Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
User Name
Password
Tema tė vjetra Arkivi i forumitReply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-05-04, 20:22   #1
mickoja
 
mickoja's Avatar
 
Join Date: 04-02-04
Location: jetoj mas kodrave!!!
Posts: 1,509
mickoja has disabled reputation
Default Sa i besoni magjisč?

Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes


__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 02-05-04, 21:21   #2
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Mickoja ka kohe qe kam menduar ta hap kete teme por ja qe gjithnje e harroja.
Kam ndegjuar ( e besa edhe kam pare njerez qe kane besuar se ndaj tyre eshte bere magji) se magjija egziston, por nuk e besoj.
Mendoj se perveq Zotit qe na ka krijuar e qe mund te ndikoj ne fatet tona, as nje njeri nuk mundet te komandoje mbi qeniet tona. Po te kishte njeriu aq pushtet sa qe mendohet ne kete rast per te bere magji ateher cfare kuptimi do te kishte besimi ne Zot.
Une mendoj se eshte ne pyetje dobesia qe ekziston te cdo njeri. Tek disa kjo dobesi paraqitet ne formen e kompleksit se dikush i ka bere diqka.
Edhe mjekesia edhe religjioni e thot se komplekset nuk sherohen. Kjo per mua eshte Magjia apo sehiri.
Me nderime Murgesha.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-05-04, 21:57   #3
florian
 
Join Date: 28-02-04
Posts: 2,584
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Send a message via MSN to florian
Default

nuk i besoj magjis po i rri larg.
ne shekujve te shekujve njerezit kan pasur frik gjithmon nga e panjohura dhe kjo eshte nje e panjohur qe nuk ka pasur asnjeher zgjidhje dhe njerezit e kan gjithmon frike edhe pse nuk besojne.

HEJ ME FALNI TE NDERUARA PO ME DUKET QE NJE TEME TE TILL E KAM LEXUAR NE NJE POSTIM PO SME VJE NE MENDJE KU?
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-08-04, 13:31   #4
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,640
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Pershendetje.Une nuk i besoj.Nese egziston ,let ma mbushe kuleten me para.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-08-04, 13:46   #5
Gentiani
...
 
Gentiani's Avatar
 
Join Date: 27-06-04
Location: Luginen e dashurise !
Posts: 4,053
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Sa i besoni magjisč?

Quote:
Originally Posted by mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes
Nuk i besoj hiē! e besa edhe ēuditem me njerėzit kur bisedojnė pėr magji e sehire tė ndryshme... pėr mendimin tim haluciunacion hesap, ėshtė puna e tyre :lol: :lol: por pėr ēdo eventualitet hajmalinė e mbajė pėrherė me vehte :lol: :lol: :lol:

tani seriozisht e kam, nuk u besoj magjive!
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-08-04, 13:48   #6
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Sa i besoni magjisč?

Quote:
Originally Posted by Gentiani
Quote:
Originally Posted by mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes
Nuk i besoj hiē! e besa edhe ēuditem me njerėzit kur bisedojnė pėr magji e sehire tė ndryshme... pėr mendimin tim haluciunacion hesap, ėshtė puna e tyre :lol: :lol: por pėr ēdo eventualitet hajmalinė e mbajė pėrherė me vehte :lol: :lol: :lol:

tani seriozisht e kam, nuk u besoj magjive!
Ah more Gentian, me ba e me ta ngjtie magjite ndryshe kishit fol
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-08-04, 13:55   #7
Gentiani
...
 
Gentiani's Avatar
 
Join Date: 27-06-04
Location: Luginen e dashurise !
Posts: 4,053
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Sa i besoni magjisč?

Quote:
Originally Posted by Murgesha
Quote:
Originally Posted by Gentiani
Quote:
Originally Posted by mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes
Nuk i besoj hiē! e besa edhe ēuditem me njerėzit kur bisedojnė pėr magji e sehire tė ndryshme... pėr mendimin tim haluciunacion hesap, ėshtė puna e tyre :lol: :lol: por pėr ēdo eventualitet hajmalinė e mbajė pėrherė me vehte :lol: :lol: :lol:

tani seriozisht e kam, nuk u besoj magjive!
Ah more Gentian, me ba e me ta ngjtie magjite ndryshe kishit fol
po thua Murgesha a ?! :roll: :roll: nuk e dij, por mos me ta marrė mendja me punėn e magjisė, sė paku mua nuk mė ėshtė e njohur puna e tyre!!!
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-12-04, 17:27   #8
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
lazdrani's Avatar
 
Join Date: 20-11-03
Location: EU
Posts: 10,580
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to lazdrani
Default Re: Sa i besoni magjisč?

Quote:
Originally Posted by mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes
Inxhja Mickoj Magjia egziston por une nuk i besoje
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-12-04, 22:01   #9
Mafiozi
 
Join Date: 27-10-04
Location: Geneve
Posts: 4,639
Mafiozi has disabled reputation
Default

Mickoja, me fal qe nuk i besoj magjis, per ate as nuk ekziston :?
Qka esht bre :lol: :lol:
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-12-04, 22:14   #10
vushtrria
 
Join Date: 09-03-04
Location: zvicer
Posts: 4,921
vushtrria has disabled reputation
Send a message via ICQ to vushtrria Send a message via AIM to vushtrria Send a message via MSN to vushtrria Send a message via Yahoo to vushtrria
Default t

kurr nuk merrem me keto pun,dhe as qe ju besoi ketyre magjive :lol:
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-12-04, 22:20   #11
livoreka bicio
 
Join Date: 23-07-04
Location: (itali)
Posts: 2,099
livoreka bicio has disabled reputation
Send a message via MSN to livoreka bicio
Default

NUK I BESOJE ASPAK MAGJIJAVE,DHE NUK MENDOJE QE EGZISTOJNE,POR JANE VETEM FJALE.
__________________
Njč fjal čshtč shumč, njčqind janč pak.....!
livoreka bicio Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-12-04, 00:53   #12
dr1ta
 
dr1ta's Avatar
 
Join Date: 31-08-04
Location: Ne veri
Posts: 5,346
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Default

Aspak
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-12-04, 09:23   #13
Gjumashja
 
Gjumashja's Avatar
 
Join Date: 15-10-04
Location: n'krevet
Posts: 24,225
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Default

Hiq valla nuk i besoj magjise edhe se di qe ekzistojn :roll:
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-12-04, 10:59   #14
Engjellushja
 
Join Date: 10-06-04
Posts: 411
Engjellushja has disabled reputation
Default Re: Sa i besoni magjisč?

Quote:
Originally Posted by mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes

Nj skjarim : Magjija esht fjala e dyt e Dreqit ! Por thojn ka dhe t zez dhe t bardh.Keshtu c t dyjat jan t kqija, nga ana e Zotit dhe aj/ajo c e perdor, ben Gabimin m t madh c existon !! Magjija esht nj gj c mundet njeriu me Interpretu me fjlen : T kqijat e njeriu c gjinden n shpirt, kur t perdor magjijen dalin nj dit n Drit ! D.m.th: kur esht nj njeri me t gjitha t mira, "me zemer t mir dhe shpirt t mir, asgj smundet me i ndodh nese dikush mundohet me i be nj t keqe me Magji, keshtu c magjia n Zemer dhe n Sy shkon, dhe qendrimi i saj esht vetem per 4 jave ! Nj muaj, e me bo me ndodh kjo n majin e shenjet "sivijetit esht haram, dhe nese ben e shkel simbolet e All-llahut, por me qen dhe nj hogj dhe at e ka me kap denimi, pervec nese esht i sulmuar vet. Magjia ndikon n tru"sy dhe n zemer, perpos sundimit t vetvetes asgj sdot ndodh, por nese e ke qendrimin e fort dhe mendjen t bardh atehere sdot ju ndodh asgj, ps c i kthehet atij i/e cila ka perdorur.... km lexuar shum dhe kam ber analiza t shumta per ta gjetur t verteteten, d.m.th Besimi n t keqen dhe n magjija ju vyen per me ndjeh magjin apo t ndikoj n ju, keshtu c mos i besoni t keqes, atehere ska mundsi t perjetoni nj gj t till, sepse magji esht vetem nj fjal e keqe dhe e mbrapsht, por edhe nese i thuaniu nj Femis, beni keq dhe shko n Rrug t mbrapsht, ateher e dhe kjo fjal dot ndikon n zemeren e femiut, hiq pa magji, d.m.th: Ska magji por vetem e keqja, kur njeriu sesht i Rritur dhe mendjeleht, atehere aj/ajo e interpreton vetem t keqen, p.sh. ka ardh nj grua si mysafir dhe mka then: Qika dhe Djali, sjan Rahat, dalin neper disko, e pin Rakin, demtojn vehten, dhe ka shku tek hoxha me sheru djalin, pastaj djali mbas 4 viteetve esht ndryshuar, dhe ajo i Falenderoj hoxhes, une kur kam degjuar kam kesh, sepse nese magia exsiston met vertet atehere ka duft meniher mbas nj ore me kthy djalin e jo mbas 4 vitetve, sigurisht c koha e ka ndryshu djalin se me 26 vjet si ka pas ato deshira porr ka asht me kriju Familje, e ktu sesht hoxha c ia beri t miren, por menquria i tij e ka sjell n Rrug t drejt, sepse i ka pa t gjitha gabimet dhe e ka marr malli per ato gjera t mira dhe Diziplina ashtu-keshtu vjen me kohe...por nese njeriu Gabon dhe nuk e kthen nganjeher koken mbrapra me pa se cka ben, atehere as e mira magji e as e keqja smundet me ndru se femiun mundet dikush me mashtru, por t Rriturin jo, keshtu c vetem mvaret nga Menquria jote, sa din dhe a e din t verteten sepse pasuria e shpirtit dhe Paqnia e Zemres tende, ta tregojn Rrugen e vertet dhe t verteten pergjithsi cfr deshiron me dit! MAgia e mir esht: T gjithat e mira c existon e deri te fjala e mir dhe veprimi i but ! kurse e keqja esht: T gjithat t kqijat c exsitojn, deri te fjala e keqe dhe veprimet e egrra, dhe hiq pa ato gjeste t shtrigave si thojn mundesh mi ber dikusjt magji dhe gjdo njeri ka n vete, si magjin t mir dhe si t keqe, por ,mos harroni, magjija esht vetem nj FJLA "E keqe dhe e MIR !? Kuptoni se cfar dua t them ???

Ju pershendes me Respekt

P.S: une pervete nuk besoj n Hex. hex por besoj n t miren dhe t keqen, d.m.th. Kur bej mir mkthehet mir kur bej keq m kthehet keq, e shumica mendojn ajo gj esht Magji !
__________________
Do te fleni shum Rahat
Dhe nese jan minuta apo me sahat
Rahjen e zemrės do ta keni normale
Nėqoftėse jeni t“Sinqert dhe mbaheni pėr fjale..
Engjellushja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-12-04, 11:19   #15
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Re: Sa i besoni magjisč?

Quote:
Originally Posted by mickoja
Ju pčrshčndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa čsht kjo e včrtet a egziston magjija pčr ju?

Tung ju pčrshčndes
Cfar eshte ajo magji-ato qe bejne pune te liga e kan menduar magjin per te i ikur pergjegjsise morale.


__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 22:40.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.