PDA

View Full Version : Shqiptari dhe ngatrresa


lirik
22-02-10, 07:42
Perse ngatrrohen shqiptart a jan ne te vertet shqiptart ngatrrestar nga natyra dhe te eger siq flitet ku jan shkaqet e ngatrresave provokimeve
si duhet shmangur ato ne praktiken jetsore

q dobi kan njerzit nga sulmet dhe ngatrresat
ngatrresat dhe pasojat e tyre ngatrresat pse dhe per q arsy e a ja vlene te ngatrrohesh


te dashur lexues
mendoj se jeta ka shum probleme e telashe te cilet vet jemi duke e pa se sa e veshtir esht

jepmni ju lutem mendime rreth ksaj teme interesante dhe
te rendesishme
sepse ngatrresa po ka dhe jo te vogla
ne ngatrres ben pjes edhe provokimi etiketimi shpifja rrahja sulmi kundershtimet kunderthenjet nga motivet e nga gjelozia vetmbrojtja vrasja plagesa fyerja

premium
22-02-10, 09:39
Lirik , ngatresat -rrahjet -provokimet janė qėshtjet se ndodhen nė ēdo anė tė botės , e sidomos ka raste edhe me qėllim. Me krahasu me vendet e tjera , prap ne Shqiptaret jemi ma tolerant , ngase tek populli ynė ndodhen disa incidente konflikti siē jemi te njohur te rastet e megjeve tė tokės , apo rrospijat e kafaneve .
Kėto jane pikat e dobeta tek Shqiptaret .
Ndashta njė dite permisohemi e bahemi ma te civilizum.

Zanzi/M
22-02-10, 12:22
Lirik, ky qenka shkrimi i 8.666 i yti ( ky 666 hic i hajrit spo me doket ).

Ska ngaterresa te shqiptaret, ncuk.

lirik
22-02-10, 12:32
Lirik , ngatresat -rrahjet -provokimet janė qėshtjet se ndodhen nė ēdo anė tė botės , e sidomos ka raste edhe me qėllim. Me krahasu me vendet e tjera , prap ne Shqiptaret jemi ma tolerant , ngase tek populli ynė ndodhen disa incidente konflikti siē jemi te njohur te rastet e megjeve tė tokės , apo rrospijat e kafaneve .
Kėto jane pikat e dobeta tek Shqiptaret .
Ndashta njė dite permisohemi e bahemi ma te civilizum.

..............

Po qe besa boll do provokator t kqi e harama e do ngucakqi e sulmues jan qe kam pas probleme me ta ne pervoja


jo vetem ne jeten e perditshme por kahdo edhe ne forume

ne nji rast ne mitrovic nji harambash para nja dy vjete

mu ne rrugen e qytetit desh
deshti ai me u ngatrru me mua pa kurfar faji pa i ba as kurgja mbi dhe
as mbi tok ė hiq pa e njoft e as pa i pas borgj as nji cent hiq

as pa pas bab as babagjysh kurgja hiq me te e te paret e ti

veq pse deshti ja donte qejfi ngatrresen


prej pikes se qejfit ai nji far mushku gomari aty te shtepia e shendetit ne mitrovice deshta me e parku kerrin

erdhen disa kerre dhe un prita i prita te gjitha kerret
kur po vjen ky me nji shpejtsi te madhe un kur e pash ashtu thash heu ndonji i dehur ose i droguar e ti jap makines gas permbrapa -


ja lirova rrugen boll shpejt ati idioti hajvan
po

ne vend se me i bertit un ati hajvani e me i than a je ne mend more po ktu nuk je ne autostradė
doli ai si kapadai prej kerri te ti e me thot mua qka po fryhesh

fjal mbas fjale un edhe nuk u nguta fort ne fillim e i thash kadal djalo mos u ngut ashtu se nuk te ka hije me u sjell kshtu kontrolloe sjelljen qy
se ti ishte tue vozit shpejt e un ta lshova rrugen

po ai kish hall me gjet diken ndonji qyqar ė e me ja fut ndoj shuplake aty para njerzve te shpia e shendetit me e pa njerzt
per me u fry mandej ne qytet
a e di kush jam un tha
paj tybe as q e po du me e dit thash kush je mbi ket dhe

po le at muhabet ik ec shko udhes tande
e ai filloj me nia sherrin ti tha me kto targa te huaja ktu qka po lahperavesh ksajde

po vini e po fryhni ktu

o jaran thash un jam me bab e babgjysh i e stergjysh i ksaj toke po qka po flet i thash ec hin ne kerr me tha baju prej ik prej ktuhit
ku me ik more prej tokes teme i thash more idiot mshele at llapaqke boll ma i thash ,

e te ma nxeu koken ,
i thash kqyre qka po te them baju ec po nime ti qenke hajvan
se te han dreqi tybe udhen nuk e din ma kah me shkue


ec bre pis

po ty me ta lan but qenke i pa ftyr ec po te them e t ju u ngerdhuca
per fat e pau qe pasha besen
isha tu i hy shkelma e grushta

eci i bajti qaklat nuk foli ma

ec bre qafir edepsuz i thash i pa ftyr bre

ik hup the qafen se po te hanė shtatqind
dreqen


bre hajvan te k je krejt ec

kur po me thone do persona aty

eu po mir ja bane bre

jo more po ky thash troh ftyre more nuk paska, po ju a ishit tue pa vet ,
po valla te kena pa than edhe kur i dhe kerrit gaz prembrapa ja lshove udhen
edhe kur erdh ky drejt e ne ty e krejt e kemi pa

po kuku bre qka e ka gjet kosoven tonė me than

ka humb bre rrespekti krejt mozamakeq

mandej e lash kerrin aty te ni parking edhe un eca ne pun te mia

por ma prishi diten me nervozoi ne vend s e me u knaq q eisha ne pushim me nervozoi eu qfar pisi kishte ken


eu qfar vakije pa prit pa kujtu shyqyr qe nuk u ba ma keq

po hajvana po ka koktrashė budall% te marrin n' q afė
kan marak dis a ngarresgji ne ngatrresa e me u fry me i pa dikush
kah bejn ngatrresa per me ja lshu mandej rrugen njerzit tipa garipa demek
frajera me u paraqit shergji e do jan ngatrresgji e belagji
mos ta prefshin rrugen ata idiota se te nxen taksirati
duhet me u rue prej belagjijve

roadrunner
22-02-10, 12:38
Valla be perime juve lirik ausllanderave jau sheh sherrin njeri kaniher hahaha...Une niher e mora nje BMW delfin me targa te anglis te nje familjari se i vyjke kerri me targa KS e i ndrrrum, dulem ne korze dy qifte te martum...q'ka mi ba tu menu njani me ni pick-up se jam ausllandere, tem bani hygjym me kerr, un si bana za niher, kur shkoj ne rrug ni kaheshe aj me kish bllokue rrugen edhe doli pej kerri. Dol tipi jem tha he sha po don...tha me ty skam pun po qajo ma zuni udhen. Qat dit e patem ndrru auspuhin BMW-s gjate dites, dhe i vjetri ishke ne kerr. Qa mi bo ata dy ja nisen mu fjalos, un e kapa auspuhin u nisa drejtim tyne. Bam auspuhin per kreje ball per ball, te shtriva per toke, thahs hajt tash dil apet zine udhen :P Edhe jam hyp ne kerr ta kam qit ne SPORT be lirik ta kam ba tym aaaa......tani i thash tipit, ti mos em dil aty si grat qapa qapa me bo me budall qe ta blloko udhen, a se pa qe dojke ferka a? hahahahah :P

Edhe ti lirik u dasht mi ra auspuh kres me tja bo kryt pocerrk hahaha

lirik
22-02-10, 12:47
Valla be perime juve lirik ausllanderave jau sheh sherrin njeri kaniher hahaha...Une niher e mora nje BMW delfin me targa te anglis te nje familjari se i vyjke kerri me targa KS e i ndrrrum, dulem ne korze dy qifte te martum...q'ka mi ba tu menu njani me ni pick-up se jam ausllandere, tem bani hygjym me kerr, un si bana za niher, kur shkoj ne rrug ni kaheshe aj me kish bllokue rrugen edhe doli pej kerri. Dol tipi jem tha he sha po don...tha me ty skam pun po qajo ma zuni udhen. Qat dit e patem ndrru auspuhin BMW-s gjate dites, dhe i vjetri ishke ne kerr. Qa mi bo ata dy ja nisen mu fjalos, un e kapa auspuhin u nisa drejtim tyne. Bam auspuhin per kreje ball per ball, te shtriva per toke, thahs hajt tash dil apet zine udhen :P Edhe jam hyp ne kerr ta kam qit ne SPORT be lirik ta kam ba tym aaaa......tani i thash tipit, ti mos em dil aty si grat qapa qapa me bo me budall qe ta blloko udhen, a se pa qe dojke ferka a? hahahahah :P

Edhe ti lirik u dasht mi ra auspuh kres me tja bo kryt pocerrk hahaha

.......................
tek je e shtir ė eu qysh po terrin burri ty tek je e rrezikshme si adelina
po sillshe ti meniher jo valla me ty nuk paskna heap me u taku se ti ja po te bijshe auspuh ja sakic tek je e shtirė zjerm xeher krejt ku
po po jan do gra qe jan shum t shtira qe besa kta mashkujt nuk e besojn po
i kam pa do t shtira
gra qe po te bej be flake krejt ani qysh po i qishin syt gaca ishin ma te shtira se burrat e i kam un disa raste zharav krejt po qitshin

lirik
22-02-10, 12:53
Lirik, ky qenka shkrimi i 8.666 i yti ( ky 666 hic i hajrit spo me doket ).

Ska ngaterresa te shqiptaret, ncuk.jo pra shqiptari nuk ka ngatrresa haaaaaaaaa
qka ke fol ti eu nuk po them se jan te gjith ngatrresgji por ka
besa qe lypin taksirate ka sa te duash ka

roadrunner
22-02-10, 12:54
hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o lirik, po ku guzo more burri me ik pash neren hahahaha.....liriik kshtu, kur te nguc najkush thirre motren, se dej te bojsh ti menen me i mshue, un e shtrej per toke hahahaahahahhahah.......................
tek je e shtir ė eu qysh po terrin burri ty tek je e rrezikshme si adelina
po sillshe ti meniher jo valla me ty nuk paskna heap me u taku se ti ja po te bijshe auspuh ja sakic tek je e shtirė zjerm xeher krejt ku
po po jan do gra qe jan shum t shtira qe besa kta mashkujt nuk e besojn po
i kam pa do t shtira
gra qe po te bej be flake krejt ani qysh po i qishin syt gaca ishin ma te shtira se burrat e i kam un disa raste zharav krejt po qitshin

SANTANA-29
22-02-10, 12:56
hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o lirik, po ku guzo more burri me ik pash neren hahahaha.....liriik kshtu, kur te nguc najkush thirre motren, se dej te bojsh ti menen me i mshue, un e shtrej per toke hahahaahahahhahah

hahahahaahahaha,ku po mos je motra e enver idrizit ,:tongue:

roadrunner
22-02-10, 12:57
pse a edhe aj me auspuha i ka rreh gjinjen a? hahahahahahahahahahahahahahaahahaha,ku po mos je motra e enver idrizit ,:tongue:

Zanzi/M
22-02-10, 12:58
jo pra shqiptari nuk ka ngatrresa haaaaaaaaa
qka ke fol ti eu nuk po them se jan te gjith ngatrresgji por ka
besa qe lypin taksirate ka sa te duash ka

Eshte e udhes qe kur thua " ka ngaterresa" ta kesh nje pike referimi, si psh: ne raporte te policise ne vrasje ne statistika te ndryshme.

Une te them ty qe per nga nurmi i banorve Kosova ka me se paku vrasje ne rajon, me sa di une ne 2009 kane qene diku rreth 70 vrasje brenda vitit, ne vitin 2008 gjilani nuk e ka pas asnje vrasje. Keto jane gjana per tu lavderuar.

SANTANA-29
22-02-10, 13:09
pse a edhe aj me auspuha i ka rreh gjinjen a? hahahahahahahahahaha

Kryt pocerrka jau ka bae,,hahahahahah,me auspuha me qaka qysh ju thone atyne,si brus lia,,hahahahahahah,,

roadrunner
22-02-10, 13:12
hahahahahaha, koka kan si une e trent beterka...ah ni qasi gruje me pas lriku qa i kish ba hajr hahaahhaha.....Kryt pocerrka jau ka bae,,hahahahahah,me auspuha me qaka qysh ju thone atyne,si brus lia,,hahahahahahah,,

SANTANA-29
22-02-10, 13:18
hahahahahaha, koka kan si une e trent beterka...ah ni qasi gruje me pas lriku qa i kish ba hajr hahaahhaha.....

Eh tash e ke pshtejll filmim,ai eshte mashkull e jo gru,Lirikut i duhet nje femer e mir e urte e jo e trent e bo kryet pocerrka tu rreh,:biggrin:

roadrunner
22-02-10, 13:19
per motren e enverit te idrizovitve e pata fjalen more.....qy tash kur vje liriku ju a po doni mem martue a? hahahahahahahEh tash e ke pshtejll filmim,ai eshte mashkull e jo gru,Lirikut i duhet nje femer e mir e urte e jo e trent e bo kryet pocerrka tu rreh,:biggrin:

lirik
22-02-10, 13:24
Eh tash e ke pshtejll filmim,ai eshte mashkull e jo gru,Lirikut i duhet nje femer e mir e urte e jo e trent e bo kryet pocerrka tu rreh,:biggrin:

hhhhhha<aaaaaaaaaaaaaaaaaa

premium
22-02-10, 21:16
Valla be perime juve lirik ausllanderave jau sheh sherrin njeri kaniher hahaha...Une niher e mora nje BMW delfin me targa te anglis te nje familjari se i vyjke kerri me targa KS e i ndrrrum, dulem ne korze dy qifte te martum...q'ka mi ba tu menu njani me ni pick-up se jam ausllandere, tem bani hygjym me kerr, un si bana za niher, kur shkoj ne rrug ni kaheshe aj me kish bllokue rrugen edhe doli pej kerri. Dol tipi jem tha he sha po don...tha me ty skam pun po qajo ma zuni udhen. Qat dit e patem ndrru auspuhin BMW-s gjate dites, dhe i vjetri ishke ne kerr. Qa mi bo ata dy ja nisen mu fjalos, un e kapa auspuhin u nisa drejtim tyne. Bam auspuhin per kreje ball per ball, te shtriva per toke, thahs hajt tash dil apet zine udhen :P Edhe jam hyp ne kerr ta kam qit ne SPORT be lirik ta kam ba tym aaaa......tani i thash tipit, ti mos em dil aty si grat qapa qapa me bo me budall qe ta blloko udhen, a se pa qe dojke ferka a? hahahahah :P

Edhe ti lirik u dasht mi ra auspuh kres me tja bo kryt pocerrk hahaha
ev eve eve ev ev ... haj tregom nihere mishiēat asi muskujt ??:)
e pse moj po tregon se je kaq fort si Bruce-Lee ,, qetashne nuk guxojn as kafe me pi me ty ! )):
OF OF ani me auspuh kur tė shofin ty .. lele-lele duhemi kacigat me majt nė kry me dal me ty ne kafe!

lirik
22-02-10, 22:42
hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o lirik, po ku guzo more burri me ik pash neren hahahaha.....liriik kshtu, kur te nguc najkush thirre motren, se dej te bojsh ti menen me i mshue, un e shtrej per toke hahahaahahahhahah

-------------------
Valla po me duket se qenke karatiste diqka paske ushtrue
vertet me duhen do bodigarda e do bodigarde
me keni lan vetem bre a nuk po ju vjen gjynah


se pak para kti viti te ri nji far tradhtari deshti me me rrxue

prej shkallve te shoqates nja njizet metra teposht

qe shkallel
me te kqia e me te rrezikshme nuk ka ne asnji klub te europes

por nuk a rriti te me rrxoj prej shkallve

se i ngula kembet kogja fort

shkallt jan te mbrehta e me gjysm rrethi pozicion shum i rrezikshem
me ra prej tyre nuk ka gjasa me shpetu njeriu


ma ruajti momentin ne krye te shkallve ishte nji vend shum i pershtatshem

per ket qellim

edhe pse u mundua dinakrisht dhe ishte vet i dyti un isha vetem
me me qit me koke poshte deshti prej shkallve me ma ba koken copa e grima
ata

ata dy persona e un vetem po nuk arriten

aty ne shoqate jan nji grup qensh shkinorė
qe gjith diten lehin kunder kombit shqiptar ka edhe asi qe baba i tij ua ka pre derrat shkieve per veligdan e i ka thirr shkiet ne konak nuk ka mshef as qik as grue prej shkau me kumari qe ne kohene rankoviqit

ata provokojn shajne fise e krahina parti komb vatan flamur fe e atdhe
ngacmojne njerz provokojn her shiten patriota ku kuku qfar rruspijash mashkullore ka aty ndersa pojesa endershme ekombit duke e pa situaten jan terhequr neper shtepia dhe nuk shkojn aty hiq


udhen mos ta prefshin ata sternipat e rankoviqit

ehi sa e s a problemet jan ba neper shoqata shqiptare ne perendim
e ngatrresa jan rrah e jan nxjer thikat e jan sakatu

se ne shoqata te shkieve me ba probleme
kurr nuk jan shkue ata far vagabondash

se nuk ua ka mbaijt me nder me thėn prapanica

me shku aty me ba probleme

bile me ja marr hakun motrave te dhunuara shqiptare


por nga shkiet ata dhiejn gjak me nder me than veq shqiptarve ju bejn zullum e provokime

veq ne shoqata shqiptare kan ba probleme

e provokime

jan karaktere kurvnore e shkinore jan disa qe pasha besen
shtat millosheviqa prej tyre dalin

shartim i karakterit te prostitutes tradhtare serbofile

me mashkull kurve nalet shejtan e rruspi shartue

dhe ka dal nji shpirte hilegji qe nuk e gjen as ne kralevė

nejse shpetova disi dhe ja ku jam perseri ne mesin tuaj
por si gjithmon ju askund gjithmone vetem po me leni bre


sepse pervoja ime neper kso far sulmesh eshte kalitur ne vetmbrojtje
duke i falenderuar forces fizike dhe nji far mjestrie q ekam ushruar
kam shpetuar disa her nga sulmet tradhtare


qendrova

edhe pse ata njizet vjet me te ri s e un ishin

por nuk arriti te me rrezoj nga shkallet edhe pse e provoj

para se me provu me me shty nga shkallet lart i ngjiti dorzat

thash qka po do me ba

veq kur te ma ka msy vap me te dy duart me nje tentim te shpoejt dinak

por arrita ti qliroj duart

E moj moter bėni ju tallje me lirkun bėni
SE ATY NXET E KENI PARA PC S KNAQUNI ANI ANI S E MIR JENI JU ATY
SE MOS KENI HJEK JU


iha hajt se ju mir ekeni nxet e keni

liriku ka gjygj tash per ket far pune KQYR QOMANI NDOJ AVOKAT BRE

qe besa po nejse knaqnu ju

Lirikun e dhe ne burg e kan pas msy turli far taraku
e hamshori

se shkau i paguejke mirė ordinerat

ju thoshte hajt nervozone lirkun ngacmone provokone

ku ku me kjtohet nji her nji shka kryemadh kriminel e ka pas koken sa buquku
kur ma ka pas msy ne burg qfar kashfe ka pas qen ai

udb a ju thshte hajt msyjani se po qesh liriku

e po e rrespektojn te burgosurit msyjani m os eleni rahat


e mos po shkruan ndoj varg diqka a naaj far poetie kunder jugosllavis

ne fletore shkoni kqyrni qka po shkruan e me ke po rrin qka po flet dhe ngacmone jushko ni e nervozone provokone

se e njohim ne ate ju veq provokone e ai nuk duron

mandej ne e dijm qka bejm me te


po me duket po i shof rruspijat pansllave serbo slalve udbasho kriminale
fashiste

te ish jugosllavis kah ju peshperisnin ne vesh ordinerve kriminel
ne burgje per te ua nxi jeten patritve shqiptar te burgosurve politik
hajt shko ngacmoe lirkun shkoni se ti falum gjasht muaj burg ti falim nji vjet burg veq ngacmojeni ju mos e leni rahat provokone
ju thosihn odrenerve

s e ua falim nji vjet burg
e tri vjet burg

mos ta nien ju thoshin ordinerve zgjyrve kriminelve policia serkrete jugosllave


Po ku more shpijunat merrshin falje burgu pse ata e patriotat jo


pse adem demaqi i mbajke ka tridhet vjet burg e te tjeret nga 15 vjet e shpijunat e benin namin truli far hajnie ekrimi e delnin ua falnin gjysmen e burgut

ma shum se gjysen ua falnin te burgut heu

ish jugoosllavia me regjimin udbash me ordiner e kriminela bashkpunojke


pse kush i vrau vllezri gervalla

e kadri zeken veq kriminelat ordineret qe i nxiste ish udb ja


atyre ua falshin gjysen e burgut

per qka i qitnin ne perendim me vra njerz

udb ja i paguente eu udb he zhgjyre

po e pist kishe pas ken bre

Ordinerve kriminelve ua shkruanin karakteristiken
e mire

se gjoja jan sjellur mir ne burg po qfar miri more ata far kriminelesh

qe delnin prej burgu e drejtoheshin nga dora e udb s
per krime te reja manjake

ne karakteristike ju shkruanin se gjoja jan sjell mirė
e ju falet burgu hajde dalalvere hajde


po qfar miri kur ata benin provokime e ngatrresa e nxitje sherresh

ne burg
rrahje veq me u a pa ftyrat kriminale e te rrezikshme vraesesa ordiner kriminela hajdut pisa plaqkitsa dhunuesa njerz te krimit


po hyqymeti i pa ftyr udbash i falte ata

e patriotet e shkrete gjith rrinin ne flake te vuajtjeve

ata edhe sot vujan te shkretit jeten e gzojne te tjeret por patrioti jo

ata jan vetem per tu djegur neper vuajtje e per tu perbuzur


si zakonisht patriotat duhet me vuajt
edhe ne vorr nuk i lene te qete per te mbajt burgun deri ne funddhe patriotve ja heqnin bajagi ne fund te burgut pasi mbante afro 15 vjet
e 10 vjet ua hiqte nga njizet dit

gjoja amnesti haaaaaaaaaaaaa

qfar maske krve udbashe pallavrash ishte ajo mafioze udbashe ish jugosllavi

po mendoj regjimi i saj udbash

sepse ne ligj te qdo shteti ne bote esht qe i burgosuri nuk e mban burgun deri ne diten e fundit heeeeeeee rruspijat q e ishin ata


ja jepnin flajen njizet ditshe
me zo r

nga njizet dit falje gjoja

edhe pse kishte te burgosur qe i kund ershtonin ato lloj faljesh
po kush i pyeste i qitnin jasht burgu me zor
shko kah te duash ju thonin pastaj dhe ne opinionin ndr kombta shkruanin gazetat se ja u falen te burgosurit politik heeeeeeee rruspijat bre


mos ta prefshin rrugen ata


medet udbashat e ish bahskpuntort e tyre
po rrqethem kur ua kujtoj ftyrat negative

me kujtohet nji rast ne burg tregonin te burgosurit per dy kriminel te burgosur serb me prejardhje

qe jetoonin ne slloveni

kur kta dy kriminel e kishin dergue ne pyll nji djal te ri

e kishin masakru per ngadal me thika ne pyll

njeni duke embajt tjetri duke e pre per se gjalli

e ai duke bertitur deri sa jan kan marr shpirtin me vuajtje
me i pas ju a to ftyra se si zgerdhesheshin ata rrrinin me duben udb ja i ka pas liru per me vra njerz tjer kend e kishte udb ja ne sy


si i intresuar dhe tip kureshta e per qellime poetike
me intresonte shumqka e te burgosurti me tregonin vet s emi njihnin idealet bile shpesh her disa me thonin shkruaj per tjeten tone diqka


kam pas nji far ndikimi te njerzit ne burg te nji jse e mir

dhe shum njerz te nacionaliteteve te ndryshme aty te burgosur me informonin se kush per qfar vepre kishte ardh ne burg cilet ishin kriminela hajduta etjun e mershsha vesh per qfar veprash jan ne burg ata mizore

disa edhe tregonin edhe vet


e un merrja material per te shkruar vargun

e per te prezentuar pastaj para bote sipas mundsive kur t eme jepet mundsia

shum vargje i mbaj sekrete sepse ato jan me plot tmerre nuk ndikojne mir prandaj nuk i qes ato

dhe mendoja sa te dal nji dit me vargun tim
do te pershkruaj dukrite negative te njerzise

te gjitha mizorite e ksaj bote me vargun tim te artit

poeti mezi pret me ndegju diqka me u mbush pervoja

e pastaj prite se qka shkruan


eh kjo toke gjithqka mbane

mjer ai q e ka at nafak me pas pun me rruspija q e kan shum ftyra e dinakri
pshtova edhe ksi heri nuk e di besa a kam shpetuar hala e ju nuk erdht me me pa hiq

veq po rrini po beni sefa u knaqt knaquni knaquni

nuk ma derguat as nga nji kartoline bile ose me e marr nga nji pule te pjekun e me ardh me me pa qe shpetova
qy kur t del guri sylaj e te thot pse po e permend burgun

roadrunner
22-02-10, 23:11
jo valla lirik, pom vje keq, po ti ke ba shume armiq, e smi zen mu kejt auspuhi, se do qellojn te mdhaj, smunen mu kan kejt si tkines mi shti ne karamboll hahahahh :P

Deri ne dy ti marr une, e tjert kapi ti hahaha :p

Dreni30
22-02-10, 23:30
jo valla lirik, pom vje keq, po ti ke ba shume armiq, e smi zen mu kejt auspuhi, se do qellojn te mdhaj, smunen mu kan kejt si tkines mi shti ne karamboll hahahahh :P

Deri ne dy ti marr une, e tjert kapi ti hahaha :p

Hhahahahaahahahahahahahaaha

lirik
22-02-10, 23:50
jo valla lirik, pom vje keq, po ti ke ba shume armiq, e smi zen mu kejt auspuhi, se do qellojn te mdhaj, smunen mu kan kejt si tkines mi shti ne karamboll hahahahh :P

Deri ne dy ti marr une, e tjert kapi ti hahaha :p


eeeeeeeee mos thuj pra thirrre motren rri aty le ti lirikun se liriu u kalit neper hallakama un di ta mbroj veten mos ke gajle ti
po ndoj pule te pjekur me ma pas pru dikush e kisha henger isha knaq e ato po edhe kur t ekeni ndoj daesem me m e thirr
mos ja beni si do far karrieristash q e nuk guxonin me than po bjen shi dikur as me epermen emrin atdhe e kur u hap lidhja demokratike hyn aty
vinte ali pdrimja azem shkreli e shum te tjer e ata pa i dit as dy lidhje
me krye idiotat injorant kishe nuk po i tregojm lirikut shkojshin e mshefnin prej meje e i qojshin neper banesa ata far haramash
kur qe hop te takoj un ali podrimen heeee ku jo i nderuar poet qe lirik tha e po i sheh kta faqezi q ete kan rrethu po tha kan dasht me te mshef prej meje s ekta nuk kan guxu me e permen fjalen atdhe po qe un te gjeta qeshte ali podrimja e mi rrehte kraht eme kapi per qafe u kuq pak
se edhe per adem demaqin kshtu ma kan ba ajka e dilingjive karrierista
erdh adem demaqi ne rrehtinen tone e u munduan mua mos me me thirr hiq
e te marr vesh un tjeter kah kur shkojjq e sarhoshat e kishin rrethu adem demaqin thua se ata ishin heroja kishin harru se nuk kan guxu me nxjer kryet prej bire e as nuk kan guxu emrin pamvarsi me e permen ,#e si vinte dikush prej kosve yrysh me u fry ata aty uh fara e keqe po nejse fara ekeqe po bejjn vet ,mandej nji lule qe ka lulzue gjith do te lulzon
tash jan ra ata nuk jan ma atdhetar se jan atdhtar te qasttit t e zgerdheshjeve te perfitimit te situatave lahpera hesapi te pa brum patriotik e vetedije kombtare brrylagji reklamagji i njoh un e di ah sa mir i kam njoft ata por shyqyr qe jan nji numer e nuk jan shum he maskat lahperica jan ata

roadrunner
22-02-10, 23:53
Une vi badigard, ama tash spo e kuptoj prapavijen. Duhet me ma bo pershkrimin e punes. A po don me te mbrojt, apo do mi mbrojt se mdoket edhe ti i shtire e po te tuten njerzit, e po tham nashta duhet me dal natan qe mos me mujt me mrri hahahahahaahha :P hahahahahah diqaaa hahahah

lirik
23-02-10, 00:06
hahahahahaha, koka kan si une e trent beterka...ah ni qasi gruje me pas lriku qa i kish ba hajr hahaahhaha.....

le bre a po doni me me qit ne mal a pak pata telashe veq me me qit gra te vshtira e te serta jo bre vlla kqyrni ndoj pule te pjekur me ma qit te nxeht e
pak miish terur ndoj spec turrshi a pak ka vuajt liriku qy ju nuk dijshit me u ndal veq me me qit taksirate te reja kqyrni ndoj darke ndoj mish peshku
me muzik dikun ne ndoj restoran qka u mor vesh kjo me auspuha krese

roadrunner
23-02-10, 00:12
lirik, ti a per pula po hjek a? une thash lidhje me ngatrresa se qashtu ke tema, se sa per pula bac ihaaa....sahori e qes nja ne cung kejt puplat ja shkuli me ni t'mshume auspuhi hahahahahahahale bre a po doni me me qit ne mal a pak pata telashe veq me me qit gra te vshtira e te serta jo bre vlla kqyrni ndoj pule te pjekur me ma qit te nxeht e
pak miish terur ndoj spec turrshi a pak ka vuajt liriku qy ju nuk dijshit me u ndal veq me me qit taksirate te reja kqyrni ndoj darke ndoj mish peshku
me muzik dikun ne ndoj restoran qka u mor vesh kjo me auspuha krese

lirik
23-02-10, 00:15
Une vi badigard, ama tash spo e kuptoj prapavijen. Duhet me ma bo pershkrimin e punes. A po don me te mbrojt, apo do mi mbrojt se mdoket edhe ti i shtire e po te tuten njerzit, e po tham nashta duhet me dal natan qe mos me mujt me mrri hahahahahaahha :P hahahahahah diqaaa hahahah


qy jo bre un nuk ha njerz
njeri jam bile i urt si kingj jam

po nganjiher jan do teknefeca te magjupistanit qe bab e babgjysh magjup i kishin e me ngerzhatshin pa lidhje un kishe nuk po i ndegjoj u paraqitsha
dikur e tepronin ma i keq se i ligu nuk paska mos me dit bre kur esht boll
dikush me pas mundsi te shkatrron krejt e hiq nuk ndalet
qka i kam pa un do te magjupistanit i thone vetes shqiptar
moszamakeq po syt jan me pa po qfar shqiptari safi magjup ashkali
veq kishe bajagi shqiptar o kuku per mu ani srit tem me ik qe nuk ka ma vshtir
ma kollaj i ik kameres po un si te shoh e di se magjuo esht menjiher hakla pa e qel gojen jam specialist i njohjes se njerzve ne pamje
e njoh shqiptarin ne qehre e dalloj
e qasi far m,elezash mu turrshin nganjihere po duart jan me embrojt veten secili e din more qka deqin po paraqitni sikur nuk jeni t ksaj toke por kur ta nsyn dikush bile duart mbi krye duhet me i qit mos me ta hi ne krye a me leviz dikah eu po me me ra ne krye ma kish prish krejt poezin e vargjet
eu e rujsha koken se mendojsha me bjen ne koke e ma prish venin e poemave e lexuesit mandej jesin pa lexu qy pse qka kujtove ti me i than hajde me bjer ne kry a po kush esht ai q ete len me i ra n kry mor eu

lirik
23-02-10, 00:22
lirik, ti a per pula po hjek a? une thash lidhje me ngatrresa se qashtu ke tema, se sa per pula bac ihaaa....sahori e qes nja ne cung kejt puplat ja shkuli me ni t'mshume auspuhi hahahahahahaha


eh qitsh ke fol per qef temin veq kqyr bre ato pula me ken diku te preme mos i prej per mu se gjynah vallahi bre me vjen gjynah me e pre pulen per mu
po ka bre te pjekta boll qe valal ktu ne qytet ku jetoj un esht nji vend qe i pjek pulat q e ta kanq shpirtin ma don me ehanger at pul
te pjekne qfar s hije ka bile me pas mujt me ja marr zanatin
pa e qel vet nji nuk e kisha lan po nuk po edi si ja ben ai
veq pula me te mira ne krejt gjermainin s ka se ai
i pjek me mjeshtri e qfar shije kan merni paret me veti e hajdeni ua tregoj venin veq mos u gjuani ne kulet teme se m rrxoni duhet me hi ne minus ne
banke mos hajdeni kallabllak por zgjedhne nji komisioon musafirsh
un nuk ju them mirdita po qka keni nevoj me hanger e me pi
e kur te hame mir nese keni qef mandej ju them mir dita se barkun pa buk me ju than mirdita ma s pari nuk ju vje mir

bert
23-02-10, 02:23
une per vete si bi ne qafe kujt dhe sme pelqen te perzihem por nese ngaterrohem nuk e laje pa ja coptue naj gjymtyre. ja krahun ja gjunjet qe ta mbaje mend tane jeten. Une sjam budall me u rrahe me grushta e shpulla. ai qe eshte gati per gaterrese ti baj hesapet para se me u fut ne gaterrese. po i coptove gjymtyret ata largohen nga ngaterresat

Zanzi/M
23-02-10, 07:53
ev eve eve ev ev ... haj tregom nihere mishiēat asi muskujt ??:)
e pse moj po tregon se je kaq fort si Bruce-Lee ,, qetashne nuk guxojn as kafe me pi me ty ! )):
OF OF ani me auspuh kur tė shofin ty .. lele-lele duhemi kacigat me majt nė kry me dal me ty ne kafe!

Pse a nuk ishte imagjinim ky tregimi me larte a?:cool: .

lirik
23-02-10, 08:26
une per vete si bi ne qafe kujt dhe sme pelqen te perzihem por nese ngaterrohem nuk e laje pa ja coptue naj gjymtyre. ja krahun ja gjunjet qe ta mbaje mend tane jeten. Une sjam budall me u rrahe me grushta e shpulla. ai qe eshte gati per gaterrese ti baj hesapet para se me u fut ne gaterrese. po i coptove gjymtyret ata largohen nga ngaterresat
...........

Po bert ti flet drejt po sa per vete time te them te drejten asnjiher ne jeten time nuk nacmoj njeri dhe nuk prishi zemra njerzish me fyerje e provokime
nuk e kam natyren provokator as kurr nuk e ngacmoj njeriun nuk i bie ne
qafė por po ta tregoj nje rast ne nje shoqatė shqiptare ktu ne qytettin
tonė ishim duke luajtur shah ne tavoline
dhe tre vagabond te pist te poshter urrejtsa dhe te ndyrė gojė qerapa
edhe me ta zi se disa gojė q orapa neper forume provokator ė
mos bert
pyet bert qfar provokatorėsh harambasha kush i nxiite per bela te tilla
ata
e dijn bert askush tjeter vetem ata e dijn vet
nji rrugaq prej tyre qe fyerjen enjerzve e ka zanat ė e gjuan shishen e birres ne toke e then para kembve tona ku ishim duke luajtur shah un dhe nji shtatdhjet vjeqar i urte dhe patriot qe ka vepruar ma teper se tridhjet vjet per qeshtje kombtare
te tjeret po luanin po ashtu dikush meletra dikush shah ne shoqate
shqiptare
dhe kur i them un pse po gjuani shishe keshtu than per pik te qejfit

nuk folem hiq asksuh dhe thyerjet e shisheve u bene te padurushme dikur ju thash ndalini thyerjet e shisheve s e po na bien ne ndonje shishe ne
koke a jeni normal ju q te keqe ju kemi be ne pse po gjuani ashtu me shishe than per pik te qejfit po gjuajm dhe shishet na fluturonin mbi koke e perplaseshin ne muri te shoqates
i thash po po veq qejfi shum kuj i ka dal mbi kapuq si sherr pastaj
dhe nga inati pse fola ashtu e gjuajn shishen me nje rrembim spirrat e shishes i bien ne sy personit qe ishte ulur me mua dhe e lendojne ne sy
nga inati qohem ne kembe dhe ju them ta ndeprejn gjuajtjen e shisheve
situata u acarua ne shoqatė fjal pas fjale dhe na hyn ne mes nji numer i madh i njerzve per te mos u kacafytur ishinn mbi tet persona qe me mbanin mua e te tjeret i mbajten ata u bė nje lloj rremuje edhe pse un ju thash edhe sikur te jeni jo tre por treqind nuk dua me dit kush jeni por ndalinin provokimet
pas disa ditesh ndegjojn nje grup i shokve te mi dhe vijn diku mbi njizet persona ne shoqatė si te hallakautur
besoni u pshurren ata dhe po te mos ishte nderhyrja e ime ata do ta psonin keq por un nuk i lash perndryshe asnji nga ata te gjall nuik do ishin po te doja un vetem levizjen me te vogel negative ta beja por fjala ime shkon per fat dhe ju thash rrini ju un flas me ta rrini ju asnji levizje nuk guxoni ta beni pa then un un jam ktu ju vetem ndegjoni e shikoni nses e paraqitet nevboja e me sulmojn ather paqin vehten ne qaf


Dhe ju drejtova atyre pastaj me keto fjale

a keni ftyr ju thash a keni ju ndoj pik gjak shqiptari
qka esht kshtu puna e juaj hajdeni ktu ju thash
nuk po dua te ju bej asnji te keqe se me dasht dreqi ju han
e dinin se ma e vogla levizje nese do te silleshin keq i hante dreqi jo ndoshta nga un por njerzit rrijshin gati per te ju hudhur atyre si qakajt pasaha besen
Ae dini thash ju se q veprime po beni po ishim te dehur e nuk di qka fillaun te prrallisin dhe nuk qendron ajo hiq qka thoshin ata se ne budallej nuk jemi komplet shoqata e ka se ata nuk ishin te dehur kishin pi por pak
por qelimi ishte tjeter kund e dinim ne
qellimi ishte te provokimi


Ju thash a e dini se spirrat e shishes i kan ra personit ne sy
dhe ja keni lenduar siyrin nji plaku te vjeter
qe esht engjulli i ksaj rrethine e te gjith e dijm kontributin e tij
u quan disa aty e ju than u bejm kshtu e kshu nenes bre pisa provokator spiuna pse provokoni e ua thyejm eshtrat e koken e qka keni
e deshten me u turr mbi ta por veq kam bertit uluni asnji levizje
un flas me ta un jam jam ktu un uluni aty a nuk me shihni e keni sy me pa
nuk dua qe te derdhet ktu gjaku i shqiptarve rrini aty
natyrisht nga rrespekti q ekishin per mua u ndalen
se situata ishte teper e acaruar
ai plaku ka vuajtur nje kohe te gjat prej syrit prej spirrave por nuk i ka denoncuar ne polici se esht plak bujarė
ky edhe ka qen gabimi yne i madh qe provokatoret nuk i kemi lajmru ne policin gjermane ktu ka shtet ka ligj kush do qe e thyen ligjin duhet lajmrue menjiher policine gjermane ky ishte edhe gabimi yne sepse ne shqiptart mendojm s eproblemet mund ti zgjedhim vet por ky esht gabim i madh lajmroje policine dhe policia gjermane ua prish letrat e le provojn prap me i

prish shoqata t shqiptare
per fat at nate nuk shkoj puna ma andej sepse nuk i lash dhe ju than pastaj ata qe erdhen nga rrethe tjera edhe njiher ndodhe e thyeni shishe e provokoni ne shoqate
vetem nese hyni kah keni dalur
ja pra kshtu kan ndoshur shum faqe te zeza e ngatrrea kendej neper lokalet e shoqatave tona te ksaj rrethine kan pas edhe probleme tjera disa her jan nxjerr thikat per fat nuk jam qellu aty ne ato ngatrresa
sa per fyerjet fyerjet cinizmat e shpotite gjuajtjet me fjale
as nuk mund te shkruhen ne libra dhe kjo deshmon se nuk ka nivel kulture
te sjelljes as rrespekt vertet e kaluara ne disa raste si deshnitar i kohes ishte katastrofale
ka ndodhur qe e kan shty nji plak nji te vjeter e kan shty ekan rrzue mbi karriga pa kurfar
konsiderate

lirik
23-02-10, 08:43
nji shok i imi esht ne kryesi te pajtimitt e gjaqeeve e ngatrresave ne suedi
vetem ne nje zone aty tregon qe ai e
din mbi treqind ngatrresa e
problemne i ka pajtuar por ne finlande ne
gjermani zvicerr austri e sa e sa vende tjera sa ka ngatrresa e fyerje

roadrunner
23-02-10, 09:16
Po normal qe imagjinim hahahhaha.....aj pa e hanger kejt thojn le se rren osht hahahahah :P veq ruju se valla femrat e gilanit i rrehin meshkujt edhe s'merziten hahahahaPse a nuk ishte imagjinim ky tregimi me larte a?:cool: .

lirik
23-02-10, 09:23
me sa mbaj ne mend un ktu ne rrethinen tone ka pas ndodhe nji vrsje ne mes te shqiptarve nji ferizajas e ka pas vra nji podujevas me pistolete
dhe natyrisht per kso far pshtjellimesh e ngatrresash
te vritet njeriu ne perendim nuk ekisha besuar -hajde atje ne vendin tone ka mos marrveshje per ara e mgja e ku di un po ktu
pse

lirik
23-02-10, 09:25
sa per ngatrresat rrahje fyerje goditje me shishe ne koke ka pasur ktu mjaft ne mes te shqiptarve te kosoves por edhe ata nga shqiperia qqe kan pas ardhur kan pas be mjaft problene e dhe ata
me kujtohen disa raste therrjesh em thika e goditje me shufra metalike ne
koke vet kam qen ndermjets i disa pajtimeve
sa per fjalet dhe acarimet e turr pe r tu rrahur ka pas ne shoqata mjaft
por i kan nda nuk i kan lėnė e di rrethina e jonė ka pas mjaft
probleme inate rrahje mosmarrveshje hidhrime fyerje provokime

roadrunner
23-02-10, 09:31
po le o bac se sja ka pa hajrin kush dajakit hahahaha.....sa per ngatrresat rrahje fyerje goditje me shishe ne koke ka pasur ktu mjaft ne mes te shqiptarve te kosoves por edhe ata nga shqiperia qqe kan pas ardhur kan pas be mjaft problene e dhe ata
me kujtohen disa raste therrjesh em thika e goditje me shufra metalike ne
koke vet kam qen ndermjets i disa pajtimeve
sa per fjalet dhe acarimet e turr pe r tu rrahur ka pas ne shoqata mjaft
por i kan nda nuk i kan lėnė e di rrethina e jonė ka pas mjaft
probleme inate rrahje mosmarrveshje hidhrime fyerje provokime

roadrunner
23-02-10, 09:33
te ju bahen se atje jan qu peshe burrat, e jau bojn padrejten grave, tu mos i shku menja qe ajo gru e ka dikonin :wink: biggrin:

Edhe mos harro se shiptari venin e ndrron, po zanatin se harron. I-haaaa....edhe keto raste nuk mund te karakterizohen ne baze te kombesise, se kudo ne bote ka ngatrresa. Bile te na ka shume pak ne krahasim me.....me sa mbaj ne mend un ktu ne rrethinen tone ka pas ndodhe nji vrsje ne mes te shqiptarve nji ferizajas e ka pas vra nji podujevas me pistolete
dhe natyrisht per kso far pshtjellimesh e ngatrresash
te vritet njeriu ne perendim nuk ekisha besuar -hajde atje ne vendin tone ka mos marrveshje per ara e mgja e ku di un po ktu
pse

lirik
23-02-10, 09:57
te ju bahen se atje jan qu peshe burrat, e jau bojn padrejten grave, tu mos i shku menja qe ajo gru e ka dikonin :wink: biggrin:

Edhe mos harro se shiptari venin e ndrron, po zanatin se harron. I-haaaa....edhe keto raste nuk mund te karakterizohen ne baze te kombesise, se kudo ne bote ka ngatrresa. Bile te na ka shume pak ne krahasim me.....jo jo nuk po them un diqka por po tregoj te verteten
ngatrresa ka ku do por duhet me ju largu ngatrresave duhet te jemi me te arsyeshem e jo ngucakqij e shpotitsa ndermjet vete e fyesa
se edhe en forume jan ngatrru
e me pas ken afer do ishin rrah por duhet
me i peshu fjalet kjo na mungon ne shqiptarve kandari i fjales
para se ta nxjerresh fjalen peshoje mir ne kandar se pasojn reagim,et mandej te tjetrit e behet puna lluge
pa qen e nevojshme pse te behet ashtu kur nuk ka kurfar nevoje per
raporte te kqia

Zanzi/M
23-02-10, 17:33
Po normal qe imagjinim hahahhaha.....aj pa e hanger kejt thojn le se rren osht hahahahah :P veq ruju se valla femrat e gilanit i rrehin meshkujt edhe s'merziten hahahaha

Ani te gjilanit, jo vec te gjilanit po tana me te zan te rrehin te ckoqin haahahahah, me auspuh

dr1ta
23-02-10, 22:34
Testosteroni luan rolin aty te ngatrresat :tongue:

lirik
24-02-10, 09:16
Testosteroni luan rolin aty te ngatrresat :tongue: --------------

nuk e di valla qka e luan rrolin por fjale te kqia e ngatrresa e bela po ka mjaft edhe ne kosove edhe ne shqiperi e pati edhe ne diaspore sa te duash pra
edhe hidhrime e fjale te kqia leqitje prishje njeri me tjerin raporte t e kqia e bajtje te fjalve shpifje e zhgenjime
mardhenje jo te mira kundershtime rrahje sulme fajsi e pafajsi e qka jo
edhe kurtha e hike e pune jo te hjeshme


ky esht fakt i pa mohueshem perndryshe nuk do e kisha hapur ket teme sikur te mos ishte fakt dhe po e them se ne ngatrresa ben pjese edhe fjala e keqe konflikti
ngatrres i kan thene ksaj fjale te vjeter shqipe qe prfshine
te keqen fyerjen fjalen e keqe rrahjet bela e ngatrresa te kqia tjera
po edhe ju e dini se kjo qendron dhe esht e vertet

GURI SYLAJ
24-02-10, 09:37
Testosteroni luan rolin aty te ngatrresat :tongue:

Jo drite!
Ngatrresat ndodhin kur takohen i ligu dhe budallai.Njeri provokon e tjetri nuk leshon rruge!!
Dhe zakonisht ne kallabllak.
...Moj e mire qe del te talla....!!
E rrahjet e vrasjet mandej jan rezultat i ngatrresave.
Ngat -rrehes!!!

lirik
24-02-10, 09:56
Guri sylaj i ke ra pak shkurt ksaj pune dhe ke thene nje fjale qe nuk je pozicionu mir
i ligu dhe budalla po ne disa raste qendron edhe kjo

por jeta e njeriut ne disa raste perbehet prej nji isntikt i te veqant

te gjith ne e njohim instiktin e vetmbrojtjes

vetvetiu duart shkojn duart mbi krye kur dikush don te godet ne koke
me diqka nuk thon kot dy duar jan per nji krye dhe dikush ne konflikt esht krejt i pa fajshem komplet i pa fajshem tjeter kush e nxite me hy aty
e detyron pa shteg dalje me pa besi e dinakeri e shpirligsidikush don ta mbroj nderin e dinjitetin qe ia sulmon ai tjetri
dikush embrone jeten dikush te afermin


ketu esht edhe agrsori e vikima

i ligu qe sulmon me plot faj dhe i pafajshmi qe nuk gjen kurfar shtegu
per veq se te mbroj veten ose te afermin

edhe nese ti si person nuk e mbrone veten ose te afermin
nuk ke vullnet per mbrojtjen e jetes tende as te afermit te gjakut tend ose mikut ose djalit t end ose kusheririt ose vllaut

esht instikti
ai qe te detyron ti ngritesh dy duart ka h koka
ose ta mbulosh me trup at tjertirn te afermin qe ai te mos goditet

nese dikush te shtyne drejt nji gremine
ose nga nje ndertes e larte ti ke me i ngul kembet mos me ra nga ndertesa esht institki ai q e te detyron


prandaj mos e ben jeten model tendin
e variant tendin krejtesisht

jeta esht nje komplikim dhe rrethanat e komplikojn edhe ma tepeer

prandaj esht ky model i ndertuar ne ket menyr

nuk jan te gjth te ligj dhe budallej ata qe hyjn ne konflikte
e ne vetmbrojtjes te jetes apo te dikuj

analizoje me mir jeten nga secili aspekt
dhe njeriun

sepse ka ktu edhe veqanti

karakteristika tjera qe jan pjese e struktures njerzore

dhe veqanti

jeten nuk e ke ndertuar ti as njeriu , por tjeter kush, prandaj
edhe esht aq specifike teper specifike
ne perfshirje konflikti ka rrethana te jshtzakonshme dhe teper specifike
prandaj mos i perfshij ashtu ne nje kosh te gjitha se nuk qendron kjo qka thua

GURI SYLAJ
24-02-10, 10:06
Kete nuk po e them une .Kete e ka thene nje plak shume i menqur ne bisede me djalin e vet.
Djali e pyet se, nese ngatrrohen dy te menqur a duhet me hy ne mes me i nda ?
Plaku i thot jo ,nuk ke nevoje ,sepse te menqurit nuk ngatrrohen !
Po nje i menqur dhe nje budalla?
As aty nuk ke nevoje se ata nuk hyjn ne nje these!
Po dy budallenej ?
Aty qellofsh ti e mos qellofsha une i pergjigjet plaku!!!

lirik
24-02-10, 10:13
Kete nuk po e them une .Kete e ka thene nje plak shume i menqur ne bisede me djalin e vet.
Djali e pyet se, nese ngatrrohen dy te menqur a duhet me hy ne mes me i nda ?
Plaku i thot jo ,nuk ke nevoje ,sepse te menqurit nuk ngatrrohen !
Po nje i menqur dhe nje budalla?
As aty nuk ke nevoje se ata nuk hyjn ne nje these!
Po dy budallenej ?
Aty qellofsh ti e mos qellofsha une i pergjigjet plaku!!!
----------


keto jan thenje popullore por ne specifikat jetsore nuk jan perfshi te gjitha thenjet
me gjithat jan disa ku thot mos e paq at fat
mos te raft per hise
mos ta prefte rrugen q do te thot sa do i menqur qe te jesh furtuna e s e keqes ne disa qaste nuk te pyet e te rremben
pa deshiren tende keshtu esht kjo jete i nderuar

GURI SYLAJ
24-02-10, 10:21
Po.
Lypesi -gjetesi!

roadrunner
24-02-10, 10:34
lirik, a po m'del fer :tongue: hahahhahah

lirik
24-02-10, 21:01
lirik, a po m'del fer :tongue: hahahhahah

--------

Jo se me te rrxue un ty duke u rrokur un mashkull e ti femer ti femer

maa keq interpetojnė hijenat e fjales shtisat ngjitsat
thone ka dasht me dhunu liriku i poshter esht ai a ju kemi than ne
e ju nuk na kemi besu haaaaaaa
pasha bacin nuk lane gja pa than per mu mandej
mezi presin ata

dalin kta kungjagjit e poshter si ai phanta rhei

qysh jan mundu edhe ather ne rinin time kur isha aktivist

me mi ngjit do te zeza
pa i pas un hiq

se ai qe i niste me grry themelet e bashkim vlalzrimit vaj halli per t e

le qe e kishte ne shpine hyqymetin por edhe miletin
mjaftonte me e lshu udb a nje pordhe propagandistike
e besonte krejt pazari per disa koh

dezinformimet e hijenav e an te kqia nuk e din ti

populli e beson propapaganden e ashtu ėsht manaja


mandej mua mi kan ngjit etiketat pa faj

se udb a i nxiste gojkqijtė

ka pas harama boll qe rrinin gjith diten neper kafe disa ishin argat te udb s merrnin neper goj qka ju thoshte udba
me fol e me qu pluhur ata flisnin poshtersi pausalle


ngjitshin per njerzt e ndershem

me llomate ne popull , mir ishte me pas grupe te organizueme patriotash me ua shkye gojen e flliqur udbashiste atyre pergojsave


ata llomotitshin per gjithken q e ishte i ndershem

ja kan pas ngjit nji dezinfomim nji shoqes tone e ajo qante e shkreta

se ishte pa faj gjoksi idelte tue qa
ne i tham hajt bre mis u ban budallic me qa e me i shti vetes siklet
s e fjal te baglagjive te udbes jan kto jan rrena ngjitse

se te gjith e dijn kush je ti
qe besa ata llafazana duhej me i shti ne dore i madhi Adem Jashari
po edhe ai i shkreti kah m shkye ma par nuk pat shum rjeta te forta as ai
e me ti pjerdh hu gardhi ata far llafazanesh faren e keqe bre


prandaj nuk guxoj me te dal fer

se mandej thone kshtu bani liriku u gjet ne marre ekan pa me sy
permbi emer
e mandej thone kshtu bani e kshtu tha liriku

pa ba un hiq

u pa edhe ne per forume qfar hilegjish ka disa nga a ata hijena
disa jan te smure e di un qwka kam heq ne jete prej tyre bre zoti i vraft ata

shyqyr q e ei pau vet populli s e nuk me kishin besu se se ka kso hienash
por natyra krijon defekta

ata disa po mundohen pa faj me ma ngjit nji diqka qe se kam
se le ma me pa tu u rrok un dhe ti e me ra ti perfundi me humbe luften


me thone qe a ju kemi thane ne se kush esht liriku
kqyrne qfar faqeziu esht qe hajde hajde shihne vet me sy


un i shkreti duke u rrah me ty
pa hile fer me gjith forcen duke u mundu me qendru me fitu betejen kunder
teje
e ha etiketen

ata thone qe a e shifni ket dilingji
a ju kemi thene qe si e ka rrzu femren e huaj deshti me edhunu pisi po ajo nuk pranonte shpurdhte e shkreta
e liriku deshti me dhune
prandaj nuk mundem me u rrah me ty ma keq intepretojn

veqw ku nuk ka publik e kamera ne vend te sigurt veq ti me ba be
qe nuk esht kerkush duke na pa por jo ne fush te hapur po ne pyll dikun
veq mos merr auspuch fer esht pa kurgja ne dor
e po ja nisum qe fiton
ta japi doren e ta qes pulen e pjekur qe fitoj un e paguan ti pulen

veq duhet me i caktu rrregullat a veq me u rrok a edhe me grushta e shkelma


haaaaaaaaaa

dr1ta
24-02-10, 21:49
--------------

nuk e di valla qka e luan rrolin por fjale te kqia e ngatrresa e bela po ka mjaft edhe ne kosove edhe ne shqiperi e pati edhe ne diaspore sa te duash pra
edhe hidhrime e fjale te kqia leqitje prishje njeri me tjerin raporte t e kqia e bajtje te fjalve shpifje e zhgenjime
mardhenje jo te mira kundershtime rrahje sulme fajsi e pafajsi e qka jo
edhe kurtha e hike e pune jo te hjeshme


ky esht fakt i pa mohueshem perndryshe nuk do e kisha hapur ket teme sikur te mos ishte fakt dhe po e them se ne ngatrresa ben pjese edhe fjala e keqe konflikti
ngatrres i kan thene ksaj fjale te vjeter shqipe qe prfshine
te keqen fyerjen fjalen e keqe rrahjet bela e ngatrresa te kqia tjera
po edhe ju e dini se kjo qendron dhe esht e vertet


Keto ngatrresa te renda ndodhin mundem te them 90 % vetem mes meshkujve .

dr1ta
24-02-10, 21:55
Jo drite!
Ngatrresat ndodhin kur takohen i ligu dhe budallai.Njeri provokon e tjetri nuk leshon rruge!!
Dhe zakonisht ne kallabllak.
...Moj e mire qe del te talla....!!
E rrahjet e vrasjet mandej jan rezultat i ngatrresave.
Ngat -rrehes!!!

Epo kemi meshkuj edhe te lige edhe budall:biggrin: po shyqyr qe i kemi edhe ato t menqur se perndryshe ishim zhduk si popull me gjith keto probleme . Une mendoj qe gjithnia mashkullore e kan ket problem jo krejt shqiptaret .

lirik
25-02-10, 09:45
Epo kemi meshkuj edhe te lige edhe budall:biggrin: po shyqyr qe i kemi edhe ato t menqur se perndryshe ishim zhduk si popull me gjith keto probleme . Une mendoj qe gjithnia mashkullore e kan ket problem jo krejt shqiptaret . ...................


Te kqia ka edhe ne mes te femrave ngatrrim dhe bajtje fjalesh

por ato jan ma ndyrshshe dhe jan nume r i vogel
jan qe e kan natyren ngatėrrestare

ndersa te mashkujt shqiptar esht krejt pa aftesia mendore e kulturore
e sjelljes
qe besa ka disa nji numer i dsa pisave shqiptar te njerz
qe tallen e kashten duhet me ua qit para qit e jo buken

krye lop gjithfar idioti manjak sherrgji cinik e provokator

po shifet neper forume se sa ka idiota
e sa do te delnin per keq po te mundnin ata

ta kishin mundsin

kjo esht smundje e llojti te struktures
vet perberjes s e llojit te njeriut desstruktiv

disa jan pisa vet nga natyra i ka kriju natyra defekt

lakuriqa te pa kur far edukate soj i shtriges e djallit sherrgjija n te poshter e te pa mshirshem q e mendja nuk ta merr
te prisht kae pisa ma te zi se shkau prandaj po ndodhin kto probleme manjake
idiotike antikulturore ndersa ata q embrojne jeten e tyre nuk kan faj se detyrohen te mbrohen nga sulmet shkinore qe ja rezikojn atdhetarve jeten
mbrojtja e jetes esht detyr e shejt
enjeriut ai qe sulmon ai meriton denimin ai qe fillon sherrin dhe sulmin por jo ai q embrohet i gjori medet qfar kohrash tradhtare

lirik
05-03-10, 13:18
lirik, a po m'del fer :tongue: hahahhahah


ku humbe ti si mjegulla kah na u zhduke prej forumi