Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Zurück   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Benutzername
Kennwort
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Antwort
 
Themen-Optionen Ansicht
Alt 12-11-04, 11:26   #1
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Benutzerbild von lazdrani
 
Registriert seit: 20-11-03
Ort: EU
Beiträge: 10.580
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
lazdrani eine Nachricht über MSN schicken
Standard Familja Moderne

Mendimi i juaj per kete serial


__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Nyje Interesante
Alt 12-11-04, 11:35   #2
Gentiana
 
Benutzerbild von Gentiana
 
Registriert seit: 09-10-03
Beiträge: 12.161
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Standard

Seriali ne vete super, aktor po ashtu shum te mire, dhe permbajtja, ndodhit ne te, apo humori po ashtu mire. Ne ket serial me pelqen me se shumti Leze Qena, pa ket aktore, ky serial nuk do te ishte siq esht...
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 12-11-04, 13:53   #3
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Benutzerbild von Barbaroza
 
Registriert seit: 09-01-04
Ort: Nė zemėr tė Kosovės!
Beiträge: 12.880
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Standard

Serial i mire qe ve ne pah gjithcka qe ka te beje me jeten dhe problemet tona ne perditshmeri!Te gjithe aktoret jane te mrekullueshem,por une e veqoj Dajen Skender :)
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 12-11-04, 16:00   #4
Naki
Moderator
 
Benutzerbild von Naki
 
Registriert seit: 30-09-03
Ort: Nė Gjermani
Beiträge: 7.932
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Standard

Seriali Familja moderne e shiqoje me endje,Aktoret jane te mrekullueshem sidomos daja Skender dhe fqinja Gjejlane Godanci.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 14-11-04, 23:00   #5
ShEjToNkA
______________
 
Benutzerbild von ShEjToNkA
 
Registriert seit: 11-07-04
Ort: Nė Zemėr tė...??!!!
Beiträge: 20.127
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Standard

Familja Moderne?! Ėshtė njė serial me njė tematik shumė tė mirė ,dhe taman qė i pėrshtatėt njė pėriditėshmėrie nėpėr tė cilėn po kalojmė. Aktorėt , janė shumė tė mirė ,mė dukėt se japin maxsimumin nė kėtė serial. Tė veqantė kėtij seriali mė dukėt se ia shtonė Leze Qena ,ku patjetėr do veqoja edhe Zana (Yllka Gashi ) qė ėshtė njė aktorė e shkėlqyėr dhe e bėnė atmosferėn xeher krejt nė atė serial!
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 15-11-04, 09:07   #6
Kaltrushi
 
Registriert seit: 07-10-04
Ort: germany
Beiträge: 2.327
Kaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIP
StandardEsht nje Serial i pershtatshem dhe ngjarjet nganjeher siq ndodhin edhe ne diten e perditshme tek ne shqiptaret. Po ashtu na bie te gjithve per te qeshur shum. Dhe nuk shkon nje e diel qe nuk e shikoj me familjen. Ne diaspor ky serial na knaq edhe ma shum. Shpresoj se do ket edhe shum e shum seriale nga familja moderne. Ju uroj Suksese.
Adhurusja ime esht poashtu Leze Qena.


Pershendetje!!!
Kaltrushi Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 09-12-04, 20:52   #7
qeqa&zana
 
Registriert seit: 24-10-04
Ort: kosov
Beiträge: 88
qeqa&zana hat die Renommee-Anzeige deaktiviert
qeqa&zana eine Nachricht über ICQ schicken qeqa&zana eine Nachricht über AIM schicken qeqa&zana eine Nachricht über MSN schicken qeqa&zana eine Nachricht über Yahoo! schicken
Standard

shum i mir
__________________
cant bACk the paSt
qeqa&zana Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 14-01-05, 21:05   #8
blusky
 
Benutzerbild von blusky
 
Registriert seit: 11-08-04
Ort: diku po
Beiträge: 284
blusky hat die Renommee-Anzeige deaktiviert
blusky eine Nachricht über MSN schicken
Standard

Shume cool
__________________
There is no easy way to freedom...
blusky Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 12-05-05, 09:13   #9
E Panjohura
 
Registriert seit: 31-03-05
Beiträge: 37
E Panjohura hat die Renommee-Anzeige deaktiviert
Standard Pershendetje

Familja Moderne tashem nje serial i 3 sezonal, dhe shum i dashur per shikuesit, per mendimin tim ja vlen te shikohet ky serial, sepse ka te bej me perditshmeren ton ne Kosov, ka gjuh te paster dhe aktor me role te qelluara. Fal Visares e cila esht shum e pasur me idea te saja te shkelqyerea per gjdo te Diele qe arrin ta shkruan gjith skenarin, dhe RTK_s qe mundeson per dy rrjetet satelitore ta shiqojm ket serial.
E Panjohura Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 18-05-05, 09:26   #10
halla e madhe
 
Benutzerbild von halla e madhe
 
Registriert seit: 07-12-04
Beiträge: 11.632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Standard

Familja moderne po na percjell me vite..kethej koken ne dhomen e dites...jaaaa familja moderne identike me ate te Kosoves
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 18-05-05, 11:35   #11
Murgesha
 
Benutzerbild von Murgesha
 
Registriert seit: 24-10-03
Ort: Diku nėpėr botė....
Beiträge: 40.987
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Standard

Zitat:
Zitat von halla e madhe
Familja moderne po na percjell me vite..kethej koken ne dhomen e dites...jaaaa familja moderne identike me ate te Kosoves
More njė e imja ja ka kaluar atyre nė RTK.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 28-05-05, 07:36   #12
experti_lu
 
Benutzerbild von experti_lu
 
Registriert seit: 17-01-05
Ort: lindur ne SHQIPERI,deshiroj te vdes ne SHQIPERI.
Beiträge: 678
experti_lu hat die Renommee-Anzeige deaktiviert
Standard

FAMILJA MODERNE:
serial shume i mire dhe i shikushem
mua me pelqejne: ardi-longari,
jan te merkullushem.
__________________
armiku me i madh i njeriut eshte njeriu.
experti_lu Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 28-05-05, 16:54   #13
laliloli
 
Benutzerbild von laliloli
 
Registriert seit: 18-03-05
Ort: Kosovė
Beiträge: 9.232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
laliloli eine Nachricht über ICQ schicken laliloli eine Nachricht über MSN schicken
Standard serialin familja moderne

ESHTE SERIAL QE TE TERHEQ PER TA SHIKUAR SEPSE PASQYRON PERDITSHMERINE TONE NDERSA NDER AKTORET QE ME PELQEJNE ESHTE GJEJLANE GODANCI -BUQJA DHE LEZE QENA -GJYSHJA ,JANE AKTORE ORIGJINALE
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 10-07-05, 00:10   #14
Gentiani
...
 
Benutzerbild von Gentiani
 
Registriert seit: 27-06-04
Ort: Luginen e dashurise !
Beiträge: 4.053
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Standard Re: Familja Moderne

serial tejet monoton, nuk jam i sigurtė a e kam shikuar 4-5 herė, edhe atėherė kur kam qėlluar mysafir diku, e nuk ka pasur kuptim tė marrė TV dirigjuesin nė dorė ti ndėrroj orientimin e frekuencat. :lol: :lol:
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 21-07-05, 15:48   #15
Kodra
Super Moderator
 
Benutzerbild von Kodra
 
Registriert seit: 05-05-05
Beiträge: 1.447
Kodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėm
Standard

**********
**********
**********


E shikoj vetėm pėr Llongardin dhe Ardin,dy Aktorė tė mrekullueshėm pa tė cilėt me tė vėrtet do tė vuante ,,Familja Moderne,,.

Por se di sa i keni dėgjuar me vėmendje dialogjet qė bėhen.
Pas kėtij shkrimi ndoshta do ti dėgjoni mė me vėmendje--dua tė them se disa fjalė Serbe pėrdoren nė kėto dialogje p.sh. :


,,apet,, qė shqip do tė ishte ,,prapė,,


Dėgjone me vėmendje dhe do tė vini re qė kjo fjalė vjen shpesh nė pėrdorim te kėto dialogje.


Kodra


__________________
Shteti Funksional ėshtė Alergjik ndaj Korrupcionit
Kodra Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Antwort


Aktive Benutzer in diesem Thema: 1 (Registrierte Benutzer: 0, Gäste: 1)
 
Themen-Optionen
Ansicht

Forumregeln
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is An
Smileys sind An.
[IMG] Code ist An.
HTML-Code ist Aus.Hyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Alle Zeitangaben in WEZ +1. Es ist jetzt 20:31 Uhr.
Powered by vBulletin Version 3.8.7 (Deutsch)
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.