PDA

View Full Version : Pse meshkujt duan SEX e femrat DASHURI?


Peja-Boy
12-08-07, 20:20
Pershendetje te gjith Forumistat, do kisha deshir te dij diqka rreth kesaj teme :

Pse meshkujt duan SEX e femrat DASHURI?

AuRoNi
12-08-07, 20:31
Pershendetje te gjith Forumistat, do kisha deshir te dij diqka rreth kesaj teme :

Pse meshkujt duan SEX e femrat DASHURI?
S'eshte e vertet.
Femrat ndihen mire(te sigurta) ne pranin e nje mashkulli, dhe e kunderta. :wink:

luckyman
12-08-07, 20:45
Pse meshkujt duan SEX e femrat DASHURI?.......ej Peja-Boy(Dr.Love) a je i sigurt allahile,:biggrin: .........!

Peja-Boy
12-08-07, 21:00
S'eshte e vertet.
Femrat ndihen mire(te sigurta) ne pranin e nje mashkulli, dhe e kunderta. :wink:

Ka ca Femra mendjelehta qe ndihen mire,
Ka ca femra qe behen kishe po ndihem mire po smund te duroj pa te pyetur per diqka qe Gjelozon edhe ste beson ..
(Por edhe nje koh te gjat kur je afer nje femre ateher edhe ajo fiton besimin se qafar je ne) Realitet edhe dmth Pyetja jote ne rastin nen Kllapa eshte e vertet !!

Peja-Boy
12-08-07, 21:01
.......ej Peja-Boy(Dr.Love) a je i sigurt allahile,:biggrin: .........!

I sigurt ne 80% te mashkujve beqar e 50% te mashkujve qe jan te Martuar !!

LABI
12-08-07, 21:33
Pershendetje te gjith Forumistat, do kisha deshir te dij diqka rreth kesaj teme :

Pse meshkujt duan SEX e femrat DASHURI?


Kjo eshte nje paragjykim ... STEREOTIP (pergjthesim) .
Kete botekuptim e hasim dhe ne thenien qe : MASHKUJT DASHUROJNE ME SY , NDERSA FEMRAT ME VESH (ZEMER) ; e thenje te ngjashme ...

Mirepo , kjo s'eshte e veretet... Seksi si nje mardhenje , kontakt fizik, pa ndjenjen e terheqjes , afrimit shpirteore ( pa dashuri ) tek nje qifte eshte i manget (s'ka jete gjatesi) .

Thjesht per t'mos qene ekstreme.. Edhe pse dashuria eshte nje ideal qe e ka shpikur njeriu ... Eshte pikerisht ajo cfare e bene qe nje kontakt fizike/ seksaule te njerezve te dalloj nga shtazet tjera ... Eshte pikerisht motivi, peraferimi qe nxiten nga idealet (dashuria) qe dy persona te hine, te krijojne nje mardhenie te tille.

UNE PER VETE JAM I INTERESUARE (DUA) TE GJEJE DASHURI !!

Besoj qe ky deklarim s'me bene (s'me margjinalizon) jashta assaj qe e bene nje mashkulle "mashkulle i vertete" , apo "burre" :biggrin:

arton bala
13-08-07, 02:38
mbase qe u siguruam se kjo formule paska nje te vertete procentuale, atehere duhet te kete vetem kete shpjegim:

.. sepse e plotesojne njeri tjetrin. i jep tjetrit me te mirat e jetes qe i ka lene ne harrese.

paramedno si do te ishte ndryshe:
...pas 10 here 365 diteve martese, e pyet femra mashkullin pyetjen e zakonshme ditore:
"cfare deshire ke per sot?"
mashkulli: "seks!!"
femra: "ma morre fjalen prej goje!!"

a qeshtu ish kone ma mire a? :rolleyes:

Malsori-Makaveli
15-08-07, 12:46
Un per veti po foli,kur e kam dasht ni Femen me Zemer sme ka interesu aq fort Seksi.
Hajde seksi zgat 30 min edhe kryhet.Por Dashuria nuk kalon me ndejt 3 Dit bashk.hehehehe

selvija
15-08-07, 22:47
Qy qy mos e beni histori kete pune,,,Femrat duan Sex dhe dashuri qe te dyjat se bashkue !!!

k0s0w@r
15-08-07, 23:03
Hajde selvie hajde ... po ku ja ke qellu se... brravo qashtu kom ni edhe une se ni gjyshe e jemja thojke qahstu po se di a osht e ver8 ( hajgare)

hmmm.... po ku ju ra n'men kjo ide se ?!

selvija
15-08-07, 23:13
Hajde selvie hajde ... po ku ja ke qellu se... brravo qashtu kom ni edhe une se ni gjyshe e jemja thojke qahstu po se di a osht e ver8 ( hajgare)

hmmm.... po ku ju ra n'men kjo ide se ?!Logjik tek avatari jot,,gjysha e ka shijue qe te dyjat pastaj ka tregue se ne ate kohe ka qen edhe me knaqsi Sex e te gjitha se nje gje qe e ben msheftazi eshte me e embel,,e tash jemi bere moderrne mendoni se tek femrat shijohet vetem dashuria...por ju djemet e keni gabim...

k0s0w@r
15-08-07, 23:23
Logjik tek avatari jot,,gjysha e ka shijue qe te dyjat pastaj ka tregue se ne ate kohe ka qen edhe me knaqsi Sex e te gjitha se nje gje qe e ben msheftazi eshte me e embel,,e tash jemi bere moderrne mendoni se tek femrat shijohet vetem dashuria...por ju djemet e keni gabim...

phajjjjj me e kqyr mir e mir qashtu osht amo qa me bo bre shqyptar jene edhe po jetojna en Kosov qeshtu jena na ...

gertaa
16-08-07, 13:58
pse po asishni palidhje femnat dojen edhe mu asih edhe me asish

Kavaleri
08-09-07, 14:12
Pershendetje autorit.
Un per veti dua vetem sex se pse jam i qartur, tranohem, i dua femrat me shpirt edhe kurr nuk ngihem.

Edhe femrat jan po ashtu si un,shqiptare apo e huaj, mir por ato jan femra, edhe nga frika qe mos po metet neotral lufton te siguroj veten.

Sicher ist ein gutes gefhl.

Arb
08-09-07, 18:10
osht met me thone...

Peja-Boy
29-11-07, 18:15
osht met me thone...


Hahahaha, por edhe pak a shume e vertet !!

emine
16-08-10, 00:27
meqe mendoni kshtu e bani ksi pyetje,ju kisha vete a krejt qata meshkuje qe po bajne sex pi detyrojne femnat,apo veq qashtutne hapni kso temash,as sjan hajgare as sjan mi majte ne forum,zgjohi breh moderatore e pastrojeni pak forumin:redface:

tipi engjellor
16-08-10, 00:31
o asnjana sban pa tjetren te dyjat bashk shkojne kuptohet kombinim se njera me deshtu del diqka e padeshirume

iLOVEyou!!!
30-08-10, 00:28
Mund te thuani por nuk eshte e vertet sepse te dy palet kerkojn sex dhe dashuri,nese nji femer nuk ndihet mire ne sex me nji mashkull ajo do trathtoj duke ndejtur dhe duke u mundu me respektu dashurin ose do largohet krejtesisht,e njejta edhe per meshkuj.

Suelaa
07-09-10, 22:27
Kush te tha ty(autori i temes) qe femrat kerkojn vetem dashuri e meshkujt sex. pse meshkujt nuk duan te ndihen qe i do dikush. Nuk jam e ketije mendimi.
per te dyja palet, is same.:wink:

LABI
08-09-10, 01:50
Kush te tha ty(autori i temes) qe femrat kerkojn vetem dashuri e meshkujt sex. pse meshkujt nuk duan te ndihen qe i do dikush. Nuk jam e ketije mendimi.
per te dyja palet, is same.:wink:

po don me thane njejet ??:rolleyes:

iLOVEyou!!!
08-09-10, 08:49
Kush te tha ty(autori i temes) qe femrat kerkojn vetem dashuri e meshkujt sex. pse meshkujt nuk duan te ndihen qe i do dikush. Nuk jam e ketije mendimi.
per te dyja palet, is same.:wink:
po pasha robt krejt njojt jemi.

emine
27-02-12, 18:51
jo femnat kan qejf vec me hanger reqel t'kumllav

Pervojasex
27-02-12, 19:33
sepse ska njeri qe mundet me qindrua nese nje her her digjet ne sexxxxxxxxx

Dali!Keq!ch
27-02-12, 20:30
jo femnat kan qejf vec me hanger reqel t'kumllav
hahahahah i paske mshu vul.
p.s naj permen reqelin se mqohen krenist perpjet kah kohe qe se kam shiju.

emine
27-02-12, 20:33
hahahahah i paske mshu vul.
p.s naj permen reqelin se mqohen krenist perpjet kah kohe qe se kam shiju.

po ta kona edhe ty reqelin a,ani se ni tegull ta qoi qather kur te pjeken kumllat bardake:tongue:

Dali!Keq!ch
27-02-12, 23:46
po ta kona edhe ty reqelin a,ani se ni tegull ta qoi qather kur te pjeken kumllat bardake:tongue:
Faleminderit Emine ishalla nuk mi han fjalt haha..

e tasht masi mdul ni tegell reqel po i pergjgjem temes :
Mendoj se terhecja, sharmi i femres ben qe mashkulli te cmendet dhe te mendoj, fantazoj ne cdo moment sikur tani un.
pse..
se pse shembull ne disa shtete arabe ne popullin e tyre si katolike edhe muslimane e mbulojne sa me shum trupin e femres qe mos ta terhec mashkullin per s...

me ka ra rast me pa nje emision ne Pro7 - Galileo ne vende te azis po qe ata nuk ishin as musliman e as katolik nuk jam aq i sigurt me duket budist por qe ata e shemtojne bukurine e femres duke ja shti nje pyk te drunit ne maje te hundes qe hunda te zgjanohet sa me shume qe ti humb bukuria vetem per nje arsy qe mos ta terhec mashkullin per s..

Kurse sic e dime ne afrike eshte vendi me shume qe trupi nuk mbulohet, si femra dhe mashkulli jane te pa mbuluar, por qe atje ka me se shumti qe vuajn nga sida arsya eshte terhecja.

Por mua personalisht nuk me tehec zhveshja totale qoft edhe femra me e bukur ne bote se pse nuk ka me sekret per ta ushqy fantazine e s...

Afrimi_17
10-04-12, 06:51
Sepse Femrat Dashurin e kan seksin,dhe meshkujt seksin e kan dashuri!

emine
10-04-12, 21:19
qeshtu a kur njeriu ka shume pak njohuni,se meshkujt jan ma me ndenja se femrat ,njerzit shume here ngatrrojne individet dhe flasin ne shumes,sikure disa x femra te kishin dal neper bulevarde dhe ba statestika per meshkujt poashtu meshkujt,e ne fakt menxi kan nxan nja per kame qaty si pulen e nukt,edhe munden me kallxu qka do femnat e qka dojne meshkujt,,,:biggrin:

Hajra
10-04-12, 23:19
....kjo tregon qe mashkujt po kane me shume obligime e probleme, ndersa femrat po kane kohe me mendu edhe per dashuri, h

tipi engjellor
10-04-12, 23:51
nuk mendoj edhe ashtu se djemte veq per sex mendojne ...gabim ketu...ketu varet per cilet djem e keni fjalen sikur qe dua te them varet edhe per cilat feman e kemi fjalen qe duan dashuri ka edhe te tilla qe veq sex kerkojn po jo asnjeher te pergjithesume....

Zanzi/M
11-04-12, 17:11
Pse de?

emine
28-04-12, 20:10
e qka me kan e kunderta:tongue:

Hajra
28-04-12, 20:12
....sepse pa sex nuk ka as dashuri, haha...

tipi engjellor
29-04-12, 00:03
se buken ma fort tani ja u kana hahahahahahah

Kaltrina
13-07-12, 23:54
....sepse pa sex nuk ka as dashuri, haha...


E vertete veq edhe pa dashuri nuk ka seks...pershendetje

Kaltrina
13-07-12, 23:55
se buken ma fort tani ja u kana hahahahahahah


E per buke naj ka leshu Zoti nje apetit ishalla hajr haahahhaha...

tipi engjellor
14-07-12, 09:02
E per buke naj ka leshu Zoti nje apetit ishalla hajr haahahhaha...

po de po hahahaha se sex nuk mungon apetiti veq ma i madhe a hahahah

Lona
12-09-12, 13:40
Ne kohen e lashte ka qene ndryshe a sot....!!!

Femerat mbi te gjitha e duan sexin...

emine
12-09-12, 20:20
a mire disa me dek me ket mendim,se desin rehat,

Dushku
13-09-12, 19:19
...hmmm,....sepse...keshtu bashkohen dy shpirtra ne nje trup te vetem,sepse te prekesh e te ledhatosh njeriun qe e do,eshte te shprehish dashurin jo vetem me fjale por edhe me vepra...:tongue:sepse pa sex dashuria s'ka jete....sepse dashuria ndikohet...edhe dirigjohet nga sexi...etj etj...:biggrin:

sheqerja
14-09-12, 06:27
Dashuria eshte ajo qe e ngrit femren ne qiellin e shtate e meshkujt me sex mundohen te arrijn aty.

Oqeani
14-09-12, 18:09
Me fole, po thojne Oqeani po fole !

Po femrat e sjellin dashnine, e pas dashnise ka vjen?

Por mos me e lane femren me u lodhe, ne e vashdojme ate qe dashuria kerkon !A e kuptuat perse ? ;)