PDA

View Full Version : Femrat ne net!


Amina
12-03-07, 22:03
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.

turisti
12-03-07, 22:14
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.

Pershendetje per temen e nderuar.

Fakt qe kjo teme mundet te diskutohet nga shume kendeve siq mundet dhe nga shume kendeve te kuptohet.... Njerzit hyjne me interesat e ndryeshem ketu,prej atyre te - kalimit te kohes- e deri tek - " kurvat e internetit ".

Mashkujt,ēofshin te martuar apo jo,dojne shume te bisedojne me femrat e huaja,a nese dikush bisedon me te tyre - shashtrrisen,hahahahahahahahahahaahahahahahah, duke harruar se edhe vet shumehere i perngajne -" kurvave mashkullore "- ( vetia karakteristike per mashkuj)...
Sa i perket " horizontit te madh te menduari dhe analizimesh ",secili lufton sa e ka kaēikun,mirepo veshtire dhe kunder deshirave te veta.....

TURISTI.

Amina
12-03-07, 22:24
Pershendetje per temen e nderuar.

Fakt qe kjo teme mundet te diskutohet nga shume kendeve siq mundet dhe nga shume kendeve te kuptohet.... Njerzit hyjne me interesat e ndryeshem ketu,prej atyre te - kalimit te kohes- e deri tek - " kurvat e internetit ".

Mashkujt,ēofshin te martuar apo jo,dojne shume te bisedojne me femrat e huaja,a nese dikush bisedon me te tyre - shashtrrisen,hahahahahahahahahahaahahahahahah, duke harruar se edhe vet shumehere i perngajne -" kurvave mashkullore "- ( vetia karakteristike per mashkuj)...
Sa i perket " horizontit te madh te menduari dhe analizimesh ",secili lufton sa e ka kaēikun,mirepo veshtire dhe kunder deshirave te veta.....

TURISTI.

E pikerishte per ata, edhe pse interneti tani eshte bere pjese e jetes tone, e qe na ka bere te kemi kontakt e te bisedojm me njerez te karakterit te ndryshem.
Eshte gati me se normale, te kesh ne shtepi, apo ne qytet.
Po ofendimi eshte i madh, se ne e dim te gjtihe qka do te thot "kurv" edhe gati se po me duket e pamundshme permes internetit bre!

turisti
12-03-07, 22:30
E pikerishte per ata, edhe pse interneti tani eshte bere pjese e jetes tone, e qe na ka bere te kemi kontakt e te bisedojm me njerez te karakterit te ndryshem.
Eshte gati me se normale, te kesh ne shtepi, apo ne qytet.
Po ofendimi eshte i madh, se ne e dim te gjtihe qka do te thot "kurv" edhe gati se po me duket e pamundshme permes internetit bre!

Po,ofendimi fakt qe eshte i madh,por sa eshte ofendimi me i madh ,ajo tregon se qai person eshte mė i cekėt nė kokė....:biggrin: :biggrin:

kroni
12-03-07, 22:41
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit. amina te pershendes .pa femra as bota nuk esht interesant e lere ma forumi,une personalisht nuk mendoj ashtu.

Giovanni
12-03-07, 23:36
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.


E nderuara Amina,
Lexova postimin tend dhe eshte shume interesant.
Tjetren here kur te shkosh tek aj i afermi i yte pyte se me qfar qellimesh hin ne net aj......edhe pse jam shume i sigurt se aj hin par ato pune dhe jo te tjeret edhe uni hy ne MSN ne Chat dhe ne shume vende te tjera por hy thjesht per shoqeri te reja dhe humbje kohe andaj mos u ndini keq nesi hini ne MSN aapo Chat sepse nuk ka asgje te keqe.

Thuaj ati te afermit tend le te kerkon mend se nuk paska.

Me respekt Giovanni.

ninnela
12-03-07, 23:44
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.


Amina motrushe te pergezoj per temen

E sa i perkte asaj qe ai '' I AFERMI YT'' na paska njollosur me nje terme te tille qe me vie te vjelli e lere me ta shkruaj me vjen shume keq ,flas personalisht per veten time ,se une ketu thjesht hy per te kriju miqesi dhe asgje me shume dhe per te kaluar kohen e lire

Fundja secili e ka mendimin e vet dhe mund te thote e te flas aq sa ka aftesi dhe njohuri nga bota virtuale me kete e trego njehrit edhe koeficientin e tij te intelegjences se ciles shkale i takon ai .

Pilati
13-03-07, 02:39
Nuk hyj ne internet per te biseduar me femra e as qe i konsideroj femrat e netit si "kurva". Ai kusheriri yt qenka edhe vet "kurvar" qe mendon ashtu. Por mos harro se ka edhe plot femra qe perdorin internetin per te mikluar sedrat e tyre te semura. Natyrisht se ai kusheriri yt ka mundur qe te gjej edhe aso femra qe harrojne se kan burr e femije, nder e ftyre dhe flasin edhe per dashuri e besa jan te gatshme edhe te zbulojn lakuriqesi nepermjet te kamerave.
Bjen nje femer e lige e gishti drejtohet edhe te ato te ndershmet qe netin e perdorin per te krijuar miqesi e shoqeri te reja.

Shtroj nje pyetje per te gjitha femrat e ketij forumi.
Sa jeni te gatshme qe nepermjet netit te ofroni at pjesen me te mire e me te ndershme qe ju posedoni?

Sa jeni te gatshme qe "kusherive" te shumt ne internet tju jepni shkas qe te ju quajne "kurva"?

Ju lutem pa pretendime te pahijshme ne pyetjet e mia?

Arb
13-03-07, 07:02
I paska shti krejt ni thes. Prej qefit e ka pas...

cuteboy16
13-03-07, 09:37
hehe "I AFERMI YT" QENKA IDOT total nuk mundesh te thuash qekrejt meshkujt i trajtojn vajzat ne at menyr edhe nuk esht e vertet qe vajzat hyn ne net per ndonje qellim te keq ato thjesht hyn ne net te argetohen si ne meshkujt .. KU PO JETONI JU ????????? ende i kqyrei te drejtat mes meshkujve e femrave meshkujt femrat jan = po nese e lexon ket qe e kam shenuar nese mundem me jep msn e te"AFERMIT TENDE" MENDIMI IM QE KY FROM CUTEBOY16

Amina
13-03-07, 10:03
[/color]

Po,ofendimi fakt qe eshte i madh,por sa eshte ofendimi me i madh ,ajo tregon se qai person eshte mė i cekėt nė kokė....:biggrin: :biggrin:

E qka do te thote kjo??

Amina
13-03-07, 10:04
I paska shti krejt ni thes. Prej qefit e ka pas...

hahahahahahhahaa, Arb edhe ti vule i jep gjdo gjeje hahahhaahahhahaa

Amina
13-03-07, 10:09
Amina motrushe te pergezoj per temen

E sa i perkte asaj qe ai '' I AFERMI YT'' na paska njollosur me nje terme te tille qe me vie te vjelli e lere me ta shkruaj me vjen shume keq ,flas personalisht per veten time ,se une ketu thjesht hy per te kriju miqesi dhe asgje me shume dhe per te kaluar kohen e lire

Fundja secili e ka mendimin e vet dhe mund te thote e te flas aq sa ka aftesi dhe njohuri nga bota virtuale me kete e trego njehrit edhe koeficientin e tij te intelegjences se ciles shkale i takon ai .

ninela, eshte ne at moment si e kam ndi veten e qe nuk me ka len rehat edhe pse e di veten se si jam e nuk ka nevoje ti jap shpjegime askujt.
Veq ke plotesisht te drejt.

turisti
13-03-07, 10:53
E qka do te thote kjo??

Kjo ka tė beje me :biggrin: nivelin e lumejve :biggrin: te dionisė ........

Amina
13-03-07, 11:08
Kjo ka tė beje me :biggrin: nivelin e lumejve :biggrin: te dionisė ........

Mo bre turist me rrotulla , veq shkurt e shqip a, vertete.

turisti
13-03-07, 11:13
Mo bre turist me rrotulla , veq shkurt e shqip a, vertete.

Po,ai i afermi i yti,e din forte mire se " kurvat e internetit " eshte vetem MLLEFI I TIJ,sepse ne perendim fjale KURVE nik e ka ate tingellim si tek ne,ndoshta sepse kjo dukuri neu ka qene e perhapur me heret,por mashkujt si te nervozohen,po ngjiten per " KETE FJALE SHPETIMTARE ",thuaj se vetem kjo fjale egziston ne fjalorin e tyre......:biggrin:

Amina
13-03-07, 11:19
Po,ai i afermi i yti,e din forte mire se " kurvat e internetit " eshte vetem MLLEFI I TIJ,sepse ne perendim fjale KURVE nik e ka ate tingellim si tek ne,ndoshta sepse kjo dukuri neu ka qene e perhapur me heret,por mashkujt si te nervozohen,po ngjiten per " KETE FJALE SHPETIMTARE ",thuaj se vetem kjo fjale egziston ne fjalorin e tyre......:biggrin:

Po ndoshta, po duhet pak te logjikoj, ta kontrolloj veten, e ta dij qka flet, nuk eshte qe une e “ndjeva veten te ofenduar, se tek e fundit mu asgje nuk me beri, po veq mos te jet aq pa respekt, e them ne kete rast.

Preshevar
13-03-07, 12:37
Ka than kurva prej mene madhes.. kishe mu s'ma nin... i njoh disa tipa kshtu..

Po e din se si thojn ? i keshmi te kesh... Ky, i afermi i yti qenka kurvan at here mbasi paska fol me kurva siq i quan ai...

Interneti eshte per njerz... tani aty a ka kurva.. a njerzi t'mir, kjo krejt m'varet se si je dhe me kon deshiron me bisedu.

ndoshta eshte ende adoleshent aj qun qe ka dhan ksi far paragjykimesh,,,, apo ndoshta eshte e vėrtet.. KA FOL ME KURVA :biggrin: (HAJGARE)

LABI
13-03-07, 17:47
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.
Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah
Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?
E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.

Kjo ka te beje me shume me funksionimin e nje kulture ne nje kontekst kulturore ne pergjithesi ... se si te dy sekset i atribuojne njeri tjetrit ... fjalet qe reflektojne, bartin pozitivitet apo negativitet ne vete.

Stigma apo njollosje dhe etiketimi ne keso lloj forme (ne baza gjinie dhe seksi) plaget (burimin) e ka te hershem ... dhe si sherimi i ketyre plageve po ashtu kerkon nje perkushtim (sherim) te gjate per tu eliminuar keto forma te stereotipeve .

Nese ndalemi dhe analizojm se cilat jane fjalet me te cilat u atribuohen gjinit ndermjet vetiii ... ne situata dhe rethana te pa kendshme ... do te vrenim me nje here nje gjee!!!

Femrat per sjelljet dhe nderveprimet e pakendshme te mashkujve ... atyre ju atribuojne - mveshin cilesi ... si IDIOT - i POSHTER , KATIL... etj

Psh: nje MESUES - qe nuk sillet mire me nxenesit e vet.... ati do t'i visheshin cilesit e ... te POSHTERIT , IDIOTIT..
ndersa nje MESUESE - qe nuk sillet mire me nxenesit e vet... asaj do t'i visheshin cilesit e te QEMENDURES... KUQKES .. etj !!

Ndersa tek raporti i kundert ...

Mashkukjt per sjelljet dhe nderveprimet e pakendshme te femrave ... atyre do ju atribuojne - mveshin cilesi te KUQKES, KURVES. TE QMENDURES ...

NE KETE KONTEKST KULTUROR, KY RAPORT I TE KOMUNIKUARIT- NE SITUATA TE PAKENDSHME -- >> Kjo forme e te komunikuarit frytet e tilla i ka te trasheguara qysh heret >>>>> nga rrenjet e hershme te shoqerise patriarkale klasike .

dhe ne kete kontekst te komunikuari ... mashkullit apo femres nuk ju perzihen keto cilesi te atribuara ... pasi qe ky kontekst kulturore .... mashkullin nuk e shef kurr si KURVAN.....
Kjo cilesi ju atribuohet vetem FEMRAVE... femrat behen "kurva" ,ndersa mashkujt jo !!!

Femrat cilesohen te "qmendura" ...ndersa mashkujt jo !!!


KJO ESHTE NJE MBETURINE E SHOQERIVE PATRIARKALE QE BARTET BREZE PAS BREZI NGA NJE BREZ TEK TJETRIII.... NE MENYRE TE PAVETEDIJSHME - APO TE VETEDIJSHME...

PER STATUSIN E JUAJ SOCIAL DHE FATIN E JUAJ QE JU TAKON NE SHOQERI - DUHET Te MUNDOHENI- TE NDERTONI VETE .... E JO T'UA SERVOJNE TE TJERET (mashkujt ) ...

RiannA
13-03-07, 18:08
aaaaaaaaiiiiiiiiii po ta nin qka ka than aj i afermi...

Une mendoj se ma mir qe rrin qetu ne Internet femrat se sa me dal e mu rrugav nat e dit neper disko e sene vene!

Dalmatini
13-03-07, 21:10
Po ndoshta, po duhet pak te logjikoj, ta kontrolloj veten, e ta dij qka flet, nuk eshte qe une e “ndjeva veten te ofenduar, se tek e fundit mu asgje nuk me beri, po veq mos te jet aq pa respekt, e them ne kete rast.
Amina hanem ai i'afermi' i 'juaj' ai te ka fyer ty dhe veten ... ndersa ti e fyen ate duke hapur nje teme te tille per debat e njekohesisht 'fyhen' nje numer i madh femrash shqiptare duke i gjykuar nga kendi i patetizmit primitiv-mesjetar.

dr1ta
13-03-07, 21:32
Vet kurvari thot ashtu :biggrin:

selvija
13-03-07, 22:46
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.Me keqardhe po te them Amina ti per kete tem qe ke hapur..por sikurish don te analizosh se qka...Por ai KUSHERIRI yt qenka manjak i klaes se pare si mundet te thot ato fjal per motra shoqe per gjinin femrore a'pse vetm qe jeni nje gjini e kundert a per qfar arsye ai i qun KURVA interentit ndoshta ka has edhe me te ndershm po ai me fajl te vet i perfshin te gjitha...beso se kur shifa kete tem diqka shum posht u ndiva pse mashkujt kan ate mendim ndaj femrave...por edhe ne jemi gjallres mish dhe qak si ata..mosni ju lutem mos keqkuptoni edhe pse hyjm ne net hyjm per arsye te ndryshme dikush me te afrmit dikush menyr shoqrore..por kjo e mbetur deri sa me do ekzistoj a do fshihet ndonje her smundja shekullore.....por edhe ne kete forum ka asi sa kam verjtur kohve te fundit mundohn njeri tjetrin ta mposhtin e vet te jesin koke larte...vet qeshin shkruajn kur ti pilqen per vete ..e nese dikush tjetr shkRun me diken AI..AOJ shifen postimet e tyre..por koj rrjedh nga zhelozija shqiptare..mjafte me me keto te mbetura shkoni perpara dhe shkrine akullin se boll kemi mbet me kembe te ngrime ka ardhur koha te lulzojm te gjith..

E KUSHERIRI YT AMINA ISHALLA SHPETON NGA KURVAT..se keq i paska punet ai

Amina
14-03-07, 00:48
Kjo ka te beje me shume me funksionimin e nje kulture ne nje kontekst kulturore ne pergjithesi ... se si te dy sekset i atribuojne njeri tjetrit ... fjalet qe reflektojne, bartin pozitivitet apo negativitet ne vete.

Stigma apo njollosje dhe etiketimi ne keso lloj forme (ne baza gjinie dhe seksi) plaget (burimin) e ka te hershem ... dhe si sherimi i ketyre plageve po ashtu kerkon nje perkushtim (sherim) te gjate per tu eliminuar keto forma te stereotipeve .

Nese ndalemi dhe analizojm se cilat jane fjalet me te cilat u atribuohen gjinit ndermjet vetiii ... ne situata dhe rethana te pa kendshme ... do te vrenim me nje here nje gjee!!!

Femrat per sjelljet dhe nderveprimet e pakendshme te mashkujve ... atyre ju atribuojne - mveshin cilesi ... si IDIOT - i POSHTER , KATIL... etj

Psh: nje MESUES - qe nuk sillet mire me nxenesit e vet.... ati do t'i visheshin cilesit e ... te POSHTERIT , IDIOTIT..
ndersa nje MESUESE - qe nuk sillet mire me nxenesit e vet... asaj do t'i visheshin cilesit e te QEMENDURES... KUQKES .. etj !!

Ndersa tek raporti i kundert ...

Mashkukjt per sjelljet dhe nderveprimet e pakendshme te femrave ... atyre do ju atribuojne - mveshin cilesi te KUQKES, KURVES. TE QMENDURES ...

NE KETE KONTEKST KULTUROR, KY RAPORT I TE KOMUNIKUARIT- NE SITUATA TE PAKENDSHME -- >> Kjo forme e te komunikuarit frytet e tilla i ka te trasheguara qysh heret >>>>> nga rrenjet e hershme te shoqerise patriarkale klasike .

dhe ne kete kontekst te komunikuari ... mashkullit apo femres nuk ju perzihen keto cilesi te atribuara ... pasi qe ky kontekst kulturore .... mashkullin nuk e shef kurr si KURVAN.....
Kjo cilesi ju atribuohet vetem FEMRAVE... femrat behen "kurva" ,ndersa mashkujt jo !!!

Femrat cilesohen te "qmendura" ...ndersa mashkujt jo !!!


KJO ESHTE NJE MBETURINE E SHOQERIVE PATRIARKALE QE BARTET BREZE PAS BREZI NGA NJE BREZ TEK TJETRIII.... NE MENYRE TE PAVETEDIJSHME - APO TE VETEDIJSHME...

PER STATUSIN E JUAJ SOCIAL DHE FATIN E JUAJ QE JU TAKON NE SHOQERI - DUHET Te MUNDOHENI- TE NDERTONI VETE .... E JO T'UA SERVOJNE TE TJERET (mashkujt ) ...

I nderuari LABI, kjo eshte njera nder shpjegimet me te arsyeshme qe mund te paramendosh.
Te falenderoj, jo vetem per mendimin, por edhe per spjegimin ne menyre "shkencore" apo "psikologjike"!
E keshtu qe une nuk kam shume nevoje te merakosem per statusin tim social ne kete shoqeri te netit heheheh

Amina
14-03-07, 00:49
Vet kurvari thot ashtu :biggrin:

hahahahhahahaa, eh ai lyp rreh e me ba llam hahahaha

Amina
14-03-07, 00:53
Me keqardhe po te them Amina ti per kete tem qe ke hapur..por sikurish don te analizosh se qka...Por ai KUSHERIRI yt qenka manjak i klaes se pare si mundet te thot ato fjal per motra shoqe per gjinin femrore a'pse vetm qe jeni nje gjini e kundert a per qfar arsye ai i qun KURVA interentit ndoshta ka has edhe me te ndershm po ai me fajl te vet i perfshin te gjitha...beso se kur shifa kete tem diqka shum posht u ndiva pse mashkujt kan ate mendim ndaj femrave...por edhe ne jemi gjallres mish dhe qak si ata..mosni ju lutem mos keqkuptoni edhe pse hyjm ne net hyjm per arsye te ndryshme dikush me te afrmit dikush menyr shoqrore..por kjo e mbetur deri sa me do ekzistoj a do fshihet ndonje her smundja shekullore.....por edhe ne kete forum ka asi sa kam verjtur kohve te fundit mundohn njeri tjetrin ta mposhtin e vet te jesin koke larte...vet qeshin shkruajn kur ti pilqen per vete ..e nese dikush tjetr shkRun me diken AI..AOJ shifen postimet e tyre..por koj rrjedh nga zhelozija shqiptare..mjafte me me keto te mbetura shkoni perpara dhe shkrine akullin se boll kemi mbet me kembe te ngrime ka ardhur koha te lulzojm te gjith..

E KUSHERIRI YT AMINA ISHALLA SHPETON NGA KURVAT..se keq i paska punet ai

Selvija, motrushe me vjen keq te bej te ndihesh ashtu si jam ndi une ne at moment.
Po qka ti bejme, duhet te ballafaqohemi me "demonet" e vetvetes heheheh

Eh ai hahahahaha,pa ato nuk munet hiq hahahahahhaa

Amina
14-03-07, 00:55
Amina hanem ai i'afermi' i 'juaj' ai te ka fyer ty dhe veten ... ndersa ti e fyen ate duke hapur nje teme te tille per debat e njekohesisht 'fyhen' nje numer i madh femrash shqiptare duke i gjykuar nga kendi i patetizmit primitiv-mesjetar.


Dalmatini, patetizmin primitiv-mesjetar e djegshin si "shtrigat" e kesaj epoke.

Dalmatini
14-03-07, 13:58
Dalmatini, patetizmin primitiv-mesjetar e djegshin si "shtrigat" e kesaj epoke.

Amina-Hanem ai i aferti i jauj duhet te digjet ashtu si 'shtrigat' dhe dy kush ishin 'shtrigat' e kesaj epoke?

uck_aksh
14-03-07, 16:05
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.

Amina moter nuk ka mal pa ujk edhe ka asi njerz qe ti bisedon si mik e ai te konsideron si ka then qaj i afermi yt e nuk duhet me marr shum per te keq se ti e njef ma mir se ne se qfar njeriu esht
me respekt nga vllau i juaj uck_aksh
%%% jeto jeten tende mos ndegjo qka thejn te tjeret%%%

Amina
14-03-07, 23:07
Amina moter nuk ka mal pa ujk edhe ka asi njerz qe ti bisedon si mik e ai te konsideron si ka then qaj i afermi yt e nuk duhet me marr shum per te keq se ti e njef ma mir se ne se qfar njeriu esht
me respekt nga vllau i juaj uck_aksh
%%% jeto jeten tende mos ndegjo qka thejn te tjeret%%%

uck_aksh faleminderit per mendimin tend.
Po mua nuk me intereson per te afermin tim, se qfar karakteri apo personaliteti ka!
Veq,sa eshte e vertete qfar ai ka thene.

Murgesha
14-03-07, 23:35
Amina me keqardhje mė duhet me tė thėnė se si kushėriri yt ka edhe plot tė tjerė qė mendojnė ashtu. Bile kemi edhe nė forumin tonė, :biggrin:

turisti
14-03-07, 23:48
Po ndoshta, po duhet pak te logjikoj, ta kontrolloj veten, e ta dij qka flet, nuk eshte qe une e “ndjeva veten te ofenduar, se tek e fundit mu asgje nuk me beri, po veq mos te jet aq pa respekt, e them ne kete rast.

Qat kusheririn tende duhet urgjentisht me dergue tek :biggrin: - budallaqet- :biggrin: ,ta masin :biggrin: donijen e tij :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahaha hahahahahahaha.

Amina
15-03-07, 00:16
Amina me keqardhje mė duhet me tė thėnė se si kushėriri yt ka edhe plot tė tjerė qė mendojnė ashtu. Bile kemi edhe nė forumin tonė, :biggrin:

Po po, do te isha edhe shume naive , mos me mendu,qe nuk mendojn ashtu:frown:

Amina
15-03-07, 00:40
Qat kusheririn tende duhet urgjentisht me dergue tek :biggrin: - budallaqet- :biggrin: ,ta masin :biggrin: donijen e tij :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahaha hahahahahahaha.

hahahahahahahahaahhaah, i kish transformu ne far bishe te gjitha ato budallaqe

LOJETARI
15-03-07, 00:52
hahahahahahahahaahhaah, i kish transformu ne far bishe te gjitha ato budallaqe

Ky kusha yt qenka turk , mė duket se po e njoh .
Para dhejtė viteve isha nė pushim nė Turqi dhe nė njė mbrėmje tek po darkonim me pėrcjellėsen time [qė as sot nuk mu ka shkoqė hahahaha] njė kamarier goxha djalė qė na shėrbente ,pasi ne i bėmė njė koment nė formė tė pyetjes se paska shumė mysafirė nga gjermania dhe si duket psesa mė e madhe qenkan femra , ai na u pėrgjigj , citoj :"Alle hure ", ne nė fillim nuk e kuptuam ngase fliste sikur tė kishte gurė nė gojė por pasi e pyetem se ēka mendon tė thotė na e ktheu pa hamendje se tė gjitha janė Huren ,:biggrin: :biggrin: kėshtu e kishin turqit hahahahahahahaha

Dimri
15-03-07, 00:59
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.

Ky kusheriri yt qe e paski pyt, qenka pergjigj shum me vend dhe kjart,e mos e ndini veten te ofendume ju vajza e gra se pa kan hiq hallki ta qesin bishtin kur ter kohen rrini ne chata e foruma.

Dimri
15-03-07, 01:01
Amina me keqardhje mė duhet me tė thėnė se si kushėriri yt ka edhe plot tė tjerė qė mendojnė ashtu. Bile kemi edhe nė forumin tonė, :biggrin:


Jo bre murgesha nuk ka shumė ahahahahahahhaha

Amina
15-03-07, 02:01
Ky kusheriri yt qe e paski pyt, qenka pergjigj shum me vend dhe kjart,e mos e ndini veten te ofendume ju vajza e gra se pa kan hiq hallki ta qesin bishtin kur ter kohen rrini ne chata e foruma.

Ti a je femer!?

JO

Eh athere pse me ndi veten te ofenduar!?

Amina
15-03-07, 02:04
Ky kusha yt qenka turk , mė duket se po e njoh .
Para dhejtė viteve isha nė pushim nė Turqi dhe nė njė mbrėmje tek po darkonim me pėrcjellėsen time [qė as sot nuk mu ka shkoqė hahahaha] njė kamarier goxha djalė qė na shėrbente ,pasi ne i bėmė njė koment nė formė tė pyetjes se paska shumė mysafirė nga gjermania dhe si duket psesa mė e madhe qenkan femra , ai na u pėrgjigj , citoj :"Alle hure ", ne nė fillim nuk e kuptuam ngase fliste sikur tė kishte gurė nė gojė por pasi e pyetem se ēka mendon tė thotė na e ktheu pa hamendje se tė gjitha janė Huren ,:biggrin: :biggrin: kėshtu e kishin turqit hahahahahahahaha

hahahahahahahahahaaahahaha, LOJETARI, e me doket a i urrejm na Turqit a jo?
A thu pse!?:biggrin:

turisti
15-03-07, 11:10
hahahahahahahahaahhaah, i kish transformu ne far bishe te gjitha ato budallaqe

Preferoja atij KUSHES - budallaqet-,e pastaj do ta kuptojsh pse ai flet vet me vetin,hahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahah ahahahahahahahahahaha.:biggrin: :biggrin:

UniCorN
15-03-07, 11:29
Mos u merzit ti kur cdo budalle e leshon fjalen budallakisht. :wink:

Shume « njerez » i gjykojne tjeret, duke u nisur nga vetvetja ! Nje person qe nuk i takon vet asaj kategorie, nuk do te gjykonte ne ate menyre kurre per te tjeret ! Ashtu gjykojne vetem ata qe mendojne se bota sillet vetem rreth nje qellimi ! Truri i tyre eshte aq i ngushte sa nuk ka kapacitet te perceptoj se bota eshte aq e llojllojshme dhe te menduarit, qellimet e njerezve nuk jane te njejta….dhe jo te gjithe jane njesoj (qofte ne realitet, qofte ne virtualitet).

Linka_pz
15-03-07, 11:45
Pershendetje Amina te uroj per temen
Sa i perket temes nuk e di si mund te mendojn njerezit ashtu, se leje mo te shprehen ,mirepo ēdo njeri e ka per vete .
Une per vete hy ne forum vetem e vetem per ta kaluar kohen e per te lexuar diqka,edhe mos te harrojme se me mire eshte kur jemi te mbledhur keshtu neper forume se te dalim e te rrim rrugeve e kafeneve qe e dim shume mire qe nuk jane aspak me pozitive se shoqeria ne forum apo ne ndonje web tjeter pa mar parasysh .Kursesi une nuk mundem me emeru dikend me ate emer edhe pa e njoft nje njeri mire e aq me pak ne internet.
Une per vete kam kenaqesi qe kam te drejt ta shprshi mendimin tim edhe e respektoj ēdo mendim te ēdonjerit nga ju .


Ju pershendes shume nga Prizreni

LABI
15-03-07, 14:08
I nderuari LABI, kjo eshte njera nder shpjegimet me te arsyeshme qe mund te paramendosh.
Te falenderoj, jo vetem per mendimin, por edhe per spjegimin ne menyre "shkencore" apo "psikologjike"!
E keshtu qe une nuk kam shume nevoje te merakosem per statusin tim social ne kete shoqeri te netit heheheh

Mendoni qe nuk ka vend per shqetesime!!!
Mirepo, pjese perberese e statusit tend social eshte edhe identiteti juaj gjinore- (prej femre) . Ne kete aspekt pozita e statusi tuaj social duhet te shifet edhe nga perspektiva gjinore te ciles i takoni ...

Mbetesh e pershendetur AMINA

Murgesha
15-03-07, 16:56
hahahahahahahahahaaahahaha, LOJETARI, e me doket a i urrejm na Turqit a jo?
A thu pse!?:biggrin:

Ik se mos po tė ndėgjojnė dikah "historianėt" e Historisė Kombėtare nė Forumin Dardan qė ne nuk i kemi dashtė kurr turqit. :biggrin:

Amina
15-03-07, 17:13
Ik se mos po tė ndėgjojnė dikah "historianėt" e Historisė Kombėtare nė Forumin Dardan qė ne nuk i kemi dashtė kurr turqit. :biggrin:


hahahaahahhaa, oh boll u mundova sekret me majt, po qka me ba, e qiti lukthi hahahahahhaahhahahah:biggrin:

Amina
15-03-07, 17:18
Mendoni qe nuk ka vend per shqetesime!!!
Mirepo, pjese perberese e statusit tend social eshte edhe identiteti juaj gjinore- (prej femre) . Ne kete aspekt pozita e statusi tuaj social duhet te shifet edhe nga perspektiva gjinore te ciles i takoni ...

Mbetesh e pershendetur AMINA

At pa dyshim LABI. Prap se prap jemi ne nje shoqeri pak a shume te hapur, edhe njerezit me fjale e diskutime kuptohen, pa ndonje te keqe.
Ketu kan te njejtin rol si mashkujt ashtu edhe femrat, nuk e pash dike qe eshte ankuar.:wink:

Amina
16-03-07, 09:13
Preferoja atij KUSHES - budallaqet-,e pastaj do ta kuptojsh pse ai flet vet me vetin,hahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahah ahahahahahahahahahaha.:biggrin: :biggrin:

hahahahahahahahahhaahaahahaha, jo besa se ne budallaqe nuk ka psikopat hehehehhe

Arb
16-03-07, 15:01
a po i bjen naj sen ne grep bile?

Amina
16-03-07, 17:51
a po i bjen naj sen ne grep bile?

oh mozomokeq , peshkatar i dobet eshte ai hahahahahahahahahah:biggrin:

Reana
17-03-07, 05:28
Teme se koti!!!
Ai fare kusheriri e ka te drejten e mendimit te lire, dhe mund te mendoje/thote cfaredo marrezie qe ka deshire...por kjo sdo te thote se nje forum, e nje popull duhet t'ia marre ato komente per t'u debatuar me shume seriozitet, kur NUK e meritojne nje gje te tille!!!

Sipas titullit te komedise shekspiriane, "Much ado about nothing", apo SHUME ZHURME PER ASGJE, edhe ky diskutim po me asocon ne kete titull!!!!

Nuk duhet pasur frike nga paragjykimet e te tjereve, por duhet gjetur force per te jetuar sipas bindjeve personale; nuk duhet lejuar te behemi rober te bindjeve te mykura te disa individeve.

sherri
17-03-07, 10:04
Teme se koti!!!
Ai fare kusheriri e ka te drejten e mendimit te lire, dhe mund te mendoje/thote cfaredo marrezie qe ka deshire...por kjo sdo te thote se nje forum, e nje popull duhet t'ia marre ato komente per t'u debatuar me shume seriozitet, kur NUK e meritojne nje gje te tille!!!

Sipas titullit te komedise shekspiriane, "Much ado about nothing", apo SHUME ZHURME PER ASGJE, edhe ky diskutim po me asocon ne kete titull!!!!

Nuk duhet pasur frike nga paragjykimet e te tjereve, por duhet gjetur force per te jetuar sipas bindjeve personale; nuk duhet lejuar te behemi rober te bindjeve te mykura te disa individeve.
E kisha mbyll ket teme?..me ket komentin lart...
mos po e lexon ai "Kusha" e i bahet qefi sa jan marr me te/

Nje budalla e gjuan gurin ne uje,njeqind te menqem smun e nxjerrin.-Apo me budallenj jane ata qe mundohen me nxjerr!?

Amina
17-03-07, 20:43
Teme se koti!!!
Ai fare kusheriri e ka te drejten e mendimit te lire, dhe mund te mendoje/thote cfaredo marrezie qe ka deshire...por kjo sdo te thote se nje forum, e nje popull duhet t'ia marre ato komente per t'u debatuar me shume seriozitet, kur NUK e meritojne nje gje te tille!!!

Sipas titullit te komedise shekspiriane, "Much ado about nothing", apo SHUME ZHURME PER ASGJE, edhe ky diskutim po me asocon ne kete titull!!!!

Nuk duhet pasur frike nga paragjykimet e te tjereve, por duhet gjetur force per te jetuar sipas bindjeve personale; nuk duhet lejuar te behemi rober te bindjeve te mykura te disa individeve.

Te falenderoj shume per mendimin tend Reana. Eshte njera nder keshillat me te rendesishme qe me eshte dhene deri me tani.
E mos harro se edhe ne Much Ado About Nothing, ka pas shume dredhina, batica e zbatica , deri tek e verteta!

Reana
17-03-07, 20:57
Amina,

Vepra ne fjale, eshte komedi, eshte teater i para mese 4 shekujsh, megjithate
thuhet "jeta imiton artin", apo "jeta eshte teater":tongue: (perseri nga Shekspiri) dhe "te gjithe ne jemi aktore", prandaj ne jete shume rendesi kane rrolet dhe pjeset te cilat ia zgjedhim vetes.
Zgjedhe rrolin tend vet, mos ua ler kete te tjereve:wink: .

lonaaa
17-03-07, 21:01
Teme se koti!!!
Ai fare kusheriri e ka te drejten e mendimit te lire, dhe mund te mendoje/thote cfaredo marrezie qe ka deshire...por kjo sdo te thote se nje forum, e nje popull duhet t'ia marre ato komente per t'u debatuar me shume seriozitet, kur NUK e meritojne nje gje te tille!!!

Sipas titullit te komedise shekspiriane, "Much ado about nothing", apo SHUME ZHURME PER ASGJE, edhe ky diskutim po me asocon ne kete titull!!!!

Nuk duhet pasur frike nga paragjykimet e te tjereve, por duhet gjetur force per te jetuar sipas bindjeve personale; nuk duhet lejuar te behemi rober te bindjeve te mykura te disa individeve.

Shume bukur e ke shprehur!

Amina
17-03-07, 21:44
Amina,

Vepra ne fjale, eshte komedi, eshte teater i para mese 4 shekujsh, megjithate
thuhet "jeta imiton artin", apo "jeta eshte teater":tongue: (perseri nga Shekspiri) dhe "te gjithe ne jemi aktore", prandaj ne jete shume rendesi kane rrolet dhe pjeset te cilat ia zgjedhim vetes.
Zgjedhe rrolin tend vet, mos ua ler kete te tjereve:wink: .

Po si jo, pse nuk ja jepe kete keshill McBeth, se ju kish desht shume, i shkreti hehehehheehe

Amina
17-03-07, 22:22
E kisha mbyll ket teme?..me ket komentin lart...
mos po e lexon ai "Kusha" e i bahet qefi sa jan marr me te/

Nje budalla e gjuan gurin ne uje,njeqind te menqem smun e nxjerrin.-Apo me budallenj jane ata qe mundohen me nxjerr!?

Eu qka ju bana bre edhe une juve ncncncncncnncnc

Reana
17-03-07, 23:03
Po si jo, pse nuk ja jepe kete keshill McBeth, se ju kish desht shume, i shkreti hehehehheehe


Mire qe se paku po flasim per teater:tongue: !

Amina
18-03-07, 10:18
Mire qe se paku po flasim per teater:tongue: !


Oh vive Sheksipiri hahahahahahaa

Amina
19-03-07, 10:16
Amina-Hanem ai i aferti i jauj duhet te digjet ashtu si 'shtrigat' dhe dy kush ishin 'shtrigat' e kesaj epoke?

Po ato te ashtuquajtuara "shtriga" nuk ishin fajtore,se me magji nuk jan marr, po kan qen, te paragjykuara nga nje shoqeri dhe popullat e pa shkollaur e qe Kisha krishtere e ka sjell ne gisht.
Shoqeri pa ILUMINIZM, ka qen mesjeta.

sherri
19-03-07, 10:57
Eu qka ju bana bre edhe une juve ncncncncncnncnc

Me duket e paskit keqkuptu,ose sjam shpreh dret?ne ate gjuajtsin e "gurit"(fjales pa vend)mendova ne ate "Kushen"e jo ne ju qe keni sjell,ate mendim ketu.

Amina
19-03-07, 12:08
Me duket e paskit keqkuptu,ose sjam shpreh dret?ne ate gjuajtsin e "gurit"(fjales pa vend)mendova ne ate "Kushen"e jo ne ju qe keni sjell,ate mendim ketu.

Oh jo jo sherri, une te kuptova, veq qka ju bana me u marr me te, edhe pse per mua eshte e rendesishme veq ajo fjala pa vend,qe e ka qit ai.

Gentiani
19-03-07, 18:59
Femrat nė Net!

Po ndėrlidhem me kėtė temė, sepse kisha rastin para tre javėsh,tė takoja nga natyra e kontakteve tė punės, me tė tillė mu sikur kusheriri i Aminės.

... seē u lidh biseda lidhur me Kompjuterin dhe Nettin dhe ja filloi i pari: khuuuuuu ēka po shihke njeriu nė internet ?, me pa ilaken tu u desh, duke nxjerrė gjinjėt nė chatt (sipas tij) e ēfarė femre shitet kur tė bisedon! ndėrkohė tjetri tregonte si e sheh gazepin gjithė natėn e lume nė internet, ndėrkohė qė surrati i tretė e vazhdoj qė unė nuk hyjė kurrė nė Nett...

Nė vazhdim tė bisedės pas disa minutave, i pyes se ēfarė lidhje interneti pėrdorin ?! I pari qė kishte parė ilaken e tij lakuriq, nuk kishte PC, por e kishte i vėllau i tij njė Lap-Top nė Kosovė dhe atje startoi PC e drejtė nė Chatt te "ilakja", ndėrkohė qė i dyti kishte lidhje interneti, por nuk kyēet asnjėherė nė Nett, ndėrkohė qė i treti nuk kishte fare Kompjuter nė banesė, ndoshta do tė kishte provuar edhe ai me ndonjė spekulim, por pasi isha nė banesėn e tyre u binda qė nuk kishte. Me njė fjalė tipa Idiotėsh tė kompletuar dhe mundet ta paramendojė njeriu, sa e sa njeriut i servojnė storjet e imagjinuara tė tyre lidhur me Nettin.

Amina
19-03-07, 21:15
Femrat nė Net!

Po ndėrlidhem me kėtė temė, sepse kisha rastin para tre javėsh,tė takoja nga natyra e kontakteve tė punės, me tė tillė mu sikur kusheriri i Aminės.

... seē u lidh biseda lidhur me Kompjuterin dhe Nettin dhe ja filloi i pari: khuuuuuu ēka po shihke njeriu nė internet ?, me pa ilaken tu u desh, duke nxjerrė gjinjėt nė chatt (sipas tij) e ēfarė femre shitet kur tė bisedon! ndėrkohė tjetri tregonte si e sheh gazepin gjithė natėn e lume nė internet, ndėrkohė qė surrati i tretė e vazhdoj qė unė nuk hyjė kurrė nė Nett...

Nė vazhdim tė bisedės pas disa minutave, i pyes se ēfarė lidhje interneti pėrdorin ?! I pari qė kishte parė ilaken e tij lakuriq, nuk kishte PC, por e kishte i vėllau i tij njė Lap-Top nė Kosovė dhe atje startoi PC e drejtė nė Chatt te "ilakja", ndėrkohė qė i dyti kishte lidhje interneti, por nuk kyēet asnjėherė nė Nett, ndėrkohė qė i treti nuk kishte fare Kompjuter nė banesė, ndoshta do tė kishte provuar edhe ai me ndonjė spekulim, por pasi isha nė banesėn e tyre u binda qė nuk kishte. Me njė fjalė tipa Idiotėsh tė kompletuar dhe mundet ta paramendojė njeriu, sa e sa njeriut i servojnė storjet e imagjinuara tė tyre lidhur me Nettin.


Ncncncnccncnc,po kujt eshte mbet me i besu sot.
Po meshkujt me u shty ndermjet veti e kan ne gjak. Ndoshta kan dasht ti tregojn njeri tjetrit, qka ka njeri nuk ka tjetri!

eMiraa
14-09-07, 12:23
AMINA tem e qelluar edhe un kam pas rastin te ndegjoj keso fjalesh me nje chat shqiptar qe besa personi qe shprehet se te ghitha famrat e chatit jan "kurva"jeton ne qe nje koh te gjat ne usa dhe ende ne koken e ti ka kso lloj ideash me ka ber te quditem kur thot se do shkoj ne kosov dhe do e marr nje vajz qe nuk e len vllezerit ta qoj as kryt lart me at do martohem se qikat e netit 90% jan te martuara dhe kan hyr vetem per te gjetur djem per sex gjat kohes sa burrat e tyre punojn qe ta mbajn shtepin.

pse ndodh kjo tek rinia shqiptare te ket kso lloj ideash me len pe coment ( nuk i perfshij te gjith)

Amina
14-09-07, 12:40
AMINA tem e qelluar edhe un kam pas rastin te ndegjoj keso fjalesh me nje chat shqiptar qe besa personi qe shprehet se te ghitha famrat e chatit jan "kurva"jeton ne qe nje koh te gjat ne usa dhe ende ne koken e ti ka kso lloj ideash me ka ber te quditem kur thot se do shkoj ne kosov dhe do e marr nje vajz qe nuk e len vllezerit ta qoj as kryt lart me at do martohem se qikat e netit 90% jan te martuara dhe kan hyr vetem per te gjetur djem per sex gjat kohes sa burrat e tyre punojn qe ta mbajn shtepin.

pse ndodh kjo tek rinia shqiptare te ket kso lloj ideash me len pe coment ( nuk i perfshij te gjith)

Hhahah, qka ti bejsh keshtu eshte.
Eh ai djali i USA, le te lyp more, se e gjen e gjen, veq le te ruhet se mos ajo po meson me shume se internetin hehehehe

lyra2
14-09-07, 13:04
Po te mos ishin femrat ne net ,nuk do te egzistonte as chati:biggrin: ..:smile:

pirro
14-09-07, 14:35
Une mendoj qe femrat ne net hyn veq per argetim edhe me u knaq ,se nuk ma merr mendja se hyn psh per me u njoftu me naj djal a diqysh qashtu,jo more cfarte aaa

Kavaleri
14-09-07, 15:23
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.
Pershendetje hanum Inxhe.

Un per veti e pranoj qe jam Kurvan, besa edhe mburrem me ket hahahaahh.
Por kjo esht Logjik mori, po kush esht ai budall apo ajo e meqme qe hyn ne Internet me gjet fatin e jetes?!!! ( Vetem Invalidet)

Ka shum pak qe hyn e kalojn kohen e Lire me shok e shoqe, apo me familjet e tyre ne Mergim.
Mir por kjo tem paska te bej me Vajza, qka do te thot vetem me Vajza se si i quan i Afermi i juaj, edhe ashtu esht siq e ka then edhe ai.

Un jam edhe e pranoj qe jam Kurvan, mir por jam kurvan vetem per Kurva, edhe ate Kurva duhet me u kan Kurv beqare, jo e fejuar apo e martuar, dashuruar etj.
Jam edhe Shok per Shoqerine, por jam real qe mos me pas qka me u friguar.

Sill e pshtill prap kjo esht pergjigjeja, ska ku shkon.

Amina
14-09-07, 15:52
Une mendoj qe femrat ne net hyn veq per argetim edhe me u knaq ,se nuk ma merr mendja se hyn psh per me u njoftu me naj djal a diqysh qashtu,jo more cfarte aaa

Bash mire e ki. Po arsyet jan te ndryshme, e disi rezultati po del i njejte?! A eshte e drejte?

lazdrani
14-09-07, 15:57
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.

Ka shume raste qe disa meshkujt kane mendim te njete si i afermi i juaj,e shumica e tyre kane zgjedhur fatin e tryre me "Kurva"per mes netit,prandaj nuk pajtohem aspake me kete mendim,Koha ka ndryshuar jetoim ne shekullin 21 e pse edhe ne te mos ecim me kohe.

Lazdrani

Amina
14-09-07, 16:01
Pershendetje hanum Inxhe.

Un per veti e pranoj qe jam Kurvan, besa edhe mburrem me ket hahahaahh.
Por kjo esht Logjik mori, po kush esht ai budall apo ajo e meqme qe hyn ne Internet me gjet fatin e jetes?!!! ( Vetem Invalidet)

Ka shum pak qe hyn e kalojn kohen e Lire me shok e shoqe, apo me familjet e tyre ne Mergim.
Mir por kjo tem paska te bej me Vajza, qka do te thot vetem me Vajza se si i quan i Afermi i juaj, edhe ashtu esht siq e ka then edhe ai.

Un jam edhe e pranoj qe jam Kurvan, mir por jam kurvan vetem per Kurva, edhe ate Kurva duhet me u kan Kurv beqare, jo e fejuar apo e martuar, dashuruar etj.
Jam edhe Shok per Shoqerine, por jam real qe mos me pas qka me u friguar.

Sill e pshtill prap kjo esht pergjigjeja, ska ku shkon.

Mos na shtin tash ta marrim nickun tende per diskutim ne vend te atij te afermit tim hahahaha

Kavaleri
14-09-07, 20:01
Mos na shtin tash ta marrim nickun tende per diskutim ne vend te atij te afermit tim hahahaha
hahah po mirre moj Nikun, veq ma kthe dikur ka akshami se duhet me dal me me Kurva hahaha.

Jo shoqe un jam i ati mendimit te afermit tend, edhe ska dyshim hiq bile.
Nuk di un rrotlla te pleqve.
Drejt edhe Real, perkrahu mendimin e te afermit tend.
Te pershendes edhe me fal nese ju pengoj ne citime, vetem se te gjith meshkujt jan te njet, edhe te gjitha femrat jan te njeta, disa jan ma te ngadalshem disa me te shpejta.
Por me ne fund nuk ka Lamsh qe nuk i gjihet fija.

Amina
15-09-07, 22:25
hahah po mirre moj Nikun, veq ma kthe dikur ka akshami se duhet me dal me me Kurva hahaha.

Jo shoqe un jam i ati mendimit te afermit tend, edhe ska dyshim hiq bile.
Nuk di un rrotlla te pleqve.
Drejt edhe Real, perkrahu mendimin e te afermit tend.
Te pershendes edhe me fal nese ju pengoj ne citime, vetem se te gjith meshkujt jan te njet, edhe te gjitha femrat jan te njeta, disa jan ma te ngadalshem disa me te shpejta.
Por me ne fund nuk ka Lamsh qe nuk i gjihet fija.

Ky eshte mendimi yt Kavaleri, per neve femrave ketu,apo si?
Edhe te gjitha femrat e te gjithe meshkujt te njejte nuk jan, asesi!

Nirvana Band
16-09-07, 13:05
Se pari pershendetje t'gjitheve.

Femanat ne net, po eshte normale se neti ashte per krejt njerezimin, por edhe femnat edhe meshkujt duhet pasur kujdese se ku hyne dhe qka deshirojne.
Nese vertet shikon sene te meqme, dhe hyne ndonjehere per shoqeri, pse jo! ndersa ato qe u permenden qe perdorin chata, ato per mendimin tim jane humbje kohe.

Pra nuk eshte interneti veq me hy e me nxane nje femen apo me ba hajgare pa vend,por ka shume sene tjera te mira, m'varesisht se si e perdore, kjo vlene edhe per femnat.

Kavaleri
16-09-07, 13:43
Ky eshte mendimi yt Kavaleri, per neve femrave ketu,apo si?
Edhe te gjitha femrat e te gjithe meshkujt te njejte nuk jan, asesi!

Jo jo,po behet fjal per femrat te cilat i quan i afermi yt, jam i ati mendimi, pa prekur dikend ne forum, apo ne jeten private, por vetem msn dhe vetem per vajzat e asaj kategorie te cilen e shpreh i afermi yt.

Forumi esht diqka tjeter, hyn me diskutu p.sh temen tende, meson diqka, ne msn aty ski qka me msu, te pelqen nje njeri del e pin me te nje kafe, nese ka mendime serioze nuk besoj qe vazhdojn me msn, apo me net, edhe qe aty dahen dhet e dhit.


Ndersa mendimi im personal esht se te gjith Meshkujt edhe te gjitha Femrat jan te njeta.
(perfshi ketu edhe te mit) edhe veten.

Femra dhe Mashkulli per menimin tim jan te njejt, koha ben te veten, dikush tregon veten me shpejt, dikush me ngadal e me dinak, por ne fund ata-ato dalin te njeta.

Te gjith meshkujt qe i njof p.s jan si un, nuk besoj qe ka mashkull qe e rrefuzon nje femer te bukur, noshta mundohet ta rrefuzon nga frika, mir por per qefi jo kurr valla, vetem nese esht peder.

Femrat jane pak me koplicirt, por nuk jan prej hekuri, edhe ato kan ndjenja,zemer, gjak etj.. edhe ato kan nevoj per ate qka e ka nevoj edhe mashkulli.

lyra2
16-09-07, 19:09
Jo jo,po behet fjal per femrat te cilat i quan i afermi yt, jam i ati mendimi, pa prekur dikend ne forum, apo ne jeten private, por vetem msn dhe vetem per vajzat e asaj kategorie te cilen e shpreh i afermi yt.

Forumi esht diqka tjeter, hyn me diskutu p.sh temen tende, meson diqka, ne msn aty ski qka me msu, te pelqen nje njeri del e pin me te nje kafe, nese ka mendime serioze nuk besoj qe vazhdojn me msn, apo me net, edhe qe aty dahen dhet e dhit.


Ndersa mendimi im personal esht se te gjith Meshkujt edhe te gjitha Femrat jan te njeta.
(perfshi ketu edhe te mit) edhe veten.

Femra dhe Mashkulli per menimin tim jan te njejt, koha ben te veten, dikush tregon veten me shpejt, dikush me ngadal e me dinak, por ne fund ata-ato dalin te njeta.

Te gjith meshkujt qe i njof p.s jan si un, nuk besoj qe ka mashkull qe e rrefuzon nje femer te bukur, noshta mundohet ta rrefuzon nga frika, mir por per qefi jo kurr valla, vetem nese esht peder.

Femrat jane pak me koplicirt, por nuk jan prej hekuri, edhe ato kan ndjenja,zemer, gjak etj.. edhe ato kan nevoj per ate qka e ka nevoj edhe mashkulli.
Interesant,keto nuk i kam ditur..dmth neti i dobishem, meson gjera te reja :cool:

Kavaleri
16-09-07, 21:38
Interesant,keto nuk i kam ditur..dmth neti i dobishem, meson gjera te reja :cool:

Neti i dobishem nese meson gjera te bobishme, mvaret ku me kend dhe qka.

Amina
27-09-07, 16:24
Jo jo,po behet fjal per femrat te cilat i quan i afermi yt, jam i ati mendimi, pa prekur dikend ne forum, apo ne jeten private, por vetem msn dhe vetem per vajzat e asaj kategorie te cilen e shpreh i afermi yt.

Forumi esht diqka tjeter, hyn me diskutu p.sh temen tende, meson diqka, ne msn aty ski qka me msu, te pelqen nje njeri del e pin me te nje kafe, nese ka mendime serioze nuk besoj qe vazhdojn me msn, apo me net, edhe qe aty dahen dhet e dhit.


Ndersa mendimi im personal esht se te gjith Meshkujt edhe te gjitha Femrat jan te njeta.
(perfshi ketu edhe te mit) edhe veten.

Femra dhe Mashkulli per menimin tim jan te njejt, koha ben te veten, dikush tregon veten me shpejt, dikush me ngadal e me dinak, por ne fund ata-ato dalin te njeta.

Te gjith meshkujt qe i njof p.s jan si un, nuk besoj qe ka mashkull qe e rrefuzon nje femer te bukur, noshta mundohet ta rrefuzon nga frika, mir por per qefi jo kurr valla, vetem nese esht peder.

Femrat jane pak me koplicirt, por nuk jan prej hekuri, edhe ato kan ndjenja,zemer, gjak etj.. edhe ato kan nevoj per ate qka e ka nevoj edhe mashkulli.

Po eshte e kuptueshme se kush ka internet ka edhe msn, nuk ma merr menja qe ka dikush pc pa msn, eh kjo nuk e ben askend te ndershem apo te pa ndershem ..
Dmth duhet nje term tjeter te perdoret ne keto raste.

Kavaleri
27-09-07, 19:58
Ashtu esht, por kjo nuk ka te boj ne pergjithsi kam cek sdi sa her me par se behet fjal per vajzat e asaj race te cilat i vlerson edhe i afermi juaj.
Shoqe dikush shkruan e shprehet veq hajt qashtu, ndersa un po e shkruaj qe e kam perjetu, edhe qe 90% jeni te lazdrume , pak me ju hap e me ju shpreh rreth uqkurit.. po flas per msn edhe per vajzat e mbara nuk di se qka keni ne zemer, veq ate qka po e shof me sy osht kjo qka po ta them ty.
Un veq mos mufsha me nxa diqka se tybe nuk di me thon jo,po nese jeni te mira edhe ma mir, gezohem me shum.
Po tek e fundit se cila i din punet e veta, edhe se cila vajz ka drejt me u knaq si si cili mashkull un nuk jam kundra asgjo, por kur behet fjal per diqka ja them ate qe e di, edhe per veti mu kan keq i thom para krejtve se e kam keq.
Kalofsh mir.

BaNu Ne JeT I sInQeRt
27-09-07, 22:07
Ashtu esht, por kjo nuk ka te boj ne pergjithsi kam cek sdi sa her me par se behet fjal per vajzat e asaj race te cilat i vlerson edhe i afermi juaj.
Shoqe dikush shkruan e shprehet veq hajt qashtu, ndersa un po e shkruaj qe e kam perjetu, edhe qe 90% jeni te lazdrume , pak me ju hap e me ju shpreh rreth uqkurit.. po flas per msn edhe per vajzat e mbara nuk di se qka keni ne zemer, veq ate qka po e shof me sy osht kjo qka po ta them ty.
Un veq mos mufsha me nxa diqka se tybe nuk di me thon jo,po nese jeni te mira edhe ma mir, gezohem me shum.
Po tek e fundit se cila i din punet e veta, edhe se cila vajz ka drejt me u knaq si si cili mashkull un nuk jam kundra asgjo, por kur behet fjal per diqka ja them ate qe e di, edhe per veti mu kan keq i thom para krejtve se e kam keq.
Kalofsh mir.


Pershendetje i nderuari...

90% a, po pse se bere bre direkt 100%:mad: un sedi se me cila vajza kke pas kontakt ti ne per mes MSN por definitivisht 90% shum jan, ti sen mundesh me than se shumica jan te lazdrume...te kuptoj mendimi yt asht ok...por ka edhe te sjellshme por djemt sikur ty pershembull qe folin kshtu, po va humb ate te miren shka e kajn disa femra dhe po i futin mandej te gjith me nje thes.. po nejse sicilli mendimin e vet leta shkruje...metvertet ka plot qika qe e keqperdorin MSN dhe bajn shkas mas..por nese najkush prej te dy partijave bahet ma i menqur... atehere nuk ka shume tallje neMSN.. Keni Kujdes Vajza se bash meshkujt qe knaqen ne MSN dhe folin shkas mas me qika prap qeta po ju qesin te lazdrume,...

Duhet ne MSN me pat shum Kujdes....
Mfalni nese kam gabu diqka por edhe un jam vet femer por nuk lazdrona palidhje....

Me respekt per ju...

Arb
27-09-07, 22:31
Cka s'ka n'deti......................

Kavaleri
28-09-07, 00:33
E sinqerta..
Le te bojn qka te dojn osht Jeta e tyre, mua as qe me interson ndash me dit kjo pun.
Un e kam cek me lart se as vet nuk jam me i mir,edhe qe jam vet me zi, nuk i adhuroj keto tipike femrash.
Femrat te cilat hapen shpejt, e mar e prap bile as qe e lodhi koken, besa ndash me dit edhe pse vet jam me zi, me shum e sipatizoj nje femer Elegante se sa nje siq e kam cek me lart.
Por edh un jam shprehur aq sa kam pa me syt e mi, se marr e kreasu nje Zvicrrank me nje Shqiptare ku do qe te jet ne qfar do aspekti, Shqiptarka ja ka kaluar ka mbrri ne mars, ne jupiter, as nuk din qe ka nan, as bab, as nuk din me gatu, me pastru, as nuk din me Repektu.
Ne qdo aspekt, apo vend ja keni tepru, nuk do te thot veq msn,... ne diskoteka Femrat tona jan te veshura si nje prostitute, besa edhe me zi.
Marr ketu shembull me nje Zvicerrane tybe zvicrranja nuk e vesh ate vesh, ja veshet diqka selaqki , ja veshet ose elegant, ndersa tonat si te shminkimi, si te veshja mbathja, halla zot runa.
Edhe un jam shprehur si ne lloj deshperimi, se pse edhe un jam Shqiptar.
Tek e fundit, qysh me thon mua as qe me takon me me interesu per keto pun,por po shprehu ate qe po e perjetoj, edhe qe po i pergjigjem temes edhe jo diqka me shum.
Repekt paqsh.

Virti
28-09-07, 01:21
paska gjera interesante ketu, per pak s'paskam qene duke i verejt... :tongue: :biggrin:

eMiraa
28-09-07, 06:48
E sinqerta..
Le te bojn qka te dojn osht Jeta e tyre, mua as qe me interson ndash me dit kjo pun.
Un e kam cek me lart se as vet nuk jam me i mir,edhe qe jam vet me zi, nuk i adhuroj keto tipike femrash.
Femrat te cilat hapen shpejt, e mar e prap bile as qe e lodhi koken, besa ndash me dit edhe pse vet jam me zi, me shum e sipatizoj nje femer Elegante se sa nje siq e kam cek me lart.
Por edh un jam shprehur aq sa kam pa me syt e mi, se marr e kreasu nje Zvicrrank me nje Shqiptare ku do qe te jet ne qfar do aspekti, Shqiptarka ja ka kaluar ka mbrri ne mars, ne jupiter, as nuk din qe ka nan, as bab, as nuk din me gatu, me pastru, as nuk din me Repektu.
Ne qdo aspekt, apo vend ja keni tepru, nuk do te thot veq msn,... ne diskoteka Femrat tona jan te veshura si nje prostitute, besa edhe me zi.
Marr ketu shembull me nje Zvicerrane tybe zvicrranja nuk e vesh ate vesh, ja veshet diqka selaqki , ja veshet ose elegant, ndersa tonat si te shminkimi, si te veshja mbathja, halla zot runa.
Edhe un jam shprehur si ne lloj deshperimi, se pse edhe un jam Shqiptar.
Tek e fundit, qysh me thon mua as qe me takon me me interesu per keto pun,por po shprehu ate qe po e perjetoj, edhe qe po i pergjigjem temes edhe jo diqka me shum.
Repekt paqsh.

ke then nje realitet te nje perditeshmerie qe po jetojm. ndoshta 90% sdo te thoja por ajo pjes e femrave qe kan hyr ner rrug vertet jan ashtu siq i pershkruan ti

BaNu Ne JeT I sInQeRt
28-09-07, 07:07
E sinqerta..
Le te bojn qka te dojn osht Jeta e tyre, mua as qe me interson ndash me dit kjo pun.
Un e kam cek me lart se as vet nuk jam me i mir,edhe qe jam vet me zi, nuk i adhuroj keto tipike femrash.
Femrat te cilat hapen shpejt, e mar e prap bile as qe e lodhi koken, besa ndash me dit edhe pse vet jam me zi, me shum e sipatizoj nje femer Elegante se sa nje siq e kam cek me lart.
Por edh un jam shprehur aq sa kam pa me syt e mi, se marr e kreasu nje Zvicrrank me nje Shqiptare ku do qe te jet ne qfar do aspekti, Shqiptarka ja ka kaluar ka mbrri ne mars, ne jupiter, as nuk din qe ka nan, as bab, as nuk din me gatu, me pastru, as nuk din me Repektu.
Ne qdo aspekt, apo vend ja keni tepru, nuk do te thot veq msn,... ne diskoteka Femrat tona jan te veshura si nje prostitute, besa edhe me zi.
Marr ketu shembull me nje Zvicerrane tybe zvicrranja nuk e vesh ate vesh, ja veshet diqka selaqki , ja veshet ose elegant, ndersa tonat si te shminkimi, si te veshja mbathja, halla zot runa.
Edhe un jam shprehur si ne lloj deshperimi, se pse edhe un jam Shqiptar.
Tek e fundit, qysh me thon mua as qe me takon me me interesu per keto pun,por po shprehu ate qe po e perjetoj, edhe qe po i pergjigjem temes edhe jo diqka me shum.
Repekt paqsh.


Un nuk e mohoj qe ska kesi lloj femrash....mete drejt eki, ka kogja plot per fatkeqsisht!!!.... Por mos mendo aq negativisht.... besom une njof shum shqiptarka qe jan te sjellshme dhe qe skan harru as ALLAH as bab as nan por edhe as Veten.... por nejse inshalla bahet mire..

Mire M'betesh..!!!

Kavaleri
28-09-07, 15:53
ke then nje realitet te nje perditeshmerie qe po jetojm. ndoshta 90% sdo te thoja por ajo pjes e femrave qe kan hyr ner rrug vertet jan ashtu siq i pershkruan ti
po de jojo ishalla 90%, mir por shumica po valla, me bjen mir qe ka edhe te mira.
Ju pershendes.

Kavaleri
28-09-07, 15:58
Un nuk e mohoj qe ska kesi lloj femrash....mete drejt eki, ka kogja plot per fatkeqsisht!!!.... Por mos mendo aq negativisht.... besom une njof shum shqiptarka qe jan te sjellshme dhe qe skan harru as ALLAH as bab as nan por edhe as Veten.... por nejse inshalla bahet mire..

Mire M'betesh..!!!
Popo mir e ki,ashtu esht me mir me mendu pozitiv.
Ishalla Ishalla,bohet mir.
Mirembetsh edhe ti.

halla e madhe
28-09-07, 16:42
Femrat ne net!...po valla e kishin nda copa copa, si per burra ashtu edhe per gra..hahahaa:biggrin:

BaNu Ne JeT I sInQeRt
29-09-07, 14:27
Popo mir e ki,ashtu esht me mir me mendu pozitiv.
Ishalla Ishalla,bohet mir.
Mirembetsh edhe ti.

Me vjen mire qe rahm N'dakord te dy...

Inshalla bahet mire...

Thanks, klm

Peja-Boy
29-09-07, 14:34
Duke marr parasysh numrin e madh te femrave ne kete forum, eshte gati pak sa ironike hapja e kesaj teme!
Po me te vertet me duhen opinione.
Desha veq te tregoj per nje rast qe kam perjetu tek nje aferm i imi, e qe me ka bere te mendoje.

Kur ai hynte ne msn, apo ne chate, ai fliste me vajza te ndryshme. Pas nje kohe une dhe mixha i tij e pytem: " Me kon po flet more krejt kohen a?" e ai u pergjigj:"O po me qeso kurva te internetit!!"
Te them te drejten une e mora shume personalisht, se edhe une hy ne forum, ne msn, ne chat nuk di mire me fol heheheheh, keshu qe rrall.
E them pikerisht per femrat,se per djem dihet se ata nuk jan ashtu kurr hahahahahaah

Po pytja eshte se a kan me te vertete, njerezit kete pershtypje per femrat "virtuale"?;
Apo eshte ky vetem nje opinion i nje te afermi qe nuk ka horizont te madh te menduari e analizimesh?

E di qe FD, eshte forum qe keto tema, mund ti duken gati sa "primitive", po qka ti bejme, ne tek e fundit shqipetare jemi.
Mendimi i te gjitheve ketu eshte i rendesishem per mua.

Faleminderit.

Po ta kishe Pyetur ti nuk mendoj se do ishte pergjigjur ashtu , Por e ka Pyet migja...edhe pak prej Mendjemadhesis kishe se une veq po humbi Kohen ka then ate fjal ..!
Edhe po te shkonte ne disko te fliste me ndonjefemer do thoshte"Qeso Kurva te Diskove"
Une mendoj se kjo eshte veq nje Gjelozi ose Mendjemadhesi e tij ne prezenc te Migjes !
Te shohim se a do ti futet Gruaja apo femija i tij ne Net edhe mendoj se do i kujtohet Kjo fjal qe ka then !

Peja-Boy
29-09-07, 14:38
E sinqerta..
Le te bojn qka te dojn osht Jeta e tyre, mua as qe me interson ndash me dit kjo pun.
Un e kam cek me lart se as vet nuk jam me i mir,edhe qe jam vet me zi, nuk i adhuroj keto tipike femrash.
Femrat te cilat hapen shpejt, e mar e prap bile as qe e lodhi koken, besa ndash me dit edhe pse vet jam me zi, me shum e sipatizoj nje femer Elegante se sa nje siq e kam cek me lart.
Por edh un jam shprehur aq sa kam pa me syt e mi, se marr e kreasu nje Zvicrrank me nje Shqiptare ku do qe te jet ne qfar do aspekti, Shqiptarka ja ka kaluar ka mbrri ne mars, ne jupiter, as nuk din qe ka nan, as bab, as nuk din me gatu, me pastru, as nuk din me Repektu.
Ne qdo aspekt, apo vend ja keni tepru, nuk do te thot veq msn,... ne diskoteka Femrat tona jan te veshura si nje prostitute, besa edhe me zi.
Marr ketu shembull me nje Zvicerrane tybe zvicrranja nuk e vesh ate vesh, ja veshet diqka selaqki , ja veshet ose elegant, ndersa tonat si te shminkimi, si te veshja mbathja, halla zot runa.
Edhe un jam shprehur si ne lloj deshperimi, se pse edhe un jam Shqiptar.
Tek e fundit, qysh me thon mua as qe me takon me me interesu per keto pun,por po shprehu ate qe po e perjetoj, edhe qe po i pergjigjem temes edhe jo diqka me shum.
Repekt paqsh.

Mund te thuash qe edhe Zvicrrankat 50% perdorin drogen ose rrijn me qen ne Bahnhof tu kontorllu shportat e Berllogut, e Shqiptarkat sjan as 10%,
Mos shiko vetem ate pjesen e keqe te shqiptarkave apo vetem ate pjesen e Mire te Zvicrrankat....

Peja-Boy
29-09-07, 14:43
Jo jo,po behet fjal per femrat te cilat i quan i afermi yt, jam i ati mendimi, pa prekur dikend ne forum, apo ne jeten private, por vetem msn dhe vetem per vajzat e asaj kategorie te cilen e shpreh i afermi yt.

Forumi esht diqka tjeter, hyn me diskutu p.sh temen tende, meson diqka, ne msn aty ski qka me msu, te pelqen nje njeri del e pin me te nje kafe, nese ka mendime serioze nuk besoj qe vazhdojn me msn, apo me net, edhe qe aty dahen dhet e dhit.


Ndersa mendimi im personal esht se te gjith Meshkujt edhe te gjitha Femrat jan te njeta.
(perfshi ketu edhe te mit) edhe veten.

Femra dhe Mashkulli per menimin tim jan te njejt, koha ben te veten, dikush tregon veten me shpejt, dikush me ngadal e me dinak, por ne fund ata-ato dalin te njeta.

Te gjith meshkujt qe i njof p.s jan si un, nuk besoj qe ka mashkull qe e rrefuzon nje femer te bukur, noshta mundohet ta rrefuzon nga frika, mir por per qefi jo kurr valla, vetem nese esht peder.

Femrat jane pak me koplicirt, por nuk jan prej hekuri, edhe ato kan ndjenja,zemer, gjak etj.. edhe ato kan nevoj per ate qka e ka nevoj edhe mashkulli.

Kavaleri....Mendoj se deri sot Ke bere me shume se 1.000 add Kontakte te Femrave ne Msn, por tash mendoj se Online ski ma shume se 5 e prej 1.000 me te dal 5 qe kerkojne argetim sikur ti , ateher sdo te thot ti perfshish te gjitha , se ato 995 Tjera veq te kan Bere Block e te kan hek nga Kontakt Lista kur kan pa qe mundohesh te jesh Casanov!!

Peja-Boy
29-09-07, 14:47
E pikerishte per ata, edhe pse interneti tani eshte bere pjese e jetes tone, e qe na ka bere te kemi kontakt e te bisedojm me njerez te karakterit te ndryshem.
Eshte gati me se normale, te kesh ne shtepi, apo ne qytet.
Po ofendimi eshte i madh, se ne e dim te gjtihe qka do te thot "kurv" edhe gati se po me duket e pamundshme permes internetit bre!

E thash edhe ma heret, se ate fjal e Perdorin nga Mendjemadhesi "Kishe mua spo ma konda"...Nuk mendoj se do ta Beje add nje mashkull per Arsye sex-i...Mund ta besh add mund te ndodh edhe qe te arrish deri tek Shtrati i tij por ne nje Aspekt e ke me te drejt se veq te ka Pelqy aj person edhe i Ke pelqyer ....Por ta dish tash se do ndahesh e zhgenjyer me tae person ateher nuk mendoj se do e beje Add Fare...Pa marr Parasysh Mardhenje Shoqerore, sexuale, apo Martesore !
Askush nuk deshton me qellim !

Peja-Boy
29-09-07, 14:52
E nderuara Amina,
Lexova postimin tend dhe eshte shume interesant.
Tjetren here kur te shkosh tek aj i afermi i yte pyte se me qfar qellimesh hin ne net aj......edhe pse jam shume i sigurt se aj hin par ato pune dhe jo te tjeret edhe uni hy ne MSN ne Chat dhe ne shume vende te tjera por hy thjesht per shoqeri te reja dhe humbje kohe andaj mos u ndini keq nesi hini ne MSN aapo Chat sepse nuk ka asgje te keqe.

Thuaj ati te afermit tend le te kerkon mend se nuk paska.

Me respekt Giovanni.

Pajtohem me ty, por nuk e di se si do te reagoj kur e sheh Gruan e vet ne Msn..Hahaha Do ta therras Zemer apo ....!?

Kavaleri
30-09-07, 17:50
Hahahahah Peja Boy, qa ke fol po esht mendimi yt shoki.
Un add jo 5 por asnjo, edhe askujt deri me tani nuk ja kam ber bllok, e as nuk ma kan ber bllok, kur kam koh kyqen si online, kur skam koh hy Ofline, edhe ato qka i kam add jan te familjes, shoqeria,ndersa tjerat vetem nese kam besim te fort i mbaj ne add, skam nevoj mi shti 1miliard aty, por nja, po si duet.

E sa i perket mendjemadhesis, nuk kam un interez me u shpre me mendjemadhesi, por po e shprehu me deshperim, edhe jo veq ne msn, por kudoqoft shiptarkat ja kan tejkalu dhe kan keqperdor lirine e tyre.

Shqiptares me ja dhen rastin ta merr shpirtin,ndersa me zvicerranka ta jep rastin por ne funt te bisedes ta bon adios.

Edhe un ceka se Zvicerranka ja esht Selake, qisi me qen ne per stacione, ja esht elegante, ndersa gjysem zhveshura shef me rrall zvicrrankat se sa shqiptarkat.

Nuk e di, por prap po e ceku at qa e shof un, ndersa ti ke drejt vetem per veten me fol,ky esht vlersimi im real, pa ja berr rrafsh askujt, si do do qe ja bejn rrafsh per tja arrit suksesit.

Kavaleri
30-09-07, 18:04
Edhe un kurr nuk pajtohem qe hyn dikush me kalu kohen e lire ne per dhoma bisedimesh, se pse si hyn ne chat ta bllokojn biseden ne chat, duke te pyt i kahit je, apo e kahit je, a je f apo m, a kur e pyt diqka te ne publik te thot : skam interez , jam hy me kalu kohen, po si kalohet koha ne ora 01,02,03, te mesnates, e deri ne mengjes ter naten pa gjum?!!!!
Kohen mundesh me kalu edhe ne vende me te diponbushme, e jo ne chat aty ku shahen te gjith per femra, aty ku rroklen femrat per meshkuj, kurren e kurres ne chat nuk humbet koha e lire.

Politik e ngordhur esht ajo te cilet cekin se hy ne chat me kalu kohen e lire, edhe nese ka, ateher jan 1% qe hyn ta kalojn kohen e lire, edhe ai 1% hyn diten e jo 24h. e me hyn naten kohee e gjumi shfrytzon kohe e lire!!!

Ne fakt, Chati / Msn-i ta humb Shoqerin, te largon nga jeta Familiare, te shkaton deme te medha duke gjerlozuar,te humb kohen e gjumit, te largon nga rehatija e jetes, ti tani je ne nje kafaz qe si droga nuk mundesh te largohesh edhe aq leht.
Ky esht Chati/Msn-i.

Peja-Boy
30-09-07, 18:40
Edhe un kurr nuk pajtohem qe hyn dikush me kalu kohen e lire ne per dhoma bisedimesh, se pse si hyn ne chat ta bllokojn biseden ne chat, duke te pyt i kahit je, apo e kahit je, a je f apo m, a kur e pyt diqka te ne publik te thot : skam interez , jam hy me kalu kohen, po si kalohet koha ne ora 01,02,03, te mesnates, e deri ne mengjes ter naten pa gjum?!!!!
Kohen mundesh me kalu edhe ne vende me te diponbushme, e jo ne chat aty ku shahen te gjith per femra, aty ku rroklen femrat per meshkuj, kurren e kurres ne chat nuk humbet koha e lire.

Politik e ngordhur esht ajo te cilet cekin se hy ne chat me kalu kohen e lire, edhe nese ka, ateher jan 1% qe hyn ta kalojn kohen e lire, edhe ai 1% hyn diten e jo 24h. e me hyn naten kohee e gjumi shfrytzon kohe e lire!!!

Ne fakt, Chati / Msn-i ta humb Shoqerin, te largon nga jeta Familiare, te shkaton deme te medha duke gjerlozuar,te humb kohen e gjumit, te largon nga rehatija e jetes, ti tani je ne nje kafaz qe si droga nuk mundesh te largohesh edhe aq leht.
Ky esht Chati/Msn-i.

Sikur me chat e Msn sikur pa to , sot shoqeri nuk ki ....
Interneti mendoj se eshte nje gjo e mire kur kthehesh prej Punes, hyn rrin edhe ja fut gjume per tu Zgjuar neser...e Paguan 35 euro ne mua....se sa del ne qytet me tulifar Mangupi e i hargjo 100euro per nje nate....edhe per kend per Interesgjiun !!
Per Femrat shqiptare bash i mire eshte Interneti se te shkreta nuk Guxojn te dera me dal prej Familjes baram te pakten kan ku ta humbi kohen...Ka ku te shkruajn kan tu argetohen sado pak ....
Ki edhe Femra te Martuara qe hyjn ne Msn e Chat tona te Zezat i fol me ty kur vjen Fundi as nuk e din si e ka emrin e vertet, as nuk e din ku jeton as nga eshte me origjin ...Dmth ne te gjitha te rren, edhe ti jeto me shpresa ...
Me sa Femra te forumit Dardania Dole deri sot, u Takove me njeren deri sot ??

Kavaleri
30-09-07, 18:57
Edhe genjeshtra esht pozitive, ne fillim nuk te njef femra edhe qe osht krejt normal qe bron gjerat private, bile ato as qe ben me e pyt se kush esht,qka esht etj...un po e shof pak ma ndryshe, se pse sa i perket Forumit dardan hy se me pelqen,jo per me nzan femra apo me dal me to, por nese me ofron nja bukuroshe shancen nuk e rrefuzoj, ndersa un ketu nuk kam hy per me nxan femra,un nuk po hy ne chat dardan, edhe as nuk kam kerkuar te behem moderator, un nuk hy ne as nje chat tjeter , un kam edhe chatin tim edhe vet nuk hy, kam edhe toolbar te cilin ja te inkuadruar 5 dhoma chati, e aty gjindet edhe dhoma e dardanise ku ja kom ofru shfrytzuesve edhe 3 -kater chata tjer jan aty, ndersa un nuk hy ne as nje chat, e ketu ketu esht forum nuk esht chat, ketu esht tjeter, hyn e shpreh mendimin tend, shpreh ideat tuaja, ketu nuk hyn me nzan femra, edhe me dal me to, edhe me dasht mundem me dal me te cilen dua, se pse kur ja msy diqka edhe e qky, pa mar parasysh a bohet fjal per ndo nje pun, apo per me dal me ndo nje femer.
Un e kam cek edhe me lart, se as un nuk jam me i mir, edhe un jam ne kete grup te anes negative, un kam shpreh mendimin, faktet edhe asgje me shum, thjesht ju kam pergjigjur temes, un kam perfundu ate tem, ndersa bujashka mujm me nxerr sa te duash edhe nuk din te ndalen kurr.

Peja-Boy
30-09-07, 19:00
Edhe genjeshtra esht pozitive, ne fillim nuk te njef femra edhe qe osht krejt normal qe bron gjerat private, bile ato as qe ben me e pyt se kush esht,qka esht etj...un po e shof pak ma ndryshe, se pse sa i perket Forumit dardan hy se me pelqen,jo per me nzan femra apo me dal me to, por nese me ofron nja bukuroshe shancen nuk e rrefuzoj, ndersa un ketu nuk kam hy per me nxan femra,un nuk po hy ne chat dardan, edhe as nuk kam kerkuar te behem moderator, un nuk hy ne as nje chat tjeter , un kam edhe chatin tim edhe vet nuk hy, kam edhe toolbar te cilin ja te inkuadruar 5 dhoma chati, e aty gjindet edhe dhoma e dardanise ku ja kom ofru shfrytzuesve edhe 3 -kater chata tjer jan aty, ndersa un nuk hy ne as nje chat, e ketu ketu esht forum nuk esht chat, ketu esht tjeter, hyn e shpreh mendimin tend, shpreh ideat tuaja, ketu nuk hyn me nzan femra, edhe me dal me to, edhe me dasht mundem me dal me te cilen dua, se pse kur ja msy diqka edhe e qky, pa mar parasysh a bohet fjal per ndo nje pun, apo per me dal me ndo nje femer.
Un e kam cek edhe me lart, se as un nuk jam me i mir, edhe un jam ne kete grup te anes negative, un kam shpreh mendimin, faktet edhe asgje me shum, thjesht ju kam pergjigjur temes, un kam perfundu ate tem, ndersa bujashka mujm me nxerr sa te duash edhe nuk din te ndalen kurr.

Hahahahahha, u kuptuam !!!

Peja-Boy
30-09-07, 19:09
Edhe genjeshtra esht pozitive, ne fillim nuk te njef femra edhe qe osht krejt normal qe bron gjerat private, bile ato as qe ben me e pyt se kush esht,qka esht etj...un po e shof pak ma ndryshe, se pse sa i perket Forumit dardan hy se me pelqen,jo per me nzan femra apo me dal me to, por nese me ofron nja bukuroshe shancen nuk e rrefuzoj, ndersa un ketu nuk kam hy per me nxan femra,un nuk po hy ne chat dardan, edhe as nuk kam kerkuar te behem moderator, un nuk hy ne as nje chat tjeter , un kam edhe chatin tim edhe vet nuk hy, kam edhe toolbar te cilin ja te inkuadruar 5 dhoma chati, e aty gjindet edhe dhoma e dardanise ku ja kom ofru shfrytzuesve edhe 3 -kater chata tjer jan aty, ndersa un nuk hy ne as nje chat, e ketu ketu esht forum nuk esht chat, ketu esht tjeter, hyn e shpreh mendimin tend, shpreh ideat tuaja, ketu nuk hyn me nzan femra, edhe me dal me to, edhe me dasht mundem me dal me te cilen dua, se pse kur ja msy diqka edhe e qky, pa mar parasysh a bohet fjal per ndo nje pun, apo per me dal me ndo nje femer.
Un e kam cek edhe me lart, se as un nuk jam me i mir, edhe un jam ne kete grup te anes negative, un kam shpreh mendimin, faktet edhe asgje me shum, thjesht ju kam pergjigjur temes, un kam perfundu ate tem, ndersa bujashka mujm me nxerr sa te duash edhe nuk din te ndalen kurr.

Kavaleri, deri sot asnjeher se kam livdu veten,deri sot asnje femer nuk e kam Ofendu me fjal ka qen Kurv apo e Moralshme, nese ka qen e Moralshme edhe Moralisht kam Bisedu me te nese ka qen Kurv kam fol ne ate aspektin se si duhet te flitet....Une me qejf dal me te gjith Anetaret e Forumit me te cilet kam kontakte te mire dal me pi kafe,Por ka shume ne shume shtete te ndryshme edhe eshte e veshtir te vije deri te Takimet..!

1 Gje te them ty direkt, nuk mund ta quash Kurv nje femer e cila nga dashuria te Afron gjdo gje e ti je aj qe e keqperdor ate gje !! Dmth me Pas mashkuj real ka edhe Femra Reale ...askush me qejf ate emer nuk e merr askush vuajtjet me qejf nuk i deshiron ...
Ti je aj qe sot e zen nje femer qe ska pas kurr te dashur, nuk e din se si duhe sillur me te dashurin e Pare,edhe ti ndahesh nga ajo...Ajo tash duhet mbyllur nuk duhet dalur ma as nga shtepia e as te futet ne Net simbas teje apo ??
Duhet gjetur Fatin e vet, Mundohet te gjej vatin e vet e kur deshton shume here ateher i vehet aj emer Kurv, dmth arsyeja Kryesore qe Femra merr ate emer eshte Mashkulli !

Kavaleri
30-09-07, 19:10
hahah, normal qka kujtove ti, ku rrefuzohet bukuroshja, o njeri un e kam cek me mija her nuk jam me i mir, kam cek me mija her shkapurit edhe mu ne kete tem hini fije e per pe, ke me gjet te njeten fjali, qe kur me jipet rasti e shfrytzoj, nuk jam muttersöhnchen.

Peja-Boy
30-09-07, 19:15
hahah, normal qka kujtove ti, ku rrefuzohet bukuroshja, o njeri un e kam cek me mija her nuk jam me i mir, kam cek me mija her shkapurit edhe mu ne kete tem hini fije e per pe, ke me gjet te njeten fjali, qe kur me jipet rasti e shfrytzoj, nuk jam muttersöhnchen.

Po Shqiptarhonja me Mentalitet eshte mbrapa akoma ate duhesh me dijt, se Femrat tjera kemi qejf me i pa deshun e Grat tona me mujt en Mantilla i veshim edhe ne Plazh..!

Kavaleri
30-09-07, 19:23
Kavaleri, deri sot asnjeher se kam livdu veten,deri sot asnje femer nuk e kam Ofendu me fjal ka qen Kurv apo e Moralshme, nese ka qen e Moralshme edhe Moralisht kam Bisedu me te nese ka qen Kurv kam fol ne ate aspektin se si duhet te flitet....Une me qejf dal me te gjith Anetaret e Forumit me te cilet kam kontakte te mire dal me pi kafe,Por ka shume ne shume shtete te ndryshme edhe eshte e veshtir te vije deri te Takimet..!

1 Gje te them ty direkt, nuk mund ta quash Kurv nje femer e cila nga dashuria te Afron gjdo gje e ti je aj qe e keqperdor ate gje !! Dmth me Pas mashkuj real ka edhe Femra Reale ...askush me qejf ate emer nuk e merr askush vuajtjet me qejf nuk i deshiron ...
Ti je aj qe sot e zen nje femer qe ska pas kurr te dashur, nuk e din se si duhe sillur me te dashurin e Pare,edhe ti ndahesh nga ajo...Ajo tash duhet mbyllur nuk duhet dalur ma as nga shtepia e as te futet ne Net simbas teje apo ??
Duhet gjetur Fatin e vet, Mundohet te gjej vatin e vet e kur deshton shume here ateher i vehet aj emer Kurv, dmth arsyeja Kryesore qe Femra merr ate emer eshte Mashkulli !
Ti mundesh me e kqyr ndash prej te majtes nga e djathta e ndash nga e majta ne te djatht, po du me thon se osht mendimi yt, por esht i gabuar.

Po ku bre me me dashuru mu nje femer nga kanada a?!!!!!!! a pak po ka ajo tjer meshkuj aty a?
Po ku bre ka interez ajo prej kanadas me ardh ne zvicerr a? edhe nese ajo esht e martuar,apo e fejuar apo e dashuruar me tjeterin a? qka po i bjen kjo me hanhger pasul me jo me dy lug ,por me grushta!
Leri bre shoki keto gjera se i kam shk......y un moti keto..

Aiaaaaaa, shoki po perpiqesh si gjendlemen ne fakt kerkund nuk je, un nuk kam thon te gjitha, por shumica jan te lazdruara.
Kalofsh mir njeri, e nese nuk je i bindur me shkrimet e mija, ignoroj duke i cek thjesht qe nuk pajtohesh.
Mua nuk me duhet rikoment per mendimet e mija, apo jetes time private, ato si i jetoj un ato i din meta punet e veta. hahah
Asta la vista beby, qyssssssss

jadore
30-09-07, 19:27
Edhe genjeshtra esht pozitive, ne fillim nuk te njef femra edhe qe osht krejt normal qe bron gjerat private, bile ato as qe ben me e pyt se kush esht,qka esht etj...un po e shof pak ma ndryshe, se pse sa i perket Forumit dardan hy se me pelqen,jo per me nzan femra apo me dal me to, por nese me ofron nja bukuroshe shancen nuk e rrefuzoj, ndersa un ketu nuk kam hy per me nxan femra,un nuk po hy ne chat dardan, edhe as nuk kam kerkuar te behem moderator, un nuk hy ne as nje chat tjeter , un kam edhe chatin tim edhe vet nuk hy, kam edhe toolbar te cilin ja te inkuadruar 5 dhoma chati, e aty gjindet edhe dhoma e dardanise ku ja kom ofru shfrytzuesve edhe 3 -kater chata tjer jan aty, ndersa un nuk hy ne as nje chat, e ketu ketu esht forum nuk esht chat, ketu esht tjeter, hyn e shpreh mendimin tend, shpreh ideat tuaja, ketu nuk hyn me nzan femra, edhe me dal me to, edhe me dasht mundem me dal me te cilen dua, se pse kur ja msy diqka edhe e qky, pa mar parasysh a bohet fjal per ndo nje pun, apo per me dal me ndo nje femer.
Un e kam cek edhe me lart, se as un nuk jam me i mir, edhe un jam ne kete grup te anes negative, un kam shpreh mendimin, faktet edhe asgje me shum, thjesht ju kam pergjigjur temes, un kam perfundu ate tem, ndersa bujashka mujm me nxerr sa te duash edhe nuk din te ndalen kurr.

kavalier bre,
ok, po e bejme nje test publik..
une po lajmerohem vullnetare, testojme ne kete rast specifik ,vetine tipike te shqiptarit mashkull, the qe nese done cilin do femer e bene per vehte apo ..??
ta shofim deri ku jane aftsite e tuaja dhe sa dine ti te besh nje femer te vij pas ..
e pranon sfiden
( duhet te jete publike ecurija )

Peja-Boy
30-09-07, 19:29
More Kap martoj nje qka sta njohin te Ilaket e Kojshia se skan qka flasin me te marr neper goje, se qka u kon Perpara e qka ka Bo ato lej anash...!

Ma mire merre nje ne Kanada se sta njeh kerkush e as nuk e din as ti vet se qka ka bo ajo ne Kanada !!

Kavaleri
30-09-07, 19:31
Po Shqiptarhonja me Mentalitet eshte mbrapa akoma ate duhesh me dijt, se Femrat tjera kemi qejf me i pa deshun e Grat tona me mujt en Mantilla i veshim edhe ne Plazh..!
O Shqiptar, nuk je kerkund, un mu ketu po e shprehu qe nuk ben ashtu te jen te zhveshura as nje femer shqiptare, por elegante, mos ja fut kot lexoj me mir shkrimet.
Un nuk i dua ato tipike, nuk i adhuroj te zhveshurat, te as je far e fisi shqiptar.
Lexoj me mir shkrimet, pastaj nese nuk pajtohesh esht mendimi yt, nese kam interez me kerkuar shkakun e mospajtimit te pys, e nese jo asgje kerkujt.

Peja-Boy
30-09-07, 19:31
kavalier bre,
ok, po e bejme nje test publik..
une po lajmerohem vullnetare, testojme ne kete rast specifik ,vetine tipike te shqiptarit mashkull, the qe nese done cilin do femer e bene per vehte apo ..??
ta shofim deri ku jane aftsite e tuaja dhe sa dine ti te besh nje femer te vij pas ..
e pranon sfiden
( duhet te jete publike ecurija )


Hahaqhahah Ky ka thon me dasht une, se tash nuk don per Inati tondin ghaghahgaghag

Peja-Boy
30-09-07, 19:38
O ne deti qka ska o shoki, nuk po flasim per pushime , e plazha, por ne jeten e perditshme.

Nejse harroje ...shiko se te ftoj Jador ne nje Test !!!

Kavaleri
30-09-07, 19:41
kavalier bre,
ok, po e bejme nje test publik..
une po lajmerohem vullnetare, testojme ne kete rast specifik ,vetine tipike te shqiptarit mashkull, the qe nese done cilin do femer e bene per vehte apo ..??
ta shofim deri ku jane aftsite e tuaja dhe sa dine ti te besh nje femer te vij pas ..
e pranon sfiden
( duhet te jete publike ecurija )
Hahaha, a hajgare tasht po ben a?
Me dasht po, por nuk dua.

legenda
30-09-07, 20:08
po mos te ishte prezenca e FEMRAVE ne net,,,
MASHKUJTE do ta kishin braktis motiiii netin....

Femrat ne net!...po valla e kishin nda copa copa, si per burra ashtu edhe per gra..hahahaa:biggrin:

selvija
30-09-07, 21:19
Hej qysh pe leni per Femra????
Mos desht ju mashkujt ta marojm qorapa leshta ule ne fotele hulatse...http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys/stricken.gif (http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys.htm#)

selvija
30-09-07, 21:28
Sikur me chat e Msn sikur pa to , sot shoqeri nuk ki ....
Interneti mendoj se eshte nje gjo e mire kur kthehesh prej Punes, hyn rrin edhe ja fut gjume per tu Zgjuar neser...e Paguan 35 euro ne mua....se sa del ne qytet me tulifar Mangupi e i hargjo 100euro per nje nate....edhe per kend per Interesgjiun !!
Per Femrat shqiptare bash i mire eshte Interneti se te shkreta nuk Guxojn te dera me dal prej Familjes baram te pakten kan ku ta humbi kohen...Ka ku te shkruajn kan tu argetohen sado pak ....
Ki edhe Femra te Martuara qe hyjn ne Msn e Chat tona te Zezat i fol me ty kur vjen Fundi as nuk e din si e ka emrin e vertet, as nuk e din ku jeton as nga eshte me origjin ...Dmth ne te gjitha te rren, edhe ti jeto me shpresa ...
Me sa Femra te forumit Dardania Dole deri sot, u Takove me njeren deri sot ??SHum me vend ke fol Peja-Boy se 100% sipas mendimit tim hy vetem per tu zbavitur dhe kohen e lir shfrytzojn kendej apo dikund tjeter ...

LuLjaa
02-10-07, 01:38
Euu, eu ēkas paska ketu.. edhe me do do pajtona edhe une se ēka paskan than, bash qashtu eshte hehehe se sot po ka gjithēka tybe e mos vet..

Murgesha
02-10-07, 01:44
Tė njėjta si mashkujt, sja lėshojnė rrugėn asnjė fije, prandaj ēdo koment tjetėr nė kėtė temė ėshtė i tepėrt...

Virti
02-10-07, 01:46
me pelqen kjo teme! :tongue: :wink:

LuLjaa
02-10-07, 02:00
Tė njėjta si mashkujt, sja lėshojnė rrugėn asnjė fije, prandaj ēdo koment tjetėr nė kėtė temė ėshtė i tepėrt...

Paj me kqyr holl e holl mire e ki ti, qashtu eshte se dikun vet mashkujt e teprojn dhe prap femrat jan fajtore per gjithe kund.. ama prap tham se femnat jan ma shume edhe pse jam femen vet e pranoj keta..

Murgesha
02-10-07, 02:04
Paj me kqyr holl e holl mire e ki ti, qashtu eshte se dikun vet mashkujt e teprojn dhe prap femrat jan fajtore per gjithe kund.. ama prap tham se femnat jan ma shume edhe pse jam femen vet e pranoj keta..

Oj zemėr po nėse nuk e tepron ngapak as qė ke rast me folė me meshkuj nė net...
A mendon se humbin ata kohėn me ty nėse ju flet pėr punė shtėpie e pėr tentene a??
Pastaj shyqr qė do e do flasin nė atė drejtim ku ata i prijnė bisedės qė me pas kan si me u arsyetu e me ba akuzė...

LuLjaa
02-10-07, 02:11
Oj zemėr po nėse nuk e tepron ngapak as qė ke rast me folė me meshkuj nė net...
A mendon se humbin ata kohėn me ty nėse ju flet pėr punė shtėpie e pėr tentene a??
Pastaj shyqr qė do e do flasin nė atė drejtim ku ata i prijnė bisedės qė me pas kan si me u arsyetu e me ba akuzė...

Po oj zemer, une ma shume per qasi pune ju foli bile edhe ata knaqeum tum nguu hahahaha taman ja nisin me fol diēka u prap filloj se ēka kome ba neser psh.. edhe qeshtu shkon muhabeti, e jo qysh paskan than ketu per ????? ashtu jo vallahii kurr jo..
Po tek e fundt nese don me fol per tentene e pune t'shpis mire nese jo udha e mar i koft pse pe lus mem fol aa qyhh edhe ti hahahahaa

Kavaleri
02-10-07, 03:57
Po valla, qashtu osht hahah, qysh tju konvndon juve!
Aia nese doni me jua bo rrafsh tepsi veq bujrum, meshkujt fajtor ,femrat fajtore, meshkujt e drejt femrat e drejta, krejt te drejt.
Blla blla blla... veq mendo pak..... e ligjiko! perpara nje burr i ka mbajt 4 e deri 7 gra, 5 e deri 20 femij.
Sot..?
Spo tham me u kthy ne at koh, zot runa, por po du me thon se femrat e sotit po ndahen nga burri, edhe po shkon kjo pun dy a tri a kater her duke lyp fatin e jetes, ho mos po rehatohet qaty ho qaty.
Per ket jeni ju femrat me te drejta...?
Pastaj edhe meshkujt nuk jan te drejt, por kjo tem ska te boj me meshkujt, por me femrat ne net, apo si ne i vlersojm ato qe rrrin ne net ka 24 ore, nat e dit, apo qe hyn ne chat e rroken per meshkuj, shahen per meshkuj.
Ka edhe femra te mira, edhe shyqyr qe ka, ama o ka i del afati edhe ato qe jan, vakti ha kashten.
Prandaj po them un qe te shprehet realiteti, e jo me ja bo rrafsh najna tjeteres.
Ju pershendes.

Kavaleri
02-10-07, 04:08
SHum me vend ke fol Peja-Boy se 100% sipas mendimit tim hy vetem per tu zbavitur dhe kohen e lir shfrytzojn kendej apo dikund tjeter ...
Valla nga ana ime e ka ni dysh, se hiq se ka bash mir.
Kurr nuk pajtohem qe ne dit te sodit qe ka burr qe ndalon gruan e tij me dal jasht deres, more 1000000000 mi dryna nja boft, gruja kur ta bon tveten e kryn edhe me kujshi, apo edhe via kabell te msnav.
Pallavara jan keto, femrat te shkretat sguxojn me dal jasht deres hahah!!!!
Edhe npaqt qisi njerz, ateher ai irifi ska besim ne at gru, se e din qfare osht.

gjini
02-10-07, 10:17
Hej qysh pe leni per Femra????
Mos desht ju mashkujt ta marojm qorapa leshta ule ne fotele hulatse...http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys/stricken.gif (http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys.htm#)

Valla selvije e paske gjet mire ti edhe je ka maron qerap por edhe ne net u knaqe.
Valla, le te plasin mashkujt se burra skan mete ma, mundesh me i njeh me gishat te dores burrat.
grat tash e kan mire si ti shtien buket ne mengjes apo e qojne naj femij me ble buken e qesin nga nje kafe dhe hop e ne net me pa se qka ka ndodhe e qka ka te re .

Kjo, po me knaq se kan ece shum mire dhe le te ecin e kurr mos te ndalen.

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-10-07, 12:25
Kavaleri, deri sot asnjeher se kam livdu veten,deri sot asnje femer nuk e kam Ofendu me fjal ka qen Kurv apo e Moralshme, nese ka qen e Moralshme edhe Moralisht kam Bisedu me te nese ka qen Kurv kam fol ne ate aspektin se si duhet te flitet....Une me qejf dal me te gjith Anetaret e Forumit me te cilet kam kontakte te mire dal me pi kafe,Por ka shume ne shume shtete te ndryshme edhe eshte e veshtir te vije deri te Takimet..!

1 Gje te them ty direkt, nuk mund ta quash Kurv nje femer e cila nga dashuria te Afron gjdo gje e ti je aj qe e keqperdor ate gje !! Dmth me Pas mashkuj real ka edhe Femra Reale ...askush me qejf ate emer nuk e merr askush vuajtjet me qejf nuk i deshiron ...
Ti je aj qe sot e zen nje femer qe ska pas kurr te dashur, nuk e din se si duhe sillur me te dashurin e Pare,edhe ti ndahesh nga ajo...Ajo tash duhet mbyllur nuk duhet dalur ma as nga shtepia e as te futet ne Net simbas teje apo ??
Duhet gjetur Fatin e vet, Mundohet te gjej vatin e vet e kur deshton shume here ateher i vehet aj emer Kurv, dmth arsyeja Kryesore qe Femra merr ate emer eshte Mashkulli !Pershendetje...

SE pari mire eki nese asht nje femer shka ka Moral...folen edhe ti qashtu Morallshem..Por nese te jet diqka tjeter pse edhe ti futesh ne ate nivou dhe sillesh me ta siq e deshiron ajo vajz... por nganjeher juve meshkujt ju pelqen kesi lloj biesdesh prandaj bisedojni edhe me vajza te tille..nejse mendimi yt asht ....Per se dyti te lumt dora Bravo te Koft shka e ke shkrujten..mete drejt eki kesi lloj meshkuj kukuuuuuuu kujdeseni qika ..

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-10-07, 12:37
Po valla, qashtu osht hahah, qysh tju konvndon juve!
Aia nese doni me jua bo rrafsh tepsi veq bujrum, meshkujt fajtor ,femrat fajtore, meshkujt e drejt femrat e drejta, krejt te drejt.
Blla blla blla... veq mendo pak..... e ligjiko! perpara nje burr i ka mbajt 4 e deri 7 gra, 5 e deri 20 femij.
Sot..?
Spo tham me u kthy ne at koh, zot runa, por po du me thon se femrat e sotit po ndahen nga burri, edhe po shkon kjo pun dy a tri a kater her duke lyp fatin e jetes, ho mos po rehatohet qaty ho qaty.
Per ket jeni ju femrat me te drejta...?
Pastaj edhe meshkujt nuk jan te drejt, por kjo tem ska te boj me meshkujt, por me femrat ne net, apo si ne i vlersojm ato qe rrrin ne net ka 24 ore, nat e dit, apo qe hyn ne chat e rroken per meshkuj, shahen per meshkuj.
Ka edhe femra te mira, edhe shyqyr qe ka, ama o ka i del afati edhe ato qe jan, vakti ha kashten.
Prandaj po them un qe te shprehet realiteti, e jo me ja bo rrafsh najna tjeteres.
Ju pershendes.

Pershendetje..

Veq mendo pak e legjiko a ncncncn ani de flm per keshillen tande por edhe ti aje ka qe legjikon...AJjo koh ka qen dhe ende qajo koh asht..por vetem njerzit kan perparu por ti ne ket mendim sedi valla mos ke lind ne kohen e gabuar se metvertet ti vetem fol vajzat kshtu grad kshtu grad i lan burrat..ZOTi na rujt inshalla se metvertet kesi lloj lloj njerzit ta merziten zemren shum..POr a po i hap syt edhe ti i ndeuari se sa burra i lan grad marin ma te reja ose mbas nje kohesh thojn " nuk te dua mo" kjo ndodh ALLAHi na rujt. Edhe ata femra shka rrin 24ore ne net ata skan pun tjeter se te ghith i kemi obligimet e tona dhe shumica nuk kan koh me nejt 24 ore ne net..edhe ata shka rin ne net 24ore edhe ajo sasht mire ..por nese hyn pak me bisedu si njeri dhe jo me u talle si shumica athere ska dert lete hyje dhe ta kaloje kohen por lete kujdeset vetem..por sicilli/a per veti edin mase miri... najkush ka deshire me fol neper chata e najkush jo..por ti si te thash ma pare i gjun femrat me nje thess..dhe zvicerankat i qet ma te mira... si shqiptarka dhe zvicranka ka lloj lloj shka jan me mend dhe pa mend..

Elina
02-10-07, 12:52
Po me intereson perfundimi i gjith kesaj,,,:biggrin: Dhe a ben me u kyq ne femrat me shum ne net a me e len me kaq ??? :biggrin: (po bej pak shaka se secili ka te drejte me e shprehe mendimin e vet,,, edhe fale Zotit qe nuk jemi te gjith njesoj,,, po flas si per femra ashtu edhe per mashkuj)!!!

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-10-07, 12:57
Une per veti...chatat sikam marak hiq..se shumica hyr per nje QEllim me njoftu najkand ose me bisedu gjana te tilla shka postuam pak ma heret.. POr si thash pak ma pare..Sicila/i per veti.. :smile:

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-10-07, 13:00
Po me intereson perfundimi i gjith kesaj,,,:biggrin: Dhe a ben me u kyq ne femrat me shum ne net a me e len me kaq ??? :biggrin: (po bej pak shaka se secili ka te drejte me e shprehe mendimin e vet,,, edhe fale Zotit qe nuk jemi te gjith njesoj,,, po flas si per femra ashtu edhe per mashkuj)!!!

Pershendetje simpatike shum per tye..

mire eke qashtu asht..nuk jemi te gjith njesoj por qeky KAVALEri po i shtin me nje thes ...ka njera ahn thot jo te gjitha por shumicca dhe ka ana tjeter prap po fol si per gjith:redface::frown:

gjini
02-10-07, 13:57
Paskeni hy ne biseda shum serioze qe nuk i takojne kesaj teme gruaja ne net.
kjo le te jete si nje teme qe ska te beje fare me gruan e cila per shkaqe te njohura ska nje vend pune apo nuk gjene pune e keshtu neti eshte si nje vend ku e kalon diten pa u zhytur ne mendime te keqija.
Nese femra jon njofton dike ne net dhe aty ai herifi e keqperdor ate sinqeritetin e saj athere ketij fare buqkulani duhet ti qitet emri ne publike e te bahet paloqo i forumit ku asksuh nuk do e perfill.

Pra, njeriu kerkon nje shoqeri me te cilen ai e gjen veten aty por nese ajo shoqeri keqperdoret aathere peson mallkimi i atij qe e then mesheftesine.
Secili ka te drejt te kete nje meshftesi, si gruaja ashtu edhe burri.

Kavaleri
02-10-07, 16:15
Pershendetje..

Veq mendo pak e legjiko a ncncncn ani de flm per keshillen tande por edhe ti aje ka qe legjikon...AJjo koh ka qen dhe ende qajo koh asht..por vetem njerzit kan perparu por ti ne ket mendim sedi valla mos ke lind ne kohen e gabuar se metvertet ti vetem fol vajzat kshtu grad kshtu grad i lan burrat..ZOTi na rujt inshalla se metvertet kesi lloj lloj njerzit ta merziten zemren shum..POr a po i hap syt edhe ti i ndeuari se sa burra i lan grad marin ma te reja ose mbas nje kohesh thojn " nuk te dua mo" kjo ndodh ALLAHi na rujt. Edhe ata femra shka rrin 24ore ne net ata skan pun tjeter se te ghith i kemi obligimet e tona dhe shumica nuk kan koh me nejt 24 ore ne net..edhe ata shka rin ne net 24ore edhe ajo sasht mire ..por nese hyn pak me bisedu si njeri dhe jo me u talle si shumica athere ska dert lete hyje dhe ta kaloje kohen por lete kujdeset vetem..por sicilli/a per veti edin mase miri... najkush ka deshire me fol neper chata e najkush jo..por ti si te thash ma pare i gjun femrat me nje thess..dhe zvicerankat i qet ma te mira... si shqiptarka dhe zvicranka ka lloj lloj shka jan me mend dhe pa mend..


1. Osht tu me ardh mir qe po perpiqesh me luftu, e mos me pranu, por ti nuk mundesh me dit kurr me shum se nje mashkull sa i perket kesaj teme.

*

2. Nuk jam un tu i perkra burrat, ku po she ti burra ne dit te sodit a? por ketu nuk esht tema e burrav edhe per ate nuk hy andej.
Tip: shko ketu terk tema (Burri sot..?)

*

3. Edhe Nena ime esht Femer, edhe per Dashnin ne te, mundohem ti Rrespektoj e ti nderoj te gjitha, por kur deshprohem me faktet qe po i sho, jo ti por Allahun me pa enderr duke me then: Quni gabim je ketu! prap nuk do ta ksiha pranu, se pse kam pa, e kam ndegju, kam perjetu, edhe jo veq ne rrethinen time ketu ne gurbet, por ka kam qen qe kam has keso femrash te zadrume, se pse ato te mirat jan ne per puna, me shoqe, apo ne per shkolla nuk hasen me mu Kuravanin.


*4. Duhet mendu njeri pak me toleru mendimin e dikujt, e jo veq pse spo pajtohet ti kercmnohem, ka edhe menyra tjera per diskutime, pse esht forum tasht te bojm qka te dojm nuk bon, por ti perpiqemi realitetit edhe te marrim pak frym para se me gju fjal.-


*

5.Ti edhe ato femrat tejra te mira e te lazdrume e njefni veten, skeni qka prekeni kur nuk ju kap ky velersim.


*6. Nese deshiron me ta bo rrafsh sikur me lart, ta boj te them mir e ki.


*7. Nuk i perjetojn te gjith te njetat raste, por te ngjashme po sa per me dit me dallu te bardhen nga e zeza, ketu disa qe kan shukat edhe skan be ze, un jam i ati mendimit qe edhe ata kan qka me shkru, por pse me jau prish timin juve me ket tem, tu kan sbon ze edhe sos pun, edhe ata jan ma profesionalista se un kuvani qe e kam cek me mija her qe sjam me i hajrit.


*


8. Ku ke pa ti vend, apo shtet, qytet, fshat qe ska kurva a? si ne qdo vend edhe tek ne esht kjo, por tani esht ber e tepert sa qe po luan rrol edhe zuzaku, maxhupi,kfori... kurr nuk kisha mujt me nejt as 2 minuta afer nje zuzakes nga ajo er qe e kan, eh ato kurvajkat qe po i ceku un qojn dashni me qasi seterrvine, edhe qe ketu per mua nuk jan femra te pa lazdruara, edhe ku ra fjala qe po i lshojn grat, edhe me heret i kan lshu qe skan kriju femij, por per ate spo them por po them per qiso lazdrimesh.


*

9. Kurr nuk kam shkru diqka ketu ne ket tem qe me nenposht dikend, apo me ofendu, apo me tentu te dal me i menqur,apo lloj kavaleri si nuku im, apo casanove, ata jan tjer.
Un kam Rrespekt, por jo per ato qe shkojn me sterrvina, tu pas mjaft Shqiptar.


*


10. Dhasht zoti, qe mos te ndoll as ty e as kujt me ra nga dardha, se ateher edhe vetem ateher te dhemb shpina.

Tung

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-10-07, 16:47
Kukuuuuuuuuuuuu mu lodhen syt tu lexu..

o ti njerii ti prap po thot qe nuk eke lavderu veten ose diqka tjter ..ti vet po ja ke ber do postime Peja_boy si persh " ti nuk qenke kerkund" etj etj e keta as sjan lloj ofendimesh a...nejse sidoqoft me ju meshkujt sen mirret nje vajz si kur un...se un pershembull sprova nuk kam, dhe baj shiqyr qe skam sprova edhe as qe prekna une me keto postime te tuaja....mos ma mbaj gajlen time ok..sidoqoft pa ofendime dhe keqkuptime...SICILI/A PER VETI......

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-10-07, 16:55
. Osht tu me ardh mir qe po perpiqesh me luftu, e mos me pranu, por ti nuk mundesh me dit kurr me shum se nje mashkull sa i perket kesaj teme.

Mete drejt eki edhe as qe du ma shum te dij...se ma shum po merzitna se qysh jan ber njerzit ..

Kavaleri
02-10-07, 16:56
Kukuuuuuuuuuuuu mu lodhen syt tu lexu..

o ti njerii ti prap po thot qe nuk eke lavderu veten ose diqka tjter ..ti vet po ja ke ber do postime Peja_boy si persh " ti nuk qenke kerkund" etj etj e keta as sjan lloj ofendimesh a...nejse sidoqoft me ju meshkujt sen mirret nje vajz si kur un...se un pershembull sprova nuk kam, dhe baj shiqyr qe skam sprova edhe as qe prekna une me keto postime te tuaja....mos ma mbaj gajlen time ok..sidoqoft pa ofendime dhe keqkuptime...SICILI/A PER VETI......
Po mvaret si e merr ti ate, edhe ku esht perdorur; nuk je kesajde = nuk je ne ngjarje, nuk je ne tem... keshtu diqka ka qen.
Ofendim esht me i then dikujt paske lind gabim, e qisi sende qe as ne fjalorin e femijeve nuk i gjen, pastaj permend Allhaun, edhe Ishallen, qe prit ne kokerr te shpines se do behet mir.
Hajt o llokum se masi nuk po i permbhesh temes, po del ka po ke deshir tung, se po ta liroj rrugen graj qysh te konvenon, edhe qe le te ke pak kujdes kur behet fajl Lindja, se naten e katagjegjav kam lind, edhe nese paska qen koh e gabuar.
Supon alla, me ket deshmon qe je e Ndershme,edhe qe je jarg atyreve te lazdruarave.

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-10-07, 17:16
Hajt o llokum se masi nuk po i permbhesh temes, po del ka po ke deshir tung, se po ta liroj rrugen graj qysh te konvenon, edhe qe le te ke pak kujdes kur behet fajl Lindja, se naten e katagjegjav kam lind, edhe nese paska qen koh e gabuar.
Supon alla, me ket deshmon qe je e Ndershme,edhe qe je jarg atyreve te lazdruarave.


qy qy qy ki me vjne mire qe paske lind ne naten e kadergjegjve..valla sme vjen hiq miere qe ma liron rrugen..por nejse .. edhe un boll kujdesna skam une telepatische kräfte me edit se kur je lind a jo..nese aq shum te kujdesna une..kujdesu edhe ti pra qe je lind ne ket nat te madhe..

Un ma shum nuk shkruj se ti ashtu si ashtu po me qet mua gabim..dhe po ma lishon udhen..nejse sidoqoft ...mire mbetesh

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-10-07, 17:25
Hajt o llokum se masi nuk po i permbhesh temes, po del ka po ke deshir tung, se po ta liroj rrugen graj qysh te konvenon, edhe qe le te ke pak kujdes kur behet fajl Lindja, se naten e katagjegjav kam lind, edhe nese paska qen koh e gabuar.
Supon alla, me ket deshmon qe je e Ndershme,edhe qe je jarg atyreve ty lazdruarave.

Veq edhe nje gje.. ket shka e ke shkrujt ma lart...dmth si kurse hajd vazhdo ti se ashtu si ashtu spo dike asgje..seke sshenu bash kshtu por kshtu je ka mendon..prandaj un me ty as qe mirrem ok...nese bahesh ti aq mendjemadh ather vaxhdo ...se sicili/a i begenis hunda vet ma se miri..

Bye...MAchs GUt..!!

qika_pejes
02-10-07, 18:01
euuu krejt njerzit nuk hin ne chat apo ku ta di une forume me njoftu dikon dikush hin me njoftu kam pare edhe asij rasti dikush jo veq me kalu kohen e lire po nashta e zan taksirati edhe keta qe nuk hin me njoftu dikon edhe per femrat ne net ndodh te hasesh edhe ne asij individ qe ti thot fjalet e dobta ndoshta qe si ka nje femer edhe ne ate menyre vet qai mashkell e shkaterron edhe e prish nej fémer ne net edhe nese eshte e moralshme, edhe shume ma keq e hajne nashta qato te moralshme bin viktin ne ent se sa ato qe sjan te moralshme kaq per tash vazhdojme heren tjeter

Amina
02-10-07, 18:14
Cka s'ka n'deti......................

I think, its deja vu!

Amina
02-10-07, 18:28
E sinqerta..
Le te bojn qka te dojn osht Jeta e tyre, mua as qe me interson ndash me dit kjo pun.
Un e kam cek me lart se as vet nuk jam me i mir,edhe qe jam vet me zi, nuk i adhuroj keto tipike femrash.
Femrat te cilat hapen shpejt, e mar e prap bile as qe e lodhi koken, besa ndash me dit edhe pse vet jam me zi, me shum e sipatizoj nje femer Elegante se sa nje siq e kam cek me lart.
Por edh un jam shprehur aq sa kam pa me syt e mi, se marr e kreasu nje Zvicrrank me nje Shqiptare ku do qe te jet ne qfar do aspekti, Shqiptarka ja ka kaluar ka mbrri ne mars, ne jupiter, as nuk din qe ka nan, as bab, as nuk din me gatu, me pastru, as nuk din me Repektu.
Ne qdo aspekt, apo vend ja keni tepru, nuk do te thot veq msn,... ne diskoteka Femrat tona jan te veshura si nje prostitute, besa edhe me zi.
Marr ketu shembull me nje Zvicerrane tybe zvicrranja nuk e vesh ate vesh, ja veshet diqka selaqki , ja veshet ose elegant, ndersa tonat si te shminkimi, si te veshja mbathja, halla zot runa.
Edhe un jam shprehur si ne lloj deshperimi, se pse edhe un jam Shqiptar.
Tek e fundit, qysh me thon mua as qe me takon me me interesu per keto pun,por po shprehu ate qe po e perjetoj, edhe qe po i pergjigjem temes edhe jo diqka me shum.
Repekt paqsh.

Kavaleri
Me vjen mire qe bile dikush e ka kuptu kush eshte vetevetja. Edhe kete e them pa kurrfare ironie!
Ke te drejte Kavaleri qe thua qe nga deshprimi e ki, se shumica e atyre gjerave qe i permende me lart , jan edhe te verteta!
Po te shpresojme se ni dite do ta kesh nje pervoje te mire me nje femer te mire,e qe do ta zhduk deshperimin.

Edhe flm per sinqeritetin. E cmoje shume.

SheTa
02-10-07, 18:30
qika_pejes

Pajtona me ty :P po t'zgjut t'kam bre ahahahha :D
Asgje Skam Kunder Pse femra hyn ne net a'mo gjithqka me kufi S'bon me kalu limitin
Se dhe ashtu netin se kan kreju veq per Mashi :) Ska te caktune Femer a'po mashkull .

qika_pejes
02-10-07, 18:35
Sheta ka edhe asij raste qe kan hy femra te mira e te moralshme por me kohen jan prish pse tu has lloj njerzish ne net,, dikush ndikon te keto femra qai person nashta qe e ka prish neser del e kesh ate femer,, nuk eshte ne rregull kjo besa ma mire en ent qitu ska qka ndodh sa te lujne rol shkronjat ma mire se jashte netit mu marr me gjera te kqija

SheTa
02-10-07, 18:46
A'ty me drejt e ke pajtohem me ty plocisht :)

A'mo dhe femra eshte a'ja qe duhet me rujt shum mos me lon dikan me keqperdor dhe ne fund me bo hajgare me ta Po dhe shumicen Rastev Ka mashkull qe mendohet per t'miren e saj ne ja merr ndrysh vazhdon me kry t'vetin a'ty nuk e sho qe ka drejt ...

Sa i Perket Netit Asgje Skam kunder .. po Duhet Gjithqka me kufi ...

eMiraa
03-10-07, 07:44
8. Ku ke pa ti vend, apo shtet, qytet, fshat qe ska kurva a? si ne qdo vend edhe tek ne esht kjo, por tani esht ber e tepert sa qe po luan rrol edhe zuzaku, maxhupi,kfori... kurr nuk kisha mujt me nejt as 2 minuta afer nje zuzakes nga ajo er qe e kan, eh ato kurvajkat qe po i ceku un qojn dashni me qasi seterrvine, edhe qe ketu per mua nuk jan femra te pa lazdruara, edhe ku ra fjala qe po i lshojn grat, edhe me heret i kan lshu qe skan kriju femij, por per ate spo them por po them per qiso lazdrimesh.

ncncncn qfar mentaliteti

Kavaleri
03-10-07, 12:20
8. Ku ke pa ti vend, apo shtet, qytet, fshat qe ska kurva a? si ne qdo vend edhe tek ne esht kjo, por tani esht ber e tepert sa qe po luan rrol edhe zuzaku, maxhupi,kfori... kurr nuk kisha mujt me nejt as 2 minuta afer nje zuzakes nga ajo er qe e kan, eh ato kurvajkat qe po i ceku un qojn dashni me qasi seterrvine, edhe qe ketu per mua nuk jan femra te pa lazdruara, edhe ku ra fjala qe po i lshojn grat, edhe me heret i kan lshu qe skan kriju femij, por per ate spo them por po them per qiso lazdrimesh.

ncncncn qfar mentaliteti
Qfar mentaliteti bre?

Kavaleri
03-10-07, 12:25
Sheta ka edhe asij raste qe kan hy femra te mira e te moralshme por me kohen jan prish pse tu has lloj njerzish ne net,, dikush ndikon te keto femra qai person nashta qe e ka prish neser del e kesh ate femer,, nuk eshte ne rregull kjo besa ma mire en ent qitu ska qka ndodh sa te lujne rol shkronjat ma mire se jashte netit mu marr me gjera te kqija
Popo edhe un po i thom por spo ngojn, po me qesin mendje madh, veq qe nuk po me hajn haha.
Po mendojn qe po ja du te keqen Femrave Shqiptare.

Kavaleri
03-10-07, 12:30
Kavaleri
Me vjen mire qe bile dikush e ka kuptu kush eshte vetevetja. Edhe kete e them pa kurrfare ironie!
Ke te drejte Kavaleri qe thua qe nga deshprimi e ki, se shumica e atyre gjerave qe i permende me lart , jan edhe te verteta!
Po te shpresojme se ni dite do ta kesh nje pervoje te mire me nje femer te mire,e qe do ta zhduk deshperimin.

Edhe flm per sinqeritetin. E cmoje shume.
Faleminderit edhe nga ti e nderuar, dhasht zoti qe edhe ti mos te bish ne duart e te keqit, edhe un ju dua shume qe jeni kunder ketyreve gjerave te kqija.
Rrespekt.

gjini
03-10-07, 13:34
Po mos e diskutoni kaq seriozishte kete pune se qka ka femra ka edhe mashkulli e perse ketu kjo teme femra ne net.
Po ku po e leni mashkullin ne net.???
Mashkulli ne vend qe te dal e te punoj diqka e te mbaje familjen ai e le edhe punen dhe duke hy ne net ai edhe ate pune qe e ka pas me e ba nuk eshte ne gjendje se nuk ka fuqi se ka ndejt tane naten ne net.

E sa i perkete femres ajo kur te kete kohe hyn dhe e kalon kohen .

selvija
03-10-07, 16:00
Pse bre pe bani kete pune kaq te madhe..
mos me qen FEMRAT ne net as ju mashkuj nuk kishi marr pjese hiq ketu
do te thot se me mir eshte hiq mos me fol se sa bla blaa e kurgjo hiq,,
merr shembull psh: ti per vete..mese hyn nuk takon nje qe adhuron qe ke simpati ose shoqe shkurte do terhkesh menher nga neti.
Por neti ne dit te soti u bere si nje hobi perditshem..mos u merrni me do gjera te keqija se sa per interrnet burra, gra, femi,gjith kemi te derjt te hyjm dhe hulumtojme se qka ka mbrenda kendej... apshijuuuuuuuuuu ...shent o djem...

ninnela
03-10-07, 16:56
Po mos e diskutoni kaq seriozishte kete pune se qka ka femra ka edhe mashkulli e perse ketu kjo teme femra ne net.
Po ku po e leni mashkullin ne net.???
Mashkulli ne vend qe te dal e te punoj diqka e te mbaje familjen ai e le edhe punen dhe duke hy ne net ai edhe ate pune qe e ka pas me e ba nuk eshte ne gjendje se nuk ka fuqi se ka ndejt tane naten ne net.

E sa i perkete femres ajo kur te kete kohe hyn dhe e kalon kohen .


Ehhhhhhhhhhh per kto fjale gjini cake njo :wink:

Te lumte NO COMMENT

Kavaleri
03-10-07, 17:02
Ehhhhhhhhhhh per kto fjale gjini cake njo :wink:

Te lumte NO COMMENT
Ka ka Comment edhe sa te dush bile, por spo ju pelqen se..

Kavaleri
03-10-07, 17:06
Po mos e diskutoni kaq seriozishte kete pune se qka ka femra ka edhe mashkulli e perse ketu kjo teme femra ne net.
Po ku po e leni mashkullin ne net.???
Mashkulli ne vend qe te dal e te punoj diqka e te mbaje familjen ai e le edhe punen dhe duke hy ne net ai edhe ate pune qe e ka pas me e ba nuk eshte ne gjendje se nuk ka fuqi se ka ndejt tane naten ne net.

E sa i perkete femres ajo kur te kete kohe hyn dhe e kalon kohen .
Po mashkulli osht edhe ma zi or Shoki, por ketu sosht temna e meshkujve.
Edhe siq tha Inxhja Selv mos mu kan Femrat as na nuk jemi, qito te kqija e te mira shyqyr qe i kemi, naj rujt zoti ho.

ninnela
03-10-07, 17:08
Ka ka Comment edhe sa te dush bile, por spo ju pelqen se..


Kavaler jo pot doket :biggrin:

Kavaleri
03-10-07, 17:11
Pse bre pe bani kete pune kaq te madhe..
mos me qen FEMRAT ne net as ju mashkuj nuk kishi marr pjese hiq ketu
do te thot se me mir eshte hiq mos me fol se sa bla blaa e kurgjo hiq,,
merr shembull psh: ti per vete..mese hyn nuk takon nje qe adhuron qe ke simpati ose shoqe shkurte do terhkesh menher nga neti.
Por neti ne dit te soti u bere si nje hobi perditshem..mos u merrni me do gjera te keqija se sa per interrnet burra, gra, femi,gjith kemi te derjt te hyjm dhe hulumtojme se qka ka mbrenda kendej... apshijuuuuuuuuuu ...shent o djem...
Te pershendes Inxhja Selv, po normal se nga nje her mos me fol esht mir, por tema u hap per me bisedu si njerzt, pa e kam seriozisht.
Por disa nuk po dojn me bo kapak hajgare hyxhym e veq se nuk po mujn me gju naj vo pjen netit hahah.
Tek e fundit, i ksiha pershendet te gjitha qka jan kundra realitetit me kengen e adelines.

Kavaleri
03-10-07, 17:13
Kavaler jo pot doket :biggrin:
hahah....
Jo mu jo vallla, hej qka bojsh nime ti ne net kur hin hajt kallxo, thuj shkruj me ty haha.

ninnela
03-10-07, 17:15
hahah....
Jo mu jo vallla, hej qka bojsh nime ti ne net kur hin hajt kallxo, thuj shkruj me ty haha.


ahahhahaha shkruj me ty bashke n'konkurs :biggrin:

Kavaleri
03-10-07, 17:19
Qyqy a edhe ti ne konkurs a? jo be ty po te livrit syni, mu as qe po me trebet hahah...
Hajt hajt trego ma shum diqka se qka bon ne net... me qka mirresh, nese na pelqen hym edhe na aty, nese osht hymja gratis.

ninnela
03-10-07, 17:25
Qyqy a edhe ti ne konkurs a? jo be ty po te livrit syni, mu as qe po me trebet hahah...
Hajt hajt trego ma shum diqka se qka bon ne net... me qka mirresh, nese na pelqen hym edhe na aty, nese osht hymja gratis.


mledh shtalba te kallamoqit ahahahahahahaa

hajde se pa lek koka :biggrin:

Kavaleri
03-10-07, 17:31
mledh shtalba te kallamoqit ahahahahahahaa

hajde se pa lek koka :biggrin:

hahah veq shtalba ? a aty nuk guxoj me hy, se tybe nuk dihet qka zihet ne kollomoq.
Kqyr qka i ka bo vaki njanes tu marr shtalba shoqerisht:
http://dardania.albasoul.com/vb/upload/showthread.php?p=1134901#post1134901
hahahah...

Kavaleri
03-10-07, 17:38
Gabim ke aj kallamoqi, per ketu e pata fjalen qitu e paskan vjel.
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1134943#post1134943

ninnela
03-10-07, 17:40
hahah veq shtalba ? a aty nuk guxoj me hy, se tybe nuk dihet qka zihet ne kollomoq.
Kqyr qka i ka bo vaki njanes tu marr shtalba shoqerisht:
http://dardania.albasoul.com/vb/upload/showthread.php?p=1134901#post1134901
hahahah...

qa me intereson more mu qa u ndosh tjereve

ti te gjithe qe ti thas i paske marr serjozisht o zot o zot ahahhahahaha

Kavaleri
04-10-07, 17:18
Hahah.. tema ka te lidhet me at, oj qika e zhures.
Se as mua nuk me intereson.

Peja-Boy
04-10-07, 18:51
Pershendetje...

SE pari mire eki nese asht nje femer shka ka Moral...folen edhe ti qashtu Morallshem..Por nese te jet diqka tjeter pse edhe ti futesh ne ate nivou dhe sillesh me ta siq e deshiron ajo vajz... por nganjeher juve meshkujt ju pelqen kesi lloj biesdesh prandaj bisedojni edhe me vajza te tille..nejse mendimi yt asht ....Per se dyti te lumt dora Bravo te Koft shka e ke shkrujten..mete drejt eki kesi lloj meshkuj kukuuuuuuu kujdeseni qika ..

Une Flas me ate lloj Femrash(Qe sillen sikur Kurva ne Biseda),Flas veq sa per Ta humbur Kohen, se nuk mendoj qe kam arrit ne ate Nivel qe tju Besoj Fjalve te saj apo Tju bindem Fjalve te saj e te Vrapoj mba Saj,Nuk Person qe i Ndjeki e Kerkoj neper Europ ato Lloje te Femrave, E as nuk mendoj se me ate lloj Femre duhet nje dite te takohem vetem qe te Kem Sex me ate...Nuk e Humbi Kohen per ta ndjekur apo per ta arritur Qellimin qe te dal te Pij Kafe me nje Femer Kurv !

Dmth Jau bej qejfin,ne Net sikur edhe ato Mua ndoshta, Por nuk mendoj kurr se do vij Koha ta takoj nje asi personi !!

Deshiroj ta takoj donje Person pa marr parasysh Femer apo mashkull qe me len Mbresa ne Sjelljen dhe Biseden e Tij/Saj, e jo me cilen te flas ne net te dal e ta takoj !!

aLbaChiCk
04-10-07, 18:58
Une Flas me ate lloj Femrash(Qe sillen sikur Kurva ne Biseda),Flas veq sa per Ta humbur Kohen, se nuk mendoj qe kam arrit ne ate Nivel qe tju Besoj Fjalve te saj apo Tju bindem Fjalve te saj e te Vrapoj mba Saj,Nuk Person qe i Ndjeki e Kerkoj neper Europ ato Lloje te Femrave, E as nuk mendoj se me ate lloj Femre duhet nje dite te takohem vetem qe te Kem Sex me ate...Nuk e Humbi Kohen per ta ndjekur apo per ta arritur Qellimin qe te dal te Pij Kafe me nje Femer Kurv !

Dmth Jau bej qejfin,ne Net sikur edhe ato Mua ndoshta, Por nuk mendoj kurr se do vij Koha ta takoj nje asi personi !!

Deshiroj ta takoj donje Person pa marr parasysh Femer apo mashkull qe me len Mbresa ne Sjelljen dhe Biseden e Tij/Saj, e jo me cilen te flas ne net te dal e ta takoj !!

Qashtu Shah Rukh Khan topi se lun :biggrin:

Peja-Boy
04-10-07, 19:00
Une per veti...chatat sikam marak hiq..se shumica hyr per nje QEllim me njoftu najkand ose me bisedu gjana te tilla shka postuam pak ma heret.. POr si thash pak ma pare..Sicila/i per veti.. :smile:

Nuk mendoj se eshte e vertet Kjo, se ne chat ka edhe Bised Publike...
Hyn ne Chat nese nuk deshiron te Bisedosh me askend Privat ateher /umode +m
Sidomos ne Chatin #Dardania ne Irc.Knaqu.Com ka me se Paku asi persona qe deshirojn te Bisedojn ne Pv... Hyn dhe Bindu ne Publik !
Edhe Chati mendoj se eshte shume gje Argetuese, dhe nuk mendoj se ka diqka te keqe !

Interneti ne pergjithsi eshte Argetues,per ata persona qe dijn Ta perdorin deri ne nje Nivel, qe mos te Behet Bajat !!
Une per Vete edhe per ty mendoj se prej ore 06 ne mengjes e deri ne oren 18 nuk kemi koh te futemi ne net, ajo mund te ndodh vetem Wochenende ndonjeher....
E per Kosovaret, dmth per ata qe jetojn ne Kosov ata e perdorin 24 ore per arsye se Papunsia e Madhe, shumica edhe skan net Hiq, shumica i kan Grat veq ti vozitin ne shtepi e si len me dal asnjeher as ne Oborr pa e pas nje Mashkull me veti hahahahha...

Ka shume gjera Pozitive

Lajmet
Argetimet
Sporti
gjdo gje qe kerkohet eshte ketu ..!

Peja-Boy
04-10-07, 19:05
Qashtu Shah Rukh Khan topi se lun :biggrin:

Tregoju bre se skemi te gjall pa Internet,Ata sjon Kon budall qe e kan qit edhe IGNORE.
Kush te pelqen Foli kush jo tufja Ignore ......

I Sinqerti me te Sinqerta....Kurvari me Kurva qeshtu shkon ..!

Shnosh Kryet se mendet shkojn e vijn !!

aLbaChiCk
04-10-07, 19:11
Tregoju bre se skemi te gjall pa Internet,Ata sjon Kon budall qe e kan qit edhe IGNORE.
Kush te pelqen Foli kush jo tufja Ignore ......

I Sinqerti me te Sinqerta....Kurvari me Kurva qeshtu shkon ..!

Shnosh Kryet se mendet shkojn e vijn !!

jo valla pa internet skemi t“gjall un per veti mos pas internet smuj me bo online banking e me duhet me shku ne bank kshtu kur po kam qef veq klik edhe u kry puna.Normal ka shum qe e keqperdorin po si thojn nji fjal ma keq se qe ja ban vetes kerkujt jo.

Shnosh te dekmit se te gjallve u bohet qarja :biggrin:

selvija
04-10-07, 20:20
Te pershendes Inxhja Selv, po normal se nga nje her mos me fol esht mir, por tema u hap per me bisedu si njerzt, pa e kam seriozisht.
Por disa nuk po dojn me bo kapak hajgare hyxhym e veq se nuk po mujn me gju naj vo pjen netit hahah.
Tek e fundit, i ksiha pershendet te gjitha qka jan kundra realitetit me kengen e adelines.Heee ani ingjes flm se ketu me keni ne net... kujt mos ardhte merzi ahahaha

Kavaleri
04-10-07, 23:46
Jo be qfar merzije, je e mire se ardhur ne net, edhe e Rrespektuar deri sa nuk e teproj haha.
Te pershendes.

Amina
05-10-07, 13:50
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gjini
Po mos e diskutoni kaq seriozishte kete pune se qka ka femra ka edhe mashkulli e perse ketu kjo teme femra ne net.
Po ku po e leni mashkullin ne net.???
Mashkulli ne vend qe te dal e te punoj diqka e te mbaje familjen ai e le edhe punen dhe duke hy ne net ai edhe ate pune qe e ka pas me e ba nuk eshte ne gjendje se nuk ka fuqi se ka ndejt tane naten ne net.

E sa i perkete femres ajo kur te kete kohe hyn dhe e kalon kohen


Nashta ish qit kjo pytje, po te ishte ai i afermi "peder" hmmm

Amina
05-10-07, 13:51
Biseda ne zhvillim e siper.

gjini
05-10-07, 19:49
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gjini
Po mos e diskutoni kaq seriozishte kete pune se qka ka femra ka edhe mashkulli e perse ketu kjo teme femra ne net.
Po ku po e leni mashkullin ne net.???
Mashkulli ne vend qe te dal e te punoj diqka e te mbaje familjen ai e le edhe punen dhe duke hy ne net ai edhe ate pune qe e ka pas me e ba nuk eshte ne gjendje se nuk ka fuqi se ka ndejt tane naten ne net.

E sa i perkete femres ajo kur te kete kohe hyn dhe e kalon kohen


Nashta ish qit kjo pytje, po te ishte ai i afermi "peder" hmmm

Amina, ketu une nuk po mund ti kuptoj disa nga ju granimin hiq.!!!
e shifni se qka shkruajne mashkujt per juve dhe ju veq i merrni si shaka por ata e kan seriozishte se nuk dojne qe motra gruaja apo qika e tyre te hyn ne net por vetem ata per veten e tyre ( EGOISTA) jan .
Kur ne kete FD behet fjale per tri vajza qe i kan perjashtue nga shkolla ne skenderaj asnje femer nuk merr pakez kohe te te trgoj edhe ajo se qka mendon!!!
Fliten diku ne nje teme MUSLIMANJA aty gjene biseda qe mundet me tu rrnqeth trupi ku nje burr shkruan ne emr te nje femre apo edhe nese e shte femer ajo nuk mund te jete normale kur vetes ja lejon dhe e arsyeton burgimin e saj , mbylljen ne feregje si veres ashtu edhe dimrit.#
Pra deri sa ato femra qe jon ne gjendje veten me e denue athere nuk quditem as ne mashjkuj qe knaqen me mbulimin e grave te tyre.

Amina
07-10-07, 01:26
Amina, ketu une nuk po mund ti kuptoj disa nga ju granimin hiq.!!!
e shifni se qka shkruajne mashkujt per juve dhe ju veq i merrni si shaka por ata e kan seriozishte se nuk dojne qe motra gruaja apo qika e tyre te hyn ne net por vetem ata per veten e tyre ( EGOISTA) jan .
Kur ne kete FD behet fjale per tri vajza qe i kan perjashtue nga shkolla ne skenderaj asnje femer nuk merr pakez kohe te te trgoj edhe ajo se qka mendon!!!
Fliten diku ne nje teme MUSLIMANJA aty gjene biseda qe mundet me tu rrnqeth trupi ku nje burr shkruan ne emr te nje femre apo edhe nese e shte femer ajo nuk mund te jete normale kur vetes ja lejon dhe e arsyeton burgimin e saj , mbylljen ne feregje si veres ashtu edhe dimrit.#
Pra deri sa ato femra qe jon ne gjendje veten me e denue athere nuk quditem as ne mashjkuj qe knaqen me mbulimin e grave te tyre.

Kete po mundohemi edhe ta zbulojme. E per hajgare edhe nuk eshte kjo teme. Gjdo postim tregon diqka!

Xuki
07-10-07, 02:25
Tung Amina......kishte qenė mirė ati tė afėrmit tėnd me ia afru njė pasqyre tė madhe afėr kompjuterit.....ndoshta e sheh vetėn se ēka ėshtė kah bėn!

Fatkeqėsisht fjalėt mė tė pėrdorura tek meshkujt shqiptar jan "kurvė" dhe "ta q....n....".....mashkulli shqiptar me i pasė 10 femna ėshtė "car" dhe mburret me atė histori.....kurse femna shqiptare vetėm me folė me dikėnd, ēoft edhe nė jetėn virtuale, ajo etiketohet menjėher si "kurvė"!!!

Bash sot nė lajmet e mbrėmjes i pashė statistikat/tabelat e "lokaleve" nė qytetet e Kosovės, ku dyshohet se ka prostuticion.....askund nuk u pėrmenden forumet, chatat apo msn-i!! Athu ato qindra "lokale" pėr kėnd jan tė hapura......pėr meshkujt e shkretė!! hahahahaha

M'falni, se ndoshta e teprova pak.......por njerzit qė i kritikojn tė tjerėt, kurse vetėn nuk e shohin i urrej shumė!


Kaloni mirė kudo qė merrni pjesė...nė forume, chat, msn etj.

Amina
07-10-07, 14:11
Tung Amina......kishte qenė mirė ati tė afėrmit tėnd me ia afru njė pasqyre tė madhe afėr kompjuterit.....ndoshta e sheh vetėn se ēka ėshtė kah bėn!

Fatkeqėsisht fjalėt mė tė pėrdorura tek meshkujt shqiptar jan "kurvė" dhe "ta q....n....".....mashkulli shqiptar me i pasė 10 femna ėshtė "car" dhe mburret me atė histori.....kurse femna shqiptare vetėm me folė me dikėnd, ēoft edhe nė jetėn virtuale, ajo etiketohet menjėher si "kurvė"!!!

Bash sot nė lajmet e mbrėmjes i pashė statistikat/tabelat e "lokaleve" nė qytetet e Kosovės, ku dyshohet se ka prostuticion.....askund nuk u pėrmenden forumet, chatat apo msn-i!! Athu ato qindra "lokale" pėr kėnd jan tė hapura......pėr meshkujt e shkretė!! hahahahaha

M'falni, se ndoshta e teprova pak.......por njerzit qė i kritikojn tė tjerėt, kurse vetėn nuk e shohin i urrej shumė!


Kaloni mirė kudo qė merrni pjesė...nė forume, chat, msn etj.

Eh keshtu Xuki , te falenderoje shume se tash ke shkru e ja ke qellu.

qika_pejes
10-10-07, 20:24
Fatkeqėsisht fjalėt mė tė pėrdorura tek meshkujt shqiptar jan "kurvė" dhe "ta q....n....".....mashkulli shqiptar me i pasė 10 femna ėshtė "car" dhe mburret me atė histori.....kurse femna shqiptare vetėm me folė me dikėnd, ēoft edhe nė jetėn virtuale, ajo etiketohet menjėher si "kurvė
Mos fol ma shume se veq e prish

gjini
10-10-07, 22:27
Oj qika e pejes

ti mos u nervozo se ju as te thmbrat nuk ju vini mashkujve ne net se ata jon aq te ndyet dhe aq te pa kulturuar sa te vjen me vjell kur i lexon ata apo vetem kontakton me disa aty. por ka edhe asi qe dine te bisedojne dhe disa dojne shoqeri e disa kerkojne dashuri e secili le te gjeje ate qe e kerkon . kjo per mue eshte krejt normale, bile edhe grate e martueme nese hyjne ketu asgje e keqe pse keto duhet te rrine tuj shique se qka po bajne te tjeretr e ajo te rrij gjithe jeten nuse!!!!!

qika_pejes
11-10-07, 10:52
Oj qika e pejes

ti mos u nervozo se ju as te thmbrat nuk ju vini mashkujve ne net se ata jon aq te ndyet dhe aq te pa kulturuar sa te vjen me vjell kur i lexon ata apo vetem kontakton me disa aty. por ka edhe asi qe dine te bisedojne dhe disa dojne shoqeri e disa kerkojne dashuri e secili le te gjeje ate qe e kerkon . kjo per mue eshte krejt normale, bile edhe grate e martueme nese hyjne ketu asgje e keqe pse keto duhet te rrine tuj shique se qka po bajne te tjeretr e ajo te rrij gjithe jeten nuse!!!!!
po ka gjitheqka ama ai paska than verteten
a eshte ni qik e lazdrume pra ose e pamoralshme nese fiton shoqeri te mire edhe flet normal argetohet nese hin ne net nuk eshte interesant edhe mos me fol me kerkon thjeshte bisede normale.

Zero Cool
11-10-07, 12:11
Fatkeqėsisht fjalėt mė tė pėrdorura tek meshkujt shqiptar jan "kurvė" dhe "ta q....n....".....mashkulli shqiptar me i pasė 10 femna ėshtė "car" dhe mburret me atė histori.....kurse femna shqiptare vetėm me folė me dikėnd, ēoft edhe nė jetėn virtuale, ajo etiketohet menjėher si "kurvė
Mos fol ma shume se veq e prish

Nuk jane te gjithe meshkujt te ketij mendimi, cilet jane ata "cara" e cilat jane ato "kurva" ? Nga kush vijn ato etiketime? Kush jane ata meshkuj? Qfare niveli intelektual dhe njerezore kane ata?

Tek e fundit ata te cilet mendojne ashtu nuk e kan vendin ne net, por dikund ne mesjete...

Shnet ZC

Preshevar
11-10-07, 12:14
gjini paska pervoj te madhe me njerez te ndyt si po duket.

Njeri me eksperienc nese e ndegjojm :wink:

lyra2
11-10-07, 12:15
Pak eshte e rendesishme ēka tha ,shume eshte e rendesishme kush e tha!!!

qika_pejes
11-10-07, 14:51
Nuk jane te gjithe meshkujt te ketij mendimi, cilet jane ata "cara" e cilat jane ato "kurva" ? Nga kush vijn ato etiketime? Kush jane ata meshkuj? Qfare niveli intelektual dhe njerezore kane ata?

Tek e fundit ata te cilet mendojne ashtu nuk e kan vendin ne net, por dikund ne mesjete...

Shnet ZC
Valla si duket po na perzijne edhe neve te rejav me ato te martuara bilem ma fajtore na lajne neve se ato qekjo mka befasu shume ne net

Preshevar
11-10-07, 15:08
Pak eshte e rendesishme ēka tha ,shume eshte e rendesishme kush e tha!!!

Vula e kėsaj TEME,... apo ne preferenc, "Kapaki" ! :smile:

Arkza
11-10-07, 15:26
Valla si duket po na perzijne edhe neve te rejav me ato te martuara bilem ma fajtore na lajne neve se ato qekjo mka befasu shume ne net

Qika e Pejes Pjatohem Plotsisht me tyyyyyyyyyyyyyy :wink:

Amina
11-10-07, 17:11
Pak eshte e rendesishme ēka tha ,shume eshte e rendesishme kush e tha!!!

Me siguri shume e kan thene,e ne nuke dim!

lyra2
11-10-07, 17:55
..valla arkza e ti qika e pejes mire e keni qe ma shume na fajsojne neve qyyy.
Ato te martumet ne kohen kur u flejne femijet apo i kan shti bukte ,deria t'u vijne me i nda mlojsa....hyne ne FD , lexojne dicka ,komunikojne me dike ,argetohen ,sa mos me u mar me thashetheme me kojshike apo me kolege te punes!Si te mbyllin PC,kalojne ne jeten reale duke lene anash FD.Lumet ato valla.E eeee neve qikat qe po na fajsojne .... keq e kane :frown: Ne ketu mund ta gjejme edhe ndonje dashni eeee nuk i dihet ndoshta edhe nafaka na del breee :smile: por edhe mund te "shpresojme " kot.Hajt qika mos merzitemi hiq se mire po kalojme edhe ne edhe ato.:biggrin: :wink:

lyra2
11-10-07, 17:58
Me siguri shume e kan thene,e ne nuke dim!
:biggrin: :biggrin: :wink:

gjini
11-10-07, 20:37
gjini paska pervoj te madhe me njerez te ndyt si po duket.

Njeri me eksperienc nese e ndegjojm :wink:

ketu e ke thane te verteten se kam pasur shum, klijente qe kan qene shum te ndyte bile me njerin edhe po shkruhem si shpesh.!!

Murgesha
12-10-07, 01:33
..valla arkza e ti qika e pejes mire e keni qe ma shume na fajsojne neve qyyy.
Ato te martumet ne kohen kur u flejne femijet apo i kan shti bukte ,deria t'u vijne me i nda mlojsa....hyne ne FD , lexojne dicka ,komunikojne me dike ,argetohen ,sa mos me u mar me thashetheme me kojshike apo me kolege te punes!Si te mbyllin PC,kalojne ne jeten reale duke lene anash FD.Lumet ato valla.E eeee neve qikat qe po na fajsojne .... keq e kane Ne ketu mund ta gjejme edhe ndonje dashni eeee nuk i dihet ndoshta edhe nafaka na del breee :smile: por edhe mund te "shpresojme " kot.Hajt qika mos merzitemi hiq se mire po kalojme edhe ne edhe ato.:biggrin: :wink:

Po po mirė po kėnaqemi e u kėnaqshit edhe ju qikat si ne tė martuarat.
Veq nėse jeni qika tė mira e tė hijshme mos humbni kohė nė chate e msn-ja se ku me e ditė ju zgjatet martesa ma zi se g***** veshėt. Ne edhe pse shetitemi nėpėr net, grazhdin e kemi nė shtėpi hahahahahahahaha. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Kavaleri
12-10-07, 07:06
Nuk jane te gjithe meshkujt te ketij mendimi, cilet jane ata "cara" e cilat jane ato "kurva" ? Nga kush vijn ato etiketime? Kush jane ata meshkuj? Qfare niveli intelektual dhe njerezore kane ata?

Tek e fundit ata te cilet mendojne ashtu nuk e kan vendin ne net, por dikund ne mesjete...

Shnet ZC


Un jam ai qe e them edhe jam i bindur me ket, edhe pse te gjithat nuk jan, por shumica po.
Edhe nuk di un qka kan prituar ato qe tna shesin per budall neve a?
Po Kurva jan edhe pik, e mos kofshin let rrin ashtu siq jan, un jam per po, se pse qdo vend ka kurva edhe nje 5 vjeqar me pyt ket e din.
A mos po doni me ju pru video clipa tu asish ne per msn mes kameres? a mos esht kjo e nevojshme me ju vizatu dikujt se kurvat nuk kan brina.
Kurva bile edhe te flliqta se.

aLbaChiCk
12-10-07, 09:43
..valla arkza e ti qika e pejes mire e keni qe ma shume na fajsojne neve qyyy.
Ato te martumet ne kohen kur u flejne femijet apo i kan shti bukte ,deria t'u vijne me i nda mlojsa....hyne ne FD , lexojne dicka ,komunikojne me dike ,argetohen ,sa mos me u mar me thashetheme me kojshike apo me kolege te punes!Si te mbyllin PC,kalojne ne jeten reale duke lene anash FD.Lumet ato valla.E eeee neve qikat qe po na fajsojne .... keq e kane :frown: Ne ketu mund ta gjejme edhe ndonje dashni eeee nuk i dihet ndoshta edhe nafaka na del breee :smile: por edhe mund te "shpresojme " kot.Hajt qika mos merzitemi hiq se mire po kalojme edhe ne edhe ato.:biggrin: :wink:

valla Lyra2 bash hiq nuk pajtohem me mendimin tond.Si pik e par ti mos hyn ne rend te qikave se nuk je mo qik.Si pik e dyt ani de ma mir qe hyjn te martumet ne net e knaqen qetu se me u marr me thashethene .Si pik e tret Kur ti kesh ato mend si ne internet si kshtu sja qkoq hiq asaj pune.Si pik e katert valla ato te kosoves gatujn se qeto qe jan ne diaspor u knaqen valla burrat jav bin buken te shpija e ato neper chata e msn por te gjithat e kan jeten e tyre reale ne dor e ty tu paska shendrru jeta reale me at virtuale qe me vjen shum keq per ty.Po prap po them ma mir kto qe e kalojn ket jeten"virtuale" neper msn-ja e neper chata e foruma se me dal neper rrug e me u sh****** me jordan e ushtar te hujt.Qiftit te nones tem si ka hije me hy ne msn e na chat po leni ato fore ma pash zotin

Hajt se ka boll per krejt kerkush nuk osht tu met keq jo

aLbaChiCk
12-10-07, 09:45
ty kavaleri te kisha propozu se pari me ndrru qet nick se nji kavalier apo gentelmen nuk merret me ksi fjal.Ti ma mir bone nickun qoban a najqysh te shkon ma mir.P.s i keshmi te kesh . N“kofsh bektesh mere vesh

selvija
12-10-07, 13:04
Un jam ai qe e them edhe jam i bindur me ket, edhe pse te gjithat nuk jan, por shumica po.
Edhe nuk di un qka kan prituar ato qe tna shesin per budall neve a?
Po Kurva jan edhe pik, e mos kofshin let rrin ashtu siq jan, un jam per po, se pse qdo vend ka kurva edhe nje 5 vjeqar me pyt ket e din.
A mos po doni me ju pru video clipa tu asish ne per msn mes kameres? a mos esht kjo e nevojshme me ju vizatu dikujt se kurvat nuk kan brina.
Kurva bile edhe te flliqta se.Kavaler e ato ..kurvat...kur po asishen ne video camer,,e ti qka po ban ,,mos po ja ben hyzmetin edhe ti aaa???

pse gjykoni vetem femrat..kurse burrat qka beni dhe ku jeni,,,edhe ato jan gjalles njrzore bee..

aLbaChiCk
12-10-07, 13:08
Kavaler e ato ..kurvat...kur po asishen ne video camer,,e ti qka po ban ,,mos po ja ben hyzmetin edhe ti aaa???

pse gjykoni vetem femrat..kurse burrat qka beni dhe ku jeni,,,edhe ato jan gjalles njrzore bee..

Hahahahahahahaahahaahahahahahahahahaahahahaahahhah ahahhha selvija jo moj ky i kshyr yjzit qy :biggrin: ose e knon at kongen e dades rukije :biggrin:

selvija
12-10-07, 13:11
Hahahahahahahaahahaahahahahahahahahaahahahaahahhah ahahhha selvija jo moj ky i kshyr yjzit qy :biggrin: ose e knon at kongen e dades rukije :biggrin:Po tyben edhe me za te nale bile gjam i shkoje nga ai ze i quditshem hahahahha,,,mos po vrahet kund se agaggaga
agagagagaggag..:biggrin:

Zero Cool
12-10-07, 13:21
Un jam ai qe e them edhe jam i bindur me ket, edhe pse te gjithat nuk jan, por shumica po.
Edhe nuk di un qka kan prituar ato qe tna shesin per budall neve a?
Po Kurva jan edhe pik, e mos kofshin let rrin ashtu siq jan, un jam per po, se pse qdo vend ka kurva edhe nje 5 vjeqar me pyt ket e din.
A mos po doni me ju pru video clipa tu asish ne per msn mes kameres? a mos esht kjo e nevojshme me ju vizatu dikujt se kurvat nuk kan brina.
Kurva bile edhe te flliqta se.

E kam dit qe i ke dy drrasa mangut veq per qe i ke shite krejt drrasat tybe se paskna dite.

Fillimisht logjiko kujt i thuhet "kurv" ? Me sa e di une (bile edhe ti e din se jeton moti ne ch), kurv i thuhet qasaj qe shkon dhe ja than paret, ne rregu, ne kerr, apo ne bordel(je kon 100 here edhe e din qysh o ajo pune).

Se dyti nese e ke pa nje femer te zhveshur ne msn (kamere), veq nese ja ke ngul k..rin monitorit se tybe asaj ske mujt send mi bo.

Se treti, ti i thua "kurva" ketyre bashkebisedueseve tona te perditshme ketu, a thua te ka vajtur mendja ndonje here, te familja yte (me siguri ka edhe aty femra), a e perdorin ato internetin apo jan hala me shamija e me zharra, po du me thene ne shekullin e 18 ?

Dhe se fundit, shkruj qka te don se tybe, letra e internetit (e Bekim Nikqit), duron shume se perndryshe nuk besoj qe kishe perdore keto fjale, kurse mendimin e ke te lire, mendo qka te duash, por mos ofendo.

PS: Ku eshte dallimi mes kurves se flliqt dhe asaj te "paflliqt" ?

aLbaChiCk
12-10-07, 13:21
Po tyben edhe me za te nale bile gjam i shkoje nga ai ze i quditshem hahahahha,,,mos po vrahet kund se agaggaga
agagagagaggag..:biggrin:

hahaahahahahahaahhaahahahahhahhahaahahhaahahah :biggrin:

qika_pejes
12-10-07, 16:55
hahaahahha hmmmm koka perzi tema remix krejt koka ba

qika_pejes
12-10-07, 17:01
Po po mirė po kėnaqemi e u kėnaqshit edhe ju qikat si ne tė martuarat.
Veq nėse jeni qika tė mira e tė hijshme mos humbni kohė nė chate e msn-ja se ku me e ditė ju zgjatet martesa ma zi se g***** veshėt. Ne edhe pse shetitemi nėpėr net, grazhdin e kemi nė shtėpi hahahahahahahaha. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Murgesha ahhaha pse zonje je ti a ok shume mire, Murgesha mire e ki kur po thu qikat e reja mos rrini ne chat e msn se nime po te humbet vlefta tu fol me gjithekon po kur pe ki netin ne shpi shtir pa u duru mos me hi kishe me ndrru naj llaf me dikon me lexu diqka, perndryshe ik prej thashethamev live kishe mos te dalim shume me ra ne sy e ne net edhe ma zi, ti ngjesin ketu sendet pa te njofte hiq edhe ense nji femer fol me nje mashkell te keq edhe ajo ka mu prish e sidomos filestare ne net mos vet a,, bjen ne fund pusit

Kavaleri
13-10-07, 04:43
E kam dit qe i ke dy drrasa mangut veq per qe i ke shite krejt drrasat tybe se paskna dite.

Fillimisht logjiko kujt i thuhet "kurv" ? Me sa e di une (bile edhe ti e din se jeton moti ne ch), kurv i thuhet qasaj qe shkon dhe ja than paret, ne rregu, ne kerr, apo ne bordel(je kon 100 here edhe e din qysh o ajo pune).

Se dyti nese e ke pa nje femer te zhveshur ne msn (kamere), veq nese ja ke ngul k..rin monitorit se tybe asaj ske mujt send mi bo.

Se treti, ti i thua "kurva" ketyre bashkebisedueseve tona te perditshme ketu, a thua te ka vajtur mendja ndonje here, te familja yte (me siguri ka edhe aty femra), a e perdorin ato internetin apo jan hala me shamija e me zharra, po du me thene ne shekullin e 18 ?

Dhe se fundit, shkruj qka te don se tybe, letra e internetit (e Bekim Nikqit), duron shume se perndryshe nuk besoj qe kishe perdore keto fjale, kurse mendimin e ke te lire, mendo qka te duash, por mos ofendo.

PS: Ku eshte dallimi mes kurves se flliqt dhe asaj te "paflliqt" ?

Per mua jan Kurva, jo te gjitha por shumica, edhe lexo mir se nuk kam cek kurr forumin apo bashke bisedueset e FD-s, por Chat, Msn-a.
Qe hyn e shahen femrat per meshkuj.
More a i kam mangu 2 apo 10000000 drassa more spo me vyn drrasat mbaj ty se te vyn.

Un po shkruj me plotbindje, edhe kam perjetu edhe Live, edhe kam cek qe edhe un jam kurvan, edhe un kam pas rrespekt por ate nuk e kam me ne ato kurva qe ceku un, edhe sdi bre njeri qka po ju dhemb juve per mendimin tim, ku esht ketu problemi?!!!!!!!!!

Edhe se di qka ka ketu te boj me shkeljen e forumit kur kerkohet mendimi i Diskutuesve.
Un deri me tani askujt nuk i thash qoban, apo drasa mangu, drrasa me shumic pakic, askujt nuk i thash dikujt qe le ti kqyr femijet e tyre, edhe askujt nuk ja shajta askend.
Nese esht e ndaluar mu shpreh mendimi vertet mendimi i lire ateher mem fal.

Nese nuk te mjafton kjo ja ketu e ki imellen edhe me deshir kam qef me te pa Live, edhe me te shiku ne te dy syt edhe me te desgju se spaska kuva ne net!!!!
adilon.ch@hotmail.com
Un nuk i frigohem realitetit, ket jo ti por secili mashkull qe keni drasa me shumic ju nuk keni guxim ta shprehni realitetin.
Nuk e i un qka ka ketu te bej shamija me kurva!! nuk e di ketu se qka ka religioni te bome me kurva!!!
Nuk e di un se me kend rrin ti, edhe qe e din shum mir ti edhe shumica qe kjo qe po e ceku un kjo esht e perjetume.
Kemi shum raste kurvash.
Para 7-8 muaje ketu ne Luzern, firma le te mbetet anonym : Gruja e 3 femije me burrin bukurosh shkon ne wc-n e firmes me nje selak zvicrran edhe kryn qefin!! kjo nuk qenka kurv?
vitin e kaluar shkoj me nje shok ne nje restorant serioz, ku vertet shqiptart nuk shkojn aty, qka me pa gruaja e martume me nje plak zvicrran duke u puth e kishte pshtet per muri jarani.
Po flas per gra!
kemi edhe 1000000000 x raste tjera qe vertet nuk kam nerva me i permend, po nuk e di un se qysh po ja merr mendja juve qe ska kurva a?
Un kam pa Shqiptare me Zuzak LIVE.
Un po shof ne TV Live me Zuzak, shqiptare e Shiperise.
Un edhe disa e din shum mir ne mitrovica-top ka qen deri von nje webfaqe me disa stundent duke konsumuiar drogen edhe duke ber inqizimin e nje sex grupi.
Un siq thae per Bordelo kam pa edhe kam has po ashtu me Shqiptare, nje dy atri bordele jan ne kanton te argaut, nje esht ardhur nga austria ne zvicer po ashtu Shqiptare qe punojn ne Bordel.
Edhe gjitatha keto mesazhet pa drrasa te mijat e kam shkruar qe po dua me kop nga inati kur po shof qisi sende, edhe un nuk kam qen kurvan por jam ber me qito seriozet.
Edhe..... shkruaj ti qfare te merr mendja ty edhe ofendo ti e te gjithe,mua nuk me dhemb, por po me dhemb e me vjen inat se po shof Femrat Tona me nje rrug qe vertet veshtir e kem te perballojm.
Mos harro se edhe un di me ofendu, por jo ketu.

Kavaleri
13-10-07, 04:54
ty kavaleri te kisha propozu se pari me ndrru qet nick se nji kavalier apo gentelmen nuk merret me ksi fjal.Ti ma mir bone nickun qoban a najqysh te shkon ma mir.P.s i keshmi te kesh . N“kofsh bektesh mere vesh
haha po de e ti tani po me livdon mua? nkofsh kujshi me mua e merr vesh.
Un e kam pranu qe jam i kesht, un ke kam perhap qe jam kruvan.
Edhe jam bo kurvan prej seriozes..!

Kavaleri
13-10-07, 04:56
Kavaler e ato ..kurvat...kur po asishen ne video camer,,e ti qka po ban ,,mos po ja ben hyzmetin edhe ti aaa???

pse gjykoni vetem femrat..kurse burrat qka beni dhe ku jeni,,,edhe ato jan gjalles njrzore bee..
Normal qe i boj hyzmet, kur e pranoj qe jam kurvan edhe ket 10000000000 her e kam cek, ska qen e nevojshme te shtrohet kjo pytje por lexo, pastaj prap lexo e me ne fund analizo edhe gjuaj e godit mir, vlen per ty per ket qiken , edhe per ZeCen.

Kavaleri
13-10-07, 05:12
Mesazhi im i fundit nga ketu.
arsyja se pse nuk paska ketu qasi si un hahah. Jo arsya qe kur efondon nje mashkull qe i thot vetit mashkull, kur efondon nje moderator por qka pres un nga nje vizitor a???! edhe qe mendimi apo edhe fakti keqperdoret nuk kam me se qka me diskutu.

Nuk po largohem qe i kam ra pishman diqka,apo qe ti frigohem dikujt per ket, se cila e secili i din punet e veta, e din se sa drrasa i kan mangu.
Menimi im esht cek edhe aty mbetet per ter Jeten.
Qdo te mira te mireve.

qika_pejes
13-10-07, 09:37
Kavaleri jo more thuaje ata qka e mendon askush ska qka mu prek ama kur te postoni kujdes qysh po e sqaroni ni send se masnej po ka keqkuptime se qdo kush mundet me diskutu pse jo , veq 1 send mos u prekni une qka kom pa qitu ne net ma shume grat e martume e kan prish chatin se ajo pervoje martese e plot sherr hin e sell mashkullin e lun me te , a na beqaret deri sa po mushum sherr si ato pe hajme keq fillim spo dim sherr une spo ceki per tonat veq kom pas shoqe te martume qe kan qene ne net edhe qka kan ba edhe nese hin gruaja e martume ne net let tregon fillim jam e martuar hi me kalu kohen e lire e jo me rrejt dikon jam keshtu e keshtu e me lendu dikon masnej qito dukuri jan qe i kam pa vet .

Amina
13-10-07, 10:53
Po e shoh, qe kjo teme sjelle debate shume te nxehta. Ne qofte se e keni kuptuar arsyen pse une e kam hap kete teme, ndoshta mund te jeni me shume objektiv, dhe me neutral.
Per veti me shqeteson shume mendimi i till per femrat, edhe pse e di qe nuk eshte ashtu si thote ai!
Po me shtyn te mendoje shume.

gjini
13-10-07, 21:29
Po mire more burrr KAVALERI po a po mendo se femra jon eshte e shnjet siq dojne disa burra me gatu me pjell femķje e ate vetem djem me i ba se qika nuk bon me i majt vjehrrin e me ndegjue kunatin e kunatat te gjitha e mos me u ule kurr por me qene ajo gati gjithmon edhe ne gjysm te nates me kon gati nese dikujt ne familje i teket per naj gje.
Pra ato raste qe i thua jon raste qe edhe ndodhin por nuk jon dukuni por gjera qe ndodhin.

Amina
18-10-07, 22:56
Po mire more burrr KAVALERI po a po mendo se femra jon eshte e shnjet siq dojne disa burra me gatu me pjell femķje e ate vetem djem me i ba se qika nuk bon me i majt vjehrrin e me ndegjue kunatin e kunatat te gjitha e mos me u ule kurr por me qene ajo gati gjithmon edhe ne gjysm te nates me kon gati nese dikujt ne familje i teket per naj gje.
Pra ato raste qe i thua jon raste qe edhe ndodhin por nuk jon dukuni por gjera qe ndodhin.

Euuu rrnoft shekullli 21!

gjini
26-10-07, 14:49
A din qka Amina,?

vendosni ju granimi nje muaj mos hyni ne net e keni me e pa qe asnje mashkull sken me e pa ketu, e me ju akuzu te tan dojne.

po ju mos jau ndien e jetoni siq doni ju e jo siq dojne ata mashkujt.

Peja-Boy
26-10-07, 17:08
Shpresoj te rritet numri i Grave dhe Femrave Shqiptare ne Forume ,Chat e Msn ....se Kurva e Kurvani jon kon edhe kur ska Egzistu Interneti !!!!

Hajde qika se skami te gjall Pa Internet ...Se me bo me dal ju bohet ketuja FP(furmi Pederave).

Amina
28-10-07, 09:37
A din qka Amina,?

vendosni ju granimi nje muaj mos hyni ne net e keni me e pa qe asnje mashkull sken me e pa ketu, e me ju akuzu te tan dojne.

po ju mos jau ndien e jetoni siq doni ju e jo siq dojne ata mashkujt.

Po si te ja bejme, mashkulli ka ende fuqi te madhe!

Amina
28-10-07, 09:39
Shpresoj te rritet numri i Grave dhe Femrave Shqiptare ne Forume ,Chat e Msn ....se Kurva e Kurvani jon kon edhe kur ska Egzistu Interneti !!!!

Hajde qika se skami te gjall Pa Internet ...Se me bo me dal ju bohet ketuja FP(furmi Pederave).

hahahahahahhahahaha, tash e di qe nuk fajsohemi hheheheheheh

gjini
28-10-07, 13:37
Po si te ja bejme, mashkulli ka ende fuqi te madhe!
Nuk matet tash fuqia me tona por nga mendja e per nga mendja Amina ju jeni ma te zgjuara se meshkujt por mos u dorzoni.

Amina
01-11-07, 10:10
Nuk matet tash fuqia me tona por nga mendja e per nga mendja Amina ju jeni ma te zgjuara se meshkujt por mos u dorzoni.

Ne kuptim te Darvinit, i fuqishmi mbijeton!
E ne nuk e kemi nder mend mu dorezu hiq.

Kavaleri
23-02-08, 14:07
Femrat ne net (patalk) ne halle...

1. http://www.youtube.com/watch?v=tOZOaL111BI - for ejt ejt fajf ferrr hahah! Kralica e patalkit hahahah!

2. http://www.youtube.com/watch?v=hmAmo1Coxw4 - Ufff ufffffffff... keng me def!! hahah!

3. http://www.youtube.com/watch?v=xpcPBTUyNVI

4. http://www.youtube.com/watch?v=7H8ZaP67Zqk

5. http://www.youtube.com/watch?v=dvrnv2N0lts&NR=1

6. http://www.youtube.com/watch?v=B-kF1x8cfVU

Rianne
23-02-08, 15:21
aaaaaaaaiiiiiiiiii po ta nin qka ka than aj i afermi...

Une mendoj se ma mir qe rrin qetu ne Internet femrat se sa me dal e mu rrugav nat e dit neper disko e sene vene!

halla e njehtit mendim jan....se lun topii

Linka_pz
23-02-08, 16:22
halla e njehtit mendim jan....se lun topii


Me mire ne Net ,se kafeve ,diskove, rrugve .

Amina
23-02-08, 17:04
Femrat ne net (patalk) ne halle...

1. http://www.youtube.com/watch?v=tOZOaL111BI - for ejt ejt fajf ferrr hahah! Kralica e patalkit hahahah!

2. http://www.youtube.com/watch?v=hmAmo1Coxw4 - Ufff ufffffffff... keng me def!! hahah!

3. http://www.youtube.com/watch?v=xpcPBTUyNVI

4. http://www.youtube.com/watch?v=7H8ZaP67Zqk

5. http://www.youtube.com/watch?v=dvrnv2N0lts&NR=1

6. http://www.youtube.com/watch?v=B-kF1x8cfVU

Kavaleri, besoje se nuk po flasim per kete lloje te femrave!

Amina
23-02-08, 17:15
Me mire ne Net ,se kafeve ,diskove, rrugve .

Eh mire e ki Linka.
Po ma merr menja ti je shembull i mire, edhe ka te tjera shume qe tregojne se si duhet femra te sillet. Kam respekt te madh, vertete.
Definitivisht duhet te ket kufi!

jadore
23-02-08, 17:34
Femrat ne net (patalk) ne halle...

1. http://www.youtube.com/watch?v=tOZOaL111BI - for ejt ejt fajf ferrr hahah! Kralica e patalkit hahahah!

2. http://www.youtube.com/watch?v=hmAmo1Coxw4 - Ufff ufffffffff... keng me def!! hahah!

3. http://www.youtube.com/watch?v=xpcPBTUyNVI

4. http://www.youtube.com/watch?v=7H8ZaP67Zqk

5. http://www.youtube.com/watch?v=dvrnv2N0lts&NR=1

6. http://www.youtube.com/watch?v=B-kF1x8cfVU

kavaleri.... kujdes more djal , gjithe keto video qe ke sjell ka rrezik qe te denoncohesh per pasionin e tepert ne kete drejtim si manjak seksual..
te lutem mos te keqkuptohemi ,ama ne boten e civilizuar personat e fiksuar per vrojtim ne sferen imtime te tjetrit me kete emer nihen ,bile dhe ndeshohen sa di une ..hiqju keti koleksioni se nuk te sjell gje ...

natyra
23-02-08, 18:44
Kavaleri jo more thuaje ata qka e mendon askush ska qka mu prek ama kur te postoni kujdes qysh po e sqaroni ni send se masnej po ka keqkuptime se qdo kush mundet me diskutu pse jo , veq 1 send mos u prekni une qka kom pa qitu ne net ma shume grat e martume e kan prish chatin se ajo pervoje martese e plot sherr hin e sell mashkullin e lun me te , a na beqaret deri sa po mushum sherr si ato pe hajme keq fillim spo dim sherr une spo ceki per tonat veq kom pas shoqe te martume qe kan qene ne net edhe qka kan ba edhe nese hin gruaja e martume ne net let tregon fillim jam e martuar hi me kalu kohen e lire e jo me rrejt dikon jam keshtu e keshtu e me lendu dikon masnej qito dukuri jan qe i kam pa vet .

qika_pejes ni pershendetje per ty,posaqerishte si qik e pejes,sepse e dua Pejen shum me te vertet eshte qytet i bukur,po edhe me shum i dua periferit qe lidhen ngushte me pejen, e keto jen bjeshket e Rugoves time te lashte....qe me perlet e saja shkendi, zbukuron e tere qytetin e pejes:smile:dhe ju shkon per shtati,si dy motra Peja&Rugova hahahah
si dhe,doja te pershendes ne qdo fjale ne komentin e shkruar siper,them se vertet po behen disa dukuri negative,mendoi nga te dya palet,ku nuk ishte dashur te lejoin veti nje gje te tille,flase ketu per dya gjinit,per grat dhe burrat e martuar/a,perse valle mshefen pas perdes,dhe bejn falcifikime ne pseodonime? sikur grat genjein meshkujt e pamartum,kurse meshkujt e martuar,genjein femrat e pamartuara,ne fakt po flitet aty ketu,qe jen bere disa raste martesore,n'per mes netit!,them ni fakt konkret,se ni burr i ka len grun femijet,dhe eshte martuar me nje grue veje,ps..do t'thot ka len gruan,ka martuar gruan,qfare kuptimi kjo se ?ndaj dhe ajo dy femij,kshtu puna e internetit pra,si n'pazar,(blerje shitje)dikush humb,dikush fiton'a, hm,ske qi ban,pase kemi kerkuar demokraci,tani e bajshim me shendet,

me respekt
Natyra

Kavaleri
23-02-08, 23:46
kavaleri.... kujdes more djal , gjithe keto video qe ke sjell ka rrezik qe te denoncohesh per pasionin e tepert ne kete drejtim si manjak seksual..
te lutem mos te keqkuptohemi ,ama ne boten e civilizuar personat e fiksuar per vrojtim ne sferen imtime te tjetrit me kete emer nihen ,bile dhe ndeshohen sa di une ..hiqju keti koleksioni se nuk te sjell gje ...
hhahaha!!

e pranoj qe e kam tepru, por nuk osht intertesant jeta me kon te gjith kavalera, apo politikana, fillozofa..
Pasuria ne koken e njeriut nuk matet me te emlba, por me ngacmime dhe provokime.
Te gjithe kemi diqka negative,

Respekt te gjithve,

selvija
23-02-08, 23:56
Ti Kavaler Aga prap u ktheve ne kete tem te Femrave,Grave a...sdi spo e kuptoj pse nenqmohen vetem gjinia Femrore..:rolleyes: :frown:

Kavaleri
24-02-08, 00:12
Ti Kavaler Aga prap u ktheve ne kete tem te Femrave,Grave a...sdi spo e kuptoj pse nenqmohen vetem gjinia Femrore..:rolleyes: :frown:
Jo bre sosht ashtu jo. Lexo ate ce e tejkalon qe mos te riktthehem prap me ju tregu.
Respekt gjith Granimit.

Oqeani
24-02-08, 00:14
Me mire ne Net ,se kafeve ,diskove, rrugve .
Duke i falemderuar femrat qe nuk dalin ne diskoe e rrine ne NET, edhe meshkujt - lansohen ketu !!!

Pupi
24-02-08, 01:12
Duke i falemderuar femrat qe nuk dalin ne diskoe e rrine ne NET, edhe meshkujt - lansohen ketu !!!

Njė e vėrtetė qė nuk guxon tė mohohet! Vetėm tė bėjm njė dallim tė vockėl.

Dikur moti kur nuk e dija qė ka forume, dikush mė pati preferuar Chatin, duket tė jem zhgėnjyer (e gėrditur) deri nė atė masė, sa qė kur "zbulova" Forum-e, kurrė mė nuk jam dukur atje!

lyra2
24-02-08, 12:44
Femrat ne net!-poston punime shkencore,lexon punime shkencore!
Femrat ne net!-dergon lajme ,lexon lajme!
Femrat ne net!-Dergon receta ,lexon receta!
Femrat ne net!-Flet me te afermit ,dashurit!
....mos t'i numrojme te gjitha ato qe i ben femra ne net!
Nuk perjshtohet edhe ajo mundesi te takoje dike qe ndjehet mire dhe mund te komunikoje qofte edhe miqesisht.....

Ne rastet e paraqitura nga kavaleri habitem si nuk e pa dobesine e mashkullit ne net,manipulantit provokatorit ...ATI apo ASAJ....apooo me mire t'ia leme ta shiqoj nga kendi i vet secili.....
.Qikaaaaaaa."........ s'ka frike nga "konkurenca"e grave.Ato hyne shkruajne dicka argetohen dhe ikun siq tha Murgesha ne grazhdin e vet,E per rastin e treguar nga natyra,ndodhi qe ndodhe edhe jashte netit,edhe para netit shuuumee shuuume bile .

ps:Shiqoni goten gjysme plot e jo gjysme te zbrazet!!,sepse "neti si deti e ckas ka deti"

Amina
24-02-08, 19:24
Si duket ka progres ne mendime. Zhvillim pozitiv hehehehhe

Kavaleri
27-02-08, 10:23
Jadore Shum Me Je Tu Me Shku Nerva Qe Po Mi Ndrysho Textet..!
Te Lutem Mos Mi Ndrysho Textet Per Deri Sa Nuk Pernbajn Fjali Fyese.
Ska Te Drejt Askush Me Ja Shkurtu Apo Shtu Dikujt Mendimin Per Deri Sa Nuk Shkel Rregulloren.
Nuk Dua Me Te Shof Ndryshime As Per Te Miren Time..!
Kukuuuuuu Bre Njeri Vertet Nerva Me Shkon, Nuk Ki Drejt Me I Shkurtu Fjalite E Askujt Per Deri Sa Nuk Permbaj Fjali Fyese.
Let Jet Kjo Hera E Fundit.
Nerva Nervaaaaaaa..!

Kavaleri
27-02-08, 10:30
Si duket ka progres ne mendime. Zhvillim pozitiv hehehehhe
Normal, qe ka nuk jan krejt njesoj kjo u kan qysh ne fillim keshtu.
te gjith keni dyqka negative dhe pozitive.

p.s JDOR mos e hik pozitive qe e ki hek me lart.

Kavaleri
27-02-08, 10:44
Femrat ne net!-poston punime shkencore,lexon punime shkencore!
Femrat ne net!-dergon lajme ,lexon lajme!
Femrat ne net!-Dergon receta ,lexon receta!
Femrat ne net!-Flet me te afermit ,dashurit!
....mos t'i numrojme te gjitha ato qe i ben femra ne net!
Nuk perjshtohet edhe ajo mundesi te takoje dike qe ndjehet mire dhe mund te komunikoje qofte edhe miqesisht.....

Ne rastet e paraqitura nga kavaleri habitem si nuk e pa dobesine e mashkullit ne net,manipulantit provokatorit ...ATI apo ASAJ....apooo me mire t'ia leme ta shiqoj nga kendi i vet secili.....
.Qikaaaaaaa."........ s'ka frike nga "konkurenca"e grave.Ato hyne shkruajne dicka argetohen dhe ikun siq tha Murgesha ne grazhdin e vet,E per rastin e treguar nga natyra,ndodhi qe ndodhe edhe jashte netit,edhe para netit shuuumee shuuume bile .

ps:Shiqoni goten gjysme plot e jo gjysme te zbrazet!!,sepse "neti si deti e ckas ka deti"
eh qka esht ketu dallimi mes gotees gjysme plot , dhe asaj jo gjysme te zbrazet??
= m.. i biri e m.. tahiri.
Po mundohen disa me shkru diqka po sesht kjo ajo qe peshon asgje, rri shtrem e shkruaj drejt, bash drejt pa bishta.
Tema esht per te diskutu, dhe per te dhen medim e lire, ketu tema nuk ka te boj me vlersimin e autorit qe shprehet mendimin e tij, gabimisht,negativisht,pozitivisht etj. esht mendimi i tij.
Me shkru te gjith njet nuk esht interesant se pse nuk ki qka me diskutu.
Un e shof ndryshe, tjeret ndryshe.
Edhe e kam cek me mija her se nuk po shkruaj ne pergjithesi, edhe jo qe ka te boj me forum, por ne NET.
hyn ne netlog, hi5, youtube, patalk edhe pastaj bindesh qe nuk jan edhe ato te njeta ka tyrli adaleti aty.
aiaa.

Murgesha
27-02-08, 12:08
Femrat ne net!-poston punime shkencore,lexon punime shkencore!
Femrat ne net!-dergon lajme ,lexon lajme!
Femrat ne net!-Dergon receta ,lexon receta!
Femrat ne net!-Flet me te afermit ,dashurit!
....mos t'i numrojme te gjitha ato qe i ben femra ne net!
Nuk perjshtohet edhe ajo mundesi te takoje dike qe ndjehet mire dhe mund te komunikoje qofte edhe miqesisht.....

Ne rastet e paraqitura nga kavaleri habitem si nuk e pa dobesine e mashkullit ne net,manipulantit provokatorit ...ATI apo ASAJ....apooo me mire t'ia leme ta shiqoj nga kendi i vet secili.....
.Qikaaaaaaa."........ s'ka frike nga "konkurenca"e grave.Ato hyne shkruajne dicka argetohen dhe ikun siq tha Murgesha ne grazhdin e vet,E per rastin e treguar nga natyra,ndodhi qe ndodhe edhe jashte netit,edhe para netit shuuumee shuuume bile .

ps:Shiqoni goten gjysme plot e jo gjysme te zbrazet!!,sepse "neti si deti e ckas ka deti"

Edhe unė ēkas po them bre Lyrė hahahahahahahaahahah.

Nime a e gjetėt ende ēka po lyp femra nė net?? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

LABI
27-02-08, 13:35
Kjo ka te beje me shume me funksionimin e nje kulture ne nje kontekst kulturore ne pergjithesi ... se si te dy sekset i atribuojne njeri tjetrit ... fjalet qe reflektojne, bartin pozitivitet apo negativitet ne vete.

Stigma apo njollosje dhe etiketimi ne keso lloj forme (ne baza gjinie dhe seksi) plaget (burimin) e ka te hershem ... dhe si sherimi i ketyre plageve po ashtu kerkon nje perkushtim (sherim) te gjate per tu eliminuar keto forma te stereotipeve .

Nese ndalemi dhe analizojm se cilat jane fjalet me te cilat u atribuohen gjinit ndermjet vetiii ... ne situata dhe rethana te pa kendshme ... do te vrenim me nje here nje gjee!!!

Femrat per sjelljet dhe nderveprimet e pakendshme te mashkujve ... atyre ju atribuojne - mveshin cilesi ... si IDIOT - i POSHTER , KATIL... etj

Psh: nje MESUES - qe nuk sillet mire me nxenesit e vet.... ati do t'i visheshin cilesit e ... te POSHTERIT , IDIOTIT..
ndersa nje MESUESE - qe nuk sillet mire me nxenesit e vet... asaj do t'i visheshin cilesit e te QEMENDURES... KUQKES .. etj !!

Ndersa tek raporti i kundert ...

Mashkukjt per sjelljet dhe nderveprimet e pakendshme te femrave ... atyre do ju atribuojne - mveshin cilesi te KUQKES, KURVES. TE QMENDURES ...

NE KETE KONTEKST KULTUROR, KY RAPORT I TE KOMUNIKUARIT- NE SITUATA TE PAKENDSHME -- >> Kjo forme e te komunikuarit frytet e tilla i ka te trasheguara qysh heret >>>>> nga rrenjet e hershme te shoqerise patriarkale klasike .

dhe ne kete kontekst te komunikuari ... mashkullit apo femres nuk ju perzihen keto cilesi te atribuara ... pasi qe ky kontekst kulturore .... mashkullin nuk e shef kurr si KURVAN.....
Kjo cilesi ju atribuohet vetem FEMRAVE... femrat behen "kurva" ,ndersa mashkujt jo !!!

Femrat cilesohen te "qmendura" ...ndersa mashkujt jo !!!


KJO ESHTE NJE MBETURINE E SHOQERIVE PATRIARKALE QE BARTET BREZE PAS BREZI NGA NJE BREZ TEK TJETRIII.... NE MENYRE TE PAVETEDIJSHME - APO TE VETEDIJSHME...

PER STATUSIN E JUAJ SOCIAL DHE FATIN E JUAJ QE JU TAKON NE SHOQERI - DUHET Te MUNDOHENI- TE NDERTONI VETE .... E JO T'UA SERVOJNE TE TJERET (mashkujt ) ...


Femrat ne net , femrat kamarjere/ne kafe , femrat -udheheqese/ne politike , femra ne...

Jane disa nga veprimtarite njerezore qe mendesia , mentaliteti i shoqerise sone ; si nje shoqeri ende patriarkale (pasi qe s'di sa mund te flitet per post-patriarkalizem, mendoj qe eshte heret ?!) ... ju ka vendosur etiketen e veprimtarise- burrore... Apo nje fushe-veprim ne te cilen frekuentojne dhe me t'cilen mirren vetem burrat .

Politikoracia , teknokracia dhe disa veprimtari (pune) qe identifikohen me jeten publike (jashta sferes private, shtepise) dhe me jeten zyrtare (institucionale) ne mendesite tradicionale te patrarkalitetin jane perceptuar (pare) si dicka qe ka te beje dhe ju takon burrave ...

Ne ditet e sotme tani kur shoqeria shqiptare po kalon neper te ashtuquajturen periudhe tranzicioni (nga dicka e vjeter, ne dicka te re ! ) SHTRATI I PARAGJYKIMEVE TE FJETURA ESHTE LEKUNDUR - PERBALLE REALITETIT (zhvillimeve) AKTUALE ..

Tani hasim aty ketu raste kur ne disa njesi (shtepi) familjare perdorimi i internetit , puna e vajzes si kamarjere , dalja jashte ne oret e vona, puna ne sferen publike - nuk perceptohet, nuk stigmatizohet , paragjykohet, margjinalizohet si dicka e destinuar per boten mashkullore ....

MIREPO, perballe keti realiteti kemi pjesen me te madhe te popullesise qe ende nuk eshte liruar (sheruar) nga keto paragjykime ....
Nga fakti i nje dualizimi realitetesh te skajshme mendesise , vie deri tek nje PRESION I MADHE qe KRIJOHET/IMPONOHET nga dhe ne grupet e ndryshme sociale ...

NGA KY TENSION/PRESION SOCIAL -NDODHE QE INDIVIDI PESON THYERJE (cthurrje, degjenerim) NE PERSONALITETIN/KARAKTERIN E TIJ ......Dhe si pasoje kemi shfaqejn e fenomenve patologjike sociale, apo devijimin-social .

Estella
27-02-08, 21:43
Femrat ne net , femrat kamarjere/ne kafe , femrat -udheheqese/ne politike , femra ne...

Jane disa nga veprimtarite njerezore qe mendesia , mentaliteti i shoqerise sone ; si nje shoqeri ende patriarkale (pasi qe s'di sa mund te flitet per post-patriarkalizem, mendoj qe eshte heret ?!) ... ju ka vendosur etiketen e veprimtarise- burrore... Apo nje fushe-veprim ne te cilen frekuentojne dhe me t'cilen mirren vetem burrat .

Politikoracia , teknokracia dhe disa veprimtari (pune) qe identifikohen me jeten publike (jashta sferes private, shtepise) dhe me jeten zyrtare (institucionale) ne mendesite tradicionale te patrarkalitetin jane perceptuar (pare) si dicka qe ka te beje dhe ju takon burrave ...

Ne ditet e sotme tani kur shoqeria shqiptare po kalon neper te ashtuquajturen periudhe tranzicioni (nga dicka e vjeter, ne dicka te re ! ) SHTRATI I PARAGJYKIMEVE TE FJETURA ESHTE LEKUNDUR - PERBALLE REALITETIT (zhvillimeve) AKTUALE ..

Tani hasim aty ketu raste kur ne disa njesi (shtepi) familjare perdorimi i internetit , puna e vajzes si kamarjere , dalja jashte ne oret e vona, puna ne sferen publike - nuk perceptohet, nuk stigmatizohet , paragjykohet, margjinalizohet si dicka e destinuar per boten mashkullore ....

MIREPO, perballe keti realiteti kemi pjesen me te madhe te popullesise qe ende nuk eshte liruar (sheruar) nga keto paragjykime ....
Nga fakti i nje dualizimi realitetesh te skajshme mendesise , vie deri tek nje PRESION I MADHE qe KRIJOHET/IMPONOHET nga dhe ne grupet e ndryshme sociale ...

NGA KY TENSION/PRESION SOCIAL -NDODHE QE INDIVIDI PESON THYERJE (cthurrje, degjenerim) NE PERSONALITETIN/KARAKTERIN E TIJ ......Dhe si pasoje kemi shfaqejn e fenomenve patologjike sociale, apo devijimin-social .Shum bukur e paske thene

Undertaker
27-02-08, 22:22
Eshte fati i tyre i shkruar te perfundojne ne NET, pra, ne rrjete!!!:wink:

jadore
27-02-08, 22:43
Jadore Shum Me Je Tu Me Shku Nerva Qe Po Mi Ndrysho Textet..!
Te Lutem Mos Mi Ndrysho Textet Per Deri Sa Nuk Pernbajn Fjali Fyese.
Ska Te Drejt Askush Me Ja Shkurtu Apo Shtu Dikujt Mendimin Per Deri Sa Nuk Shkel Rregulloren.
Nuk Dua Me Te Shof Ndryshime As Per Te Miren Time..!
Kukuuuuuu Bre Njeri Vertet Nerva Me Shkon, Nuk Ki Drejt Me I Shkurtu Fjalite E Askujt Per Deri Sa Nuk Permbaj Fjali Fyese.
Let Jet Kjo Hera E Fundit.
Nerva Nervaaaaaaa..!
ehe, e sakt kavalier
me vie mire qe ditet te vreni kete nderhyrje time ,ishte me shume se nje provokim ,ishte nje shembull qe me qellim e ndermorra ne postimin tend qe juve te ju deshmoj se si duken apo tingellojne gjerat kur shikohen vetem ne prizmin negative ,
..me kupton ..!!
p.s.
nje kavalieri te mirefillte as qe i lejohet perpara nje dame te perdore shprehjen nerva apo neveri ..
u kuptuam..!!

Kavaleri
28-02-08, 07:43
ehe, e sakt kavalier
me vie mire qe ditet te vreni kete nderhyrje time ,ishte me shume se nje provokim ,ishte nje shembull qe me qellim e ndermorra ne postimin tend qe juve te ju deshmoj se si duken apo tingellojne gjerat kur shikohen vetem ne prizmin negative ,
..me kupton ..!!
p.s.
nje kavalieri te mirefillte as qe i lejohet perpara nje dame te perdore shprehjen nerva apo neveri ..
u kuptuam..!!
a po pun te madhe ke bo, buken that do ta hajme edhe duke shkru ne net haha!
ehhh me dit ti se qka kam ne zemer tybe ndryshe kishe fol mir por ato jan organe qe me keqardhje nuk mundesh me zvoglu apo mi magu, ne vend te pikes me ja asish presjen hahah.
Nejse masi ke titullin shfrytzoje edhe ne mbishkejle ne mendimet e te tjerve hahahah ta hongsha synin jo nuk osht vertet hera e par por spe shof arsyjen me bo asi gjestesh.
mpuq faqen urime ket qka po e perjeton sot ishalla shkojme tu u knaq e sa me te lumtur.

p.s e kalofsh ket dit sa me bukur sikur me 17 shkurt.
respekt

Amina
02-03-08, 22:09
Eshte fati i tyre i shkruar te perfundojne ne NET, pra, ne rrjete!!!:wink:

Athere paskeni dicka te perbashket!

Preshevar
02-03-08, 22:57
Amina kjo tem eshte pak sa e vjeter,... ndoshta deri tash aj kusheriri yt ka ndrru mendimin :biggrin:

teutaA
06-03-08, 23:59
ani qka...............???

egi
07-03-08, 00:07
Neti me ka msu belly dance, me shkru shqip dhe mu mbush sherr :biggrin:

Adrenalina
07-03-08, 14:54
Femrat ne net si peshqit ne DETI hehehehe.....Egi edhe une msova gjithqka per sherr, por budallaqet kur nuk dita mi mesu as mi kuptu!!!! :)

Gjumashja
12-03-08, 10:57
Femrat ne net... mosvet per ate shtepi...:biggrin: ...

Amina
14-03-08, 18:08
Amina kjo tem eshte pak sa e vjeter,... ndoshta deri tash aj kusheriri yt ka ndrru mendimin :biggrin:

Nuk ka rrugedalje hiq hahahahaha

Amina
14-03-08, 18:10
Femrat ne net... mosvet per ate shtepi...:biggrin: ...

Femrat ne net veq n krevet hahahahahaahah

Gjumashja
14-03-08, 20:13
Femrat ne net... i lan burrat e tyre live shkret.....:biggrin: ....

Oqeani
14-03-08, 20:36
Femrat ne NET, i lejne grate tjere pa burra ne shtrat !!!!