PDA

View Full Version : Ja pasuria milionshe e Kryeministri Thaēi


Llapjani_HH
03-03-10, 18:13
http://www.koha.net/repository/images/thaqi-shtepia-ndert24.jpg

Kryeministri ndėrton shtėpi nė lagje tė paurbanizuar


Kryeministri i vendit, Hashim Thaēi, sė shpejti pritet tė bėhet me shtėpi tė re, tė cilėn ėshtė duke e ndėrtuar nė periferi tė qytetit, saktėsisht nė zonėn industriale nė “Veternik”, lagje kjo ende e paurbanizuar.

Sipas njė shkrimi tė gjerė, tė botuar sot nė “Koha Ditore”, pėrveē qė ėshtė shtėpia e kryeministrit tė Kosovės, objekti nė ndėrtim e sipėr dallohet nga shtėpitė e lagjes edhe pėr shkak tė hapėsirės marramendėse prej dy mijė metrash katrorė nė oborrin prej tre hektarėsh.

Shtėpisė sė fundi i ėshtė vėnė pullazi, por ajo nuk do tė jetė e gatshme pėr banim deri nė verė. Kjo pėr faktin se shtėpia kėrkon angazhim dhe punė tė veēantė, pasi qė ajo ėshtė pronė e prijėsit tė Qeverisė, Hashim Thaēi. Kėshtu tė paktėn thonė punėtorėt qė janė duke punuar tash sa muaj nė shtėpinė e kryeministrit.

“Kjo shpi ėshtė e madhe edhe i ka nja dy mijė metra katrorė. Na kemi nis me punu verės dhe ndoshta e kryjmė deri verėn tjetėr. Nuk e dimė sigurt a ėshtė kjo shpi e vllaut tė kryeministrit a e kryeministrit, edhe pse neve na kanė thanė qė ėshtė e vllaut tė tij. Na kryeministrin nuk e kemi pa ktu kurrė e mundet me kanė edhe e tij, si dihet”, tregon njėri nga punėtorėt.

Ky punėtor thotė se pėr ndėrtimin e shtėpisė dykatėshe tė kryeministrit ėshtė angazhuar njė kompani ndėrtimi nga fshati Nekoc i Komunės sė Drenasit.

Zėdhėnėsi i Qeverisė, Memli Krasniqi, ka thėnė se “ndėrtimi i shtėpisė sė kryeministrit ėshtė ēėshtje e tij personale”.

“Ėshtė mirė qė kryeministri ėshtė duke ndėrtuar shtėpi”, ka qenė konstatimi i zėdhėnėsit tė Qeverisė.

Nė formularin pėr publikimin financiar tė kandidatit pėr zgjedhjet e pėrgjithshme tė vitit 2007, tė cilin e ka “Koha Ditore”, Hashim Thaēi pati deklaruar se ka vetėm njė xhirollogari bankare nė Bankėn e Re tė Kosovės tash NLB, nė tė cilėn shkruante se i ka vetėm 540 euro.

Kurse si paga tė pėrgjithshme vjetore pati deklaruar 7.800 euro si deputet i Kuvendit tė Kosovės dhe 28.421 euro si anėtar i Ekipit tė Unitetit.

Ndėrsa si pasuri tė patundshme kishte deklaruar shtėpinė e tij nė lagjen “Arbėria” prej 200 metrash katrorė nė vlerė prej 150 mijė eurosh, pastaj shtėpinė prej 250 metrash katrorė nė fshatin Burojė tė Komunės sė Skenderajt nė vlerė prej 70 mijė eurosh, si dhe shtatė hektarė tokė nė vlerė prej 140 mijė eurosh po nė fshatin Burojė.

Por prej fundit tė vitit 2007, kur kryetari i PDK-sė u bė kryeministėr e deri mė tash, tė ardhurat e kryeministrit duke iu referuar pagės sė tij mujore, e cila ėshtė rreth dy mijė euro, nuk arrijnė as 50 mijė euro pėr dy vjet e dy muaj.

Thaēi ėshtė larguar nga shtėpia e tij nė lagjen “Arbėria” pas incidentit me Fazli Sejdiun, tashmė i akuzuar pėr tentativė vrasjeje kundėr Thaēit. Aktualisht kryeministri ėshtė duke banuar nė njė banesė kolektive nė lagjen “Kodra e Diellit”, nė Prishtinė.

Sikur edhe shumė politikanė tė tjerė kosovarė ai ka preferuar tė ndėrtojė shtėpi nė periferi, mė saktėsisht afėr hotel “Gorenje” nė “Veternik”. Nė kėtė pjesė janė ndėrtuar shtėpi tė shumta pa leje, pasi qė Komuna e Prishtinės nuk ka plan urbanistik ende pėr kėtė zonė.

Pavarėsisht kėsaj kryeministri Thaēi i ka gjetur mėnyrat qė tė pajiset me leje ndėrtimi. Bazė pėr kėtė ai ka pasur planin hapėsinor tė Ministrisė sė Ambientit dhe Planifikimit Hapėsinor, nė tė cilin janė bazuar edhe zyrtarėt komunalė.

Shtėpitė e fqinjėve tė ardhshėm tė kryeministrit nuk kanė leje ndėrtimi, mirėpo Komuna e Prishtinės i ka gjetur zgjidhje Thaēit. Drejtoria pėr Urbanizėm i ka lėshuar kryeministrit leje ndėrtimi me arsyetimin se ai ka ndėrtuar nė njė hapėsirė shumė tė gjerė, qė sipas zyrtarėve komunalė ėshtė njė ndėr kriteret kryesore pėr tė marrė leje ndėrtimi nė atė zonė.

Lejen e dhėnė pėr kryeministrin Thaēi e ka konfirmuar pėr gazetėn edhe prijėsi komunal Isa Mustafa.

“Ai ka kėrkuar leje si tė gjithė qytetarėt e tjerė dhe leja i ėshtė dhėnė nė bazė tė Ligjit pėr planifikim hapėsinor”, pati thėnė kryetari Mustafa nė njė intervistė pėr “Kohėn Ditore”. Ndėrsa ish-vartėsi i tij Spahiu pati deklaruar se me leje tė ndėrtimit nė zonėn e paurbanizuar janė pajisur edhe disa pronarė tė shtėpive qė tashmė janė fqinjė tė kryeministrit Hashim Thaēi.

Shtėpi pa leje sikur kėta qytetarė jo shumė larg shtėpisė sė kryeministrit ka ndėrtuar edhe zėvendėsi i tij Ramė Manaj.
Edhe Manaj ka bėrė kėrkesė pėr leje ndėrtimi, por Komuna ende nuk ia ka dhėnė atė.
Koha.net

Makresh
03-03-10, 18:43
Qysh ja paska nis prej kulmit e te posht-

shfletuesi_
03-03-10, 18:53
E gezofsh Zoteri Kryeminister e ke meritu. Gjate te paska shku :) A e lshon nime me qera 1 lokal ne katin e poshtem...

Idila
03-03-10, 19:47
Qysh ja paska nis prej kulmit e te posht-
hahahaaa si duket mė parė siguron ombrellėn qė tė mos laget nga shiu, se pėr ta ngrirė i ftohti paska eshtrėn e fortė..:tongue:

premium
03-03-10, 19:55
.. tyvbe as Bill Klintoni nuk ka shpijen ma tė mirė.

mshoje kryeministėr mshoje ,, derisa populli shuan si kingjat , edhe shumė objekte ki me ndėrtu .

Idila
03-03-10, 19:56
.. tyvbe as Bill Klintoni nuk ka shpijen ma tė mirė.

mshoje kryeministėr mshoje ,, derisa populli shuan si kingjat , edhe shumė objekte ki me ndėrtu .
Mė afėr gusha se fusha vėlla. :)

premium
03-03-10, 20:07
Mė afėr gusha se fusha vėlla. :)
... fakt ėshtė !!!

fati i kryeministrit ka qėllu mirė ,
nuk ka kush jau del pėrpara ,
shpresum nga EULEX'i diēka ,, por ncuk .... ma ladrojn si qent e sakakut edhe ata .

Hajra
03-03-10, 21:39
Perhajr ndertesa 6 kateshe hashim aga, se kete kulem vetem perkohsisht ja paske qit. E paske siguru vendin dhe temelin e nderteses, eu luja hashim aga luja he bravo ju koft krejtve politikanave se u knaqet e hajt.Ketu ne perendim perdoret fjala prej atije qe lane pjata e deri ne milioner, ndersa per kosove aktualisht eshte , prej qobanit e deri ne milioner.

tushi
03-03-10, 21:57
Eeeehh more Hashim marre te qoft, po ata gabelt i kan maru me te mira.
Spaske kokrren e inatit, si mos me kan pi Drenice. Ja n'toke per n'toke ma mire ne banese,.....Ti a trafika po maron aaaa ???

Oqeani
03-03-10, 22:02
Qysh ja paska nis prej kulmit e te posht-

E din siē thone - Krejt mbrapsht !!!

Oqeani
03-03-10, 22:04
Po ia marojkan per "sevapė"

Makresh
04-03-10, 13:49
E din siē thone - Krejt mbrapsht !!!


Mbrapsht valla !


http://farm4.static.flickr.com/3247/3015047566_eb4688b29f.jpg

Mitrovicė, nė Kosovėn e pavarur.

Diana007
04-03-10, 14:57
Shum shpejt ka me falimentu Kosova sikur Greqia :eek: :confused:

panta_rhei
04-03-10, 17:27
Shum shpejt ka me falimentu Kosova sikur Greqia :eek: :confused:
Nuk ka ku shkon ma e falimentuar, gajle mos ki.

Vetėm para 10 vjetėsh 1 milion janė pėrzėnė nga trojet e veta... 90% e pasurive tė shqiptarėve kanė qenė tė djegura rrafsh me tokė...

Kėshtuqė, i laguri nuk e ka gajle pėr shi.

premium
04-03-10, 21:38
.. kot nuk luftuan me karikė -pėr karikė !!!
Shtetin e qeveris njeri i menqur me vullnet tė popullit ..n ndėrsa ketu dhuna edhe pse nuk kėrkohet ketu aftėsia e perkryer me politolog , sepse kėtu qeverisja ėshtė shumė e lehtė ,, ja pra siē po shofim kryeministrit tonė ēdo dokument e marveshjes se vjen nė tavolin .. pa e lexuar mirė , marveshja mbaron me nėnshkrim.
punė e madhe per shtet ,,, ku del letė del unė prap kam me pas !!!.

Oqeani
04-03-10, 23:02
Mbrapsht valla !


http://farm4.static.flickr.com/3247/3015047566_eb4688b29f.jpg

Mitrovicė, nė Kosovėn e pavarur.

Po doni te thuani : I ka punesuar !!!!

Po te isha sikur keta, do te ia kisha vuar flaken shpijave te haramave politikaj - dhe le te publikohet, qe te kuptoje i tere populli se pse e bera kete !!!

roadrunner
04-03-10, 23:06
Sa t'ka qura e qurana, ka mish per jarana. Edhe ky pse mos me ndreq? Ihaaaa....kurgjo e re :D....s'na ka met veq mi qu bakshish se vet ja kemi marue :D....kur te kqyri ne anen tjeter, ma mir ky se naj far Milosevic a Jankovic

Oqeani
04-03-10, 23:09
Sa t'ka qura e qurana, ka mish per jarana. Edhe ky pse mos me ndreq? Ihaaaa....kurgjo e re :D....s'na ka met veq mi qu bakshish se vet ja kemi marue :D....kur te kqyri ne anen tjeter, ma mir ky se naj far Milosevic a Jankovic

Te them te verteten - edhe ata JAnkoviqat nuk kan hanger haram me shume se keta tanet !!! Nje gje e eshte e vertete, por edhe me pas hanger, kan hanger ne shtepi te huaj, e jo ne te veten !!! Nuk them se i perkrahi, por ēka jan duke be keta tanet - ( nuk kam fjale )http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

roadrunner
04-03-10, 23:16
Po, e? Kush i ka fajet? Jankovici, Milosevici? Apo popullata qe e tolerojne se aq jane te kthjellet. Te them te verteten - edhe ata JAnkoviqat nuk kan hanger haram me shume se keta tanet !!! Nje gje e eshte e vertete, por edhe me pas hanger, kan hanger ne shtepi te huaj, e jo ne te veten !!! Nuk them se i perkrahi, por ēka jan duke be keta tanet - ( nuk kam fjale )http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

SANTANA-29
04-03-10, 23:22
Para do ditve Lecova nje gazetar e ka pyetur se pse ju dhuron shkijeve traktore,Pergj,,e thaqit shkive ju dhuroj Traktora e Shqiptareve ja dhurova Pavarsin e vetit po ja dhuroj edhe nje shpi se pak ka,,njeri i smut soshte ndryshe,,Kush i ka fajet populli me ndique mue e zgjedhni prap,

roadrunner
04-03-10, 23:25
Po po, edhe un kur e bona nje NEWBORN, ja bojke babi shih qfar evladi kam boe hahahahahhaha...qashtu edhe Thaqi njejt... :DPara do ditve Lecova nje gazetar e ka pyetur se pse ju dhuron shkijeve traktore,Pergj,,e thaqit shkive ju dhuroj Traktora e Shqiptareve ja dhurova Pavarsin e vetit po ja dhuroj edhe nje shpi se pak ka,,njeri i smut soshte ndryshe,,Kush i ka fajet populli me ndique mue e zgjedhni prap,

Oqeani
04-03-10, 23:27
Po, e? Kush i ka fajet? Jankovici, Milosevici? Apo popullata qe e tolerojne se aq jane te kthjellet.

Lexoni ate me lart qe thash me te kaltert !

roadrunner
04-03-10, 23:32
E qfare zgjedh ti me kalljen e shtepive? Kjo me thot se populli yne nuk paska zgjedhje intelektuale dhe dinjitoze per te shuar qeverine koruptive.Lexoni ate me lart qe thash me te kaltert !

Oqeani
04-03-10, 23:35
E qfare zgjedh ti me kalljen e shtepive? Kjo me thot se populli yne nuk paska zgjedhje intelektuale dhe dinjitoze per te shuar qeverine koruptive.

Me duket se lufterat behen per te spastruar flliqesirat, edhe pse viktima jane te pafajshmit !!! ( me duket se jam i kjarte, edhe pse jam pake koke trashe )

roadrunner
04-03-10, 23:44
Lufte me shpija e ke fjalen? Apo lufte kunder nje qeverie te deshtuar....Me duket se lufterat behen per te spastruar flliqesirat, edhe pse viktima jane te pafajshmit !!! ( me duket se jam i kjarte, edhe pse jam pake koke trashe )

GURI SYLAJ
05-03-10, 07:30
Per luften e kam dhene edhe njehere tjeter kete mendim :

Dikujt i kruhet ,dikujt i luhet e dikush i mbushe thaset..!
Idealistat,trimat dhe dallaveregjinjet(hajnat apo profiteret e luftes) !
Ka vend per secilin !!

jadore
05-03-10, 10:43
mos e boni te madhe bre kete pune te kesaj shtepije .. qaty cka pash po te shtike ne gjyhnah , a ndertohet ne ate forme more ..ho ho me te shku mendja me i ndihmu veq mos me me pa syni keq sa here te kaloj andej pari ..
p.s.
qy hulumtoni cka ka ne bankat jashte , cka ka nen emra te tjereve se per nje foto qasi soji hajgare puna ..( qy me sa pak dine me u mashtru shqipet )

GURI SYLAJ
05-03-10, 10:48
Demek ajo eshte maja e Eisbergut a???

jadore
05-03-10, 10:51
Demek ajo eshte maja e Eisbergut a???

jo , duket qe kjo eshte prrocka qe te humb drejtimin per dalje ne dete.

Makresh
05-03-10, 11:10
Po doni te thuani : I ka punesuar !!!!

Po te isha sikur keta, do te ia kisha vuar flaken shpijave te haramave politikaj - dhe le te publikohet, qe te kuptoje i tere populli se pse e bera kete !!!


Jo bre me djeg s'ben, po nje shtepi 250m2 do i kishte mjaftuar Kryeministrit, dhe 1750 m2 nese ia kishte dedikuar te pstreheve do kishte me qen edhe me mir, dhe me te drejt per rolin qe ka mar, por nuk eshte i pari qe ben kesi lloj keshtjellash, kan ber edhe ata para tij, dhe do t'bejn edhe ata pas tij !

GURI SYLAJ
05-03-10, 11:11
jo , duket qe kjo eshte prrocka qe te humb drejtimin per dalje ne dete.

Ja veq ece teposhte se qare pa te qu ne det nuk ka !
Po cka me i ba detit se !??Aty ka gjithecka!!

Makresh
05-03-10, 11:19
http://www.koha.net/repository/images/thaqi-shtepia-ndert24.jpg


Edhe gazetari thi, e ka fotografu vec mesin e shtepis, kinse aq e madhe eshte saqe as aparati se zike :biggrin:

Ta mush menen qe e ka zapu krejt prishtinen :tongue:

Gentiani
05-03-10, 11:45
Tamam per Big Brodher pjesen e 4 te. Hajt qitash le te provojne hejnat mu ngjiten per ballkoni ? :tongue:

lirik
05-03-10, 12:19
Tamam per Big Brodher pjesen e 4 te. Hajt qitash le te provojne hejnat mu ngjiten per ballkoni ? :tongue:haaaaaaaaaaaaaaaaaaa me hy hajnat per ballkoni haaaaaaaa

gentian je fantastik haaaaaaaaaaaa sa bukur e the

vertet ktu s paskan ballkon kah me hy qy
qe besa me hi hajnat te kryeministri nuk ua mban ma
njiher bani vaki ajo punė e krisi kallashi eeeeeee gjigja buba thonė

flakė po shkojke

po edhe ministrat tjer tash kan marr shembull prej rastit t e thaqit
e sigurojn shpine e ruajn oborrin s ka me hi te ministrat me vjedh
bac u kry edhe kjo far pune kush hin kerset kallashi
po me doket e kan falė hajnin nuk ekan denu pak krejt se baba i ti ka shku e e esht lute po thone me ja fal gabimin djalit
po kush e merr vesh ktu ket far hallakame qka ishte ne pyetje

sa per shpi po nuk esht kurfar shpije bre gentian kjo ma te mire e ka nji dyqangji shpine ne prishtine se kjo kjo nuk i ka vlefte as 90000 euro eu
nji shits tregtar i thjesht ne prishtine e ka ma te mir s e kjo shtepine
eu thash qfar shtepije qenka ba nami qitni do shpija te tjerve keni me pa qfare ka ato jan te shtrejta qe po te bej be njimend ato kan vlera
po ato i kan maru do tjere nuk jan te thaqit ato
qitne nji qe e e di un veq me e pa aso shpije as ne amerike nuk ka

nuk po dua ta mbroj diken veq kjo shpi qfar shpije kjo bre

Guri i madh
05-03-10, 17:51
HASHIMIIIII ka vujt per shqiptari ne tiran mos te merremi shum me milonat e hashes se vujtjet e tij per kombin shqiptar kan qen te mdhajabile vllau i tij GANIU ende syt nuk ju kan ter duke qajt per shqiptari


e kta ne austri kan fitue shum pare te gjith kan qen ose PROF DR ose DOCne popullata e gjor jena msue me vujt nuk esht gajle veq qeveritart mos te hjekun keq

tushi
05-03-10, 18:25
Tamam per Big Brodher pjesen e 4 te. Hajt qitash le te provojne hejnat mu ngjiten per ballkoni ? :tongue:
Ky far sherr gazetari e kish pas fotografu nga prapa per mos mu dok ballkonat....... se mi pas dal kah asfalti ku me dit qysh ish doke.
Hashimi se han ma mi lan ballkonat kah arat.

premium
05-03-10, 18:50
Du me vet qaty afer kojshive tė qojn njė llaj Hashimit a' pi shet shpijėn ??

ose ish kan mirė me'ja konfisku pėr jetimoret

Oqeani
06-03-10, 20:21
Du me vet qaty afer kojshive tė qojn njė llaj Hashimit a' pi shet shpijėn ??

ose ish kan mirė me'ja konfisku pėr jetimoret


Pse a po don me ia ble e me e ba hala me e pasur a !!!

E per me ia konfiskuar, mire menduat !!! Eh sa jan per te i konfiskuar !!! ( Edhe per shkijet e Kroacise kishin me qene te mjaftueshme ) !!!!

teutaA
06-03-10, 20:31
pse sja kallin bre

Zeqiri
06-03-10, 20:54
adini more memenu kush mare aveq dallash shtir a mekan shiptar stlan rahat more me puntua jo vidhi jo svidhi joshajti jo sshajti jobuka pokulaqi veq tena nihen kto dreqnillaqe veq jafutin pej shpati eku terrok sjau ninhiq ku bjen gjylja pun emadhe lete myt kon don jan pa karar be bal

MemphiSx
07-03-10, 00:01
Shkoll osht more..mos ia qoni propagand hashimit :D shkoll po maron njeri per...shum humanist oshte! :D

lirik
07-03-10, 11:25
Shkoll osht more..mos ia qoni propagand hashimit :D shkoll po maron njeri per...shum humanist oshte! :D

haaaaaaaaaa demek ra propaganda ne balt haaaaaaaaa
o qe besa un nuk jam me asnji parti hiq veq me shtue eme ja ngjit dikuj ekam merzi pa ma rr para sysh cila parti esht e kush esht edhe armiku ne
qofte me ngjite mos ngjitni e nese esht ashtu gjthonone thuajeni te verteten
se nuk ka hajr prej shtremebrimeve e dezinformimeve
thaqi nuk esht i pa merita ne disa nagzahime qe nuk ishin te lehta
por duhet te matet realisht veprimi dhe progresi me qfar hapash po e qon kosooven para kjo duhet te matet nga eksprertet
e ekonomise poltikes dhe njohs te mire te qeshtjes nes ekonstatohet se me shum se ky asnji deri me tani nuk ka quar kosoven ne perparime athe le te vazhdon por ne qoft se konstatohet s e te tjeret kan be me shum se ky
le te kthehen ne pushtet ata q ekan be me shum s e ky por a jeni te bindur se dikush bėri aq shum per kosove dhe kush mos harroni s en e jemi ne tkhetra te nderkombtarve ku asgje pa vizene tyre nuk mund te bejme as edhe nji levizje jemi ne kthetrat e tyre sabotatore te huajve pra qe gjithqka sa te munden vetem pengojne me te gjitha mjetet e menyrat
nuk e bej asken te mire ose te anoj kah dikush nese ai nuk e meriton
dhe nuk me intresson se nga esht ai person ose prej cilit katun ose qytete sht me intreson vetem ai qe nji milimeter ben ma shum se tjetri per atdhe atij ja jap voten mbi keto principe te drejtesise vendoset raporti ne komb e ne atdhe por jo meanime partiake e krahinore

lirik
07-03-10, 11:29
adini more memenu kush mare aveq dallash shtir a mekan shiptar stlan rahat more me puntua jo vidhi jo svidhi joshajti jo sshajti jobuka pokulaqi veq tena nihen kto dreqnillaqe veq jafutin pej shpati eku terrok sjau ninhiq ku bjen gjylja pun emadhe lete myt kon don jan pa karar be bal


eh tash ke fol mirė zeqir topi se luan fjalen kshtu esht kjo e verteta
dhe kuj ma teper se vetes nuk i bejm dėm bota qesh me ne si ti don siq po qesht tash me grekun q epo duan me ja ble ishujt haaaaaaaaaaa

gjini
07-03-10, 22:05
pse sja kallin bre

po mire teuta me ja kall, po ai e ka sigurue ne kosova siguran, dhe i merr te gjitha paret sikur qe i muar bujar bukoshin kur ja kallen benafin ne ferizoj.

gjini
09-03-10, 21:56
Edhe gazetari thi, e ka fotografu vec mesin e shtepis, kinse aq e madhe eshte saqe as aparati se zike :biggrin:

Ta mush menen qe e ka zapu krejt prishtinen :tongue:
PLANIN e PASKA MARR NGA ATA TE HOLYWUDIT DHE PO DOJKA ME QEL EDHE NJE KOPSHT ZOOLOGJIK NE ATE TERITOr QE E PASKA ZAPUE :
ME TULIFAR INSANLLEKVE SI KA THEN SAMI LUKSHTAKU DOJM ME E BA KOSOVEN DRENIC: HAHA E KUKU NA--------!

Oqeani
09-03-10, 22:25
Po bre po - por kur - Fejth - po ia permende korrupcionin qe po e bajne keta "hallallat" e miletit - po brisin sikur thiu ne kotare :(

E_Zjarrta
13-03-10, 23:08
Mbrapsht valla !


http://farm4.static.flickr.com/3247/3015047566_eb4688b29f.jpg

Mitrovicė, nė Kosovėn e pavarur.


Turpi thon nuk vret por do te vije dita e qaushevkit te Rumanise se deri kure te varferit do te vuajn per Buken e gojes e Gomaret pallen neper Villa

Zeqiri
14-03-10, 17:48
zdi ae lshon more meqire semarun njerzia pashpija tuj flejt podrumeve

Oqeani
14-03-10, 18:59
Shum shpejt ka me falimentu Kosova sikur Greqia :eek: :confused:


Eh moj Diana - Kosova as qe ka gjasa te falimentoj, sepse ajo tanime e shte e falimentuar !!!!
Ne te vertete nuk ka se ēka te falimentoj !!!!
Te gjitha gjerat i ka ne zerro!!!!

Kaqanikasja
14-03-10, 19:05
Qka koka bo e madhe nje shpi e Hashim Thaqit kur tjert ka tri kater banesa e tri shpija i kon e kurr su permen qka po jau zen rrugen aq shum Hashim Thaqi,Kosova eshte vjedh me kryeministrat e qeverit e me hershme qe kan qen e jo tash po i ka mbet hashimit se ky i fundit qelloj...

sherri
14-03-10, 19:58
“ Rapsodi pėr Millojkėn “

Dul Millojka te bunari o te bunari ( dy here )
dobar dan o dobar dan i tha Miftari( jedan put )
ēok gyzel o ēok gyzel i tha Jashari ( njė here )
shukarie, shukarie i tha Sedllari ( njė here )
Veēno da zhivi Millojka e Radovanit,
stėrmbesa e car Dushanit( refren )

Rroftė Miftari i Andreut, stėrnip i Skenderbeut ( refren )
Dul Millojka n‘ kapixhik o n’ kapixhik ( dy here )
me taku Ademin arshik o , Ademin arshik e ( dy here)
ko to kazhe ko to llazhe, da je Adem malli ( refren)
nije malli, nije malli veē je ko svi ostalli
i nishta mu ne falli ( refren )

Oj Kosovė oj nasha majka
me bo lesh punėn po bajka!
Od Horgosha deri nė Dragash,
e fituam o daj shta dash!
e fituam o daj shta dash!

Shoqja Tina, mi ti se kunemo
da sa tvoga kursa ne skrenemo
tė betohemi nėn kėtė dardhė
me Millojkėn n’kali tė bardhė!
Rrofsh e qofsh, Kosova trime
se ke mbetur krejt jetime!

panta_rhei
16-03-10, 12:57
Homazh pėr moralin e Kryeministrit Zero

Nga Agon Maliqi


(i shkruar, sipas modės sė fundit, nė formėn e njė letre publike)

Zoti Kryeministėr,

Besoj se ju kujtohet mirė viti 2007, kohė kur ju ndodheshit nė krye tė opozitės ndėrsa vendi qeverisej nga partia e atij burrit qė pėr shtėpi ka atė ”kėshtjellėn” pompoze tė Lagjes Arbėria. Nė zgjedhjet e atij viti pushteti arrogant i asaj qeverie u dėnua me plot meritė nga vota e qytetarėve. Nė mesin e shumė streseve tė jetės sė pėrditshme njerėzve u kishin ardhur nė majė tė hundės rrėfimet pėr babėzite korruptive, keqmenaxhimin e parasė publike dhe mungesėn e theksuar tė vullnetit politik tė asaj Qeverie pėr ta ēuar vendin pėrpara.

Si rezultat i atyre zgjedhjeve votat e qytetarėve (dhe pėrfaqėsitė ndėrkombėtare) sollėn nė pushtet partinė tuaj. Nė mesin e votuesve jopartiak si puna ime kishte njėfarė shprese se ju do tė mėsonit diēka nga ndėshkimi qė mori klika e zotėrisė nga Arbėria. Nė ditėt e para tė qeverisjes suaj madje na e dhatė njėfarė shenje se vota ndėshkuese pati vlerė – ndėrmorėt disa hapa tė menjėhershėm pėr shkurtimin e shpenzimeve tė tepruara, filluat ndėrtimin e shumė shkollave dhe rrugėve (anipse me ēmime dhe cilėsi te dyshimta). Ne pėrkohėsisht u kėnaqėm, ndėrsa ju si duket mbetėt pėrjetėsisht i vetėkėnaqur, me faktin se ishit ”mė tė mirė se ata tė tjerėt”.

Shumė shpejt u pa se ato ditėt e para tė qeverisjes suaj nuk ishin gjė tjetėr veēse fillimet e krijimit tė njė miti tė madh publik pėr ”qeverinė e suksesshme”, e njė gėnjeshtre tė gatuar nė kuzhinat e specialistėve tė PR-it e cila sot e kėsaj dite vazhdon tė trumbetohet nga ato media qė me zell lėpijnė sahanėt tuaj tė florinjtė ose nga ato qė ēdo ditė e mė shumė po gjunjėzohen para fuqisė tuaj. Mesa duket edhe ju, qė nė ditėt e para tė qeverisjes suaj, ratė viktimė e kėtij miti dhe vendosėt tė jetonit brenda iluzioneve tė tija. Ju harruat se njė pushtetari nuk i mjafton tė jetė ”pak mė i mirė se tjetri” pėr tė qenė i suksesshėm.

Prapa fasadės tashmė tė zbehur tė ”qeverisė sė suksesshme” zbulohet njė e vėrtetė e hidhur: ju gjatė kėtyre dy viteve tė fundit nuk e keni ndryshuar nė mėnyrė pėrmbajtjesore cilėsinė e qeverisjes. Ju vetėm e keni ēuar atė nga pika -1 nė pikėn 0. Dhe zeroja zoti Kryeministėr, mbetet zero – njė numėr pa vlerė.

Njė prej lėvdatave kryesore qė morėt pas ardhjes nė pushtet ishte se ju ishit njė udhėheqės i fuqishėm i cili, pėr dallim nga paraardhėsit, kishte nėn kontroll tė plotė qeverinė e tij. Njė pozicion i tillė krijon pėrparėsi tė mėdha sepse mundėson njė qeverisje kohezive dhe tė orientuar nė mėnyrė strategjike nga vizioni i udhėheqėsit. Por stili i qeverisjes me dorė tė fortė, nėse pėrparėsitė e tija nuk pėrdoren mirė, mbart edhe njė kosto tė madhe pėr udhėheqėsin. Si rrjedhojė ju sot mbani pėrgjegjėsi personale pėr dėshtimet dhe nuk mund tė fshiheni prapa ministrave tė dobėt. Nėse gjatė kėsaj kohe ata ishin zero, atėherė ju ishit kryezeroja.

Pėrkundėr mundėsive pėr tė bėrė shumėēka, ju gjatė kėtyre dy viteve e dėshmuat vetėn si njė udhėheqės mediokėr dhe pa vizion, njė arnues dhe jo zgjidhės problemesh, njė improvizues i humbur nė oborrin e vet. Nėse qeverisja politike do tė krahasohej me lojėn nė njė orkestėr muzikore ju nuk do t’i ngjanit aspak atij dirigjentit tė muzikės klasike qė udhėzon orkestrėn nė bazė tė notave tė paracaktuara, por do t’i ngjanit atij klarinetistit improvizues dhe impulsiv tė muzikės tallava qė prodhon tinguj ashtu siē ia ndjen zemra nė njė moment tė caktuar, pa pikė ideje se ku po e ēon kėngėn. Ju, zoti Kryeministėr, jeni shembull tipik i njė politikani tallava!

Dy vite nė pushtet vėrtet nuk mjaftojnė pėr tė prodhuar rezultate nė zgjidhjen e problemeve tė mėdha qė ka Kosova. Ndryshime tė prekshme pėr njė periudhė kaq tė shkurtėr mbase nuk do tė sillte as qeveria mė e mirė tė mundshme. Por gjatė kėtyre dy viteve ju tė paktėn mund t’i kishit nisur disa reforma tė rėndėsishme qė do tė materializoheshin me kalimin e kohės dhe do t’ju sillnin pikė tė rėndėsishme politike nė zgjedhjet e ardhshme. Ju nuk nisėt pothuajse asgjė tė tillė gjatė dy viteve nė pushtet, duke i humbur kėshtu vendit kohė shumė tė ēmuar.

Pėrveēse i latė krejtėsisht mėnjanė reformat nė drejtėsi, shėndetėsi, arsim, administratė, etj., u treguat jashtėzakonisht i ngathėt nė nisjen e projekteve jetike pėr ndezjen e motorėve tė ekonomisė. Me shpenzimet e mėdha publike - kryesisht nė objekte fizike tė infrastrukturės - ju arritėt qė pėrkohėsisht tė rrisni qarkullimin nė ekonomi dhe tė mburreni me rritjet vjetore tė GDP-sė. Por ēfarė vlere do tė kenė shumica e kėtyre investimeve nė qėndrueshmėrinė e ekonomisė dhe sektorit privat nė momentin kur shpenzimet buxhetore tė jenė zvogėluar? Investimet kapitale duhet tė bėhen brenda kornizave tė njė vizioni afatgjatė zhvillimor, dhe jo sipas improvizimeve qė djegin paratė dhe nuk krijojnė vlerė tė shtuar pėr ekonominė dhe shoqėrinė nė afat tė gjatė.

Besoj se shumica e qytetarėve kanė mirėkuptim pėr vėshtirėsitė e shumta me tė cilat ballafaqoheni nė qeverisje dhe se, nė rrethana tė caktuara, mbase edhe do t’jua falnin shumė prej dėshtimeve tė sipėrpėrmendura. Tė gjithė jemi tė vetėdijshėm pėr kompleksitetin e problemeve me tė cilat pėrballemi si dhe pėr mungesėn e theksuar tė pėrvojės qė shoqėria jonė ka nė punėt e shtetit.

Por falja e qytetarėve do tė ishte e mundur vetėm nėse sjellja e juaj publike gjatė kėtyre dy viteve tė kishte reflektuar njė pėrpjekje dhe dėshirė tuajėn tė sinqertė pėr tė punuar nė interes tė vendit, dhe jo sjellje prej njė sharlatani qė duket se ndjek kryekėput interesat e veta personale. U pa se si gjatė kėsaj kohe ju harxhuat mė shumė energji pėr ta mbajtur dhe zgjeruar pushtetin tuaj sesa pėr tė prodhuar diēka nga pushteti qė tashmė e keni nė dorė. U pa shumė qartė se jeni ai soj i politikanit qė pėr arsye psikologjike pushtetin e ka kryekėput qėllim nė vetvete, por jo edhe njė mjet pėr ti shėrbyer publikut. Pikėrisht pėr kėtė arsye ju nuk meritoni kurrfarė falje.

Me njė akt tuajin tė kohėve tė fundit ju po e vulosni mė fort se kurrė imazhin tuaj si njė udhėheqės krejtėsisht i shkėputur nga realiteti i qytetarėve tė vet. Sot zoti Kryeministėr, para syve tė njė shoqėrie tė rraskapitur e cila pret me padurim rezultatet e munguara tė punės suaj, ju po ndėrtoni pėr veten tuaj njė “kėshtjellė” me hapėsirė 2000 metra katrorė, me oborr tre hektarė nė njėrėn nga lagjet e reja tė paurbanizuara te kryeqytetit dhe me ēmimet mė tė shtrenjta te tokės. Shumė gjest me takt, zoti Kryeministėr!

E gėzofshi kėtė shtėpi, por i kam disa pyetje. Mua dhe shumė qytetarėve tė tjerė qė jetojmė nga rroga nė rrogė na duket pak e ēuditshme se si keni arritur t’i mblidhni paratė pėr ndėrtimin e saj. Mos ndoshta edhe juve, sikurse atij zotėrisė nga Arbėria, ”shtėpinė ua kanė ndėrtuar falas dhe nė mėnyrė vullnetare bashkėluftėtarėt”? Shumė njerėz janė kurioz tė dinė se si arritėt t’i grumbulloni kėto miliona euro zoti Kryeministėr sepse matematika e kursimeve nga rrogat nuk s’po u jep pėrgjigje.

Ju mbase edhe nuk ēani kokėn se ēfarė mendojnė qytetarėt pėr kėtė punė sepse jeni i vetėdijshėm pėr faktin se udhėhiqni njė popull shumė tė durueshėm dhe apatik i cili e mbyll gojėn edhe kur pėrballet me padrejtėsitė mė tė mėdha, siē kishte bėrė gjatė viteve 90’ karshi represionit tė ashpėr tė Serbisė. Por si njėri nga udhėheqėsit e luftės e cila i dha fund kėtij durimi, ju duhet ta dini njė gjė shumė mirė – kur ky popull i durueshėm shpėrthen, ai shpėrthen keq! Kujtoni me kėtė rast edhe trazirat e Marsit 2004 dhe mėnyrėn se si dhuna e atyre ditėve nxori nė sipėrfaqe frustrimin e shtypur dhe tė pashprehur tė kėsaj shoqėrie.

Burimet kryesore tė kėtij frustrimi shoqėror janė tė natyrės ekonomike dhe sot mbase kanė potencial shpėrthyes edhe mė tė madh se nė vitin 2004. Dhe pikėrisht nė kėtė moment ju keni vendosur tė luani nė mėnyrė tė ndyrė me durimin e kėsaj shoqėrie si fėmija i llastuar qė i afron gjilpėrėn tullumbaces sė fryrė. Me kėtė mungesė tė taktit, me kėtė arrogancė skandaloze, ju po tregoni se jeni nisur rrugės sė atyre despotėve afrikanė qė, pasi kishin udhėhequr luftėrat anti-koloniale, nė kushtet e lirisė menduan se qėndrojnė mbi ēdo ligj dhe moral. Sot zoti Kryeministėr, me sjelljet juaja ju i ngjani mė shumė Robert Mugabes sesa ndonjė udhėheqėsi perėndimor.

Nė pėrfundim tė kėsaj letre e kam pėr ju njė pyetje tė drejtpėrdrejtė: A keni ju marre, zoti Kryeminister? Unė pėr vete dyshoj se ju vjen marre ndonjėherė. Po tė kishit marre as qe do t’ju shkonte ndėrmend qė, nė njė kohė kur njė numėr i madh i qytetarėve tuaj tė dėshpėruar marrin rrugė tė rrezikshme nė kėrkim tė njė jete mė tė mirė jashtė vendit, tė ndėrtonit me burime shumė tė dyshimta financiare njė shtėpi sulltani. Besoj se pėr kėtė nivel pafytyrėsie do t’ju kenė zili edhe ata bankierėt e urryer tė Wall-Street-it qė sot mbledhin miliona dollarė bonuse teksa bota vazhdon tė vuajė nga pasojat e krizės sė shkaktuar prej papėrgjegjėsisė sė tyre...

panta_rhei
16-03-10, 12:58
...Shpresoj se njėrėn nga kėto ditė do tė zbrisni nė tokė nga realiteti imagjinar i mitit tuaj dhe do tė reflektoni me kthjelltėsi pėr gjendjen nė tė cilėn jeni katandisur. Atėherė ndoshta do tė kuptoni se nuk ėshtė e largėt dita kur qytetarėt e kėtij vendi, njėsoj siē kishin bėrė me rastin e zotėrisė nga Arbėria, do t’ju largojnė nga pushteti juve dhe bashkė me gjithė kopenė tuaj tė gangsterėve dhe pashallarėve qė ēdo ditė e mė shumė po e ktheni Kosovėn nė njė Republikė Bananesh dhe po ia shkelni qytetarėve me tė dyja kėmbėt shpresėn pėr tė jetuar nė njė vend tė dinjitetshėm.

Kur kjo ditė tė vijė ju mbase edhe do tė tėrhiqeni nga politika aktive dhe, duke e marrė parasysh vdekjen klinike tė ndjesive tuaja morale, do tė bėni gjumė tė qetė nė shtėpinė tuaj luksoze. Por mbajeni nė mend njė gjė – asgjė, as edhe kontributi i juaj nė luftė, s’do tė mund ta fshijnė turpin dhe njollėn e karakterit tuaj nga kujtesa e kėsaj shoqėrie. Nėse nė qeverisje do tė mbaheni nė mend si njė Kryeministėr Zero, pėr nga karakteri personal dhe moral do tė kujtoheni si njė matrapaz i katandisur thellė nė zgafellėn e numrave negativ.

Sinqerisht i juaji,

Agon Maliqi

Makresh
16-03-10, 13:57
Shtepia eshte me dy hymje.


Kjo shtepi ndoshta edhe nuk eshte e Kryeministrit.

Isinqerti25
16-03-10, 14:10
Po de po per qata jan mbyt mes veti per qit karrik sot dhe te miolona ero.................

Guri i madh
16-03-10, 14:21
do me than ne nuk paskemi vujt per te drejta kombtare e per shtet po per kapital e pallate

Shpat
16-03-10, 15:11
E keqja mė e madhe qė zona ėshte e pa urbanizuar,tokė pjellore.

Guri i madh
16-03-10, 15:17
ja gjan ilaqin ksaj pune hashimi mos u merzit e urbanizonremi anej kah germia thaqi nga veterniku kadal dal e urbanizojn e pervetsojn e aty e kan edhe SABIT GECIN e shum e shum faqezi tjer te kosoves

Shpat
16-03-10, 15:37
ja gjan ilaqin ksaj pune hashimi mos u merzit e urbanizonremi anej kah germia thaqi nga veterniku kadal dal e urbanizojn e pervetsojn e aty e kan edhe SABIT GECIN e shum e shum faqezi tjer te kosoves
Remi ja hongėr mushknitė Prishtinės,ashtu edhe Thaqi don me ia honėr tjerat gjymtyre.Turpi i mbuloftė kėta qoban.

Guri i madh
16-03-10, 15:44
Remi ja hongėr mushknitė Prishtinės,ashtu edhe Thaqi don me ia honėr tjerat gjymtyre.Turpi i mbuloftė kėta qoban.ooo ti po me dhimbsesh qenke i shehrit te madh se une jam msue ne bjeshk me jetue


e ju shehrlit e prishtines tash jeni gati gjysma e kosoves ,kan me ju rjep kta luftart e zones se llugave

gjini
16-03-10, 18:25
Qka koka bo e madhe nje shpi e Hashim Thaqit kur tjert ka tri kater banesa e tri shpija i kon e kurr su permen qka po jau zen rrugen aq shum Hashim Thaqi,Kosova eshte vjedh me kryeministrat e qeverit e me hershme qe kan qen e jo tash po i ka mbet hashimit se ky i fundit qelloj...
nuk qenka ba kurgja per ty kaqanikase a??
po ky eshte qaj qi ka hanger ma se shumti per Pallatin ne velani te Rugoves dhe mire ja ka ba ate bote po tash e hanger mutin e vete qka e ka shajt ate e hanger vete.
mu me bjen me i than keshtu se jam ma i madh se ai e nshti ja kana

Kaqanikasja
16-03-10, 18:37
nuk qenka ba kurgja per ty kaqanikase a??
po ky eshte qaj qi ka hanger ma se shumti per Pallatin ne velani te Rugoves dhe mire ja ka ba ate bote po tash e hanger mutin e vete qka e ka shajt ate e hanger vete.
mu me bjen me i than keshtu se jam ma i madh se ai e nshti ja kana


E drejt e secilit eshte me fol qka te don po edhe kshtu sbon se qka eshte bo perpara askush spo flet po nejse

jadore
16-03-10, 18:43
E keqja mė e madhe qė zona ėshte e pa urbanizuar,tokė pjellore.

le shpat qe toke pjellore ,se krejte Kosoven e patem toke bujqesore e e shendrruam ne gjysme (lexo qerek te qerekut urban , large vlla ne e urbani veq hajt se nuk po gjejme shprehje tjeter ) por ..
e keqja qe e demtuam kete zone eshte pozita e saj strategjike , shume mire ju kujtohet banoreve te prishtines Veterniku deri para luftes ka qene zone strategjike ushtarake , sot pas 10 viteve ari= 10m2 sillet hiq me pak se 16 mije orjo.. qikaq valla e shitjen tjeret , qikaq po e mban kojshikja jeme ..
p.s.
edhe Frankfurti ma i lire se Prishtina ..

jadore
16-03-10, 18:45
E drejt e secilit eshte me fol qka te don po edhe kshtu sbon se qka eshte bo perpara askush spo flet po nejse

mos e merr me merzi , zemra jeme ...bohet mire

gjini
16-03-10, 23:08
JaDORE E NDERUAR TUJ BA SABER NA SHKOJ JETA.

Po , kurr mos fol nje send por kur ta folsh fole te verteten, e ky hashim kry cullaku i burojes kujt po dojka me ja lan shpin qe e ka uzurpue pas lufte .
Oj Kaqanikase pash nderin mos merr ne mbrotje askend as nga kjo e as nga ajo garde e politikuajve tan.
Jan race e dhieme dhe smeritojn respekt nga presidenti deri te roja ne hymje te presidencese nga kryeministri deri te nje roje e thjesht e kryeministris.
Bjeru fshis te qelikt qe mos u tremb hiq qe hyn ne gjynah

ardian gashi
17-03-10, 01:48
une mendoj se kishte qen me mir me i shiku njeher se a kan buk me hanger familjaret e atyre qe e benen zoteriun kryeminister.

Fshatari
17-03-10, 10:01
Pse po habiteni ju kur Evropa po ju thot se nuk ju pranojme perderisa i adhuroni kolibat e kotecat e pulave e i urreni villat e pallatet qe karakterizojne qytetrimin perendimor.
Kot i thua ti perendimorit se edhe Republika e Kosoves ka villa e pallate se ai po t'a kethen me ate fjalen e qelluar popullore: me pak villa nuk qel stina ime e preferuar.Biles jo vetem qe jane pak po edhe te pambaruara se(si kjo e Kryeministrit).Ketu duhet me ia nxjerr artilerine e rende perendimorit: villen e Velanise.Ketu i mbyllet goja ketij te fundit; e le pa argumenta!

Zeqiri
17-03-10, 10:57
hajt bekqyrni punt ejuve se edhe thaqi gja mashum spoban seqata hajnat tjer edhe ky hajn injejt emos bani zhurum shumktu jokshtu joashtu lete vjedh satmunet psejo kosova asht veq perhajni perhajna mevjedh satmunen ai popull smenon me tru ikan trut eviqit jo ldk-ja jopdk-ja joaak-ja joakr-ja njerz patru trunin efshim kurr zullumin nukduhet mejau hjek seebajn atase me ta munen me baloje bileqyqek mekcye sebesnika tmdhej jan bajagi naslujm pej fjale jakem dhan ldk-es edhe veq ataduhet me kan ose tjetra ja kemdhan pdk-se veq ataduhet mekan qashtu edhe metjerat parti epra banezullumin edhehajnin deri nskejt eishalla kurr dite tmira mos pafshi veq gjith fukarallak egazep se qashtu poelypni seqashtu elivdoni etranohni mas kryministrit tshipnis per saligerdecin ai svyn gja ndyjet hasmi ishiptarve rrasnu budallaki popull rrasnu eishalla kurr pej ktyne budallakinave sdilni senuk emeritoni mamire edhe kurr skeni medal senuk menoni metru ju menoni meprapanic se ma tullusuma tyben past sesdini gja ndyjet nukshihni pertej hune ehpo mire poegjani manihajnat evet hjekni sinaleti

Guri i madh
17-03-10, 22:13
une mendoj se kishte qen me mir me i shiku njeher se a kan buk me hanger familjaret e atyre qe e benen zoteriun kryeminister.

i kqyr po per momentin si prioritet i thaqit esht kapitali e mbas 50 viteve ky ka me vdek per shyptari , ka me dhan jeten

Kaqanikasja
17-03-10, 22:19
mos e merr me merzi , zemra jeme ...bohet mire


HHHAAHAH jadore o bre un me u merzit jo aspak se un mir jam super po sdi edhe kta qka po i japin zor tuj fol se , nuk flasin ku duhet me fol po ketu neper keto forume thuse te gjitha punet i drejtun , e kur te vjen koha per me fol ku duhet te gjithe rrin kryt teposht e ne fjale se folin...

Zeqiri
18-03-10, 01:38
othaqi idrenices nale hajnin sepo dojn me utranu donjerz telovacka drushtva kosova

Guri i madh
18-03-10, 01:57
zoti kryeminister kjo shpi u sherbeft veq per ngushtllime

uck_aksh
19-03-10, 01:24
A kem ndonje politikan qe nuk ka pasuri te gjith njesoj

Guri i madh
10-04-10, 13:32
YouTube - TROJA - Amaneti i Clownit (http://www.google.de/url?sa=t&source=web&oi=revisions_result&ct=result&cd=1&ved=0CAYQhgIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWbi xhu3L4UU&rct=j&q=troja+amaneti+i+clovnit&ei=pF_AS7v6MuKjOOvQgJcE&usg=AFQjCNEuDX98BlmhtL9ZU24kf1Unu_P0Iw)

Fshatari
10-04-10, 15:18
YouTube - TROJA - Amaneti i Clownit (http://www.google.de/url?sa=t&source=web&oi=revisions_result&ct=result&cd=1&ved=0CAYQhgIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWbi xhu3L4UU&rct=j&q=troja+amaneti+i+clovnit&ei=pF_AS7v6MuKjOOvQgJcE&usg=AFQjCNEuDX98BlmhtL9ZU24kf1Unu_P0Iw)
Lus Idilen te mi perkethej keto dy ne shqip:
-Amaneti;
-Clown-i!

gjini
10-04-10, 16:13
YouTube - TROJA - Amaneti i Clownit (http://www.google.de/url?sa=t&source=web&oi=revisions_result&ct=result&cd=1&ved=0CAYQhgIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWbi xhu3L4UU&rct=j&q=troja+amaneti+i+clovnit&ei=pF_AS7v6MuKjOOvQgJcE&usg=AFQjCNEuDX98BlmhtL9ZU24kf1Unu_P0Iw)Realiteti jon ne kosove

Idila
10-04-10, 18:07
-Amaneti; - nėnkupton lirinė e tė zgjedhurit pa ndonjė presion nga jashtė.
-Clown-i! - ėshtė art nė vete, njeri me shpirt artistik, ka aftėsi tė tė bėjė tė qash dhe tė qeshėsh nė tė njėjtėn kohė - mbulon fytyrėn e vėrtetė nėn maskė
A dole i kėnaqur Fshatar, mos thuaj se nuk i dije :)

Guri i madh
10-04-10, 18:31
-Amaneti; - nėnkupton lirinė e tė zgjedhurit pa ndonjė presion nga jashtė.
-Clown-i! - ėshtė art nė vete, njeri me shpirt artistik, ka aftėsi tė tė bėjė tė qash dhe tė qeshėsh nė tė njėjtėn kohė - mbulon fytyrėn e vėrtetė nėn maskė
A dole i kėnaqur Fshatar, mos thuaj se nuk i dije :)fort mir e ke perkthye


po fshatarit nuk i pelqen

Idila
10-04-10, 18:54
fort mir e ke perkthye


po fshatarit nuk i pelqen
Jam e sigurtė qė Fshatari e din mė mirė se unė,
ishte veē njė pyetje provokuese nga ana e tij:smile:

Guri i madh
10-04-10, 18:56
Jam e sigurtė qė Fshatari e din mė mirė se unė,
ishte veē njė pyetje provokuese nga ana e tij:smile:at keng qe e ke perkthye une e kam postueju e keni perkthye pa autorizimin tim do me than e keni shkel te drejten autorjale


tash e ngriti nji padi kunder jush hhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaa


pak hajgare

schütze
10-04-10, 19:28
http://www.koha.net/repository/images/thaqi-shtepia-ndert24.jpg

kuku sa te varfun e paskum kryministrin, me llogarit dy shpiat e mia, kater garazhat, e mia po dilkan ma shum metra katrore,
ishalla nuk mi sheh naj gazetar se problem pasna me pas

Guri i madh
10-04-10, 22:40
http://img202.imageshack.us/img202/1395/10huruglica47674496.jpg


http://www.koha.net/repository/images/thaqi-shtepia-ndert24.jpg

a thua kryeministri a do te legalizoj edhe shpin e kryedoganjerit te kosoves pasi qe gjendet afer shpis te kryeministrit ne Veternik

Fshatari
10-04-10, 22:56
http://img202.imageshack.us/img202/1395/10huruglica47674496.jpg


http://www.koha.net/repository/images/thaqi-shtepia-ndert24.jpg

a thua kryeministri a do te legalizoj edhe shpin e kryedoganjerit te kosoves pasi qe gjendet afer shpis te kryeministrit ne Veternik

S'jane te keqija ,jo! Terraca e kryeministrit pak e holle po duket ketu n'fotografi! Si "pagode" aziatike qenka kjo arqitekture! Mos ia ka ba planin Jadore-ja se arqitekte me duket eshte!(e kam vrejt se nuk po e kritikon shume kohet e fundit; kjo heshtje fsheh naj fare mini korrupcioni...)!

Oqeani
10-04-10, 23:01
Paska filluar rrenimi - tanime rrethoja paska ra, po presim a po vazhdon ....

Lapsi
11-04-10, 01:14
jo mo nuk me besohet, qenka shtepi e Vietnamit