PDA

View Full Version : Urdher arresti per Fatmir Limaj ???


Jana
16-03-11, 19:23
Po me interson mendimi juaj te nderuar Forumista ...
S'po kam deshir mi mbajt krah kerkuj ...po thjesht doren en zemer e me debatu ...

Sha po mendoni ju ... ???

Une jam pro ktyne arrestimeve jo vetem per Fatmir Limaj po per te gjith ata persona qe kam bo vepra t'kqija ????

Amon mos u perlani ...

Llapjani_HH
16-03-11, 19:41
Po me interson mendimi juaj te nderuar Forumista ...
S'po kam deshir mi mbajt krah kerkuj ...po thjesht doren en zemer e me debatu ...

Sha po mendoni ju ... ???

Une jam pro ktyne arrestimeve jo vetem per Fatmir Limaj po per te gjith ata persona qe kam bo vepra t'kqija ????

Amon mos u perlani ...

E Fatmirin e burgos Hashimi me ndihmėn e EULEX-it, se tutet mos po ja lkun karrikėn rastsisht e rrxohet Hashimi.

Mir u kan me i burgos krejt kriminelt, po tutna nuk ka vende nėpėr burgje tė Kosovės.
Mirpo, mendoj se momentalisht do burgosen vetėm ata qė nuk jan tė preferuar te qeveria dhe presidenti qė dmth.kundėrshtarėt e serbis dhe rusis.

Guri i madh
16-03-11, 19:46
E Fatmirin e burgos Hashimi me ndihmėn e EULEX-it, se tutet mos po ja lkun karrikėn rastsisht e rrxohet Hashimi.

Mir u kan me i burgos krejt kriminelt, po tutna nuk ka vende nėpėr burgje tė Kosovės.
Mirpo, mendoj se momentalisht do burgosen vetėm ata qė nuk jan tė preferuar te qeveria dhe presidenti qė dmth.kundėrshtarėt e serbis dhe rusis.


mir e kie po kryekrimineli i shqaptiris esht HASHIM THAQI


po kush po i del kunder po burgoset siq po shifet edhe FATMIR LIMA do ta ket fatin e RAMUSH HARADINAJT


po ju kisha lut KUPES TU KASOVESES me trus bothen e mos me bae za ,se tash nuk mundet burgun me perballue

panta_rhei
16-03-11, 20:08
E kishin arrestu edhe kumanant vandamin!!!

Guri i madh
16-03-11, 20:11
E kishin arrestu edhe kumanant vandamin!!!


po po veq hashimi me sami lushtakun po jesin prej ktyre komandantave

Jana
16-03-11, 20:31
po po veq hashimi me sami lushtakun po jesin prej ktyre komandantave

E Harrove edhe Xhavit Halitin ...

Guri i madh
16-03-11, 20:40
E Harrove edhe Xhavit Halitin ...


se pskna dit qe ne komunen e istogut paska pas komandanta


per kta te drenices e di gjdo lagje ka tre komandanta


xhaviti sa e perkrah hashimin i ka punt mir kur te kundershton e pret burgu

Jana
16-03-11, 20:45
se pskna dit qe ne komunen e istogut paska pas komandanta


per kta te drenices e di gjdo lagje ka tre komandanta


xhaviti sa e perkrah hashimin i ka punt mir kur te kundershton e pret burgu


Komandantat e luftes nuk shihen ... as nuk folet per ta ...
Kta jon komandantat e hajnis ...kriminela ... pa u zhduk kta na kurr hajr s'kemi me pa ...

Guri i madh
16-03-11, 20:59
Komandantat e luftes nuk shihen ... as nuk folet per ta ...
Kta jon komandantat e hajnis ...kriminela ... pa u zhduk kta na kurr hajr s'kemi me pa ...po shpresoj se ksaj pranvere populli do te tregoj se kjo tok nuk i duron pasardhsit e ESAT PASHES

Peja-Boy
16-03-11, 21:01
Kush e Leshoj kete urdher Arrest Ti Jana a ?? Hahahahahahhahaa....


Hajt se ska mej shku Larg..

Nazim Bllaca:Ne Janar kom me ju tregu a jam une i smut a kush jam une Fatmir Limaj !!

Guri i madh
16-03-11, 21:07
Kush e Leshoj kete urdher Arrest Ti Jana a ?? Hahahahahahhahaa....


Hajt se ska mej shku Larg..

Nazim Bllaca:Ne Janar kom me ju tregu a jam une i smut a kush jam une Fatmir Limaj !!


ky rast nuk ka lidhje me rastin bllaca per me shum informata veq hashim thaqi mundet me dhan

murrizi
16-03-11, 22:00
Urime festen.

Guri i madh
16-03-11, 22:14
Urime festen.festen e madhe do ta kemi kur tja arrijna se bashku qellimit me permbys ket qeveri o MURRIZ SHYPNIA

qka i ke punt ti a po kie sukses ne logjistik :biggrin:

Makresh
16-03-11, 22:19
Po me interson mendimi juaj te nderuar Forumista ...
S'po kam deshir mi mbajt krah kerkuj ...po thjesht doren en zemer e me debatu ...

Sha po mendoni ju ... ???

Une jam pro ktyne arrestimeve jo vetem per Fatmir Limaj po per te gjith ata persona qe kam bo vepra t'kqija ????

Amon mos u perlani ...

Per ēfar je pro, ti jana ?

Pėrderisa kriminelėt serb levizin lirshem ne te gjithe evropen, ne bosnje dhe kosove, arrestohen ata qe i luftuan keta kriminel te favorizuar nga bashkimi evropjan !

Jana
16-03-11, 22:27
... o ti qe ma ki bo kuq... ngom... ti e ton ....
Me kon edhe baba jem kisha thon qishtu ... leni ju simpatit qe i keni per nje individ te caktun ....
Per krejt jan faktet ... ja lojm kohes edhe e shohim ...kallaj o me kan trim me shiptar ... pasha zotin ... qelni syt mos ...

murrizi
16-03-11, 22:27
festen e madhe do ta kemi kur tja arrijna se bashku qellimit me permbys ket qeveri o MURRIZ SHYPNIA

qka i ke punt ti a po kie sukses ne logjistik :biggrin:

Guri.M.
Veq t'kuptohemi drejt !
Nė pėrmbysjen e Hashim Thaēit, tė ktijė apo atijė Ēlirimtari (qė ka devijuar nga rruga e Shypnis) jam aty vetėm kur aty vendosim ne populli, nė tė kundėrten z. Guri. m. njė thua i Hashim Thaēit, Limes, Isės apo edhe i Azem Vllasit mė vlen mė shumė sa 10 Barack Obama !

panta_rhei
16-03-11, 23:15
ish kon mir sonte keta uqkurashat ovl-uqkes me dal me kall flamurin e Rugoves

Jana
16-03-11, 23:18
ish kon mir sonte keta uqkurashat ovl-uqkes me dal me kall flamurin e Rugoves

Pse mi mban ne avatar ?

Guri i madh
16-03-11, 23:27
Guri.M.
Veq t'kuptohemi drejt !
Nė pėrmbysjen e Hashim Thaēit, tė ktijė apo atijė Ēlirimtari (qė ka devijuar nga rruga e Shypnis) jam aty vetėm kur aty vendosim ne populli, nė tė kundėrten z. Guri. m. njė thua i Hashim Thaēit, Limes, Isės apo edhe i Azem Vllasit mė vlen mė shumė sa 10 Barack Obama !


krejt po te marr vesh

po nji fjal popullore thot se pyka e vet e qkyn lisin

e disi me hashimin shum u degradue shteti i kosoves tash esht edhe e pa kuptimt me shkue e me bae homazhe para varrezave te martirve qka me than aty

a me ju than ju na e sollt pamvarsin e une e shkatrrova at pamvarsi

disi thaqi po sillet si rrahman morina ne kohen kur u luftojke me mbrojt at kushtetuten e 1974

ne ato kohna flitej se rrahman morinen UDBja e kishte nxan me kontraband dhe per mos me burgos esht dasht me bae diferencime me e humb at kushtetut e koncesione tjera


tash kur tju kthehmi ngjarjeve para se me u shpernda parlamenti

si shkun votimet ,si erdhi dhe kur erdhi raporti i dik martit si u formue qeveria me dur te pasterta edhe pse akuzat ndaj thaqit jan shum te rana ma rana se ish akuza ndaj fatmir limes

kur te perkujtojsh vjedhjen ne dhomen e siguris ku i dyshuri i par esht hashim thaqi

shum shpejt vjen te konkludimi se KOSOVEN PO E QEVERIS ,RRAHMAN MORINA ,NR 2

Jana
16-03-11, 23:29
...mane veten milet se koka liru ... ne vazhdim te diteve paska me u marr en pytje ...shikone KTV ...

4peace
16-03-11, 23:47
disi thaqi po sillet si rrahman morina ne kohen kur u luftojke me mbrojt at kushtetuten e 1974

ne ato kohna flitej se rrahman morinen UDBja e kishte nxan me kontraband dhe per mos me burgos esht dasht me bae diferencime me e humb at kushtetut e koncesione tjera
guri,
Tash ja ke tufe edhe ti pi kurrneli :biggrin:

RR. Morina s'e ka mbrojte Kushtetuten e '74-es por Amandamentet Kushtetuese (lexo: ndryshimin e Kushtetutes se Kosoves).


Me e pas mbrojte Kushtetuten e '74-esh Morina do te duhej te shpallej hero i tu Kosoves, me se paku nga nje permendore ne te gjitha shehrat/fshatundet e tu Kusoves...


Kushtetuta e '74-is ka qene disa here ma e forte se kjo e Ahtisaarit.***

Biznismeni
16-03-11, 23:48
Fletarrest pėr Fatmir Limajn?

Policia e EULEX’it tashmė ka njė fletarrest pėr Fatmir Limajn, nėn dyshimin pėr krime lufte tė kryera nė fshatin Kleēkė.
Zyrtarisht, misioni europian nuk i ka konfirmuar kėto informacione.

Gjatė luftės, Limaj ka drejtuar Brigadėn “Kumanova”.

Ai, nėn dyshimet pėr krime lufte, ishte arrestuar vite mė parė nga autoritetet e Tribunalit tė Hagės, por ishte liruar si i pafajshėm.


Limaj kthehet nė shtėpi
Nga Nebih Maxhuni mė 16 mars 2011 nė ora 21:49
(E plotėsuar)
Para pak ēastesh, pas marrjes nė pyetje nga prokurorė tė EULEX’it, Fatmir Limaj ėshtė lėnė i lirė.

Para gazetarėve, Nėnkryetari i PDK’sė ka thėnė se beson nė drejtėsi dhe se ndihet plotėsisht i pafajshėm.

Por Fatmir Limaj, e avokati i tij, Tomė Gashi, nuk kanė qenė nė gjendje tė thonė nėse ai do jetė nė burg shtėpiak apo pėr kėtė ēėshtje do tė vendoset nesėr kur tė del para gjykatės.

Express do t’iu mbajė tė informuar vazhdimisht pėr kėtė ngjarje.


Nuk ju zgati gzimi shum ... po me dhmbeni per bes , po me dhimbeni kur po ju shoh se sa posht e qitni veten , e sa patriota shiteni ketu , po quditna se si mundet nji shqiptar me ju gzu arrestimeve te ushtarve te liris kur akuzohen edhe per KLEQKEN.

Okej ,do te ju kuptoja sikurse te gezoheshit per ndonji arrestim apo dyshim Krimi mbas lufte ...

Turp per juve .

panta_rhei
17-03-11, 00:00
Fletarrest pėr Fatmir Limajn?

Policia e EULEX’it tashmė ka njė fletarrest pėr Fatmir Limajn, nėn dyshimin pėr krime lufte tė kryera nė fshatin Kleēkė.
Zyrtarisht, misioni europian nuk i ka konfirmuar kėto informacione.

Gjatė luftės, Limaj ka drejtuar Brigadėn “Kumanova”.

Ai, nėn dyshimet pėr krime lufte, ishte arrestuar vite mė parė nga autoritetet e Tribunalit tė Hagės, por ishte liruar si i pafajshėm.


Limaj kthehet nė shtėpi
Nga Nebih Maxhuni mė 16 mars 2011 nė ora 21:49
(E plotėsuar)
Para pak ēastesh, pas marrjes nė pyetje nga prokurorė tė EULEX’it, Fatmir Limaj ėshtė lėnė i lirė.

Para gazetarėve, Nėnkryetari i PDK’sė ka thėnė se beson nė drejtėsi dhe se ndihet plotėsisht i pafajshėm.

Por Fatmir Limaj, e avokati i tij, Tomė Gashi, nuk kanė qenė nė gjendje tė thonė nėse ai do jetė nė burg shtėpiak apo pėr kėtė ēėshtje do tė vendoset nesėr kur tė del para gjykatės.

Express do t’iu mbajė tė informuar vazhdimisht pėr kėtė ngjarje.


Nuk ju zgati gzimi shum ... po me dhmbeni per bes , po me dhimbeni kur po ju shoh se sa posht e qitni veten , e sa patriota shiteni ketu , po quditna se si mundet nji shqiptar me ju gzu arrestimeve te ushtarve te liris kur akuzohen edhe per KLEQKEN.

Okej ,do te ju kuptoja sikurse te gezoheshit per ndonji arrestim apo dyshim Krimi mbas lufte ...

Turp per juve .

Biznis,
mos shih kusur qe po gzohmi allahile, po na jena me hashimin

LOJETARI
17-03-11, 01:02
S'u kanė keq me e pas hap njė fond tė ri pėr Limėn ,se ai i moēmi u harxhue mė duket ....


Ps. Edhe njė shenjė qė kijameti nuk ėshtė larg ......

lirik
17-03-11, 01:03
keto poshtersi euleksi i ben per te trembur hashim thaqin duke ju ndejte me shpate shqiptarve
mbi krye per te pranuar autonomi te veriutt e mitrovices duke kercnuar te gjith
dhe duke tentuar te shkatrroj shtetesine e kosoves
-kjo sjellje do ti kushtoj shtrejte europes
nese nje dite populli shqiptar ia kthen shpinen per gjithmone

Hajra
17-03-11, 10:35
..... ky lajm me bene te kuptoi qe Fatmir Limaj me se paku paska vjedhe, a e keni pa drejtesin e sodit ai qe vjedh dru ne mal e han ni vjet e ata qe vjedhin miliona nuk denohen hiq, ose marrin denime qesharake.
Vone ju ka dal gjumi se deri tash edhe euleexovit e unmiko-vit, bashk me dreqo-vit kan vjedh bashk, kuptohet kta te huajt me shifra te medha e tanet me do te hekrit ju kan qorru syt.

Ligji duhet te jete i njeit per te gjithe, ne qoftese do te ishte keshtu Kosova do te ngelej pa parlament.

Gentiani
17-03-11, 16:36
po, po pra o ti Jana,

e shikon qe kjo jete krejte perioda, perioda eshte :biggrin: edhe qiky Fatmiri ka mendue se haaaaaajt, haaaaaaaaaajt po ece, sikur beni i vockel... ecen e ecen, ama qitash e kan nxene ne te kuqe para semaforave... le ta kapurcejne asfalltin qitash, po ja mbajti ! :tongue:

premium
17-03-11, 17:12
Fatmir Limaj'in e paskan arrestu
eja o milet tė dalim nė protesta

ndoshta kemi mar mend mė !

Oqeani
17-03-11, 17:15
Fatmir Limaj'in e paskan arrestu
eja o milet tė dalim nė protesta

ndoshta kemi mar mend mė !


Po don me thene o ka asfaltuar rruget, e nuk kemi lloē !!!

premium
17-03-11, 17:28
Po don me thene o ka asfaltuar rruget, e nuk kemi lloē !!!

dhe ate me asfalt me kualitet tė lartė se ...
sa me thonė qele mshele sytė

Peja-Boy
17-03-11, 17:41
ky rast nuk ka lidhje me rastin bllaca per me shum informata veq hashim thaqi mundet me dhan

More njeher mu fut aty se ateher dalin Rast mbas Rasti ...

lirik
17-03-11, 17:52
ėsht e tmerrshme kjo sjellje burgosja e njerzve
luftarėt elirise qe dhan gjithqka per lirine e kosoves
europa po ben gabime te pafalshme dhe te perseritshme

nes eketo sjellje te europes vazhdojne te rrezikojne interesat nacionale te shqiptarve
do te vjen nje e ardhme nje ditė sinqerisht po se do te vjen nese europa vazhdon keshtu me keto hile te pa kuptimta


kur populli shqiptarė do te ja tkhej shpinen europes

nese europa vazhdon me keto sjellje
nje dite ndoshta do te vie dita kur shqiptarėt do te kerkojne aleat tjerė ne glob dhe do te jet vonė per europen
por fajtore per keto sjellje do te jet vet politika qorre e europes
neper shekuj

premium
17-03-11, 18:05
Lirik
evropėn me za tė lartė kemi kėrku
mė kujtohet kur brohoritshim NATO-NATO ndėrsa tani ata ne kthejnė NA'KTO -NA'KTO !!

- simbas teje cilin aleat deshiron ?

4peace
17-03-11, 18:24
po, po pra o ti Jana,

e shikon qe kjo jete krejte perioda, perioda eshte :biggrin: edhe qiky Fatmiri ka mendue se haaaaaajt, haaaaaaaaaajt po ece, sikur beni i vockel... ecen e ecen, ama qitash e kan nxene ne te kuqe para semaforave... le ta kapurcejne asfalltin qitash, po ja mbajti ! :tongue:

E, bash qetash i ka ardhe vakti me ja krise asaj kanges se Fejzes s'Shkurte :biggrin:


Ngani tash mas "miqve" purmikomtarė...

Paqja arrihet me drejtesi.
Kurse ketu po behet padrejtesi kunder nesh...

...per mos me i lane shkijet me piskatė (me e prishe paqen)...


...edhe me i pranue n'EU Lopė...


...kurse ne t'i biem fyellit pas kanges se Fejzė sė Shkurtė:rolleyes:


***

Neferta
17-03-11, 19:17
Nje shkrim i huazuar Nje populle me origjine te njejte me nje histori te vetme me nje gjuhe te perbashket dhe me doke e zakone te njejta trajton nje komb te vetem. Kombi shqiptare ju te nderuar Evropian sipas te dhenave te studiuesit italian A. Baldacci „jane vrare rreth 150.000 shqiptare nga serbet ne 1912, 1913.Leo Reundlich i pershkruan masakrat serbe ne vjeshten e vitit 1912-1913 ne trojet shqiptare keshtu “Me qindra kufoma te masakruara notonin ne rrjedhat e lumenjve. Ata qe mund te shpetonin smundjeve, urise, plumbave te pushkeve grumbulloheshin ne vende te caktuara dhe u jepnin na nje plumb kokes. Torturat me te medha i pesonin grat shqiptare te cilat i perddhunonin,me pas i lidhnin, i benin kapice dhe i mblonin me kashte dhe i digjnin te gjalla. Keto qe kane perjetuar shqiptare ne vitete 1912-13 jane percjellur me 1945-47, por e njejta ka ndodhur edhe me 1998-99 e ju te nderuar poliltikane moderne na tregoni se kush eshte vrasesi dhe kush eshte viktima. Loja me poliken bene te qeshin edhe ata qe kane dhene teorite per politiken.

Botekuprimi i politkes si intelekt apo shkence ne funksion Te interesave te caktuara mbeshtetet mbi funksionin e politikes si shkence qe ne fillim te konstituimit te saj e ardhmja paraqitet si obligim qytetare dhe njerzore ne mbrojtje te politkes dhe frymes demokratike. Shume shkenctare qe jane marre me politken kane mundur te ndajen ne dy botekuptime, njeren ne ata qe njerzit te vepronin siq don vete dhe tjetren rreugllimin shoqeror dhe demokratik qe e bejne politikanet dhe diktimin e jetes se qytetarve ne shrbime te demokracise. Po te merren parasysh botekuptimet politke te vendeve me te zhvillaure mund te gjesh nje emrues te perbashket te te gjitha keto vende ato kane diqka te perbashket intreresin nacional. Nuk do shhkoja me large sesa ndihmen e madhe qe i bente Amerika pushtetit te Sadam Huseinit gjersa per shtetin Amerikan ishin interesat e naftes dhe roli i saj ne vendet arabe. Ne momentet kur e shihet qe pushteti i Sadammit ishte forcuar ekonomikisht dhe ushtarakisht ather tregohen dhembet e vertete te politkes moderne.
Lojrat e tilla polike luhen kudo ne bote.Shkenca e politikes nuk bejne perjashtime nga nje rregulle i tille. Karakterin e intreesave nuk e percakton shkenca, por raporti i forcave qe eshte ne teren dhe ata jane percaktuesit te fatave te Kombeve.

Po e humbem betejen ne paqe per UCK-ne, ather kemi humbur edhe betejen ne lufte. Kete lufte beri populli ne ndertimin e nje shoqerie demokratike nje shoqerie ku do te sundoje ligji dhe drejtesia, por ketu po shihet qe ka vetem gjyqe politike dhe hipokrizi

Pse ne keto lojra me fatin e Kombit po tallet edhe Historia me, pse njerzit jane si perbindesha. Luajne me ndienjat e qytetareve. Kush kend po e paguan? Per te elminuar nga skena politike. A ka radhen zoti Krasniqi. Ruaje dhe nje qeli per ty, sepse fundin do ta kesh me keq se keta qe ti po ua pergadite ti X personi i njohure. Sapo morra lajmin per aktakuzat e ngritura kunder ish Ushtareve te UCK-se. Nuk pata as nje medyshje se eshte skenar mire i pergaditur, per te futur frigen te te gjithe ata qe jane te paduegjushem. Tek ata te cilet drojen se mund te jene pjese e ndonje perpjsetimi tjeter politike. Fletarresti kunder Fatmir Limajt, njeriut numer dy te PDK-se, dhe nje prej figurave me te perfolura qe nga pas lufta. Njeher i burgosur i Hages i liruar si i pafajshem, me vone si njeri nder ministart me te sukseshem, me vone njeriu me i perfolure per keqperdorim te paras publike. E tash krejt se voni si njeriu me i frigshem i pushtetit te Hashimt Thacit te ngritur nga piunet e tij. Shtrohet pyetja e gjithe kjo rremuje ishte nje loje e kurdisur nga Euleksi dhe Thaci per eliminimin e tij nga skena polititke. Tash kur akuzohen per luften e drejte per clirim, deshem ne apo jo natyra e kesaj lufte na obligon ne mbrojtje te vlerave te saj. Po edhe qoftese ky shtete i brisht do te merr tepozhezen, vlerat dhe luftaret duhet mbrojtur sepse po behen pazare polititike kur tash 11 antare te UCK-se po akuzohen. Ata jane nderi i Kombit, arrestohen dhe luhet me fatin e tyre ashtu sikur done politika e jashtme. Kush jemi ne pyes veten? Jemi vegel e saj, apo jemi vete populli qe dijme te vlersojm dhe mbrojme vlerat e luftes. Po sikur Limaj te akuzohej per keqperdorime te pares publike, as qe do te ja thoja veshit, sepse ketu kemi te bejme me dy figura,njeri eshte ai qe mbron vlerat e lutes.

Dhe tjetri eshte Fatmiri si minister,pra jane dy koncepte qe duhet dalluar, mbrojtja e luftes se shenjet dhe vlerave te saj dhe akuza per dicka qe ka qen hyjnore. Po te ndodhte akuzimi per vjedhje, do te mundohesha edhe une te ndihmoje EULEKS-in qe hajnat te dalin para drejtesise. Ketu shihet qe ketij euleksit po i vjen era politike dhe jo drejtesi. Pse duhet te pa vertetses t'i thuhet STOP, sepse ajo mund te ngjalle kunder reagime te cilat ndoshta shkojne ne hambare te dikut tjeter. Apo mos eshte dikush nga keta qe e kan akuzuar qe paguhen nga Serbia. Ndoshta i duhen dikujt trazirat nje zot e dije se si po luhet politika. Por ne kete valle e kemi Kryministrin qysh moti. Qe nga Rambuje i bjen daullesa pa ndal hiq. Bashkesia nderkombtare po tregon qe i deshiron vetem ata qe jane te degjushem. Nuk kemi nga kush te fshihemi, kjo toke eshte e jona dhe ne duhet te vendosim per te. Jo cdo kush qe vjen i pari bene lojen e vet, populli im liridashes ne asnje menyre nuk dua qe te heshtet kur eshte ne pyetje, lufta e shenjet e UCK-se, kur eshte ne pyetje atdheu, kur eshte ne pyetje rreziqet qe po na kanosen, qe vendi te behet Jerusalem, a na duhet nje shtete i tille une them jo, na duhet nje shtete stabile. G. I.

Jana
17-03-11, 19:25
po, po pra o ti Jana,

e shikon qe kjo jete krejte perioda, perioda eshte :biggrin: edhe qiky Fatmiri ka mendue se haaaaaajt, haaaaaaaaaajt po ece, sikur beni i vockel... ecen e ecen, ama qitash e kan nxene ne te kuqe para semaforave... le ta kapurcejne asfalltin qitash, po ja mbajti ! :tongue:

PO de une e di amo ti po mendon qe so sen puna e tyne ,,,

Edhe kur te ndalin en t'kuqen ,,, kur ski bo sherr e kalon edhe ata ...

Pranvera po vjen koha e mir ..vera e gjat ... kemi mjaft koh mi pa krejt senet ...

Gentush a e din sha pem vjen inati per nje pun ?

Pse krejt shqiptart po arretohen per krimet qe ju kan bo shqiptarve ?????

Pash Zotin ...a qityne me ju than trima ..

lirik
17-03-11, 19:40
Lirik
evropėn me za tė lartė kemi kėrku
mė kujtohet kur brohoritshim NATO-NATO ndėrsa tani ata ne kthejnė NA'KTO -NA'KTO !!

- simbas teje cilin aleat deshiron ?Europa po na mbėshtete pėr muri me sjelljet e saj krejtsisht naive
deri sa jam bindė qe njizet vite nė praktikė nuk kam besuar
SA SA SHUM KA NDIKIM RUSIA NE EUROPė

Llapjani_HH
17-03-11, 19:42
Dorėzon edhe imunitetin


Nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės, Fatmir Limaj, ka vendosur tė heq dorė nga imuniteti i tė qenit deputet i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, nė mėnyrė qė tė mos pengohen, siē tha ai, hetimet e filluara ndaj tij nga ana e EULEX-it. Gjatė njė konferencė pėr media, tė mbajtur tė enjten, Limaj tha se beson nė pastėrtinė e luftės qė ka bėrė, luftės sė UĒK-sė, ndaj ėshtė i gatshėm tė ballafaqohet kurdoherė me drejtėsinė.

Derisa tani i mbetet Kuvendit tė Kosovės pėr t’ia hequr imunitetin, Limaj tha se me kėtė vendim shprehė edhe njėherė gatishmėrinė pėr tė bashkėpunuar me drejtėsinė, por kėrkoi nga misioni evropian pėr sundimin e ligjit qė drejtėsia tė mos kufizohet vetėm nė rrafshin e tij.

Ai me kėtė rast pėrmendi edhe veriun e Mitrovicės si vend ku nuk sundon ligji, dhe ku askush nuk po mundet tė shtrij ndikimin e tij aty.

Ish-ministri i Transportit, Limaj, tha se ka qenė tė mėrkurėn nė takim me zyrtarė tė EULEX-it, por as ai as mbrojtja e tij nuk kanė ndonjė dokument zyrtarė qė dėshmon se ndaj tij ėshtė ngritur aktpadi.

Ai tha se beson nė pastėrtinė e luftės qė ka bėrė, nė pastėrtinė e luftės sė UĒK-sė, ashtu sikur qė beson se do tė dal i pastėr edhe nga hetimet tjera qė misionin evropian ka ngritur ndaj tij si i dyshuar pėr korrupsion.

Policia e EULEX-it ka arrestuar tė mėrkurėn disa ish-luftėtarė tė UCK-sė, si tė dyshuar pėr krime lufte, ndėrkaq nė mbrėmje, tė njėjtėn ditė, zyrtarė tė misionit evropian kanė marrė nė pyetje edhe deputetin Limaj, pasi ky i fundit iu dorėzua vullnetarisht drejtėsisė.

Gjatė luftės, Limaj ka drejtuar Brigadėn “Kumanova”. Nėn dyshimet pėr krime lufte, ai ishte arrestuar vite mė parė nga autoritetet e Tribunalit tė Hagės, por ishte liruar si i pafajshėm.
Telegrafi

lirik
17-03-11, 19:45
Rusia ka ndikim shum ne europė per ket jam bindur poashtu po shihen disa veprime te pa kuptimta ndaj nesh pengesa te mdha ne shum drejtime

raportet me europen po na keqsohen dita dites

lirik
17-03-11, 20:01
edhe pse shkon europa kaq larg ne veporime te pa matura
dhe prishe mqisine me shqiptar keshtu nuk e kisha besuar
mendova se u ndergjegjsue dhe u vetedijsue
per gabimet e sa kaluares ndaj shqiptarve
por si duket nuk paska ndryshuar shum qendrim
ndaj ne sh siq po shihet

lirik
17-03-11, 20:52
Serbia, sponsor i arrestimeve

Une do kisha thenė

;Me ndimen e disave te opozites,po dhe disave politiqar EU.

Srrbija sponsore te arestimeve,ashtu qe ne te ardhmen
kush do ken kurrajo te mberojne trojet Sgqipetare.
Une kursesi jo,po ase familjarte e mij zdo ken kurrajo te marin armet e per ti mberojtur trojet tona,se ne fune do shperblehesh me burgim.


Ne te ardhmen Kosoven serbija mundet ta pushtoj me nja 100 serbe,

A besoni se nesr do kemi vullnetare qe te mberojne atedheun,kurre ne fund do shpallen si tradhtar,
apo si terorista nga populli i vet-sidomos nga FUSTANELLAT do shpallen si tradhtar.fjalet e agim qekut gjat ketyre ditve

lirik
17-03-11, 20:53
edhe un po them se serbia ne asnji vend nuk do ti len shqiptart te qete por shqiptart nuk duhet te rrijne siqyqe por duhet ti shkaktojn poashtu dėme serbise

MemphiSx
17-03-11, 20:59
Ku mka met ni shkrim breeeee,moti kom thone se hashimi krejt kundershtart ka me i qu te veniii :D e ne fund krejt ktaaa kan me iu kthy me qu ne fund hashimin....qishtu ta rreh shpinen Amerika :)

Guri i madh
17-03-11, 21:05
guri,
Tash ja ke tufe edhe ti pi kurrneli :biggrin:

RR. Morina s'e ka mbrojte Kushtetuten e '74-es por Amandamentet Kushtetuese (lexo: ndryshimin e Kushtetutes se Kosoves).


Me e pas mbrojte Kushtetuten e '74-esh Morina do te duhej te shpallej hero i tu Kosoves, me se paku nga nje permendore ne te gjitha shehrat/fshatundet e tu Kusoves...
Kushtetuta e '74-is ka qene disa here ma e forte se kjo e Ahtisaarit.***jo ksaj radhe kam shutue nga gjujtja e lir edhe e shenova gol se hashim pandla beri ndrhyrje te pa lejushme

une veq i krahasova se edhe rrahman morina i beri diferencimet burgosi e dha edhe kushtetuten po kur e pa se nuk po mbetet karrik e zbrazt per te hyri ne konflikt edhe e vran


edhe hashimi pranoj 6 pikshin e qoj ramushin ne hag tash po e burgos fatmir limen

edhe grupit nderkombtar te krizave ju kish premtue se do ta nenshkruj nji status special per veriun

e si po i vjen puna ne fund mbetet ta shofim mas largti deri ne shtator

4peace
17-03-11, 22:46
jo ksaj radhe kam shutue nga gjujtja e lir edhe e shenova gol se hashim pandla beri ndrhyrje te pa lejushme

une veq i krahasova se edhe rrahman morina i beri diferencimet burgosi e dha edhe kushtetuten po kur e pa se nuk po mbetet karrik e zbrazt per te hyri ne konflikt edhe e vran


edhe hashimi pranoj 6 pikshin e qoj ramushin ne hag tash po e burgos fatmir limen

edhe grupit nderkombtar te krizave ju kish premtue se do ta nenshkruj nji status special per veriun

e si po i vjen puna ne fund mbetet ta shofim mas largti deri ne shtator
Po, po,
at krahasimin me Rramonin edhe Pondlen e kuptova...


...ama m'u dhimt Kushtetuta e '74...
...vec pse s'e ka pase asnje pike (kjo e reja 6 + ?).

Shume p'e do ti Hashimin...

...ama edhe k'ta miqt permikomtar ke nise me i dashte shume :biggrin:

Bile edhe ky Dell t'ka hi n'huj bajagi:mad:


***

Guri i madh
17-03-11, 23:26
Po, po,
at krahasimin me Rramonin edhe Pondlen e kuptova...


...ama m'u dhimt Kushtetuta e '74...
...vec pse s'e ka pase asnje pike (kjo e reja 6 + ?).

Shume p'e do ti Hashimin...

...ama edhe k'ta miqt permikomtar ke nise me i dashte shume :biggrin:

Bile edhe ky Dell t'ka hi n'huj bajagi:mad:


***


ndoshta edhe nuk me kuptue

une ne shkrimet e mia nuk jam pajtue me paketen e ahtisarit as me flamur e as me himnin

po ishte e keqja ma e mir

po me kalimin e kohes HASHIM PANDLA at paket po shkon duke e zvoglue e ka ba nji zarf qe me 45 cent e dergon me post

ktu esht qellimi i reagimit

tash se si i kena punt secili prej neve jena te informum edhe po e shofim se hashimi esht anti kombtar

une nuk i perkdheli okupatort EULEXI me 6 pikshin per mue esht okupator

4peace
18-03-11, 09:12
ndoshta edhe nuk me kuptue

une ne shkrimet e mia nuk jam pajtue me paketen e ahtisarit as me flamur e as me himnin

po ishte e keqja ma e mir

po me kalimin e kohes HASHIM PANDLA at paket po shkon duke e zvoglue e ka ba nji zarf qe me 45 cent e dergon me post

ktu esht qellimi i reagimit

tash se si i kena punt secili prej neve jena te informum edhe po e shofim se hashimi esht anti kombtar

une nuk i perkdheli okupatort EULEXI me 6 pikshin per mue esht okupator

Eh, po...

I tere problemi nuk qendron bash te Hashimi.
Te gjitha qeverite e meparshme, sidomos ato pas vitit 1999, jane "zgjedhe" ne te njejten menyre, sic e pame me se miri e me se qarti edhe heren e fundit.

"E keqja me e mire"

...nuk vlene per te gjitha situatat.

P.sh. nuk vlene aspak kur kemi te bejme me lirine/pavaresine: ose jemi te lire/pavarur komplet ose te roberuar/varur (komplet).
Kjo "e keqja me e mire" eshte sikur kur vazhdon te qendrosh ne burg por me kushte me te mira. Mirepo, ende je ne burg. S'je i lire.
Prandaj, e gjithe "e keqja me e mire" po shkon duke u perkeqesuar.

Ketu qendron problemi dhe kjo eshte ajo qe eshte duke na ndodhur tash...

...me bisedimet qe po vazhdojne.

Thaci eshte protagonist i te kesaj se keqeje tash/aktualisht, ama kjo e keqe ka filluar me te tjeret (qeverite e mehershme, kurse ti e din mire kush ka qene ne qeveri deri sot...)

Rasti i Limaj po na tregon mjaft qarte se, nese je ("zgjedhur"...me SMS edhe vjedhje industriale te votave)...

...duhet ose te besh/punosh ashtu sic deshirojne ata qe te kane "zgjedhe" ose te fusin ne burg:
***

Shpat
18-03-11, 10:03
Vetem paramendoje qka do te ndodhte po te na kthente shpinen Amerika dhe gjith aleatet tane,dhe te mbeteshim vetem me fuqite tona.Vet ky Fatmiri me Hashen na kishin honger si kanibal hahahha.Krimet qe i kan bo gjat luftes e mbas luftes ndahj popullit shpesh te pafajshem,me gjykimet pa gjygj.Kta meritojne varje ne mes qytetit dhe psh**** ne surratat e tyre.

Shpati
18-03-11, 10:10
Vetem paramendoje qka do te ndodhte po te na kthente shpinen Amerika dhe gjith aleatet tane,dhe te mbeteshim vetem me fuqite tona.Vet ky Fatmiri me Hashen na kishin honger si kanibal hahahha.Krimet qe i kan bo gjat luftes e mbas luftes ndahj popullit shpesh te pafajshem,me gjykimet pa gjygj.Kta meritojne varje ne mes qytetit dhe psh**** ne surratat e tyre.

Po e paramendoj se kret te keqijat vin nga Njerz sikurse ti per ket popull.
Sepse smunde ta paramendon ti Kosoven pa pushtues.

Shpat
18-03-11, 10:14
Po e paramendoj se kret te keqijat vin nga Njerz sikurse ti per ket popull.
Sepse smunde ta paramendon ti Kosoven pa pushtues.
O njeri,paramendoje vet ndodhite e masluftes .Shkojke njeri si qeni n rrush.ishte qerim hesapesh personale.Mshefje krimesh .thuj qe jo?

Shpati
18-03-11, 10:16
KOSOVA DUHET TI THOT STOP EULESHIT & CO !
Kosova duhet te i thot Euleshit se munde te bejn hetime ndaj Ushtareve te Natos dhe Serbis .
Ne Kosove ka pas lufte qlirmtare dhe e nejta esht ber konform ligjeve te vendit.

Shpat
18-03-11, 10:24
KOSOVA DUHET TI THOT STOP EULESHIT & CO !
Kosova duhet te i thot Euleshit se munde te bejn hetime ndaj Ushtareve te Natos dhe Serbis .
Ne Kosove ka pas lufte qlirmtare dhe e nejta esht ber konform ligjeve te vendit.
Ktu pajtohem plotsisht.Mos thuj qe nuk e meriton edhe Fatmiri &Co

Shpati
18-03-11, 10:28
Ktu pajtohem plotsisht.Mos thuj qe nuk e meriton edhe Fatmiri &Co

Une po them se ti e meriton me qen ne Burg e jo Fatmiri & Co.
Se Fatmiri & Co e kan kryer detyren si Ushtar per te qliruar vendin e ti me siguri jo.

Shpat
18-03-11, 10:38
Une po them se ti e meriton me qen ne Burg e jo Fatmiri & Co.
Se Fatmiri & Co e kan kryer detyren si Ushtar per te qliruar vendin e ti me siguri jo.
Jo ushtar jo.Mire qe nuk jom kon.Kontribut kom pas ne mnyra tjera.Detyra si ushtar me denu pa gjygj !ok,lufta o lufte.E mbas luftes qka bonen.A din more ti qe populli u frigojke prej tyre.

Shpati
18-03-11, 10:44
Jo ushtar jo.Mire qe nuk jom kon.Kontribut kom pas ne mnyra tjera.Detyra si ushtar me denu pa gjygj !ok,lufta o lufte.E mbas luftes qka bonen.A din more ti qe populli u frigojke prej tyre.

Ti ne lufte ske qen!
Dhe nje Njeri qka nuk shkon ne luft esht Dezertor.
Dhe nje Dezertor ska drejt Vote.
Dhe ai qka ska drejt Vote ska te drejt as per mendim publik.
Populli nuk esht friguar por Njerz sikurse ti ndoshta.

Shpat
18-03-11, 10:49
Ti ne lufte ske qen!
Dhe nje Njeri qka nuk shkon ne luft esht Dezertor.
Dhe nje Dezertor ska drejt Vote.
Dhe ai qka ska drejt Vote ska te drejt as per mendim publik.
Populli nuk esht friguar por Njerz sikurse ti ndoshta.
Rri(dezerto) ne gjermani.
Nje ushtrie qe iu ka pergjegj 3%.Te gjithe qenkan dezertere perveq ati perqindshit!

murrizi
18-03-11, 10:52
Ti ne lufte ske qen!
Dhe nje Njeri qka nuk shkon ne luft esht Dezertor.
Dhe nje Dezertor ska drejt Vote.
Dhe ai qka ska drejt Vote ska te drejt as per mendim publik.
Populli nuk esht friguar por Njerz sikurse ti ndoshta.

Filozofia e Vitit !

Shpat
18-03-11, 10:55
Nexhmi Krasniqi, Refki Mazreku, Ibrahim Mazreku, Besim Shurdhaj e Behlul Limaj janė disa prej tė arrestuarve nga policia e EULEX-it

Kta qysh kane me u mbrojte.Fatmir Limaj ka 5 avokat,ka fondin qe e ka shtrydh popullin,ai pis qe deri dje ishte nje pondel me Co.

Shpati
18-03-11, 11:19
Rri(dezerto) ne gjermani.
Nje ushtrie qe iu ka pergjegj 3%.Te gjithe qenkan dezertere perveq ati perqindshit!
Kush ska ndimuar per te q'liruar vendine e din vet qka don te thot.
Dhe ne qofte se nuk e din, ateher ske si i tregon.

panta_rhei
18-03-11, 14:33
Edhe ky limaj o qu i ka zgjedh krejt avokatat katolik, tom gashin plus ata kater amerikant... qashtu hashimi i ka marr keshilltaret krejt prej izraeli e prej amerike... qashtu albini e ka marr amerikanin william walkerin ne vetvendosje...

tu e dit cfat avokata te fort ka ne libi edhe ne arabi, a!!!

lop bre, lop kta tanet

qy qy

jo lop, se lopa femen, po tareq

jadore
18-03-11, 15:09
cka eshte ka zihet ketu ..!...se nuk ju lexova komentet ..

definitivishte jo koha , jo qeverija ,por edhe nderkombetaret si duket jane kunder popullit shqiptare !..
F.Limaj , do te duhej te akuzohej e arrestohej per korrupsion , vjedhje manipulim dhe keqperdorim posti dhe cdo gje forme tjeter qe solli kolaps shkatrrim dhe mjerim te nje vendi e nje populli , e jo gjoja te me riakuzohej per krimet e luftes ..
kjo nuk sjell dobi , kjo taktike coruditese vetem sa nje manipulues dhe perfitues ordiner rasti e kohe e kthen ne hero , kjo vetem cka e varferon dhe mjeron dhe me shume kete vend te harruar nga Zoti e te neperkembur nga njeriu
.pike ..

murrizi
18-03-11, 15:19
Te arreston o njeri, te arreston sepse je musliman, edhe pike.. i lojm kto sene, tash duhet me u pregadit te gjithe qka kan luftue sepse kan me u marr ne pytje per kojshit e tyre shkije.... !

Mos ju gezoni fgatmiri apo albini,apo isa apo ai tjetri,sepse ketu eshte nje loje shume e frlliqt e evropes kurve....

Ktyne duhet me ja u q robt si ne irak edhe naj dite, skan qka k.. em vyjn en Kosove kta pisaaa...me lue qoqe me popull shqiptar.,.. ne te q nonen ne te ikun krejt prej Kosove...duhet me ja bo si shkijet qe i ;ajshin udhes si sterbina anej ures ibrit ateher kta mendohen a me fillue me arrestime me bo spota para kamerave...vetem pse jemi musliman me shumic

aaaa tarak i fort je a !

Domira
18-03-11, 15:27
cka eshte ka zihet ketu ..!...se nuk ju lexova komentet ..

definitivishte jo koha , jo qeverija ,por edhe nderkombetaret si duket jane kunder popullit shqiptare !..
F.Limaj , do te duhej te akuzohej e arrestohej per korrupsion , vjedhje manipulim dhe keqperdorim posti dhe cdo gje forme tjeter qe solli kolaps shkatrrim dhe mjerim te nje vendi e nje populli , e jo gjoja te me riakuzohej per krimet e luftes ..
kjo nuk sjell dobi , kjo taktike coruditese vetem sa nje manipulues dhe perfitues ordiner rasti e kohe e kthen ne hero , kjo vetem cka e varferon dhe mjeron dhe me shume kete vend te harruar nga Zoti e te neperkembur nga njeriu
.pike ..

Mire do te ishte mos na hysh ktu me turr e bertima sepse po ja humb kuptimin edhe shkrimit tend.
Keto qe ke shkru qendrojne por jane te njohura moti...prandaj Jador per hir te respektit per njerez ketu ke kujdes si po iu drejtohesh forumisteve.

jadore
18-03-11, 15:38
Mire do te ishte mos na hysh ktu me turr e bertima sepse po ja humb kuptimin edhe shkrimit tend.
Keto qe ke shkru qendrojne por jane te njohura moti...prandaj Jador per hir te respektit per njerez ketu ke kujdes si po iu drejtohesh forumisteve.

a u bone ti moderatore ?
thash ta dij qysh me ta kthy pergjigjen ..!
do-mi-re- Fa-ja qashtu eshte qysh po them e edhe tie dine , po pse bre spo e thu .. ky eshte kusht per moderatore , jo e njeanshme po e drejteperdrejte ..
morali i temes .. ne formen qe une e prezentova , i kursej te gjithe forumistet nga humbja e energjise per koncentrim truri lidhje me hamendjet e mundesive , se pse e tek e si Fa-jen..demek Miri i Limes .. ti mandej a e pa moj qe edhe ngjyra fetare dojne me i mvesh keti syrrati ..qy ..po ma na e shpall edhe sheit ..!
..p.s.
mos u idheno Domire , e mira ka pas gjene qe na as mos me pas anime partiake bile ...

Domira
18-03-11, 15:40
a u bone ti moderatore ?
thash ta dij qysh me ta kthy pergjigjen ..!
do-mi-re- Fa-ja qashtu eshte qysh po them e edhe tie dine , po pse bre spo e thu .. ky eshte kusht per moderatore , jo e njeanshme po e drejteperdrejte ..
morali i temes .. ne formen qe une e prezentova , i kursej te gjithe forumistet nga humbja e energjise per koncentrim truri lidhje me hamendjet e mundesive , se pse e tek e si Fa-jen..demek Miri i Limes .. ti mandej a e pa moj qe edhe ngjyra fetare dojne me i mvesh keti syrrati ..qy ..po ma na e shpall edhe sheit ..!
..p.s.
mos u idheno Domire , e mira ka pas gjene qe na as mos me pas anime partiake bile ...

Une po te terhjek verejtjen si anetare e vjeter e ketij forumi qe te behesh me e sjellshme. Kaq!

jadore
18-03-11, 15:43
Une po te terhjek verejtjen si anetare e vjeter e ketij forumi qe te behesh me e sjellshme. Kaq!
u bo.! ..me kusht qe ti me ma dergu F.Limen perpara drejtesise ,jo per epitet trimerije por per maskarllegje hajnije ..
a u bo?

Domira
18-03-11, 15:48
u bo.! ..me kusht qe ti me ma dergu F.Limen perpara drejtesise ,jo per epitet trimerije por per maskarllegje hajnije ..
a u bo?

Mblidhe veten dhe sillu mire dhe me respekt me anetret e forumit! Mos jep urdhna ketu se turp per ty te me japish urdhna mua ose kujdo. Turp per ty me perdore ksi toni ndaj njerezve me kso nencmimi!

Fatmir Limaj dhe secili prej nesh, cdo gje qe bejme ja bejme vetes. Drejtesia mund te vonoje por kurre nuk humb.

jadore
18-03-11, 15:51
Mblidhe veten dhe sillu mire dhe me respekt me anetret e forumit! Mos jep urdhna ketu se turp per ty te me japish urdhna mua ose kujdo. Turp per ty me perdore ksi toni ndaj njerezve me kso nencmimi!

Fatmir Limaj dhe secili prej nesh, cdo gje qe bejme ja bejme vetes. Drejtesia mund te vonoje por kurre nuk humb.
shuj bre Domire ,
hajde po bojme muhabet , se paskem me u knaq une e ti .. tuj ja nis prej kush cka bone ja bone vetit ..
..kuku Domire , cka jam tute ..! .. iden se ke -a ! ..hyna ne conto te bankes qitash tuj fol me ty .. thash kush ma paska prek llogarine ... krejte kisha pas harru qe kam bo transfer ..uh , thash mos pritsha , po harron njeri nga nje here bjo ..
ti cka bone sot ..!

Guri i madh
18-03-11, 15:55
qy edhe gjinia femrorere qenkan nervozue


ani po thojn guri i madh u tranue :biggrin: pse kalimtaren edhe antiken i ka debue nga forumi me sjelljet e tija agresive :biggrin:

a nuk i knojn krejt qkrimet injoruse replikuse

Domira
18-03-11, 15:55
shuj bre Domire ,
hajde po bojme muhabet , se paskem me u knaq une e ti .. tuj ja nis prej kush cka bone ja bone vetit ..
..kuku Domire , cka jam tute ..! .. iden se ke -a ! ..hyna ne conto te bankes qitash tuj fol me ty .. thash kush ma paska prek llogarine ... krejte kisha pas harru qe kam bo transfer ..uh , thash mos pritsha , po harron njeri nga nje here bjo ..
ti cka bone sot ..!

Me vjen keq per ty...

jadore
18-03-11, 15:57
Me vjen keq per ty...
hajt hajt mos te vjen keq , mire ishte puna ..
ti cka ke bo sot per drek ..! ..a ke dreku ..!

Domira
18-03-11, 15:59
hajt hajt mos te vjen keq , mire ishte puna ..
ti cka ke bo sot per drek ..! ..a ke dreku ..!


Mbaje veten se kalon ma mire :smile:

jadore
18-03-11, 16:02
Mbaje veten se kalon ma mire :smile:
pasha Zoten ,qishtu thojme na , Ult jam Domire , dy duart ne tavoline i kam , kembet ne toke.. po thu qe nuk jam rahatu diqka si mire hiq-a..!
p.s.
cka bone qik per dreke , o mos baj dert jo se ka dreku Fata po , ne Ex e ke pas sot..

panta_rhei
18-03-11, 16:06
jadore,
tani vec mos thuj jo s'e kom dit valla

jadore
18-03-11, 16:08
jadore,
tani vec mos thuj jo s'e kom dit vallapse djal !

panta_rhei
18-03-11, 16:20
pse djal !

un qishtu po t'tham, e per ma teper t'kallzon Domirja, se un s'di

sherri
18-03-11, 16:22
......kur njeriut i rritet mendja aq shume per vleren dhe fuqin e vehtes se tij sa te arrije te mos peshoj asgje tjeter nje bote.Keta tipa,e pandehin vehten te vetmin autoritet ne bote,te vetmit qe din dhe duhet te dijne,te vetmit njerz qe mund dhe kan mundesi te veprojn,dhe kehtu gjithe te tjeret nuk jane gje tjeter para tyre vetem nenshtetas te thjesht qe s'kan tjeter detyre per vec te ju binden verberisht komandave te tyre.

Njerezit e till jan nje lloje si ai qe shihet ne pavqyr dhe bie ne dahuri me vet-vehten.Dhe kure keta tipa kapen nga smundja e tmerrshme e krylartesise,dhe e dashurumit ne vet-vehte,kan rene me te vertete ne nje gjendje shpirterore qe zor te sherohen.

upsss! e paskam gabu temen..me falni qe nuk priton moderatori i kesaje rubrike le ta barte ne nje nenforum adekuat.....flm. ;)

Guri i madh
18-03-11, 16:25
eeeee ka qen dasht tri her me mendue e nji her me veprue


e din fatmiri qka ka fol

ka than se BEHGJET PACOLLIN NUK DO TA VOTOJ


KA THAN QEVERIN DO TA VOTOJ EDHE NESE NJERZIT E UDBes JAN PJES E QEVERIS

boll ka than nuk ka nevoj ma gjersisht me tregue


e tash HASHA si njeri me tradita te UDBes I MERR MASAT QE MOS TE KET KONKURENT NE PARTI

jadore
18-03-11, 17:10
......kur njeriut i rritet mendja aq shume per vleren dhe fuqin e vehtes se tij sa te arrije te mos peshoj asgje tjeter nje bote.Keta tipa,e pandehin vehten te vetmin autoritet ne bote,te vetmit qe din dhe duhet te dijne,te vetmit njerz qe mund dhe kan mundesi te veprojn,dhe kehtu gjithe te tjeret nuk jane gje tjeter para tyre vetem nenshtetas te thjesht qe s'kan tjeter detyre per vec te ju binden verberisht komandave te tyre.

Njerezit e till jan nje lloje si ai qe shihet ne pavqyr dhe bie ne dahuri me vet-vehten.Dhe kure keta tipa kapen nga smundja e tmerrshme e krylartesise,dhe e dashurumit ne vet-vehte,kan rene me te vertete ne nje gjendje shpirterore qe zor te sherohen.

upsss! e paskam gabu temen..me falni qe nuk priton moderatori i kesaje rubrike le ta barte ne nje nenforum adekuat.....flm. ;)....per Fatimirin e pate sherr/a.!..hahahaa ncuk sma merr mendja ,se te ai typ e vren mungesen e vetebesimit perderisa syte i mbane me shume per dhe ose ose e ke vrejte edhe kur te shikon kurr nuk e ka ate aftesi qe me shikim te tejdeperton dhe lexon ,e keta per mua hyne ne kategorine persona me karakter te luhateshem ... luhatshem thash....
eh tek tipat me vetebesim dmth te mirefillte qe e njohin veten , ne peshen specifike te tyre ,qendren e rendeses ,ha, e mira e saj per rrethin qendron qe ai pozitivitet i vetebesimit percjellet dmth. shtrihet ne rrathe valore sa qe bene jonet negative te zhduken ..
por fatkeqesishte ... shume here influimi i kesaj te pares nuk arrrine ne shperndarje te drejte por si energji difuze shkon te tipat qe si karakter nuk e kane burimin e njete te vetebesimit por fal vetise se perqimit marrin kete energji dhe mundohen te transmetojne tutje , kjo eshte fatale sepse duken qe si mision ne jete kane vetem transmetimin pa mundur te provojne ndjesine e te qenit burim .. e qe te kalojne nga kategoria e dyte ne te paren eshte po aq sa teorema e probabilitetit mundesia ne raport me gjasen ..
p.s.
moderator , ku tja qone sherrit kete postim edhe temen ..

Llapjani_HH
18-03-11, 18:45
Ti ne lufte ske qen!
Dhe nje Njeri qka nuk shkon ne luft esht Dezertor.
Dhe nje Dezertor ska drejt Vote.
Dhe ai qka ska drejt Vote ska te drejt as per mendim publik.
Populli nuk esht friguar por Njerz sikurse ti ndoshta.


Shpati, a mos ke nė luftė Behxhet Pacolli?
Pse ai ka tė drejt tė votoj?
Si u ba ai kryetar i Kosovės?
Pse e bani Hashimi Behxhetin kryetar?
Etj.etj.

Gentiani
18-03-11, 19:24
i shkruajta makit :biggrin: ne nje teme tjeter, mos kalo kufirin se qanenaj e tera eshte e tempuar te ndodhe, po e ktheve djathtas perseri Baaaaaam, e ktheve majtas perseri Baaaaaaaaam... edhe Fati i rrugetimit, komplet budallice ama ju ka qelluar ! :biggrin:

As limuzinat me kuputilla nuk ju sosin pune, se vetebesimin te by... per toke zhag si hardhuca tu u zvarrite !:tongue:

Guri i madh
18-03-11, 21:12
Mos e shti kryt ni zgedh me tarak se ka ti trem mizat ta then qafen....!

Kujdes se dikur edhe flamurin e Rugoves ta qkerdhen Eulexi, nuk te kursen as ty as baben rugove pejgamberin tend personal a ????

Me pas pas Kryqin e Tuxhmanit skish pas problem te Veriut te Kosoves hiq ..por kishte veprue si Kroacia...,edhe ish shukat ai problem...se ktu shumica jeni quksha ...smerrni vedh gjaaa veq minati te nje partie apo disa individve ... i gzohni arrestimeve te tyre nderkohe qe spe dini qe po ja q nonen veti...

Ma me lyp me ja q.. nonen se shqiptarit ne ftyr tokes nuk ka...

A jan te paster Eulexi apo nderkombtart simbas juve ????


po krejt po e dina shteti i par qe e ka njoft KROACIN ka qen VATIKANI ose sfeti stolica qe e qujshin kratet

po si po e shef zgjedhjen e KOSOVES pse nga ish viktima tash po trajtohemi si agresor

ne duhet ta bejm debatin e mbrendshem kombtar edhe secili me dhan pergjegjsi per lshimet gabimet e veta


e pastaj kur ne e pastrojna oborrin se cilit mundemi me i than mshele gojen


po ne nuk jena kerkun ,a e ndegjove grupin nderkombtar te krizave qe ka propozue status special per verin ata po thojn se kryeministri i jon ju ka premtue se do te bej kompromis ,duke e nenshkrue statusin special


a e ndegjove shkavin e shkines qe esht edhe zavends i klryeministrit aj tha se krejt qytetart e kosoves kan nevoj per status special do me than esht per ndarjen e kosoves e rrogen e merr nga taksapagusit shqiptar


ti e din shkjet as nuk pagujn tatin as rrym

Guri i madh
18-03-11, 21:25
Status special ja kan dhan prej 99 es evropa edhe me marrveshjen e Kumanoves..., por ato sene von i marrim vesh na, edhe me ndihmen e unmikut duke e bere spastrimin e veriut...,aso kohe ka qen shlivovica president,pse ai ska marr kurrfar hapi per mos ndryshimin e nr te banorve ne at pjese...,pse ska bo investime apo me u koqit me amerikan e evropian me thene nuk lshoj pe...


faji eshte kolektiv i gjithe elites politike nuk eshte i nje qeverie ..por gjitha qeverive me radhe prej lufte qe flejshin deri sa veriu u zbrazke...


jo jo mos ja fut kot


tri dit e tri net nuk ka pas shka te shkines ne mitrovic

kta te UQKes jan shkue e kan ngrit flamurin ne ur te ibrit edhe ju kan hy ozurpimit te lokaleve shpiave e banesave


pastaj u formue qeveria e perkoshme ne krye me hashim thaqin

e ma von tani jan mbajt zgjedhjet e lira po prap egzekutivin e ka pas PDK si kryeminister BAJRAM REXHEPIN po ky ka punue si i ka than hashimi


e mos te shkoj ma gjat kur HASHIMI ka kerkue moratorium per kosoven


trazirat e 2004 qe jan te organizura nga HASHIM THAQI dihet me ndihmen e shikut

murrizi
18-03-11, 21:29
Krasniqi: Fletarrestimi pėr Limaj ėshtė shkelje e Kushtetutėshttp://www.balkanweb.com/foto/37990_10.jpgPRISHTINĖ- Kryetari i Kuvendit tė Kosovės Jakup Krasniqi, e ka quajtur shkelje tė Kushtetutės sė Kosovės lėshimin e fletarrestimit tė EULEx-it pėr deputetin Fatmir Limaj.

“Sa i pėrket fletarrestimit tė deputetit tė Kuvendit tė Kosovės, ėshtė njė shkelje e Kushtetutės. Mendoj se edhe ata qė e kanė lėshuar atė, e kanė parė qė kanė bėrė njė gabim dhe ai gabim nuk duhet tė pėrsėritet mė”, tha Krasniqi.

Ndaj deputetit Fatmir Limaj ėshtė lėshuar njė fletarresti, ku ai kėrkohet pėr krime lufte, qė dyshohet se janė kryer nė vitin 1999 nė Kleēkė. Krasniqi tha se mungesa e reagimit tė institucioneve deri tani, nuk do tė thotė se ėshtė edhe mungesė e kryerjes sė detyrave.

“Ne nuk kemi dalė nė publik pėr kėtė ēėshtje, por detyrat tona institucionale i kemi kryer. Ne mendojmė se ėshtė njė riciklim i disa ngjarjeve qė janė tė dhimbshme dhe nuk janė tė lehta pėr asnjė qytetar tė Kosovės dhe as pėr ne. Megjithatė, jemi tė bindur dhe kemi besim nė sistemin e drejtėsisė. Drejtėsia do ta thotė fjalėn e vet dhe atė nė favor tė atyre njerėzve, qė konsiderojmė se padrejtėsisht janė marrė”, tha Krasniqi.

Ai shtoi se organet e drejtėsisė kanė tė drejtė tė hetojnė secilin zyrtar tė institucioneve tė Kosovės, por vetėm deri te kjo pikė. Ai tha se kalimi nė fazėn tjetėr, arrestimi apo ndalimi i deputetėve ndalohet pėr shkak tė imunitetit qė ata kanė.


(e.m/new24/BalkanWeb)

Shpati
18-03-11, 21:50
Shpati, a mos ke nė luftė Behxhet Pacolli?
Pse ai ka tė drejt tė votoj?
Si u ba ai kryetar i Kosovės?
Pse e bani Hashimi Behxhetin kryetar?
Etj.etj.

Po ta perkethej pak si Katundarqe !
Me shkue kret Robet ne Are -Lopet cofin ne Shtall...
Pra nje shkon ne Are, nje shkone ne Shtall e nje shkon ne Pazar , etj.
Ne qofte se te gjith e kryejn detyen e vet ne nje Shtepi ,ajo Shtepi i ka punet mir.
E ne qofte se nje punon e nent jan "parazit", si ka punet ajo Shtepi mir.

Behxheti i ka sjell Kosoves shume Njohje ,ndoshta ka ber edhe diqka qka une nuk di.
Don te thot i njeti e ka kryer detyren e tij.

BE LK
19-03-11, 10:54
Me me duket mua apo ky shpat(i) replikon me veten ?!

Gentiani
19-03-11, 16:01
Oha,hahahaaaaaaaaaaaaaa shoku, vdiqa se qeshuri :biggrin: jane, jane ca jevgj qiknenaj qe duhet si shpesh pershesh me gurabija me ua ndreq, ama mos u merzite shoku! :smile:


ndersa lidhur me temen, problemi eshte qe keta nderkombetaret tani ama jane duke u tallur trapin me keto urdher-arrestet, edhe u pata shkruajtur te ato pondlat natane, ama i kane gjetur edhe hajde qitash po luajme ne pak gjyqesine me juve qiknenaj!

Nuk ka ne asnje sistem gjyqesie ne bote, qe mund te thirret e te hetohet ndokush, per nje veper per te cilen je hetuar dhe je pergjigjur para nje gjykate. Po ketu eshte problemi qe keta duhet treguar, qe nuk mundet sa here ti teket dikujt, hajde qitash po te pyesim per diēka ēfare te kane pyetur njehere!

Po ringritet nje ēeshtje komplet e tejkaluar, e jo ajo ēfare do duhej te ngritej ose te zhvilloheshin hetimet, si rasti i keqperdorimeve asfaltoro-tenderore, sa ishte ne postin e ministrit zoteria ne fjale!

Shpat
19-03-11, 17:02
Dėshmitari kyē nė procesin hetimor implikon veten dhe Limajn nė vrasje
Publikuar: Sot, mė 19 mars 2011

Konfuzitet i plotė rreth fletarrestit pėr Limajn Prishtinė, 19 mars – Dyshimin pėr krime lufte ndaj Fatmir Limajt EULEX-i e ka bazuar vetėm nė deklaratėn e dėshmitarit bashkėpunues “X”, qė ka thėnė tė ketė vrarė nė prill tė 1999-s dy oficerė serbė. Sipas tij, ekzekutimi ėshtė bėrė me urdhėr tė Limajt.
Qė ta marrė nė konsideratė atė ēfarė ka deklaruar ky dėshmitar bashkėpunues i EULEX-it, provė mė bindėse nė aktakuzėn e mundshme pėrmendet zbulimi 11 muaj mė parė i njė dosjeje mjekėsore tė dėshmitarit bashkėpunues “X” nė dhomėn e gjumit tė Limajt, gjatė njė bastisjeje qė ėshtė bėrė pa praninė e avokatit. Dosja flet pėr trajtim shėndetėsor tė dėshmitarit. E dėshmitari ka thėnė tė jetė detyruar nga Limaj dhe njerėzit e tij tė pranohej nė spitalin psikiatrik tė Prishtinės pėr ca kohė, pėr tė diskredituar besueshmėrinė e tij.
Limaj, njė nga ish-komandantėt e UĒK-sė, qė nė luftė ka mbajtur nofkėn “Ēeliku”, dyshohet se ka urdhėruar dhe ka marrė pjesė nė torturimin ēnjerėzor tė civilėve serbė e shqiptarė, nė njė kamp nė fshatin Kleēkė nė komunėn e Lipjanit, si dhe tė burgosurve ushtarė dhe policė serbė. Pėr kėtė rast prokurori i special Maurizio Salustro ka ngritur kallėzim penal kundėr tij dhe 11 tė tjerėve.
Me kėtė janė lėshuar edhe fletarrestime pėrkatėse. Ėshtė i vetmi Limaj qė deri tash nuk ėshtė e mundur tė arrestohet. Si deputet i Kuvendit tė Kosovės, ai gėzon imunitet. Ndėrkaq nga njėmbėdhjetė tė tjerė, 9 janė arrestuar dhe njė nuk ėshtė kapur akoma.

Sipas shkresave tė lėndės qė ka siguruar “Koha Ditore”, dėshmitari bashkėpunues “X” pėrshkruhet si njė ish-ushtar i UĒK-sė qė me profesion ėshtė vinēier dhe si njė person relativisht i paarsimuar, i cili “sidoqoftė e kupton shumė mirė domosdoshmėrinė e deklaratave dhe veprimet e tij”.
“Dėshmitari ‘X’ i angazhuar qė nė fillim nė luftė pėr vendin nė prill 1998 ėshtė caktuar nė Brigadėn 121 tė UĒK-sė nėn komandėn e pėrgjithshme tė Fatmir Limajt. Ai qėndroi nė UĒK duke kryer detyrat nė Policinė Ushtarake deri nė fund tė konfliktit”, pėrshkruhet profili i dėshmitarit. “Ndėrsa ai asnjėherė nuk ka pasur pozitė tė lartė nė UĒK, u respektua dhe u besua nga Fatmir Limaj dhe anėtarėt e tjerė nė rangun e lartė tė UĒK-sė, si njė plak fshati dhe njė person qė mosha e tij ishte shumė mė e madhe sesa mosha mesatare e ushtarėve tė UĒK-sė”.
Por, mė vonė gjėrat ndryshuan. Si dhe pse u prish raporti i Limajt me kėtė person, pse u dėrgua ai me zor nė Shqipėri, si u shpall person i jo i shėndoshė mental, si pėrfshihet kėtu Blerim Kuēi, kryetar aktual i KK tė Suharekės e shumė tė tjera mund t’i lexoni tė plota nė njė shkrim tė gjatė nė numrin e sotėm tė Kohės Ditore.

lirik
19-03-11, 17:17
Oha,hahahaaaaaaaaaaaaaa shoku, vdiqa se qeshuri :biggrin: jane, jane ca jevgj qiknenaj qe duhet si shpesh pershesh me gurabija me ua ndreq, ama mos u merzite shoku! :smile:


ndersa lidhur me temen, problemi eshte qe keta nderkombetaret tani ama jane duke u tallur trapin me keto urdher-arrestet, edhe u pata shkruajtur te ato pondlat natane, ama i kane gjetur edhe hajde qitash po luajme ne pak gjyqesine me juve qiknenaj!

Nuk ka ne asnje sistem gjyqesie ne bote, qe mund te thirret e te hetohet ndokush, per nje veper per te cilen je hetuar dhe je pergjigjur para nje gjykate. Po ketu eshte problemi qe keta duhet treguar, qe nuk mundet sa here ti teket dikujt, hajde qitash po te pyesim per diēka ēfare te kane pyetur njehere!

Po ringritet nje ēeshtje komplet e tejkaluar, e jo ajo ēfare do duhej te ngritej ose te zhvilloheshin hetimet, si rasti i keqperdorimeve asfaltoro-tenderore, sa ishte ne postin e ministrit zoteria ne fjale!
-----------------
ju keni thene drejt dhe keni folur drejt

pra talljet dhe bota ėsht bė e pist e pa shpirtė
-po mendoj qarqet e caktuara ne botė
grupet nderkombtare klanet mafioze te djallzuara
deri ne qmendje ata do ta rrenojne civilizimin dhe popujt -
jete dhe paqe nuk do te ket asnjiher

lum brezi q e po ike nga kjo bote
e mjer brezi q epo vjen ne ket bote te zezė mafioze -

sidomos ata q e nuk kan krah .

- Ligj dhe drejtesi nuk ka si te duan ta mbyllin gojen gojen
te denojne ta humbin jeten bejne q te duan lobet kriminale
dhe mafia e spiunazheve nderkombtare
PER TE LEVIZUR BIZNESETE PISTA paratė e pista
hilet pista interesat e pista shou i zi manjak i pist
qe kerkon mish te pafajshem per gojet sadiste te qakajve kohorė
e vetmja zgjedhje po mbetet ta mbroj qdo kush si te mundet veten
ne te gjitha formate mundshme te gjungles s e pa ligj

lirik
19-03-11, 17:18
mbroju ose perfundo ka ardhe koha dhe rregulli i pa shkruar mafioz si te mundesh mbroju dhe mos beso ne askend e ne asnji drejtesi sepse koha ehst me katatsrofa-

lirik
19-03-11, 17:21
kan krijuar gjygje te hages e per kend vetem per shqiptarė vlen ai gjygj asnji rus q emori pjese ne masakrat e koosves e mercenar rumun e te tjere nuk jan denuar as q e i ka intresuar hages qe ti hulumtoj ata -sepse vetem njiher me ja ngerdhuc rusi dhembet europes mjafton -
ose me ja tregua do interesa ose muskujt
-ndersa europa i bie ne qafe shqiptarve miqve te vet me nje naivitet te paparė e te pa shoq ne vend se ta ruaj e ta forcoj ket mik ajo po e humbe pergjithmone me niavitetin e saj si gjithmone siq ka vepruar-
RREZIKU EUROPES NUK I VJEN NGA SHQIPTARET POR PIKRISHT NGHA SLLAVET DHE TE TJERET POR KY KONTINENT ESHT I VEQANT DHE SPECIFIK SIQ E DIJME NGA HISTORIA

Llapjani_HH
19-03-11, 19:22
Po ta perkethej pak si Katundarqe !
Me shkue kret Robet ne Are -Lopet cofin ne Shtall...
Pra nje shkon ne Are, nje shkone ne Shtall e nje shkon ne Pazar , etj.
Ne qofte se te gjith e kryejn detyen e vet ne nje Shtepi ,ajo Shtepi i ka punet mir.
E ne qofte se nje punon e nent jan "parazit", si ka punet ajo Shtepi mir.

Behxheti i ka sjell Kosoves shume Njohje ,ndoshta ka ber edhe diqka qka une nuk di.
Don te thot i njeti e ka kryer detyren e tij.

Shpati, ti po bjen nė kundėshtim me fjalėt tua.

Ti the:


Dhe nje Njeri qka nuk shkon ne luft esht Dezertor.Dhe nje Dezertor ska drejt Vote.Dhe ai qka ska drejt Vote ska te drejt as per mendim publik.

A mund tė na tregosh pse kjo nuk vlen pėr Behxhet Pacollin?!

Ngase ėshtė idoli yt apo merr rrogė nga ai?

Apo pėr at se ka thėnė se do tė bėhet Tito i Kosovės?

Apo pėr at se ka thėnė se Kosovėn do ta bėjė shtet multietnik?

Apo mos ishte Behxheti nė luftė?

Qe se gati harrova, apo qė Behxhet Pacolli u takue gjat luftės me Millosheviqin?
ert.etj.

Sa njohje ja solli Behxheti Kosovės, 20,30 ???

Shpati
19-03-11, 22:38
Shpati, ti po bjen nė kundėshtim me fjalėt tua.

Ti the:


Dhe nje Njeri qka nuk shkon ne luft esht Dezertor.


Dhe nje Dezertor ska drejt Vote.


Dhe ai qka ska drejt Vote ska te drejt as per mendim publik.
A mund tė na tregosh pse kjo nuk vlen pėr Behxhet Pacollin?!


Ngase ėshtė idoli yt apo merr rrogė nga ai?

Apo pėr at se ka thėnė se do tė bėhet Tito i Kosovės?

Apo pėr at se ka thėnė se Kosovėn do ta bėjė shtet multietnik?

Apo mos ishte Behxheti nė luftė?

Qe se gati harrova, apo qė Behxhet Pacolli u takue gjat luftės me Millosheviqin?
ert.etj.

Sa njohje ja solli Behxheti Kosovės, 20,30 ???


Llapjani- HH,
Behxheti nuk esht idoli im dhe po te shfleton me shume do ta veren se shume e kam kritikuar... edhe pa vend.

Edhe ne kohe te luftes nje Popull duhet te ia ndan secilit detyren ose secili ta kryen detyren qe i caktohet ose te kryen punen qe e ka kryer edhe perpara ne qofte se nuk i jepet detyr tjeter..
A ka mundur te kryen detyren e Ushtarit -Behxheti me nje moshe gati 55-60 vjeqare ?
Jo.
Asnje Mjek nuk do ta rekurtonte per Ushtar.
Por i njeti ka mundur te punon si Tregetar dhe ka qen i sukeseseshem...

Nje lufte nuk fitohet vetem me Ushtar !
Por nevoitet te ket edhe Gjeneral qe planifikojn si do te zhvillohet lufta.
Por edhe Gjeneralet nuk e fitojn luften pa ndimen e Shkenctarev te cilet duhet te zbulojn Armet ... pa arme te mira nuk fitohet lufta.
Por edhe Shkenctari te zbulon i nevoiten pare te ben experimente cilat mblidhen nga Tatimpaguesi .
Pra zingjir hesapi.
Pra edhe ne kohe lufte disa duhet te luftojn e disa duhet te kryejn pune tjera.
Ne qofte se nje Person ska shkuar ne luft, ska zbuluar asgje, ska shkruar Roman, ska paguar tatim,etj.
Shkurt ne qofte se nje person ska ber asgje per Popull ,sduhet as te flas, le te shukate.

Guri i madh
19-03-11, 22:50
Llapjani- HH,
Behxheti nuk esht idoli im dhe po te shfleton me shume do ta veren se shume e kam kritikuar... edhe pa vend.

Edhe ne kohe te luftes nje Popull duhet te ia ndan secilit detyren ose secili ta kryen detyren qe i caktohet ose te kryen punen qe e ka kryer edhe perpara ne qofte se nuk i jepet detyr tjeter..
A ka mundur te kryen detyren e Ushtarit -Behxheti me nje moshe gati 55-60 vjeqare ?
Jo.
Asnje Mjek nuk do ta rekurtonte per Ushtar.
Por i njeti ka mundur te punon si Tregetar dhe ka qen i sukeseseshem...

Nje lufte nuk fitohet vetem me Ushtar !
Por nevoitet te ket edhe Gjeneral qe planifikojn si do te zhvillohet lufta.
Por edhe Gjeneralet nuk e fitojn luften pa ndimen e Shkenctarev te cilet duhet te zbulojn Armet ... pa arme te mira nuk fitohet lufta.
Por edhe Shkenctari te zbulon i nevoiten pare te ben experimente cilat mblidhen nga Tatimpaguesi .
Pra zingjir hesapi.
Pra edhe ne kohe lufte disa duhet te luftojn e disa duhet te kryejn pune tjera.
Ne qofte se nje Person ska shkuar ne luft, ska zbuluar asgje, ska shkruar Roman, ska paguar tatim,etj.
Shkurt ne qofte se nje person ska ber asgje per Popull ,sduhet as te flas, le te shukate.heeee qitu te prita o BURIMI 35


une te pergjigjna veq ne shkrimet tuja qu une i rriti germat ,se me i ngjyros nuk po muj se dikush prej stafit krejt ngjyrat mi kish vjedh


kush ishte aj strateg ushtarak qe e kishte UQKja une e di se disa profesionista te luftes i ka vra ka shtabi i hashimit


e sa per BUXHET PACOLLIN nuk ka qen edhe shum i moshuar ne at koh qe te mos jet ne luft une e di se ne luft e kan marr uniformen edhe armen disa edhe shum te shtyer ne mosh 66 vjeqari u dal ne istikam nji vit ka jetue ne istikam bunker edhe sot esht gjall edhe i fort gati po i mbush te 80

Shpati
20-03-11, 09:27
Me me duket mua apo ky shpat(i) replikon me veten ?!

BE LK ,
Shpati dhe Shpat jan dy Forumist te ndryshem dhe ket munde ta veren ne listen e Antareve dhe siq duket ka edhe me shume...
Mir sme ka ardhe kur kam verejt por edhe ne Jet dikush mund te ket Emer te ngjashem qfar ne kemi ...
Dallimi i Nickut Shpati me Shpat ne fillim verehet vetem ne shkronje " i " ne funde !
Ndersa pikpamjet i kan krejt te ndryshme...

Une kam ket Nick qe nga viti 2003 .
Reagimi im me Nickun Shpat ishte qe Antar te ndryshem mos te mendojn se ate qka shkruan Antari me Nick Shpat esht Shpati.
KLM.

Llapjani_HH
20-03-11, 18:00
Kurti: Fletarrestimi pėr Limajn nė mbrojtje tė Thaēit


Janė ndėrprerė hetimet pėr korrupsion qė tė mos preket Thaēi, i cili EULEX-it i nevojitet pėr bisedime me Serbinė, thotė pėr Radion Evropa e Lirė lideri i Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti.

RADIO EVROPA E LIRĖ
Zoti Kurti, pas raundit tė parė tė bisedimeve Prishtinė – Beograd, pritet qė sė shpejti tė organizohet edhe takimi i dytė. Ju nė vazhdimėsi e keni kundėrshtuar kėtė dialog. Ku qėndrojnė arsyet kryesore pėr kėtė kundėrshtim?

ALBIN KURTI
Bisedimet me Serbinė janė tė padrejta, tė pabarabarta dhe tė dėmshme. Ne konsiderojmė se nga kėto bisedime, Serbia do tė pėrfitojė nė dy rrafshe. Sė pari, nė rrugėtimin e saj drejt Bashkimit Evropian, me ē’rast ajo synon qė, duke qenė para nesh, tė na e vėshtirėsojė mė pas neve ecjen drejt integrimeve evropiane.

Nė rrafshin e dytė, Serbisė, me kėto bisedime po i mundėsohet qė ta sajojė njė entitet autonom territorial serb brenda Kosovės, ngjashėm sikurse nė Bosnje, me ē’rast Kosova pėrfundimisht do tė bėhej njė shtet jofunksional.

Bisedimet me Serbinė po zhvillohen brenda kornizave tė gjashtėpikėshit famėkeq tė Ban Ki-munit dhe jemi tė bindur se gjashtėpikėshi i Ban Ki-munit ėshtė hallka qė e lidh Planin e Ahtisarit nė njėrėn anė me njė entitet serb, ngjashėm sikurse nė Bosnje.

Serbia do tė duhej tė plotėsonte njė mori kushtesh para se tė bėhet e denjė qė tė bisedojė me Kosovėn. Ajo duhet ta pranojė pavarėsinė e Kosovės, ajo duhet ta ndryshojė Kushtetutėn ku shkruan se Kosova ėshtė pjesė e Serbisė, ajo duhet tė na i kthejė 1800 tė pagjeturit dhe tė na japė informacione pėr ta.

Ajo duhet tė na i kthejė librat kadastralė, fondin pensional dhe depozitat bankare tė qytetarėve tė Kosovės si dhe artefaktet kulturore.

Mandej, ajo duhet tė pushojė sė financuari strukturat ilegale tė saj nė Kosovė. Duhet ta ndėrprejė shtypjen, diskriminimin dhe terrorin qė ushtron mbi shqiptarėt nė Preshevė, Medvegjė e Bujanoc, pėrmes ekspeditave tė saj ndėshkuese, policore.

Serbia po ashtu duhet tė kėrkojė falje dhe tė na i paguajė dėmet e okupimit dhe tė luftės.

RADIO EVROPA E LIRĖ
E pėrmendėt planin gjashtėpikėsh... Nėse iu referohemi institucioneve tė Kosovės, ato thonė se kėto janė bisedime kryekėput teknike. Ku e shihni ju rrezikun qė ato tė devijojnė dhe tė shtrihen nė ēėshtje tė brendshme tė Kosovės?

ALBIN KURTI
Tė gjitha temat qė po diskutohen atje, janė pak a shumė nė kuadėr tė kėtyre gjashtė pikave tė Ban Ki-munit, tė cilat e rrisin ndikimin e Serbisė brenda Kosovės dhe e zgjerojnė territorin ku ajo dirigjon brenda Kosovės.

Ne jemi tė bindur se politikanėt kryesorė nė Kosovė, qė janė bartės tė kėtij dialogu, janė tė korruptuar e tė shantazhuar, prandaj vetėm e vetėm pėr tė mbetur nė pushtet, ata po i pranojnė kėto bisedime, tė cilat e afrojnė Serbinė me Brukselin dhe veriun e Kosovės dhe enklavat serbe me Serbinė.

RADIO EVROPA E LIRĖ
Ndėrkohė kishte edhe njė ide, propozim nga Grupi Ndėrkombėtar i Krizave, qė bisedimet tė prekin sidomos ēėshtjen e statusit tė veriut. A shihni ju mundėsi qė bisedimet tė orientohen kah kjo ēėshtje?

ALBIN KURTI
Grupi Ndėrkombėtar i Krizave po tregon se cila do tė jetė faza e dytė e kėtyre bisedimeve. Ėshtė e qartė qė dimensionet e vulave tė doganave janė ēėshtje teknike, mirėpo kurrsesi ajo qė shkruan nė ato vula.

Serbia do tė synojė qė zinxhiri komandues nė Policinė e Kosovės dhe hierarkia e gjykatave e prokurorėve nė Kosovė, nė majat e sistemit tė jetė e ndarė pėr serbėt dhe shqiptarėt. Pėrderisa zyrtarėt mė tė lartė shqiptarė nė institucionet e sistemit do t’i referohen Qeverisė sė Kosovės, ata serbė do tė jenė tė lidhur me EULEX-in dhe UNMIK-un.

Jemi kundėr ēfarėdo statusi special, autonomie apo ēfarėdo privilegjesh pėr serbėt nė Kosovė. Ne mendojmė se ata duhet tė jenė qytetarė tė barabartė para ligjit me tė gjithė qytetarėt e Kosovės dhe ēfarėdo privilegjesh pėr serbėt, nė fakt janė shpėrblim pėr Beogradin, pėr dhunėn e tij dhe krimet e kryera nė Kosovė.

RADIO EVROPA E LIRĖ
Nėse mund tė kalojmė edhe nė njė ēėshtje tjetėr... Ditėve tė fundit, pamė njė valė arrestimesh dhe fletarrestimesh pėr ish-pjesėtarė tė UĒK-sė, pėrfshirė dhe deputetin Fatmir Limaj. Si i shihni ju kėto zhvillime, marrė parasysh se disa nga kėto raste tashmė kanė kaluar njė herė nėpėr gjykata, kryesisht ato tė UNMIK-ut?

ALBIN KURTI
EULEX-i nuk e pranon pavarėsinė e Kosovės dhe aq mė pak e njeh luftėn ēlirimtare tė UĒK-sė. Ata e pranojnė qė nė Kosovė ka pasur luftė vetėm atėherė kur bėjnė akuza pėr krime lufte ndaj pjesėtarėve tė UĒK-sė.

Jam i bindur se prej hetimeve qė i ka zhvilluar dy vjetėt e fundit EULEX-i nė Kosovė kundėr Fatmir Limajt dhe ministrisė qė ai drejtonte, ka ardhur nė pėrfundim se krimet e korrupsionit tė shkallės sė lartė, kanė shpierė gjithsesi te kryeministri Hashim Thaēi.

Prandaj edhe janė ndėrprerė hetimet nė atė drejtim dhe u gjet kjo mėnyra tjetėr qė tė akuzohet e ndėshkohet Fatmir Limaj pa u prekur kryeministri Hashim Thaēi, i cili EULEX-it po i nevojitet shumė pėr bisedime me Serbinė, nė mėnyrė qė edhe njė herė ta forcojė dhe mishėrojė doktrinėn pėr rėndėsinė shumė mė tė madhe tė stabilitetit nė Serbi, sesa tė demokracisė dhe tė drejtėsisė nė Kosovė.

RADIO EVROPA E LIRĖ
Mendoni se kishte njė orkestrim me politikėn kėtu?

ALBIN KURTI

Mendoj se kryeministri Hashim Thaēi nuk brengoset kur arrestohen pjesėtarėt e UĒK-sė, pėrderisa kėto arrestime nuk e arrestojnė atė personalisht.

Ndėrkaq, ai ėshtė brengosur shumė pėr hetimet e EULEX-it kundėr Fatmir Limajt pėr ēėshtjet e korrupsionit, pėr shkak se kėto hetime doemos e kanė cenuar edhe atė personalisht si kreu i qeverisė. Mendoj se tashmė nuk bėhet fjalė as pėr interesa partiake e as pėr interesa klanore, por vetėm pėr interesa rigorozisht personale.

RADIO EVROPA E LIRĖ
Vetėvendosje tashmė ėshtė njė parti nė Parlamentin e Kosovės dhe vizioni i saj i shprehur ishte pėr unitet, integrim tė shqiptarėve. Ndėrkohė, e dėgjuam edhe shefin e displomacisė sė Tiranės tė thotė se njė integrim i tillė ėshtė i dėmshėm pėr shqiptarėt dhe preferonte integrimin pėrmes BE-sė. Keni biseduar ju me z.Haxhinasto dhe ēfarė i keni thėnė?

ALBIN KURTI
Edhe unė e vėrejta qė ministri i Jashtėm shqiptar, Edmond Haxhinasto, ishte i influencuar prej deklaratave tė politikanėve kosovarė qė kishte takuar para nesh. Ne ia shpjeguam gjerė e gjatė se si bashkimi kombėtar ėshtė ēėshtje e vullnetit tonė, ēėshtje e interesit tonė dhe duhet tė jetė njė e drejtė e jona. Besoj qė t’ia kemi ndryshuar mendjen nė njė masė.

Ne e kemi elaboruar ēėshtjen e bashkimit kombėtar si ēėshtje tėrėsisht racionale. Besoj se nė tė ardhmen, edhe politikanėt kryesorė nė Shqipėri do tė bėhen pjesė e ndryshimit tė madh nė politikėn shqiptare, ku njerėzit qė udhėheqin me institucionet, nuk do tė flasin me gjuhėn e frikės sė tyre personale, por me gjuhėn e vullnetit tė qytetarėve, qė duhet t’i pėrfaqėsojnė siē duhet.

Jam i bindur se, po qe se do tė organizoheshin referendume nė Kosovė dhe nė Shqipėri, populli edhe nė Kosovė, edhe nė Shqipėri, si pjesė tė tė njėjtit komb qė jemi, do tė deklarohej pėr bashkim. Nė kėtė kuptim, edhe politikanėt do tė duhej tė jenė nė kėtė vijė.
Radio Evropa e Lirė

Guri i madh
20-03-11, 18:11
po llapjan topi nuk e lun kush i del kunder hashimit edhe bisedimeve eulexi e burgos

se te vetmin qellim qe e kan BOSNIZIMIN e KOSOVES bile KOSOVA i ka punt edhe ma keq me do extritorialitete me do decentralizime lidhje ne mes veti te asosacioneve te kumunave me shkie


me ket status special Kosova do ti ket punt ma keq se Bosnja

po drenices po i pelqen ky plan i nderkombtave mos me besofshi mue pytne lirikun

aj ju tregon

Llapjani_HH
20-03-11, 18:30
Llapjani- HH,
Behxheti nuk esht idoli im dhe po te shfleton me shume do ta veren se shume e kam kritikuar... edhe pa vend.

Edhe ne kohe te luftes nje Popull duhet te ia ndan secilit detyren ose secili ta kryen detyren qe i caktohet ose te kryen punen qe e ka kryer edhe perpara ne qofte se nuk i jepet detyr tjeter..

A ka mundur te kryen detyren e Ushtarit -Behxheti me nje moshe gati 55-60 vjeqare ?

Jo.

Asnje Mjek nuk do ta rekurtonte per Ushtar.

Por i njeti ka mundur te punon si Tregetar dhe ka qen i sukeseseshem...

Nje lufte nuk fitohet vetem me Ushtar !
Por nevoitet te ket edhe Gjeneral qe planifikojn si do te zhvillohet lufta.
Por edhe Gjeneralet nuk e fitojn luften pa ndimen e Shkenctarev te cilet duhet te zbulojn Armet ... pa arme te mira nuk fitohet lufta.
Por edhe Shkenctari te zbulon i nevoiten pare te ben experimente cilat mblidhen nga Tatimpaguesi .
Pra zingjir hesapi.
Pra edhe ne kohe lufte disa duhet te luftojn e disa duhet te kryejn pune tjera.
Ne qofte se nje Person ska shkuar ne luft, ska zbuluar asgje, ska shkruar Roman, ska paguar tatim,etj.
Shkurt ne qofte se nje person ska ber asgje per Popull ,sduhet as te flas, le te shukate.

Shpati, ti thua:

Dhe nje Njeri qka nuk shkon ne luft esht Dezertor.

Sipas kėsaj i bie se tė gjithė ata qė nuk ishin nė luftė jan dezertor.

E kjo kurrsesi nuk ėshtė e vėrtet, ngase secili me mundėsit e veta e ka ndihmue Kosovėn.

Dikush ka luftue dikush ka ndihmue materialisht, po ka pas edhe asi qė nuk kan pas mundėsi ta bėjnė asnjėrėn prej kėtyre.
Mirpo dezertor nuk mund tė quhen.
Dihet fort mir qka dmth.fjala dezertor dhe kush quhet dezertor.

Pastaj Shpati, sipas biografis, Behxhet Pacolli ėshtė i lindur mė 30 Gusht 1951, qė dmth. se gjat luftės nė Kosovė ai i ka pas 47-48 vjet.

Pra ai ka mundur ta kryen detyrėn e ushtarit.

Edhe siq e dim ne, gjat luftės nė Kosovė asnjė mjek nuk ka rekrutuar askėnd, por secili me mundėsi tė veta ka marr pjesė.

Dmth. kjo tezė e jotja nuk ka kurrfar baze sa i pėrket Behxhetit.

A e ka ndihmue Behxheti luftėn me ndihma materiale, deri sot nuk kam ndėgjuar se e ka bėrė atė.

E nė qoftse quhet ndihmė ajo qė ėshtė takuar disa herė gjat luftės me sllobodan millosheviqin, atėher le tė del e tė tregoj qfar ndihme ishte ajo.

E sa i pėrket Gjeneralave e Shkenctarve larg jemi ne.
Ngase Grada Gjeneral nuk merret brenda disa muajve dhe me 2-3 kurse, po aty duhet kryer shkollė kogja e madhe.

lirik
20-03-11, 18:38
po llapjan topi nuk e lun kush i del kunder hashimit edhe bisedimeve eulexi e burgos

se te vetmin qellim qe e kan BOSNIZIMIN e KOSOVES bile KOSOVA i ka punt edhe ma keq me do extritorialitete me do decentralizime lidhje ne mes veti te asosacioneve te kumunave me shkie


me ket status special Kosova do ti ket punt ma keq se Bosnja

po drenices po i pelqen ky plan i nderkombtave mos me besofshi mue pytne lirikun

aj ju tregondrenices nuk ka qka i ben zhurma jote kot drenica esht per bashkim me shqipni-por fxtyra jote dita dites e ma shum poshihet maska jote as shka i kraleves me ken ma shum nuk e urren drenicen se ti -

Llapjani_HH
20-03-11, 18:57
po llapjan topi nuk e lun kush i del kunder hashimit edhe bisedimeve eulexi e burgos

se te vetmin qellim qe e kan BOSNIZIMIN e KOSOVES bile KOSOVA i ka punt edhe ma keq me do extritorialitete me do decentralizime lidhje ne mes veti te asosacioneve te kumunave me shkie


me ket status special Kosova do ti ket punt ma keq se Bosnja

po drenices po i pelqen ky plan i nderkombtave mos me besofshi mue pytne lirikun

aj ju tregon

Guri i madh, mos po na e marrin edhe Kupin e tu Kasovės se pėr Fatmirin nuk e ban llaf kurrkush.
Se edhe Kupi kogja i bani rezistenc Hashimit e nuk ja votoj dhanrrin e rusis pėr kryetar.

E sa pėr Bosnizimin e Kosovės qė e pėrmene, nė Kosovė ėshtė edhe ma zi.
Na e hoqėn Kombin Shqiptar prej kushtetute.
Na e hoqėn flamurin Kuq e Zi.
Shkiet edhe pse pakicė po luajn me neve ma zi se n'kohėn e milloshit.
33% tė Kosovės e kan n'dorė shkiet.
Policia e serbis operon nė Kosovė e politikuajt nuk reagojn.
Qeveria e Kosovės i financon strukturat paralele tė shkieve.
E ka shumė sene tjera, po i din edhe ti vet ato.

Guri i madh po t'besoj e nuk po dal me vet hiq ma larg se po na shtin kush n'burg :biggrin:

Guri i madh
20-03-11, 20:25
Guri i madh, mos po na e marrin edhe Kupin e tu Kasovės se pėr Fatmirin nuk e ban llaf kurrkush.
Se edhe Kupi kogja i bani rezistenc Hashimit e nuk ja votoj dhanrrin e rusis pėr kryetar.

E sa pėr Bosnizimin e Kosovės qė e pėrmene, nė Kosovė ėshtė edhe ma zi.
Na e hoqėn Kombin Shqiptar prej kushtetute.
Na e hoqėn flamurin Kuq e Zi.
Shkiet edhe pse pakicė po luajn me neve ma zi se n'kohėn e milloshit.
33% tė Kosovės e kan n'dorė shkiet.
Policia e serbis operon nė Kosovė e politikuajt nuk reagojn.
Qeveria e Kosovės i financon strukturat paralele tė shkieve.
E ka shumė sene tjera, po i din edhe ti vet ato.

Guri i madh po t'besoj e nuk po dal me vet hiq ma larg se po na shtin kush n'burg :biggrin:


po kush ti del kunder hashimit ka me u burgos po qysh thojn fshati qe duket nuk don kallauz


HASHIMIN i ka kaeakteristikat pro shkinis edhe shkinia e ka afirmue si luftar tash me dik martat e te tjer ja formun qeverin pa vullnetin e shqiptarve

e shkjet po tri ministri e patre sa te dojn nga taksapagusit shqiptar


edhe ka me vazhdue bisedimet per hater te beogradit

lirik
21-03-11, 12:23
drenica i kan thene kasovė nga fjala kasio
qe esht term i vjeter s e paku e kan ruajtur te vjetren

dhe ne fakt esht keshtu kasovė ose nje fis ilir kasaj qe quhej

-te tjeret i paskan thene kosovo


qysh ju ka thene hamsi shka


se s paksan guxu me i thene origjinal e,mrit kasove

si do qe te jet ma guximtar po dalin drenica

qe nuk ja ka nie per hasmin hiq e i ka thene orgjinal emrit kasove


ma mire se sa kosovo tash ata q e ja kan inati drenices le te plasin
se gjithkun po del guximtare atat te kosovos le ti thone kosovo se hala nuk ppo besojne q e ike shkau nuk esht ma ne kosovo

Neferta
21-03-11, 14:39
po kush ti del kunder hashimit ka me u burgos po qysh thojn fshati qe duket nuk don kallauz


HASHIMIN i ka kaeakteristikat pro shkinis edhe shkinia e ka afirmue si luftar tash me dik martat e te tjer ja formun qeverin pa vullnetin e shqiptarve

e shkjet po tri ministri e patre sa te dojn nga taksapagusit shqiptar


edhe ka me vazhdue bisedimet per hater te beogradit
Kqyre guri e mos harro se hashimin kurre gjyqi se rroke se kurr pushk me dor nuk ka preke figurativish ka prek pushk po ska qite kurr ne histori nese dikush e demanton ket do te behem shka sonte e ne sokolice ose ne deviq te me shtine ne dhe e sa per dezertore ai qe ka dhene betimin e ka shkue ne Shqiperi ai eshte dezertor pra ata jane se jan shume.

lirik
21-03-11, 15:47
nje shkrim i huazuar nje populle me origjine te njejte me nje histori te vetme me nje gjuhe te perbashket dhe me doke e zakone te njejta trajton nje komb te vetem. Kombi shqiptare ju te nderuar evropian sipas te dhenave te studiuesit italian a. Baldacci „jane vrare rreth 150.000 shqiptare nga serbet ne 1912, 1913.leo reundlich i pershkruan masakrat serbe ne vjeshten e vitit 1912-1913 ne trojet shqiptare keshtu “me qindra kufoma te masakruara notonin ne rrjedhat e lumenjve. Ata qe mund te shpetonin smundjeve, urise, plumbave te pushkeve grumbulloheshin ne vende te caktuara dhe u jepnin na nje plumb kokes. Torturat me te medha i pesonin grat shqiptare te cilat i perddhunonin,me pas i lidhnin, i benin kapice dhe i mblonin me kashte dhe i digjnin te gjalla. Keto qe kane perjetuar shqiptare ne vitete 1912-13 jane percjellur me 1945-47, por e njejta ka ndodhur edhe me 1998-99 e ju te nderuar poliltikane moderne na tregoni se kush eshte vrasesi dhe kush eshte viktima. Loja me poliken bene te qeshin edhe ata qe kane dhene teorite per politiken.

Botekuprimi i politkes si intelekt apo shkence ne funksion te interesave te caktuara mbeshtetet mbi funksionin e politikes si shkence qe ne fillim te konstituimit te saj e ardhmja paraqitet si obligim qytetare dhe njerzore ne mbrojtje te politkes dhe frymes demokratike. Shume shkenctare qe jane marre me politken kane mundur te ndajen ne dy botekuptime, njeren ne ata qe njerzit te vepronin siq don vete dhe tjetren rreugllimin shoqeror dhe demokratik qe e bejne politikanet dhe diktimin e jetes se qytetarve ne shrbime te demokracise. Po te merren parasysh botekuptimet politke te vendeve me te zhvillaure mund te gjesh nje emrues te perbashket te te gjitha keto vende ato kane diqka te perbashket intreresin nacional. Nuk do shhkoja me large sesa ndihmen e madhe qe i bente amerika pushtetit te sadam huseinit gjersa per shtetin amerikan ishin interesat e naftes dhe roli i saj ne vendet arabe. Ne momentet kur e shihet qe pushteti i sadammit ishte forcuar ekonomikisht dhe ushtarakisht ather tregohen dhembet e vertete te politkes moderne.
Lojrat e tilla polike luhen kudo ne bote.shkenca e politikes nuk bejne perjashtime nga nje rregulle i tille. Karakterin e intreesave nuk e percakton shkenca, por raporti i forcave qe eshte ne teren dhe ata jane percaktuesit te fatave te kombeve.

Po e humbem betejen ne paqe per uck-ne, ather kemi humbur edhe betejen ne lufte. Kete lufte beri populli ne ndertimin e nje shoqerie demokratike nje shoqerie ku do te sundoje ligji dhe drejtesia, por ketu po shihet qe ka vetem gjyqe politike dhe hipokrizi

pse ne keto lojra me fatin e kombit po tallet edhe historia me, pse njerzit jane si perbindesha. Luajne me ndienjat e qytetareve. Kush kend po e paguan? Per te elminuar nga skena politike. A ka radhen zoti krasniqi. Ruaje dhe nje qeli per ty, sepse fundin do ta kesh me keq se keta qe ti po ua pergadite ti x personi i njohure. Sapo morra lajmin per aktakuzat e ngritura kunder ish ushtareve te uck-se. Nuk pata as nje medyshje se eshte skenar mire i pergaditur, per te futur frigen te te gjithe ata qe jane te paduegjushem. Tek ata te cilet drojen se mund te jene pjese e ndonje perpjsetimi tjeter politike. Fletarresti kunder fatmir limajt, njeriut numer dy te pdk-se, dhe nje prej figurave me te perfolura qe nga pas lufta. Njeher i burgosur i hages i liruar si i pafajshem, me vone si njeri nder ministart me te sukseshem, me vone njeriu me i perfolure per keqperdorim te paras publike. E tash krejt se voni si njeriu me i frigshem i pushtetit te hashimt thacit te ngritur nga piunet e tij. Shtrohet pyetja e gjithe kjo rremuje ishte nje loje e kurdisur nga euleksi dhe thaci per eliminimin e tij nga skena polititke. Tash kur akuzohen per luften e drejte per clirim, deshem ne apo jo natyra e kesaj lufte na obligon ne mbrojtje te vlerave te saj. Po edhe qoftese ky shtete i brisht do te merr tepozhezen, vlerat dhe luftaret duhet mbrojtur sepse po behen pazare polititike kur tash 11 antare te uck-se po akuzohen. Ata jane nderi i kombit, arrestohen dhe luhet me fatin e tyre ashtu sikur done politika e jashtme. Kush jemi ne pyes veten? Jemi vegel e saj, apo jemi vete populli qe dijme te vlersojm dhe mbrojme vlerat e luftes. Po sikur limaj te akuzohej per keqperdorime te pares publike, as qe do te ja thoja veshit, sepse ketu kemi te bejme me dy figura,njeri eshte ai qe mbron vlerat e lutes.

Dhe tjetri eshte fatmiri si minister,pra jane dy koncepte qe duhet dalluar, mbrojtja e luftes se shenjet dhe vlerave te saj dhe akuza per dicka qe ka qen hyjnore. Po te ndodhte akuzimi per vjedhje, do te mundohesha edhe une te ndihmoje euleks-in qe hajnat te dalin para drejtesise. Ketu shihet qe ketij euleksit po i vjen era politike dhe jo drejtesi. Pse duhet te pa vertetses t'i thuhet stop, sepse ajo mund te ngjalle kunder reagime te cilat ndoshta shkojne ne hambare te dikut tjeter. Apo mos eshte dikush nga keta qe e kan akuzuar qe paguhen nga serbia. Ndoshta i duhen dikujt trazirat nje zot e dije se si po luhet politika. Por ne kete valle e kemi kryministrin qysh moti. Qe nga rambuje i bjen daullesa pa ndal hiq. Bashkesia nderkombtare po tregon qe i deshiron vetem ata qe jane te degjushem. Nuk kemi nga kush te fshihemi, kjo toke eshte e jona dhe ne duhet te vendosim per te. Jo cdo kush qe vjen i pari bene lojen e vet, populli im liridashes ne asnje menyre nuk dua qe te heshtet kur eshte ne pyetje, lufta e shenjet e uck-se, kur eshte ne pyetje atdheu, kur eshte ne pyetje rreziqet qe po na kanosen, qe vendi te behet jerusalem, a na duhet nje shtete i tille une them jo, na duhet nje shtete stabile. g. I.


------------------------
po kur gjene keshtu njerz te shpartaluar me fise te pa kurfar plani te shperndare si dhite pa discipline pa vetedije kombtare te perqare e te pa organizuar pse mos me be zi serbia e dhunime kur
plan kurfare nuk ka veq kush kah te mundet ne nje parti jan njiqnd shefa ne nji ushtri njiqnd komandanta -
yrysh mbas lavdije
kqyr s e mos po na del edhe ktu drenica fajtore per keto masakrat e 1913 se ky guri i madh prej strofci

e gjen dikuin qitash ndoj gabim e ja len drenices fajin

pa e gjet dikun s e len edhe ne kohen e para shpellave para historike ky i strfcsi pa ja gjet dikun ndoj faj drenices nuk e len
se ka ktu shokė e tė tjerė boll qe e perkrahin i ka do qe na gerditet nana kur te kujtojme dajen

Guri i madh
21-03-11, 21:24
e more fatmir e bane se bane formimi i ksaj qeverie qenka kan taksirati i bothes tane ,e ka ba njet hashimi me te dergue ne hapsanema par dul lajme se do pere i ka dergue per zvicer aj lajm jam i bindur se ka dal nga ata qe fatmiri ka mendue se i ka miq te mir


EULEXI qe nji vit e ma teper e kontrollon ket ministri bile kan than se kan gjet deshmi per me burgos

u ban zgjedhjet nderkombtart ishin kategorik qe fatmir lima mos te jet pjes e qeveris se esht i dyshuar per korrupcion bile edhe MIMOZA KUSARI nuk pranonte qe fatmir lima me kan pjes e qeveris

e anashkalun ministrin ma te sukseshem qe e qunte PDKja

tash ky i dul kunder zgjedhjes se presidentit qeverin e votoj po i tha do fjal te mdha

e nuk vonoj shum u ngrit fletarresti nga EULEXI per fatmir limen per krime lufte

do me than HASHIMI e shef si penges per kto bisedime e largimi i FATMIRIT nga proceset politike nji lehtsim i madh per nderkombtart per me arrit qellimin e tyre üper veriun e KOSOVES

Lapsi
22-03-11, 12:07
Eulexi me shume i bene publicitet vetes dhe keto me te madhe transmetohen ne serbi. Te jem i sinqert, jane shqelmat e fundit qe i japin

Guri i madh
23-03-11, 22:26
sot u protestue ne ter kosoven une u mundova nga te gjitha mediat me marr informacione per SKENDERAJ e DRENAS po nuk tregun se edhe ne kto dy qendra u protestue

Llapjani_HH
25-03-11, 18:33
Limaj: Dikush po tenton tė mė eliminojė politikisht

Deputeti i Kuvendit tė Kosovės, qė ėshtė edhe nėnkryetar i Partisė Demokratike tė Kosovės, ndaj tė cilit ėshtė lėshuar fletarrestim nga EULEX-i, pa iu hequr fare imuniteti, Fatmir Limaj, ka treguar sesi i ka parė ai tė gjitha ato qė ndodhėn brenda kėsaj jave.

Nė njė intervistė pėr emisionin “Rubikon” tė KTV-sė, tė enjten, Fatmir Limaj ka treguar se si ka marrė vesh ai pėr arrestimet e ish-bashkėluftėtarėve tė tij, pėr fletarrestimin ndaj tij, pėr mosreagimin e Qeverisė.

Ish-komandanti i brigadės 121 – “Komandant Kumanova”, Fatmir Limaj, ka thėnė se nuk ka pasur asnjė informacion paraprak pėr arrestimet e ish-bashkėluftėtarėve tė tij, e as pėr fletarrestimin ndaj tij.

Limaj madje ka treguar se kur ka dėgjuar pėr arrestimet i ka vizituar edhe disa nga familjarėt e tė arrestuarve.

Kurse rreth orės 16:00, ka thėnė se i ka ardhur njė telefonatė nga njė zyrtar i lartė i EULEX-it.

“Diku rreth orės 16:00 kam pasur njė telefonatė nga njė zyrtar i lartė i EULEX-it pėr tė pirė kafe.

Kemi pirė kafe dhe ma ka transmetuar lajmin qė ekziston njė fletarrestim ndaj meje dhe unė i kam thėnė OK, ēdo gjė ėshtė nė rregull dhe vazhdojmė mė tutje.

Normalisht ka kėrkuar bashkėpunim, por ėshtė obligim qytetar qė tė bashkėpunosh me organet e drejtėsisė”, ka thėnė ai.

Mė tutje Limaj ka treguar se ka shkuar nė EULEX, sė bashku me avokatin e tij dhe njė zyrtar politik tė EULEX-it, dhe u ka rėnė tė presin rreth dy orė derisa ėshtė liruar prokurori i ēėshtjes, i cili e ka njoftuar pėr fletarrestimin.

Ka thėnė tė mos jetė marrė nė pyetje, madje ēėshtja e imunitetit tė tij si deputet i Kuvendit tė Kosovės, ka thėnė se, ėshtė pėrmendur pikėrisht nga prokurori i EULEX-it.

Qė nga paraqitja nė EULEX ai ka thėnė tė mos jetė kontaktuar mė nga ta.

“Jam shumė i ēuditur, jam edhe i befasuar, i shokuar, sepse ne jemi njerėz.

Kjo ēfarė po ndodh nė kėtė vend ... s’e di kush do t’i bjerė nė fije, por kjo ēfarė po ndodh nė ketė vend unė jam duke u habitur”, ka qenė vlerėsimi i tij pėr situatėn.

Nė Hagė ka qenė njė skaner pėr mua, ka theksuar Limaj, jo vetėm pėr mua por edhe pėr luftėn ēlirimtare nė rajonin ku ėshtė zhvilluar, qė ka pasur lidhje me mua.

“Pėr 33 muaj i gjithė mekanizmi i logjistikės botėrore qė ka qenė nė Tribunalin e Hagės, ka hetuar qė nga lindja e ime e deri nė ditėn kur ėshtė shpallur aktakuza pėr Hagė.
Nuk ka pasur asnjė send qė nuk ėshtė pyetur”.

Udhėheqėsit kosovarė tė sillen si burrėshtetas

Me gjithė insistimin e moderatorit Adriatik Kelmendi pėr tė marrė njė opinion nga Limaj se si e sheh ai mosreagimin e kryeministrit Hashim Thaēi rreth fletarrestimit pėr tė, Limaj nė mėnyrė direkte nuk e ka thėnė asnjė fjalė.

Ai ka thėnė vetėm se krerėt e institucioneve tė Kosovės duhet tė fillojnė tė sillen si burrėshtetas.

Nė mėnyrė indirekte kėtė e ka thėnė edhe pėr Thaēin, i cili, sipas Limajt, “nuk duhet tė sillet sikur nuk ka ndodhur asgjė dhe tė vazhdojė mė tutje, por duhet t’i marrė pėrgjegjėsitė qė i takojnė, si udhėheqės i njė shteti tė pavarur”.

Sipas tij, fillimisht drejtorit tė policisė Nexhmi Krasniqit ėshtė dashur t’i dėrgohet ftesa pėr nė gjyq, e nėse ai nuk pėrgjigjet atėherė tė ndėrmerren masat e tjera.

“Ėshtė dhunim i institucioneve, ėshtė lėndim i bashkėpunimit, ėshtė mosbesim ashiqare nė mes tė dy trupave.

Pra, duhet tė ndėrtohet partneriteti, EULEX-i ėshtė i ftuar nga institucionet e Kosovės.
Tė vijė edhe tė bėjė veprime tė tilla me ftesėn tonė.
Tash shtrohet pyetja se kush ėshtė EULEX-i kėtu, a jemi ne shtet i pavarur. Nuk ėshtė Kosova mė nė kohėn e UNMIK-ut.
Ne nuk jemi mė protektorat”, ka thėnė Limaj.

Rexhepi e Kuēi ėshtė dashur tė merrnin pėrgjegjėsi

Duke u ndalur nė reagimet e institucioneve tė Kosovės, por pa folur direkt pėr kryeministrin Thaēi, Limaj ka thėnė se tė dy ministrat qė lidhen me segmente tė policisė dhe gjyqėsisė, ministri i Brendshėm, Bajram Rexhepi, dhe ai i Drejtėsisė, Hajredin Kuēi, ėshtė dashur tė merrnin pėrgjegjėsinė si burrėshtetas tė njė shteti tė pavarur.

“Nuk mjafton qė ne vetėm tė themi se jemi vend i pavarur, por institucionet e Kosovės duhet tė fillojnė tė sillen tė pavarura”, ka vlerėsuar ai.

Sipas tij, deklarata e ministrit Rexhepi se nuk ka pasur informacion dhe e ministrit Kuēi ėshtė e besueshme.

“Ne tė kemi nxjerrė ty si ministėr atje, s’tė ka pyetur kush.

Qe po tė besojmė se s’ke ditur.

Por pse ti rri atje, pse s’shkon ti me i thanė: unė kukull kėtu nuk jam, ju jeni nė njė shtet tė pavarur, keni bėrė njė veprim qė s’ėshtė dashtė me e ba pa u konsultua me neve ... ju keni treguar njėanshmėri totale dhe unė nuk rri ma kėtu si ministėr”, ka vlerėsuar ai.

“Por nuk shkon kėshtu, burrėshtetasi nuk bėn kėshtu.

Unė mendoj se ėshtė nė interesin e shtetit tė veprohet kėshtu se ne jemi shtet i pavarur”.

Limaj ėshtė shprehur i hidhėruar shumė me kolegėt e tij nga partia, saqė ka akuzuar ata edhe pėr servilizėm.

“Ne duhet tė fillojmė tė sillemi si shtet, e tė mos jemi servilė, se nuk bėhet nami me e lėshu atė karrige tė ministrit nėse ėshtė e nevojshme”, ka thėnė ai.

Mė tutje Limaj ka vlerėsuar se dikush ėshtė duke u munduar ta eliminojė politikisht, sepse ai nuk u ėshtė nėnshtruar shantazheve tė ndryshme.

“E kanė parė qė s’mund tė mė shantazhojnė dhe kanė menduar se tė mė largojnė nga politika, ta shtiem nė burg nja dy a tri vite e hajt”, ka thėnė ai, por ka shtuar se beson nė drejtėsi dhe pret qė sė shpejti tė dalė e vėrteta nė sheh.

S’po hetohen krimet e serbėve

Duke pėrmendur se hetimi i tij ėshtė vetėm pėr qėllime politike, deputeti Limaj ka thėnė se ai ėshtė hetuar njėherė, dhe nuk ėshtė gjetur asgjė te ai.

“Pse pikėrisht mua me gjetėn me ma hap njė hetim tė ri, kur dihet se unė e kam kaluar njėherė atė”.

“Nė Kosovė kanė ndodhur qindra krime nga forcat serbe, tė cilat dihet se kush i ka bėrė e askush nuk po interesohet pėr atė ēėshtje”, ka thėnė ai.

“Pra, po hetohet njė person dy herė e po tentohet gjithqysh qė ai me u shti nė burg, e nė anėn tjetėr, sa krimet serbe kanė ndodhur e tė mos hetohet askush unė e quaj absurde.

Ata nuk e kanė nė plan me i hetu ato”.

Nė vazhdėn e akuzave pėr EULEX-in deputeti ka akuzuar edhe institucionet e Kosovės edhe pėr deklarata patriotike kushedi se ēfarė.

“A e patė qė edhe ai serbi, shefi i delegacionit pėr bisedime, ēka tha.
Kurse ne bisedimet i deklarojmė si fitore”.
Sa u pėrket bisedimeve ai ka vlerėsuar se me Serbinė asgjė nuk ka teknike.

Tė gjitha vendimet pėr ministra e deputetė i ka marrė Thaēi

Duke folur pėr vendimmarrjen nė PDK, nėnkryetari Limaj ka thėnė se kėsaj radhe tė gjitha emėrimet i ka bėrė kryetari Hashim Thaēi.

“99 pėr qind tė listės zgjedhore i ka bo ai, vendimet i ka marrė ai, ministrat i ka zgjedhė vetė, zėvendėsministrat ka me i zgjedhė vetė”, ka thėnė Limaj, duke shtuar se nė fund tė mandatit nėse do tė ketė sukses do tė duartrokasė pėr Thaēin, por nėse dėshton do tė kėrkojė nga ai qė tė japė llogari.
Koha.net

Oqeani
25-03-11, 18:42
Eh sa muhabeti bre po bahet - me u ba pune sa muhabet - shume e gjerat ishin rregulluar !

lirik
26-03-11, 20:39
Ai phanta...ushtari i rambos... nashti mendon me qit haraq edhe prej drenice e rrafshit Kosoves, as ymyt mos mbaj a...mangupat e rambos mani prej gjakove e deqani edhe deri en pej deri diku, as ne gjakove nuk e keni me deshiren e popullit po ne menyre te dhunshme e mbani...ama nuk zgjat aty...(perjashtoj ushtaret e sinqert qe kan luftue hakikat )

sa i perket drenices... shkoni ne menyre individuale ..sepse nese Azem Bejta, Shaban polluzha e me radhe ballistet qka jan nga rajoni i drenices... paskan qen figura tradhtare te Kombit ateher do te behen edhe Jakup Krasniqi e Limaj e tj etj

Kadalni mos merrni hygjym, nese eshte puna e hajnis ... e qesim en konop vet e jo me ju gzue evropes kishe kjo e drejt se kjo gjithe na ka q... nonen


--------------------------
Tradhtar Shaban Polluzha e Azem Bejta jo jaran jo
i paske la duart ti- se tradhjia e kopilat e rankoviqit
tjeter kah jan vjen tjeter kah tradhtia
e nuk i ka rrenjet ne drenice hiq
drenica krejt jan azem bejta e shaban polluzha

veq dihet ku jan rrenjet e tradhtise e kopilat kah i la rankoviqi
kot llomotisin per drenicen shqipfolsat e zi

e kush ua ka qite nuset e reja e qikat rankoviqve
rankoviqi ne drenice nuk ka hi hiq as me sy se ka pa drenicen

Zeqiri
26-03-11, 21:42
koqit pak o lirik se nuk asht bash qashtu qysh pothue ti kadicka vet pak malarg shokit

lirik
28-03-11, 00:00
koqit pak o lirik se nuk asht bash qashtu qysh pothue ti kadicka vet pak malarg shokit
ty me te vete ti nuk din kah e ka dhija bishtin bre

Zeqiri
28-03-11, 01:06
ty me te vete ti nuk din kah e ka dhija bishtin bre


olirik be pse poflet kshtu endash medijte une jam ma imequm se ti 500 here ti veq flet si papagall ekun nuk ja qillon nejse nuk je imequm shume poska gajle me mujt mete takue dikun me ta dhan ni kafe edhe mete dhan pak vajz sespo ikupton senet hajt tung olirik

lirik
28-03-11, 08:22
olirik be pse poflet kshtu endash medijte une jam ma imequm se ti 500 here ti veq flet si papagall ekun nuk ja qillon nejse nuk je imequm shume poska gajle me mujt mete takue dikun me ta dhan ni kafe edhe mete dhan pak vajz sespo ikupton senet hajt tung olirik----------------

Ik more goran bastrard Jevg ti as shqip nuk din me fole e un me komunikue me ty more lahper

kush e di qfar bugari a rasadi i flliqt je ti e disa pisa qe jan kunder drenices ktu zhugana e morrana qe nuk kan guxue me folė shqip ne kohe te shkaut e tash kan dale e fryhen si brehhkat thua se nuk kam un pervoja e nuk e di kush qka ka bė e kush kush ėsht e si esht sjelle dikure e qfar malli ėsht shum kush dojke me u pshurre mbas zdravko qoliqit e udbashave e mbas kenve te miki jevremoviqit e thoshin fol serbisht se ma mire esht e filluan me u degjenrue krejt as shqip s kan guxu me fole e po tregon ti mua vajz ktu mor pjella te kqia bastard -
ata qee urrejne drenicen krshnike vullkanin patriotik te shqiptarve
ata jan kopila te shkieve kurgja tjeter nuk jan veq udbasha vegla te tyre pa dyshim
------------

Ti nuk din as shqip me shkrue as me fole e po don me me trgeue mua ti per luftrat eherojt e drenices se bashku me ata pjellat e rankoviqt
qe e urrejnė drenicen shqiptare -
po po shihet ktu qfar njerzish ka se normal me pas burra e patriota ktu ju ve esht dasht me ju qite per zhekesh prej forumi se kso perqarjesh antikombtare nuk lejohen por po shihets ene qfar forumi jemi qe lejon urrejtje mbrenda shqiptarve e perqarje se keto fyerje ndaj nji regjioni shqiptar nuk lejohen sepse shkelet etika dhe interesi kombtar e rregullat e forumit kjo esht fyerje perqarje spiunim dhe kontribut ne favor te shkieve

E urrejne drenicen atdhetaret e saj herojt luftrat e perpjekjet patriotike te drenices
vetem ata bastard te tradhtisė kopilat qė nuk jan tė gjakut shqiptarė

ata qe ja kan mbajtė qirin rankoviqve udbashve tė rankut
e rankut personalisht gjith naten ja kan mbajte llamen shkieve
e dijme ne qka e ku kan ndodhur keto poshtersi
ata jan fare e kopilave te rankuit
prandaj flasin kunder drenices shqiptare zones ma patriotike te atdheut
se jan kopila e pjelal e rankoviqit
dhe baballaret e tyre kan ndejte duke ua mbajte qirat e llamat
qetnikve e shkiet qetnik duke us shkerdhye motrat e gratė ne konaqet e tyre gjith naten e duke ua shkerdhyer motrat eketa ju kan sherbye me mish e me pije s ejan rod lahperash te dobt nga karakteri e natyra te lihg sa s ka e te pa shpirte rrezistence aspak guximtarė farė e
poshter egoiste zuzare dhe te gjith ata gojqki q ejan ktu flasin per inati
se nuk jan gjė tjeter perve zuzarė te atyre pjellave mall i lig nipa te shkieve perzierje e fares se lige me te ligen kopila te rankut jan te gjith ata qe e fyejn drenicen nuk ka dyshim aspak ketu dhe kjo po shihet haptazi ktu ne ket forum te disa zuzarė qe nuk jan kekrusha hiq veq jan disa analfabeta e pisa provokatorė kurgja ma teper .

-

lirik
28-03-11, 11:14
sa te hyp lidhja demokradhike ne pushtet kena me hanger me luge te dukatit secili nga ne do ti kemi nga njiqind miliard euro ne konto dhe secili aeroplanin tone e asfalte te dukatit ne secilin ven te shqiptaris hajtni ju mos keni gajle veq sa te vjen lidhja demokradhike

Zeqiri
28-03-11, 13:50
sa te hyp lidhja demokradhike ne pushtet kena me hanger me luge te dukatit secili nga ne do ti kemi nga njiqind miliard euro ne konto dhe secili aeroplanin tone e asfalte te dukatit ne secilin ven te shqiptaris hajtni ju mos keni gajle veq sa te vjen lidhja demokradhike

pse be lirik ponervozohesh epe hap llapaqken palidhje hajt be se edin ti mire kuka nejt rankovici ne drenic novica e jovo bajati ne polac oshlan kline apo don edhe emnat meti dhan o hajt se tajepi najkafe kurte takoj bile tije burre imire mos fol pa lidhje rrnoft socialli olirik burri se uknaqum tuj marr pare badihava edhe dicka lirik burri mos uban ikeq shoqit se meniher taknoj ni kajke mesharkija seun jam kngatar neper oda te gjermanis o lirik pata dhan ni kafe kur tzateti skom melan se je burre imire veq poshan kajher pe prish veq nejse une nukbahna me men tua rri urte esa per ldk rrnofte eqrem kryeziue isa mustafa me ismet beqirin e skender hysenin burra tmire krejt patriota

lirik
28-03-11, 17:03
pse be lirik ponervozohesh epe hap llapaqken palidhje hajt be se edin ti mire kuka nejt rankovici ne drenic novica e jovo bajati ne polac oshlan kline apo don edhe emnat meti dhan o hajt se tajepi najkafe kurte takoj bile tije burre imire mos fol pa lidhje rrnoft socialli olirik burri se uknaqum tuj marr pare badihava edhe dicka lirik burri mos uban ikeq shoqit se meniher taknoj ni kajke mesharkija seun jam kngatar neper oda te gjermanis o lirik pata dhan ni kafe kur tzateti skom melan se je burre imire veq poshan kajher pe prish veq nejse une nukbahna me men tua rri urte esa per ldk rrnofte eqrem kryeziue isa mustafa me ismet beqirin e skender hysenin burra tmire krejt patriotanovica e jovo najatit ju kan dridhe kembet prej drenice as se ka shkelė kurr token e drenices s ka guxu me dale prej nderteses se sekretariatit tė mitrovices - ju qe ja paskit kaq shum inati drenices qind per qind jeni shkie rajė e kosoves qe e dini shqipen -s ka dyshim po shine provokimet e juaja
kunder drenices ti s hqiptar s' mundesh me ken kurr veq je shka i shkines naj far stojani a jovani q epo mshefesh mbas emrit zeqir -
po ruaju se mos po e lexojne dikun ktu dikush prej drenice ket urrejtje qe po e shkruan kunder drenices e shohin drenicalite
e te lypin mandej deri sa te gjejn dikun e
ne te nxafshin dikun ata djemt e drenices
ta dhash besen ke me pshurr gjak kembve tua nuk ju hyp ma -
sa per mua s ke nevoje te trembesh nga un se un nuk merrem me ksi injorantash si ti -veq se ju q epo folni kunder drenices shum shpejt keni me ra ne sy te tyre dikun por si duket hala ktu s ka hi dikush me lexue-
se qka po shkruani ju nuk jeni takue me hundleshat e drenices hala ju
-prandaj po llapatni neper forum me pseudonime po ruaju prej drenicasve
se nje dite kan me te gjete ndoshta e ka me qene vone per ty .
Sa per jovo bajatin veq jan rrene tua se kamba e tij kurr ne odė
te drenices nuk ka shkelė asnjiher ne ndertesen e udb s ne mitrovice si te gjith udbashat e komunave tjera po -por neper katune me dalė ai rreth e rrotull drenices as me ja msy drenices kurr nuk ka pas guxim me hy
neper shpija kjo esht rrene e jotja dhe shpifje e jotja intrige e lige ndaj drenices -
Un kam thėnė dhe po them prap gjithmonė nuk pėrjashtohet mundsia
qe drenica te ket ket pasur spiuna por ma veshtire e kan pas spiunat ne drenice shum ma veshtire e shum ma pak ka pase kjo ehst nje e vertete
e pa mohueshme
por kjo ėsht normale si nė te gjitha rajonet tjera edhe drenica ka pas spiuna natyrisht por ne baze te nje numri spiunash nuk pergjithsohet drenica sepse krejt kosva ka qene nen sundimin serb dhe ne krejt kosoven ka pas kahdo spiuna ketu perjashtim nuk ben as komuna e skenderajt sepse nuk ka pike nga qielli kjo komune por po dua te them se zona teritori i asaj ane ka pas shum ma shum patriota dhe shum pak spiuna -
Sa per oshlanin oshlani ehst ne rrafsh te kosves bashk me strofcin nuk jankto katune te drenices pra njihe ma mire teritorin -
Jovo bajati kurr dhe asnjiher nuk ka qene ne drenice sikur te ishte dikun ne shum oda kam pyetur dhe kjo kurr nuk esht fole veq ti po e qet prej vetes per inati -
Sa i perket Mitrovices shum pak ka pas njerz ne pushtet aty
nga zona e drenices te gjith
kuadrat komuniste te ish jugosllavise ne at komune ku kan gravituar
shum rrethina te asaj ane -por
inspektoret e punve te mbrendshme kan qene nga anet tjera

a snji nuk ka qene nga drenica- sylejamn arifi zenullah shala e shum tjere nuk ishin nga drenica as ne gjygj as ne burg as ne intiticione tjera ne pushtet prandaj mos ja ngjit te gjitha te kqiat drenices


edhe udbashat epuneve te mbrendshme te aneve tjera ishin

dhe nga drenica shum pak njerz ka pas ne pushtet

os eme libreza partie

edhe ne komitet krahinore edhe ne organe te punve te mbrendshme

pashtu po thuajs e hiq nuk ka pasur nga regjioni i drenices

-Kuadrat komuniste te bashkimm vllazrimimit me shka

ne komitet ne komune ne entin social ne udb ne polici zjarfiksa e tj

te gjith kan qene te zonave tjera dhe jo nga drenica

dhe kuadra nga drenica ne lidhjen komuniste pak ka pase
shum pak ndoshta hiq pra veq po flet per inati


dhe po flet me anime te poshtra tendencioze

sepse novica ka pas lidhje ndoshta ne oshlan

por oshlani nuk ben pjese ne teritorin e drenices

ndersa ne oshlan ka shum patriota ai katun

po thuaj se i gjith fshati jan aty jan atdhetarė te mdhej -

nese nji person nga oshlani ka spiunuar per novicen
ne at fshat rendesi ka qe 98 perqind e fshatit jan dhe ishin patriota -por serbia ka gjete gjithmone at y ktu ndonje idiot analfabet

dhe kjo e sht e pa mundur mos me gjet dikun ndoj sakat ne krye
siq je ti sakat e disa tjere ktu q e po e provokoni drenicen


Mbasi po tė mbanė sociali i shkieve rri e ha e pi
e fol keq per drenicen e per shqiptarė
se shka i shkines tek je po shihet ne te shkruar

qe nuk je aspak ne gjendje per ta shkruar shqipen

ti nuk je shqiptar gjuhen dhe shkrimin si po e shkruan ti ti je rajė serbijan

qe eke msue shqipen ne kosove dhe flet me inati per drenicen
normal qe serbia ia ka shum inati drenices
drenica ne kosove per serbinė esht armike emadhe shekullore
ashtu siq e konsiderojme ne shqiptart kraleven ku esht qyka e qetnikve

edhe serbet gjithmone kan thene se qyka e ballistve antiserb
esht drenica dhe gjithmone ishte qendra ma antiserbe ket e ka thene me mija emija her serbia neper gazeta e ne histori- e ti je rajė shka shqiptar nuk je me prrallat tua po mudnohesh me ja ngjitė polacit se paska pas gjoja lidhje polaci me novicen polaci poashtu esht katun i madh dhe shum ka aty atdhetarė nga ai katun ka dal i madhi hasan prishtina

po e perseris se e pa mundur ka qene me ken krejt drenica po ndonji spiun ne rregull edhe pajtohem por drfenica nuk i duron spiunat ua kjek flamen nuk i ka duruar a skoha e azem bejtes as mehmet gradica as adem jashari toka e drenices nuk duron spiuna
edhe pse po them se ka pas dhe po pajtohem por kjo forme sqi po perpiqeni ju ti dhe ky guri i madh qe ta diskrditoni ashtu nuk esht e ky guri i madh le ta ben listen per katun te vet se s akan spijunuar aty per udben sa per qind po i del ma se pari secili duhet mee shiku oborrin e vet
e jo me dale ne te kojshis pa e pa oborron tend se qfare e ke


sa per shqipen ti nuk po dijshe shqipen si gjuhe aspak
prandaj po them ti je shka

sepse shqipen ti aspak nuk e njeh
po shihen veshtirsite tua ne te folur te gjuhes shqipe

Zeqiri
28-03-11, 18:11
pse be lirik poja fut kot pse be lirik poprovokon poqysh pom thu je shka abeso marre per ty un spo tetham kurgju veq po te tham qeka pas shpijuna sa te dush edhe nedrenice e pse ponerviratesh shokit kadale mos ugut meno pak pijepak uj te ftoft eruj nervat mos fol palidhje se tyben ska kuptim meprovoku po un nuk teprovokoj un veq kam meta knue ni kajk mesharkija edhe rrnoft socialli igjermanis seuknaqum tuj mledh pare edhe tuj nejt tung lirik zoti tnimoft senjerzia nuk munet metnimue banu burr efol pak ma paster mos shaj e mos provoko belirik seska kuptim pasha neren hajt selam po tebaj shokit mos uidhno

Neferta
28-03-11, 18:23
E paskeni qit ne bisht te gjate a me lahute a me sharkia ke kjo se nuk po ndegjohet melodija, isha afer Taragje e ndegjova eren e mishit mos e keni shtrua.

lirik
29-03-11, 07:51
tema esht arrestimi i fatmir limajt e mos me del poshte e perpjete sa her qe nisen temat tjera
per diqka qe duhet te flitet ju nisni me urrejtjen per drenicen -
nes e drenica ka pas 1 periqnd spiuna katuni yt ka qenė
99 per qind me spiuna a kuptove
fol ma s epari per katunin tand qe komplet po thuajse ishin
spiuna se 1 perqind ne drenicė nuk esht shum me gjithat
por kaq shum ne katunin tend esht per tu quditur

GURI SYLAJ
29-03-11, 09:38
O ,ne Drenice, ka pas e edhe ka spiuna se minjet nuk rrine aty ku nuk ka drith!!!
Edhe dicka;
Kush nuk merr vesh me tri kater fjali ,
me te edhe po fole gjithe naten kot e ki!
Ne daq qiti ballgur e ne daq pershesh
se ai nuk merr se nuk merr vesh!

panta_rhei
29-03-11, 09:56
Minjte me se shumti kane marak aty ku ka papasterti edhe gjirize.

Shpiuni ban vend aty ku i bahet konak.

Drenica e ka tregu patriotizmin mbas lufte.

Qe ku i keni ne pushtet duke e shite njeri tjetrin ne biseda teknike me shkije e me euleks.

Mua me mjafton, absolutisht, nese ju vete jeni krenar me drenicen. Ju lumte pushka, ju lumte krisma, ju lumte hajnia, ju lumte mafia e tradhtia. (Merreni cilen te doni)

Vec qysh po shihet, nja 5 here ma mire ishim kane ner serbi, sesa ner drenice. Bile te rrehshin, te poshterojshin e te vrajshin si shqiptar. Tash as si qen.

GURI SYLAJ
29-03-11, 10:07
Ti me siguri e din kur e kan festu shqiptaret 28 Nentorin ne kohen e Rankoviqit . Per muzike, Drenicaku e ka marre tupanin e ai tjetri surlen!!
Kur erdhen xhanart ai erifi e mshefi surlen e kti taksiratlise i met tupani rreth qafe se nuk kish ku me e shti! E rrehen e bane troshe .
Drenica edhe trimnine e edhe marren i ka ba e i ban, me tupan!!
...dhe shih per qudi ,per kete ,edhe gjithe e han!!

lirik
29-03-11, 10:14
tema esht arrestimi i fatmir limajt
e mos me del poshtė e perpjetė sa her qe nisen temat tjera
per diqka
qe duhet te flitet rreth temave me rendesi
ju e nisni me urrejtjen per drenicen -

nes e drenica ka pas 1 periqnd spiuna katuni yt ka qenė
99 per qind me spiuna a kuptove

fol ma s e pari per katunin mahallen tende me plot sipuna e per farefisin tend ather fol per drenicen fol per ata njerz tu
e per fisin tend o i zi qe komplet po thuajse ishin
spiuna

se 1 perqind nė drenicė nuk ėsht shum
me gjithat
por kaq shum nė katunin tėnd ėsht per tu quditur

lirik
29-03-11, 10:27
pse be lirik poja fut kot pse be lirik poprovokon poqysh pom thu je shka abeso marre per ty un spo tetham kurgju veq po te tham qeka pas shpijuna sa te dush edhe nedrenice e pse ponerviratesh shokit kadale mos ugut meno pak pijepak uj te ftoft eruj nervat mos fol palidhje se tyben ska kuptim meprovoku po un nuk teprovokoj un veq kam meta knue ni kajk mesharkija edhe rrnoft socialli igjermanis seuknaqum tuj mledh pare edhe tuj nejt tung lirik zoti tnimoft senjerzia nuk munet metnimue banu burr efol pak ma paster mos shaj e mos provoko belirik seska kuptim pasha neren hajt selam po tebaj shokit mos uidhno
------------------------Zeqir le se ne q do teme po e beni berllog ti e guri i madh e disa tjere per drenicen -mendojs e e keni teprue nuk keni nevoje ktu me shite prralla q e
nuk ua beson kerkush shkoni ne drenice nese jeni kunder tyre se drenica nuk esht larg shkoni aty nes ejeni trima e rrehni gjoks e thuajuni nder sy si burrat e mos u mshefni mbas pseudonimeve se burrit nuk i ka hije me u mshef pas ushkureve -
shkoni atje thuajuni jena ardhe me lyp mejdan me ju e kqyrni mandej qysh po daheni me sa miza bythve ktheheni -
prandaj ktu ne forumi mos beni prishje te tema ve pa lidhje
sepse te gjitha temat po i prishini asnji teme nuk ja leni kahjene duhur
me provokimet tua ja per drenicen .
Deri ne ket urrejtje per drenicen nuk shkon kaq larg as shkau i kraleves
e kemi pa se ti e guri i madh e phantha rhei e urreni e shum tjere ktu u pa tash kjo pune nuk keni nevoje ma te dilni nga temat e te shkatrroni forumin e tmeat e forumeve rreth urrejtjes per drenicen
Me ju qe e urreni drenicen kaq shum drenica e ka do pune sa te merr vesh kush jeni ata fmi nuk jan ata e lexojne ktu ket urrejtje dhe nuk e besoj se keni me klaue mire me ta nese ju zbulojne kush jeni drenica ka shum banore i ka dy komuna dhe fhsatra dikuj pa i ra ne sy nuk behet urrejtja e juve ketu ne forum ndoshta drenica nuk ka vdeke jam i bindur se dikush prej tyre do te ju zbuloj gjith ata banore q e i ka drenica e askush te mos ju lexoj nuk esht e mundur jam i bindur se nje dite drenica do te intresohet per ju DIKUSH KUR TE SHEH KTU QFAR URREJTJE PO TREGONI JU
E SA ME PERKET MUA ASPAK UN NUK KAM PUNE ME JU SEPSE KAM PUNE ME TE MENQURA SE S ATE MERREM ME IDIOT SI JU -
dhe kam telashe tjera boll deri sot me kan provokuar mjaft por asji provokator nuk me ka dal burre dhe nuk thone kot i ligu te ngacmon
te gjith ata q ekan provokuar kan kerkuar mshire kur kan hy ne kthetrat e mia te jeni te bindur prandaj nuk merrem me provokatoret ma se e di s e jan qenje te liga e e te dobta jashtzakonisht -besojs eme ju do te merret dikush nga drenica kur te ju lexon ktu nes e jo ather vazhdoni e shkretoni qka te mundeni zi e ma zi se as drenicė nuk paska
as nuk qenkan gjallė deri sa ju lejojne ju me henger m......... me nder me thane ktu
Veq ma i poshter se ai provokator qe kur hyn ne kthetra te dikuj e lyp mshiri nuk ka e ma i poshter ewsht ai qe ja jep mshiren e ka mshire per qenjen e tille jashtoksore -

panta_rhei
29-03-11, 10:29
Po, edhe trimnine edhe marren i ban drenica.

Vec te kisha pyete:
99 luge sheqer, 1 luge helm i prishe e i helmon.

99 trimni, 1 hajni (tradhti, poshtersi, budallaki, krim... quaje si te duash).

A po thua qe drenica ka te drejte te poshteroje Kosoven ne kete menyre si ne keto 12 vite mbas luftes?

Une e dij qe kur e tepron me te keqija e me zullum, hallku ta shajne fisin edhe faren edhe rrajen, more n'kofsh edhe i biri pejgamberit e i zotit.

lirik
29-03-11, 10:31
un nuk bej dallime per mua jan te gjith te njejt edhe sikur te ishte sulmuar gjakova kaq poshterisht un do te kisha luftuar deri ne pikene fundit per ta mbrojtur sepse nje vend kurr nuk mund te jet i keq te kqi mund te jen individet por jo nje vend komplet -prandaj nuk duroj a sper drenicen e as per askend keso sulmesh eperqarhjesh nga njerz te dyshimt per te cilet besoj se jan vegla te udbashve dhe kan per qellim perqarjen e shqiptarve
perqarjet me fe me parti eme klane e me grupe eme hile e tash me krahina jan rreziku perfundimtarė i rrenimitte gjith shqiptarise perfundimisht -
sipas gjasave i vetmi shpetim i kombit esht me dale djemt petrita me kallasha ne dore e e me e pastrue faren e lige te udbashave dhe te gjith atyre q epo perqajne kombin shqiptar pa marr para syh ata q eperqajn me fe apo me krahine me te ju hy mbare nji nga nji me i qit fare edhe nes e mbesin dhjet shqiptar mbi dhe lete mbesin te paster - s emjaft ma na ka ardh shpirti ne fyt prej zuzarve

lirik
29-03-11, 10:32
Po, edhe trimnine edhe marren i ban drenica.

Vec te kisha pyete:
99 luge sheqer, 1 luge helm i prishe e i helmon.

99 trimni, 1 hajni (tradhti, poshtersi, budallaki, krim... quaje si te duash).

A po thua qe drenica ka te drejte te poshteroje Kosoven ne kete menyre si ne keto 12 vite mbas luftes?

Une e dij qe kur e tepron me te keqija e me zullum, hallku ta shajne fisin edhe faren edhe rrajen, more n'kofsh edhe i biri pejgamberit e i zotit.
------------------------------


po se mahalla jan krej melaqe mos i paft syri i keq

panta_rhei
29-03-11, 10:39
------------------------------


po se mahalla jan krej melaqe mos i paft syri i keq

lirik,

ti shpijun i shkive je kan gjithmone.
edhe sot je.
ti krejt shiptarine e shet vec per me te lane me nejt ne gjermani me ndihma.

qaq shum qe e don atdheun tend, kqyr me jetu sa me larg tij.

apo jo?

tash ti lirisht bani rreshtat shpageta, edhe postimet qarshafa, gjan e gat... se e dijm cfare patrioti i madh e flakt je

lirik
29-03-11, 10:42
mbasi q epo e devijoni temen e fatmir limes me qellim po ju them
- me urdher dhe nenshrkim te fadil hogjes
jan ngulur gozhdat ne koke te shqiptarve te drenices+
gjat luftes se dyt botrore
dhe neper lumin drenica kan ntoruar kufomat e coptuara
ka pas shqiptar te masakruar llahtarshem me sy te nxjerrur neper drenice e ne tivar me nenshkrim te fadil hogjes kan shkuar te gjith per tu masakruar
e qka tash a te themi q e gjakova ka faj a fadili kush ka faj ktu
para ktyre drenicasve q ejan sot ne pushtet kan vjedhur fadil hogjet veli devet imepr pulet
e sa e s a tjere nebih gasaha e remzi kolgeca por ne kurr nuk kemi thene krahinat e
tyre
ky lloj i shporehuri ehst i shprehur analfabet idiotik -nese esht jakup krasniqi kryetar kuvendi nenkryetar esht naim maloku i dukagjinit e nenkryetar qeverie hajrdin kuqi i dukagjinit e ne baze te dy personave te drences u dashka i gjith forumi ktu te mbushet urrejtje per drenicen -
mendojs ektu paftyrsia e disa njerzve i ka klauar kufijt dhe pse lejohen kta zuzare te shkruajn keshtu kunder nje regjjioni te deshmuar patriotik te atdheut kur dihet s edrenica esht
d eshmuar me kontribut kombtar ete ju jepet hapsire perqarse ktyre bashibozukve ktu ne nje forum shqiptar.
Kso hapsirash kekrojne agjenturat ehuaja antishqiptare agjentura serbe dhe te tjerat agjentura dhe ne nuk duhet te lejojme qe forumet shqiptare disa bythpalare qe vetem kan degjuar per drenicen e as nuk kan bere kurr muhabet ne ato ane as kan pasur kontakte
e as qe dijn gjeografikisht kah bjen nuk do te duhej te lejohej te flliqet regjioni atdhetarė e as
te ju jepet hapsira ketyre helmuesve te unitetit kombtar ktyre gjarpijve qe pa dyshim keto veprime i bejne nen urdhra te huajve per te perhapur urejtjen dhe dyshimin ne me ste shqiptarve

lirik
29-03-11, 11:09
lirik,

ti shpijun i shkive je kan gjithmone.
edhe sot je.
ti krejt shiptarine e shet vec per me te lane me nejt ne gjermani me ndihma.

qaq shum qe e don atdheun tend, kqyr me jetu sa me larg tij.

apo jo?

tash ti lirisht bani rreshtat shpageta, edhe postimet qarshafa, gjan e gat... se e dijm cfare patrioti i madh e flakt je


------------------


ti je vetem nje mut u tharb t e i lig ma i lig se ti veq me ken grue e lige se nuk ka ku shkon ma andej

asgje tjeter nuk je ti dhe ti me gjith fisin tend e faren
tend ete lige te spiunllekut je spiun i zi bastard i zi shkinorė


e tradhtarė makaber e pis e i lig sa te duash e i ndyre bastard
rrugaq plagiat mashtrues ne sherbim te armikut dhe shet prralla ktu ne forum me shkrime te kopjuara
lahper hesape analfabet njeri i armikut s ka dyshim

sa per gjermani e servili un s e kam hiq te lindur
me pas dasht jete gjermanie un sot kisha makina ekapital soiq kan be te tjeret q enuk ju ka intresu aspak vatani por veq interesi

jeta ime ka shkuar vuajtjeve te shemtuara dhe rreziqeve
q e ti as ne enderr nuk i ke pa e gjith kjo ne sherbim te atdheut
por nejse un nuk pendohem per popull aspak ndersa tradhatret si
fara e jote elige dihet qka meritojne


sikur t e kisha dashte un do te isha ba qka te kisha dashte

dhe ne kohene titos edhe ne gjermani me pas dasht me ju dhane interesave private isha krejt tjeter nuk jam si gjaku e fisi yt yt i ndyre
shkavellesk

e i rankoviqve tu boll u shite ti rankoviq ktu ne forum u pa ftyra jote e hasmit dilingji


Sa me perket mua un nuk kiisha pas nevoje
me vuajt kaq shum spiunave te vet ata nuk ju krijojne vuajtje burgje e qelia neper vite e rreziqe por i mbajne sippölllumbat
prandaj ti qet bagla per goje se bagel je

jeta ime te shemtohet ne menyrat me te pamshirshme
dhe te vuajtjeve mizore perse
sepse isha dhe mbetem kund ershtar i serbit dhe qetnikve
e politikes qetnike dhe jam i vuajtur jo vetem un por shumica e te burgosurve plotik qe vuajtjet tona vetem nates s e
vorrit siq thone ju tregohen por ha ti ha veq ha s eke me ra ne hunlesh


SIKUR TE KISHA DASHT UN EDHE NE KOHENE TITOS ISHA BA SERVIL
S KISHA PAS NEVOJ ME ARDH NE GJERMANI HIQ

por do kisha vozitur mercedes
kisha shkuar neper deti me maru vila e me pas pare si zalli qysh kan pas dida bythpamuka qe po fryhen sot per patriotizem e shkonin ne at kohe me u rrezite neper deti kur me me rrethonin nga tridhjet polic te armatosur naten akoma pa i mush 78 vjet
edhe un do te kisha shkuar ne dubrovnik ne deti ne at kohe por un beje jete gjysem ilegale duke fjete perjashta ne shi e ne bore pa buk e ka pas raste kam ngrene dardha te egra perjashta e peme te kjalbura me e
mbajt shpirtin per me e guzue jeten ti si bythpamuk q e je i pa falenderueshem e i pa besė e e ndyre qe e han buken e
kosoves haram
ne krah te tjerve ti bashk ma disa harama tjere


Sikur te ishim ne servila te tille e nuk do te me shkonte te rijte burgjeve
e qelijave e rreziqeve
e ket jete fund ekrye veq helm qe epata pa asnji gezim po thuajse shum rralle e shum pak
se kur ti e baba yt keni shkuar ne udbe me elajmrue vllaun kojshine
qka ka fole ne cilen kafe eku ka fole ne cilen ode mua me kan terhequr zvarr per floksh lidhur me nga tridhjet polic deri ne sekretariat e jan la muret em gjak podrumet more qeni bir qeni po un e ka mishin tem e gjujt e mi e nuk bej munafiki more pis e ti nji pordhe mize me e pa ne hava eshet nanen tande more mut mu t muti i kalbur

por ti je qeni ma i biri i qenit ne ket forum me te vertet i poshter sa s ka
dhe provokator te poshter jeni dhe mbaje ne mend krejt drenicen ne shpine e ke ti ky zeqiri dhe disa tjere ktu

ma i poshter e ma i lig e m abagel se ai q eja ndrron temat temave e prishe forumet duke provokue a ka ma
i li g e ma i ndyre s ka ku s hkon

s e ti e disa tjere e ma bastard shkinore se ti s ka
secila teme qe qelet per diqka ju mundohni te jepni kahjen kah drenica
nuk ka thene kot agjentura serbe ne kuvend e shesheli ku jan miliardat qe ja dhene pe rkosoven per ta shkatrruar nga mbrenda me pare ja ku jan
neper shqipfolsa qe marrin pare me leh kunder drenices
por populli shqiptar nuk han bari e din se qellimi i juaj ehst te helmohen shqiptart qe te ju hyn vllavrasja dhe qe persri te marrin djepat nekrah e me ike maleve si te mjeret prej gadafit
Ti dhe agjenttete tjere neper forume antikombtarė dhe provokatorė q epo ju jepet hapsira neper forume me provokue jeni antishqiptarė e pisa te mallkuar dhe forumi ju ndegjon ktu ne vend q ete ju perjashtoj prej ktu pa la duart seps e krijoni perqarje te rrezikshme
Te gjith ata q ekrijojne paknaqsi e perqraje te unitetit shqiptarė qofte fetarisht ose ne forume pose ku do un do te kisha marr masa te menjihershme per arrestimine tyre dhe perjashtimine tyre nga shqoperia shqiptare .
Per mua e thash nuk do te duroja ne asnje menyre as te sulmohej kaqaniku as tirana as peja as prishtina as drenica as aqameria as malsia askush sepse esht antikombtare qdo lloj perqraje e tilel
d he e rrezikshme -
Personalisht ka kohe q ejam ne shnejester te rreziqebve te agjenturve te huaja provokatore ket e ndjeje dhe e shoh e kan pa edhe te tjeret .
Personalisht propozoj perjashtimin tend nga forumi si antikombtarė dhe provokatorė edhe te gurit te madh e te zeqiirit dhe te shum atyre qe provokojne .
Perjashtimi per 6 muaj per ju pa pa te drejte hyrje ne forum pastaj nes e veproni perseri me keto lloj perqarje perseri gjasht muaj tjere perjashtim

Zeqiri
29-03-11, 13:14
pse be lirik poflet qashtu nuk ka bekuptim nuk jemi kunder drenices gabim po emerr o lirikburri jemi kunder doshpijunave qesi psh halit terrnavci eshum si ai e kunder qityne jemi se jo kunder krejt drenices gabim e ke e kunder qityne janedhe vetdrenica mos jafut kot shokit edhe pastroje pakfjalorin mos etiketo he burre seska kuptim jaaaa un siti nuk muj me ithan kerkuj edhe lirik edhe na jemi patriota edhe na edijme qka asht burgu neish jugosllavi joveq ti gabim poflet shokit nejse pote pershneti ozotni liriku - rrnoft socialli se uknaqum ne gjermani veq potubojme pare epovozitim kerre tmira tun shokit

lirik
29-03-11, 13:50
pse be lirik poflet qashtu nuk ka bekuptim nuk jemi kunder drenices gabim po emerr o lirikburri jemi kunder doshpijunave qesi psh halit terrnavci eshum si ai e kunder qityne jemi se jo kunder krejt drenices gabim e ke e kunder qityne janedhe vetdrenica mos jafut kot shokit edhe pastroje pakfjalorin mos etiketo he burre seska kuptim jaaaa un siti nuk muj me ithan kerkuj edhe lirik edhe na jemi patriota edhe na edijme qka asht burgu neish jugosllavi joveq ti gabim poflet shokit nejse pote pershneti ozotni liriku - rrnoft socialli se uknaqum ne gjermani veq potubojme pare epovozitim kerre tmira tun shokit
------------

secilen temė po e qitni te drenica ----------
kqyrni ju spiunat e juaj sa i keni mos i kqyrni spiunate drenices
drenica i urren spiunat me krejt forcen e shpirtit i urren spiunat

dhe nuk i ka dasht kurr as nuk i don disa edhe i ka vra vet me doren e vet

kqyrni ju spiunat andej ne rrethet tuaja dhe mos ja ndrroni temat forumit
se njerzt lexojne ky ehst internet publik i hapur kush ja ndrron temen forumit per mua ai ehst kunder forumit


historinė e halit ternafcit e dijm te gjith

pas spiunat mbrena ne kosove ja kan nxi jeten atij duke e shkatrruar ne te gjitha format

e kan shkele ne te gjitha menyrat

pastaj ai ka shkue ne boegrad dhe per inati dhe ka dasht me ju hakmarr atyre klases politike ne kosove ne fillim por shkiet ekan dredhe ne kahje tjeter dhe perfundimisht e kan shkatrruar
ky idiot ne fillim per hakmarrje ka hy ne lojė e ka mbetė pastaj kur n hyn ne
loje dhe loja i ka kushtue mandej shtrejt

por temat q e po ja ndrroni forumit jeni duke shkaktuar nervoze te njerzit

Neferta
29-03-11, 14:21
Fatmiri i akuzuar per krime, eshte e keqe per gjith shqiptaret po q,te bejme ne si ta ndalim kete trende, si ta stopojm kete te keqe a ka nje alternative. Edhepse dikush han ne krah te Fatmirit me mish e me shpirt mundohet ta shfrytezoj si mburoj per pasurin e tije, une dhe shum te tjere qe nuk jetojm prej tije personalishte s, mundemi ta mbrojme, po si institucion eshte legjitim pra eshte i yni, ne kete kohe, ne keto rrethana ne keto institucione jan keta njerz qe kan dalur nga vota e popullit. Dikush thot se jo se kan vjedhur voten ken e vodhen pra shqiptaet perveq veten. cilet pra duhet te jen ata te zgjedhurit me hajni apo ata qe nuk kan dalur ne vota, cilet ata te ldk qe vodhen e vjedhin e sot shiten melaqe apo ata te aak qe vjedhin e dote vjedhin se vodhen sa munden apo keta qe se bashku me partit tjera vodhen do te vjedhin deri sa Kosoven e prun ne kete gjendje te mjerueshme me nje miljard bugjet ne vite. Pra ose disa hajna te zgjedhur ose anarki, ose nje Pacov pro serbe ose anarki.Duke mrojtur nje luftare te UQK une do ta mbroja nderin tim edhe emrin qe na ka dale ne bote per faqe te zeze. Po si Aka ndonjeri qe din te na udhzoj si dhe qysh. Pra edhe kur dal jasht Kosoves me thon shqiptare i Kosoves duke aluduar se jam kriminel jam hajn jam trafikant e lloj loj epiteti qe pa deshiren time e mbaj une dhe shum shqiptare prej pakices te etnitetit shqiptare qe jan nje vazdhdimsi kombetare .

lirik
29-03-11, 17:26
Ti je vetem nje mut u tharb t e i lig
ma i lig se ti veq me ken grue e ligė se nuk ka ku shkon ma andej

asgje tjeter nuk je ti dhe ti me gjith fisin tėnd e faren

tėnd e te ligė tė spiunllekut je spiun i zi bastard i zi shkinorė


e tradhtarė makaber --- e pis e i lig sa te duash e i ndyre bastard ---


rrugaq plagiat ---

mashtrues ne sherbim te armikut dhe shet prralla plagiate ktu ne forum
me shkrime te kopjuara e lavde
lahper hesapi analfabet njeri rrugaq i armikut s ka dyshim

sa per gjermani e servili un s e kam hiq te lindur -

me pas dasht jete gjermanie luksoze un sot kisha makina e kapital siq kan be te tjeret
q e nuk ju ka intresu aspak vatani por veq interesi

jeta ime ka shkuar vuajtjeve te shemtuara dhe rreziqeve


q e ti as ne enderr nuk i ke pa

e gjith kjo ne sherbim te atdheut

por nejse un nuk pendohem per popull aspak ndersa tradhatret si
fara e jote e lige dihet qka meritojne sepse je provokator i ligsikur t e kisha dashte un do te isha bė qka te kisha dashtė

dhe ne kohene titos edhe ne gjermani
me pas dasht me ju dhane interesave private isha krejt tjeter
nuk jam si gjaku e fisi yt yt i ndyre
shkavellesk

e i rankoviqve tu

boll u shite ti rankoviq ktu ne forum u pa ftyra jote e hasmit dilingji legen
Sa me perket mua un nuk kisha pas nevojė te jem ktu ku jam nepozicion katatstrofė

me vuajt kaq shum

spiunave te vet ata nuk ju krijojne vuajtje agjenturat
jo burgje e qelia neper vite e rreziqe por i mbajne si plllumbat
prandaj ti qet bagla shkinore per goje se bagel propagandistike barbare je

jeta ime te shemtohet ne menyrat me te pamshirshme pse

dhe te vuajtjeve mizore perse sepse isha ne anene vatanit prandaj


sepse isha dhe mbetem kundershtar i serbit dhe qetnikve

e politikes qetnike

dhe jam i vuajtur jo vetem un por shumica e te burgosurve politik qe vuajtjet tona
vetem nates s e


vorrit


siq thone ju tregohen por ha ti ha veq ha s e ke me ra ne hunlesh dikun dikush nga drenica do te lexoj ktu ndonjeher urrejtjen tende te pa fre


SIKUR TE KISHA DASHT UN EDHE NE KOHEN E TITOS ISHA BA SERVIL

S KISHA PAS NEVOJ ME ARDH NE GJERMANI HIQ
por do kisha vozitur mercedes dhe do ti kisha vilat ne bregdeti siq i kan shum te tjere e para rezerve per gjith jeten e vende te sigurta


kisha shkuar neper deti me maru vila e me pas pare si zalli

qysh kan pas disa bythpamuka qe po fryhen sot per patriotizem
e shkonin ne at kohe me u rrezite neper deti
kur me me rrethonin nga tridhjet polic te armatosur naten akoma pa i mush 18 vjet
si i ri i mitur
sepse me akuzonin per veprimtari armiqsore


edhe un do te kisha shkuar ne dubrovnik ne deti ne at kohe
por un beje jete gjysem ilegale

duke fjete perjashta ne shi e ne bore

pa buk e ka pas raste kam ngrene dardha te egra perjashta
e peme te kalbura me e pe r me e mbajt shpirtin
mbajt shpirtin gjalle neper therra e neper male te netve te errta neper ikje ilegale fhsatrave e kah mos neprs hui e mjerime neper stine te ndryshme deri sa ti si i pa cipe q eje ke fjetur rahat
ekurr nuk te ka rrah as bora as shiu a snuk te ka preke mjerimidhe te gjitha keto sakrifica u bene per me e gzue jeten ti si bythpamuk
q e je

i pa falenderueshem e i pa besė e i ndyrė qe e han buken e
kosoves haram provokator ė i pist kurgja tjeter nuk je ngucakeq i lig me ti dhane ndoj drenicak dy shuplaka qane si fmi pshurresh veq nuk ekan lexue hala ktu drenicasit provokimin rtend si duket

dhe ti e shum kush ne krah te tjerve po fryhni epo e gzoni lirine
ti bashk ma disa harama tjere qe emeritoni qizmen e shkjaut dhe diktaturen e tij se ju liri nuk meritoni se jeni te poshter haram te qofte mundi i tjerve dhe liria q ee gzon ti dhe provokatoretSikur te ishim ne servila te tille e nuk do te me shkonte rinia lulja e jetes burgjeve
e qelijave e rreziqeve te zeza te tmerrshme

e ket jete fund e krye veq helm qe e pata pa asnji gezim po thuajse shum rralle
e shum pak kam pasur periudha gezuese shumica kan qene me helme per shkak te paosjave te s e kaluares

se kur ti e baba yt keni shkuar ne udbe me e lajmrue ne udb vllaun kojshine

qka ka fole ne cilen kafe e ku ka fole

ne cilen ode me ken ka fole e qysh ka fole e kush ka qene aty deri ne detalet ma te imta qe
keni spiunu

mua me kan terhequr zvarr per floksh lidhur me nga tridhjet polic more qen bir qeni idiot q e provokon more i poshter more i zi i pa bese tradhtar antikombtar

Mua me terheqinin zvarre deri ne sekretariat me shkelma e grushta edhe vesht me kan qite gjak

e jan la muret em gjak podrumet more zalloge e ti e hape gojen e mshefesh pas suhkurit te pseudonimit duke shfrytzuar ushkurin rruspijan mashkullor e me etiketon


more qeni bir qeni po un e ha mishin tem e gjujt e mi
e nuk bej munafiki bie ne zjarre per se gjalli e nuk spiunoj se perlyej kurr karakterin tem more bagel dhe me me pre copa copa me me rjepe nuk tradhtoj as nuk spiunoj more qelbsire
per me u shty ti me njerz qe jan ra mneper prova i vogel je more pis
po hape ghojen hape s ete ka ardh dita ty e shum zuzarve me pshty mbi lirine
se jeni msue me ua ba shkau me gisht kur ke ece rruges he rme moter e her me grue
me ta shti motren shkau ne kallamoq neper udhkryqe prandaj nuk te pelqen kjo liri te pelqen ftyra e shkjaut me e pa ne rruget ekosoves more katil i zimore pis

e ti nji pordhe mize me e pa ne hava e shet nanen tande more mut
mu t muti i kalbur provokator


por ti je qeni ma i biri i qenit ne ket forum me te vertet i poshter sa s ka

dhe anti drenicjan i terbuar sa q e vertet rralle shihet ne jeten e perditshme
ksi urrejtsi

dhe provokator te poshter jeni dhe mbaje ne mend krejt drenicen ne shpine e ke
ti ky zeqiri dhe disa tjere ktu sepse dikush qind per qind ka lexue ktu
ju thash sa me perket mua un nuk merrem me injoranta as qe dua te ua shoh bojen neveritse juve vetem nese ju me delni para ather esht diqka tjeter
kjo por un nuk kam pune me ju as nuk dua te di kush jeni por mos mendoni se dikush nga drenica nuk ju lexon ktu e nuk informon drenicen ndoshta dikush do te jap informacionin klur te sheh urrejtjen tuaj ktu te shfrenuar po them dhe po besoj s e po
ma i poshter e ma i lig e m a bagel se ai q e ja ndrron temat temave e prishe forumet
duke provokue a ka ma i poshter se ai forumist ai nuk esht forumist por provokatore qe ka hall ta destabilizoj forumind he shoqerine

i li g e ma i ndyre s ka ku s hkon se ti i poshter e spiun phanta rheis e ti e disa tjere e ma bastard shkinore se ti s ka qe jeni aq te ult me urrejtje patologjike
kunder drenices

secila teme qe qelet per diqka ju mundohni te jepni kahjen negative kah drenica

nuk ka thene kot agjentura serbe ne kuvend e shesheli
ku jan miliardat qe ja dhene pe r kosoven per ta shkatrruar nga mbrenda
me pare me agjenturen e veglave ne sherbim ja ku jan ato pare ku kan me ken tjeter

neper shqipfolsa qe marrin pare me leh kunder drenices

Por populli shqiptar nuk han bari e din se qellimi i juaj esht te helmohen shqiptart
qe te ju hyn vllavrasja dhe antipatia perqarja ju e pregatisnin tererinin me propaganda

qe persri te marrin djepat ne krah e me ike maleve si te mjeret njejt si arabet e libise
prej gadafit

Ti dhe agjentte te tjere neper forume antikombtarė urrejtsa
dhe provokatorė

q e po ju jepet hapsira neper forume me provokue drenicen

ju jeni pa dyshim jeni antishqiptarė e pisa te mallkuar

dhe forumi ju ndegjon ktu ne vend q e te ju perjashtoj prej ktu
pa la duart seps e krijoni perqarje te rrezikshme antikombtare

Te gjith ata q ekrijojne paknaqsi e perqraje te unitetit shqiptarė
qofte fetarisht ose ne forume kombtarisht ku do un do te kisha marr masa te menjihershme

per arrestimine tyre dhe perjashtimine tyre nga shqiperia shqiptare .

Ndersa amdnistrata e forumit duhet ti perjashtoj keta njerz q ee perqajne kombin
te mos ju jepet hapsira ne forume pasi ne gazeta keta lahpera nuk kan gjasa te shkruajn keshtu me krijuar ndasi hendeqe


Per mua e thash nuk do te duroja ne asnje menyre as te sulmohej kaqaniku as tirana
as peja as prishtina as drenica as aqameria as malsia askush
sepse esht antikombtare qdo lloj perqraje e tille
d he e rrezikshme -

Personalisht ka kohe q e jam ne shnejester te rreziqeve te agjenturve te huaja
provokatore

ket e ndjeje dhe e shoh e kan pa edhe te tjeret .


Personalisht propozoj perjashtimin tend nga forumi si antikombtarė dhe provokatorė
edhe te gurit te madh e te zeqiirit dhe te shum atyre qe provokojne ne lidhje me drenicen
.
Perjashtimi per 6 muaj per ju pa pa te drejte hyrje ne forum
pastaj nes e veproni perseri me keto lloj perqarje perseri gjasht muaj tjere perjashtim

lirik
29-03-11, 17:29
phanta rhei duhet te perjashtohet nga forumi per shkak te provokimeve te vazhdueshme qe s a kohe neper forume te gjith ne jemi deshmitar se ky njeri esht perqars dhe urrejts nxits i urrejtjes kombtare dhe antipative ndaj regjioneve dhe i demshem per forumin -prandaj duhet te perjashtohet-
ky njiher per ngacmime dhe iniciativa provokuese
dhe te gjith ata q e e marrin neper goje qfar do regjioni shqiptar duhet te perjashtoihen nga forumet sepse keto jan propaganda te rrezikshme per kombin qe nuk duhet te ju jepet hapsira ne per media

lirik
29-03-11, 17:39
nuk esht e vertet aspak se drenica po e poshtron kosoven ne qoft e se nji thaq apo nji krasniq dy persona jan prej drenice me dy persona nuk poshtrohet kosova dhe kta nuk e perfaqsojne drenicen -esht kjo politike dyftyrshe eketi zurait phanta rhei me gjete forma dhe shtigje me e sha drenicen neper mes formave zuzare -
sepse drenica asnji te keqe nuk ehst duke ja bere askuj ajo per vete esh zona ma evarfer e atdheut pa dysshim dhe zona ma evarfer ne ballkan dhe sht ajo q e ka psuar me se tepermi
edhe nga varfria gjithmone kurr nuk ka perfituar asgje nuk ehst ndertuar aty
me perjashtim te disa rrugve q enuk kan shum rendesi se pse edhe ato rruge jan tip sokaku hesapi dhe nuk jan rruge serioze te lidhjeve -
asgje tjeter nuk ka as hiq asnje perparim as jete kurfare as bujqsi as investim as industri

prandaj kot akuzohet drenica krejt kot ma e pa fajshmja esht edhe gjat kohes s epolitikes pacifiste kur mashtrohej me zvarritje duke i thene prit prit edhe pak se me llafe do te arrijme lirine

lirik
29-03-11, 17:41
drenica u manipulue ne te gjitha kohrat dhe ne te gjitha menyrat e dhe sot vuan ma se tepermi -
nese shohim ferizajn porizrenin pejen prishtinen gjakoven e zonat tjera jan amerike ne krahasim me drenicen jan ma te zhvilluara sa e s a perparsi kan para drenices

lirik
29-03-11, 17:47
gjithqka dhe qdo gjė e gjithqka esht poshtersi dhe sulme pa faj ndaj kti regjioni q enuk po sheh dit - ne te gjitha aspektet e sht ma e pazhvilluara ekonomikisht dhe ma e lanuna pas dore
ne qdo aspekt dhe plus dalin zuzarė e llomotisin e tallen me mundimet e varfrine izolimin ekti regjioni
keta zuzare duhet te mbyllin gojen drenica akoma jeton n emjerim ekonomik ne varfri
asgje s ka perfituar nga liria as hiq perveq se izolim te ri edhe ma keq se ne kohen e shkjaut
se paku shkjau ndoshta nuk do ta ksihte shfarosur krejt ndoshta do ta lente dikun ndoj fmi gjalle ndersa ky phantarhei me shoke po te ken mundsi atomin do te ja qitnin drenices
ja pra qfar urrrejtje e pist e gjakutte prisht te smure ne patologji urrejtjse
ma zi s eshkua se ka shqipfpolsa qe nxjerrin kaq shum zjghyr urrjtje ndaj drenices nga shpirti i tyre spiun ket nuk e kisha besuar asnjiher qe ka ma te zi se serbia qe e urrejn ma shum se serbia dhe q ejan ne gjendje ta shfarosin jemi deshmimtar te ktyre flliqsirave q ehapur
ne forum veq nuk p kan qysh se do ta sakatosnin do ta gjymtonin sa per mshire q ekan do te coptonin mish drenicen me urrejtje shkinore
ketyre shqipfolsve s ke qka ju thua ve q se shpirte qetniku q e flasin shqip zuzare te mallkuar
qe perdredhin bishtin kur te shohin se ua zuri dikush dhe keta terheqen apastaj por nuk ehst veshtire te shihet smira etyre ezezė e urrejtjes dhe qfernimi qnjerzor

lirik
29-03-11, 17:59
pamvarsisht s eun nuk jam adhurues i pdk s majtiste te kosoves nuk jam adhurues as i aak s majtiste a s i levizjes per vetevendsojse majtiste as i ldk s se qullt e q yqare
as i beslidhjes demokratike as i partise se drejtesise as i republikanes q enuk mund ti bej dy vet bashk por jam i pa varur jam shqiptar qe ndjeje atdheun dhe patriotizmin dhe kam ndjenjen per popullin tim te jet patriotike
un ne realitet ne bisedime me serbi nuk e shoh se hashimi po e tradhton kosoven
edita tahiri po bisedon me serbi per kalim te lire dhe pasaporta
e disa gjėra teknike per kurfar statusi nuk po bisedohet njihe rper njiher jo
prandaj gjith kto propaganda po shkojn huq dhe po akuzohet drenica kot

lirik
29-03-11, 22:05
lirik,

ti shpijun i shkive je kan gjithmone.
Edhe sot je.
Ti krejt shiptarine e shet vec per me te lane me nejt ne gjermani me ndihma.

Qaq shum qe e don atdheun tend, kqyr me jetu sa me larg tij.

Apo jo?

Tash ti lirisht bani rreshtat shpageta, edhe postimet qarshafa, gjan e gat... Se e dijm cfare patrioti i madh e flakt je
------------------------------


shpijun i shkieve je ti e nana jote shkinule e baba qetnik
q e te ka pjelle baba yt derr shka e ti derrkuc shpijun
ma i zi shka u e fara e shkaut te ka pjelle ty moj pjelle e
lige o pjelle rruspije mashkullore

t<y qe te ka pjelle; fisi yt spiun brez pas brezi munafikgji qe keni spiunu edhe nanen e baben e vllaun e ken keni gjet para more lahper

ty e faren tende te flliqur shkinore
e shkavellore qe e ke po ta sheh gjithkush ne forum

murrizi
29-03-11, 22:30
------------------------------


shpijun i shkieve je ti e nana jote shkinule e baba qetnik
q e te ka pjelle baba yt derr shka e ti derrkuc shpijun
ma i zi shka u e fara e shkaut te ka pjelle ty moj pjelle e
lige o pjelle rruspije mashkullore

t<y qe te ka pjelle; fisi yt spiun brez pas brezi munafikgji qe keni spiunu edhe nanen e baben e vllaun e ken keni gjet para more lahper

ty e faren tende te flliqur shkinore
e shkavellore qe e ke po ta sheh gjithkush ne forum

valla tpaska pas nguc panteliqi
tpaska pas ranu fort pisi
a pisi qi osht ai ooooooo....
po ti mir ja paske kthy qebesa
P.s.
Lirik unė e pata lexuar aty ku ti me disa tė afėrm tu i kishe pas rreh nja 100 shkije, bile nji kohė tė gjatė o kan pėrmen nė Mitrovic kjo punė.

murrizi
29-03-11, 22:42
Hajde mo kur ja ke nis me at "pėrgjigje" o Lirik djali
se ma hupe naten

Guri i madh
29-03-11, 22:44
Hajde mo kur ja ke nis me at "pėrgjigje" o Lirik djali
se ma hupe natena edhe ti je duke e shpionue forumin si une

murrizi
29-03-11, 22:59
naten e mire

lirik
29-03-11, 23:34
[Mbasi q epo e devijoni temen e fatmir limes me qellim po ju them
- me urdher dhe nenshrkim te fadil hogjes
jan ngulur gozhdat ne koke te shqiptarve te drenices nga ana e qetnikve

gjat luftes se dyt botrore dhe dosjet i nenshkruante fadil hajni


dhe neper lumin drenica kan notuar kufomat e coptuara te shqiptarve te asaj ane

ka pas shqiptar te masakruar llahtarshem me sy te nxjerrur neper drenice
e ne tivar

me nenshkrim te fadil hogjes kan shkuar te gjith per tu masakruar


e qka tash a te themi q e gjakova ka faj a fadili

kush ka faj ktu pra

Shum kohe para ktyre dy drenicasve hashimit e jakupit veq kta dy jan

para ktyre drenicasve q e jan sot ne pushtet kan vjedhur fadil hogjet
veli devet imer pulet

e sa e s a tjere nebih gasaha e remzi kolgeca
por ne kurr nuk kemi thene krahinat e
tyre

ky lloj i shprehuri esht i shprehur analfabet idiotik negativ

-nese esht jakup krasniqi kryetar kuvendi nenkryetar esht naim maloku
i dukagjinit e nenkryetar qeverie hajredin kuqi i dukagjinit
e ne baze te dy personave te drences u dashka i gjith forumi ktu te mbushet urrejtje per drenicen -

mendoj s e ktu paftyrsia e disa njerzve i ka kaluar kufijt

dhe pse lejohen kta zuzare te shkruajn keshtu kunder nje regjjioni te deshmuar patriotik te atdheut

kur dihet s e drenica esht
d eshmuar me kontribut kombtar e te ju jepet hapsire perqarse ktyre bashibozukve ktu ne nje forum shqiptar.


Kso hapsirash kerkojne agjenturat e huaja antishqiptare agjentura serbe
dhe te tjerat agjentura per perqarje

dhe ne nuk duhet te lejojme qe forumet shqiptare disa bythpalare qe vetem kan degjuar per drenicen e as nuk kan bere kurr muhabet ne ato ane
as kan pasur kurr kontakte me popullaten e asaj zine andej
e as qe dijn gjeografikisht kah bjen dfenica
nuk do te duhej te lejohej te flliqet regjioni atdhetarė nga kta sakata mendore e as
te ju jepet hapsira emedies s e forumit ketyre helmuesve te kombit

ktyre helmuesve te unitetit kombtar ktyre gjarpijve
qe pa dyshim keto veprime i bejne nen urdhra te huajve
per te perhapur urejtjen dhe dyshimin ne me s te shqiptarve

lirik
29-03-11, 23:50
Esht pozitive ktu diqka qe populli me sy te ballit po e sheh dhe po bindet per provokimet
dhe po bindet s e asnjiher nuk kam genjye
se ja kush jan provokatort po shihen me s yte ballit

-dhe po bindet se qfar shkavellash shqipfolsa ka

-dhe populli te mos krijoj shum iluzione
e te ju besoj disa shqiipfolsve se jan ma te zi se shkiet -

pamvarsisht se ata e presin rastin e deri sa te ju vjen rasti rrijn si qingja
i kam provue kur atyre ju ka ardh rasti per ta qite thikken e krimit e karakterin e zi te spiunit te poshter
un e kam pa shqipfols ne jeten time
qe shum shqiptar jam i bindur

ma par do ta denonin ate po te kishin rast me zgjedh
se s a millosheviqin -

ja pra kjo duhet te na brengos negativi

dhe duhet te ja qele syte popullit dhe populli
te bindet populli s e ka shqipziu qe e sht edhe ma i zi
e ma i poshter shum se ndonji qetnik i keq

dua ti tregoj popullit s e nga ksi soj lahperash provokator
kemi vuajt burgjeve

provokator qe na i shtinte udb ja mbrenda ne burg per te na provokuar

-dhe populli duhet ta din se qka kan vuajtur te burgosurit politikk
shtresa qe ka vuajt ma se shumti me vjet shtresa ma e vujtur e popullit -
gjithmone nen provokimet e udbashave perveq vuajtjes se burgut dhe regjimit ne shpine i kishim edhe provoaktoret me te cilet per dit po thuajs e perballeshim

lirik
30-03-11, 04:26
Esht pozitive ktu diqka ne forum qe populli po e sheh provokimin
hapur me sy te ballit po e sheh dhe po bindet per provokimet te cilat i pregetit direkt serbia nepermes veglave dhe populli po e sheh s ee kam fole te verteten se pikrisht un ma se tepermi po thuajse nga te gjith te burgosurit politik shqiptar isha ne shenjester te provokimeve shiheni phanta rhein dhe binduni vet ssepse keshtu kan veoruar provokatoret
nxitsa te sherreve dhe veprojne ata edhe ne keto kohra siq po e shihni keshtu-

dhe po bindet ne te vertet populi s e asnjiher nuk kam genjye popullin por gjithmone e kam folur te verteten dhe po binden populli se ku do me percjellin neper forume per te me provokuar dhe edhe ne te kalauren me kan provokuar edhe ne burgje me kan provokuar edhe para hyrjes ne burgje edhe pas dajljes nga burgu edhe gjithmone dhe ketu ne forum po shihet kush jan provokatoret veglat e serbise q e mua personalisht me provokojne -

se ja kush jan provokatort qe dirigjohen nga armiku po shihen me s yte ballit - rendesi ka q epopulli po e din s e vertet un provokohem

-dhe po bindet se qfar shkavellash shqipfolsa nxiten per te provokuar e per te me provokuar .

-dhe populli te mos krijoj shum iluzione te cekta ne mendime e verteta esht s ene radhet e disa shqipfolsve ka kriminela qe jan ne gjendje te bejne ne popull shqiptarė masaker njejt si shkiet .
Perse jan ne gjendje te bejne ket sepse qudija e natyres esht shum mintresante -te gjith e dijme se gjat luftes ne anen e serbijanve shkieve qetnik jan gjetur edhe shqiptarė vullnetarė ne radhet e paramilitarve shkie e rus qe kan bere tmerre e masakra ne shqiptarė dhe ata me thika ne dore kan sherbywr ne anen e serbve .
Prandaj mos u befasoni sepse ka te tillė aq te poshter shqipfols sa qe
aq shum i esht dhimbusr serbia q e e ka humbur sa q e do te bente qmos per ta kthyer serbine dhe esht po aq i poshter ne veprime sa nje qetnik serb dhe populli shqiptar duhet ti dij keto gjėra se mesin e vet rrite edhe bij bastard harama provokatorė dhe kriminela antishqiptarė te terbuar serbofil qetnikofil .

Kursesi populli shqiptar nuk duhet te ju besoj tradhtarve bastard
e te ju besoj disa shqiipfolsve qetnikofil qe jan deshmuar disa se jan ma te zi se shkiet se jan shum ma te zi se shkiet -
Ne rastin tim po ju them dhe binduni njiher e pergjithmone se mua me provokojne dhe provokimi po shihet edhe ktu ne forume .


Sa i perket s disa shqipfolsve pamvarsisht se ata e presin rastin
e deri sa te ju vjen rasti ka disa nga ata qe rrijn si qingja
por me ju ardhe rasti ata menjiher kalojne ne anen e serbise dhe do ti ndihmonin ushtrise dhe paramilitarve serb kunder shqiptarve

DISA TRADHTAR JAN AQ TE POSHTER E SHKOJN AQ LARG E JAN NE ANEN E ARMIKUT

sa qe njeriu mbetet pa tekst dhe habitet si ka mundsi -por pervoja ime jetsore ka pa gjithqka lloj lloj ndytsire neper dit te veshtira
por mos i besoni vetem pervojes time besoni edhe pervojave te tjerve
dhe pervojave ne lufte kunder popullit shqiptar kunder uqks
ndersa ne disa dit te veshtira te jetes time e di se qka me kan be tradhtaret mua dhe te tjerve i kam degjuar njerzt qe kan qene te burgosur edhe ne burgje ushtarake edhe vet ne rastin tim i kam provue
por i kan provue edhe te tjeret sepse vesht e mia kan degjuar shum
por kan treguar edhe njerz tjere deshmimtar te ndryshem q ekan perjetue nga bastardet te kqijat q e jan vertet te pa besueshme
.Se ata bastard ehan ebukne e tokes tone e flasin shqip e jan ne gjendje te bejne kaq te kqia mendoj s e kombi shqiptarė pa dyshim duhet ti ket konspiracionet dhe organizatat speciale per ata qe i percjellin hap pas
hapi dhe ne emer te atdheut ne emer te popullit te kombit te vatanit te ua jep denimine merituar atyre bastardve siq ua dha edhe gjat luftes ne disa raste denimin emerituar ushtria qlirimtare disa bastardve te zi shqipfolsa .

Tradhtia dhe tradhtari esht i zi dhe aq negativ sa q e popullit nuk ia merr mendja mqense populli mashtrohet duke besuar s e ai flet shqip e nuk shkon aq larg ne tradhti -por populli nuk duhet te mashtrohet
sepse ata tradhtaret shqipfolsa jan aq te poshter po aq sa armiku

kur atyre ju ka ardh rasti per ta qite thiken e krimit e karakterin e zi te spiunit te poshter ata kan vepruar po aq keq sa armiku

dhe jan ne gjendje te veprojne po aq keq sa armiku

un e kam pa shqipfols ne jeten time po aq te kqi sa armiku

qe shum shqiptar jam i bindur edhe e dijn ne vet nga pervoja


K njerz shqiptar q e flasin nga pervoja e jetes qe un personalisht kam biseduar me ata ata personalisht me kan thene per disa tradhtar shqipfolsa te zi
qe jan aq te poshter sa vet milloshi e arkani

dhe se ma par do ta denonin ate shqipfolsin po te kishin rast me zgjedh
se s a millosheviqin -

ja pra kjo duhet te na brengos ne shqiptarve bastard negativi qe flet shqip e ben kso veprimesh prej nga rrjedh ky fenomen kaq negativ

dhe duhet te ja qele syte popullit shqiptar ky rrezik dhe populli
te bindet vet populli s e ka shqipzi shqipfols qe e sht edhe ma i zi
e ma i poshter shum se ndonji qetnik i keq -ne e kemi rastin e shqipfolsit te zi ne himar pisi vaslil bollano qe esht shqiptar dhe ndrroj emer e mbiemrin dhe u be grek e sa i rrezikshem doli me qellime antishqiptare me i keq se greku e me i poshter s e vet greku armiku -me tregonin poshtu boshnjaket s ene lufte dilnin grupe mercenare boshnjake poashtu ne anene serbve dhe kjoq enka qdo kund ne qdo komb se nga radhet e popullit dalin bij bastard .
Pra populli duhet te bindet se ka ksi bijsh bastard provokator pjella te liga te zeza qe jan ne qenje dhe ne qellize antikombtar sa qe shkojn deri aty sa q e ata jan ne gjendje te bejne gjithqka kunde rpopullit te vet e te jen ne anene e armikut
.Disa nga keta spiuna e tradhtar uqk ja i ka keqtrajtuar e disa i ka vra
por ata ishin shqipfolsa bastard te zi qe i kan sherbye armikut siq po i njihte populli dhe siq flitte populli siq po flitet ne popull ata gjat lfutes i paskan sherbyer armikut dhe uqk ja i ka zbuluar per keto veprime te rrezikshme qe ata kan vepruar me detyra e urdhra te shkieve -
se ata ishin te rrezikshem spiun dhe kunder interesave nacionale
shqiptare

AT bastard shqipfolsa ne te gjitha kohrat ishin aktiv edhe ne kohene vitit 1981 ata kan dhene informacione per demostruesit emrat dhe mbiemrat e adresat e banimit te proteastuesve dhe kan fotografuar me aparata nga qdo skute s akan mundur dhe gjithmone edhe ne burgje mbrenda kan veoruar si spiun e provokatore por edhe ku do dhe ne qdo vend gjithmone jan ne sherbim te hasmit edhe neper forume jan edhe ku do jan edhe ne dėm te uushtrise qlirimtare kan vepruar dhe veprojne
- dua ti tregoj popullit se populli e ka jeten e veshtire nga ata -sepse ata tradhtojne interesat nacionale dhe ju qepen mbrapa patriotve andej kah i ndersen armiku ndaj njerzve q e armiku i ka ne sy
s e nga ksi soj lloj shpijunash e lahperash provokator ė
kemi vuajt burgjeve-

Provokatorėt shqipfolsa qe na i shtinte udb ja mbrenda ne burg per te na provokuar.

-dhe populli duhet ta din se qka kan vuajtur te burgosurit politik shqiptarė me vite nga zullumet e tilla te provokatorve

Shtresa e te burgososurve politi shqiptar qe ka vuajt ma se shumti
me vjet jan shtresa ma e vujtur e popullit te burgosurit politik -
gjithmonė neper kohra te ndryshme nen presione dhe rreziqe ata ishin
nen provokimet e udbashave perveq vuajtjes se burgut dhe regjimit
ne shpine i kishim edhe provoaktoret shqipoflsa te zi qe kryenin detyrat e armikut serb me shum zell me te cilet shqippoflsa patriotet shqiptar
per dit po thuajs e perballeshin por edhe me tradhtar te kombe ve te huaja qe ne ato burgje ishin ne sherbim te sigurimeve te shteteve

Dua te ju them se provokatorė te ndyre te tille ka edhe neper forume e ku do
ata sherbejne per qellime te caktuara dhe paraqiten ne forma te ndryshme per te pervetsuar popullin dhe per tu maskuar per te kryer ma leht detyren
- te cilen ia ka caktuar armiku i zi dhe ky popull duhet ti qele mire syte e te din s ekush jan armiqt e mbrendshem te shqiptarve-
Keta armiq te mbrndshem jan te lidhur me armikun ejashtem dhe veproj ne kundėr interesave nacionale te shqiptarve-edhe ku do mund tė shihen veprimet e tyre dinake dhe tradhtare

lirik
30-03-11, 06:28
po po veq hashimi me sami lushtakun po jesin prej ktyre komandantave


----------------

nuk jam partiak dhe as qe dua te behem asnjiher
por lidikija po me doket po do me i burgos krejt shqiptart
kumanantat e luftes

se siq ka thene shpirti i lidikise
te gjith ata q e nuk jan lidikine jan terrorista
as stalinistat a s lidikistat nuk jan hajri i vatanit hiq
te mjert na qka na ka gjet
mbaroj shqiptaria

GURI SYLAJ
30-03-11, 06:50
Po, edhe trimnine edhe marren i ban drenica.

Vec te kisha pyete:
99 luge sheqer, 1 luge helm i prishe e i helmon.

99 trimni, 1 hajni (tradhti, poshtersi, budallaki, krim... quaje si te duash).

A po thua qe drenica ka te drejte te poshteroje Kosoven ne kete menyre si ne keto 12 vite mbas luftes?

Une e dij qe kur e tepron me te keqija e me zullum, hallku ta shajne fisin edhe faren edhe rrajen, more n'kofsh edhe i biri pejgamberit e i zotit.Ketu mire e ke dhe pajtohem qe 99 prishen me nje luge.....! Por kete kandar une nuk e kisha lan veq ne Drenice po neper te gjitha Trojet Shqiptare. Dhe ,mos harro ,nganjehere me mire eshte me te rrehe e me te sha se sa me e "Mshefe SURLEN" !!!

lirik
30-03-11, 15:05
PROVOKIMET E IDIOTVE VERTET JAN PROVOKIME TE PASKURPULLTA NEPER KOHRA -
RASTE Q EKAM PA VET PROVOKIME JO NE KET RAST TE UN PO E PERJASHTOJ VETEN POR PROVOKIMET E IDIOTVE NEJRZVE NDAJ TE JTERVE GJITHMON E ME KAN LENE PA TEKST DHE ME KAN SHTY TE MENDOJ THELL -
<PER SHEMBULL NE SHOQATE VJEN NJERIU DEHET ESHANE TJETRIN GJUAN ME
SHISHE SHANE PROVOKON KEKRON SHERRE SHANE REGJIONE THOT GRUAJA E FILANIT KESHTU E ASHTU THOT GRATE E FILAN KRAHINES JAN RRUSPIJA ETJ
NUK E SHT E RASTIT KJO AS KY PROVOKIM -NE NJIZET E MA TEPER VITE KURR DHE ASNJIHER NUK KAM THYE GOTE NE SHOQATE AS KAM HUDHUR SHIHE PARA KEMBVE TE DIKUJ AS MBI KRYE TE DIKUJ AS NUK KAM FYER NJERI AS JAM DEHUR -
Pra nuk ka dyshim se ata njerz qe fyejn kaq rend njerzit nuk jan te ratsit dhe dikush i nxite
nuk ka as pike dyshimi se ata vijn ne shoqate me qellim dhe te pregatitur me fyerjet me te renda per te nxite sherrin dhe e dijne edhe ata vet s efyerjet jan shum te renda dhe te paberllueshme
prandaj i thone kaq te renda e gjuajn me shishe vertet disa karaktere te zeza pderaste te disa tipave te zi jan te pa durueshem dhe te poshter deri ne qeilizen e fundit

lirik
30-03-11, 15:10
keta zuzarė provokatorė asnjiher nuk kan guxuar ne jeten e tyre ta rrahin dhe ta provokojne asnji armik asnji serb edhe nese serbet i kan vra diken -
ketu kemi nji provokatore qe serbet i a kan be njmi te zeza ja kan vra baben por ai kurr me serb nuk ngatrrohet vetem me shqiptarė dhe kjo esht e pa spjeghueshme e pa imagjinueshme
-si qenka kjo pune un nuk e marr vesh ket lloj karakteri -
serbi te ka vra baben e dhunuar familöjen e ky ngatrrohet me shqiptar orovokon shqiptar

nuk ka ktu qka te thuhet jo nuk ka formule q ee spjegon ket lloj tipi te qenjes qnjeri jo njeri por qnjeri
Nese do te kishte luftuar me armikun secili do ta kuptonte dhe do te thoshte mori hakun ebabes ose te motres se dhunuar por te provokoj shqiptarin shoqaten njerzt e pa faj ne shoqata duke nxjerr pengesa per te provokuar njerz nervozuar njerz bashkkombas te shkatrroj qdo lloj aktiviteti te shoqates me provokime e ngatrresa keta lloj tipash jan tipa fenomen os ekjo spjegohet keshtu
nuk i a mabne bytha me shkue te armiku dhe ngacmon te vetet