku e morre ti foton teme o Hajne hahahahahahahhahahahahha

Arkza
05-05-07, 13:52
Qe si ėshtė bėrė Gazi-de kur e ka pa ashtu Arkzėn..

http://img504.imageshack.us/img504/2980/ndg4njyz1143823163wl8.jpghahahahahahhah Murgesha po pra, dhe e din se qka thojke GAZI_DE ! kuku per mu pse Jam Martu e smuj me kan me Ty :tongue: hahahahahahahhahahahahahahahhahaha

Arkza
05-05-07, 13:54
LuLja & Arkza,.. shoqėt mė tė dashura nė BooooooooooTė :smile:

http://image.blog-24.com/284904.jpg


:biggrin:hahahahahhahahahahahhahahahahhahhahah Preshevar qysh dihet Lulja qe eshte krejt e pafajshme e un Llafazane hahahahahahhahahahahahhahahahhaha :biggrin:

LuLjaa
05-05-07, 17:22
hahahahahhahahahahahhahahahahhahhahah Preshevar qysh dihet Lulja qe eshte krejt e pafajshme e un Llafazane hahahahahahhahahahahahhahahahhaha :biggrin:


Qe kjo hahahahahahahahaha Arkza ti je qajo me syzaaa hahahahaha

Preshevar dreq be po ku i gjete keto se :biggrin: :biggrin:

valiii
08-05-07, 01:53
http://www.funnypicturesworld.com/img/funny/funny0146.jpg

Djathtas-femra e Agollit e kjo majtas eshte ballduska e Preshevarit.:biggrin:

Agolli
08-05-07, 02:13
http://www.funnypicturesworld.com/img/funny/funny0146.jpg

Djathtas-femra e Agollit e kjo majtas eshte ballduska e Preshevarit.:biggrin:

ahahahahahahaah, phaaaaa me pa se si e luan http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif karambollen http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif kjo e imja!

valiii
08-05-07, 02:15
Kjo majtas po lujke mire me Kapitasha :biggrin: ... Me mujt diqysh mu bo baxhanak me preshevarin skish pas t'pagume.:tongue:

Agolli
08-05-07, 02:19
Kjo majtas po lujke mire me Kapitasha :biggrin: ... Me mujt diqysh mu bo baxhanak me preshevarin skish pas t'pagume.:tongue:
ahahahahahaha :tongue: cfare kodoshi je, ma i zi se KOPUKI!

Agolli
08-05-07, 02:23
Kjo eshte femna e kodoshit, bodyguard http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
http://davidscorner.blogg.se/images/karima_adebibe_lara_croft_1158695499.jpg

valiii
08-05-07, 02:27
Kjo eshte femna e kodoshit, bodyguard http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
http://davidscorner.blogg.se/images/karima_adebibe_lara_croft_1158695499.jpg

Jo bre jom prish me to kaher se u mundoke me emitu Angelina Jolien ...:cool:

RiannA
09-05-07, 01:36
http://urbikon.com/dyn/images/051029_BlickDresden/brillentraeger1.jpg

XUKI tuj mkqry mueeee

uck_aksh
09-05-07, 02:49
selvija duke e qetsuar Rianen se e ka rre burri
http://i172.photobucket.com/albums/w30/jackmcd37/sad.jpg

uck_aksh
09-05-07, 02:55
pasi qe paradox 13 e la vet Luljen ajo qajti dhe ja si ju shly grimi
http://i132.photobucket.com/albums/q23/silentbob6605/sammysbleedingeyes.jpg

uck_aksh
09-05-07, 03:01
Rafeti karatist
http://i133.photobucket.com/albums/q71/LGS624/Emoticons/Funny%20Threads/karate5vb.gif

LuLjaa
09-05-07, 03:22
uck_aksh hahahahahahahahahahahahahaha cila Lule eshte qajo more une a hahaha veē kerkun si une nuk koka hiq se une s'jam ashtu e trash :D :D

LuLjaa
09-05-07, 03:26
Qe Agolli qysh u lodh me biciklet :biggrin:

http://s.rimg.info/1cc9086ceee68cbd2c2d452ebcc4927d.gif

Preshevar
09-05-07, 15:39
uck_aksh hahahahahahahahahahahahahaha cila Lule eshte qajo more une a hahaha veē kerkun si une nuk koka hiq se une s'jam ashtu e trash :D :D

Kukuu Lule,.. spo guxoj me t'kshyr n'sy se po tutna pom han hahahahahahahahhahahhaa :biggrin:

LuLjaa
09-05-07, 18:42
Preshevar mos u tut bee se s'jam ajo une qy hahahaha ti mem pa mu keshtu nuk ik po .. ihaa hahahahahahaha :tongue:

SANTANA-29
09-05-07, 18:51
http://data2.blog.de/media/692/1348692_b0bed668ad_a.jpg (http://www.blogs.se/user/arhensis/)lulja asht ba nervos,,,,hahahhahahahahahah

lyra2
13-05-07, 18:15
http://ferari[/IMG]

LuLjaa
16-05-07, 21:49
http://data2.blog.de/media/692/1348692_b0bed668ad_a.jpg (http://www.blogs.se/user/arhensis/)lulja asht ba nervos,,,,hahahhahahahahahah

hahahahaha aj kuku kqyre more kjo bile ma e mire koka a ajo tjetra ēka ish allahh :biggrin:

Agolli
16-05-07, 22:13
Qe Agolli qysh u lodh me biciklet :biggrin:

http://s.rimg.info/1cc9086ceee68cbd2c2d452ebcc4927d.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Preshevar
21-05-07, 19:22
Preshevar mos u tut bee se s'jam ajo une qy hahahaha ti mem pa mu keshtu nuk ik po .. ihaa hahahahahahaha :tongue:


hmm... ihaaaaaaaa ???? :biggrin:

Ihaaaa qka ke thon,..

Preshevar
21-05-07, 19:44
Antarja V.I.P. e Forumit :cool:

http://mugatusays.com/uploaded_images/Hillary_Duff1-711196.jpg


Kush O ? :tongue: Joooo s'kallxoj,.. shko pyte vet.

Elina
21-05-07, 19:49
Nuk po e njof une...:biggrin:

Preshevar
21-05-07, 21:22
Nuk po e njof une...:biggrin:

qyqy.. ? Kojshiken nuk po e njeh a ? :biggrin:

LuLjaa
07-06-07, 07:08
Murgesha ne kohen e lir qe qysh kcen :biggrin:

http://s6.rimg.info/df926e0a70db01f608fad562c47d01a5.gif

Murgesha
07-06-07, 07:14
Kqyrni more si mė shikojkan kėta vampirat e natės Vendasi dhe Luljaa ka po kėrcej hahahahahah

http://picture.yatego.com/images/3f4a1e0de64cb1.7/BRILLE_Vampir.jpg

http://s6.rimg.info/df926e0a70db01f608fad562c47d01a5.gif

LuLjaa
07-06-07, 07:16
Hahahahahahahahahaahhahah Murgeshaaaa

Murgesha
07-06-07, 07:20
Hahahahahahahahahaahhahah Murgeshaaaa

Nejse spo e nxjerr tash foton time si vampir se skishe guxu mo me hi hiq nė kėtė temė hahahahahahaaaaaaaaaaaaa

LuLjaa
07-06-07, 07:22
Nejse spo e nxjerr tash foton time si vampir se skishe guxu mo me hi hiq nė kėtė temė hahahahahahaaaaaaaaaaaaa

Jo, jo leje mos e nxjerr ma mire hahahahahahaha se qashtu ma e heshme po dokesh hahahahahaa e qe vendasi si t'pa ty u qu edhe ky me kcy pak :biggrin:

http://s4.rimg.info/d6296b2c8b0e92fcfe3d518515c612d6.gif

Murgesha
07-06-07, 07:26
Jo, jo leje mos e nxjerr ma mire hahahahahahaha se qashtu ma e heshme po dokesh hahahahahaa e qe vendasi si t'pa ty u qu edhe ky me kcy pak :biggrin:

http://s4.rimg.info/d6296b2c8b0e92fcfe3d518515c612d6.gif

Euu si po lujka ky, s`po guxojsha me ju afru afėr se veq kur ta ha noj boks hundėve hahahahahahahahaaha

LuLjaa
07-06-07, 07:30
Euu si po lujka ky, s`po guxojsha me ju afru afėr se veq kur ta ha noj boks hundėve hahahahahahahahaaha

A pe sheh qysh eshte keshtu ka t'kcen, a ketu i urt po doket hahahahaha

Murgesha
07-06-07, 07:32
A pe sheh qysh eshte keshtu ka t'kcen, a ketu i urt po doket hahahahahaE po tė urtit tė djegin, azgonat vetėm fjalė kan http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Zero Cool
07-06-07, 12:59
Murgesha pe run rendin, n`dardanihttp://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/44e7_1.jpg

la_costa
13-06-07, 18:54
kjo foto e fundit me ka bere mjaft per te qesh

gazi-de
13-06-07, 19:48
Elina te kane humeb rruzap po?hahahahahahhahahaahhahahahaahha
http://tn3-1.deviantart.com/fs9/300W/i/2006/068/7/1/Emo_by_Shadow_Kiss.jpg

gazi-de
13-06-07, 19:57
Agolli tu i tregu rafet llapit,per dikon ne dardani..hahahahahhahahaha
http://www.oldtimer-links.de/ams_1999/kiss01.jpg

Per kon po flet o Agolli?..........hghghghghghghghg

Elina
19-06-07, 22:49
Elina te kane humeb rruzap po?hahahahahahhahahaahhahahahaahha
http://tn3-1.deviantart.com/fs9/300W/i/2006/068/7/1/Emo_by_Shadow_Kiss.jpg


Oh sa u pata merzite,,,po i kam gjete perseri shyqyr :biggrin:

Qy Rafeti sa mire kujdeset per macen e tij,,,per mashallah ju ka be :biggrin:


http://www.mentaljokes.com/images/purrrr.jpg

Preshevar
22-06-07, 01:26
Oh sa u pata merzite,,,po i kam gjete perseri shyqyr

Qy Rafeti sa mire kujdeset per macen e tij,,,per mashallah ju ka be :biggrin:


http://www.mentaljokes.com/images/purrrr.jpg

Eehh.. thojn qe Tomlii dhive ka vitamina :biggrin::biggrin:

Abetare
23-06-07, 03:07
Dreni dhe Selvija ne Msn http://www.davignon.qc.ca/chatting12.jpg

Abetare
23-06-07, 03:11
Ky Zero Cool ma pat dergu kete foton e tij me aktuale :biggrin: http://www.seobook.com/conferences/2006/wmw-boston/images/secretseo1.jpg

Dreni30
25-06-07, 04:58
http://hostdrjack.com/customcomments/samples/3469.gif

Tertaqi i rafetit , hahahahaahhahaahahahahahahhaahahahahhaahahahahhaha hahahhah krejt punet i ka msu. hahahaahahahahaahahahhahahahahahahahah

Dreni30
25-06-07, 04:59
Dreni dhe Selvija ne Msn http://www.davignon.qc.ca/chatting12.jpg

Hhahahahahaahahahahahah abetare 7 qind ty mos te hagshin por qysh e paske qellu se, hahahahahahahahaahahahahaahahahahah

rafet llapjani
25-06-07, 15:26
http://hostdrjack.com/customcomments/samples/3469.gif

Tertaqi i rafetit , hahahahaahhahaahahahahahahhaahahahahhaahahahahhaha hahahhah krejt punet i ka msu. hahahaahahahahaahahahhahahahahahahahah


hahahahhhahhahahhahahaahahaa kqyrne more edhe tertaqin e kan bae tenk hahhah

uck_aksh
25-06-07, 16:39
LuLjaa duke pir birr

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/85832.jpg

luckyman
25-06-07, 20:54
HAHAHAHAHAHA , o UCK AKSH,.................. pom duket se koka ka ja Rredhé :tongue:

Zero Cool
25-06-07, 21:29
HAHAHAHAHAHA , o UCK AKSH,.................. pom duket se koka ka ja Rredhé :tongue:
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppppsss sssssssss

egi
01-07-07, 19:06
u qnaka tu kesh hahahahahhahahahahahahhahahahahhahahahahhahahahhah ahahahhahah

yllbardh
01-07-07, 19:27
hahahaaaaa737 po pikėpyetja ėshtė se cka po pinė birrr apo....hahahahahahaaaaa.......

Zero Cool
02-07-07, 23:44
Murgesha:http://www.bentbay.dk/fat_negerW.jpg

Zero Cool
02-07-07, 23:46
Murgesha:http://www.bentbay.dk/fat_negerW.jpg
edhe horoskopi i saj :http://www.muziqpakistan.com/board/uploads/photo-7289.jpg

Zero Cool
02-07-07, 23:51
albachick & egi
http://joemonahansnewmexico.blogspot.com/uploaded_images/girrls-summer-girls-740166.jpg

luckyman
03-07-07, 00:29
Mashalla ju koft,...ej a ka nevojé me jav ly shpinden se mos po djegen.:biggrin:

Zero Cool
03-07-07, 00:59
Mashalla ju koft,...ej a ka nevojé me jav ly shpinden se mos po djegen.
ani bre pi ndajm punet ti lujav shpinen e une tjerat :biggrin:

aLbaChiCk
03-07-07, 01:35
ani bre pi ndajm punet ti lujav shpinen e une tjerat :biggrin:

hahahahahahahhahahah po aaaa

egi
03-07-07, 02:39
eeeeeej, mos pe teproni...se vallahin me ba mi pa keto foto rafeti hahahhahahahhahhahahha kurr mo nuk me qon ne deti hahahahhah

p.s. une jam zeshkanja :p

uck_aksh
03-07-07, 19:09
antari i forumit dardania.de luckyman
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/85831.jpg

gjini
03-07-07, 19:23
po kush ma paska qite ketu ne internet fotografin se?

gjini
03-07-07, 19:26
jo me paskan hy shpijunat mbrena e krejt fotografit me paskan gjete kur jom kan i ri

luckyman
03-07-07, 20:44
hahahahahahahahahah,...e more" uēk-aksh",.......me bo me e dité Baba se jomé bo kshtu ,...kryt me heké!!!

Linka_pz
05-08-07, 11:48
Papagalli

Zonja Halime do te bleje nje papagall. Shkon ne dyqanin e kafsheve dhe sheh ne kafaz dy
papagajt e fundit. Zonja Halime i drejtohet shitesit dhe i thote ua kete papagallin ketu!
Shitesi i thote:-Nuk mund ta jap vetem njerin...-Po pse?,-pyet zonja Halime.- Sepse njeri flet
anglisht e tjetri eshte perkthyes.

Linka_pz
05-08-07, 11:50
Nena
Djaloshi qe u kthye nga mergimi nena e pyeti: Me ēka erdhe biri ime Me aeroplan, u pergjigj djali.
Uh mjeret ne, s`kemi ku ta parkojme.

Linka_pz
05-08-07, 11:53
Teksas
Jemi ne teksas. Nje pistoler futet ne nje sallon i armatosur deri ne dhemb. Duke u mbeshtetur
me kurriz nga banaku thote: "Nese ka ndonje qe do te matet me mua, te dale perpara..." Ne
kete kohe nga fundi i lokalit del nje burre sa nje dollap dhe duke qendruar perpara i thote:
"Une dua te matem me ty"- Mire i thote pistoleri dhe kthehet nga kamarieri e i thote: "Ma sill
nje meter!"

Linka_pz
06-08-07, 15:49
Drejtori i burgjeve viziton
te burgosurit.I burgosur per
cfare jeni brenda?
Per nje pakujdesi te vogel ne vjedhje.ore e gjuhes shqipe.pyet mesuesja:
-si ben ne shumes fjala dru?
ngrehet njeri dhe i thote:
-pyll zyshe.

Linka_pz
06-08-07, 15:52
Dialogu i moskuptimit.
Nji ditė me fortunė ishte nisun njani pėr peshk. Rrugės takoi njė tjetėr, i cili e pyeti:
- Ku po shkon, pėr peshk a?
- Jo more, po shkoj pėr peshk...
- A ha..., kujtova se je tuj shku pėr peshk!

Linka_pz
06-08-07, 15:53
ME TE DREDHUR
Mė falni shok se po ju shqetsoj, a e pini duhanin?
- Po - u pėrgjegj shoku - me tė dredhun...
- A keni njė letėr duhani se mė mungon?
- Posi urno, me gjithė qef.
- Po duhan a keni?
- Sigurisht po.
- A ma mbėshtjell njė fije se nuk po di.
- Po mor zotni urno!
- Po me e ndez a keni?
- Po! tjetėr gja a ju duhet?
- Jo, tė tjerat i kam vetė...

Sa mendjemadh je mor Gėzim!
Gėzimi: Pse?
Tė pashė mbramė nė televizion, dhe s'mė fole me gojė!...

Linka_pz
06-08-07, 15:55
Tefa shkel kufirin...
Pasi ishte mėrzitė me komunizmin nė Shqipėri, Tefės i shkrep mendja e vendos tė arratiset nga Shqipėria. Ai niset e shkon nė kufi nga Zogajt, dhe don tė arratiset pėr nė Mal tė Zi. Por syri vigjilent i kufitarėve tė kohės sė xhaxhit, e pikas kėtė shtrembaluq, qė po i afrohet kufirit. E rrethojnė ushtarėt dhe si rezultat e kapin dhe kur e shohin se ishte Tefa, e marrin dhe e vėnė nė njė makinė pėr nė Shkodėr. Kur mbėrrijnė nė Shkodėr, policėt i thonė Tefės:
- Tefė, a ke dashtė me thy kufinin a?...
- Jo more, - ua kthen Tefa, - po kisha mbetė nė rrugė e nuk dijsha si me u kthy nė Shkodėr. Atėherė thashė, ma mirė po i afrohem kufinit, se ushtarėt kanė me mė kapė, e kanė me mė pru me makinė nė Shkodėr...

Linka_pz
09-08-07, 09:01
Ne varreza
-------------

Dy njerez duke u kthyer ne shtepi pas nje darke argetimi,vendosen ti bien shkurt nga varrezat,vec per gallate.

Ne mes te varrezave nalen te shastisur nga nje zhurme qe vinte nga hijet, tap-tap , tap-tap .

Duke u dridhur nga frika afrohen,shohin nje burre te vjeter me cekic e dalte ne dore,duke punuar ne gurin e nje varri.

Pasi merr fryme thelle njeri nga ata i drejtohet : Te marrte e mira more Zoteri,na frikesove per vdekje - ne kujtuam mos eshte ndonje Shpirt (ghost) . C`po beni i nderuar ,qe punokeni kaq vone naten ?

Keta Idiote - mermeriti plaku me vete - Ma kane shkruajtur emrin gabim .

Linka_pz
09-08-07, 09:02
Deshira e fundit.
--------------------

Dy burra te denuar me vdekje ne karrigen elektrike,ne te njejten dite,i fusin ne dhomen ku do mbyllej kapitulli i tyre.

Prifti ben ritet e fundit,gardiani mban nje fjalim formal dhe lutja finale thuhet nga te gjithe pjesemarresit.

Gardiani kthehet nga i pari dhe e pyet "Djalosh a ke ndonje deshire te fundit ?" - te ciles burri i pergjigjet.

Po zoteri ,kam.Mua me pelqen shume muzika e vallezimit a do ishte besdi per ju sikur te luani per here te fundit Makarenen per mua ?

-Sigurisht qe mund ta rregullojme kete per ju, i pergjigjet gardiani.

Duke u kthyer nga i denuari i dyte ,pyet :

Po per ju c`mund te bejme? Kush eshte deshira jote e fundit ?

" Ju lutem-pergjerohet i denuari - me vrisni mua te parin.

Linka_pz
09-08-07, 09:07
Takim me guru-ne. ( guru=njeri i ditur,si tip profeti )
-------------------------
Nje grua e vjeter kishte vendosur te shkonte ne Nepal per te takuar nje Guru te famshem.Miqte e te afermit u munduan me te gjitha format qe kjo te hiqte dore,uke i kujtuar moshen,semundjet dhe udhetimin e gjate qe e priste perpara.
Megjithate mendja e saj nuk ndryshohej.

Pra ajo pasi beri pergatijet,u nis.

Filloi me nje udhetim prej 36 oresh ne Air India me 4 ndalime,e ndjekur kjo me nje udhetim prej 2 oresh ne nje avion me nje motor (qe nga koha e Luftes I Boterore).Me pas nje udhetim 14 oresh ne nje hekurudhe gjysme te rrenuar.Me pas 2 dite rruge ne shpine te devese (kamel ) mbi majat e akullta te maleve.
Kur arriti ne fshatin e guru-se ishte gjysme e vdekur.

Atje ajo mesoi se do duhej ndoshta te priste mbi 10 dite te shihte guru-ne ,pasi shume njerez kishin ardhur per ta pare ate.Gjithashtu i thane qe kur te hynte ne tenden e tij ajo duhej te fliste jo me shume se pese fjale,pasi guru-ja ishte teper i zene.Si ngeli gje tjeter vec te pushonte , e gjate kesaj kohe te permblidhte ne 5 fjale ato qe donte ti thonte guru-se.

Me ne fund dita e shumepritur erdhi.Futet ne tent ,ulet ne stolin prej guri perballe guru-se .Atehere perkulet e flet :

"MJAFT. Thomas,kthehu ne shtepi "

luan_i
10-08-07, 12:46
Njėri, i cili nuk kishte edhe aq shkollė, ishte emėruar drejtor i njė ndėrmarrje tė madhe prodhuese dhe qė ditėn e parė tė emėrimit nė detyrė tė re edhe sjelljet e tij nė familje kishin ndryshuar shumė. Ai mė nuk komunikonte, si mė parė, me pjestarė tė familjes, por jepte urdhėra. "Se dini ju kush jamė unė", u thoshte familjarėve tė tijė. Nėna e tij, e mėrzitur nga sjelljet e tė birit s'dinte ēfar ti thoshte tjetėr pėrpos refrenit tė pėrditshėm, "je bėrė pėr gazetė more birė". Pas njė kohe, i njejti avancohet nė njė detyrė edhe mė tė lartė dhe mė pėregjegjėse dhe gazetat e japin lajmin e zgjedhjes sė tij, si drejtues. Ky far burri, i blenė gazetat dhe vrapė e te shpija. "E shihni ēfar shkruajnė gazetat pėr mua, a e dini kush jamė unė, i drejtohej nėnės dhe familjarėve tė tjerė. Po more birė po, i thoshte e ėma. Moti tė kam thėnė nėna se je bėrė pėr gazetė.

Linka_pz
12-08-07, 18:14
Nje Qytetar i Shkodres Takon Nexho Shabanin Dhe i Thote Nexho Po Ndodhi Lufta e 3 Boterore Ku Do Fshiheshe Tani Qe Bunkjere Nuk Ka Me,,, Nexhoja Ja Kthen te 5 Herojt Se i Huji Nuk Din Sa Jan 5 apo 6.

gazi-de
12-08-07, 18:25
Njerit nje nate ja prejke malin dikush...

Hajni:me sakic bam bam...
I zoti i malit:(me ze te holle)kush je ti qe po bren ne mal timin,se veq sa te vi...
Hajni:(me ze te trash)O HAJDE HAJDE SE PO TE PRITI
I zoti i malit:o valahi serdha..hahahhahahahhaha

Linka_pz
12-08-07, 18:32
Merr Nexhoja Mondin ne telefon :
" me falni a eshte Halil Mondi ne shtepi?
Ky i pergjigjet :Jo o Vlla Mond Halili
Atehere Nexhoja i thote:
" Me falni se i paskam ra numrit mbrapsht"

Linka_pz
12-08-07, 18:34
Nje femije duke rene per te fjetur theret babain: Babi, babi mushkonjat nuk me lene te flej dhe po me pickojne.
Babai: fike driten se nuk te vine me.
Pas pak minutash ne dhome hyne nje xixellonje dhe femija bertet: Babi, babi tani mushkonjat po vine me elektrik dore. :)

Linka_pz
13-08-07, 12:10
Njė person po i lutej Zotit : O Zot tėrė jetėn tė jam bindur sot pa tė kėrkuar asgjė , sot kam nevojė pėr Ty ,jam pa asnjė dysh tė lutem bėj tė mundur tė fitoj ndonjė llotari !. Kaluan ditė e muaj por asgjė atėhėrė plaku i revoltuar thėrret : O Zot kur do tė mė bijė ajo llotari e shkretė ? Nė kėtė moment dėgjon njė zė : Po Ti kur do ta blesh atė tė uruar Biletė ?

Linka_pz
13-08-07, 12:13
Nė njė rrugė kish ndodhur njė aksident ,viktima ish rrethuar nga njerėzit dhe asnjė nuk mund tė afrohej tek viktima . Njė gazetar i interesuar shumė pėr tė parė nga afėėr viktimėn thėrret me njė zė tė pėrvajshėm : Ju lutem mė lini tė kaloj , jam i ati i victimės ! Tėrė njerėzit u hapėn tė ēuditur .Kur u afrua gazetari pa se viktima ish njė Gomar .

luan_i
13-08-07, 12:53
"Popull trim e bujarė i Shkodrės. Mė jepni ju besėn dhe unė iu japė lirinė", i drejtohet masės sė gjėrė beratase Sali Berisha (presidenti e lexonte fjalimin e Shkodrės edhe nė Berat).

luan_i
13-08-07, 12:56
"Zoti president. E kishin vrarė Fatos Nanon", i thoshte njėri nga bashkėpunėtorėt e tij Sali Berishės, ndėrsa ai pa njė pa dy e zbulon vrasėsin: "E ka vrarė Fatosi", i pėrgjegjet Sala.

luan_i
13-08-07, 14:36
Njė Korēare kishte ikur pėr Itali dhe vite me radhė si ishte ndier zėri. Njė ditė i teket dhe e merr nė telefon mamanė. "Alo alo, mami je ti"? e pyeste e bija tė ėmėn. "Po ku je moj tė keqen mama..., "Nė Peskaro moj mama, nė peskaro", "moj nė dhjetė ulu veq Lek na qo", e porosiste e ėma tė bijėn.

lyra2
13-08-07, 14:50
Nje njeri ka shku ne nje hotel ne Pretoria . Ne dhomen e tij ishte nje
kompjuter, dhe ai vendosi qe t'i shkruaj nje email gruas se tij. Por ai
aksidentalsht e shkruajti gabim email adresen e gruas ( pa e verejtur fare) dhe e
dergoi emailin.
Ndėrkohe diku ne Cape Town nje vejush sa arriti ne
shtepin e saj, pas ceremonisė se varrimit te burrit te saj. Vejusha vendosi qe t'i
kontrolloj emailat e saja, duke pritur ndonje email nga shoqeria e saj
apo familja.
Pas leximit te emailit te pare asaj i ra te fiket. Djali i saj vrapoi
dhe e pa nenen e tij te shtrire ne dysheme dhe e pa edhe emailin qe ishte
e hapur ne kompjuter, aty shkruante:

Per: Per gruan time te dashur
Tema: Kam arritur
Date: shkurt 3, 2007

E di se je e befasuar qe te lajmrohem. Keta paskan kompjuter ketu dhe
jemi te lejuar qe t'ju dergojme email atyre qe i duam ne.
Sapo kam arritur dhe jam rregjistruar ketu. E shoh qe gjithqka qenka
pergaditur per arritjen tende ketu neser. Mezi pres te te shoh ketu .

Shpresoj qe udhetimi yt do te jet i qete si i imi qe ishte

P.s. Dreqi e honkt po nxehte koka ktu bre!!

Linka_pz
13-08-07, 19:06
Lyra_2 flm per bashkangjitje ,te uroj sukses!

Linka_pz
13-08-07, 19:07
I Mahi nga lufta

1. Nė kodėr tė qyqarėve

Gjatė ofenzivės sė forcave serbo-ēetnike, nė verėn
e vitit 1998, njė familje nga Drenica shkoi nė Prishtinė.
Kur u paraqit nė Kėshillin e Emergjencės, ata pasi e
shikojnė njė listė, i thonė:
-E kemi njė shtėpi tė lirė nė Kodėr tė Trimave, mund
t`ju vendosim nėse doni?
-Jo- ua ktheu drenicaku- mua ma gjeni njė shtėpi
nė Kodėr tė Qyqarėve, se po tė isha trim, unė do
tė isha tash nė Drenicė, e jo kėtu.

Linka_pz
13-08-07, 19:08
2. Prej nga je?

Gjatė ofenzivės serbe tė shtatorit tė vitit 1998,
nė malet e Qyqavicės u strehuan shumė familje
nga Drenica. Aty dėgjova kėtė dialog:
-Kah tė patėm oj shoqe?
-Nuk di as vet. Kam qenė e martuar nė Polac.
Dy javė ndejta nė Galicė, njė muaj nė Dubofc,
dy muaj nė Kollė e qe tri ditė jemi kėtu nė
bjeshkė. E ti a po e din ti tash nga jam?

Linka_pz
13-08-07, 19:10
Do ta ndajmė oborrin
Njė familje nga Drenica, me njė kerr fėmijė,
ia mėsyn Mitrovicės dhe vendoset tek njė
familje e cila e pranon me ngrohtėsi.
Pas pak ditėsh, drenicaku kishte blerė dėrrasa.
I zoti i shtėpisė e pa duke i shkarkuar dhe e pyeti:
-Ēka po tė duhen ato dėrrasa, o lum miku?
-Burrė, vendosa ta ndajmė oborrin. Shumė fėmijė,
po pėrzihen e besa edhe po lazdrohen.

Linka_pz
14-08-07, 08:33
I dehuri


Shkon nje i dehur ne nje lokal e therret kamarierin e i thot-me sill 1 dopio raki dhe merre edhe 1 dopio ti prej meje.Kamarieri ja sjell dopion e pin edhe te veten e i thote ne gezime.Kur mbaron pijen,pijaneci niset me dale pa paguar.kamarieri i thote me pagujt por pijaneci i thote se nuk kam leke.Pastaj kamarieri i fut do shkelma te mire dhe e percjell.Te nesermen vjen prape pijaneci ne ate klub dhe i thote:kamarier ma sill 1 dopio raki,ty kete rralle nuk po te qerasi se e paske pijen e keqe.

Linka_pz
14-08-07, 08:47
. A po mundesh me ikė o vėlla
Vėllai tepėr i merakosur pėr fatin e familjes
nė Kosovė, thėrret tė vėllain nė telefon nga Zvicra.
-A jeni gjallė o vėlla?
-Po, po gjallė jemi edhe pak.
-A po mundeni tė ikni nėpėr male, o vėlla?
-Po ikim ngapak, po ikim por jo aq larg sa ti
o vėllau i jem trimi.

Linka_pz
14-08-07, 10:34
S`e vrau shkaun qė pinte birrė

Zukė Dajakut i kishin thėnė shokėt
se do t`ia jepnin njė snajperkė, po qe
se do ta vriste njė shka qė shihej nga
larg nė oborrin e vet.
Zuka e pranoi kushtin, por kur pėrmes
dylbisė sė snajperkės e vėrejti se
shkau po e pinte njė birrė, iu tha shokėve:
Burra, unė nuk mund ta vras. Qenka duke
pirė birrė. Gjynah.

Humor Drenicak

Linka_pz
15-08-07, 11:53
Sikur tė ishte e mundur


Ditė vere. Vapė e madhe. Samiu nga Prekazi tek po mihte misėr e kishte djegur dielli keq nė shpinė. Dikur nė mesditė, i lodhur e i djegur po i thot shokut tė vet: -Ah sikur tė kishte qenė e mundur qė pasdite ta qitja barkun nė shpinė!

Linka_pz
15-08-07, 11:55
Si na u ndanė rrugėt?!


U takuan dy veta qė njiheshin. Njėri nga kėta nuk e kishte bėrė kurrė qejfin ēederr pėr ēėshtjen e atdheut, kurse tjetri kishte vuajtur nėpėr burgje tė Serbisė dhe kishte qenė i persekutuar me babė e gjysh nga regjimet jugosllave. Ky qė kishte qenė lojal me babė e gjysh ndaj jugosllavizmit -e tani ish goxha nė kėtė pluralizmin, po i thotė tė perseku-tuarit: -More, si
na u ndanė rrugėt kėshtu? Ti shkove nė atė farė lėvizjen e nuk erdhe me ne!
-E ke gabim zotėri, rrugėt tona kanė qenė tė ndara kaherė qė nga gjyshėrit e baballarėt tanė...

Linka_pz
15-08-07, 11:57
Ku mbeti nusja?
Dikur moti udhėtohej me qerre kuaj ose qe. Njė farė burri i sapomartuar, nga fshati Saradran shkoj pėr ta marrė nusen e tij qė ndodhej nė gjini. Ky ecte para qeve dhe nuk shikonte mbrapa, sepse burrat nuk shikonin mbrapa. Afėr njė lumi qetė kėrcyen me vrull. Nusja u rrėzua e ky nuk e shikoi fare. Ai
vazhdonte rrugėn pa u shqetėsuar. Kur shkoi nė shtėpi i doli e ėma pėrpara dhe po e pyet: -Ku mbeti nusja?
Ky edhe nga inati se ēka mund t¹i kishte ndodhur nuses u pėrgjigj: -Burri nuk e kthen kokėn mbrapa pėr njė nuse, nėnė!

Hhahhaahhaah me pelqeu shume ......

sherri
15-08-07, 12:35
Ku mbeti nusja?
Dikur moti udhėtohej me qerre kuaj ose qe. Njė farė burri i sapomartuar, nga fshati Saradran shkoj pėr ta marrė nusen e tij qė ndodhej nė gjini. Ky ecte para qeve dhe nuk shikonte mbrapa, sepse burrat nuk shikonin mbrapa. Afėr njė lumi qetė kėrcyen me vrull. Nusja u rrėzua e ky nuk e shikoi fare. Ai
vazhdonte rrugėn pa u shqetėsuar. Kur shkoi nė shtėpi i doli e ėma pėrpara dhe po e pyet: -Ku mbeti nusja?
Ky edhe nga inati se ēka mund t¹i kishte ndodhur nuses u pėrgjigj: -Burri nuk e kthen kokėn mbrapa pėr njė nuse, nėnė!

Hhahhaahhaah me pelqeu shume ......
hahahahahahaa Nje kesi Burri dikun ne ate kohen e keti ne tregimin lart,kur shitshin burreri(me gomari) ishte martu njani edhe bahet dasma ja sjellin nusen,vjen koha edhe hyn dhanderr ky daia,.....nuk rrin shume edhe del shqetsohen te afermit e dasmoret e pyesin ca u ba..ky si me krekosje,qysh ishte i veshur me tjerqi,xhamedan e qysteke e sen...tha jo dola se nuk deshet BURRI per nje nje......gruje edhe nuk martohna(se prishi burrnin)
Kaloj nje kohe edhe ket Burrin e gjeten te vram tek nje burim ku lanin Grat e fshatit tesha.....me tierqi nen gjuj :frown:

Linka_pz
15-08-07, 12:42
Drenicė jemi me ty!

Gjatė luftės sė fundit nė Kosovė njė familje e Drenicės shkon nė Prishtinė pėr t¹u strehuar pėr njė kohė tė shkurtė.
Njė pronar shtėpie po i thotė se qiraja ėshtė kaq, dhe se kėto para duhet t¹i paguajė mė pardhėnie pėr 6 muaj!
-Po mirė bre shoq, po i thotė drenicari, -ju e keni shkyer gėrmazin duke bėrtitur -Drenicė jemi me ju...!
-Hajt he burrė, ia priti ai, -po ne sikur tė ishim me ju, ja ku ėshtė Drenica 40 km.

sherri
15-08-07, 12:51
Nje kohe mbas lufte,nje familje ishin kthy ne shtepi,pakez ishin rahatu kishin ba dasem ish martu djali i madh......nje dit kan dal bab e bire nen hie po bisedojn.......
Baba:e more bire a te kam than qe ca hyn edhe del,ni kohe ketu ka qen bizanti,mas ti erdh Rimlani,me vone turku e mbas tij shkau,,edhe qe dulen...
Djali ish thellu n'mendime edhe skish shume kohe qe ish martu tha:nime bab ca po hyke po dilke veq edhe dicka po mbetke................

Linka_pz
15-08-07, 13:00
Pershendetje ,Sherri fe falemnderit qe u kyqe tek humori ,por te lutem shume qe humor te jet pa banalitet ,se paku ketu !
Te falemnderit per mirekuptim .
Me shume respekt Linka_Pz

Linka_pz
15-08-07, 13:02
Duke qeshur me zor

Zekė Fazlija / i Qubrelit kishte patur miqėsi tė vjetėr me Mehajt e Prekazit. Kur shkonte Zeka te Mehajt tuboheshin krejt lagja, dhe e gėdhinte mėngjesin duke biseduar e bėrė shaka. Kur Zeka u plak u sėmurėndė nga mushkėritė, e dėrguan te mjeku. Mjeku i tha se mushkėritė i ke shumė keq. Njerėzit qė e vizitonin Zekėn e pyesin: -Ētė gjeti kėshtu mor Zekė?
-E more burra, -pėrgjigjej ai, -mushkėritė mė janė shterrur duke qeshur me zor te Mehajt e Prekazit!

Linka_pz
15-08-07, 21:28
Me dorėza boksi!Njė student, i cili nė ndėrkohė edhe ushtronte ngapak boks, njė ditė dimri i
kishte harruar dorėzat e boksit nė shtpinė e tij nė fshat. Babai i tij para se tė nisej pėr treg, duke kėrkuar dorėzat, rastėsisht i gjen dorėzat e boksit tė tė birit. Eh, kėto duhet tė jenė tė nxehta, thotė me vete, dhe i fut nė duar e del nė treg! Ato edhe ashtu tė mėdha, duart nuk mundte qė ti
fus nė xhepa, dhe tėrė ditėn nėpėr treg, njerėzit ruheshin prej ti se mos ka luajtur...

Linka_pz
16-08-07, 08:32
Zeqė Baksi
Njė Zeqė Baksi i Drenicės, pasi i vdiq i ati, mbeti qė tė kujdesej pėr shtėpi dhe burrėri. Njė mik i tij kishte dasėm dhe e thirri. Zeqa i mori dy kuti cigare, dhe u nis pėr nė dasėm. Para se tė shkonte nė dasėm, u ndal te njė livadh me kumbulla dhe tha me vete qė tė mėsohem pak ndėr burra. Ja nisi e po flet me zė, duke iu thėnė kumbullave -iu ngjatė jeta burra! Pėr hajr
dasma i zoti i shtėpisė, -i tha njė kumbulle qė ishte si mė e vjetėr dhe ia gjuajti dy cigare. Nga dy ua gjuajti edhe disa kumbullave qė ishin si mė tė vjetra duke iu thėnė meraba edhe ju burra. Kurse disa kumbullave qė ishin si mė tė rejat, iu hodhi vetėm nga njė cigare, duke ju thėn: meraba edhe ju
djemė. Ndėrkaq, iu hargjuan cigaret, dhe disa pipave tė ri tė kumbullave iu tha: ju fėmijėt nuk e pini.
Ja mori mendja se mirė e qiti rendin dhe u nis tek i zoti i dasmės. E pritėn e nderuan, dhe i vunė duhan pėparara siē ishte zakoni. Ky po ua bėnė dasmėn pėrhajr, dhe po do me ja dhėnė atė ³rendin² e vetė si e kishte menduar, por
kur i futi duart nė xhepa e i nxori kutitė e pa se ato ishin thatė, sepse cigaret i kishin mbetur te kumbullat. Ashtu i zėnė ngusht me kuti cigaresh tė thata nė duar u tha, -meraba burra dhe nė koftė se mė ndigjoni mu, shkojmė deri te kumbullat dhe e dhezim nga njė .

Linka_pz
16-08-07, 15:27
Ti je i besueshmi i tyre

Nė kohėn e ish-Jugosllavis nė perėndim ka patur shumė klube, ku bashkatdhetarėt takoheshin e bisedonin, e besa ndonjėri edhe spiunonte ngapak. I tillė kishte qenė edhe kryetari i njė klubi. Nė njė mbledhje, ai tė pranishmėve po u thotė: -Vėllezėr, kėtu siē e dini jemi nė vend tė huaj dhe duhet tė ruhemi shumė se po na spiunon kush!
-Nuk e besoj, foli njėri. Fundi i fundit shoku kryetar ne s“jemi duke bėrė asgjė tė keqe kundėr Jugosllavisė, po edhe me ba dikush diēka, para teje s“mundet kush me shkue e me lajmėru, e na besa nuk jena tranue e me folė para teje...

Linka_pz
18-08-07, 12:51
E vajtuan si mė pas vdekur!


Nė kohėn kur Gjermaia i kthente azilkėrkuesit shqiptarė, pėr njė tė sapo kthyer, familja e tij nė vend qė tė gėzohej e paskan qarė sikur tė kishte vdekur.
-E sa kanė ndryshuar kohėrat! Dikur kur kthehej ndonjėri nga kurbeti e gjithė lagja tubohej, dhe e uronin qė kishte arritur shėndoshė e mirė nė shtėpi, e tani qajnė familjet, pse u kthyen bijtė nė shtėpi tė vet! Mos harroni atė thėnien e urtė poullore: Nuk ėshtė mirė peshė me u ēu, nė vende tė huaja me lakmu...

lyra2
18-08-07, 20:48
VERSIONI I KULLERAVE:
Jom tu nejt te pllatoja e Boro Ramizit edhe jom tu e pi ni cigare Ronhill. Je ka bohesh thu ti spo t' ha per mu tė shkretin e une jom ka i fshi lotet me mongt e dukserices. Ti po me dokėt ki diēka lidhje me dushmana. Une pėr qato e qova Leme Xhemen e ti i kishe thon asaj qe une jom i keq e ēfare moj .Kur te vijnė Hana e Mevludi ta kallxoj qefin. Kshtu ka thone edhe inxhja Lajė, ajo qe ka lind ne te njejtėn bollnic me gjyshėn teme. Ti njeri i kishe thonė asaj qė Xhemajli se ka as ni ditė shkollė t' kryme. Oj budallic, une I kom kry dy vjet nė Xhevdet Dodė bashkė me Cufėn e Lemės! Di me fol italisht perfekt! E kom msu kur erdhėn me nejt kta te KFOR-it en shpi temėn. Qi sėm beson, ngom qa po te thom: Pėr dashninė tonė jom gati mu kap me cilindo klloshar, e me te kap pėr qafe e met perplas ne tokė. Ooo.. o ka me kan zemra... o mu kan kput pullat e rrollkės e spe gjej kėrkon me mi kep. E kom shpinėn kejt lloq e spo ka kush me me ba hyzmet. Legenat i kom te vllau e ai po me vet non-stop pse spo martohėsh me Xhemilėn? Qikaq muj me te thon oj Kumri. Ndaq mem ngu ngom, mos daq

Peace njeri,

Xhemajli i Bregut t'Dillit 2004.

lyra2
18-08-07, 20:49
GJAKOVA VERSION:
Qe valla jam tu nejt te mullari i Hasan Ages, dhe thash hajt djal ta pi ni cigare se se bohet kiameti. U shka mu ki bo ti bjo, s' po ta nin as per pes bonka per mu, qe ndash beso e ndash mos beso vallahi lotet me mong jom ka I fshij. Mja majt zhagin shpis une e qova per misit Bijen e Hajdarageve, familje e ron bjo zonti deri te zoti, si ata mo, kur kan pas minerkauqa, kta katunaret e prishtines se kan dit cka jane..ha ha ha..nejse bjo se ajo laperica, e pa kulturune bre kish thon qe une jam i keqe, shka s' ki me ni, po de muhalife sa s' bon, hajt se sa te vjen Safeti i Canave ju kallxoj une qefin.
To be continued ...

Linka_pz
20-08-07, 09:04
Eh, ēka ishte diktatura

Ja, pra, shyqyr qė u ngopėm edhe me demokraci po fliste njė mesoburrė nė njė tubim rasti. Qe besa kur ka qenė Enver Hoxha gjallė kemi pasė shkuar kot more burra! As nuk mund tė mbyteshim nė det, as mund tė vriteshim mes vete, as emrat nuk mund t¹i ndėrronim e tė bėheshim grekė, as automatikėt e tanket nuk mund t¹i merrnim e tė shėtisnim pak me to, as paratė nuk kishim ku t¹i fusnim, sepse nuk kishte piramida atėherė. Pbrapambeturi e madhe! Po ē¹tė them mė shumė, -diktaturė me njė fjalė. Ja, tani kjo demokraci e gėzuar:
nėse don, mbytu nė det, nėse don, merr automatikun e vrit nja tre-katėr vetė pėr qejf, nėse don, hipi tankut e shėtit rreth qytetit, paj nuk ka qenė kėshtu more burra as nė kohė tė mbretit, nėse don, futja minat urės... Paj,
ruajna zot prej diktaturės!

Linka_pz
20-08-07, 12:34
Nuk tutet shosha me arushė!


Njė aktivist i njė subjekti politik frikėsohej shumė prej milicisė, dhe
njė ditė tek po mbante njė mbledhje nė njė fshat, disa tė rinj vendosėn qė
ta frigojnė. Gjatė asaj mbledhje njė i ri i ofrohet tė veshi dhe po i thotė:
-Zoti kryetar, mė thanė se nė oborr po sillen milicia dhe kanė pyetur se
kush po mbanė mbledhje? Atij tė gjorit sa nuk i ra tė fikėt.
-Dy burra dolėn nė oborr. Pas pak u kthyen dhe po tregojnė se nė oborr nuk
ka kėmbė milici.
-Ky aktivisti duke dashur qė tė tregohet se nuk ėshtė frikėsuar, tha:
-Vazhdojmė burra, se nuk tutet shosha me arushė!
Masa ia plasi gazit...

Linka_pz
20-08-07, 18:10
Duke ecur mbi nje ure, Sali Berisha rreshqet dhe bie ne uje. Tre femije, qe ishin duke notuar, u zhyten dhe e nxoren ate ne breg.
- Bravo ēuna! Tani qe me nxoret, kerkoni ēfare te doni- u tha Berisha.
- Une dua te gjitha lodrat e botes, - tha femija i pare.
- Une dua nje shtepi te madhe, qe te mos zihen mė mami me babin-kerkoi i dyti.
- Ndersa une- u hodh i treti, - dua nje karroce invalidi, me nje magnetofon te madh
- C'te duhet karroca? Ti nuk je inalid- u habit Berisha.
- E po, do te behem, sa ta marre vesh babai se te shpetova ty nga mbytja.

Linka_pz
20-08-07, 18:11
Shkoi Fatos Nano ne nje miting, dhe i del nje djale i vogel dhe i thote une te blej ty per 1 mije leke. Sa e degjuan bodigardet e kapin djalin dhe e cojne ne shtepi te babai.
-Cka ka ndodhur? - Pyet babai.
-I tha Fatos nanos qe un te blej per 1 mij leke- ja kthene bodigardet
Babai u nervozua dhe ja kthehu djalit:
-Sa here te ka thene babi qe mos besh budalliqe me leket qe te jap un?

sherri
21-08-07, 15:51
Salos i erdh nje lajm i rrejshem, i than: z:Kryetar e vran Tosin!! pa nje pa dy u hudh Berisha eeee diiiii uneee Nano e ka vraaaaaaaaaaaaa

Linka_pz
21-08-07, 21:48
Nje Qen Shqiptar venos Me Shku Ne Greqi !!! Sa Kalon Kufinin Shef i qen grek Me i Cop Mish Ne Goje !! Menohet Ky Qeni Shqiptar Se Si Me Ja Marr Copen E Mishit ...
Edhe i thet Kti Qenit Grek --=>Si E Ke Emnin http://www.shkodraonline.com/e107_images/emotes/default/question.png
Ja Pret Ky Qeni Grek --=> Kostandinis .. Edhe Njat`her i Bjena Copa Mishit Ne Toke .. E Merr Ky Qeni Shqiptar Copen e Mishit .. Menohet Ky Qeni grek Se Si Me Ja Kthy Ne Te Njejten Monedh Kti Shqiptarit Edhe I Thote -=> Po ti Si E Ke Emnin
Ja Pret Ky Qeni Shqiptar -=> Zeqir Zeqir
(Neper Dhame ) .

Linka_pz
21-08-07, 21:49
Nje person donte te hante dreke ne nje restorant por skishte leke. vendos te porosise nje kos qe te shpenzonte sa me pak. Kur vjen kamarieri per ti marre leket, ky i thote : s'kam leke - atij. kamarieri i hedh pjaten e kosit te mbetur syve. Personi pergjigjet : S'ka gajle se spata leke, por po dal me faqe te bardhe prej lokali te pakten.

Linka_pz
22-08-07, 16:29
Nano si me tė qeshur i thotė njė ditė Gramozit : - Amanet , kur tė vdes , mė hidhni nė det ..- Po pse atje ?- e pyeti Ruēi. Sepse Ilir Meta ėshtė betuar qė do tė hedhė valle mbi varrin tim ...!?

Turp tė kesh ! I thotė i ati Tanit tepėr i nxehur .Unė nė moshėn tėnde nuk kam gėnjyer kurrė . Pse nė ē'moshė ke filluar tė gėnjesh ti Babi ?

Linka_pz
22-08-07, 16:34
Nė njė spital nė dhomėn e reanimacionit tė tėrė pacientėt qė hynin nė tė vdisnin nė orėn 9 tė darkės .U bė problem , mė nė fund drejtori i spitalit vendosi tė vėzhgonte nga afėr se ē'ndodhte me pacientėt .Hyri nė dhomėn e reanimacionit dhe po priste .Nė orėn 9 vjen pastruesja heq spinėn e aparatit tė oksigjenit nga korenti dhe vendos nė tė fshesėn me korent .Mbaron pastrimin dhe e vendos prapė spinėn por pacientėt ndėrkohė kishin ndėrruar jetė .

SANTANA-29
23-08-07, 15:55
Mami, nėse unė sillem mirė, do tė marrė burrė?
-Patjetėr, Madonna? - pėrgjigjet e ėma.
- Por nėse nuk sillem mirė?
-Atėhere do tė marrėsh shumė burra, - ia ktheu e ėma,

sherri
23-08-07, 16:25
Nje Delper nga Kosova shkon ne shkini!...e shef nje Sorrshkin me nje cop gjalpi ne sqep,edhe si me ja marr po e lavdon blla blla..e ne fund po i thot sikur ta kisha degju edhe zanin si e ke,kure sorrshkina e hapi cqepin me kendu i ra gjalpi dhe ja morri:redface:
Nga inati ajo e degon ne Kosove nje dhelper-shkin edhe ajo e takon nje larask,te njeten mundohet edhe ajo.....por kur i thot kisha desht edhe zanin me ta ndi..
.. Laraska e merr gjalpin e fut nen krah,edhe po thot hup ta.....nanen Ezopi.:biggrin::biggrin:

SANTANA-29
23-08-07, 16:35
Ish kan njeher nje Shka nje Maqedon dhe nje Maxhup(Rom) shkojn te Zoti per ta pyetur kurr keta do te fitojn nje Kultur.

Shkon Maxhupi i pari te Zoti dhe e pyet:
O Zot kur un do ta kem nje Kultur?
Zoti ia kthen edhe 100vjet Maxhupi fillon te qaj deri ateher un kam me vdek .

Shkon Maqedoni i dyti te Zoti dhe e pyet:
O Zot kur un do ta kem nje Kultur?
Zoti ia kthen edhe 200vjet Maqedoni fillon te qaj deri ateher un kam me vdek.

Shkon Shkavi(Serbi) i treti te zoti dhe e pyet:
O Zot kur un do ta kem nje Kultur?
Zoti fillon me qajt haj kuku per mu deri ju Shkijet te keni nje Kultur un do te vdes ja kthen Zoti Shkavit. :smile:

SANTANA-29
23-08-07, 16:40
ne shtepijen e budallve nė §§§ , ishin ba shum budall dhe nuk kishte mo vend ku me i qeune budallt , dhe ai kryesori i shpijes se budallve e merr dhe organizon nje ajroplam per me i shetiten budallt , dhe i merr e mbush ajroplani me budall dhe fluturojn neper kosove , kur hypin ne ajer nalt jav gjun budallve nje top per te lujten dhe ata ja nisinme vrapuen neper ajroplan , ky shkon dhe e hap deren e ajroplanit tu lujten del topi per dere dhe krejt budallt piken mbase topit nje nga nje jasht por njė ish ulur dhe po kajke dhe i thot ky qka kie ti pse po kan , budalla i pergjigjet i kam harruen kėpucet e topit ne shtepien e budallve

Peja-Boy
23-08-07, 17:27
http://www.youtube.com/watch?v=WEhehN5qWMU


Humor per te qajt ...!

Linka_pz
24-08-07, 09:51
Alban-Xhorxh Bushit: Mirėseerdhe kusho

Lajmi mori dhenė. Mė nė fund Presidenti Bush e ndau mendjen pėr tė ardhur nė Tiranė. Por nuk janė vetėm politikanėt ata qė u ngazėllyen. Familja e futbollistit Alban Bushi prej njė jave ka nisur festėn. I ati i Albanit i ka bėrė thirrje gjithė fisit, qė nga kushėrinjtė e parė e deri te tė shtatė, qė mė 10 qershor tė zbarkojnė nė kompleksin "Bushi" nė Kombinat. Presidenti Bush sipas pemės gjeologjike i bie tė jetė pinjoll i fisit atdhetar tė Bushėve nga Vlora. Por tranzicioni i vėshtirė shqiptar i degdisi degėt e familjes nė SHBA, ku pėr hir tė sė vėrtetės kurbeti nuk u eci keq. Madje zėra nga Ministria e Jashtme thanė se XH. W. Bushi nuk ėshtė se ja ndjen shumė pėr anėtarėsimin e Shqipėrisė nė NATO, por po vjen pėr tė takuar fisin. Ministri ende i paemėruar, Lulėzim Basha, e komentoi ardhjen e Bushit si vizitė pėr qokė nė Kombinat. Ndėrsa Bushi (futbollisti diplomat nė skuadrėn Apollon Kallmaria) mendohet sa ka pėrgatitur dhe njė fjalim pėr takimin me kushon e tij, ku do denoncojė racizmin grek nė futboll.

Linka_pz
25-08-07, 22:27
Bashkėshortja e Ardianit vdiq.Arkivolin e afruan tek varri, por, ndėrkohė, njėrit prej atyre qė ndihmonin pėr ta mbajtur mbi supe,
i shkau kemba. Gruaja u ngjall. Ajo kishte qenė nė gjumė letargjik.
Mbas disa kohėsh, ajo vdiq. Kur po e afronin arkivolin e saj tek varri,
Ardiani u tha atyre qė e mbanin nė krahė:
- Ju lutem. kini kujdes mos t'ju shkasė kėmba..

Linka_pz
26-08-07, 16:24
Aty nga vitet 60 njė beratasi filluan t'i vinin pako nga Izraeli. E thirrėn nė zyrėn pėrkatėse tė Degės sė M.P.B.
- Ē'janė ato pako qė ju vinė nga Izraeli'?
- Puna ėshtė shumė e thjeshtė: nė kohėn e luftės,
familja ime strehoi dy hebrej dhe ua shpėtoi jetėn nga gjermanėt.
Tani qė ata kanė vajtur nė vendin e tyre; sigurisht, pėr mirėnjohje,
mė dėrgojnė letra falenderimi dhe pakot qė ju paskan ardhur juve...
- Po pėr fatin tuaj tė mėtejshėm nuk e keni vrarė mendjen?
- Po si jo! Tani mbaj dy kinezė!

uck_aksh
28-08-07, 23:53
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/sdsdsdsds.jpg

uck_aksh
29-08-07, 00:33
murgesha dhe turisti

http://i210.photobucket.com/albums/bb280/amyyoakum/Picture1026.jpg

Linka_pz
30-08-07, 21:20
Mimoza, 7 vjeēare, pasi pa filmin "Borebardha dhe shtate xhuxhmaxhuxhet", e pyeti te atin nese e dinte
kete perralle.
- Me kujtohet fundi saj, - tha i ati. Borebardha dhe princi jetuan te lumtur deri ne fund.
- Jo babi, - u hodh vajza - Ata u martuan

Linka_pz
30-08-07, 21:21
Kapitenit te vaporit iu afrua nje udhetare:
- Eshte e vertete se ne keto ane deti ka thellesi deri tre km? Me falni qe pyes por gjithēka mund te ndodhe dhe nuk dime not...
- Jo, zonje, ēfare thoni keshtu? Thellesia ketej nuk eshte me e madhe se 500 metra...
- Ashtu?! Uh, sa na qetesuat! Jeni shume i sjellshem!

Abetare
31-08-07, 21:45
Ky Rafeti boll djalė i hijshem ish nė foto veq qkka e ksih njė Terrtaq uff ufff kqyrne mos um besofshi ...http://www.index.hr/wallpapers/images/tmb2_2005101123533Agria_1007.jpg

Linka_pz
01-09-07, 09:22
Ne shkolle.
Mesuesi, pasi i kontrolloi detyrat e shtepise te nje nxėnėsi, tha:
- E ēuditshme! Si eshte e mundur qe nje njeri tė bėjė kaq shume gabime!
- Kush tha vetem nje njeri, zoti mesues? Une se bashku me babin.

Kavaleri
01-09-07, 16:34
O puna e mbar o Rafet, ruju po te qidhon naj Min.

Linka_pz
03-09-07, 17:54
Nje djale dhe nje plake po presin autobuzin.
Djali pėrtyp ēamēakiz, ndersa plaka duke pare nga djali i drejtohet:
-"Eh, folė ti djalo folė, po unė qė nuk dėgjoj asgjė.


Kesulkuqa hyn tek shtepia e Gjyshes dhe aty gjen Ujkun.
Kesulkuqa: Sa veshe te medhenj paske, sa goje te madhe paske, sa sy te mendhenj paske.
Ujku: Moj, me fal po ti per te kritikuar ke ardhur ketu ?

Linka_pz
05-09-07, 15:21
Polici rrugor ndal nje shofer qe po ecte me shpejtesi:
- Fryj ketu! – i thote shoferit duke i dhene pipin per testin e alkoolit.
- Nuk mundem se jam me astme- i thote ky.
- Mire, hadje me mu ne laborator me te marre gjak.
- Nuk mundem se jam me hemofili.
- Epo mire atehere, ec ne kete vijen e bardhe.
- Nuk mundem se jam i dehur.

Linka_pz
05-09-07, 15:26
Pushka ilire
Sa kushton qikjo pushk e vjeter – vet ni turist en ni shitore antike t’Shipnis.

30 milion lek – pi thot shitsi.

Fort shtrejt e paske bre – turisti.

Shka pe meNon ti, kjo pushk osht e kohes Pirros – pi thot shitsi.

Allahile, ku ka pas pushk athere?

Po bash pėr qata osht e shtrejt.

SANTANA-29
05-09-07, 15:32
shkon njoni tu mjeku i syve,e i lyp nje par syza si mundet me i pa te xhitha femrae te zhveshura(lakuriq)
Mjeku i thot ska problem po kushtojn 2000Eur.
i blen e rruges per shtepi knaqet tu i shiku femrat cullak.
kur shkon tu shpija e she grun e vet,tu bo seks me kojshi.
e thot dreqi e mart qe 2 or i bleva e dogri u prishen. i hek syzat po prap e shef grun tu bo seks.e thot kuku edhe syt tek mi prishen keto syza.

SANTANA-29
05-09-07, 15:37
XHENETi
Njoni kish pase nje shok ne angli dhe e pyt ne telefon allaile shok si eshet anglija ai i kthet e i thit xhenet vlla xhenet kush po vdiske ne kosov po i bishin ne angli ai i kthehet allaile ej kqyr bre mose po ma she stergjushin e pyte ku i ka lan letrat e baneses se po me qet habitati,,,

SANTANA-29
05-09-07, 15:41
LLASTIKU
Nje plak hyn ne autobus perplot tollovi,arrin deri ne mes te autobusit me plot veshtersi edhe kur e sheh nje djalosh i shtrir ne dy karrige.Djaloshit as qe i shkonte ndermend me e liru karrigen per plakun.Dhe nga nervoza plaku filloi te trokas me shkop.Djaloshit i shkon nerva dhe i thote axhe a mos ishte ma mire me ja qite nje gum apo llastik qati shkopi tend.Plaku ia kthen ma mire me ja pa qite babi yt llastikun nvakt e nuk ishe ti ktu,,,

SANTANA-29
07-09-07, 19:58
Amerikani, gjermani dhe shqiptari shkuan pėr tė takuar Zotin. Kur u paraqit amerikani, Zoti u ngrit nga karrigia dhe e pėrshėndeti. Tė njėtėn gjė bėri edhe kur u paraqit gjermani. Kur i erdhi radha shqiptarit, Zoti nuk lėvizi nga vendi.

-Pse nuk u ngritėt pėr mua Zot? - pyeti shqiptari.
-Po tė ngrihem nga karrigia pėr ty, kam frikė se mė ze vendin - iu pėrgjigj Zoti,,

yllbardh
07-09-07, 23:02
Jam i pamartuar.Isha i fejuar, mirpo martesa deshtoi.Qe PSE: -Per Vitin e Ri vendosa ti dhuroi te fejuares nje pale dorza te Dimrit, e bashke me dhurate edhe nje leter pershendetese. Aty ne shitore takova nje shoqe te kohes shkollore, e cila bleu brek(gaqica). Shitesja me pakujdesi , na i nderroi pakot, keshtu qe shoqja i kishte marre dorzat, e une brekt! TASH MUNDENI ME MARRE ME MENDE TE FEJUAREN TIME, KUR E HAPE PAKON ME DHURATE, DHE E LEXONE LETREN PERSHENDETESE. Qe edhe permbajtja e letres... "Me kete dhurate e dashur, dua te disponoj dhe ta baje me dije se te dua.Heren e fundit kam verejtur qka te mungon, pra tashe i ke ketu ne kete pako.Te deshiroje momente te kendeshme ne to.Deshta ti bleje te leshit, mirpo ishe ndjersite ndoshta, e kete e vrejta edhe te disa kolege te punes.Nuk e dita numrin e madhesise, keshtu qe me ndihmoi shitesja, e cila i provoi per mua.Deshta ti bleje te lekures, mirpo ato nuk mundesh me i deshe shpejt, sidomos kur te takohesh me kolege ne pune.E di qe do te perlyhen shpejte, sepse njerezit i kana duart e papasterta.Po mos u ben merak, se edhe pak e vjen Pranvera, e tani ski nevoje me i bajt. ...te puthe i dashuri i YT

selvija
09-09-07, 21:34
Jam i pamartuar.Isha i fejuar, mirpo martesa deshtoi.Qe PSE: -Per Vitin e Ri vendosa ti dhuroi te fejuares nje pale dorza te Dimrit, e bashke me dhurate edhe nje leter pershendetese. Aty ne shitore takova nje shoqe te kohes shkollore, e cila bleu brek(gaqica). Shitesja me pakujdesi , na i nderroi pakot, keshtu qe shoqja i kishte marre dorzat, e une brekt! TASH MUNDENI ME MARRE ME MENDE TE FEJUAREN TIME, KUR E HAPE PAKON ME DHURATE, DHE E LEXONE LETREN PERSHENDETESE. Qe edhe permbajtja e letres... "Me kete dhurate e dashur, dua te disponoj dhe ta baje me dije se te dua.Heren e fundit kam verejtur qka te mungon, pra tashe i ke ketu ne kete pako.Te deshiroje momente te kendeshme ne to.Deshta ti bleje te leshit, mirpo ishe ndjersite ndoshta, e kete e vrejta edhe te disa kolege te punes.Nuk e dita numrin e madhesise, keshtu qe me ndihmoi shitesja, e cila i provoi per mua.Deshta ti bleje te lekures, mirpo ato nuk mundesh me i deshe shpejt, sidomos kur te takohesh me kolege ne pune.E di qe do te perlyhen shpejte, sepse njerezit i kana duart e papasterta.Po mos u ben merak, se edhe pak e vjen Pranvera, e tani ski nevoje me i bajt. ...te puthe i dashuri i YT:biggrin: :biggrin: :biggrin:

uliksi31
11-09-07, 14:16
Te nderuar lexues te kesaj rubrike,

edhe pse jemi tek tema e humorit, luteni te i permbaheni rregullores se forumit. Pra mos te perdoret fjalori i bastardhuar, ngase kemi rubriken pacenzure dhe atje mund te shkruani ose te hapni tema humor pacenzure. Falemderit Uliksi

yllbardh
11-09-07, 19:34
Te berberi


"Sa kushton qethja e flokeve"? "10 euro". "E sa kushton rroja"? "5 euro" ..."Ma rruj koken, pra" !!

yllbardh
11-09-07, 19:36
Vibrator by Microsoft


"Ēka do tė shkruante nė paketimin e Vibrator-it sikur tė prodhohej nga Microsoft-i?"
"Plug & Play"

Linka_pz
11-09-07, 21:43
NJe fshatar me Gomarin e tij ndalon ne nje klub per te pire nje bire e per tu freskuar pak nga vapa e madhe qe bente.. e lidh gomarin ne nje peme aty afer dhe hyn ne klub .Mbaron se piri e del jashte.. kur..cte shikoje ja kishin lyer gomarin ngjyre blu, i inatosur fshatari hyn ne klub duke perplasur dyert e ju bertet "Kush ma leu Gomarin te dale ketu perpara! te gjihte rane ne qetesi kur papritur andej nga qoshja del nje bure reth 2 metro dhe i thote "Une e lyeva cfare ke"! Jo mo jo i thote Fshatari po thashe qe u tha dora e pare edhe po ashtu hajde jepi doren e dyte ! grrrrrrrr!

Elina
12-09-07, 23:04
Une kur kam qene pak me e re,,, po ky tipi se morra vesh se kush eshte !??? :biggrin:

http://www.featurepics.com/HomeImages/Senior-Couple-Playing-Laptop.jpg

turisti
12-09-07, 23:13
murgesha dhe turisti

http://i210.photobucket.com/albums/bb280/amyyoakum/Picture1026.jpg

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha,kox ha,koxha............:biggrin:

egi
13-09-07, 21:19
Havushja bėn njė shpallje nė gazetė;
“Kėrkoj njė mashkull qė nuk pin, nuk del jashtė, dhe
qė mė kėnaq seksualisht”

Nė mbrėmje dikush i troket nė derė, ajo e hap, kur qe
njė tip, pa kėmbė dhe pa duar, nė karrocė.
Havushja e habitur, mundohet ta refuzoj.
-Dėgjo. Unė kam shkruar qė kėrkoj njė mashkull qė nuk pin.
-Po zonjushė, e di. E shihni unė nuk pi, s’e nuk kam duar.
-Por, kishte edhe kushte tė tjera...
-Gjithsesi, unė nuk dal jashtė, sepse nuk kam kėmbė...
-E kuptoj, e kuptoj, por... mua mė duhet dikush qė mė kėnaq seksualisht!
-E ēka mendoni. Me ēka trokita nė derėn tuaj?

egi
13-09-07, 21:21
E pyet Havushja, fqiun e vet Balin.
- Qysh bre kojshi, domatet e tua tė kuqe, e tė miat tė gjelbra?
- Oooo. Kollaj ėshtė. Unė, shkoj edhe zhvishem cullak
para tyre, dhe ato nga marrja, skuqen. Pse s’ja bėn edhe
Ti kėshtu?- i thotė Bali.
Pas njė kohe, takohen prap, dhe Bali e pyet pėr efektin.
- Hė, ēka ndodhi kojshike, a u skuqėn domatet?
- Vallha bre kjoshi, domatet edhe nuk u skuqėn shumė,
veē trangujt (kastravecat) janė rritė si kurrė mė pare.


************************************************** **

Shkon bjondina nė bankė me i ndėrrue 100 euro.
- Zonjushė, kjo kartmonedhė ėshtė e falcifikuar.
- Kuku pėr mua, atėherė unė qenkam dhunuar.

Tomori
13-09-07, 22:34
Tomori Hoxhe

Nje dite kish vdek nje
plak dhe pasi nuk ishte
Hoxha prezent e thirrin
Tomorin per ceremonin
e varrimit.
Pasi nisen xhemati per ne
varrim njeri nga xhemati e pyet Tomorin:
Allahile Tomor a ma sevap eshte me ec para
xhenazes apo prapa?
Tomori pa u mendue i pergjigjet:
kryesorja eshte mos me qen mbrenda ne tabut se
ndaq shko para ndaq prapa nesoj eshte.

Linka_pz
14-09-07, 15:06
kjo eshte edhe e vertete!?
ne Kanada kishin ardhur 2 te rinj nga vlora edhe ishin rregjistruar si kosovare, ne pyetje edhe siper i pyesin se sa eshte prizreni larg nga prishtina duke mos ditur gje i thote njeri!?
70 km, jo thone ata eshte 35 km..
epo vajtje ardhje thashe une...

Linka_pz
14-09-07, 15:17
Ne mes te Manhatten, NY, e kishin lene te takoheshin dy shqiptare per nje porosi qe kishte marre njeri nga Shqiperia, mirepo nuk njiheshin me njeri-tjetrin dhe as e kishin idene se ca fytyre kishin. Ky miku qe kish porosine dinte vetem qe ky cuni e kishte emrin Redi dhe doli tek rruga 44 dhe broadway ku e kishin lene takimin dhe prit te dallonte tani se kush ishte Redi. Priti rreth nje here miku, por aha nuk po dallonte njeri pasi atje njerezit ishin lume. Pa c'pa tha, ec se shqiptaret dallohen me sy dhe po pyes ndonje ketu se do ta gjej po ec. I afrohet nje amerikani qe po qendronte para nje dyqani dhe e pyet:
- Are you Redi?
Amerikani tere nerva i kthehet, e shikon njehere nga koka tek kembet dhe i thote i shqetesuar:
- Ready for what?

Linka_pz
16-09-07, 13:47
Vete vlonjati te bleje nje paqete cigare kur lexon:
"Cigarja te ben imponent"
I kthehet shiteses:
-Na mi motrė, ke nga ato paqetat me kancer?
-------

Nje tirons e nje vlonjat po bisedonin. I thot tironsi:
-Ore kam degjuar qe ju vlonjatet shani shume?
-Po kush te ka genjyer o qe ja befsha naften? (sigurisht ky eshte versioni i censoruar)
------

Vete vlonjati ne kopsht zoollogjik. Lodhet duke shetitur dhe per tu c'lodhur mbeshtetet te kafazi i luanit. E shikon nje punetor dhe fillon te vrapoje ne drejtim te trimit dhe duke bertitur:
-Kujdeeees kujdeeees eshte kafazi luanit ai. Dhe ky ja pret:
-Na vash ti ore na vash se s'te hengri njeri luanin ty.

Nirvana Band
16-09-07, 15:29
Ishte kane nje lepur duke jetuar dikun ne afer nje livadhi ne mal, dhe nje dite vendose te shkoje ne disco, dhe kur shkon aty, pi shume raki dhe bahet qyke. Tu shku per ne shtepi, i meshon nje lisi dhe bje ne toke pa vetedije, kur pas pak qastesh vjen nje ujke dhe po don me ngrene, papritur vjen edhe nje ujke tjeter dhe ata duke u shtyer secili pe hane lepurin mbyten nermevete. Kur lepuri zgjohet, shtrin krahet ne anen e djathte dhe shef nje ujke te mbyte, i shtrine duart ne anen e majte poashtu sheh nje tjeter ujke te mbyte, mendohet dhe a e din qka thote! Edhe une kur po pihem hiq spo di qka po beje.

Linka_pz
16-09-07, 17:15
Amazona
Nje eksplorator humb ne pyjet e pafund te Amazones. Pas tre dite bredhjesh me ne fund sheh nje njeri qe del pas nje kacubeje.
I thote:
- O zot, shpetova, kam tre dite i humbur dhe me ne fund gjeta nje njeri. Se imagjinon dot se sa i lumtur qe jam.
- Ske perse te jesh fare i lumtur. Une kam 10 vjet qe kam humbur.

yllbardh
16-09-07, 20:17
Shefi nga dritarja
"Pse kėrceu shefi juaj nga dritarja?", pyet polici sekretareshėn e bukur.
"Nuk e di. Ai ishte ēdoherė i ndershėm ndaj meje. Para dy muaje ma dhuroi njė mantil lėkure. Muajin e kaluar njė auto sportiv. Sot nė mėngjes ma dhuroi njė unazė brilianti. Pastaj mė pyeti se sa do ti kushtonte atij tė bėj dashuri me mua. Pasi i tregova, kėrceu nga dritarja."
"Po ēfarė i thatė ju atij?", pyet polici.
"I thashė se zotėritė tjerė nga byroja mi japin dhjetė Euro"

yllbardh
16-09-07, 20:43
Bjondinat
Bisedojnė dy bjondina.
-"Dje isha te mjeku pėr tė bėrė testin e shtanzėnisė".
-"Edhe?" - pyet shoqja e saj me interesim. "A ishin pyetjet e vėshtira?"

yllbardh
16-09-07, 20:45
Nė Gjyq
Gjykatėsi e pyet tė pandehurin i cili akuzohet pėr plaēkitje me vrasje: "A e njihni kėtė thikė?", pyet gjykatėsi dhe tregon thikėn me tė cilėn ėshtė mbytur viktima. - Jo se kam parė kurrė!" -"Ju e mohoni do me thėnė? Mbylleni!"
Mbas dy ditėsh gjykatėsi e merr prapė nė pyetje tė paraburgosurin dhe duke ia treguar thikėn e pyet: "Tani e njihni kėtė thikė?" - "Po, zotri gjykatės." - "Mė nė fund po e pranoni a? E kam ditur, prej nga e njihni kėtė thikė?" - Zotri gjykatės, ju vetė ma treguat herėn e kaluar."

Linka_pz
17-09-07, 14:53
Ishte njoni qe kishte 1 benz 240 nga ato te vjetrit.Kte e kishte ngjyre ulliri.Pas ca kohesh merr 1 benz tjeter,edhe ky 240 por ishte i zi.Targat e benzit te vjeter ja ven atij te riut.E ndalon policia dhe i kerkon dokumentat.Ky ja jep dhe polici i thot :
- Ktu thot qe makina eshte ngjyre ulliri kurse ti e ke te zeze.
- Pse mer vlla,ske pa naiher ulli te zi ti ?!

Linka_pz
17-09-07, 23:08
I thirri njeher zoti te gjith kryeministrat e botes dhe ju tha se kishte shpikur nje metode te re , ku zbulonte se sa shum ju vidhnin kryeministrat popullit te vet .
metoda ishte ishte kjo: te gjjith presidentet do te kalonin ne 1 sasi te madhe me balte dhe kush nuk fundosej ne balte nuk kish vjedhur kurr ne jeten e tij.i pari e provoj kryeministri i u.s.a , dhe iu fundosen kembet der i te gjuri .i dyti e provoj ai i italis ,ky u fundos der te beli.i erdhi rradha dhe kryeministrit shqiptar Fatosit .ecen Fatosi mbi balte dhe dhe nuk behet pis fare .shqyen syt zoti dhe i thot :po ju shqiptaret jeni te paret per te vjedhur si ka mundesi qe ti nuk u fundose fare?Fatosi duke u shtremberuar thot:
a mbaruat ju ,se mezi po merr frym ilir meta posht......

yllbardh
18-09-07, 01:04
Ne burg

Nje i burgosur po e pye tjetrin,"Per qka t`kan pru k`tu"? "Kurgja, gjykatesi po thot qe edhe Shteti paska prodhu disa monedha sikur t`mijat" !!

yllbardh
18-09-07, 01:08
Mėsuesja
E pyet mesuesja nxenesin:Islam, numeroj pes kafshe te Afrikes.
Islami:dy Luanė...
...edhe tre krokodilla.

egi
18-09-07, 15:51
Shtazet ne mal e kan ba dert qe secila prej tyre e tregon nje barcolet. Ai i cili e tregon barcoleten duhet mi shti te gjithat shtazet tjera me qesh, perndryshe e mbytin. E para ja nis dhelpra, te gjith qeshin, perveq arushes. Andaj e mbytin dhelpren. Masandej vazhdon ujku, prap te gjith qeshin perveq arushes. I treti e tregon barcoleten magari, askush nuk qesh, perveq arushes. Shtazet e pyesin: "qka ki arush? Pse po kesh?"
Thor arusha: "OOO ajo barcoleta e dheplres ish shum qesharake."

Linka_pz
20-09-07, 16:50
Binte shi, dhe njė person u fut te pinte njė cafe ,ne njė bar,piu shpejt kafen por haroi ambrellen ne banak,personi qe ishte aty perfitoi nga rasti grabiti ambrellen dhe e vuri mbi krahun e vet,
i zoti ambrelles u kthye shumė shpejt,dhe pyeti ,, hej harova ambrellen kėtu.mos e pe gjė ?aha ma moren ambrellen tha personi i deshperuar..
Hjduti iu pergjigj ,, vete e ke fajin ,, mbaje ambrellen kėshtu siē e mbaje unė..interesant!!! tha hajni..

Linka_pz
21-09-07, 12:24
Njė plakė (grua e moshuar) takoi njė ditė Muhammedin s.a.v.s. dhe i tha: “O Resulullah a mund ta lutėsh All-llahun qė tė mė fusė nė Xhennet”? Resulullahu s.a.v.s. duke bėrė shaka i tha: “Plakat nuk hyjnė nė Xhennet”! Gruaja e vjetėr u dėshpėrua dhe filloi tė qajė nga dėshira qė kishte pėr tė hyrė nė Xhennet dhe nga friga e Xhehennemit. Por pastaj Pejgamberi a.s. i sqaroi plakės se ajo do tė hyjė nė Xhennet por si e re (Mosha e banorėve tė Xhennetit do tė jetė rreth 32 vjet), plaka u gėzua shumė pėr kėtė lajm qė mori nga Resulullahu s.a.v.s. kurse sahabėt (shokėt e Muhemmedit a.s.) qeshėn pak dhe njikohėsisht mėsuan se njerėzit nė Xhennet hyjnė nė moshėn 32 vjeqare

Linka_pz
25-09-07, 22:36
Deputeti dhe pasqyra

Nje deputet i Parlamentit tone vizitonte nje ekspozite pikture. Si ndalet, ne nje qoshe te galerise, therret piktorin dhe e pyet:

- Perse e keni zgjedhur per te pikturuar, kete fytyre idioti?

- Zoteri i nderuar, - ia ktheu piktori, - nuk eshte pikture por pasqyre(?)

tetovari_088
27-09-07, 02:21
samiri i tha vjollces: te lutem me trego a kam vend ne zemren tende?jo i tha ajo.
samiri:-ani pra do te rri ne kemb

valiii
27-09-07, 02:53
Ka shku Baba Dimri n`Etiopi me ju shprenda femive te varfur dhuratat dhe po e thir nji qik: Ēka kishe pas deshir me te fal Baba Dimri? Qika, ashtė e likur, e vogel, krejt lloq, po e shpreh deshiren me hanger diēka, se nuk ka shti ne goj kurgjo, qe 2 vjet. Baba Dimri: Aaaaa, kush nuk ka hanger, nuk ka dhurataaaa! :tongue: :tongue: :tongue:

rilinda
04-10-07, 18:50
-"Prej nga jeni" - pyet njė udhėtar prizrenalinė nė autobus.
-"Nga Prizreni" - i pėrgjigjet ky
-"Po ti?"
-"Edhe unė jam nga Prizreni" - i pėrgjigjet tjetri
-"Je nga Prizreni ēdo ditė tė javės apo vetėm tė mėrkureve" - ia kthen prizrenalia.

rilinda
04-10-07, 18:54
-“Grua, sot isha te mjeku. Ma fotografuan kokėn, por nuk gjetėn agjė!” – iu drejtua burri gruas.
-“Kėtė dhe e kam pritur!” – i pėrgjigjet gruaja.

rilinda
04-10-07, 19:00
Koka e zbrazėt!

-“Grua, sot isha te mjeku. Ma fotografuan kokėn, por nuk gjetėn agjė!” – iu drejtua burri gruas.
-“Kėtė dhe e kam pritur!” – i pėrgjigjet gruaja.

__________________________________________________


Emri GRUA

Nė njė tubim ligjėruesi i thotė tė pranishmive nė sallė:
-"Le tė ngiten nė kėmbė gjith ata qė frikohen nga gruaja e vet!"
Tė gjithė meshkujt u ngritėn nė kėmbė pėrveq njė njeriu me mustaqe qė ndodhej ulur.
-"Po ju, nuk frikoheni nga gruaja?" - pyet ligjėruesi nga bina.
-"U dheva nė brekė kur e pėrmendėt emrin grua, dhe tash nuk mund tė ngritem nė kėmbė..." - tha njeriu i ulur!?

Elina
05-10-07, 13:49
Burri po e lexonte qetesisht gazeten kur papritur gruaja e qellon ne koke.
Oh grua,cfare ke ,je cmendur?
Kete e ke per letren qe e gjeta ne xhepin tend te pantollonave me numrin e telefonit te njefar Roza.
Po jo e dashur je merzitur kot.Te kujtohet ate dite kur shkova te shihja garen me kuaj? Roza eshte emri i kalit per te cilin vura bast,ndersa numri eshte shifra se sa kushton loja.
Gruaja e penduar per reagimin e ashper,i kerkon burrit njemije here falje.
Por disa dite me vone perseritet e njejta skene ,,, vetem se kete here goditja ishte me e forte.
Po tani cfare dreqin pate ?,-i bertiti burri.
Gruaja i thot,,, eshte kali yt ne telefon :biggrin:

hasanmehmeti
05-10-07, 14:36
Koka e zbrazėt!-“Grua, sot isha te mjeku. Ma fotografuan kokėn, por nuk gjetėn agjė!” – iu drejtua burri gruas.
-“Kėtė dhe e kam pritur!” – i pėrgjigjet gruaja.


__________________________________________________

Emri GRUANė njė tubim ligjėruesi i thotė tė pranishmive nė sallė:
-"Le tė ngiten nė kėmbė gjith ata qė frikohen nga gruaja e vet!"
Tė gjithė meshkujt u ngritėn nė kėmbė pėrveq njė njeriu me mustaqe qė ndodhej ulur.
-"Po ju, nuk frikoheni nga gruaja?" - pyet ligjėruesi nga bina.
-"U dheva nė brekė kur e pėrmendėt emrin grua, dhe tash nuk mund tė ngritem nė kėmbė..." - tha njeriu i ulur!?

hahahahaha .... rilinda .... emrit te gruas po i vika era e keqe :biggrin:

Linka_pz
05-10-07, 15:14
Ne autobuz ishin http://forumishqiptar.net/images/smilies/17.gifhqipetari ,japonezi,dhe gjermoni.
Pas pak kohesh qe autobuzi po ecte ,gjermoni filloi te prekte veshin dhe fliste
keto te tjeret te habitur e pyesin ..ca po ben ? ai i pergjijget qe sapo mori nje telefonat edhe pse nuk kishte telefon ,por teknolgjia ishte aq e avancuar saqe e kishte ne koke te installuar telefonin..
Pak me von shikohet japonezi qe leviste gishtat si i cmendur !!
dhe keshtu pyejta i lind vetvetiu shqipetarit dhe i thot ca po ben ??
japonezi pergjigjet sapo me erdhi nje email dhe po i pergjigjem .. epo kemi ec shum perpara ne thot japonezi e kam tek syt te installuar pc-ne dhe me ane te durave bej gjithcka ...
Shqipetari ngeli si i habit ,por mbi te gjitha filloi ti vinte inat qe ishte kaq mbrapa dhe pas nje thellimi te gjat ne mendimet e tij se cfar te bente .. vendosi te vepronte ,duke leshuar nje Pordh te fuqishme

Sgjati 1 minut kur japonezi dhe gjermani pyesin se cfar ishte ..
Shqipetari krejt krenar ju pergjigj qe sapo me erdhi nje Faks

Elina
05-10-07, 17:17
Burri tu hanger buk e gjen nje kime ne gjelle,,, e nis me i bertite gruas , qysh bre gru nuk po kshyre dreken kah po e pregadite,,, a po e sheh qe e gjeta nje kime ne gjelle!...
Kjo gruaja i kthehet burrit e i thot: Ai burre sa ishim me te ri me thojshe ta hongsha bistekun e flokeve,,, e tash po e ban kiamet nje kime qe po te sillet neper goje...:biggrin:

rilinda
05-10-07, 17:43
hahahahaha .... rilinda .... emrit te gruas po i vika era e keqe :biggrin:

Kom than unė qė s'ka burra n'dit t'sotit :biggrin:
___________________________________________

Kombaja


Buri dhe gruaja e shikojnė zgjedhjen e missit nė TV. Burri i thotė gruas:
-E sheh grua, ajo ėshtė si Mercedes, ndėrsa ti je si kombajnė!

Mė vonė shtrihen tė flejnė dhe gruaja, e hidhėruar, ia ktheu shpinėn burrit.
Ky i thotė gruas:
- Grua, a kemi diēka sonte nė "program"...
- Jo burrė, po pritoj ta ndez kombajnėn pėr njė fije kashtė - ia ktheu gruaja.

Linka_pz
05-10-07, 17:54
Ne fillim Zoti beri Token dhe mbas-andaj u shplodh...
Pastaj beri burrin dhe u shplodh perseri...
Ne fund beri gruen dhe qe nga ajo dite as Zoti as burri nuk u shplodhen me...

Kam 18 muaj qe nuk flas me gruen.
Nuk dua ta nderpres...

Per sherrin e fundit me gruen pata fajin vet; me pyeti c'fare ka televizori
dhe ju pergjigja pluhur

-Pse burrat vdesin me pare se grate e tyre?
-Sepse duan vete.

-Cili eshte denimi i bigamise?
-Te kesh dy vjehrra.

-Baba dje degjova se ne Afrike burri nuk e njeh gruan qe do martohet, deri ne diten e marteses.
-Kjo gje biri im ndodh ne te gjitha vendet e botes.

-Baba sa kushton nje martese?
-Nuk e di biri im, une akoma paguaj...

Nuk e kisha kuptuar se cfare do te thoshe lumturia e vertete deri ne momentin
qe u martova. Por fatkeqesisht atehere ishte shume vone.

-Gruaja ime eshte engjell e vertete! - tha njeri plot mburrje.
-Lum si ti! E imja akoma rron.

Menyra me efikase per te mbajtur mend ditelindjen e gruas eshte ta harrosh nje here.


Keshtu thone burrat per grat .......

Linka_pz
07-10-07, 11:42
Mėsuseja i pyet nxansat:
"Sa metra e lartė ėshtė shkolla jonė"
"1.20 se une jom 1.30 e mu m'ka ardh shkolla te huntė". Thot nji nxans.
Mėsusja nervozohet edhe e qon atė nxansin tek drejtori i shkollės, edhe po i kallxon drejtorit se ēka ka thanė ai n'klasė.
"Eh masi koke ti kaq i menqėm more djal, hajt pra kallxom sa vjet i kom une" po e pyet drejtori.
"Ti i kie 66 vjet". I tha nxansi.
"Po ashtu asht, po ku pe din ti ?" U habit drejtori.
"Pe di se n'lagjėn tonė asht nji burrė e i ka 33 vjet e ai asht gjymsbudalle". Po ja kthen nxansi.

rilinda
07-10-07, 13:07
EMRAT


Njė grua nė Austali i kishte nėntė fėmijė,
dhe mendonte se kjo ishte e mjaftueshme.
Kur lindi fėmiu i dhjetė e pagėzoi me emrin FUND.
Mirėpo , pas njė viti i lind edhe fėmiu
njėmbėdhjetė tė cilin e quajti POST SCRIPTUM.
_____________________________________________


MOS U SHQETĖSO BABA


Njė djalė vrapon i gėzuar te babai i tij.
-Baba , a do tė mė blesh njė daulle?
-Do te bėsh zhurmė more bir!
-Mos u shqetso,baba,do t’i bie kur tė jesh nė gjum..

Linka_pz
07-10-07, 13:42
VIZITA
Grueja me burrin krah pėr krah. I thot gruja:
Ah sa tė shkon ky kostumi! E gėzosh! E din si me dukesh... si Alen Daloni i ri...
- Ja kam kėput kryet (qeshet), Ec tė shkojmė se po bahemi vone!
- Uuuupo cka tė ra nė xhaketė ashtu? - e pyet gruja.
- Njė zog ka lėshue njė glacė!
- Po kėshtu nuk shkohet nė vizitė, hajde kthehena. Sa pa mend ece rrugės!
- Mir moj gru, po unė nuk mundem me ec me kryt pėrpjete.
- Jo, jo, hajde shpejt ndėrro kostumin...
- Gru, mos e ban kaq alarmante, njė zog lėshoi njė glacė. Thuj shyqyr qė nuk fluturojnė lopėt se mandej do kishe pa, se cka ishte ba!

yllbardh
07-10-07, 14:33
Shoqet

Bisedojnė dy shoqe: "Burri im ėshtė njė engjull" -thotė njėra. " Ti ke fat" -ia kthen tjetra. "Burri im ėshtė ende gjallė"

yllbardh
07-10-07, 14:39
Detyrat shtėpiake

Fatoni i bėn detyrat e shtėpisė dhe e pyet nėnėn e vet: "Mami si shkruhet ,unoj`?" - " Ti don tė thuash ,punoj` apo ?" - "Jo, ,unoj` , se shkronjėn ,p` munda vet ta shkruaj !"

--------------------------------------------------------------------------

Fajtor apo jo?
" I pandehur, pse papritmas e tėrhiqni pranimin e fajsisė suaj?", habitet gjykatėsi. - "Avokati im mė bindi pėr pafajsinė time!"

rilinda
07-10-07, 15:08
MEDICINAI SĖMURI:Mjekėt me tė vėrtet nuk janė
tė nevojshėm.Simbas librave tė medicines
njeriu mundet vetvetiu tė shėrohet.
MJEKU:Mirė e keni,mirpo kujdes,se pėr
njė gabim shtypi mundeni tė vdisni.

Linka_pz
07-10-07, 16:42
Zhytja me e mire

Po zhvilloheshin garat e hedhjes nga trampolina , ne sfide ishin
Shqiptari , Italiani dhe Gjermani .
Fillon gara hidhet Italiani i pari dhe ngre lart tri pika uji ,hidhet Gjermani dy pika uji,
kurse Shqiptari asnje pike uji , kjo ishte prova e pare mbarojne dhe provat e dyta dhe Shqiptari prap nuk ngre asnje pike uji, ne kete moment ndegjohet zeri i komentatorit .
I lutem Shqiptarit te mos hidhet ne beton !

Brahim Pit
07-10-07, 20:34
Viagra

- Qysh mundesh me e maltretu nje gjarper
I jep Viagra

- Take Viagra - die hard!

- egzistojne dri doza te viagres: 1. lehte 2. mesatare 3. Bill Klinton

- cka kane Viagra edhe Disney world te perbashket: per te dya duhet me prite ma shume se nje ore per vetem 2 Minuta kenaqesi

:biggrin::biggrin::biggrin:

Linka_pz
08-10-07, 14:28
Nje dite djali vete e i thote babes ...o babe o babe me pelqe
goca komshijes tone.... jo jo i thote baba ske pune me gocen e komshies se i bie ta kesh
moter....hmmm thote djali e vete i thote mamase, o ma o ma me pelqe goca komshies po me
tha babi jo se i bie ta kem moter...
Ik pa merak i thote mamaja te siguroj une qe nuk e ke gjo po sdi gjo babi.

Linka_pz
09-10-07, 15:53
Doktori dhe pacienti

N je njeri aksidentohet me makine dhe pas aksidentit nuk eshte me i afte t\'i levize gishtat e tij. Kur mjeku vjen per ta kontrolluar e pyet:

-Si ndihesh tani?

-Me mire, por a do mundem te luaj ne piano?

-Sigurisht iu pergjigj mjeku, sot shkenca ben mrekullira.

-Mendo,- thote pacienti qe perpara aksidentit nuk dija t\'i bija fare pianos.

Linka_pz
10-10-07, 14:26
PllavushkaPllavushka shkon ne nje diskotek dhe i ofrohet rojtari diskotekes dhe e pyet sa vjeqare je ajo ja kthen thot 17 vje...rojtari i thote me falni zonjush se ketu ndalohet hyrja nen 18 vjet...Pllavushka qe ka ban shkon edhe i mbledh shoqet e veta edhe 17shoqe +vet bajn18 edhe vjen ne diskotek me hy me shoqe sepse jemi ba 18...

Linka_pz
10-10-07, 22:43
Tixheja dhe ArifiNe nje makine ishte nje plake nje grua dhe nje burre.Perpara i del nje hajdut dhe i pyet per emrat.E pyet plaken si e ka emrin dhe ajo i thote qe e ka Tixhe dhe hajduti nuk i beri gje se ajo e kishte emrin si mamaja e tij. E pyeti dhe gruan, edhe ajo e kishte emrin tixhe, dhe ai nuk i beri gje. Pastaj hajduti i tha burrit si e kishte emrin dhe ai i tha: Une e kam emrin Arif ,po ne lagje Tixhe me therrasin.

rilinda
11-10-07, 17:50
Kush ma kthen biēikletėn?

Po ulet gjyshi nė biēikletė, kur pas tij po vrapon Toni:
-Gjysh, gjysh - ku po shkon?
-Gjyshi: Nė varreza.
-E kush ma kthen mua biēikletėn? – e pyet ai.
________________________________________________


Lulishtja

Shėtitet prishtinalia me tė dashurėn. Kalojnė afėr njė lulishte, dhe e dashura i thotė:
-Uuu zemėr, sa aromė tė mirė paskan kėto lule!
Ai ia kthen: -A do tė kalojmė edhe njė herė atypari?

Linka_pz
11-10-07, 21:47
Miza

Dikush kishte vene nje cmim se kush qendronte sa me shume te ishte e mundur me nje mize te terbuar qe ndodhej ne nje bunker e provuan shume te huaj me ne fund i erdhi radha shqiptarit ai huri brenda dhe nuk po dilte me . me ne fund ai doli mbas nje kohe te gjate personi qe kishte vendosur bastin e pyeti pse u vonove kaq gjate dhe shpitari iu pergjigj :Kur hyra ne bunker shkela ladashje mizen pastaj erdhen ata te shtepise se mizes dhe i bene te 40-tat!

illyria
12-10-07, 20:22
Pse nė Bosnje autobusėt janė 2 metra tė gjatė e 25 metra tė gjėrė!?

illyria
12-10-07, 20:31
Sepse nė Bosnje tė gjithė kanė dėshirė tė ulen nė karrigat e para!?

Linka_pz
13-10-07, 10:02
Pijaneci dhe 3 gotat e tij.


Nje pijanec shkonte cdo dite ne pijetore per te pire e merrte tri dopio raki mbas nje jave kamarjeri e pyet se pse merrte tri dopio ne nje porosi pijaneci i pergjigjet se nje e marr per nje mik qe e kam ne amerik nje per vellain qe me ka vdekur e nje per veten shkon nje fare kohe dhe pianeci vjen e merr dy dopje raki kamarjeri e pyet persri se pse merr dy dopjo tani pijaneci i perjigjet se njeren e marr per shokun qe eshte ne amerike ndersa tjetren e marr per vellain qe me ka vdekur sepse vete une e kam lene.

Linka_pz
17-10-07, 10:52
PoliciNje mengjes si gjithe te tjeret polici shkon ne pune , e shef nje kalimtar e i thote:
- "O shef ke ngaterru kepucet, e ke marre nje tjeter e nje
tjeter".
Polici hedh syte nga kembet e ve re se ka nje te zeze e nje
te kuqe, mendohet pak e thote:
- "Pertoj dreqin te kthehem ne shtepi, se e kam larg, gjithsesi edhe po u ktheva , prape nje te zeze e nje te kuqe do gjej".

Linka_pz
18-10-07, 09:06
Shkon bjondina te mjeku. I kishte te dy veshet e skuqur.
-Doktor, e kam djegur veshin? -ankohet bjondina.
-Si ndodhi kjo!? -pyet i habitur mjeku.
-Po isha duke hekurosur, kur telefonoi i dashuri im. Ne vend te telefonit e vendosa hekurin e skuqur ne veshe !!! -fillon te sqaroj bjondina.
-Po mire, e veshin tjeter si e dogjet!? - serish pyet i habitur mjeku.

-PO MU DESH TA THERAS AMBULANCEN

Lona
18-10-07, 11:37
Burri njė herė folė.

Ishte kan njė herė njė burrė qė iu kishė tutė gruas vetė shumė, gruaja e tij gjithmonė e kish pas rrehė. Dhe njė ditė mbase ka hangėr qytek dhe prej tutės ka hy ndėr tavolin dhe gruaja i ka thonė dil, dil dil... e ky burri ia ka kthye: O NUK DALĖ BURRI NJĖ HERĖ FOL !!!

Ne Xhami Hoxha pas namazit i pyet burrat, kush i ka frige gruas le te ngrehet ne kembe, ata te gjithe ne kembe vetem njeri rri ulur, Hoxha i thote e paskemi nje qe nuk i frigohet gruas, Ai ia kthen jo jo mua kur ma permendet gruan mu keputen kembet dhe smunda te ngrehem me !!!!!!!!

Linka_pz
20-10-07, 10:39
KineIshte nisur austria dhe do ti hapte lufte kines mbas disa ditesh kishin arritur ne kine.Ministrat deputet e gjithe te shqetesuar s'di si tja thojne presidentit,e shkon ministri i mbrojtjes e i thot i nderuar: kane ardhur austriaket te na hapin lufte presidenti i cuditur e pyet kush jan keto i pergjigje ministri nje shtet i vogel ne europe mir atehere i thot presidenti gjejni se ke kush hotel po rrijne.

Linka_pz
22-10-07, 17:38
Cobani dhe PoliciNje polic pyet cobanin : -Ta gjej une sa dele ke ne tufen tende,do ma japesh nje dele?
Po -i thot cobani do ta jap delen.
Ti ke 220 dele-thote polici
E gjete -thot cobani -mere delen.
Polici e mori delen dhe po ikte.
Cobani i thote -Ta gjej ca pune ben do ma kthesh delen?
Po-i thote polici.
Ore mos je gje polic ti?
Po -i thot polici -nga e gjete ti?
-Ti ske marr delen,po ke marr qenin.

gurabardhi
22-10-07, 19:23
Njoni i Rugoves e kish ngarku kalin me dru me shit ne Peje.
Ne gryke(hymje te Pejes),e pyt njoni,sa drut?
100 dinar...
Kur mberin te Dulia ku shiteshin drut(fundi i Pejes),
e pyt njo tjeter
sa drut?
IHERE KO FOL!!!
Ja pret Rugovani...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Linka_pz
22-10-07, 20:26
RrefyesiNje rrefyes shkon te prifti te rrefehet.prift kam nevoje te rrefehem,prifti i thote mire.rrefyesi- une qe kam bere shume keq ku shkoj ne ferr apo ne parajs,ti shkon roje tek dera e parajses roje.po ti e pyet rrefyesi,une jam prift dhe shkoj tek krahu i majte i zotit.Rrefyesi ia kthen sa te jem une roje ti nuk kalon andej.

Guri i madh
23-10-07, 01:25
Njoni i Rugoves e kish ngarku kalin me dru me shit ne Peje.
Ne gryke(hymje te Pejes),e pyt njoni,sa drut?
100 dinar...
Kur mberin te Dulia ku shiteshin drut(fundi i Pejes),
e pyt njo tjeter
sa drut?
IHERE KO FOL!!!
Ja pret Rugovani...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gifgurabardhi ju pershendes pasi jemi te humori deshta me plotsue pak


pejanet e kan pas monedhen e tyre qysh moti kan qen shtet i pa mvarun monedha e tyre ka qen qesja

ne vend se kan than 100 dinar pejant kan than 100 qese

Linka_pz
23-10-07, 08:36
Sheqerkat qe djeginNje djale shkon ne nje shitore sendesh metalike dhe i kerkon shitesit:
"Keni sheqerka qe djegin"?
Shitesi i habitur i pergjitgjet:
"Nuk e sheh se eshte shitore metalesh"?!
Te nesermen djaloshi shkon prape ne te njejtin dyqan dhe prape kerkon sheqerka qe djegin. Shitesi hidherohet ne te dhe i thote se nese perseri do te kerkoje sheqerka qe djegin do t`ia priste doren me sopate. Diten e trete djali shkon prape ne te njejtin dyqan. Shitesi e shikon me habi duke menduar se perseri do te kerkonte sheqerkat. Mirepo, kesaj radhe djali e pyet:
"Keni sopate"?
"Jo!", pergjigjet shitesi.
"Atehere me jepni sheqerka qe djegin", thote djaloshi.

Linka_pz
24-10-07, 09:07
N`vaporr:
Kapitenit te vaporit iu afrua nje udhetare:

-Eshte e vertete se ne keto ane deti ka thellesi deri tre km? Me falni qe pyes por gjithcka mund te ndodhe dhe nuk dime as not.Te pakten te na arrijne kembet ne toke!
- Mos u beni merak,zonje.Thellesia ketej nuk eshte me e madhe se 700 metra...
- Ashtu ee! Uh, sa na qetesuat! Jeni shume i sjellshem!

Linka_pz
25-10-07, 15:18
Polici

Ishte nje polic dhe ne mes te nates poshte nje shtylle me drite sec po kerkonte. Aty kalon n je kolegu i tij dhe pyet:
-Cfare po kerkon?
-Oren. -pergjigjet polici.
-Ku te ka humbur? -e pyeti kolegu.
-Atje matane rruges. -i pergjigjet prape polici.
-Po pse po e kerkon ketu?!
-Sepse ketu ka drite prandaj.

Linka_pz
26-10-07, 13:56
Napoletani


kapet nje fallsifikator kartmonedhash ne napoli dhe merret ne pyetje nga marshalli . fillon napoletani te flas po si ka mundesi qe me zut une prerjen e kisha bere shume te sakt ngjyrat ishin te persosura elementet e sigurise ishin te gjitha ne rregull etj
pergjigjet marshalli ti i ke te drejt se ishin te gjitha ne rregull por kishe bere nje gabim kartmonedha ishte 11 euro keshtu qe kartmonedhe 11 euro nuk ka .
komandaaaa prjigjet napoletani 3 euro me beri letra 2 euro prerja 2 euro ngjyrart 3 euro elementet e siguris , po 1 euro do ta fitoja une eeeee.

Linka_pz
28-10-07, 21:32
Alkooli


Nje sekretar partie shkon ne fshat se bashku me nje mjek per te bere prpoagand kunder alkoolit.ai merr nje gote me raki,fut brenda nje krimb dhe tregon se si pas pak minutash krimbi perpelitet dhe ngordhe .i kenaqur nga demostrimi ai pyt vezhgusit -ateher qfar perfundimin nxoret nga kjo qe ju tregova .nje nga salla ngre doren dhe pergjigjet-nga kjo kuptova se kush pi alkool nuk ka kurr krimba ne barkė

Linka_pz
29-10-07, 20:45
Zezaku ne tunel


Ne nje tv shqiptar po jepej programi dhe spikerja thote se pas 5 min do te ndiqni nje film te bukur. Pas 5 min ekrani behet zi per 2 ore me rradhe. Pas 2 oresh del perseri spikerja dhe thote:
- Te dashur teleshikues sapo ndoqet filmin \"zezaku ne tunel\"

Linka_pz
30-10-07, 13:21
Akullore pules

Nje shqipetar,nje arab dhe nje egjiptjan po mburreshin per shtetet e tyre.

Arabi thote se ne Arabi eshte aq nxehte saqe e vendosin buken mbi rere per tu pjekur dhe piqet per pak sekonda kurse egjiptjani thote:-ne e vendosim buken ne tarrace dhe piqet shpejte nga nxehtesia e madhe.I vjen radha shqipetarit.Ne shqiperi eshte aq nxehte sa qe i japim akullore pules qe na i nxjerre vezet e ziera.

BE LK
30-10-07, 15:46
Nje gjahtar nisej cdo dite me qenin, ciften e nje pale pranga dhe vinte ne darke me nje ari te gjalle ne pranga.

e pyet nje shoke dhe i thote ta marre me vete e ta mesoj. Shkojne e gjahtari i thote: ti do rrish poshte pemes une do hip ne peme dhe do hedh Ariun. Kur te bjere ariu qeni do e kapi per T...sh kurse ti veri prangat.
Po ciftja per ca na duhet?
Po rashe une, vrit qenin.

Linka_pz
02-11-07, 14:27
Fshati


Nje shqiptar i emigruar ne angli, po i tregonte nje mikut te tij anglez diēka nga vendi i tij.

Shqiptari: Une banoj ne nje fshat afer Tiranes.

Anglezi i ēuditur- Fshat?!!

Shqiptari- Atje ku mbahen lopet, delet, pulat.

Angezi- Ne ferme?

Shqiptari- Jo, jo, atje ku mbillen perimet zarzavatet etj

Anglezi- Ne sera?

Shqiptari- Jo mer jo. Si te ta them........... Policet ku i merrni ju?

Linka_pz
03-11-07, 09:45
Nje plak 97 vjeēar shkon tek nje zyre sigurimesh :

- Ē`kemi? Dua te bej siguracion per jeten.

- Sa vjeē je?

- 97 i thote plaku.

Nenpunesi ēmendet:

- Tallesh po ē`te duhet ty siguracioni?

- Po ja do shkoj me babain tim jashte shtetit, dhe thame te siguroheshim.

- Me babain tend!? E sa vjeē eshte ai?

- Po ja neser mbush 125 vjeē.

- E ku do vini?

- Do shkojme te takojme gjyshin tim.

Nenpunesi I bie murit me koke

- Ē`fare thua, tallesh me mua, plako, gjyshin the!!!!!!!!!

- Po sa vjeē eshte gjyshi yt?

- Po ja per nje jave mbush plot 142 vjeē.

- E ē`fare bene ai?

- E po ja martohet dhe do shkojme ne dasem.
Nenpunesi i afrohet dritares gati te hidhet:

- Po pse martohet?

- Budallalliqe more e detyrojne prinderit.Hahahhahaahhh, mjaft interesante !

gazi-de
03-11-07, 11:21
Shqiptari dhe Kinezi..
Nje shqiptar kishte pas problem me nje kinez,edhe shqiptari i thote kinezit hajt se qitash shkoje une i thrras mahallen time e tregoj ty e kemi me te sakatu,kinezi i thote oke edhe une shkoj i mar mahallen time,qa me pa mahalla e kinezit dy miljone vete............

BE LK
03-11-07, 11:46
Shqiptari dhe Kinezi..
Nje shqiptar kishte pas problem me nje kinez,edhe shqiptari i thote kinezit hajt se qitash shkoje une i thrras mahallen time e tregoj ty e kemi me te sakatu,kinezi i thote oke edhe une shkoj i mar mahallen time,qa me pa mahalla e kinezit dy miljone vete............

Eeeee. po a e di si tha Noli ne konferencen e Kombeve. Jemi dy milion Shqipetar dhe jo NJe qind milion Qinez. hahahahaha.

Linka_pz
03-11-07, 22:46
Shkojne Nano dhe Berisha me vjedh molle . Kur arrijne Nano i thote Berishes :
- Une po bej roje poshte kurse ti hip lart !
Sa hipen Berisha vijne rojet dhe e kapin Nanon dhe e rrahin se po vidhte molle .Nje dite tjeter vijne prape Nano dhe Berisha po kesaj rradhe i ndryshojne vendet (sipas urdhrit te Nanos ).Kur vijne rojet thone :
-Hajde rrahim kete lart sot se kete poshte e rrahem rradhen e kaluar!

Linka_pz
07-11-07, 12:34
Qemanja e NastradinitNje nate,Nastradini merr nje sharre te vogel me vete dhe niset per ne nje dyqan.Sapo arrin tek dyqani qe ishte i mbyllur,nxjerr sharren dhe fillon te sharroje drynin.Aty kalon nje bashkefshater dhe i thote:-Ē\'fare po ben Nastradin efendi?

-Po i bie qemanes(violines)- pergjigjet Nastradini.

- Qemanja jote nuk paska ze-thote fshatari.

- Neser do t\'ja degjosh zerin- i pergjigjet Nastradini.

Linka_pz
09-11-07, 09:26
Femija vete Nenen

Pse nuk e ham mishin e majmunit..!

Nena:
Biri jem nuk e ham se e kemi prejardhjen prej majmunit.

Femia
A tashe e kuptova pse turqit nuk e hane mishin e Derrit do te thote ata e kan prejardhjen prej Derrit.

Linka_pz
10-11-07, 13:16
Granata


Pas vitit \'97,ne nje fshat te Devollit nje grup policesh bashke me shefin shkuan per te mbledhur armatim dhe municion.Midis te tjerave fshataret kishin dorrezuar edhe 6 granata.Kur po ktheheshin per ne Korce,pasi kishin pire edhe ndonje gote me raki,filluan te ngacmojne njeri-tjetrin duke levizur neper sediljet e makines.Me aktiv ishte shefi.

-Shef,te lutem mos levizni shume se do te na pelcase ndonje granate-thote shoferi.

-Po s\'ka gje mo,se mos e dine ata ne Komisariat se sa granata kemi gjetur-u pergjigj shefi.

rilinda
10-11-07, 14:23
U martu ni ēik edhe n'mengjes nuk u qu heret, hajt java e par u shku, prap ajo tu u qu von... dikur shkon vjehrra te dera edhe i thot:
- Ooooj nuseee qu ma heret se dera e huj o kjo!
e nusja ja kthen:- Kapne qone kėt derė ku e keni marr pra, edhe bimna ni tjetėr.

Preshevar
10-11-07, 17:08
Njė vajz e vogel kthehėt nga shkolla dhe i thot nenes vet:
-Tregom oj nen : te gjith femit ne shkoll po me thojn qe e kam gojėn e madhe. A eshte e vertet ?
Nena ju pergjigjet:
-Jo oj loqka jeme, po mere lopatėn e pije supėn !!! :biggrin:

Linka_pz
10-11-07, 22:01
Nje cifut ishte i varfer dhe vajti ti lutej zotit qe te fitonte lloterine:O zot me ndihmo te fitoj lloterine kete jave se jam fukara dhe me 5 femije.Zoti nuk e ndihmoi. Perseri javen tjeter:O zot me ndihmo... 5 femije.Hic edhe kete here.
Perseri javen tjeter:O zot me ndihmo... 5 femije.Dhe zoti foli duke i thene:po ti bli nje bilete o i uruar qe te te ndihmoj.

Linka_pz
14-11-07, 19:42
PENSIONISTET


Ishin dy pensioniste dhe menduan te jetonin per pak kohe sikur te ishin te rinj. Plaku i tha plakes qe kur te fishkellente, ajo te dilte tek dritarja. Doli plaku dhe me pas fishkelleu. Plaka nuk po dilte. Hyri plaku ne shtepi dhe i tha se perse nuk dilte. Nuk me la Mami -tha ajo.

luckyman
14-11-07, 22:22
PENSIONISTET


Ishin dy pensioniste dhe menduan te jetonin per pak kohe sikur te ishin te rinj. Plaku i tha plakes qe kur te fishkellente, ajo te dilte tek dritarja. Doli plaku dhe me pas fishkelleu. Plaka nuk po dilte. Hyri plaku ne shtepi dhe i tha se perse nuk dilte. Nuk me la Mami -tha ajo...hahahahahahahahahahahahahaha................ .:biggrin: ,

Linka_pz
15-11-07, 12:14
Hapja e tunelit


Eshte dashur qe te hapet nje tunel.

Dhe per hapjen e saj behet nje ankand per firmat dhe konkurojne 3 kompani:nje amerikane nje gjermane dhe nje shqiptare.

Pyeten se si do ta hapin tunelin!

Amerikani thote une do te filloje nga rruga dhe hap tunelin vetem nga njera ane dhe do te luan 1 meter anash rruges.

Gjermani thote une do ta hap tunelin nga te dyja anet e tunelit dhe do bashkohen ne mes por mund te luan 1 meter distance.

E pyesin shqiptarin por ti si do hapesh tunelin?

Shqiptari tha: Edhe une do te filloj ta hap nga te dyja anet neqofte se bashkohen ne mes te tunelit mire neqoftese jo atehere NJERIN TUNEL E KENI GRATIS.

BE LK
15-11-07, 14:58
Hapja e tunelit


Eshte dashur qe te hapet nje tunel.

Dhe per hapjen e saj behet nje ankand per firmat dhe konkurojne 3 kompani:nje amerikane nje gjermane dhe nje shqiptare.

Pyeten se si do ta hapin tunelin!

Amerikani thote une do te filloje nga rruga dhe hap tunelin vetem nga njera ane dhe do te luan 1 meter anash rruges.

Gjermani thote une do ta hap tunelin nga te dyja anet e tunelit dhe do bashkohen ne mes por mund te luan 1 meter distance.

E pyesin shqiptarin por ti si do hapesh tunelin?

Shqiptari tha: Edhe une do te filloj ta hap nga te dyja anet neqofte se bashkohen ne mes te tunelit mire neqoftese jo atehere NJERIN TUNEL E KENI GRATIS.
Sa per dijeni ky tender eshte bere per rrugen durres kukes. hahahahahahaha

hahahahahahaha hahahahahahaha hahahahahahaha

Linka_pz
16-11-07, 12:39
=Dy hajdut po largoheshin nga vendi i krimit me motorciklete.Nga pas po i ndiqte policia.Ne nje moment Hajduti qe po i jepte motorcikletes i thote atij prapa :"Mbuloje pak me kembe targen qe te mos e marrin policet "
- jo more -ja pret tjetri -qe te me marrin numrin e kembes mua.

Estella
17-11-07, 00:44
BreD qysh i vogel e ka pas hobi pc ahaha :P

http://files.myopera.com/Dj%20Bibi/albums/290733/thumbs/IMG4UQ7UO6HFN.jpg_thumb.jpg

LuLjaa
17-11-07, 00:51
Xuki qe nja 4 dit qe s'ka hy ne FD, qe qysh ka kthy :D

http://159.191.14.141/images/schools/franklin/staff/donald/s_student%20reading.jpg

BreD
17-11-07, 01:00
BreD qysh i vogel e ka pas hobi pc ahaha :P

http://files.myopera.com/Dj%20Bibi/albums/290733/thumbs/IMG4UQ7UO6HFN.jpg_thumb.jpg

ahahahaahhahaahha Po shum mir e'paske preshatet bre veq qe ate koh ska pas pc :D

Prishtinasja_
17-11-07, 01:00
Luljaaa...."nena" e sokave...:tongue::biggrin:

http://www.schulen.regensburg.de/hhgs/projekte/events/sommerfest2004/saft.jpg