Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
User Name
Password
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-12-07, 11:52   #2281
lyra2
 
Join Date: 28-04-07
Location: Aty ku e kam vendin...
Posts: 6,246
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Kur flet per armikun tend mos harro se nje dite mund t'i behesh mik.
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 02-12-07, 11:56   #2282
luan_i
 
Join Date: 08-12-05
Posts: 1,842
luan_i has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

"Lufta pėr qėllim ka fitoren, ajo (lufta) nuk bėhet me miq".
luan_i Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-07, 12:02   #2283
lyra2
 
Join Date: 28-04-07
Location: Aty ku e kam vendin...
Posts: 6,246
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Lufta nuk eshte vetem me arme..........:)
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-07, 13:07   #2284
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Heroizmat mė tė mėdha tė virtytit janė kryer nga dashuria pėr atdheun.

Zh.Zh.Ruso
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-07, 13:18   #2285
luan_i
 
Join Date: 08-12-05
Posts: 1,842
luan_i has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

"Lufta me armė ka kuptim tjetėr dhe ėshtė e fundit".

"Lufta pėr tė bėrė sa mė shumė miq ėshtė e vazhdueshme dhe e pėrditshme".
luan_i Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-12-07, 09:36   #2286
luan_i
 
Join Date: 08-12-05
Posts: 1,842
luan_i has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

"Vetėm lartėsitė qiellore janė tė paarritshme".
luan_i Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-12-07, 09:57   #2287
ssara
 
ssara's Avatar
 
Join Date: 13-02-07
Posts: 13,223
ssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Pasurite me te medha jane ato qe nuk i shef dot syri i njeriut por i gjen zemra..
ssara Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-12-07, 11:34   #2288
lyra2
 
Join Date: 28-04-07
Location: Aty ku e kam vendin...
Posts: 6,246
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-12-07, 13:53   #2289
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Po e deshe mirėsinė, atėhere ti do tė bėhesh patjetėr i dobishem pėr atdheun tėnd pa menduar dhe pa u pėrpjekur tė bėhesh i tillė.
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-12-07, 18:59   #2290
AKT
 
AKT's Avatar
 
Join Date: 15-06-05
Location: Ana e Malit,Komuna e Ulqinit
Posts: 152
AKT has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

jeta ėshtė fakultet kurse vdekja provimi i fundit i saj...
AKT Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-12-07, 19:28   #2291
Pupi
 
Join Date: 11-02-07
Posts: 2,517
Pupi has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Quote:
Originally Posted by lyra2
Kur flet per armikun tend mos harro se nje dite mund t'i behesh mik.
Lyra, kjo thenje me pelqeu disi, se ē'mu kujtua nje shoqe e punes tek thoshte:
Pershendete ēdo njeri (i marre/trullan) neser mund te jete shefi yt.
Por edhe me shume me shtyri kjo thenje e jotja te kujtoj disa te shkruara nga disa forumist ketu, ku thojn:
Gjuha eshte mjeti/arma me e rrezikshme, bile bile shpat me dy teha, po ra ne duar te (pa)sigurta mund te beje (marrezira) edhe mrekullira.
Per fund (edhe arsyeja pse te citova tya, shkrimi nuk te dedikohet).
Armiku edhe ne tu befte "mike" nuk te behet mik i mire! (gjithashtu citat nga forumistat, ju kam harruar emrat te me ndjejn),.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-12-07, 19:45   #2292
AKT
 
AKT's Avatar
 
Join Date: 15-06-05
Location: Ana e Malit,Komuna e Ulqinit
Posts: 152
AKT has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

"ėndrra e ēdo mashkulli ėshtė tė jet ėndėrr e njė gruaje..."

barbara strejsend

"nėse tė ndodh diēka e keqe pinė qė tė harrosh,kur ndodh diēka e bukur pinė qė tė festosh , kurse kur nuk ndodhė asgjė pinė qė diēka tė ndodhė..."

ēarl bukovski

"besnikėria edhe nė dashuri ėshtė pyetje filozofike sepse nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me vullnetin tonė.tė rinjtė duan tė jenė besnikė por nuk janė kurse tė moshuarit duan tė mos jenė por nuk munden...."

oskar vajldAKT Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-12-07, 19:45   #2293
lyra2
 
Join Date: 28-04-07
Location: Aty ku e kam vendin...
Posts: 6,246
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

pupi!
Miq gjen ne cdo cep te botes, sa keq qe bota eshte e rrumbullaket!
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-12-07, 19:59   #2294
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Quote:
Originally Posted by AKT

"nėse tė ndodh diēka e keqe pinė qė tė harrosh,kur ndodh diēka e bukur pinė qė tė festosh , kurse kur nuk ndodhė asgjė pinė qė diēka tė ndodhė..."

ēarl bukovski
....


Shume e vertet !
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-12-07, 20:00   #2295
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Cdo jetė e jetuar mirė , ėshtė jeta mė e gjatė.

L.Da Vinci


__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 05:03.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.