PDA

View Full Version : Humor pa kufi


Pages : 1 [2] 3 4 5

Murgesha
06-02-04, 23:07
Po kulmi i shpejtesis é dini se cili eshte?

progoni
07-02-04, 00:02
E tash kur nuk mundeshė me lan njė grua shtatėzan.
Nuk tė pritet.
RUK CUK

arTanibb
07-02-04, 03:08
Nėse doni me lonė femnen, lejeni te unė.

Shum femna po kan qef, me flejt me mu, po mu s`po m`mer gjumi!

Kur po e kqyri qiellin, po te shoh ty, kur po e kqyri diellin, po te shoh ty, kur po e kqyri hanen, po te shoh ty. Ej, largou bre pak!Nėse jeni krejt diten aktiv si bleta, punoni si kali, e nė mramje jeni lodhshem si qeni. Konsulltohuni me veterinarin, egziston mundėsija qė jeni magar.

Njeriu ėshtė krijesa ma perfekte nė kėtė botė, secili budallė mundet me bo njeri.

Unė s`po tutna me fluturu me aeroplan, po tutna me u rrxu.

Burri ideal nuk pinė, nuk rrenė, nuk "njek" dhe nuk egziston!
KUJDES:Besoj qė e keni vrejt, qė treguesi e ka formen e plusit. Nėse se keni vrejt, une po ju tregoj me qėt shkrim. Per me i downlodu videot, mund tė klikoni me "djathten", e mandej "save target as", nėse edhe atėhere spo mund ti bini nė fije, ma mir leni keto punė, e kthehuni te Tuzi,Plava dhe Ulqini, ose lajmrohuni nė edicionin e dytė tė spektaklit tė madh "Dua tė Jem", ose keni shancen tė konkuroni, dhe tė pranoheni, nė njanen prej shum Ministrive

I kam gati 40 vjet, dhe s`kam femen. Nuk po mė len gruja!

Kur me tha cilat poza po i don, e qita prej shpis. Qa po mendon ajo, qe jam kaskader a?

Gjith kur po du me i mar paret prej bankes, po qėllon naj puntor i bankes
A po tuteni - po e pyet dentisti pacijentin? Valla boll! Kape e pije qet got konjak, e t`kalon - po propozon dentisti! Hala po tutna! Qo edhe nji gotė! Hala po tutna doktor! Pasi qė e pin krejt shishen: E qetash kisha pas qef mi pa dikon, kush kish guxu me ma prek dhomin!!!

Ju lutna, a keni mundėsi me ma leshu vendin, se jam shtatėzane? Shtatėzane? Nuk po vrehet, qė sa jeni shtatėzane? Qė nji orė, hala po m`dhamin komt!!!

Tash nė modė janė keret e vogla, mobilat e vogjel, sė shpejti kan me hi n`modė edhe ka**t e vogjel, e qathere edhe ti ki mu bo frajer!!!

Po vjen tipi nė restoran me muzik live me pi nji votk. Po shkon deri te WC-ja, dhe kur po kthehet, po e sheh mutin n`gotė. Po shkon te kamarieri dhe po e pyet: Kush ma ka qit mutin n`gotė? Spo di bre! Tipi po e myt kamarierin, dhe po shkon tash te muzika me i pyet: Mos e dini, kush ma ka qit mutin n`gotė? Ndoshta, po provojim.....dhe po ja nisin: Kush ma kaaaaaaaa qitėėė mutin n`gotėėė...

Deri sa e kan percjell nė botė moden, na e kena percjell shtafeten!!!

Po e parkon njeri kerin para ndėrteses Qeveris, dhe po vjen rroja dhe po I thot:

Zotni, nuk mundeni mi parku kėtu, ėshtė e ndalume? Pse? Kėtu ėshtė parlamenti dhe qeveria, kėtu vijin ministrat e deputet e ...!

Hajt ti, mos ta nin, e kam une alarmin!

Mami, mami, babi koka pi apet! Ku po e din? Po ėshtė tu e rru pasqyren!!!

Doktor, njeri cilin e sherut para disa qaste, u rxu te dera - po tregon motra medicinale! Ktheni nė anen tjeter, net duket kishe ka qen tu ardhė!!!

Dardania e ka nji informat, qė prodhuesi i madh i kondomave DUREX, nė bashkėpunim me burektoren Bosna, jan tu e qit ne treg tė Kosoves kondomin me shije t`burekut me mish, se sipas studimit qė e kan bo expertat e DUREX-it, femnat nė Kosovė, mashum e konzumojin burekun me mish se qokolladen Nestle. Sasia e parė e kondomave, pritet tė shprendahet falas s`pari neper institucione si qė janė Ministrit, Komuna, mandej edhe bankat, postat ku punon numer i madh i femrave, cilat e hargjesin sasin e madhe t`burekut me mish. Nėse ky hap i marketingut kor suksese, nė plan jan kondomat edhe me shije tė qebapave t`Banjallukes, me shum qep(kep), edhe me shije t`makijatos.Po shtyhen pubertetlit, kush e ka ma t`madh. Unė e kam 16, te une ėshtė 18, e unė e kam 19, kur njoni: Unė e kam 36.5! Qa je ka fol, me qka e paske mat bre? Me termometer!!!

Po shkon berberi mi qeth kryetarin e Kosoves te shpija, dhe qysh e kan zanat berberat, po ja nis muhabetin: Zotri kryetar, sivjet jan zgjedhjet, dhe a po ju tuteni ketyne tė PDK-s? Jo more! E ketyne tė AAK-s, a po ju tuteni? Jo valla! E koalicionit shkijeve, mos po ju tuteni? As pak - po pergjigjet kryetari! E ketyne tė OSCE-s, mos po ju tuteni qė munden me bo dallavera - po insiston berberi? Jo, jo! E ketyne tė PDK-s, a po tuteni? Jo bre, qa ki bre njeri, qė dy her po me pyet njejten pyetje? Me falni zotri kryetar, por kur po ju permendi PDK-n, po ju qohen kimet e po me vjen ma let me ju qeth!!!

Po hin gjakovalia me nji kafe, dhe po i afrohet kamarierit: A mos je ti qaj, qė ma ke spėhtu djalin te ura Fshejt? Po, unė jam! Mos e din pahiri....e ka pas djali edhe nji kapuq!!!

Pse Brus Villisi, nuk e ka pranu oferten pėr me luajt nė filmin Titanik? Aj garant e kish shpėtu!

Pse Bin Lladeni po i jep 10 milon dollar pėr pashaport tė Maqedonis? Ka ni qė po i amnestojin teroristat!!!

Kur des njeri, te na pyesin: Prej qkafit ka dek? Kurkush nuk po pyet: Prej qkafit ka jetu????

Babė, a muj me u martu unė me gjyshen? Qka je ka fol more budall, po ajo ėshtė nana jeme! Po babė, edhe ti je martu me nanen teme!!!

Doktor, a mi keni shkru qata hapat pėr mu forcu? Po, pse? E, po nuk po muj me qel shishen!!!

Po perlahen nė qerdhe, nji djal me nji qik: Unė e kam topin, e ti jo - po provokon djali. Unė e kam kukllen, e ti jo - po ja kthen qika. Unė e kam "qukin", e ti jo - apet djali. Unė kur t`ritna, kam mi pas me qindra - ja kthej qika!!!

Po vjen shqiptari te shpija dhe po e zatet gjyshen: Gjyshe, ku e kam nanen? Ka shku ne kurs tė anglishtes! E ku ėshtė baba? Edhe ai ka shku nė kurs anglishtės! Shqiptari po ja nis me u bo nervoz: E ku ėshtė gjyshi? Vallahi, edhe ai ka shku n`kurs te anglishtės! Qka u bo more kėshtu, po kur ju kryhet ai kurs? Gjyshja: I don`t know!"

Po e nal polici, njė myshteri tė Papillonit: Ke kalu nė t`kuqe? Po bre, se prej t`bardhes po mė rrok thartina!!!

E diell, llotoja nė TV, 222.000 euro jan nė pytje, topat po ja nisin mu sill, dhe Shabani po e vren qė se ka tiketen. Oj gru, mos e ki pa tiketen e llotos? Po, qetu ėshtė nė kuzhinė! Ani, unė po ti lexoj numrat, e ti kqyri, a jan nė tiket! U bo i dashur! Pas 20 sekundave: Sevdije, 13? Prej kuzhines: Ka! Sevdije, 27? Prej kuzhines: Ka! Sevdije, kqyre tash numrin 8? Prej kuzhines: Paska edhe 8! Sevdije, kqyre mos ka edhe 32? Prej kuzhines: Paska edhe 32! Shabani gzushem: Sevdije, a mos ka numer 16? Prej kuzhines: Paska! Shabani po qohet n`kom: Sevdije, kqyre 29? Prej kuzhines: Paska edhe 29! Shabani, s`po mundet me besu, po mahet pėr kry, dhe po e pret numrin e fundit: Sevdije, loqka jeme, a mos ka numer 17? Paska....por dikush e paska nėnvizu!!!

I vjen nana Bakit t`pestit nė Prishtinė me e pa djalin. Neser, po e pyet djali nanen: Ani nanė, qka po te duket kėtu nė sheher? Mir bre djali jem, shum mir, vetem qaj bunari ish gati tu u shter, e menxi ta bona qet kafe! ..???qvar bunari mori nanė nė katin e pest???

Pse "balat" keshin kur bon vetima? Mendojin qe po i fotografon dikush!!!

Vjen shiptari prej Amerikes nė Kosovė, dhe po shkon nė nevojtore. Po nalet rryma, dhe prej nevojtores po nihet: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Qka u bo - po brtasin kėta tė shpis? AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Qka ki bre njeri, fol? Nė at moment po vjen rryma: Ka ka, unė mendova qė me dulen syt duq, tu i dhon zor!!!
Po ikin dy tė burgosurit prej burgut e Dubraves: Qka me bo tash, po bjen borė? Po na nin, i kena zinxhirt!!!

Sa i ki specat? 2 euro! A jan t`mbushen a?

A ki fol najher me vehten? Po more! A e ke pa, sa fshtir ėshtė mu mar vesh me budall?

A I don femrat nervoze? Jo! E a I don femrat qe krhatin? Jo! E a I don femrat qe jan frigide? Jo! E pse po sillesh reth gruas sime?

Nėse keni kontakt me naj "lop tė trent", ma mir ndajuni, nese doni me e ruajt shėndetin.

Qka pyet Radovan Karadjiqi kur kthehet te shpija. Mos mė ka lyp dikush???

Pse katunari nuk luan msheftas? Se kurkush nuk po don me e lypė!!!

Po kalon rroja e kopshtit zoollogjik afer kafezit me gjarper dhe po e sheh nji polic tu ja qit guhen. Pse po e bėni kėt? I pari ja nisi!!!

Poza ma e mirė, pėr me bo femin e keq? Pyte nanen!!!

Medikamenti ma i mirė pėr gjum ėshtė televizioni, se miret me sy!!!

Qka duhet mi bo njerit prej Kastriotit (ish Obiliqit), kur tė vjen nė Brezovic? Me ja shti kryt nėr auspuh, pėr mu kfill prej ajrit t`paster!!!

A mi jep 100 euro? Jo! Hajt, hajt se kam me ta majt nė mend kėt! Me ti pas dhan, ti kishe haru!!!

Me falni, a punoni ju kėtu? Jo, unė jam minister!!!

Tung, ku je bre ti, qė sa s`te kam pa? A je martu? Jo! Po qka po pret? Qe autobusin!!!

Tung, qa ka tre, moti s`jena pa? Qe bre, kurgjo, para tre muajve me ka dek gjyshi dhe mi ka lanė 5000 euro, pas tine, para dy muajve me diq axha dhe mi la 10000 euro, dhe para nji muaji me vdiq baba dhe mi la 20000 euro. Kja koka tragjedi, me siguri e ki shum rėnd? Qysh se kam, qe po don me kalu ky muaj, e as nji euro!!!

Po lind gruja, dhe nuk ka koh me e qu nė spital, por po e thirin doktorin te shpija. Po vjen doktori shum shpejt dhe po hin nė dhom. Po del pas 2 minuta dhe po lyp nji thik tė madhe. Burri u dhi stutsh, po qka me bo, po ja bjen thiken. Pas 5 minuta, po del doktori dhe tash po e lyp shrafcigerin. Burri nė trans, po qka me bo, doktori ėshtė doktor, dhe po ja bjen shrafcigerin. Pas 2 minutave po del doktori, dhe tash po e lyp nji sakic. Burri krejt i qmendur: A JE NORMAL BRE? QKA JE KA MI BON GRUS? Gruja ėshtė mir, po nuk po muj mi qel qanten.

Po vjen njeri te doktoresha dhe po ja tregon problemin: Po me vjen keq, por e kam qe 10 dit penisin qut, dhe s`po mundet me u ulė. S`ka qa s`kam provu, sex si i trent, "rukijen" me djathten dhe me te majten, me e shti ne uj te ftoft, me e shti ne uj te nxet, po s`po bon punė. Qka kishit mujt me m`jap? Banesen, ushqimin dhe kerin!!!

Po hin racija me nji bar ne afersi te Prishtines, dhe po e pyet polici njanen: Shta si po nacionalnosti? Shiptare! Shiptare? Qka je me profesion? Ukrajink!!!

Nji komandir i SHPK-s, e ka pas nji polic cilin gjėdo dit e qojke me ja ble gazeten. Policit po i bohet bajat, dhe vendos me ja ble 7 gazeta, pėr krejt javen. Diten e 7, po e thir komandiri policin: Kqyre, pash pendrekin, neve po na thojin gllupa, e nji doktor qė nji javė ėshtė ka i mshon njejtes bander.

Kapetani i njė anije oqeanike po e mer nji telex, dhe po shkon me ju tregu stafit. E kam nji lajm t`mirė, dhe nji lajm t`keq. Tregona t`mirin: I KENA FITU 11 OSKARA!!!

Qysh e ki mbiemrin, se po me duket qė t`kam pa diku? Pula! E dita qė t`kam pa diku!!!


Tri gra, po blejin kastraveca nė pazarin e Ulpianes: Mu mi zgjedh trash e t`vogjel! Pėr mu t`gjat, e t`holl. Mu qvare dush se i kam pėr sallat!!!

A ka diferencė, nermjet sides dhe pensionit? Prej sides jeton ma gjat!!!

Siden mund ta merni edhe prej WC sholes, nėse uleni, e aj para juve, su qu hala!!!

Kojshi, a e ki nji meter? Kurkush nuk e ka nji meter!!!

E shpėtova nji femer prej dhunimit! Qysh bre? Ja mbusha mendjen!!!

Me falni, mos e keni pa ngat naj polic? Jo! Bash mirė, tash ma jepni kuleten dhe mobilin e juaj!!!

Qysh e manė Kinezi dieten? Han me nji shtag!!!

Kqyre be njeri, qysh kujshija gjith kur po shkon nė punė, po e puth gruan. Pse ti nuk ja bon ashtu? A je normal, po unė at gru menxi e njoh.Po i pyet djali prinderit, qka ėshtė seni ma i mirė nė botė? Babi po thot pi**i! Pse po thot ashtu babi - po e pyet djali mamen? Normal djali jem, kur nuk e ka provu ka**n!!!

Nė Kosovė, nė vitet e fundit, u paraqit rėshitja tokes, dhe shkencėtaret nuk po munden mi definu shkaktarin e kėsaj dukurie. Po get, qė u nis toka pas katunarve, se spo i rihet vet.

Po flasin dy new biznismena. Sa jan nja edhe nja? Dy! Pak bre!!!

Po ja qon vllau prej Gjermanis, vllaut cili ėshtė student nė Prishtinė, nji leter: I dashuri vllau jem, qe po ti qoj kėto 100 euro qė mi lype, dhe maje nė mend, qė 100 shkruhet me dy zero, e jo me tri...

Mamė, a kisha mujt me shku me Ardijanin nė kinema? Cilin film po doni me kqyr? Horor! A, nuk bon, se tutesh e mandej I afrohesh. Ani a muj me shku me kqyr nji film me dashni? Jo, se mandej ja niseni me u puth! Ani a mujim me kqyr nji komedi? Komedi mundesh me shku! Po kthehet qika prej kinemas, dhe po e pyet nana, qysh kalut? O mamė, mos mem pas majt Ardijani pėr pi**i, isha pshur tu kesh!!!

Dy femra tė katunit, po flasin me telefon, nė oret e vona. Ma ne fund, njona pranon me ardh te tjetra: E qysh ki me kalu ka mali? Lufta u kry, ujqi ska, mu q* di, qka kish mujt tjeter mem ndodh?

Babi, babi, pse krejt nuset veshen mė tė bardh? Mos me dallu prej aparateve tjerė tė kuzhines. Ajo i bjen, teknik e bardhė!!!

Doktorė, po mė bijin flokėt, mos keni diqka pėr mi ruajt? Pse spo e gjenė, naj kuti tė kartonit!!!

Tu i tregu profesori nxansave pėr histori: E mur shigjeten Skenderbeu dhe e thej nė tri gjysa...Po zgjohet nji nxans dhe po pyet: Profesor, po na kena mėsu nė matematik, qė mund tė egzistojin vetem dy gjysa, e jo tri? Ulu more magar, po ajo s`ka qen shigjet e thijesht, po shigjet e gjys!!!

Shaban, a je ti musliman? Po! A din mi gra aeroplanit? Jo! Po qvar muslimani koke ti bre!!!

Femiu prej babes shiptar e nanes jahudike. Babi, a jam unė shiptar, a jahudi? Qa ka lidhje ajo? Nji shok po ma ofron bicikleten, e spo di, a me bo pazar me to, a me ja mar me zor!!!

Ej tung, se po shkoj mi qu buken te shpija, mos tė mė han mut baba!!!

Hallo, a ėshtė firma Ramiz Sadiku? Po! A jeni ju Ramizi???

Ej njeri, a e ki pa shpalljen nė gazet. Policija po e lyp nji mashkull, qel, 20 vjeqar, cili naten shkon neper qytet dhe i dhunon femrat. A lajmrohem, ndoshta pagujin mir???

Po e qon gjakovalija djalin me ble pula, dhe aj po kthehet pa i ble. Shka u bo? Spo di mer, cilat mi ble, se kish 15 eurove, kish 10 eurove, edhe kish tė 5 eurove, po ato e kishin siden! Blej mer qato 5 eurove, na se kena menen mi q*, po mi hanger!!!

Po shetit kryetari nėpėr Prishtinė( nė vic), dhe po nalet para njė dugaje: Kush po thot bre, qė jeta nė Prishtinė ėshtė e shtrejt? Kqyri kėto qmime: Pallta 5 euro, pantollat 2 euro, kėmishat 1 euro... Zotri president, jeni para pastrimit kimik!!!

A e pa more, ta vjedhen kerin para syve? E pash, po ja mora regjistrimin!!!

Vici ėshtė pak i vjeter. Vjen Kosovari nė kufi me Shqiprin, dhe po i thot kufitari: Zotri, nuk mundeni me hi, se ka dek kryetari! Po shkon Kosovari, por po kthehet pas 15 minuta: Zotri, ju thash qė nuk mundeni me hi, se ka dek presidenti, dhe krejt shteti ėshtė tu vajtu! Ok, dhe po shkon Kosovari. Pas 15 minuta, po vjen apet nė kufi: Zotri, a jeni tė shurdhur, qysh me ju spjegu, qė ka dek Enver Hoxha, dhe nuk e lejojm askend me hy nė Shqipri, a po kuptoni? Po ju kuptoj unė shumė mir, po bukur me ni!!!

Po shkon ujku nėpėr mal dhe po vjen te njė lum. Po kqyr qysh me e kalu, dhe po e shef njė ur tė vogel dhe tė ngusht. Kur po mbrrin te gjysma e ures, nė anen tjeter po e shef luanin, i cili njejt u nis me kalu uren. Largohu tė kaloj - po bėrtet luani! S`po du, i pari kam hyp - po mbrohet ujku! Nuk ka lidhje qe ki mbrri i pari, unė jam mbreti i kafshėve, dhe duhesh me u largu! M`ha ka**, qė je mbret,unė kam mbri i pari! Meten ashtu tu u shty nja gjys ore, dhe luani po propozon: Po i hypim njani tjetrit, dhe kush kryn ma vonė, qaj le te kalon i pari! U bo - pranoj ujku! I pari q** luani, dhe boll po mundohet mos me kry, por badihava, po kryn pėr 5 minuta. Po e kapė tash ujku luanin, dhe luani po ja nis me "meshat", pėr mi shti ujkun mu derdh sa ma shpejt. Si ja ka nis me "meshat", ujku po i thot: Ej luan, nime je mbret a!!!

Po e bonė zoti femren, dhe po i pyet skulptorin, piktorin dhe arhitektin pėr mendim: Skulptori: E bukur ėshtė, po mundet me qen edhe pak ma rrumbullake nė kuka dhe gjyksa! Piktori: Shum mirė, vetem mundet me qen edhe pak mė e kuqe nė faqe! Arhitekti: Sėshtė sipas standardave, se vendi pėr lojė, koka shum afer nyjes sanitare!!!

Nanė, qysh fitohet beba? Kqyr loqk... nana me baben ma se pari dashurohen, dhe mandej martohen. Mandej puthen dhe qojn dashuri, dhe babi e shtin penisin nė vaginen e mamit, dhe qashtut fitohet beba! Aha, qashtut koka aa, se unė, nji her pata hy nė dhomė, dhe penisi i babit ka qen nė gojė tane. E qka fitohet athere? Fitohen shum sene, kerri, fustana tė shtrenjt, zingjira tė shtrenjt, ari, qika jeme.

Po vjen burri te shpija, po i mėshon deres dhe po brtet: Gru, paloj teshat, bonu gati, kam fitu 7 nė lloto! Super! A mi mar teshat pėr Brezovic, a pėr diku tjeter? Qysh dush, vetem hup prej kėtuhit!

Ka pas katunari knusin(gjelin) cili u plakė, dhe ska mujt me kcy nė pula si perpara. Vendos katunari me shku nė pazar dhe e blen nji knus tė ri. E bjen te shpija, dhe krejt po ja lavdojin, se knusi i madh dhe i fort. Kur u gjeten nė obor, knusi vjeter po ja propozon tė riut: Ej, po mirem vesh, i rrokim 50:50? S`ka shanca, kqyre qysh je plakė, krejt jan t`mijat! Ani de, po e lojim 80:20, pėr ty? O , krejt janė t`mijat, ma i forti jamė! Ani, pasi qė po te duket qė je qaq i aftė, edhe qė jam ma i vjeter, jam ma i shpejt se ti! Knusi ri po ja nis me kesh me kėto fjali tė knusit vjeter. A guxon? Po shtyhem deri te koteci, po ami 10 metra fore, se je ma i ri! Ok, pėr mu nuk ka randėsi, se jam ma i fort dhe ma i shpejt se ti - po thot i riu! Po ja nisin me u njek, kur po del katunari me pushk, dhe po e vranė knusin e ri: PU B`E NANEN, APET PEDER PASNA BLE!!!

Dy allkoholist po shihen: A ke hanger diqka? As nji pik!!!

Vjen Ibra te Shabani me nejt, dhe po e sheh ato, tu i nxe koqet nė nxemse: Qka je ka bon bre? Na tha djali, qė kan mesu sot, qė senet nė tė nxet zgjanohen, e nė tė ftoft rudhen. Aha, e ku e ki gruan? Qe, tu ftof nė frigorifer!!!

ali kurtolli
07-02-04, 18:10
qelluan njeher papritmas ulur pran nje kopshti rugova dhe thaqi dhe filluan te njoftohen ,, thaqi e pyeti :rugove qfar punoni momentalisht ? ,, rugova ja kthen jam president i kosoves e ju qka punoni? _thaqi ja kthen: jam kryetar partie ,,, rugova me buze qeshje ja kthen : kogja kogja edhe ti..........thaqi u qua dhe shkoi

Zero Cool
07-02-04, 20:05
Merreni me mend se si u duk buzėqeshja e Rugobės agagagagagaga

Murgesha
07-02-04, 23:53
Jo progoni nuk eshte kjo.

Kaltrina
10-02-04, 13:51
op de pe paramendoj dhėmbtė si kali

Zero Cool
10-02-04, 20:09
Po Murgesha tani do tė shruaj fjalė banale por kėshtu mendoj unė :
Me hyp nė maje tė banderit, me ba nevojėn, edhe shpejt me mrri n`tok e mos me lan me ra flliqtia aty (n`tok) por me nxan me dor (heh)ose n`legen.... :wink: :wink: :wink:

Murgesha
11-02-04, 00:04
Jo Zero_Cool nuk eshte kjo.
Pasi qe askush nuk qenka pergjegjur po pergjigjem une.
Kulmi i shpejtesis eshte kur vrapon rreth shtepis dhe arrin te shohesh shpinden tende.


Po kulmi i forces kur eshte?

Barbaroza
11-02-04, 12:32
Po kulmi i durimit, kush eshte?

Barbaroza
11-02-04, 12:34
Hahahahaahaa,Murgesha tani e verejta pyetjen tende.
E pranoj se nuk e di :oops:

rrebelica
11-02-04, 14:09
aiiiiiiiiiiiiiiiii ku e di o daj se skam kali e me dit pse qao edhe tregom une po ta jap ni dark ty

valon hoti
12-02-04, 11:31
nje njeri kish qen shum marak ne pidh dhe kur martohet qdo kund ku ka shkuar gruaja e tij ai gjithmon ka shku me te te k te afermit e gruas. ne kohen qe kan jetuar at ka qen shum keq jetesa ne kohen e vjeter,para afro 70 apo 80 viteve. pasiqe shkon tek miqt dhenderri i ri e prorsit gruan qe te vesh qorape te bardhe ne menyr qe ta dallon naten ne eresisr per te quar dashuri me te, ne mesin e dhomes ku ishin duke fjetur,ja se qka ndodh nanes nuses i bahen marak qorapet ajo harron premtimin dhe punen e kurdisur dhe ja jep nanes se saj pasi terrohet dhenderi hyn ne dhomen e fjetes i sheh qorapet dhe dhe ti mshon tallavin pak eqon e qon dashuri me nene e gruas pasi qohen ne mengjes kerkon nga gruaja te pastrohen ajo kupton q e ka ber dashuri me nenen e saj dhe i thot une skam qen por ma paske qi nanen tem mos te ndin vllaznia se te mysin e mbajn fshet pasi qe rin nja ni muaj vendosin te shkojn ne shtepi vllezerit e gruas e pershendesin e i thjojn hajt dhander se na qive nanen na hupe veren ai pergjigjet ohhhhhhhhhh me falni se kam mendu se esht gruaja ime se nuk ju kisha qi.....................hahahahh pakeqkuptima edhe kto jan fjal shqip tungi.

K-man
12-02-04, 16:42
ahhaahhaha vic i mire, po perdor shenja t'piksimit, qe mu dit ku fillon diqka e ku maron

ENI_ger
13-02-04, 00:51
me duru deri sa te kopsh

hahahaha

Murgesha
13-02-04, 01:37
http://www.forumishoqeria.com/files/understand_the_tech..gif

http://www.forumishoqeria.com/files/compwork.jpg

http://www.forumishoqeria.com/files/f1.jpg

http://www.forumishoqeria.com/files/hit.jpg

Murgesha
13-02-04, 01:46
1- per nje pushim 5 ditesh nje cante e vogel eshte me se e mjaftueshme

2- ndeshjet sportive

3- ne telefon maksimumi 30 sekonda )

4-te gjitha konservat mund ti hapni vete

5- nevojen e tualetit e beni 80% me shpejt dhe me praktik se femrat

6- ste intereson nese shoku yt eshte shendoshur apo dobesuar

7- nuk harxhoni ore te tera tek berberi

8- nuk humbisni kohe me filmat romanca roze

9- sjeni te detyruar te mbani gjithmone me vete nje cante me mjete te panevojshme

10- mund te shkoni ne wc pa patur nje grub shokesh ndihme

11- mbiemri nuk te ndryshon

12- mund ta kapni vete ate cka do gatuani

13- nese dikush harron tju ftoje ne nje mbremje mund te jete akoma miku juaj

14- ne nje darke nese dikush ka veshur te njejtin kostum me ty mund te behesh shoke per koke

15- nuk merreni me te rruarr asnje zone qe ndodhet poshte fytit

16- po te jeni 34 vjec dhe akoma beqar ska shume rendesi

17- cikollata eshte vetem nje embelsire nuk eshte dicka qe duhet ti rrish larg

18- mund te beheni president

19- lulet jane zgjidhja e cdo gjeje

20- nuk presin prej jush qe ti kushtoni me shume vemendje ndjenjave te te tjerve

21- ne nje ambjent ku mund te lageni mund te shkoni dhe me nje kanatjere

22- tre pale kepuce jane teper bile

23- mund te shkoni rehat ke riparuesi i makines dhe biles mund te hani edhe banane pa ju ndodhur gje

24- thoni cte doni dhe nuk mendoni shume se cfare mendojne njerzit per ju

25- pas kraheve sju flet kush por dhe po ju foli si vini shume rendesi

26- mund ta hiqni kemishen ne nje dite te nxehte

27- nese jetoni vetem nuk jeni te detyruar ta mblidhni dhomen tuaj vec nje dite me pre se tju vij mamaja per vizite

28- te gjithe riparuesit ju thone te verteten, cmimin e duhur dhe jane me te hapur per te bere pazar per cmimin

29- nuk uleni dhe te mendoni " mua duhet te me doje" per shokun tuaj me te ngushte

30- asnjehere nuk i keqkuptoni fjalite ku e dashura juaj kerkon te ndahet prej jush

31- gjendja shpirterore ju ndryshon me zor

32- sju intereson qe miku juaj ta kuptoje qe keni ndryshuar modelin e flokeve

33- nese keni ndonje artist te preferuar nuk ndiheni te detyruar ti ngfjani por dhe nese doni ti ngjani nuk jeni te detyruar te dobesoheni

34- asnjehere nuk merni benzine nganje stacion benzine 20 km larg pse nuk ju pelqen dikush qe punon ke ai aty afer.

35- dini me shume se 20 menyra per te hapur nje shishe me pije

36- vishni cfare te doni mund te uleni duke i hapur kembet ne te gjitha pozicionet

37- floket gri dhe te pakrehur jua shtojne karizmen

38- kumanda e tv eshte vetem e juaja

39- nuk ju shohin kurre nga kraharori kur flasin me ju

40- skeni nevoje te shkoni ne banjo te freskoni makjazhin

41- skeni nevoje te beni makjazh

42- nese nje miku i thoni do ju marr ne tlf dhe nuk e beni ky mik nuk ju thote se keni ndryshuar

43- mund te hyni ne det ose te beni plazh 31 dite ne muaj

44- vdekja e princesh Dajanes eshte thjesh nje vdekje per ju

45- nese nje trazuese mekanike nuk punon mund ti bini me grusht dhe ta flakni, mund te ndjeni kenaqesi prej kesaj

46- nuk ndjeni dhimbje per shkak te kepuceve te reja

47- nuk jeni te detyruar te kujtoni ditelendjen dhe vitin e ri gjithkujt

48- etj etj etj

Murgesha
13-02-04, 01:51
Tė nderuar lexues, a dėshironi edhe ju ngadonjėherė tė dini se ēka thotė dhe ēka mendon dashnorja apo gruaja juaj? Ja pėr tė gjithė ata tė mjerėt qė ende nuk kanė zbuluar gjuhėn e femrės...

THOTĖ MENDON

Unė dua = unė dua

Po = Jo

Ndoshta = Jo

Ne dėshirojmė = Unė dėshiroj.

Bonė ēka tė dush = kuku ke me pagu shtrejt kėto.

Unė dua tė bisedoj me ty = unė dua tė kėrkoj diēka.

Ėshtė ideja jote = Idenė mė tė mirė, ti e di kush e ka.

Mirė. ti vazhdo ashtu = mos e vazhdo kėshtu se tė ka ngrėnė ujku.

Ti dukesh sot disi mashkullor = shko e rruaju

Ti sonte mė dėgjon mua shumė = a veē te seksi mendon ti?

Bėhu romantik dhe ndale dritėn = unė kam celulit nė kėmbė

Kuzhina ėshtė diēka jomoderne = unė dua njė shtėpi tė re

Bėrdhogu u mbush = derdhe menjėherė

Qeni nė oborr po leh = Nė brek shko edhe shiko se ēka ndodhi.

Unė dua perde tė reja = edhe njė tavolinė, njė tv, radio, njė frigorifer etj.

Une dua kundra tė reja = ato 40 palė tjera nuk mė pėlqejn pėrshkak tė ngjyrės

E dėgjova njė bėrtitje = ti mė dukėt fjete

A mė do ti mua? = unė tash tė pyes pėr diēka tė shtrejtė

Sa shumė mė don ti mua? = sot kam bėrė diēka, qė aspak nuk tė pėlqen ty...

Unė kam uri? = shko nė kuzhinė dhe bėnė diēka gati

Vare atje = jo atje po kėtu

A jamė unė e trashė? = tregom se sa e bukur jamė

A mė dėgjon ti mua ajo? = Kuku, u bė vonė...

Ti duhesh tė mėsohesh se si me bisedu me mua = thuaj thjeshtė po ti ke tė drejtė

Mė vjen keq = ty edhe ma keq ka met ardhur.

A tė pėlqen recepti? = ėshtė thjeshtė me zi, dhe nė tė ardhmen duhesh patjetėr me ngrėnė kėtė.

Pėr tė gjitha fjalė tjera mendoni JU se ajo mendon: Po, Po...

Murgesha
13-02-04, 01:56
Pse eshte me mire te jesh grua se sa burre???

Ju dini vetė tė bėni gati gjellėn.

Ju e njohni ndryshimin nė mes specit dhe fafaronit.

Ju nuk i harroni ditėlindjet e rėndėsishme.

Ju mundeni qė ti mbani mend mė shumė se dy numra tė telefonit.

Ju nuk paguani pėr Sex.

Ju nuk e presni pėrgjigjen me panik -(si isha une ?)

Pėr tė menduar nuk ju duhet asgjė pėrveē se mendjes.

Ju nuk nervozoheni nėqoftė se fqiu i yt e ka blerė njė auto mė tė shpejtė se tendin.

Nuk ka nevojė tė mshehni CD`nė e Armendi Rexhepagiqit?

Nė qoftė se hekurosė diēka ajo edhe shihet.

Ju mundeni tė fotografoni, ku njerzit do tė kenė koka dhe kėmbė.

Ju nuk duheni qė si 18 vjeēar tė merrni njė kredit pėr njė Mercedez.

Ju nuk duheni qė tė mbani celularėt nė mes.

Juve askush nuk ju qesh nė qoft se jeni mė e vogėl se 1.80.

Ju nė qoftė se e humbni rrugėn dini tė pyesni.

Ju mundeni nė kino koncerte etj tė qani, pa ju qeshur dikush.

Ju nuk merziteni nė qoftė ju bijnė qime nga koka.

Juve nuk ju duhet tė merrni pjesė nė basketboll vetėm pse shokėt e tu po luajnė.

Murgesha
13-02-04, 02:00
10 metoda pėr tu bėrė person i "padėshirueshėm" pėr tė tjerėt

1. Paguani nė ndonjė vetėshėrbim duke pasur ndonjė gjarpėr nė qafė.

2. Vizitoni ndonjė banket tė shkive dhe kėrkoni pėr tė pirė "Skėnderbeg" .

3. Caktoni ndonjė termin me ish-dashnoren -in tuaj, dhe mos shkoni.

4. Bėni njė natė me gruan e shefit tuaj.

5. Vozitni nė ndonjė autostradė, nė anėn e majtė me njė shpejtsi prej 50 km/h.

6. Kėrkoni keēap tė gjelbėrt nė ndonjė restorant.

7. Ftoni shokut dhe shoqet tuaj nė darkė dhe pyetni pse kanė ardhur. Pas pėrgjegjeve detyroni tė largohen nga shtėpia juaj, me arsye se ata nuk e dijnė pse kanė ardhur !

8. Vizitoni rubrikėn e humorit nė dardania.de, dhe pyetni stafin se ku ėshtė humori ?

9. Punoni nė Koorporatėn Energjetike tė Kosovės (KEK) ose

10. Punoni nė ndonjė zyre tė KK tė Prishtines.

Murgesha
13-02-04, 02:02
Kulmi i forces eshte me i fry Dashit ne B*** dhe me ja drejtu briret. :lol:

Zero Cool
13-02-04, 10:07
Hahahahahahaha bravo Murgesha i ke gjetė kėto foto pėr merak
Pėrshėndetje

valon hoti
13-02-04, 10:32
hey k_man keni pershendetje nga une te eprzemerta flm per kshillen ashtu esht po ta degjosh si einterpretoj une ate dote kishe qesh ter diten me shkrim nuk duken edhe aq interesant sa edhe me goj kalofshi bukur tungi.

hana
13-02-04, 13:12
hej njerz ka ndodh dicka e pabesueshm, gjeli ka ba vez :shock: :shock: po po edhe une meta keshtu kur e ndegjova kete lajm kjo ngjarje ka ndodh para 2 javesh ne nje fshat te Librazhdit,valla une spo besoj hic ne TV dolen dhe pronaret duke than se na skena pula dhe qe veza eshe me e madhe se vezet e zakonshme :?: :!:

Murgesha
13-02-04, 13:23
Medet qenka ber nami i zi. Gjeli te bej vez. Hehe priti tani edhe mashkujt kur te fillojne te lindin femije. Po me duket po i shoh ne maternitet pas lindjes haahahahah :lol:

Barbaroza
13-02-04, 14:14
Lereni ju gjelin,po kish ndodhe edhe nje diqka shume interesante.Nje lope ne rrethin e Elbasanit,kish bere 4 viqa.Athua ēka do te thote kjo mor :?: :wink:

Barbaroza
13-02-04, 14:16
Ndersa kulmi i durimit eshte t'i qerosh morrat me doreza te boksierit.

Zero Cool
13-02-04, 15:40
Lopa i ka pjellė 4 vjeta por pėr katėr vite Barbaroza. :wink:
Murgesha po bre edhe mashkujt kan bo femijė! a se ki pa Arnold Shwarceneger nė film a ? :wink: :wink: :wink:
Ju pėrshėndet i juaji

Murgesha
13-02-04, 15:43
Po e kam pa Arnoldin ne film. Ama simbas lajmeve qe po vijne nga Librazhdi si duket se shpejti do te behet realitet. Kam ndegjuar se te Gjelat nuk egziston perzerviteti e mbasi edhe atje paska filluar sa qe gjeli te bej ve ateher a po pret kohe te mira me a :wink:

K-man
13-02-04, 18:52
http://www.ahajokes.com/crt228.html(alt+p)

hana
14-02-04, 11:05
pershendetje valla une spo di po ma merr menja qe ka qene nje pul travestite
:lol: :lol:

Tiana
14-02-04, 19:01
Reja dhe Vjehrra

Shkon ni dite reja te t`vet dhe tu nejt po vjen burri i saj edhe pi thot bonu gati se duhet me shku n`shpi. Nusja pi thot pse qa u bo? Burri pi thot se u kall shpia dhe nana s'ka mujt me dal kshtu qe u kall edhe ajo. Reja po thot: pasha zotin e kom dite qe ka me hanger dreqi veq per qe e han t'pjekt kurr s'ma ka marr mendja :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
15-02-04, 12:58
Lopa i ka pjellė 4 vjeta por pėr katėr vite Barbaroza. :wink:
Murgesha po bre edhe mashkujt kan bo femijė! a se ki pa Arnold Shwarceneger nė film a ? :wink: :wink: :wink:
Ju pėrshėndet i juaji

Jo per kater vite Zero Cool,por,pernjeheresh,ndoshta nuk e paske pare para 4-5 ditesh ne Tv,kjo ishte e vertete!!!

rrebelica
15-02-04, 22:14
pa pa uhhhhhhhhhhhh njeri qafr sen i s mut tekoka hiq emir palidhje qiti moj anj sen bone me shije ok se shum keq kit fore u kan kur gjshi jem u bo synet hehehheh qao kiss shuuuuuuuum ty qiki bnga rrebelka

rrebelica
15-02-04, 22:36
shum i tart hahhahahhahha shum sene te kqija bre aiiiiiiiiiiiiiiiiiii tung rrebelka qao naten e mir momentalisht anta osht ktu te uen qao edhe mos bon mo ksi sene te pa kendshme pe r femart s e mer meshkuj ju konvenon dihet qao

valon hoti
16-02-04, 10:20
kush mundet me ja qellu kush puth ma tremt?

rrebelica
16-02-04, 14:41
tung nga rrebelica shum mir e kishe shkru aiiiiiiii ani mos ta nin per shenjat e piksimit s e fort ish kon vici hehehehehhe ani pa skish dit qaj tipi q a me gjet gabim e te kish than shenjat e piksimit mej vu a qa kish shkru ok
qao nga rrebelka

rrebelica
16-02-04, 14:47
nje grua e shtyr nga mosha shkon ne nje mbremje .ne at mbremje fillojn te gjith te valzoj ,gruaja e moshuar eshte e ulur dhe nuk vallzon nje tinejxher vjen aty dhe i thot hajde me mua te vallxojm,gruaja i kthehet jo mor une nuk vallxoj me femi ,tinejxheri ja kthen me falni s e nuk e kam dit qe jeni shtat zane
kesh kesh hehehehehehhe qao rrebelka ju pershendet

rrebelica
16-02-04, 17:53
nje qift bejn 55 vjetorin e marteses edh vendosin te thrrasin shokun me gruan edhe ata te moshuar.pasi aj nis gostija plaku qe e feston 55 vjetorin e marteses gruas vet i thot gru ma jep pjaten zemer ma jep pirunin loqk ma jep faculeten e sene sen i thot gjith me fjal te mir shoku i vet i thot po shum mir mor ti pe qon me gruan qas poj thu loqk zemer shpirt e sene tjera ky ja pret po mor ka qe 10 vite ja kam harru emrin
kesh gagagagga qao nga r-r-e-b-e-l-k-a

GjIlAnAsI_cSi
17-02-04, 01:16
hej njerz ka ndodh dicka e pabesueshm, gjeli ka ba vez :shock: :shock: po po edhe une meta keshtu kur e ndegjova kete lajm kjo ngjarje ka ndodh para 2 javesh ne nje fshat te Librazhdit,valla une spo besoj hic ne TV dolen dhe pronaret duke than se na skena pula dhe qe veza eshe me e madhe se vezet e zakonshme :?: :!:


Kjo A Prrall Osht A Po Spo e Di Qka U Bo Me Ty :((

hana
18-02-04, 18:44
jo bre Gjilanasi_csi qeshtu kan than gazetat ,tv e kan dhan e dhe gjelin po nejse une spo besoj hala :wink: :wink:

Kaltrina
20-02-04, 10:52
popo eshte e vertet. Po kjo nuk eshte edhe qudi ne krahasim me rastin diku ne Afrike ku nje njerit i kishte vdeke gruja ne lindje e femija ka shpetu po mandej ka fillu me qajte shume se eshte untu, e burri prej merzise ska pase qka me i bo e ka fillu me mashtru me gjinjte e vete, kur paprite zoti ja ka leshu qumshtin ne gji per me ushqy foshnjen, tash a i e ushqen foshnjen edhe faktikisht iu ka bo zavendesim i nanes.
E kush thote se nuk ka Zot tani?

valon hoti
21-02-04, 18:05
pershendetje rrebelka si jeni mir vetem desha te te pershendes dhe nje mendim te lir ky plaku me sigiri po e mundojka shum dashnija ndoshta per ate arsye e ka harruatr emrin egruas se tij,ndoshta mund ta harroj edhe emrin e vet. :lol: , smundje ma te rend s e dashnija ska e vetmja smundje qe te rrok dy her ne vit nga 6 muaj.tung tugtn kalofshi mir. :P

rrebelica
21-02-04, 20:33
tugn valon flm per pershebdetje mesiguri osht qysh menon ti ok qao pershendetje ty valon nga rrebelica

GjIlAnAsI_cSi
22-02-04, 16:07
Ja Send Skam Kupu Ja Ti Ske DIten Me Shkru Ja Une Jam Plak Ma Zi Se Ai Qka E Ka Festu :S

Pershndetje Ti :D

valon hoti
23-02-04, 11:46
nje djal i ri nga kosova nuk kishte njohuri ne sex nuk dinte te bente sex, dhe pasiqe i vjen mosha per martes nuk pranon te martohet,. por babi i tij vendos qe ta martoj edhe pse e din qe nuk din me ba sex djali i tij,! dhe vendos ta ndihmoj ata, ne diten e martese se tij bisedon me babain mirren vesh qe permes telefonit te komunikojn pasi qe te hyn dhenderr ne mbremje, babi permes telefonit i tregon si duhet te filloj se pari i thot : perkedhele mandej fillo ta zhveshish, e pastaj puthe e te tjerat me radh krejt ne lidhje me sexin pasi ti ben keto djali ,. babi i thot djalit tash ka ardh koha qat senin qe ekemi vetem une etij veq une etij qa e kmi futja ai e kap telefonin e ja fut nuses dihet se ku dhe babi degjon nje zhurm ne telefon shllap, shllup diqka te till e thirr ate pas i ta kryen ai i thot qka je tuj ba o bir aja fute po e kend , ja fute?! qate de qe tha e qa e kena vetem une etij babi telefonin de a po ai i thot., jo o budall telefonin por penisin...........kekroj falje per kete kujt si pelqen mos ta lexoj,,,,,,,,,,,,,!

valon hoti
23-02-04, 13:19
ne nje restorant loksoz nje kamarjer, duke sherbyer me tabak te cilin e mbante pjerret, ne te cilin kishte nje majonez sapo i afrohet nje klienteje majoneza i bie drejt e ne rrobat e saja dhe pa nje pa dy klientja ja kthen, apo e sheh se qka me bere,. ai i pergjigjet po e di e di q e nuk le njolla se perndryshe s"dota kisha lejuar majonezin te bie ne rrobat e tua te bardha.tung tung pershendetje pe r ty rrebelka.

rrebelica
23-02-04, 14:12
ok valla skam qat baj se une shkruj mbrapsht po munohu elexoje ma mir ok q ao me fal s e nga shpejtsija qe kam shkru nja shkronj gabim i kam shkru qao flm per mirkuptim qao rrebelka

Kaltrina
24-02-04, 11:43
shume vic i mire brravo.

antonio
24-02-04, 20:00
PERSHENDETJE. Hej kurkun valla nuk ekam kuptue qat humor muaji nqoft se ka mundesi me thon edhe nji her ma kthjellt ok tung

Murgesha
27-02-04, 00:26
Pyetje: Sa periudha ka nė jetėn e grave?
Pėrgjigje: 6 periudha.
1. Femijėri, 2.Vajzė, 3. Grua e re, 4. Grua e re, 5. Grua e re, dhe 6. Grua e re.

Pyetje: Cili eshte ndryshimi midis 2 diskutuesve meshkuj e atyre femra?
Pergjigje: Dy burrat diskutojne per njėri tjetrin, ndersa 2 gra pėr nje grua te trete.

Pyetje: A mund ta bėj njė grua burrin e saj milioner?
Pėrgjigje: Po, nėse burri ėshtė miliardier.

Ai+Ajo
Ai: A mund tė lahem nė sytė e tu tė kaltėr?
Ajo: Jo, nuk mundesh!
Ai: A mund tė laj sė paku kembėt?

Gjinia e Mizave
Gruaja e shikon burrin me njė vrasėse mizash nė dore duke kėrkuar sa andej kėtej i inatosur.
Gruaja: Ēfarė po bėn?
Burri: Po vras mizat, nuk e vėren?
Gruaja: Po mirė, tė pakten a ke vrarė ndonjė?
Burri: Dy femra dhe tre meshkuj.
Gruaja: E si e kuptove gjininė e mizave?
Burri: Sepse tre ishin tek njė kanace birre e hapur, kurse dy tė tjerat tek telefoni.

Histerike
I martuari: Gruaja ime sa herė shkoj nė shtėpi bėhet historike.
Burri: Mos do tė thuash histerike?
I martuari: Jo, historike. Gėrmon nė tė kaluarėn time.

Njė vajze tė re ia tėrheq vėrejtjen njė mikeshė.
Mikesha: Unazėn e fejesės po e mbani nė gisht tė gabueshėm?
E fejuara: E di, jam fejuar pėr njeriun e gabuar.

Ēifti i sapo martuar vjen shkon ne hotel.
Burri: Ju lutem dhomėn mė tė mirė pėr tri netėt e ardhshme.
Portieri: (duke i peshperitur gruas) Ju pasket fat zonjushė, zakonisht ky e merr dhomėn vetėm pėr ca orė.

Burri: (duke treguar unazėn) A do tė mė martosh?
Gruaja: Por, do tė doja tė pėlqeja tė jem sė pari e dashura jote, tė kėnaqesha me jetėn e fejesės dhe pastaj...
Burri: Mirė atėherė, sa kohė do tė marr kjo?
Gruaja: Nuk e di! Por a e di ēka, a mund ta shoh unazėn edhe njė herė.

Djaloshi: A mė lejoni tė martohem me vajzėn tuaj ?
Burri: Kėrkoja gruas time njėherė.
Djaloshi: Jo, do tė mė pėlqente mė tepėr tė kisha vajzėn tuaj.

Shoqet
Shoqja e parė: "Burri im ėshtė njė engjull."
Shoqja e dytė: "Ti ke fat, burri im ėshtė ende gjallė."
Dashuria
Ai: "Ah, dashuria ėshtė gjė e mrekullueshme."
Ajo: "Ashtu ėshtė, por edhe me ty nuk ėshtė keq."

gzim foniqi
27-02-04, 16:46
edhe femrat po rrehin boks more! po more kur po rreheshin po ju bojke huna patligjon. po de, n'tana anet patligjon!" :lol: :lol: :lol:

gzim foniqi
27-02-04, 17:25
akademik se jo mahi. mustaqe e mjeker si burre e fjalet si femije! kujdes! mos dashuro vetveten, edhe te tjeret kane te drejte te te dashurojne! po ku lihet gjithe kjo pasuri!! perse nuk eshte shkruar ne librin "gines", se cila eshte kriza me egjate! kjo e jona, s'paska te mbaruar!! burri eshte i pakompletuar derisa te martohet.kur martohet e ka henger dreqi! moj e mira ne "mercedes" . shpesh po i nderron ata tereq! eu, more jaran, pas shume vjetesh kuptova se hajnit ne shkolle i thone politikan! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

K-man
27-02-04, 18:12
djal sa vjet i ki? se si mu kon fmi je ka fol.... mos ashtu

gzim foniqi
28-02-04, 11:54
ty nuk te intereson sa vjet ikam kqyri punt e tua e une shkruaj qa du e bej qa du! las mich in ruher ok......

Zana
29-02-04, 16:14
kukuuuuuuuu o dreq shuj more se marreeeeee!!!! :P :oops:

ENI_ger
01-03-04, 00:38
Kush e din pse kan arom te pa kendshme kembet :x

Kaltrina
01-03-04, 09:02
hiq sme pelqeu valla palidhje.

Kaltrina
01-03-04, 09:40
Brravo shume shume vice i mire. :)

BlertaB
01-03-04, 15:35
more ^GONI po ato kan qen plaka e palkat te gjitha harroj vetem naj njo si asht shum e meqme po e shohim se kur te plakemi ne se qka ka me na gjet kuku kena mu ba ma budallica se qato plakat ok
Te pershendes ty dhe te gjithve ne Forum.

BlertaB
02-03-04, 13:33
hahahahahahahahahahahahahahahahahah Ani kush te ko bo me i kesh Gjakovart ooooooooooooooooo kuku per mu bre.
Ani bre djal ti Goni veq ai qe jau ka inati GJAKOVARVE i kesh se tjert jo??? :D :D :D :D :D :D
Vallah me than te drejten hiq nuk me pelqeu se diqka ish kan palidhje as nuk u dit ku ka Fillim as mbarim.

GjIlAnAsI_cSi
03-03-04, 23:38
kukuuuuuuuu o dreq shuj more se marreeeeee!!!! :P :oops:

Msheli syt qka i ke da hap kaq shum ska faj djali po ju kallxon. Fjalori I Prishtines Ncc

GjIlAnAsI_cSi
03-03-04, 23:45
ok valla skam qat baj se une shkruj mbrapsht po munohu elexoje ma mir ok q ao me fal s e nga shpejtsija qe kam shkru nja shkronj gabim i kam shkru qao flm per mirkuptim qao rrebelka

Ani Po Ta Falmi Per Tash Veq Tjera Her Kujdes Edhe Shkruj Mire :) Se Po Lodhna tu e lexu ak 53 her edhe spe kuptoj :P

GjIlAnAsI_cSi
03-03-04, 23:56
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\join.gif

Yes Yes Bash Seksi Dicka a!!!

GjIlAnAsI_cSi
04-03-04, 00:02
Ja qitone lirisht. 1 Muj mem lonen sun ja qilloj !!

BlertaB
04-03-04, 12:12
Gjilanasi tash ja qilloj vetem pak ok.

BlertaB
04-03-04, 13:17
Enes hala po mendoj po nuk po muj me i ra ne fije vallah me than te drejten???
Hajt tregona lösung se pak zor.

bekim islami
05-03-04, 16:22
Personi nė fjal ka marr nė dy vende nga 25 e. gjithsejt 50. Nga kjo shum ka shpenzu 45 e. atij i mbeten 5 e. nga kėto 5 euro i ka kthye 2 e. i kan mbet 48 e. Shum kjo e cila korrespondon me borxhin qė duhet tė kthehet 45 e. tė harxhuara dhe 3 e. qė i posedon bėjn 48 e. qė duhet kthyer dy personave nga 24 e.

25+25 50-45 5-2 3 Zotriu i ka borxh edhe 48 e. 45 e. e harxhuara plus 3 e. qė i ka nė xhep bėjn 48 e. plus 2 e. i ka kthyer mė herėt gjithsejt bėjn 50 euro.

anna
06-03-04, 22:24
Nje tip del nga nje bar i bere tap .Rruges per ne shtepi
,nga ana tjeter e trotuarit shikon nje murgesh
qe po ecte per qejfin e saj.Tipi e veshtron dhe pas pak
sekondash i turret dhe fillon ta godas me grushta
e shqelma .Murgesha e shkrete mundohet te mbrohet
nga i dehuri ,por ai e kishte vene poshte .Pas gjithe
kesaj ndodhie ,murgesha ndodhej ne toke e mbuluar
me gjak dhe pothuajse pa ndjenja .I dehuri fillon
te largohet ,por pas pak sekondash kthehet prapa
,perkulet ne gjunje prane murgeshes dhe i thote
*te mendoja me te forte BATMAN *


NJERIU DHE SHEN PJETRI
Nje njeri vdes dhe shkon ne parajse ,k e priste SHEN PJETRI
-me thuaj o njeri i mire ,sa here e ke tradhtuar gruan tende ?
-asnjeher ju betohem
-mire ateher .Si shperblim ,merre kete FERRARI dhe ec per
qejfin tend rrgeve te parajses .
Vjen ne parajse nje tjeter i vdekur
-po ti ,sa here e ke tradhtuar gruan tende?
-pak fare .pese-gjashte here
-mire atehere,merre kete FIAT –in dhe bej gjiro rrugeve te parajses
Nje tjerer i vdekur vjen ne parajse dhe SHEN PJETRI i ben te
njejten pyetje .
-nuk e mbaj mend ,ka mundesi rreth 20 here –pergjigjet ai .
-mire atehere, merre kete motorrin dhe shetit rrugeve te parajses
Pas disa diteve , i vdekuri i pare kthehet te SHEN PJETRI
Shume i trishtuar
-pse je merzitur ??-i thot SHEN PJETRI –ti je i vetmi qe ecen
rrugeve te parajses me nje FERRARI .
Po eshte e vertet dhe jam i kenaqur ,por puna eshte se sot ,
Duke kaluar tek nje semafor pashe gruan time duke i dhene nje biciklete

SMILE
Ne pavionin e klasit te pare te nje
avioni ,stjuardesa i sjell menun nje
kanibali
-oh ,ju faleminderit Me mire me sill
listen e pasagjereve


Nje budalla shkon ne kafene
-a keni kafe te ftohte ??
-sigurisht ,zoteri
-ateher ,me ngrohni nje kafe ju lutem


PAPAGAJT BESIMTARE

Nje besimtar shkon te vizitoje priftin e tij
_O At Kam nje problem me 2 papagajte e mi
Jane femra dhe dine te thone vetem kete shprehje
Te turpshme Ne jemi prostituta .Doni te beni qejf ?
Prifti tha
-Qenkan me te vertet te turpshme ,por e gjeta zgjidhjen
Mi sill mua papagalleshat neser dhe une do ti fus ne kafaz
Me papagajt e mi meshkuj ,te cileve u kam mesuar te lexojn
BIBLEN dhe ti luten zotit
Te nesermen ,besimtari i sjell papagalleshat e tij
dhe prifti i mbyll ne kafaz me papagajt e tij .
Menjeher ,papagalleshat fillojne e bertasin
-Ne jemi prostituta .Doni te beni qejf ?
Njeri nga papagajt ,sapo e degjoi i tha tjetrit
-Mbylle BIBLEN Lutjet tona me ne fund u plotesuan .Une nuk besoj ne dashurine me shikim te pare
-Je skeptik
-Jo miopSi ???? ti do qe te martohemi ??po ne duhemi

-Per nje puthjen tende ,do jepja gjysmen e jetes sime
-Oh ...hajde neser e do te te puth 2 here

Tek nje femer me terheqin te njejtat
Gjera si dhe tek pula
Kofshet gjoksi qafa.......


BANALI
-I dashur
-Po shpirt
-Kam pershtypjen qe me kalimin e kohes ti behesh gjithmone e me pak i embel
dhe i sjellshem me mua ..........
-Ti je debile fare .c ike keto qe thua mi idiote ??ik mi mu hiq sysh


NJE KESHILLE
Nese do vertet dike ,lere te ike
Nese nuk kthehet ,do te thote qe sishte dashuri e vertet
Nese kthehet do te thote se ka harruar dicka .......

BATUTA
Po kthehem nga nje shetitje mjaft e kendeshme .Shoqerova prindreit ne stacion .
Sot hoqa dore nga gjumi i drekes .Isha ende ne gjume
Fakti qe nuk te kupton askush ,sdo te thote se je artist
Une arrij gjithmone vone ne shkolle ,por perpiqem ta rregulloj duke ikur shpejt
Nese do ta besh ,eshte e ndaluar ,nese nuk te pelqen ,eshte e detyruar
Mashkulli eshte nje qenie qe nje dite doli nga nje grua dhe e kalon gjithe jeten
Duke u perpjekur qe te rikthehet prap aty
Ishte kaq ftohte saqe ujqerit i hanin delet vetem per leshin e tyre
Dashuria eshte ngacmimi seksual i te rinjeve ,zakoni i te rriturve dhe varesia reciproke e plqve

zotiesht1
07-03-04, 16:24
jep pergjegje ne qovtese jo mos jep okej

mendim
08-03-04, 16:58
Deshira
Nje ditėje qift nga Shqiperia shkuan ne shpellen e Gadimes .Atje shohin nje grope me uje.Ne nje tabele shkruhej se po hodhet 1 euro dhe po shprehni 1 deshire ajo do te plotesohet.Burri hedh 1 euro.Gruja padashje ju morren mendet dhe bie ne uje.Pasi e sheh burri ,ai geyohet dhe i thot njedjlai atyprane .Kjo vertet egyistoka.Djali i quditur thot.
-Per qfar e keni fjalen.
-A po lexon ketu “Nese hedh 1 euro dhe shpreh nje deshire ,ajo juve do tju plotesohet.
-Po
-Une e shpreha kete deshire:Qe gruaja ime te vdiste
Djali pa hezituar therret ambulancen
Burri e ndlon dhe i thote
-Un kete qast me zor kam pritur ti tash therret ambulabcen

Ku ta fus paren

Nje dite 2 shoke po bisedonin:
-Un o Hasan kudo qe i mshefi paret djali im i gjen.
-Iha a shum po gajlohesh o kali.
-PO shtini te librat e tij masi me ke than se aj s’meson hiqE ēmendura pas futbollit

Nje dit 1 grua po shifte futboll R.Madrid-Majorka.
Ishte shum e vemndeshme.Pas pak e therret vjerra.
Hajde me ndihmo.Nusja i a kthen .
-Ik moj se jamtu kqy futboll.Reali a tu fitu 2-1.
Plaka duke thanme vete “Hajt dynja Hajt dynja”
-Goooooooooooooool
Plaka ia kthen: “Hajt dynja Hajt dynja”
Oj nan jo 2-1 po 3-1
Ne spitalin psikiatrik.
Disa te ēmendur donin me kalu spitalin psikiatrik.
Muri qe duhej per tu kaluar ishte shume i madh.
Njani i a arrin te hidhet.
Edhe i 2 pas pak i vjen radha te 3-it .
Ai kishte frik dhe shoket i hone .
-Ēka je tu ba.
-Jam tu ba shurren.
-Dil knej.
-Po be ti me Bislimin me me kap shurre edhe me m e gjujt posht.
-Imeēem je

Kaltrina
10-03-04, 15:50
Brravo K-man e paske perkthy shume bukur nga anglishtja.

Kaltrina
10-03-04, 15:54
Brravo K-man e paske perkthy shume bukur nga anglishtja
kompliment

BlertaB
10-03-04, 16:16
Shum mori ti kaltrina po din.
E besa edhe shum mir po din me ofendu bre qik.
Kqyr ma mir rri rahat sa nuk te kan shly krejt prej Forumit dardania.de
:roll: :roll:

K-man
10-03-04, 21:01
hej hej hej, so sjellni palidhje... faleminderit Kaltrine; qysh po duket e paske lexu edhe verzionin e anglishtes, jam mundu aq sa di
pershendetje Kaltrine

Kaltrina
11-03-04, 08:31
Po K-man e kam lexu edhe kompliment me bukur po tingellon perkthimi yt shqip se origjinali anglisht.

Kaltrina
11-03-04, 15:15
edhe ty Blerta nuk tu drejtova po K-manit edhe mos u perzij gjithkun.

BlertaB
11-03-04, 15:17
kurgjo nuk te thash oj Kltrina bre meniher me ofendime vetem te thash shum po dishe faleminderit per mirkuptim a??

Kaltrina
11-03-04, 15:20
Po a ani pra flm blerta po me kane tregu se jam e menqur, edhe une vete jam pergjegjese per ato qe shkruaj, nuk kam nevoje per keshilla.

BlertaB
11-03-04, 15:23
nganiher nuk po je vallah kaltrina me vjen keq si po te them a??

Kaltrina
11-03-04, 15:31
Blerta flm shume si komplimentet ashtu edhe kritikat jane te mireseardhura tek une
pershendetje

K-man
11-03-04, 18:17
Kaltrine ku jeton ti?

pasha
17-03-04, 12:22
ish pas shku njoni ne gjermani edhe kish pas nejt 7 vjet edhe nona me gjyeshen ishein pas merzit gogja shume edhe nje dite kur gjyshja po fol ne telefone poo i thot ketina djalit o bir me ka marr malli me te pa a munesh bile me ma dergua nje foto ky djali i thot po gjyshe ska problem edhe ky far djali e kish pas veq nje foto qe ish pas dal lakuryq edhe e ndan foton per gjysem pjsen e poshteme ja dergon gjyshehs kurse tjetren ja dergon mamit te vet kur e sheh gjysha foton edhe po i drejtohet nones se djalit valla djali te koka shum zajft i paska mbet veq hunda bre e mjera une e mjera!!!!!!!!!!

beni me fal qe po te korigjoj por ke bere gabim, se ky djali pjesen e poshtme te fotos vendos tia dergon femres se vete e pjesen tjeter gjyshes, por gabon edhe e bene te kunderten.
pershendetje

illyria
20-03-04, 01:29
Hiq bre sja paske qėllu.
Gjakovalitė e kishin marrė sapunin hiq pa u marrė vesh kjo punė.

illyria
20-03-04, 01:48
Njė qikė e re i nin qikat e kojshive qė flisnin pėr seks dhe thojshin se sa
mirė dhe lezet ėshtė kur qihen,dhe kjo qika e re e naive shkon te baba i sajė dhe i thot atij se po don mu qi! Baba tmerrohet e ti jep qikės dajak
qė kjo kurr mos me harru.
Kur vjen koha e kjo qikė martohet,natėn e parė te burri,pas mardhėnjes
ky pe vet se a tė dhimti e kjo ia kthen:
-Vallahi shum ma tepėr um ka dhimt kur mka qi baba !!!*
* *
* * *

Ish martu ni djalė i ri e i paprovum nė njė katun dhe tė nesėrmen nė
sabah erdhėn kusherit dhe kojshit nė odė si ishte adet.Dhe prit e prit e
dhandrri nuk erdh der kahh ora 11.Kur hini n odė kta pi thojnė: shka u
vonove kaq shum bre bac,a deshte me ja gjet fundin a ! Dhandrri ja
ktheu:Jo bre,aty skish fund,bile bile kish pėr krejt katunin!
Kur ndėgjuan kojshit i thanė kti djalit:
-Shuj,mos t nin katuni,le t ka viq pėr mahallėn tonė !!!

stubllani
20-03-04, 17:02
ishin kane dy autobusa duke udhetuar edhe ne autobusin e pare kishte pasur njerz te menēur kurse ne autobusin ne dytė njerz budall, pas pak kėtė autobusinne parė e ndalin Policia dhe pyetja per ju eshte se ēka i kan kerku Policia atyre ne autobus e parė??????????
kush ja qillon i ka 500 Euro

valon hoti
22-03-04, 13:47
nje burr pyt nje femi si e keni emrin voglush?
djali pergjigjet si te babait,!
prap burri po babai si e ka emrin?
djali pergjigjet me falni njejt si une, hhahahah paka e vockel

BlertaB
22-03-04, 14:33
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ufffffffffffffffff kuku far muhalife more apapapapa.
Vallah nuk po me duket hiq interesant pa ofendime ok.

Kaltrina
22-03-04, 15:54
Mund te jete interesant por nuk e di pergjigjen
pershendetje

Murgesha
22-03-04, 16:04
Ju kane kerkuar te deklarohen se cilet jane me te menqurit.

segaz
22-03-04, 16:35
me i vnu njeriut patkoj nuk durohet bre shum zhurm ka me pas tungggggg

aferdita
22-03-04, 18:47
se njeriu din te mathet vet e kali jo

donjeta
22-03-04, 18:48
i kan kerku se ka ka budall ne autobus te menqurve.....hajde ma qellonja dikush se e di qe un sja kam qellu..... :)

ENI_ger
25-03-04, 20:18
une e di qka ju ka kerku plicija atyre ne autobusin e par-
e ti nuk e din qka ju ka kerku se je kan ne autobusin e dyt,e per ata po na vet qka kan keku policija.hahahahahahahahha

te pershendes
tungi

tefala tanve o njerz

ENI_ger
26-03-04, 22:12
hajt tregona ti neve pse i bajsh patkojt se na nuk e dim,se na mathum kepuca

hahahahahahahahha :D

te peshendes tungi loqki.

BlertaB
30-03-04, 13:27
Stubllani djalo hajde tregon ama zgjidhjen se kerkush nuk o ka mundet me i ra ne fije tybe.

Cool_Boy
30-03-04, 13:49
Mos i kan kerku trurin???

BlertaB
30-03-04, 14:09
hahahaha cool_boy ja ki qillu qitash mos ja kan kerku trunin qy ki stubllani vet e ka shpif ket ktu e tash nuk na tregon zgjidhjen.

Cool_Boy
30-03-04, 14:14
Blerta ne e kemi qellu ama tashti ati po ju dhimen 500 euro me naj dhane se ndoshta te shkretit i dhemb shpina tuj punu per ato para ahhaha.

Hej o njeri ato para qe i ke fol naj jep tashti mua dhe Blertes bilem nje pushim fantastik e kalojm apo Blerta kete stine pranverore....

tung

BlertaB
30-03-04, 14:40
hahah qake njo cool_boy ashtu asht tash une cool_boy ja kina qillu e tash ti stubllani hajde e jepna qato 500 euro qitu kadale. :wink: :wink:

Cool_Boy
30-03-04, 14:51
Blerta me naj dhene ato 500 euro shpejt ne nuk i marrmi apo ahahha..

Ani Blerta qfare plane keni tani kur ti marrmi ahhah??

tung

BlertaB
30-03-04, 15:00
hehe cool_boy kurrfar plane vallah nuk kam kam plane se qysh mi krye une qito provimet e shkolles se tjeter nuk kam jo??

stubllani
30-03-04, 15:34
une e hapa kete teme dhe pergjigjeja eshte kjo

kerkush nuk e ka qillu perveq ENI_ger
te tjeret krjet koki kan ne autobusine dyte d.m.th me budallt

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hah
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hah
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hah

BlertaB
31-03-04, 12:30
stubllani d.m.th edhe ti permbahesh ne at autobusin e dyt a??
hajt djalo se as ti nuk e ki dit veq ja ki fut asht muhalife e,Eni_ger ka treguar e ti, tash po thua se ashtu ka qen, tung kalofshi majr.

stubllani
31-03-04, 12:45
he he BlertaB sesht ashtu si thua por ju keni qene krjet ne autobusine dyte dhe nuk keni dite se qka i kan kerkuar policia autobusit te par e kur erdhe policia aty na lypen dokumentat e udhetimit se tjetersen skan shka lypin ata


hahahahahahahahahahahahahaha
hahahahahahahahaha
hahahahahahahahahahahahahaha
hahahahahahahaha
hahahahahahahahahahahahahahahaha

BlertaB
31-03-04, 13:12
qy qy sa mir uuuuuuuuuuuuuu po i meqem te koke ti e lumja une per ty o stubllan .

stubllani
31-03-04, 15:36
opppppppppaaaaaaaaaaaaaaa

o faleminderit faleminderit
po mos u hargjit
hahahah

me nderime STUBLLA-ni

Murgesha
31-03-04, 17:43
I ka fajet Stubllovaqa apo jo Stubllani? Duke nejt ner hije te saj je bere kaq i menqur :wink:

stubllani
31-03-04, 18:06
e Murgesha Murgesha se pari te pershendes se dyti gjeje nje fshat ne Kosove me te bukur se
STUBLLA

www.stublla.com jeni te mirseardhur

stubllani
31-03-04, 18:13
Murgesha kete emer kaq te mire qe e ke nganjeher po e keqperdorwww.stublla.com

Murgesha
31-03-04, 19:33
Eh Stubllani nuk e di se pse po e keqperdori emerin.
I mire eshte edhe Fshati Stubell, por mua me pelqen Stubllovaqa. Eshte maje e mrekullueshme. Une kam te bej me teper me Stubllen e Ulet.
Njeher, ka moti kohe jam ngjitur ne maje te Stubllovaqes, nuk mundem ta pershkruaj pamjen magjepese te pare nga aty. Pamje madheshtore qe edhe pena e piktorit eshte e veshtire ta paraqes. :lol:

stubllani
31-03-04, 19:50
Murgesha peshedetje me vjen mire qe ke vizituar fshatin tone dhe me vjen mire qe te ka pelqy shum dhe deshiroje qe ta vizitosh prap she te kenaqesh me bukurit natyrore qe i ka ky vend
pershendetje nga Stublla Martire

BlertaB
01-04-04, 14:37
opppppppppaaaaaaaaaaaaaaa

o faleminderit faleminderit
po mos u hargjit
hahahah

me nderime STUBLLA-ni


hahahah jo more nuk po hargjitna hiq qfaret ncncncncncncncnc
Kalofshi mir ju pershendes te gjithve e ne veqanti Murgeshen.
Murgesha pas gentianes si asht krejt ket jav me arTanibb princi & princesha e forumit, pas atyre dyve dojna me ju zgjedh ty e lazdranin si thua?? :roll: :roll: :P :P

stubllani
01-04-04, 15:04
opppppppppaaaaaaaaaaaaaaa

o faleminderit faleminderit
po mos u hargjit
hahahah

me nderime STUBLLA-ni


hahahah jo more nuk po hargjitna hiq qfaret ncncncncncncncnc
Kalofshi mir ju pershendes te gjithve e ne veqanti Murgeshen.
Murgesha pas gentianes si asht krejt ket jav me arTanibb princi & princesha e forumit, pas atyre dyve dojna me ju zgjedh ty e lazdranin si thua?? :roll: :roll: :P :P

BlertaB
te pershendes edhe une ty dhe te gjitha ato shoqet e tua dhe shoket e tu qe i pershendete

deshta te theme se mos rrej sot se asht dita errenave

just_for_u_babe
02-04-04, 15:01
Stubllani a vetem me nje shtos e mashtron veten a???Lehe more njeri shko meso tjer shtosa ok se vetem nje sdo te thot asgje.

stubllani
02-04-04, 16:33
hej shokit just_for_u_babe
po te shoh qe je ka pret ndonje pergjigjeje po pra nuk te pergjigjena tung tugn

valon hoti
03-04-04, 20:18
kan qen shqiptari amerikani gjermani dhe italjani i zen nata ne rrug shkojn ne nje hotel kerkojn dhoma per te fjetur bisedojn me shefin e hoteli por ne hotel kishte qen vetem nje dhom elir ne te 8 kat ato shtat katet kan qen perplot me prostitutka ai shefi bjen ne hall cilit me ja dhan dhomen thot cili mun mi kgi k.... te gjitha prostitutat q e ndodhen ne hotel e kalon naten ne dhom ja nis i pari amerikan deri ne katin e dyt mateper smundet tani i dyti gjermani edhe ai deri ne te tretin te katrin smundet ma ja nis italjani deri ne te pestin gjashtin ma teper smun i vjen radha shqiptarit kur hyn ai krejt femrat i ngin dhe ne dhomen e te tetit kat hyn ne banje e i jep grusht shkojn krejt gazetart e medjave ma te njohurave te botes me inqizu s e qka ka ba shqiptari ineteresant nje gazetar epyet i tjhot qka esht puna jote aje tranu a qka bane ashtu i prishe krejt femrat jan befasu shqiptari pergjigjet apo i shihni krejt qatio femra asnjana sma qoj tash u detyrova me i dhan grusht .ciao ju pershendes a prish krejt rinias me fjel te te njejtes gjuh seksit e mazvet tung tung nga une pershendetje mos provoni ju s e mbeteni ne rrugan se sun ja gjani fundin pi... oki tungi.

stubllani
03-04-04, 21:55
ishin kane amerikani, gjermani dhe shqiptari edhe organizojn se cili po ban shurre ma shume ja nis amerikani 17 Kg tani gjermani 21 Kg kur i vjen radha shqiptarit thote: a dini me notu se une e baj deti

Murgesha
05-04-04, 16:12
http://www.presheva.com/humor/pika_tezeza.jpg

Murgesha
05-04-04, 16:14
Ēka po shihni ketu????

http://www.presheva.com/humor/E.gif

Vetem disa vija apo shkronjen E?

anna
05-04-04, 16:16
leje sis se na trullave krejt me pikat e zeza :roll: :roll: :shock: :shock: :shock:

Murgesha
05-04-04, 16:18
Dite me pare vizitova shokun tim Dentist.
Gjate tere kohes sa ndejta nuk prajti se levderuari kopshtin e domateve qe ai kultivon. Me ftoi qe ta vizitojme se bashku dhe ja cfare domate kishte kultivuar ai. :lol: :lol: '

http://www.presheva.com/humor/tomato.jpg

Murgesha
05-04-04, 16:19
Ja tani edhe tastiera e microsoftit. :lol: :lol:

http://www.presheva.com/humor/mcirosoftkeyboard.jpg

Murgesha
05-04-04, 16:22
PC - nga njė kėnd tjetėr

MICROSOFT = Most Intelligent Customers Realize Our Software Only Fools Teenagers;

PENTIUM = Produces Erroneous Numbers Through Incorrect Understanding of Mathematics;

WWW = World Wide Wait;

BASIC = Bill's Attempt to Seize Industry Control ;

DOS = Defunct Operating System ;

PCMCIA = People Can't Memorize Computer Industry Acronyms;

MACINTOSH = Most Applications Crash; If Not, The Operating System Hangs;

ISDN = It Still Does Nothing;

RISC = Reduced Into Silly Code;

APPLE = Arrogance Produces Profit-Losing Entity;

SCSI = System Can't See It ;

COBOL = Completely Obsolete Business Oriented Language;

AMIGA = A Merely Insignificant Game Addiction;

LISP = Lots of Infuriating & Silly Parenthesis;

IBM = I Blame Microsoft;

MIPS = Meaningless Indication of Processor Speed;

DEC = Do Expect Cuts;

WINDOWS = Will Install Needless Data On Whole System;

CD-ROM = Consumer Device, Rendered Obsolete in Months;

GIRO = Garbage In Rubbish Out;

OS/2 = Obsolete Soon; Too

PnP = Plug and Pray

TONINO
05-04-04, 16:22
Ehehehe thuaj ati Dentistit qė tja lyn buzet me Labelle apo si i thonin disa (gerzhini mast) se ju kishin qa buzet

__________________________________________________ __________

Geto_21

Murgesha
05-04-04, 16:33
Mjeku ma ka lejuar nga njė gotė nė ditė alkohol.

http://www.presheva.com/humor/alkool.jpg

Vetem kete gote qe e pi cdo dite nuk mund te me mbyte. :wink:

stubllani
10-04-04, 19:55
ishin kane dy akullore ne rruge dhe njeren e kishte shkel kerri tjetra ish shkri tu kesh


hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahah

ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahaha

hahahahahahahha

Boss
18-04-04, 00:37
Shkon pederi ne pump te benzinit e merr ceven e shtin ne b...... del puntori e po i bertet ej eshte disel e ky ja kthen jo valla per mu koka super.

Boss
18-04-04, 00:52
Ju Pershendes


Ni plak e ni plake ka 80 vjet te vjeter , bisedojn ne oborr,papritmas e pyte plaka plakun o burr a me ke tradhtu naj here per keto 60 vjet martes ,plaku ja kthen po valla veq dy here edhe plaka i thot ani per 60 vjet martes dy here nuk eshte shum ta baj hallall,plaku ja kthen jo valla nuk eshte shume 60 vjet ka dy here ne jave nuk eshte shume duhesh me ma ba hallall.....

Boss
18-04-04, 00:59
Peshendetje te gjitheve

Ishin kan nja 4 djem te ri edhe kishin vendos me dal ne sokak edhe kush te kalon aty pari me ja ba ate punen,dmth sa dhembe i ka ne goje qaq here me ja ba, nejse kalojn gjith diten disa edhe te gjitheve jau bajn ,kur qe po vjen ni plake e lodhet edhe kta pe nalin edhe pi tregojn plakes se si eshte puna edhe qe duhet me ja ba ate punen ,ajo i kundershton por kta ja bajn at pune 2 here se ajo plaka i kish pas vetem dy dhembe ne goje, po qka ndodhi masanej i thojke plaka atyre djemve kqyrni pak se mdoket 3 dham i kam pase!!!!!!

Boss
18-04-04, 17:19
Ish kan nje femer amerikane miljonere dhe keshtu qe e kish pas hap lajmin kush munet me mi dhane 10 turra ja dha 1 miljon dollare .

Shkojne plot e provojne po kerkush nuk munet me ja ba dhete edhe ni shqiptar qe jetojke ne amerike skish mujt me ja ba keshtu qe ky shqiptari vendos me marr vllaun e vet prej kosove ai ish kan qoban e kshtu qe thot ai sigurisht munet.

Nejse vjen ai qobani ja ban 10 turra edhe po veshet e ky vllau i ti ja nis tu ba fjale me ate femnen anglisht e ky smerrke vesh kurgja ,tash ky qobani e vet vllaun qka po thot bre, ky ja kthen kjo po thot se ja ki ba veq 9 turra e une pi tham qe ja ki dhane 10, ky ja kthen aiiiiiiiiiiiii a per qata e ka a!!!! shly krejt se po ja nisi edhe nihere prej fillimit.................

experti
18-04-04, 17:43
nje shqiptar po mbytet ne uje,nje serb pe kqyre! aty pari po kalon nje AMERIKAN.po i thot serbit,qysh njeri po mbytet e ti pe kqyre ne kembe??serbi po i thot ,ani a ulem pra.

experti
18-04-04, 17:48
nje skelet po shkon ne embeltore,po porosite nje torte.kamarieri po e pyte,a doni tortren me shllag apo pa shllag??skeleti natyrisht pa shllag a pe sheh se po baj DIET.

experti
18-04-04, 17:51
SKELETI po shetite neper qytet,pa pritmes e pa nje makine se trasporton kufoma,bertiti.TAXI TAXI:a po me qon te shpija???

experti
18-04-04, 17:55
NJE NJERI PO SHKON CULLAK NE RESTORANT!KAMARIERI PEKQYRE I HABITUR;HEEE QKA PO MI HAP SYTE PE PYTE KAMARIERIN?KAMARIERI PAAAAJJJ PO MENDOJ KU I KENI PARATE:

experti
18-04-04, 17:58
4hajna po vjedhin!papritmas po i heton policia,hajnat filluan me hike! policia po i njekin,dikur nje polic bertiti naluni pedera! kur njani prej hajnajv tha hikni ju se mua me paskan zbulu!!!

experti
18-04-04, 18:04
nje femi po e sheh amamin e vet shtatzane,duke u lare! po pyte MIMI qka ki ne barke?mami po i thot BABAI yte ma ka fale nje bebe,femiu bertit baba,baba mamai e paska hanger beben!!!!...hihihihihihih

just_for_u_babe
18-04-04, 19:09
pergjigjuni ...

Boss
19-04-04, 14:57
Tung

Ni dite dola ne mal me pushke edhe e myta ni dhelper,e mora e pruna ne shtepi dhe fillova me e rrjepe lekuren, kur papritmas dhelpra me iku prej dore edhe iku ne mal....!!!!

sean_paul
22-04-04, 11:54
shum interesant po nuk kam qen aty kur i ka pyt dhe qka i ka pyt keshtu qe nuk e di :P pres qe ta qilloj dikush hahahha :?:

sean_paul
23-04-04, 11:12
qfar ngjyre ka pas kali i bardh i SkenderBeut

edhe tjetra


kush e shkroi MESHARIN e Gjon Buzokut

hana
23-04-04, 13:10
:o :o :o :o :o :o :o :o mos e ka pas ngjyren e zeze kali i bardh i Skenderbeut rastesisht :lol: :lol: :lol: :lol:

SABRI SEJDIU
27-04-04, 16:06
KUR TE SHE TYYYYYYYYYY

sean_paul
28-04-04, 09:35
:P a mos eshte pa hiri me e tregu regjistrimin hahhha :wink:

LORI
29-04-04, 09:46
PO TREGO O NJERI SE NUK E DINA PERSHENDETJE

Ricky_boy
29-04-04, 14:02
hahah cool maca e qon bishtin sepse i trogon unmikut se me kan dhunu shkijet

Anonymous
29-04-04, 20:46
hahah cool maca e qon bishtin sepse i trogon unmikut se me kan dhunu shkijet

:lol: no comment

AGNESA
05-05-04, 08:54
Qka te bie ndermend.....As ne enderr nuk kam menduar te bie ne shtrat me gruan tende Duhet ta besh kete...... Do ta shohesh,eshte shume ma e mire se e jotja. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 09:01
---Prej kah je ketu?---pyet me habi bukuroshja kur zgjohet nga gjumi dhe ne dhomen e saj e sheh nje djal shtathedhur dhe te zhvilluar lakuriq sikur e lind nena.------Nese hidheroheni une po shkoj?---Sonte mos shkoni, e neser do te shohim nese ka ne kete shtet ligj. :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 09:07
Dy burra dalin naten nga kafeneja te dehur tape dhe fillojn te belbezojne. ----Degjo ketu , o Beq ,asnje fjal mos trego se ku ishim sonte ----U be....... Sidomos grate nuk duhet ta dine. U be.Tregom se paku mua qe ta di une..... :D :D :D :D :D :D :D

AGNESA
05-05-04, 09:11
------Dhe ta dini,------po e kshillon mjeku,--ju po shkatrroni edhe syte nga alkoholi.--------Gaboni,mjek shum gaboni .Une kur po pi,po shoh dyfish,po me dalin para sysh dy gota , :dy njerz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 09:16
Mesuesi e pyet nxenesin.-----Prap e ke harruar librin?--Qfar do te thoshte per nje ushtar qe shkon ne luft pa arme ?-----Do te thosha se eshte oficer,pergjigjet nxenesi. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 09:19
Pa mi thuaj Toni tri fjale qe perdorin me shpesh nxenesit.---Nuk e di mesues. ....Te lumte,shume mir more noten pese.

AGNESA
05-05-04, 09:25
Njeriu duke vdekur po i thote mjekut.--------Shkruaje se kam vdek nga sida.---Pse?------Keshtu askush me nuk guxon te mi hyp gruas, e ata qe e kan bere kete deri me tash do te vdesin nga frika. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 09:30
Po i thot shoku shokut,---E kam nje lajm te keq e nje edhe ma te keq.......-----Ta degjoj nje here at edhe ma te keqin.----------Njani po NA po na e kap gruan TENDE :lol: :lol: :lol: :lol: QESHUNI PAK E MOS I LEXONI KOT SE E QESHURA TA TGJAT JETEN :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 09:35
Ky shi si me kane i porositur .Qdo gje nen dhe do ta ngjallet pas kesaj thatesie ----po i thot kojshija kojshise ....Ishalla more zot jooooooo -------Pse? QYSH PSE? Po a e din se deri tash tri gra i kam shti ne dhe???

AGNESA
05-05-04, 09:38
Po hyne quni ne dhome e po i thot nenes.--------Nane , ka ardh shitsi i mahalles me i lyp paret qe kemi marr veresie .......A ke para a te dal te luaj jasht.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 09:44
Po e qorton nana qiken. Qyqja ke mbet shtatzen ...... Po a nuk te kam mesuar te thuash "jooooo "Po i thash , nane, por kur me pyeti se a ke gje kunder.........

AGNESA
05-05-04, 09:51
Polici e ndal pijanecin ,, i cili ashiqare ishte bere tape.----Zoteri,kjo eshte rruge nje kaheshe .A nuk e keni pare shigjeten? ...Qfar shigjete bre.hik Paj nuk kam pare as indijan.. :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 09:53
MIRE SHUM JU I LEXUAT TE MIJAT PO TREGONI EDHE JU NDONJE SE NUK KA VEQ TI LEXONI E TE I KENI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 13:44
Nena e cila kishte mbetur e ve ka here ,i thot djalit te vet per te saten her ta leshoj nusen.--------Leshoje edhe kete nuse djali i jem se nuk po te del soj.Ani nane,se un kurrty qefin sta prishi po ku e ke cakun kesaj here?-...-------e pyet djali. Qiken e hazbis , e ka baben shum shpijanik qe se ka shoqin ne kete nahi , -i thot nana djalit......Oj nane , a po do te martohesh me hazbine ,a qiken e tij? ------e pyet djali. -----------Pyh..........zoti te marroft ,a vetem per vete po ki qef ti nderrosh a.....? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 13:50
Takohet nje grua me nipin e tij dhe djaloshi nuk e njeh se e ka teze.Keshtu fillon ti vardiset dhe ja fut doren nen fustan.Ateher gruaja i thote--------Qysh po ma shtin doren ashtu ,a edin se me ki teze?---------teze?me fal,nuk e kam ditur,-i thot djaloshi dhe don ta hjek doren. UN nuk te thash ta hjekesh doren po te pse e shtine ,-------i thot gruaja djaloshit. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 13:56
Nje qift donte te ndahej.Ne gjykatore para ndarjes e pyet gjykatesi gruan? Pse po ndaheni? Duhet te kete pasur diqka te burri i juaj qe ju ka pelqyer kur jeni martuar me te?----------Kishte zoteri gjykates :::::si nuk kishte, por tani nuk ka asgje te gjitha i shpenzova,---------- ia ktheu gruaja.

AGNESA
05-05-04, 14:02
Hyn nje polic me veshje civile ne nje dyqan dhe kerkon ta blej nje harmonik,ndersa shitsi ja kthen ----Nuk kemi harmonik,zoteri polic.--------Ku e di se jam polic?---e pyet polici shitesin.----------Kjo qe po e shihni ju esht radijator,---------ia ktheu shitesi.

AGNESA
05-05-04, 14:12
Po voziteshin intelektuali dhe fshatari me autobus ulur pran njeri tjetrit.Dikur katundari po e nxjerr cigaren dhe po don ta ndez .-----Aje ti normal,bre,ketu e ke gjetur ta ndezesh cigaren e ti helmosh edhe te tjeret? Fshatari e futi cigaren ne pako dhe po hesht fort i pezmatum dhe i gatshem te hakmirret. Pas nje grime her intelektuali po e nxjerr gazeten ...Ende nuk e ka hapur mir kur te kercej fshatari, ia mori gazeten dhe e beri duq.--------A je ti normal bre , ketu e ke gjetur me i hallakat mutat qe i kan ba gazetaret. A po don me e helmu popullin ata?

AGNESA
05-05-04, 14:21
Nje sekretare bisedon me shoqen e vet. Tani mu ka mbushur menja se veshjet e gjata jan ma praktike se te shkurtat Q do te thuash me kete "jan ma praktike"? Sepse kam me pak pune....... S po te kuptoj qfar lidhje kan veshjet me punen? Qe kur fillova te vesh fund te gjat , drejtori me dikton shkresa te shkurtra!?

AGNESA
05-05-04, 20:11
E ndal polici nje shofer. Dokumentet ju lutem, keni kaluar neoer driten e kuqe.----bre burr kjo nuk eshte gjeja ma e keqe, pak para e vrava gruan.--Ku ashte ajo?.-----Trupi eshte ne gepek. E revolja?-------Ketu ne kaset. POLICI MENJEHER E THERRET POLICIN KRIMINALISTIKE: Inspektoret e hapin gepekun-------i zbrazet.---------e hapin kaseten asgje. Nderkaq, shoferi u drejtohet pa sherr.---------Ja po e shihni edhe me tutje pohoj se kam kaluar ne driten e kuqe.

AGNESA
05-05-04, 20:15
Burri kthehet ne shtepi me oret e vona, i bere tape , e hapi deren e dhomesse gjumit dhe thot .. Te lutem e dashur, fillo te bertasesh, perndryshe ne terr nuk mund ta gjej shtratin. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 20:24
Ne stacionin hekurudhor zhvillohet nje bised e zjarrt , e pastaj njeri ia pret -----Po te kishim nxituar pak do te arrinim me koh trenin qe na iku .-------Tjetri e shikon dhe thot. ------Eh , po te mos kishim nxituar aq shum nuk do te prisnim aq gjat trenin tjeter :D :D :D :D

AGNESA
05-05-04, 20:27
Gruaja ime e ka memorjen me te keqe qe mun te merret me mend!-------"pse i harron te gjitha"?-----"jo ore qdo gje e mban ne mend"!

AGNESA
05-05-04, 20:30
Baba ma jep ndonje peni ta blej nje portokall.....i thot femija skotezit. "Jo , o djal po shko e shaja nenen shitesit e ai te gjun me dy"

AGNESA
05-05-04, 20:32
Gruas se re ia terheq verejtjen nje mikesh "unazen e fejeses po e mbani ne gishtin e gabueshum?"----E di jam e fejuar per njerin e gabueshum" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 20:36
Shkoni te hanen ne pun dhe takoni nje bjondin duke qeshur : Qka mendoni perse? Pasi asaj ja ka treguar dikush nje mahi te premten...... hahahhahahaah

AGNESA
05-05-04, 20:44
Nje burr kthehet ne shtepi te gruaja me nje lajm te gezuar, qe ne fund ka marr pensionin.--------E dashur u ba edhe kjo pune e mora pensionin e vjetersis! Nese do ti ulje posht pantollonat------i thot e shoqja------do ti jepnin edhe at te invaliditetit! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AGNESA
05-05-04, 20:49
Marinari e pyesin. A je i martuar? ----Po ---Sa femij i ke?------ ku ta di qe tri vjet nuk kam qen ne shtepi.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mendim
09-05-04, 11:57
http://www.albaniastar.4t.com/images/nun_flying_md_wht.gif


Murgesha . :D :D :D

mendim
09-05-04, 11:58
http://www.albaniastar.4t.com/images/bodybuilder_pullups_md_wht.gif


Cool Boy :D :D :D

Murgesha
09-05-04, 12:04
http://www.albaniastar.4t.com/images/nun_flying_md_wht.gif


Murgesha . :D :D :D


Hhahahaahahahah Bukur shume Mendim :lol: :lol:

anna
09-05-04, 12:23
http://www.albaniastar.4t.com/images/nun_flying_md_wht.gif


Murgesha . :D :D :D


Hhahahaahahahah Bukur shume Mendim :lol: :lol:


kuku mam qfare kullerke :lol: :lol:

sean_paul
09-05-04, 19:07
hej ti agnesa nuk pata kah me i lexu kejt veq brravo te koft se na ke kall kejtve e thve rekordin pershendetje per te gjith hahha seanpaul :P :wink:

sean_paul
09-05-04, 19:09
hey me falni se paskam harrue me e pershendet shum shum hanen
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Vera
11-05-04, 19:07
http://www.albaniastar.4t.com/images/nun_flying_md_wht.gif


Murgesha . :D :D :D

cool Murgesha a ashtu dukesh aaaaaaaaaaaa hgahgahgahgaahg :D

Murgesha
12-05-04, 00:07
Hhahahahahaahh Vera. Normal qe Murgeshat keshtu duken. :wink:

Barbaroza
12-05-04, 11:16
Murgesha,po me vjen keq qe duhet ta them,por,hiq s'po dukesh mire,po te mungon veq fshesa :( Jo,jo,ti je me e mire :wink:

Cool_Boy
12-05-04, 12:11
http://www.albaniastar.4t.com/images/nun_flying_md_wht.gif


Murgesha . :D :D :D


Hhahahaahahahah Bukur shume Mendim :lol: :lol:

Murgesha kurr nuk e kam mendu qe jeni kaq e bukur ahhaha..

tung

mendim
12-05-04, 13:26
Hej qysh po iu doket.[/quote]

just_for_u_babe
17-05-04, 19:28
i nderron shpejcit more njerz qka po mendoni edhe ju???

AGNESA
18-05-04, 16:47
I pershendes te gjith ata qe kan lexuar po ashtu edhe ata qe me kan pershendet juve san paul apo si ke se harrova pershendetje dhe kaloni mire vetem e qeshura ju ban mire tungi

anna
19-05-04, 16:51
http://images.google.com/images?q=tbn:-twTirEN5XMJ:www.ams.rdg.ac.uk/zoology/skidmore/cow.gif


kjo fisnike ka interes per martes
ai qe eshte i intersuar lete
lajmerohet ne email adrese
www.sherbimi_martesor.com :D

Murgesha
19-05-04, 17:04
Hhaahhhaahahhaahhahahah ANNA.
E forte ska fjale.
Te presim te interesuarit tani :lol: :lol: :lol: :lol:

Vera
19-05-04, 19:04
hahahahah anna a nuk gjete nje ma te lig per fillim a se shum cool koka valla besoj qe do te ket sukses

anna
20-05-04, 13:28
hahahahhahahah po e shoh qe paska shume te interesuar por nuk paskan guxim me shkru se hajde kullerka e mamit qashtu veq perpara :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

markopollo
25-05-04, 18:21
fatkeqesisht anna ka shume keso lope te pamartuara kosovare_shqiptare por ma mire them qe let konkurojn per viza dhe te punojne ne shtop-shtrase ne itali apo gjermani siq po i shohe shume.....he kuku per shqiptaret qe ngulen e nuk din qfare hedhurina marrin ne perendim vetem e vetem per letra..........................e ju beni shaka vajza se ashtu keshtu jeni te reja eheeeeeeeee.............. :arrow:
mos u hidherohi -------------------nuk keni pse :wink:

Murgesha
25-05-04, 18:51
fatkeqesisht anna ka shume keso lope te pamartuara kosovare_shqiptare por ma mire them qe let konkurojn per viza dhe te punojne ne shtop-shtrase ne itali apo gjermani siq po i shohe shume.....he kuku per shqiptaret qe ngulen e nuk din qfare hedhurina marrin ne perendim vetem e vetem per letra..........................e ju beni shaka vajza se ashtu keshtu jeni te reja eheeeeeeeee.............. :arrow:
mos u hidherohi -------------------nuk keni pse :wink:

Marko pollo normal qe me njerez si ti nuk hidherohemi. Se i keshmi te kesh. As ti mos u hidhero.

vushtrria
27-05-04, 20:54
valla nuk e di veq po ma merr mendja se kijameti eshte shum afer merre me mend ne zvicer lindi nje femij para nje jave ma shum sy se dhemb runa zot

AGNESA
28-05-04, 10:08
po mos u habiteni o njerz se ka qkas ka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: veq edhe nje dit kur te degjojm se u ba kijameti po ju mos u tuteni se nuk asht qudi aaaaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ju pershendes te gjitheve dhe ju uroj nje dit te mire veq vazhdoni se jeni te mrekullueshum .tung kaloni mire.

AGNESA
28-05-04, 10:18
mos kan ndonje ngjajshmeri hahahahhaahahahaha shaka ke po hajt tregona ti masi pe din more qka po pret :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ju pershendes juve kaloni mire tung

mendim
28-05-04, 11:32
hej njerz ka ndodh dicka e pabesueshm, gjeli ka ba vez :shock: :shock: po po edhe une meta keshtu kur e ndegjova kete lajm kjo ngjarje ka ndodh para 2 javesh ne nje fshat te Librazhdit,valla une spo besoj hic ne TV dolen dhe pronaret duke than se na skena pula dhe qe veza eshe me e madhe se vezet e zakonshme :?: :!:E di kete oj Hane se une jetoj ne Tirane dhe e kane dhene ne lajme.

Kalimtari
28-05-04, 17:36
Ishin pas ba garat per matjen e haletav shkojn tuj mat tan kur e mat amerikani thot 16cm kur e mat gjermani17 cm kur e mat nje shqiptar e vesin ata sa ky i thot 13 ??? ata i thojn aiiiiii kurgja njani e vet po qka 13 ky i thot po grushta se spata meter

Vera
28-05-04, 17:42
kjo nuk do ishte fare interesant qe gjeli te ben vez dhe burat te fillojn te gjejn femij hahahahahha hana

Honesty^uk.
31-05-04, 15:42
ZGJEDHJA E MISIT

- Po e shikojnė Dudi e Dudia zgjedhjen e Misit nė Televizion, kur ja Dudi foli: - Ueh, shikoje kėtė bukuroshe, Dudie, qenka si Mercedes, ndėrsa ti je si kombajn!
Disa netė mė vonė shtrihen Dudi e Dudia nė shtrat dhe Dudi don tė bėjnė dashuri, po Dudia ia kthen: Kush e ndezė kombajnin pėr atė kashtėz!

Honesty^uk.
31-05-04, 15:43
Pas zgjedhjes sė MISS-it, dy kandidate tjera e pėrgojojnė miss-in e ri.
Fitoi vetėm pėr shkak tė gjatėsisė - tha njėra. Pėr shkak tė gjatėsisė! – u cuditė tjetra.
Pėr shkak tė gjatėsisė sė puthjes, qė i dhuroi kryetarit tė jurisė.

Honesty^uk.
31-05-04, 15:45
ĒKA ĖSHTĖ PĖR T'U ĒUDITUR

Dy gra fqinje takohen nė korridor
Cka ėshtė me ju fqinjė, mos jeni e sėmurė?
Pse mendoni ashtu? Paj, qė tri ditė po shoh duke dalė doktorin nga banesa jote?
Cka ėshtė pėr t’u ēuditur? Unė qė dhjetė ditė po e shoh njė oficer duke dalė nga banesa jote dhe nuk po ju pyes mos ka pėlcitė lufta.

Honesty^uk.
31-05-04, 15:46
NJERIU I GABUAR

- Gruas sė re ia tėrheq vėrejtjen njė mikeshė:
- Unazėn e fejesės po e mbani nė gisht tė gabueshėm?
- E di, jam fejuar pėr njeriun e gabuar.

Crazy_Boy
04-06-04, 20:00
Reja dhe Vjehrra
Tirana

shume mir ahahahahhahaahhaha bravo ahhahahaha suksese
Shkon ni dite reja te t`vet dhe tu nejt po vjen burri i saj edhe pi thot bonu gati se duhet me shku n`shpi. Nusja pi thot pse qa u bo? Burri pi thot se u kall shpia dhe nana s'ka mujt me dal kshtu qe u kall edhe ajo. Reja po thot: pasha zotin e kom dite qe ka me hanger dreqi veq per qe e han t'pjekt kurr s'ma ka marr mendja :lol: :lol: :lol:

Crazy_Boy
05-06-04, 00:17
Fatos nano e run mjekrren do me than e lshon mjekrren se per arsyje se mos me ja lshu dikush tjeter mjekrren

Crazy_Boy
05-06-04, 00:34
bravo vic e mir ahhahahahaahahhahaha

Flash :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Crazy_Boy
05-06-04, 00:39
pergjegje:
4 elefanta hyn ne vetur dy per para dy per mas
veturene vozit qaj qe e ka lejen
edhe ne kafiq e din qe jan se e kan veturen ne parkplatz

Si mund ti vendosni 4 elefanta ne vetur

.................................................. ......

Cili rej tyre vozit veturen?

,................................................. ...........

Si e dini qe jane elefantat ne kafiq?

.................................................. ...............

Crazy_Boy
05-06-04, 00:46
tung rrahman per forcen mir ke ama per shpejtsin jo shoku jem qe tkallxoj qka eshte shpjetsia
SHPEJTSIA: eshte mu sjell rreth banderit domethan tu nga e e xiglu bothen ?JO JO

FORCA ESHTE NESE I FRYEN NE B.TH TE BULLIT EDHE JA DREJTON BRINJET AJO ESHTE FORCEE SHPEJTESIA ESHTE NESE PREJ KATIT TE 15 E BEN NEVOJEN E MADHE DHE QAQ SHPEJT ZBRET SA QE E SHEF BIREN E B.TH.S DUKE U MSHELURE NESE DON EDHE TJERA ME TE MIRA LAJMEROHU

Loqki
05-06-04, 18:11
qe edhe unė dashta me e PSHTJELL me aqė sa kam KAPACITET po nuk ma zini pėr tė MADHE ok

njė i burgost kishte ba 3-i vjet qė e vuajke denimi, e kohėve tė fundit sidomos nja 3-e muajt e fundite SHIKONTE sa her nė tė nė njė VENT tė NJEJT , edhe tash po e vren ROJA e burgut se i burgosuri qe 3-e muaj po shikon NĖ TĖ NJEJTIN VEND edhe po i afrohet aty afėr po e vet thot a BAN EDHE UNĖ me shikue aty edhe po i thot i burgosuri po ,nejse ma ROJTARI po shikon nja 3 minuta edhe SEN nuk pa me sy , edhe po i thot tė burgosurit sen nuk po PASHE KĖTU BRE,
tash po ja kthen i BURGOSURI po i thot unė qe 3-e MUAJ po shikoj e nuk PASH KURGJA e ti pėr 3-e minuta po don me pa DIQKA.

vushtrria
05-06-04, 18:31
ju pershendes juve edhe i kam do pytje

qka eshte preciziteti

qka eshte shtosi edhe

qka eshte vici

kalofshi mir

Vera
05-06-04, 19:32
Nje dit po i thot vjehra res se vet, lum nusja a e din naj dov? dhe reja i pergjigjet, " po nan e di" vjehra thot hajt qika jem ete nij kah e knon a t dove se qefin ma bon, reja ia fillon " kulhun vallahi e hadallahi, allahi samed te hjekt allahi krejt"

Crazy_Boy
05-06-04, 21:34
ku qendron dallimi ne mes ushtarit dhe femres?

Dallimi ne mes ushtarit dhe femres eshte se ushtari i qon durt kur te dorzohet a femra i qon kamt :roll: :roll: :roll: apo shoki

Dr. Leone
16-06-04, 20:49
Analizė botėrore qė u mbajt nga KB


Muajin e kaluar, njė analizė/studim botėrore u mbajt
nga KB. Pyetja e vetme qė u parashtrua ishte:

“Ju lutemi jepni opinionin e juaj tė sinqertė pėr
zgjidhjen e mungesės sė ushqimit nė pjesėn tjetėr tė
botės?”

Analiza ishte ēuditėrisht dėshtim i madhė sepse:

Nė Afrikė nuk dinin se ēka domethėnė fjala ‘ushqim’.
Nė Evropėn lindore nuk dinin se ēka domethėnė fjala
‘sinqeritet’.
Nė Evropėn perėndimore nuk dinin se ēka domethėnė
fjala ‘mungesė’.
Nė Kinė nuk dinin se ēka domethėnė fjala ‘opinion’.
Nė Lindjen e afėrt nuk dinin se ēka domethėnė fjala
‘zgjidhje’.
Nė Amerikėn jugore nuk dinin se ēka domethėnė fjala
‘lutem’.
Nė SHBA nuk dinin se ēka domethėnė ‘pjesa tjetėr e
botės’.

Dr. Leone

dita girl
17-06-04, 15:06
Se pari te pershendes,Dr Leone,te them te drejten kjo thenie mu duk shum interesante,dhe fatkeqesisht keto fjale jane te verteta,siq thote nje fjale popullore"i ngopuri te uriturit nuk ia din",....sepse po t'ia dinte bota do te ishte me ndryshe,.....

Dr. Leone
17-06-04, 15:18
dita girlte pershendes dhe te falenderoj per inkuadrimin ne ket tem kalofsh bukur..
Dr. Leone

Cool_Boy
23-06-04, 11:08
Pershdnetje

deshta tjav tregoj nje fore se me shkojn koxha perdore..

Kishte qene nje budall me motor sa here ka dhene shmikavas ka mendu se po hec me shpejt,nje dite i shef veteruen e policis dhe jep shmikavac se don te shtyhet me ta,ata ja leshojn udhen Pse??


Ka qene nje nejri dhe i ka pas tre djem,dhe ata nuk e respektojn etj etj,dhe aje nje dite ja ben djalit te madhe nuk po me bene hesap aje that si jo babe etj,dhe ja ben te dytit edhe ti si i madhi nuk po me bene hesap edhe aja ja nis blla blla,te tretit ja ben ti ma hiq nuk po me bene hesap aje ja kethen thot o babe nuk e di matematiken...

Pershndetje Cool_Boy

K-man
23-06-04, 15:04
stupid jokes

Gentiana
23-06-04, 16:16
U zgjova kete mengjes dhe u ndjeva shume keq, i thote nje tip nje shoku dhe vendosa te vras veten duke marre 1000 aspirina.
- Po pastaj?
- Pasi piva 2 dhe e ndjeva veten me mire

Gentiana
23-06-04, 16:18
Dua te le duhanin, por nuk di si ti t'ja bej.
E ke provuar me karamele?
Po por ato nuk ndizen!...

Cool_Boy
23-06-04, 21:31
stupid jokes

spo te pelqejkan k-man ok

K-man
23-06-04, 23:48
krejt. asnjana don't make sense. thjesht palidhje

Cool_Boy
24-06-04, 10:47
krejt. asnjana don't make sense. thjesht palidhje


Never mind what u say ok..........

mitrovicasja
24-06-04, 12:45
Pershendetje nga Mitrovica.Jam nxenese e gjimnazit te ketij qyteti dhe deshta ta hap temen me titull:Sa eshte e zhvilluar shkenca ne bote?

Cool_Boy
24-06-04, 13:05
Pershendetje nga Mitrovica.Jam nxenese e gjimnazit te ketij qyteti dhe deshta ta hap temen me titull:Sa eshte e zhvilluar shkenca ne bote?


fore e fort more njeri e keni gabuar rubriken

ali kurtolli
27-06-04, 16:00
mos u hamendeni do ju tregoj pasi te pergjigjeni ju njehere.......ju pershendes

vushtrria
27-06-04, 16:52
ali une po them keshtu shoki dallimi ne mes te kepucave dhe nje lisi eshte se ne lis rrin majmunat kurse ne kepuc rrini ju ali ahahhhhhhhahahaahah pa idhnime ali

vushtrria
27-06-04, 17:01
edhe une nje pytje ali cili eshte dallimi ne mes cigres dhe qerres se kuajve

ali kurtolli
27-06-04, 17:18
nuk e di haaaaaahahahhaaaaa

vushtrria
27-06-04, 17:57
ahahaahahaahah ali qerren e ngrehin dy kuaj kurse cigaren vetem nje kali..........ahahhhhhhhaahah

lazdrani
30-06-04, 19:56
ali une po them keshtu shoki dallimi ne mes te kepucave dhe nje lisi eshte se ne lis rrin majmunat kurse ne kepuc rrini ju ali ahahhhhhhhahahaahah pa idhnime alihahahahhaha dihet bre se Vushtrria dhe Mitrovicalite kane nejet shume ne Kafe :wink:

Honesty^uk.
03-07-04, 17:16
Dua te le duhanin, por nuk di si ti t'ja bej.
E ke provuar me karamele?
Po por ato nuk ndizen!...


Genta shko tek rubrika shendeti dhe aty gjen disa udhezime qe te ndihmojn ne lenien e duhanit.

rusha
03-07-04, 19:29
Ju Pershendes


Ni plak e ni plake ka 80 vjet te vjeter , bisedojn ne oborr,papritmas e pyte plaka plakun o burr a me ke tradhtu naj here per keto 60 vjet martes ,plaku ja kthen po valla veq dy here edhe plaka i thot ani per 60 vjet martes dy here nuk eshte shum ta baj hallall,plaku ja kthen jo valla nuk eshte shume 60 vjet ka dy here ne jave nuk eshte shume duhesh me ma ba hallall.....

Loloku
04-07-04, 11:21
Dua te le duhanin, por nuk di si ti t'ja bej.
E ke provuar me karamele?
Po por ato nuk ndizen!...


Nuk ėshtė problem ta lėsh cigaren a!
Unė e kam lėnė 30 herė deri mė tash!

Honesty^uk.
05-07-04, 22:09
Nje kaubojs ndaloi para nje bari, lidhi kalin dhe hyri brenda per te shuar etjen me nje bire. Pasi mbaroi biren doli jashte per te vazhduar rrugen por per cudi pa se kali i tij ishte zhdukur. I terbuar u kthye ne bar nxori pistoleten qelloi ne ajer dhe ju tha klienteve qe ndodheshin brenda: kush nga ju me ka vjedhur kalin. Neqoftese pasi une te pij nje bire tjeter kali nuk gjendet une do ta bej sic e bera ne Teksas.
Te shqetesuar klientet dhe kamarieret dolen jashte dhe filluan te kerkonin dhe me ne fund e gjeten kalin dhe u kthen te lehtesuar.
Kaubojsi pasi piu biren i hipi kalit dhe kur sa po nisej degjoi nje nga kamarieret qe ti thoshte: Na e thuaj cfare bere ne Teksas?.
Kaubojsi duke ikur thote: U ktheva ne kembe ne shtepi.

Loloku
05-07-04, 22:35
Kur kthehet njėri papritur tek shtė pia, e gjen gruan me frajer nė krevat.
U nxeh fort dhe deshi tė vriste gruan.
Frajeri i foli me tė mirė: nėse e vret gruan ti shkon nė burg dhe unė prapė do gjej njė tjetė, po eja e pijmė njė kafe bashkė dhe qetėsohu!
U pajtua i shkreti dhe pasi u qetėsua, iku nė pnė tė vet!
Njė ditė tjetėr prapė i zuri nė kravat dhe tash deshi tė vriste frajerin.
Prapė frajeri e mori me tė mirė duke i shpjeguar se po ta vrishte atė ai do tė shkonte nė burg dhe gruaja prapė do tė gjente njė frajer tjetėr dhe e ftoi prapė pėr kafe!
Herėn e tretė kur i zuri deshi tė vriste veten dhe prapė e ftuan pėr njė kafe dhe qetėsi sepse nuk do tė fitonte gjė nėse vdiste sepse ata prapė do tė bėnin sex bashkė bile edhe mė tė lirė.
Kur i zuri herėn e katėrt shkoi te mjeku.
I shpjegoi gjithė historinė mjekut, por mjeku ia priti: e ēfarė mund tė tė ndihmoj unė nė kėtė rast?
Jo, tha i shkreti, asgjė, por mos mė bėjnė dėm gjithė ato kafe qė po detyrohem t'i pi!
Qeshi de pak, se pėrnjėmend a kanė a!

Honesty^uk.
08-07-04, 12:38
Dy te dhashuruar po bisedoni
dh djali e pyet te dashuren e vet

Pyetja:
Kur vdes dashurija mes dy tė dashuruarve?
Pėrgjegja :
Kur martohen, me ka thene nena!!!

platori
08-07-04, 16:18
pse miu nuk e han pasulin?---pergjegjia---se pordh e pastaj e heton macja

lazdrani
12-07-04, 12:56
Alkooli

Zoteri a e dini ju se ne shqiperi vdesin nga 10000 persona nga konsumimi i shpeshte i alkoolit???
-Uhaaaa,me ndine mua shume.Une jam prej Kosoves. :wink:


Profesioni

Djali i babit,tregome cfare deshirone te behesh kur te rritesh?-e pyet babi djalin.
Hmmm...kam menduar mire dhe kam vendose ose te behem xhamlares ose gjinekolog.
-Po c'kane keto te dyjat mes vete?
-As qe me intereson cfare lidhje kane.Me rendesi eshte qe te shohe femra lakuriq! :D

lazdrani
12-07-04, 13:02
Cmimi i marteses

Lazdrani po e pyet Babin e vet se sa te ka kushtuar martesa me mamin?
S'e di locka e babit ende jam duke paguat! :lol: :lol: :lol: :wink:

Mos ta nien

RRushi dhe Lazdrani ngopen me premtimet e qeverise dhe merren vesh qe te vendosin bomba brenda ne Parlament.
I marrin bombat,i rregullojne dhe i fusin ne nje valixhe.Rruges Lazdrani po e pyet RRushin

Lazdrani:"E cka nese bombat eksplodojne tash?"
RRushi:"Hajt ore,mos ta nine se e kam edhe nje ne gepek!" :wink:

Dilaver
16-07-04, 23:03
Kish pas dal njė fshatar me shit dru nė qytet me gomar.

Kur shkon nė treg aty gomari e shef njė gomaric dhe i rritet ai haleti e njerėzit kalimtarė tė rastit e shiqojnė me habi, derisa kalon edhe polici.

Afrohet polici e i thot pronarit ose ulja ose paguan gjobė dhe tė bėj mė butė shpinden se barkun.

Ky fshatari i ngrat bie nė hall, si tja bėj!

Nė fund i bie ndermend njė veprim qe ndoshta mund tė ketė sukses!

I afrohet gomarit dhe i peshperit diq nė vesh, dhe atij gomarit i ulet.

Ky polici si tė gjith policėt mė, e pyetse qka i the nė vesh gomarit!

Fashatari i pergjigjet nuk tė them dot se me qellon me atė kerrbaq qe ke mbrapa (shufėr gome)

Polici i premton se nuk do ti bėj asgjė vetėm qe t'i tregon se qka i tha nė vesh gomarit.

Nė fund fshatari vendos me i tregu policit se qfar i tha gomarit.

Fshatari i thot se goamrit i thash shtine mbrenda se ta han Polici e gomari prej frike....

E nė realitet fshatari e kafshon nė vesh gomarin.

ShEjToNkA
17-07-04, 01:28
aiii qa e kisha tregu ni barcolet ,po kta keshin me mu se nuk ju duket interesant e tani mė vjen inati se kta ishin kogja mendje tė mdhenjė e tani thojnė kjo farė katunare send spo dikaaaaaaa ma mirė vlla spo flas hiq qyyyyyyyyyyyy...........

fadil
17-07-04, 18:05
deri sa nje polic po dilte ne detyr te dera e Stacionin e shefe nje njeri duke urinu (pshurr) dhe i afrohet Polici dhe i thote qka je duke bere ketu a e din se ky eshte Stacion Policie ?ai personi i pergjigjet thote po e dije, ateher Polici i thote duhet me ta shkru ni denim, Ky personi qe ishte duke urinuar i thote Policit qy bre edhe nje magar po urinon si une perpara stacionit pse spo e denon pra edhe ate?

Polici i Thote ne rregull pra po te liroj edhe ty per magar.

Cool_Boy
17-07-04, 20:36
deri sa nje polic po dilte ne detyr te dera e Stacionin e shefe nje njeri duke urinu (pshurr) dhe i afrohet Polici dhe i thote qka je duke bere ketu a e din se ky eshte Stacion Policie ?ai personi i pergjigjet thote po e dije, ateher Polici i thote duhet me ta shkru ni denim, Ky personi qe ishte duke urinuar i thote Policit qy bre edhe nje magar po urinon si une perpara stacionit pse spo e denon pra edhe ate?

Polici i Thote ne rregull pra po te liroj edhe ty per magar.


Fadil shyqyr qe po dishe me na tregu fore se me politik na mbyte krejt hahaah

TONINO
18-07-04, 19:08
aiii qa e kisha tregu ni barcolet ,po kta keshin me mu se nuk ju duket interesant e tani mė vjen inati se kta ishin kogja mendje tė mdhenjė e tani thojnė kjo farė katunare send spo dikaaaaaaa ma mirė vlla spo flas hiq qyyyyyyyyyyyy...........
SHEJTANKA, HAHAHA ME KE SHTI TĖ QESHEM, NUK KE FAJ, SE NĖ QFAR MENYRE I KAN SHKRUAR SHTOSAT AS QĖ MĖ SHTIN TĖ QESHI. NUK TREGOHET NJĖ SHTOS, APO VIC A BARCOLET NĖ MENYR LETRARE SE NUK ĖSHTĖ FARE HUMORISTIK, NJĖ BARCOLET TREGOHET NĖ NJĖ MENYR SA MAT THJESHT. BAYYY """ MURGESHA"""
________________________________

Geto_21

besimi
21-07-04, 23:13
shiku kon polici kur hyn ne wc,dhe kend e takon mbrenda???

Barbaroza
22-07-04, 18:13
shiku kon polici kur hyn ne wc,dhe kend e takon mbrenda???

E takon kolegun ne siklet :lol: :lol:

http://cosgan.de/images/midi/ekelig/028.gif

Gjermani_futbollist
23-07-04, 12:31
hahha??

e paska taku po nuk po ja qelka deren bre hiq :(

tung :lol:

turisti
26-07-04, 01:58
Ne pasqyre dhe e sheh vehtin...ha,ha,ha,ha,... :wink:

turisti
26-07-04, 02:14
Barbarozes-ka marr dozen e madhe te ..... :wink: