PDA

View Full Version : Si veproni per ta shuajtur vuajtjen????????


Pages : [1] 2

vendasi
10-12-05, 12:14
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Barbaroza
10-12-05, 16:20
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ah more vendasi i nderuar,aq shume po vuake sa asnje fjale s'ke qene ne gjendje ta shkruash! :( :cry:
Une s'kam ndonje koment tjeter perpos atij qe e thote shpesh i nderuari Turisti:"koha eshte filteri i vuajtjes"!

Sy_kaltra
10-12-05, 16:41
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :shock: Ehh more vendasi :? :(

Murgesha
10-12-05, 18:23
:lol: :lol: :lol: :lol:

Me qeshje shėrohet vuajtja.
Lotėt vetėm ēka e ngarkojnė mė tepėr.

Barbaroza
10-12-05, 18:36
:lol: :lol: :lol: :lol:

Me qeshje shėrohet vuajtja.
Lotėt vetėm ēka e ngarkojnė mė tepėr.

Goja lehte qeshet,por veshtire e ka zemra! :(

SFA
10-12-05, 21:35
Kur mė ndodh ndonjė aksident, i kėsaj natyre, unė e kam
gjetur ilaēin (shkruaj poezi) dhe duke i lexuar, mė kalon...

Ja, pėr shembull...SHI E LOTĖ

Asgjė nuk bėzėnte
atė buzėmbrėme
vetėm vjeshta
sikur njė vozgė e vrimosur
po derdhej me shi.
Sipėr nesh
Qielli i zymtė
nata e vdekur
vallė, ishim tė gjallė
Ne tė dy?

Pėrtokė binin gjethe
stolisur me verdhėsi
dhe shelgjet zhvisheshin
Ngadal e mirė
Sikur njė femėr e turpėruar
kur zhvishet
nė gjysėmerrėsirė.


Jo, asgjė s’pipėtinte
nėn qiellin e molepsur
vetėm heshtje e boshėsi
dhe pika
Pika tė vakėta lotėsh
pėrzier me shi.

Vėrejtje; - Deri mė tani i kam shkruar rreth 60 kėsisoj.
( ... a po thuani, obobobo, sa 'aksidente i paskan ndodhur?)

vendasi
12-12-05, 03:55
Flm,Barbaroza,Sy_Kaltra,Murgesha dhe SFA per kyeqjen ne ket teme......
ju pershendes te gjithve kudo qe te jeni
Vendasi

vendasi
12-12-05, 03:59
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ah more vendasi i nderuar,aq shume po vuake sa asnje fjale s'ke qene ne gjendje ta shkruash! :( :cry:
Une s'kam ndonje koment tjeter perpos atij qe e thote shpesh i nderuari Turisti:"koha eshte filteri i vuajtjes"!Mire e ke Barbaroza.........edhe un besoj qe koha i shuan vuajtjet por si ta perballojme at kaluarje te kohes shtrohet pyetja :?: :?: :?

vendasi
12-12-05, 04:02
:lol: :lol: :lol: :lol:

Me qeshje shėrohet vuajtja.
Lotėt vetėm ēka e ngarkojnė mė tepėr. :lol: :lol: Ani pra Murgeshe xiglom pak ndoshta ja filloj me qeshe disi.........

turisti
12-12-05, 12:46
Kur mė ndodh ndonjė aksident, i kėsaj natyre, unė e kam
gjetur ilaēin (shkruaj poezi) dhe duke i lexuar, mė kalon...

Ja, pėr shembull...SHI E LOTĖ

Asgjė nuk bėzėnte
atė buzėmbrėme
vetėm vjeshta
sikur njė vozgė e vrimosur
po derdhej me shi.
Sipėr nesh
Qielli i zymtė
nata e vdekur
vallė, ishim tė gjallė
Ne tė dy?

Pėrtokė binin gjethe
stolisur me verdhėsi
dhe shelgjet zhvisheshin
Ngadal e mirė
Sikur njė femėr e turpėruar
kur zhvishet
nė gjysėmerrėsirė.


Jo, asgjė s’pipėtinte
nėn qiellin e molepsur
vetėm heshtje e boshėsi
dhe pika
Pika tė vakėta lotėsh
pėrzier me shi.

Vėrejtje; - Deri mė tani i kam shkruar rreth 60 kėsisoj.
( ... a po thuani, obobobo, sa 'aksidente i paskan ndodhur?)

Respekt SFA per fjalet te cilat jane pasqyra e aksidenteve,shpshe here edhe atyre te dashurise.

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

EnIgMa
16-12-05, 13:38
Une pata degjuar nje fjale te urte qe thoshte:"Edhe pse ti je marrezisht i dashuruar dhe gjithcka per ty eshte ai njeri, bota nuk eshte ndaluar duke u rrotulluar"-Po,mendoj edhe une, bota nuk eshte ndaluar, por bota ime nuk sillet me rreth diellit por rreth tij. Vall, kush mund ta qetesonte kete vuajtje? A thua shperthimi ne vaj? Apo nje dashuri e re?

laliloli
16-12-05, 15:32
Duke kenduar :lol:

EnIgMa
16-12-05, 15:36
Pershendetje laliloli!
Do te thuash se vaji i burrit eshte kenga?
Faktikishte kjo thenie vlen vetem per meshkujt e jo per femrat ! :wink:

vendasi
16-12-05, 17:50
Une pata degjuar nje fjale te urte qe thoshte:"Edhe pse ti je marrezisht i dashuruar dhe gjithcka per ty eshte ai njeri, bota nuk eshte ndaluar duke u rrotulluar"-Po,mendoj edhe une, bota nuk eshte ndaluar, por bota ime nuk sillet me rreth diellit por rreth tij. Vall, kush mund ta qetesonte kete vuajtje? A thua shperthimi ne vaj? Apo nje dashuri e re?Te Pershendes Enigma.........
Se pari flm per kyqjen ne kete teme...
Besoj qe qdo individe posedone ndonje metode ne vete per ta shuajtur vuajtjen....Un mendoje qe menyra me e mire per ta shuajtur vuajtjen eshte te qendrosh gjithmone ndermjete njerzve,mos te rrishe ne vetmi,por s,besoj qe eshte ide e mire nese menjehere mbas ndarjes tenton te gjeshe ndonje partner, pasi qe pas ndarjes se tille koka ende nuk eshte e kthjellte sa duhet per ta bere nje hape aq me rendesi.Kjo gje don kohe per ti sheruar plaget e ndarjes.Me te vertete se bota pas nje ndarje te tille nuk rrutullohet mbrashte dhe se djelli do te rrezoje akoma.Krejte mvaret nga vete ne se si dime ti komandojme ndjenjate tona per ate persone i cili per ne praktikishte me nuk egzistone........
mbetesh e pershendetur nga
Vendasi

vendasi
16-12-05, 17:52
Duke kenduar :lol:haha lalioli.
cilen kenge e kendon ti kur te vuajshe..?
Ndoshta e njejta kenge me ndihmon edhe mua per ta shuar vujtjen time :wink: :wink:

laliloli
16-12-05, 18:42
Pershendetje laliloli!
Do te thuash se vaji i burrit eshte kenga?
Faktikishte kjo thenie vlen vetem per meshkujt e jo per femrat ! :wink:

Peshendetje Enigma .
Po ashtu ngushellohem duke kenduar,me leht e luftoj vuajtjen :lol:

E ju fermrat nuk e di si veproni ,vetem e di qe ju nuk kendoni kur vuani :lol:

laliloli
16-12-05, 18:44
Duke kenduar :lol:haha lalioli.
cilen kenge e kendon ti kur te vuajshe..?
Ndoshta e njejta kenge me ndihmon edhe mua per ta shuar vujtjen time :wink: :wink:

Tung Vendasi
Kenga "shum ma mire mos te ishim pa "per mua eshte ilaq ,provo edhe ti ndoshta te ben mire . :lol: :lol: :lol: :lol:

vendasi
16-12-05, 19:52
Duke kenduar :lol:haha lalioli.
cilen kenge e kendon ti kur te vuajshe..?
Ndoshta e njejta kenge me ndihmon edhe mua per ta shuar vujtjen time :wink: :wink:

Tung Vendasi
Kenga "shum ma mire mos te ishim pa "per mua eshte ilaq ,provo edhe ti ndoshta te ben mire . :lol: :lol: :lol: :lol:kuku e provova po spo me shkon zani hiq diqka...... :lol: :lol: :arrow: :wink:

FrEsKiA
16-12-05, 20:27
Une pata degjuar nje fjale te urte qe thoshte:"Edhe pse ti je marrezisht i dashuruar dhe gjithcka per ty eshte ai njeri, bota nuk eshte ndaluar duke u rrotulluar"-Po,mendoj edhe une, bota nuk eshte ndaluar, por bota ime nuk sillet me rreth diellit por rreth tij. Vall, kush mund ta qetesonte kete vuajtje? A thua shperthimi ne vaj? Apo nje dashuri e re?Te Pershendes Enigma.........
Se pari flm per kyqjen ne kete teme...
Besoj qe qdo individe posedone ndonje metode ne vete per ta shuajtur vuajtjen....Un mendoje qe menyra me e mire per ta shuajtur vuajtjen eshte te qendrosh gjithmone ndermjete njerzve,mos te rrishe ne vetmi,por s,besoj qe eshte ide e mire nese menjehere mbas ndarjes tenton te gjeshe ndonje partner, pasi qe pas ndarjes se tille koka ende nuk eshte e kthjellte sa duhet per ta bere nje hape aq me rendesi.Kjo gje don kohe per ti sheruar plaget e ndarjes.Me te vertete se bota pas nje ndarje te tille nuk rrutullohet mbrashte dhe se djelli do te rrezoje akoma.Krejte mvaret nga vete ne se si dime ti komandojme ndjenjate tona per ate persone i cili per ne praktikishte me nuk egzistone........
mbetesh e pershendetur nga
Vendasi
Vendasi, Ju falemnderit per keshillat tuaja i nderuar! :)

Sy_kaltra
16-12-05, 20:37
Krejte mvaret nga vete ne se si dime ti komandojme ndjenjate tona per ate persone i cili per ne praktikishte me nuk egzistone........

vendasi
16-12-05, 22:01
Krejte mvaret nga vete ne se si dime ti komandojme ndjenjate tona per ate persone i cili per ne praktikishte me nuk egzistone........Pajtoheni me mendimin tim Sy_Kaltra :?: :?:

vendasi
16-12-05, 22:05
Une pata degjuar nje fjale te urte qe thoshte:"Edhe pse ti je marrezisht i dashuruar dhe gjithcka per ty eshte ai njeri, bota nuk eshte ndaluar duke u rrotulluar"-Po,mendoj edhe une, bota nuk eshte ndaluar, por bota ime nuk sillet me rreth diellit por rreth tij. Vall, kush mund ta qetesonte kete vuajtje? A thua shperthimi ne vaj? Apo nje dashuri e re?Te Pershendes Enigma.........
Se pari flm per kyqjen ne kete teme...
Besoj qe qdo individe posedone ndonje metode ne vete per ta shuajtur vuajtjen....Un mendoje qe menyra me e mire per ta shuajtur vuajtjen eshte te qendrosh gjithmone ndermjete njerzve,mos te rrishe ne vetmi,por s,besoj qe eshte ide e mire nese menjehere mbas ndarjes tenton te gjeshe ndonje partner, pasi qe pas ndarjes se tille koka ende nuk eshte e kthjellte sa duhet per ta bere nje hape aq me rendesi.Kjo gje don kohe per ti sheruar plaget e ndarjes.Me te vertete se bota pas nje ndarje te tille nuk rrutullohet mbrashte dhe se djelli do te rrezoje akoma.Krejte mvaret nga vete ne se si dime ti komandojme ndjenjate tona per ate persone i cili per ne praktikishte me nuk egzistone........
mbetesh e pershendetur nga
Vendasi
Vendasi, Ju falemnderit per keshillat tuaja i nderuar! :)Se Pari flm per kyqjen ne kete teme Freskia......
Ti qofshe e nderuare kudo qe te jeshe..........
Vendasi

Sy_kaltra
16-12-05, 22:19
Gjithsesi Vendasi .

vendasi
16-12-05, 22:30
Gjithsesi Vendasi .flm...........

Sy_kaltra
16-12-05, 23:30
Gjithsesi Vendasi .flm...........

Ska perse :?

Tanushi
20-12-05, 09:47
Duke Freskuar vuajtjen me zhveshje enigmash qe jane njelloj vuajtje angazhuese per relaksim!

turisti
20-12-05, 10:34
Me seks.

Barbaroza
21-12-05, 14:13
Me seks.

E ata persona qe s'bejne sex,me cka e shuajne??? :lol:

turisti
21-12-05, 14:14
Me seks.

E ata persona qe s'bejne sex,me cka e shuajne??? :lol:

I limojne :lol: kukllat plastike.... :lol:

Sy_kaltra
21-12-05, 14:40
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
21-12-05, 14:43
:lol: :lol:

arben-ks
21-12-05, 15:19
Me veshtir esht dikush me ta kuptu vujtjen se sa me largu vujtjen Psh...

turisti
21-12-05, 16:10
Me veshtir esht dikush me ta kuptu vujtjen se sa me largu vujtjen Psh...

O Arbenooooooooooooo,vuajtja nuk largohet,por provojme ta zbusim pak,perndryshe,vuajtja jet gjate - aq sa ka qene deshira ose dashuria e forte.... :cry: :cry:

Kontesha
21-12-05, 18:35
Me seks.

E ata persona qe s'bejne sex,me cka e shuajne??? :lol:

Shume praktike efikase Turisti!

Ata qe nuk baj sex e paqin vetveten ne qafe!

turisti
21-12-05, 18:45
Faleminderit e nderuara :P Konteshe :P . Ashtu eshte.


thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

vendasi
22-12-05, 01:17
Me sex? :wink: Ndoshta deri sa te zgjate sex-i po mendoj se pas aktit vuajtja vazhdon.....natyrishte ,ne qoftese ne pyetje ka qene dashuria e sinqerte......

Lona
22-12-05, 09:30
Nuk mundohem ta shuaj vuajtjen, eshte mire ndojhere te vuajsh por per dike qe ia vlene ! :(

turisti
22-12-05, 12:21
Ashtu eshte si thua ti i nderuar edhe me teper edhe me komplikuar,mirepo sexi eshte vetem si njefare lloji filteri i perkohshem i vuajtjes,sepse njeriu si qenje e gjalle nuk ka pjese tjera mekanike as elektronike ( per vuajtjen p.sh.)qe munden me i ndrrue,ashtu qe vuajtja kerkon tretman tjeter ja - dashuri te re =edhe ateherit kurre,kurre deri ne vdekje nuk eshte totalisht i sheruar....... :( :( :( :(

Reana
22-12-05, 17:02
Me 1998 pata ardhur ne SHBA me nenen dhe vllaun, per tu bashkuar me babain, qe ketu gjindej vite te tera. Edhe pse me pare kishim kaluar pothuaj gjithe verat bashke ketu ne SHBA, dhe gjithmone perfundimin e vitit shkollor ne Kosove, dhe veren e prisja me padurim, kesaj rradhe (me 1998) nuk ndjehesha e lumtur aspak, per shkak te eskalimit te konfliktit ne Kosove, nuk e dija cka do te ndodh me gjithe te afermit, dhe te njohurit qe kishim lene pas.
Ne pranveren e vitit 1999, ne kohen kur te gjithe shqiptaret e Kosoves po deportoheshin me dhune nga Kosova, e mbare familja udhetuam ne Maqedoni per arsye se babai im kishte disa aktivitete dhe detyra te ndryshme.
Nuk e di ndoshta ta definoj mire vuajtjen, por vuajtje per mua ka qene ndjenja qe kam pasur, kur kam shkuar dhe kam vizituar kampet e refugjateve ne Stenkovec, kufirin ne Bllace dhe kampin ne Neproshten te Tetoves dhe i kam pare bashkevendasit tjere, ne gjendje te mjerueshme; te zbathur, te zdeshur apo te deshpruar e te thyer moralisht.
E vetmja menyre per tu marre me ndjenjen e dhimbjes dhe vuajtjes ne kete tragjedi, ka qene te bej dicka...jam paraqitur vullnetare se bashku me vllaun ne njeren prej OJQve per mbledhjen dhe shperndarjen e informatave elektronike per familjet e ndara, shumica e te cilave tanime gjindeshin neper kontinente te ndryshme, dhe kishin humbur njeri-tjeterin gjate deportimit.
Poashtu jam marre me shkrime, kam shkruar per vete, edhe per shtypin per te gjithe gjerat qe me kane shkaktuar pezullin dhe dhimbjen ne kete situate.
Filtrimi permes te te shprehurit te dhimbjes (komunikimi verbal, apo permes te shkruarit), marrja me ndonje aktivitet-ndjenja e vleres, ndenja se je duke bere dicka, jane gjithmone menyrat me te shendosha per te shuajtur vuajtjen, sipas mendimit tim!!!


Foto: vendkalimi kufitar Kosove-Maqedoni ne Han te elezit-Bllaca, mes-zona kufitare...ku ne ditet e prillit te vitit 1999, mijera te deportuar kane qene te "ngujuar" mes dy kufinjeve afer 10 dite, pa uje dhe ushqim, meqe Maqedonia kishte mbyllur kufirin. Duke iu falenderuar nderhyrjes se UNHCR-se Agjencionit per Refugjate te Kombeve te Bashkuara, dhe presionit politik ndaj Maqedonise, eshte arritur hapja e kufirit dhe vendosja e refugjateve neper shtepi, apo kampe te organizuara.
http://www.webspawner.com/users/driton/images/bllace.jpg

netgear
22-12-05, 21:26
Un vet qka jetoj ne Austri,Wien u gezoshem shum kur vishin Pushimet Verore se qater shkojshem me Familjen ne KOSOV. Mezor e pritshem deri te kryet java e fundit e Shkolles per me shku tani. Mirpo atje ne KOSOV kalojke koha diqysh 3 her ma shpet se ktu.
Ne Javen e fundit to u kon ne KOSOV veq u mendosha qysh ta nali Vualtjen kur te vjen Dita e fundit e kur te nisem per nė Austri.
Masnej ne Diten e fundit u mendosha dhe thojshem shyqyr kam (Weihnachtsferien,Fest e Krishterve) pushim per dimėr e qater vi apet ktu.

tung te gjithve

Kontesha
22-12-05, 23:32
Me bindjen se eshte e kalueshme dhe ne vetbesimin tim!

Lonora
23-12-05, 02:14
Ja veje zemres nje gure!

arben-ks
23-12-05, 13:02
Faleminderit shoku turist....e mira te kqijave asht kur dikush ta kupton dhimbjen besoj se te duket sikur sje vetem edhe disi te duket se edhe dikand po e rendon e ather ben dhe vepron diqka pak me ndyshe dhe jo qe stabilizon veten por edhe te tjeret se dikujt shpesh i dhemb zemra edhe per te tjeret e kjo esht jeta me knaqsi dhe me dhimbje sa ka knaqi kur ta shikosh ne fund ka aq edhe dhimbje smund te thuash se ka apo ka me shum apo me pak Por ne fund njerzit dojn vetem lumturi dhe ket sduhet ta len anash se vje pikllimi prap me deshir apo pa deshir da duash dikan pa hile dhe tja thuash at qe ek ne zemren tende si ndihm ather dikush edhe per ty do te veproj si kundra tij kjo esht ma shum se dashuri.

turisti
23-12-05, 13:14
Faleminderit shoku turist....e mira te kqijave asht kur dikush ta kupton dhimbjen besoj se te duket sikur sje vetem edhe disi te duket se edhe dikand po e rendon e ather ben dhe vepron diqka pak me ndyshe dhe jo qe stabilizon veten por edhe te tjeret se dikujt shpesh i dhemb zemra edhe per te tjeret e kjo esht jeta me knaqsi dhe me dhimbje sa ka knaqi kur ta shikosh ne fund ka aq edhe dhimbje smund te thuash se ka apo ka me shum apo me pak Por ne fund njerzit dojn vetem lumturi dhe ket sduhet ta len anash se vje pikllimi prap me deshir apo pa deshir da duash dikan pa hile dhe tja thuash at qe ek ne zemren tende si ndihm ather dikush edhe per ty do te veproj si kundra tij kjo esht ma shum se dashuri.

Nuk ka dashuri pa dhimbje,pa vuajtje,pa lote dhe pa gjume....sepse kur nuk jemi te lumtur ne dashri,edhe jeta s'na doket interesante,e kur i kemi punet mire,kemi bindje se do te fluturomi.... Ashtu eshte me dshuri dhe nese behet krasimi,e shohim qe i ngjan kohes,sepse me kohe te mire - njeriu eshte i disponuar dhe anasjelltas...,pra duhet pershtatur -klimes-...... :lol:

arben-ks
23-12-05, 13:31
Mir e ke por vujtjet e pa nevojshme ... te lan Shum mbrapa........Sikur diqka... qe esht e kot ...dhe vetem humbje kohe ...deshtim..Pa kompenzim ...fal per interpretim veshtir perballohet veqse dikush te kupton dhe qan hallin kjo esht menyra me e leht per te dal nga kjo kriz ...mentale Qe te len me pasoja..negative.

turisti
23-12-05, 13:38
Mir e ke por vujtjet e pa nevojshme ... te lan Shum mbrapa........Sikur diqka... qe esht e kot ...dhe vetem humbje kohe ...deshtim..Pa kompenzim ...fal per interpretim veshtir perballohet veqse dikush te kupton dhe qan hallin kjo esht menyra me e leht per te dal nga kjo kriz ...mentale Qe te len me pasoja..negative.

-arben-ks-,

Dashuria dhe vuajtja nuk jane aq te veshtira nese njeriu din nga cila ana t'i kuptoje,sepse nuk ka probllem qe nuk mundet m'u zgjidh.Huhet vetem analizuar mire shkaqet dhe mundesite se mbijetimit te dashurise,sepse vlersimi i mire eshte gjysem pune e kryer......

Sa i perket besimit qe dikujna ja qan hallin,ajo i ka edhe anet negative,sepse nuk ka se si te kupton dikush qe nuk ka qene i dashuruar as qe ka vuajtur...... :(

arben-ks
23-12-05, 13:46
Mir e ke por nje esht e verte ma leht esht dikujna me ja shu vujtjet sa sa vetes per ket njerzinve ju duhet me shum besim ne vete se sa te tjerve

dr1ta
24-12-05, 01:12
Nuk vuaj per asgje , ate ce dua e bej (gadi) gjith . :P

turisti
24-12-05, 02:18
Mir e ke por nje esht e verte ma leht esht dikujna me ja shu vujtjet sa sa vetes per ket njerzinve ju duhet me shum besim ne vete se sa te tjerve

Po,por mos harro qe ka raste kur edhe vuajtja eshte keq e vlersuar e pastaj ka marre kahjen tjeter......

vendasi
25-12-05, 02:49
Me 1998 pata ardhur ne SHBA me nenen dhe vllaun, per tu bashkuar me babain, qe ketu gjindej vite te tera. Edhe pse me pare kishim kaluar pothuaj gjithe verat bashke ketu ne SHBA, dhe gjithmone perfundimin e vitit shkollor ne Kosove, dhe veren e prisja me padurim, kesaj rradhe (me 1998) nuk ndjehesha e lumtur aspak, per shkak te eskalimit te konfliktit ne Kosove, nuk e dija cka do te ndodh me gjithe te afermit, dhe te njohurit qe kishim lene pas.
Ne pranveren e vitit 1999, ne kohen kur te gjithe shqiptaret e Kosoves po deportoheshin me dhune nga Kosova, e mbare familja udhetuam ne Maqedoni per arsye se babai im kishte disa aktivitete dhe detyra te ndryshme.
Nuk e di ndoshta ta definoj mire vuajtjen, por vuajtje per mua ka qene ndjenja qe kam pasur, kur kam shkuar dhe kam vizituar kampet e refugjateve ne Stenkovec, kufirin ne Bllace dhe kampin ne Neproshten te Tetoves dhe i kam pare bashkevendasit tjere, ne gjendje te mjerueshme; te zbathur, te zdeshur apo te deshpruar e te thyer moralisht.
E vetmja menyre per tu marre me ndjenjen e dhimbjes dhe vuajtjes ne kete tragjedi, ka qene te bej dicka...jam paraqitur vullnetare se bashku me vllaun ne njeren prej OJQve per mbledhjen dhe shperndarjen e informatave elektronike per familjet e ndara, shumica e te cilave tanime gjindeshin neper kontinente te ndryshme, dhe kishin humbur njeri-tjeterin gjate deportimit.
Poashtu jam marre me shkrime, kam shkruar per vete, edhe per shtypin per te gjithe gjerat qe me kane shkaktuar pezullin dhe dhimbjen ne kete situate.
Filtrimi permes te te shprehurit te dhimbjes (komunikimi verbal, apo permes te shkruarit), marrja me ndonje aktivitet-ndjenja e vleres, ndenja se je duke bere dicka, jane gjithmone menyrat me te shendosha per te shuajtur vuajtjen, sipas mendimit tim!!!


Foto: vendkalimi kufitar Kosove-Maqedoni ne Han te elezit-Bllaca, mes-zona kufitare...ku ne ditet e prillit te vitit 1999, mijera te deportuar kane qene te "ngujuar" mes dy kufinjeve afer 10 dite, pa uje dhe ushqim, meqe Maqedonia kishte mbyllur kufirin. Duke iu falenderuar nderhyrjes se UNHCR-se Agjencionit per Refugjate te Kombeve te Bashkuara, dhe presionit politik ndaj Maqedonise, eshte arritur hapja e kufirit dhe vendosja e refugjateve neper shtepi, apo kampe te organizuara.
http://www.webspawner.com/users/driton/images/bllace.jpgE nderuara Reana,
Me te vertete egzistojne shum gjera qe ne per to vuajme, por ne kete raste tema eshte per vuajtjen e dashurise.........
pa ofendime.....
vendasi

Reana
25-12-05, 03:42
Filtrimi permes te te shprehurit te dhimbjes (komunikimi verbal, apo permes te shkruarit), marrja me ndonje aktivitet-ndjenja e vleres, ndenja se je duke bere dicka, jane gjithmone menyrat me te shendosha per te shuajtur vuajtjen, sipas mendimit tim!!!


E nderuara Reana,
Me te vertete egzistojne shum gjera qe ne per to vuajme, por ne kete raste tema eshte per vuajtjen e dashurise.........
pa ofendime.....
vendasi[/quote]

I nderuari vendasi,
pyetja eshte si veproni, per te shuar vuajtjen.
une kam ofruar nje rast konkret dhe menyren si e kam perjetuar une, dhe si e kam tejkaluar une!!!
kjo menyre e te vepruarit, ballafaqimit me ndjenjen e vuajtjes, si e cekur me larte eshte shume EFIKASE ne te gjitha rastet, pamareparasysh shkaktaret e vuajtjes (perfshire edhe dashurine ketu)!!!

vendasi
25-12-05, 05:16
Filtrimi permes te te shprehurit te dhimbjes (komunikimi verbal, apo permes te shkruarit), marrja me ndonje aktivitet-ndjenja e vleres, ndenja se je duke bere dicka, jane gjithmone menyrat me te shendosha per te shuajtur vuajtjen, sipas mendimit tim!!!


E nderuara Reana,
Me te vertete egzistojne shum gjera qe ne per to vuajme, por ne kete raste tema eshte per vuajtjen e dashurise.........
pa ofendime.....
vendasi

I nderuari vendasi,
pyetja eshte si veproni, per te shuar vuajtjen.
une kam ofruar nje rast konkret dhe menyren si e kam perjetuar une, dhe si e kam tejkaluar une!!!
kjo menyre e te vepruarit, ballafaqimit me ndjenjen e vuajtjes, si e cekur me larte eshte shume EFIKASE ne te gjitha rastet, pamareparasysh shkaktaret e vuajtjes (perfshire edhe dashurine ketu)!!![/quote]
E nderuara Reana,
Flm per tentimin qe t'me bindesh ,se ke te drejte se ke pershkruare ballafaqimet e tua me momente te prekshme ne jete.......me te vertete se pyetja eshte se si veproni per ta shuajtur vujatjen?Mire po ne kete teme desha te ju them se pyetja ka qene specifike per vuajtje nga dashuria.......
Ndije keqardhje ne qoftese keni probleme qe ta kuptoni konceptin e pyetjes........
me respekte
Vendasi

turisti
01-02-06, 19:15
Per ta shuajtur vuajtje,une :lol: vuaj, :lol: sepse vuajtja kunder vuajtjes nuk mundet me luftue e i perzihen kabllat,ashtu qe une :lol: vuaj rahat..... :lol: :roll: :wink:

vjeshta
01-02-06, 22:22
Uji shuan qdo gje :lol: :lol:

turisti
01-02-06, 22:28
Uji shuan qdo gje :lol: :lol:

Jo edhe vuajtjen,sepse egziston mundesia qe :lol: vuajtja ta marre ndezje..... :lol:

e_martumja
01-02-06, 22:28
Hy ne internet dhe i harroj te gjithat :wink:

turisti
01-02-06, 22:30
Hy ne internet dhe i harroj te gjithat :wink:

Interneti zjarrefikes a ??? :roll: :roll:

e_martumja
01-02-06, 22:33
Hy ne internet dhe i harroj te gjithat :wink:

Interneti zjarrefikes a ??? :roll: :roll:


jo Ndihma e shpejt eshte :lol: :lol:

vjeshta
01-02-06, 22:35
Uji shuan qdo gje :lol: :lol:

Jo edhe vuajtjen,sepse egziston mundesia qe :lol: vuajtja ta marre ndezje..... :lol:
Per vuajtje ,atehere perdorim flaken........ :lol:

turisti
01-02-06, 22:45
Hy ne internet dhe i harroj te gjithat :wink:

Interneti zjarrefikes a ??? :roll: :roll:


jo Ndihma e shpejt eshte :lol: :lol:

A ndoshta :lol: atje :lol: ku jeton ti,perdorni ne vend te ujit :lol: bore :lol: .

turisti
01-02-06, 22:46
Uji shuan qdo gje :lol: :lol:

Jo edhe vuajtjen,sepse egziston mundesia qe :lol: vuajtja ta marre ndezje..... :lol:
Per vuajtje ,atehere perdorim flaken........ :lol:

Ashtu,pa kqyr mujshit mi shtue pak :lol: benzine :lol: ....

e_martumja
01-02-06, 22:47
A ndoshta :lol: atje :lol: ku jeton ti,perdorni ne vend te ujit :lol: bore :lol: .


Gabim e ke se non stop e kemi shiun dhe at e perdormi

vjeshta
01-02-06, 22:49
Ban edhe me nafte,kushton ma lire :lol: :lol:

turisti
01-02-06, 22:50
Ban edhe me nafte,kushton ma lire :lol: :lol:

Po,por eshte me e ngadalshme ne :lol: flakerrim :lol: ,- si diesel me.... :lol:

vjeshta
01-02-06, 22:54
Ban edhe me nafte,kushton ma lire :lol: :lol:

Po,por eshte me e ngadalshme ne :lol: flakerrim :lol: ,- si diesel me.... :lol:
Nga flakerimi i ngadaleshem ,te qelen syte ,dhe bindesh qe nuk ia vlen me vuajt........ :lol: :lol:

turisti
01-02-06, 23:05
Ban edhe me nafte,kushton ma lire :lol: :lol:

Po,por eshte me e ngadalshme ne :lol: flakerrim :lol: ,- si diesel me.... :lol:
Nga flakerimi i ngadaleshem ,te qelen syte ,dhe bindesh qe nuk ia vlen me vuajt........ :lol: :lol:

:lol: Flakerrim interesant dhe romantik :lol: ,ashtu qe seriozisht nuk kam koment - nga :lol: djegja :lol: e karburanteve......te dashurise.... :lol:

vjeshta
01-02-06, 23:10
Vuajtjen e shuaj me shiun e vjeshtes :lol: :lol:

turisti
01-02-06, 23:16
Vuajtja shuhet me :lol: TSUNAMI. :lol:

vjeshta
01-02-06, 23:22
Vuajtja shuhet me :lol: TSUNAMI. :lol:

Mashkujt me :lol: KATERINEN :lol:

FrEsKiA
01-02-06, 23:22
Mos vuani, shpetimi me i lehte eshte TNT! :lol:

turisti
01-02-06, 23:25
Vuajtja shuhet me :lol: TSUNAMI. :lol:

Mashkujt me :lol: KATERINEN :lol:

Qyqy,ku don me ma perzi kushtet atmosferike,dashurise dhe :lol: metereologjike.... :lol:

turisti
01-02-06, 23:27
Mos vuani, shpetimi me i lehte eshte TNT! :lol:

Po,por po ban shume :lol: zhurme :lol: ,ashtu qe -vuajtja- e jone ndegjohet tek :lol: kojshite :lol: ....

vjeshta
01-02-06, 23:28
qyqy ku don me malan ngilen ,po vet e perzive ... :lol: :lol:

turisti
01-02-06, 23:30
qyqy ku don me malan ngilen ,po vet e perzive ... :lol: :lol:

Qy,ku po ma dallashit,une veten deshta te fitoj :lol: sevap :lol: e t'i bashkoj :P TSUNAMIN dhe KATERINEN :P :lol: :lol: .

vjeshta
01-02-06, 23:39
qyqy ku don me malan ngilen ,po vet e perzive ... :lol: :lol:

Qy,ku po ma dallashit,une veten deshta te fitoj :lol: sevap :lol: e t'i bashkoj :P TSUNAMIN dhe KATERINEN :P :lol: :lol: .
Qyyyy edhe une krejt harrova qe je humanitar :lol: :lol:

turisti
01-02-06, 23:44
Humanitar dhe :lol: sevapli :lol: ..... :lol:

vjeshta
01-02-06, 23:47
Humanitar dhe :lol: sevapli :lol: ..... :lol:
Nr. i kontos per derdhjen e ndihmave per sevapeli.. :lol: :lol:

turisti
01-02-06, 23:49
Humanitar dhe :lol: sevapli :lol: ..... :lol:
Nr. i kontos per derdhjen e ndihmave per sevapeli.. :lol: :lol:


Mos u :lol: hargjo :lol: ..... :lol: :lol:

vjeshta
01-02-06, 23:51
Mbasi po hargjohesh ti ,edhe une ....... :lol: :lol:

turisti
01-02-06, 23:52
Mbasi po hargjohesh ti ,edhe une ....... :lol: :lol:

Ndoshta formula e vuajtjes eshte ne sasine e :lol: hargjimit :roll: :lol: ....

vjeshta
02-02-06, 00:00
Ndoshta kur mbaron hargjimi fillon vuajtja....... :lol:

turisti
02-02-06, 00:03
Ndoshta kur mbaron hargjimi fillon vuajtja....... :lol:

Vuajtja fillon qe nuk ka :lol: hargjim.... :lol:

vjeshta
02-02-06, 00:13
Vuajtja fillon kur hargjimi bjen ne lirim.... :lol:

turisti
02-02-06, 00:19
Vuajtja fillon kur hargjimi bjen ne lirim.... :lol:

Vuajtja fillon kur :lol: hargjimi :lol: e humb vleren...... :lol: :lol:

Murgesha
02-02-06, 00:27
Unė me dashuri e hjeki vuajtjen. :oops: :wink:

vjeshta
02-02-06, 00:28
Unė me dashuri e hjeki vuajtjen. :oops: :wink:
Ku je moj ,aqe sa po mundohemi ,nuk po ia gjejm gryken keaj vuajtje :lol:

Murgesha
02-02-06, 00:30
Ku je moj ,aqe sa po mundohemi ,nuk po ia gjejm gryken keaj vuajtje :lol:

Provone moj nėn shtrat nashta aty ėshtė gryka. :lol: :lol:

turisti
02-02-06, 00:32
Ku je moj ,aqe sa po mundohemi ,nuk po ia gjejm gryken keaj vuajtje :lol:

Provone moj nėn shtrat nashta aty ėshtė gryka. :lol: :lol:

S'mundet.Aty jane :lol: fijokat..... :lol:

vjeshta
02-02-06, 00:32
Ku je moj ,aqe sa po mundohemi ,nuk po ia gjejm gryken keaj vuajtje :lol:

Provone moj nėn shtrat nashta aty ėshtė gryka. :lol: :lol:
Valla nen shtrat ,veq gryken e qorapave ne gjeteshim :lol: :lol:

Murgesha
02-02-06, 00:34
Valla nen shtrat ,veq gryken e qorapave ne gjeteshim :lol: :lol:

Jo ishalla, a nė grykė tė qorapes qenka dashnia a?? :oops: :oops: :oops:

vjeshta
02-02-06, 00:40
Valla nen shtrat ,veq gryken e qorapave ne gjeteshim :lol: :lol:

Jo ishalla, a nė grykė tė qorapes qenka dashnia a?? :oops: :oops: :oops:
Ashtu kam ndigju :oops: :lol: :lol:

Murgesha
02-02-06, 00:45
Unė gjithė me qorape flej, po e shof qė krejt dashnia po mė bjen kėmbėve. :oops: :oops: :oops:

vjeshta
02-02-06, 00:50
Unė gjithė me qorape flej, po e shof qė krejt dashnia po mė bjen kėmbėve. :oops: :oops: :oops:
Provo mei hjek qorapat ,e shiko ku po te bjen :oops: :lol: :lol:

Murgesha
02-02-06, 00:53
Provo mei hjek qorapat ,e shiko ku po te bjen :oops: :lol: :lol:

Patjetėr se mė duhet tė provoj, ishalla mos po mė bjen nė kokė pastaj. :lol:

vjeshta
02-02-06, 00:54
Provo mei hjek qorapat ,e shiko ku po te bjen :oops: :lol: :lol:

Patjetėr se mė duhet tė provoj, ishalla mos po mė bjen nė kokė pastaj. :lol:
Para se me ardh ne koke ,veshi qorapat prap :lol: :lol:

Murgesha
02-02-06, 00:59
Para se me ardh ne koke ,veshi qorapat prap :lol: :lol:

Tani ma pėrzive me ka krejt, a me i desh apo me i vesh?? :lol: :lol:

vendasi
03-02-06, 01:38
Para se me ardh ne koke ,veshi qorapat prap :lol: :lol:

Tani ma pėrzive me ka krejt, a me i desh apo me i vesh?? :lol: :lol:
Me qerapa veshe Murgeshe aa,po te nirthkan kamte shume pra..hajte mos e ke gajle se kushe i ka komte e ftohta e ka dashurine e nxehte :lol:

doGzona
03-02-06, 03:43
Shkruaj letra e poezi, ajo me lehteson!

turisti
03-02-06, 12:44
E injoroj vuajtjen..... :lol:

Psikologu
03-02-06, 13:43
Shkruaj letra e poezi, ajo me lehteson!

Shpirti i njė krijuesi ,. cdo here vuajtjen dhe merzin e kalon dhe e shpreh ne shkrime dha vargje , kjo ka qenė dhe do tė mbetet cdo here keshtu.

Murgesha
03-02-06, 16:51
Me qerapa veshe Murgeshe aa,po te nirthkan kamte shume pra..hajte mos e ke gajle se kushe i ka komte e ftohta e ka dashurine e nxehte :lol:

Po valla shumė mė narthin, po mbasi qenka mirė tash edhe nė akull do ti mbaj para se me fjetė. :lol: :lol:

E-mira
04-02-06, 18:17
Vuajtjen me vuajtje e sheroj.Tjeter variant nuk di.

Domira
04-02-06, 19:32
Me vuajtje ne heshtje :cry:

schütze
04-02-06, 22:32
sikur ta dija do ishte me mir puna :roll:

vendasi
05-02-06, 18:26
Me qerapa veshe Murgeshe aa,po te nirthkan kamte shume pra..hajte mos e ke gajle se kushe i ka komte e ftohta e ka dashurine e nxehte :lol:

Po valla shumė mė narthin, po mbasi qenka mirė tash edhe nė akull do ti mbaj para se me fjetė. :lol: :lol:
Murgesha ska akull qe s'shkrihet afer kembve te tua :lol: :lol:

Sy_kaltra
06-02-06, 00:23
Do te vij nje dit
Te them se ste du
Do ti mallkoj ditet
Me ty qe kam jetu
Edhe un kam zemer
Dhe un jam njeri
Do ta shuaj Vuajtjen
Dhe te harroj ty.

turisti
06-02-06, 12:24
Vuajtja ka deshtue ne jeten time.Tash eshte vetem nje :lol: hije e zbehte . :lol:

GURI SYLAJ
07-02-06, 19:22
Vajta,
Vujta,
Vajtova .
Neper rruget e botes
lumturine e kerkova.

Treta
S'e gjeta.

Per TY
Kam vendos me u kthy.

Sy_kaltra
07-02-06, 19:32
Mos vuaj.
Mos mė kujto.
Se isha ne kėtė botė harro.
Nuk jam diell,as nuk jam shi.
Mė ke than se jam per ty...
Gjitha fjalet i ke tret..
Qysh e lype e ke gjet ..
Tash mos vuaj me harro.
Se pa ty ,prap jeta po vazhdon ......

GURI SYLAJ
07-02-06, 19:50
Rrugetova,
kerkova,
trup e terthure
botes i rashe.
Te lypa
s'te gjeta
s'te pash.
Eca ,diteve me diell
mremjeve te fresketa
e mengjeseve me vese-
gjithmon ne kerkim,
gjithmone plot dashuri ,
plot shprese.
Kur vuaj
shkruaj.
Flas
qe te mos pelcas.

Sy_kaltra
07-02-06, 20:31
Qajta vuajta.
Pa ty mbeta.
Ne ferr u treta.
Per nje Dashuri-
qe se dinte q'eshte -
e verteta.

GURI SYLAJ
07-02-06, 20:52
lodhem
shlodhem
qaje e qeshem
mbi leter.
t'i beje dy rreshta
varg,
se jam larg.
Nene hijen e fjales
gjej prehje.
Nene peshen e vargut
tkurrem,thyhem
me veteveten shtyhem.
Vuajtjes t'i mbylle
dere,
njehere.
Te mbetem vetem
me vargun tim
qe te mos jem
JETIM.

Sy_kaltra
07-02-06, 21:00
Ka shperthy gjdo kund behari-
Natyra eshte zgjuar-
Un kam qajt per ty se pari-
qe te kam dashuruar-
Si nje Flet e njom ne deg-
Dridheshe pran meje-
Gjdo her per ty -
Mendet me dilnin kreje-
Iken ditet-
Pergjithmone mbremjet pa mbarim-
Gezimet tona tash u fiken-
Jeta Perplot Vuajtje e mashtrim-

GURI SYLAJ
07-02-06, 21:13
Ne nje pranvere
u stolisa me lulen me te bukur
ne jete,
vertete.
U venit e iku
mbeti nje kujtim.
Por nuk guxoj
te besoj
se ishte nje mashtrim.
Shpesh neper mjegull
e thrras
qe me te te flas.
Te kthehem edhe njehere
ne ate pranvere.
Por kot,
ne vend te pergjigjejeve
vijne
LOT.

Domira
07-02-06, 21:30
Kur dua ta shuaj vuajtjen, une mendoj anet pozitve te situates para vuajtjes.

jadore
07-02-06, 21:43
Vuajtjen me vuajtje e sheroj.Tjeter variant nuk di.

(nuk eshte pune matematike ketu jo --(-"+"-"=+)vuajtja sjell vuajtje --apo jo tjeter!! (vetem tek sado-mazohistet vuajtja sjell kenaqesin...)(absurditet)???-mendoi qe me mire do te ishte te luftohet shkaku i vuajtjes-me ndihmen e arsyejes....

GURI SYLAJ
07-02-06, 21:50
Fat i im,
e si une jan shume,
lum,
qe dicka kerkojn
neper bote
si dje edhe sot.

Dhe cdo here
jam duke prite
nje dite
qe vuajtjen t'a munde
me kthim
tek dashuria ime e madhe,
Tek
ATDHEU I IM.

DEA
07-02-06, 21:58
Guri dhe Sy kaltra po mundohem ta gjej nje ilaq per ju dy qe te ju largoj nga vuajtja :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
07-02-06, 22:09
Miku i mire per nje dite te veshtire .Te lutem nese e gjen tregona dhe ne te therrasim ne kafe e bejme edhe llafe .

Shume , shume ju falemnderit.

vendasi
08-02-06, 04:15
Zemer e djegur
dhe e thyare
detyren duhesh per ta kryare
gjith kah duhesh te lundrosh
pjesen e humbur ta kerkosh


Gjaku pikon nga lendimi
syri loton nga pikllimi
kebet dridhen nga hidhrimi
floket me ngriten nga trishtimi

Ate nate kur e kujtoje
me nuk dua te jetoje
ti i dhe fund lumturise time
prej teje nuk dua ngushllime..............

Sy_kaltra
08-02-06, 10:31
Guri dhe Sy kaltra po mundohem ta gjej nje ilaq per ju dy qe te ju largoj nga vuajtja :lol: :lol: :lol:

pom duket se ilaq eshte pa postimi i ktyre fjalve :lol: :lol: :lol:

rafet llapjani
08-02-06, 16:51
Per me shujt vujtjen une dal luj kliqkaz haahahahahahahahah

vendasi
04-06-06, 19:38
Per me shujt vujtjen une dal luj kliqkaz haahahahahahahahah
O Rafet mos luje klicka shume se po habitesh e te hupin dhite balit:wink:
te pershendes..

Reana
05-06-06, 21:10
Nje gote sherbet:biggrin:

vjeshta
05-06-06, 22:46
Duke i lexuar postimet e Reanes :biggrin: :tongue:

Reana
06-06-06, 00:03
Duke i lexuar postimet e Reanes :biggrin: :tongue:


hahhahhhahhhahha...:tongue:

vjeshta
06-06-06, 00:13
hahhahhhahhhahha...:tongue:

Shiheeeeeeeeee ,edhe qeshet ,a po e sheh se kam mbet pa vuajtje :mad: :tongue:

Reana
06-06-06, 00:20
Shiheeeeeeeeee ,edhe qeshet ,a po e sheh se kam mbet pa vuajtje :mad: :tongue:hahhahhahhhahha....
kurr mos paq vuajtje, qy ti niher:redface: .....:tongue:

turisti
06-06-06, 00:37
Vuajtjen e shuaj me vuajtje.

vendasi
08-06-06, 05:20
Nje gote sherbet:biggrin:
Ku mundem me ble pak sherbet se marova.......:tongue:

Reana
08-06-06, 05:33
Sherbetin e kemi porositur me petale trendafilesh nga vendlindja.....

vendasi
08-06-06, 05:56
Sherbetin e kemi porositur me petale trendafilesh nga vendlindja.....
Ndoshta nuk vonohet shume....

turisti
13-06-06, 21:09
Vuajtja nuk shuhet,ajo vetem zbutet.

thjeshte & sinqerte,
TURISTI.:smile:

Psikologu
19-06-06, 13:17
Vuajtja nuk mundet tė shuhet ose zbutet aq shpejtė sikur qė e mendojnė disa, edhe pse ketu kerkohet trajtim nė ketė lėmi qė tė zbutet qeshtja e kesaj natyre , por edhe tė krijohet mundesija pėr fitim e vetėbesimit ma tė madhė nė tė ardhmen.
Krisa shpirterore e njeriut , llogaritet tė ketė afatin e njė viti , dhe nese ketu nuk behet trajtim adekuatė, ajo me doemos kohė pas kohe do tė kthehet prapa ne binaret e vjetra ,e dhe pse ne nuk kemi mundesi tė harrojmė shumė gjera , por kemi mundesin tė pajtohemi me atė se cka dhe si ka ndodhurė dhe si duhet tė ecim mė tutje ne hapat e jetes.
E kaluara ėshtė njė mesim pėr tė ardhmen , sepse njeriu qe nuk ka tė kaluarė , ai ose ajo nuk mundet tė ketė tė ardhmeme , e ne ketė drejtim , zbutja e vuajtjes ose dhimbjes shpirterore , pamvarsishtė se nga cilet faktorė ėshtė e shakaktuarė , kerkon kohė , mbeshtetje dhe trajtim tė duhur.

dr1ta
20-06-06, 22:29
Muzika e shuna vuajtjen.


dhe cokollada:biggrin:

Dreni30
20-06-06, 23:46
Muzika e shuna vuajtjen.


dhe cokollada:biggrin:

Me me pase thirre kishe ba mire Drite se edhe kisha ndegju muzike e bile edhe cokollade kisha hanger.:biggrin:

Domira
21-06-06, 08:40
Me me pase thirre kishe ba mire Drite se edhe kisha ndegju muzike e bile edhe cokollade kisha hanger.:biggrin:

une spo mujsha me shujt vuajtjen se jom ne diet, e kuku sa mi kana cokolladat:biggrin: :biggrin:

ZeShKaNee
23-06-06, 16:39
une dal shetiti per ta shuajtur vuajtjen

Paradox_13
25-06-06, 20:19
Jo rrallė dėgjoj muzikė edhepse nuk di tė kėndoj pėr ta mposhtur kėt ndjenjė..

jadore
25-06-06, 21:47
...Vuajtje ...eshte fjale shume me komplekse ,e qe fatmiresishte nuk e sjelli veteveten ne situata te tilla .mirpo them..........

......qe nervozen fatkeqesisht e perballoj me hargjime te pa kontrolluara (thjeshte blej , ate qe shof dhe pelqej.....)

Drinni
25-06-06, 21:51
I bie Qiftelis se KING GENTIUS ose shkruaj ndonje pallaver.

Vaj i burrit eshte kenga kan than tyne here

Dreni30
26-06-06, 23:02
une dal shetiti per ta shuajtur vuajtjen

Ani moj shume mire po veprojshe, bile kishe ba hajr me me thirr edhe mua.

Luana
29-06-06, 15:42
Per ta shuajtur vuajtjen , hmmmmmm tybe nuk vuaj kurr se ka plot tjere ..:wink:

Domira
30-06-06, 15:01
Valla per ta shuajt vuajtjen kisha pas qef me ia ble njanit ni pasqyre edhe ni sapun hahahhahahahahahahahhahahhahahahhahaaaaa

Psikologu
01-07-06, 07:02
Sherimi ose tejkalimi i vuajtjes ėshtė ehde e lehtė por edhe e komplikuar , mvaresishtė se sa jemi tė aftė tė pėrballemi me tė verteten dhe shkakun e krijimit tė vuajtjes.Pėrse vuajmė , dhe si tė e tejkalojmė vuajtjen.
Dhimbaj ka lindurė me heret se gezimi , pra ne ketė kuptim , jemi tė detyruarė qė tė e perjetojmė dhimbjen qė me vonė tė e arrijmė gezimin.
hapat e jetes janė tė drejtimit tė ndryshem , dhe ne keta hapa , medoemos takohemi edhe ne gezim por edhe ne vuajtje.
Ne menyren Psikologjike , sherimi i vuajtjes behet vetem me anen e bisedes dhe me anen e shprehjes sė ndjenjes se pėr cka dhe si vuajmė, pra shprehjes sė ndjejes shpirterore ndaj dikuj qė kemi besim tė plotė.
Nuk ėshtė aspak ligesi tė flitet rrethė kesaj nė menyren e hapur , sepse nese ketė e mbanė njeriu tė ndryjuarė ne vetėveten , atehere vjen deri tek humbja totale e vetbesimit personal njerzorė.
Źshtė njė thenje e vjeter se ;
Sikur edhe majmunet tė vuanin , njerezit sdo tė dinin se cka ėshtė vuajtja !!

seriozja_19
03-07-06, 01:41
Per ta shuajtur vuajtjen une e aktivizoj veten me gjera te ndryshme:

Shkoj ne kinema, ndegjoj muzike (ne momente te krizes e pelqej edhe heavy metal, hard rock... :biggrin: ), shopping, shkoj te frizeri,...

Por kur te me shperthen dhimta, ateher nuk mund te me ndale as modeli me i ri i jeansave nga kolekcioni i Diesel...hahahaha

Ne kohen e fundit pak si shpesh po qeshi, eshte kjo arsye per ta nderrruar nickun?? :confused:

gjimnazistja
16-07-06, 21:38
uhu ai qe nuk di ta shuaj vuajtjen le te pij ufull me mir se fundi i fundit cudia me e madhe 3 dit zgjat,as me shum e as me pak as qe qaj koken veq hec perpara se zoti shef

vendasi
14-10-06, 21:32
...Vuajtje ...eshte fjale shume me komplekse ,e qe fatmiresishte nuk e sjelli veteveten ne situata te tilla .mirpo them..........

......qe nervozen fatkeqesisht e perballoj me hargjime te pa kontrolluara (thjeshte blej , ate qe shof dhe pelqej.....)
ahh,tash po e di pse ke aq shum garderobe qe ende se ke provuare..:smile:

jadore
15-10-06, 02:50
ahh,tash po e di pse ke aq shum garderobe qe ende se ke provuare..:smile:

..ups , fsheftesi( pike e dobet ) rastesisht e dekoduar ...( hahahaha)

vendasi
15-10-06, 03:32
..ups , fsheftesi( pike e dobet ) rastesisht e dekoduar ...( hahahaha)
Te shohim ne shetitjen e ardhshme Vjeshtore,si do te duket Jador-ja(ne rrobat e pa provuara)...Ich hoffe sie vergisst nicht die Mutze...:smile:

vjeshta
01-11-06, 20:46
Duke dashuruar :biggrin: :tongue:

vendasi
02-11-06, 02:01
Duke dashuruar :biggrin: :tongue:
haha..Vjeshta Vuan dhe dashuron ne te njejten kohe....:biggrin: :biggrin:

SANTANA-29
02-11-06, 15:47
Vuajtja.Gezimi.Hithrimi.Dashuria.nuk jan per tu shujtur
njeriu jeton per keto.:confused:

Murgesha
02-11-06, 21:13
Tash kohėve tė fundit kur po mė kaplon vuajtja po e hjeki me njė pulė tė pjekur e me dy tri birra. Provojeni nė vend ka me juv hjekė vuajtja.:wink:

Murgesha
02-11-06, 21:15
Duke dashuruar :biggrin: :tongue:

Kuuuuu po shumė po vuajshe moj ti. :biggrin: :biggrin:

Drinni
02-11-06, 21:50
Tash kohėve tė fundit kur po mė kaplon vuajtja po e hjeki me njė pulė tė pjekur e me dy tri birra. Provojeni nė vend ka me juv hjekė vuajtja.:wink:

More a po lexoj une mir, a jan kah m'bajn syt...?:eek:
Po ani ani se dimrit qeto jan, besa edhe naj dit pastermat, mishi i terur opaaaa!:wink: kush ka kohė me vujt pėr dashnin ore!

turisti
03-11-06, 17:20
Vuaj,ndoshta vuajtja prej vuajtjes do te gerditet.

selvija
03-11-06, 17:48
Mbuloj koken me jorgan ....:biggrin:

turisti
03-11-06, 17:52
Mbuloj koken me jorgan ....:biggrin:

Hmmmmmm,nenyra e mire,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahaha.

vjeshta
03-11-06, 17:54
Kuuuuu po shumė po vuajshe moj ti. :biggrin: :biggrin:

Po de ,kur nuk ka pula te pjekne .:biggrin:

selvija
03-11-06, 17:58
Hmmmmmm,nenyra e mire,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahaha.ahahah qka me ba me plas aaaaaaaaaaa:biggrin:

turisti
03-11-06, 19:22
ahahah qka me ba me plas aaaaaaaaaaa:biggrin:

Jo,rri ner jorgan,hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahaha hahahahaahahahaha.:biggrin:

selvija
03-11-06, 19:36
Jo,rri ner jorgan,hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahaha hahahahaahahahaha.:biggrin:jo syrin po nxerri nganiher jasht hahahhahah sa me pa se qka po behettttttt hahahahahahahahah:biggrin:

turisti
03-11-06, 19:37
jo syrin po nxerri nganiher jasht hahahhahah sa me pa se qka po behettttttt hahahahahahahahah:biggrin:

Ani de,me tjetrin e shuan vuajtje,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahaha.

selvija
03-11-06, 19:42
Ani de,me tjetrin e shuan vuajtje,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahaha.Qka me ba qe spo hjetek as me njerin as me tjtrin, dojm me met qorra ahahahah e hajttttttttttt:cool:

Virti
03-11-06, 21:30
pyka e nxjerrė pyken... :wink:

vjeshta
03-11-06, 21:33
Gozhda e ndrydh gozhden ..:tongue:

Virti
03-11-06, 21:35
... por vrimat mbesin! :tongue:

Dea_A
03-11-06, 21:35
hahahahhaha e ku na mbet vuajtja ? :tongue: :tongue:

vjeshta
03-11-06, 21:37
... por vrimat mbesin! :tongue:

Te gozhdat jo ,ndoshta te pykat po :biggrin: ...........se me detyrove me u kyq :wink:

Dea_A
03-11-06, 21:39
Te gozhdat jo ,ndoshta te pykat po :biggrin: ...........se me detyrove me u kyq :wink:

hahahahhahhahahhahahhaha o seq me kenaqe tu qesh e ty veq Dimri ti ngift idet hahahahhahahha :biggrin:

Virti
03-11-06, 21:39
gozhdat qenkan ma sheruese... :tongue:

halla e madhe
03-11-06, 21:43
Po de ,kur nuk ka pula te pjekne .:biggrin:

...po hajme nga nje laker rasoji:redface: :biggrin: :biggrin:

Virti
03-11-06, 21:46
dikush e han laknat e dikujt i pihen dhembet me lang rasoji! :tongue:

halla e madhe
03-11-06, 22:11
dikush e han laknat e dikujt i pihen dhembet me lang rasoji! :tongue:

:biggrin: :biggrin: :biggrin:

Virti
03-11-06, 22:16
^^^^ :smile:

turisti
03-11-06, 22:21
Qka me ba qe spo hjetek as me njerin as me tjtrin, dojm me met qorra ahahahah e hajttttttttttt:cool:

Ndoshta ne kete menyre edhe me se mirti perballohet vuajtja...............:biggrin:

selvija
03-11-06, 22:43
Ndoshta ne kete menyre edhe me se mirti perballohet vuajtja...............:biggrin:Mi jap qato syze hua..:biggrin:

Dreni30
04-11-06, 10:01
Mashalla krejt me pyka e gozhda qenka duke shkuar. Nejse nuk eshte edhe keq, kryesore vuajtja me u hjek ne nje menyre. hahahahah

selvija
04-11-06, 15:18
Mashalla krejt me pyka e gozhda qenka duke shkuar. Nejse nuk eshte edhe keq, kryesore vuajtja me u hjek ne nje menyre. hahahahahahahah Dreni30 pykat gozhdat na i ka koqit mrazi spo levizin vendi:biggrin:

vjeshta
05-11-06, 01:19
Vdes Papa ,zgjedhet tjetri .:biggrin: :tongue:

Murgesha
05-11-06, 01:53
Vdes Papa ,zgjedhet tjetri .:biggrin: :tongue:

A paska vdek a? :eek::eek:

vjeshta
05-11-06, 02:11
A paska vdek a? :eek::eek:

Ky i mrami jo :biggrin: :tongue:

turisti
05-11-06, 13:33
Ky i mrami jo :biggrin: :tongue:Dmth i pari po ????:biggrin:

Agolli
06-11-06, 02:10
si veproi per ta shuajtur vuajtjen????????
e pi nje shishe perplot me dashuri kunder helmit..... ėshtė efektive por kushton shtrejt bre dreqi e hongt.............

Luana
06-11-06, 02:12
si veproi per ta shuajtur vuajtjen????????
e pi nje shishe perplot me dashuri kunder helmit..... ėshtė efektive por kushton shtrejt bre dreqi e hongt.............

Mos aman , se jeta eshte e gjate , mos vuaj .....

Une per veti hiq nuk ma nin , ka plot te tjere :biggrin::tongue: shkurt , nuk vuaj kurr ....:wink:

Agolli
06-11-06, 02:22
Mos aman , se jeta eshte e gjate , mos vuaj .....

Une per veti hiq nuk ma nin , ka plot te tjere :biggrin::tongue: shkurt , nuk vuaj kurr ....:wink:

Jo bre nuk jam duke vuajtur edhe ti qy,....... por pyetja ishte nese... une kam frik nga te tjerat mos po jav ngjes vuajtjen se kam ndegju qe ėsht smundje ngjitse sikurse gripi ahahahah

Kavaleri
06-11-06, 02:45
Vuajtjet nuk shuhen kurr.
Mir por per ti lehtsuar esht LOTI,ARGETIMI,PUNA,HUMORI..
Dashuria nuk existon me.

vjeshta
06-11-06, 19:03
Dmth i pari po ????:biggrin:

Dmth ,pasi eshte ardh i fundit ,sigurisht se i pari po :frown:

selvija
06-11-06, 19:08
Ha nje spec te djegezte hjek vujtjen..:wink:

ARI_03
24-11-06, 23:46
Mundohem http://i80.photobucket.com/albums/j190/sylarushi/foto%20gif/thththanh71.gif,preshttp://i80.photobucket.com/albums/j190/sylarushi/foto%20gif/nik.gifgjer
http://www.fortuneart.net/JimWarren/natures_little_helper.jpg

mbasi kete e gjej s'ka vuajtje...

Virti
25-11-06, 00:53
sikur te kishte ilaē, do i kishte hupe fara :tongue:

Virti
25-11-06, 00:54
sikur te kishte ilaē, do i kishte humbe fara qe moti :tongue:

selvija
25-11-06, 20:09
Me nje qajj te nxet pastaj ste bjen mend te vuash nga dhimbja e sosjes..:wink:

Dreni30
25-11-06, 20:47
dale ne natyre e mendoj per shume bukuri te natyres dhe ngadale qetsohem.

dr1ta
01-12-06, 23:29
Njeriu mesohet te jeton me vuajtjen, dhe asnje sorr nuk ka mbet pa bisht :biggrin: :tongue:

Virti
02-12-06, 00:51
dal me zene peshk... :biggrin:

vjeshta
02-12-06, 01:05
d
uke mbledh skrroja per peshkim :biggrin: :tongue: :tongue:

Virti
02-12-06, 01:08
d

uke mbledh skrroja per peshkim :biggrin: :tongue: :tongue:

a me ke thene se nuk i pemrend me keto... ?! :eek:

vjeshta
02-12-06, 01:19
a me ke thene se nuk i pemrend me keto... ?! :eek:

O djalo une kshtu e shuaj qyyyy ,apo done me me lane me vujt a ?:rolleyes:

Virti
02-12-06, 01:24
O djalo une kshtu e shuaj qyyyy ,apo done me me lane me vujt a ?:rolleyes:

ani bre kanqu me ato qe s'po guxoj me ua permende emrin...! :cool:

LOJETARI
02-12-06, 01:28
E kapi ,e hjeke prej meje ,e uli ne tavoline perballe dhe filloje te bisedoje me te .E lus si vellaun -mos me nguc me, lem rehat , shiko ka tjere qe e meritojne ma mire se une ,vuajtja ime hec rruges tende se s“kam cka te bej ,lype dikende tjerer dhe nese nuk ndegjon e kapi per veshi dhe e gjuaj permbi muri te kojshive :biggrin: hajrin ja pafshin

vjeshta
02-12-06, 01:32
ani bre kanqu me ato qe s'po guxoj me ua permende emrin...! :cool:

Hahahaaaaaaaaaa po me doket qe e shujta vuajtjen ,trimeri se jo mahi :biggrin:

Virti
02-12-06, 01:33
Hahahaaaaaaaaaa po me doket qe e shujta vuajtjen ,trimeri se jo mahi :biggrin:


:eek: sadiste :tongue:

Luana
02-12-06, 01:34
E kapi ,e hjeke prej meje ,e uli ne tavoline perballe dhe filloje te bisedoje me te .E lus si vellaun -mos me nguc me, lem rehat , shiko ka tjere qe e meritojne ma mire se une ,vuajtja ime hec rruges tende se s“kam cka te bej ,lype dikende tjerer dhe nese nuk ndegjon e kapi per veshi dhe e gjuaj permbi muri te kojshive :biggrin: hajrin ja pafshinKurr ma shume nuk kam qesh (hahhahahhahhaahahahahhah)
ma shtove orexin per disponim :biggrin:

Dreni30
02-12-06, 11:10
i me shujt kete vujtje?... po me thot nje shok nje dite: merre kacien e dil e hiqe boren, moree ku me marr bore qe ndodh tere dimrin nuk bjen bore hiqqq...........

selvija
02-12-06, 15:38
i me shujt kete vujtje?... po me thot nje shok nje dite: merre kacien e dil e hiqe boren, moree ku me marr bore qe ndodh tere dimrin nuk bjen bore hiqqq...........Hajde tek une Dreni30 ke me hjek bor sa te duash se deren ma ka mshelur...:biggrin:

doGzona
09-12-06, 18:01
Po cfare te vuajturi!?

Ja kam thyere hundet vuajtjes njehere , dhe nuk guxone kurre me te me ofrohet!:biggrin:

Agolli
09-12-06, 20:24
gjate vuajtejes..... e kendoi kengen "Kallma cigaren paja qka te kallxoi" hahahaha

vjeshta
11-12-06, 16:34
Duke jau prish diten tjerve ...:tongue:

Xona
02-01-07, 02:20
Vuajtjet ose plaget shpirtrore mua me se miri mi shuan koha.

jEtA_1
05-01-07, 16:47
Une per vete per ta shuajtur vuajtjen shkruaj dhe aty ne leter i them te gjitha qe ndoshta nuk kam mundur tia them personit ne fjal dhe gradualisht filloj te qetsohem e vuajtjet shuhen me kalimin e kohes ,pra duhet koh per ti shuajtur vuajtjet qe ke ne brendi te zemres.

Virti
05-01-07, 16:56
problemi qendron ne ate se njeriu mund te kalojė ne vuajtje tjera te ngjashme... :tongue:

selvija
05-01-07, 17:05
Vujtejet... ahhhh na myten vujtjet...

Virti
05-01-07, 17:08
Vujtejet... ahhhh na myten vujtjet...
hahaha kallxo si e shuan vuajten... :biggrin:

Dreni30
05-01-07, 17:08
Mendoj se eshte mire me shku per vizite tek burimi e besoj se vuajtjet shuhen aty, hahahahah

Virti
05-01-07, 17:10
Mendoj se eshte mire me shku per vizite tek burimi e besoj se vuajtjet shuhen aty, hahahahah
nje ide e mire, te cilen duhet perfillur cdohere... :tongue:

Dreni30
05-01-07, 17:16
nje ide e mire, te cilen duhet perfillur cdohere... :tongue:

Po de, me mire se me mendu mire a ka. hahahahahahah

Virti
05-01-07, 17:20
Po de, me mire se me mendu mire a ka. hahahahahahah
njeriu, ate qe e mendon - e thote... ate qe e thote, duhet ta bej... ashtuqe kur plotesohen keto kritere, na rroke flladi dhe ajroset vuajtja... :smile:

selvija
05-01-07, 17:24
Mendoj se eshte mire me shku per vizite tek burimi e besoj se vuajtjet shuhen aty, hahahahahahhaha tek burimi te kapin edhe ma teper pasha ty DRENI HAHAHA

Sy_kaltra
05-01-07, 17:26
Duke Dashuruar :biggrin:

Dreni30
05-01-07, 17:26
Nje tekst i nje kenge eshte shume i bukur kur thot: Sikur te takoj edhe njehere tek burimi e te pij uj nga grushtat e tu, koken e pshtetur ne gjoksin tend dhe floket e tua si ombrelle te me mbrojne rrezet e diellit.

selvija
05-01-07, 17:31
Nje tekst i nje kenge eshte shume i bukur kur thot: Sikur te takoj edhe njehere tek burimi e te pij uj nga grushtat e tu, koken e pshtetur ne gjoksin tend dhe floket e tua si ombrelle te me mbrojne rrezet e diellit.qyy aty spo vujshe po poshiojshe more Dreni ahhahahah ku qka koka qatje me shkue ahhahah:biggrin:

selvija
05-01-07, 17:34
Nje tekst i nje kenge eshte shume i bukur kur thot: Sikur te takoj edhe njehere tek burimi e te pij uj nga grushtat e tu, koken e pshtetur ne gjoksin tend dhe floket e tua si ombrelle te me mbrojne rrezet e diellit.Shkojm ketu Dreni te shujm vujtejet pergjithmone hahahhttp://img156.imageshack.us/img156/3163/kosova14fg.jpg

Dreni30
05-01-07, 17:34
qyy aty spo vujshe po poshiojshe more Dreni ahhahahah ku qka koka qatje me shkue ahhahah:biggrin:

Hhahahahah po a po mendojme me kalu vuajtjen, e aty eshte me se miri dhe keshtu siq e kam pershkruar, pak romantike me ba se jo vetem hajt........... hahahaha

Dreni30
05-01-07, 17:35
Shkojm ketu Dreni te shujm vujtejet pergjithmone hahahhttp://img156.imageshack.us/img156/3163/kosova14fg.jpg

Valla hiq keq nuk e ke se pernime mire qenka. hahahahahahah

gazi-de
05-01-07, 17:38
Vuajtje,qka eshte ajo?????.............

selvija
05-01-07, 17:45
Vuajtje,qka eshte ajo?????.............me lule te kuqe e bardha gazi.de ti je tuj vujt per dikend,,qy,, ne postime po te shoh..:wink:

gazi-de
05-01-07, 18:00
po e di tashe selvija,se jame rrezuar nje here ne ato lule gati jame mbyte!!!!!!!!!!!

Sy_kaltra
09-01-07, 13:28
spo di si :rolleyes:

Dreni30
03-02-07, 02:37
Nuk po di se ku me gjet ate vend qe ta shuaj vuajtjen........

jEtA_1
03-02-07, 03:59
Nuk po di se ku me gjet ate vend qe ta shuaj vuajtjen........
Per ta shuajtur vuajtjen i nderuari Dreni30 eja ne mesin ton besoj se do te ndihmojm ketu ne Dardani se une per vete sa her qe vuaj dhe kam brenga mbeshtetjen e gjej ne Dardani

Murgesha
03-02-07, 04:02
Nuk po di se ku me gjet ate vend qe ta shuaj vuajtjen........

Shko te shpija, ndoshta ta dijnė mė mirė hallin e ta hjekin vujtjen...:tongue: :tongue:

Dreni30
03-02-07, 17:42
Per ta shuajtur vuajtjen i nderuari Dreni30 eja ne mesin ton besoj se do te ndihmojm ketu ne Dardani se une per vete sa her qe vuaj dhe kam brenga mbeshtetjen e gjej ne Dardani

Te flm. jETA_1 por edhe ketu nuk po kam edhe shume kohe te shkruaj.

selvija
03-02-07, 22:13
Sante qysh po e shoh se du me hy ketu deri mengjes mos me dal...
http://www.stefan-doo.co.yu/slike/jpv.jpgedhe mbi koke...plasssssss

ARI_03
03-02-07, 22:20
:rolleyes: :eek: ...............:wink: :smile:

selvija
03-02-07, 22:59
:confused: :confused: .....:confused: :confused:

~AmaZonA~
03-02-07, 23:02
Nese vuaj ndonjėher do vi te ju tregoj si e kam shuajtur vuajtjen!

gazi-de
03-02-07, 23:05
Nese vuaj ndonjėher do vi te ju tregoj si e kam shuajtur vuajtjen!
po vetem floket lej ne vende AmaZonA................

selvija
03-02-07, 23:17
GJena qate ilaq AmaZona njher se ben sevap.. me ne se maruma ketu ne forum se spo dim se qysh te hjekim ate kijamet nga koka hahahha kishe bare shum mir amazona,,, vujate vuajte dhe vetem vujtje...http://www.cosgan.de/images/midi/boese/u010.gif

jEtA_1
03-02-07, 23:24
Per ta shuajtur vuajtjen vi ketu ne Dardani e ndezi nje cigare ndegjoj muzik dhe filloj te shkruaj ne forum , pastaj kalon vuajtja hahahahahaha per nji cast

~AmaZonA~
03-02-07, 23:26
po vetem floket lej ne vende AmaZonA................
Paha Ty gazi e lexova disa her po nuk munda t'ia nxjerr kuptimin nese nuk priton thjeshėtsoje pak qe ta kuptoj me mire ket fjalin tende!!!:rolleyes:


selvije une po shpresoj se nuk do vuaj ndonjeher qe te kerkoj ilaqin qe ta shuaj vuajtjen hahahhhaahahahahah

selvija
03-02-07, 23:31
Paha Ty gazi e lexova disa her po nuk munda t'ia nxjerr kuptimin nese nuk priton thjeshėtsoje pak qe ta kuptoj me mire ket fjalin tende!!!:rolleyes:


selvije une po shpresoj se nuk do vuaj ndonjeher qe te kerkoj ilaqin qe ta shuaj vuajtjen hahahhhaahahahahahShiko mos AmaZona hiq spo perngjajme si mos me kan motra hiq ahahah edhe pse jemi njten kilme hahhahah

~AmaZonA~
03-02-07, 23:37
Shiko mos AmaZona hiq spo perngjajme si mos me kan motra hiq ahahah edhe pse jemi njten kilme hahhahah
Une jom bo suomalainen e qet sma ndin per asgjo hiq hahahahaahahahahahahaha

Dreni30
04-02-07, 14:48
Sikur te kisha mund te takoj tek burimi nuk ka pase vend per vuajtje, por..............

gazi-de
04-02-07, 15:26
Paha Ty gazi e lexova disa her po nuk munda t'ia nxjerr kuptimin nese nuk priton thjeshėtsoje pak qe ta kuptoj me mire ket fjalin tende!!!:rolleyes:


selvije une po shpresoj se nuk do vuaj ndonjeher qe te kerkoj ilaqin qe ta shuaj vuajtjen hahahhhaahahahahah
AmaZonA mendova kure kure keni vujtje mose i ngrihni(nukeni)flokete,shaka......oj qika leni vujtjet se nuke ka prej vujtjeve aegje..............

~AmaZonA~
04-02-07, 20:52
AmaZonA mendova kure kure keni vujtje mose i ngrihni(nukeni)flokete,shaka......oj qika leni vujtjet se nuke ka prej vujtjeve aegje..............
Aha gazi po une se kam njet me vuajt se skam pse qyyy:redface:

vjeshta
06-02-07, 02:08
E pi nje gote vėnė......:biggrin:

Agolli
06-02-07, 02:18
E pi nje gote vėnė......:biggrin:

Te kuqe apo te bardhe....:biggrin:

vjeshta
06-02-07, 02:20
Te kuqe apo te bardhe....:biggrin:

Djalo mos mu perziej ne vuajtje ....:biggrin: :tongue: .(te kuqe)