Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-06-13, 17:08   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,936
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Question Shqipėri - zgjedhjet 2013

Kush do tė fitoj zgjedhjet nė Shqipėri ? Cila parti duhet tė fitoj zgjedhjet pėr tė mirėn ee popullit brenda kufijve? Cila parti do tė ishtė mė e mirė pėr Shqiptarėt e Kosovės ? Cila parti duhet tė fitonte kėshtuqė tė kenė dobi tė gjithė Shqiptarėt etnik pa marrė parasysh se ku administrativisht jetojnė ?


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 20-06-13, 17:08   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,936
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Berisha: Nėse humbas do tė pranojė rezultatin

Tiranė, 20.06.2013

Kryeministri Berisha pėr herė tė parė nė njė intervistė pėr mediat austriake, thotė se nėse do tė humbasė do pranojė rezultatin, transmeton Koha.

Njėherėsh ai betohet se kurrė nuk do bėjė protesta nėse do tė dalė nė opozitė. Nė lidhje me mundėsinė e njė koalicioni me Metėn pas zgjedhjeve, ai thotė qė duhet ta pyesni pas 23 qershorit. Berisha tha se do jetė nė krye tė PD-sė dhe nė opozitė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-06-13, 18:04   #3
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 24-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Sali Berisha .....
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-06-13, 22:44   #4
Fshatari
 
Join Date: 12-07-05
Posts: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Quote:
Originally Posted by Jana View Post
Sali Berisha .....
... do tė pranojė rezultatin !
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-06-13, 12:03   #5
murrizi
 
murrizi's Avatar
 
Join Date: 18-04-05
Posts: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Shqipria nuk e pati forcen e ndryshimit te njemende e te zgjidhje Kuqezinjet do ti kishte dhene fund njeher e pergjithmone okupimit serbo-grek.
Mjerisht !
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-06-13, 14:48   #6
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 24-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Quote:
Originally Posted by Fshatari View Post
... do tė pranojė rezultatin !
Tutu ti ...ky asht MBRETI i shqiptaris ....
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA

Last edited by Jana; 21-06-13 at 14:48.
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-06-13, 18:27   #7
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Quote:
Originally Posted by Zero Cool View Post
Kush do tė fitoj zgjedhjet nė Shqipėri ? Cila parti duhet tė fitoj zgjedhjet pėr tė mirėn ee popullit brenda kufijve? Cila parti do tė ishtė mė e mirė pėr Shqiptarėt e Kosovės ? Cila parti duhet tė fitonte kėshtuqė tė kenė dobi tė gjithė Shqiptarėt etnik pa marrė parasysh se ku administrativisht jetojnė ?
Per t'miren e Shqiperise, per t'miren e Kosoves, per t'miren e shqiptarise dhe qe ka shume rendesi per te miren e demokracise, duhet te fitoje Partia Demokratike me Sali Berishen.
Pa Sali Berishen nuk do te kishte as rruge qe bashkoi Kombin, as anetarsim ne NATO, as liberalizim te vizave e as miqesi te Shqiperise me SHBA.
Pa PD dhe Sali Berishen nuk do te kishte as bashkim te Kombit.

PS dhe Edi Rama kane qene perhere kunder te gjitha ketyre vlerave, pa marre parasysh se cfare thone tani sa per fushate zgjedhore.
Edi Rama e ka per detyre qe ta luftoje Sali Berishen me te gjitha format, ne menyre qe ti permbyse te gjitha keto vlera properendimore per te cilat shqiptaret kane punu me shekuj!
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-06-13, 22:38   #8
elvio
 
elvio's Avatar
 
Join Date: 21-01-10
Posts: 6,338
elvio has disabled reputation
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Mjerisht s'mundi te luftoje aspak papunesine e varferine Domira,,,,,,,,,,,,,,,,,!

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...65830600_n.jpg

Kur flitet me pasion per nje force politike edhe vend per zhgenjimet ne reale s'kane vend!

Si ajo foto ka mijera familje ne Shqiperi,edhes'po flasim per borxhin .

Per zgjedhjet ne Shqiperi nje gje eshte e sakte,se nga ai popull mjeran ,pisat ka per te nxjerre ,nga nje ane serbofilet,edhe nga ana tjeter grekofilet.
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-06-13, 12:38   #9
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,936
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Shqiptarėt sot pushojnė nga zhurma e politikės, nesėr dalin tė votojnė

Tiranė, 22.06.2013

Partitė politike nė Shqipėri mbrėmė i dhanė fund fushatės zgjedhore pėr zgjedhjet parlamentare tė sė dielės. Dita e shtunė ėshtė heshtje zgjedhore, ndėrsa tė dielėn shqiptarėt do tė japin votėn e tyre nė qendrat e votimit qė do tė hapen nga ora 7 e mėngjesit.

Partia Demokratike i dha fund fushatės me njė miting nė sheshin "Nėnė Tereza" nė Tiranė, ku mė pas vijoi njė koncert festiv, ndėrsa Partia Socialiste mbylli fushatėn nė Shkodėr dhe mė pas nė Vlorė. Partitė e tjera gjithashtu mbyllėn fushatėn me mitingje finalizuese dhe takime me qytetarė dhe forma tė tjera tė fushatės.

Nė votimet e 23 qershorit gara kryesore do tė zhvillohet midis dy koalicioneve politike, tė djathtėve dhe tė majtės. Koalicioni i sė majtės, i quajtur “Aleanca pėr Shqipėrinė Evropiane”, e udhėhequr nga PS-ja, tubon rreth 40 parti politike, ndėrsa koalicioni “Aleanca pėr Punėsim, Mirėqenie dhe Integrim”, i udhėhequr nga PD-ja, tubon 24 parti.

Nė garėn zgjedhore janė edhe partitė e tjera politike LSI, FRD, Aleanca Kuq e Zi dhe partitė tjera mė tė vogla. Ndėrsa kėsaj gare i janė bashkėngjitur edhe deputetė tė pavarur, mes tyre Arben Malaj, Nikollė Lesi, Dritan Prifti e tė tjerė, tė cilėt do tė garojnė nėpėr qarqe tė caktuara.

Kėto janė zgjedhjet e teta parlamentare qė nga demokratizimi dhe fillimi i pluralizmit politik nė Shqipėri.

Gjithsej mbi 3.1 milion zgjedhės janė tė regjistruar pėr votimet e 23 qershorit.

Pėr herė tė dytė zbatohet sistemi zgjedhor proporcional-rajonal. Vendi ėshtė ndarė nė 12 qarqe prej ku do tė dalin 140 deputetėt e parlamentit tė ri.

Pėrveē vėzhguesve lokalė, rreth 550 vėzhgues ndėrkombėtarė nga OSBE-ODIHR, Kėshilli i Evropės, Parlamenti Evropian, NATO dhe BE do tė ndjekin nga afėr zgjedhjet.

Kėto zgjedhje konsiderohen si njė test i rėndėsishėm pėr demokracinė nė Shqipėri dhe integrimet evropiane.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-06-13, 16:29   #10
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Quote:
Originally Posted by elvio View Post
Mjerisht s'mundi te luftoje aspak papunesine e varferine Domira,,,,,,,,,,,,,,,,,!

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...65830600_n.jpg

Kur flitet me pasion per nje force politike edhe vend per zhgenjimet ne reale s'kane vend!

Si ajo foto ka mijera familje ne Shqiperi,edhes'po flasim per borxhin .

Per zgjedhjet ne Shqiperi nje gje eshte e sakte,se nga ai popull mjeran ,pisat ka per te nxjerre ,nga nje ane serbofilet,edhe nga ana tjeter grekofilet.
Kush e luftoi deri me sot varferine dhe papunesie ne kete pjese te Evropes i nderuar Elvio?

E kishim ne rrezik qenien kombetare deri vone.
Deri vone nje pjese e mire ne Shqiperi e kishin per nencmim te na pranojne si pjese te shtetit ame. Tani ka ndryshuar rrenjesisht kjo gjendje. Jane vetedijsuar njerezit dhe proceset po shkojne drejt funkcionimit te natyrshem te shqiptareve si nje komb, ne te gjitha sferat e jetes.

Kontributi i Sali Berishes eshte i pakontestueshem ne kete vetedijsim. Dhe kjo ka shume rendesi. Se sa per socialistet (pjeses se madhe te tyre) ndasia ne mes shqiptareve do te thellohej shume dhe kushedi se ku do te ndalej...

Varferi ka shume bile, papunesi gjithashtu por pa shtruarjen e themeleve te shtetit dhe vetedijes
kombetare nuk do te kishte kuptim marrja me ceshtjet tjera edhe pse (ne mos paralelisht), vijne menjihere pas procesve te cilat Sali Berisha i realizoi ashtu si i kam permende me larte (sipas mendimit tim).

Cfare ti bejme Elvio, shekulli per shqiptaret arrijti teper vone. Megjithate me mire vone se kurre!
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!

Last edited by Domira; 22-06-13 at 16:31.
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-06-13, 10:33   #11
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,936
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Nisin keq votimet nė Shqipėri, nė Laē 1 i vdekur dhe 3 tė plagosur


Tiranė, 23.06.2013


(E plotėsuar) Diku rreth orės 9 ka ndodhur njė incident i rėndė nė njė qendėr votimi nė qytetin e Laēit. Nga BalkanWeb raportohet se ka pasur tė shtėna armėsh nė njė qendėr votimi, ndėrsa dyshohet se si pasojė e tė shtėnave ka mbetur i vdekur njė person dhe tre tė tjerė janė plagosur.

Policia bėn me dije se incidenti ka ndodhur para ambienteve tė qendrės sė votimit tek gjimnazi ‘At Shtjefen Gjeēovi’.

Sic raporton korrespondenti i BWi disa votues qė ndodheshin nė radhė, qė njiheshin si simpatizantė tė PS janė ndaluar tė hyjnė nė qendrėn e votimit nga njė grup personash. Nė kėto momente ka nisur edhe konflikti, i mė tej situata ka degjeneruar deri nė pėrdorimin e armėve.

Ndėrkaq hetimet kanė nisur pėr identifikimin dhe kapjen e autorėve. Drejt Laēit janė nisur edhe forcat RENEA.
----

Hapen qendrat e votimit pėr 3.271.885 votues shqiptarė

Tiranė Zgjedhjet e pėrgjithshme tė 23 qershorit 2013 janė tė tetat qė zhvillohen nė Shqipėri, qė nga vendosja e sistemit pluralist politik nė vitin 1991. Shqiptarėt vendosin me votė pėr ata qė do na qeverisin nė 4 vitet e ardhshme. Procesi i votimit ka nisur sot qė nė orėn 7:00, pėr t’i dhėnė popullit tė drejtėn tė vendosė me votė pėr 140 parlamentarėt e rinj. Simbolikisht kryetarja e KQZ-sė Lefterie Lleshi ka hapur qendrėn e votimit tek Akademia e Arteve, nė Tiranė, aty ku edhe ka votuar.

Pritet qė rreth 3 milionė e 271 mijė e 885 zgjedhės tė ushtrojnė tė drejtėn pėr tė votuar, bazuar nė regjistrin kombėtar elektronik, transmeton BalkanWeb.

Nga kėta pėr herė tė parė votojnė 165 mijė zgjedhės tė rinj tė grupmoshave 18, 19 dhe 20 vjeē . Po ashtu drejt kutive, nė tė gjithė Shqipėrinė do tė shkojnė edhe 560 mijė pensioniste nga tė cilėt 750 zgjedhės konfirmon Ministria e Brendshme nuk janė pėrfshirė nė lista pėr shkak tė moshės mbi 100 vjeē nė datėn e votimit dhe se tė cilėt nuk janė paraqitur pranė zyrave tė gjendjeve civile. Por ndryshe nga kėta, 380 persona tė moshės 100-vjeēare tė tjerė, tė cilėve u ishin bllokuar emrat pėr shkak tė moshės me kėrkesė tė posacme rifituan tė drejtėn e votės.

Nė orėn 7:00 tė kėsaj tė diele hapėn 5508 qendra votimi, tė cilat, pritet tė qendrojnė tė hapura deri nė orėn 19:00, sipas orarit zyrtar. 19 qendra tė posaēme votimi janė ngritur dhe nė burgje pėr 5000 tė dėnuar dhe paraburgosur qė zgjedhjet i gjejnė nė qeli.

Subjektet politike janė grupuar nė dy koalicione: "Aleanca pėr Punėsim, Mirėqenie dhe Integrim", e drejtuar nga Partia Demokratike e kryeministrit Sali Berisha dhe "Aleanca pėr Shqipėrinė Europiane", e drejtuar nga Partia Socialiste, me kryetar Edi Ramėn. Qarku i Tiranės do tė nxjerrė numrin mė tė madh tė deputetėve 32, ku pritet tė votojnė 785 mijė persona kurse ai i Kukėsit numrin mė tė vogėl, 4 deputetė, ku pritet tė votojnė 77 mijė.

Nė kėtė proces zgjedhor ka njė numėr mė tė lartė tė komisioneve nė tė gjithė piramidėn elektorale. Po ashtu, ky ėshtė edhe procesi mė i vėzhguar nga ndėrkombėtarėt dhe organizatat nė vend. Monitoruesit vendas janė rreth 8 mijė, ndėrsa ata tė huaj rreth 1 mijė, nė pėrputhje me rėndėsinė qė procesi elektoral i sė dielės ėshtė konsideruar nga ndėrkombėtarėt si tejet tė rėndėsishėm pėr integrimin e Shqipėrisė nė BE.

Policia njofton se ka marrė nė ruajtje 5.508 Qendrat e Votimit nė tė gjithė territorin e vendit dhe se nė kėtė aksion janė angazhuar 6200 policė.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve printoi nė Slloveni rreth 3 milion e 337mijė e 385 fletė votimi, ashtu siē e parashikon kodi, 2% mė shumė se numri i zgjedhėsve. Kryetarja e kėtij komisioni i bėri apel komisionerėve nė tė gjithė vendin qė tė bashkėpunojnė. Kosto e kėtyre zgjedhjeve ėshtė llogaritur nga KQZ rreth 744 milionė lekė. Kėsaj vlere iu shtuan dhe rreth 3 milionė euro tė tjera qė cilat i janė paguar kompanisė spanjolle Indra pavarėsisht se dy projektet pilote pėr numėrimin elektronik nė Fier dhe identifikimit elektronik tė kartave tė identitetit nė Tiranė dėshtuan.

Menjėherė pas votimit kryetarja e KQZ-sė Lefterie Lleshi i bėri apel tė gjithė shqiptarėve t’i drejtohen qendrave tė votimit, pasi vota e tyre vlen, sic tha ajo.

“I ftoj shqiptarėt tė paraqiten tė votojnė pasi ėshtė pėrgatitur e gjithė infrastruktura zgjedhore qė tė votojnė tė lirė dhe nė fshehtėsi. Motoja jonė ėshtė: Vota jote vlen, votoni”, tha ajo.

Njė apel tjetėr kryetarja Lleshi e bėri pėr tė gjithė komisionerėt zgjedhorė, tė cilėt i ftoi tė bėjnė detyrėn duke iu pėrmbajtur kodit zgjedhor.

“Komisionerėt tė kryejnė detyyrėn sipas kodit zgjedhor, tė jenė jashtė ndikimeve politike’, shtoi ajo.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-06-13, 13:43   #12
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Diana007's Avatar
 
Join Date: 04-10-04
Location: Ne Zemer Te Gazit ♥
Posts: 39,555
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Forca Sala forca
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-06-13, 18:19   #13
elvio
 
elvio's Avatar
 
Join Date: 21-01-10
Posts: 6,338
elvio has disabled reputation
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Quote:
Originally Posted by Diana007 View Post
Forca Sala forca


Diana merre seriozisht temen
Fluks i madh pushuesish nga vellezerit kosovare ne doganen e Morines.
-Per se e vizitoni Shqiperine?
-Per pushime!
-Kur i mbaroni ato?
-Sonte!
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-06-13, 19:09   #14
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,936
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

DEPUTETI I KOSOVĖS VOTON NĖ SHQIPĖRI


Deputeti nga radhėt e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Arben Gashi ka shfrytėzuar dyshtetėsinė e tij pėr tė votuar nė Shqipėri.

Gashi kėtė e ka bėrė publike nė profilin e tij nė Twitter, duke i vlerėsuar zgjedhjet nė Shqipėri si tė qeta deri me tani, pėrkundėr qė ėshtė vrarė njė person dhe janė plagosur tre tė tjerė.

“Unė votova, shumė qetė ishte”, ka shkruar Gashi nė foton qė e ka postuar.

__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-06-13, 16:40   #15
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,936
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Shqipėri - zgjedhjet 2013

Vijon numėrimi i votave, ja rezultatet e orės 11:00


Tiranė, 24.06.2013 11:30

Tė dhėnat e fundit zyrtare nga Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve deri nė orėn 11:00 flasin pėr kėto rezultate:


TIRANĖ

Janė numėruar aktualisht 159/1422 kuti votimi ku ASHE ka marrė 29 114 vota, APMI 20 315 vota, AK 616 vota dhe FRD 1230 vota.


KORĒĖ

Janė numėruar deri tani 134 nga 447 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 20374 vota, APMI 14898 vota, FRD 330 vota.


KUKĖS

Janė numėruar 74 nga 169 kuti gjithsej, ku ASHE ka marrė 5822 vota, APMI 10969 vota, dhe 82 vota FRD.


ELBASAN

Janė numėruar 88 kuti nga 540 kuti, ku ASHE ka marrė 11523 vota, APMI 88128 vota, FRD 340 vota.


DURRĖS

Janė numėruar deri tani 13 nga 444 kuti gjithsej, ASHE 4592 vota, APMI 4504 vota dhe FRD me 86 vota.


FIER

Janė numėruar deri tani 112/576 kuti gjithsej ASHE 24 349 vota, APMI 12 206 vota, AK 191 vota, FRD 537 kurse 1142 vota kanė shkuar nė adresė tė kandidatit tė pavarur, Dritan Prifti.


LEZHĖ

Janė numėruar deri tani 69 nga 258 kuti gjithsej ASHE ka marrė 9091 vota, APMI 8285 vota, dhe 83 vota FRD.


BERAT

Janė numėruar deri tani 70/302 kuti ASHE 16023 vota, APMI 6959 vota, FRD 137 vota.


DIBĖR

Janė numėruar 53 nga 264 kuti ku ASHE ka marrė 6540 vota, 6071 vota APMI, 323 FRD.


GJIROKASTĖR

Janė numėruar 25 nga 237 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 2946 vota, 1274 APMI dhe 22 vota FRD.


SHKODĖR

Janė numėruar deri tani 56/417 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 8343 vota, APMI 6008, dhe FRD 207 vota.


VLORĖ

Janė numėruar 87 nga 432 kuti ku ASHE ka marrė 18 029 vota, APMI 8643 vota. Kandidati i pavarur Arben Malaj ka marrė 668 vota, FRD 372 vota kurse AK, 220 vota.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 20:33.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.