Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Zurück   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Benutzername
Kennwort
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Antwort
 
Themen-Optionen Ansicht
Alt 22-08-10, 22:52   #61
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Benutzerbild von shfletuesi_
 
Registriert seit: 21-10-08
Ort: Nė vėndin e ngjarjeve
Beiträge: 20.904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
shfletuesi_ eine Nachricht über ICQ schicken shfletuesi_ eine Nachricht über MSN schicken shfletuesi_ eine Nachricht über Yahoo! schicken shfletuesi_ eine Nachricht über Skype schicken
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von Guri i madh
hhhaa zgjedhsit kryesor i ka ne drenic po edhe malisheva


kur them ne drenic e perfshij nga fshati SHAL deri ne RUNIK


u mundova me e gjet vin ajrore ma te gjat te dtrenices


Pemishta eshte kufiri ne mes drenices dhe dukagjinit.


Pemishta e Skenderajit dhe e istogut

Sohogerlla e Skenderajit dhe Istogut

Fatkeqsisht Pemishta ka mbet e lana pas dore Kryetari i Skenderajit thot jeni Pjese e istogut dhe ata duhet te infestojn, istogut thot jeni pjese e skenderajit ata duhet te ua shtrojn rrugen. Kur te vjen puna per me mbledh tatimet komunale vijn te dy palet !? Haj medet po shume po heq ky popull me hajna.


:D Guri i Madh mos na e zvogelo drenicen hahahahaha 5 km jan te medhaja Runiku eshte 5 Km me afer Skenderajit. Njehere vjen runiku pastaj vjen Pemishta ish Padalishta
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Nyje Interesante
Alt 22-08-10, 23:00   #62
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Benutzerbild von Guri i madh
 
Registriert seit: 28-08-05
Ort: nė klysyr
Beiträge: 14.660
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Guri i madh eine Nachricht über AIM schicken
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von shfletuesi_
Pemishta eshte kufiri ne mes drenices dhe dukagjinit.


Pemishta e Skenderajit dhe e istogut

Sohogerlla e Skenderajit dhe Istogut

Fatkeqsisht Pemishta ka mbet e lana pas dore Kryetari i Skenderajit thot jeni Pjese e istogut dhe ata duhet te infestojn, istogut thot jeni pjese e skenderajit ata duhet te ua shtrojn rrugen. Kur te vjen puna per me mbledh tatimet komunale vijn te dy palet !? Haj medet po shume po heq ky popull me hajna.


:D Guri i Madh mos na e zvogelo drenicen hahahahaha 5 km jan te medhaja Runiku eshte 5 Km me afer Skenderajit. Njehere vjen runiku pastaj vjen Pemishta ish Padalishta
ket fshat nuk po e di po pas runikut vjen rakoshi e pastaj dubrava ka koh te gjat qe andj nuk kam udhtue ndoshta edhe kam harrue naj venbanim tjter


po prej SHALE ish SEDLLARI deri te rakoshi quhet drenic bile ktu jan zgjedhsit kryesor te PDKes


ne komunat tjera ka pak


po edhe nese dalim ne protesta esht kot se kto shtetet e kuintit ja kan lexue HASHIMIT letrat ne gjep i etshem per karrik po edhe per korrupcion e krim te organizuar , ata i kryjn punt si dojn vet


nese hashimi i kundershton ata i thojn ne kemi informata per korrupcion e dikush ka me u burgos

e hasha duhet me hesht
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Geändert von Guri i madh (22-08-10 um 23:01 Uhr)
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 22-08-10, 23:05   #63
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Benutzerbild von shfletuesi_
 
Registriert seit: 21-10-08
Ort: Nė vėndin e ngjarjeve
Beiträge: 20.904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
shfletuesi_ eine Nachricht über ICQ schicken shfletuesi_ eine Nachricht über MSN schicken shfletuesi_ eine Nachricht über Yahoo! schicken shfletuesi_ eine Nachricht über Skype schicken
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von Guri i madh
ket fshat nuk po e di po pas runikut vjen rakoshi e pastaj dubrava ka koh te gjat qe andj nuk kam udhtue ndoshta edhe kam harrue naj venbanim tjter


po prej SHALE ish SEDLLARI deri te rakoshi quhet drenic bile ktu jan zgjedhsit kryesor te PDKes


ne komunat tjera ka pak


po edhe nese dalim ne protesta esht kot se kto shtetet e kuintit ja kan lexue HASHIMIT letrat ne gjep i etshem per karrik po edhe per korrupcion e krim te organizuar , ata i kryjn punt si dojn vet


nese hashimi i kundershton ata i thojn ne kemi informata per korrupcion e dikush ka me u burgos

e hasha duhet me hesht

Hajri e daft pra. Keq e paska punen Hasha boll tyben. Veq se besoj qe mundet me jetu gjat me gjithe kete ankth qe paska gjithe nen presion te kuintit :)
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 22-08-10, 23:15   #64
Marco
Banned
 
Benutzerbild von Marco
 
Registriert seit: 26-06-06
Beiträge: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von shfletuesi_
Pemishta eshte kufiri ne mes drenices dhe dukagjinit.


Pemishta e Skenderajit dhe e istogut

Sohogerlla e Skenderajit dhe Istogut

Fatkeqsisht Pemishta ka mbet e lana pas dore Kryetari i Skenderajit thot jeni Pjese e istogut dhe ata duhet te infestojn, istogut thot jeni pjese e skenderajit ata duhet te ua shtrojn rrugen. Kur te vjen puna per me mbledh tatimet komunale vijn te dy palet !? Haj medet po shume po heq ky popull me hajna.


:D Guri i Madh mos na e zvogelo drenicen hahahahaha 5 km jan te medhaja Runiku eshte 5 Km me afer Skenderajit. Njehere vjen runiku pastaj vjen Pemishta ish Padalishta

HAHA Valla met vertet kum kesh me ket Postim Shfletuesi, kur vjen koha me bo pages vin dyjat a keshtu kerkush sjav qel deren hahahah
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 22-08-10, 23:20   #65
Daglasi
 
Registriert seit: 17-07-10
Beiträge: 4.923
Daglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von shfletuesi_
Pemishta eshte kufiri ne mes drenices dhe dukagjinit.


Pemishta e Skenderajit dhe e istogut

Sohogerlla e Skenderajit dhe Istogut

Fatkeqsisht Pemishta ka mbet e lana pas dore Kryetari i Skenderajit thot jeni Pjese e istogut dhe ata duhet te infestojn, istogut thot jeni pjese e skenderajit ata duhet te ua shtrojn rrugen. Kur te vjen puna per me mbledh tatimet komunale vijn te dy palet !? Haj medet po shume po heq ky popull me hajna.


:D Guri i Madh mos na e zvogelo drenicen hahahahaha 5 km jan te medhaja Runiku eshte 5 Km me afer Skenderajit. Njehere vjen runiku pastaj vjen Pemishta ish Padalishta

As ky fshat Pemishta ish Padalishta ,si shumica e fshatrave te KOSOVES,nuk e pagujn tatim pronen,as tjerat obligime ndaj pushtetit qendror apo lokal,se po thojn hajnat jan ne pushtet,pa mar parasysh se cila parti esht ne pushtet,

po thojn keta jan hajna,e nuk dham, se per veti pi dojn, e jo per shtet,apo per zhvillim te komunes.
__________________
Nga te gjithe pasionet dashuria esht me e fuqishmja.
Daglasi Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 22-08-10, 23:23   #66
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Benutzerbild von shfletuesi_
 
Registriert seit: 21-10-08
Ort: Nė vėndin e ngjarjeve
Beiträge: 20.904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
shfletuesi_ eine Nachricht über ICQ schicken shfletuesi_ eine Nachricht über MSN schicken shfletuesi_ eine Nachricht über Yahoo! schicken shfletuesi_ eine Nachricht über Skype schicken
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von Daglasi
As ky fshat Pemishta ish Padalishta ,si shumica e fshatrave te KOSOVES,nuk e pagujn tatim pronen,as tjerat obligime ndaj pushtetit qendror apo lokal,se po thojn hajnat jan ne pushtet,pa mar parasysh se cila parti esht ne pushtet,

po thojn keta jan hajna,e nuk dham, se per veti pi dojn, e jo per shtet,apo per zhvillim te komunes.

Jo jo por kur te duhet ndonje dokument te thot ma sjell tatimin mbi prone :) Edhe te duhet me pagu te pakten gjysmen e shumes qe ke borgj ndaj shtetit :)
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 22-08-10, 23:29   #67
Daglasi
 
Registriert seit: 17-07-10
Beiträge: 4.923
Daglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von shfletuesi_
Jo jo por kur te duhet ndonje dokument te thot ma sjell tatimin mbi prone :) Edhe te duhet me pagu te pakten gjysmen e shumes qe ke borgj ndaj shtetit :)

Ateher mire esht ,por prap thojn me keta e ata jam bashke,sa e din qe ai e ka pague dhe e mer dokumetacionin e vllaut ,edhe keshtu bajn.
__________________
Nga te gjithe pasionet dashuria esht me e fuqishmja.
Daglasi Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 22-08-10, 23:30   #68
Biznismeni
 
Registriert seit: 07-04-10
Beiträge: 90
Biznismeni i dashurBiznismeni i dashurBiznismeni i dashur
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Guri !

edhe ju keni pas mjaft ne funksione


HALIT TERNAFCIN

AHMET DOBRUNEN

jan edhe disa te tjer qe per momentin nuk po kan deshir me fol per ta


Me sa e di un Ky haliti kurre Funkcionar nuk u ka , po ashtu me sa di un BABA I TINA U KA i BURGOSUR POLITIK dhe me duket ka vdek ne GOLLI OTOK , per qka u shku nuk e di i sigurt .

po ashtu kerkova pak n“gogle dhe rasisht rashe ne nji list te oZNES , ti si njohes i regjionev dhe Funkcionarve t“mdhaj te jugosllavis u ka mire me na tregu se sa prej ketyre jan Drenicak ????????

Ata qė me politiken e tyre tė gabuar,dhe me devijimn e rruges sė vertetė,duke iu lėnė hapsirė dhe aq mė keq duke iu dhėnė pėrparsiUDB-ashėve, si nė pozita tė mira nė shoqeri,ashtu edhe tė ardhuara te majme nė atė kohė ishin: Fadil Hoxha,Ali Shukriu ,Mehmet Hoxha, Sinan Hasani, Kolė Shiroka, Veli Deva, Xhavit Nimani, Mahmut Bakalli, Ilaz Kurteshi,Azem Vllasi, Shaban Kajtazi, Hysamedin Azemi,Kaqusha Jashari, Islam Bogiqevici,(Bogiqi,) Jusuf Kakarushi,Mehmet Maliqi,Rrahman Morina, e shumė shqiptarella tė tjerė,.

OZN-sė-UDB-shet, NĖ KOSOVĖ NĖ VITET 1945-1990?! Ata qė pėrbėnin strukturat udhėheqėse tė kėtij shėrbimi famėkeq dhe qė pėrgaditėn mijėra procese gjyqėsore nė bashkėpunim me strukturat politike nė Kosovė, kundėr atdhetarėve shqiptarė,ja disa qė dallohen janė: Ēedo Mijoviq Sedo Topalloviq Rajko Vidaēiq Miqa Mijushkoviq Lluka Tomanoviē Vllado Shilegoviq Budimir Gajiq,Milosllav Bllagojeviq,Andrija Vujoviq,Radomir Bojaniq,Novak Samargjiq,Kosta Mihajlloviq,Radovan Tapushkoviq,Jovan Rosandiq Gojko Medenica,Mirko Iliq,Zhivko Gjurishiq,Vesho Cvetkoviq,Drago Cėrnigiq,Angjellko Armush,Shaban Kajtazi,Xhevdet Hamza,Mehmet Shoshi,Jusuf Karakushi ,Mustafa Sefidini,Xheladin Beqiri,Istref Sadikaj Bedrush Shala,Cvetko Llakoviq ,Zenel Gervalla,Tafil Zena,Din Gjoshi,Ramė Ajazi, Aziz Misini,Jakup Hamza,Sahit Bashota,Hajdar Mula,Syla Hetemi,Ahmet Nishori,Jakup Hoti,Ahmet Asllani,Sahit Meraku ,Bafti Jakupi,Pavle Jelisaviq, Vlladen Djordjevici,Mehmet Haskaj,Ibush Kllokoqi ,Drago Dragojeviq, Muharrem Dana ,Sllobodan Mijoviq,Asllan Sllamniku Shefqet Hashani ,Svetisllav Dollasheviqi,Zenun Shala,Naip Hoxha,Refik Tashi,Metush Sadiku,Zejnullah Shala,Hasan Mehmeti,Shefqet Obria,Rajko Ēalloviqi, Metė Kuqi,Ramēe nga Prizreni, Ahmet Dobruna,Qamil Obri, Rizah Graiqevci,Faruk Mehmeti, Mexhid Beqiri,Lutfi Ajvazi,Hajredin Bujupi,Ramush Isaku,Sahit Zogaj,Halim Hajdari ,Bashkim Qerkini,Osman Veliqi,Fahredin Sllamniku,Osamn TrumkolliImer Sllamniku ,Xhemajl Bilkiqi,Hyzer Ahmeti, Nexhmedin Mehmeti,Hasan Salihu Nevzat Jashari ,Ahmet Blakēori,Zenel Hoti,Ajet Istogu,Daut Fetahu,Mehmet Gerguri,Rizah Sadriu,Murat Bajrami, Halim Hajrizi,Bislim S.Bogiqevici, (Ramadani)Hysen Hyseni, Isalm Bajrami,Ymer Qorri,Hamėz Shtutica, Latif Hasi,Hajzer Gjoshi,Musli Haxhiu, Shaban Caravadiku,Avdi Gashi,Fadil Misini,Ismet Haziri,Pal Selmani,Imer Kuēi,Naman Sijarina ,Ejup Azemi,Ali Halili,Jusuf Hashani,Shaban Hoti,Shaqir Krasniqi,Pashk Berisha,Zeqir Hasangjekaj,Mustafė Aliu,Xhafer Kaliqani,Adem Ibishi,Ramadan Ferizi,Avni Sadriu,Nexhdet Gjoci,Sahit Ismajli,Ismail Gėrbeshi,Ejup Bajgora ,Sllobodan Mijoviq,Bejtush Beka, Ismet Baleci,Kemajl Shabani,Xhavit Kuēi, Isa Bunjaku,Zyber Zyberi,Emin Hasi,Sylejman Salihu,Hakif Latifi ,Hashmet Baxhaku ,Hilmi Syla,Rifat Berisha,Bajram Munishi,Haki Velija, Hasan Shahini,Muamer Novobėrdaliu, Drita Novobėrdaliu,Ahmet Delia, Ejup Kamerolli ,Murat Tėrnava, Flori Bruqi, Lorenc Selmani,Refik Tashi,Faik Nura, Arif H.Ramadani, Deli Ramadani,Sabah Muhaxheri ,Ali Ollani,Sabit Myftari,Ndrec Preni,Selim Ndrecaj,Ali Vllasi-vėllau i Azem Vllasit ,Xhafer Bejiqi,Hajredin Bujupi,Latif Maliqi,Bejtush Beka ,Qerim Sllamniku, Rrustem Rrustemi,Abaz Ajvazi,Hajrulla Jashari,Zejnulla Hajrizi,Halit Hasani,Nexhmedin Ajeti,Hilmi Hasani,Dėrgut Jakupi,Fazli J.Jakupi, Istarf Sadikaj,Ilaz Maxhuni,Abdullah Rrustemi,Enver Dragusha,Demė Mujaj,Abdurrahman Mulla Enver Kelmendi ,Jakup Llonēari,Nazif Zymberi,Hasan Banushi,Kajtaz Bacaj,Halit Muhaxheri ,Vesel Krasniqi,Latif Dulla,Daut Morina,Isa Kastrati ,Glauk Dulla ,Astrit Koshi ,Zenel Celina,Musa Jorganxhiu,Jusuf Konstandini,Kemajl Celina,Xhemali Shasivari,Hysen Bajrami,Shasivar Desatni, Haxhere A.Nishori,Qerim Buzhala,Avdi Buzhala,Hasan Rrystemi,Ilaz Vranovci, Sylejman Sahitaj,Shefazim Tėrshnjaku,Lulėzim Neziri,Mustafė Maliqaj,Gani Zeneli,Azem Haliti,Shaban Maloku,Hysni Topalli,Afrim O.Trumkolli,Bajram Luri ,Sali B.Blakaj,Hebib Koka,Avdi Musa,Hamėz Shefkiu,Raif Sėrmaxhaj,Xhavit Basha,Aliriza Osmani,Mehmet Neziri, Fatmir Dėrmaku,Halim Hajdari,Naser Shavelli,Fadil Ibrahimi Avdi Maliqi,Ramadan Sėrmaxhaj,Sejdi Kastrati,Emin Kastrati,Shefqet Ibrahimi, Idriz Nishori,Haki Haziri,Ramadan Syla,Selim Brosha,Faik Nura,Musa Bajgora.......


te falenderaoj nese mi dan drenicakt ne nji list te veqant...Wink ...Biznismeni Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 22-08-10, 23:40   #69
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Benutzerbild von Guri i madh
 
Registriert seit: 28-08-05
Ort: nė klysyr
Beiträge: 14.660
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Guri i madh eine Nachricht über AIM schicken
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von Biznismeni
Guri !

edhe ju keni pas mjaft ne funksione


HALIT TERNAFCIN

AHMET DOBRUNEN

jan edhe disa te tjer qe per momentin nuk po kan deshir me fol per ta


Me sa e di un Ky haliti kurre Funkcionar nuk u ka , po ashtu me sa di un BABA I TINA U KA i BURGOSUR POLITIK dhe me duket ka vdek ne GOLLI OTOK , per qka u shku nuk e di i sigurt .

po ashtu kerkova pak n“gogle dhe rasisht rashe ne nji list te oZNES , ti si njohes i regjionev dhe Funkcionarve t“mdhaj te jugosllavis u ka mire me na tregu se sa prej ketyre jan Drenicak ????????

Ata qė me politiken e tyre tė gabuar,dhe me devijimn e rruges sė vertetė,duke iu lėnė hapsirė dhe aq mė keq duke iu dhėnė pėrparsiUDB-ashėve, si nė pozita tė mira nė shoqeri,ashtu edhe tė ardhuara te majme nė atė kohė ishin: Fadil Hoxha,Ali Shukriu ,Mehmet Hoxha, Sinan Hasani, Kolė Shiroka, Veli Deva, Xhavit Nimani, Mahmut Bakalli, Ilaz Kurteshi,Azem Vllasi, Shaban Kajtazi, Hysamedin Azemi,Kaqusha Jashari, Islam Bogiqevici,(Bogiqi,) Jusuf Kakarushi,Mehmet Maliqi,Rrahman Morina, e shumė shqiptarella tė tjerė,.

OZN-sė-UDB-shet, NĖ KOSOVĖ NĖ VITET 1945-1990?! Ata qė pėrbėnin strukturat udhėheqėse tė kėtij shėrbimi famėkeq dhe qė pėrgaditėn mijėra procese gjyqėsore nė bashkėpunim me strukturat politike nė Kosovė, kundėr atdhetarėve shqiptarė,ja disa qė dallohen janė: Ēedo Mijoviq Sedo Topalloviq Rajko Vidaēiq Miqa Mijushkoviq Lluka Tomanoviē Vllado Shilegoviq Budimir Gajiq,Milosllav Bllagojeviq,Andrija Vujoviq,Radomir Bojaniq,Novak Samargjiq,Kosta Mihajlloviq,Radovan Tapushkoviq,Jovan Rosandiq Gojko Medenica,Mirko Iliq,Zhivko Gjurishiq,Vesho Cvetkoviq,Drago Cėrnigiq,Angjellko Armush,Shaban Kajtazi,Xhevdet Hamza,Mehmet Shoshi,Jusuf Karakushi ,Mustafa Sefidini,Xheladin Beqiri,Istref Sadikaj Bedrush Shala,Cvetko Llakoviq ,Zenel Gervalla,Tafil Zena,Din Gjoshi,Ramė Ajazi, Aziz Misini,Jakup Hamza,Sahit Bashota,Hajdar Mula,Syla Hetemi,Ahmet Nishori,Jakup Hoti,Ahmet Asllani,Sahit Meraku ,Bafti Jakupi,Pavle Jelisaviq, Vlladen Djordjevici,Mehmet Haskaj,Ibush Kllokoqi ,Drago Dragojeviq, Muharrem Dana ,Sllobodan Mijoviq,Asllan Sllamniku Shefqet Hashani ,Svetisllav Dollasheviqi,Zenun Shala,Naip Hoxha,Refik Tashi,Metush Sadiku,Zejnullah Shala,Hasan Mehmeti,Shefqet Obria,Rajko Ēalloviqi, Metė Kuqi,Ramēe nga Prizreni, Ahmet Dobruna,Qamil Obri, Rizah Graiqevci,Faruk Mehmeti, Mexhid Beqiri,Lutfi Ajvazi,Hajredin Bujupi,Ramush Isaku,Sahit Zogaj,Halim Hajdari ,Bashkim Qerkini,Osman Veliqi,Fahredin Sllamniku,Osamn TrumkolliImer Sllamniku ,Xhemajl Bilkiqi,Hyzer Ahmeti, Nexhmedin Mehmeti,Hasan Salihu Nevzat Jashari ,Ahmet Blakēori,Zenel Hoti,Ajet Istogu,Daut Fetahu,Mehmet Gerguri,Rizah Sadriu,Murat Bajrami, Halim Hajrizi,Bislim S.Bogiqevici, (Ramadani)Hysen Hyseni, Isalm Bajrami,Ymer Qorri,Hamėz Shtutica, Latif Hasi,Hajzer Gjoshi,Musli Haxhiu, Shaban Caravadiku,Avdi Gashi,Fadil Misini,Ismet Haziri,Pal Selmani,Imer Kuēi,Naman Sijarina ,Ejup Azemi,Ali Halili,Jusuf Hashani,Shaban Hoti,Shaqir Krasniqi,Pashk Berisha,Zeqir Hasangjekaj,Mustafė Aliu,Xhafer Kaliqani,Adem Ibishi,Ramadan Ferizi,Avni Sadriu,Nexhdet Gjoci,Sahit Ismajli,Ismail Gėrbeshi,Ejup Bajgora ,Sllobodan Mijoviq,Bejtush Beka, Ismet Baleci,Kemajl Shabani,Xhavit Kuēi, Isa Bunjaku,Zyber Zyberi,Emin Hasi,Sylejman Salihu,Hakif Latifi ,Hashmet Baxhaku ,Hilmi Syla,Rifat Berisha,Bajram Munishi,Haki Velija, Hasan Shahini,Muamer Novobėrdaliu, Drita Novobėrdaliu,Ahmet Delia, Ejup Kamerolli ,Murat Tėrnava, Flori Bruqi, Lorenc Selmani,Refik Tashi,Faik Nura, Arif H.Ramadani, Deli Ramadani,Sabah Muhaxheri ,Ali Ollani,Sabit Myftari,Ndrec Preni,Selim Ndrecaj,Ali Vllasi-vėllau i Azem Vllasit ,Xhafer Bejiqi,Hajredin Bujupi,Latif Maliqi,Bejtush Beka ,Qerim Sllamniku, Rrustem Rrustemi,Abaz Ajvazi,Hajrulla Jashari,Zejnulla Hajrizi,Halit Hasani,Nexhmedin Ajeti,Hilmi Hasani,Dėrgut Jakupi,Fazli J.Jakupi, Istarf Sadikaj,Ilaz Maxhuni,Abdullah Rrustemi,Enver Dragusha,Demė Mujaj,Abdurrahman Mulla Enver Kelmendi ,Jakup Llonēari,Nazif Zymberi,Hasan Banushi,Kajtaz Bacaj,Halit Muhaxheri ,Vesel Krasniqi,Latif Dulla,Daut Morina,Isa Kastrati ,Glauk Dulla ,Astrit Koshi ,Zenel Celina,Musa Jorganxhiu,Jusuf Konstandini,Kemajl Celina,Xhemali Shasivari,Hysen Bajrami,Shasivar Desatni, Haxhere A.Nishori,Qerim Buzhala,Avdi Buzhala,Hasan Rrystemi,Ilaz Vranovci, Sylejman Sahitaj,Shefazim Tėrshnjaku,Lulėzim Neziri,Mustafė Maliqaj,Gani Zeneli,Azem Haliti,Shaban Maloku,Hysni Topalli,Afrim O.Trumkolli,Bajram Luri ,Sali B.Blakaj,Hebib Koka,Avdi Musa,Hamėz Shefkiu,Raif Sėrmaxhaj,Xhavit Basha,Aliriza Osmani,Mehmet Neziri, Fatmir Dėrmaku,Halim Hajdari,Naser Shavelli,Fadil Ibrahimi Avdi Maliqi,Ramadan Sėrmaxhaj,Sejdi Kastrati,Emin Kastrati,Shefqet Ibrahimi, Idriz Nishori,Haki Haziri,Ramadan Syla,Selim Brosha,Faik Nura,Musa Bajgora.......


te falenderaoj nese mi dan drenicakt ne nji list te veqant...Wink ...
po veq mos me i bashkue peridhat kohore


pas vititit 1945 e deri te shembja e murit te berlinit


nuk kam me harrue me ju pergjegj po duhet nji koh e gjat me i perfshie krejt peridhat kohore per drenicen aq sa mbaj mend nga te vjetrit qe kan bisedue ne oda


bile prej MEHMET GRADICAS E KNEJ I KAM TE FRESKTA


po mundsisht ne fundjaven tjter se neser ne ora 5 kerset sahati


tung drenicaku i nderuar
po baba i tina ibrahim terrnafci edhe une nuk e kisha te qart po MURRIZ ZEZA me ka orjentue se mu kish perzie brahim terrnafci me xhem terrnafcin


po brahimi ka qen BALLIST


PO FLASIM HERAV TJERA
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Geändert von Guri i madh (22-08-10 um 23:44 Uhr)
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 23-08-10, 07:12   #70
Biznismeni
 
Registriert seit: 07-04-10
Beiträge: 90
Biznismeni i dashurBiznismeni i dashurBiznismeni i dashur
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Mirmengjesi Guri !

Si duket me paske keqkuptu pakez , nuk ki nevoj me mi tregu mu servilat e Udbes e Oznes , se un i njoh ata qe jon nga komuna e ime , po un kerkova me me tregu nga kjo list qe qenka n“internet sa prej tyre jan drenicak e sa nga regjionet tjera , qellimi ashte me ba njo krahasim se ku ka pas ma shum ksi tipash , n“drenic apo tjeterkund.

Me t“mira i nderum

ps. Brahim Terrnavci nuk ka qen Ballist po Partizan , po kure ka pa se qka po zihet n“kosove u ra n“koflikt me Udbashat e dukagjinit e ata e kan qu n“golli otok .

sa per informin po te tregoj se thojshin ky ( Brahimi ) e blejke gazeten e e lexojke per mrapsht e kure e qortojshin , ky jau kthejke se mar e lexon gjithkush po mrapsht ashte zor me lexu.

wink wink
Biznismeni Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 23-08-10, 22:07   #71
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Benutzerbild von Guri i madh
 
Registriert seit: 28-08-05
Ort: nė klysyr
Beiträge: 14.660
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Guri i madh eine Nachricht über AIM schicken
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von Biznismeni
Mirmengjesi Guri !

Si duket me paske keqkuptu pakez , nuk ki nevoj me mi tregu mu servilat e Udbes e Oznes , se un i njoh ata qe jon nga komuna e ime , po un kerkova me me tregu nga kjo list qe qenka n“internet sa prej tyre jan drenicak e sa nga regjionet tjera , qellimi ashte me ba njo krahasim se ku ka pas ma shum ksi tipash , n“drenic apo tjeterkund.

Me t“mira i nderum

ps. Brahim Terrnavci nuk ka qen Ballist po Partizan , po kure ka pa se qka po zihet n“kosove u ra n“koflikt me Udbashat e dukagjinit e ata e kan qu n“golli otok .

sa per informin po te tregoj se thojshin ky ( Brahimi ) e blejke gazeten e e lexojke per mrapsht e kure e qortojshin , ky jau kthejke se mar e lexon gjithkush po mrapsht ashte zor me lexu.

wink wink


BIZNISMEN


ju nuk keni aspak njohuri per kosoven e regjionet e kosoves ,shkavi nuk i ka zgjedh viktimat se cilit redhion i takojn


kjo lufta e fundit ma shum e ka godit DUKAGJININ e anadrinin se DRENICEN


kemi mundsi me mbledh fakte argumente

ti e din per drenicen dikush tjter e din per regjionin e vet per te cilin ju nuk dini asgjė
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 26-08-10, 15:48   #72
Shpat
Prishtinas.
 
Registriert seit: 27-05-08
Ort: Shteti mė i ri.
Beiträge: 561
Shpat hat die Renommee-Anzeige deaktiviert
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Turpi me ne krye njė mercenar,menjeherė pas luftes filloj me shantazhe dhe duke u marrė me reket edhe sot,ku shumica e bizneseve e kane obligim tė i ndajnė nje sasi tė madhe parash, te kundėrten do pesojne banda qe udhėheq ky njeri!
Ramush Haradinaj mundohet ti qeroj hesapet me ēdo kend qe flet te verteten,pasi shume nga ato nuk i pėrshtaten.
__________________
Luftėn e fitova , fenė e ruajta.
Shpat Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 26-08-10, 22:41   #73
Daglasi
 
Registriert seit: 17-07-10
Beiträge: 4.923
Daglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von Shpat
Turpi me ne krye njė mercenar,menjeherė pas luftes filloj me shantazhe dhe duke u marrė me reket edhe sot,ku shumica e bizneseve e kane obligim tė i ndajnė nje sasi tė madhe parash, te kundėrten do pesojne banda qe udhėheq ky njeri!
Ramush Haradinaj mundohet ti qeroj hesapet me ēdo kend qe flet te verteten,pasi shume nga ato nuk i pėrshtaten.


Keto cka ki shkrue ti, jan te thaqit,krasniqit qe esht afer mu ba milioner ,sipas vet ka deklarue pasurin, e azem syla etj etj,keta punetor paguhen extra edhe ka ni rroge vec me shpif se kinse te Ramushit e te AAK--se jan,se tash momentalisht esht fakt, qe esht partia e vetme ne Kosove qe po shkon tu u rit ,sidomos askund ne evrope ska ndodhe qe ni parti ,nga zgjedhjet ne zgjedhje ,per 2 vjet mu rit me 90%,po keshtu u kan edhe partia komuniste e SHqiperise mbas luftes se dyte boterore,me shpifje e akuza te me te dryshme per ballin kombetar e me cdo mjet me arit ne pushtet e me bajt pushtetin,

AAK e dha pushtetin si burrat si i ka hije demokracis,por keta te pdk.se,
me ne krye me thaqa,krasniqa,syla,limaj,po thojn nuk e dhajm pushtetin pa e ba lufte ,si ne SHqiperi aleatet e tyne pssh qe e djegen SHqiperin 1997,
kjo per fat te keq ka me ndodhe te na ,ma se largu 3 vjet .
__________________
Nga te gjithe pasionet dashuria esht me e fuqishmja.
Daglasi Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 27-08-10, 00:08   #74
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Registriert seit: 06-01-08
Ort: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Beiträge: 11.665
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

e kush ke krenaria e kosoves
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 27-08-10, 01:45   #75
valiii
 
Registriert seit: 24-12-06
Beiträge: 3.777
valiii hat die Renommee-Anzeige deaktiviert
Standard Titulli: AAK Turpi i Kosovės

Zitat:
Zitat von teutaA
e kush ke krenaria e kosoves
Krenaria e tu kosovs eshte KUPI me Xhavit zhaben edhe "themeluesin e uēkurashve" Azemin e sylve :))


valiii Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Antwort


Aktive Benutzer in diesem Thema: 1 (Registrierte Benutzer: 0, Gäste: 1)
 
Themen-Optionen
Ansicht

Forumregeln
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is An
Smileys sind An.
[IMG] Code ist An.
HTML-Code ist Aus.Hyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Alle Zeitangaben in WEZ +1. Es ist jetzt 20:09 Uhr.
Powered by vBulletin Version 3.8.7 (Deutsch)
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.