PDA

View Full Version : ATA qe sulmuan familjen e kryministrit jane SABIT GECI dhe banda e tij.


Tropojani30
10-06-08, 22:37
Sipas disa te dhenave ata qe sulmuan shtepine e kryeministrit dhe vellazerit e tij jane grupi i raketagjinjeve grup te cilin e udheheq Sabit Geci .


Se sa jane te verteta keto info do te presim ne ditet e ardhshme sesi behen hetimet dhe si dote zhvillohet situata.

por sipas nje zyrtari te lart pista e hetimeve shkon deri te Sabit Geci dhe grupi i tij, i cili edhe jeton nga raketi,droga,prostitucioni.

Vetem ata qe e kane njofte kryeministrin dhe i kane dite te gjitha levizjet e tij i kane bere keto kalkulime ,vetem ata qe e kane dite saktesisht ku banon kryministri dhe vellezerit e tij i kane bere keto kalkulime ,kalkulime qe lidhen me raketin e kete gje e ben Sabit Geci.


Ky i riu qe eshte zene kinse dhe kishte qene i nen ndikimin e droges paska thenur se Sabit Geci e paska furnizuar kete me droge dhe me info qe te shkoj dhe te beje me 4 shoket e tjere ku nder ta ishte gjendur edhe Ruzhdi Tahiri i cili kerkohet nga policia per nje numer te madh veprash kriminale dhe treshoket e tij.

Nje akt i tille kriminal ishte i kordinuar dhe ishte i udhehequr nga nje qender kriminale ,qender nga e cila jane projektuar vepra te ndryshme kriminale si raket,prostitucion ,droge tentimvrasje , plagosje dhe vrasje te llojeve te ndryshme.

Kjo eshte pista e hetimeve dhe nga kjo qender kriminale me baze ne Prishtine jane kordinuar akcionet me qellim te vetem raketimi dhe te frigohet kryeministri i cili nuk po bashkpunon me keto qerdhe hajdutesh dhe kriminelesh te cilet e kishin njollosur UCK dhe aktivitetin e saj kombetar me vepra dhe akte kriminale qe i kishin bere duke perfituar nga gjaku i djemve dhe vashave te kombit tone .

Kjo bande kriminale duhet sa ma shpejt te bie ne duart e drejtesise perndryshe Kosova do te shendrrohet si ne qerdhe te pasigurise te frikes dhe te kaosit mafiozo kriminal te bandave dhe grupeve qe ne menyra dhe forma te ndryshme do ta shendrojne kosoven ne djep te krimit ne Ballkan.

MemphiSx
10-06-08, 22:47
Keq i paska kon Shimit,bash ne taksirat ka me ra me Sabitin!!

Ju perkujtoj se Sabiti ka qen shef i SHIK-ut ne kohen e luftes,dhe njeriu me i afert i Hashimit!!

Guri i madh
10-06-08, 22:54
Keq i paska kon Shimit,bash ne taksirat ka me ra me Sabitin!!

Ju perkujtoj se Sabiti ka qen shef i SHIK-ut ne kohen e luftes,dhe njeriu me i afert i Hashimit!!me siguri sabiti qenka hidhrue pse nuk e ka zgjedh shef te shikut po e ka propozue kadri veselin


ani ky sabit ka qen mik i mir i ganiut vllaut te shimes

Undertaker
10-06-08, 23:03
vetem ata qe e kane dite saktesisht ku banon kryministri dhe vellezerit e tij i kane bere keto kalkulime


Bravo. Keshtu ia nis hetimi dhe ngushtohet numri i te dyshimtve, sepse eshte vertete veshtire qe te zbulohet se ku banon Thaqi dhe vllezerit e tij.

Murgesha
10-06-08, 23:56
Bash kam prite kur po del versioni i ri i atentatit.....

Arb
11-06-08, 01:07
'sha Zoten gjeten nje kashte e dojne me i nxjerr edhe pese a gjashte...

Heret a vone cerdhet e krimit ia kthejne pushken njeri tjetrit.

uck_aksh
11-06-08, 01:46
ajt se su ba kjameti ata kan vra presidenta te amerikes e nuk u diskutu aq shum e pse pasken dasht me ja vjedh hashimit do pare gjeth kjo rremuj u ba

Lendi1
11-06-08, 02:19
Keq shum po qa me bo se edhe ai per te mir sashte hy ne shpin e Kryeministrit po ndoshta e ka meritue

Urata
11-06-08, 02:41
'sha Zoten gjeten nje kashte e dojne me i nxjerr edhe pese a gjashte...

Heret a vone cerdhet e krimit ia kthejne pushken njeri tjetrit.

shume e vertet...!

Abetare
11-06-08, 07:31
Hmmmm , ēudi po t'ishte Ganiu ai u mėsu nė Parlament me luftu me karrika e me ēka ti bie nė dorė...

MemphiSx
11-06-08, 08:11
Hmmmm , ēudi po t'ishte Ganiu ai u mėsu nė Parlament me luftu me karrika e me ēka ti bie nė dorė...


Hmmm Ganiu ka dasht me ja hjek flamen kur osht kon koha,po se ka lon Ademi i Jasharve,se i ka pas thon gjynah me humb plumb per ket QEN!!

Karrigat sjon gjujt n'PARLAMENT m'doket!!

Abetare
11-06-08, 08:24
[quote=MemphiSx]Hmmm Ganiu ka dasht me ja hjek flamen kur osht kon koha,po se ka lon Ademi i Jasharve,se i ka pas thon gjynah me humb plumb per ket QEN!!

Karrigat sjon gjujt n'PARLAMENT m'doket!! °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° E dinė ata me tė cilėt janė lindur e rritur se kush ishte Qen ... Gani Geci pra ...se Hasha ėshtė dhe ishte njė Engjėll me njė edukatė t'lartė... Paske harru luftrat me karrika fluturuese n'parlament a hahahaha jo po't doket lol Mos u bon Qorr e shurdhan pa kan hiē se i din t'gjitha edhe ti si krejtė Kosova ...Mos tregoni Pėrralla se s' jena fėmijė ...

Guri i madh
11-06-08, 09:03
[quote=MemphiSx]Hmmm Ganiu ka dasht me ja hjek flamen kur osht kon koha,po se ka lon Ademi i Jasharve,se i ka pas thon gjynah me humb plumb per ket QEN!!

Karrigat sjon gjujt n'PARLAMENT m'doket!! °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° E dinė ata me tė cilėt janė lindur e rritur se kush ishte Qen ... Gani Geci pra ...se Hasha ėshtė dhe ishte njė Engjėll me njė edukatė t'lartė... Paske harru luftrat me karrika fluturuese n'parlament a hahahaha jo po't doket lol Mos u bon Qorr e shurdhan pa kan hiē se i din t'gjitha edhe ti si krejtė Kosova ...Mos tregoni Pėrralla se s' jena fėmijė ...abetare mos dil nga tema


ktu po flitet per SABIT hajnin policin lokal ne kohen e milloshit edhe mik i familjes se hashes

MaGnuM
11-06-08, 09:55
'sha Zoten gjeten nje kashte e dojne me i nxjerr edhe pese a gjashte...

Heret a vone cerdhet e krimit ia kthejne pushken njeri tjetrit. Pergjigje shum shum e sakt sepse qdo kush qe i ben gropen dikujt apo qe e vret dike pas shpine edhe atij do ti kthehen te gjitha dhe kto jan QERIM HESAPESH nder vete sepse qerdhja e krimit fillon mu nga SHTEPIA e Kryeministrit te tanishem fatal te REPUBLIKES se KOSOVES dhe mos te harrojm ore se per nje kolltuk te but e humbet identiteti SHQIPTAR duke filluar nga Falmuri Hymni e shume shum te tjera ....Kto jan Shkurt QERIM HESAPESH nder vete per ta marr POSTIN E SHIK-ut

niemand
11-06-08, 12:21
A mund te na tregoni per lajmin nga erdhi.. apo edhe ky lajm sikur lajmi si ai i sigurimit te thacit nga 1 person ne polici kan then kan qen 7.. a 8..

Ju lutem silleni burimin e lajmit.. e mos i merni neper goj te tjeret.. derisa policia ska dal as me 1 deklarat lidhje me te , pervec te atij hajdutit , behuni pak me real me te tjeret .. se kete Gecin e njoh prej librit "Lufta pa Maska" e nqs eshte kjo e vertet , ishalla copa po bahen se ja paskan nis mu vra mes vete..

niemand

MemphiSx
11-06-08, 12:58
[quote=MemphiSx]Hmmm Ganiu ka dasht me ja hjek flamen kur osht kon koha,po se ka lon Ademi i Jasharve,se i ka pas thon gjynah me humb plumb per ket QEN!!

Karrigat sjon gjujt n'PARLAMENT m'doket!! °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° E dinė ata me tė cilėt janė lindur e rritur se kush ishte Qen ... Gani Geci pra ...se Hasha ėshtė dhe ishte njė Engjėll me njė edukatė t'lartė... Paske harru luftrat me karrika fluturuese n'parlament a hahahaha jo po't doket lol Mos u bon Qorr e shurdhan pa kan hiē se i din t'gjitha edhe ti si krejtė Kosova ...Mos tregoni Pėrralla se s' jena fėmijė ...


A je gati me mesu Abetaren???

Sabit Geci osht dosit ma i afert i Hashimit,Sabit Geci osht ai qe i kareketu t'gjitha bizneset ne Prishtine e me larg!! Veti Prishtinalit t'kallxojn kush osht Sabit Geci!!

A din qa thojshin mas luftes per Sabitin n'Prishtine!! "Ikni se ardhe Ali Baba me 40 hajdute" Qashtu u sillke rrugeve te Prishtines!!

niemand
11-06-08, 13:10
Hmmmm , ēudi po t'ishte Ganiu ai u mėsu nė Parlament me luftu me karrika e me ēka ti bie nė dorė...


PSE ADEM JASHARI KUNDĖRSHTONTE KYĒJEN E SABIT GECIT NĖ UĒK

Shkova te Sylejman Selimi nė Aēarevė, ku mora vesh se ēka po veprohej. Gjėrat kishin ndryshuar nga njė vit mė parė. Njėsitet Guerile ishin rritur nė fshatin tonė. Nė luftė ishte inkuadruar edhe Sabit Geci, me njė tė kaluar shumė tė dyshimtė. Sabiti kishte qėndruar nė burg pėr shkak se i kishte shkelur me automjet tre persona pėr vdekje (gruan me dy vajza tė Selim Sylkės nga Obria), tė cilit ditėn tragjike iu kishte plaēkitur edhe shtėpia. Sabiti ka qenė i shoqėruar me njė prostitutė nga Bulgaria, e cila punonte nė kafeterinė e tij “Drita” nė Skėnderaj. Komandanti e kishte kundėrshtuar rreptėsisht kyējen e Sabitit nė UĒK, pasi ky i fundit rrinte shumė shpesh me Ilia Trajkoviēin, komandant i policisė serbe.

Ademi i kishte thėnė Sabitit se sė pari duhet tė kyēesh nė aksione e pastaj nė UĒK. Sabiti e kishte bėrė shok Rexhep Selimin, njeriun e LPK-sė, i cili ishte i lidhur drejtpėrsėdrejti me Hashim Thaēin dhe Xhavit Halitin nė Zvicėr. Rexhep Selimi kishte insistuar qė shokėt e Komandantit Legjendar t'i pėrēante nė tė gjitha fshatrat e Drenicės, qė nga Prekazi, Llausha, Aēareva e Vojniku. Ai ishte pėrpjekur t'ia ndante Ademit, Nuradin Lushtakun dhe Lagjen e Lushtakėve; kishte arritur ta marrė Musa Jasharin dhe t’a dėrgon nė Obri, kurse Fadil, Ilaz dhe Zenun Kodra e kishin refuzuar ofertėn e Rexhep Selimit, tė cilit i ndihmonin Sabit Geci, Abedin Rexha dhe «Maxhupi» i Shtabit tė Jabllanicės.

Rexhep Selimi kishte arritur tė krijonte kanalin pėr tė futur armė nga Deēani deri nė Jabllanicė, e nga Jabllanica deri nė Drenicė. Ai, pėrmes Hashim Thaēit kontrollonte paratė e mbledhura tė LPK-sė dhe me kėto para manipulonte me njerėz. Nė kėtė mėnyrė mundohej tė manipulonte edhe me shokėt e ngushtė tė Ademit.

Edhe pse, kur kishte shkuar pėr herė tė parė nė fshatin Prekaz Mixhės Shaban (Jashari) i kishte thėnė: - Ti i ke tre djem e unė do tė bėhėm djali i katėrt i yti, deri nė vdekje. Mirėpo ky premtim, kjo Besė, tė cilėn e kishte dhėnė Rexhepi kishte zgjatur vetėm disa muaj deri sa e kishte njohur mirė Prekazin, Llaushėn dhe fshatrat tjera, pastaj ua kishte kthyer shpinėn Mixhės Shaban dhe Legjendės duke i shpėrndarė armėt nė rrethe tjera e jo nė Prekaz e Llaushė, dy fshatra kėto, qė nė atė kohė ishin nga mė tė rrezikuarat nė tėrė Kosovėn.

Rexhepi ishte strehuar disa muaj nė shtėpinė e Mixhės Shaban. Ky i fundit pėr tė forcuar miqėsinė dhe lidhjen e tyre, kishte dhėnė vajzen e Rifat Jasharit pėr vėllaun e Rexhepit, Asllanin, i cili ishte student nė Mitrovicė. Edhe pėrkundėr miqėsisė familjare, Rexhepi kishte vazhduar me direktiva nga LPK-ja, qė Adem Jasharit t'i mbeteshin sa mė pak shokė dhe e gjithė komanda e UĒK-sė tė mbetej nė duart e tij, sikurse kishte mbetur financimi.PSE SABIT GECI ARRESTOI GRUPIN E PARLAMENTARĖVE SHQIPTARĖ NĖ QIREZ

Kur e shohin situatėn duke u keqėsuar, Shtabi i Likocit tėrhiqet dhe kalon nė Qirez pėrpara se tė afroheshin forcat serbe. Kur kam arritur nė Likoc u takova me Sami Lushtakun e Sahit Jasharin. Duhet tė pėrmendet se nė burgun e Likocit mbetėn disa shqiptarė qė ishin burgosur pėr vepra tė ndryshme. I pyeta tė burgosurit se ē'kishin bėrė? Njėri mė tha asgjė, tjetri tha se gjendej aty veē pse ishte gjetur duke ndejtur nė shtėpi. I thashė Samiut t'i lėshonte, nėse nuk kishin bėrė vepra tė rėnda dhe i mora e i nxora nga ana tjetėr e Qirezit.

Unė nuk i njihja dhe as sot nuk i njoh, madje as nuk ua di emrat. Mė kujtohet se kanė qenė pesė a gjashtė djem. Duke biseduar me Samiun dhe Sahitin thashė: - Duhej tė kishim organe civile tė ndėshkimit pėr tė burgosur dikėnd. Nė kėto rrethana kur s'po mund ta mbrojmė vendin as veten, sa kuptim ka tė mbajmė tė burgosur? Tė burgosurit mė pyesnin - kah tė shkojmė? - Ikni! - thashė, - unė s'po di kah tė shkoj vetė e jo mė pėr ju! Nė atė kohė ka ndodhur edhe burgosja e parlamentarėve tė Republikės sė Kosovės. Pastaj erdhėn Shaban Shala me shokė, qė nė TV pėrshėndeteshin me grusht dhe me kėtė prishėn imazhin e UĒK-sė.

**************

Shpresoj qe e kupton dallimin mes Ganiut dhe Sabitit..

niemand

Tropojani30
11-06-08, 13:27
Policia e krimeve te renda ne bashkepunim me policine e unmikut dhe Kforin eshte duke kompletuar pisten e hetimeve.Sipas te dhenava dhe infove qe posedon policia vertete nga nje grup i cili jeton ne arrati dhe ne fshehtesi te plote e ka bere tere kete lloji kriminaliteti te kordinuar dhe te organizuar nga Sabit Geci dhe te tjeret ne grupin ose banden e tij.Po flitete se targeti krysor ishte djali i kryeministrit i cili do te duhej te kidnapohej nga ky grup raketgjinjesh dhe t i kerkohet raket kryeministrit pas kidnapimit te djalit te tij. Informata ishte ekzakte qe kyministri nuk ndodhej ne shtepi andaj edhe sulmuesit ishin te informuar mire dite me pare ngase eshte dashte edhe kohe te planifikohej dhe te ekzekutohej urdheri i Sabit Gecit dhe i banditve te tjere te cilet jane lak ne fyt per Kosoven dhe pavaresine e saj te brishte.Ky grup ose kjo bande eshte sikur klani i Zemunit me te cilin edhe ka lidhje qysh prej kohes se paraluftes, keta raketegjinje ,drogirash ,kriminel ordiner do te duhej te pergjigjen per nje numer veprash kriminale qe i ben pothuajse ne te gjtiha territoret shqiptare, vepra te renda si plagosje ,kidnapime vrasje raketim prostitucion etj.


Eshte e njejta bande qe ka sulmuar kryeministrin dhe vellezerit e tij eshte ,banda qe ka kidnapuar djalin e vogel nga Peja Egzon Dreshaj vite me pare vetem se disa nga pjesemarresit e e te njejtes band qe more pjese athere disa nga anteret e atij kidnapimi jane vrare e disa tjere jane ne burgje ndersa kete akcionin mafiozo-banditesk e kane organizuar pjesa e tjeter e mbetur e e te njejtes bande.


Se sa efikase do te jete SHPK ja ne hetimin e kesaj ngjarje qe ka nje hije te zeze dhe tragjike per Kosoven mbetemi te shpresojme,por nese krimi i organizuar ka prekur edhe policine atehere pak mbetet shprese qe kjo bande te lokalizohet dhe te marri denimin e merituar nga drejtesia qe ekziston ne Kosove.Te shpresojme qe me kete bande te merret drejtesia nderkombetare sepse kjo bande i ka duart e gjata dhe e ka fuqine e vet pothuajse ne cdo institucion te Kosoves. Kjo bande e ka shfrytezuar tensionimin e ne mes Kryministrit dhe shefit te opozites Ramush Haradinaj per te bere nje akt te till kriminal dhe te kordinuar.


Edhe pse situata ne mes PDK-AAK eshte e tensionuar ne aspektin politik kjo le te kuptohet se Sabit Geci dhe sejmenet e tij jane protagonistet krysore te kesaj ngjarje dhe te ketij kaosi mafiozo-kriminal.


Ne ditet e vijim do te publikojme edhe emrat e pjesemarrsve ne te gjitha aksionet e kordinuara kriminale qe moren pjese kunder kryministrite dhe familjes se tij te gjere e te ngushte .

Urata
11-06-08, 14:47
Hmmmm , ēudi po t'ishte Ganiu ai u mėsu nė Parlament me luftu me karrika e me ēka ti bie nė dorė...

"UNE, NUK JAM I ETSHEM PER PUSHTET" kishte pas thene Ganiu...! Edhe u kishte pas thene qe Hashimi ka me jau marr pushtetin dhe ka me jau kajte nanen... interesant a!edhe ashtu doli. Abetare, ketej kah na thuhet: Ēdo gjė ndodh per nje arsye! Shume e vertet a! Ganiu sa per njerez sot do ishte i harruar, i dhane 8-9 plumba, ata e vrane por ZOTI i MADH atij i kofshim fale e mbajti te gjalle. E din perse, Abetare? Sepse, Ganiu din shume te verteta te luftes, eshte guximtare dhe mendon per te tjeret/popullin e jo veten e tij. Arsyeja e mbijetimit te tij eshte pasqyrimi i te vertetes. Lexo librin e tij LUFTA PA MASKA, kush do guxonte t'nxirrte ato te dhena ne kohen kur plumbi blihej vetem per 5 cent...!

Urata
11-06-08, 14:56
Arbi tha: "Heret a vone cerdhet e krimit ia kthejne pushken njeri tjetrit."


What goes around, it comes around...! Jane marre jetera te shumta nga urdheri dhe leku i tyre, dhane shume plumba, dhe n,fund do marrin plumba...

...vetem ne rast se i vnojne ne gjume si Milloshin ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!!!

pirro
11-06-08, 15:01
Kjo dmth koke a vertete se Sabiti e paska sulmu aa hahahahah sa shpejt u bon hetimet more , edhe qaj qe e ka hap temen shkrun moti ne forum ka burime informacionesh aa.

Zero Cool
11-06-08, 15:16
Kjo dmth koke a vertete se Sabiti e paska sulmu aa hahahahah sa shpejt u bon hetimet more , edhe qaj qe e ka hap temen shkrun moti ne forum ka burime informacionesh aa.

ahahahahahah pirro a se ke dit qe kta jan bashkpuntor te UDB-s a? Qata i marrin infot shpejt edhe te sakta :wink: ahahahahahahhahahaa

MemphiSx
11-06-08, 15:28
ahahahahahah pirro a se ke dit qe kta jan bashkpuntor te UDB-s a? Qata i marrin infot shpejt edhe te sakta :wink: ahahahahahahhahahaa


Jo per SHIK-in jem tuj punu ahhaahahahahaahahahahahahahaahahahaha :D

Guri i madh
11-06-08, 15:49
nuk dihet ku ja qet timin hasha

ma merr mendja se jan duke e kerkue personin qe i pranon kto akte e me e nderlidh ndonji personalitet politik qe hasha e konsideron si penges ne politik ,e kto pun ja kryn nipi SHEREMET AHMETI me KADRI VESELIN

Urata
11-06-08, 15:51
kuku tana 'meselet' po ia dini Hashes, edhe ju...!!! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaa...

Zero Cool
11-06-08, 15:57
Jo per SHIK-in jem tuj punu ahhaahahahahaahahahahahahahaahahahaha :D
SHIKU smerr ne sherbim kesi veq nkofshit te UDB apo te "ramajes" ;)

Guri i madh
11-06-08, 16:00
kuku tana 'meselet' po ia dini Hashes, edhe ju...!!! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaa...po normal qe te gjith e din se si hasha kurdis kso gjerash ja tash nji shembull


u vra komandant drini EKREM REXHES te dYshuar ishin SALI VESELI edhe ABIT HAZIRI nga llausha deshmoj bashkshortje e EKREM REXHES se kta persona i ka pae shum her duke qendrue ne nji lokal afer shtepis se EKREM REXHES po qka bani HASHA angazhoj shum e shum deshmitar nga rrethina e tij se me ABIT HAZIRIN at dit kan qen ne qajtore te skenderajt

sot nuk esht veshtir per inskenime veq pare duhen

MemphiSx
11-06-08, 16:03
SHIKU smerr ne sherbim kesi veq nkofshit te UDB apo te "ramajes" ;)


Apo harrova SHIk ka njerz si Sabit Geci ahahahaah keni me pas telashe me to sa t'del prej burgit :D Veq e vrani ju hala pa dal te dera e Dubraves,ose ose e keni qu Sami Lushtakin me myt ne burg ahahahah qa s'boni ju t'pa fytyr jeni!!

rilinda
11-06-08, 16:11
po normal qe te gjith e din se si hasha kurdis kso gjerash jNormal qė ju e dini se vet keni kurdis qashty e ju dulėn filmat tragjik, e tash i menoni k'to sene edhe pėr tjert.

Guri i madh
11-06-08, 16:15
Normal qė ju e dini se vet keni kurdis qashty e ju dulėn filmat tragjik, e tash i menoni k'to sene edhe pėr tjert.


rilinda per te politika veq mundem me ju pershendet

rilinda
11-06-08, 16:19
rilinda per te politika veq mundem me ju pershendet

Hahahhahahah.... del prej teme veeeeeeē :biggrin:
Qetu: http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=17518&page=80 munėsh me m'pėrshėndet.
E nejse se si pe rroki qat llaf, pe sho qė po ikni... hiē more s'po jau kana kur po ju kujtoj senet qė i keni bo ju!

Guri i madh
11-06-08, 16:24
Hahahhahahah.... del prej teme veeeeeeē :biggrin:
Qetu: http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=17518&page=80 munėsh me m'pėrshėndet.
E nejse se si pe rroki qat llaf, pe sho qė po ikni... hiē more s'po jau kana kur po ju kujtoj senet qė i keni bo ju!


per te politika e kam perfundue me juve nuk jeni reale dhe keni interesa te ngushta personale


te kafja e forumit bisedojna edhe te humori


ju pershendes

MemphiSx
11-06-08, 16:27
Normal qė ju e dini se vet keni kurdis qashty e ju dulėn filmat tragjik, e tash i menoni k'to sene edhe pėr tjert.


Rilinda,Sabit Gecin se kemi kurdis na,Listat e zeza per me vra Shqiptar,na tybe si kem kurdis,Enver Malokun se kemi vra na,sepse ka qen shef i QIK-ut,qe i ka transmetu ne mbare boren,krimet e serbis!! Aryse pse osht vra ka qen dalja ne sken e kosovapressit!!
Ahmet Krasniqin se kem kurdis na,Uke Bytyqin se kem vra na,As Tahirin me djal e me kusheri!!

As Ibrahim Rugoven,kurr ne jet skem provu me vra na vet!!!!

Po lej kto gjera se me i lexu nje femij i klases se pare,ka me kesh me juve!!! Cdo femij i vogel e njeh Historin e Ibrahim Rugoves,dhe se kush osht mundu me hjek prej skenes politike!!!
Ska qen kurr interes i LDK-s me vra njeriun qe i ka mbajt ne pushtet deri sa vdiq!!

rilinda
11-06-08, 16:35
Rilinda,Sabit Gecin se kemi kurdis na,Listat e zeza per me vra Shqiptar,na tybe si kem kurdis,Enver Malokun se kemi vra na,sepse ka qen shef i QIK-ut,qe i ka transmetu ne mbare boren,krimet e serbis!! Aryse pse osht vra ka qen dalja ne sken e kosovapressit!!
Ahmet Krasniqin se kem kurdis na,Uke Bytyqin se kem vra na,As Tahirin me djal e me kusheri!!

As Ibrahim Rugoven,kurr ne jet skem provu me vra na vet!!!!

Po lej kto gjera se me i lexu nje femij i klases se pare,ka me kesh me juve!!! Cdo femij i vogel e njeh Historin e Ibrahim Rugoves,dhe se kush osht mundu me hjek prej skenes politike!!!
Ska qen kurr interes i LDK-s me vra njeriun qe i ka mbajt ne pushtet deri sa vdiq!!

O MemphiSx, a m'doket a ja nisėt ju me than e edhe me besu n'kurdisje t'ksaj pune nga Thaēi?!
E pleqt edhe populli nuk gabojn. Mooootiiiiiii kan pas than "Gjithkush niset prej vetes kur t'flet." Edhe "Veē ai qė ka ra prej dardhe, ma din hallin." Dmth... pa i bo vet ju qeto sene nuk kishit menu ku o ma mrapsht, bile bileeee edhe me shkru ktu me cinizėm, se krejt qekjo pun i bjen: Kur i kemi bo na k'to sene ju jeni kan yhyyyy shumė t'vegjėl!
Vet jeni kan n'qeveri atėherė kur jon bo qato vrasje qė i pėrmende. Pse nuk punut ma shumė edhe me i zbulu qe sa e sa vite?!
A u tutėt me i shpalos t'bamat e juja a?!

Abetare
11-06-08, 16:37
Policia e krimeve te renda ne bashkepunim me policine e unmikut dhe Kforin eshte duke kompletuar pisten e hetimeve.Sipas te dhenava dhe infove qe posedon policia vertete nga nje grup i cili jeton ne arrati dhe ne fshehtesi te plote e ka bere tere kete lloji kriminaliteti te kordinuar dhe te organizuar nga Sabit Geci dhe te tjeret ne grupin ose banden e tij.Po flitete se targeti krysor ishte djali i kryeministrit i cili do te duhej te kidnapohej nga ky grup raketgjinjesh dhe t i kerkohet raket kryeministrit pas kidnapimit te djalit te tij. Informata ishte ekzakte qe kyministri nuk ndodhej ne shtepi andaj edhe sulmuesit ishin te informuar mire dite me pare ngase eshte dashte edhe kohe te planifikohej dhe te ekzekutohej urdheri i Sabit Gecit dhe i banditve te tjere te cilet jane lak ne fyt per Kosoven dhe pavaresine e saj te brishte.Ky grup ose kjo bande eshte sikur klani i Zemunit me te cilin edhe ka lidhje qysh prej kohes se paraluftes, keta raketegjinje ,drogirash ,kriminel ordiner do te duhej te pergjigjen per nje numer veprash kriminale qe i ben pothuajse ne te gjtiha territoret shqiptare, vepra te renda si plagosje ,kidnapime vrasje raketim prostitucion etj.


Eshte e njejta bande qe ka sulmuar kryeministrin dhe vellezerit e tij eshte ,banda qe ka kidnapuar djalin e vogel nga Peja Egzon Dreshaj vite me pare vetem se disa nga pjesemarresit e e te njejtes band qe more pjese athere disa nga anteret e atij kidnapimi jane vrare e disa tjere jane ne burgje ndersa kete akcionin mafiozo-banditesk e kane organizuar pjesa e tjeter e mbetur e e te njejtes bande.


Se sa efikase do te jete SHPK ja ne hetimin e kesaj ngjarje qe ka nje hije te zeze dhe tragjike per Kosoven mbetemi te shpresojme,por nese krimi i organizuar ka prekur edhe policine atehere pak mbetet shprese qe kjo bande te lokalizohet dhe te marri denimin e merituar nga drejtesia qe ekziston ne Kosove.Te shpresojme qe me kete bande te merret drejtesia nderkombetare sepse kjo bande i ka duart e gjata dhe e ka fuqine e vet pothuajse ne cdo institucion te Kosoves. Kjo bande e ka shfrytezuar tensionimin e ne mes Kryministrit dhe shefit te opozites Ramush Haradinaj per te bere nje akt te till kriminal dhe te kordinuar.


Edhe pse situata ne mes PDK-AAK eshte e tensionuar ne aspektin politik kjo le te kuptohet se Sabit Geci dhe sejmenet e tij jane protagonistet krysore te kesaj ngjarje dhe te ketij kaosi mafiozo-kriminal.


Ne ditet e vijim do te publikojme edhe emrat e pjesemarrsve ne te gjitha aksionet e kordinuara kriminale qe moren pjese kunder kryministrite dhe familjes se tij te gjere e te ngushte . °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° E disa kėtu vjellshin urrejtje se gjoja Hasha e ka inskenu tėrė kėtė punė ...Si mundet ai me trishtu djalin e vogel qė sa ka kuptuar se po jeton nė liri ...Ah sa keē me qenė i ēmendur nga urrejtja ...

rilinda
11-06-08, 16:38
per te politika e kam perfundue me juve nuk jeni reale dhe keni interesa te ngushta personale


te kafja e forumit bisedojna edhe te humori


ju pershendes

O realist be!
Ēka dmth. reale pėr ty!?
Veē qajo qė mendon ti se ėshtė ashtu a?!

Guri i madh
11-06-08, 16:43
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° E disa kėtu vjellshin urrejtje se gjoja Hasha e ka inskenu tėrė kėtė punė ...Si mundet ai me trishtu djalin e vogel qė sa ka kuptuar se po jeton nė liri ...Ah sa keē me qenė i ēmendur nga urrejtja ...


ne inskenime nuk ka trishtime se me qen ashtu paremendoje nji film horror e asni skenarist nuk esht qmendur

Abetare
11-06-08, 16:45
[quote=Urata]"UNE, NUK JAM I ETSHEM PER PUSHTET" kishte pas thene Ganiu...! Edhe u kishte pas thene qe Hashimi ka me jau marr pushtetin dhe ka me jau kajte nanen... interesant a!edhe ashtu doli. Abetare, ketej kah na thuhet: Ēdo gjė ndodh per nje arsye! Shume e vertet a! Ganiu sa per njerez sot do ishte i harruar, i dhane 8-9 plumba, ata e vrane por ZOTI i MADH atij i kofshim fale e mbajti te gjalle. E din perse, Abetare? Sepse, Ganiu din shume te verteta te luftes, eshte guximtare dhe mendon per te tjeret/popullin e jo veten e tij. Arsyeja e mbijetimit te tij eshte pasqyrimi i te vertetes. Lexo librin e tij LUFTA PA MASKA, kush do guxonte t'nxirrte ato te dhena ne kohen kur plumbi blihej vetem per 5 cent...! °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °° Lumė Urata mos m'trego ti pėr dikonin qė e njohė mirė t 'lutem , Ganiun e njohė qebesa mirė... Ēysh si fėmi ai ka qenė arrogant e gjakbėrės ... Ndėrsa Hasha ka qenė ėngjell fėmi , kėtė e dinė ata qė e njohin dhe ndoshta s'e mohojnė sikur unė ...Ky i pari u pa n'parlament me karriga fluturuese tuj luftu me ata t'vetė ..e ky i dyti mbeti i qetė , i dashur dhe i urtė si gjithmonė...Kupto njėherė se i njohė Live tė dytė jo qė jam me partinė e atij apo t 'tjtrit jo pėr besė...por t'vėrtetėn s 'po mundė ta lė tė heshtė kur po ju lexoi juve si po vjellni urrejtje e po shpifni nė 24 orė.... Sabitin nuk po e njohė mirė dhe po terhiqem nga tema pasi nuk kam njohuri nga koka e sytė e mi .

Abetare
11-06-08, 16:47
[quote=Guri i madh]ne inskenime nuk ka trishtime se me qen ashtu paremendoje nji film horror e asni skenarist nuk esht qmendur Guri pash zotin boll vjelle urrejtje , mos be nejri se s 'tė ka hije , se ti ke familje vetė...

Abetare
11-06-08, 16:54
[quote=MemphiSx][quote=Abetare]


A je gati me mesu Abetaren???

Sabit Geci osht dosit ma i afert i Hashimit,Sabit Geci osht ai qe i kareketu t'gjitha bizneset ne Prishtine e me larg!! Veti Prishtinalit t'kallxojn kush osht Sabit Geci!!

A din qa thojshin mas luftes per Sabitin n'Prishtine!! "Ikni se ardhe Ali Baba me 40 hajdute" Qashtu u sillke rrugeve te Prishtines!! °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Eh more MemphiSx motii e kum mėsu Abetaren unė edhe motiii i di disa gjėra qė ti nuk po i dishe edhe kurrė s 'po dojshe mi mėsu po drejtoju niher naj mjekut t_'fortė e t'i hapė udhėt pastaj i shehė gjėrat siē janė ... Tė dėshiroi sherim t 'plotė...

Guri i madh
11-06-08, 16:57
[quote=Urata]"UNE, NUK JAM I ETSHEM PER PUSHTET" kishte pas thene Ganiu...! Edhe u kishte pas thene qe Hashimi ka me jau marr pushtetin dhe ka me jau kajte nanen... interesant a!edhe ashtu doli. Abetare, ketej kah na thuhet: Ēdo gjė ndodh per nje arsye! Shume e vertet a! Ganiu sa per njerez sot do ishte i harruar, i dhane 8-9 plumba, ata e vrane por ZOTI i MADH atij i kofshim fale e mbajti te gjalle. E din perse, Abetare? Sepse, Ganiu din shume te verteta te luftes, eshte guximtare dhe mendon per te tjeret/popullin e jo veten e tij. Arsyeja e mbijetimit te tij eshte pasqyrimi i te vertetes. Lexo librin e tij LUFTA PA MASKA, kush do guxonte t'nxirrte ato te dhena ne kohen kur plumbi blihej vetem per 5 cent...! °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °° Lumė Urata mos m'trego ti pėr dikonin qė e njohė mirė t 'lutem , Ganiun e njohė qebesa mirė... Ēysh si fėmi ai ka qenė arrogant e gjakbėrės ... Ndėrsa Hasha ka qenė ėngjell fėmi , kėtė e dinė ata qė e njohin dhe ndoshta s'e mohojnė sikur unė ...Ky i pari u pa n'parlament me karriga fluturuese tuj luftu me ata t'vetė ..e ky i dyti mbeti i qetė , i dashur dhe i urtė si gjithmonė...Kupto njėherė se i njohė Live tė dytė jo qė jam me partinė e atij apo t 'tjtrit jo pėr besė...por t'vėrtetėn s 'po mundė ta lė tė heshtė kur po ju lexoi juve si po vjellni urrejtje e po shpifni nė 24 orė.... Sabitin nuk po e njohė mirė dhe po terhiqem nga tema pasi nuk kam njohuri nga koka e sytė e mi .


po te besoj se i njeh po kur kta shtat vllazrit jan ballafaque me pushtusin serb familja e hashes forconte miqsin me okupatorin ,kur kta ndanin ndihma per njerzit skamnor qe serrbia i debonte nga puna vllau i hashes GANIU posedinte nji lokal ne skenderaj ky shqiptart haraqin per policin serrbe i pagunin te vllau i hashes ,bashkpuntort e shkavit aty takoheshin aty nxishin dokumente per ata qe jetonin ne perendim e ju duhej ndonji dokumentacion per me fitue qendrimin ne zvicer apo edhe ne shtetet tjera qe edhe hasha ka qen i perfshir ne ket biznes


qisht abetare mos ik nga realiteti


e sa per ato karrikat me ka mbet merak qysh nuk e zunen at ftyr legenin haxhi eqrem kryeziun me ja ndreq ftyren pak

MemphiSx
11-06-08, 18:08
O MemphiSx, a m'doket a ja nisėt ju me than e edhe me besu n'kurdisje t'ksaj pune nga Thaēi?!
E pleqt edhe populli nuk gabojn. Mooootiiiiiii kan pas than "Gjithkush niset prej vetes kur t'flet." Edhe "Veē ai qė ka ra prej dardhe, ma din hallin." Dmth... pa i bo vet ju qeto sene nuk kishit menu ku o ma mrapsht, bile bileeee edhe me shkru ktu me cinizėm, se krejt qekjo pun i bjen: Kur i kemi bo na k'to sene ju jeni kan yhyyyy shumė t'vegjėl!
Vet jeni kan n'qeveri atėherė kur jon bo qato vrasje qė i pėrmende. Pse nuk punut ma shumė edhe me i zbulu qe sa e sa vite?!
A u tutėt me i shpalos t'bamat e juja a?!

Nejse fjala ke per te kurdisne,une ti ceka disa aksione t'njerzve te PDK-s qe jon kry pas luftes dhe gjat saj!! Dmth ske koment per sabitin qe osht i kurdisni juaj apo?? As per vrasjen e ketyre burrave???

Ok vazhdojme,shum i urrej njerzit cinika the qe flasin me cinizem,gjithmon do ti perdori vetem faktet dhe jom shum i gatshem keto qe i them ketu me ia than secilit para syve n'paq qef edhe para Zafirit :D
Na jemi kon ne Qeveri,por se kemi pas ni Sheremet tonin ne krye te Policis,se kemi pas Ministrin e Mbrendshme me formu ni Task Force,e besa se kem pas as nje Kryeminister,qe bon presion ne keto trijat per me u zbulu rastet!!
A mos po rrej diqka????

MemphiSx
11-06-08, 18:11
[quote=MemphiSx][quote=Abetare]


A je gati me mesu Abetaren???

Sabit Geci osht dosit ma i afert i Hashimit,Sabit Geci osht ai qe i kareketu t'gjitha bizneset ne Prishtine e me larg!! Veti Prishtinalit t'kallxojn kush osht Sabit Geci!!

A din qa thojshin mas luftes per Sabitin n'Prishtine!! "Ikni se ardhe Ali Baba me 40 hajdute" Qashtu u sillke rrugeve te Prishtines!! °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Eh more MemphiSx motii e kum mėsu Abetaren unė edhe motiii i di disa gjėra qė ti nuk po i dishe edhe kurrė s 'po dojshe mi mėsu po drejtoju niher naj mjekut t_'fortė e t'i hapė udhėt pastaj i shehė gjėrat siē janė ... Tė dėshiroi sherim t 'plotė...

Abetare e nderume,ka shum njerz qe din me shum se ti,vet jeta na ka imponu me njoft shum njerz dhe te kaluaren e tyre!!! Ka shum njerz qe i din t'berat e secilit!!!

Qe ka qen Sabiti,bashkepuntori me i afert i Hashimit ket smundesh me e mohu edhe me u tranu ti!!!

qika_pejes
11-06-08, 18:14
Eu Sabit eu i ka shku larg pa ba naj hallakam ketij

MemphiSx
11-06-08, 18:18
Eu Sabit eu i ka shku larg pa ba naj hallakam ketij


Hala pa u leshu prej burgit haahah paramendo qka bon kur t'lirohet :D

Mpuqqq pejone hahaahaah :D

qika_pejes
12-06-08, 18:40
Hala pa u leshu prej burgit haahah paramendo qka bon kur t'lirohet :D

Mpuqqq pejone hahaahaah :D
Gec mo ahhahahhahaha edhe nime kqyr ku po asi ti se hmm a po sheh rrezik sulme qdo kund ahahhahahhahahhaaa

Arb
12-06-08, 20:10
Normal qė ju e dini se vet keni kurdis qashty e ju dulėn filmat tragjik, e tash i menoni k'to sene edhe pėr tjert.

Katastrofe per cike te re si ti me e helmu mendjen kaq keq...

Guri i madh
12-06-08, 20:24
Hahahhahahah.... del prej teme veeeeeeē :biggrin:
Qetu: http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=17518&page=80 munėsh me m'pėrshėndet.
E nejse se si pe rroki qat llaf, pe sho qė po ikni... hiē more s'po jau kana kur po ju kujtoj senet qė i keni bo ju!


rilind duhet men tegue qfar kam bae ma kie borgj se une nuk gjeta asgje ,publikoe qfar kam bae ose perndryshe nuk kie ftyr me shkrue ne ket forum


une jam ne gjendje me perkujtue me gjdo forumist qka kam shkrue qoft edhe ne privat

ato qka i kam shkrue
une e di edhe me juve qka kam shkrue nese nuk i sjell at,here te konsideroj si ni e mitur

Guri i madh
12-06-08, 20:34
[quote=MemphiSx][quote=Abetare]


A je gati me mesu Abetaren???

Sabit Geci osht dosit ma i afert i Hashimit,Sabit Geci osht ai qe i kareketu t'gjitha bizneset ne Prishtine e me larg!! Veti Prishtinalit t'kallxojn kush osht Sabit Geci!!

A din qa thojshin mas luftes per Sabitin n'Prishtine!! "Ikni se ardhe Ali Baba me 40 hajdute" Qashtu u sillke rrugeve te Prishtines!! °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Eh more MemphiSx motii e kum mėsu Abetaren unė edhe motiii i di disa gjėra qė ti nuk po i dishe edhe kurrė s 'po dojshe mi mėsu po drejtoju niher naj mjekut t_'fortė e t'i hapė udhėt pastaj i shehė gjėrat siē janė ... Tė dėshiroi sherim t 'plotė...


ani se kam familje me i perkrah faqezinjt e kosoves udbashat prej babgjyshit e kendej


hasha tash po mundohet me fitue besimin te populli se e ka humbur edhe te disa ish lokalista drenicak me premtime me SAMI LUSHTAKAKUN me pjesen e kosoves qe qeveriset nga serrbia e shum e shum tjera


e tash dell me rrena se bajagi edhe ne gjermani jan kurdis plane per kindapime per me detyrue hashen me hjek dor nga shpallja e pavarsis rrenate kullume veq 5% kjo pavarsi ne qoft merit e hashes ktu po te betohna se kurr kosoven nuk kam me shkel

po tash duhet te mbahen zgjedhjet e hasha e din sa magjupllaqet i ka bae gjat ksaj kohe shum te shkurt

niemand
12-06-08, 20:47
Sabit Geci eshte ai qe gjat luftes ka urdheru e ka vra shum shqiptar , nje prej tyre ka qen edhe vellau i Gani Gecit i cili u plagos me urdher te Sabitit.. njeashtu edhe kur ka fillu uck-ja ateher ka fillimi 1991 ky ska qen i lidhur edhe aq.. por per mua keta kan qen pjes e grupit te komunizmit te Shqiperis qe ne at koh te luftes me shum jan mundu me fol ne emer te UCK edhe pse nuk jan ata qe eformuan ata..
Sabiti ka qen edhe ai qe eshte kundershtuar nga Ademi.. se ne kohen e luftes ky ka qen i lidhur ngusht me kriminelet serb.. pra ky ka qen edhe shoku i Hashimave , Jakupave , Selimave qe ne kohen e luftes nuk kan luftu kunder Serbit por kan luftu kunder shqiptarve dhe kan urdheru qe ata me u vra sa me shum dhe me u burgos ne kohen e luftes..

Un them se per keta bandita.. sja vlen me diskutu se nqs kan fillu me i qeru hesapet mes vete ateher zoti qafen ju theft kejtve banditve qe ne kohen e luftes me shum kaluan kohen neper Zvicerr e neper Vilat e Enverit se sa ne luft..

niemand

remi.bmc
12-06-08, 21:09
Sabit Geci eshte ai qe gjat luftes ka urdheru e ka vra shum shqiptar , nje prej tyre ka qen edhe vellau i Gani Gecit i cili u plagos me urdher te Sabitit.. njeashtu edhe kur ka fillu uck-ja ateher ka fillimi 1991 ky ska qen i lidhur edhe aq.. por per mua keta kan qen pjes e grupit te komunizmit te Shqiperis qe ne at koh te luftes me shum jan mundu me fol ne emer te UCK edhe pse nuk jan ata qe eformuan ata..
Sabiti ka qen edhe ai qe eshte kundershtuar nga Ademi.. se ne kohen e luftes ky ka qen i lidhur ngusht me kriminelet serb.. pra ky ka qen edhe shoku i Hashimave , Jakupave , Selimave qe ne kohen e luftes nuk kan luftu kunder Serbit por kan luftu kunder shqiptarve dhe kan urdheru qe ata me u vra sa me shum dhe me u burgos ne kohen e luftes..

Un them se per keta bandita.. sja vlen me diskutu se nqs kan fillu me i qeru hesapet mes vete ateher zoti qafen ju theft kejtve banditve qe ne kohen e luftes me shum kaluan kohen neper Zvicerr e neper Vilat e Enverit se sa ne luft..

niemand
Eeee um shtit me shkru pa e pas njet .
Nje kuller me voth ne hund edhe me pantolla qe si rrin vesh koka mbet me tregu kush jan selimajt jakupat e hashimat more morr ti ske tru ose ski faj se ska pas kush met msu ty me dit ma mire .
QITENI GISHTIN NE KOKE DHE SHIQONI A KENI DIQKA ATY KUR FOLNI PER NJERZIT E SHENJET SIQ JAN SELIMAJT E TE TJERET NUK ASHT MARRI PER SERBET QE I QUAJN KRIMINEL KETA NBJERZ POR PER JUVE PO NESE NUYK JENI SERB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

niemand
12-06-08, 21:21
Eeee um shtit me shkru pa e pas njet .
Nje kuller me voth ne hund edhe me pantolla qe si rrin vesh koka mbet me tregu kush jan selimajt jakupat e hashimat more morr ti ske tru ose ski faj se ska pas kush met msu ty me dit ma mire .
QITENI GISHTIN NE KOKE DHE SHIQONI A KENI DIQKA ATY KUR FOLNI PER NJERZIT E SHENJET SIQ JAN SELIMAJT E TE TJERET NUK ASHT MARRI PER SERBET QE I QUAJN KRIMINEL KETA NBJERZ POR PER JUVE PO NESE NUYK JENI SERB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ne kohen e luftes keta komunist te vogel se sju kish pas dhon rasti me shum me bo.. kur kosova digjej ne flak keta i ndalonin armatimin disave ushtarve qe UCK e njihenin si Ushtri te Republikes se Kosoves .. njeashtu po i njejti i Selimajve si Rexhepi e kam fjalen ka urdheru sdi saher me vra shqiptar kete e keni me dokumente qe kan shkruar ata qe forumuan Ushtrin Clirimtare te Kosoves.. e jo si puna e ketyre qe edhen ka 1994 e ketej..

Un mund ta quaj nje njeri bandit/kriminel/ qe ne kohen e luftes kur Kosova digjej e femijet/grat/pleqet preheshin ne fyt.. nga arkanet keta u emertojshin "Komandata e lloj lloj grada " qe tybe ne kishin dite noj her cka jan ato e cka sherbejn.. po kshtu i donte edhe Komunismi i asaj kohe ... se ateje e kan kry shkollen e vogel keta klysha.. qe te fusin perqarjen mes vete ne luft dhe te luftojn tani kunder shqiptarve..

Mos me tregoni per punen e Selimajve/Thacave/Krasnicave se keta me shum kan ba luft me i mush xhepat dhe me dal sa me te mire tek shqiptaret se jan udheheqes te UCK.. te cilet ne at koh as kush si ka njoft.

Te sugjeroj merr lexo me shum per historin e luftes ku kan fol bashkluftetar te Ademit.. qe po keta tipa nuk kan leju me hy armatimi nga shqiperia dhe ju kan marr sepse jan armatim i Republikes se Kosoves .. kurse shoket e tij Ademi me luftetar te tjere.. skan pas 1 plumb me gjuajt kunder shkaut.. dhe ne fund ja kallen gjith familjen.. por ushtar tjere skan pas asgje per vec se 1 pushk me 10..20 pluma? Pse ata lepra ne mal kan dal me gjuajt duke e dite qe serbia ne at koh ka qen shtet i fort ka armatimi?

Ti me quaj mua si duash serb apo cka te duash por e verteta eshte kjo , merr lexu dhe shih se si kan ec punes me Keta Selimat e Jakupat e Limat e Thacat e m.itat

niemand

Guri i madh
12-06-08, 21:32
dje nuk pata mundsi me u kyq ne dardani e shkova nji veb faqe ku te gjith jan komandanta te UQKes njerz qe her e pushtojn greqin e qamerin ja bashkangjesin kosoves po edhe luginen e presheves ja bashkangjesin kosoves po edhe iliriden ja bashkangjesin kosoves se per malin e zi e kan okupue qysh moti ,do me than njerz qe perrvlohen per shqiptari


po qka lexova nga nji forumist krejt kto ngjarje rreth hashes ja mveshte ramushit

remi.bmc
12-06-08, 21:51
Ne kohen e luftes keta komunist te vogel se sju kish pas dhon rasti me shum me bo.. kur kosova digjej ne flak keta i ndalonin armatimin disave ushtarve qe UCK e njihenin si Ushtri te Republikes se Kosoves .. njeashtu po i njejti i Selimajve si Rexhepi e kam fjalen ka urdheru sdi saher me vra shqiptar kete e keni me dokumente qe kan shkruar ata qe forumuan Ushtrin Clirimtare te Kosoves.. e jo si puna e ketyre qe edhen ka 1994 e ketej..

Un mund ta quaj nje njeri bandit/kriminel/ qe ne kohen e luftes kur Kosova digjej e femijet/grat/pleqet preheshin ne fyt.. nga arkanet keta u emertojshin "Komandata e lloj lloj grada " qe tybe ne kishin dite noj her cka jan ato e cka sherbejn.. po kshtu i donte edhe Komunismi i asaj kohe ... se ateje e kan kry shkollen e vogel keta klysha.. qe te fusin perqarjen mes vete ne luft dhe te luftojn tani kunder shqiptarve..

Mos me tregoni per punen e Selimajve/Thacave/Krasnicave se keta me shum kan ba luft me i mush xhepat dhe me dal sa me te mire tek shqiptaret se jan udheheqes te UCK.. te cilet ne at koh as kush si ka njoft.

Te sugjeroj merr lexo me shum per historin e luftes ku kan fol bashkluftetar te Ademit.. qe po keta tipa nuk kan leju me hy armatimi nga shqiperia dhe ju kan marr sepse jan armatim i Republikes se Kosoves .. kurse shoket e tij Ademi me luftetar te tjere.. skan pas 1 plumb me gjuajt kunder shkaut.. dhe ne fund ja kallen gjith familjen.. por ushtar tjere skan pas asgje per vec se 1 pushk me 10..20 pluma? Pse ata lepra ne mal kan dal me gjuajt duke e dite qe serbia ne at koh ka qen shtet i fort ka armatimi?

Ti me quaj mua si duash serb apo cka te duash por e verteta eshte kjo , merr lexu dhe shih se si kan ec punes me Keta Selimat e Jakupat e Limat e Thacat e m.itat

niemand
Po zotri e kam degjuar edhe per librin e karla delpontes edhe te shum te tjerve nese mendon per shkrimet e ketyre njerzve ka plot kso fjal shpifje qe vetem populli i yn i ben per luftaret .
nuk e bejn kete serbet per luftaret e vet edhe pse i ben te gjitha ato krima ata i quajn heronj aaaaaaaaaaa!!!!!!!!
Por gjithnje e me teper po bindem se qe nga luftare e pare ne kosove para shum e shum viteve e deri tani pas qdo fitore kan pesuar nga njerzit e lig me emer shqiptar .
Vetem po uja kujtoj se duhet te dish kush je ti per te akuzuar dikend qfare te mire ke ber ti per ket vend qe ty trimat e pare te ketije vendi po te dilkan trathtar aaaaa sa marri !!!!!
E ti o guri nese don me dite mire e ndegjove sod regjep qosen duke treguar kush ishte incjatori ne rambuje per te gjitha edhe nese mendon se nuk shkel ne kosov bash mire shko shlir ne serbi se njerzit si ti i fitojn te drejtat atje menjeher
se merita asht e te gjith luftareve poplullt edhe hashimit bashk me ta me vjen keq mos i ha fjalet edhe kurr mos eja ne ks se sna duhen si ti .................

>>{SpOnGeBoB}<<
12-06-08, 21:53
more kushdo te jete kane le te ja lujne rrotstopalken hjekne krejt at kakalec se nuk osht kujna ka i vyn.

rilinda
12-06-08, 23:25
rilind duhet men tegue qfar kam bae ma kie borgj se une nuk gjeta asgje ,publikoe qfar kam bae ose perndryshe nuk kie ftyr me shkrue ne ket forum


une jam ne gjendje me perkujtue me gjdo forumist qka kam shkrue qoft edhe ne privat

ato qka i kam shkrue
une e di edhe me juve qka kam shkrue nese nuk i sjell at,here te konsideroj si ni e mitur

Ēka ke pshtjell bre?!
Nuk e kom pas fjalėn veē pėr ty aty, po pėr krejt senet qė i ka bo LDK-ja. Lexo edhe nihere ēka kom shkru edhe e kupton NDOSHTA!

>>{SpOnGeBoB}<<
12-06-08, 23:31
Ēka ke pshtjell bre?!
Nuk e kom pas fjalėn veē pėr ty aty, po pėr krejt senet qė i ka bo LDK-ja. Lexo edhe nihere ēka kom shkru edhe e kupton NDOSHTA!


cilla LDK be ? qekjo qe osht kolacjon me kriminellat e PDK se a, Normall PDK kriminellat + LDK kriminellat = jan bo bashke + shkije kriminellat qe a pe shef qka pritet mire prej qetyne.

uck_aksh
13-06-08, 00:00
a jeni ka mundeni mi ra ne fije politikes a jo

Tropojani30
13-06-08, 02:08
Parplasje ,mendimesh ne lidhje me njerezit qe i kontibuan Kosoves dhe per njerezit qe e domtuan Kosoven paskit dhene por me argumente mund te binden te gjithe njerezit pamarreparasysh krahve politike qe u perkasin keqeberesit ose mireberesit.Biografine e njerzve si te mire ashtu edhe te keqinj nuk mund te shkruaj as kush perveq atyre qe i sherbejne me aktivitete te ndryshme (kiminale) ose ata qe i sherbehen me aktivitete te ndryshme per te mire te kombit,atdheut dhe shtetit e shoqesise ne te cilen jetojne .
Nje fjale e urte thote : "dielli nuk mbulohet me shoshe " nese nisemi nga kjo sentence shume domethense edhe te berat e bandave ,grupeve qe punuan kunder ceshtjes kombetare nuk mund te ilustrohen ndryshe ngaqe aktiviteti i tyre eshte ishte dhe do te jete
fund e krye antikombetar,profitues dhe teje shkaterues e e mund te qoje Pavaresine e Kosoves ne nje kahje shume te padeshiruar per dy miljone shqiptar te Kosoves dhe te trojeve tjera shqiptare ne keto momente shume kyqe dhe tejet konfliktuoze me skenare dhe skena tejet tronditese.Sipas burimeve te policise Kryministri per jave te tera kishe marre shume SMS kercenuese nga keto SMS u percaktuan edhe skenaret e kesaj tragjedie me qellim qe Kosova te marre rrugen drejt serbise dhe kaosi total ta perfshije Kosove ne qdo nivel.


Se a kane qene banda e Sabit Gecit apo kane qene banda te tjera kjo mbetet ne te ardhmen te ndriqohet por sigurishte ne te gjitha keto aktivitete te kordinuara kriminale dore ka Sabit geci dhe levat e tija injorante qe jane perdore dhe jane orjentuar kunder institucionit shtetror dhe kunder familjes dhe prones private te kryministrit.


Gjeste te liga dhe akte te tipit terroristi-mafioz mund te bejne vetem ata qe kishin kane nje histori dhe biografi antikombetare dhe tejet antinjerzore (nenkuptoni Sabit Gecin) dhe njerzit te cilet ai i shfrytezon per qellime te veta fitimprurse.


Ky klan kriminelesh dhe profiteresh do te perfundoj heret a vone ne lymin e tradhetise dhe do te gjykohet njehere e mire nga drejtesia e Shtetit te Kosoves dhe do ta marri denimin e merituar per te gjitha vrasjet politike ,ekonomike ,dhunimet plagosjet rrenimet ,tragjedite qe ia shkaktuan popullit tone paraluftes ,gjate luftes , pas lufte e deri te akti kriminal e i kordinuar kunder kryeministrit familjes se tij te ngushte dhe te gjere.

Etnical
13-06-08, 02:40
Eeee um shtit me shkru pa e pas njet .
Nje kuller me voth ne hund edhe me pantolla qe si rrin vesh koka mbet me tregu kush jan selimajt jakupat e hashimat more morr ti ske tru ose ski faj se ska pas kush met msu ty me dit ma mire .
QITENI GISHTIN NE KOKE DHE SHIQONI A KENI DIQKA ATY KUR FOLNI PER NJERZIT E SHENJET SIQ JAN SELIMAJT E TE TJERET NUK ASHT MARRI PER SERBET QE I QUAJN KRIMINEL KETA NBJERZ POR PER JUVE PO NESE NUYK JENI SERB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ti me siguri komandant REMI kokshe se emrin qashtu e paske dhe pe shoh se sa me zemer pi mbron kta shokt e tu ''komandanta''.Nuk mujta me duru pa ta shkru ni koment se flokt perpjet mi qove kur i qujte TSHEJT kta komandantat e tu.Tshejt e meritojn mu qujt veq deshmort qe kan dhan jeten per ket liri qe pe gzojm un e ti e jo ata komandantat e tu qe e kan ndyt ket liri me pislliqet e tyne qe i kan ba para dhe mas lufte.Ti munesh mi simpatizu kta njerz po jo edhe mi qujt TSHEJT se dhjesht kjo su shkon per shtati dhe se meritojn,spaku dalloj mir kriminelin pej tshejtit se tvret e verteta....

rilinda
13-06-08, 08:50
cilla LDK be ? qekjo qe osht kolacjon me kriminellat e PDK se a, Normall PDK kriminellat + LDK kriminellat = jan bo bashke + shkije kriminellat qe a pe shef qka pritet mire prej qetyne.

O Spong, pash 'i Zot mos pshtjell as ti!
Ēka ju ka gjet more juve me k'to pshtjellje k'shtu?!?!
A ke fjala pėr sulme e kishe kėtė punėn e sulmit, Thaēi e ka bo (e ka pagu vet)?!
Une ju thash qė ju po folni tu u nis prej vetes... dmth. qeshtu edhe ato vrasjet qė jon bo pėr kandidatėt e LDK-ės, i kanė bo ( i kanė pagu ata vet njerėzit pėr me i sulmu), amaaaa... fatkeqėsisht filmi ju dul tragjik. Qeshtu tybe i ra kjo punė sipas fjalve t'juja, se pėrndryshe nuk ishit kan aq t'sigurtė n'fjalė t'juja.

Qeshtu, lexoni, e lexoni, e lexoni ka dy-tre herė shkrimet deri sa t'i merrni vesh, tani hajdeni shkruni e mos pshtjellni, se tybe ma nuk e kom njet me jau vizatu pėr me marr vesh ma mirė.

>>{SpOnGeBoB}<<
13-06-08, 10:43
O Spong, pash 'i Zot mos pshtjell as ti!
Ēka ju ka gjet more juve me k'to pshtjellje k'shtu?!?!
A ke fjala pėr sulme e kishe kėtė punėn e sulmit, Thaēi e ka bo (e ka pagu vet)?!
Une ju thash qė ju po folni tu u nis prej vetes... dmth. qeshtu edhe ato vrasjet qė jon bo pėr kandidatėt e LDK-ės, i kanė bo ( i kanė pagu ata vet njerėzit pėr me i sulmu), amaaaa... fatkeqėsisht filmi ju dul tragjik. Qeshtu tybe i ra kjo punė sipas fjalve t'juja, se pėrndryshe nuk ishit kan aq t'sigurtė n'fjalė t'juja.

Qeshtu, lexoni, e lexoni, e lexoni ka dy-tre herė shkrimet deri sa t'i merrni vesh, tani hajdeni shkruni e mos pshtjellni, se tybe ma nuk e kom njet me jau vizatu pėr me marr vesh ma mirė.

po, po de e ka pagu veht i ka than hejnit hajde kishe po vjen me vjedhen a qetash hajde me ja japen 40 vjet burg me kalben hejnin e shkrete qe send nuk ka vjedh.

Ata kane vjedh e jane tu vjedh me miliona bile halo vjedhin e nuk prek kush me dore e kane gjeten ate te shkretin me denu. Per mue tane qeta qe jan ne kaolicjon jane kriminela edh nuk i kisha lane asnji dakike perjashte po drejt e ne dubrave i kisha que.

remi.bmc
13-06-08, 12:38
[quote=Etnical]Ti me siguri komandant REMI kokshe se emrin qashtu e paske dhe pe shoh se sa me zemer pi mbron kta shokt e tu ''komandanta''.Nuk mujta me duru pa ta shkru ni koment se flokt perpjet mi qove kur i qujte TSHEJT kta komandantat e tu.Tshejt e meritojn mu qujt veq deshmort qe kan dhan jeten per ket liri qe pe gzojm un e ti e jo ata komandantat e tu qe e kan ndyt ket liri me pislliqet e tyne qe i kan ba para dhe mas lufte.Ti munesh mi simpatizu kta njerz po jo edhe mi qujt TSHEJT se dhjesht kjo su shkon per shtati dhe se meritojn,spaku dalloj mir kriminelin pej tshejtit se tvret e verteta....[/quote
Etnical me vjen keq te shtyhem me tyu se e kuptoj se nuk ke dijuni per gjerat per te cilat flet por nje po te tregoj se nuk jom komaqndat as qe kam qen ndoniher jam kjo qe sheh edhe qe vet faki se nuk e kupton qka do te thot fjala BMC tregon se nuk i kupton gjerat ti
nese per ty deshmoret jan te shenjet jan edhe per neve te gjithve por mos harro se kush kan qen bashkluftaret e deshmoreve edhe ktu ka plot qe mundohen me i nda deshmoret kinse i respektojm e keta qe kan pshtu skan pas fatin te vrite kta na qenkan kriminela te njejten gje do te thoshit edhe per ata po te ishin ne mesin ton jam i sigurt por sqon pesh thash edhe ma heret mjafton te shihet kush per kan po fol .
mjafton te niset gjdo kush prej vetit e jo me i kalu nsa shkall me e dal te njerzit siq jan selimajt e te tjeret po a po e shihni se pervq juve kush tjter i akuzon kta njerz kush solidarzohet me juve perpos armikut ton aaaaaaaaaaaaaa.
Asgje ma shum veq mendoni ku jeni edhe ku po hyni me kto tema po i beni njerzit te dyshimt nese jeni shqiptar apo nuk jeni>!!!!!

Etnical
16-06-08, 02:25
[quote=Etnical]Ti me siguri komandant REMI kokshe se emrin qashtu e paske dhe pe shoh se sa me zemer pi mbron kta shokt e tu ''komandanta''.Nuk mujta me duru pa ta shkru ni koment se flokt perpjet mi qove kur i qujte TSHEJT kta komandantat e tu.Tshejt e meritojn mu qujt veq deshmort qe kan dhan jeten per ket liri qe pe gzojm un e ti e jo ata komandantat e tu qe e kan ndyt ket liri me pislliqet e tyne qe i kan ba para dhe mas lufte.Ti munesh mi simpatizu kta njerz po jo edhe mi qujt TSHEJT se dhjesht kjo su shkon per shtati dhe se meritojn,spaku dalloj mir kriminelin pej tshejtit se tvret e verteta....[/quote
Etnical me vjen keq te shtyhem me tyu se e kuptoj se nuk ke dijuni per gjerat per te cilat flet por nje po te tregoj se nuk jom komaqndat as qe kam qen ndoniher jam kjo qe sheh edhe qe vet faki se nuk e kupton qka do te thot fjala BMC tregon se nuk i kupton gjerat ti
nese per ty deshmoret jan te shenjet jan edhe per neve te gjithve por mos harro se kush kan qen bashkluftaret e deshmoreve edhe ktu ka plot qe mundohen me i nda deshmoret kinse i respektojm e keta qe kan pshtu skan pas fatin te vrite kta na qenkan kriminela te njejten gje do te thoshit edhe per ata po te ishin ne mesin ton jam i sigurt por sqon pesh thash edhe ma heret mjafton te shihet kush per kan po fol .
mjafton te niset gjdo kush prej vetit e jo me i kalu nsa shkall me e dal te njerzit siq jan selimajt e te tjeret po a po e shihni se pervq juve kush tjter i akuzon kta njerz kush solidarzohet me juve perpos armikut ton aaaaaaaaaaaaaa.
Asgje ma shum veq mendoni ku jeni edhe ku po hyni me kto tema po i beni njerzit te dyshimt nese jeni shqiptar apo nuk jeni>!!!!!Spari REM un e nuk e kom shkru at koment qe mu shty me ty se ktu gara sjem ka bajm,po veq deshta met than qe esht marri me qujt Hashim thaqin e Bacen Kup tshejt se thjesht sesht e logjikshme se kta skan tbajn me dishka tshejt ose qe kan ba dishka tshejt.Dhe dishka deshta met korigju te ky komenti yt i ri ku ke cek se bashluftetart e deshmorve un i qujta kriminela,kta e ke kuptu gabim se un kta e thash veq per TSHEJTIT e tu,ku perfshihen Hashim Thaqi me kompanin e vet,dhe smunesh mi qujt ti kta bashkluftetar me deshmor se kta faktikisht skan marr pjes aktive nluft.

Dalmatini
01-08-08, 16:25
Ngritėt kallėzim penal ndaj tre personave qė ndihmuan Fazli Sejdiun, mėson KTV-ja


e mėrkurė . 30 korrik 2008
http://74.52.64.18/~koha2154/ktv2//images/stories/thaqi_shpi.jpg

Prokurorisė sė Qarkut nė Prishtinė i ėshtė shtuar edhe njė kallėzim penal ndaj 3 personave lidhur me sulmin nė shtėpinė e kryeministrit Hashim Thaēi. Pranimin e kėtij kallėzimi penal shtesė nga ana e policisė e ka konfirmuar pėr Kohavisionin kryeprokurori i Prokurorisė sė Qarkut nė Prishtinė, Osman Kryeziu. Ai ka thėnė se ngritja e kallėzimin penal nga ana e hetuesve tė policisė ėshtė bėrė ndaj O. Prelvukaj, K. dhe A. Gecit. Kėta dy tė fundit janė vėllezėr dhe djem tė njė ish-bashkėpunėtori tė ngushtė tė Thaēit gjatė kohės sė luftės. Personat e lartcekur dyshohen tė kenė pasur shoqėri dhe t'i kenė ofruar ndihmė shėndetėsore Fazli Sejdiut, ndaj tė cilit ėshtė ngritur aktakuza pėr tentim vrasje nė tentativė dhe armė mbajtje pa leje nga Gjykata e Qarkut nė Prishtinė. Kryeprokurori i Qarkut, Osman Kryeziu, i ka thėnė KTV-sė se kėta tė tre dyshohet qė pas tentimit tė Fazli Sejdiut tė hyjė nė shtėpinė e kryeministrit Hashim Thaēi, i kanė ofruar ndihmė pėr t'i mjekuar plagėt, tė cilat i kishte marrė nė vendin e ngjarjes nga rojat e kryeministrit. Po ashtu 3 personat dyshohen t'i kenė ofruar Sejdiut ndihmė qė tė arratisej nga vendi i ngjarjes, pasi qė Sejdiu i kishte kontaktuar me telefon tė dyshimit, duke iu kėrkuar ndihmė. KTV-ja e ka parė kopjen e kallėzimit penal. Sipas kryeprokurorit Kryeziu, ndaj kėtij kallėzimi penal ende nuk ėshtė nxjerrė ndonjė aktvendim pėr fillimin e hetimeve. Ndėrsa, zhvillimin e hetimeve ndaj kėtij rasti ėshtė duke e udhėhequr prokurori i qarkut, Osman Mehmeti, i ndihmuar me rreth 40 hetues, nė mesin e tė cilėve edhe hetues ndėrkombėtarė. Kryeziu thotė se a janė apo jo tė implikuar nė kėtė vepėr personat nė fjalė do tė vėrtetohet pas zhvillimit tė hetimeve dhe shqyrtimit tė mirė tė fakteve, pasi qė kjo ėshtė nė shqyrtim e sipėr. Kryeprokurori ka bėrė tė ditur se prokurori i lėndės, Osman Mehmeti, tani pėr tani gjendet nė pushim vjetor, dhe marrja e ndonjė aktvendimi lidhur me kėtė rast do tė kėrkojė sė paku edhe 2 javė.

mare nga kohavision.net


Hetohen edhe tre pesrona lidhur me sulmin ndaj shtėpisė sė Thaēit

Prishtinė, 31 korrik - Nė Prokurorinė e Qarkut nė Prishtinė ėshtė bėrė njė kallėzim penal ndaj 3 personave lidhur me sulmin nė shtėpinė e kryeministrit Hashim Thaēi. Kryeprokurori i Prokurorisė sė Qarkut nė Prishtinė, Osman Kryeziu i ka thėnė Kohavisionit se ngritja e kallėzimit penal nga ana e hetuesve tė policisė ėshtė bėrė ndaj O. Prelvukaj, K. dhe A. Gecit. Kėta dy tė fundit janė vėllezėr dhe djem tė njė ish bashkėpunėtori tė ngushtė tė Thaēit gjatė kohės sė luftės. Personat e lartcekur dyshohen tė kenė pasur shoqėri dhe t'i kenė ofruar ndihmė shėndetėsore Fazli Sejdiut, ndaj tė cilit ėshtė ngritur aktakuza pėr tentim vrasje nė tentativė dhe armė mbajtje pa leje nga Gjykata e Qarkut nė Prishtinė. Kryeprokurori Kryeziu thotė se kėta tė tre dyshohet qė pas tentimit tė Fazli Sejdiut tė hyjė nė shtėpinė e kryeministrit Hashim Thaēi, i kanė ofruar ndihmė pėr t'i mjekuar plagėt, tė cilat i kishte marrė nė vendin e ngjarjes nga rojat e kryeministrit. Po ashtu 3 personat dyshohen t'i kenė ofruar Sejdiut ndihmė qė tė arratisej nga vendi i ngjarjes, pasi qė Sejdiu i kishte kontaktuar me telefon tė dyshimit, duke iu kėrkuar ndihmė.

QIK
__________________

Po mire e kishte pas qelluar ai tropojani30.

Dalmatini
01-08-08, 16:59
Policia e krimeve te renda ne bashkepunim me policine e unmikut dhe Kforin eshte duke kompletuar pisten e hetimeve.Sipas te dhenava dhe infove qe posedon policia vertete nga nje grup i cili jeton ne arrati dhe ne fshehtesi te plote e ka bere tere kete lloji kriminaliteti te kordinuar dhe te organizuar nga Sabit Geci dhe te tjeret ne grupin ose banden e tij.Po flitete se targeti krysor ishte djali i kryeministrit i cili do te duhej te kidnapohej nga ky grup raketgjinjesh dhe t i kerkohet raket kryeministrit pas kidnapimit te djalit te tij. Informata ishte ekzakte qe kyministri nuk ndodhej ne shtepi andaj edhe sulmuesit ishin te informuar mire dite me pare ngase eshte dashte edhe kohe te planifikohej dhe te ekzekutohej urdheri i Sabit Gecit dhe i banditve te tjere te cilet jane lak ne fyt per Kosoven dhe pavaresine e saj te brishte.Ky grup ose kjo bande eshte sikur klani i Zemunit me te cilin edhe ka lidhje qysh prej kohes se paraluftes, keta raketegjinje ,drogirash ,kriminel ordiner do te duhej te pergjigjen per nje numer veprash kriminale qe i ben pothuajse ne te gjtiha territoret shqiptare, vepra te renda si plagosje ,kidnapime vrasje raketim prostitucion etj.


Eshte e njejta bande qe ka sulmuar kryeministrin dhe vellezerit e tij eshte ,banda qe ka kidnapuar djalin e vogel nga Peja Egzon Dreshaj vite me pare vetem se disa nga pjesemarresit e e te njejtes band qe more pjese athere disa nga anteret e atij kidnapimi jane vrare e disa tjere jane ne burgje ndersa kete akcionin mafiozo-banditesk e kane organizuar pjesa e tjeter e mbetur e e te njejtes bande.


Se sa efikase do te jete SHPK ja ne hetimin e kesaj ngjarje qe ka nje hije te zeze dhe tragjike per Kosoven mbetemi te shpresojme,por nese krimi i organizuar ka prekur edhe policine atehere pak mbetet shprese qe kjo bande te lokalizohet dhe te marri denimin e merituar nga drejtesia qe ekziston ne Kosove.Te shpresojme qe me kete bande te merret drejtesia nderkombetare sepse kjo bande i ka duart e gjata dhe e ka fuqine e vet pothuajse ne cdo institucion te Kosoves. Kjo bande e ka shfrytezuar tensionimin e ne mes Kryministrit dhe shefit te opozites Ramush Haradinaj per te bere nje akt te till kriminal dhe te kordinuar.


Edhe pse situata ne mes PDK-AAK eshte e tensionuar ne aspektin politik kjo le te kuptohet se Sabit Geci dhe sejmenet e tij jane protagonistet krysore te kesaj ngjarje dhe te ketij kaosi mafiozo-kriminal.


Ne ditet e vijim do te publikojme edhe emrat e pjesemarrsve ne te gjitha aksionet e kordinuara kriminale qe moren pjese kunder kryministrite dhe familjes se tij te gjere e te ngushte .

Tropojan, a ban me dite ku po i merr ti keto fakte te pa kontestushme se ti ja je naj profet ja je i informuem mire. Keso sitate me e pershkru kaq mire beli ska tjeter qe te afrohet. U gezofsh ishalla.

MemphiSx
02-08-08, 14:45
Dalmatin,mir paske bo qe na e paske sjell kit shkrim!!

Prita prej ktyne PDK-istav qe jon shum reale,dhe rasteve kan qef me iu shku deri ne fund,qe po na i sjellin kto deshmi!
Po ja ncuk,garant jon t'zhgenjyn,qe bashkepuntoret e hashimit qe ja kan pi gjakin ktij popullit po dojn me me ja hjek "flamen"!!

Dalmatini
02-08-08, 21:54
Dalmatin,mir paske bo qe na e paske sjell kit shkrim!!

Prita prej ktyne PDK-istav qe jon shum reale,dhe rasteve kan qef me iu shku deri ne fund,qe po na i sjellin kto deshmi!
Po ja ncuk,garant jon t'zhgenjyn,qe bashkepuntoret e hashimit qe ja kan pi gjakin ktij popullit po dojn me me ja hjek "flamen"!!

Paj kur mbledh rreth vedi dreqen keshtu fundi i vije. Behet mire ore behet.
Vese nje po ta them o Memfis i nderuar: Dyrek nga m.... kurre seshte be. Ndonje stom po ama dyrek kurreeeeeeeeee!

Guri i madh
02-08-08, 21:56
Dalmatin,mir paske bo qe na e paske sjell kit shkrim!!

Prita prej ktyne PDK-istav qe jon shum reale,dhe rasteve kan qef me iu shku deri ne fund,qe po na i sjellin kto deshmi!
Po ja ncuk,garant jon t'zhgenjyn,qe bashkepuntoret e hashimit qe ja kan pi gjakin ktij popullit po dojn me me ja hjek "flamen"!!po dojshin me ja kryp salepin se shum po rren ky taci miku i shkjeve

Gjumashja
02-08-08, 21:57
Po forte po i merrni ere ketij m... qe po e quani ju... :biggrin:

MemphiSx
02-08-08, 22:19
Po forte po i merrni ere ketij m... qe po e quani ju... :biggrin:


Mos hani mo,se sju vjen eraaa!!!

Gjumashja
02-08-08, 22:24
Mos hani mo,se sju vjen eraaa!!!po e hani ju me ere e me krejt...


Krenohem me ty z. Kryeminister... qe vend nuk po ju len bubashvabave...:biggrin: ..

MemphiSx
02-08-08, 22:37
po e hani ju me ere e me krejt...


Krenohem me ty z. Kryeminister... qe vend nuk po ju len bubashvabave...:biggrin: ..


Pse edhe me dezinfektim ja ka nis mu marr Hashimi a hahaahahahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahah ahahahaahah

Bre kush pe dez(infekton) Prishtinen,ky koka Hashimi :D

Wolf
02-08-08, 22:37
Nuk ma merr mendja qe Sabit Geci E KA Sulmu Hashim Thaqin -- sepse me sulmu Sabit Geci le prej drrenices qe e qet po edhe prej Kosoves aj smirret me ksi klysha me ksi pun i kqyr bizniset e veta

Oo Vllezer e motrra na flasim dit e nat muj e vite -- Mirpo kjo ka qen nje Santazh qe vet Hashim Thaqi me Bashkpuntort e tij e kan pergadit -- Kinse une kryeminister e po boj per Kosov e pi njeki Korrupcionin e etj.. etj.. e kishe Pom Sulmojn

A pi shifni qka Bon kto dit e largoj Njeriun qe sa vite ne Dogana e largoj me pretekst qe kinse mos perfillje n`pun hahaha kjo eshte per te qes

I Heki njerzit prej Auroportit i vnoj Klyshat e Vet

I Heki dokanave kqyr mi vnu Klyshat e Vet


More sa i kqyr kto sende e ndrron poste ma mir more vlla me kqyr qat Mitrovicen e Shkret se e Hupem se sa me bo pazare e per perfitu per veti se qito sende qysh po jav shohim sherrin kemi me jav pa edhe shum vite mas

Wolf
02-08-08, 22:39
Pse edhe me dezinfektim ja ka nis mu marr Hashimi a hahaahahahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahah ahahahaahah

Bre kush pe dez(infekton) Prishtinen,ky koka Hashimi :D


Oo MemphiSx Hajt hajt se si ka shku gjat Kishe po Dizenfektojka ky hahahaha Koka bo edhe Doktorr hahahahahhahahaha

Tash vin zgjedhjet edhe e shen se ku Met ky

Gjumashja
02-08-08, 22:40
Pse edhe me dezinfektim ja ka nis mu marr Hashimi a hahaahahahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahah ahahahaahah

Bre kush pe dez(infekton) Prishtinen,ky koka Hashimi :Dsha ki moj nana jote... ruju po shkyhesh e as alush gashi nuk mundet me te qep... :biggrin: ...

MemphiSx
02-08-08, 22:51
sha ki moj nana jote... ruju po shkyhesh e as alush gashi nuk mundet me te qep... :biggrin: ...


Hahahahahahahaha krejt je qarte,anej Arkza ka hup,knej dojn me vra hashimin,anej dezinfektimi khaaaaaaaaa katastrof i keni punt a :D hahahahhahahaahahahahahahh

Veq me dek tuj kesh njeri me juve :D

Guri i madh
02-08-08, 23:55
Po forte po i merrni ere ketij m... qe po e quani ju... :biggrin:uhhh bij jazik te koft kurr nuk na bie ndermend se esht gjall dikund po ju po na detyroni me fol per ket PLEH

Gjumashja
03-08-08, 12:03
Hahahahahahahaha krejt je qarte,anej Arkza ka hup,knej dojn me vra hashimin,anej dezinfektimi khaaaaaaaaa katastrof i keni punt a :D hahahahhahahaahahahahahahh

Veq me dek tuj kesh njeri me juve :Dveq nese e vrasin kepucat se nuk do te shijoni kenaqesi tjeter... :biggrin: ... kurr me mire si kemi pas punet, j uashtu keshtu jeni te vdekur...:tongue: ...


Guri... valla nuk e di ku eshte problemi sillu peshtillu, Hashen s`po e leshoni prej gojes... :biggrin: ...

Dalmatini
03-08-08, 22:29
veq nese e vrasin kepucat se nuk do te shijoni kenaqesi tjeter... :biggrin: ... kurr me mire si kemi pas punet, j uashtu keshtu jeni te vdekur...:tongue: ...


Guri... valla nuk e di ku eshte problemi sillu peshtillu, Hashen s`po e leshoni prej gojes... :biggrin: ...

Hashen besa spo e leshojme prej goje de, por me e marre e me i numru sa e keni mbajte dhe do ta mbani ne goje me te madhin e kombit ne keto katermijevitet e fundit Dr. Rugoven, juve do u bje te fiket e as falltore refiqja me ti shkri 200 kg. plumb nuk kane me te bere hajr. Po shkeke te kokeshe moj!!!!

geisha
04-08-08, 11:27
'sha Zoten gjeten nje kashte e dojne me i nxjerr edhe pese a gjashte...

Heret a vone cerdhet e krimit ia kthejne pushken njeri tjetrit.

jo hejdiiii...
bej shume kujdes per veten tende pra.

MemphiSx
04-08-08, 13:20
veq nese e vrasin kepucat se nuk do te shijoni kenaqesi tjeter... :biggrin: ... kurr me mire si kemi pas punet, j uashtu keshtu jeni te vdekur...:tongue: ...


Guri... valla nuk e di ku eshte problemi sillu peshtillu, Hashen s`po e leshoni prej gojes... :biggrin: ...


Ka mundesi me e vra edhe kepucat,se i shkreti qitash osht msu me vesh kepuce hahhaahhaahah :D Knaqesia ime me e madhja do te ishte qe hashimi t'jet ne pushtet edhe naj dit,se pernima i hup atmosfera e humorit ne forum :D

Dalmatini
05-08-08, 10:04
Ka mundesi me e vra edhe kepucat,se i shkreti qitash osht msu me vesh kepuce hahhaahhaahah :D Knaqesia ime me e madhja do te ishte qe hashimi t'jet ne pushtet edhe naj dit,se pernima i hup atmosfera e humorit ne forum :D

More lereni ju hashen por shiqojeni ate Jakupin i cili beli dy lidhje me tru si ka. Gabimet qe i ben ky njeri nuk i ben as nje me kater kalem shkolle. Njeri qe si ka pase hije ai vend.

Marku1
05-08-08, 16:21
Kta komandantet i ka que harami pesh e po dojkan me hanger njani tjetrin he hajri e daft ket pun s me siguri kokan prish tuj i da leket qe ja vjedhen popullit he u metshin n fyt qysh po u jesin.


Ti hapsi i tems paske ba mir qe paske kallxue per ket ngjarje t ktyne hajnave po kjo asht kan e ditme se kur ti shterren Sabit Gecit xhepat ka me j nis e me ju lyp haraq ktyne te vetve pra edhe thaqi tuj u ndie i fort nuk deshi t paguaj ma haraq dhe per ket arsye sigurisht kjo banda e sabitit ju ka gjue n qaf.
tash drenicakt tuj e nda hajnin do ja han kryet njani tjetrit e kam fjalen per ket 'ikonen 'e uqk siq e quante thaqi dikur Sabit Gecin e tash shefi i grupit te hajnave e rrugaqve qe jetojn veq pej krimeve e ma n fund i dhan mjaft fakte hazhes kta te soit te vet se ma n fund do ia han vet koken ket e deshmuan ne aktin e funit kriminel kunra tij.
veq edhe hasha ma pushtet n kosove nuk ka me pa me sy sa t asht gjall Ramush Haradini e bile mas ksaj punes se tentim krimit kunra tijna q u munun tan mekanizmat e kryministrit me ja lan ket pun Ramushit po i doli aty ku edhe vet e ka dit hazha s kush mshefet ma ksaj vepre kriminale;
ky gjest i ktyne mekanizmave shtetnor kryministror q jan perdor me qellim q ter faji i kriminelve te bart ramushe ani pse ai nuk kishte lidhje as me atentatin as me atenatoret perkundrazi kta po duket t jen shok e miq te vet kryeministrit thaqi;pra duhet kryeministri thaqi te deklarohet s ishte ai vet qe u munua te perfitoi nga kjo ngjarje tuj e mshef kriminelet e vertet e tuj i shpik te pavertetetat per ata qe nuk kishin lidhje me ket ngjarje kriminale.E ten kjo loje do ta humbasi perfundimisht Thaqin dhe Pdkne q veshtir te renovohet pa u ndar edhe ma keq s LDkja...;

BACALOKU
05-08-08, 22:17
Kta komandantet i ka que harami pesh e po dojkan me hanger njani tjetrin he hajri e daft ket pun s me siguri kokan prish tuj i da leket qe ja vjedhen popullit he u metshin n fyt qysh po u jesin.


Ti hapsi i tems paske ba mir qe paske kallxue per ket ngjarje t ktyne hajnave po kjo asht kan e ditme se kur ti shterren Sabit Gecit xhepat ka me j nis e me ju lyp haraq ktyne te vetve pra edhe thaqi tuj u ndie i fort nuk deshi t paguaj ma haraq dhe per ket arsye sigurisht kjo banda e sabitit ju ka gjue n qaf.
tash drenicakt tuj e nda hajnin do ja han kryet njani tjetrit e kam fjalen per ket 'ikonen 'e uqk siq e quante thaqi dikur Sabit Gecin e tash shefi i grupit te hajnave e rrugaqve qe jetojn veq pej krimeve e ma n fund i dhan mjaft fakte hazhes kta te soit te vet se ma n fund do ia han vet koken ket e deshmuan ne aktin e funit kriminel kunra tij.
veq edhe hasha ma pushtet n kosove nuk ka me pa me sy sa t asht gjall Ramush Haradini e bile mas ksaj punes se tentim krimit kunra tijna q u munun tan mekanizmat e kryministrit me ja lan ket pun Ramushit po i doli aty ku edhe vet e ka dit hazha s kush mshefet ma ksaj vepre kriminale;
ky gjest i ktyne mekanizmave shtetnor kryministror q jan perdor me qellim q ter faji i kriminelve te bart ramushe ani pse ai nuk kishte lidhje as me atentatin as me atenatoret perkundrazi kta po duket t jen shok e miq te vet kryeministrit thaqi;pra duhet kryeministri thaqi te deklarohet s ishte ai vet qe u munua te perfitoi nga kjo ngjarje tuj e mshef kriminelet e vertet e tuj i shpik te pavertetetat per ata qe nuk kishin lidhje me ket ngjarje kriminale.E ten kjo loje do ta humbasi perfundimisht Thaqin dhe Pdkne q veshtir te renovohet pa u ndar edhe ma keq s LDkja...;

O luje Baca Mark luje, po e damja ashte faqebardhe o i dashuni Mark. Po a ka ma mire se me u da me faqe t“bardhe? Po tutna mos po dahen me faqe t“zeze he mozomakeq qi jane tuj na keshe dynjaja he burr. Daju LDK-ja e rrehu me karrika, daju ajo tjetra e tash edhe PDk-ja me u da beli nja katerqind parti po bahen. Kosova ka me kane shteti qi ma shume ka parti e gjenerala se tane dynjaja. Hajri e dafte jarabi o Mark.

BACALOKU
05-08-08, 22:33
Qathere kur u ba lufta ne mes arabeve e izraeliteve e kur u pushtu Sinai, neper oda bajshin llaf e muhabet qysh mi mujte te gjithe ata arab Izraeli.
Ne ni dasem n“Mitrovice qillon aty edhe Bajram Voca. Kur e merr fjalen Bajrami ju thot:
-Me m“lane me i zgjedhe njiqin trim te Drenices, isha shku e kisha perzane Izraelin prej atyhit.
-Pse po e veqon Drenicen, a veq n“Drenice ka trima a?
-Jo, po une kam menue qi masi ta muj Izraelin, me e plaqkite mire- ju tha Bajram Voca.

Marku1
05-08-08, 22:45
O luje Baca Mark luje, po e damja ashte faqebardhe o i dashuni Mark. Po a ka ma mire se me u da me faqe t“bardhe? Po tutna mos po dahen me faqe t“zeze he mozomakeq qi jane tuj na keshe dynjaja he burr. Daju LDK-ja e rrehu me karrika, daju ajo tjetra e tash edhe PDk-ja me u da beli nja katerqind parti po bahen. Kosova ka me kane shteti qi ma shume ka parti e gjenerala se tane dynjaja. Hajri e dafte jarabi o Mark.


pershendetje Bacaloku e nese je Bacaloku i ati forumit pe din ti dy here po pershendes.


Bacalok kta dejuzat kan menue qe do u shkoi gjithmon kungulli permi uj haruan mjeranat qe filozofija e tyne politike ashte pjelle dulles pjelle siles ia pam sherrin edhe si popull edhe si komb pra lum Bacaloku kta do hane njeri tjetrin s ashtu i kishte mesue 'nena parti' dhe ashtu do u shkoi jeta per gazep tuj u vrar e tuj u shar e tuj ik dhe tuj u mshef.


thon kush; e njell edhe i shkruhet e kta dy beglert e drenices se varfer dhe t mjeruar jan tuj njell e besa edhe po ju shkruhet he emni i Perenise.

LuLjaa
06-08-08, 02:13
eh , ehh ēkas nin njeri, pse more ju nuk folni vetum per temen ēka bahet fjal
po shtyheni me fjal, jo aj keshtu, jo ky keshtu ,, bilee bilee me ofendime phaa
jaa pasha kuranin qeshtu kurr Kosova me perparu jo , kur kan shqiptart xhelozi mes veti, e ēka pritni prej tjeter kujt ihhh katastrof.

E_Zjarrta
14-08-08, 20:01
Thonin perpara se Qeni qenin Nuk e han , more vellezer e motra po si nuk e han qeni qeni e sidomos kur njeri beher Langu, Mos u frigoni se i kan leshu se nuk guzojne me hi thell se u del duqi i madh mbrapa si ata Majmunet Byth cullak,

Hashashit vetem i kan tregu se ketu jan edhe tjeret

Marku1
17-08-08, 21:59
Thonin perpara se Qeni qenin Nuk e han , more vellezer e motra po si nuk e han qeni qeni e sidomos kur njeri beher Langu, Mos u frigoni se i kan leshu se nuk guzojne me hi thell se u del duqi i madh mbrapa si ata Majmunet Byth cullak,

Hashashit vetem i kan tregu se ketu jan edhe tjeret


E Zjarrta pershendetje

Jane rroke per ndonje kocke dhe sigurisht qe njei do te dominoje ne betejen e kockes se fundit...

fadil
19-08-08, 15:36
Pershendetje:

Kjo teme eshte hapur nje dite pas sulmti ne shtepin e kryeministrit Hashim Thaqi.

Dhe ata qe e kan hapur kete teme ose jane bashkpuntorte kriminelve dhe bashkorganizator te ketij krimi osejane vete zoti sepse perndryshe nuk ka mundesi me e dite kaq shpejt se kush e ka sulmuar shtepin e Hashim Thaqit....

Marku1
19-08-08, 18:44
Pershendetje:

Kjo teme eshte hapur nje dite pas sulmti ne shtepin e kryeministrit Hashim Thaqi.

Dhe ata qe e kan hapur kete teme ose jane bashkpuntorte kriminelve dhe bashkorganizator te ketij krimi osejane vete zoti sepse perndryshe nuk ka mundesi me e dite kaq shpejt se kush e ka sulmuar shtepin e Hashim Thaqit....


zt.Fadil cka eshte ma befasuese se ky zt Tropojani 30 qenka nga Tropoja por informatat i paska shum te sakta dhe te freskta domethene informacion i klasifikuar ,por do bente mire nese ben edhe ndonje koment rreth zhvillimeve
ma te reja pas konfirmimit se tema qe ka hap paska qen vertete fakt i pamohuar.

Guri i madh
20-08-08, 17:02
Pershendetje:

Kjo teme eshte hapur nje dite pas sulmti ne shtepin e kryeministrit Hashim Thaqi.

Dhe ata qe e kan hapur kete teme ose jane bashkpuntorte kriminelve dhe bashkorganizator te ketij krimi osejane vete zoti sepse perndryshe nuk ka mundesi me e dite kaq shpejt se kush e ka sulmuar shtepin e Hashim Thaqit....fadil mos u merzit kaq shum po thuj thaqit qe detyrat e shpis mos i harron se eshedibilah jan bae shum miftijaqgji , se politika nuk qet faqe te bardh

Guri i madh
20-08-08, 18:02
se gati harrova me shtue edhe diqka ky sabit geci esht dhanderr i ABEDIN REXHES SANDOKANIT mik i ngusht i GANI THAQIT vllaut te hashes bashkarisht kan punue per komandirin e skenderajt ilin bile kan nxjerr edhe dokumente fallse per persona te caktuar ku edhe hasha ka qen i perzier ne at biznis gjat kohes kur ka qendrue ne z6vicer

Batoja
21-08-08, 00:43
Pershendetje:

Kjo teme eshte hapur nje dite pas sulmti ne shtepin e kryeministrit Hashim Thaqi.

Dhe ata qe e kan hapur kete teme ose jane bashkpuntorte kriminelve dhe bashkorganizator te ketij krimi osejane vete zoti sepse perndryshe nuk ka mundesi me e dite kaq shpejt se kush e ka sulmuar shtepin e Hashim Thaqit....

Jo o z. Fadil, po ta hjeku unė kėtė shybe qė dikush nga hapsit e temės ka ditė diēka, por kjo gjė ėshtė pritė nga aleatėt e dikurshėm e rivalėt e sotėm.

Guri i madh
22-08-08, 21:08
faqezit miqsin e tyre pas disa kohve e tregojn ne kso mnyre hajt fadil se mir bahet mos u merzit nese te dhemb koka nga merzia merri do patate te qeruara e hudhi ne ball e shtengoj me mahram me kaull ki me u sherue

Marku1
01-11-08, 08:32
Sipas disa gosipeve po dihet se Hashim Thaci qenka i kontrolluar teresisht nga banda si kjo e ketij klyshit te Ilies (Sabit Gecit) .

Menjehere pas pazarlleqeve dhe skandaleve ne mes Hashim THacit dhe Sabit Gecit qe u munduan kete lloje skenari te ia veshin Ramush Haradinajt nga ku, dolen disa te rrahur dhe disa te plagosur qeshtje tregtie paskish qene qe per ti ndare pasurite qe i vjelinnga nafta cigaret dhe marifetet tjera ilegale qe jane ne dispozicion te grupeve dhe bandave si kjo e Sabit Gecit dhe Hashim Thacit.Pse tash Kryeministri nuk i kerkon falje kryetarit te AAK se per aludimin ose edhe shpifjen qe i benin Thaci dhe njerzit e tij kunder Rambushit kinse ai ka dore ne kete "atentat" skandal qe ka inicuar vet kryeministri dhe ajo 'Ikona e Luftes' se UCK-se e cila i doli drandofil me gjemba serbe vet Kryeministrit. Por sipas argumenteve te shumta. ky skenar eshte i pergatitur per arsyeje te reputacionit publik. Hasha eshte ne gjendje ta shesi nenen Hyre vetem per te mbajt toruan e politikes se tij kundershqiptare me pioner e fatosa qe ishin dhe jane kriminelet e luftes se fundit ne Kosove dhe te cilet tok me kryeministrin do te pergjigjen per shume vepra kriminale dhe korruptive per te cilat EU dhe SHBA jane ne dijeni te plote.Tash paska then edhe Ramushi pse Hasha nuk po i burgose ata qe ia plagosen vellezerit dhe u munduan te vrisnin ate (kryeministrin ) ose t'ia kidnaponin djalin qe tash po dihet edhe publikisht qe qenka Sabit Geci dhe banda e tij (bijet) e tij me disa tjere te invollvuar ne kete ngjarje (anekdote) . Sabiti i paska que fjale kryeministrit se nese une burgosem per arsye te skandalit ne shtepine tende, si personash i kesaj ngjarje do t'ngrei zvarre per koqesh dhe do besh harakiri pa-ndihmen time...kjo sigurisht eshte arsyeja pse Hashim Thaci mundohet ta heshte dhe zhbeje kete akt kriminal te kurdisur nga ata qe tok kishte inicuar krime e vrasje te personaliteteve te njohura te Kosoves ne nje te kaluar jo te larget.

lirik
01-11-08, 10:14
Mozomakeq Per Pshtjellimet E Shqiptarve As Dreqi Nuk Ju Bjen Ne
Fije Punve Te Ngarruara Te Trye Kahdo Qe Shkon Veq Lamsha T Ngatrruar Ndegjon Qka Paskemi Qenė Ore Ne Kshtu Shtrohet Pyetja

Anthrax
01-11-08, 12:44
Hmmmm , ēudi po t'ishte Ganiu ai u mėsu nė Parlament me luftu me karrika e me ēka ti bie nė dorė...


:biggrin: :biggrin: :biggrin: ..hgagahgagahgagahgagaghagahgaghaghaghaghghaghagha gh....hajde hajde ta shohim sivjet me qka po gjuhen ....po me doket ika ardh reni mi perdor ato armet qe u paten armatos keta LDK- ja pasi ka hy KFORI n'Kosove....ahhahaha ,,,me qato ishalla sivjet pe krisin ....k'ta Kriminela.

Marku1
01-11-08, 13:38
:biggrin: :biggrin: :biggrin: ..hgagahgagahgagahgagaghagahgaghaghaghaghghaghagha gh....hajde hajde ta shohim sivjet me qka po gjuhen ....po me doket ika ardh reni mi perdor ato armet qe u paten armatos keta LDK- ja pasi ka hy KFORI n'Kosove....ahhahaha ,,,me qato ishalla sivjet pe krisin ....k'ta Kriminela.


Anthrax ,tema eshte per Sabit Gecin dhe banden e tij duke te perfshire e ty me shoke ne kete ngjarje kriminale . Komandant dihet se ke e keni ju at 'shitesin' e Tiranes (ose satrapin e shekullit) se ju ose tregtare ose qobane keni komandantet pranej edhe u shperbete si zogu i qyqes.Thuaj nje fjale se kopilin tash e keni ne deren e juaj dhe kete ia bete vetes ,nxoret ne publik konfliktin mes 'Ikonash' UCK -she, bile ky skenar dhe shume tjera jane ne nisme e siper pas zyrtarizimit te ndarjes ne tri pjese te PDYkes do dalin ne siperfaqe shume skenare qe as kush si ka paramenduar...

MemphiSx
01-11-08, 13:49
Anthrax ,tema eshte per Sabit Gecin dhe banden e tij duke te perfshire e ty me shoke ne kete ngjarje kriminale . Komandant dihet se ke e keni ju at 'shitesin' e Tiranes (ose satrapin e shekullit) se ju ose tregtare ose qobane keni komandantet pranej edhe u shperbete si zogu i qyqes.Thuaj nje fjale se kopilin tash e keni ne deren e juaj dhe kete ia bete vetes ,nxoret ne publik konfliktin mes 'Ikonash' UCK -she, bile ky skenar dhe shume tjera jane ne nisme e siper pas zyrtarizimit te ndarjes ne tri pjese te PDYkes do dalin ne siperfaqe shume skenare qe as kush si ka paramenduar...


Mos e perfshij anthrax-IN ne kit grupe,se ky prej hijes vet tutet ahhahahha :D Qitash ja ki rrit menen valla pak :D shyqyr interneti pshtim,me qit trimni! Ky i takon grupit qe ka ble uniformen n'durres hahaahahahahah :D

BACALOKU
01-11-08, 13:55
Njani e kish pas pi rakinė fort. Niherė, me ni odė, ja nisi me folė ky qi e pike fort rakinė, ju thot:
-Burra, nuk ka sen ma i mirė se rakia.
-Mos thuj ashtu- i tha hoxha.- Edhe n“koft se e pin rakinė, bile mos e livdo.
-Po e livdoj hoxhė, se kur po pij raki, po e kapi pėr qafe edhe vllaun- i tha ky.

Anthrax
02-11-08, 02:08
Mos e perfshij anthrax-IN ne kit grupe,se ky prej hijes vet tutet ahhahahha :D Qitash ja ki rrit menen valla pak :D shyqyr interneti pshtim,me qit trimni! Ky i takon grupit qe ka ble uniformen n'durres hahaahahahahah :D

- hahahaha...kur shoh k'si postime knaqna ...

keto postime mund te dalin vetem nga nji humbs me permasa te m'dhaja , mue me pelqejn keto gjera qe rrjedhin nga ata qe i konsideroj armiq , me pelqejn keta njerz qe folin vetem paushall , qe si kan fjalet askund hiq , ju te gjtih LDD ose LDK jeni keshtu genjeshtar , qe foni paushall , qe sperputhen askund fjalet e juaja ,,,,kjo me ben te gzushem nga ju , kjo dukuri e juaja shihet edhe nga populli dhe populi e sheh se qfar njerz jeni ju dhe mandej ju braktis ju denon me mos dhenjen e votave , me mos besim pershakak se jeni genjeshtar perbetum,

po qfar ushtari un more deshtak , un skam qen ushtar i ushtris cllirimtare , po skam qen kurr as antar i LDk-s , me siguri se te isha antar i LDK-s me siguri kisha ble uniform te UCK-s ne treg apo ne maqedoni atje ku shum njerz kan ble uniforma dhe kan bere qmos ne emer te UCK , ata njerz te gjtih ne at koh jan kan LDK , me emer dhe mbiemer ti tregoj nji shumic prej tyre i njoh ,
-tjetra eshte se , qka eshte ma e verteta se un ikam dy njerz ne lagjen time qe ne at koh njeri prej tyre ka qen kryetari i nendeges se LDK-s dhe tjetri ka qen nenkryetari , qe te dy qata kan ble uniforma ne treg dhe ja kan kep nga nji stem te UCK-s ne krah , dhe kan shku neper shtepia banesa kan thyer kan djegur , e qmos kan ber vetem dhe vetem ta njllosim UCK, qesi njerz ka pas LDK-ja ne at koh , qeta dy qe ti permenda qetu ikam ne agje as ka 20 metra shpijat larg si kemi ,

e keto rrena , pralla ti deshtak thuaju tjeter kujt se un e kam perjetu at koh ikam pas 19 - 20 vjet ne at koh , mbaj mend shum mir . edi se qka kan ber anetaret e LDK-s .

Guri i madh
02-11-08, 20:21
- hahahaha...kur shoh k'si postime knaqna ...

keto postime mund te dalin vetem nga nji humbs me permasa te m'dhaja , mue me pelqejn keto gjera qe rrjedhin nga ata qe i konsideroj armiq , me pelqejn keta njerz qe folin vetem paushall , qe si kan fjalet askund hiq , ju te gjtih LDD ose LDK jeni keshtu genjeshtar , qe foni paushall , qe sperputhen askund fjalet e juaja ,,,,kjo me ben te gzushem nga ju , kjo dukuri e juaja shihet edhe nga populli dhe populi e sheh se qfar njerz jeni ju dhe mandej ju braktis ju denon me mos dhenjen e votave , me mos besim pershakak se jeni genjeshtar perbetum,

po qfar ushtari un more deshtak , un skam qen ushtar i ushtris cllirimtare , po skam qen kurr as antar i LDk-s , me siguri se te isha antar i LDK-s me siguri kisha ble uniform te UCK-s ne treg apo ne maqedoni atje ku shum njerz kan ble uniforma dhe kan bere qmos ne emer te UCK , ata njerz te gjtih ne at koh jan kan LDK , me emer dhe mbiemer ti tregoj nji shumic prej tyre i njoh ,
-tjetra eshte se , qka eshte ma e verteta se un ikam dy njerz ne lagjen time qe ne at koh njeri prej tyre ka qen kryetari i nendeges se LDK-s dhe tjetri ka qen nenkryetari , qe te dy qata kan ble uniforma ne treg dhe ja kan kep nga nji stem te UCK-s ne krah , dhe kan shku neper shtepia banesa kan thyer kan djegur , e qmos kan ber vetem dhe vetem ta njllosim UCK, qesi njerz ka pas LDK-ja ne at koh , qeta dy qe ti permenda qetu ikam ne agje as ka 20 metra shpijat larg si kemi ,

e keto rrena , pralla ti deshtak thuaju tjeter kujt se un e kam perjetu at koh ikam pas 19 - 20 vjet ne at koh , mbaj mend shum mir . edi se qka kan ber anetaret e LDK-s .

une ju kisha propozue qe mos e denoni me 40 vite burgim po denone qone te cungu i druve e bane synet me sakic bile kishte me qen mir ket pun me krye TOM GASH

MemphiSx
03-11-08, 18:21
- hahahaha...kur shoh k'si postime knaqna ...

keto postime mund te dalin vetem nga nji humbs me permasa te m'dhaja , mue me pelqejn keto gjera qe rrjedhin nga ata qe i konsideroj armiq , me pelqejn keta njerz qe folin vetem paushall , qe si kan fjalet askund hiq , ju te gjtih LDD ose LDK jeni keshtu genjeshtar , qe foni paushall , qe sperputhen askund fjalet e juaja ,,,,kjo me ben te gzushem nga ju , kjo dukuri e juaja shihet edhe nga populli dhe populi e sheh se qfar njerz jeni ju dhe mandej ju braktis ju denon me mos dhenjen e votave , me mos besim pershakak se jeni genjeshtar perbetum,

po qfar ushtari un more deshtak , un skam qen ushtar i ushtris cllirimtare , po skam qen kurr as antar i LDk-s , me siguri se te isha antar i LDK-s me siguri kisha ble uniform te UCK-s ne treg apo ne maqedoni atje ku shum njerz kan ble uniforma dhe kan bere qmos ne emer te UCK , ata njerz te gjtih ne at koh jan kan LDK , me emer dhe mbiemer ti tregoj nji shumic prej tyre i njoh ,
-tjetra eshte se , qka eshte ma e verteta se un ikam dy njerz ne lagjen time qe ne at koh njeri prej tyre ka qen kryetari i nendeges se LDK-s dhe tjetri ka qen nenkryetari , qe te dy qata kan ble uniforma ne treg dhe ja kan kep nga nji stem te UCK-s ne krah , dhe kan shku neper shtepia banesa kan thyer kan djegur , e qmos kan ber vetem dhe vetem ta njllosim UCK, qesi njerz ka pas LDK-ja ne at koh , qeta dy qe ti permenda qetu ikam ne agje as ka 20 metra shpijat larg si kemi ,

e keto rrena , pralla ti deshtak thuaju tjeter kujt se un e kam perjetu at koh ikam pas 19 - 20 vjet ne at koh , mbaj mend shum mir . edi se qka kan ber anetaret e LDK-s .


Jo more mos bon be :D une e dij qe sje kan kurr ushtar i UCK-s,e as antar i LDK-s :D Ti mir kallxove qe je antar i PARTIS SE PUNES,partis qe e ka themelu Dushan Mugosha me Miladi Popoviqin :D Ta besoj ket qe e the!! E per me kon antar i LDK-s,ne vitet 1990-2000,osht dasht ,e honger dajak,prej shkijev,e besa edhe me u vra pas luftes prej ktyne t'kuqve qe po ju takojshe edhe ti!
Keshtu qe je kon i vogel ti me i taku LDK-s ;)

Marku1
03-11-08, 21:02
Mos e perfshij anthrax-IN ne kit grupe,se ky prej hijes vet tutet ahhahahha :D Qitash ja ki rrit menen valla pak :D shyqyr interneti pshtim,me qit trimni! Ky i takon grupit qe ka ble uniformen n'durres hahaahahahahah :D


Jo ky i takon kesaj ekipes kriminale ala virtuale ,-ndersa propagandon per dullen si te kete baba sepse kjo miniranca e kuqe edhe vertete mund te besoje se e kane baba por ajo specie e klonuar (diktatori ishte eunuk dhe bile nuk e kishte baban e sakte, dhe kishte grua dashnoren Panteren e zeze e Qemail stafes dhe te Mugoshve te serbise ,-shko kah te shkojesh dulla ishte nje qenje artificiale dhe e adaptuar per te shkundur qelizen kombetare te Shqiptareve dhe per te ua lene ne dore Kosoven miqve te vet e armiqve te Shqiptareve.


pershendetje

Anthrax
03-11-08, 23:50
Jo more mos bon be :D une e dij qe sje kan kurr ushtar i UCK-s,e as antar i LDK-s :D Ti mir kallxove qe je antar i PARTIS SE PUNES,partis qe e ka themelu Dushan Mugosha me Miladi Popoviqin :D Ta besoj ket qe e the!! E per me kon antar i LDK-s,ne vitet 1990-2000,osht dasht ,e honger dajak,prej shkijev,e besa edhe me u vra pas luftes prej ktyne t'kuqve qe po ju takojshe edhe ti!
Keshtu qe je kon i vogel ti me i taku LDK-s ;)

pse me honger Dajak prej shkive , qka paska pas LDK-ja kunder Serbis diqka , un spe disha , edhe qetu ne lagjen tem ka pas shum LDk 100% jan kan me LDK edhe asnjo kurr su rreh prej shkive , bile nese te kan ndal poicia serbe ne at koh veq me ju pas than qe jam , kusheri ose djal i tezes , apo ekam daj filan fistekin qe ka pas post ne LDK , automatikisht je kan i lir as qe te ka kshyr mo . (a edhe ky te kuka i joni ) dhe t ekan liru ....
Tregojke nji djal i Dajes thojke ne Gjilan plot gavrani me paramiitar Serb , LDK-ja zyret qel diten e nat kush si ngucke, (...po .. kerkush su trenu mi nguc bashkpuntort e tyre ).

MemphiSx
04-11-08, 00:15
pse me honger Dajak prej shkive , qka paska pas LDK-ja kunder Serbis diqka , un spe disha , edhe qetu ne lagjen tem ka pas shum LDk 100% jan kan me LDK edhe asnjo kurr su rreh prej shkive , bile nese te kan ndal poicia serbe ne at koh veq me ju pas than qe jam , kusheri ose djal i tezes , apo ekam daj filan fistekin qe ka pas post ne LDK , automatikisht je kan i lir as qe te ka kshyr mo . (a edhe ky te kuka i joni ) dhe t ekan liru ....
Tregojke nji djal i Dajes thojke ne Gjilan plot gavrani me paramiitar Serb , LDK-ja zyret qel diten e nat kush si ngucke, (...po .. kerkush su trenu mi nguc bashkpuntort e tyre ).Hahahaahahah,po shihet dijenia jote,mos e turpero enverin atje ku osht :D Kerkoju Falje Shum Familjev te antarve te LDK-s qe jan vra e masakru prej qetnikve serb!
Po nejse koke i ri pasha dajen,mos u merr me ksi sene!!!
Ma mir thuj sma ka majt,me u perzi ne ksi sene,se sa me flliq me goje e me etiketu emra ketu!!
T'fala xhaxhit ver!!

Marku1
04-11-08, 11:21
..jo mor mashkull po un Prindin e kam pas LDK- kurr kerkush prej serbve si ka than kurgjo , bile ai tregonte thoshte sa her qe mbajm mbledhje , qka te folet qka te organizohet , ma se pari shkojm - n'sup - e dorzojm qat dokument qka kemi shkru tani ata e kontrollojn edhe na i japin edhe na e qojm n'zyre t'LDK-s ...:biggrin: q'do her keshtu kishin vepru ,,,qeshtu kishin RRezistu LDK-ja :biggrin:

Cuni na dole bir spiuni edhe pse e kam pas ate bindje qysh heret, por kur e deshmon vet nuk te nget me kush per te pare 'atdhetarizmin ' tend si bir udbashi.Cuni po harron se PDK ja dhe AAk ja ishin LDK dhe Cuni po haron se shumica e spiujve iken nga LDk ja e aty ke pas edhe Jakupin edhe Hashimin edhe Bujen edhe edhe shume tjere.
Cuni qe te lirohesh nga ankthi i tradhetise eshte mire te p...shursh ne varre udebashesh me qellim qe te flakesh ate njolle, meqense nuk hiqet por dosido e lehtson ankthin tend prej bir spiuni.E fol diq ne lidhje me temen se edhe Sabit Geci ka qen klysh i Serbise andaj e provoje ta vrasi kryeministrin ish shokun e idealeve .Anthrax, duke e ngre subjektin e kesaj teme ne terene personale dhe rrefen qe je bir spiuni.E tash si spiun qe kishe baban qe 'ishte' ne LDK keshtu pohon ti dhe ti si bir i tij qenke antar i PDK dmth pasi qe LDK ja eshte liruar nga spiujt,- kalamajt e tyre mrizojne ne PDK ketu edhe shihet ardhmeria e kesaj partie.

Gėzim_B.
08-11-08, 08:09
se gati harrova me shtue edhe diqka ky sabit geci esht dhanderr i ABEDIN REXHES SANDOKANIT mik i ngusht i GANI THAQIT vllaut te hashes bashkarisht kan punue per komandirin e skenderajt ilin bile kan nxjerr edhe dokumente fallse per persona te caktuar ku edhe hasha ka qen i perzier ne at biznis gjat kohes kur ka qendrue ne z6vicer
Rastėsisht u futa ne kėtė forum dhe mė befasoj mėnyra se si merren nėpėr gojė emra tė njerėzve pėr tė cilėt duhet tė pėrkuleshit.
Kėtė e mendoj pėr Guri i Madh, Marku 1, Tropojani e disa tė tjerė.
Pėr tė marrė dikend nėpėr gojė duhet pasur argumente dhe prova e ti Guri i Madh jo qė ja fut kot por nuk ke haber me atė qė shkruan, por me siguri ke ndėgjuar prej dikujt diqka pė Sabit Gecin.
Sa pėr tė bėrė me dije ty dhe tė tjerėve nė kėtė forum, me kėtė INFORMATEN tėnde bombastike qė po na e bėn me dije se Sabit Geci qenka dhėndėrr i Dėshmorit tė Kombit Abedin Regjės, mė duhet tė them se kjo aspak nuk ėshtė e vėrtet.
Pra kjo ėsht edhe njė nga rrenat e tua qe po i ban nė kėtė Forum.Shiqo, ėshtė shum kollaj qė prej diaspore tė ulesh pran kompjuterit dhe tė shkruash gėnjeshtra pė njerėz tė cilėt nuk i njef, shpifje e trillime.Tė kisha pyet unė ty se qka do tė bėje po tė ishe aq trim e tė prezentohesh me emrin tėnd tė vėrtet kur i shkruan tė gjitha kto rrena e trillime.
Leri kto djali i mirė e merru me punė mė tė dobishme pėr ty e familjen tėnde.Tek e fundit ka kush i rregullon kėto punė e stė ka mbet as ty e ne tė bėjmė punėn e dikujt tjetėr.

jadore
08-11-08, 09:35
Rastėsisht u futa ne kėtė forum dhe mė befasoj mėnyra se si merren nėpėr gojė emra tė njerėzve pėr tė cilėt duhet tė pėrkuleshit.
Kėtė e mendoj pėr Guri i Madh, Marku 1, Tropojani e disa tė tjerė.
Pėr tė marrė dikend nėpėr gojė duhet pasur argumente dhe prova e ti Guri i Madh jo qė ja fut kot por nuk ke haber me atė qė shkruan, por me siguri ke ndėgjuar prej dikujt diqka pė Sabit Gecin.
Sa pėr tė bėrė me dije ty dhe tė tjerėve nė kėtė forum, me kėtė INFORMATEN tėnde bombastike qė po na e bėn me dije se Sabit Geci qenka dhėndėrr i Dėshmorit tė Kombit Abedin Regjės, mė duhet tė them se kjo aspak nuk ėshtė e vėrtet.
Pra kjo ėsht edhe njė nga rrenat e tua qe po i ban nė kėtė Forum.Shiqo, ėshtė shum kollaj qė prej diaspore tė ulesh pran kompjuterit dhe tė shkruash gėnjeshtra pė njerėz tė cilėt nuk i njef, shpifje e trillime.Tė kisha pyet unė ty se qka do tė bėje po tė ishe aq trim e tė prezentohesh me emrin tėnd tė vėrtet kur i shkruan tė gjitha kto rrena e trillime.
Leri kto djali i mirė e merru me punė mė tė dobishme pėr ty e familjen tėnde.Tek e fundit ka kush i rregullon kėto punė e stė ka mbet as ty e ne tė bėjmė punėn e dikujt tjetėr.

Gezimi Bi, a hala duke i tjerr kete ''derte-a'' ;
rastesishte edhe une e lexova kete shkrim , ...pa merak , mire shnosh e si topi e ke kryeministrin , qe baram dje per 2 ore e bllokoj rrugen e vetme qarkore te Brezovices , me arsyetimin nga policia , eshte duke u bartur materjali ndertimor per ndertimin e villave te Thaqit ,
keshtu qe te rrime pa merak , prej syrit te pranveres se ardhshme ty ,mu e secilit qe qe na bie puna andej pari kemi ku te gjejme konak, deren qel e kemi, se eshte kompleks jo i vogel ai qe po ndertohet , e ze gjithe popullin ..
p.s.
veq paramendoni po te ndodhte nje bllokad e tille ne ndonjeren nga vendet perendimore ...

Marku1
09-11-08, 11:12
Rastėsisht u futa ne kėtė forum dhe mė befasoj mėnyra se si merren nėpėr gojė emra tė njerėzve pėr tė cilėt duhet tė pėrkuleshit.
Kėtė e mendoj pėr Guri i Madh, Marku 1, Tropojani e disa tė tjerė.
Pėr tė marrė dikend nėpėr gojė duhet pasur argumente dhe prova e ti Guri i Madh jo qė ja fut kot por nuk ke haber me atė qė shkruan, por me siguri ke ndėgjuar prej dikujt diqka pė Sabit Gecin.
Sa pėr tė bėrė me dije ty dhe tė tjerėve nė kėtė forum, me kėtė INFORMATEN tėnde bombastike qė po na e bėn me dije se Sabit Geci qenka dhėndėrr i Dėshmorit tė Kombit Abedin Regjės, mė duhet tė them se kjo aspak nuk ėshtė e vėrtet.
Pra kjo ėsht edhe njė nga rrenat e tua qe po i ban nė kėtė Forum.Shiqo, ėshtė shum kollaj qė prej diaspore tė ulesh pran kompjuterit dhe tė shkruash gėnjeshtra pė njerėz tė cilėt nuk i njef, shpifje e trillime.Tė kisha pyet unė ty se qka do tė bėje po tė ishe aq trim e tė prezentohesh me emrin tėnd tė vėrtet kur i shkruan tė gjitha kto rrena e trillime.
Leri kto djali i mirė e merru me punė mė tė dobishme pėr ty e familjen tėnde.Tek e fundit ka kush i rregullon kėto punė e stė ka mbet as ty e ne tė bėjmė punėn e dikujt tjetėr.Gezimi_b degjo nuk eshte ndonje zbulim i madh kjo qe the mos na shit dardha te kalbura se nuk do te paguhen... Sandokani ka qene dhender i Sabitit dhe ishte i martuar me Sanien motren e Sabit Gecit ; sabiti eshte ky i cili u mundua ta vrasi kryeministrin dhe plagosi e rrahi edhe dy vellezerit e kryeministrit po ne te njejten dite... ndersa ata qe e ndihmuan ate vrasesin jane dy djemte e Sabit Gecit > nuk ka ketu vend per propagande kjo eshte e verteta dhe dy te tilla nuk egzistojne,- edhe pse po mundohesh te paraqitesh mjegulluesi i ngjarjes e cila duket per drite te diellit se vepra kriminale u takon ish shokeve te Kryeministrit(Sabit Gecit) dhe banditve qe rrine ne krahun e tij edhe pse shume nga ta iken per lesh arapi... duke ushtruar teror dhe dhune per Sabit Gecin njeriun e dyshymte dhe njeriun me te perfolur ne krahun e luftes .Tash u ka lind problemi me te mu ne qerdhen e krimit dhe aty do qerohen te gjitha hesapet tash eshte veq fillimi ... filma cosa nostra do te shfaqen ne te ardhmen ne Kosove aq shume sa qe do ua kalojme te gjitheve me skenaret qe kishin pergatitur krahu i vetquajtur luftarak i cili per momentin eshte ne lufte gjysem te shpallur brenda kupoles mafioze qe sundon Kosoven dhe eksploaton ate ne menyrat me c'njerzore.

Kersh u befshi c' keni lyp do gjeni'

Guri i madh
16-11-08, 04:45
Rastėsisht u futa ne kėtė forum dhe mė befasoj mėnyra se si merren nėpėr gojė emra tė njerėzve pėr tė cilėt duhet tė pėrkuleshit.
Kėtė e mendoj pėr Guri i Madh, Marku 1, Tropojani e disa tė tjerė.
Pėr tė marrė dikend nėpėr gojė duhet pasur argumente dhe prova e ti Guri i Madh jo qė ja fut kot por nuk ke haber me atė qė shkruan, por me siguri ke ndėgjuar prej dikujt diqka pė Sabit Gecin.
Sa pėr tė bėrė me dije ty dhe tė tjerėve nė kėtė forum, me kėtė INFORMATEN tėnde bombastike qė po na e bėn me dije se Sabit Geci qenka dhėndėrr i Dėshmorit tė Kombit Abedin Regjės, mė duhet tė them se kjo aspak nuk ėshtė e vėrtet.
Pra kjo ėsht edhe njė nga rrenat e tua qe po i ban nė kėtė Forum.Shiqo, ėshtė shum kollaj qė prej diaspore tė ulesh pran kompjuterit dhe tė shkruash gėnjeshtra pė njerėz tė cilėt nuk i njef, shpifje e trillime.Tė kisha pyet unė ty se qka do tė bėje po tė ishe aq trim e tė prezentohesh me emrin tėnd tė vėrtet kur i shkruan tė gjitha kto rrena e trillime.
Leri kto djali i mirė e merru me punė mė tė dobishme pėr ty e familjen tėnde.Tek e fundit ka kush i rregullon kėto punė e stė ka mbet as ty e ne tė bėjmė punėn e dikujt tjetėr.e mir pra a nuk jan te miqasuar pasi sabiti nuk qenka dhenderr i abedinit a esht e mundshme qe abedini te jet dhenderr i sabit shpiunit

Guri i madh
16-11-08, 04:45
Rastėsisht u futa ne kėtė forum dhe mė befasoj mėnyra se si merren nėpėr gojė emra tė njerėzve pėr tė cilėt duhet tė pėrkuleshit.
Kėtė e mendoj pėr Guri i Madh, Marku 1, Tropojani e disa tė tjerė.
Pėr tė marrė dikend nėpėr gojė duhet pasur argumente dhe prova e ti Guri i Madh jo qė ja fut kot por nuk ke haber me atė qė shkruan, por me siguri ke ndėgjuar prej dikujt diqka pė Sabit Gecin.
Sa pėr tė bėrė me dije ty dhe tė tjerėve nė kėtė forum, me kėtė INFORMATEN tėnde bombastike qė po na e bėn me dije se Sabit Geci qenka dhėndėrr i Dėshmorit tė Kombit Abedin Regjės, mė duhet tė them se kjo aspak nuk ėshtė e vėrtet.
Pra kjo ėsht edhe njė nga rrenat e tua qe po i ban nė kėtė Forum.Shiqo, ėshtė shum kollaj qė prej diaspore tė ulesh pran kompjuterit dhe tė shkruash gėnjeshtra pė njerėz tė cilėt nuk i njef, shpifje e trillime.Tė kisha pyet unė ty se qka do tė bėje po tė ishe aq trim e tė prezentohesh me emrin tėnd tė vėrtet kur i shkruan tė gjitha kto rrena e trillime.
Leri kto djali i mirė e merru me punė mė tė dobishme pėr ty e familjen tėnde.Tek e fundit ka kush i rregullon kėto punė e stė ka mbet as ty e ne tė bėjmė punėn e dikujt tjetėr.


e mir pra a nuk jan te miqasuar pasi sabiti nuk qenka dhenderr i abedinit a esht e mundshme qe abedini te jet dhenderr i sabit shpiunit

Guri i madh
16-11-08, 05:06
Rastėsisht u futa ne kėtė forum dhe mė befasoj mėnyra se si merren nėpėr gojė emra tė njerėzve pėr tė cilėt duhet tė pėrkuleshit.
Kėtė e mendoj pėr Guri i Madh, Marku 1, Tropojani e disa tė tjerė.
Pėr tė marrė dikend nėpėr gojė duhet pasur argumente dhe prova e ti Guri i Madh jo qė ja fut kot por nuk ke haber me atė qė shkruan, por me siguri ke ndėgjuar prej dikujt diqka pė Sabit Gecin.
Sa pėr tė bėrė me dije ty dhe tė tjerėve nė kėtė forum, me kėtė INFORMATEN tėnde bombastike qė po na e bėn me dije se Sabit Geci qenka dhėndėrr i Dėshmorit tė Kombit Abedin Regjės, mė duhet tė them se kjo aspak nuk ėshtė e vėrtet.
Pra kjo ėsht edhe njė nga rrenat e tua qe po i ban nė kėtė Forum.Shiqo, ėshtė shum kollaj qė prej diaspore tė ulesh pran kompjuterit dhe tė shkruash gėnjeshtra pė njerėz tė cilėt nuk i njef, shpifje e trillime.Tė kisha pyet unė ty se qka do tė bėje po tė ishe aq trim e tė prezentohesh me emrin tėnd tė vėrtet kur i shkruan tė gjitha kto rrena e trillime.
Leri kto djali i mirė e merru me punė mė tė dobishme pėr ty e familjen tėnde.Tek e fundit ka kush i rregullon kėto punė e stė ka mbet as ty e ne tė bėjmė punėn e dikujt tjetėr.

aspak nuk ka qen ma i mir ky far abedini se sabit shpiuni sen nuk ka bae pos ka tentue me i qarmatos njerzit qe nuk ju kan bashkangjit hashim shpiunit po kan qen luftetar te institucioneve shtetrore te kosoveska ngae mas parve shum bashk me kta shpiunat e sabit hajnit etj

Skyfter
16-11-08, 10:50
aspak nuk ka qen ma i mir ky far abedini se sabit shpiuni sen nuk ka bae pos ka tentue me i qarmatos njerzit qe nuk ju kan bashkangjit hashim shpiunit po kan qen luftetar te institucioneve shtetrore te kosoveska ngae mas parve shum bashk me kta shpiunat e sabit hajnit etj

Ket cka ti thua i kalon krejt kufit e tolerances se fjales se lir.
Nese ke me shum imformacione qe Kryeministri qenka spiun Serbie ateher se pari prezentohu se kush je ti e tonaj fol me argumente e fakte e mos fol palidhje se je ka gabon shum :smile:

Guri i madh
02-12-08, 17:54
Rastėsisht u futa ne kėtė forum dhe mė befasoj mėnyra se si merren nėpėr gojė emra tė njerėzve pėr tė cilėt duhet tė pėrkuleshit.
Kėtė e mendoj pėr Guri i Madh, Marku 1, Tropojani e disa tė tjerė.
Pėr tė marrė dikend nėpėr gojė duhet pasur argumente dhe prova e ti Guri i Madh jo qė ja fut kot por nuk ke haber me atė qė shkruan, por me siguri ke ndėgjuar prej dikujt diqka pė Sabit Gecin.
Sa pėr tė bėrė me dije ty dhe tė tjerėve nė kėtė forum, me kėtė INFORMATEN tėnde bombastike qė po na e bėn me dije se Sabit Geci qenka dhėndėrr i Dėshmorit tė Kombit Abedin Regjės, mė duhet tė them se kjo aspak nuk ėshtė e vėrtet.
Pra kjo ėsht edhe njė nga rrenat e tua qe po i ban nė kėtė Forum.Shiqo, ėshtė shum kollaj qė prej diaspore tė ulesh pran kompjuterit dhe tė shkruash gėnjeshtra pė njerėz tė cilėt nuk i njef, shpifje e trillime.Tė kisha pyet unė ty se qka do tė bėje po tė ishe aq trim e tė prezentohesh me emrin tėnd tė vėrtet kur i shkruan tė gjitha kto rrena e trillime.
Leri kto djali i mirė e merru me punė mė tė dobishme pėr ty e familjen tėnde.Tek e fundit ka kush i rregullon kėto punė e stė ka mbet as ty e ne tė bėjmė punėn e dikujt tjetėr.po esht e vertet se hashimin e ka sjell ne kosov UDBja permjet vllaut ganiut e mikut te tyre sabit gecit e pastaj i ka sjell udbashet qe i ka dergue ne perendim ,qe te tillet likfidun ISUF E BARDHOSH GERVALLA edhe KADRI ZEKEN e ENVER HADRIN e shum te tjer pas luftes si PSH , MUSA HOTIN e kta jan KADRI VESELI ose gjeneral LULI qe likfidoj 80 % te familjes jashari qe vetem ne at mnyr vinte ne shprehje hashim thaqi


po edhe IBRAHIM KELMENDI qe gjat ter kohes te luftes ka qendrue ne shqipri bashk me hashimin jakupin e sabit gecin e shum bashkpuntor te shkavit kur e permendi ibrahim kelmendin para syve me paraftyrohen isuf e bardhosh gervalla e kadri zeka se ky tradhtar ne bashkpunim me UDBen i ka vrae e tash hashimistat e respektojn bile edhe i ndihmojn kti tradhtari me shkrue edhe libra

Guri i madh
02-12-08, 18:00
Ket cka ti thua i kalon krejt kufit e tolerances se fjales se lir.
Nese ke me shum imformacione qe Kryeministri qenka spiun Serbie ateher se pari prezentohu se kush je ti e tonaj fol me argumente e fakte e mos fol palidhje se je ka gabon shum :smile:


haaaa po te dhemb e verteta hashimi ne zvicer ka marr dokumente te falsifikura nga policia e shkjeve ne skenderaj permjet sabit gecit e vllaut ganiut dhe i ka shit ne zvicer ku me ato dokumenta persona te ndryshem ,jan arsyetue para organeve zvicerane per njohjen e azylit


kam informata te sakta edhe per at kafenen e ganiut ne skenderaj

Skyfter
08-12-08, 14:14
haaaa po te dhemb e verteta hashimi ne zvicer ka marr dokumente te falsifikura nga policia e shkjeve ne skenderaj permjet sabit gecit e vllaut ganiut dhe i ka shit ne zvicer ku me ato dokumenta persona te ndryshem ,jan arsyetue para organeve zvicerane per njohjen e azylit


kam informata te sakta edhe per at kafenen e ganiut ne skenderaj


ec mer mos ja fut kot, qenke adhurues i filmave te zhanrit fantastik ty.

Guri i madh
11-12-08, 18:15
ec mer mos ja fut kot, qenke adhurues i filmave te zhanrit fantastik ty.haaaa bash une nuk fantazoj siq fantazoni ju edhe ky rrenci hasha une e shoh gjendjen reale ashtu siq populli e ka vujt gjat luftes edhe siq po e vun sot nen qeverisjen e kti rrenci dhe rrencave tjer siq jeni jume trego para lufte me qka esht marr vllau i hashes GANIU


nese e tregon realitetin mundemi ma tutje me bisedue

Tropojani30
12-05-09, 17:13
Po e freskojme kete teme me disa zhvillime me interesante qe kishin pasuar pas aktit kriminal qe kishte organizuar Sabit Geci kunder Hashim Thacit dhe vellezerve te tij...

Kryeministri iu ka nenshtruar klanit kriminal te Sabit Gecit te cilit i paguan raket 50 mije Euro ne muaj dhe 10% te tenderve shkojne ne gojen e Sabit Geci/QOPES.Keto jane info te sigurta sic ishin informatat kur kjo teme ishte hapur se ishte banda e sabit Gecit dhe njerzit e tij qe kishin organizuar, operacionin kriminal kunder Hashim Thacit djalit te tij dhe dy vellezerve.

Hashimi dikur e quante Sabit Gecin 'Ikona' e uck mbase sot duhet te bart shkaqet dhe pasojat e se kaluares kriminale qe merrshin me elemnmin e gjithe atyre qe nuk mendonin alla enverqe .

MemphiSx
13-05-09, 15:29
Po e freskojme kete teme me disa zhvillime me interesante qe kishin pasuar pas aktit kriminal qe kishte organizuar Sabit Geci kunder Hashim Thacit dhe vellezerve te tij...

Kryeministri iu ka nenshtruar klanit kriminal te Sabit Gecit te cilit i paguan raket 50 mije Euro ne muaj dhe 10% te tenderve shkojne ne gojen e Sabit Geci/QOPES.Keto jane info te sigurta sic ishin informatat kur kjo teme ishte hapur se ishte banda e sabit Gecit dhe njerzit e tij qe kishin organizuar, operacionin kriminal kunder Hashim Thacit djalit te tij dhe dy vellezerve.

Hashimi dikur e quante Sabit Gecin 'Ikona' e uck mbase sot duhet te bart shkaqet dhe pasojat e se kaluares kriminale qe merrshin me elemnmin e gjithe atyre qe nuk mendonin alla enverqe .


Plus kesaj,gjitha shpenzimet e kurimit qe po i ban ne Banje te Malisheves jan te hjekura nga Kuvendi Komunal i Malisheves(Isni Kilaj). Ja ka pru Zoti bre vlla,ski qka i bon :D :D

Tropojani30
14-05-09, 12:51
Plus kesaj,gjitha shpenzimet e kurimit qe po i ban ne Banje te Malisheves jan te hjekura nga Kuvendi Komunal i Malisheves(Isni Kilaj). Ja ka pru Zoti bre vlla,ski qka i bon :D :D


MemphiSx vellai, Zoti ia kish dhenur edhe djalit te Sabytit.. pas tentim kidnapimit te djalit te KryeBanditit djali i ketij Sabytit ish shnrdruar ne e sakat me keq se i jati kishte fluturuar me veture siper televe te tensionit te lart duke kerkuar haraq telave te korentit.Zoti nuk po grithke ...Harami, abuzimi, dhunimi,vrasjet dikah do dalin ...

Tropojani30
11-12-09, 00:37
Eshte denuar djali i Sabit Gecit me nje vit burg per atentatin ndaj kyeministrit Hashim Thaci .Kjo eshte lufta brenda llojit.Ku jeni ju hijena kriminale , thuani se edhe kjo eshte orkestrim nga Bia. Thuani pra se edhe ky cuni i Sabitit eshte i orkestruar nga Serbia.!!!Thuani pra se edhe ky eshte klysh i udebes Eshte shume intersant fakti se vetem ju po denoheni... pse more?! Dhe tani po shfaqeni kudo krimin si baze jetese ... keni filluar ta hani njeri tjetrin dhe kete do beni me gjakftohesi

teutaA
11-12-09, 03:07
Eshte denuar djali i Sabit Gecit me nje vit burg per atentatin ndaj kyeministrit Hashim Thaci .Kjo eshte lufta brenda llojit.Ku jeni ju hijena kriminale , thuani se edhe kjo eshte orkestrim nga Bia. Thuani pra se edhe ky cuni i Sabitit eshte i orkestruar nga Serbia.!!!Thuani pra se edhe ky eshte klysh i udebes Eshte shume intersant fakti se vetem ju po denoheni... pse more?! Dhe tani po shfaqeni kudo krimin si baze jetese ... keni filluar ta hani njeri tjetrin dhe kete do beni me gjakftohesi

per atentat denohet me nje vjet burg :rolleyes:

e tash ky sabit geci e gani geci qka jan mes vete??

jEtA_1
11-12-09, 09:17
sabit geci e gani geci qka jan mes vete??

Nje brum te dy jane kriminela njeri i bene krimet e PDK e tjetri te LDK une flas realitetin e te gjitha ndodhive te partive te ndryshme aq sa ka ber Sabit Geci edhe ma shume ka bere Gani Geci

shfletuesi_
11-12-09, 09:26
per atentat denohet me nje vjet burg :rolleyes:

e tash ky sabit geci e gani geci qka jan mes vete??

Jan kan shok para luftes i kan rujt lopt bashk tyben bilem qanej neper Klysyra edhe jo lop po bullica

Urata
11-12-09, 20:06
Nje brum te dy jane kriminela njeri i bene krimet e PDK e tjetri te LDK une flas realitetin e te gjitha ndodhive te partive te ndryshme aq sa ka ber Sabit Geci edhe ma shume ka bere Gani Geci


ku po i din ti moj te gjitha keto...?!!

Urata
11-12-09, 20:08
Jan kan shok para luftes i kan rujt lopt bashk tyben bilem qanej neper Klysyra edhe jo lop po bullica

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
o shfletues! o me lot kam qeshe , besom....!

ps: paramendoj, sofren n'midis sobe,rreth e rreth syngjera, nje sahan me lenge. do flete te qepeve t'bashqes, 2-3 vo t'ferguara, e duke u mundue t'ngjyejne nga nje kashore sa me shpejte ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!

roadrunner
11-12-09, 21:24
E nzunen thiun se kem pas me nda mallin per gjyst hahahah....than i kish pas do kauq te mir, s'di ku i kish "ble" :p

Urata
11-12-09, 21:26
E nzunen thiun se kem pas me nda mallin per gjyst hahahah....than i kish pas do kauq te mir, s'di ku i kish "ble" :p

a thi te koka kane a...?!!! e per qata e paskan nxan, se ka terrfat shume kur ka pae ashtu...!

roadrunner
11-12-09, 21:28
PO thiu kish shku me vjedh haramin, i ka dal dardh me bisht hahahaha....

a thi te koka kane a...?!!! e per qata e paskan nxan, se ka terrfat shume kur ka pae ashtu...!

teutaA
12-12-09, 03:19
Nje brum te dy jane kriminela njeri i bene krimet e PDK e tjetri te LDK une flas realitetin e te gjitha ndodhive te partive te ndryshme aq sa ka ber Sabit Geci edhe ma shume ka bere Gani Geci

aha po qysh ky sabiti koka pdk e pse djali i ti me tentu me vra thaqin hiq spo ma rrok

Tropojani30
03-03-10, 11:12
aha po qysh ky sabiti koka pdk e pse djali i ti me tentu me vra thaqin hiq spo ma rrok
Fillon gjykimi pėr sulmin nė shtėpinė e kryeministrit

T. Rexhepi
“Mirė ta kanė ba”
Prishtinė, 2 mars - Nė Gjykatė e Qarkut nė Prishtinė, tė martėn ka filluar seanca gjyqėsore ndaj Fazli Sejdiut, i cili akuzohet pėr vepėr penale vrasje nė tentativė dhe armėmbajtje pa leje lidhur me rastin kur kishte hyrė nė shtėpinė e kryeministrit Hashim Thaēit. Tė akuzuar nė kėtė ēėshtje janė edhe Alban e Kushtrim Geci (djemt e Sabit Gecit) dhe Orges Prelvukaj, tė cilėt akuzohen pėr moslajmėrim tė veprės penale ose i kryerjes sė veprės penale dhe pėr dhėnie tė ndihmės nė kryerjen e veprės penale. Gjatė kėsaj seance gjyqėsore, akuzėn e lexuar nga prokurori i ēėshtjes Osman Mehmeti, tė akuzuarit e kundėrshtuan duke deklaruar se janė tė pafajshėm dhe se akuzat ndaj tyre janė tė pabaza. Pas kėsaj nė kėtė seancė janė ftuar dėshmitarėt. Dėshmitari Ardian Krasniqi pronar i gjysmės sė aksioneve nė Mini Max, tha se tė akuzuarin Fazli Sejdiun e ka marr nė punė me kėrkesė tė nėnės sė tij Sadije Sejdiu. Ai tha se nė natėn kritike Sejdiu e ka pas orarin e punės nga ora 13 e 30 deri nė 22 e 30 dhe dėshmitari ka treguar se ka dėgjuar nga njė punėtor se Sejdiu nė natėn kritike nuk kishte hip nė autobus tė Mini Max-it, por kishte ecur nė kėmbė. Ndėrsa, dėshmitari Arben Kajtazi, i cili nė natėn kritike ka qenė duke e siguruar shtėpinė e kryeministrit Hashim Thaēi tha se rreth orės 22 e 30 bashkėshortja e Hashim Thaēit sė bashku me djalin e tij dhe vajzėn e Blerim Thaēit, vėllait tė kryeministrit kishin ardhur nė shtėpi. Ai tha se nė natėn kritike rreth orės 23:00 kishte dėgjuar njė zhurmė dhe mė pas kishte dal pėr tė parė se ēka po ndodhte. “E kam pa njė person qė ishte tek dritarja pėrmbi ballkon. Nga kjo dritare mund tė hysh nė sallon tė kryeministrit dhe nė kuzhinė tė shtėpisė. Pasi e pash kėtė person i thash tė ndalet dhe pas kėsaj kam shtėnė me armė pėr t’i treguar se kam revole”, tha Kajtazi. Ai mė pas ka treguar se personi qė e kishte vėrejtur ishte pozicionuar me trup nga ai dhe dukej sikur nė duar mbante diēka. “Kur e kam pa unė kėtė person ka qenė duke shikuar kah dritarja. Kur unė kam shtėnė me armė, ai ėshtė kthyer nė drejtimin tim me trup dhe i ka pas duart si tė kishte armė. Unė kam shtėnė me armė aty dhe pas kėsaj ka pas edhe njė tė shtėnė nga ky person”, tha Kajtazi.
Nėna e tė akuzuarit Sadije Sejdiu nė dėshminė e saj tha se nė natėn kritike djali i saj nė shtėpi ishte kthyer i plagosur dhe pėr kėtė gjė ai i kishte thėnė nėnės se e kishin plagosur duke dal nga autobusi i Mini Max-it. Ajo tha se rastin e ka kuptuar tė nesėrmen pėrmes mediave, dhe pėr tė verifikuar ato qė shkruheshin e kishte zgjuar nga gjumi tė shoqin, Bajramin pėr ta pyetur Fazliun. Ndėrsa, nė dėshminė tij Bajram Sejdiu babai i tė akuzuarit Fazli Sejdiut tha se pasi qė djali i tij kishte ardhur nė shtėpi i plagosur e kishte pyetur ēka i kishte ndodhur. “Fazlia mė tha se duke dal nga autobusi e ka plagosur dikush. Unė i thash se mirė ta kanė bė”, theksoi Sejdiu. Seanca e radhės lidhur me kėtė ēėshtje do tė zhvillohet tė mėrkurėn me 3 mars.