PDA

View Full Version : Disa fjalė nga kėnga qė dėgjoni !


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15

Jana
30-10-09, 16:25
..Sa m'ka marr malli met pa...
Nuk kam dasht me ty me u nda...
Dit e nat une te kujtoj....
e ne zemer t'mbaj...

Linka_pz
30-10-09, 19:42
Morandi - Save Me

When I’m with you
Everything seems better
Now I know
I see it all today
We were ment to be together
I’m in pain when you’re away

Refren:
Come on and save me
I’m loosing my touch
Day after day
Cause I miss you so much
Come on and save me
I’m loosing my mind
Waiting and waiting
For you to be mine

Come and save me
From me… me…
Come and save me
From me… me…

thellenza
30-10-09, 22:38
I vetmuar t'kerkoj kete nate,
Nje gjethe i that paska ra per toke,
eshte apo shi apo lote?
I vetmuar si nje poem
mallin tim askujt s'ja them,
jo as kujt s'ja them..

YanYan
31-10-09, 02:36
Confusione la tua mente
quando ama completamente si...
con le sue percezioni
mette a punto le mie inclinazioni
perché
Io ti chiedo ancora
la tua bocca ancora
le tue mani ancora
sul mio collo ancora
di restare ancora
consumarmi ancora
perché ti amo ancora
ancora ancora ancora
Ancora si...

Shkodranja
31-10-09, 07:52
seq U Dogj Kjo Zemra Ime Ketu Ne Vetmi
ne Erresire Me Kaloi Jeta Ju O Shoket E Mi
qaj Moj Zemer Mos Pusho
digju Digju Shpirti Im
Se Dit E Nat Po Tretem Ne Vaj
ska Njeri O Hallin T Ma Qaj
-----hej Zemer Moooj --------------- Hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhh

uliksi31
31-10-09, 18:05
Ku po knojn keto t'dy kumria....

Murgesha
31-10-09, 18:32
O kandil, kandil Garipi
Cka ke ti qe spo me ban drite
O shum sefan do ta bajm na sonte
Sa tna qel e lumja drite

O jorgan, jorgan i ngushte
Gjith vija vija
O qysh smi mlove djalo sa ke nata
Shpatllat e mia

Ne penxhere djalo prej sokakut
Ftyra jote ndrite dynjan
O tu trujt zoti djalo siq tka fal
Fol me goje se ske kurgjo

Dashnine tande kurr se harroj
Deri sa te jam gjalle
O dhe ne vorre une kur do te mlohem
Mu per ty do tme ngel mall


Qamili i Vogel.

S.P ani po thojn qe ktyne her ska pas dashni :biggrin: :wink:

Idila
31-10-09, 19:17
Si nuk ta mėsova moj dot shtėpin
ē`dredharake paske qenė
ti mė zbrisje rrugės pėr nė burim
unė pusin tė kisha zėnė

Jari na ni na ni - na jam e vogėl o
...

Ah kjo zemėr digjet vuan,
njė pikė ujė s`ma dhe me duar...:D


ELI FARA AH KJO ZEMER (http://www.youtube.com/watch?v=sDU2sOWa_TQ)

Shkodranja
31-10-09, 22:54
Ku po knojn keto t'dy kumria....NUK PO E DI KET KANGE AS QE E KAM NIGJU ,A PO MA SHKRUN BRE ------:biggrin: :biggrin: :biggrin: -:biggrin:

SANTANA-29
31-10-09, 23:05
Mos kthe koken anen tjeter se une jam ai miku i vjeter
sa her lemza po me ngacmon te ti mendja po me shkon,
per ni zemer une un u treta
Dashuris formul si qeta,

Shaqir Cervadiku - Per nje zemer::::::::::::

Idila
31-10-09, 23:13
Tė flisja gjuhėt e gjithė botės
dhe tė mos ndjeja dashurin
do isha si njė gur i heshtur
kėmbanė e harruar nė vetmi

tė gjithė pasurin e ndaja
e tė mos shihja varfėri
tė digjej trupin do ta falja
e le tė bėhej hi

se ėndrrat edhe shpresat
pa dashuri janė thjesht njė iluzion
ndaj dua o njeri, t`i fal pak dashuri
pa tė ēfarė ėshtė kjo botė, a e kupton?

....

SANTANA-29
31-10-09, 23:22
Bukuroshja e Prizrenit-

qaj gitara ime vjeter
per nje vash nje shpirt pafaj,
kur me vjen teposht qytetit
me m'banisen loti saj..
dot kendoj nje keng zambaku
n'dal nje qast te them te dua..
kur me shkon ka guri gurit
me m'ban ritmin taket tua,,
bukuroshja e prizrenit
kur me shkrep qerpiku yt,
ndal te them nje kenge zemre,
fjala seq mu pre ne fyt,
bukuroshja e prizrenit --

Zhaneta
31-10-09, 23:53
6uw8wICjPm0&feature

selvija
01-11-09, 16:52
Qudi!!!!! sot asnje kenge ende skam degju,

tash do kerkoj ndonje ne ytubue

SANTANA-29
02-11-09, 16:11
A t’kujtohet natė e parė,
shi kur binte nė Prishtinė?
Unė e ti si dy kėng’tarė
pėshpėritnim pėr dashurinė!

thellenza
02-11-09, 18:25
...oj bareshe, nuk flet goja
por flet zemra po t'boj be,
Bo me mua cka dush me bo,
qe ku me ke,

Ulqizake moj baresheee
ti e di sa te kam deshteee,
lule mali lule fushe
gezim zemren ti ma mbushe..

halla e madhe
02-11-09, 19:50
..more ylli i sabahit,
drita e syve t'mi
kush te ka ngucate,
qe m'ke marre meni...:tongue:

Agolli
03-11-09, 07:39
S'jam i shoqeruar, ose duke degjuar ndonje kenge (per momentin), mbase gjindem ne pune!!
Ajt se v'jen koha, per lahuten dhe ēiftelin. T'ja keni degju ushtimen!

Idila
03-11-09, 13:15
...ēapkėne moj, ēapkėne moj
ti mė mbush plot dashuri........

Rozafa
03-11-09, 23:35
...m'kan then shoqet mbrem eee
mere more mere plakun eeee
e ju thaft goja mori shoqee
pse ta mar une plakun eee
tu e pas cunin eeeee

Idila
03-11-09, 23:36
...m'kan then shoqet mbrem eee
mere more mere plakun eeee
e ju thaft goja mori shoqee
pse ta mar une plakun eee
tu e pas cunin eeeee
..ēunin gushė pėllumbin eeee (kaq e di :))

Rozafa
03-11-09, 23:44
..ēunin gushė pėllumbin eeee (kaq e di :))

Shume bukur :smile:


PS:E ke lexuar mesazhin tim...sigurish tse jo,se deri tani do vdisje nga kurreshtja hehe...:tongue:

Idila
03-11-09, 23:47
Shume bukur :smile:


PS:E ke lexuar mesazhin tim...sigurish tse jo,se deri tani do vdisje nga kurreshtja hehe...:tongue:
...sa i ftohtė ėshtė janari
pa ty nuk mė ngroh as zjarri
ti ishe i pari
qė zgjove ndjenjat pa kufi

shumė e brisht ėshtė dashuria
ndoshta shumė e brisht jam unė pėr ty
por ku ndodhet lumturia
qė unė e kisha me ty
e kujtoj shpesh situatėn
atėherė kur ish si trėndafil

....

(po, po e lexova, madje dhe tė ktheva pėrgjigjen ;))

Rozafa
03-11-09, 23:48
...sa i ftohtė ėshtė janari
pa ty nuk mė ngroh as zjarri
ti ishe i pari
qė zgjove ndjenjat pa kufi

shumė e brisht ėshtė dashuria
ndoshta shumė e brisht jam unė pėr ty
por ku ndodhet lumturia
qė unė e kisha me ty
e kujtoj shpesh situatėn
atėherė kur ish si trėndafil

....

(po, po e lexova, madje dhe tė ktheva pėrgjigjen ;))

Une me Ty e Tiiiii me mu
neser kysmet prap me shkru
se polici afer ka qellu
po kerkon mu rahatuuuu...


PS:Gjume te embel,embelsira imeee !!

thellenza
04-11-09, 15:21
..tash vjen edhe ti me lutesh,
kerkon falje hiq pa fund,
nuk e di ku merr guximin
qe serish te kthehesh tek une,

se ti e vrave dashurine
edhe shkove pas nje horrit,
paqe mes nesh s' mund te shtin,
as ushtaret e Ukfori-t ...

Albonita
04-11-09, 19:58
Beni sagt:
E knoj Lorin aman,hajde hova hova,eh kur te knon moj Lori jalla Ben Gjakova( Aahahhahahha te lumt Goja oh Vella )

Albonita
04-11-09, 20:13
Beni sagt:
E knoj Lorin aman,hajde hova hova,eh kur te knon moj Lori jalla Ben Gjakova( Aahahhahahha te lumt Goja oh Vella )


Beni sagt:
Lori,pershendet shoqerin e vet ne Dardani,muziken e nderron me 20 frang veresije


Ahahahahahahha Oh zot bane hajre ...!

Beni sagt:
Ngoni shok hajt mor ju shoqni,ku vazhdova pak o histori,ne ket vend tan o du me i knu,lorin aman aman du mi disponuu


Beni sagt:
Ngoni shok amannn,du me i knu o sonte gjakovalit me mall,sonte me vullnet,e knoj Lorin me Vellan e motren e vet


Hallall flm shum ..se po ja dishe boll mire me ja marr kenges:biggrin:

halla e madhe
04-11-09, 20:20
..hajde shkojme bre djale te kadija
le t'na jep kadija fetfa,
ty te nxofshin djale namt e mija,
sebep tu ba ,djale more sevdaja

Idila
04-11-09, 21:12
Kur mė shkon sokakut nallet m`i troket moj m`i troket
moj hallushja ime sa tė ka lezet....:)
Folmė tė lutem-ė
folmė mė do apo s`mė do
pėrndryshe hape varrin dhe tė gjallė mė mbulo....:d

Diana007
05-11-09, 20:02
e di qfar ndje ti per mua , kur te shternoj e them te dua kur them se vdes per buzet e tua ....:smile:

Albonita
07-11-09, 16:24
X_OMqAAVaUU&NR


Ohhhhhhhhhhhhhhhhhh


Keteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


Jaaaaaaaaaaaaaaa kam leshu krejt Zaninnnnnnnnn

More Hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj....e Mrekullushme Knegeeeeeeeeeeeeee

Rozafa
09-11-09, 12:09
Hajde luj ooo shpirtiiiiiiiiiiiii jem k'si shyhretiiii s'mahet men.....tash e se ne kete nateee Ty te pasna pas nafakkkk...!!!!!!

Albonita
09-11-09, 12:15
Hajde luj ooo shpirtiiiiiiiiiiiii jem k'si shyhretiiii s'mahet men.....tash e se ne kete nateee Ty te pasna pas nafakkkk...!!!!!!


Opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Jeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


Lumja ti hoooo

Une askon s epata nafake :tongue:

Rozafa
09-11-09, 12:36
Opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Jeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


Lumja ti hoooo

Une askon s epata nafake :tongue:


...ashtu bre Jete zgjidh tiiiiiiii...se tulifare qyli me oponga s'eshte per Ty !!!

....Jeteeeee...keshtu prit le te bien en gjunjee djemet per Ty :smile:

http://www.youtube.com/watch?v=2PcwSHEJ67s&feature=related

Albonita
09-11-09, 12:45
...ashtu bre Jete zgjidh tiiiiiiii...se tulifare qyli me oponga s'eshte per Ty !!!

....Jeteeeee...keshtu prit le te bien en gjunjee djemet per Ty :smile:

http://www.youtube.com/watch?v=2PcwSHEJ67s&feature=related

Jo moje askon se dyteroj te me perkulet..po veq dora e zotit ku e ka shkure aty asht Nafaka..jete keshtu mendoj une...( vec shaka ishte )Te faliminderit per kengen shum e mire....po veq me ze te ulet po e degjoje..!

roadrunner
09-11-09, 13:09
Edhe nje tjeter, Rozy Noizy n'kryeveper

Mr Yesterday, ku je sot, qka po ndodh me tyyy, Mr mr Yesterday thuaj me nuk ke fuqi

YanYan
10-11-09, 07:16
Do te vuaj
do tė c'mendem
do tė qaj
me as'kend
dhimbjen e zemrės
s'do ta ndaj
nga kjo vuajtje
edhe vdekja ndoshta mė vjen mua
por me kurrė sa tjem gjallė
s'do tė them se TE DUA!

Rozafa
10-11-09, 14:20
..dy bilbila ne nje gem
....te dy knojshin bukuri
....nuk i zinte vendi vend..
......se ka nis me ra n'dashnii
........knojne se ka ardh pranvera
.........fushe e male tuj gjelbru...
..........vjollca bashke me lule tjera
...........vin me radh tuj lulezu

YanYan
11-11-09, 06:14
"Nje shpirt pa jete
nje jete - jete pa lumturi
lumturi pa ngrohtesi
ngrohtesi ne pafundesi
ne pafundesi nje dashuri
nje dashuri pa dashuri..."

thellenza
11-11-09, 19:29
Pash dy syte ne balle,
dy syte ne balle,
a e din sa kam duruar,
A mendove valle se jam e marre ?
e une kam qene e dashuruar..

Diana007
11-11-09, 19:59
Atje eshte Prishtinaaa
Aty eshte Rugovaaa
Zemer e plagosur
Atje eshte Kosova ........

Albonita
11-11-09, 20:31
Atje eshte Prishtinaaa
Aty eshte Rugovaaa
Zemer e plagosur
Atje eshte Kosova ........


Tapshin tapshin ta na na

Nina mami nini noo

Ciken gjumi po e merr ohhh


Te perqafoj shume e te puthi ne Balle per nje nat te qet..!


P/S..Ket kenge po degjoje..!

Fshatari
11-11-09, 21:28
Tapshin tapshin ta na na

Nina mami nini noo

Ciken gjumi po e merr ohhh


Te perqafoj shume e te puthi ne Balle per nje nat te qet..!


P/S..Ket kenge po degjoje..!
E ke harrue adressen youtub!
ēitna qaty mos pritofsh...!

Albonita
12-11-09, 07:23
E ke harrue adressen youtub!
ēitna qaty mos pritofsh...!


Ket kenge vec Mami ma kendon gjdo nat te veshi, per mem ndua mue ne gjum:smile:

E ne Youtub...nuk asht kjo kajke:wink: ...hahahhahaahh

speci
12-11-09, 09:38
oreee i keq ooo i shtremt o i ziiii,
tybe n'zotin nuk t'mar tyyyy...
oreeee i keeeqqq ooo i shtremtttt ooo iii ziiii:wink:

emine
12-11-09, 10:44
moj e mira Nana ime ,me e dashura ne bote
sa her emrin ta permendi mbushen syte me lote
loti ime e puthaj jote mu me rrin nder sy
e ma mbushin zemren me shume mall per ty.....

6pLk9Ndxmyk

Giovanni
12-11-09, 10:50
Nisa kangen ty per me ta kendu
po s'po di ku me ja fillu
Kam ra ne hall keq po vuj per ty
Pse EMINE nuk po me kqyr me sy....

Emine emine emine .........

roadrunner
12-11-09, 10:55
Vazhdo vazhdo ku mete hahaha


aty te e kallmja, e mos thuj se e ke harru tekstin hahahahahahaha


Nisa kangen ty per me ta kendu
po s'po di ku me ja fillu
Kam ra ne hall keq po vuj per ty
Pse EMINE nuk po me kqyr me sy....

Emine emine emine .........

Giovanni
12-11-09, 10:56
Vazhdo vazhdo ku mete hahaha


aty te e kallmja, e mos thuj se e ke harru tekstin hahahahahahaha

e din ajo se me kalli me djegi me prishi.....

roadrunner
12-11-09, 10:59
a te prishi a te fiki hahahaahha


e din ajo se me kalli me djegi me prishi.....

Giovanni
12-11-09, 11:02
a te prishi a te fiki hahahaahha
Edhe me shume.......... breeeeeeeeeeee

Diana007
12-11-09, 11:06
Ket kenge vec Mami ma kendon gjdo nat te veshi, per mem ndua mue ne gjum:smile:

E ne Youtub...nuk asht kjo kajke:wink: ...hahahhahaahh


Po dashkem me ingjizu zonin e me qit ne Youtub :biggrin: .... ama kam frik tmerrohen nga zoni im kur kendoj ahhhahahaahhah

Albonita
12-11-09, 11:44
Po dashkem me ingjizu zonin e me qit ne Youtub :biggrin: .... ama kam frik tmerrohen nga zoni im kur kendoj ahhhahahaahhah

Aahhahahhahhahahahaha


Valla bre Zemer boll mire te shkon zani ani kur po ja nise

Tapshin tapshin ta nan anananann:biggrin:

Diana007
12-11-09, 11:55
Aahhahahhahhahahahaha


Valla bre Zemer boll mire te shkon zani ani kur po ja nise

Tapshin tapshin ta nan anananann:biggrin:


Hec te mami te them diqka :tongue:

Ahaahhahahahhahahahah

Albonita
12-11-09, 11:56
Hec te mami te them diqka :tongue:

Ahaahhahahahhahahahah


Oki thuma ne vesh

se nuk kam ku vi sot per bese:redface:

Diana007
12-11-09, 11:58
Oki thuma ne vesh

se nuk kam ku vi sot per bese:redface:

Jo maj veq konga eshte keshtu ahahahhahahahha


Ani jete qe pak po flasim ketu mos u be merak :wink:

Albonita
12-11-09, 12:01
Jo maj veq konga eshte keshtu ahahahhahahahha


Ani jete qe pak po flasim ketu mos u be merak :wink:

Oj e keqe mendova se me thirre , ahhahahahhahha

Oki majfton te pakten te jesh afer meje:cool:

Diana007
12-11-09, 12:07
Oj e keqe mendova se me thirre , ahhahahahhahha

Oki majfton te pakten te jesh afer meje:cool:

:biggrin:

Hajt kendoma nje kong tash mu :biggrin:

Albonita
12-11-09, 12:20
:biggrin:

Hajt kendoma nje kong tash mu :biggrin:


PoØMARA SHA ZOTEN SE KA MSU AGOLLI ME RROK LAHUTEN KANI HERE..JO KANI HER PO SHPSH HER E RROKI .

Ngo mori Cike sha po tham, se shum pune une kam
As, ne drek num mujme ardhe , edhe zoret mu kan thar ahhahahahahahah
Ajt moj Diana mos uh ben merak.. se ne dark Ciken e ke pran..edhe ti prgaditu mire mem ushqy..se sha zoten van halli per tyyy...:biggrin:
Ohhhhhhhhhhh mOJ DIANA kur kendojshi ni far kohe
Boll lakmi jav kap pase, cimilim cimilim ahhahahhhahaha

Tashe edhe une jam mesu me kendu bille edhe me lahute te malsise qe besa bukr mire po me shkon zani ..edh epse jam pa hanger..oj diqa moj e keqe pasha Babin...

hahahahahhaaa

Diana007
12-11-09, 12:24
PoØMARA SHA ZOTEN SE KA MSU AGOLLI ME RROK LAHUTEN KANI HERE..JO KANI HER PO SHPSH HER E RROKI .

Ngo mori Cike sha po tham, se shum pune une kam
As, ne drek num mujme ardhe , edhe zoret mu kan thar ahhahahahahahah
Ajt moj Diana mos uh ben merak.. se ne dark Ciken e ke pran..edhe ti prgaditu mire mem ushqy..se sha zoten van halli per tyyy...:biggrin:
Ohhhhhhhhhhh mOJ DIANA kur kendojshi ni far kohe
Boll lakmi jav kap pase, cimilim cimilim ahhahahhhahaha

Tashe edhe une jam mesu me kendu bille edhe me lahute te malsise qe besa bukr mire po me shkon zani ..edh epse jam pa hanger..oj diqa moj e keqe pasha Babin...

hahahahahhaaa


Vallahiq bone ne cd se bash po te shkon zoni , pse atjrat me mir po kendojn ahahaahhahaahahhaahahh,, qe un po te ndihmoj kapak ne refrene ihhhh po bohemi moj kengetare :biggrin:

Loqken ta ha ty hoooooooooooooooooo :biggrin:

roadrunner
12-11-09, 12:38
Krejt i ngulin syt kur ti vjen e hidhesh npist a-ha, mir ja ke nis, nr 1 je ne top list

Giovanni
12-11-09, 12:44
Dule eminja te bunari dul eminja o te bunari eeeee
O sa fort per ty emine me ka marr malli o me ka marr malli oooooo

emine
12-11-09, 12:47
Dule eminja te bunari dul eminja o te bunari eeeee
O sa fort per ty emine me ka marr malli o me ka marr malli oooooo

po shume tybeh:redface:

Rozafa
12-11-09, 13:20
..dil njehere moj vajze e bukur
....ta shoh trupin tend sikur flutur
......qe m'je dal n'pranvere...
.......ta shoh ballin si Yll i drites
.......lulo ne behar...Lulo ne behar
.........le t'na jesin kujtimet e dites
...........per dashnin e pare

emine
12-11-09, 13:25
gjithmone prane teje kalova
mos kujto se une ty te harrova
do te mbetesh ti perher vjeshte e zemres sime

thellenza
12-11-09, 18:29
N'ate pengjere me kapak,
dil njeher te shoh pak,
dil aty ku dole pram
n'ty i dashuruar jam.

Neper xhama do t'kersas
zemra ime don me plas,
dil aty ku dole pram,
n'ty i dashuruar jam..

Peja-Boy
13-11-09, 21:24
Midisssss Luleve te ksaj Boteeeeeeee syri im veq ty te shehhhhhhhhhhhhhh..... Veje Doren n“Zemer time degjoje per ty si rrehhhhhhhhhh... saher po te thrras ne emerrrrrrrrrrr ku je Trullejkkkkkk ta konksha at zemer rrrrrrrrrrrr


H9htPDys-4Q&feature=related

Idila
14-11-09, 20:41
Do tė shkrihem tė venitem
si kandili kur s`ka vaj
baltė e pluhur do tė bėhem
tė mė shkelė njė kėmbė e saj
e tė prehem duke puthur
atė kėmbė pa sandal

.............

Albonita
14-11-09, 20:58
pYcm5-kRLrQ

doGzona
15-11-09, 01:07
Pritem pritem se do vije
Do te them nje fjale te shejnt
Te dua Zotin edhe Ty....!

Rozafa
15-11-09, 11:30
...n'mengjes te erdha
....me taku me ty
.....aman sec mu dridhte zemra
......kur m'shikoje ne sy eeee

halla e madhe
15-11-09, 17:39
...jalla more cun, gushen si pellumb,
mos e pi rakine, se te ban zullum..:tongue:

Idila
15-11-09, 17:42
Njė bylbyl i shkruar troket nė dritare
seē mė ka trazuar
m`u prish gjumi fare

.....:d

Idila
16-11-09, 09:53
A vjen pėr mu pranvera?
A zbardhė pėr mu ma dritė?
A g`zon kjo zemėr mjera?
A po rri kot tuj pritė?
A ka pėr mu ma gzime?
A ka pėr mu ma shpresė?
Kur nanės, pėrkulun dhimbjet,
Nuk kam si me u pėrshnetė.
O vjeshtė, o vjeshtė e shėmtu`me
Qė m`thave n`ditė ma t`mirė!
C`e fike at dritė t`bekume?
Mu lot s`ka kush m`i prinė.
E lypa kot te shpija.
Nuk lash unė kėnd pa vetė.
M`ka lodh, m`ka k`put vetmia
Po nana ku do jetė?
.......

SANTANA-29
16-11-09, 13:10
Troja,.-

Jan do vjet qe kan kalue neper mue
Mrena n'shpirt me forc pom shtyn me than..
Kush jan kta njerz qe s'jan shkollue
Nuk kan msu qe njeri nuk ban
Shpin e vet me vjedh
Jan do fjal qe nuk po muj me i than

Jan kta njerz qe kan teprue
Shum kan kushtu rrenat e tyne
Jan tum qu atje ku veten nuk muj ma me gjet

Edhe sa vjet duhet me shkue
Mei duru kta njerz qe krejt forcen ma kan marr
Jan kta njerz qe trunin ma kan la
Jan kta njerz qe vet nuk muj mej nal

SANTANA-29
16-11-09, 13:21
A vjen pėr mu pranvera?
A zbardhė pėr mu ma dritė?
A g`zon kjo zemėr mjera?
A po rri kot tuj pritė?
A ka pėr mu ma gzime?
A ka pėr mu ma shpresė?
Kur nanės, pėrkulun dhimbjet,
Nuk kam si me u pėrshnetė.
O vjeshtė, o vjeshtė e shėmtu`me
Qė m`thave n`ditė ma t`mirė!
C`e fike at dritė t`bekume?
Mu lot s`ka kush m`i prinė.
E lypa kot te shpija.
Nuk lash unė kėnd pa vetė.
M`ka lodh, m`ka k`put vetmia
Po nana ku do jetė?
.......
Ylli--------------------------------------
Dafina moj, dafina moj
dafina moj,dafina moj
a e din se sa te du
une per ty jam permallu

a e din se sa te du
une per ty jam permallu

Ti me ishe shpres e jete
cdo gje n'jet me ishe ti
si moj spate aspak n'djese
pse me len keshtu n'vetmi

si moj spate aspak ndjese
pse me len keshtu n'vetmi

Idila
16-11-09, 13:43
Ylli--------------------------------------
Dafina moj, dafina moj
dafina moj,dafina moj
a e din se sa te du
une per ty jam permallu

a e din se sa te du
une per ty jam permallu

Ti me ishe shpres e jete
cdo gje n'jet me ishe ti
si moj spate aspak n'djese
pse me len keshtu n'vetmi

si moj spate aspak ndjese
pse me len keshtu n'vetmiDjalė i ėmbėl, aman, djalė i dashun
T`pata zanun dikur mik,
Tuj kujtu se kam me t`pasun
O besnik.
Besnikria don me thanė
Tjera kėnd mos me shiku
Me mbajt besėn qi m`ke dhėnė
Kur jem dasht e jem bashku.
Tash po shof, aman, o unė e mjera
se fillove me m`largu
s`je t`uj m`dasht si tjera hera
M`ke harru!
Tė gjykoftė, moj, aman Perėndia
paske pasė besėn me rrenė
Fjala jote dhe dashnia
Hiē kurgjė nuk paskan qenė. :biggrin:

SANTANA-29
16-11-09, 13:52
Ku ishe fshehur e s’te kam pare
Ti lulezova kaq pa pritur
Pas thjeshte me vinte per te qare
Bukuria jote me ka mahnitur

Midis pemesh rrija e prisja ne ethe
Qe te te shihja se paku neper gjethe
Per nje qast te ndihesha I ri
Dhe te qmallesha me ate bukuri

Ku ishe fshehur e s’te kam pare
Ti lulezova kaq pa pritur
Pas thjeshte me vinte per te qare
Bukuria jote me ka mahnitur

ah se u plaka,,,,:mad:

Idila
16-11-09, 13:57
ah se u plaka,,,,:mad:
Pleqėri, pleqėri
ah kjo pleqėri me kusure
unė s`tė desha, unė s`tė desha
unė s`tė desha ti mė zure.
Kush ma falė djalėrinė do t`i falė gjithė pasurinė!:frown:

(hahahaaa, ē`ma ke bėrė atė fytyrė ashtu, sikur koha me shi :D)

SANTANA-29
16-11-09, 14:04
Pleqėri, pleqėri
ah kjo pleqėri me kusure
unė s`tė desha, unė s`tė desha
unė s`tė desha ti mė zure.
Kush ma falė djalėrinė do t`i falė gjithė pasurinė!:frown:

(hahahaaa, ē`ma ke bėrė atė fytyrė ashtu, sikur koha me shi :D)

Do ta lus unė Perėndinė
Qė mos ta prishė ty bukurinė... :wink:
I: Ma mirė hiē mos t'ishim pa
M'ka lindė dashnia n'ty.
I: Me tė shkretin fukara
Si t'ja baj hallit s'e di..:tongue:

Duhet me ju pershtat shiut,,:wink:

YanYan
16-11-09, 15:49
Heret e kuptova sa te du
S’u pajtova qe s’je me mu
Heret e kuptova sa e shkrete
Sa e gjate pa ty kjo jete.

Si nje i harruar, si jetim
Pa ty s’pata nje gėzim
Edhe hėnė e diell mi kanė shu
Ata qe prej meje t’kanė largu.

Tė kanė lėnduar m’kanė vėrbuar
O asnjėher s’tė kam harruar.

Edhe 1000 vjet po une sikur, sikur te jetoja
Une tjetėr s’do dashuroja
Jo askėnd si ty
Edhe 1000 vjet po une sikur te jetoja
Une tjetėr s’do dashuroja
Joo.

Albonita
20-11-09, 19:48
g7VoKrqWgwc&

Zhaneta
20-11-09, 19:59
4NvjII8_8AM&feature

Lapsi
20-11-09, 21:39
do te vije nga ece drini per pak diell tirane
do te vije me malle te djegur per bukurin tende
....
do ta kepus nje dege ullinji shpirtit ti beje hije
do te vije nga vrapon drini ka kapen brigjet vale vale
...

Ulu mali i dajtit ulu ne pike te nates
Le tia marrin rrezen henes gocat e TIRANES

thellenza
21-11-09, 21:48
sot dua te ndjej e te rrembej,
dashurine,
ty dua te ndjej, tek ty te gjej veq
lumturine..

Rozafa
23-11-09, 10:04
http://www.youtube.com/watch?v=Xc5ZHlV4mFM&feature=related

Lapsi
23-11-09, 10:10
Marr njė laps e marr njė letėr
Dy fjalė malli i shkruaj nanė lokes,
Dy fjalė zemre ia tham besės
BETIM! BETIM te guri i votrės.

Bregut tė njė lumi qė si dija emėr.
Nė njė hėnė tė zbehur lėngontė njė zemėr.
E shuhej, e tretej zjarri i durimit.
Nga pesha e rėndė e mallit tė mėrgimit.
Ndrydh e shtrydh kujtimi pikėn e lotit.
Kristalet e dhėmbjes zėnė e i pikojnė motit.

Zhaneta
23-11-09, 10:14
aQIaqfeOElw&feature

Lapsi
23-11-09, 10:22
E at Bot te cilėn ti e do aq Shuum
A se meritova ta shoh edhe uun
Veq t'kishe menduar nga un si je ndaar
Pak do t'kishe qeshuur
Shum do t'kishe qaaar
Pendoohuu.. Pendoohuuu..!

Zhaneta
23-11-09, 10:23
fj5mHUznPbE&feature

Lapsi
23-11-09, 10:43
Kur ta gje ni vajz qysh duhet
po kerkoj po spokam fat
qikat sikur pona jote
as niher ste bejn rehat
kuta gjej ni vajz qysh duhet
qe pa hile me kish dasht
qikat sikur puna jote
shum heret i kam pas

LaCoStA
23-11-09, 11:30
Tell her I'll be waiting
In the usual place
With the tired and weary
There's no escape
To need a woman
You've got to know
How the strong get weak
And the rich get poor

Slave to love
Slave to love

You're running with me
Don't touch the ground
We're the restless hearted
Not the chained and bound
The sky is burning
A sea of flame
Though your world is changing
I will be the same

Slave to love
Slave to love
And I can't escape
I'm a slave to love.
...............................................

YanYan
23-11-09, 15:11
Ka nje proverb qe thote
se koha eshte flori
e une k'te ta dhash
me zemer pa kufi.

Por me vitet qe kalojne
qe te gjithe nga pak ndryshojme
dhe me seder po te jesh
gjakun uje ti brenda s'mund ta kesh.

Jashte bie shi me diell
dhe ndoshta fat me sjell
se me syte e mi
shikoj tani.

(Ndonse globi sot po ngrohet
une ne zemer nuk do shkri)

thellenza
23-11-09, 15:18
..qysh e lypke ke me gjet,
se keshtu e ka kjo jete,
ke me m'lyp e ke me vujt,
me mu kthy nuk ke me mujt,

... .. .

SANTANA-29
23-11-09, 15:19
Historia jone qenka shkruajtur
edhe pse une rruget i kam humbur
ti s’arrite dot te gjesh
kete sekret qe per ty su fsheh
ti u bere hit ne zemren time
e sfidove cdo meq pa gabime
e ndertove ket anije vet
e tani ti po e le te zhytet leht.
Me vjen te uleras por veten mbaj
me vjen turrej veten time shaj
gabimet e mija un do ti mbaj

Diana007
23-11-09, 15:21
Gjith te mirat e kesaj bote, do ti gjej te zemra jote,, eshte gjithmin nje dor e but qe ushqen e na perkund ....

42ib0czFivA

SANTANA-29
23-11-09, 15:30
Dua Te Vdes .... ELITA 5

Dua te vdes
Deri sa jam i ri
Ndoshta kur do ta degjosh
Do te qash dhe ti
Ndoshta kur do ta degjosh
Do te qash dhe ti
Por dije se kam vdek
Dhe zemra mu be hi
Dhe smendoj
Me per ty
Por dije se kam vdek
Dhe zemra mu be hi
Dhe smendoj
Me per ty

thellenza
23-11-09, 15:42
...mua mos me pyet pse po ndahemi,
t'lutem mos i vrit castet qe na mbeten,
mua mos me pyet ne lot pse lahemi,
krejt cka don me dite, pyete veteveten,
..

SANTANA-29
23-11-09, 15:49
Tek ty jeton shpirt dashuria
Te buzėt e tua gjeta jetė
Kur mė prekė tė them tė dua
Janė tė miat buzėt e tua
Merre qiellin ta kam falur
Mė merrė

Ti je bota, ti je dielli
Ti je deti, ti je qielli
Ti je ai
Tė dua ty

thellenza
23-11-09, 15:57
Te rritur bashk ishim miq
qe kur ishim femije,
Tash je me te dhe e vrej
se ndjej aq shume xhelozi,

sa pran te kisha e sa larg me jee,
qe kurr sta thash e ti sma the,
me se mbaj sekret edhe pse eshte
teper vonee
'te paskam dasht gjithemone'..

ShEjToNkA
23-11-09, 19:54
Mik tė ngusht tash kam vetmin
ndėrsa naten unė kam vėlla
e dashnore kam pikėllimin
mos u kthe se s'dua me tė pa...Po kėndon sabiru.

halla e madhe
23-11-09, 22:05
..Stark wie ein Felsen,
steh ich heut vor dir,
nimmer um dich weinen
wie ein verletztes tier:mad:

S.Werger

halla e madhe
24-11-09, 18:15
..thojshin n'kohe te vjeter,
mos ju daj pazarit t'pare,
syte te njona,mendte te tjetra,
cuno ke me mbete beqar!:tongue:

A:Toska

Qika^Me^Kule
25-11-09, 19:34
moj e mira qe shkon perpjete.......................... .............:biggrin:

LaCoStA
25-11-09, 21:45
Je ma e bukura ne kete bote
Per ty sonte e qoj kete gote
200 dite, e hiq ma pak
Une i mjeri s’jam rehat
..................................

Jana
25-11-09, 21:50
With one word,
or, with one smile
You petrified me
just for a while,
with one kiss
you burn me inside
baby,
how did you bring me to life!

Like the sun
after the storm,
You light up my heart
and made me feel warm
like the whispering
between the leaves
you talk to my soul
with you trembling lips
huuu...

Let me die with you
let me fly with you
let me love you
and hold you
over and over again
yeah just over again

Lermė tė vdes me ty
tė jetoj ne ty
lermė te digjem nė flakėt e zjarrit
qė ndezėm tė dy
huuuhu
qė ndezėm tė dy! ..................

SANTANA-29
25-11-09, 23:14
Udha e mbare te qofte, ndoshta gjen me mire
Udha e mbare te qofte, tani je e lire
Mund te shkosh ku nuk ishe me mua
Mund te kesh cfare nuk kishe
Mund te besh cfare do qe te duash
Se per mua me nuk je ,

LaCoStA
25-11-09, 23:29
Sweet child in time you'll see the line
The line that's drawn between the good and the bad
See the blind man shooting at the world
Bullets flying taking toll
If you've been bad, Lord I bet you have
And you've been hit by flying lead
You'd better close your eyes and bow your head
And wait for the ricochet

Jana
26-11-09, 00:43
Zemren pse me le
vite pa kurdisur
te varur ne nje pe,
si nje medalion
mundet te keputet
jo besen nuk ja ke.
Naten si dy ujqer
vetem u kafshuam
dhe asnje gje s'fituam
po te them ADIO
se minuti i fundit... ka afruar.

YanYan
26-11-09, 01:15
Edhe kur thua 'jo', te kam shpirt
dhe kur ben sikur harron, te kam shpirt
dhe kur rrugen me tregon, te kam shpirt
kur me mer me perqafon, te kam shpirt

Neper endrra torturohem, nat per nat
dhe n'mengjese pa ty zgjohem, e pafat
me ty zemren e kam humbur pergjithmon
vetem ti me ben te lumtur, e kupton?

Albonita
26-11-09, 07:43
E kjo kenge shkon --> Vetu e vetum per ty oj Moter ime
Sepse kurr nuk me ke zhgenjy,se me ke prekra e gjith me ke ndimu
Ne caste te veshtira, afer me ki qendru.

T3t3TjtFmMw&

per ket shkas te rrespektoj te falnderoj vellavi jote te perqafon:smile: :wink:

LaCoStA
26-11-09, 10:42
Vajze me sy te shkruar
Kush te ka idhnuuuuuu
nana ose baaabaaaa
te kan fol per muuuu

Vajze me sy te shkruar
Kush te ka idhnuuuuuu
nana ose baaabaaaa
te kan fol per muuuu


Te bashkuar une dhe ti
Jemi fort ne dashuri
Na ndihmo o Perendi
Ne te dy te jemi nje

Te bashkuar une dhe ti
Jemi fort ne dashuri
Na ndihmo o Perendi
Ne te dy te jemi nje

Mos i ndegjo fjalet
Qe te thon per mu
Sepse dashurin moj
ty ta kam dhuru

Mos i ndegjo fjalet
Qe te thon per mu
Sepse dashurin moj
ty ta kam dhuru

Te bashkuar une dhe ti
Jemi fort ne dashuri
Na ndihmo o Perendi
Ne te dy te jemi nje

Te bashkuar une dhe ti
Jemi fort ne dashuri
Na ndihmo o Perendi
Ne te dy te jemi nje

thellenza
26-11-09, 13:40
Tjeter film neper qytet,
flet nje tip qe s mund te me kete,
si filozof ngacmon ne mendje,
kerkon te pakten nje fjale prej meje,

por emrin pseudonim
"bad girl" e kam nga ti,
e ti me ndjek
cdo shkruan ne emailn tim,

dua te kem une,
ne jeten tende aq sens
dua te jem une,
vetem anti-stress,

E gjen tek une elementin e 5-te,
e dija une e dija...

Nese tek une kerkosh te jesh,
uje, zjarr, tjeter element,
me duhet koh dhe pse me pelqen,
Akoma dua qe me teper
te me jepesh,

Por emrin tim pseudonim..
.. ...

Idila
27-11-09, 10:59
....
Dielli sot ndryshe rrezon
kur Bajrami shėndrit mbi mua
zemra ime po fluturon.
Teshat e reja sot
si dielli le t`shkėlqejnė
qė engjujt mot pėr mot
me gėzime t`na shpėrblejnė

Kush beson tani le tė gėzohet
dhe bajramin ta festojė
jeta e tij do tė pasurohet
zemra kurr s`do t`i vajtojė
.....

Rozafa
27-11-09, 11:03
....
Dielli sot ndryshe rrezon
kur Bajrami shėndrit mbi mua
zemra ime po fluturon.
Teshat e reja sot
si dielli le t`shkėlqejnė
qė engjujt mot pėr mot
me gėzime t`na shpėrblejnė

Kush beson tani le tė gėzohet
dhe bajramin ta festojė
jeta e tij do tė pasurohet
zemra kurr s`do t`i vajtojė
.....

Kush po kendon ??

Idila
27-11-09, 11:06
Kush po kendon ??
Unė vet po kėndoj...:rolleyes:

Diana007
27-11-09, 11:07
E kjo kenge shkon --> Vetu e vetum per ty oj Moter ime
Sepse kurr nuk me ke zhgenjy,se me ke prekra e gjith me ke ndimu
Ne caste te veshtira, afer me ki qendru.

T3t3TjtFmMw&

per ket shkas te rrespektoj te falnderoj vellavi jote te perqafon:smile: :wink:

:frown:
Per Bese Jete te kam tyyyyy ,,, << Vertet te dua Motra ime >>

Rozafa
27-11-09, 11:07
Unė vet po kėndoj...:rolleyes:

Te kendofte zemra ty gjithmone :wink:

Idila
27-11-09, 11:10
Te kendofte zemra ty gjithmone :wink:
O zemėr, prania yte mė lumturon.
Nga zemra tė uroj festėn e Kurban Bajramit, paqja dhe mėshira mbizotėrofshin tek ty, gėzuar dhe pėr shumė vite tė tjera nė harmoni, nė gjirin e ngrohtė familjar. Tė pėrqafojjjjj me mall.....!:smile:

Rozafa
27-11-09, 11:12
O zemėr, prania yte mė lumturon.
Nga zemra tė uroj festėn e Kurban Bajramit, paqja dhe mėshira mbizotėrofshin tek ty, gėzuar dhe pėr shumė vite tė tjera nė harmoni, nė gjirin e ngrohtė familjar. Tė pėrqafojjjjj me mall.....!:smile:

Falemnderit embelsire,urime edhe per ty dhe te dashurit tu.Te puth !


PS: Te pret mesazhi :wink:

thellenza
28-11-09, 13:37
Edhe pse jam larg e nuk me sheh,
s'do te thote se me imi s'je,
po e pres momentin qe do te vij,
ku do te jemi vetem une dhe ti,

po te shoh rralle e per malle
ushqej zemren veq me fjale,
i jap shprese vetes me shume,
qe kjo pritje te marr fund,

Po te shoh rralle e per malle,
dashuria ime e pare,
eshte veshtire t'jotoj pa ty
e pres diten me u kthy,

Edhe pse dot afer nuk te kam,
s'do te thote qe me e jotja s'jam,
s'do te thote qe edhe nuk te ndjej,
e di mire ne syyyyte e tu' sa vleeej

po te shoh rralle e per malle
ushqej zemren veq me fjale..

Lapsi
28-11-09, 13:43
O Allah the Almighty
Protect me and guide me
To your love and mercy
Ya Allah dont deprive me...

Ya rabbal alamin
Salli ala Tahal amin
Fi kulli waqtin wa hin...
(Sami Yusuf)

Rozafa
03-12-09, 15:54
..Sikur te isha une nje lis me kurore
...qe Ti te vije te mbeshtesje n'kraheror
....sikur te isha une nje mal me griza e rėza
.....Ti te kendoje kengen,si kendon thellenza...
......une jam poet dhe kengtar
.......i thellė si deti plot me vale
........te Dua Ty moj bukuri e ralle !!!

Rozafa
04-12-09, 10:53
Eh moj mike e rinise
mbete peng i dashurise
ishte koha jone e kuptuam vone
jetes, stinet shpejt vrapojne

Sa e bukur ishe n'mbremje
me te kuqe e molles larte
perendimit i perngjaje
diellit rrezet ja kishe marre

Lapsi
04-12-09, 11:06
Asnjehere s’u ngop, s’u ngop toka me diell
Kurre nuk u kenaq zogu me qiell
Vjen nga Londra mjegull, vjen e boren shkrin
Thone eshte Is’, thone eshte Buletin
Ma kane mbjellur shekujt, tre mije vjet lirine
Qe t’luftoj per Shqiperine
Pritem toke e Arbrit, pritem se po vij

Lypesi
04-12-09, 15:28
"Na lulijen shum e dojna nė 6 sahati o e ristartojna
Se lulija jonė ka shume kulturė, na i qet ēajat o me tesaturė!" :))

Murgesha
04-12-09, 20:21
Nje shkendije na flakroi
Nga duart tona ran zingjiret
Nje ngohtesi ne shej te rroj
Se Zoti i don te miret

Mos i leni dritat fikur
Edhe nata le te ndizet
Stinet e merzise kan ikur
Dhe te lumturis po nisen

Mos i leni dritat fikur
S“dua tju degjoj te heshtur
Se nje jet, nje jet ju kam pritur
T“ju shiqoj te buzeqeshur

Idila
04-12-09, 23:42
Fjala jote shėrim xhani
plot gajret mbushet ēobani
rritu shpejt moj trėndafile
pėr ty ther cjapin me zile


...

Albonita
05-12-09, 09:33
Pasa Njerz me dy Fetyra ---> Po.
bSxFpxHSB4c


Ehe..edhe vazhdon.:confused:

Idila
05-12-09, 10:39
Bulevardit tė qytetit naze-naze unė kaloj
nė sytė e gjithė miletit njė plak seē mė ngacmoi
ik o plak tė marrtė dreqi se ti nuk ma bėn dot qejfin
unė dua djal tė ri tė mė fali dashuri
Plaku me bastun nė dorė merr guxim mė thotė dy fjalė:
-Ndalu bijė tė keqen xhaxhi dikur dhe unė isha djal!

(hahahaa)

rafet llapjani
05-12-09, 10:43
Fjala jote shėrim xhani
plot gajret mbushet ēobani
rritu shpejt moj trėndafile
pėr ty ther cjapin me zile


...

O flm oj gzime ani ma paskan qit kengen kuku sa pome pelqen hajde tash thuni qe ska vleft qobani mashum ka vleft nje qoban se qeta politikajt ton aghaghaghaghaghaaghaghaghaghaaghgh

Idila
05-12-09, 10:48
O flm oj gzime ani ma paskan qit kengen kuku sa pome pelqen hajde tash thuni qe ska vleft qobani mashum ka vleft nje qoban se qeta politikajt ton aghaghaghaghaghaaghaghaghaghaaghgh
Tek ēobani s`ka korruptim apo manipulim :tongue: pėrpos qingja dhe cjape tė skuqur nė hell.

Ika vllavush, tė pėrshėndes shumė. :)

Giovanni
05-12-09, 10:49
Mos u largo mos u largo po te lutem shume...
Dikur ti mu luteshe mu atash te lutem une ....

Zhaneta
05-12-09, 12:05
6uw8wICjPm0&feature

SANTANA-29
05-12-09, 12:08
Ndarja me erdh pa pritur
Sa shum me kan merzitur
Fjalet qe mi the
Jeta mbeshtet per muri
Qan guri e truri
Thehet besa qe ma dhe
Kshtu ma mir qe t'kan rrejt
Ahh mundesh me flejt
Fajin lerma mua
Veten nuk muj me rrejt
Nuk muj me flejt
Te thash nuk Te Dua
Ehh Te Dua,

Qika^Me^Kule
05-12-09, 18:26
Cok gyzel po dridhesh ti belin pe sill Zemer spo duron me fjal qysh po ma lidh Ske nevoj me fol luj cycek per mu Xhanem gel burda se po du me u tranu... :biggrin: :tongue:
IY7lMc1rUWM

Idila
07-12-09, 10:34
.....
hajde bre djal mos u bėn axhami
hajde or djal hajde o loēkoman
se ti je si Don Zhuan
se ty t`ka dada o njė pėr mall

auuuu:biggrin:

SANTANA-29
07-12-09, 10:41
E hajt bre vlla, u prish kjo dynja
se edhe reperkat, po k'nojn tallava!

Isha nė Banhoof oj nan
sahatin me shitun
e kam pa Kasandrėn nan
sliquka ka shitun
Vrapova si Benxhi nan
me ja japė ndihmėn
ma xigloj veshin nan
patikat mu dridhen. ,,,,,,,,,,,,u kall dunjaja,,hahahahahahahahhahaa

Idila
07-12-09, 11:13
...
dashuria shuhet nė heshtje
si thahet trėndafili nė etje
tani kam nevoj pėr buzėqeshje
qė mė fale ti
pa ty shumØi ftohtė ėshtė janari
pa ty nuk mė ngroh as zjarri
ti ishe i pari
qė zgjove ndjenjat pa kufi
.....

YanYan
07-12-09, 15:37
Vetem per me kon bashk un ety krejt ti dhash
edhe veten e harrova e veten mas e lash
kom bo gjithqka per ty qe skom bo as per veten
kom mendu qe pom kupton e ta dhash edhe jeten
jom munu me kon sa ma real me ty
pa pritmas zemra jem mu ngadal mu thy

Oqeani
07-12-09, 20:39
Ishte ....

Idila
07-12-09, 20:40
Ishte ....
..seē na ishte
shumė para kishte
kur i numuronte
asnjė nuk i shkonte
.....:)

Oqeani
07-12-09, 20:44
Quand je t' ....

luckyman
07-12-09, 20:51
Duhet larg me pa
Kohen mire duhesh me e mat
S`ka ma ndjenja me pas
Kete here kerkush s`ta fal

**TROJA**

LuLjaa
09-12-09, 00:42
Dashniaa, dashniaaa, dashniaaaa oo shokė
here pot qojka n'qiell, here pot rrezojkaa n'tok

.. hajdeee Mede hajdeee

uliksi31
09-12-09, 06:45
Une vec e pres Yan Yan me na gjet far kenge shkodrane, askush smund jav kalon per kenge...

YanYan
09-12-09, 06:45
Te dua per koken tende,
do vi qe ti them sateme
zemren sec ma pervelove
u terbofsh se me terbove :biggrin: :biggrin:

YanYan
09-12-09, 06:50
Une vec e pres Yan Yan me na gjet far kenge shkodrane, askush smund jav kalon per kenge...

:smile: Pershndetje!


E kujtoj me mall
ndjenjen ne agim
a do t'kem ty valle
lule n'perqafim

Si zane mali je
trupin si selvi
synin zjarr e ke
buzen si qershi

Haj mi dhe flake o mallit tim
trendafile mlu me vese
ne kete nate o pa agim
puthjen tande po e pres

Nprehnin tim nuk ke pikllim
do te shkrihem n'dashuni
eja t'pres me padurim
te jetojme sa jemi t'ri

uliksi31
09-12-09, 06:57
:smile: Pershndetje!


E kujtoj me mall
ndjenjen ne agim
a do t'kem ty valle
lule n'perqafim

Si zane mali je
trupin si selvi
synin zjarr e ke
buzen si qershi

Haj mi dhe flake o mallit tim
trendafile mlu me vese
ne kete nate o pa agim
puthjen tande po e pres

Nprehnin tim nuk ke pikllim
do te shkrihem n'dashuni
eja t'pres me padurim
te jetojme sa jemi t'ri

Kjosh faqe bardh, t'lumt na ktej Atllantikut qe te kemi ty. Hajde dade se edhe nje qikilushe e jona na u lajmrue. :biggrin:

Diana007
09-12-09, 10:12
Zhurmen e gjeneratorit jam ka nigoj vend konges :redface: :biggrin:

Rozafa
09-12-09, 10:48
Po ma puthe gushen oo malli ka me te marre
Po ma puthe ballin ooo do te digjesh zjarr
Po ma Synin ooo boten ta kam fal
Po ma puthe buzen oooo ta mare zemren djal

Nese me do nuse ke se kujt i thua
Nese degjon zemren oooo
Ec jetooooo me muaaaaaaaa

Po kendon Syzana nena e Nora Istrefit !!!

eLroOeTySoI&feature

Lediona
09-12-09, 21:49
Po kur nata bie,une prap kerkoj...
Dy sy qe dhe naten,une mundem ti dalloj...

Ata sy jane ne cdo vend
Ne cdo hap,ne cdo hapesire
ne cdo kend...
Ata sy qe i kane dhene dites diell
nates hene...

thellenza
09-12-09, 23:36
Edhe kur ti flen e fundit,
mua zgjuar do t'me lesh,
dhe kur ti zgjohesh e para,
mua zgjuar do t'gjesh,
...te pres..
Do ta kemi henen mike,
do ti kemi yjet miq,
do te ze se boll me ike,
veq prej deres mos dalsh hiq..

Idila
10-12-09, 12:41
Sy larush moj sy larush
dogje male dogje fushė
mali digjet prej havasė
fusha digjet prej sevdasė

....
sa kėngė e vjetėr , paramendo fjalėt hava dhe sevda...

Rozafa
10-12-09, 13:42
E kjo nata spo kalon
sa shume dhembje me krijon
sepse ti shkove prej meje
sepse tjeter dashurove
ē'eshte kjo nata kaq e gjore
E kjo nata spo kalon
sa shume dhembje me krijon.......

Lypesi
10-12-09, 14:04
Po tė pys ,Po tė pys, Po tė pys sa vjeqe je...une jam,une jam,une jam ender e re

Hajde lule ,hajde lule ri me ne, se ma dogje zemrėn e.......

Rozafa
11-12-09, 18:30
...sa e bukur ishe n'mbremje
....me te kuqet e molles lare
.....perendimit i perngjaje
......diellit rrezet ja kishe marre..

........ajo thinje n'flok
.........ajo rudhe n'balle
...........nuk ta prish ate nure
............pellumbeshe ke mbet
..............e bukur si dikur

Rozafa
12-12-09, 14:22
Nuk ta leshojme o shka Mitrovicen
Pes kuq me gjak Ibrin dhe Bistricen
Se keto troje jane shqiptare
Nuk ti leshojme oo pa dal fare
Mitrovice o toke flori
Brez pas brezi t'paten lakmi
kral pas krali edhe mbretni
Mitrovice o moj toke bujare
Ti gjithmone do t'jesh Shqiptare...

SANTANA-29
12-12-09, 14:26
Nuk ta leshojme o shka Mitrovicen
Pes kuq me gjak Ibrin dhe Bistricen
Se keto troje jane shqiptare
Nuk ti leshojme oo pa dal fare
Mitrovice o toke flori
Brez pas brezi t'paten lakmi
kral pas krali edhe mbretni
Mitrovice o moj toke bujare
Ti gjithmone do t'jesh Shqiptare...

http://i1.ytimg.com/vi/pM8h-8jA-58/default.jpgZur Quicklist
hinzugefügt3:29 (http://www.dardania.de/watch?v=pM8h-8jA-58&feature=related)
S`ta Lshojmé Doté SHkja MITROVICEN (http://www.dardania.de/watch?v=pM8h-8jA-58&feature=related)

http://www.youtube.com/watch?v=40Hs1Tu88LI&feature=related

Rozafa
12-12-09, 14:41
http://i1.ytimg.com/vi/pM8h-8jA-58/default.jpgZur Quicklist
hinzugefügt3:29 (http://www.dardania.de/watch?v=pM8h-8jA-58&feature=related)
S`ta Lshojmé Doté SHkja MITROVICEN (http://www.dardania.de/watch?v=pM8h-8jA-58&feature=related)

http://www.youtube.com/watch?v=40Hs1Tu88LI&feature=related

kenge fantastike,sec me ngjalli nostalgji,dhe shume kujtime te bukura.....edhe balta aty ku u rita eshte e embel...

Lapsi
12-12-09, 16:01
o prej nje shpati kur ti....

Idila
12-12-09, 23:17
Emrin Linda shkruaj,
-Unė jam tė pėrgjigjem
Sa shumė mė ke munguar
vite po mė duken.

....
O Zot ē`po ndodh kėshtu me mua?
sa herė chatoj mė dridhen duart
dhe pa tė parė, njė prekje ėndėrroj

Ah sa shumė do tė doja
zėrin ta dėgjoja
- Unė kam njė tė fshehtė
por ti s`e din akoma

......:D

Pirro Cako & Mariza Ikonomi - Fajtori (http://www.dardania.de/watch?v=hysqOP6qZKs&feature=related)

Murgesha
12-12-09, 23:32
Le te vdes ne buzet tua
Le t“me vras kjo dashuri
Nje mije her ne vdeksha sonte
Do te ringjallem prap tek ti

lovely
12-12-09, 23:40
a kiss is still a kiss in Casablanca
but a kiss is not a kiss without ur sigh................

Lediona
12-12-09, 23:54
Show me the meaning of being lonely.
Is this the feeling I need to walk with.
Tell me why I can't be there where you are.
There's something missing in my heart.

Murgesha
12-12-09, 23:59
Edhe sonte jetoj me plagėn e vjetėr
Ndoshta dhimbja do t`pushoj,
Do t`pushoj nė botėn tjetėr
Dikur do ta dua dikėnd
Po asnjėherė si dike dikur
Atė qė zoti sma dha
Nga njerėzit se kėrkoj kurrė


Elita 5

thellenza
13-12-09, 19:22
Lshoja zonin me shume,
me vemendje ngo qysh e boj nxhete,
ki me lyp me mire,
besom nuk ki me mujt me gjet,
ky ritem ska m' u ndal,
mbrenda ti e ndjen,
ti kthehesh prap se inspirimin
veq te une e gjen,
mbaje veten mire
se i sigurt nuk je me mu'
tash e din se cka ke dite,
prej sotit ka m' u ndrru..!
.... . . . . .....

Zhaneta
13-12-09, 19:41
1aGcXPYmEWE&feature

Idila
13-12-09, 21:32
... syēkat doēkat, buzkat faēkat eja tė t`i puth
dhe nishanin qė ma ke nė gush
....:p

Idila
15-12-09, 14:15
Kur kalon rrugės me naze si lule zambak
ndalu pak e hidhma syrin se kam zėnė marak
kur kalon ti rrugės sime dhe mė pėrshėndet
m`i falė zemrės kaq gėzime je dashnia vet.

Ref: Ky marak maraku i shkretė
nuk mė le zemrėn e qetė
dashurinė qė kam pėr ty
nuk e ndėrroj pėr kėta dy sy.

thellenza
15-12-09, 17:50
Fryn fellad i ngrohte,
por zemra nuk duron dot vetmine,
mbrenda jam e ftofte,
kam frige largesine,
Nese Zoti me degjon,
jam shume e dashuruar Ai e di,
Syri im nuk te shikon,
pjese e imja je ti,

Vjen dita se po zbardhe,
eshte koha qe te jem me ty,
Tani lotet me jan thare,
zemer te dua ty.

Rozafa
21-12-09, 19:12
.....sa here te shikoj
......me kaplon nje mall
.......ne endrrat e mija
..........ti me vjen ngadal
............me remben me afsh
.............vetem per nje cast
...............dhe une te lejoj
................dhe asgje s'te flas
.................per buzet tua
..................sonte po vdes
...................nje puthje nga ti
....................ka kohe po e pres


....nuk do t'leshoj
....se i imi je
.....si nuk e kupton
......se kjo zemer qan
........qe kur s'po te shoh
..........dhe afer s'te kam

D_A_F_I_N_A
25-12-09, 10:32
he je zeshkane he je biondin
po ti je gjithmon per qefin tim
behu biondin behu zeshkane vetum
ama ama zemren tane

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

thellenza
25-12-09, 23:05
..goce e vogel o,
moj goce e vogel o,
aman seq ma dogje,
oo moj zemren oo...

Rozafa
26-12-09, 22:02
..moj shami e kuqe
....moj shami e verdhe
.....dil moj n'dritare
.....sa te shoh njehere
.......vaj vaj cuno ti mos caj

Oqeani
26-12-09, 22:10
Tu vas me quitter, je le sais
Tu vas t'en aller, je le sais
Et sur les mures de ma detresse
J'ai l'un des larmes de toi, qui me reste ....

D_A_F_I_N_A
27-12-09, 11:50
kam mbet status koh mos be hajgare
me merr a me len bema ni qare http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

Agolli
27-12-09, 11:58
..goce e vogel o,
moj goce e vogel o,
aman seq ma dogje,
oo moj zemren oo...

ah seq ma dogje,
ooo zemren time, ēikė..
t'a k'thej asi do hakmirrem
t'a dho besen oooo.. :tongue:

emine
27-12-09, 12:53
25xdOVe5qKk

Rozafa
27-12-09, 18:32
....t'kam pa kur t'kam pa
.....n'dashuri ne ty jam ra
......o djal i ri nuk jam
........po bukuroshet i dua shume
..........kam te drejt,a s'kam t'drjet
...........n'dashuri une bie hpejt
.............se dikur behet vone
...............askush plakun nuk e don

Diana007
27-12-09, 19:12
H5dqlOhrmfU&

Hopaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :biggrin:

Rozafa
31-12-09, 14:42
yuS8J7l97b8

Diana007
10-01-10, 13:42
Lete te vdes n'buzet e tua lete me vras kjo dashuri , 1000 her ne vdeksha sonte do te ngjallem veq per ty :smile:

Albonita
10-01-10, 13:54
Lete te vdes n'buzet e tua lete me vras kjo dashuri , 1000 her ne vdeksha sonte do te ngjallem veq per ty :smile:


Koha spo me shkon kur po jam pa ty.
SA VESHTIR E KAM TI KET MIRE E DIN..
KUR TI JE .....E UNE NE CH:smile:

Qika^Me^Kule
12-01-10, 17:05
Caj per ty......e caj per Veten................

fw9OrC1S7x0&feature=related

Qika^Me^Kule
12-01-10, 22:30
Cok gyzel po dridhesh ti belin pe sill Zemer spo duron me fjal qysh po ma lidh Ske nevoj me fol luj cicek per mu Xhanem gel burda se po du me u tranu... :biggrin: :tongue:

IY7lMc1rUWM

desert
12-01-10, 22:46
athua eshte me leht pa dhimbje ...
http://www.youtube.com/watch?v=wNCMDZ4grR4&feature=related

LuLjaa
12-01-10, 23:41
E verteta eshte e vertet
askush nevee rrena sun na shettt
kur don Zoti e kur te eshte kismet
askush s'munet me na hy nermjettt

Rozafa
13-01-10, 10:43
.....oooh maroma nje kafe dalngadal te pij,
.........se m'ka ardh letra per me shlu n'ushtri
............ani shuj bre djalo.cka m'kallzove ti
.............tash do vjen bajrami.cka do t'bej pa ty..

halla e madhe
13-01-10, 11:39
...pse m'ke marre ti kaq meni,
s'qohet jeta me inat,
fole me goje o sy i zi,
mos ke frige se bon mekat...

sherri
13-01-10, 11:59
LKxQLDVYrdA

Albonita
13-01-10, 19:37
Moj HATIXHE ne shami te kuqe.
Ti ngjy mami flokt e kuqe.
Flokt e kuqe ti shitoft zana
A nuk po te dhim Baba e Nana.:frown: oh zot:frown: :frown: :frown:

nqupVpZYns4&

Diana007
13-01-10, 19:40
Moj HATIXHE ne shami te kuqe.
Ti ngjy mami flokt e kuqe.
Flokt e kuqe ti shitoft zana
A nuk po te dhim Baba e Nana.:frown: oh zot:frown: :frown: :frown:

nqupVpZYns4&


Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhh eshtu e kan qikat jete .... :frown: :wink:

Albonita
13-01-10, 19:45
Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhh eshtu e kan qikat jete .... :frown: :wink:


.................................................. ...................:frown:

Diana007
13-01-10, 19:54
.................................................. ...................:frown:

:frown: Te perqafoj shum shum :frown:

thellenza
13-01-10, 22:58
je shqiponje qe ece tokes,
floket ti merr era
se ē'mi more mendt prej kokes
ty te vraft pranvera,

ty te vraft pranvera...

doGzona
14-01-10, 18:29
....Shqiperi o Nena ime...

Buqja_ch
15-01-10, 00:27
Merrma zemren edhe kallma flak
dashuria nuk ndryshon aspak
merrma jeten nese don mem mbyt
pa te then te DU si mbylli syte

Idila
15-01-10, 09:46
Rrjedhin o mėngjeset,
rrjedhin si ujėvara,
ja kėshtu mes njerėzve,
jeta jonė edhe hapat.
Hyj dhe unė mes tyre,
shtoj njė fjalė, njė kėngė,
ėshtė kjo kėngė e jetės
pėr ty Shqipėri pėr ty Shqipėri
moj NĖNĖ
Mė merr nė krahėt e tua,
si merr fėmijėn nėna
qė ballin tė ma puthi,
edhe dielli edhe hėna.
Unė marr nga drita jote,
ti merr nga zemra ime
dhe dorė pėr dorė rendim,
e shtrenjta jeta ime.
....

Buqja_ch
15-01-10, 13:13
Per te gjitha nenat ne bote
ne funde pi dollin sot
te keni shendet e jete
emri nene emer i shenjt

Buqja_ch
15-01-10, 21:34
Ende ketu jam ashtu si m`ke lan
fjalen e fundit s`mundem me ta than
e kam fshi adresen numrin me gjith emer
por asgje s`ndryshohet
kur te mbaj ne zemer

Qika^Me^Kule
16-01-10, 20:12
Ende ketu jam ashtu si m`ke lan
fjalen e fundit s`mundem me ta than
e kam fshi adresen numrin me gjith emer
por asgje s`ndryshohet
kur te mbaj ne zemer

Hmmmmmmmmmm nuk paskam nevoj me shkrujt text mbas e paska shenu buqja

fw9OrC1S7x0

Buqja_ch
17-01-10, 19:17
Hmmmmmmmmmm nuk paskam nevoj me shkrujt text mbas e paska shenu buqjaMe plqen ajo keng sa mire e gjete te gatshme ahha


Sa her kame than nuk qaj ma per ty
gjithmone premtimet ne jet i kam thy
sa here kam than me fjal skam met thirr
po kurr me zemer stkam then lamtumir

Shkove ti shkove qava me lot
plaga e djeshme po me dhem sot
shkove ti shkove zemra mu thy
mi le kujtim lotet ne sy

Sy_kaltra
17-01-10, 19:46
Her ne at te marte
Her ne ket te marte
Per nje mend kurr nuk e pate
Kurr zdite nji her mem dasht
Krejt veq fjal i paske pas ......:biggrin:

Buqja_ch
18-01-10, 00:09
kam nje lutje edhe sot

syri loton zemra renkon
askush ndarjen nuk e don
fjala e dhan kurr nuk do vdes
une akoma po te pres

speci
18-01-10, 09:01
e dy te dashurat qe i kam
ooo ju shoket e mi....
une i dua shume atoooo
si dy syt e miiii...
e para eshte nana
e dyte me je ti
qe te dyja t'mira jeni
ju kam si syte e mi...

Idila
18-01-10, 09:18
Oj Lulija jonė me limona o
a ma mirė te na a te nona ooo :D

speci
18-01-10, 09:28
hejjjj bubullim nga kalaja e shkodres...

Buqja_ch
18-01-10, 16:34
Ne te dy ma sjemi pa veq per
ni fjal goje veq per inati iiiiiii

Kthema zot kthema kohen
dua ta takoi te lutem zot
edhe ni her dua ta perqafoi
ti them se nuk kam ndryshu
ti them se nuk e kam harru
ti them se ende e du

dhe me shume e du uuuuuuuuuuu

thellenza
18-01-10, 18:18
..nese dicka nuk te pelqen,
pse hesht e fjalen nuk ma kthen,
fol e mos me mbush me mall,
se fjalet ndersy jan hallall...

Diana007
18-01-10, 23:23
Ku ke goce ne Therane kesh me ble molla me ngran :biggrin:

07eYW9ja_9Q

Buqja_ch
19-01-10, 21:12
U thane gjethet e ksaj stine
e ran para meje
po kjo zemer qe te deshti
tash po rreh larg teje

i kujtoi buzet tua
dhe po e pyes veten
a me genjve ti a e genjeva veten

Idila
19-01-10, 21:14
Dridhe Shkup e Shkodėr....

http://video.google.com/videoplay?docid=1666557147118832291

murrizi
19-01-10, 21:20
Dridhe Shkup e Shkodėr....


http://video.google.com/videoplay?docid=1666557147118832291

Dhe duket tė jetė e vetmja "PIK" e pėrbashkėt qė kemi ne dy Dile.


P.s edhe mos u anko si tė quaj, ose tė quaj si dua unė, ose s'tė quaj fare !
zgjidhė e merr..

Idila
19-01-10, 21:24
Dhe duket tė jetė e vetmja "PIK" e pėrbashkėt qė kemi ne dy Dile.


P.s edhe mos u anko si tė quaj, ose tė quaj si dua unė, ose s'tė quaj fare !
zgjidhė e merr..
Mirė qė s`mė quan Dele. :rolleyes:

murrizi
19-01-10, 21:33
Mirė qė s`mė quan Dele. :rolleyes:
Jo mos e bo zot.
U e dijė kur kalon vija e kuqe.

Diana007
19-01-10, 21:40
Let te vdes mbi buzet tua let me vras kjo dashuri 1000 her ne vdeksha sonte do te rigjallem prap te ti

Albonita
19-01-10, 21:42
Let te vdes mbi buzet tua let me vras kjo dashuri 1000 her ne vdeksha sonte do te rigjallem prap te ti


Valla me lodhe m eket kenge..ahhahah


XNv0bYAtFSw

:biggrin:

Diana007
19-01-10, 21:44
Valla me lodhe m eket kenge..ahhahah


XNv0bYAtFSw

:biggrin:


Ahaahahhah a te kam thon se un veq 1 kong gjith mraje e ngoj :biggrin:

Albonita
19-01-10, 21:46
Ahaahahhah a te kam thon se un veq 1 kong gjith mraje e ngoj :biggrin:
Po te bllokohet koke ti mendu Buzet le qik:biggrin:

Diana007
19-01-10, 21:49
Po te bllokohet koke ti mendu Buzet le qik:biggrin:

Paj loqke bilem mi mendu , ska met tjeter hahahhahahahhahhhahahaah

Albonita
19-01-10, 21:53
Paj loqke bilem mi mendu , ska met tjeter hahahhahahahhahhhahahaah

Ehmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:biggrin:


YHJqVUHyaWQ


:biggrin:

Diana007
19-01-10, 21:55
Nese pran teje dy sy me mbyllne te lutem e le te qet , kjo eshte nje shene se asgje tjeter merak nuk me ka mbet :smile:

Albonita
19-01-10, 21:57
Nese pran teje dy sy me mbyllne te lutem e le te qet , kjo eshte nje shene se asgje tjeter merak nuk me ka mbet :smile:


YL-Vw1wOy6w&feature

Idila
21-01-10, 12:33
Herė kollan herė xhamadan... :biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=Ta8tM0yFLSE&feature=related

SANTANA-29
21-01-10, 12:45
http://www.youtube.com/watch?v=Ot4xHpyCWIQ&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=Ot4xHpyCWIQ&feature=related)

poni-si trendafil

Pa ty shum i ftoft eshte janari,

Buqja_ch
21-01-10, 21:25
Buzqeshja jote magjike pran teje mua me sjell
edhe ritmin e zemres tende tani e ndjej
edhe ritmin tani e ndjej .......

Rozafa
21-01-10, 22:50
.... ah moj shoqe c'kam nje halle se c'me vjen nje djale verdalle nuk me le te dale ne shkalle thote qe jam me yll ne balle..
........... ah moj shoqe c'kam nje halle se c'me vjen nje djale verdalle nuk me le te dale ne shkalle thote qe jam me yll ne balle ref jap e jap e s'ta them...

thellenza
21-01-10, 23:53
..kur me zbrisje shkallet,
te duart plot aman,
nje me trendafila moj,
nje me borzilo..

mi zbrisje shkallet nje nga nje
o c'ma dogje zemren eee..

SANTANA-29
21-01-10, 23:56
Zajmina feat. Blero - Vec Ti


Per ty une do te bej
gjithqka qe ti kerkon
Per ty une do te jem
krahu sa her qe don
eshte pak te them Te Dua
smjafton as kjo…
Ti je engjulli im je ylli
qe ndriqon…

Buqja_ch
22-01-10, 21:01
Kur ti mbylli syt e ta le kete jete
a do te vish te pakten per te me pershndet

mendo veq ni her sa kam qa per ty
a e meritova shpinen me ma kthy

pa ty pa ty pa ty mbeta
nuk me duhet jeta

jeta te mashtron kur ti i beson
se smun ta harrosh ate qe te harron

pa ty pa ty pa ty mbeta
nuk me duhet jeta

Sy_kaltra
23-01-10, 12:13
Kuku nan pom dhem midisi
Qyqja nana kur ta nisi :biggrin:

Rozafa
23-01-10, 20:09
...ooo maroma nje kafe,dal ngadal ta pij
.....se m'ka ardh letra,per me shku n'ushtri
......ani shuj bre djalo qka me kallzove tiiii
.........tash po vjen pranvera,cka bej une pa Ty
...........ooo ushtar une po shkoj,ty po te la n'shpi
............per mall po ti la sahat e allti...
.............per mu kur t'mer malli ty oj bukuri
...............veq shkrujma nje leter pash dy syte e ziii

Sy_kaltra
23-01-10, 20:43
Ma fale ate buzeqeshjeeee
E me mbush me lumturiiiii

Azgjaaa nuk me ka mbeturrrr
Tani te gjitha i humbaaaa
Dashuria dhe gezimiiiiii
U zhduken per muaaaaaa

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Buqja_ch
24-01-10, 14:50
Kish kalu shume kohe qe nuk isha mire
kur nje za i ambel ni nate me ka thirr
as vet se kam dite sa kam pas merzi
derisa ate za ate nate e kam ni


Edi & Rifadia

Albonita
24-01-10, 17:33
Kuku nan pom dhem midisi
Qyqja nana kur ta nisi :biggrin:


Ahahahahahahahhhahhh

Sy kaltar ...nje shoqe e kendon dryshe...ket konge...

Edhe kur e pam kemi qeshe shume

thellenza
24-01-10, 19:01
i besoj i besoj
zemres dhe syve tua,
se aty gjej te gjith' ato qe dua,
se aty gjej qiellin dhe kaltersine,
yjet i gjej...
aty veten time e gjej..

Buqja_ch
25-01-10, 06:21
Kurr mos thuj une nuk vuj,,
kurr mos thuj nuk bone vaki

kur ni gje nuk e provon
ma mire eshte me than se di

Diana007
25-01-10, 10:51
Spo di si ta shkruaj zhurmen e gjeneratorit :tongue:

Idila
26-01-10, 11:18
Rrugės kur shkon duke qeshur
njė trėndafil mban nė dorė
flokėt tė thurur kurorė
mė e bukura pėr mua je.

Natėn do t`vij nė bahēen tėnde
trėndafilat do t`i pres
do tė pėrgjoj unė ty me ėndje
herėt nė mėngjes
....
http://www.youtube.com/watch?v=BG9xYyIi8y8&feature=related

Buqja_ch
26-01-10, 13:04
Ma dhe ni shami ti
si kujtim te pare
me lote e kame la
me lote e kame la
per ty ......

Idila
26-01-10, 18:15
Nė mes gushės ke njė pikė
bukur ka qėlluar
a s`ma fal ta kap njė ēikė(pak)
moj qofsh e bekuar
Nuk tė le se mė shikojnė
mos mė mbaj mėri
nuk tė le se mė ngacmojnė
vajza, djem tė rij

..... :) :) http://www.youtube.com/watch?v=ccsaqrzznm8&feature=related

YanYan
26-01-10, 18:19
...udhetoj rruget e gjata, kujtoj kohet e arta...

Albonita
26-01-10, 20:05
gLKRhyU2JZY&feature


Ti Kok forte uneeeeeee kok forte.:cool:

Buqja_ch
26-01-10, 23:19
Kur ti mbylli syte e ta le kete jete
a dote vish te pakten per me pershndet

mendo veq ni her sa kam qa per ty
a e meritiova shpinen me ma ktha

pa ty mbeta nuk me duhet jeta
pa ty mbeta nuk me duhet jeta

jeta te mashtron kur ti i beson
se smund ta harrosh ate qe te harron

ssara
27-01-10, 15:38
Take a breath, take it deep
Calm yourself, he says to me
If you play, you play for keeps
Take a gun, and count to three
I’m sweating now, moving slow
No time to think, my turn to go


And you can see my heart beating
You can see it through my chest
That I’m terrified but I’m not leaving
Know that I must must pass this test
So just pull the trigger

Maribella
28-01-10, 09:40
vKTzjVhD498&feature

Lapsi
28-01-10, 09:59
xhi me bane taj moj cauc halli tu baft

halla e madhe
29-01-10, 06:46
xhi me bane taj moj cauc halli tu baft


xhi me rrajte xhi shajte emni tu harroft:tongue:

GURI SYLAJ
29-01-10, 08:49
..xhi me luajte pi menshe maj cuce
hieshia tu shtofte!