Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-11-04, 14:56   #1
TERORIST
 
Join Date: 14-11-04
Location: cairo
Posts: 36
TERORIST has disabled reputation
Default SI MUNDESH ME DIT QE TE DON ??????

SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?
TERORIST Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 30-11-04, 15:18   #2
mickoja
 
mickoja's Avatar
 
Join Date: 04-02-04
Location: jetoj mas kodrave!!!
Posts: 1,509
mickoja has disabled reputation
Default

Me te dyjat me fjal dhe me vepra mor,por edhe atčher nuk mundesh me qenč i sigurt se te donč :?
__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-11-04, 17:39   #3
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Barbaroza's Avatar
 
Join Date: 09-01-04
Location: Nė zemėr tė Kosovės!
Posts: 12,880
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Default

Kurre nuk do te mund ta kuptoj mendimin dhe zemren e nje djali,as me fjale dhe as me vepra!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-11-04, 17:51   #4
Mafiozi
 
Join Date: 27-10-04
Location: Geneve
Posts: 4,639
Mafiozi has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by Barbaroza
Kurre nuk do te mund ta kuptoj mendimin dhe zemren e nje djali,as me fjale dhe as me vepra!
Barbaroza shoqe, nuk jam ne at mendim :roll:
Me fjal kurr nuk mundemi me kuptuar dikend as ne dashuri po as ne
shoqeri.
Perkundrazi, veprat nuk genjejn, me vepra mundemi me dit se qfar
mendimi kan per ne, pa asnje fjal. Jam i bindur simbas perjetimit tim

Kur ndegjon fjalet e dikujt, kurr mos i merr siq i ndegjon, por mundohu
me dit se qka deshiron te spjegon me ato fjal, ku e ka qellimin.
Nuk esht fjala a je ne bised me njeri te sinqert apo jo, por askush nuk
mundet te spjegoj 100% qka deshiron zemra tij, ate duhet te mundohemi
me dit. Ne ket menyr e kupton me mir qdo kend.

Pershendetje
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-11-04, 17:57   #5
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Barbaroza's Avatar
 
Join Date: 09-01-04
Location: Nė zemėr tė Kosovės!
Posts: 12,880
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Default

Ndoshta s'po kuptohemi Mafiozi,por une prape mbetem pas fjaleve qe kam shkruar!Une s'jam ndonje gjeni qe ta dija se cfare fsheh dikush ne zemren e tij sepse ne bote ka aq shume njerez qe ndryshe flasin e ndryshe veprojne.
Jo qe me ka ndodhe ne jete te perjetoj diqka te tille,por ma merr mendja se s'mund t'ia lexosh askujt zemren,as mendjen.
Nje djale mund te te thote edhe fjale te emebla derisa je ne shtrat me te,por kur te largohet nga ty,nuk besoj se mendon ashtu!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-11-04, 19:08   #6
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default

Besa mundesh,nese te ngjitet si pulla postale dhe s`ndahet,te mbetet qe te ia vesh vulen,e hajde hyri ne albumin e filatelisteve qe te obligon te ruash si kolekcionere e devotshme.Haaaahaahaaa!
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-11-04, 20:06   #7
sihana
 
Join Date: 15-11-04
Location: prishtine
Posts: 87
sihana has disabled reputation
Send a message via ICQ to sihana Send a message via MSN to sihana Send a message via Yahoo to sihana
Default

edhe un kam mendimin e njejt dikurse barbaroza
sihana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-04, 00:17   #8
Mafiozi
 
Join Date: 27-10-04
Location: Geneve
Posts: 4,639
Mafiozi has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by Barbaroza
Ndoshta s'po kuptohemi Mafiozi,por une prape mbetem pas fjaleve qe kam shkruar!Une s'jam ndonje gjeni qe ta dija se cfare fsheh dikush ne zemren e tij sepse ne bote ka aq shume njerez qe ndryshe flasin e ndryshe veprojne.
Jo qe me ka ndodhe ne jete te perjetoj diqka te tille,por ma merr mendja se s'mund t'ia lexosh askujt zemren,as mendjen.
Nje djale mund te te thote edhe fjale te emebla derisa je ne shtrat me te,por kur te largohet nga ty,nuk besoj se mendon ashtu!
Ashtu mendoj edhe un Barbaroza, me duket qe me ki keq kuptu.
Thash qe duhet te mundohemi me dit se qka i deshiron zemra
Nuk mundemi kurr me dit (te sigurt) qka i deshiron zemra dikujt e as aj
vet nuk e din aq mir (them edhe ket me lart).
Fjalet jan vetem mendime, dalin prej goje dhe asgje nuk sheh.
Mundemi me qen te sigurt vetem kur shohim me sy.

Siq thua ti me fjal te embla deri sa je ne shtrat, ashtu esht.
Nese ekzistojn vepra per me arrit deri ne shtrat, ashtu duhet.
Kur them vepra, mendoj gjera qe jan rreth nje qifti ( i njofton prinderit,
ta vnon unazen ne gisht, shkon ne pushim me te etj...)
Keto i sheh me sy dhe nuk jan genjeshta.

Me fal qe e zgjata pak, por esht nje tem interesante dhe e veshtir
me spjegu aq mir. Hyra pak ne psikologji :oops: :oops:

Shpresoj qe me kupton me mir
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-04, 08:18   #9
Kaltrushi
 
Join Date: 07-10-04
Location: germany
Posts: 2,327
Kaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIP
Default

Hallo!

Siq thojn Dashuria esht edhe Marrezie. Nese e don, nuk shikon se si ta tregon, sepse e don. Por me kqyr holl e holl shum kane fjale e kurrgjo mbas. Mamir esht me pakez fjale, e shume shikime, e edhe ma shum DASHURIE. Kjo mjafton per nje kohe.


Pershendetje terrorist!!!
Kaltrushi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-04, 11:50   #10
Scorpion_Lady
 
Join Date: 30-11-04
Location: Germany
Posts: 10
Scorpion_Lady has disabled reputation
Send a message via ICQ to Scorpion_Lady
Default SCorpion_Lady

tungi,

Dashuri si mund ta vrejesh?? Une perveti e vrej kurr me thirr nje njeri pa e vendose dhe shume here poashtu edhe me mesazhe. E me vepra natyrisht me dhurata. Por edhe siq e vresh eshte kur ka deshir me i njoftu prinderit dhe qe nuk ka turp te takohet me te. E nje njeri qe do vetem te perdore ai as qe nuk do te ia permendesh prinderit ai ka deshir vetem takime dhe one-night-stands dhe kshtu shetitje e cka po di une nuk do i bene ai.

Ai qe te perdore ska kohe per ty me biseda apo cka po di une. Ai ka deshir vlla ... e kuptoni.
Scorpion_Lady Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-04, 15:23   #11
TERORIST
 
Join Date: 14-11-04
Location: cairo
Posts: 36
TERORIST has disabled reputation
Default

veq une ketu kam tjeter mendim .

une fjales nuk i besoj . pse une vet shum femrave i tham te duaaa , edhe nuk e duaaaaaa . ose i tham ti je zemra ime , po ne te verteten nuk eshet e vertet .

une mendoj se dashurija vrehet mes veprave . si pershembel , me pas kujdes ndaj meje , mi plecu deshirat e mija , edhe udhrat te mija mi ralizu , mos mem udhnu , e shum tjera .
TERORIST Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-04, 17:38   #12
Loloku
 
Join Date: 06-01-04
Location: Prishtinė
Posts: 1,725
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Loloku
Default

Per ta kuptuar mendjen dhe zemren e tjetrit, duhet ta kuptosh fillimisht mendjen dhe zemren tende!
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-04, 08:00   #13
KriSTaL
 
Join Date: 30-11-04
Location: Akoma Ne Planetin Toke !!
Posts: 272
KriSTaL has disabled reputation
Default

Maloku pajtohem me ty:

Nuk eshte veshtir ta kuptosh dike, nese hyn nen lekuren e tij ! Nese nuk nisesh qdo here nga vetja , s'do arrish ti kuptosh as te tjeret , kur nuk je ne gjendje ta kuptosh separi vet vehten............ !
__________________
Sa Mė Shumė, Qe Rrij Me Njerez , Aq Mė Shumė Me Pelqejn \" KAFSHĖT\"
KriSTaL Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-04, 09:46   #14
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default

Quote:
Originally Posted by Loloku
Per ta kuptuar mendjen dhe zemren e tjetrit, duhet ta kuptosh fillimisht mendjen dhe zemren tende!
Te lumte Loloku!
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-12-04, 15:58   #15
KriSTaL
 
Join Date: 30-11-04
Location: Akoma Ne Planetin Toke !!
Posts: 272
KriSTaL has disabled reputation
Default Re: SI MUNDESH ME DIT QE TE DON ??????

Quote:
Originally Posted by TERORIST
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?


TERORISTI FJALA ESHTE AJO QE TE THOT TE DUA, NDERSA VEPRA ESHTE AJO QE E VULOS FJALEN QE RRJEDH NGA GOJA TE DUA , SI ME VEPRA SI TA KUPTOJM QE TE DON , PAK VESHTIR PER TA KUPTUAR MIR PO UNE MENDOI KESHTU

Nese vertet te don , do te mundohet te gjej koh qe te kaloj me shume me ty te jet me pran teje, dhe qka eshte me rendesi te dijm, nese vertet te don, do te bente ndonje befasir, ndonje dhurat , si psh. qdo njeri prej nesh kemi ditelindje, mos ta bejm me dije qe do kemi ditelindjen kete muaj. Dhe nese vertet te don ajo femer apo ai mashkull, do te bej surpriz po ate dat qe ke ditelindjen, dhe nese te don nuk do e harroj te pakten kete dat qe ke lindur ti , per te uruar ditelindjen.

Une personalisht , kam te dashur dhe kur jemi njoftuar me pat pyet qfar gjenerate je, i kam treguar daten e sakt , me tha u befsh 100 vjec kete te gjith e themi, mir po une mbas 7 muajsh kisha ditelindjen , kur nje dit me pyeti ke adres do te dergoi nje leter me disa poezi, ja japa adresen, mbas 4 dite erdhi posta me poezi dhe me mbishkrimin e saj.

Ne vazhdonim bisedat me te ku mbas 7 muajsh diten e ditelindjes me erdhi nje dhurat e bukur. Ishte nje kartolin me nje torte dhe 2 veta te perqafuar dhe si u hapke ajo, filloke muzika hapy shume urime per ty shume urime per ty shume urime per ty, ne ate moment kam kuptuar qe vertet me don , ndersa une nuk isha i binduar akoma a me don dhe gjith me thoke , ti se din sa te dua , TERORISTI KJO ESHTE VEPRA QE DUHET TE BEJM QDO NJERI NGA NE, SEPSE ZEMREN E ASKUJT ASKUSH SE SHEH BRENDA SE QFAR ZEMRE KA.


me respekt:KriSTaLi


__________________
Sa Mė Shumė, Qe Rrij Me Njerez , Aq Mė Shumė Me Pelqejn \" KAFSHĖT\"
KriSTaL Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 14:43.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.