Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-11-09, 11:39   #31
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

DV: PDK prin nė 7 komuna, AAK 3, LDK 1


Nga Ardian Jasiqi mė 16.11.2009 nė ora 9:59

(Updated) Kandidati i LDK-sė, Isa Mustafa ka fituar garėn pėr kryetar tė Prishtinės duke marrė 56. 22 % tė votave.

Kėshtu sė paku ka thėnė rrjeti i organizatave joqeveritare, “Demokracia nė veprim”, tė cilėt kanė bėrė edhe shpalljen e rezultateve preliminare pėr 10 komuna tė tjera, shumicėn e tė cilave prin PDK, ndėrkaq AAK ka siguruar fitoren nė Gjakovė dhe nė Deēan.

Isa Mustafa pėr kryetar tė komunės ka marrė 56 22 % tė votave, Vegim Gashi 20.46 pėr qind tė votave, Astrit Salihu 19.22 %, pėsuar nga partitė e tjera.

Fitoren qė nė raundin e parė, nė Deēan, e ka siguruar edhe Rasim Selmanaj nga AAK qė ka fituar 64.35 %. Pas tij ėshtė renditur kandidati i LDK-sė me 26.61 %, i PDK-sė 3.89 % pėsuar nga parti tė tjera.

Ndėrkaq, nė komunėn e Prizrenit pritet qė tė kėtė balotazh nė mes tė PDK-sė dhe LDK-sė. Ramadan Muja nga PDK nė kėtė komunė prin me 33.3 %, i pėsuar nga Hanefi Muharremi i LDK me 29.3 %.

Edhe nė komunėn e Mitrovicės pritet qė tė kėtė balotazh - por beteja do tė zhvillohet nė mes tė PDK-sė dhe koalicionit LDD-AKR. Kandidati i PDK-sė Avni Kastrati nė raundin e parė ka marrė 39.29 %, kurse Nexhmedin Spahiu nga AKR-LDD, 26.9 %.

PDK nė balotazh do tė luftoj edhe nė komunėn e Klinės ku do tė pėrballet me AAK-nė. Nė kėtė komunė kryetari aktual ka marrė 39.45 % ndėrkaq ai i AAK-sė, 31.60 %.

PDK do ta takoj nė balotazh LDK-nė nė Rahovec pasi qė nė kėtė komunė kandidati i PDK-sė pėr kryetar ka fituar 33.50 % tė votave ndėrkaq ai LDK-sė 23.12 %.

Kryetari aktual i Gjakovės, Pal Lekaj ka siguruar fitoren nė Gjakovė qė nė raundin e parė duke fituar 50.84 %, ndėrkaq kandidatja e AKR-LDD, Mimoza Kusari – Lila nuk ka arritur tė shkoi as nė balotazh por ka arritur t’i marrė 41.10 %.

Nė balotazh nė Gjilan kanė arritur qė tė shkojnė kandidatėt e PDK-sė dhe LDK-sė. Kryetari aktual i Gjilanit, Qemajl Mustafa ka arritur tė fitoi 37.34 % tė votave, duke lėnė pas atė tė LDK-sė me 29.33 %.

Nė Peja pasi qė nė kėtė komunė nė balotazh ėshtė AAK-ja me AKR-LDD. Ali Berisha ka njė epėrsi tė lehtė nė pėrqindje ndaj kandidatit tė AKR-LDD, Ilmi Berisha para se tė shkoj nė balotazh.

Nė Mamushė, KDTP ka fituar qysh nė roundin e parė duke marrė 72.36 % tė votave.

Kandidati i PDK-sė pėr Ferizaj, Bajrush Xhemajli ka fituar nė Ferizaj duke siguruar 51.56 % tė votave, ndėrkaq nė Obiliq PDK po ashtu prin me 32.40 % pėsuar nga kandidati i AAK-sė me 28.93 % tė votave.

KQZ dhe DV japin rezultatet e para preliminare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe rrejti i organizatave joqeveritare “Demokracia nė veprim” kanė dhėnė rezultatet e tyre preliminare pėr disa komuna tė vogla tė Kosovės, pėrderisa nuk kanė qenė nė gjendje tė japin rezultate pėr komunat e mėdha.

Sipas, Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve (KQZ), ata kanė arritur qė tė nxjerrin rezultatet preliminare pėr nėntė komuna tė Kosovės, qė janė kryesisht tė vogla, shumica e tė cilave janė krijuar nė bazė tė procesit tė decentralizimit.

Kryetarja e KQZ-sė, Nesrin Lushta, nė orėn katėr tė mėngjesit ka rikujtuar se rezultatet mund tė ndryshojnė pėr shkak se ende nuk janė pėrfshirė nė procesin e numėrimit votat e personave me nevoja tė veēanta dhe ato pėrmes postės elektronike dhe me kusht.

Ajo po ashtu ka paralajmėruar se sot nė orėn 19:00 pritet qė tė jepen rezultate tė tjera.

Nė rezultatet e KQZ, nė komunėn e Klinės, kandidati i PDK-sė, Sokol Bashota ka fituar 6 153 i pėsuar nga kandidati i AAK, Enver Berisha me 5 337 vota. Fadil Gashi i LDK-sė ėshtė i treti nė listė me 3 555 vota. Kjo do tė thotė se kandidati i PDK-sė dhe ai i AAK-sė do tė shkojnė nė balotazh.

Nė Shtime, kandidati i PDK-sė, Naim Ismajli duket se ka fituar qė nė raundin e parė pasi ka tė fituar 5 400 vota duke lėnė pas kandidatin e LDK-sė qė ka fituar 2 655 vota dhe atė tė LDD-sė, Enver Ademi qė ka tė fituar 1 477 vota.

Nė Obiliq, pritet qė tė kėtė balotazh pasi qė kandidatėt e PDK-sė dhe LDK-sė do tė presin raundin e dytė pėr tė kuptuar se kush do tė fitoi. Momentalisht, Haki Mjekiqi nga PDK prin me 2850 vota, i pėsuar nga kandidati i LDK-sė, Mehmet Krasniqi me 2 160 vota.

Edhe nė Dragash, dy partitė nė koalicion, PDK dhe LDK duket se do t’i matin forcat edhe njėherė pasi qė kandidatėt e kėtyre dy partive kanė shkuar nė balotazh. Selim Jonuzi i PDK ka fituar 4 962 vota ndėrkaq ai i LDK, Halim Shemsedini, 4 652 vota.

Komuna e re e Junikut po ashtu do tė jetė nė balotazh pasi qė asnjėri nga kandidatėt nuk ka arritur qė tė fitoj votat e nevojshme pėr tė fituar. Momentalisht kandidati i AAK-sė, Agron Kuēi prin me 1 081 vota, kurse pas tij ėshtė kandidati i LDK-sė, Tahir Isufaj qė ka 622 vota.

Nė komunėn e re tė Hanit tė Elezit ėshtė njė befasi e kėndshme pasi qė kandidati i pavarur, Refki Suma prin me 1 833 vota, duke lėnė pas kandidatin e PDK-sė, Mehmet Ballashi qė ka 1 519 vota. Edhe kjo komunė do tė pėrjetoj pėr herė tė parė balotazhin.

Ndėrkaq, komuna tjetėr, qė ka shumicė turke, Mamusha, kandidati i KDTP, Berzad Morina, ka fituar qysh nė raundin e parė, duke fituar 1 402 vota.

Nė Ranillug, Dragimir Mikic nga partia GIOR ka fituar 397 vota duke munduar qysh nė raundin e parė kundėr-kandidatin nga partia SKMS.

KQZ ka thėnė se nė Leposavic kandidatja e AAK-sė, Ardita Hasani ka fituar 30 vota por nuk ka dhėnė rezultate tė tjera.

Rezultate preliminare ka dhėnė edhe “Demokracia nė Veprim”.

Sipas tyre LDK tashmė ka siguruar fitoren nė Podujevė, PDK nė Malishevė ndėrkaq Suharekė ėshtė nė balotazh. Po ashtu DV ka thėnė se nė Graēanicė ka fituar Boban Stojanoviq.

DV ka thėnė se Agim Veliu kandidat i LDK-sė pėr Podujevėn ka fituar 51.91% tė votave, i pasuar nga PDK me 28.95%, AAK 11.91%, LDD-AKR 0.76% dhe tė tjera 6.47%.

LDK ka fituar edhe nė Asamblenė komunale tė kėsaj komune, ku LDK-ja do ta ketė shumicėn, pasi ka fituar 49.71%, e pasuar nga PDK me 26.83%, AAK 13.87%, LDD-AKR 1.91% dhe tė tjerė 7.67 %.

Kandidati i PDK-sė pėr kryetar tė Malishevės ka fituar 50.09%, i pasuar nga kandidati i LDK-sė me 34.43%, AAK 2.85%, LDD-AKR 2.55% dhe kandidati i pavarur me 10.06%.

Suhareka po ashtu ka befasuar kėsaj radhe duke mos votuar pėr partinė qė tradicionalisht kanė votuar pėr tė, LDK. Sipas Demokracia nė Veprim nė balotazh nė kėtė komunė do tė shkojnė AAK dhe PDK.

“Nė raundin e parė, kandidati i AAK-sė ka fituar 35.59%, ai i PDK-sė 31.80%, ai i LDK-sė 31.30%, ai i LDD-sė 1.02% dhe kandidati i PS-sė 0.29 %” .

Nė komunėn e Graēanicės, fitues ėshtė Bojan Stojanoviq me 57.41% tė votave.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 16-11-09, 12:49   #32
Shpati
 
Join Date: 10-10-03
Location: Gjermani
Posts: 1,503
Shpati has disabled reputation
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Thaēi: Do tė vazhdojmė rrugėn e sigurt pėr tė ardhmen 16 Nėntor 2009 | 02:22
Partia Demokratike e Kosovės (PDK) ka shpallur fitoren e saj nė 20 komuna tė Kosovės, tri prej tyre pa balotazh, pėrderisa nė nivel tė Kosovės ka fituar 43 pėr qind tė votave. Kreu i PDK-sė, Hashim Thaēi gjatė adresimit tė tij para anėtarėve dhe...
Shpati Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 13:49   #33
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Shume rrall ndodh qe nje parti e cila udheheq me pushtetin ne nivel qendror ( si PDK ne kete rast) me pas rritje te vottave kur flitet per perqindjen e te gjthe votuesve.

Vertet spo du me u dok qe po anoj nga ndonje parti ama kjo tregon qe nuk kan udheheq keq me pushtet me vet faktin se ka rritje te votave.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 14:21   #34
jEtA_1
My Eye
 
jEtA_1's Avatar
 
Join Date: 01-01-07
Location: Londer
Posts: 3,562
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Quote:
Originally Posted by pirro
Vertet spo du me u dok qe po anoj nga ndonje parti ama kjo tregon qe nuk kan udheheq keq me pushtet me vet faktin se ka rritje te votave.
Pajtohem me ju pirro ket e deshmoj vet populli me voten e vet
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 14:29   #35
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Quote:
Originally Posted by pirro
Shume rrall ndodh qe nje parti e cila udheheq me pushtetin ne nivel qendror ( si PDK ne kete rast) me pas rritje te vottave kur flitet per perqindjen e te gjthe votuesve.

Vertet spo du me u dok qe po anoj nga ndonje parti ama kjo tregon qe nuk kan udheheq keq me pushtet me vet faktin se ka rritje te votave.
Mire, atehere, na trego me numra, sa kishte ne zgjedhjet paraprake e sa kane marr tani PDK-ja?
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 14:58   #36
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Quote:
Originally Posted by Arb
Mire, atehere, na trego me numra, sa kishte ne zgjedhjet paraprake e sa kane marr tani PDK-ja?
Per me i pa me nurma mbetet te shihet sot ne mramje kur dalin rezultatet preliminiare. PDK tradicionalisht ka pasur rreth 200.000 votues.

Ta shohim ne mramje arb ..!
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 15:13   #37
LOJETARI
Administratorėt
 
Join Date: 12-10-05
Posts: 3,415
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Rezultate ma laramane moti nuk kemi patur .Sinqerisht duhet te jemi te kenaqur me rrjedhen e zgjedhjeve, me gjithe tensionet ,fyerjet kercenimet dhe te metat e tyre .Ata qe nuk kane votuar ,nuk kane te drejte te ankohen per rezultate ,ndersa ata qe kane dale ne zgjedhje si humbes ,poashtu duhet ta pranojne realitetin .
Nje perfundim duhet te nxjerrim nga keto zgjedhje .
-Ende eshte heret te presim me shume ,Kosoves i duhet kohe per te mesuar se cfare pushteti i pershtatet me se miri .Deri atehere shpresoj qe popullata e Kosoves te ndjek rrugen e kryeqytetit ,rruge kjo qe i pamundeson te dobetit te vjen ne pushtet .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .

Last edited by LOJETARI; 16-11-09 at 15:14.
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 15:44   #38
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Per hajr Hashimo-viqave fitoren!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 16:10   #39
panta_rhei
 
panta_rhei's Avatar
 
Join Date: 16-03-06
Posts: 3,146
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Quote:
Originally Posted by LOJETARI
Rezultate ma laramane moti nuk kemi patur .Sinqerisht duhet te jemi te kenaqur me rrjedhen e zgjedhjeve, me gjithe tensionet ,fyerjet kercenimet dhe te metat e tyre .Ata qe nuk kane votuar ,nuk kane te drejte te ankohen per rezultate ,ndersa ata qe kane dale ne zgjedhje si humbes ,poashtu duhet ta pranojne realitetin .
Nje perfundim duhet te nxjerrim nga keto zgjedhje .
-Ende eshte heret te presim me shume ,Kosoves i duhet kohe per te mesuar se cfare pushteti i pershtatet me se miri .Deri atehere shpresoj qe popullata e Kosoves te ndjek rrugen e kryeqytetit ,rruge kjo qe i pamundeson te dobetit te vjen ne pushtet .
Lojetari, unė pa asnjė pikė dyshimi, nėse do tė ishte pėr urim, fitoren e ldk-sė nė prishtinė do t'ia uroja pdk-sė dhe hashim thaqit. pdk nė prishtinė ka votuar pėr isa mustafėn... pėrmes isės pdk-ja dhe hashimi e kanė shpėtu b*then e vet... sepse nė tė kundėrtėn vdiste ldk-ja e bashkė me tė edhe qeverisja e hashimit.
As mos dysho pėr kėtė!
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.

Last edited by panta_rhei; 16-11-09 at 16:11.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 16:15   #40
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Tash ma e Keqja se ne zgjedhjet Tjera qohen krejt Partit e votojn per LDK ..

LDD+AKR+AAK = LDK

? +? + ! = PDK

Thaqi ma mire u kon me e pas marr me te mire Ramushin e me bo per vete se me e kthy Kunder me ate slmin e deqanit hahahahahahahahahaha ....Euu po shkurt ju ka kon bre !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 16:16   #41
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Quote:
Originally Posted by Murgesha
Per hajr Hashimo-viqave fitoren!
Ndal njeher kadale se askund si ka 50 % te Votave ... Dmth edhe 49.9 nuk i bojn Pune
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 16:25   #42
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

rjeti i organizatave joqeveritare, “Demokracia nė Veprim”, ka shpallur rezultatet edhe pėr 12 komuna tjera. Sipas rezultateve tė kėtij koalicioni, nė garėn pėr kryetar tė Prishtinė ka fituar kandidati i LDK-sė Isa Mustafa me 57.79%; nė Deēan kandidati i AAK-sė me 64.35%;

nė Prizren do tė ketė balotazh mes kandidatit tė PDK-sė (33.01%) dhe atij tė LDK-sė (29.88%);

nė Mitrovicė do tė ketė balotazh mes kandidatit tė PDK-sė (39.29%) dhe atij tė LDD-AKR-sė (25.95%);

nė Klinė do tė ketė balotazh mes kandidatit tė PDK-sė (39.45%) dhe atij tė AAK-sė (31.60%);

nė Rahovec do tė ketė balotazh mes kandidatit tė PDK-sė (33.50%) dhe atij tė LDK-sė (23.12%);

nė Gjakovė ka fituar kandidati i AAK-sė me 50.84%;

nė Gjilan do tė ketė balotazh mes PDK-sė (37.34%) dhe LDK-sė (29.33%);

nė Pejė do tė ketė balotazh mes kandidatit tė AAK-sė (41.14%) dhe atij tė koalicionit LDD-AKR (14.55%);


nė Mamushė ka fituar kandidati i partisė turke KDTP me 72.36%;

nė Ferizaj ka fituar PDK me 51.56%;

nė Obiliq do tė ketė balotazh mes kandidatit tė PDK-sė (32.40%) dhe atij tė AAK-sė (28.93%).


Rezultatet e publikuara nė orėt e meėngjesit

Nė Podujevė Lidhja Demokratike e Kosovės, respektivisht kandidati i saj pėr kryetar Agim Veliu ka shėnuar fitore qysh nė raundin e parė me 51.91% tė votave, i pasuar nga PDK me 28.95%, AAK 11.91%, LDD-AKR 0.76% dhe tė tjera 6.47%.

Nė Malishevė, kandidati i PDK-sė pėr kryetar tė kėsaj komune ka fituar 50.09%, i pasuar nga kandidati i LDK-sė me 34.43%, AAK 2.85%, LDD-AKR 2.55% dhe kandidati i pavarur me 10.06%.

Nė Suharekė, ėshtė e sigurt se fituesi pėr kryetar tė komunės do tė dihet pas raundit tė balotazhit, ku do tė ndeshet kandidati i AAK-sė me atė tė PDK-sė. Nė raundin e parė, kandidati i AAK-sė ka fituar 35.59%, ai i PDK-sė 31.80%, ai i LDK-sė 31.30%, ai i LDD-sė 1.02% dhe kandidati i PS-sė 0.29 %.

Nė komunėn e Graēanicės, fitues ėshtė Bojan Stojanoviq me 57.41% tė votave...

Ndeshja shtyhet ne Pentallti PDK- LDK ... Kon po e lojm me mbrojt Bajram Regjepi kom ndi se eshte Sportist i mire :PLast edited by Peja-Boy; 16-11-09 at 16:29.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 16:34   #43
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Klinė
Enver Berisha, AAK - 5.337 vota
Haki Morina, PSK - 162 vota
Sokol Bashota, PDK - 6.153 vota
Pjeter Coli, PSHDK - 459 vota
Zenun Zeqa, LDD - 706 vota
Adem Gashi, 98 vota
Fadil Gashi, LDK - 3.555 vota
Ibish Rraci, PSD - 118 vota
( Oooooooo Hahahahahahaha Tash kom me thirr tel me i thon qka ti qorroj zoti e ndrrove Partin hahahahahaha )
Shtime
Hetem Pajaziti, AAK - 382 vota
Naim Ismajli, PDK - 5.400 vota
Enver Ademi, LDD - 1477
Ismail Hasani, LDK - 2.655 vota
Halil Halili, PSD- 545 vota

Obiliq
Enver Gashi, AAK - 1.965 vota
Haki Mjekiqi, PDK - 2.850 vota
Hamdi Tovėrlani, AKR - 358 vota
Aziz Bici – 183 vota
Shukri Klinaku, LIB – 1.238 vota
Mehmet Krasniqi, LDK - 2.160 vota
Sejdi Halimi, PEK - 15 vota
Sanije Graiqevci, PSD - 68 vota

Dragash Burim Piraj, AAK - 878 vota
Salim Jonuzi, PDK - 4.962 vota
Fitim Tefiku, AKR - 392 vota
Qasip Kushi, Vakat - 1.609 vota
Halim Shemsedini, LDK - 4.652 vota

Junik
Agron Kuēi, AAK - 1.081 vota
Nimon Tofaj, PDK - 127 vota
Ali Kasumi, AKR - 23 vota
Shpejtim Gacaferri, LDD - 231 vota
Tahir Isufaj, LDK - 622 vota

Hani i Elezit
Rufki Suma - 1.833 vota
Menduh Vllashi, AAK - 214 vota
Mehmet Ballashi, PDK - 1.519 vota
Myzafer Dernanji, LDK - 583 vota

Mamusha
Berzad Morina, PDK - 333 vota
Arif Bytyqi, KDTP - 1.402 vota
Mehmet Mazrek, AKR - 197 vota

Ranillug
Perica Andjelkovic, SKMS – 167 vota
Dragimir Mikic, GIOR - 397 vota

Leposavic
Ardita Hasani, AAK - 30 vota

Last edited by Peja-Boy; 16-11-09 at 16:39.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 16:49   #44
Profi
 
Profi's Avatar
 
Join Date: 30-10-09
Location: Buzė liqenit, matanė malit...
Posts: 13
Profi i vlerėsuar mirė
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Quote:
Originally Posted by Gjumashja
Nexhit veq hunda e pengon per me kullot... hhahahah
as topi nuk e luan kėtė tė vėrtetė tė pamoheshme
Profi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-11-09, 17:17   #45
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default Titulli: Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Une besoj qe nuk do te ishte ne sherbim te demokracise nese PDK-ja do te merrte me shume se 38% te votave ne nivel te pergjithem te Kosoves ( aq sa pritet te fitoj)
Kjo perqindje e ben garen me interesante ne Kosove sa i perket qeverisjes se vendit


__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!

Last edited by pirro; 16-11-09 at 17:19.
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 09:00.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.