PDA

View Full Version : Urimet per festen e Kurban Bajramit!


GURI SYLAJ
15-11-10, 10:33
Tė gjithė besimtarve te Besimit Islam ,kudo qe jetojnė e punojnė.
Gėzuar dhe me fat Kurban Bajramin.

Diana007
15-11-10, 11:43
http://img258.imageshack.us/img258/9928/bajk.jpg

premium
15-11-10, 16:20
Urime festėn e Kurban Bajramit

-Bėni kėto gjėra pėr Bajram,
1. Faleni namazin e Bajramit
2. Preni kurban (nėse keni mundėsi)
3. Shperndani mishin e Kurbanit, te tė
afėrmit dhe te varfėrit...
4. Vizitoni te afėrmit tuaj...
5. Dhuroni familjarve tuaj dhurata...
6. Mos e hidheroni askend...
7. Mundohuni te sjellni gėzim dhe
buzqeshje te ēdo kush...

Tė gjithė vėllėzėrve dhe motrave
muslimanė u dėshiroj qė ditėt e
festės sė Bajramit t'i kaloni me
shėndet dhe qetėsi shpirtėrore
nė mesin e mė tė dashurve dhe
tė gjithė haxhijėve qė Haxhi inshaAllah
dhe tė gjithė atyre qė kanė prerė Kurban
tė jetė i pranuar tek Allahu i Madhėrishėm.
Tė jetė i Mėshirshėm ndaj nesh dhe tė na
dėrgojė nė rrugėn e Xhennetit, t'i ndihmojė
motrat dhe vėllezėrit tanė tė cilėt xhinden
tė sėmur, nė luftė, nė burgje, tė unėt dhe
tė etshėm kudo qė xhinden ata, Amin.

SANTANA-29
15-11-10, 16:31
Me fat Kurban bajrami te gjithe Besimtarve ,

4peace
15-11-10, 18:06
*

me fat...


*

Dilaver
15-11-10, 18:22
Tė gjithė besimtarve te Besimit Islam ,kudo qe jetojnė e punojnė.
Gėzuar dhe me fat Kurban Bajramin.

O me fat e me hajr i nderuari Guri Sylaj.

Me rastin e festės sė skarificės (Kurban Bajrami), urimet mė tė sinqerta ua pėrcjellė me anė tė kėtijė mesazhi tė gjithė shqiptarėve tė besimit Islam.

Andetta
15-11-10, 18:40
Ju pėrshendes dhe ua uroj festėn e Kurban Bajramit tė gjithėve !

Albonita
15-11-10, 19:19
Edhe une i bashkangjitem ketyre urimve per Festen..ku do se gjindeni jau uroje nga zemra..festoshi gjithmone Pran Familjve tuaja.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQGzAivMBF0okQy2pnwinadsohM3ttTZ m2vfuKpHAYrNezRusZCdA


Sinqerishte AlbonitA.

tipi engjellor
15-11-10, 19:49
Te gjitha ketyre urimeve ju bahskangjitem edhe une,paqja dhe lumturia dhe harmonia qoft me gjithe juve dhe familjet tuaja,urime festa

halla e madhe
15-11-10, 21:54
Tė gjithė besimtarve te Besimit Islam ,kudo qe jetojnė e punojnė.
Gėzuar dhe me fat Kurban Bajramin.


Me fat te gjitheve qe festojne kete feste te shejte!

Guri i madh
15-11-10, 21:56
urime festa e kurban bajramit te gjith besimtarve te besimit islam

~AnnA~
15-11-10, 22:04
http://file1.carookee.com/forum/Albania/16/file/3153971/bajram4.gif?w

Solidarizim
Bemiresi
Ngadhenjim

Makresh
15-11-10, 23:24
Urime te gjithe besimtarėve.

Daglasi
16-11-10, 00:06
Nuk ka fe me te mire se islami,
nuk ka liber me te shejnt se Kurani,
me fat Kurban Bajrami.

Giovanni
16-11-10, 08:44
Mesazhi i Kurban-Bajramit, eshte qe sa me shume te mbreteroj solidariteti, respekti dhe dashuria nder njerez, mbi te gjitha, sakrifica per te miren dhe te drejten.
Me Fat ju qofte Kurban-Bajrami!

Virti
16-11-10, 09:43
Me Fat Bajrami! :smile:

murrizi
16-11-10, 10:30
Dhjetėra mijė besimtarė islamė nė Kosovė nisėn festimin e Bajramit tė VogėlPrishtinė, 16 nėntor – Dhjetėra mijė besimtarė islamė nė gjithė Kosovėn nisėn sot festimin e Bajramit tė Vogėl, tė njohur edhe me emrin burimor arab Kurban Bajramit. Ata u mblodhėn nėpėr xhamitė e shumta nėpėr qytete e fshatra, nė namazin qė shėnon fillimin e kėsaj feste qė e shėnojnė myslimanėt nė gjithė botėn.
Nė Kosovė, ceremonia kryesore u mbajt nė Xhaminė e Madhe tė kryeqytetit. Manifestimi filloi nė orėn 5:45, me faljen e namazit tė sabahut. Me kėtė rast u mbajtėn dy ligjėrata tematike, kushtuar kėsaj feste. Ligjėratėn e parė e mbajti Ekrem Simnica, ndėrsa tė dytėn Nexhmi Maksuti. Namazi i Kurban Bajramit nisi nė orėn 7:09, dhe asaj i priu, Sallah ef. Feta. Hytben ndėrkaq e mbajti myftiu i Kosovės, Naim Tėrnava. Nė mesazhin e tij, drejtuar opinionit tė gjerė, kreu i Bashkėsisė Islame tė vendit, Myftiu Naim Tėrnava, tha se Festa e Kurban Bajramit forcon ndjenjėn e besimit, tė humanizmit dhe pėr t’i dalė nė ndihmė atyre qė kanė nevojė.

“Dita e Kurban Bajramit troket nė ndėrgjegjen e besimtarit, e rizgjon atė pėr ta rikthyer te krijuesi, pėr tė marrė dhe kryer obligime qė dalin nga porositė e Kuranit dhe porositė e profetit Muhamet. E forcon edhe mė ndjenjėn e besimit, humanizmin nė vepėr; zemrėn e mbush plotė me mėshirė dhe ndjenjėn pėr t’i dalė nė ndihmė atij qė ka nevojė”, u shpreh Tėrnava pas faljes sė Namazit nė Xhaminė e Madhe nė Prishtinė, ditė mė parė e inauguruar, pas rinovimit, nga kryeministri i Turqisė, Recep Tayp Erdogan.

Tėrnava u bėri thirrje myslimanėve qė “t’ua shtrijnė dorėn” njerėzve qė kanė nevojė pėr ndihmė.
Ndėrkohė, nga ora nėntė, nė selinė e Bashkėsisė Islame tė Kosovės udhėheqės mė tė lartė tė pushtetit dhe tė partive politike janė pritur nga Myftiu Tėrnava. Ata i kanė uruar kėtij dhe pėrmes tij edhe tė gjithė besimtarėve islamė kėtė festė tė solidaritetit e tė mirėkuptimit. Kėto vizita do tė vazhdojnė deri nė orėn 12 tė ditės.
(Koha Ditore)


Me fat Bajrami

LuLjaa
16-11-10, 11:18
Urime Festa e Kurban Bajramit
Ju uroj juve dhe familjeve tuaj, shendet, fat dhe lumturi ne jete...

PS. Qe jav pruna do amelzim, kerkoni a e pasna qit te mire :D

http://www.premieremoisson.com/images_upload/Pate_A_Choux.jpg

Makresh
16-11-10, 11:23
Dhjetėra mijė besimtarė islamė nė gjithė Kosovėn nisėn sot festimin e Bajramit tė Vogėl, tė njohur edhe me emrin burimor arab Kurban Bajramit.

(Koha Ditore)

Me fat Bajrami

Ja shembulli i nje gazetari i cili nuk njeh temen e tij.

Murgesha
16-11-10, 12:56
Ju uroj te gjithe Dardanasve Festen e Kurban Bajramit.

Kalofshit nje dit sa me te gezueshme pran me te dashurve tuaj!

Paradox_13
16-11-10, 14:04
Me fat kte feste per gjithe besimtaret e besimit islam.

Oqeani
16-11-10, 14:47
Urime Festa e Kurban Bajramit
Ju uroj juve dhe familjeve tuaj, shendet, fat dhe lumturi ne jete...

PS. Qe jav pruna do amelzim, kerkoni a e pasna qit te mire :D

http://www.premieremoisson.com/images_upload/Pate_A_Choux.jpg


Flm - flm - Ke marre mire eksperiencė .... Cilen ta marr !

Pergėzime ....

gazi-de
16-11-10, 15:25
Me fat Kurban Bajrami.............

Gentiani
16-11-10, 15:26
Te gjithe atyre qe e festojne, uroj te kalojne ēaste te bukura me familjet e tyre, te rrethuar me gezimin dhe lumturine ne keto dite feste!

jEtA_1
16-11-10, 16:46
Urime dhe me fat "Kurban Bajrami" te gjithe besimtarve musliman kudo qe jane ne kete dite festive

YanYan
16-11-10, 16:53
Gezuar e Pershumvjet festen e Kurban Bajramit!

Ju uroj me gjithe zemer shendet, begati, e harmoni ne familjet tuaja =)

Me respekt,
YanYan

ShEjToNkA
16-11-10, 18:24
Paci kaluar kėtė ditė tė madhe gėzueshėm dhe begtashėm me dhe pran tė dashurve tuaj!

Me Fat Kurban Bajrami!

Lapsi
16-11-10, 18:53
Gezuar Kurban Bajramin! Uroj me te mirat per ju dhe familjet e juaja!
Lapsi

Amina
16-11-10, 19:03
Me Fat Bajrami te gjitheve:smile:

emine
16-11-10, 22:00
URIME e me fat dhe cdo te mire ne zemrat dhe familjet e secillit!!! Pritshit edhe shume e shume Bajrama tjere!

elvio
16-11-10, 22:01
Gezuar festen

vjeshta
16-11-10, 22:48
Urime tė gjithėve festa nė vazhdim e Kurban Bajramit .

AliSia
16-11-10, 22:52
Mesazhi i Kurban-Bajramit, eshte qe sa me shume te mbreteroj solidariteti, respekti dhe dashuria nder njerez, mbi te gjitha, sakrifica per te miren dhe te drejten.
Me Fat ju qofte Kurban-Bajrami!
Edhe nga ana ime ju uroj Festen e Kurban-Bajramit,...:)

Shenjestra
16-11-10, 23:28
Urime festa e Kurban Bajramit..

Makresh
17-11-10, 00:53
Telegram urimi
16 NĖNTOR 2010


Tė gjithė besimtarėve muslimanė ua urojmė Festėn e Bajramit. Kudo qė besimtarėt shqiptarė ndodhen, le t’i gjejė ky telegram urimi tė bashkuar nė kėtė ditė qė sjell dashuri pėr njėri-tjetrin dhe pėr kombin. Dita e Bajramit duhet tė na e fisnikėrojė edhe mė tepėr shpirtin tonė nė pėpjekje drejt lirisė kombėtare, drejtėsisė shtetėrore dhe barazisė sociale. Kjo ditė ngjall shpresė e cila duhet tė kthehet nė angazhim.

Sot kur shoqėrinė tonė e ka pėrfshirė skamja, mjerimi dhe kriza e vlerave, mė shumė se kurrė kemi nevojė pėr solidaritet e veprim konkret. Pėr urtėsinė dhe udhėzimet morale tė librave tė shenjtė sot ka nevojė politika mė shumė sesa populli. Aty shkruan besoje Zotin dhe duaje vendin tėnd; mos i bė keq tjetrit dhe mos vidh.

Lėvizja VETĖVENDOSJE!

Prishtinė, 16 nėntor 2010

romansa
17-11-10, 06:05
Me fat Kurban Bajrami..!!!!

hasanmehmeti
17-11-10, 21:17
selam alejkum musliman,

urime festa e kurban bajramit.

me respekt,
hasani.

Dallandyshja_718
18-11-10, 20:24
Me fat Kurban Bajrami te gjithe atyre qe e festojne, paqja dhe meshira e Zotit xh.sh. qofshin gjithhere prane jush dhe familjeve tuaja!

tipi engjellor
19-11-10, 00:14
flm dallendyshja e dardanis

premium
05-11-11, 20:05
Tė gjithė vėllėzėrve dhe motrave
muslimanė u dėshiroj qė ditėt e
festės sė Bajramit t'i kaloni me
shėndet dhe qetėsi shpirtėrore
nė mesin e mė tė dashurve dhe
tė gjithė haxhijėve qė Haxhi inshaAllah
dhe tė gjithė atyre qė kanė prerė Kurban
tė jetė i pranuar tek Allahu i Madhėrishėm.
Tė jetė i Mėshirshėm ndaj nesh dhe tė na
dėrgojė nė rrugėn e Xhennetit,
Amin !

emine
05-11-11, 20:09
Me Fat Bajrami,pritshit me shendet dhe te rrethuar me miresi ne tryezat tueja,gjithe besimtareve musliman urime Festa e kurban Bajramit

Zanzi/M
05-11-11, 20:22
Ju uroj te gjithe besimtarve SHQIPTAR Musliman festen e KURBAN BAJRAMIT. Pritshi shume e shume festa ne harmoni dhe shendet familjar. :)

Zero Cool
05-11-11, 20:29
Te gjithe Shqiptareve, musliman, i uroj me fat festen e kurban bajramit. Shendeti, paqja, harmonia, dhe lumturia qofshin me ju.

premium
05-11-11, 20:35
Aroma e Bajramit
Tingėllima e ezanit
Tingėllon thell dhe
Shpon zemrėn e muslimanit
Jehon gėzimi dhe hareja
Ne tė gjithve na bashkon feja.

tipi engjellor
05-11-11, 20:36
Pėrzemersisht te gjithėve ua uroj nga zemra festen e Kurban Bajramit paqja shendeti dashuria dhe toleranca njerzore mberterofte ne jetė......Urime...Urime..

Alima
05-11-11, 20:42
...

Te gjithe Muslimaneve anembane botes, per hajr u qofte Kurban - Bajrami !

http://www.youtube.com/watch?v=2pirXUKco3Q&feature=related
.

Diana007
05-11-11, 21:50
●▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬●
(Æ`’★ ♥♥ ♥♥ ♥♥ Urime festen e Kurban Bajramit ♥♥ ♥♥ ♥♥ ★’“Æ) ●▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬●..

murrizi
05-11-11, 22:14
Urimet per festen e Kurban Bajramit Kosovarėve vijn kėsaj radhhe edhe nga presidenti i Amerikes Barak Obama, edhe ne i urojm njėjtė zotit Obama pėr festen.

jEtA_1
05-11-11, 22:58
Urime festa e kurban bajramit te gjithe besimtarve musliman ne mbar boten paqja dhe toleranca te mbretrojn kudo ne bot

e_martumja
05-11-11, 23:50
Urime edhe nga ana ime festa e Kurban Bajramit, ne kete dite te madhe dhe te Shejt lutem per te gjithe qe Allahu ju shperbleft me shendet te mire, begati dhe lumturi ne jete. Ju pershendes nga Zemra me plot respekt per shumicen duke ju faliminderuar per momentet dhe buzeqeshjen qe me dhurroni gjate kohes qe kaloj ksajde ne Dardani.

Albonita
06-11-11, 00:06
Edhe une i bashkangjitem ketyre urimve per Festen..ku do se gjindeni jau uroje nga zemra..festoshi gjithmone Pran Familjve tuaja.

LuLjaa
06-11-11, 00:53
Ju uroj te gjithe besimtareve musliman

GEZUAR FESTEN E KURBAN BAJRAMIT

Qika^Me^Kule
06-11-11, 00:59
Es-selamu Alejkum Vellezer dhe Motra Musliman/e

Me fat festa e Kurban Bajramit paqa dhe meshira e All-llahut qofte mbi te gjithe muslimanet

Uroi qe kete vite Zoti te ju shperbleje me te mira ashtu sic shperblen vetem Madheria e Tije !!

http://www.youtube.com/watch?v=_ehSFQXO8zY

Oqeani
06-11-11, 01:30
Pėrhajr .....

Domira
06-11-11, 01:36
Urime festa e Kurban Bajramit, me deshirat me te perzemerta per shendet, lumturi cdo te mire per juve dhe familjet tuaja!

taraku-1
06-11-11, 01:50
Edhe une i bashkangjitem ketyre urimve per Festen..ku do se gjindeni jau uroje nga zemra..festoshi gjithmone Pran Familjve tuaja.


flm... Allahu na udhzoft ne te verteten na dashe e rujt...


perhajr bajrami i vocerr ton miletit qitu ne dardani edhe familjeve te tyre...

GURI SYLAJ
06-11-11, 07:55
URIMET me te mira me rastin e festes se Kurban Bajramit !
Shendeti ,miresia e gezimi qofshin me ju dhe familjet tuaja .

SANTANA-29
06-11-11, 08:03
Ju uroj te gjithve me fat festen e Kurban Bajramit ,

gazi-de
06-11-11, 08:22
Me Fat Kurban Bajrami.

Hajra
06-11-11, 08:39
Perhajr Bajrami,

CxgWGePUPWo&feature=related

lovely
06-11-11, 09:09
Besimtare te nderuare, muslimane ku do qe jeni,

urime festa e Kurban Bajramit

shendet , miresi dhe dashuri per te gjithe

lovely

halla e madhe
06-11-11, 09:27
Te gjithe besimtarve te fese islame ju uroj festen e Kurban Bajramit!

Naki
06-11-11, 10:33
Mirėsia,paqja, solidariteti mbizotroftė tek tė gjithė shqiptarėt!
Me fat festa e kurban Bajramit.

Kaqanikasja
06-11-11, 11:17
http://www.premieremoisson.com/images_upload/Pate_A_Choux.jpg


Urime Festa e Kurban Bajramit!

hasanmehmeti
06-11-11, 11:22
selam alejkum besimtare myslimane,

Urime Festa e Kurban Bajramit te gjitheve.

Hasani.

King_Gentius
07-11-11, 03:43
Gezuar festen e Kurban Bajramit te gjithve, paqe e begati.

VoOoglushja
07-11-11, 08:47
Me Fat Festa e Kurban Bajramit te gjithve...... :smile:

Neferta
07-11-11, 08:56
shum urime dhe me fate

Giovanni
07-11-11, 09:52
http://www.mbretitregut.com/wp-content/themes/mimbo2.2/images/kurban_bajrami.jpg

Arb
07-11-11, 14:55
http://gjuhashqipe.com/images/lajmetariimages/420x280/580727630lajmetari580727630.jpg

Jahjaga dhe Mustafa, injoruan Bashkėsinė Islame, qėndruan nė shtėpi
07.11.2011 | 08:44
Presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga ka injoruar pritjet e drejtuesve tė Bashkėsisė Islame tė Kosvoės pėr festėn e Kurban Bajramit.

Ajo nuk e ka parė tė arsyeshme tė vizitojė BIK-un ashtu siē bėjnė liderėt institucional dhe partiak pėr festat e Bajramit. Njėjtė sikurse Jahjaga ka vepruar edhe kryetari i LDK-sė, Isa Mustafa i cili ka preferuar tė qėndrojė nė shtėpi.

Pėr dallim nga ta, kryeministri Hashim Thaēi ka vizituar drejtuesit e BIK-ut ashtu siē ka vepruar edhe kryetari i AKR-sė, Behgjet Pacolli. Madje ai edhe ka falur namazin e Bajramit. /indeksoline/


Shqipėria vlerėson pozitive heshtjen e Jahjagės e Mustafės pėr Bajram
07.11.2011 | 12:16
Tashmė jemi mėsuar qė politikanėt tanė tė na dalin nė televizor pėr ēdo ngjarje, madje dhe pėr festat fetare. Ata japin mesazhe paqeje, besimi, dashurie, edhe pse shpesh nuk i reflektojnė vetė kėto vlera. Me daljet e tyre nė publik, siē ka ndodhur edhe pėr Bajram, ata lėnė disi nė hije ata qė duhet tė flasin pėr festat fetare, duke nisur nga autoritetet fetare, deri tek besimtarėt.

Por, shembulli pozitiv vjen nga politikanėt kosovarė. Presidentja e kėtij vendi, Atifete Jahjaga, nuk ėshtė pėrzierė dje me festėn e Bajramit dhe nuk ka dalė pėr tė dhėnė deklarata. Tė njėjtėn gjė ka bėrė edhe kreu i opozitės dhe kryebashkiaku i Kosovės, Isa Mustafa, ndryshe nga kryeministri Thaēi, qė ka vizituar drejtuesit e Komunitetit Mysliman.

Rasti i Jahjagės dhe Mustafės mund tė cilėsohet njė rast pozitiv dhe njė shembull edhe pėr politikanėt tanė, qė tė paktėn pėr festat fetare tė mos na shfaqen nė televizor dhe tė japin mesazhe. Janė tė tepėrt. /tema/

Makresh
07-11-11, 19:26
Hajde Gzuar o musliman !i9X8eI6Qw0A&feature=related

jadore
07-11-11, 20:10
me Fat e per shume mote..

~AnnA~
08-11-11, 13:50
Me fat ju qofte kjo feste e bekuar...
Lumturija le te jete primare ne jeten tuaj, diturija te jete burim i lumturise, dashuria te jete freskim shpirti pergjithmone....Mbi te gjitha ju uroj shendet te mire!

~AnnA~

romansa
08-11-11, 13:56
http://www.mbretitregut.com/wp-content/themes/mimbo2.2/images/kurban_bajrami.jpg

tipi engjellor
08-11-11, 14:09
Me fat ju qofte kjo feste e bekuar...
Lumturija le te jete primare ne jeten tuaj, diturija te jete burim i lumturise, dashuria te jete freskim shpirti pergjithmone....Mbi te gjitha ju uroj shendet te mire!

~AnnA~

flm mike per kete urime e urimet edhe ty


romansa urimet edhe ty festa e kurban bajramit ...

Alima
08-11-11, 17:47
Me fat ju qofte kjo feste e bekuar...
Lumturija le te jete primare ne jeten tuaj, diturija te jete burim i lumturise, dashuria te jete freskim shpirti pergjithmone....Mbi te gjitha ju uroj shendet te mire!

~AnnA~


...

heeeeeeeeeeeeej :)


urime edhe ty zemra , urime dhe pritsh edhe shume tjere me gjithe te dashurit e tu !


miresi ne kete dhe ne boten tjeter ,
Alima e sterkenaqur tani ! :)


.

premium
08-11-11, 18:08
Posaqėrisht tė uroj festėn e Kurban Bajramit , e respektuara motėr Muslimane ,

edhe shumė e shumė Bajrame inshaAllah e festoni me t' dashurit e tua !

Alima
08-11-11, 19:09
Posaqėrisht tė uroj festėn e Kurban Bajramit , e respektuara motėr Muslimane ,

edhe shumė e shumė Bajrame inshaAllah e festoni me t' dashurit e tua !


...

ciles ?...., ngase po frikohem po e ha bakllaven e dikuj tjeter , pra pasi e ke servu , po ndihem keq te qendroi indiferent !


...sidoqofte , per hajr edhe ty Kurban Bajrami i nderuari vella Musliman , Allahu te mbeshjellt me meshiren dhe dashurin e Tij ...ty dhe gjithe te dashurit e tu , si dhe gjithe muslimanet anembane botes , Amin !


.

vjeshta
08-11-11, 23:32
Urime tė gjithėve!

natyra
11-11-11, 07:28
?..A ka mbet doni cop bakllav dhe per mua per diten e (06) Te fundit.:smile: (veshtire te ket mbet per mua kaqe large)...:mad:.. por me kerkim falje per vonesen ne bashkangjitje te URIMIT per kete FESTE shpirtrore e njerzore te *KURBAN BAJRAMIT* nga ZEMER ju UROI qe te keni kalua me pran-apo jo pran njeri tjetrit,si q'dihet qe jeta na ka shperndare ku do neper bote,qe ne prag te festave per t'qen pran njeri tjetrit...po qe s'jem me mundesit shpirtrore te ndajm me ta qdo gezim...ndaj me besim qe dhe ata qe s'jen (mu ne mesin ton) te na ndjejn sa do pak,mallin dhe dashurin per ta!:mad:...Prandaj gjithe juve bashkatdhetar-Te mbare Kombit Shqiptar-nga do qe jeni ...Perhere mbreterofte *PAQJA* dhe gezimi ne gjirin e juaj FAMILJARE PER JET E MOTE*dikur e adhuronim diten e (06) si diten me te randesishme te "Kurban Bajramit"kthyerjen e Hagjive, nga *QABE* dhe une sot bashk dhe me ditet qe kaluan per gjithe besimtaret e devotshem *Musliman Shqiptar* dhe njihere e qdohere uroi qe t' ken festime paqe e dashuri ne mesin e qdonjerit...Jufalemnderit
**********PER TE GJITHE GEZUAR**********


Natyra.

Qika^Me^Kule
11-11-11, 17:00
?..A ka mbet doni cop bakllav dhe per mua per diten e (06) Te fundit.:smile: (veshtire te ket mbet per mua kaqe large)...:mad:.. por me kerkim falje per vonesen ne bashkangjitje te URIMIT per kete FESTE shpirtrore e njerzore te *KURBAN BAJRAMIT* nga ZEMER ju UROI qe te keni kalua me pran-apo jo pran njeri tjetrit,si q'dihet qe jeta na ka shperndare ku do neper bote,qe ne prag te festave per t'qen pran njeri tjetrit...po qe s'jem me mundesit shpirtrore te ndajm me ta qdo gezim...ndaj me besim qe dhe ata qe s'jen (mu ne mesin ton) te na ndjejn sa do pak,mallin dhe dashurin per ta!:mad:...Prandaj gjithe juve bashkatdhetar-Te mbare Kombit Shqiptar-nga do qe jeni ...Perhere mbreterofte *PAQJA* dhe gezimi ne gjirin e juaj FAMILJARE PER JET E MOTE*dikur e adhuronim diten e (06) si diten me te randesishme te "Kurban Bajramit"kthyerjen e Hagjive, nga *QABE* dhe une sot bashk dhe me ditet qe kaluan per gjithe besimtaret e devotshem *Musliman Shqiptar* dhe njihere e qdohere uroi qe t' ken festime paqe e dashuri ne mesin e qdonjerit...Jufalemnderit
**********PER TE GJITHE GEZUAR**********


Natyra.


Gjithashtu e per juve... Natyra Urime

Po qysh nuk ka.... ja mere e mire te paste bae...
http://farm3.static.flickr.com/2657/4502502186_66bd1bd1c0.jpg

Alima
11-11-11, 17:13
Gjithashtu e per juve... Natyra Urime

Po qysh nuk ka.... ja mere e mire te paste bae...
http://farm3.static.flickr.com/2657/4502502186_66bd1bd1c0.jpg


...


Kafja e lige , Qika !


qe kaffen une , e ti bakllaven se fort e mire po doket , dakor?

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/268188_119305951495183_118001791625599_131523_1897 994_s.jpg


.

Qika^Me^Kule
11-11-11, 17:17
...


Kafja e lige , Qika !


qe kaffen une , e ti bakllaven se fort e mire po doket , dakor?

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/268188_119305951495183_118001791625599_131523_1897 994_s.jpg


.

Nuk ta prishi qjefin ty bre...:biggrin:

YanYan
11-11-11, 19:15
Me ma ba hallall se skam hy ktej, por nuk asht kurre vone per gzime :)

Urime e pershumvjet Kurban Bajramin!
Festofshi gjithmone prane familjeve tuaja!