Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
User Name
Password
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-01-04, 15:36   #1
Cool_Boy
 
Join Date: 30-09-03
Location: UK
Posts: 1,760
Cool_Boy has disabled reputation
Default Cilin emėr e preferoni mė sė shumti?

Pershdnetje per te gjith

Kam deshir ta di se cili emer ju pelqen me se shumti. Pra tregoni ketu se me qfare emri keni deshir ta pergezoni vajzen apo djalin e juaj ne te ardhmen ne qofse se nuk eshte sekrete.

tung kalofshi bukur


Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 09-01-04, 15:45   #2
Gentiana
 
Gentiana's Avatar
 
Join Date: 09-10-03
Posts: 12,161
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Default

te pergezoj per kte tem! mua me pelqen emri per vajz Gjoana(johana), kurse per djal Gjoi (Joy). edhe emri Gjoni me pelqen. po me ja nis sa emra me pelqejn mua. po keshtu i kisha pergezu femit e mi!!
Tung e bafsh.
Genta
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-01-04, 18:15   #3
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
lazdrani's Avatar
 
Join Date: 20-11-03
Location: EU
Posts: 10,580
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to lazdrani
Default

Femrore:Vjosa,Gentiana,Brikenda,Diana,Artizana,Dje llza,Florentina......
Mashkullor:Kastriot,Xhulian,Denis,Argjent,(Sandoka n)
Nese me linde nje djale do ta marre emrin BILL KLINTON!!!!!
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-01-04, 01:15   #4
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Femerore: Fjolla, Qendresa, Gresa, Drenushe, Bardha, etj,etj

Mashkullore: Besart, Visar, Loris, Ardit, Arbnor, Genti, etj, etj,

Asnjanese: hej dreq per momentin spo me kujtohet asnje :lol: :lol:
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-01-04, 10:24   #5
In Da Houze
 
Join Date: 28-12-03
Posts: 60
In Da Houze has disabled reputation
Default

MUA ME PELQEN EMRI I FEMRES:ARDITA.ARTA.EDITA.ELMA.ALBANA.LULE.JEHONA.E GZONA.RINESA

MASHKULLOR;I SMUT,BUDALL,CRNJIQ,PISS,IDIOT,TRADHTAR,KIME PA TE BABA,ETJ ETJ
__________________
Njeriu qe ta thot te verteten ne sy,nuk te urren ..
Rapper Me Profession per momentin .?
TeRoR-_-DoGg....In<>Da<>Houze.....EnGjulLi-_-2 ....RiDvAn BekTashI
In Da Houze Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-01-04, 09:48   #6
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Barbaroza's Avatar
 
Join Date: 09-01-04
Location: Nė zemėr tė Kosovės!
Posts: 12,880
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Default

Mua me pelqejne dy emra,nje i djalit dhe nje i vajzes por po i ruaj per femijet e mi :D Nuk po i tregoj sorry :(
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-01-04, 17:03   #7
Zana
 
Join Date: 04-11-03
Location: Austri
Posts: 790
Zana has disabled reputation
Default

Femerore: Linda,Laura!

Mashkullore: Artan,Albert!

Ju pershendes...


*Zana* 8)
__________________
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
[»•«]___((Æ`•MITROVICA•“Æ))___[»•«]
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
Zana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-01-04, 17:08   #8
CrAzY-BoY
 
CrAzY-BoY's Avatar
 
Join Date: 03-10-03
Location: Gjilan
Posts: 156
CrAzY-BoY has disabled reputation
Send a message via AIM to CrAzY-BoY Send a message via MSN to CrAzY-BoY
Default !!!

hahahahaha zana shum emra te fort po proferojshe :P
kalo mire !
__________________
Tuke Me Kai
CrAzY-BoY Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-01-04, 18:35   #9
hana
 
Join Date: 28-12-03
Location: ne kosov valla
Posts: 702
hana has disabled reputation
Default

Per femra Eva, Sara,Laura,Arta,Nita,Jehona<Ardiana,Vesa
Per meshkuj Eljon,Endrit,Blendi,
hana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-01-04, 10:34   #10
LIBERO_78
 
Join Date: 07-10-03
Location: EDHE PAK NE PR.
Posts: 111
LIBERO_78 has disabled reputation
Send a message via ICQ to LIBERO_78 Send a message via AIM to LIBERO_78 Send a message via MSN to LIBERO_78
Default TUNG

Mua me pelqejne keta emra:PATRIK.....GABRIEL...JON...KLODIAN..ANDREAS.. ...RIONARD...RIO.....per nga ana e mashkujve kurse nga ana e femrave: TEA...ANGJELA....BRUNILDA.....DONJETA...DHE LAURINDA....KURSE PER TI PAGEZUAR FEMIJET QE DO TE ME KISHIN LINDUR DO TU A KISHA VENEKETA EMRA:PER DJALIN ...GABRIEL(GABI) VAJZES..BRUNILDA(BRUNO) SIKUR TE ME KISHTE DEGJUAR GRUAJA NESE JO ATEHERE UNE JA KISHA VENE VAJZES KURSE AJO DJALIT SEPSE AJO JA KISH VENE PER TA PERKUJTUAR NDONJE DASHURI TE MEPARSHME KURSE UNE GJITHASHTU..HAAAAAAAAAAAAAUAAAAAAAAAA E HARROVA EDHE ...MAGDALENA KUKU QKA ME PELQEN KY EMER BILE SHUME E DEGJOJ KENGEN E DANIT*MAGDALENA* CMENDEM PAS KESAJ KENGE....TUNG
__________________
ATY KU KA LIDHJE ....KA EDHE ZGJIDHJE
LIBERO_78 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-01-04, 12:53   #11
diana
 
Join Date: 28-10-03
Location: zvicer
Posts: 56
diana has disabled reputation
Default diana

eshte e veshtire te prononcohesh per disa emra sepse te gjithe jane te bukur kur kane nje kuptim. psh Teuta (mbreteresha ilire) apo Agron (mbret ilir) e te tjere. Eshte me rendesi te mos internacionalizojme emrat tane sic ndodh ,ne te shumten e rasteve me regjionet tona shqiptare :psh :

brenda ,brendon etj.(emra serialesh) te cilat vene ne evidence shume pak gjera...
diana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-01-04, 11:43   #12
vullneti
 
Join Date: 10-12-03
Location: Prishtine
Posts: 44
vullneti has disabled reputation
Default

Emrat duhen te jen shqip,jo me ti leme emra te pakuptimte,kur them keshtu mendoj edhe ne emra te hauj qe per ne skane kuptim, edhe pse vehen emrat e artisteve apo kengetareve apo si tani qe eshte ne trend te vihen emra te shkurte si Dea,Ada..Elsa e disa emra qe po i ndegjij e skane kuptom fare perveq qe ndoshta e kane nje rimim.
Emri i njeriut duhet te kete kuptim dhe ta percaktoj identitetin kombetar te ti. se po te prezentohemi dikun ne europe si Hashim Hasani do te mendojne se jemi turk a arab apo si Gabriel , a Augustin etje do te mendojne se jemi fare spanjolli a italiani.
e pash qe ketu kish njerez qe i preferonin emrat fetar edhe pse kane ngjajshmeri me ata te europes...po....duhet ta dime qe kot e kemi qe me emra ti ngjajme europes...e tu hyme ne hater....se PUNE dhe vetem Pune duhet me shku perpara e jo me rrene,me thane jemi katolik e sjemi musliman e me i nderru emrat...etj etj.
Prandaj emrat duhet qe vetem Shqip te vehen...si psh:ADHURIM,ALBAN,QENDRIM,VULLNET,NDERIM....ALBANA ,FATMIRA,DHURATA,FJOLLA, etj etj
vullneti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-01-04, 14:38   #13
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Vullnetti e lexova me kujdes shkrimin tend dhe me beri pershtypje te mire.
Po eshte e vertet se sot eshte paraqit nje te themi "epidemi" qe femijet te pagezohen me emra jo shqiptare.
Une ndaj mendimin me juve se me mire eshte te perdoren emra shqip per kete gje.
Nese dikur ishim ne nivel te ulte te shkollimit dhe kemi pranuar edhe emra qe kurr sja kemi ditur kuptimin. Kinse emra te marre nga Qitapi e ku di une me kuptime ndoshta edhe te keqija. Psh sot askush nuk do ta pagezonte femijen e vet si Ujitese(sanije) Patku (qerkin) apo shume te tjere qe per momentin nuk po me kujtohen. Psh emri im kur te perkthehet jep ket kuptim Nikoqire. Prinderve tane mund edhe tju falet se e kane nga padituria.
Sot askujt nuk mund ti falet nese me vetedije te plote merr emra te huaj dhe i ve femiut. Pastaj kemi bre edhe nje fjalor shume te pasur te emrave shqip dhe nuk po e kuptoj kurrsesi qe te huazohen emra te huaj.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-01-04, 13:51   #14
Cool_Boy
 
Join Date: 30-09-03
Location: UK
Posts: 1,760
Cool_Boy has disabled reputation
Default

Pershdnetje

Disa emra te bukur i keni thene ketu faliminderit.

Mua me pelqejn ermat e gjinis mashkullore si:Adhurim,Amir,Bujar,Adem etj.

Gjinis femrore:Valbona,Arjeta,Viola,Vjollca,Leonora etj.

Tung
Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-01-04, 13:54   #15
Zana
 
Join Date: 04-11-03
Location: Austri
Posts: 790
Zana has disabled reputation
Default

Vallah edhe Driton,Alban, shume Emra te mira!!!
:P


__________________
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
[»•«]___((Æ`•MITROVICA•“Æ))___[»•«]
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
Zana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 13:18.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.