Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Tė ndryshme > Pėrshėndetje dhe Urime
User Name
Password
Pėrshėndetje dhe Urime Uroni ditėlindjet, festat, fejesat(?)...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-02-11, 04:49   #61
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

*Besa Urime DITELINDJA zemer*
E ne nje kohe URIME dhe martesa..nga zemer e mamit uroi qe jeta ti fale gjitha kenaqesit e botes...
Qe nga kjo date-3-01-2011- po feston ne nje familje tjeter...gjithashtu rugovase*
Per te cilen uroi te keni mirekuptim*dhe respekt reciprok...dhe anasjelltas qdo gje te mire ne jeten e re bashkshortore**


http://item.slide*****/r/1/56/i/DLxr...Kmeb4pvRJ9nfw/

nga-autore
..Natyra(mami)!

Last edited by natyra; 03-02-11 at 04:58.
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 12-02-11, 02:36   #62
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Quote:
Originally Posted by natyra View Post
*Besa Urime DITELINDJA zemer*
E ne nje kohe URIME dhe martesa..nga zemer e mamit uroi qe jeta ti fale gjitha kenaqesit e botes...
Qe nga kjo date-3-01-2011- po feston ne nje familje tjeter...gjithashtu rugovase*
Per te cilen uroi te keni mirekuptim*dhe respekt reciprok...dhe anasjelltas qdo gje te mire ne jeten e re bashkshortore**
nga-autore
..Natyra(mami)!
Poezi*
Per naten e Marteses:Date: 31-12-2010-
Dedikuar bijes time.Beses*

** U bere Nuse*.

Pa babin,moj bije!
Sa shum u merzite
u merzitem te gjithe
me the,sa veshtir qenka
te jesh pa bab,
qe ta humbish prindin!
ēenka shum e rand.
babi qe ishte dje,
E si mos te eshte sot?!
*ēe u bera nuse*..
dhe ai te me shohe
dhe sa shpejt iku,
..iku nga kjo bote!
o Zot si qenka jeta
valle si ta kuptoi?
miliarda pyetje
veti,ia bera
dhe pergjigje s'gjeja,
po ta pyesja Mbretin?!
sa e zhgenjyer ndjehem
qe kur te humba babi.
ah jeta po vazhdojka
por jo si me ty!
dhe une nuse po behem
*me vellen e nusnise*
ah babi ti nuk je!
t'me thuash urime
e te perqafohem
si baba me bijen..
u ndjeva e thyer,
ne zemer e shpirt
para syve mu ba terr!
dhe pse ishte drite
fillova te ēaje",
e tera me za
te gjithe i perqafova
(e ti prap me mungo):(
e me pas u drodha
perqafova nanen
e si ta pranoja
qe humba baben!
por babi te premtoi
se kurr s'do t'harroi
fjalet dhe keshillat
me andje do i kujtoi
mundohem t'flas me ty
sikur t'jesh ne te vertet
pse vdekja te mori?
ah ilaq s'tu gjete!
..nje ze me pershperiti,
porsi zė i yti
e me tha ni fjale
me fale bija ime,
qe s'mujta me ardh,
te te perqafoi
te them rruga mbare
sa shum u ngushtova
fjala mu nxu ne fyt!
ah babushi im
o i shtrenjti bab
gjithemon do te dua
dhe qe s'te kam pran!
me ty do krenohem
gjere sa te jam gjalle
Besa bije-e jotja.
..ne zemer do te mbaj!

Pusho ne *paqe* babush.

..autore
Hajla&Natyra..(mami)


Last edited by natyra; 12-02-11 at 02:44.
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-02-11, 03:25   #63
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Dideroi i shkruan se bijes diten e marteses

Bija ime,
Ti po le shtepine e babait dhe te nenes tende per te hyre ne ate te burrit dhe tenden njekohesisht. Duke te dhene tek ...., heq dore nga gjithe autoriteti im per t'ia kaluar atij; ai s'me takon me mua. Ishte nje kohe kur te komandoja dhe detyra jote ishte te me bindeshe. Tani kam vetem te drejten e keshilles. Po e shfrytezoj. Lumturia jote eshte e pandare nga ajo e burrit tend. Duhet absolutisht te jeni te lumtur apo fatkeqe njeri prej tjetrit. Mos e hiq nga mendja kete ide; dritherohem nga merzitja e pare qe mund t'i shkarkoni njeri-tjetrit.
Te kesh per burrin tend gjithe miresjelljen e imagjinueshme, pershtatju shijeve te tij te arsyeshme. Kujdes qe te mos mendosh asgje qe s'mund t'ia thuash atij, me qellim qe ai te jete vazhdimisht ne thellesi te shpirtit tend dhe mos bej asgje ne te cilen ai te mos jete i pranishem. Te jesh ne gjithcka dhe gjithmone si perpara syve te tij. Mendo se nje vajze qe sillet si grua eshte e pasjellshme dhe, per rrjedhim, gruaja qe di te ruaje qendrimin e sjellshem te nje vajze respektohet.
* * * * * * * *
Shikoni shendetin. Shendeti eshte baza e gjate e gjithe detyrave dhe ndoshta garantimi i zakoneve te mira te burrit. Ai qe te do me shume, fillimisht te qan hallin dhe kujdeset, por ai lodhet duke te pare gjithmone te vuajtur. Ne qofte se shfaqja e te qenit pa qejf fillon duke e shtuar interesin, ajo mbaron gjithmone duke e shkaterruar ate.
Te besh shtepine sa me te kendshme per burrin, duke qene e embel, e sjellshme, e gezuar qe ai te mos largohet vecse me keqardhje. Keni nje barre te perbashket per te mbajtur, merrni persiper me guxim pjesen qe ju takon.
Mos i beso te fshehtat askujt. As une nuk dua te di se cfare quan ti te rendesishme te me thuash, qofte ky edhe nje mister per kedo. Sukseset nxisin lakmine, fatkeqesite nxisin vecse nje meshire false. Do te me gjesh ne te gjitha momentet e veshtira dhe une duhet te te mjaftoj. Te rekomandoj te mos kesh huqe. Nje dyshim sado i vogel per sjellje te pahijshme nga ana jote, do te me mbushte me dhembje, do te hiqte vleresimin tim dhe do te me largonte nga shtepia jot edhe nga shume te tjera; pasi te kam levduar shume, do te ishte vdekje per mua po te skuqesha per ty.
* * * * * * * *
Te dua mbi cdo gje, prandaj kujdes ne hapat e para te kesaj jete te re. Nga frekuenca e vizitave te mia gjyko sa i kenaqur do te jem. Sa me i kenaqur te jem prej jush, aq me teper do me shohesh prane teje. Ne qofte se do te druhesha te kaloja prane deres tuaj, do te ishte fatkeqesi per mua dhe per ty.
Bija ime! Kam qare shume e kam vuajtur shume qe kur erdhe ne jete. Me ngushello! Me shperble! Po te le te shkosh me nje mundim dhe me nje dhembje qe s'mund ta marresh me mend. E ndjej qe ti nuk po provon te njejten gje. Une mbeta vetem dhe ti po shkon me nje burre te cilin duhet ta adhurosh. Sidoqofte, kur te mos bisedoj me ty si me pare, kur te flas me vete, do te them duke fshire lotet: "Vertet s'e kam me, por ajo eshte e lumtur".
* * * * * * * *
Te urdheroj ta ruash kete leter dhe ta rilexosh te pakten nje here ne muaj. Eshte hera e fundit qe te them: kete dua ta besh.
Lamtumire, bija ime! Lamtumire, femija ime e shtrenjte! Eja te te shtrengoj ne gjoks edhe nje here. Ne qofte se ndonjehere kam qene shume i ashper me ty, te kerkoj falje. Te jesh e sigurt se baballaret jane ndeshkuar mizorisht nga lotet, te drejte apo te padrejte, qe kane derdhur per bijat e tyre. Kete do ta mesosh nje dite dhe atehere do te me falesh. Ne qofte se do te perfitosh nga keto keshilla, kjo do te jete me e cmuara nga gjithcka e mire qe ke fituar prej meje. Te bekoj dhjete here, njeqind here, njemije here. Shko, bija ime! S'me duhet c'thone baballaret e tjere. E shoh se shqetesimi i tyre merr fund ne momentin kur ata ndahen nga femijet; me duket se shqetesimi im tani fillon. Ishe shume mire ne krahun tim. Dashte Zoti qe miku i ri qe ke zgjedhur te jete po aq i mire, aq i dashur, aq besnik sa edhe une.

Babai yt ...

E huazuar nga antare,(Desdemona) ne Emrin e autorit Dideroi. I cili ia kushtoi bijes se vet,ne diten e marteses...dhe une qellimisht e solla para gjithe lexuesve, ne perkushtim e gjith baballarve....qofshin ne kete bote, apo ne nje (bote tjeter) ku me padyshim do donin ti ndain te njejtat fjale,(te autorit) per bijat e tyre...Dhe ne te njeten kohe, une e mora si URIM.
Ndaj,besoi ne mirekuptim..Natyra.

Last edited by natyra; 12-02-11 at 03:32.
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-12-11, 21:01   #64
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Pas nje kohe te gjate..erdha per ti Urua 70 Vjetorin e babit tim!
mu ne temen spicifike familjare...GEZUAR BABUSH
NGA ZEMER E BIJES TE UROI DHE SHUM VITE TE SHENDOSHA DHE TE LUMTURA PRAN NJERZVE TE TU KU DO QE JEN...GEZUARRR PERGJITHEMON............

Me nje poezi te zgjedhur per ty.me pas me nje kenge te preferuar kenduar nga Shaqir Cervadiku!


Urime 70 vjetori babush:)

edhe 100 vite te tjera

i festofsh ne mesin ton

sa shum u merzita sot:(( crying

si nuk jam per t'festuar me ty

e ne nje kohe gezohem

per pleqerin tende te mbar=D> applause

te shendetshme,e papare

qdohere nikqi-jetoin gjate#:-S whew!

kete e kemi me tradite

shpesh me thon femijet

nen ne duam te ngjaim fisit tend

se ju jetoni gjate hahahaha

sa gezim qe po ndjej per ty sot :) happy

babushi im,sikur te isha me ty ne perqafimO:-) angel

s'do kisha pushua se qari e se qeshuri:(( crying:)) laughing

por ne do e gjeim radhen

se shpejti,per t'qen bashk&gt;:D< big hug

vetem lutem shum

per shendetin tend

qe te hec dhe ky vit

ashtu si tjeret me radhe

nuk te quajm kote djal te ri:D big grin

dhe s'eshte per tu qudit

ni 70 vjeqar nuk ka ni pamje si ti:-)/\:-) high five

o babushi ime,me i bukuri me i shtrenjti

i kesaj bote me je ti:) happy:) happy:) happy:) happy:) happy:) happy

te perqafoi me andje dhe dashuri&gt;:D< big hug

aqe sa ka yje ne qiell8-| rolling eyes

per arritjen e kulmit me te larte

mbrenda ketyre 70 viteve

u bere dhe katragjysho|\~ sing

gezuar gezuar dhe shum vite

te shendosha dhe te lumtura

mu ne mesin e qindra njerzve te tu

ku do ne iliride dhe dardani:-)/\:-) high five

ne diaspor dhe amerik gjithe shqipetari

qdohere per ty me perqafime&gt;:D< big hug

E jote bije *malsore*perheraB-) cool

Kumri-jeO:-) angel-nga rugova=; talk to the hand chiiirss&lt:-P party

:) happy


http://co108w.col108.mail.live.com/att/GetAttachment.aspx?tnail=0&messageId=d3c74507-29ad-11e1-9c3c-00215ad7e1f4&Aux=54|0|8CE8BD1BD251B50||0|0|0|0||&m axwidth=220&maxheight=160&size=Att&blob=MHxQMTAyMD gyOS5qcGd8aW1hZ2UvanBlZw_3d_3d

http://www.youtube.com/watch?v=BoiimDRxBkU

..autore
Hajla&Natyra!

Last edited by natyra; 18-12-11 at 21:02.
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-12-11, 07:26   #65
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Quote:
Originally Posted by natyra View Post
Pas nje kohe te gjate..erdha per ti Urua 70 Vjetorin e babit tim!
mu ne temen spicifike familjare...GEZUAR BABUSH
NGA ZEMER E BIJES TE UROI DHE SHUM VITE TE SHENDOSHA DHE TE LUMTURA PRAN NJERZVE TE TU KU DO QE JEN...GEZUARRR PERGJITHEMON............

Me nje poezi te zgjedhur per ty.me pas me nje kenge te preferuar kenduar nga Shaqir Cervadiku!


Urime 70 vjetori babush:)

edhe 100 vite te tjera

i festofsh ne mesin ton

sa shum u merzita sot:(( crying

si nuk jam per t'festuar me ty

e ne nje kohe gezohem

per pleqerin tende te mbar=D&gt; applause

te shendetshme,e papare

qdohere nikqi-jetoin gjate#:-S whew!

kete e kemi me tradite

shpesh me thon femijet

nen ne duam te ngjaim fisit tend

se ju jetoni gjate hahahaha

sa gezim qe po ndjej per ty sot :) happy

babushi im,sikur te isha me ty ne perqafimO:-) angel

s'do kisha pushua se qari e se qeshuri:(( crying:)) laughing

por ne do e gjeim radhen

se shpejti,per t'qen bashk&gt;:D< big hug

vetem lutem shum

per shendetin tend

qe te hec dhe ky vit

ashtu si tjeret me radhe

nuk te quajm kote djal te ri:D big grin

dhe s'eshte per tu qudit

ni 70 vjeqar nuk ka ni pamje si ti:-)/\:-) high five

o babushi ime,me i bukuri me i shtrenjti

i kesaj bote me je ti:) happy:) happy:) happy:) happy:) happy:) happy

te perqafoi me andje dhe dashuri&gt;:D< big hug

aqe sa ka yje ne qiell8-| rolling eyes

per arritjen e kulmit me te larte

mbrenda ketyre 70 viteve

u bere dhe katragjysho|\~ sing

gezuar gezuar dhe shum vite

te shendosha dhe te lumtura

mu ne mesin e qindra njerzve te tu

ku do ne iliride dhe dardani:-)/\:-) high five

ne diaspor dhe amerik gjithe shqipetari

qdohere per ty me perqafime&gt;:D< big hug

E jote bije *malsore*perheraB-) cool

Kumri-jeO:-) angel-nga rugova=; talk to the hand chiiirss&lt:-P party

:) happy


http://co108w.col108.mail.live.com/att/GetAttachment.aspx?tnail=0&messageId=d3c74507-29ad-11e1-9c3c-00215ad7e1f4&Aux=54|0|8CE8BD1BD251B50||0|0|0|0||&m axwidth=220&maxheight=160&size=Att&blob=MHxQMTAyMD gyOS5qcGd8aW1hZ2UvanBlZw_3d_3d

http://www.youtube.com/watch?v=BoiimDRxBkU

..autore
Hajla&Natyra!
Pershendetje,Pa dashur te gjykoi asnjerin/en nga moder-per momentin posa pash qe fotoja te cilen kisha postuar ne fund te poezis ketu,nuk po figuron tani!
Vertet s'po e kuptoi se si ka mundur te ndodh nje gje e tille?!
Mirepo,krejt qka po me duhet te di?,,ne mos eshte problemi dhe nga PC e imja,(sipas ni virusit qe me eshte shfaqur ne ditet e fundit)!
gjithsesi,kerkoi falje nese donjeri/a nga moderatoret ndiheni te fyer,por ju lutem mos e merrni ne kete kuptim.Pasiqe mund te kete ndodhur dhe gabim teknik,tek njera pal..P.s.po mendoi qe mund dhe te kete ndodhur ne kohen kur behen disa nderrime lidhur me tema tjera,dhe rastesisht kalon problemi pa verejtur tek tema tjeter,(nga ana e stafit)ne mos gabohem?..perveqse, ju siguroi se fotoja ishte e vendosur dhe pasi ta kem postuar poezin.

Ndaj ju falinderoi ne mirekuptim, respekt per te gjithe pa dallime

Natyra.

Last edited by natyra; 24-12-11 at 07:28.
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-12-11, 20:26   #66
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Prap me ni Urim special per nipqen time *Princesh*FORTESES*

"Nga zemer e gjyshes i UROI ditelindjen
dhe 100 vite te lumtura e te shendetshme
te dhuroft jeta....

Fate dhe gezime ne gjirin familjare e dashura e shtrnejta ime Nipe-Fortes
**
Po therrisja zogjet
ku do n'per hava
pyesja per princeshen
ndokund e kan pa
nga zemer e gjyshes
urimin per t'ia dergua

te mi thonin asaj
e sa shum e dua
pyesja rete e qiellit

se ē'dinin me shum
per yllin e botes

e kan takuar dokund

me thonin si ate

s'kemi takuar doniher

po te dije dhe ti.
sa e lumtur qe eshte

per ditelindjen e saj

qe sot po feston
po pyesja dhe malet

prisja se qme thonin
me thonin si ate

asnihere se takonim
dhe yjeve ne qiell
..ajo ua kalo
pyesja ane e mban boten
po pyesja edhe qiellin

pyesja edhe token
po pyesja edhe diellin
pyesja edhe valet

aty pari dhe detin

pergjigjet me te bukura

per mua sot ata i gjeten
me kishin zili
per gjerat e tua

se bashku ngrem dollin

sot per ty festuam..:)


Gezuar Princesh
per mote e jete...Hapyy hapyy hapyyyyy:):)


Photo159.jpg


Last edited by natyra; 24-12-11 at 20:32.
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-03-12, 21:15   #67
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*


*Yllion*..gjyshja po te Uron 04-Vjetorin e Lindjes-SOT.. 03/04/2012..tek "Anglezet" e quajn *Gold Year*
Jetofsh sa malet e rugoves-tende KRESHNIKE cilen aqe shum e ke ne ZEMER!..

**
"Ndoshta nje dite,dhe se shpejti do jesh Ti ARDHMERIA e atij Vendi!

Heret e von,do jeni ju ata/o qe do e gezoni LIRIN duke mos harrua te paret e juaj bab/babgjysh/kusheri/vellezer/E-motra....Te cilet kan dhen qdo gje te tyre e ate me te shtrenjten-JETEN per LIRIN QE JU DO JENI ARDHMERIA PER TA GEZUAR NE GJITHA KOHERAT!!!

Prandaj,kjo eshte ARSYEA-pse vargje, vargoi..e qe
-Ty po ti drejtoi!..

NIPI IM
I DASHUR!
~~~~~~~~
PER TY ZOTIT I FALEM
DHE LUTEM PARA TIJ
ME ARDHJEN TENDE
I LINDUR NGA AI
TANI,ME PAK FJALE
PO I MARR PREJ QIELLIT
PER-DITEN ME TE BARDH
KUSHTUAR DITELINDJES
SE*YLLIT*
DHE SOT 04 MARSIN
TY PER TA URUAR
ME LUTJE PREJ ZOTIT
DUKE E FALINDERUAR
VETEM AI DO E DIN
JETA QFARE TE OFRON
NDERSA KUJTO FJALET..
NGA GJYSHJA PER MALL
DIKU LARGE..N'MERGIM!
NE ZEMER E VRAR
PER HUMBJEN E GJYSHIT
QE SHKOI PA TE PA!
E TI KUR DO RRITESH
PER TE KA PER TE FOLE
LEXO DHE VARGJET E SAJ
E-RUAJ NE DITAR!
KUJTIMET NGA DO..
DHE-FJALEN-E *ART*!.


..nga e jote
-Gjyshe-Natyra!

Last edited by natyra; 04-03-12 at 21:16.
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-05-12, 03:55   #68
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Eh,si ishe jeta per femrat...lind femije,perjeto lindjet e tyre..e aqe me shum kenaqesin per ta..sidomos kur behen gjyshe...tani kjo me ben disi kurreshtare,se si gjyshet,madje dhe gjysherit jen kaqe te lidhur me nipat dhe mbesat e tyre...?:)sikur behet e dyfisht dashuria ndaj tyre...thua valle,sikur nuk jemi ngopur mjaft me femijet tan,sa ishin te vegjel..:)(disi shum shpejt po rriteshin):lool:
me kujtohet si sot,vajza posa eshte bere (nan per here te par)..kur kishte te 20-tat dhe akoma e ledhatoja si e vogel:) e bile,me gjelozonte kur i perqafoja femijet e tjerve...e tash si do ti duket kur te perqafoi voglushin e saj posa te lindur-Mergimin:)(me siguri do ti vie mire):P cilin Emer e pergezoi nga-Nena e babait te Tij..Kosov's(prej mallit te djalit vet qe se ka pa qe 9 vite):(! Athua Zot!gjithe keta femije qe po Lindin jasht Vendlindjes tyre..Si do behet e ardhmja e tyre..?!kjo me acaron shum,madje dhe brengosem per fatin kaqe te lige te tyre...ndihem si nje fajtore perball tyre...me vete them,deri kur duhet ti sherbeim vendeve te huja me shum se vendit VET?Valle!Si pa Shtet si me Shtet..gjithemon rrugve shqiptaret e shkret:(:(:(:(
(e kurr faji nuk u gjet)

Kjo Natyra ju pershendet...
....per kujtim ju le kete shkres!
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-05-12, 04:44   #69
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Dhe Ti O "Mergim Rugova"(nip im) i posa ardhur ne kete bote te re..nga zemer te uron Gjyshja-gjitha lumturite e botes..por me se shumti ate te Kosoves...:):):)

paq Uraten..Nipi Im!

And Thou O "Mergim Rugova" (my nephew) is newly arrived in this new world .. from the heart of your -grandmother wishes you all the best in the world .. but mostly that of Kosovo ... :) :) :)

peaceful .. My Nephew!


Nga:Gjyshe-Natyra.

http://www.youtube.com/watch?v=6BpkH...eature=related

Last edited by natyra; 16-05-12 at 04:54.
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-05-12, 09:29   #70
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,939
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Urime natyra, u befte 100 vjeq dhe paste jete te lumtur me familje.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-05-12, 14:08   #71
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Join Date: 20-07-11
Posts: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Quote:
Originally Posted by natyra View Post
Dhe Ti O "Mergim Rugova"(nip im) i posa ardhur ne kete bote te re..nga zemer te uron Gjyshja-gjitha lumturite e botes..por me se shumti ate te Kosoves...:):):)

paq Uraten..Nipi Im!

And Thou O "Mergim Rugova" (my nephew) is newly arrived in this new world .. from the heart of your -grandmother wishes you all the best in the world .. but mostly that of Kosovo ... :) :) :)

peaceful .. My Nephew!


Nga:Gjyshe-Natyra.

http://www.youtube.com/watch?v=6BpkH...eature=relatedQoftė me jetė tė gjatė dhe tė lumtur!
__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-05-12, 06:05   #72
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Faleminderit per Urimet,nga ju dyve larte..ZeroCool/LeDyDiaspora..

Ju pershendes perzemersisht...meqe,kerkoi falje qe s'mund u pergjigja veqmas.Se vetem nga ketu po mun shkruaj ne FD.(Jo nga Post Reply)!

respekt
N.

Last edited by natyra; 17-05-12 at 06:06.
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-05-12, 21:21   #73
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Quote:
Originally Posted by natyra View Post
Dhe Ti O "Mergim Rugova"(nip im) i posa ardhur ne kete bote te re..nga zemer te uron Gjyshja-gjitha lumturite e botes..por me se shumti ate te Kosoves...:):):)

paq Uraten..Nipi Im!

And Thou O "Mergim Rugova" (my nephew) is newly arrived in this new world .. from the heart of your -grandmother wishes you all the best in the world .. but mostly that of Kosovo ... :) :) :)

peaceful .. My Nephew!


Nga:Gjyshe-Natyra.

http://www.youtube.com/watch?v=6BpkH...eature=related
E nderuara Natyre!

Urime per nipin, vogelushit i deshiroj rrit te mbare, jet te gjat e te lumtur!

Qofsh gjithmon gjyshja me e lumtur ne bote.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-05-12, 21:40   #74
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,640
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Quote:
Originally Posted by natyra View Post
Dhe Ti O "Mergim Rugova"(nip im) i posa ardhur ne kete bote te re..nga zemer te uron Gjyshja-gjitha lumturite e botes..por me se shumti ate te Kosoves...:):):)

paq Uraten..Nipi Im!

And Thou O "Mergim Rugova" (my nephew) is newly arrived in this new world .. from the heart of your -grandmother wishes you all the best in the world .. but mostly that of Kosovo ... :) :) :)

peaceful .. My Nephew!

Nga:Gjyshe-Natyra.

http://www.youtube.com/watch?v=6BpkH...eature=related

Edhe shume vite ne shendet dhe gezime.


__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-05-12, 21:42   #75
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,640
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: *Urime ma Specifike Familjare*

Quote:
Originally Posted by natyra View Post
Eh,si ishe jeta per femrat...lind femije,perjeto lindjet e tyre..e aqe me shum kenaqesin per ta..sidomos kur behen gjyshe...tani kjo me ben disi kurreshtare,se si gjyshet,madje dhe gjysherit jen kaqe te lidhur me nipat dhe mbesat e tyre...?:)sikur behet e dyfisht dashuria ndaj tyre...thua valle,sikur nuk jemi ngopur mjaft me femijet tan,sa ishin te vegjel..:)(disi shum shpejt po rriteshin):lool:
me kujtohet si sot,vajza posa eshte bere (nan per here te par)..kur kishte te 20-tat dhe akoma e ledhatoja si e vogel:) e bile,me gjelozonte kur i perqafoja femijet e tjerve...e tash si do ti duket kur te perqafoi voglushin e saj posa te lindur-Mergimin:)(me siguri do ti vie mire):P cilin Emer e pergezoi nga-Nena e babait te Tij..Kosov's(prej mallit te djalit vet qe se ka pa qe 9 vite):(! Athua Zot!gjithe keta femije qe po Lindin jasht Vendlindjes tyre..Si do behet e ardhmja e tyre..?!kjo me acaron shum,madje dhe brengosem per fatin kaqe te lige te tyre...ndihem si nje fajtore perball tyre...me vete them,deri kur duhet ti sherbeim vendeve te huja me shum se vendit VET?Valle!Si pa Shtet si me Shtet..gjithemon rrugve shqiptaret e shkret:(:(:(:(
(e kurr faji nuk u gjet)

Kjo Natyra ju pershendet...
....per kujtim ju le kete shkres!
Ishalla nuk je ka shkon ?????


__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 02:12.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.