PDA

View Full Version : Shokuese ! ... perjetimi i nje vajze ne nje shkoll tipik "laike" !


Makresh
24-01-12, 18:34
E refuzojn, dhe kembngulin qe mbulesa te futet neper shkolla publike, edhe nese per kte, te perjashtohen te gjitha vajzat nga shkolla dhe te prishen njeher e pergjithmon themelet e karriereve te tyre !


Kete e bejn drejtoret shqiptar, drejtora pedofila qe dashurohėn nė vajza tė vogla !


Njerez te pa-moralshėm ! Njerėz pa fije karrakteri !

z6_ni86cmes


Hec e mos varr publikisht Mehė Ukėn !

premium
24-01-12, 18:52
E refuzojn, dhe kembngulin qe mbulesa te futet neper shkolla publike, edhe nese per kte, te perjashtohen te gjitha vajzat nga shkolla dhe te prishen njeher e pergjithmon themelet e karriereve te tyre !


Kete e bejn drejtoret shqiptar, drejtora pedofila qe dashurohėn nė vajza tė vogla !


Njerez te pa-moralshėm ! Njerėz pa fije karrakteri !

z6_ni86cmes


Hec e mos varr publikisht Mehė Ukėn !
Makresh
Nė kohėn e pejgamberıt tonė Muhammed a.s ka pas shumė vujtje pėr tu bindur per tu shqyrtu rrugėn e besimit Allahut , por prap Muhammed a.s nuk i ka fajsu atė popull , por vetėm aty thotė ;
Po tė ishin e vetedijshėm , kėshtu nuk kishin vepru.
Andaj deshta tė lidhi se edhe keta tė ishin e vetėdijshėm e me karakter te mirė nuk kishin ardhė kunder mbuleses , por kishin reagu kundėr cullakhaneve.

LOJETARI
24-01-12, 19:13
Makresh ,
shume interesant kjo qasja jote ndaj kėtij rasti , por edhe shume rasteve tjera qe me krejt forcėn mundohesh me ja veshė petkun fetar .Aq pak lene hapėsirė pėr diskutim sepse shfrytėzon njė viktimė duke u pėrpjekur ta vendosesh veten si mysliman tė vėrtetė
Po si do tė reagoje ti, nėse njė i fesė katolike do tė postonte po tė njėjtin lajm duke akuzuar myslimanet pėr keqpėrdorim tė fėmijeve, sepse siē po kuptohet nga videoja ,drejtori qenka mysliman ,Mehė Uka , katolik garant qė nuk ėshtė .
Diskutoje rastin si rast , e mos i pėrlyej krejt drejtorėt se nuk ke tė drejtė ,ti quajsh pedofila e tė pakarakter .

e-uritura
24-01-12, 20:40
Ai vetėm mashkull, si shumica e meshkujve, por kjo "prosti" e vogėl, ku e morri numrin e telefonit tė drejtorit?
Ok, qenka lehtė tė mirret numri i tij, por nė castin kur kjo i dėrgon mesazh nė mobil atij, ia hap tė gjitha dyert pėr t`a ngacmuar!

Kudra e vogėl, (hiq mos m`falni n shprehje), tha;
"N`fund mė ėshtė dashtė me ia kthy edhe unė mesazhet nė tė njėjtėn mėnyrė, sepse ai mė thoshte; pse? pse?pse?"

Shih ti!

Iu ka dashtė me ia pranu mbushjet nė tlf.

Shih ti!

Iu ka dashtė edhe me i shku nė zyrė.

Kėto ishin tė gjitha provokime tė saj.
Mė dhimbset ai, qė ra pre e tyre!

Mėsim pėr meshkuj; Mos iu besoni femrave tė mitura, qė shiten si engjuj, janė dreqi vet!

Maki, pse tėrė kjo nervozė?

A nuk pjeket femra pėr martesė nė moshėn 9 vjeqare?

Kėshtu tha Muhamedi kur e martoi Ajshen, apo si quhej ajo...

Makresh
24-01-12, 20:43
Morali kundėr-Moralit, Lojetar, besimtaret kundėr jo-besimtareve !

Me ligje te muslimanėve, ky jo-musliman (ateist), do t'ishte likuiduar publikisht.

Pse ?.... po provo vetem 5 sekonda, dhe imagjino sikur kjo do t'i ndodhte bijes tende !

Makresh
24-01-12, 20:47
E_qime,


Mos e ke t'familjes kete pisin ?

LOJETARI
24-01-12, 20:50
Morali kundėr-Moralit, Lojetar, besimtaret kundėr jo-besimtareve !

Me ligje te muslimanėve, ky jo-musliman (ateist), do t'ishte likuiduar publikisht.

Pse ?.... po provo vetem 5 sekonda, dhe imagjino sikur kjo do t'i ndodhte bijes tende !


leje tė lutem , se e ke huq me kilometra temėn .rasti ėshtė pėr t'u gjykuar dhe paska ndodhė ,por rasti assesi nuk eshte te nxjerret paralele me rastet tjera . Edhe gjithė tė kam thėnė mos e futė fenė islame ne secilin debat se veq sa po e pėrlyen .95% jemi mysliman , krejt tė zezat qė bahen nė kosovė nėse diskutohen ne kete formė bien mbi komunitetin mysliman .

LOJETARI
24-01-12, 20:52
E_qime,


Mos e ke t'familjes kete pisin ?

hė tė lėshuan nervat .A eshte kjo pėrgjigje myslimane .Zoti edhe ne dardani lexon .

E hap njė temė dhe e mbyllė vet , je pėr keqardhje .

Makresh
24-01-12, 20:54
hė tė lėshuan nervat .A eshte kjo pėrgjigje myslimane .Zoti edhe ne dardani lexon .


Jo s'me leshuan nervat. Kurse ajo lezbja le ta falenderon Zotin, qe fshihet pas ekranit te saj.

e-uritura
24-01-12, 20:55
Jo s'me leshuan nervat. Kurse ajo lezbja le ta falenderon Zotin, qe fshihet pas ekranit te saj.


Maki, merr frymė.

Mos thashė dicka tė pavėrtetė?

Makresh
24-01-12, 20:56
Maki, merr frymė.

Mos thashė dicka tė pavėrtetė?

Un edhe ta marr frymėn. Kujdes me shkrrabla !

e-uritura
24-01-12, 20:57
Un edhe ta marr frymėn. Kujdes me shkrrabla !


E vėrteta dhemb, apo jo Maki? :smile:

Makresh
24-01-12, 21:00
E vėrteta dhemb, apo jo Maki? :smile:

Jam ushtar i sė vėrtetės, e uritur :smile:

Mos ta marrim mendja qe ende je e kamufluar.

e-uritura
24-01-12, 21:04
Jam ushtar i sė vėrtetės, e uritur :smile:

Mos ta marrim mendja qe ende je e kamufluar.


E vėrteta ėshtė se nisur nga feja Islame, Mehė Uka nuk ka bėrė asgjė kundėr ligjit!

Pajtohesh?

LOJETARI
24-01-12, 21:04
Jam ushtar i sė vėrtetės, e uritur :smile:

Mos ta marrim mendja qe ende je e kamufluar.


ti ndoshta ne koken tende je ushtar i se vertetes tende , ndersa ketu shkronjat e tua te paraqesin si ushtare te mjerimit .Me te vertete me vjen keq per ty .

Makresh
24-01-12, 21:07
E vėrteta ėshtė se nisur nga feja Islame, Mehė Uka nuk ka bėrė asgjė kundėr ligjit!

Pajtohesh?


Mehe uka ka vepruas si prift, e jo si musliman.

e-uritura
24-01-12, 21:10
Mehe uka ka vepruas si prift, e jo si musliman.

Tipik Mak! Kur nxinet ngusht, pėrgjegjet diqka krejt tjetėr!

Turqeta!

Makresh
24-01-12, 21:11
ti ndoshta ne koken tende je ushtar i se vertetes tende , ndersa ketu shkronjat e tua te paraqesin si ushtare te mjerimit .Me te vertete me vjen keq per ty .

Lojetar,


Do t'vie dita e mjerimit, dhe do e shohim se kujt per kend do ti vie keq.

Makresh
24-01-12, 21:12
Tipik Mak! Kur nxinet ngusht, pėrgjegjet diqka krejt tjetėr!

Turqeta!

Phiiiii ēka me nxure ngusht ? Diten kur t'me zish ti mua ngusht, un e di cka t'bej tye ;-)

LOJETARI
24-01-12, 21:16
Lojetar,


Do t'vie dita e mjerimit, dhe do e shohim se kujt per kend do ti vie keq.

une nuk besoj qe ka ma mjerim se kur te humbė njeriu kontrollin mbi veten .

e-uritura
24-01-12, 21:17
Phiiiii ēka me nxure ngusht ? Diten kur t'me zish ti mua ngusht, un e di cka t'bej tye ;-)


Ty edhe kjo 14 vjeqarja nė video tė zen ngusht! :wink:

Qe besa edhe njė fėmijė 5 vjeqar!

Makresh
24-01-12, 21:19
une nuk besoj qe ka ma mjerim se kur te humbė njeriu kontrollin mbi veten .

Ka ēka s'ka o Lojetar,.. te thash qe ajo dit do t'vie, prandaj ti vazhdo me tenden, e un me timen dhe rruget tona garant qe do t'kryqezohen ne diten e llogaris. Dhe vetem ate dit, mund ta shohim njeri tjetrin me mjerim, e deri ateher,... sabėr ! :)

Makresh
24-01-12, 21:20
Ty edhe kjo 14 vjeqarja nė video tė zen ngusht! :wink:

Qe besa edhe njė fėmijė 5 vjeqar!


Jo, jo.. ti eja e zem ngusht :smile:

LOJETARI
24-01-12, 21:24
Ka ēka s'ka o Lojetar,.. te thash qe ajo dit do t'vie, prandaj ti vazhdo me tenden, e un me timen dhe rruget tona garant qe do t'kryqezohen ne diten e llogaris. Dhe vetem ate dit, mund ta shohim njeri tjetrin me mjerim, e deri ateher,... sabėr ! :)

Po e pėrfundoj Makresh ,se ti e din qe nuk eshte natyra ime te diskutoj ne kete forme .Po ti lexoj dikush keto postimet e tua sigurisht qė do tė mendoj se ky njeri qenka i paguar pėr ta njollosė fenė islame , pėrndryshe nuk ka si tė shpjegohen postimet e tua .

Makresh
24-01-12, 21:36
Po e pėrfundoj Makresh ,se ti e din qe nuk eshte natyra ime te diskutoj ne kete forme .Po ti lexoj dikush keto postimet e tua sigurisht qė do tė mendoj se ky njeri qenka i paguar pėr ta njollosė fenė islame , pėrndryshe nuk ka si tė shpjegohen postimet e tua .
I di mir rregullat mirsjelljes, nuk jam fanatik, por kur dikush fyen Zotin dhe te Derguarin e tij,.... un nuk mund te qendroj indiferent dhe t'ia miratoj fyerjet me heshtje sic beni ju ! Dhe kjo mikesha yte (qe sipas teje qenka e paguar), le ta die mir qe njerezve per me pak se kaq, u ka shkuar jeta.

Murgesha
24-01-12, 21:37
E refuzojn, dhe kembngulin qe mbulesa te futet neper shkolla publike, edhe nese per kte, te perjashtohen te gjitha vajzat nga shkolla dhe te prishen njeher e pergjithmon themelet e karriereve te tyre !


Kete e bejn drejtoret shqiptar, drejtora pedofila qe dashurohėn nė vajza tė vogla !


Njerez te pa-moralshėm ! Njerėz pa fije karrakteri !
Hec e mos varr publikisht Mehė Ukėn !

Me tė vėrtetė rast i keq, por mirė qenka bėrė qė:

Mė nė fund u gjet "arėsyeja e vėrtetė" pse nė shkollat laike nuk lejohet mbulesa.

Pėr mos me ju shkru SMS drejtorat e arsimatarėt nxėnėsėve.
Sė paku titulli i kėsaj video le tė nėnkuptohet ashtu.

Por tė mbuluarat a kanė tė drejtė tė posedojnė celular apo posa tė mbulohen edhe ajo e drejtė ju ndalohet?

Artisti
24-01-12, 21:37
Nė lokalet "shkollat" "myslimane" ky rast nuk do tė mund tė shihte dritaren e le mė tė lajmėrohej nė media e polici!!!!!

Kjo do tė ngujohej dhe do tė shfrytėzohej pėr epshe seksuale tė Medrezaxhive.

Cak, 9 vjeēaren e martoi dhe tė gjithė vraponi pas tij!!!!


Edhe ajo thėnia qė e paska cekur premiumi, a nuk ka thėnė Jezusi ashtu????
.

Makresh
24-01-12, 21:48
Nė lokalet "shkollat" "myslimane" ky rast nuk do tė mund tė shihte dritaren e le mė tė lajmėrohej nė media e polici!!!!!

Kjo do tė ngujohej dhe do tė shfrytėzohej pėr epshe seksuale tė Medrezaxhive.

Cak, 9 vjeēaren e martoi dhe tė gjithė vraponi pas tij!!!!


Edhe ajo thėnia qė e paska cekur premiumi, a nuk ka thėnė Jezusi ashtu????
.

artist, po shkruan si murg. Por vetem nje gje mbaje mend, se ne shkollat Islame as qe mund te ndodhe kjo. Sepse e gjithe edukata fetare, eshte per pasurim te moralit, e jo per shtypje te shpirtit, me te cilen krijoni prishje te ndjenjave seksuale !

Sa i perket akuzės sė kishės katolike mesjetar kundėr Profetit ton a.s.,.. ta dish qe s'eshte e vertet. Ajo eshte martuar ne moshen 20 vjecare. Kete se tham un, por e thon vet teologet e fese Islame. Dhe c'eshte kjo mendjelehtesi e juaja ? Duani t'i beheni avokat djallit, sepse tema qenka denoncuar nga nje musliman. :rolleyes:

Ju pershendes, dhe mos u dridhunnnni !!!

PS : Murgesh, s'paske then asgje.


http://www.youtube.com/watch?v=c83oMKn2rIA

Kalimero
24-01-12, 21:56
Tibe pu quditna be qfar drijtimi i kini dhonen qiti rastit ,oni be oni viq vazhdoni qishtuqene.Aferim be :((

Artisti
24-01-12, 22:01
artist, po shkruan si murg. Por vetem nje gje mbaje mend, se ne shkollat Islame as qe mund te ndodhe kjo. Sepse e gjithe edukata fetare, eshte per pasurim te moralit, e jo per shtypje te shpirtit, me te cilen krijoni prishje te ndjenjave seksuale !

Sa i perket akuzės sė kishės katolike mesjetar kundėr Profetit ton a.s.,.. ta dish qe s'eshte e vertet. Ajo eshte martuar ne moshen 20 vjecare. Kete se tham un, por e thon vet teologet e fese Islame. Dhe c'eshte kjo mendjelehtesi e juaja ? Duani t'i beheni avokat djallit, sepse tema qenka denoncuar nga nje musliman. :rolleyes:

Ju pershendes, dhe mos u dridhunnnni !!!

PS : Murgesh, s'paske then asgje.


http://www.youtube.com/watch?v=c83oMKn2rIAMakresh Hoxha, hiq nuk hidhėrohem unė!

Gjithashtu njė pėrshėndetje tė madhe pa u dridh hiq.

Po ēuditem qysh po duron kėso gjėrash e nuk po shkon te shpia e drejtorit e me te nxjerr jashtė e me tja vėnė litarin midis Rathausi, a e din si ushtar i sė vėrtetės qė je se jo pėr tjetėr.

Unė po tė isha si ti, ja do tja vėja veti ja atij, pisi i zanave qysh ish mundue 14 vjeēaren me nxan me sms-sa, nuk e ka ndjek rrugėn e Profetit me 9 vjet me nxan pa sms-sa.

Me siguri pėr kėtė je dėshpėruar..

Makresh
24-01-12, 22:53
Makresh Hoxha, hiq nuk hidhėrohem unė!

Gjithashtu njė pėrshėndetje tė madhe pa u dridh hiq.

Po ēuditem qysh po duron kėso gjėrash e nuk po shkon te shpia e drejtorit e me te nxjerr jashtė e me tja vėnė litarin midis Rathausi, a e din si ushtar i sė vėrtetės qė je se jo pėr tjetėr.

Unė po tė isha si ti, ja do tja vėja veti ja atij, pisi i zanave qysh ish mundue 14 vjeēaren me nxan me sms-sa, nuk e ka ndjek rrugėn e Profetit me 9 vjet me nxan pa sms-sa.

Me siguri pėr kėtė je dėshpėruar..


He moj ? Ku te humben ato t'qeshurat rrespillore "hhhhhhhhhhhhhhhhahahahahahhahahaaaaa" ? :biggrin:

Ok artist, e pranoj qe ky forum eshte me tepėr se tolerant me ty dhe motrushkėn tende t'urrituren pasi eshte ne duar te "muslimaneve" me bishta,.. prandaj, fyeni dhe flisni pallavra me shpres se kjo do t'ju mbroj nga dėnimi i ashpėr i Zotit.

Pėr ty, dhe per ata qe jan si ti : http://www.youtube.com/watch?v=c83oMKn2rIA

premium
25-01-12, 01:32
Pasket mbush faqen si shpejt ne kete rubrike ,
pardon .... , pasket gjet rastin nė kete faqe me shfytėzu pėr njė sulm .
po e zėjm se gjithēka ėshtė nė rregull
por nuk i kam kjart , simbas juve , ku dedikoni avantazhin
A paska ardhė ajo kohė tė qmohen lakuriqt nga mbulueset apo si ???

Nuk paska faj toka , sigurisht paska faj koha ,, se nėnėt e juaja pasket harru me njė kohė qė ishin e mbuluar .

Alima
25-01-12, 11:51
...

Pse po e qone aq larg o Makresh ... a di ti edhe sa muj ka deri ne gusht per me e zane ...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Shume i paski zgjate taravit...

emri musliman nuk e bene njeriun musliman ...

sikur te ishte e mbuluar , nuk do e lakmonte drejtori , edhe me e lakmu pak si ma me zor ish shku hesapi ... kjo s' ka pas kurfar zori me ja dhane numrin drejtorit .. e me zgat sakuz me to e me ja nxe gjakun njerit si kaut ...eh po , ēka deshta me thane ... Muhamedi alejhi selam nuk e ka pa hiē Aishen kur ja ka dhane baba i vet per gru Muhamedit alejhi selam ( gru , jo shfalerke ) ... le ma me e sms-AV ...


eh me qene shkolla islame , ndamas jane hesapet , edhe pse ne ate moshe goxha pune o me i nda pernime ... pos duke i eduku prej vogjelie ( a me ie , a me je ? :( ) ... ani , a kryhet fare pune marifeti a jo !!!


Murgesh , telefon bane me pas , met ne kry gjithashtu :).

Hajra
25-01-12, 12:08
.....nuk e di qka po e zgjatni ky njeri eshte pedofil, shtresa me e ulet e njeriut, tinzak frigacak dhe i semur psiqik, si disa qe hyjn ksajde e fyejn pa kontroll duke vjelle semundjet shpirtrore. Dihet qe kjo kategori njerzish meritoin denimin maksimal.

valiii
25-01-12, 13:09
Gerdine e forumit me ta qu po ēka ka lidhje Muhammedi alejhis-selam me kete teme ?

Shume me vend ka reaguar Makreshi... InshAllah nuk me provon Zoti qe keto fjale qe tolerohen/i lexoje ketu te mi thote dikush ne fytyre !

DEA
25-01-12, 16:17
Per te ardhur puna deri ketu, jane gjithmon dy vete fajtore ose dy protagonist. Njeri eshte nder moshe qe ndoshta bene vepra te pamenduara mire, ose paraqitja e saj interpreton ndoshta vtedije e deshire. Tjetri Person eshte mbi moshe ka pervoje te jetes i dine pasojat e vepres se kryer dhe vapron pas nevojave individualle duke i ignoruar qellimisht te gjitha. truri i vogel drejton te madhin.

Ajo qe desha te theme, nuk ka rezept te zgjidhjes se ketij problemi se kush ishte fajtor, apo ta paragjykojme njerin ose tjetrin!
Fakt eshte se njeri ka moshe dhe pervoje te mjaftueshme kurse tjetri jo. Mundet se te jete veper e qellimshme nga ana e vajzes se mitur, por aq e qellimshme sa eshte ne gjendje te mendoj! kurse Drejtori .............! (kur po thone disa ska pas faj! po tmerrohem, e kushe ateher?)

Diana007
25-01-12, 16:26
Per te ardhur puna deri ketu, jane gjithmon dy vete fajtore ose dy protagonist. Njeri eshte nder moshe qe ndoshta bene vepra te pamenduara mire, ose paraqitja e saj interpreton ndoshta vtedije e deshire. Tjetri Person eshte mbi moshe ka pervoje te jetes i dine pasojat e vepres se kryer dhe vapron pas nevojave individualle duke i ignoruar qellimisht te gjitha. truri i vogel drejton te madhin.

Ajo qe desha te theme, nuk ka rezept te zgjidhjes se ketij problemi se kush ishte fajtor, apo ta paragjykojme njerin ose tjetrin!
Fakt eshte se njeri ka moshe dhe pervoje te mjaftueshme kurse tjetri jo. Mundet se te jete veper e qellimshme nga ana e vajzes se mitur, por aq e qellimshme sa eshte ne gjendje te mendoj! kurse Drejtori .............! (kur po thone disa ska pas faj! po tmerrohem, e kushe ateher?)

Deri me tani shkrimi me i mir qe lexoj ketu ,,,,,

Deri sa nje burr bjen ne kurth te nje femre ne kate rast te nje femije ai nuk eshte burr.

Oqeani
25-01-12, 16:34
Drejtori eshte rreshqites ne rast. ( Edhe ky na qenka drejtor )

Ajo- 14 vjeēja : I tregoi prindit kur i dergoi msazhin e pare drejtort ?
Athua ēfar fshifa pas kesaje ?

Makresh
25-01-12, 16:53
Per te ardhur puna deri ketu, jane gjithmon dy vete fajtore ose dy protagonist. Njeri eshte nder moshe qe ndoshta bene vepra te pamenduara mire, ose paraqitja e saj interpreton ndoshta vtedije e deshire. Tjetri Person eshte mbi moshe ka pervoje te jetes i dine pasojat e vepres se kryer dhe vapron pas nevojave individualle duke i ignoruar qellimisht te gjitha. truri i vogel drejton te madhin.

Ajo qe desha te theme, nuk ka rezept te zgjidhjes se ketij problemi se kush ishte fajtor, apo ta paragjykojme njerin ose tjetrin!
Fakt eshte se njeri ka moshe dhe pervoje te mjaftueshme kurse tjetri jo. Mundet se te jete veper e qellimshme nga ana e vajzes se mitur, por aq e qellimshme sa eshte ne gjendje te mendoj! kurse Drejtori .............! (kur po thone disa ska pas faj! po tmerrohem, e kushe ateher?)

Koncepti i pedofilis, nuk besoj qe eshte serioze ne mendjen e nje para-adoleshente e cila gjindet ne nje fshat, diku ne Mitrovice.
Kurse ata qe akuzojn femijet, sepse paskan kallur drejtoret, diku ne vete,.. bartin nje cop personazhi te pedofilis te ngjashėm me ndenjat e drejtorit ! Ata gjithesesi do te shpurthin per ta mbrojtur direktorin sikur ta mbronin veten, ne rast skandali qe heret a von, ka per ti goditur !

Alima
25-01-12, 17:04
...


O njerez ,
po ju a po e shihni qiken , shlire muj shkon nuse ... dy metra gjate , farmerkat s' di qysh ka mujt me i shti ne trup prej se ngushti , floket deri ner gjyse shpine ... kush ja kish jape asaj 14 vjet , pash nje Zot po lene mos bani hajgare ... qysh , hajt kallxomni qysh u ardh puna me ja jep drejtorit numrin e telefonit , a per ēka me ja jep ???

njejt si do prostituta , dalin me dy harrna ne trup ,ma shume cullak se veshun e mandej jo me dhunoi qai valla ...


lene mos qitni hi syve ....

Alima
25-01-12, 17:08
...


Alima, nuk ka rėndėsi a i ka dėrguar Muhamedi mesazhe Ajshes apo jo, kryesorja ėshtė se ai e ka martuar njė vajzė 9 vjeqare!
Ai ka pasur marrdhėnie seksuale me njė 9 vjeqare!
...oj ti ,

9 a 14 ... a 22 ... a28 .... si te piqen kushtet biologjike , qiken te burri ... si te kthehet me kqyr veten permas , ata marto , se ta qet faqen e zeze ...KAQ !


ēka po dallon kjo 14 vjeē prej nje 25 vjeē , hajt kallxom ti mu ?

qashtu edhe arabkat , me 10 vjet doken si me qene 18 ... perjashtim naj minukje qe jete pa rrite edhe kur ti ban 25 duket si me i pas 12 ...


lene mos pshtjellni gjera pa kurfar lidhjesh mes vehte !.

emine
25-01-12, 17:09
flitete per moral,flitet per kohen e sotme,po kjo a dukuri e cilla ka qen gjithmone,mjeket,mesuesit etj etj,kan keqperdore ne disa raste femijte e mitur,perpara ka qen shum me leht njerzit jan shtyp me frig,

megjithate nje burr i pjekur nje mesues djetor apo cfardoqofte ,,,,per mendimin tim Ai eshte fajtor,duhemi me dallu prej kafshe ,kishe njerzit kan llogjik,,,
Shume here pislleqet me te mdhaja i bajn kta njerz ,,,,ncncncncncnc,mos raft kush pre e pedofilav apo manjakeve:(

emine
25-01-12, 17:15
...


O njerez ,
po ju a po e shihni qiken , shlire muj shkon nuse ... dy metra gjate , farmerkat s' di qysh ka mujt me i shti ne trup prej se ngushti , floket deri ner gjyse shpine ... kush ja kish jape asaj 14 vjet , pash nje Zot po lene mos bani hajgare ... qysh , hajt kallxomni qysh u ardh puna me ja jep drejtorit numrin e telefonit , a per ēka me ja jep ???

njejt si do prostituta , dalin me dy harrna ne trup ,ma shume cullak se veshun e mandej jo me dhunoi qai valla ...


lene mos qitni hi syve ....
Alime,nuk me pelqeu aspakt paragjykimi yt,nejse mendon kshtu

Nje her shume moti kam pas postu tek nje tem nje ngjarje se si mjeku ka perdore cdo menyre per te dhunu nje vajze,dhe te them sinqerisht se asnje provokim si ka ber e gjora,pos qe ai kishte pas dobsi vajzat e mitura,,,ndodhin raste ku femna seshte e kujdeshme,po mos se nje dite do behesh Nene,dhe jetes nuk i dihet,je shume e zgjuar andaj duhesh me dallu manjakun pedofilin,(lej anash) pjekurin simbas fejes,kanunit etj etj,,,,no doren ne zemer dhe mendo mire se Ai ka pas faj,duhet nje femer mu ndi fajtore se a femer,duhet nje femer mu PERDHUNU pse eshte e bukur,
simbas teje cdo femer e pambuluar qenka prostituke dhe duhet dhunu,,mos e dashur se askush nuk meritone te jete Viktim,e sidomos nje femij i mitur,,,,,,askush ska te drejte te qo dore apo me dhune te perdhunoi nderin e askujt,,,,,ka mjaft ne ato vende ku munden te marrin gjithqka,po thjesht njeri smute(E KAP EDHE MOTREN E VET)

DEA
25-01-12, 17:17
Alima, po mundohem ta ilustroj pak.
Une jam individ, me dashte veshi shkurt e me dashte ngusht, e drejt personale. Askush nuk mund te ma mohoj.
tjetra
Une jam individ, me dashte mbulohem vetem me shami e me dashte edhe me mantel, e drejt personale. Askush nuk mund te ma mohoj.

Qfare ka te bej vesha ose feja me sjelljen e Drejtorit?

DEA
25-01-12, 17:22
Koncepti i pedofilis, nuk besoj qe eshte serioze ne mendjen e nje para-adoleshente e cila gjindet ne nje fshat, diku ne Mitrovice.
Kurse ata qe akuzojn femijet, sepse paskan kallur drejtoret, diku ne vete,.. bartin nje cop personazhi te pedofilis te ngjashėm me ndenjat e drejtorit ! Ata gjithesesi do te shpurthin per ta mbrojtur direktorin sikur ta mbronin veten, ne rast skandali qe heret a von, ka per ti goditur !
Makresh,
me kishe quotuar mua. Une degjova nje apel
andaj nuk e di nese eshte apel ne mua apo ne popullin!

Nese eshte ne mua ateher ke keqkuptuar shkrimin!

Alima
25-01-12, 17:23
Alime,nuk me pelqeu aspakt paragjykimi yt,nejse mendon kshtu

Nje her shume moti kam pas postu tek nje tem nje ngjarje se si mjeku ka perdore cdo menyre per te dhunu nje vajze,dhe te them sinqerisht se asnje provokim si ka ber e gjora,pos qe ai kishte pas dobsi vajzat e mitura,,,ndodhin raste ku femna seshte e kujdeshme,po mos se nje dite do behesh Nene,dhe jetes nuk i dihet,je shume e zgjuar andaj duhesh me dallu manjakun pedofilin,(lej anash) pjekurin simbas fejes,kanunit etj etj,,,,no doren ne zemer dhe mendo mire se Ai ka pas faj,duhet nje femer mu ndi fajtore se a femer,duhet nje femer mu PERDHUNU pse eshte e bukur,
simbas teje cdo femer e pambuluar qenka prostituke dhe duhet dhunu,,mos e dashur se askush nuk meritone te jete Viktim,e sidomos nje femij i mitur,,,,,,askush ska te drejte te qo dore apo me dhune te perdhunoi nderin e askujt,,,,,ka mjaft ne ato vende ku munden te marrin gjithqka,po thjesht njeri smute(E KAP EDHE MOTREN E VET)


...


Emine ,
ndaj se ka manjake , te semure , lakmiqare , lahpera , idiota , .... jane masat preventive ( kerkoi falje , e di qe po ja terpoi , nuk mundem pa e nderlidhe Islamin me kete teme ) .... masat preventive , pra :
- kujdesi i babait per vajzen e vet , vellaut , bashkeshortit dhe djalit per te si qenie e dobet ...
-mbulesa si mjet reflektimi ( kame fjalen per mbulesen e cila reflekton pasterti , e jo mbulesa te sherrit ) ...
- mos lerja femres vetem dhe pa percjellje ...
-mos perzierja e grave e burrave ne pune , shkolle , mexhlis

etj etj .... preventiva te cilat pernedimi i sheh si shtypje te femres nga mashkujt e nuk e pranoin se eshte vetem mbrojtje ...


Qikat e grat e sodit , po dojne me dal cullak , po dojne me shku kaffeve , po dojne me ndejt gju em gju me burra te huj edhe po dojne mos me i ngacmu , mos me i prek , mos me ua kerku telin , mos me i picku , dhunu , myt ....


qashtu s' ka valla , se ata jane mashkuj e jane te tille qe luften filloin per nje femer e le ma me i dal si hyri aty lakuriq , e ai me nejt si dai .... ja-a .... s' ka ashtu .... andaj /prandaj jane shpeshtu dhunimet , mbytjet , e qesi sene t flliqta , nga me te flliqtat !


Allahu na udhezofte !.

Alima
25-01-12, 17:25
Alima, po mundohem ta ilustroj pak.
Une jam individ, me dashte veshi shkurt e me dashte ngusht, e drejt personale. Askush nuk mund te ma mohoj.
tjetra
Une jam individ, me dashte mbulohem vetem me shami e me dashte edhe me mantel, e drejt personale. Askush nuk mund te ma mohoj.

Qfare ka te bej vesha ose feja me sjelljen e Drejtorit?


...


Te mos personalizoim , por nje femer vesh fundin e shkurte per ēka ?per ēka ?


per ēka ??


per ke ?


pse bahet si palaqo lakuriq , dhe del ne rruge ?


pse ?.?

Alima
25-01-12, 17:30
...

Nuk e di kush na thirri per iftar , nejse e di po nuk ka rendesi ... ne Ramazan !


mos me shku keq , me shku ... hajt shkum ...


ish vesh hallajka dite Ramazani , te dilke flaka , dita gjate ... me nder me thane veē ēka si dilshin gjinjet ne tabake ... nje fund te shkurt mezi ja mbulojshin vithet ... s' dike njeri a me kape goten , pjaten a ēka ma para ...


turp , turp , turp !


s' ka thane ai i moqmi badihava , lidhe kudren tende ... qeni jeme nese vjen mandej flasim !.

emine
25-01-12, 17:32
...


Emine ,
ndaj se ka manjake , te semure , lakmiqare , lahpera , idiota , .... jane masat preventive ( kerkoi falje , e di qe po ja terpoi , nuk mundem pa e nderlidhe Islamin me kete teme ) .... masat preventive , pra :
- kujdesi i babait per vajzen e vet , vellaut , bashkeshortit dhe djalit per te si qenie e dobet ...
-mbulesa si mjet reflektimi ( kame fjalen per mbulesen e cila reflekton pasterti , e jo mbulesa te sherrit ) ...
- mos lerja femres vetem dhe pa percjellje ...


etj etj .... preventiva te cilat pernedimi i sheh si shtypje te femres nga mashkujt e nuk e pranoin se eshte vetem mbrojtje ...


Qikat e grat e sodit , po dojne me dal cullak , po dojne me shku kaffeve , po dojne me ndejt gju em gju me burra te huj edhe po dojne mos me i ngacmu , mos me i prek , mos me ua kerku telin , mos me i picku , dhunu , myt ....


qashtu s' ka valla , se ata jane mashkuj e jane te tille qe luften filloin per nje femer e le ma me i dal si hyri aty lakuriq , e ai me nejt si dai .... ja-a .... s' ka ashtu .... andaj /prandaj jane shpeshtu dhunimet , mbytjet , e qesi sene t flliqta , nga me te flliqtat !


Allahu na udhezofte !.
mendone sinqerisht se ne vendet Islame ku jan shumica e femrav te mbuluera ska Perdhunime,apo deshirone qe te marr kohe dhe te tregoi prap nje rast ku Kunati e ka dhunu gruan e vellaut,,

Na nuk mundemi cdohere te jemi mburoje e femijve tan,asnje prind si thote femijes tij deshu se po kam qejf me te dhunu dikush,,,,,

thjeshte te cdo klase dhe kulture ne cdo cep te botes ka PERDHUNIME;dhe fatekesisht kure behet fjala per femijte,besome se ky diskutim me ka acaru shume,sidomos kure gjeten shkaku dhe fajsohet femija femra,,,,ska ligj as Zot as besim qe me kish ndalu pa e pre ne qafe at THI(gabel)

DEA
25-01-12, 17:33
...


Te mos personalizoim , por nje femer vesh fundin e shkurte per ēka ?per ēka ?


per ēka ??


per ke ?


pse bahet si palaqo lakuriq , dhe del ne rruge ?


pse ?.?

Nuk e di a eshte vesh vajza, ngusht a shkurt, ndoshta edhe po interpretojme...

kthehem tek pyetja e jote pse?

Sepse eshte prozes i zhvillimt te njeriut. Ti testoj kufijt, ta testoj vehten, ti testoj te tjeret, per te ardhur deri tek maja e pjekurise.

perse ndjehet dikush qe sjelljet e tilla jane speciel ne te, te adresuara? Pikerisht mangesit/deficitet e prozesit te zhvillimit te njeriut, te sjellin ne pozita jo te mira. Ne kete rast Drejtori!

Alima
25-01-12, 17:38
mendone sinqerisht se ne vendet Islame ku jan shumica e femrav te mbuluera ska Perdhunime,apo deshirone qe te marr kohe dhe te tregoi prap nje rast ku Kunati e ka dhunu gruan e vellaut,,


...

ooo ruana Zote prej te flliqteve ... pra duhet edhe vete me u rujt shuuuume !


e ka dhunu , ... e nashta edhe se ka dhunu .... kush e di ! ?

per ata Muhamedi alejhi selam ka porosit e ka thene : " Kunati eshte zjarri vet ! " ... e jo si te na , e kom si vlla .... vlla te hamamit ... sobum sobe aty kishe po rrijme ne bashkallak ...

oooo sikur ta dije sa i mire eshte islami , sikur ta dije ...

njerezit bajne gjitheēka ... ama nese nje femer me te vertete nuk ka provoku ne asnje menyre , mashkulli nuk do e vereje ... dhe nese asaj ( qasaj qe aspak nuk ka provoku ) i ndodhe diēka , atehere jane tjera fjale ! ... e di ēka i kisha ba atij langoi qe e ka perdhonu !.

Alima
25-01-12, 17:39
Nuk e di a eshte vesh vajza, ngusht a shkurt, ndoshta edhe po interpretojme...

kthehem tek pyetja e jote pse?

Sepse eshte prozes i zhvillimt te njeriut. Ti testoj kufijt, ta testoj vehten, ti testoj te tjeret, per te ardhur deri tek maja e pjekurise.

perse ndjehet dikush qe sjelljet e tilla jane speciel ne te, te adresuara? Pikerisht mangesit/deficitet e prozesit te zhvillimit te njeriut, te sjellin ne pozita jo te mira. Ne kete rast Drejtori!


...

Ani ,veē testoni , testojn , testojme .... e po shihet rezultati ane e mbane botes !.

Alima
25-01-12, 17:40
...


Deshta me e editu shkresen , nuk bane ... Emine , mos thuaj kurre me vende islamike , ngase asi vendi ende nuk ka askund ne rruzullin tokesore ... ne emer po , por jo ne veper !


.

Makresh
25-01-12, 17:41
Makresh,
me kishe quotuar mua. Une degjova nje apel
andaj nuk e di nese eshte apel ne mua apo ne popullin!

Nese eshte ne mua ateher ke keqkuptuar shkrimin!


Jo nuk eshte ne tye.

emine
25-01-12, 17:48
...

ooo ruana Zote prej te flliqteve ... pra duhet edhe vete me u rujt shuuuume !


e ka dhunu , ... e nashta edhe se ka dhunu .... kush e di ! ?

per ata Muhamedi alejhi selam ka porosit e ka thene : " Kunati eshte zjarri vet ! " ... e jo si te na , e kom si vlla .... vlla te hamamit ... sobum sobe aty kishe po rrijme ne bashkallak ...

oooo sikur ta dije sa i mire eshte islami , sikur ta dije ...

njerezit bajne gjitheēka ... ama nese nje femer me te vertete nuk ka provoku ne asnje menyre , mashkulli nuk do e vereje ... dhe nese asaj ( qasaj qe aspak nuk ka provoku ) i ndodhe diēka , atehere jane tjera fjale ! ... e di ēka i kisha ba atij langoi qe e ka perdhonu !.

Problem e shofe nganjeher kryte (e forte ) tandin
Mundohesh me ngule kamte ne akull
Mos u bind se je ende e plotesune ne Islam,mos mendo qe nuk e di qka o Islami,thjeshte jemi ka diskutojme per nje qeshtje e cilla eshte shume e ndishme,dhe nuk me pelqejn paragjykimet ne ket rast
ASKUSH SKA TE DREJTE TE PERDHUNOI NJE TRUP NDERE TE TJETRITmu me merzisin kto diskutime sepse ndjej dhembje per ata njerz ,femra qe jan ra viktim e epshev dhe cmenduris se njerzve,,,,

premium
25-01-12, 17:55
Nuk ka faj vendi
ka fajet kuvendi .

kanė fajet shtetet laike e perendimore tė cilet nuk e bllokojnė programet e tyre tė shfaqen nė vendin tonė , sepse jemi njė popull se e lakmojnė gjesteve tyre tė pista .
lakmojnė dhe mendojnė se vetė ashtu munden me arit standardet evropiane , ndersa i veshur tamam si njeri qenka prapambeturi ,
logjika !!

Diana007
25-01-12, 18:06
...

Ani ,veē testoni , testojn , testojme .... e po shihet rezultati ane e mbane botes !.

Alime nuk mendoj se mbulesa eshte gjithqka ,,, un personalisht njoh disa vajza qe nuk kan len te zez pa be e ne fund jan mbulu!

Alima
25-01-12, 18:09
Alime nuk mendoj se mbulesa eshte gjithqka ,,, un personalisht njoh disa vajza qe nuk kan len te zez pa be e ne fund jan mbulu!

...

Une njoh disa sosh , te mbuluara dhe nuk lene gje pa bere !


nese jane pendu per te keqiat dhe nuk bejne me ... me shendet e bajshin dhe Zoti i falte per te kaluaren , pra , nese e bartin per ta ndy , haram u qofte ne dunja e ahiret , Amin !.

Murgesha
25-01-12, 18:28
O njerez, nje drejtor i nje shkolle ne nje fshat te Mitrovices paska ngacmuar nje vajze te mitur. Videoja shum e pakjarte, sqarimi eshte vetem nga vajza dhe babai i saj qe si paska paska besu vetes me i shku ne zyre atij drejtori e me ja asish shtat mije nenat, por qe rastin e paska paraqit ne polici, sipas mendimit tim edhe mir ka ber.
Rasti qenka i pasqaruar ende, pasi qe mungon deklarata e drejtorit.
E vetmja gje qe e shemton me shum ket rast eshte titulli shum provokues i videos, normalisht vet titulli nxit debate jo te mirefillta.
Ne asnje rast nuk arsyetohet veprimi i drejtorit, i cili eshte mosherritur!
Por edhe nuk ka asnje aresye qe tere kesaj ngjarje ti ipet ngjyrim fetar!

halla e madhe
25-01-12, 20:13
...

Nuk e di kush na thirri per iftar , nejse e di po nuk ka rendesi ... ne Ramazan !


mos me shku keq , me shku ... hajt shkum ...


ish vesh hallajka dite Ramazani , te dilke flaka , dita gjate ... me nder me thane veē ēka si dilshin gjinjet ne tabake ... nje fund te shkurt mezi ja mbulojshin vithet ... s' dike njeri a me kape goten , pjaten a ēka ma para ...


turp , turp , turp !


s' ka thane ai i moqmi badihava , lidhe kudren tende ... qeni jeme nese vjen mandej flasim !.


...me sa di une nga prinderit e mi,feja islame eshte fe e paster dhe i lumi ai qe e praktikon ashtu si i ka hije,si pike e pare mos me pergju nikociret,s'ka me turp se te perqesh shtepine ku e han buken e permbys sofren,s'ka rendsi si jan vesh familjaret ne shtepine e vet,secili ka stilin dhe adetet e veta, mos te pelqeft mos i shko kuujt e jo me perqesh familjaret e sofren:confused:

ps_Alima, shume here kam ftu per iftar shoqet e mija,prej tyre kam edhe te mbuluara,athu edhe ato paskan perqesh vajzat e mia, e nusen time!!!?????..ishalla jo se se tybe nuk dahen mire me mua:frown:

halla e madhe
25-01-12, 20:20
O njerez, nje drejtor i nje shkolle ne nje fshat te Mitrovices paska ngacmuar nje vajze te mitur. Videoja shum e pakjarte, sqarimi eshte vetem nga vajza dhe babai i saj qe si paska paska besu vetes me i shku ne zyre atij drejtori e me ja asish shtat mije nenat, por qe rastin e paska paraqit ne polici, sipas mendimit tim edhe mir ka ber.
Rasti qenka i pasqaruar ende, pasi qe mungon deklarata e drejtorit.
E vetmja gje qe e shemton me shum ket rast eshte titulli shum provokues i videos, normalisht vet titulli nxit debate jo te mirefillta.
Ne asnje rast nuk arsyetohet veprimi i drejtorit, i cili eshte mosherritur!
Por edhe nuk ka asnje aresye qe tere kesaj ngjarje ti ipet ngjyrim fetar!


..nje e zeze e thelle asht aty,po shpejt i del duqi,pa shybe!:wink:

e-uritura
25-01-12, 20:42
...me sa di une nga prinderit e mi,feja islame eshte fe e paster dhe i lumi ai qe e praktikon ashtu si i ka hije,si pike e pare mos me pergju nikociret,s'ka me turp se te perqesh shtepine ku e han buken e permbys sofren,s'ka rendsi si jan vesh familjaret ne shtepine e vet,secili ka stilin dhe adetet e veta, mos te pelqeft mos i shko kuujt e jo me perqesh familjaret e sofren:confused:

ps_Alima, shume here kam ftu per iftar shoqet e mija,prej tyre kam edhe te mbuluara,athu edhe ato paskan perqesh vajzat e mia, e nusen time!!!?????..ishalla jo se se tybe nuk dahen mire me mua:frown:Alima, e ka pas prej xhelozisė, sepse e zonja e shtėpisė ka qenė sexy! Dhe burri i Alimės, e ka zhveshur me sy!

Hallė, me gjithė respektin, si duket shumė je amerikanizuar!:biggrin:

Kur kemi mysafirė, pėr tė mos vė veten nė njė nivel tė ulėt nė rend tė parė, dhe si shenjė nderi e respekti pėr mysafirėt, duhet te vishemi si i ka hije njė gruaje, apo femre!

Tė ekspozosh gjoksin dhe b*thėn para mysafirėve, derisa servon, ulesh, ngrihesh, thyhesh, etj, pėr mendim timin ėshtė gjest i ulėt!

Ka vende mjaft ku mund tė vishesh nė mėnyrė provokative!

Si ėshtė vendi, mbahet kuvendi - kanė thėnė tė vjetrit.

Kam shuuumė besim nė thėniet e tė vjetėrve, pasi qė tė gjitha pėr bazė kanė eksperiencėn!

Turqeta!

halla e madhe
25-01-12, 20:49
Alima, e ka pas prej xhelozisė, sepse e zonja e shtėpisė ka qenė sexy! Dhe burri i Alimės, e ka zhveshur me sy!

Hallė, me gjithė respektin, si duket shumė je amerikanizuar!:biggrin:

Kur kemi mysafirė, pėr tė mos vė veten nė njė nivel tė ulėt nė rend tė parė, dhe si shenjė nderi e respekti pėr mysafirėt, duhet te vishemi si i ka hije njė gruaje, apo femre!

Tė ekspozosh gjoksin dhe b*thėn para mysafirėve, derisa servon, ulesh, ngrihesh, thyhesh, etj, pėr mendim timin ėshtė gjest i ulėt!

Ka vende mjaft ku mund tė vishesh nė mėnyrė provokative!

Si ėshtė vendi, mbahet kuvendi - kanė thėnė tė vjetrit.

Kam shuuumė besim nė thėniet e tė vjetėrve, pasi qė tė gjitha pėr bazė kanė eksperiencėn!

Turqeta!..o plaq moj ti ho!:biggrin:..valla edhe ne diklimajmun(afrikes i kan thene perpara)nese shkoj, kjo qe jam do ngeli,mua vesha nuk me len fare pershtypje, vetit pozitive njerzore..athu cka paskan bere moj njerzit ne kohen e gurit kur skan pas tesha veshur,athu jan coptu mes veti a?:biggrin::biggrin::biggrin:

e-uritura
25-01-12, 20:55
..o plaq moj ti ho!:biggrin:..valla edhe ne diklimajmun(afrikes i kan thene perpara)nese shkoj, kjo qe jam do ngeli,mua vesha nuk me len fare pershtypje, vetit pozitive njerzore..athu cka paskan bere moj njerzit ne kohen e gurit kur skan pas tesha veshur,athu jan coptu mes veti a?:biggrin::biggrin::biggrin:


Fatmirėsisht nuk jemi nė kohėn e gurit o Hallė!

Jo nė Afrikė lirisht shko ti me vajza e me re, atje vetėm njė fletė e vėnė pėrpara "sendit" dhe vallzojnė gjithė natėn reth zjermit!

Pa tė keq Hallė, unė ndoshta edhe jam "e kohės t`gurit", por nuk mė duket gjest i hjeshėm, dhe i zoti/e zonja e shtėpisė zakonisht "pėrqeshen"!

Jem shqiptarė, a?

halla e madhe
25-01-12, 21:07
Fatmirėsisht nuk jemi nė kohėn e gurit o Hallė!

Jo nė Afrikė lirisht shko ti me vajza e me re, atje vetėm njė fletė e vėnė pėrpara "sendit" dhe vallzojnė gjithė natėn reth zjermit!

Pa tė keq Hallė, unė ndoshta edhe jam "e kohės t`gurit", por nuk mė duket gjest i hjeshėm, dhe i zoti/e zonja e shtėpisė zakonisht "pėrqeshen"!

Jem shqiptarė, a?

..normal qe jemi, shqiptar,po kritika flitet pak ne pergjithesi e jo bre aty ku hahet buka te permbysen bereqetet,kjo asht pak si pa hishem...na duhen edhe shume shekuj te dukem te mbuluar ne civilizim njerzor..ani ata/ato qe agjerojne nuk ju ka hije te flasin ne ate nivel se droje ju then zoti qafen me temel:wink:

emine
25-01-12, 21:09
..normal qe jemi, shqiptar,po kritika flitet pak ne pergjithesi e jo bre aty ku hahet buka te permbysen bereqetet,kjo asht pak si pa hishem...na duhen edhe shume shekuj te dukem te mbuluar ne civilizim njerzor..ani ata/ato qe agjerojne nuk ju ka hije te flasin ne ate nivel se droje ju then zoti qafen me temel:wink:

Halle a po habitesh po,une ne forum e msova qka o Islami,s'kisha pa dite,une njofe ne realitet Musliman tjere,,,,

e-uritura
25-01-12, 21:09
..normal qe jemi, shqiptar,po kritika flitet pak ne pergjithesi e jo bre aty ku hahet buka te permbysen bereqetet,kjo asht pak si pa hishem...na duhen edhe shume shekuj te dukem te mbuluar ne civilizim njerzor..ani ata/ato qe agjerojne nuk ju ka hije te flasin ne ate nivel se droje ju then zoti qafen me temel:wink:


Unė tė garantoj qė Alimės ia ka thy Allahu shpinėn, ka filluar poshtė, dhe do tė ndalet te qafa!

:biggrin:

halla e madhe
25-01-12, 21:18
Halle a po habitesh po,une ne forum e msova qka o Islami,s'kisha pa dite,une njofe ne realitet Musliman tjere,,,,

..nuk ke mbet asgje mangut jo,mos te mbetet marak lum halla,njeriu duhet me mat veten me i thene vetit kush jam e cfar feje kam..kryesisht jemi njerze te nje kombi,te nje gjuhe, per mua ajo vlen mbi te gjitha:smile:

vironja halles, te dua!

Oqeani
25-01-12, 22:57
Para nja 20 viteve top titulli : Sillovanje na shkollskom dvorishtu ! ( Pha po rrejne shkijet, edhe ate ne oborr nuk e shihte askush, edhe pune shume e madhe do me thane me e asishe ne oborr !

E tash : Kiss ne zyre te drejtorit :
A e ka pa ndokush !
A mos e ka shti najfar hallushje a tezushe e kesaj far tipeshe me iu sjelle ati far 'dalldyshi" e me ia hjeke shkallen !
Pse kti far tipit nuk ia kani me "Hasiben" por me "Sheherzaden" !!!!! Nejse...

Po me mire me pyet : A e ka pa ndoksuh ?

Makresh
26-01-12, 08:17
Para nja 20 viteve top titulli : Sillovanje na shkollskom dvorishtu ! ( Pha po rrejne shkijet, edhe ate ne oborr nuk e shihte askush, edhe pune shume e madhe do me thane me e asishe ne oborr !

E tash : Kiss ne zyre te drejtorit :
A e ka pa ndokush !
A mos e ka shti najfar hallushje a tezushe e kesaj far tipeshe me iu sjelle ati far 'dalldyshi" e me ia hjeke shkallen !
Pse kti far tipit nuk ia kani me "Hasiben" por me "Sheherzaden" !!!!! Nejse...

Po me mire me pyet : A e ka pa ndoksuh ?


:rolleyes: je per keqardhje.

Alima
26-01-12, 10:48
...

Halle ,
nuk perqesha ... tregova nje veper shume te keqe !

Euritura , ... tu thafshin gishtat he http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.... po si nuk ke meshire ndaj kurrizit time , po kerkon edhe me ! Valla ndaē me dite , krejt me ka kalu alhamdulilah , hiē nuk po me dhemb askundhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...po de , ēka ka me i hape syte burri im , yti , i asaj e i asja ne kofshe e gjinje te grave te hallkut , hajt tregom ? !
... te mos provokojme ne femrat , mashkujt nuk kane pas kujt me u ngjite !


Kaq , e ma qetu nuk hy ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


.

Hajra
26-01-12, 13:11
Kur ta filloj jeten seksuale?
22 January 2012 -

Kjo ėshtė pyetja qė ma bėjnė shpesh adoleshentėt e rinj. Pėrgjigja ime e qartė dhe e prerė pėr ata qė mė pyesin, pėr shokėt, pėr prindėrit dhe mėsuesit e tyre ėshtė: Ēfarėdo lloj marrėdhėnie qė keni me njėri-tjetrin, mos bėni seks anal dhe vaginal, pėrpara se tė bėheni 18 vjeē. Me kėtė nuk dua tė them se tė rinjtė nuk janė seksualė pa u bėrė 18 vjeē. Njerėzit janė seksualė qė kur lindin. Ajo qė unė dua t’u them tė rinjve ėshtė se nė vartėsi tė moshės, tė kulturės, tė edukimit, tė bazės familjare e shoqėrore, marrėdhėniet seksuale tė rinjve kanė disa stacione. Kėto vendndalime janė: Puthjet, pėrkėdheljet, masturbacioni, loja seksuale pa penetrim (extracoursa), seksi oral. Tė gjitha kėto japin shumė kėnaqėsi dhe kanė mė pak rreziqe pėr shėndetin e tė rinjve, nga sa ka seksi penetrant (interkursa) vaginal ose anal.
Unė njoh shumė tė rinj tė moshės 13,14,15, vjeē, qė bėjnė, ose pėrgatiten tė bėjnė, interkursė vaginale. Nė blogun w.w.w.seksologu.com, shumė adoleshente dhe adoleshentė bėjnė pyetje dhe marrin pėrgjigje pėr jetėn e tyre seksuale. Ata thonė se bėjnė interkursė, pa ditur si ta bėjnė atė. Shumica e tyre bėjnė interkursė pa masa mbrojtėse. Unė dėshiroj dhe i kėshilloj tė gjithė kėta tė rinj qė tė mėsojnė mė shumė pėr seksin dhe tė bėhen mė tė menēur, lidhur me mbrojtjen prej sėmundjeve infektive seksuale dhe pėr kontrollin e lindjes .
Edhe pse fizikisht kėta tė rinj janė gati pėr tė bėrė interkursė, do tė bėnin mirė ta shtynin kryerjen e marrėdhėnieve penetruese vaginale. Sa ta shtyjnė? Ta shtyjnė deri sa tė ndjejnė se edhe emocionalisht janė gati dhe janė plotėsisht tė informuar pėr rreziqet qė ka seksi vaginal. Kjo pėrgatitje e domosdoshme, zakonisht, nuk ndodh pėrpara viteve tė fundit tė adoleshencės, ose me fillimin e viteve tė njėzeta. Por ka disa tė rinj pėr tė cilėt edhe mosha 21 vjeēare ėshtė shumė e re pėr tė filluar interkursėn seksuale.
Unė e kuptoj, qė shumė nga tė rinjtė ndjejnė se janė gati pėr interkursė qė nė moshė tė hershme. Por, mė besoni, pėr shumicėn e tė rinjve, kjo nuk ėshtė e vėrtetė. Ata nuk janė gati pėr pėrgjegjėsitė dhe pasojat qė mund tė ketė interkursa, pėrfshi edhe pasojat e saj nė gjendjen e tyre emocionale. Ata nuk do tė jenė gati pėrpara se tė bėhen 18 ose 19 vjeē.
Tė gjithė tė rinjtė janė seksualė!. Unė e them kėtė me zė tė lartė dhe shpresoj qė tė rinjtė do tė mė kuptojnė drejt. Ata duhet tė kuptojnė dhe ta mbajnė mend mirė, se seksi vaginal dhe anal, nuk janė tė vetmet akte seksuale qė japin kėnaqėsi.
Shumė nga prindėrit dhe mėsuesit bėjnė gabim, kur e barazojnė seksin me seksin penetrant vaginal. Seksi pėrfshin edhe akte tė tjera kėnaqėsie, siē janė puthjet e thella ose franceze, masturbacioni, extrakursa (fėrkimet erotike pa penetrim, zakonisht, mbi teshat), stimulimin me duar tė gjinjve, tė gjenitaleve dhe seksin oral. Tė gjitha kėto janė akte seksuale dhe mund t’u ēojnė, lumturisht, deri nė orgasma tė shėndetshme, qė do t’u ēlirojnė nga stresi.
Adoleshentėt duhet ta pėrfytyrojnė jetėn e tyre seksuale si njė tren, qė pėrshkon njė rrugė tė gjatė me shumė stacione. Mosha dhe pjekuria e tyre, si dhe ndihma e personit qė i besojnė, janė ato qė pėrcaktojnė stacionin seksual ku duhet tė qėndrojnė. Pėr tė rinjtė, seksi, duhet tė jetė njė magji inspiruese edhe kur puthen dhe kur pėrkėdhelen si dashnorė pėr orė tė tėra, edhe kur eksperimentojnė sjellje tė tjera seksuale mė intensive. Pėrcaktimi me kujdes dhe realisht i stacioneve seksuale, ndihmon mirėkuptimin e ndėrsjelltė nė marrėdhėnien e tė rinjve.
Tė kėrcejnė nė njė marrėdhėnie seksuale tė thellė, shumė larg dhe shumė shpejt, duke i kapėrcyer stacionet seksuale, ėshtė gabim dhe kėto gjykime tė gabuara kanė kosto. Shpesh, ato ēojnė nė shtatzėni tė padėshiruara, nė sėmundje infektive seksuale (SIS) dhe nė dėmtime psiko-emocionale tė rėndėsishme. Ėshtė nė dorėn e tyre qė t’i evitojnė tė gjitha kėto.
Nė ēdo rast, ata duhet t’i rezistojnė tundimit pėr tė shkuar tej nivelit tė gatishmėrisė sė tyre emocionale, tej dijeve tė tyre seksuale dhe tej intimitetit tė tyre seksual.
Vajza dhe gra tė rritura, tregojnė pėr shumė histori seksuale tė mėparshme, qė kanė kaluar pa asnjė vlerė emocionale nė jetėn e tyre. Ato edhe pse e kanė ndjerė vėmendjen e dashnorėve nė kohėn qė bėnin seks, mė vonė, u ndjenė tė zhgėnjyera prej tyre, veēanėrisht, kur ata shkuan me partnere tė tjera seksuale.
Seksi tė bėn tė ndjehesh mirė, por, kur nuk tė vinė mė zakonet, ankthi se ke mbetur shtatzėnė ėshtė shumė i dhimbshėm. Janė me qindra vajzat e reja qė mė pyesin tė shqetėsuara: A kam mbetur shtatzėnė?.
Njė vajzė qė mbetet shtatzėnė duhet tė zgjedhė: ta mbajė fėmijėn apo do tė bėjė njė abort. Shumė vajza tė reja qė i kanė mbajtur fėmijėt tregojnė tė dėshpėruara, se shtatzėnia e padėshiruar nė adoleshencė u a ka prishur krejt rininė e tyre “normale”. Ato humbėn gjithēka tė rėndėsishme nga jeta e tyre shoqėrore. Shumė prej tyre nuk mbaruan dot as gjimnazin. U bėnė prindėr nė njė moshė, kur kanė nevojė vetė pėr prindėr qė tė rriten dhe kur akoma nuk janė tė afta ta pėrballojnė financiarisht jetesėn e tyre.
Edhe ato nėna tė reja, qė i lindėn fėmijėt dhe i dhanė ata pėr adaptim, ose i flakėn nė koshin e plehrave, gjatė gjithė kohės kanė jetuar me ankth.
Ka edhe mė. Vajzat e reja, qė bėjnė seks tė pambrojtur kur nuk kanė arritur akoma moshėn 17 vjeē, sipas statistikave, sėmuren mė shpesh me kancerin e qafės sė mitrės.
Trupi i adoleshenteve tė reja, nuk ėshtė akoma i zhvilluar mirė pėr tė mbajtur njė shtatzėni dhe mund tė ndodhin gjėra qė kėrcėnojnė jetėn e nėnės dhe tė fėmijės. Mos u ēuditni kur dėgjoni, se gjatė lindjes, disa nga kėto vajza kanė vdekur.
Shumė vajza qė mbeten shtatzėna, vendosin ta prishin shtatzėninė duke bėrė aborte. Por, aborti nuk ėshtė njė zgjidhje e dėshiruar. Aborti ėshtė njė ndėrhyrje brutale, nė proceset hormonale qė zhvillohen nė trupin e vajzės shtatzėnė dhe kjo ėshtė me pasoja pėr shėndetin e vajzės mė vonė. Aborti, si ēdo ndėrhyrje kirurgjikale, ka edhe komplikacione. Mund tė ndodhin infeksione tė rrugėve tė lindjes, qė e bėjnė tė pamundur konceptimin dhe lindjen e fėmijėve mė vonė. Infeksionet ndonjėherė janė shumė tė rėnda qė, ndonjėherė,rrezikojnė edhe jetėn e vajzės. Seksi penetrant vaginal dhe anal janė shkaku kryesor i infektimit tė tė rinjve me HIV/AIDS. Infeksionet seksualisht tė transmetueshme, janė shumė tė pėrhapura midis tė rinjve qė fillojnė tė bėjnė seks herėt dhe ky ėshtė njė problem shumė serioz, veēanėrisht, pėr vajzat e reja. Kjo ndodh sepse shumica e kėtyre tė rinjve bėjnė seks tė pambrojtur. Infeksionet qė transmetohen seksualisht janė sėmundje serioze, qė ndonjėherė mbeten pėr gjithė jetėn, ose ēojnė edhe nė vdekje.
Gratė qė e kanė filluar jetėn seksuale pėrpara moshės 18 – 19 vjeē, tregojnė se seksi i hershėm ėshtė shumė i mėrzitshėm, aspak special dhe se do tė donin tė mos e kishin bėrė kurrė. Ato tregojnė se nė krahasim me shoqet e tyre seksualisht jo aktive nė rini, ishin mė pak tė interesuara pėr seks nė moshėn 20 – 40 vjeē dhe kjo ka krijuar shumė probleme me partnerėt e tyre.
Shumė vajza 13-16 vjeēare, mendojnė se aktiviteti i hershėm seksual do t’u sjellė shumė gjėra tė rėndėsishme. Nė fakt, kjo nuk ėshtė e vėrtetė. Ato mendojnė se duke bėrė seks, do t’i mbajnė djemtė pėr kohė mė tė gjatė afėr vetes, do tė gjejnė dashurinė, do tė jenė mė popullore midis shokėve dhe do tė duken mė tė rritura .
Ka njė fakt jetėsor: 99.99% e njerėzve KURRĖ NUK E HAROJNĖ partnerin e interkursės sė parė seksuale. Kjo ndodh sepse ky ėshtė njė hap me shumė rėndėsi. Njė hap tė cilin kurrė nuk e kthen dot mbrapa. Ky hap ka ndikim tė thellė emocional, qė pak tė rinj e tė reja nėn moshėn 18 vjeēare, kanė aftėsinė ta menaxhojnė .
Tė rejat e mendojnė kryerjen e marrėdhėnieve tė para seksuale si momentin mė tė lumtur, por nuk duhet tė harrojnė se realiteti mund tė mos pėrputhet me fantazitė e tyre. Shumė njerėz zhgėnjehen nga akti i parė seksual. Ai mund tė jetė shqetėsues, alarmant, shtazor dhe pa asnjė kėnaqėsi.
Ka shumė djem e vajza e shohin interkursėn e parė seksuale si gjė pa rėndėsi “Ohu. Punė e madhe” thonė ata, por e vėrteta nuk ėshtė kėshtu.
Seksi me dikė pėrmirėsohet me kohė dhe eksperiencė, ashtu siē pėrmirėsohet loja nė piano ose tė ngasėsh biēikletėn. Kush del qė ditėn e parė nė koncert dhe kush del qė ditėn e parė nė rrugė me biēikletė. Interkursa e parė qė tė jetė e kėnaqshme kėrkon njohje tė gjatė me njeri-tjetrin, kėrkon besim, komunikim dhe pėrkushtim tė mirė me shokun.
Dr. Adem Harxhi

Burimi: Gazeta Shekulli


.......siq duket perkrahes dhe mbrojtes te drejtorit kemi edhe ketu, une e solla kete artikull mjaft interesant per rinin dhe per prinderit ku tregon rendesin e arritjes se pjekuris per mardhenie seksuale, e dikujt i paska pengu dhe e ka largu.Per mua ky eshte nje fakte qe dretori ne fjale nuk eshte i vetem.

Antika
26-01-12, 14:28
Shokuese ! ... perjetimi i nje vajze ne nje shkoll tipik "laike" !


Edh eme shokues ishin disa komente ne kete teme !Ishte vetem 14,eeeej 14 vjeqe !!!
Ishte drejtor/udheheqes, i zgjedhur i..,, pedagog , edhe prind ! Ndoshta!!

Antika
26-01-12, 14:50
Shokuese ! ... perjetimi i nje vajze ne nje shkoll tipik "laike" !


Edhe me shokues ishin disa komente ne kete teme !Ishte vetem 14,eeeej 14 vjeqe !!!
Ishte drejtor/udheheqes, i zgjedhur i..,, pedagog , edhe prind ! Ishte vetm nje nga rastet e shumta kur zgjidhen te pa merituarit , me t evetmen "dashmi" ,servilizmin dhe perkatesine partiake qe i konvenon ati rrethi.
Te e gjykojme rastin pa emocione nuk ka mundesi. Por emocionet te jene direkt ne kete rast duke mos paragjyku gjinine ,por njeriun si njeri. Dhe ,nese nje burre me moshe te pjekur , dhe me ate pozite prej pedagogu e udheheqesi te bie pre e nje joshje prej psikopati nga nje femi ! Cka meriton perveq se varje.ps: i lumte prindit qe e denoncoi kete rast, edhe pse sigurisht qe nuk e ka lehte edhe prej komenteve te llojit " vet e ka lyp" nga rrethi dhe te afermit.

Antika
26-01-12, 15:01
...

Halle ,
nuk perqesha ... tregova nje veper shume te keqe !

Euritura , ... tu thafshin gishtat he http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.... po si nuk ke meshire ndaj kurrizit time , po kerkon edhe me ! Valla ndaē me dite , krejt me ka kalu alhamdulilah , hiē nuk po me dhemb askundhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...po de , ēka ka me i hape syte burri im , yti , i asaj e i asja ne kofshe e gjinje te grave te hallkut , hajt tregom ? !
... te mos provokojme ne femrat , mashkujt nuk kane pas kujt me u ngjite !


Kaq , e ma qetu nuk hy ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


.


kuku bre Alime nganjeher po me plasė,dije! Edhe ti po e paraqet mashkullin jo si njeri qe udhehiqet nga arsyet po si kafshe qe nuk njeh arsye por veq..... le pash Zotin !

LOJETARI
26-01-12, 15:45
Shokuese ! ... perjetimi i nje vajze ne nje shkoll tipik "laike" !


Edhe me shokues ishin disa komente ne kete teme !

ps: i lumte prindit qe e denoncoi kete rast, edhe pse sigurisht qe nuk e ka lehte edhe prej komenteve te llojit " vet e ka lyp" nga rrethi dhe te afermit.

mendoj se pikerisht ketu qendron esenca e problemit .Shoqeria duhet tė mėsohet qė tė keqen ta denoncoj .

Oqeani
26-01-12, 18:54
:rolleyes: je per keqardhje.


Per ate po lotoj !!! Eh !

Murgesha
26-01-12, 22:45
A u publikuan edhe argumente tjera rreth kėtij rasti, apo i gjithė rasti mbeti ne suaza tė njė lajmi??

Zero Cool
27-01-12, 11:08
A kan thane ku dhemb dhami shkon gjuha ?
Kan thane!
A e kemi provu edhe vete kete ?
E kemi provu!
Makit(dhe jo vetem Makit) jo qe pi dhimbet fort vajza por po i intereson me riaktivizu qeshtjen e mbuleses ne institucionet publike, shihe titullin:

Shokuese ! ... perjetimi i nje vajze ne nje shkoll tipik "laike" !

Fjalia e pare e tij e verteton kete edhe ma shume:

E refuzojn, dhe kembngulin qe mbulesa te futet neper shkolla publike, edhe nese per kte, te perjashtohen te gjitha vajzat nga shkolla dhe te prishen njeher e pergjithmon themelet e karriereve te tyre !

Edhe drejtori (jo drejtorat se me duket vetem 1 po permendet ketu) qe eshte Shqiptare i cili eshte pedofil e pengon Makin, dhe jo vetem Makin, sepse ai po "dashurohet ne vajze te vogel" (jo vajza te vogla sepse ketu eshte fjala per 1 vajze sa e shoh une, apo jam gabim?)

Kete e bejn drejtoret shqiptar, drejtora pedofila qe dashurohen ne vajza te vogla !

Diskutabile pak kjo puna e jone, muslimaneve, dikush thote e vogel e dikush thote tamon (shih shkrimet e Alimes ku ja pershkruan trupin e kesaj "vocrrake"), me siguri edhe drejtori ka qene ne dileme : a eshte taman apo e vogel, ka mbizotru kjo ideja e Alimes dhe u ba qysh u ba...

Fjalia tjeter plot mllef:

Njerez te pa-moralshem ! Njerez pa fije karrakteri !

Kush? Kjo qika e ky drejtori apo ka edhe naj tjeter njeri te perfshire ne kete histori ? Apo te gjithe Shqiptaret te pamoralshem dhe pa karakter? Apo muslimanet ? Kush ?

Dhe fjala e fundit:

Hec e mos varr publikisht Mehe Uken !

Te lumte Maki. Jam apsoutisht dakord me ty. Pedofilat duhet denuar me denim kapital, edhe ate me kastracion (tredhje), keshtu e kam shkru dikund , dikure, dhe ende mendoj te njejten.

Konluzioni:
Po te isha i krishtere une do te kisha thene: eu shih sa mire qe sjam musliman se vetem keta bejne ksi marrina. Jo qe vertete kisha mendu keshtu, por thjesht per inati e kisha shkru, sikur qe shkruajn shume ketu per inate te ndryshme duke mos logjikuar me trurin e vet dhe duke mos i marre gjerat ashtu sikur te ishin te tyre. Me se lehti do ta logjikosh nje pune nese e parammendon se te ka ndodhe ty.
Pikerisht per kete, duke mos i dhene asnje kahje fetare, por duke e shiqu thjesht nga prizma shoqerore dhe duke u bazu ne ligjet egzistuese ne vendet e zhvilluara, drejtori eshte fajtore dhe ai duhet te perballet me ligjin dhe pasojat.
Nuk duhet harru qe edhe te miturit denohen me denime te percaktuara per te miturit.
Te urojme qe drejtesia ne vendin tone ka arrit nivel te duhur per denimin e akteve te ketilla, por ketu ska pasur dhunim, mos te harrojme kete gje, ketu kishte mashtrim,,,

Per dhunime, jam me Makin:
"Hec e mos varr publikisht Mehe Uken !"

ps: habitem me disa se si i gezohen fatkeqesis se dijkujt tjeter dhe nga ana tjeter shpresojne te shperblehen ne "boten e amshuar"!

Arbenito
27-01-12, 16:10
Pha po fell i pasni hy!!
Qka po e perzini fene allahile!! I pash do shkrime ku disa prej forumistave po mundohen me u ba ma Musliman se vete ata qe e kane shpik kete fe e qe nuk e dine se qfare ligje kane!!
E kam vetem nje mesazh ndaj atyre njerzve! Kujtojini fjalet e te madhit Pashko Vasa:

"Shqyptar mos shiko kisha e xhamia se feja e shyptarit eshte shqyptaria"

Tash te kthehem pak ne teme...
Drejtori padyshim se eshte Pedofil dhe shpresoj se e merr denimin e merituar nga Autoritetet e jo nga individet qe dojne me e denu me litar , me gur , e shume menyra te tjera te prapambetura qe nuk i kemi pas kurre ne kulture e qe na kane ardhur se bashku me Turkun e Muslimanizmin!

Po me dhimbset vajza e gjore dhe familja e saj qe kane ra pre e nje psikopati qe nuk njeh kufij vetem ti shuaj epshet e tij!

Tani ju kisha lutur per transparence dhe ju kisha lut kush ka mendime kunder ketij shkrimi atehere le te jene ne vete permbajtjen dhe paragjykimin tim ne lidhje me pedofiline e jo Fene!!!
Siq e thash me heret une ju permbahem vetem fjaleve te Pashko Vases dhe se feja ime eshte Shiptaria , kujt i pelqen mire e kujt jo pak pune eshte! Nuk me intereson eshte mendim i imi personal!
I pash edhe disa sharje ne fillim te ketij diskutimi , dhe ju kisha lut atyre personave kah une mos te sillen!!! Une i kam mendimet e mia dhe askush nuk mundet te me perzihet. Pra Nuk jam Musliman , Nuk jam Katolik , Jam Shqiptar dhe besoj ne Zot! Po jo ne Allah e Zot te Katolikeve ato jane per mua si Partite Politike qe kah te sillen rrejne vetem per ti arritur qellimet e veta!

Kaq pata.
Kujt i ka pelqy me behet qejfi , kujt nuk i ka pelqy , Nuk mpo me kerset Qoshi hiq bash.

almalik
28-01-12, 18:03
Hajde per hajr ,edhe ky virus i shoqerise se perendimit na ka munguar :-((

Fatkeqesisht eshte vetem nje nder rastet qe dihen!!!

..o plaq moj ti ho!:biggrin:..valla edhe ne diklimajmun(afrikes i kan thene perpara)nese shkoj, kjo qe jam do ngeli,mua vesha nuk me len fare pershtypje, vetit pozitive njerzore..athu cka paskan bere moj njerzit ne kohen e gurit kur skan pas tesha veshur,athu jan coptu mes veti a?:biggrin::biggrin::biggrin:

A din cka kan bere me daden???
Ai dmth i forti i ka hyp(me nder me than) :-)) gjinise femerore e te tjeret qe kane qene me te ligj kane kqyr seri,hhahahah

almalik
28-01-12, 18:29
...


Emine ,
ndaj se ka manjake , te semure , lakmiqare , lahpera , idiota , .... jane masat preventive ( kerkoi falje , e di qe po ja terpoi , nuk mundem pa e nderlidhe Islamin me kete teme ) .... masat preventive , pra :
- kujdesi i babait per vajzen e vet , vellaut , bashkeshortit dhe djalit per te si qenie e dobet ...
-mbulesa si mjet reflektimi ( kame fjalen per mbulesen e cila reflekton pasterti , e jo mbulesa te sherrit ) ...
- mos lerja femres vetem dhe pa percjellje ...
-mos perzierja e grave e burrave ne pune , shkolle , mexhlis

etj etj .... preventiva te cilat pernedimi i sheh si shtypje te femres nga mashkujt e nuk e pranoin se eshte vetem mbrojtje ...


Qikat e grat e sodit , po dojne me dal cullak , po dojne me shku kaffeve , po dojne me ndejt gju em gju me burra te huj edhe po dojne mos me i ngacmu , mos me i prek , mos me ua kerku telin , mos me i picku , dhunu , myt ....


qashtu s' ka valla , se ata jane mashkuj e jane te tille qe luften filloin per nje femer e le ma me i dal si hyri aty lakuriq , e ai me nejt si dai .... ja-a .... s' ka ashtu .... andaj /prandaj jane shpeshtu dhunimet , mbytjet , e qesi sene t flliqta , nga me te flliqtat !


Allahu na udhezofte !.
Padyshim se ke te drejte,se shumica e meshkujve ,atyre femrave provokuese (gjysemlakuriqe),vetem mos mujshin se pa i "hyp* nuk e lane (kuptohet nese iu jepet mundesia,se sa per tentim -tentojne ne maximum .-))
Po e gjykoj kete pune nga ana e kendveshtrimit te mashkullit(qe jam) :-) dhe e di se si reagojne meshkujt ne kete drejtim

almalik
28-01-12, 18:35
Dhe se padyshim ,nese femra ruhet ne sjellje,veshje,etj dmth joshja e mashkullit do te ishte me e vogel dhe do shikohej ndryshe(e jo si objekt seksi) natyrisht eshte ky vetem nje nga faktoret qe do te ndikonin ne zvogelimin e numrit te problemeve te natyres seksuale.

emine
28-01-12, 18:39
Dhe se padyshim ,nese femra ruhet ne sjellje,veshje,etj dmth joshja e mashkullit do te ishte me e vogel dhe do shikohej ndryshe(e jo si objekt seksi) natyrisht eshte ky vetem nje nga faktoret qe do te ndikonin ne zvogelimin e numrit te problemeve te natyres seksuale.
a bre a,,,,po edhe ne thes me hy femra mashkulli e di qe ajo a femer,,,leni bre qto diskutime,duke u mundu me gjet kime ne vo,e dini edhe ju punen e te semureve,pse ateher jepni faj njerit pse ka ardhe si femen ne ket bote,ai qe o psikopat edhe ne kafsh shkone,edhe ato i duken terhekse,,,,,ne thonjeza mendova,,,,

mos um bani nervoze me qeso llafe pa krype

emine
28-01-12, 18:41
Padyshim se ke te drejte,se shumica e meshkujve ,atyre femrave provokuese (gjysemlakuriqe),vetem mos mujshin se pa i "hyp* nuk e lane (kuptohet nese iu jepet mundesia,se sa per tentim -tentojne ne maximum .-))
Po e gjykoj kete pune nga ana e kendveshtrimit te mashkullit(qe jam) :-) dhe e di se si reagojne meshkujt ne kete drejtim

jo vallahi,ka meshkuje ende se kan pak ndergjegje dhe moral,as nuk kapin kendo dhe as nuk jau qo cdokushe,,,siq ka femra ka edhe meshkuj te tilifar llojit,e ju folni per veti se puna qenke per merak(mozamakeq ho)

Jana
28-01-12, 18:52
..ncncncncncnc me ba qiken prrall neper tv per kurgjo sen ....

... ehhh me pas kon kjo motra jeme i kisha kallxu une qysh ja uron drejtorit Bajramin ...

halla e madhe
28-01-12, 19:19
Hajde per hajr ,edhe ky virus i shoqerise se perendimit na ka munguar :-((

Fatkeqesisht eshte vetem nje nder rastet qe dihen!!!A din cka kan bere me daden???
Ai dmth i forti i ka hyp(me nder me than) :-)) gjinise femerore e te tjeret qe kane qene me te ligj kane kqyr seri,hhahahah

..sa bukur paske skjaru kohen e gurit..shifet qe s'jemi hala kerkund edhe pas 2000 vjete,mazamakeq:biggrin::wink:

Domira
28-01-12, 19:57
Hajde per hajr ,edhe ky virus i shoqerise se perendimit na ka munguar :-((

Fatkeqesisht eshte vetem nje nder rastet qe dihen!!!A din cka kan bere me daden???
Ai dmth i forti i ka hyp(me nder me than) :-)) gjinise femerore e te tjeret qe kane qene me te ligj kane kqyr seri,hhahahah

almalik, ka shum rrezik se degjenerimi kthen njerzimin ne kohen e gurit. Zoti iu ndihmofte femrave nga dhuna si ne kohen e gurit!

almalik
28-01-12, 21:06
Mjerisht nuk eshte vetem gjinia femerore e rrezikuar nga ky degjenerim por edhe femijet e vegjel te gjinise se kundert(mashkullore) siq shihen ne shume raste neper Bote ,sepse pedofilia eshte semundje e keqe qe nuk njeh as gjini e as fe
Se di vlla,Zoti e befte hajr ,se sendet jane kah shkojne vec ka keqesohen e jo ne te kunderten,ne kohen e sotme "moderne",nejse keto semundje i kane pasur edhe ne te kaluaren,bile i kane bere haptazi,por qe ne dite te sotit keto te praktikohen tek njerezit e "civilizuar"????

Domira
29-01-12, 01:44
Mjerisht nuk eshte vetem gjinia femerore e rrezikuar nga ky degjenerim por edhe femijet e vegjel te gjinise se kundert(mashkullore) siq shihen ne shume raste neper Bote ,sepse pedofilia eshte semundje e keqe qe nuk njeh as gjini e as fe
Se di vlla,Zoti e befte hajr ,se sendet jane kah shkojne vec ka keqesohen e jo ne te kunderten,ne kohen e sotme "moderne",nejse keto semundje i kane pasur edhe ne te kaluaren,bile i kane bere haptazi,por qe ne dite te sotit keto te praktikohen tek njerezit e "civilizuar"????

po po ashtu............:frown:

almalik
29-01-12, 03:51
Do te doja te dija se eshte ai qe po i fshin postimet e mia ketu????
Sidomos ate kur i kerkova ndjese Emines per keqkuptim dhe qe ia sqarova qe me ka keqkuptuar???
Qenka bere ketu si puna e partise vlla,nese i pengon dikujt shkrimi yt apo ti si person menjehere bllok,ncncn qesharake ,kindergarten hesapi :-)
Mendova qe ne dite te sotit mund te e shprehe lirshem mendimin e vet njeriu nder shqiptare,por megjithate po shihet qe paska anime nga ana e dikujt qe e kontrollon kete forum,megjithe faktin qe nuk e ofendova askend...