Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-10-03, 01:47   #1
Online
 
Join Date: 18-10-03
Location: UK ( Lo)
Posts: 104
Online has disabled reputation
Send a message via MSN to Online
Default Kur u formua uēk-ja, si dha sa!!!!!

Pėrshėndetje

Pra tema ishte se kur u formua uēk-ja,pra ne cilin vite, si u formua ajo dhe nese mendon dikush qe kan qen me shume se 1 uēk dhe e ciles parti ka qen kur u formua ajo, apo ide e kujt ka qen ajotung


Online Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 24-10-03, 07:13   #2
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default

pershendetje:

nuk jam shum i sigurt per kete por UĒK-ja me duket se eshte formuar ne vitet 91-92?

por nje jam shum i sigurt se ideator te emblemes se Ushtris Ēlirimtare te Kosoves kan qen Emrush Xhemajli dhe Ali Ahmeti.

Rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre....
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-10-03, 20:10   #3
Beni_gjk
 
Join Date: 12-10-03
Posts: 123
Beni_gjk has disabled reputation
Send a message via ICQ to Beni_gjk
Default

valla me bo me te ni se nuk ki shkru per xhavit halitin si ideator i emblemes edhe i krejt UQK ko me tu prek keq a po nejse e din edhe ai se ska qen as ai e as keta qe i ki qit ti

Themeluset zoteri kan qen Adem Jashari, Sali Qeku dhe Zahir Pajaziti per keta do te shkrun historia e jo tjer njerz e sa per formim eshte formu ne fund te vitit 1990 Mos mundohi me qit emra tjer se po ju piskasin keta jan te vertetit
Beni_gjk Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-10-03, 09:20   #4
MEDALIM
 
Join Date: 27-10-03
Posts: 56
MEDALIM has disabled reputation
Default

Ju pershendes dhe jau urej Ramazanin muajin e bekuar per muslimanet,Kurre eshte formua dhe kush e ka formua UĒk-en edhe une nuk jam i sigurt,por e di se historianet ne ta thon fjalen e vete,do merren me kete pun,per na mjafeton qe tju jemi mirenjohur deshmoreve dhe lufetarve te liris,duhet te kemi kujdes mos te bejm propogand politike dhe shpifje ne emen te tyne.

Ju uroj cdo te mire MEDALIM
__________________
Me perjashtim te komunistave,Shqipetaret jan te gjithe te mire.
MEDALIM Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-12-03, 13:54   #5
vullneti
 
Join Date: 10-12-03
Location: Prishtine
Posts: 44
vullneti has disabled reputation
Default

mire e ke Medalim...po kur do ta japin historianet...dikur voooone...atehere ndoshta kur do te mund te shkruhet lirshem..pa tute ,pa e damkos asnje parti...se tani per tani...realiteti eshte laaaarg
__________________
Per bisede te mirefilltė
vullneti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-12-03, 03:40   #6
kaedhemazi
 
Join Date: 23-12-03
Location: gjermani
Posts: 212
kaedhemazi has disabled reputation
Default

sipas Informatave qe posedoje une eshte formuar ne vitin 1990 dhe ka qendruar direkt nen Urdherin e Dr.Fehmi Aganit.
__________________
ngadale se i gjindet qarja,ok?
kaedhemazi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-01-04, 00:19   #7
progoni
 
Join Date: 11-01-04
Posts: 591
progoni i dashurprogoni i dashurprogoni i dashurprogoni i dashur
Default

Grupa e par pėr vetmbrojtje tė Kosovės ėshtė formu nė shtatorin e viteve 90,me autorizimin e Kryetarit Rugova nė emėr tė partive politike nė ishjugosllavi e nėnėshkruar nga:
Ramiz Alia (atėher kryetar i Republikės Popullore tė Shqipėris)
Sali Berisha (atėher kryetar i opozitės shqiptare)
Ali Aliu (atėher kordinator pėr diasporėn shqiptare pran LDK-sė)
Hafiz Gagica (atėher pėfaqsues i Ldk-sė pėr diaspor)
Kan qen dy grupe i pari 53 veta nga gjithė hapsira shqiptare nė ish-jugo pra edhe nga maqedonia.
Edhe grupi i dyt kishte te 50(nuk jam i sigurt pėr nr. e grupit tė dyt)
Pėr her te par nė form tė organizuar tė veshur me uniform ushtarake ushtrimet do ti bėnin nė malet e dajtit(vendi Surel i Shqipėris)
Udhėheqės i ktyre ushtrimeve do tė jet Heroi i yn Kombtar i pavdekėshmi SALI QEKAJ.
Me formimin e Qeveris sė Kosovės do tė lindin probleme pėr financimin e ktyre grupeve nė aksionet e tyre ku edhe Heroi Legjendar Adem Jashari do tė vinte nė Shqipėri nė bised me Bujar Bukoshin aty do tė mundsohet tė ndėrmjetson i madhi prof. Fehmi Agani.
Ata kishin bėr kalimin nė Kosovė tė armatosur dhe me arm tė tjera nga Shqipėria pėr her tė par nė mėnyr tė organizuar tė udhėhequr nga Heroi Sali Qekaj.
Nė grupin e par ishte Heroi tjeter Zahir Pajaziti.
Nė grupin e dyt legjenda vet Adem Jashari.
Kurse nė dyt kush tjetėr tė MADHIT qė veq zoti diti tė na lind SALI QEKAJ.
Nga kta pjesmarrės nė kėt veprimtari pėrveq ktyre herojėve jan e dhjeta tė tjer qė sot nuk jan me tė gjallėt siq ėshtė prof. i nderuar nga Ferizaj Ahmet Hoxha Xhevat Qerimi e tjerėt lavdi paqin.
progoni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-01-04, 20:42   #8
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default

pershendetje:
ky esjhte trillim!
nuk meriton te shkruhet apo te demantohet se eshte krejtsishte trillim pa asnje te vertet!
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-01-04, 20:51   #9
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,936
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default

progoni edhe kaedhemazi mos shihni ėndrra me sy hapur .
Dikush pyti azje pėr UĒKnė e jo pėr grupe tė ndryshme po leje kėtė muhabet se historia e tregon njė ditė ma mirė...
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-02-04, 00:23   #10
progoni
 
Join Date: 11-01-04
Posts: 591
progoni i dashurprogoni i dashurprogoni i dashurprogoni i dashur
Default

Fadil un pajtohem qė kjo nuk tė pėlqen por ėshtė e vėrtet.
Ke dėgjuar Ti pėr prallėn e urthit, kur i drejtohet nėnės se un po sheh.
Nėna i pėrgjigjet:
Eh biri i im tė dua mė sė shumti nė kte jet por e vėrteta ėshtė se Ti nuk sheh.
Shiqo librin e Zahir Pajaziti i ke edhe fotot tė 53 vetave para monomentit tė Skenderbeut nė Krujė,nuk e kam shkru unė por njėri nga Ju.
Adem Jashari,Bujar Bukoshi, Muj Rugova,Rifat Jashari jan taku nė Shqipėri nė 92 njė foto e asaj kohe ėshtė botu nė tė pėrditshmėn Bota sot(Adem Jashari dhe Ibrahim Rugova).
Argument tjetėr sulmi nė Prekaz 91 pjesėmarrės ka qen nė grupin e dyt edhe Murat Jashari(lexo:intervist me Rifat Jasharin nė Zėri ditor ).
Zero Cool kur ėshtė emėrtuiar UQK(apo uzurpuar nga njerėz tėtjer ėshtė tem tjetėr qė do tė merret historia me tė-pajtohem me Ty).
Sa jan grupe tė ndryshme nuk e dij veq dij diq tjetėr se jan celulat e para tė UQK sė ardhshme ,njėherit kan ushtru nė kazermat shtetrore tė shtetit Shqiptar me miratimin e strukturave tė atėhershme shterore nga oficir tė akademis ushtarake tė Shqipėris.
Mos tė ju dhemb aq shum kjo e vėrtet se tė tjerat dhembin mė shum e ato gjat luftės nuk po flasim kėsaj here.
progoni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-02-04, 14:51   #11
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default

pershendetje:
Bota Sode dhe ju te ndjeret per te fituar poena politike e keqperdorni emrin e Adem Jasharit se kinse ai ka bashkpunuar me Rugoven!
kjo eshte e quditshme veq te mendohet pasi qe Rugova Adem Jasharin dhe bashkluftaret e tije i ka quajtur dore e zgjatur e serbis, a te kujtohet kjo?
a e ke pare ndonjeher kaseten kur Adem Jashari,Hamz Jashari dhe daja i tyre ne nje ingjizim ne oden e Shaban Jasharit thoshin Rugova po mendon se Kosova qlirohet me lutje , thoshte Hamza jo jo per ta qliruar Kosoven duhet Luftuar!
edhe kjo eshte e parendesihme per juve sepse ju nuk jeni te interesuar te postoni fakte ne kete forum por keni qellim qe te shkruani trillime qe per ta pastruar te kaluaren e juaj te turpshme ti akuzoni ata qe ja kthyen identitetin ketij Kombi Kosoves!

me thuaj a ka thene Rugova se Ushtria Qlirimtare qe ne ate kohe e komandonte Adem Jashaari eshte dore e zgjatur e serbis?
pres pergjigjje te sinqert ne kete pyetje nga ti!
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-02-04, 18:36   #12
progoni
 
Join Date: 11-01-04
Posts: 591
progoni i dashurprogoni i dashurprogoni i dashurprogoni i dashur
Default

Fadil mė ke ftuar pėr pėrgjegjėje tė sinqert do tė pėrgjigjem.
Po ishte njė deklerat e till nga presidenti Rugova por ishte kėshtu se nuk dij pėr kėte aksione mund tė jet edhe dorė e zgjatur e serbis ishte fjala kur kishin filluar atentatet ndaj intelektualve shqipėtar(ishte bėr tentim vrasje ndaj Sabri Hamitit ,Enver Malokut e tė tjerėve).Deklerata ishte pas kėtyre aksioneve (mė pastaj kjo deklerat ėshtė keqpėrdor nga Baton Haxhiu).Pėr rastin e Prekazit ka thėn tekstualishtė"Jan patriot tė frusruar qė mbrojėn pragun e shtepis",vlerso nė at kohė dhe nga pozita qė kishte Ai atėher.
Nuk jam telall i Botės sot nuk tė solla si argument asnjė artikull tė saj ,vetėm fotografin meq ėshtė publikuar,tė solla argumente tė publikuar nga Ju.
Pajtohem me Ty qė ka luftuar Adem Jashari po kush ėshtė shitur si komandant nėpėr Tiranė pyete Azem Sylėn.
Po e kam par atė kaset dhe po tė tregoj ku e kam parė:
Nė zwilingstr nr.2 ė Munchen atėher banesa e Rifat Jasharit (tash nuk banon aty se nuk e kisha publiku),kasetėn e kam par para Milaim Zekės qė Ai mė von e publikon njė pjesė tė saj atė kaset nga Prekazi e ka sjell Sali Kaqkini nga Llausha pra vendas i dajės sė tyre(Osman Geci qė Ju nuk po i dini emėrin).
Nė asnjė rast Hamz Jashari nuk thot se Rugova ėshtė trathtar i shitur siq thoni Ju,normal qė thot se me kėshtu nuk shlirohet Kosova bile baci Shaban thot disa thojn kėshtu kurse ne kemi gjetur kte rrugė(kjo ishte pėrafėrsisht mund tė mos e pėrpikėt tekstualisht),ndėrsa Ademi flet mė konkretishtė pėr paknaqėsin e finansimit me emra konkret qė ti kam cekur mė lart qė nė kasetėn e Milaim Zekės nuk jan publikuar kėrko origjinalin i gjen.
Bindu se kesh i sinqert .
Dhe un u pėrgjegja se mė kishe ftuar pėr pėrgjegjėje ndryshe nuk jam i interesuar mė tė vazhdojm kėte diskutim un dhe Ju nuk mund ta bindim njėri tjetrin (pse nuk dojm)le tė vlersojn te tjerėt se cila ėshtė e vėrteta.
progoni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-02-04, 05:56   #13
kaedhemazi
 
Join Date: 23-12-03
Location: gjermani
Posts: 212
kaedhemazi has disabled reputation
Default

UCK-ja( me mire te mos ishte formuar kurre ) sepse ka egzistu Ushtria ,ku edhe vet Adem Jashari ka qen pjestare.
Emri UCK nuk ka pas nevoje te egzistoje ,emri FARK mjafton edhe i tille do te mbetet ne Zemren e Popullit.Kete emer nuk e kam zgjedhur une por
bijet me te menqur dhe me burrerore te Kosoves,Dr Fehmi Agani dhe Dr.Ukshin Hoti me fjale te tjera Elita e Kosoves ne ate kohe.
__________________
ngadale se i gjindet qarja,ok?
kaedhemazi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-02-04, 22:20   #14
data
 
Join Date: 23-02-04
Location: para tastature
Posts: 13
data has disabled reputation
Send a message via ICQ to data Send a message via AIM to data Send a message via MSN to data Send a message via Yahoo to data
Default

Harrova si filloj kjo teme ketu!!!!!!!

Kush,ne c“vend ,dhe si,dikush kishte afishu ne menyre amatoreske me FAKTE=0.
deri ne vitin 1992-93,kur u shperbe m.b.gje qe erdhi nga DEKONSPIRIMI,i sahan lepresve te sllaveve(ketu mendoj per pasardhesit e Titos-TITISTEVE)te gjith ishin se bashku.
Mundet me qen edhe ndoj musafir ne forum qe ka mare foto me ta ????
Ata qe thirren ne emer te Mr.Ukshin Hotit,dhe barazojne me Aganin,duhet te mendojn pak me mire.(na ishte ne nje kohe nje Agani qe kerkonte zgjidhje ne kuader te Sllaveve te cunguar,menjeher pas Dejtonit,ka fakte)
Na ishte nje here nje i madh Mr.Ukshin Hoti,te cilin e likuidoi po kjo klika e titisteve,burgu i pare,i dyti,dhe i treti!?(ata te madhin Mr.HOTI,e shifnin me nje sy tjeter,dhe etiketohej per prishje te vllazerim -bashkimit,lexo,J.Buxhovi,karakushi,Agani,Rugova,et j etj)
Partia ne pushtet pa Shtet,likuidimin e figurave te veta,e arsyeton me intriga alla sllave,lexo serbi nga Gjilani,me primje pedofile!!!!
Xhemajl Mustafa,ish poroti i viteve te 80-ta,u vra vetem e vetem se ne mbledhje komomerative te Enver MAlokut,ne referatin e tij nuk etiketoj UCK-ne, per sherbimet sllave,mu per kete edhe LIKUIDOHET.
Pas kesaj vie,vrasja e sherbtorit te ushtrise sllave(t.zema,qeshtje biznesi UKA I RUGOVAJVE-T.Zema)vrasja e RRAcit,nga Klina,A.K.klines(kryetar)vetem e vetem, se ishte per nje kooperim te perbashket per te miren e komunes,se bashku me partite qe percetojshine ne ate asamble komunale.
etj etj.....
ATA CE FORMUAN UCK-ne,KTO GJERA I KISHIN VEREJTE NE FILLIM;DHE MU PER KET LARGOHEN, NGA NGA BASHKPUNTORI I ATIJ QE BENTE MASAKRA NE BOSNJE,DHE KROACI,NJERIU QE I THUHET "akademik"ME SA VEPRA TE SHKRUARA HEHEHE :roll: :idea:

P.S. "Je i lire me bajte burrnin t“ande,je i lir me u shburrnue"§518
__________________
pa nervoze jeta eshte e shkurter!?
data Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-02-04, 03:42   #15
kaedhemazi
 
Join Date: 23-12-03
Location: gjermani
Posts: 212
kaedhemazi has disabled reputation
Default

Na ishte nje gazet dhe shkruante aty ketu dicka dhe na ishte nje i shkret qe e lexonte dhe na rrefente se cfare shkruan ne te........dhe na ishin te tjeret diskutues qe nuk i besonin.........
cka ishte kjo??
Pakic Kombetare


__________________
ngadale se i gjindet qarja,ok?
kaedhemazi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 19:24.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.