PDA

View Full Version : Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.


GjIlAnAsI_cSi
15-11-09, 22:52
Kėtu do tė njoftohemi pėr rezultatet!


Sic po lexojm/degjojm neper gazeta/tv-ja shqiptare..


LDK - Prishtina.
PDK - Skenderaj.
PDK - Gjilan. :redface:
AAK - Gjakove.
PDK - Prizren.

Do te thot keto jan paraqit nga partit qe kishe kan fitu keto.

GjIlAnAsI_cSi
15-11-09, 22:54
mire shume

GjIlAnAsI_cSi
15-11-09, 23:09
AAK fiton edhe Gjakovėn kshtu thot edhe Gazetarja ne RTK.

Arb
15-11-09, 23:31
PDK dhe LDK mjeshterisht manipuluan elektoratin e tyre. Me se shumti u verejt ne Prishtine. Nje lufte akuzash ne mes te te dy kandidateve te ketyre partive, qe per qellim me shume kishte per tu dhene nje motivim shtese elektoratit te tyre qe te dalin e te votojne. Nje lufte e tille, edhe hodhi jashte qendres se vemendjes partite opozitare.

Si te besohet qe LDK-ja mendon per prishje te koalicionit kur pergaditjet per zgjedhje i kishte bere me pak se nje muaj para se te fillonte fushata zgjedhore. Si te besohet se LDK-ja mendon per prishje te koalicionit kur edhe perkunder humbjes se madhe te elektoratit ne zgjedhjet e fundit parlamentare, nuk u bene as ndryshime formale ne kreun e partise.

Sejdiu me shoke ka bere pazarin me Thacin qe pushteti te jete ne duart te tyre edhe per shume vite te ardhshme.

Gjumashja
15-11-09, 23:35
PDK- Ferizaj
PDK- Mitrovica
PDK- Prizren

shfletuesi_
15-11-09, 23:37
PDK- Ferizaj
PDK- Mitrovica
PDK- Prizren

Ta lumsha ty ho hahahah , qetash te dul gjumi fshij syt mire se nuk asht ka dihet hahaha

Gjumashja
15-11-09, 23:39
Po po dihet qysh jo.. Avni Kastrati eshte zgjidhja me e mire per Mitron...

shfletuesi_
15-11-09, 23:40
Po po dihet qysh jo.. Avni Kastrati eshte zgjidhja me e mire per Mitron...

As Nexhmedin Spahiu hiq i keq nuk eshte veq nejse... :) :biggrin:

Gjumashja
15-11-09, 23:43
As Nexhmedin Spahiu hiq i keq nuk eshte veq nejse... :) :biggrin:

Nexhit veq hunda e pengon per me kullot... hhahahah

shfletuesi_
15-11-09, 23:45
Nexhit veq hunda e pengon per me kullot... hhahahah

Shuj more... Veq me nje diqka jam befasu keta te LDD-s spo doken askund per se gjalli bre :) :biggrin:

shfletuesi_
15-11-09, 23:46
Nexhit veq hunda e pengon per me kullot... hhahahah

Burr i mire eshte. Po shuj.

Gjumashja
15-11-09, 23:47
shfletues as ata e as memphisi hhahahahah

shfletuesi_
15-11-09, 23:50
shfletues as ata e as memphisi hhahahahah


hahahhahaha...khuuu fitut edhe 1 here a , eu hallall u koft se ksaj radhe kam qen per PD-n partin e drejtesis, e them publikisht :(

Gjumashja
15-11-09, 23:52
fitum e do te fitojme cdo here...
ku jane tjeret :biggrin:

shfletuesi_
15-11-09, 23:54
fitum e do te fitojme cdo here...
ku jane tjeret :biggrin:

Pirreja ka shku me festu... E une skam cka me festu qy.

Gjumashja
15-11-09, 23:56
ti festoje shkence (gjume)... :biggrin:

shfletuesi_
15-11-09, 23:58
ti festoje shkence (gjume)... :biggrin:

Qajoja me ka gjet :)

Dreni2
16-11-09, 00:37
LDK Urime Prishtinen.

PDK Urime Kosoven.

Urata
16-11-09, 01:06
LDK Urime Prishtinen.

PDK Urime Kosoven.

eshte ditur se nuk do kete ndryshime...! mos u lodhni me tregue kush dhe ku...! qeveria e tanishme u konvenon fuqive jashte vendore...!

teutaA
16-11-09, 01:53
e qka bahet tash :smile:

bert
16-11-09, 02:03
tash shijoni kufomat e reja lumenjve te serbise. kaq e paten zgjedhjet. ja zgjatet mandatin thacit dhe serbeve te marrin kosoven. kete krim ja bete vetes dhe familjeve tuaja. tash asht vone me u cue. gabimi u ba

teutaA
16-11-09, 02:08
tash shijoni kufomat e reja lumenjve te serbise. kaq e paten zgjedhjet. ja zgjatet mandatin thacit dhe serbeve te marrin kosoven. kete krim ja bete vetes dhe familjeve tuaja. tash asht vone me u cue. gabimi u ba

ehhh more bert na tu shpresu ne ty e grupin ton te imagjinuar a pe shef qka na ndodhi :mad:

GjIlAnAsI_cSi
16-11-09, 02:15
Qe kur fitoj kunder Fatmir Limes u dite qe ka me fitu edhe ka per ti mposht gjith kandidatet qe do garojn per Prishtinen sa te jet gjall I.Mustafa.

E ky trullqi jo vetem qe vet doli neper spote televizive por e shtini edhe familjen e grujen me dal aty me u reklamue Miss Astritja.

Sidoqoft edhe njeher Prishtinalit i tregun Drenicakve se ne Prishtin qeveris Prishtinalia e jo Drenicaki qe kur u kry lufta ja nisen me dal ne sheher t'madh e me shkru neper dyr "UCK e zanun"

Bravo Prishtin!


Shpresojm qe ne Gjilan te kete ndryshim.

Ballotazh LDK - PDK.

AAK-LDD - nje % e AKR voten LDK dhe te ikin njeher e mire Xhemajl biznismeni qe me shum rrin ne Prishtin se sa Gjilan!

shfletuesi_
16-11-09, 07:13
eshte ditur se nuk do kete ndryshime...! mos u lodhni me tregue kush dhe ku...! qeveria e tanishme u konvenon fuqive jashte vendore...! :biggrin: Von e keni kuptu punen e patriotizmit me duket ju LDD-ja hahaha:smile:

GjIlAnAsI_cSi
16-11-09, 10:33
gjilani_******@hotmail.com says:
kish shum a.
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
ku ku
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
skish turk
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
qe po e nalke
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
tu i nje
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
voatt
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
votat
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
dje
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
veq aj
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
m** Qemajli Mustafa dilke
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
m`vike
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
inati
gjilani_***@hotmail.com says:
hahahahahha
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
thash tjav
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
ha ropt e nonenes
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
e ika
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
se ma ngjiti
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
kryt


***

Kshtu tu fol me nje shok ne msn ne gjilan paska plas kejt :D

Makresh
16-11-09, 10:36
sa i emancipum qe osht qyky gillanski.

GjIlAnAsI_cSi
16-11-09, 10:37
O Makralesh ky qe po foli ne msn osht i Makreshit Maliqi mbiemrin haha

pirro
16-11-09, 10:43
O Makralesh ky qe po foli ne msn osht i Makreshit Maliqi mbiemrin haha

Gjilanas, kesaj radhe fituat prishtinen po e rikonfirmum Kosoven.

GjIlAnAsI_cSi
16-11-09, 10:54
Vallaj une skam fitu gjo , t'thash me nje tem tjeter jam shum i shqetsuar per faktin se ldd nuk mori shum pak vota biles kam menduar se ne Gjilan do te dalim fitues por s'qenka ashtu hic.

E pra pthem e shpresojm qe ne zgjedhje nacionale ldd te jet me e fort e ti jepet fund njeher e mire tipave qe skan lidhje me politik si puna e qatij qyrranit pi Brojes e atij shpihunit pi Llapit.

nejse ski cka i bon me rendesi ne Gjilan ishaaaaalllllllllla se merr qai Qemajl Mustafa ta marre LDK-ja ski cka i bon..

roadrunner
16-11-09, 11:30
Hahah Gjilanas, me ti qit un qa kan fol shoqnija jem qe i kan nje votat, thu jau jep dyfish pare veq me mujt me i kthy ato vota te vjedhta hahahahah, qato sdal kurr me votu se ne fund aj qe po pagun po jep pare aj edhe po fiton :D. Ishalla sivjet po e rregullojn eren e zabelit hahahaah

GjIlAnAsI_cSi
16-11-09, 11:39
DV: PDK prin nė 7 komuna, AAK 3, LDK 1


Nga Ardian Jasiqi mė 16.11.2009 nė ora 9:59

(Updated) Kandidati i LDK-sė, Isa Mustafa ka fituar garėn pėr kryetar tė Prishtinės duke marrė 56. 22 % tė votave.

Kėshtu sė paku ka thėnė rrjeti i organizatave joqeveritare, “Demokracia nė veprim”, tė cilėt kanė bėrė edhe shpalljen e rezultateve preliminare pėr 10 komuna tė tjera, shumicėn e tė cilave prin PDK, ndėrkaq AAK ka siguruar fitoren nė Gjakovė dhe nė Deēan.

Isa Mustafa pėr kryetar tė komunės ka marrė 56 22 % tė votave, Vegim Gashi 20.46 pėr qind tė votave, Astrit Salihu 19.22 %, pėsuar nga partitė e tjera.

Fitoren qė nė raundin e parė, nė Deēan, e ka siguruar edhe Rasim Selmanaj nga AAK qė ka fituar 64.35 %. Pas tij ėshtė renditur kandidati i LDK-sė me 26.61 %, i PDK-sė 3.89 % pėsuar nga parti tė tjera.

Ndėrkaq, nė komunėn e Prizrenit pritet qė tė kėtė balotazh nė mes tė PDK-sė dhe LDK-sė. Ramadan Muja nga PDK nė kėtė komunė prin me 33.3 %, i pėsuar nga Hanefi Muharremi i LDK me 29.3 %.

Edhe nė komunėn e Mitrovicės pritet qė tė kėtė balotazh - por beteja do tė zhvillohet nė mes tė PDK-sė dhe koalicionit LDD-AKR. Kandidati i PDK-sė Avni Kastrati nė raundin e parė ka marrė 39.29 %, kurse Nexhmedin Spahiu nga AKR-LDD, 26.9 %.

PDK nė balotazh do tė luftoj edhe nė komunėn e Klinės ku do tė pėrballet me AAK-nė. Nė kėtė komunė kryetari aktual ka marrė 39.45 % ndėrkaq ai i AAK-sė, 31.60 %.

PDK do ta takoj nė balotazh LDK-nė nė Rahovec pasi qė nė kėtė komunė kandidati i PDK-sė pėr kryetar ka fituar 33.50 % tė votave ndėrkaq ai LDK-sė 23.12 %.

Kryetari aktual i Gjakovės, Pal Lekaj ka siguruar fitoren nė Gjakovė qė nė raundin e parė duke fituar 50.84 %, ndėrkaq kandidatja e AKR-LDD, Mimoza Kusari – Lila nuk ka arritur tė shkoi as nė balotazh por ka arritur t’i marrė 41.10 %.

Nė balotazh nė Gjilan kanė arritur qė tė shkojnė kandidatėt e PDK-sė dhe LDK-sė. Kryetari aktual i Gjilanit, Qemajl Mustafa ka arritur tė fitoi 37.34 % tė votave, duke lėnė pas atė tė LDK-sė me 29.33 %.

Nė Peja pasi qė nė kėtė komunė nė balotazh ėshtė AAK-ja me AKR-LDD. Ali Berisha ka njė epėrsi tė lehtė nė pėrqindje ndaj kandidatit tė AKR-LDD, Ilmi Berisha para se tė shkoj nė balotazh.

Nė Mamushė, KDTP ka fituar qysh nė roundin e parė duke marrė 72.36 % tė votave.

Kandidati i PDK-sė pėr Ferizaj, Bajrush Xhemajli ka fituar nė Ferizaj duke siguruar 51.56 % tė votave, ndėrkaq nė Obiliq PDK po ashtu prin me 32.40 % pėsuar nga kandidati i AAK-sė me 28.93 % tė votave.

KQZ dhe DV japin rezultatet e para preliminare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe rrejti i organizatave joqeveritare “Demokracia nė veprim” kanė dhėnė rezultatet e tyre preliminare pėr disa komuna tė vogla tė Kosovės, pėrderisa nuk kanė qenė nė gjendje tė japin rezultate pėr komunat e mėdha.

Sipas, Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve (KQZ), ata kanė arritur qė tė nxjerrin rezultatet preliminare pėr nėntė komuna tė Kosovės, qė janė kryesisht tė vogla, shumica e tė cilave janė krijuar nė bazė tė procesit tė decentralizimit.

Kryetarja e KQZ-sė, Nesrin Lushta, nė orėn katėr tė mėngjesit ka rikujtuar se rezultatet mund tė ndryshojnė pėr shkak se ende nuk janė pėrfshirė nė procesin e numėrimit votat e personave me nevoja tė veēanta dhe ato pėrmes postės elektronike dhe me kusht.

Ajo po ashtu ka paralajmėruar se sot nė orėn 19:00 pritet qė tė jepen rezultate tė tjera.

Nė rezultatet e KQZ, nė komunėn e Klinės, kandidati i PDK-sė, Sokol Bashota ka fituar 6 153 i pėsuar nga kandidati i AAK, Enver Berisha me 5 337 vota. Fadil Gashi i LDK-sė ėshtė i treti nė listė me 3 555 vota. Kjo do tė thotė se kandidati i PDK-sė dhe ai i AAK-sė do tė shkojnė nė balotazh.

Nė Shtime, kandidati i PDK-sė, Naim Ismajli duket se ka fituar qė nė raundin e parė pasi ka tė fituar 5 400 vota duke lėnė pas kandidatin e LDK-sė qė ka fituar 2 655 vota dhe atė tė LDD-sė, Enver Ademi qė ka tė fituar 1 477 vota.

Nė Obiliq, pritet qė tė kėtė balotazh pasi qė kandidatėt e PDK-sė dhe LDK-sė do tė presin raundin e dytė pėr tė kuptuar se kush do tė fitoi. Momentalisht, Haki Mjekiqi nga PDK prin me 2850 vota, i pėsuar nga kandidati i LDK-sė, Mehmet Krasniqi me 2 160 vota.

Edhe nė Dragash, dy partitė nė koalicion, PDK dhe LDK duket se do t’i matin forcat edhe njėherė pasi qė kandidatėt e kėtyre dy partive kanė shkuar nė balotazh. Selim Jonuzi i PDK ka fituar 4 962 vota ndėrkaq ai i LDK, Halim Shemsedini, 4 652 vota.

Komuna e re e Junikut po ashtu do tė jetė nė balotazh pasi qė asnjėri nga kandidatėt nuk ka arritur qė tė fitoj votat e nevojshme pėr tė fituar. Momentalisht kandidati i AAK-sė, Agron Kuēi prin me 1 081 vota, kurse pas tij ėshtė kandidati i LDK-sė, Tahir Isufaj qė ka 622 vota.

Nė komunėn e re tė Hanit tė Elezit ėshtė njė befasi e kėndshme pasi qė kandidati i pavarur, Refki Suma prin me 1 833 vota, duke lėnė pas kandidatin e PDK-sė, Mehmet Ballashi qė ka 1 519 vota. Edhe kjo komunė do tė pėrjetoj pėr herė tė parė balotazhin.

Ndėrkaq, komuna tjetėr, qė ka shumicė turke, Mamusha, kandidati i KDTP, Berzad Morina, ka fituar qysh nė raundin e parė, duke fituar 1 402 vota.

Nė Ranillug, Dragimir Mikic nga partia GIOR ka fituar 397 vota duke munduar qysh nė raundin e parė kundėr-kandidatin nga partia SKMS.

KQZ ka thėnė se nė Leposavic kandidatja e AAK-sė, Ardita Hasani ka fituar 30 vota por nuk ka dhėnė rezultate tė tjera.

Rezultate preliminare ka dhėnė edhe “Demokracia nė Veprim”.

Sipas tyre LDK tashmė ka siguruar fitoren nė Podujevė, PDK nė Malishevė ndėrkaq Suharekė ėshtė nė balotazh. Po ashtu DV ka thėnė se nė Graēanicė ka fituar Boban Stojanoviq.

DV ka thėnė se Agim Veliu kandidat i LDK-sė pėr Podujevėn ka fituar 51.91% tė votave, i pasuar nga PDK me 28.95%, AAK 11.91%, LDD-AKR 0.76% dhe tė tjera 6.47%.

LDK ka fituar edhe nė Asamblenė komunale tė kėsaj komune, ku LDK-ja do ta ketė shumicėn, pasi ka fituar 49.71%, e pasuar nga PDK me 26.83%, AAK 13.87%, LDD-AKR 1.91% dhe tė tjerė 7.67 %.

Kandidati i PDK-sė pėr kryetar tė Malishevės ka fituar 50.09%, i pasuar nga kandidati i LDK-sė me 34.43%, AAK 2.85%, LDD-AKR 2.55% dhe kandidati i pavarur me 10.06%.

Suhareka po ashtu ka befasuar kėsaj radhe duke mos votuar pėr partinė qė tradicionalisht kanė votuar pėr tė, LDK. Sipas Demokracia nė Veprim nė balotazh nė kėtė komunė do tė shkojnė AAK dhe PDK.

“Nė raundin e parė, kandidati i AAK-sė ka fituar 35.59%, ai i PDK-sė 31.80%, ai i LDK-sė 31.30%, ai i LDD-sė 1.02% dhe kandidati i PS-sė 0.29 %” .

Nė komunėn e Graēanicės, fitues ėshtė Bojan Stojanoviq me 57.41% tė votave.

Shpati
16-11-09, 12:49
Thaēi: Do tė vazhdojmė rrugėn e sigurt pėr tė ardhmen (http://video.kosovapress.com/?cid=1,1,9251) 16 Nėntor 2009 | 02:22
Partia Demokratike e Kosovės (PDK) ka shpallur fitoren e saj nė 20 komuna tė Kosovės, tri prej tyre pa balotazh, pėrderisa nė nivel tė Kosovės ka fituar 43 pėr qind tė votave. Kreu i PDK-sė, Hashim Thaēi gjatė adresimit tė tij para anėtarėve dhe...

pirro
16-11-09, 13:49
Shume rrall ndodh qe nje parti e cila udheheq me pushtetin ne nivel qendror ( si PDK ne kete rast) me pas rritje te vottave kur flitet per perqindjen e te gjthe votuesve.

Vertet spo du me u dok qe po anoj nga ndonje parti ama kjo tregon qe nuk kan udheheq keq me pushtet me vet faktin se ka rritje te votave.

jEtA_1
16-11-09, 14:21
Vertet spo du me u dok qe po anoj nga ndonje parti ama kjo tregon qe nuk kan udheheq keq me pushtet me vet faktin se ka rritje te votave.
Pajtohem me ju pirro ket e deshmoj vet populli me voten e vet

Arb
16-11-09, 14:29
Shume rrall ndodh qe nje parti e cila udheheq me pushtetin ne nivel qendror ( si PDK ne kete rast) me pas rritje te vottave kur flitet per perqindjen e te gjthe votuesve.

Vertet spo du me u dok qe po anoj nga ndonje parti ama kjo tregon qe nuk kan udheheq keq me pushtet me vet faktin se ka rritje te votave.

Mire, atehere, na trego me numra, sa kishte ne zgjedhjet paraprake e sa kane marr tani PDK-ja?

pirro
16-11-09, 14:58
Mire, atehere, na trego me numra, sa kishte ne zgjedhjet paraprake e sa kane marr tani PDK-ja?

Per me i pa me nurma mbetet te shihet sot ne mramje kur dalin rezultatet preliminiare. PDK tradicionalisht ka pasur rreth 200.000 votues.

Ta shohim ne mramje arb ..!

LOJETARI
16-11-09, 15:13
Rezultate ma laramane moti nuk kemi patur .Sinqerisht duhet te jemi te kenaqur me rrjedhen e zgjedhjeve, me gjithe tensionet ,fyerjet kercenimet dhe te metat e tyre .Ata qe nuk kane votuar ,nuk kane te drejte te ankohen per rezultate ,ndersa ata qe kane dale ne zgjedhje si humbes ,poashtu duhet ta pranojne realitetin .
Nje perfundim duhet te nxjerrim nga keto zgjedhje .
-Ende eshte heret te presim me shume ,Kosoves i duhet kohe per te mesuar se cfare pushteti i pershtatet me se miri .Deri atehere shpresoj qe popullata e Kosoves te ndjek rrugen e kryeqytetit ,rruge kjo qe i pamundeson te dobetit te vjen ne pushtet .

Murgesha
16-11-09, 15:44
Per hajr Hashimo-viqave fitoren! :tongue:

panta_rhei
16-11-09, 16:10
Rezultate ma laramane moti nuk kemi patur .Sinqerisht duhet te jemi te kenaqur me rrjedhen e zgjedhjeve, me gjithe tensionet ,fyerjet kercenimet dhe te metat e tyre .Ata qe nuk kane votuar ,nuk kane te drejte te ankohen per rezultate ,ndersa ata qe kane dale ne zgjedhje si humbes ,poashtu duhet ta pranojne realitetin .
Nje perfundim duhet te nxjerrim nga keto zgjedhje .
-Ende eshte heret te presim me shume ,Kosoves i duhet kohe per te mesuar se cfare pushteti i pershtatet me se miri .Deri atehere shpresoj qe popullata e Kosoves te ndjek rrugen e kryeqytetit ,rruge kjo qe i pamundeson te dobetit te vjen ne pushtet .

Lojetari, unė pa asnjė pikė dyshimi, nėse do tė ishte pėr urim, fitoren e ldk-sė nė prishtinė do t'ia uroja pdk-sė dhe hashim thaqit. pdk nė prishtinė ka votuar pėr isa mustafėn... pėrmes isės pdk-ja dhe hashimi e kanė shpėtu b*then e vet... sepse nė tė kundėrtėn vdiste ldk-ja e bashkė me tė edhe qeverisja e hashimit.
As mos dysho pėr kėtė!

Peja-Boy
16-11-09, 16:15
Tash ma e Keqja se ne zgjedhjet Tjera qohen krejt Partit e votojn per LDK ..

LDD+AKR+AAK = LDK

? +? + ! = PDK

Thaqi ma mire u kon me e pas marr me te mire Ramushin e me bo per vete se me e kthy Kunder me ate slmin e deqanit hahahahahahahahahaha ....Euu po shkurt ju ka kon bre !!

Peja-Boy
16-11-09, 16:16
Per hajr Hashimo-viqave fitoren! :tongue:

Ndal njeher kadale se askund si ka 50 % te Votave ... Dmth edhe 49.9 nuk i bojn Pune :tongue:

Peja-Boy
16-11-09, 16:25
rjeti i organizatave joqeveritare, “Demokracia nė Veprim”, ka shpallur rezultatet edhe pėr 12 komuna tjera. Sipas rezultateve tė kėtij koalicioni, nė garėn pėr kryetar tė Prishtinė ka fituar kandidati i LDK-sė Isa Mustafa me 57.79%; nė Deēan kandidati i AAK-sė me 64.35%;

nė Prizren do tė ketė balotazh mes kandidatit tė PDK-sė (33.01%) dhe atij tė LDK-sė (29.88%);

nė Mitrovicė do tė ketė balotazh mes kandidatit tė PDK-sė (39.29%) dhe atij tė LDD-AKR-sė (25.95%);

nė Klinė do tė ketė balotazh mes kandidatit tė PDK-sė (39.45%) dhe atij tė AAK-sė (31.60%);

nė Rahovec do tė ketė balotazh mes kandidatit tė PDK-sė (33.50%) dhe atij tė LDK-sė (23.12%);

nė Gjakovė ka fituar kandidati i AAK-sė me 50.84%;

nė Gjilan do tė ketė balotazh mes PDK-sė (37.34%) dhe LDK-sė (29.33%);

nė Pejė do tė ketė balotazh mes kandidatit tė AAK-sė (41.14%) dhe atij tė koalicionit LDD-AKR (14.55%);

nė Mamushė ka fituar kandidati i partisė turke KDTP me 72.36%;

nė Ferizaj ka fituar PDK me 51.56%;

nė Obiliq do tė ketė balotazh mes kandidatit tė PDK-sė (32.40%) dhe atij tė AAK-sė (28.93%).


Rezultatet e publikuara nė orėt e meėngjesit

Nė Podujevė Lidhja Demokratike e Kosovės, respektivisht kandidati i saj pėr kryetar Agim Veliu ka shėnuar fitore qysh nė raundin e parė me 51.91% tė votave, i pasuar nga PDK me 28.95%, AAK 11.91%, LDD-AKR 0.76% dhe tė tjera 6.47%.

Nė Malishevė, kandidati i PDK-sė pėr kryetar tė kėsaj komune ka fituar 50.09%, i pasuar nga kandidati i LDK-sė me 34.43%, AAK 2.85%, LDD-AKR 2.55% dhe kandidati i pavarur me 10.06%.

Nė Suharekė, ėshtė e sigurt se fituesi pėr kryetar tė komunės do tė dihet pas raundit tė balotazhit, ku do tė ndeshet kandidati i AAK-sė me atė tė PDK-sė. Nė raundin e parė, kandidati i AAK-sė ka fituar 35.59%, ai i PDK-sė 31.80%, ai i LDK-sė 31.30%, ai i LDD-sė 1.02% dhe kandidati i PS-sė 0.29 %.

Nė komunėn e Graēanicės, fitues ėshtė Bojan Stojanoviq me 57.41% tė votave...

Ndeshja shtyhet ne Pentallti PDK- LDK ... Kon po e lojm me mbrojt Bajram Regjepi kom ndi se eshte Sportist i mire :P

349ku-SrjpI&NR=1

Peja-Boy
16-11-09, 16:34
Klinė
Enver Berisha, AAK - 5.337 vota
Haki Morina, PSK - 162 vota
Sokol Bashota, PDK - 6.153 vota
Pjeter Coli, PSHDK - 459 vota
Zenun Zeqa, LDD - 706 vota
Adem Gashi, 98 vota
Fadil Gashi, LDK - 3.555 vota
Ibish Rraci, PSD - 118 vota ( Oooooooo Hahahahahahaha Tash kom me thirr tel me i thon qka ti qorroj zoti e ndrrove Partin hahahahahaha )
Shtime
Hetem Pajaziti, AAK - 382 vota
Naim Ismajli, PDK - 5.400 vota
Enver Ademi, LDD - 1477
Ismail Hasani, LDK - 2.655 vota
Halil Halili, PSD- 545 vota

Obiliq
Enver Gashi, AAK - 1.965 vota
Haki Mjekiqi, PDK - 2.850 vota
Hamdi Tovėrlani, AKR - 358 vota
Aziz Bici – 183 vota
Shukri Klinaku, LIB – 1.238 vota
Mehmet Krasniqi, LDK - 2.160 vota
Sejdi Halimi, PEK - 15 vota
Sanije Graiqevci, PSD - 68 vota

Dragash Burim Piraj, AAK - 878 vota
Salim Jonuzi, PDK - 4.962 vota
Fitim Tefiku, AKR - 392 vota
Qasip Kushi, Vakat - 1.609 vota
Halim Shemsedini, LDK - 4.652 vota

Junik
Agron Kuēi, AAK - 1.081 vota
Nimon Tofaj, PDK - 127 vota
Ali Kasumi, AKR - 23 vota
Shpejtim Gacaferri, LDD - 231 vota
Tahir Isufaj, LDK - 622 vota

Hani i Elezit
Rufki Suma - 1.833 vota
Menduh Vllashi, AAK - 214 vota
Mehmet Ballashi, PDK - 1.519 vota
Myzafer Dernanji, LDK - 583 vota

Mamusha
Berzad Morina, PDK - 333 vota
Arif Bytyqi, KDTP - 1.402 vota
Mehmet Mazrek, AKR - 197 vota

Ranillug
Perica Andjelkovic, SKMS – 167 vota
Dragimir Mikic, GIOR - 397 vota

Leposavic
Ardita Hasani, AAK - 30 vota

Profi
16-11-09, 16:49
Nexhit veq hunda e pengon per me kullot... hhahahah
as topi nuk e luan kėtė tė vėrtetė tė pamoheshme

pirro
16-11-09, 17:17
Une besoj qe nuk do te ishte ne sherbim te demokracise nese PDK-ja do te merrte me shume se 38% te votave ne nivel te pergjithem te Kosoves ( aq sa pritet te fitoj)
Kjo perqindje e ben garen me interesante ne Kosove sa i perket qeverisjes se vendit

Shpati
16-11-09, 17:41
Une besoj qe nuk do te ishte ne sherbim te demokracise nese PDK-ja do te merrte me shume se 38% te votave ne nivel te pergjithem te Kosoves ( aq sa pritet te fitoj)
Kjo perqindje e ben garen me interesante ne Kosove sa i perket qeverisjes se vendit


Une mendoj se PDK i nevoiten 48% te pastroj vendin nga Parazitet.
Besoj ne zgjedhjet e ardheshme te pergjithsme mund e arrihet nje perqindje e till. Me shume se 51% do te ishte e demshme -nuk do te preferoja.

premium
16-11-09, 17:56
Neper shumė qytete dhe komuna nuk kishte shumė pjesmarės per vota , andaj votimet kandidate nuk kalonin as50% ,, votat e jopjesmarėsve jan te ngarkum PDK's.
-Qytetaret mes bisedimeve lokale , asesi nuk jane tė kėnaqun ,, supozojn se ishte nje loje nga partia PDK.

Peja-Boy
16-11-09, 18:03
Gashi: AKR ka shėnuar rritje nė gjithė Kosovėn

Aleancės Kosova e Re ka shėnuar rritje tė konsiderueshme tė pėrqindjes gjithandej Kosovės
Nėnkryetari i Aleancės Kosova e Re, Ibrahim Gashi ka thėnė se ky subjekt politik ka shėnuar rritje tė konsiderueshme tė pėrqindjes gjithandej Kosovės, ndėrsa u ka bėrė thirrje partive tjera politike qė mos tė bėjnė festime tė cilat mund tė sjellin incidente tė mundshme.
Ai thėnė se ky subjekt politik sė bashku edhe me koalicionin e saj LDD nė ka shėnuar njė rritje tė konsiderueshme tė votuesve nė gjithė Kosovėn, ndėrsa qė janė duke u pritur edhe numėrimet e fletėvotimeve tjera.
"Shqetėsimi ynė ėshtė krijimi nga festa e parakohshme e disa partive politike tė cilave ju bėjmė thirrje qė tė kursehen pėr dy arsye, e para qė t'i tėrheqin militantėt e tyre nga rruga qė mund tė shkaktojnė incidente pas njė procesi relativisht tė qetė zgjedhor qė kishim gjithė ditėn, tash mund tė krijohen incidente tė panevojshme nė kėto orė tė vona tė natės nga njė e festim qė ėshtė krejtėsisht irracional dhe i parakohshėm, pėrderisa procesi i numėrimit ėshtė nė gjysmė dhe diku nuk ėshtė as nė gjysmė", ka thėnė Gashi.
Nė kėtė rast, Gashi ka thėnė se pret qė nė balotazh do tė krijohet edhe njė mundėsi mė e mirė pėr AKR nė, si njė favorit dhe konkurrent potencial pėr tė fituar zgjedhjet nė komunėn e Prishtinės, Gjakovės, Mitrovicės, Kamenicės, Vitisė, Ferizajt dhe Pejės.

pirro
16-11-09, 18:08
Une mendoj se PDK i nevoiten 48% te pastroj vendin nga Parazitet.
Besoj ne zgjedhjet e ardheshme te pergjithsme mund e arrihet nje perqindje e till. Me shume se 51% do te ishte e demshme -nuk do te preferoja.

E di qe mund te perjetohet rende fitorja e PDK-se nga persona te ndryshem, mirepo kjo eshte vota e lire e cila eshte e drejt qytetare e secilit prej nesh dhe eshte mire te shfrytezohet. Une e di qe edhe keto fjal te mia mund te irritojne dikend mirepo nuk po shkruaj ta irritoj askend..
Ka parti qe vertet kane fitu shume pak, mirepo ato mund te organizohen me mire ne opozite ( sepse shpat opozita i organizon ma mire partite). Tani te gjitha nuk mund te behen sikur pdk qe te rrisin elektoratin edhe pse qendrojne ne pozite, kjo vertet ndodh shume rrall shpat.

Peja-Boy
16-11-09, 18:15
Neper shumė qytete dhe komuna nuk kishte shumė pjesmarės per vota , andaj votimet kandidate nuk kalonin as50% ,, votat e jopjesmarėsve jan te ngarkum PDK's.
-Qytetaret mes bisedimeve lokale , asesi nuk jane tė kėnaqun ,, supozojn se ishte nje loje nga partia PDK.

Qeshtu po Flitet ??!!

23. nga vehapi http://www.albeu.com/shtolajme/kuota1.gif kam qen prezent kurjan ardh votat nga skenderaj e kan mrri ne baj te malisheves vota per PDK dhe nuk i thash askujt se e pan populli vet more kta po vjedhin edhe spo guzon kush meju than kurgja jin ba sikur komunistat e ish jugosllavis magjupt bre toka i lshoft po far e keqe ishin kon http://www.albeu.com/shtolajme/kuota2.gif Shtuar nė ora 22:00, 16.11.2009

Peja-Boy
16-11-09, 18:51
RTK -LIve

http://www.visit-ulcinj.com/blog/tv-shiqp-live/rtk/

Arb
16-11-09, 21:31
Lojetari, unė pa asnjė pikė dyshimi, nėse do tė ishte pėr urim, fitoren e ldk-sė nė prishtinė do t'ia uroja pdk-sė dhe hashim thaqit. pdk nė prishtinė ka votuar pėr isa mustafėn... pėrmes isės pdk-ja dhe hashimi e kanė shpėtu b*then e vet... sepse nė tė kundėrtėn vdiste ldk-ja e bashkė me tė edhe qeverisja e hashimit.
As mos dysho pėr kėtė!

Topi nuk e lun. Pjesen me te mire te fushates per Isa Mustafen e ka be vete Astrit Salihu.

murrizi
16-11-09, 21:35
Kqyrni burra ( edhe ju gra) une personalisht jam dalė fitimtarė nė kėto zgjedhje, (nejse k'shtu po thojn tanė) dhe nga kjo arsye nuk kam kohė fort me u marrė me ju disa kėtu qe keni humbur.
me m'fal a !

shfletuesi_
16-11-09, 21:39
gjilani_******@hotmail.com says:
kish shum a.
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
ku ku
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
skish turk
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
qe po e nalke
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
tu i nje
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
voatt
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
votat
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
dje
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
veq aj
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
m** Qemajli Mustafa dilke
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
m`vike
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
inati
gjilani_***@hotmail.com says:
hahahahahha
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
thash tjav
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
ha ropt e nonenes
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
e ika
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
se ma ngjiti
k-i-k-i-***@hotmail.com says:
kryt


***

Kshtu tu fol me nje shok ne msn ne gjilan paska plas kejt :D


Hhahahaha , ama s'kuptova per cilat vota ishte fjala.. :D

Kaqanikasja
16-11-09, 21:40
E di qe mund te perjetohet rende fitorja e PDK-se nga persona te ndryshem, mirepo kjo eshte vota e lire e cila eshte e drejt qytetare e secilit prej nesh dhe eshte mire te shfrytezohet. Une e di qe edhe keto fjal te mia mund te irritojne dikend mirepo nuk po shkruaj ta irritoj askend..
Ka parti qe vertet kane fitu shume pak, mirepo ato mund te organizohen me mire ne opozite ( sepse shpat opozita i organizon ma mire partite). Tani te gjitha nuk mund te behen sikur pdk qe te rrisin elektoratin edhe pse qendrojne ne pozite, kjo vertet ndodh shume rrall shpat.

O Pirro Urime Fitorja e PDK-seeeeee

Kaqanikasja
16-11-09, 21:43
Urime Fitorja e Partise Demokratike te gjithe Simpatizanteve te kesaj Partie ne kete forum...

E kundershtareve politik ju shpreh keqardhje per humbjet...

murrizi
16-11-09, 21:44
Urime Fitorja e Partise Demokratike te gjithe Simpatizanteve te kesaj Partie ne kete forum...

E kundershtareve politik ju shpreh keqardhje per humbjet...
U qik kadal se bohet mirė. a ka than PIRRA !

Hajde t'perqafemi se kemi fitu.

Artisti
16-11-09, 21:50
U qik kadal se bohet mirė. a ka than PIRRA !

Hajde t'perqafemi se kemi fitu.


A ende nuk ka thene pirro asgje a?

Pritni edhe pak deri sa te prononcohet pirro!


.

premium
16-11-09, 21:52
-Bashkangjitem urimit ..Kosovės Demokracinė Partiak ;)
... ken qysh ken votat

premium
16-11-09, 21:54
A ende nuk ka thene pirro asgje a?

Pritni edhe pak deri sa te prononcohet pirro!


.
Avash pak .. Pirron dot presim me duartrokitje...
ėshtė ka pregadit tekstin :wink:

Artisti
16-11-09, 21:58
Avash pak .. Pirron dot presim me duartrokitje...
ėshtė ka pregadit tekstin :wink:Mire, do presim pirron.


.

teutaA
16-11-09, 22:22
ama kjart po vreheni se asnje skeni votu per kosoven por vetem per dy minuta knaqsi te ja plasi zmeren kundershtarit qoft koleg pune qoft forumist kryesorja un fitova e ti humbe sa naiv qe jeni :smile:

amerikani thot mos i beso qeveris por besoj amerikes dhe jepe voten :smile:

premium
16-11-09, 22:26
ama kjart po vreheni se asnje skeni votu per kosoven por vetem per dy minuta knaqsi te ja plasi zmeren kundershtarit qoft koleg pune qoft forumist kryesorja un fitova e ti humbe sa naiv qe jeni :smile:

amerikani thot mos i beso qeveris por besoj amerikes dhe jepe voten :smile:
.. me qet fjalė ja vulose ???
ke tė drejt njė javė mos me fol per politikė ;) ke arsyetim :smile:

Artisti
16-11-09, 22:26
ama kjart po vreheni se asnje skeni votu per kosoven por vetem per dy minuta knaqsi te ja plasi zmeren kundershtarit qoft koleg pune qoft forumist kryesorja un fitova e ti humbe sa naiv qe jeni :smile:

amerikani thot mos i beso qeveris por besoj amerikes dhe jepe voten :smile:As ti nuk ke sens te marresh vesh, te them ndryshe per marre veshje.


Doooooo presiiiiiiiiiiiiiiiimmm pirrrrrrrrrrroon.


Ai eshte duke pergatitur tekstiiiiiiiiiiiiiin.


.

teutaA
16-11-09, 22:43
.. me qet fjalė ja vulose ???
ke tė drejt njė javė mos me fol per politikė ;) ke arsyetim :smile:

o skisha shkru ma se mue nuk me hyn ne qese kurgja se nuk udheheqna nga kjo politik po sherri i do patriotave me baterija qe spo muj me marr me mend qe spo e shofin vehten po shkruj:wink:

opss artisti pirron e presim no probllem tu nejt tek jem :smile: por sguxon ai me anu nga asnje pal se ja humb vehtes personalitetin edhe e din qe un e pres me te kuqen te dera:wink:

pirro
16-11-09, 22:58
As ti nuk ke sens te marresh vesh, te them ndryshe per marre veshje.


Doooooo presiiiiiiiiiiiiiiiimmm pirrrrrrrrrrroon.


Ai eshte duke pergatitur tekstiiiiiiiiiiiiiin.


.

Hhahahahahahahaahahahhahahahaaaa ooo tash kur folni ti e murrizi une pushoj edhe miratoj tekset e juaja hahahahaahahhaa.

Spo ban me fol bre artist se po thojn qe po foli me cinizim ! une me cinizem, msa e ka murrizi hunen e kuqe aq une me cinizem.

Per fund urime fitorja ( jo fitorja si emer po fitorja si triumf haahaha )

shfletuesi_
16-11-09, 23:00
Hhahahahahahahaahahahhahahahaaaa ooo tash kur folni ti e murrizi une pushoj edhe miratoj tekset e juaja hahahahaahahhaa.

Spo ban me fol bre artist se po thojn qe po foli me cinizim ! une me cinizem, msa e ka murrizi hunen e kuqe aq une me cinizem.

Per fund urime fitorja ( jo fitorja si emer po fitorja si triumf haahaha )

Pirrooo veq desha me ta uru o PDK-uc Fitoren se ste kam pa hiq - hahahahahahah..Edhe une mbes me qeto fjale te pirros.

pirro
16-11-09, 23:01
o skisha shkru ma se mue nuk me hyn ne qese kurgja se nuk udheheqna nga kjo politik po sherri i do patriotave me baterija qe spo muj me marr me mend qe spo e shofin vehten po shkruj:wink:

opss artisti pirron e presim no probllem tu nejt tek jem :smile: por sguxon ai me anu nga asnje pal se ja humb vehtes personalitetin edhe e din qe un e pres me te kuqen te dera:wink:

E thash ne tekstin me larte se fitoj Kosova, mos u var nga ai teksti me larte si tekst politik e kam then shume here qe jam jo partiak, e di qe shume kush se beson :wink:

pirro
16-11-09, 23:03
Pirrooo veq desha me ta uru o PDK-uc Fitoren se ste kam pa hiq - hahahahahahah..Edhe une mbes me qeto fjale te pirros.

flm shfletues, sot jam kane shume defcitar ne mbeshtetje, mirepo me mbante shume fitorja e kosoves ne zgjedhje dhe shkruaja e shkruaja e her pas here ndeshkohesha me kartuqa haahaahhaah

teutaA
16-11-09, 23:03
E thash ne tekstin me larte se fitoj Kosova, mos u var nga ai teksti me larte si tekst politik e kam then shume here qe jam jo partiak, e di qe shume kush se beson :wink:

e di un por artistit i kallzova:wink:

shfletuesi_
16-11-09, 23:05
flm shfletues, sot jam kane shume defcitar ne mbeshtetje, mirepo me mbante shume fitorja e kosoves ne zgjedhje dhe shkruaja e shkruaja e her pas here ndeshkohesha me kartuqa haahaahhaah

Aiii qka po je ngusht bre.. jaa edhe mu fitorja yte me ka mbajt gjall jo per diqka po shpresat i ke pas te medhaja... edhe bajsha mend me ba me deshtu eshte veshtir mi perballu humbjes me shpresa kaq te mdhaja - hahahahahahahah- Shyqyr qe Fitut o Pirro asi fitum :D :) haa haa haaaaa aaaaaaaa ( kush kesh qeshtu ) :biggrin:

pirro
16-11-09, 23:08
Aiii qka po je ngusht bre.. jaa edhe mu fitorja yte me ka mbajt gjall jo per diqka po shpresat i ke pas te medhaja... edhe bajsha mend me ba me deshtu eshte veshtir mi perballu humbjes me shpresa kaq te mdhaja - hahahahahahahah- Shyqyr qe Fitut o Pirro asi fitum :D :) haa haa haaaaa aaaaaaaa ( kush kesh qeshtu ) :biggrin:

Joo spo shkrun ma ajoo ( urata ) se ja publikova emrin bree, se di cka me te thon shfletues subjekti saj me keqardhje osht shkri ne akr. Vertet osht ndjenje e keq edhe kalon ne nje faze te veshtire kjo deri sa koalohet kur kalohet nje periudhe pa lider, nejse se hynem shume fell


A e ke pa artistin a jo aa?

premium
16-11-09, 23:26
He lujani bre politikanėt e fort ...
me dit Hashimi se po dini kaq shumė pėr politikė ,, jau kish rezervu nga njė karrigė pran vehti ...;D

Arb
16-11-09, 23:27
Kaja nonen, tylifare rrospia e ka gabu kafen e forumit me politiken.

aroza
16-11-09, 23:30
...ku jane keta te kesaj partis me shume DD-ja?
.....jo let pushojn se kane sha shume ne forum (mos jau kan ba blok).
hahahaaa

LOJETARI
16-11-09, 23:41
Lojetari, unė pa asnjė pikė dyshimi, nėse do tė ishte pėr urim, fitoren e ldk-sė nė prishtinė do t'ia uroja pdk-sė dhe hashim thaqit. pdk nė prishtinė ka votuar pėr isa mustafėn... pėrmes isės pdk-ja dhe hashimi e kanė shpėtu b*then e vet... sepse nė tė kundėrtėn vdiste ldk-ja e bashkė me tė edhe qeverisja e hashimit.
As mos dysho pėr kėtė!

Nuk mė bind njė pohim i tillė .Edhe Llapi votoi pėr LDK .Beso , jo pse e duan aq shumė Agim Veliun ,por alternativa ėshtė e papranueshme .Edhe nė Prishtinė kemi mjaftė tė tillė qė mendojnė dhe votojnė sipas kėtij principi . Prandaj pėr mua ėshtė i paparanueshėm njė pohim i tillė .

LOJETARI
17-11-09, 00:01
Pėr Artistin dhe pirron ,

Ndjejė keqardhje tė papėrshkrueshme kur persona si ju bien nė nivel aq tė ultė ,duke u krenuar me figura politike siē ėshtė Hashim Thaqi .Nuk mė hyn nė logjikė se si ėshtė e mundur tė rradhiteni pas njė figure aq tė pa pregatitur nė ēdo aspekt .Veq shfaqja ,paraqitja e tij mbrėmė para simptatizuesve tė vet duhet t“ju mjaftoi pėr t“u kėndell nga kjo dehje e ēuditshme qė ju ka kap .Unė nuk ēuditem aspak nėse ai merr vota nga pjesėt rurale tė vendit ,mirėpo nuk e kuptoj si mundet njė njeri qė tė paktėn din shkrim e lexim t“i jep votėn njė analfabeti .......

panta_rhei
17-11-09, 00:16
Nuk mė bind njė pohim i tillė .Edhe Llapi votoi pėr LDK .Beso , jo pse e duan aq shumė Agim Veliun ,por alternativa ėshtė e papranueshme .Edhe nė Prishtinė kemi mjaftė tė tillė qė mendojnė dhe votojnė sipas kėtij principi . Prandaj pėr mua ėshtė i paparanueshėm njė pohim i tillė .

Tjetėrgjė nėse e zhvendosim debatin nėpėr regjione. Llapi votoi ldk, Deqani votoi aak, skenderaji votoi pdk. Mamusha voti kdtp. Graqanica voti shkije. Deri kėtu asnjė dallim.

Nėse mbesim nė rang kombėtar, sipas opinionit tim, edhe rezultatet e 2007, edhe tė kėtyre zgjedhjeve, 100% janė si pasojė e konspiracionit dhe mashtrimit tė madh tė ldk-sė. Konspiracion dhe mashtrim nė kontekstin e asaj qė "dil gjithė ditėn shaje hashim thaqin e krijo huti nė mes qytetarėve, e kthehu nė mbrėmje "flej" nė shtrat me hashimin".
pdk-sė absolutisht nuk i konvenonte humbja e ldk-sė nė prishtinė, siē nuk i konvenon shkatėrrimi i ldk-sė nė kėtė periudhė.
Pasojė e kėtij skenari ėshtė edhe tkurrja drastike e prezencės sė elektoratit tradicional rugovist nė zgjedhje.
Dy ditė para zgjedhjeve kandidati i pdk-sė bėn nderime tek varri i Rugovės (!!!???). Do tė thotė "antirugovistė, ju lutem mos votoni pėr mua". Shtrohet pyetja "Pse nuk ishte i shoqėruar nga hashimi?". Jo, sepse dėmtohej vota edhe nė rang kombėtar.

LOJETARI
17-11-09, 00:27
Tjetėrgjė nėse e zhvendosim debatin nėpėr regjione. Llapi votoi ldk, Deqani votoi aak, skenderaji votoi pdk. Mamusha voti kdtp. Graqanica voti shkije. Deri kėtu asnjė dallim.

Nėse mbesim nė rang kombėtar, sipas opinionit tim, edhe rezultatet e 2007, edhe tė kėtyre zgjedhjeve, 100% janė si pasojė e konspiracionit dhe mashtrimit tė madh tė ldk-sė. Konspiracion dhe mashtrim nė kontekstin e asaj qė "dil gjithė ditėn shaje hashim thaqin e krijo huti nė mes qytetarėve, e kthehu nė mbrėmje "flej" nė shtrat me hashimin".
pdk-sė absolutisht nuk i konvenonte humbja e ldk-sė nė prishtinė, siē nuk i konvenon shkatėrrimi i ldk-sė nė kėtė periudhė.
Pasojė e kėtij skenari ėshtė edhe tkurrja drastike e prezencės sė elektoratit tradicional rugovist nė zgjedhje.
Dy ditė para zgjedhjeve kandidati i pdk-sė bėn nderime tek varri i Rugovės (!!!???). Do tė thotė "antirugovistė, ju lutem mos votoni pėr mua". Shtrohet pyetja "Pse nuk ishte i shoqėruar nga hashimi?". Jo, sepse dėmtohej vota edhe nė rang kombėtar.

Jo , jo ,nuk ēon kjo kurrėfarė peshe .Edhe Prishtina ėshtė regjion si Llapi , si Deqani si ...mirėpo kėtu kemi tė bėjmė me tjetėr strukturė tė popullėsisė .Mė vjen keq po kėsaj rradhe nuk jemi tė njė mendimi .

valiii
17-11-09, 00:36
Rezultatet a? paj, qysh jena vet qashtu edhe rezultatet. Jemi populli nr 1 ne Bote qe ankohemi per cdo sfere te jetes kurse me keto zgjedhjet e fundit deshmuam te kunderten (pra qe jemi te kenaqur me qeta debilla)... Ne Peje fitoje Ali Berisha ne GJakove Pali ne Prishtine Isa ne Prizeren Ramadan Muja (me gjase) ne Ferizaj prap Shumaheri ne podujeve poashtu qaj far Velia ne Istoge (qe 10 vite resht) Fadil Ferati ne Gilan prap qaj edhe ne vushtri i njejti e atje... edhe atje etj etj ... hajde hajde na paske qene nje befasi ne Suhareke dhe ne Viti, tybe mos me ju rrejt boll i kam ra Kosoves qoshe ne qoshe po kurr ne qeto dy qyteza s'mka qit puna dicka, kshtu qe se kom fort dert sa me kane quditur votimet ne 6 qendrat kryesore.
Pra ketyne nuk ju thojne rezultate, kto jone hajgaralloqe qe vetem qe i bene populli ma injorant ne ruzull toksore qe dmth jemi ne dhe kte e deshmuam me voten e lire.
Qeta halabaka qe ishin deri tash, me dje e nenshkruan edhe nje kontrate 4 vjecare ... Cka me bo tash a mu tranu a? Hajt thuni tash qe se meritojme nje kryeminister qoban e nje opozite reketashe ...
Ca ka faj Ramushi qe eshte analfabet, kemi faj une e ti qe e votojme. Thjeshte bre, forca politike vendore kryekput eshte pershtatur me masen.

Neferta
17-11-09, 00:38
Eulex humbi zgjedhjet ne kodin eu dhe fitoj ne kodin penal pritni edhe noj dite, e fjala e Fadil qenit ka me u pereserite POSHTE HORRAT ROFTE KOSOVA.

panta_rhei
17-11-09, 01:09
[/color]

Jo , jo ,nuk ēon kjo kurrėfarė peshe .Edhe Prishtina ėshtė regjion si Llapi , si Deqani si ...mirėpo kėtu kemi tė bėjmė me tjetėr strukturė tė popullėsisė .Mė vjen keq po kėsaj rradhe nuk jemi tė njė mendimi .
Mos t'vjen keq tė lutem. Bile mua po m'vjen mirė. S'ka ma mirė se kur secili ka pikėpamje personale pėr diēka, e jo pikėpamje si tė kopesė sė bagėtive.

Megjithatė njė pyetje:
Nėse hashimi ėshtė kryeministėr analfabet... a e ke ti hiē parasysh qė ldk-ja mundet nė ēdo sekondė me e prishė koalicionin me tė, qė do tė thotė, pėr momentin, automatikisht zgjedhje tė parakohshme nacionale?

LOJETARI
17-11-09, 01:14
Mos t'vjen keq tė lutem. Bile mua po m'vjen mirė. S'ka ma mirė se kur secili ka pikėpamje personale pėr diēka, e jo pikėpamje si tė kopesė sė bagėtive.

Megjithatė njė pyetje:
Nėse hashimi ėshtė kryeministėr analfabet... a e ke ti hiē parasysh qė ldk-ja mundet nė ēdo sekondė me e prishė koalicionin me tė, qė do tė thotė, pėr momentin, automatikisht zgjedhje tė parakohshme nacionale?

E ēka do tė sillnin zgjedhjet e parakohshme ? Asgjė . Kėtu ėshtė faji i Nexhat Dacit , tė paktėn unė kėshtu mendoj .

panta_rhei
17-11-09, 01:29
Nė rast se sinqerisht do t'i kundėrvihej kryeministrti analfabet, ldk do tė mobilizonte rreth vetes tė gjithė elektoratin qė e ka pasė nė vitin 2000, e deri mė 2004.

Se kush ka mė shumė faj, mendoj se ėshtė njė ēėshtje qė kėrkon analizė shumė mė tė gjerė... qė nuk do tė duhej diskutuar njė temė tė ngushtė siq ėshtė ajo pėr shifra dhe rezultate.

Por, a e ke parasysh tek ajo poezia "N'Mujsh", thot "... me e ruejtė mendjen kur tė gjithė e kanė hupė, e fajin ta shkarkojnė ty"...

Artisti
17-11-09, 07:41
Pėr Artistin dhe pirron ,

Ndjejė keqardhje tė papėrshkrueshme kur persona si ju bien nė nivel aq tė ultė ,duke u krenuar me figura politike siē ėshtė Hashim Thaqi .Nuk mė hyn nė logjikė se si ėshtė e mundur tė rradhiteni pas njė figure aq tė pa pregatitur nė ēdo aspekt .Veq shfaqja ,paraqitja e tij mbrėmė para simptatizuesve tė vet duhet t“ju mjaftoi pėr t“u kėndell nga kjo dehje e ēuditshme qė ju ka kap .Unė nuk ēuditem aspak nėse ai merr vota nga pjesėt rurale tė vendit ,mirėpo nuk e kuptoj si mundet njė njeri qė tė paktėn din shkrim e lexim t“i jep votėn njė analfabeti .......Shume shume i nderuari Lojetari,


te kam shpirt te kam "xhan" qysh kane thene ktynehere, per ate edhe mos ke frike dhe mos krijo bindjen se Artisti u kap per Hashim Thaqin.

Ne asnje menyre nuk mund te me bind Hashimi qe ka mbete ai qe ka qene!!!!!!!

Duhet ta pranojme qe se pari kane vjedhur e pastaj edhe kane ndertuar si asnje qeveri tjeter deri me tash.

Te pershendes perzemersisht
.

Shpati
17-11-09, 07:47
Urime Fitorja e Partise Demokratike te gjithe Simpatizanteve te kesaj Partie ne kete forum...

E kundershtareve politik ju shpreh keqardhje per humbjet...

Pse a po te dhimbesen shume a ?
O thuju lirisht humbeshit pergjithmon.

pirro
17-11-09, 08:00
Pėr Artistin dhe pirron ,

Ndjejė keqardhje tė papėrshkrueshme kur persona si ju bien nė nivel aq tė ultė ,duke u krenuar me figura politike siē ėshtė Hashim Thaqi .Nuk mė hyn nė logjikė se si ėshtė e mundur tė rradhiteni pas njė figure aq tė pa pregatitur nė ēdo aspekt .Veq shfaqja ,paraqitja e tij mbrėmė para simptatizuesve tė vet duhet t“ju mjaftoi pėr t“u kėndell nga kjo dehje e ēuditshme qė ju ka kap .Unė nuk ēuditem aspak nėse ai merr vota nga pjesėt rurale tė vendit ,mirėpo nuk e kuptoj si mundet njė njeri qė tė paktėn din shkrim e lexim t“i jep votėn njė analfabeti .......

Se pari faleminderit qe po ndjen keqardhje, dhe eshte nje gjest i mire nga jote kur mendon keshtu per ne ( qe mendon te na kthesh "ne rrugen e zotit").
Po ti me vetedije apo pa te je tuj bo perjashtimin e se paku 34 % te votuesve, nuk mendoj qe ti merzitesh shume per keta votues se sa merzitesh per humbjen e zgjedhjeve. Ndoshta ti e ndjen vehten si figure me prejardhje aristroktate ( me nencmimin se ja bon vendeve rurale ), me trego kush eshte per keqardhje tani? Ne nje rast edhe skender hyseni pat thene se eshte me prejardhje aristrokrate. A mos je edhe ti? Pse nime a paska ktu qytetar qe kane jetu ma shume se dy gjenerata ne shehher aa?
Mirepo prap pak rendesi kane keti gjana, rendesi ka qe zgjedhjet e kryn edhe fitoj Kosova, une qishtu mendoj.

Shpati
17-11-09, 09:15
[/color]

Jo , jo ,nuk ēon kjo kurrėfarė peshe .Edhe Prishtina ėshtė regjion si Llapi , si Deqani si ...mirėpo kėtu kemi tė bėjmė me tjetėr strukturė tė popullėsisė .Mė vjen keq po kėsaj rradhe nuk jemi tė njė mendimi .

Toka e Kosoves nuk dallon.
Nuk dallon Toka e Drenices me te Prishtines ose ndonje regjioni tjeter.
Por regjioni nga regjioni dallojn nga diqka tjeter!!!
Deri sa numri i Komunisteve LKK ne Drenic ka qen 2 % per Koke banori ,ne Prishtin ka qen 20 % per Koke banori.
Pra edhe keto zgjedhje tregojn te kaluaren e Kosoves dhe Shqiptarin si Konservator qe nuk nderron shpejt. Pra ketu ish_Komunistet perpiqen ne emer te nje Partie tjeter te quajtur LDK te mbesin ne pushtet...
Ky rezultat esht pasoj edhe i Taktizimit te Thaqit!
Sikurse Thaqi te mos kishte marr LDK ne Koalicion por te kishte marr ndonje Parti tjeter ,sot nuk do te votonte kush LDK ne LLap por edhe Prishtina do te kishte diku 19 % te votave.
Druni thahet se pari nga Deget e mandej thahet kret, pra LDK esht ne shuarje e siper.

pirro
17-11-09, 09:28
Deēan: Rasim Selmanaj, AAK - 67.7% (9569 vota), Mehmet Bojkaj, LDK - 18.8% (2681)

Gjakovė: Pal Lekaj, AAK - 52.8% (22886), Mimoza Kusari-Lila, AKR-LDD - 40.7% (17616)

Drenas: Nexhat Demaku, PDK 89.9% (21834), Halil Kuliqi, AAK - 10.1% (2448)

Gjilan: Qemajl Mustafa, PDK - 38.4 % (14686), Fatmir Rexhepi, LDK - 27.6 % (10565)

Dragash: Salim Jonuzi, PDK - 39.7% (4962), Halim Shemsedini, LDK - 37.2 % (4652)

Istog: Fadil Ferati, LDK - 47.8 % (7642), Naim Imeraj, AAK - 21.4 % (3431)

Kaēanik: Xhabir Zharku, PDK - 48.3 % (6861), Tahir Ēaka, AAK - 26.7% (3600)

Klinė: Sokol Bashota, PDK - 37.1 % (6153), Enver Berisha, AAK - 32.2 % (5337)

Fushė Kosovė: Burim Berisha, LDK - 57.2 % (6410), Ahmet Krasniqi, PDK - 24.8 % (2776)

Kamenicė: Begzad Sinani, PDK - 33.3 % (5025), Shaip Surdulli, LDK - 21.7 % (3279)

Mitrovicė: Avni Kastrati, PDK - 39.4 % (8699), Nexhmedin Spahiu, AKR-LDD - 22.9 % (5059)

Leposaviq: Ardita Hashani, AAK - 100 % (30 vota)

Lipjan: Shukri Buja, PDK - 45.9 % (11400), Imri Ahmeti, LDK - 36.8% (9151)

Novobėrdė: Bajrush Ymeri, LDK - 44.8 % (857), Radovan Deniq, SNSD - 11 % (211)

Obiliq: Haki Mjeku, PDK - 32.3 % (2850), Mehmet Krasniqi, LDK - 24.5 % (2160)

Rahovec: Qazim Qeska, PDK - 35.6 % (7094), Ibrahim Kryeziu, LDK - 22.9 % (4568)

Pejė: Ali Berisha, AAK - 43.4 % (15285), Elmi Berisha, LDD-AKR - 16 % (5625)

Podujevė: Agim Veliu, LDK - 50.2 % (16260), Muhamet Latifi, PDK - 30.1 % (9755)

Prishtinė: Isa Mustafa, LDK - 56.6 % (35496), Vegim Gashi, AKR-LDD - 22.2 % (13525)

Prizren: Ramadan Muja, PDK - 31.2 % (16054), Hanefi Muharremi, LDK - 30.3 % (15553)

Skenderaj: Sami Lushtaku, PDK - 85 % (21262), Fadil Geci, LDD-AKR - 10.2 % (2629)

Shtime: Naim Ismajli, PDK - 51.6 % (5400), Ismajl Hasani, LDK - 25.4 % (2655)

Shtėrpcė: Bratislav Nikoliq, SLS - 36.9 % (1271), Beqir Fejzullahu, PDK - 25.8 % (891)

Suharekė: Blerim Kuēi, AAK - 34.3 % (8959), Ramė Vataj, LDK - 32.2 % (8422)

Ferizaj: Bajrush Xhemajli, PDK - 50.5 % (18720), Naim Ferati, AKR - 16.2 % (6016)

Viti: Sokol Haliti, LDD - 32.3 % (5977), Nexhmedin Arifi, PDK - 30.5 % (5643)

Vushtrri: Bajram Mulaku, PDK - 48.4 % (11698), Muharrem Shabani, AAK - 26.7 % (6456)

Zubin Potok: Naser Ferizi, PDK - 53.4 % (233), Fatmir Kahrimani, AAK - 46.6 % (203)

Malishevė: Isni Kilaj, PDK - 48.2 % (10129), Januz Kastrati, LDK - 31.7 % (6656)

Junik: Agron Kuēi, AAK - 49.5 % (1081), Tahir Isufaj, LDK - 33.1 % (722)

Mamushė: Arif Bytyq, KDTP - 80.9 % (1402), Mehmet Mazrek, AKR - 11.4 % (197)

Hani i Elezit: Rufki Suma, (i pavarur) - 44.2 % (1838), Mehmet Ballazhi, PDK - 36.6 % (1519)

LOJETARI
17-11-09, 11:46
Se pari faleminderit qe po ndjen keqardhje, dhe eshte nje gjest i mire nga jote kur mendon keshtu per ne ( qe mendon te na kthesh "ne rrugen e zotit").
Po ti me vetedije apo pa te je tuj bo perjashtimin e se paku 34 % te votuesve, nuk mendoj qe ti merzitesh shume per keta votues se sa merzitesh per humbjen e zgjedhjeve. Ndoshta ti e ndjen vehten si figure me prejardhje aristroktate ( me nencmimin se ja bon vendeve rurale ), me trego kush eshte per keqardhje tani? Ne nje rast edhe skender hyseni pat thene se eshte me prejardhje aristrokrate. A mos je edhe ti? Pse nime a paska ktu qytetar qe kane jetu ma shume se dy gjenerata ne shehher aa?
Mirepo prap pak rendesi kane keti gjana, rendesi ka qe zgjedhjet e kryn edhe fitoj Kosova, une qishtu mendoj.

O pirro ,
ne Kosove nuk kemi aristrokrate ,mirepo edhe nese asfalti ka mberri deri ne pjeset e thella te vendit , kjo nuk do te thot se u mund analfabetizmi .
Une kurre nuk kam dyshuar e as qe dyshoj qe Hashim Thaqi ia don Kosoves te keqen , mirpo kaciku i tij intelektual (ti e din fare mire ) nuk eshte me i forte se i nje mize ditore .
Po a e ndegjove fjalimin e tij ne Parlament ate dite kur iu drejtua presidentit Clinton .Mos be pirro, se nje fjalim te tille, nje nxenes i shkolles fillore ,me sukses mesatar e shkruan dhe e lexon me mire .
Prandaj une nuk ndjeje keqeardhej per ata 34%te votousve , por vetem per nje pjese te tyre e ne kete rast , pasi ju njohe mire ty e artistin ,ishit ju ata qe ma plaset zemren .Po nejse .

Peja-Boy
17-11-09, 13:21
Urime Fitorja e Partise Demokratike te gjithe Simpatizanteve te kesaj Partie ne kete forum...

E kundershtareve politik ju shpreh keqardhje per humbjet...
Sipas kėtyre rezultateve:
PDK ka fituar nė Drenas, Skenderaj, Ferizaj, Shtime, Zubin Potok,
LDK nė Prishtinė, Besianė, Fushė Kosovė,
AAK nė Deēan, Gjakovė, Zveēan, Albanik,
KDTP nė Mamushė,
SLS nė Graēanicė, Kllokot,


Kogja rrezik eshte edhe me humb ne Ballotazh :tongue:

Mos u Gzo fort se kan thon ska ma keq se kur gezohesh fort te del idhnim :tongue:

Sipas rezultateve preliminare nė balotazh shkojnė kandidatėt nė kėto komuna:

Prizren: Ramadan Muja nga PDK 30.3 % tė votave me Hanefi Muharremin nga LDK 31.2 %.

Hani i Elezit: Kandidati i pavarur Rufki Suma 44.2 % me Mehmet Ballashin nga PDK 36.6 %.

Junik: Agron Kuēi nga AAK-ja me 49.5 % me Tahir Isufajn nga LDK 33.1 %.

Malishevė: Isni Kilaj nga PDK-ja 48.2 % me Januz Kastratin nga LDK 31.7 %.

Vushtrri: Bajram Maloku nga PDK-ja me 48.4 % me Muharrem Shabanin nga AAK 26.7 %.

Viti: Sokol Haliti nga LDD me 32.3 % me Nexhmedin Arifin nga PDK 30.5 %.

Therandė: Blerim Kuēi nga AAK-ja me 34.3 % me Ramė Vatėn nga PDK 32.2 %.

Shtėrpcė: Bratisllav Nikoliq nga SLS me 36.9 % me Beqir Fejzullahun nga PDK-ja 25.8 %.

Pejė: Ali Berisha nga AAK-ja me 43.4 % me Elmi Berishėn nga AKR-LDD 16 %.

Rahovec: Qazim Qeska nga PDK-ja me 35.6 % me Ibrahim Kryeziun nga LDK 22.9 %.

Kastriot: Haki Mjekiqi nga PDK-ja me 32.3 % me Mehmet Krasniqin nga LDK-ja 24.5 %.

Artanė: Bajrush Ymeri nga LDK-ja me 44.38 % me Radovan Teniq nga SNSD 11.0 %.

Lipjan: Shukri Buja nga PDK-ja me 45.9 % me Imri Ahmetin nga LDK 36.8 %.

Mitrovicė: Avni Kastrati nga PDK-ja me 39.4 % me Nexhmedin Spahiun nga AKR-LDD 22.9 %.

Dardanė: Begzad Sinani nga PDK-ja me 33.3 % me Shaip Surdulli nga LDK 21.7 %.

Klinė: Sokol Bashota nga PDK-ja me 37.1 % me Enver Berishėn nga AAK 32.2 %.

Kaēanik: Xhabir Zharku nga PDK-ja me 48.3 % me Tahir Ēakėn nga AAK 26.7 %.

Burim: Fadil Ferati nga LDK-ja me 47.8 % me Naim Imerajn nga AAK 21.4 %.

Sharr: Salim Januzi nga PDK-ja me 39.7 % me Halim Shemsedinin nga LDK 37.2 %.

Gjilan: Qemajl Mustafa nga PDK-ja me 38.4 % me Fatmir Rexhepin nga LDK 27.6 %.

Konferenca e radhės e KQZ-sė, nė tė cilėn do tė publikohen rezultatet pėr asamble komunale, do tė mbahet nesėr nė ora 19.00.

premium
17-11-09, 13:50
Sipas kėtyre rezultateve:
PDK ka fituar nė Drenas, Skenderaj, Ferizaj, Shtime, Zubin Potok,
LDK nė Prishtinė, Besianė, Fushė Kosovė,
AAK nė Deēan, Gjakovė, Zveēan, Albanik,
KDTP nė Mamushė,
SLS nė Graēanicė, Kllokot,


Kogja rrezik eshte edhe me humb ne Ballotazh :tongue:

Mos u Gzo fort se kan thon ska ma keq se kur gezohesh fort te del idhnim :tongue:

Sipas rezultateve preliminare nė balotazh shkojnė kandidatėt nė kėto komuna:

Prizren: Ramadan Muja nga PDK 30.3 % tė votave me Hanefi Muharremin nga LDK 31.2 %.

Hani i Elezit: Kandidati i pavarur Rufki Suma 44.2 % me Mehmet Ballashin nga PDK 36.6 %.

Junik: Agron Kuēi nga AAK-ja me 49.5 % me Tahir Isufajn nga LDK 33.1 %.

Malishevė: Isni Kilaj nga PDK-ja 48.2 % me Januz Kastratin nga LDK 31.7 %.

Vushtrri: Bajram Maloku nga PDK-ja me 48.4 % me Muharrem Shabanin nga AAK 26.7 %.

Viti: Sokol Haliti nga LDD me 32.3 % me Nexhmedin Arifin nga PDK 30.5 %.

Therandė: Blerim Kuēi nga AAK-ja me 34.3 % me Ramė Vatėn nga PDK 32.2 %.

Shtėrpcė: Bratisllav Nikoliq nga SLS me 36.9 % me Beqir Fejzullahun nga PDK-ja 25.8 %.

Pejė: Ali Berisha nga AAK-ja me 43.4 % me Elmi Berishėn nga AKR-LDD 16 %.

Rahovec: Qazim Qeska nga PDK-ja me 35.6 % me Ibrahim Kryeziun nga LDK 22.9 %.

Kastriot: Haki Mjekiqi nga PDK-ja me 32.3 % me Mehmet Krasniqin nga LDK-ja 24.5 %.

Artanė: Bajrush Ymeri nga LDK-ja me 44.38 % me Radovan Teniq nga SNSD 11.0 %.

Lipjan: Shukri Buja nga PDK-ja me 45.9 % me Imri Ahmetin nga LDK 36.8 %.

Mitrovicė: Avni Kastrati nga PDK-ja me 39.4 % me Nexhmedin Spahiun nga AKR-LDD 22.9 %.

Dardanė: Begzad Sinani nga PDK-ja me 33.3 % me Shaip Surdulli nga LDK 21.7 %.

Klinė: Sokol Bashota nga PDK-ja me 37.1 % me Enver Berishėn nga AAK 32.2 %.

Kaēanik: Xhabir Zharku nga PDK-ja me 48.3 % me Tahir Ēakėn nga AAK 26.7 %.

Burim: Fadil Ferati nga LDK-ja me 47.8 % me Naim Imerajn nga AAK 21.4 %.

Sharr: Salim Januzi nga PDK-ja me 39.7 % me Halim Shemsedinin nga LDK 37.2 %.

Gjilan: Qemajl Mustafa nga PDK-ja me 38.4 % me Fatmir Rexhepin nga LDK 27.6 %.

Konferenca e radhės e KQZ-sė, nė tė cilėn do tė publikohen rezultatet pėr asamble komunale, do tė mbahet nesėr nė ora 19.00.
Prizren: Ramadan Muja nga PDK 30.3 % tė votave me Hanefi Muharremin nga LDK 31.2

********

Bravo Pejaboy .. paske gjetur ket statistikė tė votimeve per Prizrenin , dhe ėshtė shumė e sakt .
-Prizreni edhe njė bilanzh dotė ketė pėr kryetar komune .
-Flitet se Hanefi Muharremi eshte e parapame tė udheheq qytetin e Prizrenit dhe eshte qytetar i ndershem e jo ai far mikrobi Ramadan Muja.

Peja-Boy
17-11-09, 14:31
Prizren: Ramadan Muja nga PDK 30.3 % tė votave me Hanefi Muharremin nga LDK 31.2

********

Bravo Pejaboy .. paske gjetur ket statistikė tė votimeve per Prizrenin , dhe ėshtė shumė e sakt .
-Prizreni edhe njė bilanzh dotė ketė pėr kryetar komune .
-Flitet se Hanefi Muharremi eshte e parapame tė udheheq qytetin e Prizrenit dhe eshte qytetar i ndershem e jo ai far mikrobi Ramadan Muja.

Ketu shumica e Antarve po Bazohen ne Fjalet e thena te Kryetarve dhe Liderve te Partive .. Kshtu qe nuk eshte Ide e Keqe kjo Balotazha Nese Populli mendon se eshte duke Zgjedhur me te mirin qe do e udheheq shtetin si Duhet ateher Gjithqka eshte Ok gjithqka Prap nga Populli Mvaret, por edhe Pasojat bien prap mbi Popullin !!

Artisti
17-11-09, 16:25
O pirro ,
ne Kosove nuk kemi aristrokrate ,mirepo edhe nese asfalti ka mberri deri ne pjeset e thella te vendit , kjo nuk do te thot se u mund analfabetizmi .
Une kurre nuk kam dyshuar e as qe dyshoj qe Hashim Thaqi ia don Kosoves te keqen , mirpo kaciku i tij intelektual (ti e din fare mire ) nuk eshte me i forte se i nje mize ditore .
Po a e ndegjove fjalimin e tij ne Parlament ate dite kur iu drejtua presidentit Clinton .Mos be pirro, se nje fjalim te tille, nje nxenes i shkolles fillore ,me sukses mesatar e shkruan dhe e lexon me mire .
Prandaj une nuk ndjeje keqeardhej per ata 34%te votousve , por vetem per nje pjese te tyre e ne kete rast , pasi ju njohe mire ty e artistin ,ishit ju ata qe ma plaset zemren .Po nejse .Tė ndalemi kėtu pak!!!!!


Nuk mund tė pajtohem me faktin e njė mize ditore, mizat ditore janė ato mizat e vogla qė paraqiten te ushqimi dhe me tė vėrtetė nuk jetojnė mė shumė se njė ditė.

Pajtohem me faktin nėse thua se ėshtė aq sa i njė mize tė madhe e cila gjindet nė plehė.

Secili edhe vetė Thaēi do tė duhej ta pranonte faktin se nuk ka kapacitet tė njė mize Bualli. Por, fakti se politika ndėr shqiptarė ka qenė njė termė i panjohur, fakti se politika ndėr shqiptarė nuk ėshtė mėsuar(politika ėshtė lėndė e veēantė ), fakti se politika ėshtė njė njėsi tredhėse qė duhet mėsuar pėr tė mos vuajtur populli prej asaj tredhje, tė gjitha kėto e shumė shumė fakte tjera lėnė tė kuptojnė se njėherė pėrnjėherė, duhet tė pajtohemi me kėta qė janė( por jo edhe tė jemi tė kėnaqur), duhet tė mėsohemi tonin ta respektojmė edhe budallė nė koft.

Pėrpos kėtyre, duhet ta kuptojmė edhe njė gjė shumė me rėndėsi, mos ia vazhdoni Mandatin askujt mė shumė se dyherė, jo qė ndoshta nuk punojnė por dikur e tėra bėhet mekanizėm e nuk ka tjerė pėr ide tė reja.

Veq nėse jadorja jeton 1000 vite e me idetė e saja mund edhe tė pėrparojmė.
Vini re nė fjalorin e ri tė Thaēit, deri mė tash ka thėnė "Kosova shtet demokratik dhe sovran"
tash "Kosova shtet demokratik multietnik"

Nėse nuk e keni dėgjuar deri mė tash me vėmendje, ju lus ta dėgjoni tash e tutje.Tė pėrshėndes vllaēko

Artisti

roadrunner
17-11-09, 16:35
O leni perqindjet, kqyrni punen zhvillimin e sistemit jetesor ne Kosove. Ka met kosova ne dor te dhom-prishtve.

aroza
17-11-09, 19:11
nese marrin mesim nga daci kan mi nreq edhe keta.

.... ndoshta po ju dhimbet buxheti.hahahaa

Llapjani_HH
17-11-09, 19:14
Edhe partitė serbe ankohen pėr manipulime

Trajkoviq: Rezultatet janė falsifikuar nga SLS


Pėrfaqėsuesit e pesė subjekteve politike serbe kanė akuzuar Partinė Liberale Serbe (SLS), pėr keqpėrdorim tė votave, pėr korrupsion dhe cenim tė demokracisė dhe procesit zgjedhor gjatė ditės sė djeshme, duke pėrfshirė nė kėto akuza edhe kryeministrin Hashim Thaēi duke thėnė se ai i ka dhėnė 300 mijė euro Bojan Stojanoviqit, pėrderisa ky i fundit u ka dhėnė votuesve nga 20 deri nė 100 euro pėr njė votė.

Momēillo Trajkoviq, pėrfaqėsues i SPOT-it ka thėnė gjatė njė konference pėr media nė Qendrėn Mediale nė Ēagllavicė se gjatė procesit zgjedhor ka pasur falsifikime dhe se me kėto mėnyra Partia Liberale ka arritur tė sigurojė “fitoren” e saj.

“Produkti i tėrė procesit zgjedhor janė rezultatet e falsifikuara nė tė cilin ėshtė falsifikuar dėshira e votuesve nė njė ambient skajshmėrisht jodemokratik pėrfaqėsuesit e partisė SLS me blerjen e votave, dhėnien e mitos dhe korrupsionin kanė ndikuar nė daljen nė zgjedhje dhe ‘fitoren’.

Me kėtė, nė formėn mė tė ashpėr e kanė keqpėrdorur gjendjen e rėndė materiale tė popullit serb dhe rom dhe e kanė shkelur dinjitetin e tyre si njerėz”, ka thėnė ai.

Ndėrkaq Sllavisha Petkoviq pėrfaqėsues i SDS-sė ka thėnė se shtatė pėrfaqėsuesit e Partisė Liberale u kanė dhėnė votuesve nga 20 euro fillimisht e mė vonė kjo shumė ka arritur nė 100 euro, duke blerė nė kėtė mėnyrė votat dhe duke e dėmtuar procesin zgjedhor.

Sipas tė dhėnave tė Petkoviqit, liberalėt nė Hajvali mė shumė kanė marrė vota nga shqiptarėt sesa nga vetė serbėt, duke akuzuar pėr kėtė edhe kryeministrin Thaēi pėr dhėnien e 300 mijė eurove Bojan Stojanoviqit, pėr t’i ndihmuar nė blerjen e kėtyre votave.

“Tė premten mbrėma nė restorantin ‘Brilian’ nė hyrje tė Hajvalisė Bojan Stojanoviq i ka pasur nė darkė 50 shqiptarė, tė cilėt ia ka dėrguar kryeministri Hashim Thaēi.

Mund ta konfirmoni tek pronari i restoranit, sepse e kemi thirr nė telefon dhe a din si na tha; tha se kanė qenė njerėz kėtu, ka qenė Bojani me ata njerėz, po ēka mė intereson, dihet kush paguan”, ka thėnė Petkoviq, duke thėnė se gjithė ky ėshtė Pazar edhe i Oliver Ivanviqit me kryeministrin Hashim Thaēi.

Sipas tij, pėr SLS-nė kanė votuar 64 shqiptarė, pėrderisa pėr LDK-nė kanė votuar 45 shqiptarė, shifėr kjo qė tregon se nė kėtė pjesė, mė shumė ka marrė SLS vota nga shqiptarėt se partitė shqiptare.

Pekoviq ka thėnė se partitė tjera serbe, rome dhe tė nacionaliteteve tjera, janė viktimė e kėtij procesi, pėr tė cilin janė shtyrė serbėt qė tė marrin pjesė, por janė zhgėnjyer nga manipulimet e shumta qė, sipas tyre, kanė ndodhur.

Petkoviq, madje nuk ka hezituar qė tė pėrdorė edhe mahi nė llogari tė kryeministrit Thaēi, duke thėnė se meqenėse ai e humbi garėn nė Prishtinė, i uron fitoren e Graēanicės.

Ndėrkaq, Nebojsha Periq pėrfaqėsues i Vodovdan-it, ka thėnė se ajo qė ka ndodhur dje nė Graēanicė dhe nė pjesė tjera ku ka pasur votues serbė, ėshtė cenim i demokracisė.

Ai madje i ka dhėnė tė drejtė presidentit tė Serbisė Boris Tadiqit, kur ka kėrkuar nga serbėt e Kosovės qė tė mos marrin pjesė nė kėto zgjedhje.

Pėrfaqėsuesit e pesė subjekteve politike serbe e rome, kanė bėrė edhe njė varg kritikash tjera, qė kanė tė bėjnė me procesin zgjedhor, duke thėnė se nuk janė ditur vendvotimet deri 12 orė para hapjes sė tyre, pastaj, sipas tyre, kandidatėt e SLS-sė, vazhdimisht kanė qėndruar nėpėr vendvotime, ndėrkohė qė gishtin e kanė drejtuar pėr tek kryeministri Thaēi pėr mbėshtetje tė liberalėve serbė dhe eliminim tė partive tjera serbe.

Njė gjė tė tillė ata e mbėshtesin nė kundėrshtimin fillimisht tė SLS-sė pėr tė marrė pjesė nė zgjedhje, ndėrkaq nė fund del se kjo parti ėshtė fituese, duke i viktimizuar partitė tjera.
RTV21

http://rtv21online.com/home/index.php?section=news&cmd=details&newsid=5864

Tė lumtė qeveri qė me pare tė popullit paguan shqipfolsa me votue pėr parti tė shkieve :redface:
Deri kur do t'votohen shqipfolsat qė ma shum interesohen pėr shkije sesa Shqiptar?

Tropojani30
17-11-09, 19:26
http://rtv21online.com/home/index.php?section=news&cmd=details&newsid=5864

Tė lumtė qeveri qė me pare tė popullit paguan shqipfolsa me votue pėr parti tė shkieve :redface:
Deri kur do t'votohen shqipfolsat qė ma shum interesohen pėr shkije sesa Shqiptar?[/quote]


400.000 mije Euro cash qe i kane paguar PDK-ja militantve te saj diten e zgjedhjeve pa llogaritur sa e njerzit i kane blere me metodat tjera te manipulimit te votave ne favor te PDK-se.Militantet e PDK-se kishin votuar ne shume vend votime shumefish. Atyre PDK-ja ua kishte paguar te gjitha hargjimet gjat dites se diele. Ushqim gratis, pije cfare po dojsh Gratis e shume sendet tjera pa llogaritur leket. Keto zgjedhje nuk jane reale votat jane vjedhur. Sikur te hapeshin letrat e votimeve do shifni se nje njeri ka votuar per 10 -20 vet .Ose nje kolone militantesh kane votuar disa here qe perbejne shumen 10-20-30-40=50-60 mijshe e me shume.Dhe sipas standrteve nderkombatare zgjedhjet do te duhen te perseriten se nese nuk jane dale ne vota sepaku 50% ategere zgjedhjet nuk jane legjitime, kot kokarisen Hashimat.

aroza
17-11-09, 20:22
ne zgjedhjet e ardhshme kam me votu per pdk se po jepkan pije falas. hahahahaaaa

ps/ veq jo uj qesme.

Shpati
17-11-09, 22:20
Veq me kon Bir shkine se qeshtu Shqiptari per Shqiptarin nuk flet !!

Or Traktor,
Po qka te vin nje LDK ose disa parti si LDK ?
Si te shofin se osht zor Popullin e len, e vet ia mbathin.

LOJETARI
18-11-09, 01:12
Pajtohem me faktin nėse thua se ėshtė aq sa i njė mize tė madhe e cila gjindet nė plehė.
OK,kėtu mė duhet tė tė jap tė drejtė , isha i ngutshėm nė vlerėsimin tim .Megjithėatė e kemi borxh qė sa herė tė na jepet mundėsia t“ua pėrkujtojme tė gjithė atyre qė mendja po ua bojkoton logjikėn, se Hashim Thaqi ėshtė kryeministri mė i pashkolluar nė Evropė .Duhet t ua pėrkujtojmė se nuk jemi nė kohėn e partizanėve, kėshtuqė nuk ėshtė e tepėrt nėse kėrkojmė njė njeri tė shkolluar tė udhėheq me qeverinė .

Urata
18-11-09, 03:28
OK,kėtu mė duhet tė tė jap tė drejtė , isha i ngutshėm nė vlerėsimin tim .Megjithėatė e kemi borxh qė sa herė tė na jepet mundėsia t“ua pėrkujtojme tė gjithė atyre qė mendja po ua bojkoton logjikėn, se Hashim Thaqi ėshtė kryeministri mė i pashkolluar nė Evropė .Duhet t ua pėrkujtojmė se nuk jemi nė kohėn e partizanėve, kėshtuqė nuk ėshtė e tepėrt nėse kėrkojmė njė njeri tė shkolluar tė udhėheq me qeverinė .

hera e pare qe lexova diqka t'mire nga LOJTARI ne nenforumin Politika....!!!!

Shpati
18-11-09, 08:31
OK,kėtu mė duhet tė tė jap tė drejtė , isha i ngutshėm nė vlerėsimin tim .Megjithėatė e kemi borxh qė sa herė tė na jepet mundėsia t“ua pėrkujtojme tė gjithė atyre qė mendja po ua bojkoton logjikėn, se Hashim Thaqi ėshtė kryeministri mė i pashkolluar nė Evropė .Duhet t ua pėrkujtojmė se nuk jemi nė kohėn e partizanėve, kėshtuqė nuk ėshtė e tepėrt nėse kėrkojmė njė njeri tė shkolluar tė udhėheq me qeverinė .

piloti (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=2192) http://dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_offline.gif vbmenu_register("postmenu_588717", true);
me pervojė
Anetar prej: 22.02.2002
Postime: 1,765


http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
Edhe keto zgjedhje treguan se Koqevaret jane larg larg shume gjerave , Shume me mire , shume me e dobishme do te kishte qene ,p.sh . nese ndonje organizem humanitar te kishte organizuar Kurse te mbremjes per Koqevaret e rritur ,
se:

-QKA JANE ZGJEDHJET?
-PERQKA ORGANZIOHET ATO ?
-SI ORGANIZOHEN ATO?
-PSE DUHET VOTUAR?
- QKA ESHTE VOTA E LIRE?
-SI VOTOHET ME VOTEN E LIRE?
ETJ...


Pasi qe te kishte perfunduar ky kurs mbramjej me nje kohezgjatje prej dy-tre muajsh ateher do te ishte bere nje organizim i zgjedhje provizore , pra jo zgjedhje te verteta , dhe kesisoi do te vrehej se a munden Koqevaret pastaj me organizue zgjedhje te lira dhe demokratike ,

Nuk jane Koqevaret vetem ne zgjedhje te tille, ase jeta e perditeshme ne pergjethesi nuk eshte asegje me e mire se keto zgjedhje cirkuziane ... ,
Si mundet nje vend , te organizoi zgjedhje lokale te themi te lira , kur ne ate vend mund te ndodh qe te ndiqen penalisht me se 20-30 Prokuror -Gjykates e Jurist !!!!!!, profile keto te cilat duhej qe te angazhohen per mirembajtjen e drejtsis e sistemit Juridik!!!!!!,
Emund te ndodhe shume leht qe te zbulohen ne keto afera korruptive e hajnie edhe nja 10-15 politikaj te rangut me te lart !!!!! , e qka pastja !!!!

Jo zotrinje , me vie keq ,shume keq por keshtu nuk ben a


piloti


E lexova ne nje faqe tjeter te internetit ket shkrim ,ku ky Forumist kerkon te dergohen ne kurse te Nates te gjith zgjedhesit e Kosoves.
Edhe ty te propozoj te shkon ne te njetin Kurs.

LOJETARI
18-11-09, 10:42
Edhe ty te propozoj te shkon ne te njetin Kurs.

Jo be Shpati , ti s“ke nevoje me u shqetesue , gezoju njehere zgjedhjeve , kete s“mund tua ndaloj askush .
Megjithate , une kam nje hall tjeter ,prandaj reagova dy tre here ketu .Ne keto zgjedhje konkuruan diku rreth 36 subjekte politike , interesant a ? Kur neve na qeverise nje analfabet ,atehere nuk duhet te cuditemi qe secili e ndjene veten te afte per t“u bere kryeminister , apo kryetar sepse i eshte ule cmimi ketij posti aq shume sa qe s“ka ku shkon me poshte .Edhe bariu e ndjene veten te barabart me kaqikun e kryeministrit .Ketu nuk eshte faji i bariut ,sepse atij diqysh po i duket kryministri si koleg apo si rival .

jEtA_1
18-11-09, 11:03
Jo be Shpati , ti s“ke nevoje me u shqetesue , gezoju njehere zgjedhjeve , kete s“mund tua ndaloj askush .
Megjithate , une kam nje hall tjeter ,prandaj reagova dy tre here ketu .Ne keto zgjedhje konkuruan diku rreth 36 subjekte politike , interesant a ? Kur neve na qeverise nje analfabet ,atehere nuk duhet te cuditemi qe secili e ndjene veten te afte per t“u bere kryeminister , apo kryetar sepse i eshte ule cmimi ketij posti aq shume sa qe s“ka ku shkon me poshte .Edhe bariu e ndjene veten te barabart me kaqikun e kryeministrit .Ketu nuk eshte faji i bariut ,sepse atij diqysh po i duket kryministri si koleg apo si rival .

LOJETARI ju po thoni se po na qeveris nje analfabet ndoshta ju keni te drejt po pse a mundesh me dit s'besoj, vetem nje gje po du me ta thene athua gjithe ata analfabeta apo barinje qenkan ne Kosov qe me vullnetin (voten) e tyre e lejojn ti udheheq nje analfabet e juve po ju pys a ja kani bere vetes nje pytje te till qe ne mesin e ketij populli analfabet qenkeni edhe ju

Shpati
18-11-09, 13:46
Jo be Shpati , ti s“ke nevoje me u shqetesue , gezoju njehere zgjedhjeve , kete s“mund tua ndaloj askush .
Megjithate , une kam nje hall tjeter ,prandaj reagova dy tre here ketu .Ne keto zgjedhje konkuruan diku rreth 36 subjekte politike , interesant a ? Kur neve na qeverise nje analfabet ,atehere nuk duhet te cuditemi qe secili e ndjene veten te afte per t“u bere kryeminister , apo kryetar sepse i eshte ule cmimi ketij posti aq shume sa qe s“ka ku shkon me poshte .Edhe bariu e ndjene veten te barabart me kaqikun e kryeministrit .Ketu nuk eshte faji i bariut ,sepse atij diqysh po i duket kryministri si koleg apo si rival .

Une spo shqetesohem por te propozova te shkon ne Kurs te zgjedhjeve.
Per ty jan pak tre muaj. Ty te nevoiten tri vite...
Ti ende se kupton q'don te thot vote e lir.
Ti ende se kupton q'do te thot bindje e lir.
Ti ende se kupton q'don te thot shprehje e lir e mendimit.
Per dallim nga disa qe kan mesuar me vite te tera qka esht Shteti !
Thaqi e themeloi vet Shtetin.

LOJETARI
18-11-09, 15:15
LOJETARI ju po thoni se po na qeveris nje analfabet ndoshta ju keni te drejt po pse a mundesh me dit s'besoj, vetem nje gje po du me ta thene athua gjithe ata analfabeta apo barinje qenkan ne Kosov qe me vullnetin (voten) e tyre e lejojn ti udheheq nje analfabet e juve po ju pys a ja kani bere vetes nje pytje te till qe ne mesin e ketij populli analfabet qenkeni edhe ju

jEtA ,
Ti e din fare mirė ,se po tė jesh analfabet nuk do tė thotė tė jesh edhe njeri i keq ,mirėpo mundėsitė sot pėr sot i ke mė tė kufizuara .Kėshtuqė thelbi i keqkuptimit qėndron mu nė pregatitjen profesionale tė kryeministrit .Unė jam i bindur pa kurrėfarė dyshimi se ju si jEtA jeni mė e pregatitur se ai ,nėse nuk ėshtė kėshtu tė lutem mos mė lejo tė gaboj .Prandaj unė prapė po e pėrsėris ,se pikėrisht ju disa qė mė tė vėrtet leni pėrshtypjen e njerėzve tė arsimuar pajtoheni qė pėr kryeministėr tė shtetit qė aq shumė ia doni tė mirėn , tė keni njė njeri tė paditur [ jo njė njeri tė keq , sepse edhe ai ia don tė mirėn Kosovės , mirėpo mundėsitė i ka tė kufizuara ]

panta_rhei
18-11-09, 15:31
jEtA ,
Ti e din fare mirė ,se po tė jesh analfabet nuk do tė thotė tė jesh edhe njeri i keq ,mirėpo mundėsitė sot pėr sot i ke mė tė kufizuara .Kėshtuqė thelbi i keqkuptimit qėndron mu nė pregatitjen profesionale tė kryeministrit .Unė jam i bindur pa kurrėfarė dyshimi se ju si jEtA jeni mė e pregatitur se ai ,nėse nuk ėshtė kėshtu tė lutem mos mė lejo tė gaboj .Prandaj unė prapė po e pėrsėris ,se pikėrisht ju disa qė mė tė vėrtet leni pėrshtypjen e njerėzve tė arsimuar pajtoheni qė pėr kryeministėr tė shtetit qė aq shumė ia doni tė mirėn , tė keni njė njeri tė paditur [ jo njė njeri tė keq , sepse edhe ai ia don tė mirėn Kosovės , mirėpo mundėsitė i ka tė kufizuara ]


Lojetari,
ti je ne terrenin "Kur je ne pozita udheheqese, nuk mjafton vetem me e dashte vendin tend, por duhet me dijt edhe qysh me e dashte".

Ne kete drejtim, une mendoj se, momentalisht, ne Kosove nuk ka nje person ose nje politikan qe rrin naten zgjuar duke menduar per te miren e ketij vendi.

roadrunner
18-11-09, 15:31
Pajtohem se ne Kosove nuk jane te gjithe analfabete, por shumica jane te zotet e profesionit te tyre. Po nisem nga me e thjeshta, nese ti je i zoti i shtepise, nuk do te thot se ti miremban shtepine ashtu siq duhet dhe kryen obligimet e zotit te shtepise, dhe ne kete rast Thaqi si kryeminister eshte shume lideri me i padijshem, nuk ka themel, nuk ka etike te punes, nuk din te menaxhoje ne punen e tij, e me e keqja e se keqes nuk din as te flasin gjuhen shqipe si duhet. Shume lehte te marresh e te premtojsh, por veshtire te mbajsh dhe te realizosh. Une po quditem se si popullata nuk eshte e vetedijshme se te gjitha punet qe ai kryen, behen nga te hollat e tona, Thaqi ate buxhet se ka mjell ne bashqe te babes tij, dhe ne zgjedhim ate qe duam te na e kontrolloje kete buxhet. Shumica ne Kosove nuk paguajne tatim, bizneset nuk i kane te regjistruara, gajle dert, ata nuk merziten edhe fort derisa te fillojne te pagujane tatimet shtetit dhe te kuptojne se si manipulohet kjo politike fiskale.

Murgesha
18-11-09, 15:36
Pajtohem se ne Kosove nuk jane te gjithe analfabete, por shumica jane te zotet e profesionit te tyre. Po nisem nga me e thjeshta, nese ti je i zoti i shtepise, nuk do te thot se ti miremban shtepine ashtu siq duhet dhe kryen obligimet e zotit te shtepise, dhe ne kete rast Thaqi si kryeminister eshte shume lideri me i padijshem, nuk ka themel, nuk ka etike te punes, nuk din te menaxhoje ne punen e tij, e me e keqja e se keqes nuk din as te flasin gjuhen shqipe si duhet. Shume lehte te marresh e te premtojsh, por veshtire te mbajsh dhe te realizosh. Une po quditem se si popullata nuk eshte e vetedijshme se te gjitha punet qe ai kryen, behen nga te hollat e tona, Thaqi ate buxhet se ka mjell ne bashqe te babes tij, dhe ne zgjedhim ate qe duam te na e kontrolloje kete buxhet. Shumica ne Kosove nuk paguajne tatim, bizneset nuk i kane te regjistruara, gajle dert, ata nuk merziten edhe fort derisa te fillojne te pagujane tatimet shtetit dhe te kuptojne se si manipulohet kjo politike fiskale.


E kush do ja u regjistroj bizneset popullit, kur bizneset me te mdha i ka kryeministri???

LOJETARI
18-11-09, 15:39
Lojetari,
ti je ne terrenin "Kur je ne pozita udheheqese, nuk mjafton vetem me e dashte vendin tend, por duhet me dijt edhe qysh me e dashte".

Ne kete drejtim, une mendoj se, momentalisht, ne Kosove nuk ka nje person ose nje politikan qe rrin naten zgjuar duke menduar per te miren e ketij vendi.

Ndoshta ke tė drejtė , mirpo unė nuk besoj nė atė .Unė besoj qė pėr njė kohė jo edhe aq tė gjatė Hashim Thaqi do tė devalvoj. Momentalisht pėr shumėkėnd duket e paparamendueshme rėnia e tij , mirėpo s ka forcė e jashtme qė e mbanė nė pushtet pėrderisa ai vet nuk e posedon atė forcė .Unė ia profetizoj mė sė largu njė vit .E atėeherė vet kėta simpatizuesit e tij do tė qeshin me tė po edhe me vehten .Kėshtu e ka shkuma intelektuale .

roadrunner
18-11-09, 15:39
Ato biznese eshte shume e vertet se mvaren nga ai. Neper kufijt e Kosoves kalojne mallra e mallra qe nuk regjistrohen aq sa jane, dhe marrin nje shume te majshme per ate arsye, nje perqindje shkon ku? Pra ne xhep te ujkut. Administratat tatimore nuk guzojne t'i afrohen tregut ne Fushe Kosove sepse lideri e ka "ne dore", e shume raste tjera. Pastaj papunesia eshte e madhe, nuk paguhen tatime per te ardhurat personale, shumica e bizneseve nuk i kane te regjistruar punetoret e tyre, dhe keshtu pra keta njerz nuk dine se prej nga zhvillohet shteti, ah jo me fal dijne, por kane gjetur rrugadlje tjera ;).

E kush do ja u regjistroj bizneset popullit, kur bizneset me te mdha i ka kryeministri???

Urata
18-11-09, 16:39
E kush do ja u regjistroj bizneset popullit, kur bizneset me te mdha i ka kryeministri???


lexo LOJTARIN...! jete te shkurter ka grabitja...!

aroza
18-11-09, 18:16
Pajtohem se ne Kosove nuk jane te gjithe ......
.......
...Shume lehte te marresh e te premtojsh, por veshtire te mbajsh dhe te realizosh. Une po quditem se si popullata nuk eshte e vetedijshme se te gjitha punet qe ai kryen, behen nga te hollat e tona, Thaqi ate buxhet se ka mjell ne bashqe te babes tij, dhe ne zgjedhim ate qe duam te na e kontrolloje kete buxhet. Shumica ne Kosove nuk paguajne tatim, bizneset nuk i kane te regjistruara, gajle dert, ata nuk merziten edhe fort derisa te fillojne te pagujane tatimet shtetit dhe te kuptojne se si manipulohet kjo politike fiskale.

.....nese shumica ne kosove nuk paguajn tatim, biznese,.... atehere pse akuzon kryeministrin per keqperdorim te buxhetit? per cilin buxhet e ke fjalen?
buxheti nuk pik pej qielli.
te mesohemi njehere per ta mbushur buxhetin e pastaj te akuzojm buxhetmbajtesin.

ps/ nga postimi yt del se keqbersit apo keqperdoruesit me te medhej qenkan shumica ne kosove.
....shko kah humori se paske talent per ate lemi.

Urata
18-11-09, 18:31
.....nese shumica ne kosove nuk paguajn tatim, biznese,.... atehere pse akuzon kryeministrin per keqperdorim te buxhetit? per cilin buxhet e ke fjalen?
buxheti nuk pik pej qielli.
te mesohemi njehere per ta mbushur buxhetin e pastaj te akuzojm buxhetmbajtesin.

ps/ nga postimi yt del se keqbersit apo keqperdoruesit me te medhej qenkan shumica ne kosove.
....shko kah humori se paske talent per ate lemi.

para t'mdhaja jane derdhe nga nderkombetarja pas pavaresis...! nuk kane nevoje per "cuklat" e popullit...! Femiu meson cfare dhe si i sheh prinderit qe veprojne...! Keqperdoruesit udheheqin shtetin...!

shfletuesi_
18-11-09, 18:36
...Pirra po thot - ka me u ba mire -

teutaA
18-11-09, 18:36
.....nese shumica ne kosove nuk paguajn tatim, biznese,.... atehere pse akuzon kryeministrin per keqperdorim te buxhetit? per cilin buxhet e ke fjalen?
buxheti nuk pik pej qielli.
te mesohemi njehere per ta mbushur buxhetin e pastaj te akuzojm buxhetmbajtesin.

ps/ nga postimi yt del se keqbersit apo keqperdoruesit me te medhej qenkan shumica ne kosove.
....shko kah humori se paske talent per ate lemi.

edhe na qushtu po thojm po a po na kallzon ti kah e mueren thaqi e ramushi gjith ate buxhet familjar???

Tropojani30
18-11-09, 18:48
Ndoshta ke tė drejtė , mirpo unė nuk besoj nė atė .Unė besoj qė pėr njė kohė jo edhe aq tė gjatė Hashim Thaqi do tė devalvoj. Momentalisht pėr shumėkėnd duket e paparamendueshme rėnia e tij , mirėpo s ka forcė e jashtme qė e mbanė nė pushtet pėrderisa ai vet nuk e posedon atė forcė .Unė ia profetizoj mė sė largu njė vit .E atėeherė vet kėta simpatizuesit e tij do tė qeshin me tė po edhe me vehten .Kėshtu e ka shkuma intelektuale .

Thaci do te jete ne pushtet edhe nje kohe te gjate sepse ai ka bere pazaralleqe/ koncesione me europianet ne dem te shqiptareve dhe ne favor te Serbise.Europa ia ka lejuar atij kete 'luks' sepse njeri me te pershtatshem nuk mund te gjej qe punon ne demin e Kosoves.Kujto moratoriumin, dygjyhesine,tkurrjen e territorit te Kosoves,Enklavat serbe ,Mitrovicen e ndare etj te gjitha keto jane vepra te Thacit dhe per nje kohe do ia garantojne pushtetin .Sikur Thaci te mos ishte i privilegjuar nga BE-ja deri me tani do i arrestonte ose pergjigjej ata qe i plaqkiten dosjet e krimit. Bashkimi Europian nuk do te punoje me, ne te mire te Kosoves deri sa ta rehabiliton Serbine . E ne rehabilitimin e Serbise Thaci eshte nje partner i pakontestueshem i Bashkimit Europian.
Thaci eshte shperblyer per gjithe keto dhurata qe ia dhuroj Serbise dhe serbve te Kosoves qe ne cdo aspekt e ka ngulfat Kosoven dhe i ka avanuar padrejtesisht kolonet/kriminelt serb te luftes se Kosoves.Si pasoje e ketyre dhuratave serbia eshte duke avansuar drejt bashkimit Europian pa therre ne kembe , thuase serbia eshte viktima e ne jemi gjakataret keshtu eshte duke e trajtuar Europa edhe Amerika Serbine heperhe.

Lapsi
18-11-09, 19:20
Ndoshta ka be marreveshje por asnjehere nuk ua puthe doren serbeve, veprim ky i liderit satanik qe Kosova nese do duronte asnjehere nuk do fitonte pavaresin

aroza
18-11-09, 19:28
edhe na qushtu po thojm po a po na kallzon ti kah e mueren thaqi e ramushi gjith ate buxhet familjar???

... pyetne "Tropojanin" hahaha.
ai po thot qe europa pe shperblen thaēin....
... edhe Urata atypari eshte....

shfletuesi_
18-11-09, 19:34
Pala kundershtare qdohere ka kritika per fituesin :)

pirro
18-11-09, 19:39
sa per zgjedhjet !! Befasia e zgjedhjeve realisht ka qene Ramushi (me rritje 100%) fituesi eshe PDK dhe Thaqi, humbsi LDD dhe AKR.

Peja-Boy
18-11-09, 19:40
sa per zgjedhjet !! Befasia e zgjedhjeve realisht ka qene Ramushi (me rritje 100%) fituesi eshe PDK dhe Thaqi, humbsi LDD dhe AKR.

Simbas teje apo Thaqit ??

aroza
18-11-09, 19:42
Pala kundershtare qdohere ka kritika per fituesin :)

... le te rrijne ne opozite derisa te mesohen me kritiku me fakte, argumente.....

pirro
18-11-09, 19:51
Simbas teje apo Thaqit ??

A hala po shkrun te politika ti aa :tongue:

roadrunner
18-11-09, 20:34
Ti edhe avatarin e ki te ngjajshum me ftyren e atij qkrroles hahahhaha

A hala po shkrun te politika ti aa :tongue:

Shpati
18-11-09, 22:13
lexo LOJTARIN...! jete te shkurter ka grabitja...!


FISHEKZJARRET E DALLDISĖ "SHQIPTARE"


Tafil Duraku


Me tė pėrfunduar orari i zgjedhjeve komunale, natėn midis 15 e 16 nėntorit 2009, sidomos, pas mesit tė natės, nisi njė ēmendi e dalldisė sė shfrenuar "patriotike", me krisma qė e "zgjuan" nga gjumi Prishtinėn!... Po, vallė, pse bėhej njė gjė e tillė?! Pėr kė dhe pėr ēfarė gjithė ato krisma e tė shtėna fishekzjarresh?! Po, pse i gjithė ai shfrenim e gjithė ajo dalldi, se, pėr hatėr, apo, pėr inat, tė kujt?!...

Tek tė gjithė popujt e qytetėruar tė botės ēuditė zgjasin shumė shkurt, gjatė-gjatė tre ditė, ndėrsa, pėr ēudi tė tė gjithė popujve tė qytetėruar, tek shqiptarėt, duket sheshit se ēuditė zgjasin njė shekull e tepėr, pėr ēdo brez. Dhe, kjo ėshtė mė shumė se qesharake, mė shumė se tepėr skandaloze e qesharake!... Ēudia e tė gjitha ēudirave vetė!… Komunarėt e votuar tė Prishtinės 'kryeqytet' ia nxjerrin bishtin ēdo pune. Krisma e gjėmime nga mė tė rėndat e gjetėn Prishtinėn tė papėrgatitur!… Po, vallė, a ka menduar dikush prej atyre zotėrinjve "pushtetarė" se sa kanė kushtuar ato fishekzjarre, madje, a ka menduar dikush se me paratė e kujt janė paguar ato?!... Po, vallė, kush do mund ta bėnte njė gjė tė tillė, pos "patriotėve" tė "institucioneve" dhe "institucionalistėve" 'tanė' tė viteve tė 90-ta?!...

A ka menduar ndokush prej kandidatėve, apo, kryetarėve, tė Prishtinės, nė atė garė konkurrence, kush i ka paguar ato fishekzjarre? Me lekėt e kujt janė paguar ato?... Po, cila ėshtė shuma e tė gjitha atyre fishekzjarreve dhe lekėve qė u dogjėn?!... Ato para tė tagrapaguesve shqiptarė u dogjėn, iu vu zjarri, pėr kryemadhėsi, dalldi dhe shfrenim "patriotik"!... A i paguan kandidatėt ato fishekzjarre me paratė e tyre personale, nga xhepi i tyre, apo, me paratė e tagrapaguesve dhe votuesve tė Vendit?... Cila ėshtė loja, kėtu?... Apo, kandidatėt pėr kryetarė tė komunės sė Prishtinės u tallen rėndė me votėdhėnėsit e tyre dhe me djersėn e atyre qytetarėve e votėdhėnėsve, para tė cilės votė dhe para tė cilit qytetar janė pėrgjegjės?!... Pėr ē'sinqeritet e pėr ē'pėrgjegjėsi mund tė flitet kėtu?!...

Pos zhurmės dhe gjėmave qė lanė pas, fishekzjarret e zbrazura nė shenjė fitoreje tė Pirros sė "kryetrimit" tė Prishtinės, ato patėn edhe njė kosto tė madhe dhe ato janė paratė e tagrapaguesve dhe tė qytetarėve shqiptarė qė u dogjėn nė pikė nate, pa i parė askush!… Po, ta shtrojmė njė pyetje, kėtu: A mė mirė do ishte qė me ato para tė djegura tė ndėrtoheshin njė apo dy shtėpi pėr luftėtarėt dhe invalidėt e luftės sė UĒK-sė, apo, qė u dogjėn nė fishekzjarre, pėr interes ekskluziv tė kryeparit!?!...

Kjo tregon sheshit se shoqėria shqiptare dhe ky "narod" duhet tė kėndellet pėrfundimisht. Ėshtė koha qė nuk duron stėrkeqje tjera, sepse, ėshtė stėrkequr tepėr… Dhe, kėsaj stėrkeqjeje vetėm sa po i vjen kundėrmim edhe mė i rėndė majėmollėsh tė kalbura… Madje, ē'ėshtė edhe mė keq, pėr t'u qitur hi syve qytetarėve dhe votuesve, lejohet tė krekosen disa "patriotė" dhe "donatorė", kinse, pėr ndėrtimin e shtėpive pėr invalidėt e luftės, gjė qė ėshtė tallja mė finoke qė u bėhet atyre invalidėve dhe familjeve tė tyre, se, shoqėria ėshtė ajo qė duhet tė kujdeset pėr ta, sepse, barazimi i luftės sė tyre tė shenjtė me lėmoshėn qė u ofrohet dhe u jepet ėshtė tallja mė banale dhe mė e shėmtuar qė i bėhet luftės pėr liri e pėr Shqipėri dhe tė gjithė pjesėmarrėsve tė saj. Luftėtarėt luftuan pėr tė qenė tė barabartė nė shoqėrinė e re shqiptare, pėr tė cilėn dhanė gjymtyrėt e trupit tė tyre, pėr tė pas jetė tė garantuar dhe tė dinjitetshme dhe jo pėr t'u tallur me ta, pėr t'i detyruar ata qė ta falėnderojnė dikė pėr lėmoshėn qė u jep, me ēfarėdo emri qoftė, apo nė emėr tė kujdoqoftė.

Po tė mos ishte tallje e shėmtuar dhe banale mė luftėtarėt dhe me qytetarėt e Vendit, me votėn e lirė tė tyre, a do tė ndodhnin zbrazje pa numėr fishekzjarrėsh tė asaj ēmendie e dalldie tė shfrenuar"patriotike", natėn e pėrfundimit tė votimeve, madje, duke trumbetuar, nė anėn tjetėr, nė televizor, donatorėt pėr ndėrtimin lėmoshatar e "patriotik" nė kurriz tė invalidėve tė luftės pėr liri e pėr Shqipėri.

Ėshtė koha, pra, tė bėhen sytė katėr, populli im, dhe, me votėn tonė tė lirė, t'ua presim udhėn dalldive tė tilla "patriotike" tė "patriotėve" 'tanė' tė njohur tė sė kaluarės "patriotike" 'shqiptaro'-titiste, LKJ-isto-LKK-isto-LDK-iste…

Dhe, sa mė parė qė ta bėjmė atė veprim, aq mė mirė pėr ne dhe pėr popullin e pėr Atdheun Shqiptar tė shqiptarėve, aq mė mirė pėr Shqipėrinė – SHQIPĖRI

teutaA
18-11-09, 22:16
... pyetne "Tropojanin" hahaha.
ai po thot qe europa pe shperblen thaēin....
... edhe Urata atypari eshte....

ata nuk din qy un ty te veta se kur ta mbrosh nje politikan kaq shum duhet edhe me dit per kon eshte fjala jo veq me ja fut kot

opsss pre syve spo me hjeket qajo shpija - ndertesa e dautit valla qe e kish ne prishtin moj aroza

aroza
18-11-09, 22:35
ata nuk din qy un ty te veta se kur ta mbrosh nje politikan kaq shum duhet edhe me dit per kon eshte fjala jo veq me ja fut kot

opsss pre syve spo me hjeket qajo shpija - ndertesa e dautit valla qe e kish ne prishtin moj aroza

... tu paskan perzi pak rrymat e adresimit.....

per dautin, pyete Peja-boijin se ai eshte pi dukagjini.

teutaA
18-11-09, 22:38
... tu paskan perzi pak rrymat e adresimit.....

per dautin, pyete Peja-boijin se ai eshte pi dukagjini.

po njojt de edhe thaqi edhe ramushi me hajni merren e un veq shembull e mora shpin e kti se as thaqi se ka lan keq jo

po apet nasht more kryesorja me pas rezulatate te mira ne diqka

aroza
18-11-09, 22:43
op, .... rezultati eshte "nota" e garuesve.

GURI SYLAJ
19-11-09, 05:16
Nje pergjigje per fishekzjarret qe dikush i paska pa me nje sy kritik!!
Une them ,me mire ashtu se sa me fishek kallashi qe aq shume mungojshin ne nje kohe !
Me shume lek digjen ne nje dasme te zakonshme nga gryka e armeve se sa nga fishekzjarret ne Prishtine!
Nuk them se nuk ishte e tepert por ishte shume e drejt sepse tregonte se si festohet e jo me kallash e besa edhe pak me te mdha (nganjehere)!

Arb
19-11-09, 10:37
Ia paskan prish disponimin ketij Zagar Durakut edhe Shpatit tone te cmendur, festa ne Prishtine.

Te gjithe ata rinje i paska quajt ky gabel-kalemi, Shqiptaro-Titiste. Po ti o zog shkine cka je?

Dreni2
19-11-09, 11:18
Dikushe veti se ka i marrin Lekt politikajt tone , qe nji burim i te ardhurave i nji politikani :

Bordi i Drejtorėve tė Shoqatės sė Sigurimeve tė Kosovės
1. Z. Ivica Pero, Kryetar i Bordit*
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Croatia Sigurimi”
2. Z. Visar Rrustemi, zv.Kryetar i Bordit,
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Kosova e Re”
3. Z. Fatmir Gashi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Dukagjini”, anėtarė
4. Z. Rrahim Pacolli
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Siguria”, anėtarė
5. Z. Shkelqim Berisha
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve "Insig"-Kosovė, anėtarė
6. Z. Elnar Gashi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigal”-Kosovė, anėtarė
7. Z. Binak Duqi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Dardania”, anėtarė
8. Z. Roland Kacani
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigma”-Kosovė, anėtarė
9. Z. Ibrahim Kastrati
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigkos”, anėtarė
10. Z. Bajram Shala
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Elsig”, anėtarė

*Zgjedhja e Kryetarit tė Bordit behėt me rotacion njė herė nė vitė!

Me siguri ne mesin e ketyre kompanive te sigurimit qe mjelin Diasporen gjindet edhe naj politikan tjeter.

roadrunner
19-11-09, 11:30
Me vjen mire se e postove kete. Eshte shume e vertete se Siguria eshte e Pacollve, dhe ashtu manevrojne me te ardhurat e polisave dhe fatkeqesive ne komunikacion.

Dikushe veti se ka i marrin Lekt politikajt tone , qe nji burim i te ardhurave i nji politikani :

Bordi i Drejtorėve tė Shoqatės sė Sigurimeve tė Kosovės
1. Z. Ivica Pero, Kryetar i Bordit*
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Croatia Sigurimi”
2. Z. Visar Rrustemi, zv.Kryetar i Bordit,
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Kosova e Re”
3. Z. Fatmir Gashi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Dukagjini”, anėtarė
4. Z. Rrahim Pacolli
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Siguria”, anėtarė
5. Z. Shkelqim Berisha
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve "Insig"-Kosovė, anėtarė
6. Z. Elnar Gashi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigal”-Kosovė, anėtarė
7. Z. Binak Duqi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Dardania”, anėtarė
8. Z. Roland Kacani
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigma”-Kosovė, anėtarė
9. Z. Ibrahim Kastrati
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigkos”, anėtarė
10. Z. Bajram Shala
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Elsig”, anėtarė

*Zgjedhja e Kryetarit tė Bordit behėt me rotacion njė herė nė vitė!

Me siguri ne mesin e ketyre kompanive te sigurimit qe mjelin Diasporen gjindet edhe naj politikan tjeter.

jEtA_1
19-11-09, 11:40
sa per zgjedhjet !! Befasia e zgjedhjeve realisht ka qene Ramushi (me rritje 100%) fituesi eshe PDK dhe Thaqi, humbsi LDD dhe AKR.
pirro i nderuar e ke harru edhe nje befasi qe ka ndodhur sa nuk po mundem me marr me mend humbja e LDK ne Suharek dhe renditja e saj ne vendit e tret kjo do te thote qe as ne vendit e dyte se ka merituar

jadore
19-11-09, 11:45
Une spo shqetesohem por te propozova te shkon ne Kurs te zgjedhjeve.
Per ty jan pak tre muaj. Ty te nevoiten tri vite...
Ti ende se kupton q'don te thot vote e lir.
Ti ende se kupton q'do te thot bindje e lir.
Ti ende se kupton q'don te thot shprehje e lir e mendimit.
Per dallim nga disa qe kan mesuar me vite te tera qka esht Shteti !
Thaqi e themeloi vet Shtetin.

tybe istikfa , po te ndine te huajte , na merr ne qaf 'e. shpat.!
Hashimi nese definicionin e emrit shtet e ka mbajtur ne mend pas shume e shume leximesh , une ndihem e tej knaqur ..

GjIlAnAsI_cSi
19-11-09, 12:01
LDK-AAK, koalicion nė Prizren

Zyrtarizimi publik i marrėveshjes mes degės sė LDK-sė dhe asaj tė AAK-sė nė Prizren, e lidhur tė mėrkurėn mbrėma, qė kjo e fundit tė pėrkrahė kandidatin e LDK-sė pėr kryetar tė Prizrenit, Hanefi Muharremi, nė rundin e dytė tė zgjedhjeve, me 13 dhjetor, do tė bėhet sot, bėn tė ditur portali Koha.

Nė balotazh, Muharremi do tė ketė pėr kundėrshtar Ramadan Mujėn e PDK-sė.

“Dega e Lidhjes Demokratike tė Kosovės dhe Dega e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės nė Prizren kanė arritur marrėveshje qė nė balotazh pėr kryetar tė Komunės sė Prizrenit kandidati i Degės sė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Hanefi Muharremi, tė mbėshtetet nga Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės”, thuhet nė njė njoftim tė dėrguar nga zyrat pėr informim tė degėve tė dy kėtyre partive nė Prizren.

Kandidati i LDK-sė, Hanefi Muharremi, nė bazė tė rezultateve tė bėra publike nga KQZ-ja, ka marr 30.3 pėr qind tė votave, kundrejt Ramadan Mujės tė PDK-sė, i cili ka marr 31.2 pėr qind tė votave, pėr kryetar tė Prizrenit.

Ndėrkaq, pėr Kuvendin Komunal, LDK-ja ka marr 25.9 pėr qind nga 41 ulėset sa ka KK-ja e Prizrenit, ndėrsa PDK-ja ka marr 28.8 pėr qind tė ulėseve, sipas rezultateve tė rritshme tė bėra publike nga KQZ-ja.

Pas kėtij koalicioni, LDK-ja dhe AAK-ja arrijnė njė forcė prej 33.8 pėr qind tė ulėseve nė KK-nė (AAK-ja ka marrė 7.9 pėr qind)..

Nė bazė tė kėsaj pėrqindje, maksimumi i ulėseve qė mund tė sigurojnė bashkarish nė KK kėto dy subjekte, ėshtė 14 ose 15 kėshilltarė, qė nuk mjafton karshi tė paktėn 21 votave, sa i duhet njė subjekti politik qė tė ketė shumicėn nė Kuvendin Komunal, nėse i fiton edhe zgjedhjet pėr kryetar komune, me 13 nėntor. /Koha

****


Me ne fund ti vjen fundi Ramadan Miut te ujit (Mujit) dhe gjith Pedekecave te lodhun shpirterisht.

jEtA_1
19-11-09, 12:28
LDK-AAK, koalicion nė Prizren

Zyrtarizimi publik i marrėveshjes mes degės sė LDK-sė dhe asaj tė AAK-sė nė Prizren, e lidhur tė mėrkurėn mbrėma, qė kjo e fundit tė pėrkrahė kandidatin e LDK-sė pėr kryetar tė Prizrenit, Hanefi Muharremi, nė rundin e dytė tė zgjedhjeve, me 13 dhjetor, do tė bėhet sot, bėn tė ditur portali Koha.

Nė balotazh, Muharremi do tė ketė pėr kundėrshtar Ramadan Mujėn e PDK-sė.

“Dega e Lidhjes Demokratike tė Kosovės dhe Dega e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės nė Prizren kanė arritur marrėveshje qė nė balotazh pėr kryetar tė Komunės sė Prizrenit kandidati i Degės sė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Hanefi Muharremi, tė mbėshtetet nga Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės”, thuhet nė njė njoftim tė dėrguar nga zyrat pėr informim tė degėve tė dy kėtyre partive nė Prizren.

Kandidati i LDK-sė, Hanefi Muharremi, nė bazė tė rezultateve tė bėra publike nga KQZ-ja, ka marr 30.3 pėr qind tė votave, kundrejt Ramadan Mujės tė PDK-sė, i cili ka marr 31.2 pėr qind tė votave, pėr kryetar tė Prizrenit.

Ndėrkaq, pėr Kuvendin Komunal, LDK-ja ka marr 25.9 pėr qind nga 41 ulėset sa ka KK-ja e Prizrenit, ndėrsa PDK-ja ka marr 28.8 pėr qind tė ulėseve, sipas rezultateve tė rritshme tė bėra publike nga KQZ-ja.

Pas kėtij koalicioni, LDK-ja dhe AAK-ja arrijnė njė forcė prej 33.8 pėr qind tė ulėseve nė KK-nė (AAK-ja ka marrė 7.9 pėr qind)..

Nė bazė tė kėsaj pėrqindje, maksimumi i ulėseve qė mund tė sigurojnė bashkarish nė KK kėto dy subjekte, ėshtė 14 ose 15 kėshilltarė, qė nuk mjafton karshi tė paktėn 21 votave, sa i duhet njė subjekti politik qė tė ketė shumicėn nė Kuvendin Komunal, nėse i fiton edhe zgjedhjet pėr kryetar komune, me 13 nėntor. /Koha

****


Me ne fund ti vjen fundi Ramadan Miut te ujit (Mujit) dhe gjith Pedekecave te lodhun shpirterisht.
Ktu po flas vetem si qytetare e Prizrenit dhe qe i njohe te dy kandidat Hanefi Muharremin dhe Ramadan Mujen besoj se populli i Prizrenit do te votoj ne baz te individve e jo ne baze te partis sepse Hanefi Muharremi qe deri me dje e ka mbajtur veten si turk dhe ne kohen kur ka punuar ne ndermarjen shoqerore Unimont ka bere shume shkelje ndaj puntorve qe shumica kane qen shtresa me e varfer e popullit tone ku dhe po ju betohem qe po e tham te verteten dhe vetem te verteten se Hanefi Muharemi lirisht mund te klasifikohet ne radhet e atyre personave te ndershem qe kan qen gjat regjimit te Millosheviqit ,kurse Ramadan Muja njeri familjar dhe i ndershem qe familjarisht i kan kontribu popullit shiptar ku njeri nder vellezerit e tij Bislim Muja shume gjenerata te nxenesve shqiptar kan kaluar duke ua mesuar gjuhen tone shqipe ku sot nje turk i ndyt done te behet konkurent ndaj nje personi qe dene baba den i kan kontribu shkollimit shqip dhe njiherit theme me shume kembnguletsi turp per ate qe ja jep voten nje lojali te dikurshem dhe mos te mendon Hanefija qe populli i ka haruar padrejtsit qe ai ua ka bere atyne dhe njiherit ndjej shume keqardhje per partin e LDK qe ne radhet e saj rendit nje kandidat siq eshte Hanefija duke u bazuar qe shumicen e popullsis ne Prizren e perbejn turkfolsit dhe e ka shfrytzu kete qe ti ipet vota por dine se me kete nuk do i ipet vota LDK por nje lojalit te ndyt

Dreni2
19-11-09, 12:40
Me vjen mire se e postove kete. Eshte shume e vertete se Siguria eshte e Pacollve, dhe ashtu manevrojne me te ardhurat e polisave dhe fatkeqesive ne komunikacion.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dreni2
Dikushe veti se ka i marrin Lekt politikajt tone , qe nji burim i te ardhurave i nji politikani :

Bordi i Drejtorėve tė Shoqatės sė Sigurimeve tė Kosovės
1. Z. Ivica Pero, Kryetar i Bordit*
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Croatia Sigurimi”
2. Z. Visar Rrustemi, zv.Kryetar i Bordit,
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Kosova e Re”
3. Z. Fatmir Gashi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Dukagjini”, anėtarė
4. Z. Rrahim Pacolli
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Siguria”, anėtarė
5. Z. Shkelqim Berisha
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve "Insig"-Kosovė, anėtarė
6. Z. Elnar Gashi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigal”-Kosovė, anėtarė
7. Z. Binak Duqi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Dardania”, anėtarė
8. Z. Roland Kacani
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigma”-Kosovė, anėtarė
9. Z. Ibrahim Kastrati
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigkos”, anėtarė
10. Z. Bajram Shala
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Elsig”, anėtarė

*Zgjedhja e Kryetarit tė Bordit behėt me rotacion njė herė nė vitė!

Me siguri ne mesin e ketyre kompanive te sigurimit qe mjelin Diasporen gjindet edhe naj politikan tjeter.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Nuk e postova vetem me tregu se Pacollt dhe politikajt tjer e mjelin popullin , por me qellim me tregu se Ai (Begjeti ) e ka plot gojen Ekonomi e me mos pranimin e kosoves ne klubin e kartonit te gjelbert nuk domtohet vetem Diaspora por nji pjes e ekonomis se kosoves , transportust e Kosoves nuk kan kurrfar mundsie me e zhvillu transportin se Bexheti dhe Bexhetat tjer ma se pari duan me i mush gjepat e vet e mandej me jau mundsu Shqiptarve me Jetu . Me mos pranim te Sigurimeve te huaja ne territorin e kosoves ma se shumti domtohet vet Kosova , bugjeti dhe Firmat transportuse te kosoves te cilat e kan te pamundeshme me zhvillu bisnis jasht Kosove . Firmat e huja bin mallin ne kosove dmth Kosova qel vende te punes per Serbi , Mal te zi , maqedoni , turqi etj etje .

E ai Bexheti me pare te sigurimeve ( lek qe i mjel nga Diaspora )i maron do shtepi per Fukaren , dhe shqipet ... auuuu qyre Bexheti qa po ban ...po maron shtepi.

pirro
19-11-09, 13:32
pirro i nderuar e ke harru edhe nje befasi qe ka ndodhur sa nuk po mundem me marr me mend humbja e LDK ne Suharek dhe renditja e saj ne vendit e tret kjo do te thote qe as ne vendit e dyte se ka merituar

Kjo eshte shume e thjesht! LDK i largoj antaret me te mire te vet ( per ldk me te miret ) dhe tani ata antar ju bashkuan partise se AAK-se, dhe une nuk shoh diqka tjeter ketu perveqese kesaj menyre qe ka quar ne humbjen katastrofike te LDK-se ne Suhareke.

shfletuesi_
19-11-09, 13:37
Se shpejti do te ndodh edhe nje shpartallim i LDK-s me politiken qe po e luan ky Haziri.

Arb
19-11-09, 14:40
pirro i nderuar e ke harru edhe nje befasi qe ka ndodhur sa nuk po mundem me marr me mend humbja e LDK ne Suharek dhe renditja e saj ne vendit e tret kjo do te thote qe as ne vendit e dyte se ka merituar

Edhe ti analiste a? Haj medet...

Arb
19-11-09, 14:40
Se shpejti do te ndodh edhe nje shpartallim i LDK-s me politiken qe po e luan ky Haziri.

Ia ke pa qellu shpesh ti, me parashikimet e tua...

shfletuesi_
19-11-09, 14:46
Ia ke pa qellu shpesh ti, me parashikimet e tua... :biggrin: Besa si llotri po ama qellu ja kam..

GURI SYLAJ
19-11-09, 17:26
Nese vetem me nje perqindje te vogel jan te verteta informacionet qe vijn nga tereni (jo zyrtar) atehere duhet te ulemi e te vajtojm per keto zgjedhje dhe keto "rezultate".
Ne mund te rrejme edhe te tjeret e edhe veteveten por nese koridoreve te shkollave kan defilu njerez te armatosur,nese nje person ka mbrri me fute deri ne 2000 vota ,nese edhe per te vdekur eshte votu nga pese e gjashte here per nje person ,nese komisioneret merren vesh per te mbushe kutite ne proporcionet 5;1 e shume tjera qe do te dalin ,atehere turp edhe per Fatmir Sejdiun edhe per Hashim Thaqin edhe per Qeverine ,edhe per Policine e Kosoves e turpi me i madh per Komisionin Zgjedhore qe ka pranu nje detyre e nuk ka B...me e thene te verteten!
Nese keto jan te verteta atehere perqindja e votueseve sillet prej 25 deri ne 30% e ky eshte TURPI dhe e nesermeja e zeze e keti Shteti dhe keti populli!

Tropojani30
19-11-09, 17:44
Me vjen mire se e postove kete. Eshte shume e vertete se Siguria eshte e Pacollve, dhe ashtu manevrojne me te ardhurat e polisave dhe fatkeqesive ne komunikacion.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dreni2
Dikushe veti se ka i marrin Lekt politikajt tone , qe nji burim i te ardhurave i nji politikani :

Bordi i Drejtorėve tė Shoqatės sė Sigurimeve tė Kosovės
1. Z. Ivica Pero, Kryetar i Bordit*
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Croatia Sigurimi”
2. Z. Visar Rrustemi, zv.Kryetar i Bordit,
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Kosova e Re”
3. Z. Fatmir Gashi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Dukagjini”, anėtarė
4. Z. Rrahim Pacolli
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Siguria”, anėtarė
5. Z. Shkelqim Berisha
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve "Insig"-Kosovė, anėtarė
6. Z. Elnar Gashi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigal”-Kosovė, anėtarė
7. Z. Binak Duqi
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Dardania”, anėtarė
8. Z. Roland Kacani
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigma”-Kosovė, anėtarė
9. Z. Ibrahim Kastrati
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Sigkos”, anėtarė
10. Z. Bajram Shala
Drejtor i Kompanisė sė Sigurimeve “Elsig”, anėtarė

*Zgjedhja e Kryetarit tė Bordit behėt me rotacion njė herė nė vitė!

Me siguri ne mesin e ketyre kompanive te sigurimit qe mjelin Diasporen gjindet edhe naj politikan tjeter.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Nuk e postova vetem me tregu se Pacollt dhe politikajt tjer e mjelin popullin , por me qellim me tregu se Ai (Begjeti ) e ka plot gojen Ekonomi e me mos pranimin e kosoves ne klubin e kartonit te gjelbert nuk domtohet vetem Diaspora por nji pjes e ekonomis se kosoves , transportust e Kosoves nuk kan kurrfar mundsie me e zhvillu transportin se Bexheti dhe Bexhetat tjer ma se pari duan me i mush gjepat e vet e mandej me jau mundsu Shqiptarve me Jetu . Me mos pranim te Sigurimeve te huaja ne territorin e kosoves ma se shumti domtohet vet Kosova , bugjeti dhe Firmat transportuse te kosoves te cilat e kan te pamundeshme me zhvillu bisnis jasht Kosove . Firmat e huja bin mallin ne kosove dmth Kosova qel vende te punes per Serbi , Mal te zi , maqedoni , turqi etj etje .

E ai Bexheti me pare te sigurimeve ( lek qe i mjel nga Diaspora )i maron do shtepi per Fukaren , dhe shqipet ... auuuu qyre Bexheti qa po ban ...po maron shtepi.


Shefin e sigurimeve per Kosove, e ka emruar Hashim Thaci. Pra shef gjithe ketyre eshte analfabeti Gani Thaci, leket shkojne ne doren e tij e mandej perfundojne ne gojen e ujkut.Te gjitha te ardhurat ne kompanite e sigurimeve kontrollohen nga Gani Thaci ai punon me dekret te shtetit(Hashimit).

Peja-Boy
19-11-09, 18:02
A hala po shkrun te politika ti aa :tongue:

Po me detyroni ju Thaqistat...

pirro
19-11-09, 18:13
Po me detyroni ju Thaqistat...

Po de, je ka i kontribuon shume kesaj rubrike. Te propozoj qe me kane edhe me aktiv ( besoj qe mundesh me dhon ma shume nga vetja ti ). Merr pushim pa pagese edhe rri shkruj kah politika:biggrin:

Peja-Boy
19-11-09, 18:39
Po de, je ka i kontribuon shume kesaj rubrike. Te propozoj qe me kane edhe me aktiv ( besoj qe mundesh me dhon ma shume nga vetja ti ). Merr pushim pa pagese edhe rri shkruj kah politika:biggrin:


Une ketu Zotri Pirro hy mu argetu ... edhe hajt hy zezatna pak tek Politika se a din qe bash hiq sem Intereson Politika e Kosoves .. Se na gjithmon flasim per Politiken po si popull sjemi kerkund,krye skemi sa te dominon Inati e Injoranca mes nesh !! Nganjeher duhet mu ndal e me mendu se a jemi ne ndonjeher Gabim apo veq Politika e Politikanet ????

E sa duket Kontributi me i madh eshte nga ana Jote me hapje te temave se nga ajo e imja e postimeve !!:wink:... Kshtu qe skam hy ketu me te njejtin mendim me ty ne FD me Zgjedh Problemin e kosoves kshtu qe Punoj kur kam Pune e hyj FD kur me hyhet !!

Tropojani30
19-11-09, 18:45
Edhe pse plani i Ahtisarit e enklavizonte Kosoven , plani i sotshem(zgjedhjet) i 'shqiptareve' e beri edhe me te vogel, me te ndare, me te tkurrur, dhe me te varfer Kosoven . Ne keto zgjedhje u shperfaq jouniteti i shqiptarve te Kosoves ne aspektin regjional dhe gjeografik.Veshtruar ne aspektin e pergjithshem keto zgjedhje jo vetem se u manipuluan,vodhen nga PDK-ja ,LDK, ja AAk, ja por keto tri parti e ndane Kosoven me keq se planet serbe; e krahinarizuan dhe secila parti me ndikimet e veta ben punen sipas skenarve serb per ndarjen e Kosoves ne sfera krahinore e ndikime farefisnore .Keto zgjedhje ishin dhe jane nje orurzi per Kosoven dhe nje sihariq per pakicat sidomos per ate serbe ngase edhe pse me simbolikisht dolen ne zgjedhje ia ben nje argat Thacit per t'ia zgjate pushtetin dhe roberine e mjerimin Kosoves. E ndihmuan Thacin ne projektin e krahinarizimit te Kosoves dhe legjitimimin e krimit sepse minoritetet jane ato qe kane peshen me te madhe per ruajtjen e pushtetit te Thacit.


Tash me plot fjalen mund te themi se e kemi krahinen Serbe qe funksionon dhe dore e djathte e kryeministrit per te mbijetuar sfidat e radhes.
Ne kete menyre interesat 'kombetare' jane ndar ne 4 Krahina edhe gjeografikisht edhe politikisht. Ne Krahinen e Drenices ose ne Krahinen Thaci qe tashme dominon frika,dhuna, kercenimi shantazhi si mjete me te cilat fitohet pushteti krahinor Thacist kjo do te percjelle kete krahine te varfer te Kosoves edhe shume vite deri sa te vetedijesohet popullata e saj. Me shantazhe e frike , vjedhje ruhet pushteti lokal ne tere Drenicen.


'Gjeneralet' e zavendesuan e kopijuan pushtuesin dhe nuk i sollen gje kesaj Krahine Drenicase perveqse mjerim vuajtje, varferi, kercenim dhune etj. Ndersa pushtetaret e kesaj Krahine u pasuaruan deri ne maja. Psh. Sami Lushtaku si njeri nder ish drenicaket me te varfer te Drenices sot eshte njeriu me i pasur i krahines se Drenices. E si erdhi deri te kjo pasuri perrallore/!! ne saj te pushtetit me ane te cilit kontrollon te gjitha tregjet,tenderat,trafiqet legale dhe ilegale ne Drenice dhe me gjere.Sipas parimeve, standarteve europiane njeriu qe eshte i akuzuar dhe ka kryer denime me burg nuk do te duhet te ishte pjese e asnje kandidature partiake per te fituar,qendruar ne pushtet kjo ndodh vetem ne krahinen Thaci ku fjalen kryesore e ka 'Xha Terrori" . Ne Krahinen Thaci, fjalen e ka pushteti i atyre qe u dekoruan veten neper male duke vjedhur e plaqkitur ne emer te luftes se Kosoves, sot po te njejtit i 'fitojne' zgjedhjet duke kercenuar e shantazhuar antaret e partive tjera.


Rasti me i fresket eshte kur ne fshatin Polac Sami Lushtaku kryetari i kesaj komune tash i 'legjitimuar' ne saj te shkopit,kerbaqit qe perdori gjate ketyre zgjedhjeve. Pra Drenica u burgos ne burgun e Sami Lushtakut edhe per kater vitetet e ardhshme.Kryetari i Komunes : Sami Lushtaku gjate procesit zgjedhor perdore dhune, rrah Vehbi Mziun antar te LDD-se pse ai nuk kishte pranuar manipulimet dhe kercenimet qe drejtoheshin nga kryetari i Komunes . Fatkeqsisht edhe pse policia e Kosoves eshte lajmeruar per kete rast nuk raporton fare . Si te raportoje kur shef i Policise ne Skenderaj eshte vet Sami Lushtaku kryetari kriminel i cili vendin e ka ne burg e jo ne ball te Komunes .


Keshtu eshte kur krahinarizohet Kosova ,ndahet ne Krahina dhe ligjin e bejne ata, qe jane te kriminalizuar dhe mbjellin terror .Keto zgjedhje sipas standardeve europiane per zgjedhjet do te duheshin te shpalleshin te pavlefshme/anuloheshin ngase dolen me pak se 50% por ceshtja eshte se ligji mbi zgjedhjet nuk eshte bere ne Kosove me kete qellim qe te fitojne akteret kriminal qe argetohen me pushtetin ne kurrizin e vegjelise.Tash eshte e qarte se Krahinat e Kosoves jane te udhehequra nga nentoka kriminale; nga ata qe orkestruan krime dhe terror politik -ekonomik qe vodhen ne stacionin e policise; thaset me dosje kriminale qe kishin emer dhe mbiemer.Keto zgjedhje e klanizuan Kosoven e zyrtarizuan me shume enklavizimin e arsytuan krimin e legjitimuan korrupsionin .
Shqiptaret e Kosoves deshmuan perkatesite e tyre farefisnore deshmuan se jane rober te krahinave dhe nuk dine, dojne te bejne shtet anise te tjeret ua duan te miren por ne nuk ia duam te miren vetvetes andaj edhe jemi te ngulfatur nga 'gjeneralet' analfabet .Klani Sejdiu fitoi Prishtinen me ndihmen e PDK-kur e them kete e kam parasysh faktin se humbja e LDK ne Prishtine do e nxirrte nga pushteti PDK dhe si skenar qe PDK-ja kishte pergatitur e orkestroj me Astrit Salihun, tere fushaten, me njeriun i cili ishte edhe kunder UCK-se gjate luftes dhe per me shume vite ne gazeten 'Epoka e Re' kishte vjelle vrer,tym kunder liderit shpirteror dhe historik te shqiptareve Dr Ibrahim Rugoves.


PDK-ja e kishte pergatitur me Astrit Salihun terrenin per te humbur zgjedhjet andaj edhe e inskenoj elektoratin e saj me figuren e coroditur anti-kombetare te A. Salihut. Duke ditur se me te nuk do te fiton dhe mos fitorja e PDK-se ishte fitore e LDK-se %.Kulmi i ketij mashtrimi ishte kur Astrit Salihu shkoi per te vizituar varrin e presidentit shpirteror dhe historik te shqiptarve te njeriut per te cilin sic e ceka me heret kishte shpifur ne katror gjate shume viteve.Kjo ishte trik,thike me dyteha per elektoratin prishtinas te PDK-se .


Poza e fundit e skenarit te Astrit Salihut per ta zmbrapsur elektoratin e PDK, ishte te varri i Presidentit Rugova,ku automatikish elektorati prishtinas para nje akti te tille te Astritit kishte ngrire voten ne drejtim te tij . Ky ishte skenar i PDK-se me qellim zgjatjen e pushtetit me LDK-ne ose zgjatjen e korrupsionit, krimit te organizuar ne Kosove. Sikur ky te mos ishte skenar atehere me Astrit Salihun do te shkonte edhe Kryeministri Thaci per tu perkulur/pozuar para Varrit te presidenti Rugova dhe ne kete menyre elektorati 'prishtinas' i PDK-se do te shihte sinqeritetin e kandidatit te PDK-se dhe te PDK-se per Prishtine. Numri i votuesve ne favor te PDK-se sigurisht do te ishte dy here me i madh i per kandidatin e PDK-se po te paraqitej kryeministri ne kete skene tok me Astrit Salihun .


Nuk eshte e mundur qe nje elektorat prishtinas i PDK-se sa ishte dy here me i madh per Fatmir Limajn ose tri here; e tani te jete vetem ai elektorat i cili ka emigruar ne Prishtine pasluftes; nga krahina e varfer e Drenices ose Krahina Thaci.Pra shikuar analitikisht kjo ka qene nje metode me te cilen PDK-ja permes LDK-se mban veten ne pushtet e qe te dyjat e klanizojne Kosoven dhe vjelin nektarin e te mirave te banorit te varfer te kosoves kurse qetetari i shkrete fshatari i varfer heqin te zite e ullirit nga klanet mafioze qe sot e kane perthekuar Kosoven per fyti dhe do ta ngulfasin.Keto klane mafioze qe e krahinarizuan Kosoven e vogel, zgjedhin mjete dhe metoda vetem per te qendruar ne pushtet per te vetmin qellim :mbulimin e krimit, rritjen e korrupsionit, luftimin e atyre qe jane ne krahun e viktimes dhe luften propagandistike qe cdo kritike e akuze nga institucionet nderkombetare ta shendrojne/paraqesin si sukses dhe rezultat te qeverise


Kosova eshte qe tani eshte shndrruar ne krahina ku sundon terri, tmerri vuajtja mjerimi dhe ku e verteta mohohet e ne vend te saj merr hov fushata e shpifjes denigrimit degradimit te njeriut shqiptar njeriut rugovian.Se ne Kosove po relizohen planet e elaborateve serbe kete nuk do ta kishte besuar askush paralufte; por ja qe me ardhjen ne pushtet te atyre qe ishin jane dore e zgjatur e krimit dhe e Serbise sot kemi 'nderin' te shohim nje Kosove me te vogel se kurre me pare te ndare ne vija krahinore , te klanizuar ne vija politike, ashtu sic do te deshironin armiqte shekullor te shqiptareve.Per kete ripushtim, ndarje ne baza partiake,politike,krahinore duhet te falenderojme politiken perqarese dhe vellavesese te grupeve,klaneve politike te udhehequra nga Thaci-Sejdiu -Haradinaj'

Zgjedhjet ne Kosove vertetun e ndane Kosoven ne vija politike, gjeografike farefisnore .Pra duket sheshazi ndikimi partiak-politik=mafioz;Krahina e Drenices sundohet nga klani Thaci i cili edhe i takon krahines me te varfer te Kosoves.Ne krahinen e Llapit ben pjese Besiana, Prishtina fushe-Kosova ( jo gjeografikisht por ne kete rast politikisht) i takojne klanit partiak-politik=mafioz te Sejdiut ,dhe Krahina e Dukagjinit ku politikisht i takon Ramush Haradinajt dhe klanit te tij.


Kjo ndarje politike eshte edhe ndarje gjeografike sepse ndikimin politik po e shohim si reflektim te origjines se udheheqjes partiake. Me fat Kosove krahinat. Me fat Kosove ndarjet ne baza politike dhe gjeografike.Me fat Kosove terrorin ,krimin,korrupsionin degradimin sipas kuteve mafioze.

aroza
19-11-09, 18:57
Tropoja, tregona shkurt ēka permban brenda ky postimi yt se spo kam koh me lexue....... jam kah i numroj votat. hahaha

Tropojani30
19-11-09, 19:07
Tropoja, tregona shkurt ēka permban brenda ky postimi yt se spo kam koh me lexue....... jam kah i numroj votat. hahaha

Ato qe i vodhet a.Mos te mbetet hatri se PDKyja nuk ka fitue.34% i kishte edhe 2007 e kesaj radhe i ruajti kete nivel votash me shantazhe e hajni.

Arb
19-11-09, 19:17
Eshte me te vertete tragjike qe Taci identifikohet me Drenicen, e Haradinaj me Dukagjinin.

Ata dhe njerezit afer tyre perfaqesojne njerezit me te berlloga te ketyre krahinave.

GURI SYLAJ
19-11-09, 20:06
Eshte me te vertete tragjike qe Taci identifikohet me Drenicen, e Haradinaj me Dukagjinin.

Ata dhe njerezit afer tyre perfaqesojne njerezit me te berlloga te ketyre krahinave.


Shume e dhimbeshme por eshte shume e vertete se Politika ne Kosove eshte ngulfate (fure) nga interese te ngushta e megallomane te grupeve e te individeve te caktuar!
Kosova po ndahet me kufinje te rinje,dhe po rrezikohet te hyj ne nje katrahure politike e ekonomike ku liria dhe pamvaresia do te duken si enderra te parealizuara kurr!!
Ne kohen kur Serbia ishte e fuqishme -Kosova gjente force qe te ecte se bashku drejt lirise kurse sot ,sot ....cfar po ndodhe me Kosoven!!???

aroza
19-11-09, 20:30
Ato qe i vodhet a.Mos te mbetet hatri se PDKyja nuk ka fitue.34% i kishte edhe 2007 e kesaj radhe i ruajti kete nivel votash me shantazhe e hajni.

...jo, nuk thash se ka fitu pdk-ja, po kan mbet pa numru edhe qeto votat me kusht....... se ato te vjedhmet ishin n' gjakove.

shfletuesi_
19-11-09, 20:32
Eshte qudi me shqiptaret, me te vertet kritikat i kan te mira dhe shume here me vend.

Por siq din te japin kritika a din te japin oferta per te mire!?

murrizi
19-11-09, 21:14
aiiihihihiiii hala jeni te zgjedhjet a ?

jo xhanem zgjedhjet n'kosovė jan kry, edhe shumicėn e kan fitu Pydykyja e Hashim Brojes (sa pėr info) Ndėrsa tash, ladys and burra tash due veq nji kėngė t'mromjes kshtu a ....

GURI SYLAJ
19-11-09, 22:51
aiiihihihiiii hala jeni te zgjedhjet a ?

jo xhanem zgjedhjet n'kosovė jan kry, edhe shumicėn e kan fitu Pydykyja e Hashim Brojes (sa pėr info) Ndėrsa tash, ladys and burra tash due veq nji kėngė t'mromjes kshtu a ....

Jo tybe ,MURRIZ, ato veq sa po fillojne!??

teutaA
20-11-09, 00:17
tybe veq ju paskan provoku se apet zgjidhen qysh dashten hahahahah pacolli kryetar shuni se mu plotesu deshira se thojsha po des pa e pa edhe qita qysh po udheheq :smile:


te lumt ju qe keni fjet e spo e shifni rezultatin e zgjdhjeve

Peja-Boy
20-11-09, 17:57
tybe veq ju paskan provoku se apet zgjidhen qysh dashten hahahahah pacolli kryetar shuni se mu plotesu deshira se thojsha po des pa e pa edhe qita qysh po udheheq :smile:


te lumt ju qe keni fjet e spo e shifni rezultatin e zgjdhjeve

Hahahahahahahaha ... e tash jon bo krejt Bashk ja ka me e bo mire ja kan me ja kajt nonen mos me i vyjt as dreqit ma Kosova !!

jEtA_1
22-11-09, 23:03
Edhe ti analiste a? Haj medet...
Pse jo, cka keni ju me shume se une.......

BACALOKU
23-11-09, 00:25
Pse jo, cka keni ju me shume se une.......

kena bacalok kena hahah ma shum qy.