PDA

View Full Version : "Jeta ne Kosove"


MemphiSx
29-05-09, 14:28
Shum prej nesh e shikojm emisionin Jeta ne Kosove,te udheheur nga nje Gazetare shum profesionaliste,Jeta Xharra!

Ne emisionin e mbremshem,tema ishte shprehja e lire.Sa jan te lir Gazetaret dhe mediat qe te pasqyrojn punen e Qeveris!
U pa se disa gazetar me te guximshem,pasqyrimin e drejt te gjendjes ne Kosove e kan pagu me largim nga puna,nga shefat e mediave qe jan te mvarura prej QEVERIS!

Qka m'ra ne sy me se shumti,ishte SKENDERAJ,nje komune qe udhehiqet nga nje njeri qe ka probleme me ligjin!!
Gazetaret aty hasen ne nje ven anarki,pa ligj pa shtet! Gazetaret aty hasen ne dhune nga njerze te Kryetarit te Komunes! Edhe qytetaret thonin,se ne Drenic hahet pasuli kaj kokerr! Disa thonin se nuk je ne Kosove,por ne Drenice,disa thonin se po ske revole me vete,sdihet ku t'qel sabahi!! U pane shum komente nga qytetaret,nga njerz qe pa maske flisnin kunder Kryetarit,dhe nga ata qe kishin frige te dalin para kameres!

Krejt ne funde gazetaret ishin te detyruar qe nga SKENDERAJ te largohen me ndihmen e POLICIS!
E tere kjo identifikohet me njerez te krimit qe jan te instaluar ne Pushtet Qendror,dhe n'ate LOKAL! Kjo qe u pa mbreme,ska lidhje me qytetaret DRENICAS!

Mendimi Juaj!!

http://www.rtklive.com/img/jeta_ne_kosove.jpg (http://www.rtklive.com/s_video/jeta_ne_kosove.asx)

shfletuesi_
29-05-09, 14:48
Shum prej nesh e shikojm emisionin Jeta ne Kosove,te udheheur nga nje Gazetare shum profesionaliste,Jeta Xharra!

Ne emisionin e mbremshem,tema ishte shprehja e lire.Sa jan te lir Gazetaret dhe mediat qe te pasqyrojn punen e Qeveris!
U pa se disa gazetar me te guximshem,pasqyrimin e drejt te gjendjes ne Kosove e kan pagu me largim nga puna,nga shefat e mediave qe jan te mvarura prej QEVERIS!

Qka m'ra ne sy me se shumti,ishte SKENDERAJ,nje komune qe udhehiqet nga nje njeri qe ka probleme me ligjin!!
Gazetaret aty hasen ne nje ven anarki,pa ligj pa shtet! Gazetaret aty hasen ne dhune nga njerze te Kryetarit te Komunes! Edhe qytetaret thonin,se ne Drenic hahet pasuli kaj kokerr! Disa thonin se nuk je ne Kosove,por ne Drenice,disa thonin se po ske revole me vete,sdihet ku t'qel sabahi!! U pane shum komente nga qytetaret,nga njerz qe pa maske flisnin kunder Kryetarit,dhe nga ata qe kishin frige te dalin para kameres!

Krejt ne funde gazetaret ishin te detyruar qe nga SKENDERAJ te largohen me ndihmen e POLICIS!
E tere kjo identifikohet me njerez te krimit qe jan te instaluar ne Pushtet Qendror,dhe n'ate LOKAL! Kjo qe u pa mbreme,ska lidhje me qytetaret DRENICAS!

Mendimi Juaj!!

http://www.rtklive.com/img/jeta_ne_kosove.jpg (http://www.rtklive.com/s_video/jeta_ne_kosove.asx)

Mendimi im eshte qe mendimi juaj eshte i gabuar 80% 20% ke te drejt ne kete Monarki ka eshte e natyrshme por jo ajo qe thuhet pasuli hahet kaj koker.. e jo ajo qe u flitke mbram qe je ketu je ne drenice e jo ne Kosove... edhe nuk eshte e vertet ajo qe thuhej nuk dihet ku t'qel sabahi.... Keto jan vetem shpifje te Ledekucave te atyre 7 vllazerve... Une personalisht jetoj ne qyke te drenices.... normal edhe macen me nguju brenda nje dhome dhe me ndjek per ta tortuaruar ajo ik ik ska nga tja mban e ne fund te gjuhet ne qaf mundohet mu mbrojt... edhe ne drenice po i zure rrug ndokujt normal qe ste qel sabahi... por pa bigari hak kerkush ste ban asgja...
Tash ju mundeni mi marr vet me mend statistikat e vrasjeve... pas luftes e ketej Me shume jan ba Vrasje ne anen e dukagjinit apo ne Drenice...

Kshtu qe ju pershendes te gjitheve mare varg e vij... Posht ata qe bejn ndarje te trevave
Shqiptare... Jo aty jo ketu...


Dhe sa per fund mire e keq ne tani e shohim driten me sy kemi rrymen 15 deri 20 ore ne dite jo si para 2 vite qe mall e kishim vetem 6 ore ne ditje... Jaaa ku eshte e mira e Te fortit dhe Monarkis.... :P

MemphiSx
29-05-09, 15:32
Mendimi im eshte qe mendimi juaj eshte i gabuar 80% 20% ke te drejt ne kete Monarki ka eshte e natyrshme por jo ajo qe thuhet pasuli hahet kaj koker.. e jo ajo qe u flitke mbram qe je ketu je ne drenice e jo ne Kosove... edhe nuk eshte e vertet ajo qe thuhej nuk dihet ku t'qel sabahi.... Keto jan vetem shpifje te Ledekucave te atyre 7 vllazerve... Une personalisht jetoj ne qyke te drenices.... normal edhe macen me nguju brenda nje dhome dhe me ndjek per ta tortuaruar ajo ik ik ska nga tja mban e ne fund te gjuhet ne qaf mundohet mu mbrojt... edhe ne drenice po i zure rrug ndokujt normal qe ste qel sabahi... por pa bigari hak kerkush ste ban asgja...
Tash ju mundeni mi marr vet me mend statistikat e vrasjeve... pas luftes e ketej Me shume jan ba Vrasje ne anen e dukagjinit apo ne Drenice...

Kshtu qe ju pershendes te gjitheve mare varg e vij... Posht ata qe bejn ndarje te trevave
Shqiptare... Jo aty jo ketu...


Dhe sa per fund mire e keq ne tani e shohim driten me sy kemi rrymen 15 deri 20 ore ne dite jo si para 2 vite qe mall e kishim vetem 6 ore ne ditje... Jaaa ku eshte e mira e Te fortit dhe Monarkis.... :P


Tii qka po kapesh per mu bre jaran??? Shko kapu me Jeta Xharren!! Edhe une thash,se kto banda kriminale nuk identifikohen me Banoret Drenicas,shum shpesh jom n'ket rajon edhe njoh shum njerz t'ktij rajoni!!
Ata qe folen aty,te gjithe ishin njerz te luftes,e jo rrugaq si Lushtaket etj!!

Ajo u pa shum qarte,se gazetares deshen t'ia thejn kameren,iu vodh kaseta,dhe ne fund u desh te largohen me ndihmen e policise!!!

Kjo eshte e verteta!!

Guri i madh
29-05-09, 16:27
une bile nuk e lshoj asnji emison pa e kqyr bile edhe reprizen


ishte shum interesant kur aj filani nga skenderaj i thoshte gazetares se ti nuk je ne kosov po ne skenderaj ,esht e vertet ajo rrethin jan njerz ma frigacakat e kosovespo une shkoj e bisedoj bile pa ato fshatra rreth skanderajt hiq nuk muk mundem me jetue


esht realitet se ne SKENDERAJ hajnit rrencit munafikut anti shqiptarit siq esht ky sami lushtaku ETJ ju behet respekt

shfletuesi_
29-05-09, 18:10
Tii qka po kapesh per mu bre jaran??? Shko kapu me Jeta Xharren!! Edhe une thash,se kto banda kriminale nuk identifikohen me Banoret Drenicas,shum shpesh jom n'ket rajon edhe njoh shum njerz t'ktij rajoni!!
Ata qe folen aty,te gjithe ishin njerz te luftes,e jo rrugaq si Lushtaket etj!!

Ajo u pa shum qarte,se gazetares deshen t'ia thejn kameren,iu vodh kaseta,dhe ne fund u desh te largohen me ndihmen e policise!!!

Kjo eshte e verteta!!

Kjo ka qen e pergatitur kahere qe ta paraqesin si nje Texas te dyte Drenicen...... E ajo Jeta Xharra nuk eshte asgje puna e saj... pse nuk shkon ne Mitrovice Matan Ures te Ibrit te tregoj per Jeten ne Kosove... Me pas qen ashtu siq thoke Jeta Xharra nuk kish arit te kthehet e gjall ne Pr hiq dhe te jap kete emision por kjo ka qen montazh qe ti thyhet kamera dhe ti vjedhet kaseta... dhe ata persona kan qen te paguar ......

shfletuesi_
29-05-09, 18:13
une bile nuk e lshoj asnji emison pa e kqyr bile edhe reprizen


ishte shum interesant kur aj filani nga skenderaj i thoshte gazetares se ti nuk je ne kosov po ne skenderaj ,esht e vertet ajo rrethin jan njerz ma frigacakat e kosovespo une shkoj e bisedoj bile pa ato fshatra rreth skanderajt hiq nuk muk mundem me jetue


esht realitet se ne SKENDERAJ hajnit rrencit munafikut anti shqiptarit siq esht ky sami lushtaku ETJ ju behet respekt

Nuk i dal krah Sami Hajnit asgja por edhe udheheqesi duhet me kan Trim edhe pike mos me guxu kush me ja lujt fjalen... Eh te gjitha i ka te keqija Sami Lushtaku, e ka hajnin, e ka banden... Por e ka edhe Qendrimin qe sguxon kush me ja lujt.. Pikeee te gjithe e din qe eshte pa pike te shkolles as filloren se ka te mbaruar si duhet... Mezi lexon deklaratat kur del para Kamerave. Por sikur te ishe Samiu keshtu si e paraqitke Jeta Xharra... a kish guxu Jeta te vinte ne Kosove te rrezikonte koken e vet..... Po leni keto pallavra te Televizioneve te varura nga persona e partiak .....

Guri i madh
29-05-09, 18:18
Kjo ka qen e pergatitur kahere qe ta paraqesin si nje Texas te dyte Drenicen...... E ajo Jeta Xharra nuk eshte asgje puna e saj... pse nuk shkon ne Mitrovice Matan Ures te Ibrit te tregoj per Jeten ne Kosove... Me pas qen ashtu siq thoke Jeta Xharra nuk kish arit te kthehet e gjall ne Pr hiq dhe te jap kete emision por kjo ka qen montazh qe ti thyhet kamera dhe ti vjedhet kaseta... dhe ata persona kan qen te paguar ......per atje matan ures me shkue populli ja ka besue HASHIM THAQIT te pakten ju po thuni se e ka besimin e popullit


e jeta zharra tregoj se ne nuk mundemi me shkue ne veriun e kosoves po fatkeqsisht edhe ne SKENDERAJN qe ju e tregoni ndryshe po SKENDERAJ esht nji OAZ ku populli plaqkitet populli vritet ku populli nuk guxon me e than realiteti


ne sekenderaj i apllauzohet tradhtarit plaqkitsit shkavit etj ,me vjen keq po ky esht realiteti i skenderajt ,ku edhe i vdekuri genjehet tejk varri derdhen lot artificiale mbi varrezet e tyre

shfletuesi_
29-05-09, 18:28
per atje matan ures me shkue populli ja ka besue HASHIM THAQIT te pakten ju po thuni se e ka besimin e popullit


e jeta zharra tregoj se ne nuk mundemi me shkue ne veriun e kosoves po fatkeqsisht edhe ne SKENDERAJN qe ju e tregoni ndryshe po SKENDERAJ esht nji OAZ ku populli plaqkitet populli vritet ku populli nuk guxon me e than realiteti


ne sekenderaj i apllauzohet tradhtarit plaqkitsit shkavit etj ,me vjen keq po ky esht realiteti i skenderajt ,ku edhe i vdekuri genjehet tejk varri derdhen lot artificiale mbi varrezet e tyre

Pse spo vini ju te miret atehere ta mereni ne dore pushtetin... e ti ndaloni hajnat... Vrasje behen ku do jo vetem ne drenice ne anen e dukagjinit ke 2-fshin e vrasjeve se sa ne drenice..... Kjo shkurt e trup eshte montash e geceve gjoja qe shikojeni Monarkin Texasin e dytė qė e bėn Samiu me Mafij tė vete...

Guri i madh
29-05-09, 18:33
Pse spo vini ju te miret atehere ta mereni ne dore pushtetin... e ti ndaloni hajnat... Vrasje behen ku do jo vetem ne drenice ne anen e dukagjinit ke 2-fshin e vrasjeve se sa ne drenice..... Kjo shkurt e trup eshte montash e geceve gjoja qe shikojeni Monarkin Texasin e dytė qė e bėn Samiu me Mafij tė vete...

jo kurr bile as te familja jashari nuk vie keni rae nga provimi


nuk ka fshat ne drenic qe nuk e di ose nuk e kam shkel me kemb te them te verteten se qka flas per drenic flas per vetvehten


drenica ka mas,shumti anti kombtar anti shqiptar drenica ka shum patriota ,po mos te harrojna se regjioni i drenices ka pas mas,shumti bashkpuntor te millosheviqit

e njeri nder ta familja e sinan thaqit nga broja

MemphiSx
29-05-09, 19:56
Kjo ka qen e pergatitur kahere qe ta paraqesin si nje Texas te dyte Drenicen...... E ajo Jeta Xharra nuk eshte asgje puna e saj... pse nuk shkon ne Mitrovice Matan Ures te Ibrit te tregoj per Jeten ne Kosove... Me pas qen ashtu siq thoke Jeta Xharra nuk kish arit te kthehet e gjall ne Pr hiq dhe te jap kete emision por kjo ka qen montazh qe ti thyhet kamera dhe ti vjedhet kaseta... dhe ata persona kan qen te paguar ......

Mos thuj per Jeta Xharren,se so kurgjo puna e saj,sepse eshte e vetmja gazetare hulumtuese ne Kosove,andaj skemi nevoje me akuzu Jeten tash per ata qe po e njollosin Drenicen,dhe luften e drejte qe u zhvillu ne Kosove!
Edhe ti po tregon,se nese dikush shkon xhiron t'bemat,ose mossukseset e ketij sundimi,ateher qenka rrezik me ndejt edhe ne shpi t'jote!! PARADOX,apo!!

Kaqanikasja
29-05-09, 19:57
Oh bre kujt i kan mbet kto pun me i drejtu, po leni gajlet e huaja e hajeni buken tuaj , mos ja bani dert ju as Drenices as askujt se ku te shkosh ka kso njerz un nuk e ndegjova asnje qytetar qe foli keq per kryetarin e Skenderajt e se qka flet opozita e familja Geci ata qe skan qka bojn e veq mirren me thashetheme e me thika se skan pun tjeter e si edhe gazetaret e emisionit Jeta ne Kosove qe shum po kqyrin me u ba me te menqurit se sa gazetaret te emisioneve tjera e po kqyrin me i fut hundet kudo atyre mir jav bojn se edhe ne prishtine ne gjykate te Qarkut ju pat dal problem e ia paten thy kameren pse qdoher po ju del problem atyre e tjerve gazetareve jo,ata gazetare te ketoj emisioni duhet te mesohen te sillen si gazetare e jo me bo turr pa dit kurgjo hiq......

MemphiSx
29-05-09, 20:01
Oh bre kujt i kan mbet kto pun me i drejtu, po leni gajlet e huaja e hajeni buken tuaj , mos ja bani dert ju as Drenices as askujt se ku te shkosh ka kso njerz un nuk e ndegjova asnje qytetar qe foli keq per kryetarin e Skenderajt e se qka flet opozita e familja Geci ata qe skan qka bojn e veq mirren me thashetheme e me thika se skan pun tjeter e si edhe gazetaret e emisionit Jeta ne Kosove qe shum po kqyrin me u ba me te menqurit se sa gazetaret te emisioneve tjera e po kqyrin me i fut hundet kudo atyre mir jav bojn se edhe ne prishtine ne gjykate te Qarkut ju pat dal problem e ia paten thy kameren pse qdoher po ju del problem atyre e tjerve gazetareve jo,ata gazetare te ketoj emisioni duhet te mesohen te sillen si gazetare e jo me bo turr pa dit kurgjo hiq......


Po de po,qishtu qysh po thu ti osht mas miri.Veq Enver Hoxha,Mao ce Duni etj,kan bo qishtu n'vakt t'vetin!
Kush lun me pushtet,ka me lujt me kok t'vet :D
Jeta eshte e vetmja ne Kosove qe po bon Gazetari sot per sot,te tjeret e pave edhe vet emisionin! Per dy pyetje qe ja boni direkte Memlin t'hashimit,njeri u largu prej pune,ncncnccncn qiky osht regjim!!

shfletuesi_
29-05-09, 20:05
Mos thuj per Jeta Xharren,se so kurgjo puna e saj,sepse eshte e vetmja gazetare hulumtuese ne Kosove,andaj skemi nevoje me akuzu Jeten tash per ata qe po e njollosin Drenicen,dhe luften e drejte qe u zhvillu ne Kosove!
Edhe ti po tregon,se nese dikush shkon xhiron t'bemat,ose mossukseset e ketij sundimi,ateher qenka rrezik me ndejt edhe ne shpi t'jote!! PARADOX,apo!!

Vallahi sen seshte puna e saj ama bash hiq.... nje qe ja jep vetit lart e ka emisionin Profitabil... asgje me shume

MemphiSx
29-05-09, 20:08
Vallahi sen seshte puna e saj ama bash hiq.... nje qe ja jep vetit lart e ka emisionin Profitabil... asgje me shumeOk de,mendimi yt oshte!!

Urata
29-05-09, 20:18
pasha kryt e nanes, nuk flase as me inate e as me ofendu/perul dikend, dhe nje gje t'ua them se shpirtenisht nuk jam diskriminuese, ama t'flasim drejte a?!....drenica, vertet texas-texasi! Kuku, cka ka njerez t'qartun ne ate regjion...!

ku ka te mire ka dhe t'kqinj dhe vice-versa, ama drenica eshte bote ne vete!!!!!!!!!!!!!!

Urata
29-05-09, 20:20
Vallahi sen seshte puna e saj ama bash hiq.... nje qe ja jep vetit lart e ka emisionin Profitabil... asgje me shume

eshte nje guximtare, a...!
vjet kam qellue ne gala diner dhe n'ga fjalori nuk m'eshte dukur e pasur ( ne te folur)...
prap, mire prej saj se pasqyron realitet kosovare ne media....

pirro
29-05-09, 20:27
E kom perciell Jeta ne Kosove dhe e perciell vazhdimisht dhe do ta perciell edhe ne te ardhmen.
Problemi qendron te ne diskutuesit dhe ne te shumten e rasteve ne ketu e ngulfasim debatin ( tash me veq osht bo zakon kjo gje).
Me fol per drenicen, mund te flsesh 3 dite pa ndal hiq, mudn te ja nisesh prej kohes se Serbise se pare, dmth nje regjion i pushtuar qe heret nje regjion qe nuk i eshte ndar asnjehere gazepi rajoni me i varfer i kosoves. Rajoni ku gjithnje aty kane shperthyer kryengritjet, ndoshta rajoni ku ka me pak te shkolluar. Mirepo mos harroni se eshte rajoni ku pas lufte ka me se paku vrasje dhe krime.

A e meriton Sami Lushtaku te jet ne krye te skenderajt? Une mendoj qe nuk e meriton.
A ka me te mire se Sami Lushtaku? Natyrisht qe drenica ka shume me te mire.
A e meriton te identifikohet krejt qeveria te identifikohet me Sami lushtakun? nuk e meriton

Pergjithsimi i gjerave eshte per mendimin tim diqka se nuk i kontribon nje diskutimi te mirefillt

Kaqanikasja
29-05-09, 20:52
Po de po,qishtu qysh po thu ti osht mas miri.Veq Enver Hoxha,Mao ce Duni etj,kan bo qishtu n'vakt t'vetin!
Kush lun me pushtet,ka me lujt me kok t'vet :D
Jeta eshte e vetmja ne Kosove qe po bon Gazetari sot per sot,te tjeret e pave edhe vet emisionin! Per dy pyetje qe ja boni direkte Memlin t'hashimit,njeri u largu prej pune,ncncnccncn qiky osht regjim!!

Nuk me paske kthy pergjigjje te sakt ne krejt qka kam thon......
Se sikur kta gazetare te ketij emisioni qqe mirren me disa gjera te kota me asgje qe eshte reale nuk mirren, e nuk flitet ne ate emision

Guri i madh
29-05-09, 22:48
E kom perciell Jeta ne Kosove dhe e perciell vazhdimisht dhe do ta perciell edhe ne te ardhmen.
Problemi qendron te ne diskutuesit dhe ne te shumten e rasteve ne ketu e ngulfasim debatin ( tash me veq osht bo zakon kjo gje).
Me fol per drenicen, mund te flsesh 3 dite pa ndal hiq, mudn te ja nisesh prej kohes se Serbise se pare, dmth nje regjion i pushtuar qe heret nje regjion qe nuk i eshte ndar asnjehere gazepi rajoni me i varfer i kosoves. Rajoni ku gjithnje aty kane shperthyer kryengritjet, ndoshta rajoni ku ka me pak te shkolluar. Mirepo mos harroni se eshte rajoni ku pas lufte ka me se paku vrasje dhe krime.

A e meriton Sami Lushtaku te jet ne krye te skenderajt? Une mendoj qe nuk e meriton.
A ka me te mire se Sami Lushtaku? Natyrisht qe drenica ka shume me te mire.
A e meriton te identifikohet krejt qeveria te identifikohet me Sami lushtakun? nuk e meriton

Pergjithsimi i gjerave eshte per mendimin tim diqka se nuk i kontribon nje diskutimi te mirefilltnuk esht vetem ky lushtaku i ksaj qeverie esht edhe XHABIR ZHARKU i ksaj qeverie esht edhe udh,heqja komunale e shtimes e ksaj qeverie bile AJO UDH;HEQJE E SHTIMES nė pik te dites ka lufdtue me at qytetarin per nji pron kontestuse


po i ksaj qeverie esht edhe sheremet ahmeti e zenun pajaziti ,ndoshta ju thuni se sheremet drakulla esht i pa varur po gaboni ,ky sheremeti i ka krye te gjitha vrasjet e pas luftes bile edhe POLICET HETUS do me than e ka pergadit terenin

Marco
30-05-09, 01:34
Shum prej nesh e shikojm emisionin Jeta ne Kosove,te udheheur nga nje Gazetare shum profesionaliste,Jeta Xharra!

Ne emisionin e mbremshem,tema ishte shprehja e lire.Sa jan te lir Gazetaret dhe mediat qe te pasqyrojn punen e Qeveris!
U pa se disa gazetar me te guximshem,pasqyrimin e drejt te gjendjes ne Kosove e kan pagu me largim nga puna,nga shefat e mediave qe jan te mvarura prej QEVERIS!

Qka m'ra ne sy me se shumti,ishte SKENDERAJ,nje komune qe udhehiqet nga nje njeri qe ka probleme me ligjin!!

Krejt ne funde gazetaret ishin te detyruar qe nga SKENDERAJ te largohen me ndihmen e POLICIS!


Nuk e percjelli emisionet Shqip perpos Kafeneja Jonė :smile: kurse kryetarin e Drenices vet e kan zgjedh ata sjav ka zgjedh as Fatmiri e as Hashimi, qata e kan pelqy qata e kan zgjedh vetem njė sen e kom vrejt se Kryetari ma i dobeti ndoshta edhe ne bot mundet me kan Sami Lushtaku..!
Meritat e mdha en luft qe i ka pas + para se me kersit lufta ne Kosovė, po ska pas faj nashta edhe ai se krejt Kosova u qu me vjedh u duft edhe ai se kerkush si ka than merre qita se ke luft ..! Prap nuk e njehi fajtor sepse Populli eka zgjedh !!!

Pupi
30-05-09, 06:38
E kom perciell Jeta ne Kosove dhe e perciell vazhdimisht dhe do ta perciell edhe ne te ardhmen.
Problemi qendron te ne diskutuesit dhe ne te shumten e rasteve ne ketu e ngulfasim debatin ( tash me veq osht bo zakon kjo gje).
Me fol per drenicen, mund te flsesh 3 dite pa ndal hiq, mudn te ja nisesh prej kohes se Serbise se pare, dmth nje regjion i pushtuar qe heret nje regjion qe nuk i eshte ndar asnjehere gazepi rajoni me i varfer i kosoves. Rajoni ku gjithnje aty kane shperthyer kryengritjet, ndoshta rajoni ku ka me pak te shkolluar. Mirepo mos harroni se eshte rajoni ku pas lufte ka me se paku vrasje dhe krime.

A e meriton Sami Lushtaku te jet ne krye te skenderajt? Une mendoj qe nuk e meriton.
A ka me te mire se Sami Lushtaku? Natyrisht qe drenica ka shume me te mire.
A e meriton te identifikohet krejt qeveria te identifikohet me Sami lushtakun? nuk e meriton

Pergjithsimi i gjerave eshte per mendimin tim diqka se nuk i kontribon nje diskutimi te mirefillt

Qe njeri u'a paska dhane pergjegjen, tash mos e tjerrni fort holl e holl se doni me kput krejt.
Ani "Memphisi i Gjakovs", leni ju Jeta Xharren ?
O bre shka i kam elteme qeta Xharren, ska n'kosove qe e kam kend ma shume.

Dreni2
30-05-09, 08:13
Nji koh te gjate percjelli ket forum , kurre sme ka shku mendja me u kyq e me shkru, se kom vrejt se shumica ketu jeni njerz koti , qe merreni me thashethame , shiteni patriot dhe urreni ma shum se shkaun ata qe nuk mendojn si ju ...

Sa i perket Sami Lushtaku-t deshta me ju perkujtu se ne zgjedhjet e fundit ai ka fitu zgjedhjet me ket rezulltat :

PDK..80,5 %
LDD..12.5 %
AAK..1,8 %

Ata qe kan kritikun Kryetarin ne emision te Jetes , ne baz te rezulltatit shihet se nuk kan marr ma shum se sa votat e familjarve te vet, nga kjo del edhe pyetja se : kush jeni ju me vendos se kon zgjedh Skenderaji per Udheheqes.

Skenderaji ashte i knaqun me punen e tina e pse juve nuk ju pelqen me dhimbeni , kohnat e LKK kure te tjeret kan vendos kushe me udheheq Skenderajin kan vdek .. Zoti ju lashte shnosh aa..

E sa per siguri e liri te fjales ne Drenic mos ja mani ju gajlen , Skenderaji ashte komuna ma e sigurt ne kosove. A e dini pse ashte ma e sigurta .. per arsye se aty AAK e LDD nuk egzistojn si Parti.

E Jeta Xharra kure te msohet me ba debate si gazatare profesionale .. ndoshta edhe man debat aty .. Se edhe ajo sikurse ju merrni me shpifje , thashetheme akuza pa baze .. me ka ajo ne perendim moti ish hi ne burg per sjelljet e saj ndaj figurave publike ..

PS..Ne ket bote ka dy lloje te njerzve , ata qe mundohen me ba diqka , dhe ata qe jan njerz koti si ju , e ankohen e kritikojn ata qe po mundohen me ba diqka .

Dani11
30-05-09, 10:15
eshte nje guximtare, a...!
vjet kam qellue ne gala diner dhe n'ga fjalori nuk m'eshte dukur e pasur ( ne te folur)...
prap, mire prej saj se pasqyron realitet kosovare ne media....

E vertet Urata eshte guximtare dhe eshte permirsu se ne fillim ka qen katastrof, por pervoja e bene te veten, tani munde te shiqohen emisionet e saj.

Dani11
30-05-09, 10:31
Sa i perket Sami Lushtakut dhe shumices se PDK-se keta e meritojn me plotkuptimin e fjales postin e pylltarit (shumarit) dhe asgje me teper.Tjeter eshte ajo qe koha e hane kashten.

remi.bmc
30-05-09, 11:31
Jeta Gjarra Shkina E Kosoves

Dernica So Gjdo Vend Ka Piken E Vet Te Dobet Ne Kete Rast Piken Me Te Dobten Ka
Vllezrit Geci Ata Qe Montuan Kete Emision Ata Qe Sod Asht Dasht Te Jen
Ne Burg E Jo Ne Liri

E Ktu Me Dhimbsen Disa Qe Ende Se Kan Kuptuar Me Kan Kan Te Bejn
Z.kaqanikase Shfletuesi Etj Kot E Flet Realitetin Nuk Ja Vlen Veq Lodhesh

Nese Lexove Gurin Ma Heret Tha Drenica Duartrokit Shkaun
Tjetri Edhe Ma Keq
A Asht Marre Kjo Aaa Nje Shkin Si Jeta Gjarra Ban Nje Montazh Edhe Naivet
Kenaqen
Ne Asni Vend Nuk Do Te Jeni Me Te Sigurt Se Ne Drenic Ne Asni Vend Nuk Mund
Te Kaloni Me Mire Se Ne Drenice
Ne Asni Vend Nuk Mund Te Mikepriteni Si Ne Drenice Ne Prejashtim Te Personave Te Caktuar Si Jeta Gjarra

shfletuesi_
30-05-09, 12:31
eshte nje guximtare, a...!
vjet kam qellue ne gala diner dhe n'ga fjalori nuk m'eshte dukur e pasur ( ne te folur)...
prap, mire prej saj se pasqyron realitet kosovare ne media....


Guximtare....!!! Ku ka qen Jeta Xharra gjat luftes 98.99

jonuzi
30-05-09, 13:08
Guximtare....!!! Ku ka qen Jeta Xharra gjat luftes 98.99

Halla halla, hiqni more nga mendja 98-99, ....

jonuzi
30-05-09, 13:10
Jeta Gjarra Shkina E Kosoves

Dernica So Gjdo Vend Ka Piken E Vet Te Dobet Ne Kete Rast Piken Me Te Dobten Ka
Vllezrit Geci Ata Qe Montuan Kete Emision Ata Qe Sod Asht Dasht Te Jen
Ne Burg E Jo Ne Liri

E Ktu Me Dhimbsen Disa Qe Ende Se Kan Kuptuar Me Kan Kan Te Bejn
Z.kaqanikase Shfletuesi Etj Kot E Flet Realitetin Nuk Ja Vlen Veq Lodhesh

Nese Lexove Gurin Ma Heret Tha Drenica Duartrokit Shkaun
Tjetri Edhe Ma Keq
A Asht Marre Kjo Aaa Nje Shkin Si Jeta Gjarra Ban Nje Montazh Edhe Naivet
Kenaqen
Ne Asni Vend Nuk Do Te Jeni Me Te Sigurt Se Ne Drenic Ne Asni Vend Nuk Mund
Te Kaloni Me Mire Se Ne Drenice
Ne Asni Vend Nuk Mund Te Mikepriteni Si Ne Drenice Ne Prejashtim Te Personave Te Caktuar Si Jeta Gjarra

Remi ... kursejini fjalet... se ndoshta ju duhen me von ....

shfletuesi_
30-05-09, 13:15
Halla halla, hiqni more nga mendja 98-99, ....


Po po 98.99 atehere kemi pas me shume nevoj qe tju tregojm nderkombetareve per gjenocidin serb... Eshte leht te jesh i Zoti me tendin thon...

MemphiSx
30-05-09, 13:21
E kom perciell Jeta ne Kosove dhe e perciell vazhdimisht dhe do ta perciell edhe ne te ardhmen.
Problemi qendron te ne diskutuesit dhe ne te shumten e rasteve ne ketu e ngulfasim debatin ( tash me veq osht bo zakon kjo gje).
Me fol per drenicen, mund te flsesh 3 dite pa ndal hiq, mudn te ja nisesh prej kohes se Serbise se pare, dmth nje regjion i pushtuar qe heret nje regjion qe nuk i eshte ndar asnjehere gazepi rajoni me i varfer i kosoves. Rajoni ku gjithnje aty kane shperthyer kryengritjet, ndoshta rajoni ku ka me pak te shkolluar. Mirepo mos harroni se eshte rajoni ku pas lufte ka me se paku vrasje dhe krime.

A e meriton Sami Lushtaku te jet ne krye te skenderajt? Une mendoj qe nuk e meriton.
A ka me te mire se Sami Lushtaku? Natyrisht qe drenica ka shume me te mire.
A e meriton te identifikohet krejt qeveria te identifikohet me Sami lushtakun? nuk e meriton

Pergjithsimi i gjerave eshte per mendimin tim diqka se nuk i kontribon nje diskutimi te mirefillt


Problemi eshte tek bandat qe po udheheqin si Komunen e Skenderatj,ashtu edhe Qeverin!
Automatikisht,kercnimet e mediave,mungesa e shprehjes se lire,uzurpimi i mediave,ka t'bej me qeverin e Kosoves!
U pa qarte,se si TV BESA,veproi me nje gazetar t'saj,vetem e vetem qe sipas drejtorit te TV BESES i paska bo pyetje palidhje,e qe per qytetart e Kosoves,ishte komplet me lidhje,qe te zbardhet nentoka e Hashim Thaqit!!

Pra ne duhet te debatojm rreth ksaj,qe ne po e shohim cdo dit!!!

shfletuesi_
30-05-09, 13:26
Problemi eshte tek bandat qe po udheheqin si Komunen e Skenderatj,ashtu edhe Qeverin!
Automatikisht,kercnimet e mediave,mungesa e shprehjes se lire,uzurpimi i mediave,ka t'bej me qeverin e Kosoves!
U pa qarte,se si TV BESA,veproi me nje gazetar t'saj,vetem e vetem qe sipas drejtorit te TV BESES i paska bo pyetje palidhje,e qe per qytetart e Kosoves,ishte komplet me lidhje,qe te zbardhet nentoka e Hashim Thaqit!!

Pra ne duhet te debatojm rreth ksaj,qe ne po e shohim cdo dit!!!

Sa te jet Toka e Drenices me njerez sdo arij tjeter parti ta marr pushtetin kurr.....Jemi mesuar dhe ne tonit ta perkrahim me mire eshte 1 dreq i joti se 10 melaqe te huajat..:P Kshtu qe Jeta Xharra mundohet kot ta ul posht e sa ma posht Kryetarin dhe Komunen por ne si popullat i shohim perparimet .... Une nisem nga Rryma. nga Uji dhe nga rendi... I ke te gjitha.. Para 2 viteve e kam cek dhe me lart.. kemi pas mall 8 ore rryme ti kemi... tash i kemi 16 20 bilem ka jave qe nuk ndalet.. Per Uji bilem edhe rruge te asfaltume kemi... 8 vite pas lufte askush ska shiku te shtroj 1 km asfalt apo te ndertoj nje shkoll... te gjitha jan ber kur erdhi i joni ne pushtet Dreqi jon nuk thash kot me mire 1 dreq i joni se 10 melaqe te huajat... keshtu qe Jeta Xharra ska qka kerkon ne Drenice me kurr....

jonuzi
30-05-09, 13:30
Po po 98.99 atehere kemi pas me shume nevoj qe tju tregojm nderkombetareve per gjenocidin serb... Eshte leht te jesh i Zoti me tendin thon...

O more shfletues, nuk e kisha ndermend te replikoja, por sinqerisht po te them, se per vitet 98 -99, pjese e se ciles histori te dhimbeshme kemi qene qe te gjithe, e kane ditur e gjithe komuniteti nderkombetar, sepse nese iu referohemi histrise jane pikerisht ata qe e futen Kosoven ne Serbi dhe keshtu ketij populli per 100 vjet nuk i ndal gazepi, Kancelarit ndekombetare e kane ditur mire se qka eshte ka ndodh ne Kosove, se ato qka i ka ba Serbia i ka bere hapur me te gjitha instrumentet shteterore .... fal zotit, punes qe kane bere te gjithe njerzit e Kosoves, dhe fal ndihmes qe na dhane disa vende mike (disa prej te cilave ndoshta kete ndihme e kane dhene duke ditur se padrejtesi i kane bere ketij populli) me 17 shkurt 2008, ajo qe quhet Krijim i Shtetit te Kosoves u realizua... tash ku ne te gjithe jetojme, e shijojme kete realitet, askush nuk ka te drejte qe duke u thirrur ne te kaluaren, te mohoj perpjekjet e njerzve te ketij vendi per nje vend pa krim, per nje vend me qevei funksionale, per nje vend te barabart per te gjithe ... nuk dua te mbroj Jeta Xharren, por konsideroj se ajo eshte duke ba nje pune te mire, uroj qe ne Kosove te instalohet nje kulture diskutimi, ku duhet patjeter te ekzistoj nje kulture e rrespektimit edhe te mendimit te te tjetrit...

MemphiSx
30-05-09, 13:33
Sa te jet Toka e Drenices me njerez sdo arij tjeter parti ta marr pushtetin kurr.....Jemi mesuar dhe ne tonit ta perkrahim me mire eshte 1 dreq i joti se 10 melaqe te huajat..:P Kshtu qe Jeta Xharra mundohet kot ta ul posht e sa ma posht Kryetarin dhe Komunen por ne si popullat i shohim perparimet .... Une nisem nga Rryma. nga Uji dhe nga rendi... I ke te gjitha.. Para 2 viteve e kam cek dhe me lart.. kemi pas mall 8 ore rryme ti kemi... tash i kemi 16 20 bilem ka jave qe nuk ndalet.. Per Uji bilem edhe rruge te asfaltume kemi... 8 vite pas lufte askush ska shiku te shtroj 1 km asfalt apo te ndertoj nje shkoll... te gjitha jan ber kur erdhi i joni ne pushtet Dreqi jon nuk thash kot me mire 1 dreq i joni se 10 melaqe te huajat... keshtu qe Jeta Xharra ska qka kerkon ne Drenice me kurr....


Drenica udhehiqet qe nga pas lufta nga PDK-ja,ski qka e akuzon kerkon hiq!!

Ne duhet te mirremi me ket fenomen,qe DRENICA mos te jet shoqeri e izoluar,ne Kosove!! Ky eshte problemi,qe neve duhet te mirremi!

Jeta Xharra eshte gazetare Investiguese,dhe kjo do te mirret edhe n'te ardhmen me ket fenomen te ketyre bandave,qe fatkeqesisht kan ngule rrenje ne DRENICE!!
Per nje Sami Lushtak,sduhet te pesoj nje DRENICE!!

shfletuesi_
30-05-09, 13:37
Drenica udhehiqet qe nga pas lufta nga PDK-ja,ski qka e akuzon kerkon hiq!!

Ne duhet te mirremi me ket fenomen,qe DRENICA mos te jet shoqeri e izoluar,ne Kosove!! Ky eshte problemi,qe neve duhet te mirremi!

Jeta Xharra eshte gazetare Investiguese,dhe kjo do te mirret edhe n'te ardhmen me ket fenomen te ketyre bandave,qe fatkeqesisht kan ngule rrenje ne DRENICE!!
Per nje Sami Lushtak,sduhet te pesoj nje DRENICE!!

E vertet qe udhehiqet eshte udhehequr qyteti dhe jo shteti... shume projekte qe kan qen per Drenice nuk ju kan japur kan marr drejtime tjera.... Ku ishte Jeta Xhara gjat fabrikes se Feronikelit kur u be shitja e tij.....

MemphiSx
30-05-09, 13:45
E vertet qe udhehiqet eshte udhehequr qyteti dhe jo shteti... shume projekte qe kan qen per Drenice nuk ju kan japur kan marr drejtime tjera.... Ku ishte Jeta Xhara gjat fabrikes se Feronikelit kur u be shitja e tij.....


Qa ka lidhje Jeta Xharra me shitjen e Ferronikelit?? Mos fol palidhjeee bree,pash qit shiii qe o ka bjen!!!

Vete Ahmet Shalen,Minister i Ekonomis se Hashim Thaqit,n'ate kohe kryesori i AKM-s,qe duhet me jep llogari per krejt deshtimet e privatizimit!!!

Kyy eshte realitet!! Jeta Xharra,osht marr dhe po mirret me krejt fenomenet negative qe kan ndodh dhe po ndodhin ne Kosove!!

shfletuesi_
30-05-09, 13:50
Qa ka lidhje Jeta Xharra me shitjen e Ferronikelit?? Mos fol palidhjeee bree,pash qit shiii qe o ka bjen!!!

Vete Ahmet Shalen,Minister i Ekonomis se Hashim Thaqit,n'ate kohe kryesori i AKM-s,qe duhet me jep llogari per krejt deshtimet e privatizimit!!!

Kyy eshte realitet!! Jeta Xharra,osht marr dhe po mirret me krejt fenomenet negative qe kan ndodh dhe po ndodhin ne Kosove!!

Po aty ka pas korrupsion.... a eshte programi i saj Jeta ne Kosove a ska qen pjes e Kosoves Fabrika e Feronikelit a......Armiku duhet sulmuar ne Koke e jo ne bisht se kurr nuk do ja arrijn ta mposhtin... E keshtu jeta Xharra duhet te Filloj nga Koka e teposht jo nga bishti... E sa i perket Ahmet Shales... Jeta Xharra p asi qenka aq Guximtare pse nuk del ti thot keto gjera Troq Amhet Shala ka ber keshtu bujar Dugoli keshtu me fakte... apo Thaqi keshtu... Ramushi Keshtu po lyp Haraq Qumeshtores Vita.....po shkon aty ku si thot askush asgje... Une si dal krah as asaj as ati e njoh Sami Lushtakun se Migja i ka jap mesim e dijm qfar Analfabeti eshte por Kjo qe ka ber Jeta Xharra ka qen e programuar....

MemphiSx
30-05-09, 14:03
Po aty ka pas korrupsion.... a eshte programi i saj Jeta ne Kosove a ska qen pjes e Kosoves Fabrika e Feronikelit a......Armiku duhet sulmuar ne Koke e jo ne bisht se kurr nuk do ja arrijn ta mposhtin... E keshtu jeta Xharra duhet te Filloj nga Koka e teposht jo nga bishti... E sa i perket Ahmet Shales... Jeta Xharra p asi qenka aq Guximtare pse nuk del ti thot keto gjera Troq Amhet Shala ka ber keshtu bujar Dugoli keshtu me fakte... apo Thaqi keshtu... Ramushi Keshtu po lyp Haraq Qumeshtores Vita.....po shkon aty ku si thot askush asgje... Une si dal krah as asaj as ati e njoh Sami Lushtakun se Migja i ka jap mesim e dijm qfar Analfabeti eshte por Kjo qe ka ber Jeta Xharra ka qen e programuar....


E programuar nga kush o zoteri??? Kur banoret e Drenices shpreheshin qarte,ndryshe folshin para kameres,e ndryshe pa kamere??? Ketu eshte problemi se njerzit kan frige te shprehen lirshem kunder individeve qe po i sjellin deme Kosoves!!
Spo du t'mbroj asken,por ai qe keqperdor paran e te varfereve,dhashte ZOTI qe ato para ti shpenzon per ilaqe!!!

panta_rhei
30-05-09, 14:29
Po aty ka pas korrupsion.... a eshte programi i saj Jeta ne Kosove a ska qen pjes e Kosoves Fabrika e Feronikelit a......Armiku duhet sulmuar ne Koke e jo ne bisht se kurr nuk do ja arrijn ta mposhtin... E keshtu jeta Xharra duhet te Filloj nga Koka e teposht jo nga bishti... E sa i perket Ahmet Shales... Jeta Xharra p asi qenka aq Guximtare pse nuk del ti thot keto gjera Troq Amhet Shala ka ber keshtu bujar Dugoli keshtu me fakte... apo Thaqi keshtu... Ramushi Keshtu po lyp Haraq Qumeshtores Vita.....po shkon aty ku si thot askush asgje... Une si dal krah as asaj as ati e njoh Sami Lushtakun se Migja i ka jap mesim e dijm qfar Analfabeti eshte por Kjo qe ka ber Jeta Xharra ka qen e programuar....

Personlisht ka ma shum se dy muaj qe e kam dijt ēka i ka ndodhė ekipit tė emisionit "jeta nė kosovė", gjatė pėrgaditjes sė emisionit pėr komunėn skenderaj... Ēka me thanė, drenica nė mjerim e nėn pushtet tė terrorit... n qat kohė, mė tepėr nė afekt sesa me qėllim, i pata thanė njifar remiqit n qit forum "ta pshurrsha drenicen n'midis disit"... qeshtu i tha edhe RTK-ja tybe, veq ma zi... tha, veq sami lushtaku edhe tre shkije nuk kan pranu me dal para kamerave tona...
ēka me i shtu ksaj pjesės me tė kuqe qė e citova nga shfletuesi?

Qaq e psh.rrt ėshtė sot drenica, saqė po i vjen marre me dalė para kamerave!

pleqnojeni qysh t'doni

jadore
30-05-09, 15:33
hej kadal , bre kadal , per mu e keni fjalen-a.. mo se po ju qes edhe Forumin ne TV !.
jo po qe e guximshme jam jam valla ..
hahahahahaha, ha ( qe thote Urata )

Urata
30-05-09, 15:55
valla jadore une fjalen GUXIM e = me ty...
kuku, i kishe 'sos' ti ata drenicaket qe i kan mshue cameres se Jetes...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ....

shfletuesi_
30-05-09, 16:06
E programuar nga kush o zoteri??? Kur banoret e Drenices shpreheshin qarte,ndryshe folshin para kameres,e ndryshe pa kamere??? Ketu eshte problemi se njerzit kan frige te shprehen lirshem kunder individeve qe po i sjellin deme Kosoves!!
Spo du t'mbroj asken,por ai qe keqperdor paran e te varfereve,dhashte ZOTI qe ato para ti shpenzon per ilaqe!!!

Simbas juve me 2 hunje thuret gardhi dhe em 2 lule qel pranvera e.... Jo ata kan qen njerez te Geceve te Llaushes qe te ja prishin Imazhin Skenderajit Drenices e me kete Potez apo Politike te them ta akuzojn ne menyre Indirekte Sami Lushtakun dhe qe ta hekun nga pushteti... E vertet qe Samiu dhe pak kohe do largohet nga kryetarllaku do vi andej nga Prishtina.... Une e pranoj qe esht enjeri i pashkolle dhe qe eshte mafioz por jo ashtu siq e paraqitke Jeta Xharra.. nuk eshte e vertet nuk jan te verteta qe Popullata ka then ashtu... kan qen disa individ e jo populli une ne shtepin time jam Zot vet dhe as Samiu as kerkush sme perzihet ne punet e mija..... Drenicasit si kan friken askujt pse nuk i paten friken Serbit shkaut.... une te garantoj ty kur te duash ne 1 ora te nates te 3 te mengjesit ne qfar do kohe mundesh me ardh ne drenice ddhe ste gjen gje jo si thoke Jeta Xhara e Sa i ka fut ne gjep me keto shpifje ajo e din...

shfletuesi_
30-05-09, 16:10
Personlisht ka ma shum se dy muaj qe e kam dijt ēka i ka ndodhė ekipit tė emisionit "jeta nė kosovė", gjatė pėrgaditjes sė emisionit pėr komunėn skenderaj... Ēka me thanė, drenica nė mjerim e nėn pushtet tė terrorit... n qat kohė, mė tepėr nė afekt sesa me qėllim, i pata thanė njifar remiqit n qit forum "ta pshurrsha drenicen n'midis disit"... qeshtu i tha edhe RTK-ja tybe, veq ma zi... tha, veq sami lushtaku edhe tre shkije nuk kan pranu me dal para kamerave tona...
ēka me i shtu ksaj pjesės me tė kuqe qė e citova nga shfletuesi?

Qaq e psh.rrt ėshtė sot drenica, saqė po i vjen marre me dalė para kamerave!

pleqnojeni qysh t'doni


Po skeni faj se jeni mesuar ta shikoni qdohere nen kemben e te huajit e tash po u digjet Zemra qe ja u ka prish kumarit me serbin..... Jeni mesuar te jeni vet ne pushtet qdohere tash me propaganda mundoheni te arini qellimin parazgjedhor....

Drenica eshte ajo qe ju ata ato te gjithe kan brohorit Zemra e Kosoves Drenice jemi me ju... Po te njejti jeni qe mundoheni t'ja qitni faqen e zez... Por shyqyr Zotit ka burra qe i dalin Zot vet nuk eshte e varur nga fjalet dhe emisioni i Jeta Xharres...

panta_rhei
30-05-09, 16:39
Po skeni faj se jeni mesuar ta shikoni qdohere nen kemben e te huajit e tash po u digjet Zemra qe ja u ka prish kumarit me serbin..... Jeni mesuar te jeni vet ne pushtet qdohere tash me propaganda mundoheni te arini qellimin parazgjedhor....

Drenica eshte ajo qe ju ata ato te gjithe kan brohorit Zemra e Kosoves Drenice jemi me ju... Po te njejti jeni qe mundoheni t'ja qitni faqen e zez... Por shyqyr Zotit ka burra qe i dalin Zot vet nuk eshte e varur nga fjalet dhe emisioni i Jeta Xharres...

o ti dalldyshan, ēka je tu ja fut kot, a je tu e dijt a veq hajt... ti po thu sami lushtaku osht hajn e mafioz e analfabet... edhe po ma livdon skenderajin... po qysh mundet me kon i mir nji vend qe e perkrah mafiozin, kriminelin e analfabetin? qysh munet me i pasė punėt mirė ai vend?

shko ti n prishtin edhe shaje ldk-nė sa t dush, kqyre qysh po kalon... shko ti n gjermani edhe shaje angela merkelin sa t dush, kqyre a po t nguc dikush... shko n amerik edhe shaje presidentin sa t dush, kqyre a po t nguc dikush... shko ti n serbi shaje milloshin, kqyre qysh po kalon... shko n kubė e shaje kastron, kqyre qysh po kalon... shko n rusi shaje putinin kqyre qysh po kalon... shko ti n drenic shaje pdk-n ose hashimin kqyre qysh po kalon... (ju, me ju kritiku dikush e merrni qė ju ka sha). N drenic nuk mundesh me e lexu gazetėn n publik e rahat... se duhet me e matė b.then mirė se cilen gazetė je tu e lexu?
Aty ka terror sistematik o jaran, e nuk ka terror banal... coftinat qė nuk bajnė za para krimit e qė bajnė veq amin kurrkush nuk osht budallė me ngucė... edhe n shipni n kohen e enverit nuk ka pasė krime, vjedhje e as vrasje, n gjys t nates ke mujt me lėviz lirisht, veq ni kusht ke pas me e plotsu: ke pasė me ja puth k.qet enver hoxhes.

shfletuesi_
30-05-09, 16:56
o ti dalldyshan, ēka je tu ja fut kot, a je tu e dijt a veq hajt... ti po thu sami lushtaku osht hajn e mafioz e analfabet... edhe po ma livdon skenderajin... po qysh mundet me kon i mir nji vend qe e perkrah mafiozin, kriminelin e analfabetin? qysh munet me i pasė punėt mirė ai vend?

shko ti n prishtin edhe shaje ldk-nė sa t dush, kqyre qysh po kalon... shko ti n gjermani edhe shaje angela merkelin sa t dush, kqyre a po t nguc dikush... shko n amerik edhe shaje presidentin sa t dush, kqyre a po t nguc dikush... shko ti n serbi shaje milloshin, kqyre qysh po kalon... shko n kubė e shaje kastron, kqyre qysh po kalon... shko n rusi shaje putinin kqyre qysh po kalon... shko ti n drenic shaje pdk-n ose hashimin kqyre qysh po kalon... (ju, me ju kritiku dikush e merrni qė ju ka sha). N drenic nuk mundesh me e lexu gazetėn n publik e rahat... se duhet me e matė b.then mirė se cilen gazetė je tu e lexu?
Aty ka terror sistematik o jaran, e nuk ka terror banal... coftinat qė nuk bajnė za para krimit e qė bajnė veq amin kurrkush nuk osht budallė me ngucė... edhe n shipni n kohen e enverit nuk ka pasė krime, vjedhje e as vrasje, n gjys t nates ke mujt me lėviz lirisht, veq ni kusht ke pas me e plotsu: ke pasė me ja puth k.qet enver hoxhes.


Me mire eshte te kesh Mafioz tanin brenda vetes se te vjen ndokush tjeter mafioz... Ne e pekrahim e ka mire sepse punon per qytet... ka punuar tipi edhe pse eshte mafioz ja qk ajam ka them...

Terrorr mos ja fut prej shpatit ku ka terrorr... Mos shkruani me fjale te Jeta Xharres ejani shikojeni vet.... Hmm Kot e keni Sami Lushtaku eshte i pa shkoll por nuk do lejoj te huajin te na perbuz.....

panta_rhei
30-05-09, 17:07
Me mire eshte te kesh Mafioz tanin brenda vetes se te vjen ndokush tjeter mafioz... Ne e pekrahim e ka mire sepse punon per qytet... ka punuar tipi edhe pse eshte mafioz ja qk ajam ka them...

Terrorr mos ja fut prej shpatit ku ka terrorr... Mos shkruani me fjale te Jeta Xharres ejani shikojeni vet.... Hmm Kot e keni Sami Lushtaku eshte i pa shkoll por nuk do lejoj te huajin te na perbuz.....

qashtu fol bre jaran... pse me ju pėrbuzė kur ma t'perbuzun s'ka ku me shku

mjer Kosova qė ju ka... qashtu thuj: menzi kemi prit me ardh nato me na e hjek shkaun edhe me ja q. n.... kosoves. S'keni qare pa na duru se na jena m.tat e drenices heroike.

Urata
30-05-09, 17:19
hej kadal , bre kadal , per mu e keni fjalen-a.. mo se po ju qes edhe Forumin ne TV !.
jo po qe e guximshme jam jam valla ..
hahahahahaha, ha ( qe thote Urata )valla jadore une fjalen GUXIM e = me ty...
kuku, i kishe 'sos' ti ata drenicaket qe i kan mshue cameres se Jetes...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ....


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ....
jo une e shkreta tu mendu me "t'mshef" ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....


ps:Jeta, me fal jadore kur e ke ndermend t'ia besh nje vend dhe dardania.de ne emisionin tende...? ka nevoje me shume se kurre, po i duhen donacione...! me ne do ta kesh me lehte, kameres nuk ti sjellim....!:wink:

Uragani_99
30-05-09, 18:09
"Ju rrugaca sallahana vagabonda shakllabana rricna t'ndyet, mikrobe tė kqi qi tė mjerės moj Shqipni kthelltė hi i keni nė mushkni ..............." At Gjergj Fishta

P.S. Keto vargje vlejne per ata qe m'a larguan nje koment t'imin para nje muaji ne lidhje me viziten e Tadicit ne Kosove dhe me "bllokuan" hyrjen ne Faqen Daradania.de me se dy jave ,vetem e vetem pse sigurisht komenti i im nuk ju pelqeu ,thjesht nuk ishte ne vijen e politikes se tyre "tallava".Me nderime Uragani_99.

Pupi
30-05-09, 18:23
qashtu fol bre jaran... pse me ju pėrbuzė kur ma t'perbuzun s'ka ku me shku

mjer Kosova qė ju ka... qashtu thuj: menzi kemi prit me ardh nato me na e hjek shkaun edhe me ja q. n.... kosoves. S'keni qare pa na duru se na jena mutat e drenices heroike.

E kqyr knej kah une ti "jaran".

Ti munesh me urrye Sami lushtakun, ti munesh me urrye Hashim- Jakupin. Ti munesh edhe Fat-limin mos me dasht, krejt kta munesh mos me ti dasht zemra, edhe Pdk-en bile, qak edhe Adem Jasharajn, e edhe krejt Drenicen. S'ėshtė e patjeter me ti dasht zemra e mbushur plot urrejte (fush qė shihet kallauz nuk donė) Veq me i shajt nuk munesh, nuk ke drejt, nuk e kuptoj kush ta jep tya gjithė atė tė drejtė tė shajsh njė regjion tė tėrė ?

remi.bmc
30-05-09, 18:38
Personlisht ka ma shum se dy muaj qe e kam dijt ēka i ka ndodhė ekipit tė emisionit "jeta nė kosovė", gjatė pėrgaditjes sė emisionit pėr komunėn skenderaj... Ēka me thanė, drenica nė mjerim e nėn pushtet tė terrorit... n qat kohė, mė tepėr nė afekt sesa me qėllim, i pata thanė njifar remiqit n qit forum "ta pshurrsha drenicen n'midis disit"... qeshtu i tha edhe RTK-ja tybe, veq ma zi... tha, veq sami lushtaku edhe tre shkije nuk kan pranu me dal para kamerave tona...
ēka me i shtu ksaj pjesės me tė kuqe qė e citova nga shfletuesi?

Qaq e psh.rrt ėshtė sot drenica, saqė po i vjen marre me dalė para kamerave!

pleqnojeni qysh t'doni
DRENICA KA QEN EDHE ASHT NDERI I KETIJ POPULLI
POR PSE NUK MIKPRET NJE PSHURRAJK SI JETA GJARRA

DRENICA E KA BALLIN LART NE TE GJITHA ASPEKTET SKA PSE I VJEN MARRE NGA ASKUSH
E TI PSHURRAN ME GJITH ATE QE ISHTE PER TE BER MONTAZHE ATJE
MIRE KA KALU TJETREN HER KALON EDHE ME KEQ

panta_rhei
30-05-09, 18:48
E kqyr knej kah une ti "jaran".

Ti munesh me urrye Sami lushtakun, ti munesh me urrye Hashim- Jakupin. Ti munesh edhe Fat-limin mos me dasht, krejt kta munesh mos me ti dasht zemra, edhe Pdk-en bile, qak edhe Adem Jasharajn, e edhe krejt Drenicen. S'ėshtė e patjeter me ti dasht zemra e mbushur plot urrejte (fush qė shihet kallauz nuk donė) Veq me i shajt nuk munesh, nuk ke drejt, nuk e kuptoj kush ta jep tya gjithė atė tė drejtė tė shajsh njė regjion tė tėrė ?

pup!?

a prap mi rrove qimet a

Pupi
30-05-09, 19:30
pup!?

a prap mi rrove qimet a

Mos u kap ti per qimet e mija, mė mirė t'bjen mu kap pėr mullarin tim.

pirro
30-05-09, 21:29
panta rehi

Debat i ulet, pa vlera, fyes ndaj nje perqindje te popullates. Duhet te jesh i mllefosur shume ne diqka kur zhvillon kesi debati.
Une jam mesuar ti shoh vetem disa qe shkruajn te FEJA per kesi lloj shprehjesh.

Urata
30-05-09, 21:53
jadore! emisionit tjeter vnoja titullin " Jeta virtuale n'Dardani" ...
kuku, ruju se gabon e i afrohesh Pupit ose K15, jo vetem kameren po edhe hunte kane me ti thye....!

Guri i madh
30-05-09, 22:25
panta rehi

Debat i ulet, pa vlera, fyes ndaj nje perqindje te popullates. Duhet te jesh i mllefosur shume ne diqka kur zhvillon kesi debati.
Une jam mesuar ti shoh vetem disa qe shkruajn te FEJA per kesi lloj shprehjesh.ehhh qka kam ndegjue une live nga disa drenicak te rangut te sami lushtakut aj thoshte se vetem kah e qujn DRENIC e KUQE jan shqiptar e ne te tjert jemi shkie e qka jo tjter

pirro
30-05-09, 22:30
oooo Guri nuk je bre i ati nveli me zhvillu ksi lloj debati allahile. Nuk osht ne pyetje Sami Lushtaki ( se kurgjo ne fund te fundit sbohet edhe mos me kane ai hiq, veq shka bahet mire). Mirepo puna osht te ofendimi i nje regjino. Pranoje o burr se osht gabim me u ofendu nje popull, une e di qe panta rehi nuk eshte rang i makreshit, dhe kur vjen ofendimi prej njerzve te till bohet edhe 10 fish me i rand.

Guri i madh
30-05-09, 22:33
oooo Guri nuk je bre i ati nveli me zhvillu ksi lloj debati allahile. Nuk osht ne pyetje Sami Lushtaki ( se kurgjo ne fund te fundit sbohet edhe mos me kane ai hiq, veq shka bahet mire). Mirepo puna osht te ofendimi i nje regjino. Pranoje o burr se osht gabim me u ofendu nje popull, une e di qe panta rehi nuk eshte rang i makreshit, dhe kur vjen ofendimi prej njerzve te till bohet edhe 10 fish me i rand.


nuk duhet nji regjion te krahasohet me nji person ama komuna e skenderajt 90% jan te nivelit te SAMI LUSHTAKUT te bej beee ndash me bibel ndash me kuran

Pupi
30-05-09, 22:44
Uraten

Jo mos ki dert hiq se une Xharren e kam goxha "jaranesh", apo me pranu, e kisha jaranesh. E nuk ja kam inati tash pėr kurgjo, veq mos tė ankohet panevoj.

panta_rhei
30-05-09, 22:55
panta rehi

Debat i ulet, pa vlera, fyes ndaj nje perqindje te popullates. Duhet te jesh i mllefosur shume ne diqka kur zhvillon kesi debati.
Une jam mesuar ti shoh vetem disa qe shkruajn te FEJA per kesi lloj shprehjesh.

pirro,

e dij unė shumė mirė se cila pėrqindje e popullatės ndjehet e fyer nga shkrimet e mija... e din edhe ti.
Fenomeni "pasluftė" nė kosovė shumė mirė e ka sofistikuar gjuhėn e komunikimit ndėrmjet njerėzve. Njerėzit (e rritur por edhe fėmijėt) nė kosovė e dijnė shumė mirė se ēka do tė thotė kur pėrmendet fjala drenicė, ēlirimtar, komandant, hajn, mafioz e analfabet.
Nuk i kam unė paragjykimet e komplekset e pėrqindjes sė popullsisė kur shkruaj e kur mendoj, hiē. As nuk i dogja librat e historisė e tė gjeografisė, as kasetat e kėngėve heroike kombtare... krejt qaty i ki, edhe i kam.

Nėse e paske analizuar mirė gjeografinė e pėrqindjes sė popullsisė qė ndjehet e fyer nga shkrimet e mija, merre mundimin edhe silli emrat e tyre kėtu.
Njė shembull: njė artist i estradės sonė para luftės, nė drenicė para mija shikuesve drenicakė, nė lidhje me halit tėrnavcin edhe tefik llugiqin, thojke "oj drenic a nive, mos u ban katar i thive", tė gjithė duartrokitshin (nė videokasetė i kam pa kėto).
Nė pajtim me bindjet dhe parimet e mija personale dhe kombtare, konsideroj se kam arsye t'i konsideroj disa ngjarje dhe persona tė dėmshėm dhe pisa, bile mė tė kqij e mė tė rrezikshėm se halit ternavcin... e kam fjalėn pėr target-personat e kėsaj teme.

Edhe njėherė (pėr mos me e zgjatė pambarim),
konsideroj se, meqė po e pėrmend ti, popullata e drenicės duhet me u qu vet e me e psh.rrė drenicėn e qiftave tė sami lushtakut... edhe duhet me e lartėsu e me ja kthy nderin drenicės sė hasan prishtinės.

Nė lidhje me kėtė qėshtje nuk mendoj kurrė me e kapė pushkėn, por pėr bindjen, jam shumė i sigurtė qė nuk e kam gabim. Nėse njė bindje e tillė nuk mė bėn shqiptar, atėherė nuk qenkam i tillė. Unė kėshtu e konceptoj bindjen kombėtare tė njė individi.

shfletuesi_
30-05-09, 22:58
nuk duhet nji regjion te krahasohet me nji person ama komuna e skenderajt 90% jan te nivelit te SAMI LUSHTAKUT te bej beee ndash me bibel ndash me kuran

Pse vetem qe nuk jan perkrahes te LDK-s apo !!??? Me vjen keq qe je nga Drenica por vetem titullin e ke keshtu se nuk je nga ai vend.....

Guri i madh
30-05-09, 23:14
Pse vetem qe nuk jan perkrahes te LDK-s apo !!??? Me vjen keq qe je nga Drenica por vetem titullin e ke keshtu se nuk je nga ai vend.....
si po shifet ma i piklluri per at matrial qe e dha RTK permjet jeta xharres na qenka shfletusipo krejt kosova ka than se rrena i ka kambet e shkurta ,e tash po zbulohen nguushtllime shfletus

shfletuesi_
30-05-09, 23:47
si po shifet ma i piklluri per at matrial qe e dha RTK permjet jeta xharres na qenka shfletusipo krejt kosova ka than se rrena i ka kambet e shkurta ,e tash po zbulohen nguushtllime shfletus


O ngushellime pac Guri i Madh , ska gje jo i pranojm ngushellimet ne bised po bejm..... Por problemi qendron ne Koke jo ne Drenice aty ne qender ne Pr dhe jo vetem qe eshte kjo qeveri por qysh pas luftes e ketej ka probleme..... Jav ka lan kemben e hajrit i ndjeri I.Rugova... Me kasino.... Royall...

Guri i madh
31-05-09, 00:52
O ngushellime pac Guri i Madh , ska gje jo i pranojm ngushellimet ne bised po bejm..... Por problemi qendron ne Koke jo ne Drenice aty ne qender ne Pr dhe jo vetem qe eshte kjo qeveri por qysh pas luftes e ketej ka probleme..... Jav ka lan kemben e hajrit i ndjeri I.Rugova... Me kasino.... Royall...drenica ka pas luftar trima e patriota po pas ramjes heroike te ADEM JASHARIT drenicen e kan marr ne dor rankoviqistat hajnat arragantat ,e nji pjes e madh e popullit nuk e ka guximin me e shpreh ,si nė kohen e rankoviqit tani esht drenica nga thaqistat fatkeqsisht

Dreni2
31-05-09, 01:47
Guri

Ti si duket paske shum probleme me vetveten ta paskan djeg dikun shtir drenicakt , ndoshta je nga ata qe ka marr pjes ne zgjidhjet lokale e ski marr vota ma shume se sa qe ki antar te familjes , po me dhimbesh po demokracia keshtu e ka , ai qe merr kokrra ma shum FITON , vullneti i shumices vendos.. mire a keq shumica vendos se kushe ka me ju pri .

Normal qe humbsi ka drejt mu anku por jo keshtu si shpreheni ju , kjo qka ju shkruni ashte SMUJ (Urrejtje patologjike ndaj nji regjioni ) te drejten me te tha po me dhimbesh se keq i paske punet. Po biri veti mas e lyp naj psikolog nashta te kapercen ...se drenicaket edhe pa ndihmen tane kan mbijetuar edhe do te mbijetojn .

Kom percjell debatin para zgjidhjeve ne komunen e skenderajit dhe jam shum i bindur se nga te gjithe kandidatet qe kan marr pjes ne zgjidhje .. drenicaket kan zgjedh te keqen ma te vogel njikohsisht kan zgjedhe njeriun qe ju slell perfitime ma te medhat per kohen qe jemi ...

Nji gje nuk muj ka e kuptoj se si mundeni me tha qe 85 % te atyre qe kan marr pjes ne zgjedhjet e kaluara paskan dha voten nga friga , kure dihet se vota jepet msheft ...gjithashtu jan komisionet e perbera nga te gjitha partit ..

Zoti te ndihmoft Guri

Guri i madh
31-05-09, 01:52
Guri

Ti si duket paske shum probleme me vetveten ta paskan djeg dikun shtir drenicakt , ndoshta je nga ata qe ka marr pjes ne zgjidhjet lokale e ski marr vota ma shume se sa qe ki antar te familjes , po me dhimbesh po demokracia keshtu e ka , ai qe merr kokrra ma shum FITON , vullneti i shumices vendos.. mire a keq shumica vendos se kushe ka me ju pri .

Normal qe humbsi ka drejt mu anku por jo keshtu si shpreheni ju , kjo qka ju shkruni ashte SMUJ (Urrejtje patologjike ndaj nji regjioni ) te drejten me te tha po me dhimbesh se keq i paske punet. Po biri veti mas e lyp naj psikolog nashta te kapercen ...se drenicaket edhe pa ndihmen tane kan mbijetuar edhe do te mbijetojn .

Kom percjell debatin para zgjidhjeve ne komunen e skenderajit dhe jam shum i bindur se nga te gjithe kandidatet qe kan marr pjes ne zgjidhje .. drenicaket kan zgjedh te keqen ma te vogel njikohsisht kan zgjedhe njeriun qe ju slell perfitime ma te medhat per kohen qe jemi ...

Nji gje nuk muj ka e kuptoj se si mundeni me tha qe 85 % te atyre qe kan marr pjes ne zgjedhjet e kaluara paskan dha voten nga friga , kure dihet se vota jepet msheft ...gjithashtu jan komisionet e perbera nga te gjitha partit ..

Zoti te ndihmoft Guriqenke antarsue rishto e fill te une erdhe me i kundershtue shkrimet e mia po nejse ska problem une du me vazhdue me ket nick

po edhe TITA ne kosov 100% i ka marr votat qashtu esht DRENICA sot fatkeqsisht


sa per fillim e shihemi prap

mitrovicali
31-05-09, 02:19
Guri

Ti si duket paske shum probleme me vetveten ta paskan djeg dikun shtir drenicakt , ndoshta je nga ata qe ka marr pjes ne zgjidhjet lokale e ski marr vota ma shume se sa qe ki antar te familjes , po me dhimbesh po demokracia keshtu e ka , ai qe merr kokrra ma shum FITON , vullneti i shumices vendos.. mire a keq shumica vendos se kushe ka me ju pri .Zoti te ndihmoft Guri

Dreni sa i perket demokracis kosovare ka perparime vetem ne (flliqni se ne politik aspak nese je nga Drenica edhe jeton edhe tash ne Drenic ti bukur mir po e dishe se LLausha ,Vojniku ,edhe ma shum se ghysa e Burojes esht me LDK edhe lirisht muna me than se qka ka ne Drenic mbi 45 vjeq jan me LDK edhe pra shum mir dihet vullneti se kush kish me fitue po e ka fitue ne krah te Amerikes sei ka vye per me pas ne ket koh nje parti pak sa radikale ne pushtet

Zoti na ndihmoft se jo vetem Gurit

Dreni2
31-05-09, 02:19
Jo jo .. nuk jam nga ata qe perdorin shum nika , te tregova ne postimin e pare qe kom percjell ket forum nji kohe te gjat por kurre skom shkruar se bisedat ne ket forum jan shum primitive .. te nivelit te ulet .. ketu ska debate .. mungon kultura e komunikimit , bisedohet me thashe e theme te qajtoreve , pa fakte .. simbas perkatsis politike .. pore nji gje me pengoj si si ende ka Shqiptar qe nji regjion e qujan analfabet , kriminel , shpijuna etc etc as Shkau ska perdor kesi shprehje qfare un lexova ne ket TEm.

po ja nisi me i ba disa pytje : ndoshta ju qe po i njofshit situatat e kosoves nga pushtimi sllav e deri em sot do te me jepni pergjegje .

Cili regjion i kosoves ka pasur viktima ma shum se Drenica gjate luftrave qe jan ba prej pushtimit sllav ??

Sa polic ka pasur drenica qe kan punuar ne policin sllave ??

Sa Ushtarak ka pasur Drenica ne JNA ?

Sa Udbasha ka pasur Drenica ne sherbimin sekret sllav ?

Sa Kosista ka pasur Drenica ??

Sa Fabrika ka pasur Drenica ?

SA km rrog te asfaltuara ka pasur Drenica ?

SA metra 2 lokale shkollimi ka pasur Drenica ?

Sa Komunista ka pasur Drenica ?

Sa .. sa .. sa .. keto pyetje i bera per arsye te juve qe shani drenicen , ndashta kure te mi bini keto shifra do te me bindeni se pernjime drenica qenka kan oaze e shpijunave ....

Kure te me sillni info per keto pyetje .. ndoshta bisedojm e edhe bajm krahasime me regjione tjera.

kaloni nice

Guri i madh
31-05-09, 03:27
Dreni sa i perket demokracis kosovare ka perparime vetem ne (flliqni se ne politik aspak nese je nga Drenica edhe jeton edhe tash ne Drenic ti bukur mir po e dishe se LLausha ,Vojniku ,edhe ma shum se ghysa e Burojes esht me LDK edhe lirisht muna me than se qka ka ne Drenic mbi 45 vjeq jan me LDK edhe pra shum mir dihet vullneti se kush kish me fitue po e ka fitue ne krah te Amerikes sei ka vye per me pas ne ket koh nje parti pak sa radikale ne pushtet

Zoti na ndihmoft se jo vetem Guritpo qashtu pra qe mir ke than veq po presin edhe naj dit se thaqit as ZIZA E QUBRELIT nuk ka me ja qit KOKRREN

Urata
31-05-09, 04:40
Gjyshen e kom pas DRENICAKE, ndjese paste....! Nenen e Babit, dmth! Gjyshi im dhe ai paste ndjese, gjithemon kishte pa thane se n'Drenice vetem n'cdo 100 vjet lind nga nje burre i mare/patriot... te tjeret jane krejt t'mrapte/spiuna.....!

GURI SYLAJ
31-05-09, 08:05
E verteta do te dihet atehere kur ligji ,i cili sot mungon dhe vetem per faktin se i pangon pikrisht ata qe thirren ne ligj ,te detyroj secilin te tregoj origjinen e pasurise dhe keqperdorimin e prones gjat viteve te pasluftes!
Une nuk njoh asnje shka qe e ka ble nje fabrike ,asnje shka qe e ka ble nje kompleks 100 hektaresh ,asnje shka qe objektet e infrastruktures i ka bere per vete, me leje a pa leje , dhe lirisht mund te them se per te gjitha kto nuk jan fajtor shkiet po kta tonet!!!
Sa i perket shpiunave te Drenices ndoshta edhe do te pajtohesha por minjet nuk rrine ne hambaret e thata po aty ku ka drith!!!
Dhe me e keqja , me e shemtuara eshte se te gjitha keto ligesi dhe te gjitha kto loje te ndyera behen ne emer te Luftes dhe te gjakut te rene per Lirin e Kosoves ,per Clirimin e Kosoves!
Ktu po flasim per Drenicen po une kam frige se kjo zhuge e ka kape Kosoven bitevi e besa edhe me gjere neper Trojet Shqiptare.
Dhe e them me plot kuptimin e fjales (kisha dasht te jem gabim) se Serbin nuk e pengon fare nje shtet i tille . Nje shtet qe historia e ti fillon para nja 15 vitesh ,qe Flamurin e ka cfare e ka ,qe jeton me ndihmat e te huajve dhe qe nuk ka bere asgje per rimekembjen e ekonomise dhe prodhimit vendor .Nje shtet qe shkon drejt formimit te nje kombi te ri alla vllaznim -bashkim!
Nje shtet (edhe i pranuar) por qe nuk mund te qendroj vertikalisht ne forcen e vet .
Nje shtet qe i mungojne apo i ka ne nivel shume te ult te organizimit te tri shtyllat ne te cilat qendron shteti! Dhe kete jo per fajin e te tjereve por per interesin e atyre qe deshirojn t'a vjedhin edhe kete pak pasuri qe i ka mbete Kosoves!
Gjygjesia ,Ushtria ,dhe Policia jan si jan sepse politika dhe milioneret e ri te Kosoves jan te interesun qe keto te jen ketu ku jan pa pas as force e as mundesi qe te bejne dicka te mire e te mbare per Kosoven !

remi.bmc
31-05-09, 10:07
Pse vetem qe nuk jan perkrahes te LDK-s apo !!??? Me vjen keq qe je nga Drenica por vetem titullin e ke keshtu se nuk je nga ai vend.....
QKA QKA GURI NGA DRENICA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!

remi.bmc
31-05-09, 10:11
Gjyshen e kom pas DRENICAKE, ndjese paste....! Nenen e Babit, dmth! Gjyshi im dhe ai paste ndjese, gjithemon kishte pa thane se n'Drenice vetem n'cdo 100 vjet lind nga nje burre i mare/patriot... te tjeret jane krejt t'mrapte/spiuna.....!
SHUM BUKUR URATA
KJO LEN TE KUPTOHET SE GJDO GJE BEHET ME TRADIT
EDHE GJYSHI YT KA QEN KUNDERSHTAR I LUFTRAVE PER QLIRIM TE KOSOVES
NE KOHEN E TIJ
TE KUPTOJ URATA NUK KE FAJ TI QE JE KJO QE JE E KE NGA TRADITA .
TRADITE FAMILJARE

mitrovicali
31-05-09, 11:30
po qashtu pra qe mir ke than veq po presin edhe naj dit se thaqit as ZIZA E QUBRELIT nuk ka me ja qit KOKRREN

Guri a Mitrovicali je a????

Urata
31-05-09, 14:25
SHUM BUKUR URATA
KJO LEN TE KUPTOHET SE GJDO GJE BEHET ME TRADIT
EDHE GJYSHI YT KA QEN KUNDERSHTAR I LUFTRAVE PER QLIRIM TE KOSOVES
NE KOHEN E TIJ
TE KUPTOJ URATA NUK KE FAJ TI QE JE KJO QE JE E KE NGA TRADITA .
TRADITE FAMILJARE


GJYSHEN e kam pas nga familje qe n'Historine e shqiptarizmit eshte mesuar, mesohet dhe do mesohet per patritotizmin e tyre dhe qendrimin/luften kunder shkjaut.

E sa i perket GJYSHIT tim, edhe n'keto ditet e modernizuara, mbesa e stermesa, nipa e sternipa i lusin per djemte/vajzat me t'mira se fise/gjake i kujt jane....! Gjithemon, duke permend emrin e tim GJYSH.


ps: po mos te dija shume gjera nuk do t'kisha kete qendrim....!

shfletuesi_
31-05-09, 15:59
Gjyshen e kom pas DRENICAKE, ndjese paste....! Nenen e Babit, dmth! Gjyshi im dhe ai paste ndjese, gjithemon kishte pa thane se n'Drenice vetem n'cdo 100 vjet lind nga nje burre i mare/patriot... te tjeret jane krejt t'mrapte/spiuna.....!

Sa vite bejn 1 shekull simbas babegjyshit tend dhe teje...

Ja disa persona te shquar nga Drenica qe kan lind brenda 100 viteve pa e kaluar 100-shin
:smile: E jo siq thua ti dhe siq ka then babegjyshi jot qdo 100 vjet...

Shaban Polluzha

Shaban( Mustafė) Kastrati - Polluzha lindi nė vitin 1871 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1871) nė Polluzhė (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Polluzh%C3%AB&action=edit&redlink=1) tė Drenicės.Shaban Qe ta sjell jeten e ti ska nevoj se kush te do mund ta gjej....


Azem Galica
1889 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1889) - 1924 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1924))
Luftėtar i shquar popullor pėr ēlirim e bashkim kombėtar, pėr njė regjim shtetėror demokratik nė Shqipėri, organizator i lėvizjes sė armatosur nė Kosovė kundėr pushtuesve tė ndryshėm gjatė viteve 1912 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1912) - 1924 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1924).
Veprimtarinė e tij patriotike e filloi nė vitet 1910 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1910)-1912, kur mori pjesė nė kryengritjet antiosmane. Pas shpalljes sė Pavarėsisė luftoi nė fillim, mė 1912-1915 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1915) kundėr pushtuesve serbė, dhe mė pas, mė 1915-1918 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1918) kundėr pushtuesve austriakė e bullgarė.

Tahir Meha

Tahir Meha (10 tetor (http://sq.wikipedia.org/wiki/10_tetor) 1943 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1943) nė Prekazė (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Prekaz%C3%AB&action=edit&redlink=1)/Prizren (http://sq.wikipedia.org/wiki/Prizren) - 13 maj (http://sq.wikipedia.org/wiki/13_maj) 1981 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1981)) aktivist politik, kundėrshtarė i regjismit Serb ne Kosova

Tahiri ju kundėrvye edhe me forcė sistemit pushtues jugosllavė dhe mė 13 maj 1981 si rezulltat i kėsaj kundėrvėnje vritet nga forcat policore jugosllave.Tahir Meha nė kėtė pėrleshje sipas mediave jugosllave vrau 9 dhe plagosi 2 policė serb. Pėr aktivitetet e tija kundėr pushtuesit shpeshė nga adhuruesit e rrugės sė tij thirret me titullin popullorė "Burri i dheut (http://sq.wikipedia.org/wiki/Burri_i_dheut)"[1] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Tahir_Meha#cite_note-0)

Per Familjen Jasharaj nuk sjella matrial pasi qe e njohin Ter bota Globi... por vetem desha te dij sa vite bejn 1 shekull simbas teje.. simbas Logjikes time keta qka i kam sjell ketu te gjithe jan brenda 1 shekullit e jo siq the ti ne 100 vit 1 lind... keta kan lind brenda ketij shekullit pra jo siq thua ti...
Eh TETA apo Hallokja URATE Mos u perziej aty ku s'din.....
Hajt me te mira e mos u perziej nga politika hic bilem ti qe s'je brenda Kosoves po te ishe aq atedhetare e forte kishe qendru ne Kosove.

shnetje...

Eh mos te harroj une jam i sigurt qe ti as babegjyshin se ke pas te drenices... e as s'ke te bej asgja me drenice...

Dani11
31-05-09, 16:15
Tahir Meha (10 tetor (http://sq.wikipedia.org/wiki/10_tetor) 1943 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1943) nė Prekazė (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Prekaz%C3%AB&action=edit&redlink=1)/Prizren (http://sq.wikipedia.org/wiki/Prizren) - 13 maj (http://sq.wikipedia.org/wiki/13_maj) 1981 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1981)) aktivist politik, kundėrshtarė i regjismit Serb ne Kosova

A ka mundesi me me tregu me qfar aktiviteti politik eshte marr Tahir Meha? Te theme te drejte une per te kam degjuar para shume vjeteve nga nje bashkfshatare i tije,ai me pate thene qe ky njeri ka qen i quditshem, nuk ka pas shoke, ka qene gjithmone i armatosur dhe ktynehere kur pritej ne rend per te blere diqka ai gjithmone kish hy pa rende.
A jane te verteta keto? Sepse dikush sigurisht e dine te verteten.

shfletuesi_
31-05-09, 16:19
Tahir Meha (10 tetor (http://sq.wikipedia.org/wiki/10_tetor) 1943 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1943) nė Prekazė (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Prekaz%C3%AB&action=edit&redlink=1)/Prizren (http://sq.wikipedia.org/wiki/Prizren) - 13 maj (http://sq.wikipedia.org/wiki/13_maj) 1981 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1981)) aktivist politik, kundėrshtarė i regjismit Serb ne Kosova

A ka mundesi me me tregu me qfar aktiviteti politik eshte marr Tahir Meha? Te theme te drejte une per te kam degjuar para shume vjeteve nga nje bashkfshatare i tije,ai me pate thene qe ky njeri ka qen i quditshem, nuk ka pas shoke, ka qene gjithmone i armatosur dhe ktynehere kur pritej ne rend per te blere diqka ai gjithmone kish hy pa rende.
A jane te verteta keto? Sepse dikush sigurisht e dine te verteten.


femrėn e bukur ēdoherė e pėrbishtojn dhe i ngjesin fjalė dhe thashetheme....

Dani11
31-05-09, 16:27
shfletus nu ke fjala per femra, trego me qfar aktiviteti politik eshte marre dhe a ka qene ne ndonje parti apo grup ilegal?

p.s. Ishalla nuk thot Hashimi e kom pas shok dhe kam vepru me te, se ai krejt herojt shok e bashkluftetar i ka pas.

shfletuesi_
31-05-09, 16:35
shfletus nu ke fjala per femra, trego me qfar aktiviteti politik eshte marre dhe a ka qene ne ndonje parti apo grup ilegal?

p.s. Ishalla nuk thot Hashimi e kom pas shok dhe kam vepru me te, se ai krejt herojt shok e bashkluftetar i ka pas.

E ka njohur pėrsonalisht vėllau i gjyshit tim.... po tė them qė njerėzit dhe nga inati thon qmos... e Hashimi ka qen asi ska qen atė kohė hiq e sigurisht qe mban pėrkujtimore qė tja hyp vlerat pak vehtės..... E pėr matrial mund tė gjesh ku tė duash lexo vet mė mirė :P do e intervistoj dhe njėhere Gjyshin dhe pastaj ju sjell vet matrial jo nga thashethamet e te tjereve :P

remi.bmc
31-05-09, 17:25
GJYSHEN e kam pas nga familje qe n'Historine e shqiptarizmit eshte mesuar, mesohet dhe do mesohet per patritotizmin e tyre dhe qendrimin/luften kunder shkjaut.

E sa i perket GJYSHIT tim, edhe n'keto ditet e modernizuara, mbesa e stermesa, nipa e sternipa i lusin per djemte/vajzat me t'mira se fise/gjake i kujt jane....! Gjithemon, duke permend emrin e tim GJYSH.


ps: po mos te dija shume gjera nuk do t'kisha kete qendrim....!

po shihet gjdo gje shihet nga qendrimi yt len te kuptohet a je per tu lut
edhe per qka met lut
ishte edhe nje pergjegjje ne lidhje me kete por skoka me e paskan fshi te nderuarit .!!!

fadil
31-05-09, 17:32
Jeta nė Skenderaj
Njė mosmarrėveshje mes “Jeta nė Kosovė” dhe Kryetarit tė Komunės sė Skenderajt, ka hapur edhe njė herė thesin e thellė tė polemikave – nėse ka apo nuk ka nė vendin tonė liri tė shprehjes. Lexojeni ēka flasin pėr Express dy protagonistėt e vėrtetė tė mosmarrėveshjes nė Skenderaj, Sami Lushtaku dhe Jeta Xharra.


Nga Nebih Maxhuni mė 31.05.2009 nė ora 15:10

Njė mosmarrėveshje nė mes tė ekipit tė emisionit “Jeta nė Kosovė”, qė funksionin brenda Radio Televizionit tė Kosovės, dhe Kryetarit tė Komunės sė Skenderajt, Sami Lushtaku, e ka hapur edhe njė herė thesin e thellė tė polemikave – nėse ka apo nuk ka nė vendin tonė liri tė shprehjes.
Kronologjia ėshtė kjo.

Nė kohėn kur Sami Lushtaku ishte duke e vuajtur njė dėnim nė burgun e Dubravės, nė emisionin “Jeta....” ėshtė shfaqur njė storie kritike pėr Komunėn e Skenderajt, e cila e ka hidhėruar nė masė tė madhe Kryetarin e saj, tė privuar pėr katėr muaj nga liria.

Lushtaku, pas katėr muajsh, ishte liruar nga burgu, por storien e mėhershme nuk e kishte harruar. Pėr ketė arsye, i ishte pėrgjigjur negativisht “Jetės ...”, pėr njė intervistė me tė, pėr ciklin e debateve me Kryetarėt e Komunave tė Kosovės. Konsideronte se i ishte bėrė njė padrejtėsi.

Por, hezitimi i Kryetarit tė Komunės sė Skenderajt pėr tė folur, nuk e ka penguar ekipin e “Jetės ....” qė pėr ketė komunė tė zhvillonte njė emision tė ri.
Gazetarja e re, Jeta Abazi, pjesė e emisionit “Jeta nė Kosovė”, guximshėm e ka intervistuar Kryetarin e Lidhjes Demokratike tė Dardanisė, i cili, edhe pse nė lidhje familjare me Lushtakun, ka hedhur lloē mbi mėnyrėn se si menaxhohet pushteti nė Komunėn ku kishte filluar sė pari rezistenca kundėr forcave serbe. Jetullah Behrami, Shef i LDD’sė nė ketė Komunė, shumė tė errėt e ka pasqyruar jetėn nė ketė pjesė tė Drenicės. Mes tjerash, ka thėnė publikisht se ai bart revole me vete, sepse “kėtu ta ēkyejnė gojėn”.

Tutje, gazetarja Abazi ka provuar pasuksesshėm ta intervistojė Zėdhėnėsin e Komunės. Ai nuk i ėshtė pėrgjigjur pyetjes sė gazetares dhe nuk ka lejuar tė xhirojė.

Shumica e qytetarėve tė tjerė, qė ishin pjesė e kėtij emisioni, kanė folur me terma maksimalist pėr tė parin e tyre. Kanė thėnė se ai po punon shumė dhe se nuk e kanė asnjė vėrejtje. Kur janė pėrmendur prej gazetares projektet e parealizuara tė Lushtakut, ata kanė deklaruar se edhe ato do tė realizohen. Kur njėrin prej tyre, e kishte pyetur se si ėshtė e mundur qė askush nuk e kritikon Lushtakun, ai kishte thėnė, pa e elaboruar tutje, se “nė Drenicė pasuli hahet ka njė kokėrr”.

Gazetarja kishte insistuar ta zhvillojė rrėfimin e saj pranė Shtėpisė sė Kulturės. Por, pasuksesshėm. Njė dorė qė shihet nė ekran, e ndalon incizimin e mėtutjeshėm dhe i merr kasetėn e kamerės.
Pastaj, ekipi i “Jeta nė Kosovė” ka shkuar nė policinė e Skenderajt dhe e ka lajmėruar rastin.

Nėn pėrcjellje tė policisė, gazetarėt lėshojnė qytetin.

Express, pas publikimit tė kėsaj storie, ka intervistuar pa problem Sami Lushtakun dhe Jeta Xharrėn.
Lushtaku, nė intervistė pėr gazetė, tregon edhe njė herė se intervistė Jeta Xharrės nuk e ka ndėrmend t’i japė. Por, ai e gjykon sjelljen e Shefit pėr Informim nė Komunėn e tij. Thotė se ai ishte dashur tė flasė. Ai insiston se nė Komunėn e tij nuk ushtrohet kurrfarė presioni dhe qytetarėt janė tė lirė tė shprehen lirshėm.

Kur Express kishte shkuar ta intervistojė Jeta Xharrėn, tė shtunėn, ajo po bisedonte personalisht nė telefon me Lushtakun. Ky i fundit, i ka thėnė nė bisedė telefonike, se ajo mund tė vijė lirisht nė Skenderaj, tė flasė me qytetarė, por nuk do t’i japė intervistė.
Lexojeni ēka flasin pėr Express dy protagonistėt e vėrtetė tė kėsaj mosmarrėveshje, Sami Lushtaku dhe Jeta Xharra.

fadil
31-05-09, 17:33
Versioni i Sami Lushtakut

Express: Z. Lushtaku, ju nuk keni pranuar tė shkoni nė emisionin “Jeta nė Kosovė”, kur po trajtonte Komunėn e Skenderajt. Pse e keni bėrė kėtė?
Sami Lushtaku: Unė kam biseduar me Jetėn. Paraprakisht, mė ka thirrur nė telefon. Dhe, i kam treguar pse nuk dua tė jem nė emisionin e saj. Arsyeja pse nuk kam shkuar ishte pikėrisht emisioni i saj, gjatė kohės sė qėndrimit tim nė burg. Ai ishte njė emision i padrejtė dhe i paarsyeshėm.

Express: E ka tė ndaluar Jeta Xharra ta vizitojė Komunėn tuaj dhe t’ju intervistojė?
Sami Lushtaku: Absolutisht nuk e ka tė ndaluar. I kam thėnė: hajde fol mė kėnd tė duash nė Komunė. Personalisht, nuk i jap intervistė, pėr shkak tė keqpėrdorimit tė emisionit, kur isha nė burg. Me Jeta Xharrėn, nuk dua tė merrem.

Express: Zyrtari pėr Informim, nė Komunė, nxori jashtė ekipin e kėtij emisioni. Pse ai nuk pranoi tė fliste?
Sami Lushtaku: Mė vjen keq qė Shefi pėr Informim nuk ka dhėnė intervistė. Unė nuk kam qenė nė Komunė, atė ditė. Isha nė Prishtinė, nė njė takim me Kryetarė tė Komunave. Dhe, kam marrė vesh tė nesėrmen qė ajo kishte qenė aty. Nuk e kam ditur paraprakisht qė ekipi do tė vijė pėr tė mbajtur debatin nė Skenderaj. Megjithatė, e shoh si gabim qė ai nuk ka dhėnė intervistė.

Express: LDD thotė qė Sami Lushtaku i fiton tė gjithė tenderėt qė hapen nė Skenderaj, e pa pasur ndonjė lidhje me ju, askush nuk fiton tenderė. Kryetari i LDD’sė, Jetullah Behrami, ka thėnė se kėtu shtrohen rrugėt, e pas 2-3 muajsh hapet konkursi. A ėshtė kėshtu?
Sami Lushtaku: Zyra e Prokurimit ėshtė e hapur. Jo vetėm pėr ju, jo vetėm pėr LDD, por pėr tė gjithė ata qė janė tė interesuar tė shikojnė se si kanė shkuar punėt e tenderėve nė Komunė. Tekefundit, ėshtė Auditori Gjeneral qė vjen dhe bėn punėn e vlerėsimit tė prokurimit. Tenderėt janė shumė transparentė. Ata janė tė hapur. Secili mund ta kontrollojė. Unė nuk merrem me punėn e tenderėve. Kjo ėshtė punė e prokurimit. Unė pres prej opozitės, pres prej LDD’sė, tė mos pajtohen me qeverisjen. Ėshtė detyrė e opozitės tė kritikojė pozitėn.

Express: A i pranoni kritikat pėr punėn tuaj? Sipas reportazhit nė “Jeta nė Kosovė”, njerėzve qė kritikojnė qeverisjen komunale tė Sami Lushtakut, u kėrcet stupci?
Sami Lushtaku: Kjo nuk ėshtė e vėrtetė. Do tė kisha pasur shumė dėshirė qė ju tė flisni me njerėzit kėtu, tė merrni opinionin e tyre, t’i pyesni ata pėr tė gjitha kėto.

Express: Instituti GAP thotė se i keni ndalur qė ata tė bėjnė monitorimin e punės qė bėhet nė Kuvendin tuaj komunal. A ėshtė kėshtu?
Sami Lushtaku: Unė nuk e di nėse ata kanė ardhur ndonjėherė nė Komunėn tonė. E them publikisht se kėto janė spekulime.

Express: Gjatė fushatės zgjedhore, njė prej premtimeve ka qenė se - do tė ndanit 16 hektarė pėr familjet e dėshmorėve. Pse nuk u realizua ky premtim?
Sami Lushtaku: Atė qė e kam premtuar, unė e kam realizuar qind pėr qind. Komuna e Skenderajt, Drenica, ėshtė shtėpia ime. Nuk kam premtuar unė ndarjen e trojeve. Ka premtuar ish- Kryetari Ramadan Gashi. Mė pas, unė me stafin tim kemi analizuar dhe kemi ardhur nė pėrfundim qė, pėr shkak tė tokės sė paktė qė ka Komuna dhe kushteve ekonomike tė rėnda nė tė cilat janė familjet, kemi vendosur qė ne tė ndėrtojmė blloqe, t’i ndėrtojmė banesat dhe tė vendosen familjet e dėshmorėve.

Express: Nėse dikush ju akuzon pėr mospunė, pėr tenderė, e pėr gjerė tė tjera, i kėrcėnoni ata njerėz?
Sami Lushtaku: Deri mė sot, nuk e kam akuzuar e as kėrcėnuar askėnd qė mė ka thėnė mua se nuk po punoj. Shumė kisha pasur dėshirė qė dikush ta tregojė vetėm njė rast. Unė nuk punoj 8 orė, por punoj mė shumė. Dhe, nė kėtė punė ndihem si punėtor.

Express: Si u bė qė zyrtarėt komunalė tė vijnė nė punė me revole?
Sami Lushtaku: Unė nuk jam kompetent pėr armėn e tij. Janė organet policore qė merren me kėtė ēėshtje.

Express: Ekipi i emisionit Jeta Xharra ėshtė pėrcjellė me polici nga Skenderaj. E dini ju se kush i ka kėrcėnuar?
Sami Lushtaku: Unė nuk di nėse i ka kėrcėnuar dikush. Atė ditė kam qenė nė Prishtinė. Kryearti i LDD’sė ju ka thėnė qė “kur tė dilni nga zyra ime, ka rrezik qė dikush mund t’ju kėrcėnojė’. Kryetari i LDD’sė e paska ditur se ata do tė kėrcėnohen? Nėse ka ndodhur diēka e tillė, unė dyshoj qė e ka bėrė ai.

fadil
31-05-09, 17:34
Versioni i Jeta Xharrės

Express: Ekipi i Emisionit “Jeta nė Kosovė” u kėrcėnua nė Skenderaj. Kush ju kėrcėnoi ?
Jeta Xharra: Me 20 mars, kemi shkuar tė incizojmė reportazhin, si nėpėr krejt komunat e Kosovės. Kemi incizuar deri kah gjysma e ditės nė vendet ku ka premtuar Kryetari se do tė realizojė premtimet. Kemi biseduar me qytetarė, si nė ēdo komunė tjetėr, edhe nė Skenderaj. Kemi marrė zyrtarin pėr informim, i cili i ka thėnė - “ecni prej shpie” ekipit tonė hulumtues. Ne kemi hyrė mirė, i kemi thėnė pėr intervistėn nė mėnyrė tė sjellshme, tė cilėn edhe e kemi xhiruar. Ai s’ka pėrdorur dhunė. Por, ka pėrdorur njė gjuhė shumė tė ashpėr, qė ne tė mendojmė se nuk ėshtė klimė shumė e kėnaqshme, si nė komunat tjera. Pas kėsaj, kemi shkuar tek opozita. Na i kanė thėnė ato qė i kemi lėshuar nė emision. Opozita tha se ata, edhe pėr tė folur haptazi, nuk ndihen aq sigurt.
Pas kėsaj, kemi shkuar tek Shtėpia e Kulturės, ku Kryetari i Komunės ka premtuar se do tė rregullohet. Kemi bėrė xhirime aty. Nė ato momente, ka ardhur njė njeri me kapuē tė kuq, qė e kemi xhiruar. Dhe, ato xhirime ia kemi dhėnė policisė. Nuk i shihet fytyra mirė. E ka sulmuar kamermanen, ja ka qitė dorėn, e ka ēelė kamerėn, ia ka marrė kasetėn.

Express: E xhirimet, si u ruajtėn ?
Jeta Xharra: Ne i ruajmė xhirimet, edhe nėse dikush e merr kasetėn. E kemi mundėsinė qė ato xhirime tė ruhen nė kamerė. Pas asaj kemi, shkuar nė polici.

Express: A e njihini personin qė ju ka kėrcėnuar ?
Jeta Xharra: Jo, nuk e njohim. Pėr ne, ėshtė njė person i panjohur. Por, ėshtė krijuar njė atmosferė qė prej Zyrtarit tė Informimit, i cili nuk ka na sulmoi pėr u soll keq me ne, deri te ky person qė na sulmoi.

Express: A keni biseduar pėr emision me Kryetarin e Komunės, Sami Lushtakun?
Jeta Xharra: Tri javė para se tė shkojmė ta xhirojmė emisionin, kemi biseduar me Sami Lushtakun. Ai ka shprehur arsyet e tij pse nuk do tė vijė nė emision. Ka qenė njė emision qė kemi bėrė nė kohėn kur ai ishte nė burg. Ka thėnė: unė nuk ju ndaloj qė ju ta kryeni punėn tuaj, mirėpo unė nuk vij. Kryetari i Komunės duhet tė marrė masa disiplinore pėr Zyrtarin pėr Informim qė nuk ka dhėnė intervistė.

Express: Deri nė cilin vend ju pėrcolli policia?
Jeta Xharra: Nė dalje tė Skenderajt.

Express: Gazetarja e ekipit tuaj, Jeta Abazi, bėn njė stand-up para Komunės, ndėrsa mė vonė e bėn njė tjetėr nė veturė, pėr shkak, siē thotė, tė rrezikut. Ju po thoni qė keni xhiruar mė shumė se gjysmė dite nė Skenderaj?
Jeta Xharra: Sė pari, kur ka dalė nga Zyrtari pėr Informim, e ka bėrė stand-up. Pastaj, ka shkuar tek Shtėpia e Kulturės pėr tė bėrė xhirime, ku aty has nė kėrcėnim. Duke incizuar ndodh kėrcėnimi. Dhe, nė fund, duke u kthyer nga Skenderaj, bėn njė stand-up nė veturė. Neve nuk na ka sulmuar askush gjatė xhirimeve. Mund ta keni parė sa qytetarėt i kemi intervistuar.

Express: Ēka ka “Jeta nė Kosovė” kundėr Drenicės?
Jeta Xharra: Jeta nė Kosovė ka qenė edhe nė Drenas. Kemi pasur debat. Ka komuna qė kanė punuar shumė mė pak sesa ajo e Skenderajt. Hulumtimi ynė tregon se ai ka punuar dhe kėto i kemi publikuar nė reportazh. Mirėpo, sa i pėrket ēėshtjes me publikun, informatės, transparencės, nė kėtė Komunė kemi hasur diēka qė nuk e kemi hasur nė komunat tjera. Drenica ka popullatėn mė tė varfėr. S’kemi asgjė kundėr Drenicės. Drenica ėshtė Kosovė.

Reagon AGPK

Asociacioni i Gazetarėve Profesionistė tė Kosovės, pėrmes njė kumtesė pėr media, ka thėnė se ky institucion ėshtė i shqetėsuar thellė pėr rritjen e sulmeve dhe kėrcėnimeve ndaj gazetarėve kosovarė, tė cilėt po vazhdojnė tė pengohen nė punėn e tyre.
“AGPK dėnon ashpėr kėtė sulm ndaj ekipit tė BIRN-it dhe kėrkon nga organet e drejtėsisė qė ta zbardhė sa mė shpejt kėtė rast, dhe tė merren masa ndaj shkaktarėve tė tij”, thuhet nė reagim.

Policia

Policia e Kosovės ka konfirmuar se Ekipi i “Jeta nė Kosovė” ėshtė kėrcėnuar dhe se rasti ėshtė lajmėruar nė polici.
“Gazetaret e kanė lajmėruar rastin e kėrcėnimit nė polici, por ata nuk kanė kėrkuar qė tė pėrcillen nga policia dhe nuk janė pėrcjellė”, citon Komandantin e Policisė nė Skenderaj, zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės pėr rajonin e Mitrovicės, Besim Hoti.

Dreni2
31-05-09, 19:19
Policia

Policia e Kosovės ka konfirmuar se Ekipi i “Jeta nė Kosovė” ėshtė kėrcėnuar dhe se rasti ėshtė lajmėruar nė polici.
“Gazetaret e kanė lajmėruar rastin e kėrcėnimit nė polici, por ata nuk kanė kėrkuar qė tė pėrcillen nga policia dhe nuk janė pėrcjellė”, citon Komandantin e Policisė nė Skenderaj, zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės pėr rajonin e Mitrovicės, Besim Hoti.

dmth.. jeta paska pa nji automjeti te policis qe ka kaluar aty pari dhe paska ba inqizim kinse po dalum nga skenderaji nen percjelljen e policis .. TURP per nji gazetare qe i thote vetes profesionaliste .. mire ja ka ba Samiu qe ska pranu me bisedu me nji manipuluse si kjo Bushter .

Profesiniste se jo mahi , duhet me ja ba nji padi ne polici ksaj per Shqetsim te Opinionit , manipulim te mases .. Paska vend per nji Padi ktu.

Gazetari hulumtuse BIRN ncncncn

bert
31-05-09, 19:20
kosova si nje shtet i ri ka shume sfida. vendin kryesor e ze ana ekonmike. papunesia eshte relativisht e larte dhe lidershipi kosovar nuk ka eksperiencen e duhur per te ndryshuar gjendjen. Kosova ka nje popullsi te re dhe po te dinin atehere gjerat do ecnin shpejt. duhet perkrahur biznesi vendas dhe hapur rruge investimeve te huaja ne ekonomi. gjithashtu duhet cfrytezuar dhe prania e huaj ushtarake per ndertimin e projekteve ne ekonomi. aty ska me lufte dhe rrezik prandaj duhet te kthehet vemendje te ekonomia

shfletuesi_
31-05-09, 19:59
Ketu ate nate qe e shikova emisionin ne fillim e verejta qe era Dallavere po i vjen..... Nese shpeton qekjo Jeta Xharra pa e hanger 1 dajak.... mire e ka punen... Edhe jo nga Drenicaket po tash nga dikush tjeter qe me ja vesh Drenicakeve.... haj Mozomakeq qka na ka gjet...

Kaqanikasja
31-05-09, 22:38
Shum prej nesh e shikojm emisionin Jeta ne Kosove,te udheheur nga nje Gazetare shum profesionaliste,Jeta Xharra!

Ne emisionin e mbremshem,tema ishte shprehja e lire.Sa jan te lir Gazetaret dhe mediat qe te pasqyrojn punen e Qeveris!
U pa se disa gazetar me te guximshem,pasqyrimin e drejt te gjendjes ne Kosove e kan pagu me largim nga puna,nga shefat e mediave qe jan te mvarura prej QEVERIS!

Qka m'ra ne sy me se shumti,ishte SKENDERAJ,nje komune qe udhehiqet nga nje njeri qe ka probleme me ligjin!!
Gazetaret aty hasen ne nje ven anarki,pa ligj pa shtet! Gazetaret aty hasen ne dhune nga njerze te Kryetarit te Komunes! Edhe qytetaret thonin,se ne Drenic hahet pasuli kaj kokerr! Disa thonin se nuk je ne Kosove,por ne Drenice,disa thonin se po ske revole me vete,sdihet ku t'qel sabahi!! U pane shum komente nga qytetaret,nga njerz qe pa maske flisnin kunder Kryetarit,dhe nga ata qe kishin frige te dalin para kameres!

Krejt ne funde gazetaret ishin te detyruar qe nga SKENDERAJ te largohen me ndihmen e POLICIS!
E tere kjo identifikohet me njerez te krimit qe jan te instaluar ne Pushtet Qendror,dhe n'ate LOKAL! Kjo qe u pa mbreme,ska lidhje me qytetaret DRENICAS!

Mendimi Juaj!!

http://www.rtklive.com/img/jeta_ne_kosove.jpg (http://www.rtklive.com/s_video/jeta_ne_kosove.asx)

Me vjen keq i nderuar se rreth kesaj teme deshtove se po shifet ne baze te debateve qe u bon ketu se nuk ka qene ashtu si e kan programu ekipi i emisionit Jeta ne Kosove, se tash keka bo leht shkoj mbrapa nje veture te policise dhe thuj se qe po me percjellin policia hehehehe deshtim total i Jetes,.............................

Urata
31-05-09, 23:16
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa shfletues, bre....! tu befte shnet, per tane ate zahmet qe e paske bae...! nuk kam ndermend t'lodhem n'bindje te tjetrit....!


Jeta, n"kosove shume guximtare!

shfletuesi_
31-05-09, 23:18
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa shfletues, bre....! tu befte shnet, per tane ate zahmet qe e paske bae...! nuk kam ndermend t'lodhem n'bindje te tjetrit....!


Jeta, n"kosove shume guximtare!

Jo as une jo.... vetem desha tet tregoj qe nuk eshte ashtu siq thua ti.... :P

Marco
01-06-09, 02:56
Tahir Meha (10 tetor (http://sq.wikipedia.org/wiki/10_tetor) 1943 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1943) nė Prekazė (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Prekaz%C3%AB&action=edit&redlink=1)/Prizren (http://sq.wikipedia.org/wiki/Prizren) - 13 maj (http://sq.wikipedia.org/wiki/13_maj) 1981 (http://sq.wikipedia.org/wiki/1981)) aktivist politik, kundėrshtarė i regjismit Serb ne Kosova

A ka mundesi me me tregu me qfar aktiviteti politik eshte marr Tahir Meha? Te theme te drejte une per te kam degjuar para shume vjeteve nga nje bashkfshatare i tije,ai me pate thene qe ky njeri ka qen i quditshem, nuk ka pas shoke, ka qene gjithmone i armatosur dhe ktynehere kur pritej ne rend per te blere diqka ai gjithmone kish hy pa rende.
A jane te verteta keto? Sepse dikush sigurisht e dine te verteten.

Tahir Meha nuk ėshtė marr me Politik po me Strujagji hehe (me inkasant te rrymes)

Krej kta qe i ka permend Shfletuesi jan kan Sherif Mekllauda, paramendo Shekullin 21 c`far gjendje ishė Drenica , e ti po vet per njė gjendje edhe ma hershme aiiii edhe ti
Drenica apo Skenderai nat gjendje me kan .. Normal qe e drejta e tyne kon e zgjedhin kryetar veq Sami Lushtaku prezantimin e vet e ka lexu en leter, keshtu qe nese ai ėshtė prisi i Skenderait ateher nuk pritet diqka ma mir nga Skenderai..!
Nuk po foli qe sedu Drenicen a diqka se tek e mramta mu sum vet kerkush po gjynah per drenicak qe rriten nato kushte te izolume...!
Me keqardhje e thom po met vertet ai ven ish per me Izolu nga vendet tjera te kosoves...
Shpresoj se e kom gabim une edhe emisioni Jeta ne Kosov !!!!

Urata
01-06-09, 03:04
Jo as une jo.... vetem desha tet tregoj qe nuk eshte ashtu siq thua ti.... :P


dhe per mua vlen e njejta, dmth nuk eshte ashtu siq thua ti, t'betohem....!

Dreni2
01-06-09, 04:19
Drenica apo Skenderai nat gjendje me kan .. Normal qe e drejta e tyne kon e zgjedhin kryetar veq Sami Lushtaku prezantimin e vet e ka lexu en leter, keshtu qe nese ai ėshtė prisi i Skenderait ateher nuk pritet diqka ma mir nga Skenderai..!

Veq per informim marko:
Kryeministri Drenicak
Kryeparlamentari Drenicak
Shefi i Shpk Drenicak
Shefi i FSK Drenicak
Shefi i Sherbimit sekret Drenicak

Edhe Sami lushtakun shpejt dojna me jau pru ne Prishtin , se larg Skenderaji me shku e me pa se na qfar izolimi jan ka jetojn .. ku je ka jeton ti njeri qe nuk qenke ka me pa "mjerimin " e "izolimin " e Skenderajit.

Nuk po foli qe sedu Drenicen a diqka se tek e mramta mu sum vet kerkush po gjynah per drenicak qe rriten nato kushte te izolume...!
Shyqyr qe ste vet ty kerkush hiq , se qenke shum i "Dhimshem" duje ti veten edhe nxirre veten nga izolimi e per Drenicak ka kushe kujdeset.

Me keqardhje e thom po met vertet ai ven ish per me Izolu nga vendet tjera te kosoves...
Shpresoj se e kom gabim une edhe emisioni Jeta ne Kosov !!!!

hahaha me ke shti me qesh per bes , na kishe izolu ti sikurse Serbia .. po po dhimbesh se kan vdek kumart tu , ski ni ende se kosova ashte Shtet Sovran aa ??

Drenicakt e kan shpalle me 17 shkurt .. sa per informim !?!?

BACALOKU
01-06-09, 10:11
Drenica apo Skenderai nat gjendje me kan .. Normal qe e drejta e tyne kon e zgjedhin kryetar veq Sami Lushtaku prezantimin e vet e ka lexu en leter, keshtu qe nese ai ėshtė prisi i Skenderait ateher nuk pritet diqka ma mir nga Skenderai..!

Veq per informim marko:
Kryeministri Drenicak
Kryeparlamentari Drenicak
Shefi i Shpk Drenicak
Shefi i FSK Drenicak
Shefi i Sherbimit sekret Drenicak

Edhe Sami lushtakun shpejt dojna me jau pru ne Prishtin , se larg Skenderaji me shku e me pa se na qfar izolimi jan ka jetojn .. ku je ka jeton ti njeri qe nuk qenke ka me pa "mjerimin " e "izolimin " e Skenderajit.

Nuk po foli qe sedu Drenicen a diqka se tek e mramta mu sum vet kerkush po gjynah per drenicak qe rriten nato kushte te izolume...!
Shyqyr qe ste vet ty kerkush hiq , se qenke shum i "Dhimshem" duje ti veten edhe nxirre veten nga izolimi e per Drenicak ka kushe kujdeset.

Me keqardhje e thom po met vertet ai ven ish per me Izolu nga vendet tjera te kosoves...
Shpresoj se e kom gabim une edhe emisioni Jeta ne Kosov !!!!

hahaha me ke shti me qesh per bes , na kishe izolu ti sikurse Serbia .. po po dhimbesh se kan vdek kumart tu , ski ni ende se kosova ashte Shtet Sovran aa ??

Drenicakt e kan shpalle me 17 shkurt .. sa per informim !?!?


Ti kenke nje perrallegji i rastit sikurse qe edhe keta fallturet qe i permene.
Kjo qe the ti eshte kalimtare e shpejt bile dhe gjith keta alamet burrash e Drenica as nuk ka buke as uje se gjith keta falltor ia kan henger shpirtin Drenices.Kta qe i permene ne gjith kto pozita nuk jane asgje me shume se sherbetor te keqij te djallit hiq te Kosoves e mesepaku te Drenices.Gjith ato hajni qe drenicakt (ajo pjesa e hajnave ) i kan ba gjat luftes e pas luftes e vazhdojn tutje e Drenica hala regjioni ma i varfer i kosoves kjo tregon
kjart se keta kelysh qe i permene do u kthehen zanateve te vjetra se nuk ka me iu shkue gjat kur masa e gjere e drenices nuk ka lang rasoji me hanger kriminelet e rastit si puna e ktyne falltorve shetitin ne gjipa te blinduen athue pse more!!!Ti mos u livdo me mjerimin e disa tradhtarve nga drenica qe sot e 100 vite kan qit hije te zeze Drenices ne krejt Kosoven.

Guri i madh
01-06-09, 12:52
Versioni i Sami Lushtakut

Express: Z. Lushtaku, ju nuk keni pranuar tė shkoni nė emisionin “Jeta nė Kosovė”, kur po trajtonte Komunėn e Skenderajt. Pse e keni bėrė kėtė?
Sami Lushtaku: Unė kam biseduar me Jetėn. Paraprakisht, mė ka thirrur nė telefon. Dhe, i kam treguar pse nuk dua tė jem nė emisionin e saj. Arsyeja pse nuk kam shkuar ishte pikėrisht emisioni i saj, gjatė kohės sė qėndrimit tim nė burg. Ai ishte njė emision i padrejtė dhe i paarsyeshėm.

Express: E ka tė ndaluar Jeta Xharra ta vizitojė Komunėn tuaj dhe t’ju intervistojė?
Sami Lushtaku: Absolutisht nuk e ka tė ndaluar. I kam thėnė: hajde fol mė kėnd tė duash nė Komunė. Personalisht, nuk i jap intervistė, pėr shkak tė keqpėrdorimit tė emisionit, kur isha nė burg. Me Jeta Xharrėn, nuk dua tė merrem.

Express: Zyrtari pėr Informim, nė Komunė, nxori jashtė ekipin e kėtij emisioni. Pse ai nuk pranoi tė fliste?
Sami Lushtaku: Mė vjen keq qė Shefi pėr Informim nuk ka dhėnė intervistė. Unė nuk kam qenė nė Komunė, atė ditė. Isha nė Prishtinė, nė njė takim me Kryetarė tė Komunave. Dhe, kam marrė vesh tė nesėrmen qė ajo kishte qenė aty. Nuk e kam ditur paraprakisht qė ekipi do tė vijė pėr tė mbajtur debatin nė Skenderaj. Megjithatė, e shoh si gabim qė ai nuk ka dhėnė intervistė.

Express: LDD thotė qė Sami Lushtaku i fiton tė gjithė tenderėt qė hapen nė Skenderaj, e pa pasur ndonjė lidhje me ju, askush nuk fiton tenderė. Kryetari i LDD’sė, Jetullah Behrami, ka thėnė se kėtu shtrohen rrugėt, e pas 2-3 muajsh hapet konkursi. A ėshtė kėshtu?
Sami Lushtaku: Zyra e Prokurimit ėshtė e hapur. Jo vetėm pėr ju, jo vetėm pėr LDD, por pėr tė gjithė ata qė janė tė interesuar tė shikojnė se si kanė shkuar punėt e tenderėve nė Komunė. Tekefundit, ėshtė Auditori Gjeneral qė vjen dhe bėn punėn e vlerėsimit tė prokurimit. Tenderėt janė shumė transparentė. Ata janė tė hapur. Secili mund ta kontrollojė. Unė nuk merrem me punėn e tenderėve. Kjo ėshtė punė e prokurimit. Unė pres prej opozitės, pres prej LDD’sė, tė mos pajtohen me qeverisjen. Ėshtė detyrė e opozitės tė kritikojė pozitėn.

Express: A i pranoni kritikat pėr punėn tuaj? Sipas reportazhit nė “Jeta nė Kosovė”, njerėzve qė kritikojnė qeverisjen komunale tė Sami Lushtakut, u kėrcet stupci?
Sami Lushtaku: Kjo nuk ėshtė e vėrtetė. Do tė kisha pasur shumė dėshirė qė ju tė flisni me njerėzit kėtu, tė merrni opinionin e tyre, t’i pyesni ata pėr tė gjitha kėto.

Express: Instituti GAP thotė se i keni ndalur qė ata tė bėjnė monitorimin e punės qė bėhet nė Kuvendin tuaj komunal. A ėshtė kėshtu?
Sami Lushtaku: Unė nuk e di nėse ata kanė ardhur ndonjėherė nė Komunėn tonė. E them publikisht se kėto janė spekulime.

Express: Gjatė fushatės zgjedhore, njė prej premtimeve ka qenė se - do tė ndanit 16 hektarė pėr familjet e dėshmorėve. Pse nuk u realizua ky premtim?
Sami Lushtaku: Atė qė e kam premtuar, unė e kam realizuar qind pėr qind. Komuna e Skenderajt, Drenica, ėshtė shtėpia ime. Nuk kam premtuar unė ndarjen e trojeve. Ka premtuar ish- Kryetari Ramadan Gashi. Mė pas, unė me stafin tim kemi analizuar dhe kemi ardhur nė pėrfundim qė, pėr shkak tė tokės sė paktė qė ka Komuna dhe kushteve ekonomike tė rėnda nė tė cilat janė familjet, kemi vendosur qė ne tė ndėrtojmė blloqe, t’i ndėrtojmė banesat dhe tė vendosen familjet e dėshmorėve.

Express: Nėse dikush ju akuzon pėr mospunė, pėr tenderė, e pėr gjerė tė tjera, i kėrcėnoni ata njerėz?
Sami Lushtaku: Deri mė sot, nuk e kam akuzuar e as kėrcėnuar askėnd qė mė ka thėnė mua se nuk po punoj. Shumė kisha pasur dėshirė qė dikush ta tregojė vetėm njė rast. Unė nuk punoj 8 orė, por punoj mė shumė. Dhe, nė kėtė punė ndihem si punėtor.

Express: Si u bė qė zyrtarėt komunalė tė vijnė nė punė me revole?
Sami Lushtaku: Unė nuk jam kompetent pėr armėn e tij. Janė organet policore qė merren me kėtė ēėshtje.

Express: Ekipi i emisionit Jeta Xharra ėshtė pėrcjellė me polici nga Skenderaj. E dini ju se kush i ka kėrcėnuar?
Sami Lushtaku: Unė nuk di nėse i ka kėrcėnuar dikush. Atė ditė kam qenė nė Prishtinė. Kryearti i LDD’sė ju ka thėnė qė “kur tė dilni nga zyra ime, ka rrezik qė dikush mund t’ju kėrcėnojė’. Kryetari i LDD’sė e paska ditur se ata do tė kėrcėnohen? Nėse ka ndodhur diēka e tillė, unė dyshoj qė e ka bėrė ai.


fadilqet fjalen paraprakisht nuk esht e vertet qe e ka than sami lushtaku e as qe e din se qka don me than me ket fjal ,se vetem 5 vjet te shkolles fillore i ka krye

Marco
01-06-09, 13:03
Drenica apo Skenderai nat gjendje me kan .. Normal qe e drejta e tyne kon e zgjedhin kryetar veq Sami Lushtaku prezantimin e vet e ka lexu en leter, keshtu qe nese ai ėshtė prisi i Skenderait ateher nuk pritet diqka ma mir nga Skenderai..!

Veq per informim marko:
Kryeministri Drenicak
Kryeparlamentari Drenicak
Shefi i Shpk Drenicak
Shefi i FSK Drenicak
Shefi i Sherbimit sekret Drenicak

Edhe Sami lushtakun shpejt dojna me jau pru ne Prishtin , se larg Skenderaji me shku e me pa se na qfar izolimi jan ka jetojn .. ku je ka jeton ti njeri qe nuk qenke ka me pa "mjerimin " e "izolimin " e Skenderajit.


Shyqyr qe ste vet ty kerkush hiq , se qenke shum i "Dhimshem" duje ti veten edhe nxirre veten nga izolimi e per Drenicak ka kushe kujdeset.hahaha me ke shti me qesh per bes , na kishe izolu ti sikurse Serbia .. po po dhimbesh se kan vdek kumart tu , ski ni ende se kosova ashte Shtet Sovran aa ??

Drenicakt e kan shpalle me 17 shkurt .. sa per informim !?!?

Spo di a mu marr me ty a jo hehe !

Ok sa per informim te shkurt 46 % te popullit i ke pas en votime , 98% te Drenicaktve jan dal ne votime qe dot thot krejt Drenicakt, ku permi se 90% i ka marr Taci. 54 % jan po thujse krejt Rugovista qe kan desht mi bojkotu Votata, shenj proteste...!
Nese e sheh ti Sami Lushtakun si puntor i mir i komunes tuaj ,ateher edhe mu um vjen mir qe ti je i knaqun me kryetar te komunes tuaj, vetem sa e pash une, Skenderain me bo Paris se mentaliteti i njerit ish nja 1½ shekull permas(150 vjet), nuk flas per gjith veq nja 90% shlir ...!

Dreni2
01-06-09, 13:05
BACALOKU

"Ti mos u livdo me mjerimin e disa tradhtarve nga drenica qe sot e 100 vite kan qit hije te zeze Drenices ne krejt Kosoven."

Shum keq qe nuk je ka me kupton , nuk jam un ka livdohna por jam ka shkrauaj per gjendjen Faktike ne Kosove , kure doni me u msu me bisedu ne baz te fakteve e jo ne baz te preferencav apo qefeve te juaja , Ne ket bot nuk ka asgje te Perhershme Jaran .. Krejt jemi te perkohshem , kure dojm me u msu se nji Vend shtet apo komun e udheheqin ata qe ne momentin e caktum marrin shumicen e kokrrav ne zgjedhjet e fundit ..dmth Masa zgjegj te keqen ma te vogel qe mundet me zgjedh per momentin.. Kjo sdo me than se ata do ta udheheqin ate vend pergjithmon por deri ne zgjedhjet tjera , te mire apo te kqij na si persona mundemi mos me i pranu .. pore duhet me respektu vullnetin e shumices Kapish qka po du me tha ...

Tashe kure jemi ne prag te zgjedhjeve te reja ATA do te pergjigjen para mases per punen apo mos punen e tyre .. nese kan realizu premitimet munden prap me udheheq e nese jo Masa i ndeshkon me KOKERR ..tek e fundit gjdo popull zgjedh udheheqesit qe i MERITOJN ...as ma shume as ma pak . Skenderaji ka zgjedhe Samiu-n .. Kosova ka Zgjedh Hashimin ... msou me respektu vullnetine shumices ...KLm tashe e mos i merr senet ngat zemre .

Gati harrova BACALOKU me te tregu se ne baze te anketave te bera ne Kosove .. kjo qeveri ashte Qeveri qe ka punuar ma se shumti prej se egziston KOsova .. po ashtu edhe Samiu ashte Kryetari ma i sukseseshem prej se egziston Skenderaji ... Kto jan fakte jo qefe personale ..

Tung tung

shfletuesi_
01-06-09, 13:06
Spo di a mu marr me ty a jo hehe !

Ok sa per informim te shkurt 46 % te popullit i ke pas en votime , 98% te Drenicaktve jan dal ne votime qe dot thot krejt Drenicakt, ku permi se 90% i ka marr Taci. 54 % jan po thujse krejt Rugovista qe kan desht mi bojkotu Votata, shenj proteste...!
Nese e sheh ti Sami Lushtakun si puntor i mir i komunes tuaj ,ateher edhe mu um vjen mir qe ti je i knaqun me kryetar te komunes tuaj, vetem sa e pash une, Skenderain me bo Paris se mentaliteti i njerit ish nja 1½ shekull permas(150 vjet), nuk flas per gjith veq nja 90% shlir ...!

Kush ja u ndalonte qe te dalin ne votime... Mos Sami Lushtaku ju tha mos dilni...

Dreni2
01-06-09, 13:12
marko

Mos u merr me mu hiq po merru me Veten tane .. ai qe humb ka drejt me u anku .. Tung tung njeri i shekullit 21 heheh

krijuesiii
01-06-09, 13:26
...hajt be kushe hamomi eshte jeta gjarra dhe klani i saj qe duhet patjeter me i dhene interviste...

...Banoret e Skenderaj ishin shumica te knaqure me Kryetarin e vete cka lehin zagaret ata kurr snalen...


tungiii

Dreni2
01-06-09, 13:27
Kqyrin jarana te pites qka po ju thom, mos i shtini drenicakt me jau pru tjeterkon per kryetar se Samia ashte gogja demokrat ne krahasim em alternativen tjeter , ky veq 10 % te bugjetit te kosoves ka pru ne skenderaj e bani jau prunum Fadilin aj sduron hiq jo qe e bjen 90 % te bugjetit ne Skenderaj po edhe ju rre stupc deri tju dhem ne bark..ju duheni me ju falenderu skenderajit more e jo me kritiku .

Tung tashe se spo kom ma nerva me u marr me juve ..

Guri i madh
01-06-09, 13:56
...hajt be kushe hamomi eshte jeta gjarra dhe klani i saj qe duhet patjeter me i dhene interviste...

...Banoret e Skenderaj ishin shumica te knaqure me Kryetarin e vete cka lehin zagaret ata kurr snalen...


tungiiiehhh ka shum qe nuk jan te knaqur shimica e tyre ,po nuk shprehen pa e njoft personin me te cilin bisedojn ,fatkeqsisht kjo pjes nuk esht kosov

BACALOKU
01-06-09, 14:10
Dreni ,Krijuesi e ju te tjeret nga skuadra e majt degjoni.

Pasha Bacen Samiu e ka privatizue skenderajn . sami Lushtakun nuk e dojn as Jarashovit as Kodralit,as Mehovit po e dojn nji klike te cilen ia maj grazhdin plot e ata han do ish hajna e udebasha qe sa t jan ne pushtet te tillet si keta kurr skenderaj nuk ka me pa drit.Samia e ka mire me Mihanen e do mihane tjera po mos harroni se Samia i ka punet keq edhe me Ramush Haradinin. Se e ka kercenue edhe per qat arsye ka qen ne burg e jo per alibite tjera qe i rrejn Hashimi e klani i tij.Ky Samia i ka gishtat plot gjak dhe krime ,korrupcion e vrasje .Hashimi asht tuj e perdor Samin kunder Ramush Haradinit e kjo asht shum e ditme. Samia i ka than Ramushit te qoj ne ajer pranej edhe Ramushi ia bani akuzen e ky i hangri do muj burg.Edhe juve ka me ju ardh keq per ket falltor se nuk ka me i shkue gat jo.Tek e fundit Samia nuk asht as drenicak po jan te ardhun ne Prekaz e Prekazi nuk jan ka e dojn se ne emer te Prekazit e ka ba kerdine a vet asht muhaxhir.

BACALOKU
01-06-09, 14:15
Kqyrin jarana te pites qka po ju thom, mos i shtini drenicakt me jau pru tjeterkon per kryetar se Samia ashte gogja demokrat ne krahasim em alternativen tjeter , ky veq 10 % te bugjetit te kosoves ka pru ne skenderaj e bani jau prunum Fadilin aj sduron hiq jo qe e bjen 90 % te bugjetit ne Skenderaj po edhe ju rre stupc deri tju dhem ne bark..ju duheni me ju falenderu skenderajit more e jo me kritiku .

Tung tashe se spo kom ma nerva me u marr me juve ..


Cilin Fadil?

Dreni2
01-06-09, 14:34
BACALOKU

Jo Fadil Tahirin e freskis e as Fadil Ramen po nji Fadil qe ju e njihni shum mire se pe njofshe edhe historin e Lushtakve e edhe t“mihanes wink e me siguri e dini edhe per cilin Fadil jam ka mendoj ..

E nxjerr njeri nji kashte e dalin Gjashte..

qy qy qita se paskna dite per Ramushin risi per mu Bacaloku .. po u dashka prap me ja dha voten Samiut. Pernjime ka nji kokerr po u hanka pasuli n“drenic.

Guri i madh
01-06-09, 14:42
Kqyrin jarana te pites qka po ju thom, mos i shtini drenicakt me jau pru tjeterkon per kryetar se Samia ashte gogja demokrat ne krahasim em alternativen tjeter , ky veq 10 % te bugjetit te kosoves ka pru ne skenderaj e bani jau prunum Fadilin aj sduron hiq jo qe e bjen 90 % te bugjetit ne Skenderaj po edhe ju rre stupc deri tju dhem ne bark..ju duheni me ju falenderu skenderajit more e jo me kritiku .

Tung tashe se spo kom ma nerva me u marr me juve ..
FADIL KODREN apo

Guri i madh
01-06-09, 14:44
BACALOKU

Jo Fadil Tahirin e freskis e as Fadil Ramen po nji Fadil qe ju e njihni shum mire se pe njofshe edhe historin e Lushtakve e edhe t“mihanes wink e me siguri e dini edhe per cilin Fadil jam ka mendoj ..

E nxjerr njeri nji kashte e dalin Gjashte..

qy qy qita se paskna dite per Ramushin risi per mu Bacaloku .. po u dashka prap me ja dha voten Samiut. Pernjime ka nji kokerr po u hanka pasuli n“drenic.e morra vesh

BACALOKU
01-06-09, 16:27
BACALOKU

Jo Fadil Tahirin e freskis e as Fadil Ramen po nji Fadil qe ju e njihni shum mire se pe njofshe edhe historin e Lushtakve e edhe t“mihanes wink e me siguri e dini edhe per cilin Fadil jam ka mendoj ..

E nxjerr njeri nji kashte e dalin Gjashte..

qy qy qita se paskna dite per Ramushin risi per mu Bacaloku .. po u dashka prap me ja dha voten Samiut. Pernjime ka nji kokerr po u hanka pasuli n“drenic.
Leji tash rrakapendlat nje fadil tjeter Fadil Hoxhen pra se Samia ka pas ken edhe ne vorrimin e tij.Cili Fadil de heheh u zune a . Po ksu nuk e njeh mihanen e llaushes qe ja en tana bisneset sami lushtakut. Bile njehere ishim me do shok tuj hanger dark n restorantin e tij ne Drenas dhe kur papritmas ja behu mihanja e po ma ban po edhe ti ktu vjen a ? po moj mihane pse nuk vi?menova qe nuk folni ju kodralit me lushtakt.... ja futa nje te qeshur hahahah.

Dreni2
01-06-09, 17:06
Bacaloku

Mire paske ba qe paske fol me te se marre mos me fol me kusherin..edhe kushe nuk fol me te jo ashte Impotent jo Femen .. gjeloze po du me tha

BACALOKU
01-06-09, 17:29
Bacaloku

Mire paske ba qe paske fol me te se marre mos me fol me kusherin..edhe kushe nuk fol me te jo ashte Impotent jo Femen .. gjeloze po du me tha


Jo more qfar kusherine,po llafi ke se kush jane puntoret e nentokes se Sami ardhacakut/jo drenicakut/ ai veq ne emen te Drenices po vjedh e po rreh patriotizem po me te than te drejten drenicakt jane kogja trash e pse jo Sami Lushta mos me lue qoqe me ta po hejdi edhe fort po nuk ka me i shkue gat jo se masat do te merren per pasurine e tij te pasluftes qe asht disa miliona. Mos harroni se Samia ne gjermani si azilkerkues kur ka qen i ka kashagite kuajt dhe bile ua ka hjek baglat e tash na paraqitet me 5 klas shkoll krytar komune e tani thone drenica nuk po perparon po ku me perparue kur ata qe i kane hjek baglat kalit jane ne krye t vendit.

Guri i madh
01-06-09, 17:49
Jo more qfar kusherine,po llafi ke se kush jane puntoret e nentokes se Sami ardhacakut/jo drenicakut/ ai veq ne emen te Drenices po vjedh e po rreh patriotizem po me te than te drejten drenicakt jane kogja trash e pse jo Sami Lushta mos me lue qoqe me ta po hejdi edhe fort po nuk ka me i shkue gat jo se masat do te merren per pasurine e tij te pasluftes qe asht disa miliona. Mos harroni se Samia ne gjermani si azilkerkues kur ka qen i ka kashagite kuajt dhe bile ua ka hjek baglat e tash na paraqitet me 5 klas shkoll krytar komune e tani thone drenica nuk po perparon po ku me perparue kur ata qe i kane hjek baglat kalit jane ne krye t vendit.
samia ka qen ne AUGSBURG njeri analfabet po i prijti fati me u bae komandant i djallit po edhe BUKUROSHI ja dergoj nji tub me pare ,e tash e perkrahin ajo MI


se lokalin per restoran e marrin nga prona e sami lushtakut dihet pron e ozurpume

Kaqanikasja
01-06-09, 21:48
dhe per mua vlen e njejta, dmth nuk eshte ashtu siq thua ti, t'betohem....!

Oj Urata e ju qe aq lart po e qoni kete Jeta Xharren me ekipin te gazetarise hulumtuese ne Kosove e mund te them me plot gojen gazetarin deshtuese te saj mirreni ne shtepi mbajeni dhe kenaquni me prrallat e fantazit e saja,e incizimet qe i bojn i morrin njerzit e tyre e i bojn film aty kishe po bojn diqka emisionet e sajna jane shum manipuluese te lutem.....

jonuzi
01-06-09, 22:25
Oj Urata e ju qe aq lart po e qoni kete Jeta Xharren me ekipin te gazetarise hulumtuese ne Kosove e mund te them me plot gojen gazetarin deshtuese te saj mirreni ne shtepi mbajeni dhe kenaquni me prrallat e fantazit e saja,e incizimet qe i bojn i morrin njerzit e tyre e i bojn film aty kishe po bojn diqka emisionet e sajna jane shum manipuluese te lutem.....

.... terr dhe tmerr..., ku e keni Gjabirin breeee,

teutaA
01-06-09, 22:39
gazetare e shkelqyer kjo JETA flet nje gjuh shum te thjesht dhe te kuptueshme edhe pse po tingellojka e pabesueshme per shum forumista ajo tregon realitetin kosovar por qfar te bej e gjora qe ne kosovaret jemi popull optimist sa her qe kemi realitetin parasysh themi montazh eshte

remi.bmc
01-06-09, 22:59
gazetare e shkelqyer kjo JETA flet nje gjuh shum te thjesht dhe te kuptueshme edhe pse po tingellojka e pabesueshme per shum forumista ajo tregon realitetin kosovar por qfar te bej e gjora qe ne kosovaret jemi popull optimist sa her qe kemi realitetin parasysh themi montazh eshte
hajde de jeta gjarra po na e tregojka realitetin
pse more nuk ja leni kete pune popullit nga ajo komune qe te vendosin se kush kishte te drejt aaaa
ata e din me se miri
ata e din kush deri sod ka punu per ate komune ma shum se SAMI LUSHTAKU
sbesoj se do gjejn diken tjetr nga e kaluara per te ardhmen shpresoj te ket shum me te mire.

GjIlAnAsI_cSi
02-06-09, 00:05
hajde de jeta gjarra po na e tregojka realitetin
pse more nuk ja leni kete pune popullit nga ajo komune qe te vendosin se kush kishte te drejt aaaa
ata e din me se miri
ata e din kush deri sod ka punu per ate komune ma shum se SAMI LUSHTAKU
sbesoj se do gjejn diken tjetr nga e kaluara per te ardhmen shpresoj te ket shum me te mire.

E din kur e kuptoni ju se eshte ka ju sillet e keqja ka shpija.. veq ateher kur t'jau shtin juve.. se cka ju prek neper persona tjere ju se merni vesh kurr. Prandaj per ty Samia eshte ma i miri se te ti ska ardh hala reni me ta fut!

majuu .. majuu..

remi.bmc
02-06-09, 01:10
E din kur e kuptoni ju se eshte ka ju sillet e keqja ka shpija.. veq ateher kur t'jau shtin juve.. se cka ju prek neper persona tjere ju se merni vesh kurr. Prandaj per ty Samia eshte ma i miri se te ti ska ardh hala reni me ta fut!

majuu .. majuu..
jo ska ardh edhe nuk vjen
nese ty ta ka fut per ate pune flet ti keshtu me vjen keq
te pakten tregona menyren si ta ka fut ne qfare aspekti po mendon?

Marco
02-06-09, 02:31
marko

Mos u merr me mu hiq po merru me Veten tane .. ai qe humb ka drejt me u anku .. Tung tung njeri i shekullit 21 heheh

ooooo Drenic une e di se ti fol me mendim Drenices e jo Kosoves se ti nuk je en Kosovė po en Drenic njeri i shekullit Skenderbeut me shpata heheh

Qka te mjellsh edhe korrė,keshtu qe nese jeni te lumtur kerkone me propozu kryetar te perhershem

Urata
02-06-09, 05:39
Oj Urata e ju qe aq lart po e qoni kete Jeta Xharren me ekipin te gazetarise hulumtuese ne Kosove e mund te them me plot gojen gazetarin deshtuese te saj mirreni ne shtepi mbajeni dhe kenaquni me prrallat e fantazit e saja,e incizimet qe i bojn i morrin njerzit e tyre e i bojn film aty kishe po bojn diqka emisionet e sajna jane shum manipuluese te lutem.....


...u lum Kaqanikasja, mbase m'paske kap gishtash (tastaure)po te pegjigjem dogri a...! o tybe me gjithe qejf e kisha marre n'shpi, po sem vjen.....!...nuk maniulohet jeta....!


Kaqanikase, cka po i thojke do thenje te mira diskutuesja me nofkem IGNIS, t'kisha keshillue ta lexosh....!

GjIlAnAsI_cSi
02-06-09, 10:35
jo ska ardh edhe nuk vjen
nese ty ta ka fut per ate pune flet ti keshtu me vjen keq
te pakten tregona menyren si ta ka fut ne qfare aspekti po mendon?

Njo edij qe ne emer t'juvin jeni hy ne shtepi timen me kallasha dhe keni marr antar te familjes me i qu me i vra pse jan rugovista..

Prandaj them , ju te vrani naten e te qani diten.

Pupi
02-06-09, 10:44
Valla jeni tu rrejt sa po muni, e nese mendoni qe i ndihmoni diēkaje (qėllimėve tuaja personale) at'her bashkameselja.

Veq me u que njeri me bismilah e me rrejt pa e shtyr asnji zor, edhe kjo po bojka vaki.

GjIlAnAsI_cSi
02-06-09, 12:03
Valla jeni tu rrejt sa po muni, e nese mendoni qe i ndihmoni diēkaje (qėllimėve tuaja personale) at'her bashkameselja.

Veq me u que njeri me bismilah e me rrejt pa e shtyr asnji zor, edhe kjo po bojka vaki.


Ju kemi than , ju per 100 € i heqni brekt deri ne fund te kamve!


Kosova ateher kur mbaroj lufta ka qen nje Kosov mafioze , prej pupave servil , prej remit , fadilit me shoqeri , prej kallashave te juv , prej kallashave te hashimit , xhavit halitit , limes me shoqeri! Ju pas lufes shumica edhe jeni vetshpallur invalida te luftes , disa ju keni dal shkijeve tu u kthy per serbi i keni ndal ne rrug i keni plackit edhe ata te u kthyn , disa tu vjedh banesa te magjupve e qishtu kadal dale jeni bo qishtu.

E sa per qato qe e kam cek un , eshte then ne forum prej vitit 2004/05.


Ju jeni ju , njerzt e kallashit , njerzt e bombave , Kosova ka qen nxor pi juve , derisa i vrajtet dalngadal komplet.


Pupi e shoqeria e jote ju kam pyet shum here , ke e keni ne shenjester me vra ? se tani jan zgjedhjet.. duhet me luftu me shqiptar ashtu sic ka luftu shefi juv me tahir zemen si me shka!


Mjerana..

Anthrax
02-06-09, 13:20
Ju kemi than , ju per 100 € i heqni brekt deri ne fund te kamve!


Kosova ateher kur mbaroj lufta ka qen nje Kosov mafioze , prej pupave servil , prej remit , fadilit me shoqeri , prej kallashave te juv , prej kallashave te hashimit , xhavit halitit , limes me shoqeri! Ju pas lufes shumica edhe jeni vetshpallur invalida te luftes , disa ju keni dal shkijeve tu u kthy per serbi i keni ndal ne rrug i keni plackit edhe ata te u kthyn , disa tu vjedh banesa te magjupve e qishtu kadal dale jeni bo qishtu.

E sa per qato qe e kam cek un , eshte then ne forum prej vitit 2004/05.


Ju jeni ju , njerzt e kallashit , njerzt e bombave , Kosova ka qen nxor pi juve , derisa i vrajtet dalngadal komplet.


Pupi e shoqeria e jote ju kam pyet shum here , ke e keni ne shenjester me vra ? se tani jan zgjedhjet.. duhet me luftu me shqiptar ashtu sic ka luftu shefi juv me tahir zemen si me shka!


Mjerana..

qe ky fjalt e beogradit i sjell ketu ...

e ta pshurrsha e ta dhjefsha masken qe ke vendos ...

remi.bmc
02-06-09, 16:35
Njo edij qe ne emer t'juvin jeni hy ne shtepi timen me kallasha dhe keni marr antar te familjes me i qu me i vra pse jan rugovista..

Prandaj them , ju te vrani naten e te qani diten.
JO MORE MOS BAN PALLAVRA
KOMANDANTI I NJESITIT TIM KA QEN RUGOVIST I MADH BILE
ATA QE I KAN MARR ME KALLASHA JAN KAN BASHKPUNTOR TE MILLOSHIT JO TE RUGOVES
KETE E KENI JU SI ARSYTIM QE KENA QEN RUGOVISTA E JENA MARR NGA UĒK-JA

KJO ASHT RREN E KULLUAR EDHE ASRYETIM I SHPIJUNAV

fadil
12-06-09, 17:11
BIA paguan “dėshmitarė” kundėr UĒK-sė


Nga Express mė 12.06.2009 nė ora 8:13

(Update) Igor Juēinac, shtetas i Kosovės (1976), Milutin Radanoviē shtetas i Serbisė (1957), Predrag Zheljkoviē, shtetas i Serbisė (1976) tė arrestuar tė enjten nė Ēagllavicė dyshohet se kanė paguar njerėz, me kusht qė ata tė dėshmojnė kundėr UĒK-sė.

“Qė tė tre tė arrestuarit dhe njė i cili ėshtė nė arrati dhe kėrkohet nga Policia e Kosovės dyshohet se kanė vepruar nė bashkėveprim duke ofruar shuma deri nė 100.000 € (Euro) pėr personat qė do tė shprehnin gatishmėri tė japin dėshmi tė rrejshme se ata janė viktima tė transplantimit tė organeve njerėzore gjatė kohės sė luftės nė Kosovė”, ka thėnė Arbėr Beka, zėdhėnės i Policisė sė Kosovės, gjatė njė konference pėr media.

Ndėrsa, sipas tij, tė dyshuarit kanė premtuar edhe pagesa tė majme pėr ndėrmjetėsuesit e mundshėm dhe atė deri nė 10.000 Euro.

Si pjesė e operacionit policor nga Policia e Kosovės ėshtė konfiskuar edhe njė veturė e llojit Hyndai me ngjyrė tė zezė me targa tė Nishit.

“I dyshuari i parė ėshtė ish pjesėtarė i Policisė sė Kosovės qė kishte punuar nė stacionin policor nė rajonin e Ferizajt dhe tė Gjilanit deri nė vitin 2007. Pėrmes zyrės ndėrlidhėse tė PK-sė nė mes institucioneve vendore dhe ndėrkombėtare janė duke u njoftuar edhe autoritetet e Republikės sė Serbisė pėr arrestimin e dy shtetasve tė tyre”, ka shtuar Beka.

Tė arrestuarit pjesėtarė tė BIA-s?

Policia e Kosovės ka arrestuar tre persona, tė cilėt dyshohet se janė tė pėrfshirė nė krim tė organizuar. Burime tė gazetės kanė treguar se dy prej tre personave qė janė arrestuar janė pjesėtarė tė Agjencisė sė Inteligjencės Serbe (BIA).

“Ata dyshohet se janė pjesėtarė tė BIA-s, ndaj tė cilėve ka filluar njė hetim i policisė qė njė kohė tė gjatė”, thotė njė burim mirė i informuar. Jozyrtarisht mėsohet se policia e Kosovės ka poseduar edhe fotografitė e tyre. Pėrveē tė tre kėtyre personave, policia ėshtė nė ndjekje edhe tė tre personave tė tjerė, tė cilėt kanė lidhje tė ngushta ose mund tė jenė edhe ata pjesėtarė tė inteligjencės serbe.

Burime tė gazetės Express sqarojnė se nė kėtė rast bėhet fjalė pėr tre persona, qė tė gjithė tė nacionalitetit serb. “Nuk bėhet fjalė pėr drogė, armė, apo prostitucion. Ata janė arrestuar pėr njė ēėshtje shumė mė tė madhe”, thotė njė zyrtar nga policia, pa dhėnė detaje se pėr ēfarė ėshtė fjala.

Ndėrkohė, sipas informacionit zyrtar, dy prej tė arrestuarve janė shtetas tė Serbisė, ndėrkohė qė i treti ėshtė shtetas i Republikės sė Kosovės.
I.J. i datėlindjes 1976, ėshtė shtetas i Kosovės, M.R. i lindur nė vitin 1976 dhe R.SH. i lindur mė 1976, qė tė dy shtetas tė Serbisė, janė arrestuar tė enjten nė Ēagllavicė, afėr Prishtinės.

Arbėr Beka, zėdhėnės i Policisė sė Kosovės, nuk jep ndonjė detaj tjetėr pėrveē qė sqaron se operacioni ėshtė planifikuar tė vazhdojė edhe gjatė mbrėmjes tė sė enjtes.Operacionin e saj policia e ka kryer rreth orės 14, pas njė hetimi tė gjatė me Prokurorinė e Qarkut dhe Drejtorinė Kundėr Krimit tė Organizuar.

“Hetuesit nga Drejtoria Kundėr Krimit tė organizuar nė kėtė angazhim, kishin pėrkrahjen policore nga Njėsiti Mbėshtetės Operativ nga Drejtoria rajonale e Prishtinės”, thuhet nė njoftimin zyrtar. “Personat e arrestuar dyshohet se kanė kryer aktivitete kriminale nė Republikėn e Kosovės”, sqarohet nė komunikatėn pėr media tė policisė.

Marr nga gzata Express.

fadil
12-06-09, 17:11
BIA paguan “dėshmitarė” kundėr UĒK-sė


Nga Express mė 12.06.2009 nė ora 8:13

(Update) Igor Juēinac, shtetas i Kosovės (1976), Milutin Radanoviē shtetas i Serbisė (1957), Predrag Zheljkoviē, shtetas i Serbisė (1976) tė arrestuar tė enjten nė Ēagllavicė dyshohet se kanė paguar njerėz, me kusht qė ata tė dėshmojnė kundėr UĒK-sė.

“Qė tė tre tė arrestuarit dhe njė i cili ėshtė nė arrati dhe kėrkohet nga Policia e Kosovės dyshohet se kanė vepruar nė bashkėveprim duke ofruar shuma deri nė 100.000 € (Euro) pėr personat qė do tė shprehnin gatishmėri tė japin dėshmi tė rrejshme se ata janė viktima tė transplantimit tė organeve njerėzore gjatė kohės sė luftės nė Kosovė”, ka thėnė Arbėr Beka, zėdhėnės i Policisė sė Kosovės, gjatė njė konference pėr media.

Ndėrsa, sipas tij, tė dyshuarit kanė premtuar edhe pagesa tė majme pėr ndėrmjetėsuesit e mundshėm dhe atė deri nė 10.000 Euro.

Si pjesė e operacionit policor nga Policia e Kosovės ėshtė konfiskuar edhe njė veturė e llojit Hyndai me ngjyrė tė zezė me targa tė Nishit.

“I dyshuari i parė ėshtė ish pjesėtarė i Policisė sė Kosovės qė kishte punuar nė stacionin policor nė rajonin e Ferizajt dhe tė Gjilanit deri nė vitin 2007. Pėrmes zyrės ndėrlidhėse tė PK-sė nė mes institucioneve vendore dhe ndėrkombėtare janė duke u njoftuar edhe autoritetet e Republikės sė Serbisė pėr arrestimin e dy shtetasve tė tyre”, ka shtuar Beka.

Tė arrestuarit pjesėtarė tė BIA-s?

Policia e Kosovės ka arrestuar tre persona, tė cilėt dyshohet se janė tė pėrfshirė nė krim tė organizuar. Burime tė gazetės kanė treguar se dy prej tre personave qė janė arrestuar janė pjesėtarė tė Agjencisė sė Inteligjencės Serbe (BIA).

“Ata dyshohet se janė pjesėtarė tė BIA-s, ndaj tė cilėve ka filluar njė hetim i policisė qė njė kohė tė gjatė”, thotė njė burim mirė i informuar. Jozyrtarisht mėsohet se policia e Kosovės ka poseduar edhe fotografitė e tyre. Pėrveē tė tre kėtyre personave, policia ėshtė nė ndjekje edhe tė tre personave tė tjerė, tė cilėt kanė lidhje tė ngushta ose mund tė jenė edhe ata pjesėtarė tė inteligjencės serbe.

Burime tė gazetės Express sqarojnė se nė kėtė rast bėhet fjalė pėr tre persona, qė tė gjithė tė nacionalitetit serb. “Nuk bėhet fjalė pėr drogė, armė, apo prostitucion. Ata janė arrestuar pėr njė ēėshtje shumė mė tė madhe”, thotė njė zyrtar nga policia, pa dhėnė detaje se pėr ēfarė ėshtė fjala.

Ndėrkohė, sipas informacionit zyrtar, dy prej tė arrestuarve janė shtetas tė Serbisė, ndėrkohė qė i treti ėshtė shtetas i Republikės sė Kosovės.
I.J. i datėlindjes 1976, ėshtė shtetas i Kosovės, M.R. i lindur nė vitin 1976 dhe R.SH. i lindur mė 1976, qė tė dy shtetas tė Serbisė, janė arrestuar tė enjten nė Ēagllavicė, afėr Prishtinės.

Arbėr Beka, zėdhėnės i Policisė sė Kosovės, nuk jep ndonjė detaj tjetėr pėrveē qė sqaron se operacioni ėshtė planifikuar tė vazhdojė edhe gjatė mbrėmjes tė sė enjtes.Operacionin e saj policia e ka kryer rreth orės 14, pas njė hetimi tė gjatė me Prokurorinė e Qarkut dhe Drejtorinė Kundėr Krimit tė Organizuar.

“Hetuesit nga Drejtoria Kundėr Krimit tė organizuar nė kėtė angazhim, kishin pėrkrahjen policore nga Njėsiti Mbėshtetės Operativ nga Drejtoria rajonale e Prishtinės”, thuhet nė njoftimin zyrtar. “Personat e arrestuar dyshohet se kanė kryer aktivitete kriminale nė Republikėn e Kosovės”, sqarohet nė komunikatėn pėr media tė policisė.

Marr nga gzata Express.

fadil
12-06-09, 17:17
Pershendetje:

Mos e ka mizen ner kapuq edhe ndonjeri nga forumistat qe vjell vner kunder UĒK.se, na trego nese je burr sa te kan paguar edhe ty, cili do qe te jesh!!

Kaqanikasja
12-06-09, 20:43
Hahahhahah Xhabiri ne Komun valla kryetar i komunes si zotni po punon e ka bo komunen loqk, e mos folni me emra ketu se seshte mir ok.....:wink:

Kaqanikasja
12-06-09, 20:45
.... terr dhe tmerr..., ku e keni Gjabirin breeee,

Hahhaha Xhabiri qaty ku ka fitu me u kan si zotni e ka bo Komunen loqk se qdo kryetar i Komunave tjera te radhes se PDK-se , dhe ju kisha lut mos flisni me emra se seshte mir po ok ska dert....

Kaqanikasja
12-06-09, 20:49
...u lum Kaqanikasja, mbase m'paske kap gishtash (tastaure)po te pegjigjem dogri a...! o tybe me gjithe qejf e kisha marre n'shpi, po sem vjen.....!...nuk maniulohet jeta....!


Kaqanikase, cka po i thojke do thenje te mira diskutuesja me nofkem IGNIS, t'kisha keshillue ta lexosh....!

hehehehe flm per keshillen i pranoj edhe keshillat edhe kritikat po sme nevojitet ti lexoj shkrimet e askujt se i percjelli drejtperdrejt te gjitha e sme nevojiten shkrimet e askujt per keshilla ose per diqka tjeter me vjen keq... e nderuar

shfletuesi_
12-06-09, 20:51
Kosova po ec para e me te edhe Drenica.... :) Nuk ka drenica me kan veq per dajak por tash ka ardh koha ta perdor dhe lapsin e ate e kan filluar qysh nga e 2000- ta :) Kur ka qen puna per force e ka tregu veten tash eshte koha e lapsit edhe e tregoj veten me 17 shkurt keshtu qe annti-Drenicasit jan te mire se ardhur ne Drenice dhe ta puthin token Drenicase.....

Kaqanikasja
12-06-09, 21:02
Guximtare....!!! Ku ka qen Jeta Xharra gjat luftes 98.99

Hehehehehe tu shetit rrugeve e tuj ndjek diskotekat te Amerikes posht e perpjet Guximtarja hahahhahahah

shfletuesi_
12-06-09, 21:09
Hehehehehe tu shetit rrugeve e tuj ndjek diskotekat te Amerikes posht e perpjet Guximtarja hahahhahahah

A nuk ka qen ne London Park a.... hahaha a din atje afer molles mas shkolles...

teutaA
12-06-09, 21:46
mir e kini ju dy me lart se edhe mu po me vjen inati qe kjo me laps e me intelegjenc ka arrit aty ku eshte a un e gjora tu nga malit meta pa me njoft kush hahahah nuk eshte drejtsi qikjo valla oj ti Jeta :smile:

shfletuesi_
12-06-09, 21:54
mir e kini ju dy me lart se edhe mu po me vjen inati qe kjo me laps e me intelegjenc ka arrit aty ku eshte a un e gjora tu nga malit meta pa me njoft kush hahahah nuk eshte drejtsi qikjo valla oj ti Jeta :smile:

Jo shumica e femrave dhe qe arrijn lart kulmin e karrieres e Arrijn me Kurriz

teutaA
12-06-09, 21:59
Jo shumica e femrave dhe qe arrijn lart kulmin e karrieres e Arrijn me Kurriz

estrada po ma merr mendja leht depertoj edhe ne ket menyr po ashtu edhe ndonje sekretaresh e ketyre politikuajve por gazetaria ncuk sidomos per ket gazetaren qe po flitet ketu ska shanca thot nje flaj "dil e vraje e hakun mos ja ha"

te lutem mos me keqkupto thjesht eshte mendimi i imi per ket gazetare :smile:

shfletuesi_
12-06-09, 22:02
estrada po ma merr mendja leht depertoj edhe ne ket menyr po ashtu edhe ndonje sekretaresh e ketyre politikuajve por gazetaria ncuk sidomos per ket gazetaren qe po flitet ketu ska shanca thot nje flaj "dil e vraje e hakun mos ja ha"

te lutem mos me keqkupto thjesht eshte mendimi i imi per ket gazetare :smile:

Jo jo kjo jo se kjo eshte gazetare e evropianeve e per ata kjo jo... :) kjo i ka mbaru ato procedura formalitete gjat magjistraturave ne Endland :P

Guri i madh
12-06-09, 22:06
BIA paguan “dėshmitarė” kundėr UĒK-sė


Nga Express mė 12.06.2009 nė ora 8:13

(Update) Igor Juēinac, shtetas i Kosovės (1976), Milutin Radanoviē shtetas i Serbisė (1957), Predrag Zheljkoviē, shtetas i Serbisė (1976) tė arrestuar tė enjten nė Ēagllavicė dyshohet se kanė paguar njerėz, me kusht qė ata tė dėshmojnė kundėr UĒK-sė.

“Qė tė tre tė arrestuarit dhe njė i cili ėshtė nė arrati dhe kėrkohet nga Policia e Kosovės dyshohet se kanė vepruar nė bashkėveprim duke ofruar shuma deri nė 100.000 € (Euro) pėr personat qė do tė shprehnin gatishmėri tė japin dėshmi tė rrejshme se ata janė viktima tė transplantimit tė organeve njerėzore gjatė kohės sė luftės nė Kosovė”, ka thėnė Arbėr Beka, zėdhėnės i Policisė sė Kosovės, gjatė njė konference pėr media.

Ndėrsa, sipas tij, tė dyshuarit kanė premtuar edhe pagesa tė majme pėr ndėrmjetėsuesit e mundshėm dhe atė deri nė 10.000 Euro.

Si pjesė e operacionit policor nga Policia e Kosovės ėshtė konfiskuar edhe njė veturė e llojit Hyndai me ngjyrė tė zezė me targa tė Nishit.

“I dyshuari i parė ėshtė ish pjesėtarė i Policisė sė Kosovės qė kishte punuar nė stacionin policor nė rajonin e Ferizajt dhe tė Gjilanit deri nė vitin 2007. Pėrmes zyrės ndėrlidhėse tė PK-sė nė mes institucioneve vendore dhe ndėrkombėtare janė duke u njoftuar edhe autoritetet e Republikės sė Serbisė pėr arrestimin e dy shtetasve tė tyre”, ka shtuar Beka.

Tė arrestuarit pjesėtarė tė BIA-s?

Policia e Kosovės ka arrestuar tre persona, tė cilėt dyshohet se janė tė pėrfshirė nė krim tė organizuar. Burime tė gazetės kanė treguar se dy prej tre personave qė janė arrestuar janė pjesėtarė tė Agjencisė sė Inteligjencės Serbe (BIA).

“Ata dyshohet se janė pjesėtarė tė BIA-s, ndaj tė cilėve ka filluar njė hetim i policisė qė njė kohė tė gjatė”, thotė njė burim mirė i informuar. Jozyrtarisht mėsohet se policia e Kosovės ka poseduar edhe fotografitė e tyre. Pėrveē tė tre kėtyre personave, policia ėshtė nė ndjekje edhe tė tre personave tė tjerė, tė cilėt kanė lidhje tė ngushta ose mund tė jenė edhe ata pjesėtarė tė inteligjencės serbe.

Burime tė gazetės Express sqarojnė se nė kėtė rast bėhet fjalė pėr tre persona, qė tė gjithė tė nacionalitetit serb. “Nuk bėhet fjalė pėr drogė, armė, apo prostitucion. Ata janė arrestuar pėr njė ēėshtje shumė mė tė madhe”, thotė njė zyrtar nga policia, pa dhėnė detaje se pėr ēfarė ėshtė fjala.

Ndėrkohė, sipas informacionit zyrtar, dy prej tė arrestuarve janė shtetas tė Serbisė, ndėrkohė qė i treti ėshtė shtetas i Republikės sė Kosovės.
I.J. i datėlindjes 1976, ėshtė shtetas i Kosovės, M.R. i lindur nė vitin 1976 dhe R.SH. i lindur mė 1976, qė tė dy shtetas tė Serbisė, janė arrestuar tė enjten nė Ēagllavicė, afėr Prishtinės.

Arbėr Beka, zėdhėnės i Policisė sė Kosovės, nuk jep ndonjė detaj tjetėr pėrveē qė sqaron se operacioni ėshtė planifikuar tė vazhdojė edhe gjatė mbrėmjes tė sė enjtes.Operacionin e saj policia e ka kryer rreth orės 14, pas njė hetimi tė gjatė me Prokurorinė e Qarkut dhe Drejtorinė Kundėr Krimit tė Organizuar.

“Hetuesit nga Drejtoria Kundėr Krimit tė organizuar nė kėtė angazhim, kishin pėrkrahjen policore nga Njėsiti Mbėshtetės Operativ nga Drejtoria rajonale e Prishtinės”, thuhet nė njoftimin zyrtar. “Personat e arrestuar dyshohet se kanė kryer aktivitete kriminale nė Republikėn e Kosovės”, sqarohet nė komunikatėn pėr media tė policisė.

Marr nga gzata Express.
qka kan lidhje kto arrestime me korrupcionet ne komunen e skenderajt ,samia esht nji hajn nji plaqkash esht turp te quhet ushtar i UQK ,po edhe ti nuk je ma i mir

Kaqanikasja
12-06-09, 22:08
A nuk ka qen ne London Park a.... hahaha a din atje afer molles mas shkolles...

Mes molles dhe dardhes qaty diku............

Guri i madh
12-06-09, 22:10
Pershendetje:

Mos e ka mizen ner kapuq edhe ndonjeri nga forumistat qe vjell vner kunder UĒK.se, na trego nese je burr sa te kan paguar edhe ty, cili do qe te jesh!!fadil


edhe njerzit qe jan te perfshir me SAMI lushtakun ose qe marrin lokale me qira nga SAMI LUSHTAKU kan qen bashkpuntor te UDB es bile e njof njerin qe esht e kan kthyer nga gjermania e ka hap nji pizeri nė skenderaj gjat kohes se milloshit vllau i tij ka qen udbashi kryesor per regjionin e mitrovices ,aj personi jeton nė KLINEN E ULT

Kaqanikasja
12-06-09, 22:21
Shum e njerin e kishit pas njoft e se kishim dit ku keni qen bre me heret me i tregu keto gera e shum trima e trimeresha po dalin tash bre kur ka qen koha me fol skeni fol asnje e tash shum trima bre po boni oooo Kosove e Kosove...

teutaA
12-06-09, 22:31
Jo jo kjo jo se kjo eshte gazetare e evropianeve e per ata kjo jo... :) kjo i ka mbaru ato procedura formalitete gjat magjistraturave ne Endland :P

hahahah valla po me qito sene diplomon vetem ne ks e shqiperi se per evrop e us ncuk kan rroga boll ata edhe ku me i shfry epeshet sju kan met me i kembye diplomat e kosovarve per kto gjana:smile:

shfletuesi_
12-06-09, 22:34
hahahah valla po me qito sene diplomon vetem ne ks e shqiperi se per evrop e us ncuk kan rroga boll ata edhe ku me i shfry epeshet sju kan met me i kembye diplomat e kosovarve per kto gjana:smile:


:biggrin: Gyle Gyle....

Guri i madh
12-06-09, 22:37
Shum e njerin e kishit pas njoft e se kishim dit ku keni qen bre me heret me i tregu keto gera e shum trima e trimeresha po dalin tash bre kur ka qen koha me fol skeni fol asnje e tash shum trima bre po boni oooo Kosove e Kosove...
po mos besofsh edhe ket qytet gera qe e keni shenue e die ku gjindet nė ish DDR

Kaqanikasja
12-06-09, 22:46
po mos besofsh edhe ket qytet gera qe e keni shenue e die ku gjindet nė ish DDR

I Nderuar gabim ne shkrim ka qene ajo fjal gera e kam dasht te shkruaj gjera me vjen keq se ke kuptu e tash pe shef qe seshte ndonje vend apo qytet ajo fjal , keto gabime qe bohen ne shkrim lidheni pak me temen qe eshte ka bohet fjal e mos boni kritika te pa baza

SANTANA-29
12-06-09, 22:50
Pluhur i madh thane..po tu qerrojshin syt:redface:

teutaA
12-06-09, 22:51
Pluhur i madh thane..po tu qerrojshin syt:redface:

hahahahhahahahhahahhah ooo pash forumin mos shkruj ma per sonte:smile:

SANTANA-29
12-06-09, 22:58
hahahahhahahahhahahhah ooo pash forumin mos shkruj ma per sonte:smile:

jo e lash spo shkruaj ma ,,po shifet prej ballane se si ashte jeta ne kosove,.

Guri i madh
12-06-09, 22:58
I Nderuar gabim ne shkrim ka qene ajo fjal gera e kam dasht te shkruaj gjera me vjen keq se ke kuptu e tash pe shef qe seshte ndonje vend apo qytet ajo fjal , keto gabime qe bohen ne shkrim lidheni pak me temen qe eshte ka bohet fjal e mos boni kritika te pa baza

jo krejt me baza bile me detyrove me e permend me emer personin nė fjal quhet ILAZ BEKTASHI nga llausha e skenderajt e jeton nė klin te ult te skenderajtqysh thojn turqisht HEPISI rankoviqistat edhe kriminelat e kan komunen e skenderajt nė dor veq mos harro se edhe kaqaniku nuk qendron ma mir

premium
12-06-09, 23:05
Jeta nė Kosove si dojn tė tjeret ??

Kaqanikasja
12-06-09, 23:08
jo krejt me baza bile me detyrove me e permend me emer personin nė fjal quhet ILAZ BEKTASHI nga llausha e skenderajt e jeton nė klin te ult te skenderajtqysh thojn turqisht HEPISI rankoviqistat edhe kriminelat e kan komunen e skenderajt nė dor veq mos harro se edhe kaqaniku nuk qendron ma mir

Hehehe shka si psh Kaqaniku po hajt te ndegjoj qka po na thu per Kaqanikun mos o njeri mos se po hyn thell me kto fjal se keni gjejt ketu po flitni e nuk flitni e skeni fol kur ka qen koha e vendi po ktu po shtyheni me fjal per keto gjera .. po urdhero fol per kaqanikun qka ka. qka din ti

teutaA
12-06-09, 23:10
jo e lash spo shkruaj ma ,,po shifet prej ballane se si ashte jeta ne kosove,.

ahhahah shuj mos kritiko se un e ti skemi drejt me fol se skemi luftu hahaha kosova than eshte veq e atyre qe kan "luftu"

Guri i madh
12-06-09, 23:11
Hehehe shka si psh Kaqaniku po hajt te ndegjoj qka po na thu per Kaqanikun mos o njeri mos se po hyn thell me kto fjal se keni gjejt ketu po flitni e nuk flitni e skeni fol kur ka qen koha e vendi po ktu po shtyheni me fjal per keto gjera .. po urdhero fol per kaqanikun qka ka. qka din tipo besoj se te gjith e dini se kryetari i komunes esht i perfshir nė akte kriminale


ndoshta per juve esht pak kjo apo konflikt interesash

Kaqanikasja
12-06-09, 23:19
po besoj se te gjith e dini se kryetari i komunes esht i perfshir nė akte kriminale


ndoshta per juve esht pak kjo apo konflikt interesash

Nuk kam kurrfar konflikt interesash un me kryetarin e komunes sime po sikur te ishte puna ashtu ishte arrestuar qysh ne fillim te asaj kohe qe u bo si lloj tragjedie ajo pun si puna e mediave mo hehe JETA heheheh, e kaloj kufirin pa kurrfar pengese e nuk u arrestua se po te ishte puna ashtu as kufirin skishte mundur ta kaloj,,,,

Ay po punon si Kryetar i Kuvendit Komunal pa kurrfar pengese /////

SANTANA-29
12-06-09, 23:21
ahhahah shuj mos kritiko se un e ti skemi drejt me fol se skemi luftu hahaha kosova than eshte veq e atyre qe kan "luftu"

jo jo,kush tha mori ashtu,,na kemi luftue me Lek apo me euro,apo me dollar,,secili e ndin pak dhimbje..kur sheh se si po shkon jeta atje,e tash ata se paskan luftuar po duka me ja kajte nanen me vjedh sa te mujne a,,do me thane paskan luftue per gjepa te vet,

teutaA
12-06-09, 23:30
jo jo,kush tha mori ashtu,,na kemi luftue me Lek apo me euro,apo me dollar,,secili e ndin pak dhimbje..kur sheh se si po shkon jeta atje,e tash ata se paskan luftuar po duka me ja kajte nanen me vjedh sa te mujne a,,do me thane paskan luftue per gjepa te vet,

oo ti santana qashtu po thojn qutu se nuk o fjala ketu per jeten ne kosove por emisionin "jeta ne kosove" ku ne ket tem po kritikohet gazetarja e emisioni qe gjeja po bon montazha se ne ks ska pluhun qysh po thu edhe ti :smile:

Guri i madh
12-06-09, 23:30
Nuk kam kurrfar konflikt interesash un me kryetarin e komunes sime po sikur te ishte puna ashtu ishte arrestuar qysh ne fillim te asaj kohe qe u bo si lloj tragjedie ajo pun si puna e mediave mo hehe JETA heheheh, e kaloj kufirin pa kurrfar pengese e nuk u arrestua se po te ishte puna ashtu as kufirin skishte mundur ta kaloj,,,,

Ay po punon si Kryetar i Kuvendit Komunal pa kurrfar pengese /////po esht arrestue ne PRIZREN nuk thash se ju keni konflikt interesash po zhabir sharku ka ber sulm me bomb ,ket e din llap e gallak nuk mundemi me e fsheh

po dihet e kemi nji qeveri kriminale qe na e ka instalue HAVIER SOLLANA e edhe kriminelin e beni hero e patriot

SANTANA-29
12-06-09, 23:37
oo ti santana qashtu po thojn qutu se nuk o fjala ketu per jeten ne kosove por emisionin "jeta ne kosove" ku ne ket tem po kritikohet gazetarja e emisioni qe gjeja po bon montazha se ne ks ska pluhun qysh po thu edhe ti :smile:


jeta ne kosov (http://www.youtube.com/watch?v=NP1vxkKBbLg&feature=related),,.-edhe kete e kish pyetur se si eshte jeta ne kosove,,po gabeli i kishte ra shkurt,,hahahahahahahahahahhaha

teutaA
12-06-09, 23:39
jeta ne kosov (http://www.youtube.com/watch?v=NP1vxkKBbLg&feature=related),,.-edhe kete e kish pyetur se si eshte jeta ne kosove,,po gabeli i kishte ra shkurt,,hahahahahahahahahahhaha

hahahhahahha i mitur ai se rrok ligji se valla ktu ne forum me te nie qashtu hmmm

Kaqanikasja
12-06-09, 23:45
po esht arrestue ne PRIZREN nuk thash se ju keni konflikt interesash po zhabir sharku ka ber sulm me bomb ,ket e din llap e gallak nuk mundemi me e fsheh

po dihet e kemi nji qeveri kriminale qe na e ka instalue HAVIER SOLLANA e edhe kriminelin e beni hero e patriot

Zoterote kur sja din emrin me ja shkru mir mos fol per nje njeri qe vetem se qka ke ndegju ne media pallavra te disa mediave se nuk po them te gjithave, a e ke pa kur ka ardh personi ne fjal ne prizren a eshte arrestu apo vet me veture te veten eshte lajmeru ne polici gjene ate incizim dhe kqyrne apo ju ndoshta edhe vet lajmerimin ne polici e quani arrestim se kurrfar sulmi ska bere ay person te lutem ndegjo tjera her e lexo me mir ok ......
e per sonte vetem mundem me te pershendet ja kalofsh bukur e mos u merr me kso gjera kur sjeni i informuar mir okkkk

Guri i madh
12-06-09, 23:49
Zoterote kur sja din emrin me ja shkru mir mos fol per nje njeri qe vetem se qka ke ndegju ne media pallavra te disa mediave se nuk po them te gjithave, a e ke pa kur ka ardh personi ne fjal ne prizren a eshte arrestu apo vet me veture te veten eshte lajmeru ne polici gjene ate incizim dhe kqyrne apo ju ndoshta edhe vet lajmerimin ne polici e quani arrestim se kurrfar sulmi ska bere ay person te lutem ndegjo tjera her e lexo me mir ok ......
e per sonte vetem mundem me te pershendet ja kalofsh bukur e mos u merr me kso gjera kur sjeni i informuar mir okkkkoooo ja di emrin heeee ju harroft emri ati krimineli e krejt kriminelve e hajnave te tillpo ati thuj qka te dush nuk koritesh me njerzit e till me kta kriminela e ket far te shkavit
o vet u lajmorve e komunikove me mue se as NUK E KAM PARAMENDUE ME REPLIKUE ME JUVE PO VET FILLOVE e tash BAJE nese mundesh po ju nuk keni kuajfuqi po mendoj fuqi motorike me u shtye me mue ,ju jeni si nji automket SMART me 25 PS

Fshatari
13-06-09, 08:21
birn dhe bbc, siē e dini, jane te paret qe ia kane pas nis me hedh pluhun mbi Ushtrine e shtetit te Kosoves. Kjo gazetarthja e "Jetes ne Kosove" mu sikur ajo minigjykatja italo-zvicrane qenkane pague nga udbeja serbe per deshmi te rreme, shpifje, poshtrime, negacionizem... kunder UĒK-sė. Tre shkiet e burgosur ne ēagllavice dhe 300 te tjere qe do te arrestohen, i paska financue udebeja e serbise ashtu siē e financon edhe gazetarthen e birdit (jeta ne Kosove)...ēka i ka ba valle Lushtaku pseudogazetarthes ne fjale?!
Rreth 2 mije vajza te mitura shqiptare, te perdhunuara dhe te poshtruara nga ēetniket serbe dhe gazetaret e birdit e te bbc-ise, a nuk i duket teme interesante kesaj xharres a ?!
Kush ia ka fajin asaj qe ka shit shpirtin e vete per dy dinare te udebeja e servise! Po edhe kjo asht agjente e udebes serbe, sebashku me tre serbet e ēagllavices. Nuk do te kete vend ne shtetin e pavarur e sovran te Kosoves per rrahman morina: kurre!

GjIlAnAsI_cSi
13-06-09, 09:02
Nje koke keni o Fshatar ju enveristat , nje e thot nje fjal tjeret s'din te ndalen , po si s'keni turp aman te akuzoni kot per nje gazetare shqiptare? A ke fakte apo po na flet me fjale te nje rrugaqi si puna e Samiut te Lushtakve?

Lej perrallat po nqs ke fakte se vertet paguhen nga udb-ja ateher jepi , e pse po ju nxjerr te bemat e keqija ne fush sdo te thot qe duhet te quhet "e paguar nga serbia".

Fshatar juve edij qe Enveri s'ju la me perparu , po n'1986 kur ai vdic pse s'vdicet edhe ju me te? S'ja vlen me jetu ju ne kete planet , ju pa Enverin jeni si pa sy/kemb.

Marco
13-06-09, 12:42
Nje koke keni o Fshatar ju enveristat , nje e thot nje fjal tjeret s'din te ndalen , po si s'keni turp aman te akuzoni kot per nje gazetare shqiptare? A ke fakte apo po na flet me fjale te nje rrugaqi si puna e Samiut te Lushtakve?

Lej perrallat po nqs ke fakte se vertet paguhen nga udb-ja ateher jepi , e pse po ju nxjerr te bemat e keqija ne fush sdo te thot qe duhet te quhet "e paguar nga serbia".

Fshatar juve edij qe Enveri s'ju la me perparu , po n'1986 kur ai vdic pse s'vdicet edhe ju me te? S'ja vlen me jetu ju ne kete planet , ju pa Enverin jeni si pa sy/kemb.

Jo me ty nuk pajtohem qitu se kta sekan njė Kok se kan shum koka po e kan njė gjuh edhe njė pal tru, kta skan nevoj me i perdor trurin e vet apo gjuhen e vet se e kan Kryetarin e komunes qe fol edhe mendon per ta hahahaha

Kaqanikasja
13-06-09, 13:02
oooo ja di emrin heeee ju harroft emri ati krimineli e krejt kriminelve e hajnave te tillpo ati thuj qka te dush nuk koritesh me njerzit e till me kta kriminela e ket far te shkavit

o vet u lajmorve e komunikove me mue se as NUK E KAM PARAMENDUE ME REPLIKUE ME JUVE PO VET FILLOVE e tash BAJE nese mundesh po ju nuk keni kuajfuqi po mendoj fuqi motorike me u shtye me mue ,ju jeni si nji automket SMART me 25 PS

O i nderuar se kam ndermend un me u shty me askend po ne veq bised po bojm , po realitetin thuaje ashtu si eshte e jo si ta merr mendja ty qe duhet me u kan, se pasi ne kete eshte fjala edhe per media po mirreni me to e me fjal te rrugeve e jo me realitetin si eshte me vjen keq shum qe mirreni me to,se kriminel i thuhet nje njeri qe ka bo krime e jo nje njeri qe punon po realiteti qdoher dhemb...

E pasi qe ti po e njofshe e po ja dishe emrin urdhero hajde mirru me to nta bajt e jo me mua.......

Me vjen keq i nderuar qe pa i njoft njerzit flet keshtu per qdo pushtetar qe eshte se nqs edhe ju ishit ne vend te tyre nuk kishit vepru ndryshe ...po vetem fjal e keni e pun hiq...

Dreni2
13-06-09, 13:53
Mos dilni more nga tema .. Ketu flitet per emisionin jeta ne kosove.. hian pak ne internet dhe kqyra se kon ka Drejtor Jeta :

http://www.birn.eu.com/en/1/205/455/


Gordana Igric, BIRN Regional Director

http://www.birn.eu.com/cgi-bin/get_img?NrImage=2&NrArticle=455

Gordana began her career as a journalist in Belgrade in 1981. She reported from Bosnia and Kosovo during the wars that followed the dissolution of former Yugoslavia and returned there to research and document war crimes.


She was Balkan project manager at the Institute of War and Peace Reporting, IWPR, from 1999 until August 2005 during which time IWPR's Balkan reporting received numerous press awards and media citations.

She is the founder of the Balkan Investigative Reporting Network, BIRN, and currently serves as the Regional Network Director.

Me siguri si Puntore e saj kjo duhet me i raportu rregullisht asaj se qka ka punu .. dhe qka duhet me punu per me marr Rrogen nga e njejta .. Biznis hesapi

illyria
13-06-09, 13:58
Me tė gjitha ligjet e shteteve ligjore dhe demokratike nė botė tė cilės edhe Kosova pretendon ti takon SAMI LUSHTAKU ėshtė BANDIT,HAJN dhe KRIMINEL qė sa mė shpejtė duhet tė gjindet pas grilave tė burgut.
PA MARRĖ FARE PARASYSH FAKTIN QĖ KA MARRĖ PJESĖ NĖ LUFTĖN PĖR ĒLIRIMIN E KOSOVĖS.
Ēka mendoni tė nderuar bashkėkombas, pėrse bashkėsia Evropiane si njė ndėr kushtet qė ia ka vu Serbisė pėr antarsim nė BE i ka urdhėru qė tė mos lėshon pasaporta shqiptarėve tė Kosovės apo thjesht kosovarėve!?
ARSYEJA KRYESORE pėr kėte ėshtė vendosja e Kosovės nė njė KARANTIN (IZOLIM) tė rreptė nga Europa pikėrisht pėr arsye tė klikave POLITIKO-MAFIOZE qė mbretėrojnė kėtu pjesė e sė cilės janė politikanė,ish komandantė tė "famshėm",biznismenė, banditė tė thjeshtė rrugėsh, mafioz ndėrkombėtarė...

Shrimi vazhdon se dola me ble njė bostan pėr drekė...

Dreni2
13-06-09, 14:45
zoteri ylliria

"Ēka mendoni tė nderuar bashkėkombas, pėrse bashkėsia Evropiane si njė ndėr kushtet qė ia ka vu Serbisė pėr antarsim nė BE i ka urdhėru qė tė mos lėshon pasaporta shqiptarėve tė Kosovės apo thjesht kosovarėve!?"

Po me dhimbesh nese te ka demtu ky urdher i Evropes , por mos u brengos se mundesh me marr pasaporten e serbis nese shperngulesh ne Serbi ..

Po me dhimbesh gjithashtu nese serbia (shteti te cili ty te dhimbet ) me ket gjest indirekt pranon se Qytetaret e Republikers se Kosoves nuk jan qytetar te tyre por te nji Shteti Tjeter.

E kosova ka vetem nji Vit si shtet , ka kohe per liberalizim te vizav me Eu , duhet mi kry disa pune shtepiake per at pun , regjistrimin e popullsis , pasaporta biometrike etc etc

Po su ka keq qe ne emisionin e ardhshem Jeta me protestu per ket pun .. ty met thirr musafir si i domtum nga ky Kusht i evropes ..

Hajt njiher tung tung

Qorri
13-06-09, 17:31
Sipas te gjitha ligjeve ne fuqi ne te gjitha shtetet Zt. Sami Lushtaku pasi qe kishte bere burg per kercenim,nuk do te duhej te vinte ne pushtet kurre me. Por c't'i besh kur shefi i tij (Hasha) eshte vet koka e krimit ne Kosove dhe ai nuk udheheqe qeveri ai udheheqe nje bande hadutesh dhe kriminelesh qe herdokur do te pergjigjen per gjithe aktivitetin kriminal te se kaluares.


Kercenimi ndaj gazetares Jeta Xharra ose edhe ajo 'c Jakup Krasinqi qe pohonte se mediat' kontrollohen'nga qeveria jep per te kuptuar se krimi dhe banditet e te gjitha ngjyrave +bashkepuntoret e ish regjimit te Millosheviqit ne Kosove jane bere bashke dhe e kane bere Kosoven beteje pazaresh mafioze dhe
e kane ngrehe ne pidestal dhunen institucionale ndaj mediave dhe ndaj popullit te varfer te Drenices, Kosoves.


Siq njihet Sami Lushtaku ne opinionin e mbare si njeri nder ata qe nen kapuc i flejne shume miza ...dhe analfabet i llojit morbid , pas akteve kercenues dhe shpifjeve si keto do te duhej te arrestohej menjehere po ja qe drejtesia ne Kosove eshte shpallur sipas nje organizate nderkombatre si institucioni me i koruptuar dhe per djelmoshat primitiv-mafioz te krimit eshte nje teren sic thote populli 'ba e gjet'

Me qellim Europa loz nje loje te ketille; se te jeni te bindur pa u sqaruar krimet politike nje nga nje kurre Kosove nuk do t'i afrohet Europes por do te jete cerdhe kriminelesh. Keshtuqe kjo klase politike qe ruan pushtetin me shntazhe dhe kercenime do te eliminohet nga skena politike ne 3-4-5-6 vitetet e ardhshme dhe nje mbani mend se shumica nga keta akteret e sotshem do jene banore burgjesh.


Perndryshe ,Kosova do te jete me larg se Burma nga Europa dhe SHBA-ja.

Kaqanikasja
13-06-09, 19:18
Mos dilni more nga tema .. Ketu flitet per emisionin jeta ne kosove.. hian pak ne internet dhe kqyra se kon ka Drejtor Jeta :

http://www.birn.eu.com/en/1/205/455/


Gordana Igric, BIRN Regional Director

http://www.birn.eu.com/cgi-bin/get_img?NrImage=2&NrArticle=455

Gordana began her career as a journalist in Belgrade in 1981. She reported from Bosnia and Kosovo during the wars that followed the dissolution of former Yugoslavia and returned there to research and document war crimes.


She was Balkan project manager at the Institute of War and Peace Reporting, IWPR, from 1999 until August 2005 during which time IWPR's Balkan reporting received numerous press awards and media citations.

She is the founder of the Balkan Investigative Reporting Network, BIRN, and currently serves as the Regional Network Director.

Me siguri si Puntore e saj kjo duhet me i raportu rregullisht asaj se qka ka punu .. dhe qka duhet me punu per me marr Rrogen nga e njejta .. Biznis hesapi


:confused: :confused: :confused: hhehehehhehehehehee

Kaqanikasja
13-06-09, 19:19
Eh ku ju myti krejtve ky Hashim Thaqi e hajt hehehehe po folni ore per temen qe eshte ketu lene Hashimin se shum mir eshte e kryetart e Komunave le ti kryn ato punt e veta .......

Paradox_13
13-06-09, 19:22
Eh ku ju myti krejtve ky Hashim Thaqi e hajt hehehehe po folni ore per temen qe eshte ketu lene Hashimin se shum mir eshte e kryetart e Komunave le ti kryn ato punt e veta .......

Tybe ka dy dite qe nuk a ka e qel telefonin sdi a ashte bash mire a jo...:biggrin:

Qorri
13-06-09, 19:40
Tybe ka dy dite qe nuk a ka e qel telefonin sdi a ashte bash mire a jo...:biggrin:


Ish duke u shpre-ngulur...

Banorėt e lagjes “Arbėria” nuk zgjohen mė nėn ritmin e sirenave dhe zhurmės kumbuese qė lėshonin makinat nėn pėrcjellje tė kryeministrit Hashim Thaēi. Lagjja ėshtė qetėsuar, ndėrkohė qė kojshillėku mes banorėve tė “Arbėrisė” dhe Thaēit ka marrė fund. Siē shkruan revista “Profil”, kryeministri Thaēi tashmė ėshtė larguar pėrfundimisht nga “Arbėria” nė Prishtinė, lagje kjo e cila pas pas luftės ia zėvendėsoi fshatin Brojė tė Skėnderajt.

Thaēi, sipas kėsaj reviste, e ka shitur shtėpinė nė lagjen e mbushur me ambasada, zyra diplomatike dhe organizata tė huaja, ndonėse nuk kishte banuar nė tė qe njė vit. Tash, ish-shtėpia e tij – sipas kėsaj reviste – ėshtė lėshuar me qira.

Hashim Thaēi – sipas kėsaj reviste - tash banon njė apartament te vendi i quajtur “Te Xhambazėt”, pas njė dėshtimi qė ta blejė njė shtėpi dykatėshe po nė kėtė lagje. Familja e kėshilltarit tė tij pėr shėndetėsi, Shaip Muja, i ka ofruar njė apartament nė shfrytėzim


p.s Me falni per dalje nga tema por e pata sa per t'i informuar se kjo eshte arsyja qe nuk eshte pergjigjur hehehhe....ne tel ....

illyria
13-06-09, 20:00
Jo jo Dreni2, unė kurrėn e kurrės nuk kam pasė pasaportė shkau po kadal mos u ngut se pėr pak ia bėre si idhujt e tu kur dikush i akuzon pėr ate qė janė,pra hajna dhe kriminelė ata menjėher e hedhin kundėrakuzėn qesharake se akuzuesit e banditave qė mbretėrojnė nė Kosovė na qenkan shpijuna tė sėrbisė.
Evropa iu ka thėnė shkijeve mos me i dhėnė pasaporta kosovarėve nė rend tė parė sepse Kosova tani ėshtė shtet nė vehte dhe i pavarur kurse nė rendė tė DYTĖ e qė pėr Evropėn ėshtė i pari pėr arsye qė Evropa po shqyrton mundėsinė e hjekjes sė vizave shtetasve tė serbisė, e Beogradi ka gjasa me e arritė kėte gjer nė fund tė vitit sepse politikanėt e tyre nė krahasim me politikanėt tanė pak mė shumė mendojnė pėr popull dhe pėr shtet.
Politikanėt tanė mafioz kryekėput mendojnė pėr vehte,pėr klanet dhe farefiset e tyre,pėr qindra miliona euro dhe mijėra hektarė tokė qė i kanė vjedhur pas lufte.
A mos vallė u rrit numri i tė punėsuarve nė Kosovė, apo a mos u zgjidh qėshtja e penzionerėve, apo a mos u zgjidh fati i mijėra tė humburve gjat luftės nė Kosovė!? A mos vallė punojnė fabrikat dhe kompanitė qė u privatizuan nė mėnyrė kriminale!?
Mos harroni qė para dy vitesh Kosovės iu ndanė afėr 2 miliardė euro nga konferenca e donatorėve me njė pjesė tė imtė tė sė cilės pushteti i Kosovės lavdohet pėr rindėrtime.
Njė diskutues mė lartė tha se Sami Lushtaku edhe pse nuk e ka as shkollėn fillore tė mbaruar atij askush nuk po guxon me ia lujtė.
IA KISHIN LUJTĖ E FORT BILE ia kishin lujtė sikur Kosova tė ishte njė shtet ligjorė po Kosova nuk ėshtė shtet ligjorė kur njė mafioz si ky e shokėt e tijė pėrrreth kanosin gjyqtarė,prokurorė dhe gazetarė dhe shetisin tė lirė.
Sami Lushtaku dhe e gjithė kopania e tijė janė aso tipa banditėsh sikur ata nga filmat e vjetėr indian ose turk, janė EGOISTĖ tė egjėr, pa shkollė, pijnė pamėshirshėm gjakun e popullit.
Dreni2, ēka mendon ti, a mund tė ndikojnė Sami Lushtaku, Fatmir Limaj, Sabri Fejzullahu,Hashim Thaqi, Ramush e Daut Hararadinaj,Sekiraqa,gjeneral Sylejman Selimi, i "famshmi" komandant Remi nė heqjen e vizave pėr shtetasit Kosovarė nga BE!?
Nėse JO...pėrse dhe
Nėse PO...pėrse?

Kush mundet pra, a mundet vetė populli i Kosovės me ndiku disi? Qe 10 vite jemi tė lirė, qe dy vite tė pavarur, duhet me ec pėrpara por me kend,politikanėt janė ata qė duhet me i pri popullit, me i tregue rrugėn.
Me Sami Lushtakun, Sabri gabelin, me mafi me shku nė Evropė aaaaaaaaaa!?

shfletuesi_
13-06-09, 20:06
Jo jo Dreni2, unė kurrėn e kurrės nuk kam pasė pasaportė shkau po kadal mos u ngut se pėr pak ia bėre si idhujt e tu kur dikush i akuzon pėr ate qė janė,pra hajna dhe kriminelė ata menjėher e hedhin kundėrakuzėn qesharake se akuzuesit e banditave qė mbretėrojnė nė Kosovė na qenkan shpijuna tė sėrbisė.
Evropa iu ka thėnė shkijeve mos me i dhėnė pasaporta kosovarėve nė rend tė parė sepse Kosova tani ėshtė shtet nė vehte dhe i pavarur kurse nė rendė tė DYTĖ e qė pėr Evropėn ėshtė i pari pėr arsye qė Evropa po shqyrton mundėsinė e hjekjes sė vizave shtetasve tė serbisė, e Beogradi ka gjasa me e arritė kėte gjer nė fund tė vitit sepse politikanėt e tyre nė krahasim me politikanėt tanė pak mė shumė mendojnė pėr popull dhe pėr shtet.
Politikanėt tanė mafioz kryekėput mendojnė pėr vehte,pėr klanet dhe farefiset e tyre,pėr qindra miliona euro dhe mijėra hektarė tokė qė i kanė vjedhur pas lufte.
A mos vallė u rrit numri i tė punėsuarve nė Kosovė, apo a mos u zgjidh qėshtja e penzionerėve, apo a mos u zgjidh fati i mijėra tė humburve gjat luftės nė Kosovė!? A mos vallė punojnė fabrikat dhe kompanitė qė u privatizuan nė mėnyrė kriminale!?
Mos harroni qė para dy vitesh Kosovės iu ndanė afėr 2 miliardė euro nga konferenca e donatorėve me njė pjesė tė imtė tė sė cilės pushteti i Kosovės lavdohet pėr rindėrtime.
Njė diskutues mė lartė tha se Sami Lushtaku edhe pse nuk e ka as shkollėn fillore tė mbaruar atij askush nuk po guxon me ia lujtė.
IA KISHIN LUJTĖ E FORT BILE ia kishin lujtė sikur Kosova tė ishte njė shtet ligjorė po Kosova nuk ėshtė shtet ligjorė kur njė mafioz si ky e shokėt e tijė pėrrreth kanosin gjyqtarė,prokurorė dhe gazetarė dhe shetisin tė lirė.
Sami Lushtaku dhe e gjithė kopania e tijė janė aso tipa banditėsh sikur ata nga filmat e vjetėr indian ose turk, janė EGOISTĖ tė egjėr, pa shkollė, pijnė pamėshirshėm gjakun e popullit.
Dreni2, ēka mendon ti, a mund tė ndikojnė Sami Lushtaku, Fatmir Limaj, Sabri Fejzullahu,Hashim Thaqi, Ramush e Daut Hararadinaj,Sekiraqa,gjeneral Sylejman Selimi, i "famshmi" komandant Remi nė heqjen e vizave pėr shtetasit Kosovarė nga BE!?
Nėse JO...pėrse dhe
Nėse PO...pėrse?

Kush mundet pra, a mundet vetė populli i Kosovės me ndiku disi? Qe 10 vite jemi tė lirė, qe dy vite tė pavarur, duhet me ec pėrpara por me kend,politikanėt janė ata qė duhet me i pri popullit, me i tregue rrugėn.
Me Sami Lushtakun, Sabri gabelin, me mafi me shku nė Evropė aaaaaaaaaa!?

Ky hyn e shkon ne evrop kur te don... nejse ka qen edhe me heret

remi.bmc
13-06-09, 20:30
ahhahah shuj mos kritiko se un e ti skemi drejt me fol se skemi luftu hahaha kosova than eshte veq e atyre qe kan "luftu"
nuk asht veq e atyre qe kan luftu asht e te gjith atyre kosovareve
bile edhe e jotja asht kosova edhe pse shkruan ne menyre ironike!!

Kaqanikasja
13-06-09, 22:36
Tybe ka dy dite qe nuk a ka e qel telefonin sdi a ashte bash mire a jo...:biggrin:

Baja dertin ti sikur shum te tjer se a eshte mir a jo......

shfletuesi_
13-06-09, 22:42
Me sonte shfletuesi_ me nuk do miret me biznismenat politikan.... ja pse...

Ishim me disa shoke ne qytet dhe nje restaurant kush eshte nga Skenderaj e njef cili eshte Bulevardi ishim duke pir nga nje kaffe erdh Sami Lushtaku u ul ne qoshe mbas 20 minutave erdh Gani Geci i LDD-s ai Patrioti tjeter... Edhe me te hyr ne lokal e pa Samiun nga larg Samiu e thirri i tha ku je Hajn hajde e qojm ka nja.... ky ja kthej Qe hajn a je ardh moti... u ulen bashk Piffffffffff ta shpiffffffff Politika me vjen keq nga disa disa qe miren me te e nuk perfitojn asgje... se ata qe miren me te e perfitojn hallalll ju koft.... Politika eshte Biznis o njerez. Pikeee no more Politike

Kaqanikasja
13-06-09, 22:57
I ndegjuat ne emisionin Pa Rrotlla te Milaim Zekes koleget e Jeta Xharres se ka flisnin per to....

panta_rhei
13-06-09, 23:02
I ndegjuat ne emisionin Pa Rrotlla te Milaim Zekes koleget e Jeta Xharres se ka flisnin per to....

ku po t dhem oj bi?

Kaqanikasja
13-06-09, 23:08
ku po t dhem oj bi?

Hhahaha o askund valla shum mir jom.....pse ty po ndokund BABO a?

Paradox_13
13-06-09, 23:09
Me sonte shfletuesi_ me nuk do miret me biznismenat politikan.... ja pse...

Ishim me disa shoke ne qytet dhe nje restaurant kush eshte nga Skenderaj e njef cili eshte Bulevardi ishim duke pir nga nje kaffe erdh Sami Lushtaku u ul ne qoshe mbas 20 minutave erdh Gani Geci i LDD-s ai Patrioti tjeter... Edhe me te hyr ne lokal e pa Samiun nga larg Samiu e thirri i tha ku je Hajn hajde e qojm ka nja.... ky ja kthej Qe hajn a je ardh moti... u ulen bashk Piffffffffff ta shpiffffffff Politika me vjen keq nga disa disa qe miren me te e nuk perfitojn asgje... se ata qe miren me te e perfitojn hallalll ju koft.... Politika eshte Biznis o njerez. Pikeee no more Politike

Kjo eshte vula e gjitha zenkave te panevojshme qe shumeher humbin qdo vler te diskutimeve te mirefillta..
Mekot thejm dhembet,gishtat e shpesh pagujm edhe me koke perderisa ata hajn ne pjaten e njejt...!!

panta_rhei
13-06-09, 23:12
Me sonte shfletuesi_ me nuk do miret me biznismenat politikan.... ja pse...

Ishim me disa shoke ne qytet dhe nje restaurant kush eshte nga Skenderaj e njef cili eshte Bulevardi ishim duke pir nga nje kaffe erdh Sami Lushtaku u ul ne qoshe mbas 20 minutave erdh Gani Geci i LDD-s ai Patrioti tjeter... Edhe me te hyr ne lokal e pa Samiun nga larg Samiu e thirri i tha ku je Hajn hajde e qojm ka nja.... ky ja kthej Qe hajn a je ardh moti... u ulen bashk Piffffffffff ta shpiffffffff Politika me vjen keq nga disa disa qe miren me te e nuk perfitojn asgje... se ata qe miren me te e perfitojn hallalll ju koft.... Politika eshte Biznis o njerez. Pikeee no more Politike

pode po na per gani gecin e kena dijt qe osht "hajn e udbash" se ti na ki pas kallxu, po qysh patrioti yt sami krimineli i lushtakve ashtu se?
Ku i ki tash fjalt?

panta_rhei
13-06-09, 23:14
Hhahaha o askund valla shum mir jom.....pse ty po ndokund BABO a?

kqyr kqyr se nashta po t vjen marre me kallxu

Paradox_13
13-06-09, 23:26
Baja dertin ti sikur shum te tjer se a eshte mir a jo......

Shume normale qe duhet te brengosemi,qna u dashka shpija pa zot..!!!

Kaqanikasja
13-06-09, 23:30
kqyr kqyr se nashta po t vjen marre me kallxu

Ja hiq askund valla kurr ma mir skam qen hiq

panta_rhei
13-06-09, 23:38
Ja hiq askund valla kurr ma mir skam qen hiq

ani shkruj shkruj

Pupi
13-06-09, 23:39
ani shkruj shkruj

Cka kane "aktivizu" bre ti sonte, apo ma mir me than cka ju ke fluk qikes qashtu me rrembim, se do me tranu qiken.

panta_rhei
13-06-09, 23:48
Cka kane "aktivizu" bre ti sonte, apo ma mir me than cka ju ke fluk qikes qashtu me rrembim, se do me tranu qiken.

o e lash bre e lash... se diqysh ma heret mu dok qe e kish pas kap zjarmia... i nxijke shkronjat si fort e u bana marak thash t'i kallzoj bile...

le t shkrun thuj allahile, le t shkrun se fort hije i kish... veq mos t'priton ma s'mrami me na kallzu ēka ka deshte me than

shfletuesi_
13-06-09, 23:56
pode po na per gani gecin e kena dijt qe osht "hajn e udbash" se ti na ki pas kallxu, po qysh patrioti yt sami krimineli i lushtakve ashtu se?
Ku i ki tash fjalt?

Hahaha eh po pa pa me sy une me fjal te tuat e te ati nuk bazohem ti tipi... Veq desha me ju tregu se qeshtu i keni te gjithe... e mos i dilni krah askujt...

panta_rhei
13-06-09, 23:59
Hahaha eh po pa pa me sy une me fjal te tuat e te ati nuk bazohem ti tipi... Veq desha me ju tregu se qeshtu i keni te gjithe... e mos i dilni krah askujt...

Nuk na tregove qysh po jet puna e emisionit tė Jeta Xharrės tash se!?
(se pėr qat punė jemi qitu)

BACALOKU
14-06-09, 10:48
Me sonte shfletuesi_ me nuk do miret me biznismenat politikan.... ja pse...

Ishim me disa shoke ne qytet dhe nje restaurant kush eshte nga Skenderaj e njef cili eshte Bulevardi ishim duke pir nga nje kaffe erdh Sami Lushtaku u ul ne qoshe mbas 20 minutave erdh Gani Geci i LDD-s ai Patrioti tjeter... Edhe me te hyr ne lokal e pa Samiun nga larg Samiu e thirri i tha ku je Hajn hajde e qojm ka nja.... ky ja kthej Qe hajn a je ardh moti... u ulen bashk Piffffffffff ta shpiffffffff Politika me vjen keq nga disa disa qe miren me te e nuk perfitojn asgje... se ata qe miren me te e perfitojn hallalll ju koft.... Politika eshte Biznis o njerez. Pikeee no more Politike


Pse po rren po ku guxon samia me i fol ashtu Gani Gecit >

Keta dy nuk flasin ne mes veti hiq prej qe e kane rreh djalin e Ukshinit vellaut te Samiut,djemt e Halilit.Pra mos rrej se keta dy flasin ne mes veti.E sa per hajn ashte Samia se Gani Geci kurren e kurres nuk ka vjedh as vllazerit e tij as nuk vjedhin. Krejt pasurine e kan prej djerses se ballit.

shfletuesi_
14-06-09, 10:52
Pse po rren po ku guxon samia me i fol ashtu Gani Gecit >

Keta dy nuk flasin ne mes veti hiq prej qe e kane rreh djalin e Ukshinit vellaut te Samiut,djemt e Halilit.Pra mos rrej se keta dy flasin ne mes veti.E sa per hajn ashte Samia se Gani Geci kurren e kurres nuk ka vjedh as vllazerit e tij as nuk vjedhin. Krejt pasurine e kan prej djerses se ballit.


Ani lume baca per juve.....

shfletuesi_
14-06-09, 10:53
Nuk na tregove qysh po jet puna e emisionit tė Jeta Xharrės tash se!?
(se pėr qat punė jemi qitu)

mbes besnik i atyre fjaleve te mija... aty kur ka qen Jeta Xharra ka qen individ i nje paritie dhe jo populli.... Jeta Xharra si per inat te Samiut ka vepru ashtu... Kshtu qe no coment me shume

LABI
14-06-09, 13:05
Gjitherrespektin per te dy palet e infilturar ne kete lemsh mediatik; per bagazhin e tyre personal dhe profesional qe e trashegojne nga e kaluara e tyre blla , blla blla, ...... POR, n'kete rast PERSHKAK TE PADENJESISE , PAPERGJEGJESISE DHE INDINJATES e CILA REFLEKTOHET MU PIKERISHT PERSHKAK TE STATUSEVE QE JU M'VESH PERGJEGJESIA E DETYRES , JANE PER T'U QORTUAR , APO PER NJE FLAKARESH PUBLIK , GJITHE ATA QE JANE TE PERFSHIRE NE KETE MESELE...

Ndjes per shoqerine shqiptare gjithandej e n'vecanti per komunitetin e Drenices t'ciles n'menyre TENDENCIOZE dhe SUGJESTIVE ju cenu dinjiteti nga nje papergjegjesi dhe mungese kulture , ndersjellejeje- deletante dhe autoritarare .


KETE FLAKARESH N'KETE RAST JETA XHARRA e KA MERITUAR nga reagimi i gjere publik

NDERSA TURP PER JETEN POLITIKE qe ende ME KONCEPTE T"VJETRA PERPIQEN SYNOJNE ME TERNAKOPA N'SHPINE e ALLTIA N'KUKE .


Jemi ne shek: 21 , deshten apo sdeshten , bajraktarizmat, folkloriket dhe nostalgjiket e romantizmit dhe servilet ; se NE RINIA DO TE ECIM PERPARA , DUKE I PERPLASUR dhe SHPORRUR mbeturinat e te se kaluares, stereotipet dhe te gjitha format e akteve dhe mentaliteteve qe SHKAKTOJNE NDARJE, HESHTJEN-SOCIALE dhe SHKAPERDERDHJEN E DINJITETIT KOMBETAR dhe QYTETARE!

Shpati
14-06-09, 13:58
Pse po rren po ku guxon samia me i fol ashtu Gani Gecit >

Keta dy nuk flasin ne mes veti hiq prej qe e kane rreh djalin e Ukshinit vellaut te Samiut,djemt e Halilit.Pra mos rrej se keta dy flasin ne mes veti.E sa per hajn ashte Samia se Gani Geci kurren e kurres nuk ka vjedh as vllazerit e tij as nuk vjedhin. Krejt pasurine e kan prej djerses se ballit.


Kret pausnin e kan ber duke ber pune te kqija, OK.
Edhe pse si njof asnjerin, por te mirat dhe te kqijat ndigjohet.
Familja ne fjale as ska pas pasuri familjare, (ka sa kan pas Pasuri Familjet Shqiptare para Luftes e dim te gjith) , as ngritje profesionale kret jan anafabet.
E ka ju piki pasuria atyre ?
Ajo qka boeht me harom shkon qyshe esht ardhe.
OK.
Une mendoj disa antar te kesaj familje e kan vendin ne Dubrav.

panta_rhei
14-06-09, 14:23
Gjitherrespektin per te dy palet e infilturar ne kete lemsh mediatik; per bagazhin e tyre personal dhe profesional qe e trashegojne nga e kaluara e tyre blla , blla blla, ...... POR, n'kete rast PERSHKAK TE PADENJESISE , PAPERGJEGJESISE DHE INDINJATES e CILA REFLEKTOHET MU PIKERISHT PERSHKAK TE STATUSEVE QE JU M'VESH PERGJEGJESIA E DETYRES , JANE PER T'U QORTUAR , APO PER NJE FLAKARESH PUBLIK , GJITHE ATA QE JANE TE PERFSHIRE NE KETE MESELE...

Ndjes per shoqerine shqiptare gjithandej e n'vecanti per komunitetin e Drenices t'ciles n'menyre TENDENCIOZE dhe SUGJESTIVE ju cenu dinjiteti nga nje papergjegjesi dhe mungese kulture , ndersjellejeje- deletante dhe autoritarare .


KETE FLAKARESH N'KETE RAST JETA XHARRA e KA MERITUAR nga reagimi i gjere publik

NDERSA TURP PER JETEN POLITIKE qe ende ME KONCEPTE T"VJETRA PERPIQEN SYNOJNE ME TERNAKOPA N'SHPINE e ALLTIA N'KUKE .


Jemi ne shek: 21 , deshten apo sdeshten , bajraktarizmat, folkloriket dhe nostalgjiket e romantizmit dhe servilet ; se NE RINIA DO TE ECIM PERPARA , DUKE I PERPLASUR dhe SHPORRUR mbeturinat e te se kaluares, stereotipet dhe te gjitha format e akteve dhe mentaliteteve qe SHKAKTOJNE NDARJE, HESHTJEN-SOCIALE dhe SHKAPERDERDHJEN E DINJITETIT KOMBETAR dhe QYTETARE!

Me gjithė respektin Labi, por i huqur je... gjithsesi edhe me gjithė keqardhjen, por megalomania t'i ka k'putė lidhjet e domosdoshme me realitetin...

...TURP PER JETEN POLITIKE qe ende ME KONCEPTE T"VJETRA PERPIQEN SYNOJNE ME TERNAKOPA N'SHPINE e ALLTIA N'KUKE ...

edhe,

turp e flakaresha per ata qe e sulmojne e e demaskojnė kete "jete politike" e keto "koncepte te vjetra"....

nuk shkojnė bashk'!

Gjithsesi kjo qasja jote disi arsyetohet pėrmes "grounded theory": "If men considers that situations are real, they are real on their consequencies".

Pra, postimi yt arsyetohet disi duke pasur parasysh qė ti je mė i menquri i botės.

miqėsisht

GURI SYLAJ
14-06-09, 15:29
Per mu, kote bije tupani
,tha shurdhani!
Veq nja po e marr vesh
qe ketuhja u ba lesh!!

LABI
14-06-09, 18:23
Me gjithė respektin Labi, por i huqur je... gjithsesi edhe me gjithė keqardhjen, por megalomania t'i ka k'putė lidhjet e domosdoshme me realitetin...

...TURP PER JETEN POLITIKE qe ende ME KONCEPTE T"VJETRA PERPIQEN SYNOJNE ME TERNAKOPA N'SHPINE e ALLTIA N'KUKE ...

edhe,

turp e flakaresha per ata qe e sulmojne e e demaskojnė kete "jete politike" e keto "koncepte te vjetra"....

nuk shkojnė bashk'!

Gjithsesi kjo qasja jote disi arsyetohet pėrmes "grounded theory": "If men considers that situations are real, they are real on their consequencies".

Pra, postimi yt arsyetohet disi duke pasur parasysh qė ti je mė i menquri i botės.

miqėsisht

Megjithe respektin tend Panta... per t'relativizuar apo per t'imputu ne kontekstualizim te shkrimit ato frazeologjite e "teorive te origjines" apo mbase "te dialektikes" .. Ne kontradikta jo gjithere NJERA ESHTE E BARDHA/E MIRA , e tjetra E ZEZA/e KEQJA!!:rolleyes: :wink:

MJERISHT NE KETE REALITETIN TONE QE DISA NDIHEN TE LEHTESUAR PER T'BERE NJE (kuazi) PERZGJEDHJE ( per shkak te oportunizmit, servilitetit a ku ta di une .... ) REALITETI I MUNDESISE dhe PERZGJEDHJES NE KETE REALITET-AMBIGUITETI (n'dodhine ne fjale)eshte ESENCIALISHT NE PERMBAJTJE TE NJETE (pra e njesuar)

NE VEND QE TE ZGJEDHET NE MES TE MIRAVE, KETU ZGJEDHET NE MES TE NJE TE KEQE ME TE VOGEL ... APO NESE I KLASIFIKOJM NE NGJYRA , TE GJITHA KETO (lexo: permbajte te njejta)DO I KATEGORIZOJA NE NGJYRA TE ERRETA (e asnje ne te ndritshme)... VETEM SE NDONJERA ESTHE TMERRESISHT E ERRET (E ZEZE) .... e njera ME PAK ERRET (BLU, HIRI)...


Gjithemon realiteti eshte ceshtje e perceptim/it/usit/ . Pra esthe ceshtje subjektive , ne kontekstin E DISKURIST TE ETIKES por jo dhe te DREJTESISE..... Ne menyre qe ta zbrezim dhe ta bejme sa me te kapshem/ t'kuptueshem per t'gjithe participuesit -ndervepruesit e berjes se keti opinioni lidhur me tematiken , per nocionin , apo kuptimesine (permbajtesore) te nocionit "e drejte" do sherbehem me nje ilustrim letrare-figurativ :
DREJTA ESHTE NJE TERESI RREGULLASH LOJE , PER T"CILAT RREGULLA DAKORDOHEN T'GJITHE PARTICIPUESIT E LOJES , SE DO T'I PERFILLIN ATO dhe ne rast te cenimit apo arbitrarizimit , do t'jet ARBITRI QE DO T' REFEROJ dhe SHQIPTOJ PENALLTINE ( cofshin ato te kecija apo te mira )!!


mbetesh i pershednetur panta!

(pst ik pak prej psikologjise dhe materializmit dialektik, me lehet do te ballafacohesh me kompleksitetet e "grounded theorys") :wink: :biggrin:

Kaqanikasja
14-06-09, 19:40
Cka kane "aktivizu" bre ti sonte, apo ma mir me than cka ju ke fluk qikes qashtu me rrembim, se do me tranu qiken.

Epo valla un shum marzitem qe me gjuhen njerzia mu kshtu me fjal eiiiiiiiiiii mbetsha me at gajle se ky far panta rehi me gjuhet me fjal po ska faj qe thot le te tregon se ne fund qka eshte ka don me than un nuk e di se qfar njerz po flas per ketu,dhe per ate qe se kuptojn bohet polemik per qdo send qohet pluhur se me e kuptu mir nuk bohet aq polemik e madhe i nderuar Panta e ti Pupi flm po me fal se i citova te gjitha ketu ne mendimin tend q ei ke shpreh po kjo vlen me shum per Panten e ishalla e kupton kete shkrim qka e kam shkru.....

panta_rhei
14-06-09, 20:14
Megjithe respektin tend Panta... per t'relativizuar apo per t'imputu ne kontekstualizim te shkrimit ato frazeologjite e "teorive te origjines" apo mbase "te dialektikes" .. Ne kontradikta jo gjithere NJERA ESHTE E BARDHA/E MIRA , e tjetra E ZEZA/e KEQJA!!:rolleyes: :wink:

MJERISHT NE KETE REALITETIN TONE QE DISA NDIHEN TE LEHTESUAR PER T'BERE NJE (kuazi) PERZGJEDHJE ( per shkak te oportunizmit, servilitetit a ku ta di une .... ) REALITETI I MUNDESISE dhe PERZGJEDHJES NE KETE REALITET-AMBIGUITETI (n'dodhine ne fjale)eshte ESENCIALISHT NE PERMBAJTJE TE NJETE (pra e njesuar)

NE VEND QE TE ZGJEDHET NE MES TE MIRAVE, KETU ZGJEDHET NE MES TE NJE TE KEQE ME TE VOGEL ... APO NESE I KLASIFIKOJM NE NGJYRA , TE GJITHA KETO (lexo: permbajte te njejta)DO I KATEGORIZOJA NE NGJYRA TE ERRETA (e asnje ne te ndritshme)... VETEM SE NDONJERA ESTHE TMERRESISHT E ERRET (E ZEZE) .... e njera ME PAK ERRET (BLU, HIRI)...


Gjithemon realiteti eshte ceshtje e perceptim/it/usit/ . Pra esthe ceshtje subjektive , ne kontekstin E DISKURIST TE ETIKES por jo dhe te DREJTESISE..... Ne menyre qe ta zbrezim dhe ta bejme sa me te kapshem/ t'kuptueshem per t'gjithe participuesit -ndervepruesit e berjes se keti opinioni lidhur me tematiken , per nocionin , apo kuptimesine (permbajtesore) te nocionit "e drejte" do sherbehem me nje ilustrim letrare-figurativ :
DREJTA ESHTE NJE TERESI RREGULLASH LOJE , PER T"CILAT RREGULLA DAKORDOHEN T'GJITHE PARTICIPUESIT E LOJES , SE DO T'I PERFILLIN ATO dhe ne rast te cenimit apo arbitrarizimit , do t'jet ARBITRI QE DO T' REFEROJ dhe SHQIPTOJ PENALLTINE ( cofshin ato te kecija apo te mira )!!


mbetesh i pershednetur panta!

(pst ik pak prej psikologjise dhe materializmit dialektik, me lehet do te ballafacohesh me kompleksitetet e "grounded theorys") :wink: :biggrin:

:smile:
Nė momentin qė dorėzohet psikologjia, qėshtjen e shpirtit e merr nė dorė dogmatika!

Ēėshtjet kėtu fatmirėsisht janė mjaft tė prekshme, reale, dhe shumė tokėsore... s'ka pse tė shihen me syrin e idealistit e tė utopistit... pėrndryshe: Ose kyqesh nė temė dhe diskuton pėr atė qė trajton tema, ose nuk kyqesh fare... e jo tė shfrytėzosh secilin rast, edhe banal qoftė, qė tė tregosh "superioritetin intelektual" pa e pasur idenė e rastit a tė ēėshtjes praktikisht...
Nuk e dij nėse po na fton qė t'i mbushim hundėt mirė e tė harrojmė realitetin.
Personalisht mendoj se ia vlen tė ballafaqohesh nė jetė. (Nuk ka rrugė pėr tė gjetur lumturinė - lumturia ėshtė vetė rruga). Realiteti, e vėrteta ėshtė vetė ballafaqimi.

p.s. materializmin dialektik mendoj se duhet ta njohėsh shumė mirė, nėse dėshirėn tė kesh mundėsi qė t'i ikėsh

panta_rhei
14-06-09, 20:21
Epo valla un shum marzitem qe me gjuhen njerzia mu kshtu me fjal eiiiiiiiiiii mbetsha me at gajle se ky far panta rehi me gjuhet me fjal po ska faj qe thot le te tregon se ne fund qka eshte ka don me than un nuk e di se qfar njerz po flas per ketu,dhe per ate qe se kuptojn bohet polemik per qdo send qohet pluhur se me e kuptu mir nuk bohet aq polemik e madhe i nderuar Panta e ti Pupi flm po me fal se i citova te gjitha ketu ne mendimin tend q ei ke shpreh po kjo vlen me shum per Panten e ishalla e kupton kete shkrim qka e kam shkru.....

jo bre veq deshta me t provu qysh po reagon ti, se seriozisht shum m pelqejn postimet e tua, sidomos kur po i nxin shkronjat me Bold postimi pe merr njifar pamje shum t veqant...
t deshiroj sukses ne postimet e ardhshme

LABI
15-06-09, 00:23
:smile:
Nė momentin qė dorėzohet psikologjia, qėshtjen e shpirtit e merr nė dorė dogmatika!

Ose kyqesh nė temė dhe diskuton pėr atė qė trajton tema, ose nuk kyqesh fare... e jo tė shfrytėzosh secilin rast, edhe banal qoftė, qė tė tregosh "superioritetin intelektual" pa e pasur idenė e rastit a tė ēėshtjes praktikisht...ehh bash kjo menyra se si artikulohesh , eshte tipike dogmatike/demagogjike .
Dogmatike eshte t'mos pranosh te ndryshmen, t'mos pranosh relativitetitn ....Por, vetem "te verteten" "te drejten" absolute mono-polare ... Pasi po thiresh ne relevancen e tematikes me t'cilen as pak s'miresh, por perkundrazi me apo pavetedije i bene vet-kritike vetvetes .. do kthehem ne kontekst te temes ....

N'kete rast (perdallim nga ti ) kete realitetin per t'cilin diskutohet s'e perceptoj me te pamurit prej DALTONISTI (bardh e zi) !!!!

Keshtu qe kete punen e "leksikave", "moralizimit" , "mesusellekut" te llojit te <sureve, kopallave, e demagogjive> mbaj per vete dhe per ata qe i mpinė me absolutizma ( Lidhjen e Kopese Koperativiste) :wink: :wink:

Ignis
15-06-09, 00:33
Lodhem kur shikoj kaq nuanca nė njė gjėndje qė bėn ''Bammmmmmmm''
Jeta nė Kosovė ėshtė ajo qė tė gjithė ju njihni.......
Ndoshta nuk njoh shumė......por kuptoj se jeni(jemi) viktima tė ashtėquajturve liderė tė lirisė..
Unė personalisht nuk mundem tė duroj tė mė (Na) udhėheqi injoranca e diplomuar me pagesė...

panta_rhei
15-06-09, 00:51
ehh bash kjo menyra se si artikulohesh , eshte tipike dogmatike/demagogjike .
Dogmatike eshte t'mos pranosh te ndryshmen, t'mos pranosh relativitetitn ....Por, vetem "te verteten" "te drejten" absolute mono-polare ... Pasi po thiresh ne relevancen e tematikes me t'cilen as pak s'miresh, por perkundrazi me apo pavetedije i bene vet-kritike vetvetes .. do kthehem ne kontekst te temes ....

N'kete rast (perdallim nga ti ) kete realitetin per t'cilin diskutohet s'e perceptoj me te pamurit prej DALTONISTI (bardh e zi) !!!!

Keshtu qe kete punen e "leksikave", "moralizimit" , "mesusellekut" te llojit te <sureve, kopallave, e demagogjive> mbaj per vete dhe per ata qe i mpinė me absolutizma ( Lidhjen e Kopese Koperativiste) :wink: :wink:

Pėr sami lushtakin, cili ėshtė mendimi yt? Se qitu kemi mbetė si keq e nuk po zgjidhim dot.

Dreni2
15-06-09, 00:54
Tungat jeta BACALOKU !

Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BACALOKU
Pse po rren po ku guxon samia me i fol ashtu Gani Gecit >

Keta dy nuk flasin ne mes veti hiq prej qe e kane rreh djalin e Ukshinit vellaut te Samiut,djemt e Halilit.

folin folin BACALOKU , po risi per mu qenka se nese ashte e vertet kjo , e paskan prish miqasin !!?? Se miq jan ka me duket !

Dreni2
15-06-09, 01:17
ShpatiCitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BACALOKU
Pse po rren po ku guxon samia me i fol ashtu Gani Gecit >

Keta dy nuk flasin ne mes veti hiq prej qe e kane rreh djalin e Ukshinit vellaut te Samiut,djemt e Halilit.Pra mos rrej se keta dy flasin ne mes veti.E sa per hajn ashte Samia se Gani Geci kurren e kurres nuk ka vjedh as vllazerit e tij as nuk vjedhin. Krejt pasurine e kan prej djerses se ballit.Kret pausnin e kan ber duke ber pune te kqija, OK.
Edhe pse si njof asnjerin, por te mirat dhe te kqijat ndigjohet.
Familja ne fjale as ska pas pasuri familjare, (ka sa kan pas Pasuri Familjet Shqiptare para Luftes e dim te gjith) , as ngritje profesionale kret jan anafabet.
E ka ju piki pasuria atyre ?
Ajo qka boeht me harom shkon qyshe esht ardhe.
OK.
Une mendoj disa antar te kesaj familje e kan vendin ne Dubrav.
Pershendetje Shpati qe po ja rras prej Shpati, te na thojn ndaq me te rrejt po te tregoj qka kom ndegju.

Nuk ashte e vertet se te gjitha familjet ne kosove kan pasur ekonomin e njet para lufte .. rren ashte kjo kush te ka tha ..

Nuk ashte e vertet se te gjitha ata qe i ceke ti ketu jan Analfabte , ka edhe me fakulltet ne familjet e tyre ..edhe ketu te kan rrejt ata qe te kan tha ..

Nuk ashte e vertet gjithashtu se nuk kan pasur asgje keto familje para lufte, se kan pas diqka ma shum se sa shumica e familjeve shqiptare ...

Nuk ashte e vertet gjithashtu se ne demokraci duhet te gjithe me ka te nji rangu , ne krejt boten demokratike Pasuria ashte ne duar te disa personave te cilet ne momentin e duhaur kan dite me ju pershtat kohes , ose kan investuar ne vend te qelluar dhe kan rrit pasurin.

Politika ashte biznis jarani jem, kushe te ka faj tu edhe mu qe skena dite me u marr me politik po jena marr me kushe qka po thot ..

Krysore Kosova u ba shtet , ma shkaun se kena para dere e sa i marrin LEKT ata ,net i marrin shqipet , e kure te bajn LEK ball qelin edhe Fabrika , se Shteti ma nuk qel fabrika edhe qato qe jan met duhet me jau qel pazarin .. sa ma shpejt .

ps.Nga zero nuk del asgje kure te shumzojsh , e nese e ki nja e shmzon me dhete bahen dhet .. e nese ato i shumzon me 10 tjera bahen 100 .. e qishtu munet edhe miljoni mu ba .. shpejt bili nese i shtin en ven te mire ..

Hajt se ju lodha ...

Shpati
15-06-09, 08:50
ShpatiCitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BACALOKU
Pse po rren po ku guxon samia me i fol ashtu Gani Gecit >

Keta dy nuk flasin ne mes veti hiq prej qe e kane rreh djalin e Ukshinit vellaut te Samiut,djemt e Halilit.Pra mos rrej se keta dy flasin ne mes veti.E sa per hajn ashte Samia se Gani Geci kurren e kurres nuk ka vjedh as vllazerit e tij as nuk vjedhin. Krejt pasurine e kan prej djerses se ballit.Kret pausnin e kan ber duke ber pune te kqija, OK.
Edhe pse si njof asnjerin, por te mirat dhe te kqijat ndigjohet.
Familja ne fjale as ska pas pasuri familjare, (ka sa kan pas Pasuri Familjet Shqiptare para Luftes e dim te gjith) , as ngritje profesionale kret jan anafabet.
E ka ju piki pasuria atyre ?
Ajo qka boeht me harom shkon qyshe esht ardhe.
OK.
Une mendoj disa antar te kesaj familje e kan vendin ne Dubrav.
Pershendetje Shpati qe po ja rras prej Shpati, te na thojn ndaq me te rrejt po te tregoj qka kom ndegju.

Nuk ashte e vertet se te gjitha familjet ne kosove kan pasur ekonomin e njet para lufte .. rren ashte kjo kush te ka tha ..

Nuk ashte e vertet se te gjitha ata qe i ceke ti ketu jan Analfabte , ka edhe me fakulltet ne familjet e tyre ..edhe ketu te kan rrejt ata qe te kan tha ..

Nuk ashte e vertet gjithashtu se nuk kan pasur asgje keto familje para lufte, se kan pas diqka ma shum se sa shumica e familjeve shqiptare ...

Nuk ashte e vertet gjithashtu se ne demokraci duhet te gjithe me ka te nji rangu , ne krejt boten demokratike Pasuria ashte ne duar te disa personave te cilet ne momentin e duhaur kan dite me ju pershtat kohes , ose kan investuar ne vend te qelluar dhe kan rrit pasurin.

Politika ashte biznis jarani jem, kushe te ka faj tu edhe mu qe skena dite me u marr me politik po jena marr me kushe qka po thot ..

Krysore Kosova u ba shtet , ma shkaun se kena para dere e sa i marrin LEKT ata ,net i marrin shqipet , e kure te bajn LEK ball qelin edhe Fabrika , se Shteti ma nuk qel fabrika edhe qato qe jan met duhet me jau qel pazarin .. sa ma shpejt .

ps.Nga zero nuk del asgje kure te shumzojsh , e nese e ki nja e shmzon me dhete bahen dhet .. e nese ato i shumzon me 10 tjera bahen 100 .. e qishtu munet edhe miljoni mu ba .. shpejt bili nese i shtin en ven te mire ..

Hajt se ju lodha ...

Dren 2i,
Kosova e para dhjet viteve ka qen keshtu!
Nje e katerta e Familjeve ka jetuar nga ndimat e Nenes Terez.
Dhe tri te katertat te Familjeve kan jetuar nga Ndimat e te afermeve qe kan jetuar ne Bote te jashtme.
Te till qka kan jetuar ne Kosove nga Pasuria e tyre jane shume te pakt ose te till ska pase fare.
Pse?
Deri ne fillim te viteve te nentedhjeta ne Kosove sa Pasuri ka pas nje Familje ne Kosove une nuk po te pergjijgem por ate pergjigje mund ta gjen !
Ne ish Kushtetuten e ish-Jugosllavis dhe te Kosoves.
Prej viteve te nentedhjeta deri ne vitin 1999 dihet mir qfar zhvillimi ekonomik ka pase Kosova.
Pasuria e njetes Familje ose edhe shume Familjeve te tjera esht arrit jo si rezultat i punes me djers, por si rezultat i puneve te flliqta.

Per ket rast nuk po flas sepse nuk dua ,pasi nuk jam i autorizuar por po e marre nje shembullt tjeter!
Para disa viteve perkrahesit e Rugoves benin gjithqka per te arsyetuar Uzurpimin e Shtepis Presidenciale nga Rugova dhe Familja e tij.
Pytja ime isht ateher?
Kush ja ka dhen Paret Rugoves ta ndreq ate Shtepi?
Perkrahesi thojke nje i Podujeves qka ka punue ne Gjermani!
Pyetja ime kush esht ai?
Per dhjet minuta mund te verifikohet sa e ka pas Meditjen/Kurismet ai i Podujeves...
Perkrahesi mendojke duke shit prralla se mund te mshifet e verteta- e verteta zbulohet per dhjet minuta Dren2.
Jo skan qen paret e dhuruara nga nje i Podujeves por pare te 3% OK.
A ke ndigjue per Rengelin?
Asnje Pacient nuk mund te mshef asgje qka ka mbrenda.

Shko pusho masi je lodhe Shoki.

Dani11
15-06-09, 09:16
Jeta Xharra me emisionin e saje e vertetoi qe ne fakt Drenica nuk eshte e lire," Bac nuk u Kry" serbin e zevendesuan te tjeret, ne Drenice pasuli hahet kokrra kokrra.Eshte tmerr te shohesh njerez te Drenices qe nuk guxoin te flasin, qe jetoin nen kercnim dhe kontrolle te plote.PA KOMENT!

Shpati
15-06-09, 11:20
Jeta Xharra me emisionin e saje e vertetoi qe ne fakt Drenica nuk eshte e lire," Bac nuk u Kry" serbin e zevendesuan te tjeret, ne Drenice pasuli hahet kokrra kokrra.Eshte tmerr te shohesh njerez te Drenices qe nuk guxoin te flasin, qe jetoin nen kercnim dhe kontrolle te plote.PA KOMENT!

Dani11,
Jam i bindet se Drenicaket do te shfrytezojn Mediat per te deshmuar se kush esht Jeta Xharra.
Kush esht Drenica ne e dim.
Jeta Xharra duhet ta dij se ai qka deshiron dikuj tja hap gropen ne fund vet bjer ne te.
(me siguri nuk do te zgjat shume e opinioni do te dij me shume rreth Aktiviteteve te saj ne sherbim te UDB-es )...
Kush nxihet me Drenicen duhet ta dij se nuk pshton pa "gunga".

BACALOKU
15-06-09, 11:33
Tungat jeta BACALOKU !

Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BACALOKU
Pse po rren po ku guxon samia me i fol ashtu Gani Gecit >

Keta dy nuk flasin ne mes veti hiq prej qe e kane rreh djalin e Ukshinit vellaut te Samiut,djemt e Halilit.

folin folin BACALOKU , po risi per mu qenka se nese ashte e vertet kjo , e paskan prish miqasin !!?? Se miq jan ka me duket !

Ju drerat + shpatat jepnja si te doni .
Se ashtu ja futni ju jo qe nuk i dini te vertetat por te vertetat u merzisin juve
u lendojn ,u pikllojn etj.Miqesia e tyre ka kohe qe ka marr fund .Kjo nuk asht risi.
Samia nuk ka pas buke per darke para lufte dhe pas lufte u ba borgjezi ma i madh i drenices s varfer....a thua ka i piken mollat(parat)?!!!! ndersa te shtat vellazrite Llaushes kan qene puntore,te vyshem dhe paralufte tan pasunin e kan ba me djersen e ballit duke punuar ne bregdetin kroat si punemarrsa .E tan at pasuri e kan pas dhan per Kosoven (LDK asokohe e vetmaj parti ne Kosove deri sa ishte gjall Presidenti Historik Ibrahim Rugova 2006.Kurse pas lufte e kan bler at fabriken e tjegullave me parate qe i kane huazuar nga Behxhet Pacolli te cilat ia paguajn muaj per muaj. Kurse keta 'gjenerat' analfabet dhe kriminel nuk kishin asnjeher se aso kohe ishin hajna e tash hajnin e kan institunalizuar.Po nuk keni qa i kallxoni kujt se si e ben pasurine hajnat se ne te gjith e dijm.E ti Dreni dhe Shpati genjeni dhe pergojoni sa te doni se te vertetat nuk mund t'i mohoni por e keni veshtir t'i pohoni aty e keni hallin ju, e halli i juaj asht propagande e vjeter e kulisave komunist qe motor kan rrenen,pergojimin e cila nuk e demton aske ma shume se ata qe e prodhojn.

Kaqanikasja
15-06-09, 11:43
jo bre veq deshta me t provu qysh po reagon ti, se seriozisht shum m pelqejn postimet e tua, sidomos kur po i nxin shkronjat me Bold postimi pe merr njifar pamje shum t veqant...
t deshiroj sukses ne postimet e ardhshme

E drejt e juaj eshte se a te pelqejn apo jo a i lexon apo jo kete te drejt nuk mundem te ja mohoj askujt ........po kan veshtiresi shumica te i lexojn e po duhet me i vequ ngapak atyre qe nuk po ju konvenojn nuk po i shofin shkronjat e tash kuptoje ti se per qka eshte fjala...

GURI SYLAJ
15-06-09, 15:44
Nuk eshte edhe keq qe po behet kjo loje!
Se paku dikush do te dal, ndoshta ,si bashkpuntore i UDB por edhe te tjeret do te binden se e keqja nuk rrin mbyllur.
Sido qe te jete ,nuk do te ishte mire qe ketu te dali ndonje kompromis per te heshtur asnjeren pale!
Vet kundervenja ne programin pa rrotlla ku perveq Qaniut te tjeret ishin drenicak flet mjaft per mbylljen tone neper gardhiqet e katuneve!!!!
Kurse si njeri ,si tjetri (edhe Jeta ne Kososve e edhe Pa Rrotlla ) nuk po bejne asgje perveq se po e shperfaqin faqen e zeze e cila po shetit lirshem neper Kosoven tone!
Njeri me Skenderajn e tjetri me Prokurorine e Kosoves! Njeri me kampet e strehimoret tjetri me Provimin e matures!!!
Ec e gjeje tash ku eshte UDB-eja !!??? Apo ndoshta neve po i frigohemi vetevetes dhe Lirise !!
Veq ishalla nuk ndodhe sikur ne Gjakoven e mbas Luftes se Dyte Botrore kur vjehrri e therret rene e vet ;

" Oj Liri ,hajde bre bi ,se u flliqe Plani!"

Dreni2
15-06-09, 22:31
Pershendetje BACALOKU , si duket sje ka e kupton qka kom shkru , po mundohem me ta sqaru nese muj .. un sjam as i majt e as i djatht.. po per skenderaj di diqka .

Pershendetje Shpati qe po ja rras prej Shpati, te na thojn ndaq me te rrejt po te tregoj qka kom ndegju.

Un sjam ka bisedoj me te ndegjume po me qka di. E un e di qe edhe Samiu edhe Ganiu jan trima dhe Atdhetar.

Nuk ashte e vertet se te gjitha familjet ne kosove kan pasur ekonomin e njet para lufte .. rren ashte kjo kush te ka tha ..

Edhe Lushtakt e edhe Gect kan pas diqka para lufte , Qajtorja ODa ma e vizituara dhe ma e sigurta per me ba shlir llafe .. po ashtu restorani te lux-i dhe Supermarketi ne qender te Sk ma te sigurtit per me ba Politik.PIK

Nuk ashte e vertet se te gjitha ata qe i ceke ti ketu jan Analfabte , ka edhe me fakulltet ne familjet e tyre ..edhe ketu te kan rrejt ata qe te kan tha ..

F. Geci ka fakulltetin juridik te kryr e G. Geci u ka Ne fakulltet kure u Shti ne list te te kerkumve me disa moshatar te tij gjat viteve 90.. studenta te Pr nga Skenderaji.

Nuk ashte e vertet gjithashtu se nuk kan pasur asgje keto familje para lufte, se kan pas diqka ma shum se sa shumica e familjeve shqiptare ...

Nuk ashte e vertet gjithashtu se ne demokraci duhet te gjithe me ka te nji rangu , ne krejt boten demokratike Pasuria ashte ne duar te disa personave te cilet ne momentin e duhaur kan dite me ju pershtat kohes , ose kan investuar ne vend te qelluar dhe kan rrit pasurin.

Edhe ketu nuk thashe diqka te pavertet , se me pun bahent edhe pasuria.

Politika ashte biznis jarani jem, kushe te ka faj tu edhe mu qe skena dite me u marr me politik po jena marr me kushe qka po thot ..

Nuk vlen kjo vetem per kosov po gjithkon ne bot Politika ashte EKONOMI . E Ekonomia POLITIK.

Krysore Kosova u ba shtet , ma shkaun se kena para dere e sa i marrin LEKT ata ,net i marrin shqipet , e kure te bajn LEK ball qelin edhe Fabrika , se Shteti ma nuk qel fabrika edhe qato qe jan met duhet me jau qel pazarin .. sa ma shpejt .

ps.Nga zero nuk del asgje kure te shumzojsh , e nese e ki nja e shmzon me dhete bahen dhet .. e nese ato i shumzon me 10 tjera bahen 100 .. e qishtu munet edhe miljoni mu ba .. shpejt bili nese i shtin en ven te mire ..

Hajt se ju lodha ...

Klm BACALOKU e ishalla ne kosov MILIONERAT shtohen perdit e ma shum , skem dem prej tyre hiq , vetem dobi.

Shpati
15-06-09, 22:59
Pershendetje BACALOKU , si duket sje ka e kupton qka kom shkru , po mundohem me ta sqaru nese muj .. un sjam as i majt e as i djatht.. po per skenderaj di diqka .

Pershendetje Shpati qe po ja rras prej Shpati, te na thojn ndaq me te rrejt po te tregoj qka kom ndegju.

Un sjam ka bisedoj me te ndegjume po me qka di. E un e di qe edhe Samiu edhe Ganiu jan trima dhe Atdhetar.

Nuk ashte e vertet se te gjitha familjet ne kosove kan pasur ekonomin e njet para lufte .. rren ashte kjo kush te ka tha ..

Edhe Lushtakt e edhe Gect kan pas diqka para lufte , Qajtorja ODa ma e vizituara dhe ma e sigurta per me ba shlir llafe .. po ashtu restorani te lux-i dhe Supermarketi ne qender te Sk ma te sigurtit per me ba Politik.PIK

Nuk ashte e vertet se te gjitha ata qe i ceke ti ketu jan Analfabte , ka edhe me fakulltet ne familjet e tyre ..edhe ketu te kan rrejt ata qe te kan tha ..

F. Geci ka fakulltetin juridik te kryr e G. Geci u ka Ne fakulltet kure u Shti ne list te te kerkumve me disa moshatar te tij gjat viteve 90.. studenta te Pr nga Skenderaji.

Nuk ashte e vertet gjithashtu se nuk kan pasur asgje keto familje para lufte, se kan pas diqka ma shum se sa shumica e familjeve shqiptare ...

Nuk ashte e vertet gjithashtu se ne demokraci duhet te gjithe me ka te nji rangu , ne krejt boten demokratike Pasuria ashte ne duar te disa personave te cilet ne momentin e duhaur kan dite me ju pershtat kohes , ose kan investuar ne vend te qelluar dhe kan rrit pasurin.

Edhe ketu nuk thashe diqka te pavertet , se me pun bahent edhe pasuria.

Politika ashte biznis jarani jem, kushe te ka faj tu edhe mu qe skena dite me u marr me politik po jena marr me kushe qka po thot ..

Nuk vlen kjo vetem per kosov po gjithkon ne bot Politika ashte EKONOMI . E Ekonomia POLITIK.

Krysore Kosova u ba shtet , ma shkaun se kena para dere e sa i marrin LEKT ata ,net i marrin shqipet , e kure te bajn LEK ball qelin edhe Fabrika , se Shteti ma nuk qel fabrika edhe qato qe jan met duhet me jau qel pazarin .. sa ma shpejt .

ps.Nga zero nuk del asgje kure te shumzojsh , e nese e ki nja e shmzon me dhete bahen dhet .. e nese ato i shumzon me 10 tjera bahen 100 .. e qishtu munet edhe miljoni mu ba .. shpejt bili nese i shtin en ven te mire ..

Hajt se ju lodha ...

Klm BACALOKU e ishalla ne kosov MILIONERAT shtohen perdit e ma shum , skem dem prej tyre hiq , vetem dobi.

Dreni,
Shko pusho se qeneke lodhet, ndoshta kthjellohesh kur te ngritesh.
Me Qajtore te Sekenderait blihet Fabrika e Tullave, qka ka kushtue 8 milin euro!!!
Mos ja rras kota a,Anektodat shko tregoi diku tjeter.
Shko pyti Qajtoregjit e Kosoves pse skan arrit me ble Fabrika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ti nuk je i lodhet fizikisht por ne Tru.
OK.
Une nuk i njof asnje por jon pa disa pi tżne ne Kuvend te LDK duke u grushtuar ose duke Grushtue nje far Gazetari e keshtu me radhe.

Kalfosh mir a.

Kaqanikasja
15-06-09, 23:38
Dreni,
Shko pusho se qeneke lodhet, ndoshta kthjellohesh kur te ngritesh.
Me Qajtore te Sekenderait blihet Fabrika e Tullave, qka ka kushtue 8 milin euro!!!
Mos ja rras kota a,Anektodat shko tregoi diku tjeter.
Shko pyti Qajtoregjit e Kosoves pse skan arrit me ble Fabrika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ti nuk je i lodhet fizikisht por ne Tru.
OK.
Une nuk i njof asnje por jon pa disa pi tżne ne Kuvend te LDK duke u grushtuar ose duke Grushtue nje far Gazetari e keshtu me radhe.

Kalfosh mir a.

Hhahaha grushtat i kan tradit te LDK-se e te LDD-se

legjionari
16-06-09, 09:09
BIEN SHPIFJET E CARLA DEL PONTE-S, VAZHDOJNĖ TĖ JETA XHARRĖS
16 Qershor 2009

Isa Mulaj


Policia e Kosovės mė 11 qershor 2009 ka arrestuar tre serbė nė fshatin Ēagllavicė nė jug tė Prishtinės: 1) Igor Juēinac, shtetas i Kosovės (1976); 2) Millutin Radanoviq shtetas i Serbisė (1957); 3) Predrag Zhelkoviq, shtetas i Serbisė (1976), nėn dyshimin se kanė paguar njerėz nė shuma deri nė 100.000 euro pėr tė ofruar dėshmi tė rrejshme kundėr UĒK-sė. Pėr tė tre thuhet se janė pjesėtarė tė Agjencisė Serbe tė Inteligjencės (Bezbednosno Informativna Agencija), tė cilėt u kanė premtuar edhe tė mira tjera materiale njerėzve tė nacionalitetit serb por edhe shqiptarė si banesa, vetura, vende pune qė tė deklarojnė rrejshėm se ata dhe/ose tė afėrmit e tyre kanė qenė viktimė tė transplantimit tė organeve njerėzore nga UĒK-ja gjatė luftės nė Kosovė 1998-99. Akuzat e njėjta pėr transplantim tė organeve njerėzore tė serbėve nga UĒK-ja i ka bėrė edhe ish-kryeprokurorja e Gjykatės Ndėrkombėtare tė Hagės pėr krimet e luftės nė ish-Jugosllavi, nė librin e saj “Gjuetia: Unė dhe kriminelėt e luftės” tė botuar nė vitin 2008.

Mė 10 prill 2009 gazetari i BBC-sė Michael Montgomery botoj njė editorial “Zbulohen tmerret nė kampet e UĒK-sė” ku ai shkruan pėr kinse keqtrajtimin dhe vrasjet e tė burgosurve serbė nė Veri tė Shqipėrisė. Ai referohet nė deklaratat e njė ish-ushtari tė UĒK-sė pa emėr. Mė tutje gazetari i BBC-sė krijoj njė emision prej afėr 13 minutave qė u transmetua nė BBC Radio 4, pėr t’i dhėnė publicitet asaj qė ai emocionalisht e quajti “Heshtja e gjatė ndaj mizorive ėshtė mbajtur fuqishėm nė tėrė Kosovėn.”

Menjėherė del nė skenė Jeta Xharra, drejtoresha e degės sė tė ashtuquajturit Rrjeti Ballkanik pėr Gazetari Hulumtuese (BIRN), njė rrjet gazetaresk antishqiptar me seli nė Sarajevė dhe me drejtoreshė Gordana Igriq nė Beograd. Jeta Xharra fton nė emision njerėz tė cilėt kjo mendon se do t’i “qesin nė shesh krimet e UĒK-sė”, nė mesin e tyre njė publicist me inicialet Sh.G., pėr t’i “vėrtetuar” dhe pėrkrahur akuzat nė librin e Carla del Pontes tani tė pėrsėritura nė “hulumtimin” e gazetarit tė BBC-sė. E kam pėrcjellė atė emision tė Jeta Xharrės. Kur kam takuar Sh.G. e kam pėrgėzuar pėr paraqitjen e tij dhe qėndrimet qė mbajti. Mė tha se kishte qenė i ftuar nėn supozimin e Jeta Xharrės pėr t’i dhėnė pėrkrahje akuzave ndaj krimeve tė UĒK-sė, “por kėsaj radhe ja kam lėshuar keq”, qė do tė thotė se Jeta Xharra u zhgėnjye nga ajo qė deklaroj Sh.G., sepse ajo kishte dashur t’i shes publikut diēka tjetėr. Se kjo ishte e vėrtetė, mund tė vėrtetohet nėse kthehemi prapa nė atė debat televiziv ku vėrehet se Jeta Xharra nuk pajtohet me atė se ēka thoshte Sh.G. dhe i ndėrhynte kėtij me nėn pyetje gjatė debatit pėr ta vėnė debatin nė binarėt paraprakisht tė supozuar nga Jeta Xharra.

Ishte kjo njė “tradhti” qė Sh.G. ia kishte bėrė spiunes sė qarqeve shoviniste serbe dhe anti-shqiptare Jeta Xharra. Megjithatė, Jeta Xharra nuk mund tė cilėsohet si spiune e Serbisė nė kuptimin e gjerė; nė kuptimin e ngushtė ajo ėshtė operative e interesave tė grupeve kriminale serbe. Kjo mund tė vėrtetohet kur tė doni nėse e bėni njė analizė tė te gjitha emisioneve tė saj. Vetėm mblidhni ato, futni nė njė ekuacion dhe shihni ēfarė rezultati do tė merrni.

Rezultati vetvetiu do tė flas vet pėr kėtė faqe mė tė zezė tė gazetarisė kosovare me seli nė Sarajevė dhe udhėheqėsi nė Beograd – nė tė dy rastet e udhėhequr nga qarqet e dyshimta serbe qė kanė marrė pėrsipėr t’i prezantojnė shqiptarėt e Kosovės si kriminel dhe fashistė nėpėrmjet Jeta Xharrės. Vetėm ata qė nuk kanė sy dhe kokė nuk duan ta shohin misionin e Jeta Xharrės. Pėr shembull, nėse Carla del Ponte ka pranuar nga serbėt 1 milionė euro pėr tė shpikur akuza kundėr UĒK-sė pėr trafikimin e organeve njerėzore tė serbėve, dhe nėse policia e Kosovės arrestoj tre serbėt e lartpėrmendur pėr vepėr penale “detyrim i njerėzve pėr tė dėshmuar rrejshėm nėpėrmjet ryshfetit prej 100.000 euro”, atėherė mbetet pyetja sa para ka marrė Jeta Xharra pėr mbulime sistematike tė krimeve serbe nė Kosovė. Nė mesin e atyre krimeve janė 20.000 femra tė dhunuara dhe masakruara nė Kosovė nga kriminelėt serbo-ēetnik.

Jeta Xharra ishte vėnė nė mbrojtje totale tė atyre krimeve kur nė emisionet e saja tė shumta transmetonte domosdoshmėrinė e kosovarėve pėr t’u bėrė pedera dhe lesbike. Qėllimi i parė dhe i fundit i qind pėr qind i kėtyre emisioneve ishte tė prezantohen shqiptarėt si diēka qė nuk duhen pėr tjetėr gjė pos pėr kėto punė. Ky ishte qėllimi i atyre qė kryen krime nė Kosovė. Jeta Xharra ėshtė vetėm nė shėrbim tė atyre qėllimeve. Pėr ēudinė e tė gjithėve, nė mesin e 89 dokumentareve tė emisionit Jeta nė Kosovė qė mund tė shikohen nė internet nė adresėn http://www.jetanekosove.com/site/jeta2.php, Jeta Xharra ka hequr vetėm njė – atė rreth detyrimit qė kosovarėt tė bėhen pedera dhe lesbike. Nėse e hapni faqen e internetit qė e shėnova mė lartė, do tė shihni se emisioni i datės 18.12.2008 MUNGON.

Kėtė e hoqi Jeta Xharra pasi unė shkrova disa letra qė i shpėrndaja me postė elektronike, duke ia dėrguar edhe Jeta Xharrės, ku argumentoja misionin e saj se ato emisione janė nė funksion tė interesave serbo-ēetnike pėr tė bėrė propagandė se shqiptarėt nuk dinė tjetėr pos tė merren me krime seksuale, akuza kėto qė edhe ashtu janė shumė tė pėrhapura nė botėn Perėndimore. Seria e letrave elektronike qė ia dėrgoja ekipit tė BIRN-it nė Prishtinė mban titullin: “S-300PMU2: Rreth debatit nė RTK pėr homoseksualizmin – Jetish Jashari.”

Arrestimi i tre serbėve ėshtė vetėm njė arritje e vogėl e policisė sė Kosovės kundėr luftės speciale dhe tė gjithanshme tė qarqeve kriminale serbe nė Kosovė. Policia e Kosovės do tė zbuloj shumėēka nga tre tė arrestuarit, ndėrsa opinioni do tė bindet pėr shpifjet e Carla del Pontes dhe Michael Montgomer-it. Mirėpo, policia mund tė zbuloj gjithēka dhe ta zbardh rastin nė tėrėsi nėse merr nė pyetje Jeta Xharrėn dhe analizon qėllimet e emisioneve tė saj nė tėrėsi. Ėshtė koha qė Jeta Xharra ta ketė lirinė e saj tė shprehjes pėr tė gjitha ato qė i ka bėrė dhe i bėnė nė shėrbim tė grupeve kriminale serbe.

Actus non facit reum nisi mens sit rea – Veprimi nuk ėshtė fajtor derisa mendja ėshtė fajtore

shkrim nga www.kosovapress.com

Fshatari
16-06-09, 12:57
BIEN SHPIFJET E CARLA DEL PONTE-S, VAZHDOJNĖ TĖ JETA XHARRĖS
16 Qershor 2009

Isa Mulaj


Policia e Kosovės mė 11 qershor 2009 ka arrestuar tre serbė nė fshatin Ēagllavicė nė jug tė Prishtinės: 1) Igor Juēinac, shtetas i Kosovės (1976); 2) Millutin Radanoviq shtetas i Serbisė (1957); 3) Predrag Zhelkoviq, shtetas i Serbisė (1976), nėn dyshimin se kanė paguar njerėz nė shuma deri nė 100.000 euro pėr tė ofruar dėshmi tė rrejshme kundėr UĒK-sė. Pėr tė tre thuhet se janė pjesėtarė tė Agjencisė Serbe tė Inteligjencės (Bezbednosno Informativna Agencija), tė cilėt u kanė premtuar edhe tė mira tjera materiale njerėzve tė nacionalitetit serb por edhe shqiptarė si banesa, vetura, vende pune qė tė deklarojnė rrejshėm se ata dhe/ose tė afėrmit e tyre kanė qenė viktimė tė transplantimit tė organeve njerėzore nga UĒK-ja gjatė luftės nė Kosovė 1998-99. Akuzat e njėjta pėr transplantim tė organeve njerėzore tė serbėve nga UĒK-ja i ka bėrė edhe ish-kryeprokurorja e Gjykatės Ndėrkombėtare tė Hagės pėr krimet e luftės nė ish-Jugosllavi, nė librin e saj “Gjuetia: Unė dhe kriminelėt e luftės” tė botuar nė vitin 2008.

Mė 10 prill 2009 gazetari i BBC-sė Michael Montgomery botoj njė editorial “Zbulohen tmerret nė kampet e UĒK-sė” ku ai shkruan pėr kinse keqtrajtimin dhe vrasjet e tė burgosurve serbė nė Veri tė Shqipėrisė. Ai referohet nė deklaratat e njė ish-ushtari tė UĒK-sė pa emėr. Mė tutje gazetari i BBC-sė krijoj njė emision prej afėr 13 minutave qė u transmetua nė BBC Radio 4, pėr t’i dhėnė publicitet asaj qė ai emocionalisht e quajti “Heshtja e gjatė ndaj mizorive ėshtė mbajtur fuqishėm nė tėrė Kosovėn.”

Menjėherė del nė skenė Jeta Xharra, drejtoresha e degės sė tė ashtuquajturit Rrjeti Ballkanik pėr Gazetari Hulumtuese (BIRN), njė rrjet gazetaresk antishqiptar me seli nė Sarajevė dhe me drejtoreshė Gordana Igriq nė Beograd. Jeta Xharra fton nė emision njerėz tė cilėt kjo mendon se do t’i “qesin nė shesh krimet e UĒK-sė”, nė mesin e tyre njė publicist me inicialet Sh.G., pėr t’i “vėrtetuar” dhe pėrkrahur akuzat nė librin e Carla del Pontes tani tė pėrsėritura nė “hulumtimin” e gazetarit tė BBC-sė. E kam pėrcjellė atė emision tė Jeta Xharrės. Kur kam takuar Sh.G. e kam pėrgėzuar pėr paraqitjen e tij dhe qėndrimet qė mbajti. Mė tha se kishte qenė i ftuar nėn supozimin e Jeta Xharrės pėr t’i dhėnė pėrkrahje akuzave ndaj krimeve tė UĒK-sė, “por kėsaj radhe ja kam lėshuar keq”, qė do tė thotė se Jeta Xharra u zhgėnjye nga ajo qė deklaroj Sh.G., sepse ajo kishte dashur t’i shes publikut diēka tjetėr. Se kjo ishte e vėrtetė, mund tė vėrtetohet nėse kthehemi prapa nė atė debat televiziv ku vėrehet se Jeta Xharra nuk pajtohet me atė se ēka thoshte Sh.G. dhe i ndėrhynte kėtij me nėn pyetje gjatė debatit pėr ta vėnė debatin nė binarėt paraprakisht tė supozuar nga Jeta Xharra.

Ishte kjo njė “tradhti” qė Sh.G. ia kishte bėrė spiunes sė qarqeve shoviniste serbe dhe anti-shqiptare Jeta Xharra. Megjithatė, Jeta Xharra nuk mund tė cilėsohet si spiune e Serbisė nė kuptimin e gjerė; nė kuptimin e ngushtė ajo ėshtė operative e interesave tė grupeve kriminale serbe. Kjo mund tė vėrtetohet kur tė doni nėse e bėni njė analizė tė te gjitha emisioneve tė saj. Vetėm mblidhni ato, futni nė njė ekuacion dhe shihni ēfarė rezultati do tė merrni.

Rezultati vetvetiu do tė flas vet pėr kėtė faqe mė tė zezė tė gazetarisė kosovare me seli nė Sarajevė dhe udhėheqėsi nė Beograd – nė tė dy rastet e udhėhequr nga qarqet e dyshimta serbe qė kanė marrė pėrsipėr t’i prezantojnė shqiptarėt e Kosovės si kriminel dhe fashistė nėpėrmjet Jeta Xharrės. Vetėm ata qė nuk kanė sy dhe kokė nuk duan ta shohin misionin e Jeta Xharrės. Pėr shembull, nėse Carla del Ponte ka pranuar nga serbėt 1 milionė euro pėr tė shpikur akuza kundėr UĒK-sė pėr trafikimin e organeve njerėzore tė serbėve, dhe nėse policia e Kosovės arrestoj tre serbėt e lartpėrmendur pėr vepėr penale “detyrim i njerėzve pėr tė dėshmuar rrejshėm nėpėrmjet ryshfetit prej 100.000 euro”, atėherė mbetet pyetja sa para ka marrė Jeta Xharra pėr mbulime sistematike tė krimeve serbe nė Kosovė. Nė mesin e atyre krimeve janė 20.000 femra tė dhunuara dhe masakruara nė Kosovė nga kriminelėt serbo-ēetnik.

Jeta Xharra ishte vėnė nė mbrojtje totale tė atyre krimeve kur nė emisionet e saja tė shumta transmetonte domosdoshmėrinė e kosovarėve pėr t’u bėrė pedera dhe lesbike. Qėllimi i parė dhe i fundit i qind pėr qind i kėtyre emisioneve ishte tė prezantohen shqiptarėt si diēka qė nuk duhen pėr tjetėr gjė pos pėr kėto punė. Ky ishte qėllimi i atyre qė kryen krime nė Kosovė. Jeta Xharra ėshtė vetėm nė shėrbim tė atyre qėllimeve. Pėr ēudinė e tė gjithėve, nė mesin e 89 dokumentareve tė emisionit Jeta nė Kosovė qė mund tė shikohen nė internet nė adresėn http://www.jetanekosove.com/site/jeta2.php, Jeta Xharra ka hequr vetėm njė – atė rreth detyrimit qė kosovarėt tė bėhen pedera dhe lesbike. Nėse e hapni faqen e internetit qė e shėnova mė lartė, do tė shihni se emisioni i datės 18.12.2008 MUNGON.

Kėtė e hoqi Jeta Xharra pasi unė shkrova disa letra qė i shpėrndaja me postė elektronike, duke ia dėrguar edhe Jeta Xharrės, ku argumentoja misionin e saj se ato emisione janė nė funksion tė interesave serbo-ēetnike pėr tė bėrė propagandė se shqiptarėt nuk dinė tjetėr pos tė merren me krime seksuale, akuza kėto qė edhe ashtu janė shumė tė pėrhapura nė botėn Perėndimore. Seria e letrave elektronike qė ia dėrgoja ekipit tė BIRN-it nė Prishtinė mban titullin: “S-300PMU2: Rreth debatit nė RTK pėr homoseksualizmin – Jetish Jashari.”

Arrestimi i tre serbėve ėshtė vetėm njė arritje e vogėl e policisė sė Kosovės kundėr luftės speciale dhe tė gjithanshme tė qarqeve kriminale serbe nė Kosovė. Policia e Kosovės do tė zbuloj shumėēka nga tre tė arrestuarit, ndėrsa opinioni do tė bindet pėr shpifjet e Carla del Pontes dhe Michael Montgomer-it. Mirėpo, policia mund tė zbuloj gjithēka dhe ta zbardh rastin nė tėrėsi nėse merr nė pyetje Jeta Xharrėn dhe analizon qėllimet e emisioneve tė saj nė tėrėsi. Ėshtė koha qė Jeta Xharra ta ketė lirinė e saj tė shprehjes pėr tė gjitha ato qė i ka bėrė dhe i bėnė nė shėrbim tė grupeve kriminale serbe.

Actus non facit reum nisi mens sit rea – Veprimi nuk ėshtė fajtor derisa mendja ėshtė fajtore

shkrim nga www.kosovapress.com (http://www.kosovapress.com)
Hajt se po e firmosi hiē pa pertese e shume bindshem kete artikull aq te goditur.
Jeta ka veprue vetem per jeten e vete te mjere po mendue kurre se me spijunimin e vete shkaterronte shume jetna tjera te pafajshme.Na zhargonin juridik, kjo thirret tradheti e krim per te cilin ajo duhet te paguaje.

thellenza
16-06-09, 14:44
Shum prej nesh e shikojm emisionin Jeta ne Kosove,te udheheur nga nje Gazetare shum profesionaliste,Jeta Xharra!

Ne emisionin e mbremshem,tema ishte shprehja e lire.Sa jan te lir Gazetaret dhe mediat qe te pasqyrojn punen e Qeveris!
U pa se disa gazetar me te guximshem,pasqyrimin e drejt te gjendjes ne Kosove e kan pagu me largim nga puna,nga shefat e mediave qe jan te mvarura prej QEVERIS!

Qka m'ra ne sy me se shumti,ishte SKENDERAJ,nje komune qe udhehiqet nga nje njeri qe ka probleme me ligjin!!
Gazetaret aty hasen ne nje ven anarki,pa ligj pa shtet! Gazetaret aty hasen ne dhune nga njerze te Kryetarit te Komunes! Edhe qytetaret thonin,se ne Drenic hahet pasuli kaj kokerr! Disa thonin se nuk je ne Kosove,por ne Drenice,disa thonin se po ske revole me vete,sdihet ku t'qel sabahi!! U pane shum komente nga qytetaret,nga njerz qe pa maske flisnin kunder Kryetarit,dhe nga ata qe kishin frige te dalin para kameres!

Krejt ne funde gazetaret ishin te detyruar qe nga SKENDERAJ te largohen me ndihmen e POLICIS!
E tere kjo identifikohet me njerez te krimit qe jan te instaluar ne Pushtet Qendror,dhe n'ate LOKAL! Kjo qe u pa mbreme,ska lidhje me qytetaret DRENICAS!

Mendimi Juaj!!

http://www.rtklive.com/img/jeta_ne_kosove.jpg (http://www.rtklive.com/s_video/jeta_ne_kosove.asx)E kam pa kete emision; mendimi im eshte O Zot o Zot, cka nuk po nin njeri, ncncncnc katastrof kur ai i pari i rajonit nuk e din cka eshte ligji si ta din dhe ta zbatojne te tjeret?! Jam cudit, por me se tepermi me ka cudit ai miku/ dhenderi i tij, i cili u tregua 0% profesionalist kur tha 'nuk dua ta theme publikisht mendimin tim per te (Lushtakun), sepse jemi miq dhe mandej bie ne konflikt me vjehrren dhe gruan time' !!!:eek :rolleyes: NC NC NC NCCCCCCC, hahahahah, me pas kone burr dhe me m'pas rreshit keto fjale pahiri nga goja, kurr mo perjashta nuk isha dal me m'pa njerzia!:biggrin: Mbana toke e mos na lsho.

Nuk i dal krah Sami Hajnit asgja por edhe udheheqesi duhet me kan Trim edhe pike mos me guxu kush me ja lujt fjalen... Eh te gjitha i ka te keqija Sami Lushtaku, e ka hajnin, e ka banden... Por e ka edhe Qendrimin qe sguxon kush me ja lujt.. Pikeee te gjithe e din qe eshte pa pike te shkolles as filloren se ka te mbaruar si duhet... Mezi lexon deklaratat kur del para Kamerave. Por sikur te ishe Samiu keshtu si e paraqitke Jeta Xharra... a kish guxu Jeta te vinte ne Kosove te rrezikonte koken e vet..... Po leni keto pallavra te Televizioneve te varura nga persona e partiak .....
Udheheqsi po u dashka me kone trim. Shflerues me gjithe respektin qe kam per ty, por seriozisht, drenicaku me dicka e tregon veten qe eshte drenicak, se te mos ishe nga drenica ndoshta nuk e kishe pas kete mendim. :p Udheheqesi ne asnje menyre nuk duhet te jete trim, por ne kete rast i ditur dhe profesionalist kur behet fjale per krytarin e komunes. Trimeria dhe arma ne fushen e luftes, e duke ndertu "jete demokratike" ne shekullin njezetEnje kisha thone lapsin dhe diplomacine !!! :wink:

Jam nga Mitrovica dhe ne Drenicen i kemi kojshi te pare, dua ta pershendes shume Uraten, dhe t'i theme se edhe une ne kete pike jam e nje mendimit 100% me te, kur thote se 'vertete Drenica jan rast ne vete,' madje po ju pashkangjitem edhe bese te saj qe tha, nuk po flas me ndonje qellim as me inat...

Fshatari
16-06-09, 15:14
Derisa mesatarja e rezultateve tė maturantėve tė arritur nė tėrė Kosovėn nė testin e maturės ėshtė 46 pėr qind, nė Skenderaj kjo pėrqindje gati ėshtė dyfishuar.
“Kanė qenė 730 maturantė. Prej tyre nė Shkollėn e Mesme Teknike suksesi ėshtė 63 pėr qind pozitiv, pėrafėrsisht aty. Ndėrsa nė Gjimnaz ėshtė 77.8 suksesi”, ka bėrė tė ditur Mursel Jashari, drejtor i Drejtorisė pėr Arsim nė Komunėn e Skenderajt".
Drenicaket nuk jane vetem trima po edhe punetore te zellshem e inteligjent. Maturantet me i inteligjente ne gjithe Kosoven jane ne Skenderaj fal kryetarit te komunes, Lushtakut.
Kuptohet pse birni (permes gjakovares Xharra) i ka fut hundet aty ku ndodhet elita intelektuale e maturantve te Kosoves.

Kaqanikasja
16-06-09, 15:19
E kam pa kete emision; mendimi im eshte O Zot o Zot, cka nuk po nin njeri, ncncncnc katastrof kur ai i pari i rajonit nuk e din cka eshte ligji si ta din dhe ta zbatojne te tjeret?! Jam cudit, por me se tepermi me ka cudit ai miku/ dhenderi i tij, i cili u tregua 0% profesionalist kur tha 'nuk dua ta theme publikisht mendimin tim per te (Lushtakun), sepse jemi miq dhe mandej bie ne konflikt me vjehrren dhe gruan time' !!!:eek :rolleyes: NC NC NC NCCCCCCC, hahahahah, me pas kone burr dhe me m'pas rreshit keto fjale pahiri nga goja, kurr mo perjashta nuk isha dal me m'pa njerzia!:biggrin: Mbana toke e mos na lsho.


Udheheqsi po u dashka me kone trim. Shflerues me gjithe respektin qe kam per ty, por seriozisht, drenicaku me dicka e tregon veten qe eshte drenicak, se te mos ishe nga drenica ndoshta nuk e kishe pas kete mendim. :p Udheheqesi ne asnje menyre nuk duhet te jete trim, por ne kete rast i ditur dhe profesionalist kur behet fjale per krytarin e komunes. Trimeria dhe arma ne fushen e luftes, e duke ndertu "jete demokratike" ne shekullin njezetEnje kisha thone lapsin dhe diplomacine !!! :wink:

Jam nga Mitrovica dhe ne Drenicen i kemi kojshi te pare, dua ta pershendes shume Uraten, dhe t'i theme se edhe une ne kete pike jam e nje mendimit 100% me te, kur thote se 'vertete Drenica jan rast ne vete,' madje po ju pashkangjitem edhe bese te saj qe tha, nuk po flas me ndonje qellim as me inat...


O Nuk e ka dhender ate njeri qe ka fol se Samia e ka nje moter edhe ate te vjeter mbi 60 vjet po hiqu atij rrenciiiiiiiiiii breeeeeeeeeeeeeeee se se ka sen Samiun

GURI SYLAJ
16-06-09, 16:25
Une ,se paku me fjale ,jam kunder akuzave dhe veprimeve senzacionale sepse pas tyre ,zakonisht ,mshefet dicka me e madhe me e shemtuar!
Kosova eshte shtet ,se paku keshtu po thot, dhe gjithecka qe ndodhe ne teritorin e saj e ka per detyre e obligim t'i dali zot!
Nese Jeta Xharra shpiunon dhe dhe ndyne shtetin e Kosoves egzistojn procedurat e rregullta dhe ajo duhet te pergjigjet .Por duhet te pergjigjet edhe ai qe shpiunon dhe fyne Jeta Xharren!
Policia e Kosoves burgosi mjek ,burgosi gjerman ,u vodh bash te guri i oxhakut dhe si perfundun keto storie veq po shihet .A te thot dikush dicka per keto storie apo te heshte!?????
U burgosen tre serb !Shume mire !Por kerkohet veprim efikas qe kjo burgosje te mos perdoret per lojra te ndyta!
Serbeve nuk ju prish pune shume kjo burgosje por mund te ju jap shkas te bllokojn punen ne mes grupeve per gjetjen e te zhdukurve!??
Edhe sa familje presin me te dashurit e tyre !???A e din kush kete shifer!??A duhet te flas dikush per kete apo duhet heshte!???
Ketu duhet pas kujdese sepse loja per te cilen akuzohet jeta xharra mund te jete e lojtareve me te mdhaj se Jeta!?
Akuza se Karla del Ponte ka marr 1 milion nga serbt jo qe eshte qesharake por thjesht fminore dhe per shpifje te tille dihet cka duhet te behet!Ose nese ka fakte reale ateher eshte zbulim i keti dhjetevjeteshi!!!
Gazetaria jo profesionale ,senzacionale(per te keq) dhe mjerane ,jo rralle po e nxine realitetin ne Shtetin e Kosoves!Kjo gazetari ,mjerisht ,po ndihmohet edhe nga veprime te pa matura te institucioneve dhe individeve me pergjegjesi ne Kosove!!
Deshta me i drejtu keto marrezira per ne vendin ku mund te rregullohen por nga emisioni "Pa Rrotlla" e pashe qe edhe Prokuroria e Kosoves e edhe vet Prokuroret jan ne radhen e pare te kesaj marrezie!!!

panta_rhei
16-06-09, 17:49
Derisa mesatarja e rezultateve tė maturantėve tė arritur nė tėrė Kosovėn nė testin e maturės ėshtė 46 pėr qind, nė Skenderaj kjo pėrqindje gati ėshtė dyfishuar.
“Kanė qenė 730 maturantė. Prej tyre nė Shkollėn e Mesme Teknike suksesi ėshtė 63 pėr qind pozitiv, pėrafėrsisht aty. Ndėrsa nė Gjimnaz ėshtė 77.8 suksesi”, ka bėrė tė ditur Mursel Jashari, drejtor i Drejtorisė pėr Arsim nė Komunėn e Skenderajt".
Drenicaket nuk jane vetem trima po edhe punetore te zellshem e inteligjent. Maturantet me i inteligjente ne gjithe Kosoven jane ne Skenderaj fal kryetarit te komunes, Lushtakut.
Kuptohet pse birni (permes gjakovares Xharra) i ka fut hundet aty ku ndodhet elita intelektuale e maturantve te Kosoves.

Edhe 100% kanė mujtė me e bo, po e kanė dijtė qė nuk ju beson kurrkush...
jo kaniher ua rrokė edhe hajnave

teutaA
16-06-09, 20:25
dhasht zoti veq vdekjes i pshton kjo gazetare kaq e zonja mos tu tekt "i forti" se jo shpihun por te qlyen nga lista e te gjallve edhe qe besa ta len fajin qe i ke hargju pluma

ne ket rast kjo gazetare ish kan mir me u siguru se trimni ne pakistan smundesh me shit se besa ne varrezat e kosoves ka plot trima si kjo

thellenza
16-06-09, 23:08
O Nuk e ka dhender ate njeri qe ka fol se Samia e ka nje moter edhe ate te vjeter mbi 60 vjet po hiqu atij rrenciiiiiiiiiii breeeeeeeeeeeeeeee se se ka sen Samiun Por as ai nuk u duke sikur me kone 20 vjeq por qashtu dicka sikur 50-60. :biggrin:

Kaqanikasja
16-06-09, 23:12
Por as ai nuk u duke sikur me kone 20 vjeq por qashtu dicka sikur 50-60. :biggrin:

Nqs sme besoni shfletoni ose pyetni me shum dhe kqyrni se a eshte vertet apo jo veq ju garantoj qe se ka dhender as kurgjo ate person Samiu per kete ju garantoj po kjo eshte puna qe e bon jeta ne kosove sikur rastin e policise shkoj vetures se policise prapa e thu para publikut kinse jan duke e percjell policia nuk mundesh me fitu asgje me kto gjera per mua nuk ja vlen te flitet per te dhe per kete emision aspak pyetni kend e ka kryesorin e ketij programi ne te vertet femer eshte serbe eshte ajo ku ti besohet tani asaj ose ati emisioni ...

Dreni2
16-06-09, 23:43
ja edhe stafi komplet i Birn-it ( Bosave te Jeta xharres )

http://www.birn.eu.com/en/1/205/

BIRN Regional
http://www.birn.eu.com/cgi-bin/get_img?NrImage=1&NrArticle=455
Gordana Igric, BIRN Regional Director (http://www.birn.eu.com/en/1/205/455/)
http://www.birn.eu.com/cgi-bin/get_img?NrImage=1&NrArticle=5862
Marcus Tanner, Editor/Trainer (http://www.birn.eu.com/en/1/205/5862/)
http://www.birn.eu.com/cgi-bin/get_img?NrImage=1&NrArticle=8986
Shiv Sharma, Balkan Insight Editor (http://www.birn.eu.com/en/1/205/8986/)
http://www.birn.eu.com/cgi-bin/get_img?NrImage=1&NrArticle=2351
Tatjana Drobnjak, BIRN Development Coordinator (http://www.birn.eu.com/en/1/205/2351/)
http://www.birn.eu.com/cgi-bin/get_img?NrImage=1&NrArticle=1485
Dusica L.I. Cook, Operations and Development Coordinator (http://www.birn.eu.com/en/1/205/1485/)
http://www.birn.eu.com/cgi-bin/get_img?NrImage=1&NrArticle=10808
Maida Selmanovic, Financial officer (http://www.birn.eu.com/en/1/205/10808/)
http://www.birn.eu.com/cgi-bin/get_img?NrImage=1&NrArticle=2459
Nedjeljko Rudovic, Montenegro Country Coordinator (http://www.birn.eu.com/en/1/205/2459/)
http://www.birn.eu.com/cgi-bin/get_img?NrImage=1&NrArticle=9082
Srecko Latal, Bosnia and Herzegovina Editor (http://www.birn.eu.com/en/1/205/9082/)

Po qka ka lidhje nime kushe jan keta e nga vin , krysore po punojn per qef te opozites.

thellenza
16-06-09, 23:45
Nqs sme besoni shfletoni ose pyetni me shum dhe kqyrni se a eshte vertet apo jo veq ju garantoj qe se ka dhender as kurgjo ate person Samiu per kete ju garantoj po kjo eshte puna qe e bon jeta ne kosove sikur rastin e policise shkoj vetures se policise prapa e thu para publikut kinse jan duke e percjell policia nuk mundesh me fitu asgje me kto gjera per mua nuk ja vlen te flitet per te dhe per kete emision aspak pyetni kend e ka kryesorin e ketij programi ne te vertet femer eshte serbe eshte ajo ku ti besohet tani asaj ose ati emisioni ...kaqaniksja e nderuar te pershnendes shume,
mua nuk po me duhet fakt qe ta dij se a eshte ai dhenderr i tij apo jo, une vetem deshta te jap mendimin tim (mbasi qe kalova ka kjo teme) per ate cka pash me syte dhe degjova me veshet e mi... dhe edhe mbas gjithe kesaj qe paske thene ti, prap se prap po i besoj me shume syrit dhe veshit tim.

klm :smile:

Pupi
16-06-09, 23:51
dhasht zoti veq vdekjes i pshton kjo gazetare kaq e zonja mos tu tekt "i forti" se jo shpihun por te qlyen nga lista e te gjallve edhe qe besa ta len fajin qe i ke hargju pluma

ne ket rast kjo gazetare ish kan mir me u siguru se trimni ne pakistan smundesh me shit se besa ne varrezat e kosoves ka plot trima si kjo

Dhe pikėrisht kjo edhe mund tė ndodhė.
Pyetja shtrohet vetėm se nga kush, dhe pėr ti lėnė fajin kujt. njė ēik shpres kam tek organet e intelegjences qė shpresoj tė jenė syqel se ēfar po ndodhė kohėrave tė fundit.
Publicitet ? i ėshtė bėrė sa tė duash Jeta Xharrės, pa e merituar ajo as sa e zeza e thonit (shtriga e shtremt).

Kaqanikasja
17-06-09, 09:36
kaqaniksja e nderuar te pershnendes shume,
mua nuk po me duhet fakt qe ta dij se a eshte ai dhenderr i tij apo jo, une vetem deshta te jap mendimin tim (mbasi qe kalova ka kjo teme) per ate cka pash me syte dhe degjova me veshet e mi... dhe edhe mbas gjithe kesaj qe paske thene ti, prap se prap po i besoj me shume syrit dhe veshit tim.

klm :smile:

E drejt e juaj eshte e nderuar asgje nuk thash qe dikush te me besoj mua po vetem e shpreha mendimin tim dhe e fola realitetin....

premium
21-06-09, 00:17
Jeta ne Kosove kishte me qene mire te kishte pasur detin , nga 2000 euro rrogė !!.

shfletuesi_
21-06-09, 11:24
A hala gjall a....!!! Une skam kalu n e kete tem ka kohe.... kam menduar qe e kan Vra Jeta Xharra po siq duket se paskan pas pernjemend.... ..


A thua sa Bodyguarda po e rujshin Jeta Xharra... ???!!

Ja BelivaLlah si ne shqiptaret qe dina me ba mizen Bull ska.....

thellenza
21-06-09, 11:30
A hala gjall a....!!! Une skam kalu n e kete tem ka kohe.... kam menduar qe e kan Vra Jeta Xharra po siq duket se paskan pas pernjemend.... ..


A thua sa Bodyguarda po e rujshin Jeta Xharra... ???!!

Ja BelivaLlah si ne shqiptaret qe dina me ba mizen Bull ska.....hahhahah, sa mire e ki qetu!

Kaqanikasja
07-10-09, 21:35
E ka ul kryt diqka me but po flet hahahahahhahahha

emine
18-03-12, 12:08
Krejt politikan,,,fmiu ne djep e din politiken:P
edhe dada Zhade ish hy ne palatik