Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Humori
User Name
Password
Humori Lexoni e postoni barsaleta shqiptare dhe mos harroni tė qeshni!Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-06-10, 10:57   #31
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

Quote:
Originally Posted by premium
... ki meritu nje not kaluese ;)

Vallai hatri jot po ja jap kaluse masi e ke te njofshem se jo kurr... as per vjesht se kisha lan e kisha prejashtu krejt nga shkolla :)Eshte histori e gjat se kush kend e beri , e me merr kohe gjate se ju kisha tregu.
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 27-06-10, 15:45   #32
Makresh
 
Makresh's Avatar
 
Join Date: 12-01-09
Location: ..
Posts: 5,727
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

Quote:
Originally Posted by premium
Pyetja e thjeshtė kurse pėrgjegjja e shtirė apo??


Njo o e sigurt, voja e boni pulen.


Po kush ja boni vojen pules ?
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-06-10, 16:43   #33
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

Quote:
Originally Posted by Makresh
Njo o e sigurt, voja e boni pulen.


Po kush ja boni vojen pules ?

nga Hic behet Dic , ama kete smundet qdo kush ta bej :) vetem ai qe ka fuqine
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-06-10, 16:46   #34
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

Nji eshte e sigurtt se CDO pecaktim ne kete rast eshte mohim !
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-06-10, 21:49   #35
Makresh
 
Makresh's Avatar
 
Join Date: 12-01-09
Location: ..
Posts: 5,727
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

Quote:
Originally Posted by shfletuesi_
nga Hic behet Dic , ama kete smundet qdo kush ta bej :) vetem ai qe ka fuqine
Pergjigja eshte pikerisht aty, ku s'eshte askund tjeter.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-06-10, 22:49   #36
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

Ju lumtė, e paskeni zgjidhur dhe kėtė problem! :P

P.s. Makresh, dua tiramisu! :D
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.

Last edited by Idila; 27-06-10 at 22:49.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-06-10, 22:50   #37
Afrimi_17
Riodacs.10
 
Join Date: 06-09-07
Location: vushtrri
Posts: 321
Afrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

Jo bre pergjegjja eshte shum e kollajshme se nuk e ka bo as pula vezen,as veza pulen po knusi i ka bo te dyjat..!
Afrimi_17 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-04-12, 20:08   #38
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,936
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

A ėshtė pula para vezės apo e kundėrta? Ky dyshim, sipas shkencėtarėve britanikė, tashmė ėshtė zgjidhur. Ata kanė thėnė se pulat duhet tė kenė lindur tė parat, parashikim ky i cili erdhi me zbulimin e proteinave nė vezoret e pulės.
“Shkencėtarėt qysh herėt kanė dyshuar se pula ėshtė krijuar para vezės, por tani kemi prova shkencore qė e vėrtetojnė kėtė. Proteina ėshtė zbuluar mė herėt dhe ėshtė lidhur me krijimin e vezės, por vetėm tash me ndihmėn e analizave kemi zbuluar se ajo kontrollon gjithė procesin”, tha Dr Kolin Freeman nga Universiteti i Warwick.
Proteina (OC-17) vepron si katalizator dhe pėrshpejton procesin e formimit tė zgavrės sė vezės. Shkencėtarėt e Edinburgut erdhėn deri te zbulimi falė pėrdorimit tė superkompjuterit, i cili ka analizuar nė hollėsi zgavrėn e vezės.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-04-12, 22:11   #39
Fshatari
 
Join Date: 12-07-05
Posts: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

Quote:
Originally Posted by Zero Cool View Post
A ėshtė pula para vezės apo e kundėrta? Ky dyshim, sipas shkencėtarėve britanikė, tashmė ėshtė zgjidhur. Ata kanė thėnė se pulat duhet tė kenė lindur tė parat, parashikim ky i cili erdhi me zbulimin e proteinave nė vezoret e pulės.
“Shkencėtarėt qysh herėt kanė dyshuar se pula ėshtė krijuar para vezės, por tani kemi prova shkencore qė e vėrtetojnė kėtė. Proteina ėshtė zbuluar mė herėt dhe ėshtė lidhur me krijimin e vezės, por vetėm tash me ndihmėn e analizave kemi zbuluar se ajo kontrollon gjithė procesin”, tha Dr Kolin Freeman nga Universiteti i Warwick.
Proteina (OC-17) vepron si katalizator dhe pėrshpejton procesin e formimit tė zgavrės sė vezės. Shkencėtarėt e Edinburgut erdhėn deri te zbulimi falė pėrdorimit tė superkompjuterit, i cili ka analizuar nė hollėsi zgavrėn e vezės.
Po natyrisht qe pulat jane te parat ! Ku do e merrnin vezen shkencetaret britanik sikur te mos ishin pulat ?
Shume te logjikshem edhe keta shkencetaret skocez!

PS : Iu paska mbetur gjysma e punes e pambaruar : etapa e dyte konsiston ne nje studim te detajuar te pules!Mund te zbulojne ndojfare proteine (OC-34) me sa di une...!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-04-12, 23:16   #40
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

Kush fundin sja ka gjete , deri me sot!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-04-12, 18:41   #41
Virti
 
Virti's Avatar
 
Join Date: 13-05-06
Posts: 13,618
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

sa vo i ban pula?
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-04-12, 19:26   #42
halla e madhe
 
halla e madhe's Avatar
 
Join Date: 07-12-04
Posts: 11,632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Bėri pula vezėn , apo veza pulėn?

Quote:
Originally Posted by Virti View Post
sa vo i ban pula?
..me qellu gjysagjel bene shume vo afatshkurtera....hahahahahaha


__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 09:42.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.