PDA

View Full Version : kur e din se dikush te don edhe pse nuk te thot?


fjolla
22-01-06, 13:46
Tung!

Vec desha me hape kete teme se me intereson se a munden vajzat dhe djemt ta dijne, nese dikush i do, por nuk e thote kete?

fuli_88
09-04-06, 22:26
Hej fjolla!

Teme shume e qelluar. Valla po ma merr mendja, qe ne baze te sjelljes se saj apo atij e di se njeriut te dashurur, kur te shikon edhe syte i shkelqejne.
Hehehe! Ndoshta keshtu eshte , por nuk po e di shume mire.
Kalofshi mire!

cipi
16-04-06, 14:38
E po une mendoj fjolla, se ndoshta ai person qe e do nje vajze apo nje djale, nuk ka ende guxim qe ta shprehe ate dashuri ndaj atij/asaj, sepse nuk eshte i sigurte me pare ne vetveten.

vjeshta
17-04-06, 00:15
Une e di, vec kur te ma thote me fjale.

Gentiani
18-04-06, 22:09
Une e di, vec kur te ma thote me fjale.

Hahahaaaaaa Vjeshta!
Edhe unė mendoj ashtu sikur ti! Kush mundet tė lexojė mendjen se ēfarė mendojnė e duan tė thonė, por qe nuk e thonė :tongue: :tongue:

e_martumja
18-04-06, 22:13
Hej fjolla!

Teme shume e qelluar. Valla po ma merr mendja, qe ne baze te sjelljes se saj apo atij e di se njeriut te dashurur, kur te shikon edhe syte i shkelqejne.
Hehehe! Ndoshta keshtu eshte , por nuk po e di shume mire.
Kalofshi mire!

Njesoj e paskemi mendimin !!!


Edhe une mendoj se nga sjelljet mundesh te veresh nje gje e tille.

Psikologu
18-04-06, 23:43
Njeriu ėshtė i lindur dhe i rritur por edhe i kultivuar qė tė jetė deshmi dhe vetem deshmi e njė pune, vepre, emocioni, sjellje etj etj.
Njė ditė mundet tė bejė ndryshime, njė natė ben cudira dhe njė fjalė krijon dhe sheron plagė.
Bazuar ne shkrimet e shkruara ketu nuk mund te pajtohem aspak me atė se njeriu mundet krejt jeten tė jetė me buzeqeshje ne fytyrė, por as vetem me lot ne fytyrė.
Kur e di qė dikush me do, i shoh vetem vepren dhe asgjė me shumė, por edhe ketė duke e kuptuar se ndoshta edhe nuk ka me teper kapacitet, qė tė kujtohet ose rikujtohet, ne dicka se cka me pelqen mua, cka e urrej ose tė thotė atė se cka nuk i pelqen ose cka i pelqen.
Fjala " te dua ", shpesh ndikon ne qetesimin e uljen e tensionit, nese kemi tė bejmė me ndonjė mosmarrveshje, por pas kesaj fjale a thua qendron edhe vepra se me tė vertetė njeriu nuk e do pėrsonin ne fjalė ose e do, sepse ne koken e njeriu , zė vendė tė vecantė kjo fjalė.
Nuk do tė kerkoja qė dikush tė me thotė se me do ose tė me sqarohet se perse ndodhi ndonjė grindje e vogel e mengjesit, sepse sfera nervore dhe ajo hormoniale ėshtė cdo here ne levizje dhe ne pėrpunim tė miliarda rruazave tė ndryshme nė trupin e njeriut.
Kur me kritikon dhe nuk pajtohet cdo here me mendimet e mija , atehere e dij qė me don, sepse nga ketu lindė mė shumė komunikimi i hapur, lind besimi dhe krijohet njė gatishmeri e inteligjences pėr shtigjet e jetes , ku fjala e lirė duhet me doemos tė jetė dominante.

Kur njerezit e njohin njer-tjetrin , aty perfundon dashuria ( Larashfuko)

Nderime

vjeshta
22-04-06, 22:40
Ha,hahaaaaaa vjeshta edhe unė mendoj ashtu sikur ti! Kush mundet tė lexojė mendje se ēfarė mendojnė e duan tė thonė, por nuk e thonė :tongue: :tongue:
Hahahaah Gentiani!
Besa edhe kur po e thone po dyshojme e lere me se sa mund ta dijme se cka bluajne ne mendjen e tyre :rolleyes: :tongue:

Niku000
23-04-06, 01:09
Me i thene te dua dikujt eshte shume mire.
Mirepo veprat e tregojne se sa dikush dike e do. Se nese i thua "te dua" e me vepra nuk je kerkund, atehere s'ka kurgje prej atyre fjaleve.
Per mua veprat e dikujt me tregojne me shume.
Per mua fjalet kane shume me pak vlere se sa veprat.
Vec mendimi im!

-Niku

Arb
23-04-06, 02:20
Tung!

Vec desha me hape kete teme se me intereson se a munden vajzat dhe djemt ta dijne, nese dikush i do, por nuk e thote kete?
Le ta thote me pune, se e ka me veshtire...

laliloli
24-04-06, 21:34
Shume lehte eshte per te verejtur nese me te vertete dikush te do edhe nese per arsye te ndryshme nuk e thote ate me fjale. Ate me mire e thote zemra dhe sjelljet.

Perzemersisht Lali!

Sy_kaltra
13-03-07, 11:12
Shume lehte eshte per te verejtur nese me te vertete dikush te do edhe nese per arsye te ndryshme nuk e thote ate me fjale. Ate me mire e thote zemra dhe sjelljet.

Perzemersisht Lali!


Pajtohem me ty plotesisht :wink:

Virti
13-03-07, 17:12
kur t'ma dergon nje leter te dashnise! :cool:

Agolli
14-03-07, 15:38
..........atehere kure , t'me xhelozon.............:biggrin:

Virti
15-03-07, 15:14
nuk e di.....

Arkza
15-03-07, 15:54
Po ka ne shume menyra se si ragon personi ndaj teje kjo shume thjesht Kuptohet ne baz shikimit dhe bebelzimit te folurit , e keni vrejt kete se kur njeriu dashurohet edhe gabon shume ne te folurit ose ne diqka tjetre , un per veti nuk bazohem me fjale se me shume e zbuloj ate ne baz sjelles te tij ose shikimit ne syt e tij se-sa dikush beson se ai / ajo eshte i/e dashuruar me fjale qe shprehet ngase aty ka pak bindje ose qe dikush beson me dhurata spo diq tjetre te ngjashme une ketyreve sju besoj hiq aspak . me falni me duket se e zgjata pak si shume e jepa mendimin tim personale :smile:

Agolli
15-03-07, 16:05
Po ka ne shume menyra se si ragon personi ndaj teje kjo shume thjesht Kuptohet ne baz shikimit dhe bebelzimit te folurit , e keni vrejt kete se kur njeriu dashurohet edhe gabon shume ne te folurit ose ne diqka tjetre , un per veti nuk bazohem me fjale se me shume e zbuloj ate ne baz sjelles te tij ose shikimit ne syt e tij se-sa dikush beson se ai / ajo eshte i/e dashuruar me fjale qe shprehet ngase aty ka pak bindje ose qe dikush beson me dhurata spo diq tjetre te ngjashme une ketyreve sju besoj hiq aspak . me falni me duket se e zgjata pak si shume e jepa mendimin tim personale :smile:

Nje mendim dhe formulim shume real.........me fjal tjera nje anemnes proffi.....:smile:

Virti
15-03-07, 18:52
Nje mendim dhe formulim shume real.........me fjal tjera nje anemnes proffi.....:smile:
hahaha Agoll, mire e ke!

Agolli
15-03-07, 19:15
hahaha Agoll, mire e ke!

hahahah, gjithashtu edhe ti Virti!

LOJETARI
15-03-07, 21:19
Po ka ne shume menyra se si ragon personi ndaj teje kjo shume thjesht Kuptohet ne baz shikimit dhe bebelzimit te folurit , e keni vrejt kete se kur njeriu dashurohet edhe gabon shume ne te folurit ose ne diqka tjetre , un per veti nuk bazohem me fjale se me shume e zbuloj ate ne baz sjelles te tij ose shikimit ne syt e tij se-sa dikush beson se ai / ajo eshte i/e dashuruar me fjale qe shprehet ngase aty ka pak bindje ose qe dikush beson me dhurata spo diq tjetre te ngjashme une ketyreve sju besoj hiq aspak . me falni me duket se e zgjata pak si shume e jepa mendimin tim personale :smile:


Shpjegim interesant , do tė ishte mirė tė dinim se si do ta vėrente Arkza
nese Fuga nga ditari i stupcave dashurohet ne tė ..........pres me kurreshtje pėrgjigjen :tongue:

Agolli
15-03-07, 22:22
Prite, prite...................pergjigjen po mendoj...........:tongue:

Arkza
16-03-07, 15:53
Ncncncncncncna edhe hajgare ne kete tem po bojka a :frown: :tongue: :tongue: :tongue:

Sy_kaltra
17-03-07, 16:20
E di edhe pse nuk ma thot :cool:

Agolli
17-03-07, 16:24
Ashtu eshte, une te besoj....:cool: :biggrin:

Sy_kaltra
17-03-07, 16:25
Ti se din a asht ashtu qy ,edhe mos beso qė :biggrin: :biggrin:

Ti a e din a jo ?:tongue:

Agolli
17-03-07, 16:31
Nese e theme se me done kur i ka syzat a me beson..:tongue: :tongue:

Arb
17-03-07, 16:31
Ajt, se e thote, e thote...

Sy_kaltra
17-03-07, 16:36
Nese e theme se me done kur i ka syzat a me beson..:tongue: :tongue:


hahahahahahahahhahahahaaaaaaaaa me syze ndoshta po ,se nuk e shikon ne sy hahahahah :biggrin: :biggrin: plaq ti hooo

Agolli
17-03-07, 16:42
U plaqa........asi u paka nga O****** qesharake...............:tongue: :tongue:
me thote edhe pike, presje.....:biggrin:

Sy_kaltra
17-03-07, 16:46
Ma mire se pok quditese ahhahahahahhahah edhe mos e permend ma O****** Qesharake se po bahen kureshtar me dit qka osht aja :biggrin: :biggrin:


PS: e di e di :wink:

Agolli
17-03-07, 17:04
Ku me e shkru, qe njehere me besove,...hajte se po e shkruaj tek tema ''Kush dine te genjej me se miri''.........:tongue: :tongue:

Sy_kaltra
17-03-07, 17:08
ahhaha shkruje ne akull e kthe ne dilli ahhahahahahhaha..
Ja un ju kom kthy realitetit spo rrej ma hahahahahahhaha :tongue: :tongue:

Agolli
17-03-07, 17:10
Po te besoj...............:cool:

Sy_kaltra
17-03-07, 17:11
Nuk te besoj , pa i hjek syzat a pom beson :smile: :tongue:

Agolli
17-03-07, 17:18
hahahahahahahahahah :tongue: i heka syzat..........:smile: :biggrin:

Sy_kaltra
17-03-07, 17:20
hahahahahahahha e dyshimt :biggrin:

Agolli
17-03-07, 17:25
Me syza po mendon apo pa gjyzllyk........:biggrin:

Sy_kaltra
17-03-07, 17:29
Per bebzat e kisha fjalen ...hahahahahahahaaaaa :tongue: :tongue:

Agolli
17-03-07, 17:32
Edhe une qe besa.......:tongue:

Sy_kaltra
17-03-07, 17:36
S`pot besoj .........:tongue:

Agolli
17-03-07, 17:38
Ase une ty...............:tongue:

Sy_kaltra
17-03-07, 17:53
Veq pse pot besoj un ty ,ti spom beson mu a .....:tongue: :tongue:

Agolli
17-03-07, 18:02
Ashtu dicka.........afer je....:tongue: :tongue:

Sy_kaltra
17-03-07, 18:07
Hiq spo besoj qe jam afer...se ti rren ahhahahahahahaaa

Agolli
17-03-07, 18:28
Normal qe rrej, per ate edhe te thashe ahhahahahahahaaa

Sy_kaltra
17-03-07, 18:33
hahahahahahahahahhahah Pot besoj

Agolli
17-03-07, 18:35
Falemnderit rrencejko ghaghaghaghaghagha

Sy_kaltra
17-03-07, 18:38
Me nder kofsh rrencano ahhahahahahah

Ps: kam dal prej temes --->> E di bre valla edhe e vrej kur e qysh e tek..po ngerrkk se kom njet mi kallxu as une ahahhahahahaha

vjeshta
19-03-07, 21:31
E di ,kur t'me thurr nje poezi....

Xuki
19-03-07, 22:42
Kur keshė edhepse nuk ėshtė pėr me keshė!

Agolli
23-03-07, 01:15
Kur ta marr penzijen asi rrogen.........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Sy_kaltra
23-03-07, 17:20
Kur ne te shprehur flet te kundertetn e realitetit ....

Agolli
23-03-07, 17:24
Kur kundrat (kepucet) i perzihen me lidhse.......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gazi-de
23-03-07, 22:04
kur i skuqet huna.....

prishtinasi
23-03-07, 22:55
kur e din se dikush te don edhe pse nuk te thot?
-kur kerkon pare borxh...edhe i kthen:biggrin:

vjeshta
26-03-07, 23:47
Kur te ma dhuron nje Ferrari ............aty nuk ka nevoj per fjalė!

Dreni30
27-03-07, 00:00
Kur ti kete maru qerapat me krrabza per mua aty nuk ka fjale me, hahahah

Edi_A
27-03-07, 00:05
kur e din se dikush te don edhe pse nuk te thot? (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=967972#post967972)

e di ... se kur flet me mu i dridhet buza e poshtme ..!!!:biggrin:

rafet llapjani
27-03-07, 02:41
kur e din se dikush te don edhe pse nuk te thot? (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=967972#post967972)

e di ... se kur flet me mu i dridhet buza e poshtme ..!!!:biggrin:


Cilla buze e poshtme a qaq posh po kqyrshe haahahahahahahaahahahahh

armani_pr
27-03-07, 03:29
e di se kur tem tregon diqka belbon sun ja qillon fjalve :d i ikin fjalt ... edhe kur ja nis met tregu diqka en gjys tregimit harron qka ke tuj tregu hahhaha

selvija
27-03-07, 20:26
Kisha than po spo guzoj.http://www.a-free-guestbook.com/images/msn/72_72.gif (javascript:emoticon('*-)')):biggrin:

Domira
27-03-07, 20:45
Hiq pytje e leht ndashi me dit, veē jam e sigurte se me don kur rrin afer meje e nuk fol shum ose fol pa lidhje hahahhahahaa...qekjo ke ni varianthttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

jEtA_1
27-03-07, 21:55
Ndoshta mund ta di perafersishte po nuk mund te jem e sigurt ne kete derisa personi ne fjal nuk ta shpreh dashurin vet

ARI_03
27-03-07, 22:46
Kurrė e shoh se nderi dhe respekti qė ka pėr mua kalon limitin...:biggrin:

Agolli
28-03-07, 10:59
Kure ma bon me sy..........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gazi-de
28-03-07, 20:36
kure te luane me flok..hghghg

Sy_kaltra
09-04-07, 19:55
Kur shiqon anash ahhahahahahhahaaa.

Xuki
09-04-07, 19:58
Kur tė pėrgjigjet me "PO" hala pa e pyet!

Agolli
10-04-07, 00:40
Kure t'me qarros me desert http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

BaNu Ne JeT I sInQeRt
10-04-07, 00:41
Shikimi i njeriut kallxon shum gjana....:wink:

prishtinasi
10-04-07, 00:43
Kur te me thote...merre lugen e bo qka te dush, embeltorja eshte e jotja:biggrin:

BaNu Ne JeT I sInQeRt
10-04-07, 00:44
Kure t'me qarros me desert http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
qvar desserti bre shok????? hehehehe

Agolli
10-04-07, 00:47
Nuk zgjedhi cfare te ka, fort ma kona'''''''bakllaven http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

BaNu Ne JeT I sInQeRt
10-04-07, 00:51
Heshtja dhe Lotet qe rjedhin nga syt, lot ne sy dhimbje ne zemer.....
"dihet nese e refuzon" ather bindu me veten se te don.....

BaNu Ne JeT I sInQeRt
10-04-07, 00:52
Nuk zgjedhi cfare te ka, fort ma kona'''''''bakllaven http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
bakllaf me ara edhe at bile hehe

Agolli
10-04-07, 00:53
Kur te me thote...merre lugen e bo qka te dush, embeltorja eshte e jotja:biggrin:

ahahahahahahahahh http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif terpijani http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ninnela
10-04-07, 00:55
Ja hic sun po i bi n'fije se kush pom don

dicka krejt jam trullav ahahhaahaahaaaaa

prishtinasi
10-04-07, 00:56
ahahahahahahahahh http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif terpijani http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Kom vendose me e qel biznesin me te ri, embeltorja "hareja"....kqyre per puntore anej kah ti...se jom ka lypi...te reja edhe te fresketa...qe ja din punen pirunit!

prishtinasi
10-04-07, 00:57
Ja hic sun po i bi n'fije se kush pom don

dicka krejt jam trullav ahahhaahaahaaaaa

Geronimooo....hahahahah

ninnela
10-04-07, 01:00
Geronimooo....hahahahah


Qe qe ani po, urraaaaaaaa

upse jo more cfare urra ,ik se nime pom doket qe ja paske msy mem zan ja gjall ja dek ahahahahaaaa

Agolli
10-04-07, 01:05
Kom vendose me e qel biznesin me te ri, embeltorja "hareja"....kqyre per puntore anej kah ti...se jom ka lypi...te reja edhe te fresketa...qe ja din punen pirunit!

U bo koleg http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif .......cfare po i don ?
Kemi te lloje llojshme dhe risi,, ; per diabet, dietista, karatista dhe terpijana http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

prishtinasi
10-04-07, 01:10
U bo koleg http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif .......cfare po i don ?
Kemi te lloje llojshme dhe risi,, ; per diabet, dietista, karatista dhe terpijana http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Sipas qefit te shefit.....per terrpijana....:biggrin:

Agolli
10-04-07, 01:14
Sipas qefit te shefit.....per terrpijana....:biggrin:

Ok!! vetem me nje kusht...nese ja ndalon Lojetarit hyrjen ne embeltore,, ndiva se e kishte lene duhanin, terrpijani http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

prishtinasi
10-04-07, 01:17
Ok!! vetem me nje kusht...nese ja ndalon Lojetarit hyrjen ne embeltore,, ndiva se e kishte lene duhanin, terrpijani http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Po a...shance s'ka me hi pra...koka rrezik me i hanger krejt desertat, plus me ato kfintat e tij, ishalla e kerkon ne goal ato te njejten....s'kom hesap ashtu hahahah

Agolli
10-04-07, 01:20
Po a...shance s'ka me hi pra...koka rrezik me i hanger krejt desertat, plus me ato kfintat e tij, ishalla e kerkon ne goal ato te njejten....s'kom hesap ashtu hahahah

ahahahahahahahahah http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif ika sa nuk eshte ardhe me nje vole http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

prishtinasi
10-04-07, 01:22
ahahahahahahahahah http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif ika sa nuk eshte ardhe me nje vole http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

hahahahah...tung terrpijan....se s'ka ka shuton edhe me ardhe....se nuk eshte ne goal kerkush!

Sy_kaltra
15-04-07, 21:55
Kur shiqon anash pa nderpre hahahahahah

gazi-de
15-04-07, 22:01
kure nuke lekunde syrin fare..........hhahhaha

Sy_kaltra
15-04-07, 22:02
Hahhahahahahahah,,kur nuk me frikesohet me :eek: :biggrin:

gazi-de
15-04-07, 22:11
hahahah Kure ka probleme me zemer..........hghghghg

Sy_kaltra
15-04-07, 22:11
Hahahahhahahahahahhahahahhahaaaaaaaaaaa ...Kur bahem per Dr..:tongue:

gazi-de
15-04-07, 22:22
Kure lype kafe.........hahhahahahah

Sy_kaltra
15-04-07, 22:23
Kur mi percjell syt.

gazi-de
15-04-07, 22:30
Kure nuke me shikone ne sy...hghghg

Domira
15-04-07, 22:33
Pytje e veshtire kjo...

Sy_kaltra
15-04-07, 22:34
Kur me thot,,hajt se spo ju tregoj qka me thot hahahahah

gazi-de
15-04-07, 22:41
Kure me pyt a done kikirika............hahhahahahh

Sy_kaltra
15-04-07, 22:42
Haaaaaaa..Hahahahhahahahahahahhahahaaaaaaaaa cnncnc :tongue: :tongue:

e_martumja
15-04-07, 22:43
Kur e ndjej !

ARI_03
15-04-07, 22:47
Kurrė i rrėshqesin fjalėt si me (pa) qėllim.....:biggrin:

gazi-de
15-04-07, 22:56
Kure e kendon kengenget Sinanin Vallasaliu....hghghghghg

Sy_kaltra
15-04-07, 22:58
Jan sos kuptimet,,veq se po e di :biggrin:

gazi-de
15-04-07, 23:05
jane sos valla,,vete edhe une po e di...hhahahahh

Sy_kaltra
15-04-07, 23:06
ahhahahaha qka po din bre ti hahaha

gazi-de
15-04-07, 23:11
une a nuke di....hhahahahahhaah
Po ti se..hghghg

Sy_kaltra
15-04-07, 23:14
Une e di ahhahahahahahah

gazi-de
15-04-07, 23:17
mire,tregom une vesh........hahhahah

Sy_kaltra
15-04-07, 23:18
Hajde ( brbrbrbrbrbr ) a e kuptove ? ahhahaha

gazi-de
15-04-07, 23:21
si jo moj,ne tena gjuhet ty te kupetoje..........hghghghghghg

Sy_kaltra
15-04-07, 23:23
Eh mire,,se u bana shybe mos nuk po nin se tu krujke veshi ahahahhahah

gazi-de
15-04-07, 23:27
jooo u shliru...edhe zemren tende po e ndegjon duke rrafe.......hghghghghg

Sy_kaltra
15-04-07, 23:28
Hhahahahahahahahahah po une jam gjall more hahah nejse pak ma shpejt po mir osht ahhahah

Domira
15-04-07, 23:28
Far dashur e flakt e sinqerthttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gazi-de
15-04-07, 23:30
per ate po enegjoje,pie pake uje..hahahahha

Sy_kaltra
15-04-07, 23:32
Kur e ndegjon kangen e fadilit hahahaha

gazi-de
15-04-07, 23:35
jo tashe Trxin-du te shkrihem..........hahahaha

Sy_kaltra
15-04-07, 23:35
ahhahahahah dmth e paskam kuptu a ahhahahaha

gazi-de
15-04-07, 23:52
hahhah pse ndodhi diqka a?...hghghg

Sy_kaltra
15-04-07, 23:54
Jo valla sen hiq hahahahah

gazi-de
15-04-07, 23:59
mire se tuta...hahahhahah

Agolli
16-04-07, 11:38
Kur ta gjej jeten ne buzet e saj,,''''http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

jEtA_1
16-04-07, 11:49
Kurrė i rrėshqesin fjalėt si me (pa) qėllim.....:biggrin:
Kur i flet zemra dhe shpirti e jo fjalet me ( pa ) qellim

vjeshta
22-04-07, 23:24
Kur i merr "fajet" e mija persiper.........

Sy_kaltra
22-04-07, 23:27
Kur pin cigare nja mbas nja hahahahhahah

gazi-de
22-04-07, 23:29
Kur han portokalla dhe nerthe.....hghghghghghghghghgh

Sy_kaltra
22-04-07, 23:32
Kur me fton per kafe ahhahahahahahhahahah

gazi-de
22-04-07, 23:35
Kure ka probleme me konpjuta hahahhahahhah

Sy_kaltra
22-04-07, 23:38
ahhahahahahahhaaa

gazi-de
22-04-07, 23:44
Kure me shikon se qfare ngjyre te syve kame.....hahahhah

prishtinasi
23-04-07, 01:33
Kur...ma prek pirunin...edhe habitet, dhe nuk thote "me fal":biggrin:

Sy_kaltra
14-05-07, 20:24
Mė tha e s`mė tha , e vertetova vet.....!!!!

Elina
14-05-07, 23:16
Kur ti pshtjellavet goja e nuk e din se cka po thot, me siguri...:biggrin:

Agolli
14-05-07, 23:21
Kur ti pshtjellavet goja e nuk e din se cka po thot, me siguri...:biggrin:
Ksaj i thone, dashuri me rrena! (Dallavere)....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
14-05-07, 23:24
Ksaj i thone, dashuri me rrena! (Dallavere)....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Jooo,kjo don me thene qe ja ke humbe mendet, e nuk po din me e kontrollu veten...:biggrin:

Agolli
14-05-07, 23:31
Jooo,kjo don me thene qe ja ke humbe mendet, e nuk po din me e kontrollu veten...:biggrin:
Ndoshta!? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
16-05-07, 02:21
Nese ai i ngreh vetullat dhe buzeqeshet, deri sa flet me ju, atehere don te thote se ju e keni zgjuar interesimin e tij...(po ma merr mendja):biggrin:


Ose,Kur ai per shembull,i levize duart duke treguar dicka,kjo don te thote qe ai eshte ne fazat e para te renit ne dashuri...:biggrin: (me te nime,se se di tybe ):biggrin:

Agolli
16-05-07, 03:25
Kur t'ma lyp msn_in'', asi bre,,kur t'me pyet se a je nxan! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rafet llapjani
16-05-07, 03:42
Kur t'ma lyp msn_in'', asi bre,,kur t'me pyet se a je nxan! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


cka po edh kur tjesh nxan duhet me nje her mu shliru o pussssssssss ahahahahhaahahahahahahahah

Agolli
16-05-07, 03:46
cka po edh kur tjesh nxan duhet me nje her mu shliru o pussssssssss ahahahahhaahahahahahahahah

Per cka e ki fjalen, mos ki hanger PASUL ghaghaghaghaghaghagha

mahmut
25-06-07, 08:13
fjolla mund te me tregosh prej nga jeni ju nese mundesh

mahmut
25-06-07, 08:15
fjolla mund te me tregosh prej nga jeni ju nese mundesh

Albiii
25-06-07, 13:14
shum teme e qelluar te pershendes

Shqiptare
25-06-07, 17:35
Nese ai i ngreh vetullat dhe buzeqeshet, deri sa flet me ju, atehere don te thote se ju e keni zgjuar interesimin e tij...(po ma merr mendja):biggrin:


Ose,Kur ai per shembull,i levize duart duke treguar dicka,kjo don te thote qe ai eshte ne fazat e para te renit ne dashuri...:biggrin: (me te nime,se se di tybe ):biggrin:

Ja pra, aftesia e te kuptuarit te renit ne dashuri - masnej thote se s'e di, ehe, si jo :biggrin:

Virti
25-06-07, 20:29
... hiē s'e di! :cool:

luckyman
25-06-07, 21:02
Kur tja nisé me u deshé veté :biggrin:

Domira
25-06-07, 21:31
mos bani qesi pytje t'shtira...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

LOJETARI
25-06-07, 21:36
Kur ta jep kartelėn e bankės nė vend tė mbushjes telefonike

Reana
26-06-07, 06:37
Kur ta jep kartelėn e bankės nė vend tė mbushjes telefonike

:biggrin: ...kjo zakonisht ndodh kur deshirojme te kalojme kohe LARG personit te cilit ia japim VISA karten...

GjiLanasJa_
02-08-07, 18:22
Agolli Topi Se Lun me vend ke fol (nese me gjelozon)

Virti
02-08-07, 20:27
ky lloj njohurie me mungon! :tongue: :biggrin:

^katunari^
02-08-07, 20:30
Kur ajo eshte tuj e mjele lopen, e une i bartas, mili mili e ngrana e dreqit, e kur ajo me thot
u qyqja, qatehere e di

Preshevar
04-08-07, 20:28
Kur t'mė tregojn vet se perndryshe... notoj n'dyshime !

Kavaleri
07-08-07, 18:08
Tung!

Vec desha me hape kete teme se me intereson se a munden vajzat dhe djemt ta dijne, nese dikush i do, por nuk e thote kete?

ku po mendon ketu ne forum pa u pa a? apo ?
nese ne forum ateher hetohet ne dy menyra: nese eshte i pa pervoj te jep koplimente pa te njoft kurr.
e dyta nese te kercenohet edhe ta ben bajat gagagaaa...

e per Live e hetoj kur te bi ne shtrat se vertet sa me don, ose nuk e lpo hiq me hetu ja boj me dije, e se lo qiken me u djeg e me shku posht tu prit hahaa..

egi
07-08-07, 18:11
nuk muj me dit, se ketu ku jetoj une njerzit nuk dashurohen aq shpejt si ne kosove...

Kavaleri
09-08-07, 04:46
nuk muj me dit, se ketu ku jetoj une njerzit nuk dashurohen aq shpejt si ne kosove...

Ku na qenka ky vend mori shoqe?
a po me heton qe u bera kureshtar me dit, vi un aty i qes fare tu i dashuru.

nuk ka xemel qe ska gjak hajt afrohu pak me ngat te bej nuqe me framerka.

Lona
13-08-07, 14:19
Nese pak kuptoj diq rreth dashurise, behem se zdi , deri sa vet te shprehet.

Malsori-Makaveli
15-08-07, 12:44
Un per veti nese e du ni Femen i thom,nese nuk e du i thom nuk tdu.
Por nese Femna me don e nuk ma thot e vrej e di se me don edhe ajo.

gjini
31-08-07, 10:02
nuk muj me dit, se ketu ku jetoj une njerzit nuk dashurohen aq shpejt si ne kosove...

Egi, njerzit dashurohet spontanisht dhe nuk e presin qe ajo te jete e programuar dhe me termine.
Njeriu del me shetit ne qytet apo shkon me ble gjera te perditshme dhe as qe e ka ndermend te bjen ne dashuri me ndokend . por ajo ndodhe dhe ndodh spontanisht.
secili takon ate qe e meriton dhe ate qe per te ndien diqka aty per aty.
a ju ka ra ndonjehere te takoheni me naj djale te cilin kurr se ke pare ma pare por te eshte duke se e njef dhe ke qfaq deshire dhe e ke shique sikur me e pas dikur dashnor.!!
Shiqimet e ndersjella ne mes te nje mashkulli dhe te nje femre jon shum te theksuara dhe nje pjese e atyre perfundojne ne ndonje lidhje qe dikush e quan dashuri ne shiqim te pare ashtu siq e kendon edhe Mihrije Braha.

No MeRcY.
08-09-07, 01:41
e di qe ni qik n`kl mdon mdon po nuk e shpreh nuk e shpreh se nuk e shpeh nuk e thot hiqq , i vrej gjestet e saj qa bon qysh um kqyr gjith sene vene , po nuk um thot sen ama jom i sigurt qe em don edhe shitet shum menjemadhk njojten koh ..

un nuk e du ate lol

Virti
08-09-07, 19:39
kur me fton me shkua ne kino... :wink:

Elina
08-09-07, 19:45
kur me fton me shkua ne kino... :wink:

Edhe,,, a ke pas ndonje ftese koheve te fundit? :biggrin: (shaka)


Me siguri atehere kur jet tuj e perserit nje fjale dy tri here...:biggrin:

Virti
08-09-07, 19:49
Edhe,,, a ke pas ndonje ftese koheve te fundit? :biggrin: (shaka)


Me siguri atehere kur jet tuj e perserit nje fjale dy tri here...:biggrin:
ende deri sot kurre jo...
ende deri sot kurre jo...
ende deri sot kurre jo...
:biggrin:

Elina
08-09-07, 19:54
ende deri sot kurre jo...
ende deri sot kurre jo...
ende deri sot kurre jo...
:biggrin:E paske shkru tri here...:biggrin:

Virti
08-09-07, 19:56
E paske shkru tri here...:biggrin:
mbeta tuj perserite fjalet... :biggrin:

Elina
08-09-07, 20:01
mbeta tuj perserite fjalet... :biggrin:


E kuptova...:biggrin:

Une per vete nuk kam me lene dikend te mendohet a po e du apo jo,,, kam me i tregu shkurt e shqip...:biggrin:

Virti
08-09-07, 20:06
dmth pakseni mbete pa shkuar ne kino hahha :P

Elina
08-09-07, 20:08
dmth pakseni mbete pa shkuar ne kino hahha :P


Me me rendesi pergjigjja se Kino hahhahhah

Sy_kaltra
08-09-07, 20:15
Qa po ju vyn me dit kush sa po ju don allahile ?:P

Virti
08-09-07, 20:16
Me me rendesi pergjigjja se Kino hahhahhah
i thua ne tel apo live? :biggrin:

Elina
08-09-07, 20:20
i thua ne tel apo live? :biggrin:


Live edhe pse kam me e pas shume veshtire,,,po ske cka ben... Duhet me u be e forte edhe me ja thene te gjitha ne sy :eek: :biggrin:

Virti
08-09-07, 20:23
Live edhe pse kam me e pas shume veshtire,,,po ske cka ben... Duhet me u be e forte edhe me ja thene te gjitha ne sy :eek: :biggrin:
hahaa ashtu duhet me i dhene gajret vetes... :tongue:

DEA
08-09-07, 20:23
Veq shikoje ne sy, e gjene pergjegjen..................!!!!

Virti
08-09-07, 20:26
Veq shikoje ne sy, e gjene pergjegjen..................!!!!
dmth syri qenka tradhetari i njeriut a?! :eek: :biggrin:

DEA
08-09-07, 20:31
dmth syri qenka tradhetari i njeriut a?! :eek: :biggrin:

Pa d.m.th-ne hiq se, e kam edhe nje teori tjeter do kur te habiten qe sjau qellojne fjaleve ahhahahaa ju dridhet zeri luajne rol ndjenjat!!!!!!!!!!

Virti
08-09-07, 20:33
Pa d.m.th-ne hiq se, e kam edhe nje teori tjeter do kur te habiten qe sjau qellojne fjaleve ahhahahaa ju dridhet zeri luajne rol ndjenjat!!!!!!!!!!
dmth qorr edhe belban... :biggrin:

DEA
08-09-07, 20:41
dmth qorr edhe belban... :biggrin:

Hahahhaha q`fare ushqimi perdor qe je kaq i meqem, nje sekond dhe gjene pergjegjen adekuate hahahahahaha

Virti
08-09-07, 20:44
Hahahhaha q`fare ushqimi perdor qe je kaq i meqem, nje sekond dhe gjene pergjegjen adekuate hahahahahaha
peshqi me kravata... :biggrin:

DEA
08-09-07, 20:46
peshqi me kravata... :biggrin:

deshta me te thene , po thash mos po ma zene per te madhe:tongue:

Virti
08-09-07, 20:48
deshta me te thene , po thash mos po ma zene per te madhe:tongue:
nese don me me ndihmua, mesom me zene peshk... :biggrin:

DEA
08-09-07, 20:51
nese don me me ndihmua, mesom me zene peshk... :biggrin:

S`ishte fjala per ndihm more, edhe ( angeln ist nicht mein beruf) phaaaaa edhe ti:smile:

Virti
08-09-07, 20:54
S`ishte fjala per ndihm more, edhe ( angeln ist nicht mein beruf) phaaaaa edhe ti:smile:
upsss po harroj bre... und was für ein beruf könntest du haben bre haha :P

DEA
08-09-07, 20:58
upsss po harroj bre... und was für ein beruf könntest du haben bre haha :P


Hahhhaahah (geheim agentin) hahahahahahaah

Virti
08-09-07, 21:04
Hahhhaahah (geheim agentin) hahahahahahaah
upsss jetzt verstehe ich was nachtschicht heisst hahaha
hmmm ketu qenka e ndaular me shkrua ne gjuhe te huaja... sorry!

Sy_kaltra
08-09-07, 21:41
Une e di , e si spo ju tregoj taktiken :P

Elina
11-09-07, 22:45
Kur ti vjen ftohte ne pike te veres,,,edhe gjunjet e kembeve se mbajne prej dridhjeve :eek: :biggrin:

lyra2
12-09-07, 12:56
Pa paragjykime ju lutem,prit le te thote............:biggrin: :wink:

LABI
12-09-07, 22:07
ZAKONISHT NJE PERSON QE REFLEKTON TEREQEJE, SIMPATI, DASHURI, NE RAPORT ME PERSONIN TJETER - JU RRITEN BEBZAT E SYRIT ( ne fjalorin e preditshem kete dukuri e hasim te shprehur si "shkelqim i syve" )... Skuqje te lekures se fytyres, ndryshim intensiteti ne rrahje te zemres , terqethje ( NIVELI I NDJESHMERSIE NE ZONAT EROXHENE NE MAKSIMUM ) , manifestim i veshtiresive ne te shprehur gjate komunikimit verbal (belbezim) , shperqendrim ( koncentrim te dobet) pershkak te gjendjes (emocionit ) qe kultivon ne raport me personin qe terhiqet .... etj etj .

Luana
12-09-07, 23:35
Kur ti behen syt xixa :biggrin:

Virti
18-09-07, 17:57
... s'kam intuite fare! :wink:

vjeshta
18-09-07, 18:03
Ma mire hiq .........hahahaa

Virti
25-09-07, 16:27
... kam mungese aftesishe te tilla! :redface:

selvija
25-09-07, 20:16
Une e di , e si spo ju tregoj taktiken :PTrego moj:wink: ,,shof buzen ne belbezim...ndoshta ate mundeohet ta thot...

gjini
27-09-07, 09:40
Jo valla une kur te dua dikend sme vjen hiq marre i thom drejt en sy.
perpara me vijke marre e pata mete gati pa me dashte askush e qetash keni me e pa!
Ska marre ma!

Murgesha
27-09-07, 10:32
Jo valla une kur te dua dikend sme vjen hiq marre i thom drejt en sy.
perpara me vijke marre e pata mete gati pa me dashte askush e qetash keni me e pa!
Ska marre ma!

O ruje pak marre pėr ēdo rast o Gjini se pastaj thonė qeky qenka i pa marre hiq e nuk po bajka me e dashtė hahahahaahahahahaha.

gjini
27-09-07, 13:34
Une, Murgesha he fisnike tuj me ardhe marr po du me mete pa u martue e ata qe spo kan marre ka dy e tri here jon martue.
une si ta hetoj tash e mas qe njona po kqyer ner vetulla kam me shku e me i than qka e kom njete valla po.

Luana
18-03-08, 22:56
Kur tė del nė FD prej offline nė online .......atėherė e di se mė don :mad:

vjeshta
18-03-08, 23:10
Kur tė del nė FD prej offline nė online .......atėherė e di se mė don :mad:

Hahhahahaaaaaaa

Interesant kjo !!!!

Paradox_13
19-03-08, 21:19
Edhe ateher kure me shiqon me bishte te syrit me njate shikim paksa urrejtes e di dhe lexoj se aty fshihet diq ,...edhepse kryte ne ven te keq dhe mendja qekiq nuk e lan te belbezoj ate fjale qe ka ne mrendi......

halla e madhe
19-03-08, 21:29
Edhe ateher kure me shiqon me bishte te syrit me njate shikim paksa urrejtes e di dhe lexoj se aty fshihet diq ,...edhepse kryte ne ven te keq dhe mendja qekiq nuk e lan te belbezoj ate fjale qe ka ne mrendi......

...uuuu hasreti i halles, po kush qenke bre ajo,t'shkojme e t'ja thejme mendjen me cekic:biggrin:

Paradox_13
19-03-08, 21:33
...uuuu hasreti i halles, po kush qenke bre ajo,t'shkojme e t'ja thejme mendjen me cekic:biggrin:

Kukuu Halle mos te nxe belaja se duket edhe ti si une je ne offline....:biggrin:

halla e madhe
19-03-08, 21:45
Kukuu Halle mos te nxe belaja se duket edhe ti si une je ne offline....:biggrin:

Belane lerma mua,a mos u deshka te paguajme taksa qe jemi offline a?Hajt hasreto mos mbaje gajle , ajo qe ka ndermend nuk vonon do lajmrohet vullnetarisht:biggrin:

Paradox_13
19-03-08, 21:50
Belane lerma mua,a mos u deshka te paguajme taksa qe jemi offline a?Hajt hasreto mos mbaje gajle , ajo qe ka ndermend nuk vonon do lajmrohet vullnetarisht:biggrin:

Qare se ka,se nuk mune gjen gjithka hasret qe ka nje halle te madhe...:biggrin:

gjini
20-03-08, 12:17
Kur tė del nė FD prej offline nė online .......atėherė e di se mė don :mad:
une jo online dhe kur jam ketu nuk mshefm kurr e kur nuk jam ske si me mpa.

emine
20-03-08, 12:39
S'po di....njerzit shum her e kan veshtir me e dite cfare duan....dhe te rradhte jan ata qe i dalin realitetit perball...

Luana
20-03-08, 17:57
Qare se ka,se nuk mune gjen gjithka hasret qe ka nje halle te madhe...:biggrin:


haahhahhahahahhahhhaahhaahhaahh............nuk e ka ...!

Paradox_13
20-03-08, 17:59
haahhahhahahahhahhhaahhaahhaahh............nuk e ka ...!

........Qare.........

Luana
20-03-08, 18:10
........Qare.........

:biggrin: ...........................................

Paradox_13
20-03-08, 18:14
Belane lerma mua,a mos u deshka te paguajme taksa qe jemi offline a?Hajt hasreto mos mbaje gajle , ajo qe ka ndermend nuk vonon do lajmrohet vullnetarisht:biggrin:


Halle lere se a ka kesh vallahi,ani pse ende spo e thot.....:biggrin:

Sy_kaltra
19-04-08, 18:55
Kur me thot s`te dua-por pa mua s`mundet me ndejt :smile:

Jana
27-04-08, 17:32
VRET SEQYSH ASHT RASTI...dikush te don e sta thot se ka frik nga refuzimi....
Varte pi veprave qe ban....per mu kto jan primare se me fjal nuk em bon pershtypje.....

Oqeani
27-04-08, 20:19
Gjat bisedes i loton syri ...........

Agolli
28-04-08, 12:38
Kur t'ja ngacmoi shoqen asi kolegen!! :tongue:

Estella
01-05-08, 17:52
Po nagnjehr nuk ka nevoj me thene me fjal

Kuptohet nag veprimet edhe shume gjera ka qe mundesh me kuptu

po mendoj mundesh me kuptu qe dikush te simaptizon se me than te don po me duket shume ....... :)

Oqeani
11-05-08, 23:11
Ne baze te shprehjeve, prezenczes, sjelljes, shikimit...

selvija
12-05-08, 11:00
Se thot dot,,se ka frik dashuris..:wink:

Agolli
12-05-08, 20:51
Kur ta shof ne enderr,...me diftohet hija e sajna sikurse hija e kulshedres!! :biggrin:

emine
12-05-08, 20:59
Dashuria ska fjale te mdhaja ,,,ka vepra ma shum:frown:

egi
15-05-08, 23:10
Pajtohem me eminen...fjala te dua nuk ka vler pa veprime. Pra dikush qe nuk te thot se te don, por te ndihmon dhe te percjell me shikim te ngroht dashuron me shum se ai qe i perserit keto fjal dhe nuk i ndjen.

Agolli
19-05-08, 23:45
At'here kur t'i ndalet rryma! :biggrin:

Lola
19-05-08, 23:57
ta tregon zemra nėse e ki,sė ka nevoj me thonė asgjė

Paradox_13
28-07-08, 23:01
...kot thuhet se heshtja flet...........

lovely
29-07-08, 11:29
Dashuria ska fjale te mdhaja ,,,ka vepra ma shum:frown:
:frown: :frown: :frown:

Qika^Me^Kule
20-03-09, 15:49
Nuk e shprehe ndoshta pse ka frika apo ende nuk eshte i sigurt apo i sigurt deshiron te verifikoj ende gjera, por mundet me ndodh edhe pershkak turpit, pritet gjithemon nje moment me i veqant. Une psh. kurr nuk e shprehi menjihere, pres, pak pse deshiroj me lujt dhe me u vertetu se edhe ai a me don apo jo, se me vjen inati une mi than po te du e ai mem than baju, pak deshiroj me zan momentin e pershtatshem kur behet me interesant, por edhe kur jam me ndjenja, qe me dit se ēka mi than, qe me ba ata ne ate menyre qe edhe me pas ndermend mem than jo, por nga fjalet e mija ka mem than po...

Zhaneta
20-03-09, 15:54
Valla ne qisi raste shumica nuk thojn te dua per shkak t'marres apo diqka tjeter , dhe per ket arsye e humbin ate qe kan ne dore.....:wink: