Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
User Name
Password
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-10-04, 14:29   #1
just 4 fun
 
Join Date: 30-06-04
Location: Prishtine
Posts: 54
just 4 fun has disabled reputation
Default Dieta me Magdanoz

Dieta me Magdanoz

I zien 2litra uje dhe i len te ftofen pak. I merr 2 limona dhe 1 tufe magdanoz dhe i qet ne uje dhe rrine pak pasi te leshon e kullon dhe e qet ne shishe e fut ne frigorifer dhe e pin gjate 1 dite.kete uje e pregadite cdo dite

Dita e pare
(uji i pregaditur) Tere diten han patate te ziera dhe sallate te perzier. Guxon te pishe qaj dhe kafe me natreen
vitamina; kalcium, magnezium, Vit. C, Vit. E i pin cdo dite

Dita e dyte
Tere diten pin vetem qumesht dhe te tjerat, sallat+vitamina dhe ujin

Dita e trete
Tere diten han vetem laker dhe sallate vitaminat dhe ujin

Dita e katert
Tere diten han vetem mish, sallate vitamina ujin

Dita e peste
Jogurt, sallate vitmaina ujin

Dita e gjashte
Vetem djath dhe sallate vitamina ujin

Dita e shtate
Tere diten pine uje mineral, sallate vitaminat dhe ujin


__________________
Let us forgive , but never forget!
just 4 fun Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 31-10-04, 10:53   #2
qeqa&zana
 
Join Date: 24-10-04
Location: kosov
Posts: 88
qeqa&zana has disabled reputation
Send a message via ICQ to qeqa&zana Send a message via AIM to qeqa&zana Send a message via MSN to qeqa&zana Send a message via Yahoo to qeqa&zana
Default

flm shuuum just 4 fun po pastaj pas nje jave apo pas dy apo edhe me shum dallohet qe ke mbajtur diet (dobsohesh)???
__________________
cant bACk the paSt
qeqa&zana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-01-05, 11:10   #3
rrita
 
Join Date: 03-12-04
Location: prizren
Posts: 40
rrita has disabled reputation
Send a message via ICQ to rrita Send a message via MSN to rrita Send a message via Yahoo to rrita
Default

pershendetje per gjith
uji te eshte i dobishem ne diet ?? (uji i thjesht) ?
__________________
..
rrita Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-01-05, 22:27   #4
reli
 
Join Date: 08-01-05
Location: suedi
Posts: 3
reli has disabled reputation
Send a message via MSN to reli
Default toni

halo rita :oops:
reli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-02-05, 18:27   #5
dr1ta
 
dr1ta's Avatar
 
Join Date: 31-08-04
Location: Ne veri
Posts: 5,346
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Default

Pa ushtrime ska asgje


dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 12:34.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.