Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
User Name
Password
Tema tė vjetra Arkivi i forumitReply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-05-04, 14:23   #1
ALENA
 
Join Date: 10-05-04
Posts: 10
ALENA has disabled reputation
Default Shoqeria e vjeter...........

tung te gjithve,

nuk e di a e ka hap ndonaj kush ket tem, po me duhet te foli per ket.
Para dy java e humba shoqen time me te ngusht qe e pata... Ishim me shum se 9 vite te shoqeruar....
Esht gabimi im, se un i ndegjova te tjeret. Me than se nese vazhdoj te mbaj shoqerin me te, do te kem me von probleme. D. m. th. se do te flasin te tjeret per mua.... Ne fillim nuk i dndegjova te tjeret dhe nuk deshirojsh ta humb shoqerin e vjeter....
Por nuk e di se qfar ndodhi me mua, dhe kur u takova me shoqen time i tash se kjo esht hera e fundit, qe dola me ty.... A jo mbeti e habitur duke me pytur se a isha tuj ditur se qfar thash ne ate moment... I tregova se nuk esht hajgare.....
I thash se ajo esht fajtore pse shoqeria jon do te mbaroj... Ajo iki duke qar dhe un mbeta e si e hutuar.

Sod e urrej veten pse e bera ket... por esht von, shum von

Sdi pse i ndegjova te tjeret dhe e humba shoqen me te mir. :cry:


ALENA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 10-05-04, 14:27   #2
Cool_Boy
 
Join Date: 30-09-03
Location: UK
Posts: 1,760
Cool_Boy has disabled reputation
Default

Perhsndteje ALENA

me vjen shume keq qe ju jeni prish me shoqen me te ngushte qe e keni pas per 9 vite...Eshte nje gabim qe nuk mundesh ta korrigjojsh me..keni gabuar deri ne fyt se ne qofse aja nuk ta ka be kurr nje gje te padrejt e mu prish vetem pse te kan then te tjeret eshte shume shume gabim i madh....

Me respket,Cool_Boy
Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-05-04, 14:55   #3
drenousha
 
Join Date: 04-02-04
Posts: 162
drenousha has disabled reputation
Default tungi

Alena me vjen keq se e paske humb shoqen por dije se kurre nuk eshte vone per mu bashku me to.
Vetem mos harro se njeriu mson prej gabimev se i ban, besoj se edhe ajo shoqe te pajtohet me ty mbas ni kohe.
Te pershendes,
Drenousha
drenousha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-05-04, 15:34   #4
Gentiana
 
Gentiana's Avatar
 
Join Date: 09-10-03
Posts: 12,161
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Default

Alena te pershendes.

Nese i ndegjom thashethemet, dhe qka do te flasin ne te ardhmen, kurr nuk do te jemi te lumtur ne Jetė, si me shoqeri ashtu edhe ne tjerat sfera,qka luan rol esht, te jesh e paster ne Zemren tende, e qka flasin tjert, mos me u lodh bilet!!! Un mendoj se ke gabuar, sepse shoqeria nuk duhet vnuar ne vag per hallk.

Duhesh te flasesh me te dhe ti sqaroni gjerat,e nese esht per ju ajo shoqeri e rendesishme, ateher duhet luftuar per kte.


Kurr nuk esht von,per asgje!!
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-05-04, 20:57   #5
RRUSHI
 
Join Date: 02-10-03
Location: NYC
Posts: 327
RRUSHI has disabled reputation
Default

Zonjusha Alena -- mirsevjen ne forumin ton tash edhe tuajin dhe shpresoj se do te kalosh qaste te mira ketu me ne :arrow:
Sa i perket problemit tuaj --- une nuk e shof se eshte ndonje problem shum i madh ----dy shoqe te mira edhe zihen shum e natyrshme --- aq me teper kur ju tash jeni e bindur se faji eshte i juaji--e ne rast se ajo eshte me te vertet shoqja juaj e ngusht 9 vite siq thua ti , do te ju kuptoj shum mir dhe prap do tju pranoj ne shoqerin e vjeter ... ateher ty te mbetet qe te marresh inciativen e para dhe te flasesh me te ... :!:
Qofsh e nderuar ... :D
__________________
PERSERI ME JU
RRUSHI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-05-04, 21:22   #6
florian
 
Join Date: 28-02-04
Posts: 2,584
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Send a message via MSN to florian
Default

ME VJEN SHUM KEQ QE KENI HUMBUR SHOQEN TENDE TE NGUSHT ,POR ASNJEHER MOS I DEGJO ATO QE THON TE TJERET SE NE SHUM RASTE NJEREZIT FLASIN NGA GJELOZIA DHE THON GJERA QE NUK JANE TE VERTETA , UN PER VETE KAM SHOKE QE NUK SHOH NGA SHUM VITE DHE JEMI PRAP SHOK SHIHEMI KUR MUNDEMI DHE DEGJOHEMI NE TELEFON DHE NE SHUM RASTE NJEREZIT ME KAN THENE QE UN JAM SHOK I ATIJ OSE SHOK I KETIJ MUA NUK ME INTERESON

NUK MUND TE ZGJIDHESH KUSHERINJET PO MUND TE ZGJIDHESH SHOQERINE


PERSHENDETJE ALENA DHE MIR SE ERDHE
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-05-04, 12:04   #7
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
lazdrani's Avatar
 
Join Date: 20-11-03
Location: EU
Posts: 10,580
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to lazdrani
Default

Quote:
Originally Posted by RRUSHI
Zonjusha Alena -- mirsevjen ne forumin ton tash edhe tuajin dhe shpresoj se do te kalosh qaste te mira ketu me ne :arrow:
Sa i perket problemit tuaj --- une nuk e shof se eshte ndonje problem shum i madh ----dy shoqe te mira edhe zihen shum e natyrshme --- aq me teper kur ju tash jeni e bindur se faji eshte i juaji--e ne rast se ajo eshte me te vertet shoqja juaj e ngusht 9 vite siq thua ti , do te ju kuptoj shum mir dhe prap do tju pranoj ne shoqerin e vjeter ... ateher ty te mbetet qe te marresh inciativen e para dhe te flasesh me te ... :!:
Qofsh e nderuar ... :D
Dhe patjeter zonj.Alena duashe te kerkoshe falje te shoqja juaj dhe te bisedoshe haptas se me ate dite qe ti ke thene eshte dita e fundit ke shkatruar besimin por vone nuk eshte aspake.Pra shko drejte ne banese dhe kerko te bisedoshe.....Paq fat......eja dhe tregona pastaj qe qdo gje eshte ne rregull me shoqen tende te ngushte
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-05-04, 12:18   #8
ALENA
 
Join Date: 10-05-04
Posts: 10
ALENA has disabled reputation
Default

Tung te gjithve,

se pari ju falemenderohem te gjithve atyre qe me kan forcuar me fjal. JU FALEMENDERIT SHUM!!!!!!!!!

Me tvertet esht rast i veshtir, por nuk e di si do te mbaroj....
Nuk i besova vetes, kur shoqja ime prap me thirri ne telefon dhe me tha se don te bisedon me mua dhe don te me takon. Dhe u takuam, ajo filloi te me pyste pse un i ndegjoj te tjeret etj....
Un i tregova se un at nuk dua ta humbi,por nese ajo nuk ndahet me shoqerin tjeter qe e ka momentalisht, mua mund te me harron.Sepse nuk e ka shoqerin e mir, ajo shoqeri do ta shkaterroj shoqen time.
Dhe un nuk dua te kem pun me keta.....
Shoqja ime me tha se ajo nuk do te vendos asgje, vetem e din se nuk don te me humb dhe shoqerin e saj.....
D. m. th. AJO ME HUMBI MUA:....

Nuk e di a me kuptoni, por ket rast qe e kam un momentalisht nuk deshiroj ta ket askush... Se qenka shum shum veshtir...
Vetem edhe nje e di se un nuk mund ta gjej nje shoqe tjeter si at qe e pata. Ishte si motra ime.... por ju kthy shoqeris tjeter....

tung dhe ju pershendes te gjithve
ALENA
ALENA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-05-04, 14:21   #9
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
lazdrani's Avatar
 
Join Date: 20-11-03
Location: EU
Posts: 10,580
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to lazdrani
Default

Alena me trego ti mua cka te pengon nese ajo ka edhe shoqeri tjeter,nuk do te thote qe edhe nese ju jeni shoqe te ngushte te vendosni se me kend tjeter te shoqerohet..
Shiqo nese une kam nje shoke te ngushte si vella,patjeter do te isha tolerant qe edhe ai te kete edhe tjere shoke,nuk do te me pengonte kjo,perkundrazi kete nuk do ta lejoja as une qe lirin time ta vendose tjeter kush......Shoku i mire shihet ne kohen e veshtire ,e une kam asi shokesh dhe nuk jemi te nvarur ne njerin-tjetrin...
Ti duash te jesh tolerante me shoqen tuaj te ngushte,kuptohet nese ti nuk pranon shoqerin e saj athere kerkon diten kur vetem ju te dyjat keni kohe te lire dhe argetoheni se bashku lazdrani


__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 12:03.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.