Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
User Name
Password
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-10-05, 02:39   #31
rafet llapjani
 
rafet llapjani's Avatar
 
Join Date: 03-06-05
Location: ngat dhive valla se sbon pa to
Posts: 23,955
rafet llapjani has disabled reputation
Send a message via MSN to rafet llapjani
Default

Ju pershendes une mbse 90perqind te gatimit spsh buk ,brum pizzave,pet etj,per pregaditje gjellna te ndryshme,marim te zoze te pizzave,per sphageti,makaroni,lasgania,edhe zoze te salatave etj,skaren gjith ashtu e punoj me lloj loj mishi dhe pregaditje ne menyr profesionale e mos te teperoj ,per ket pun nuk marrohna po krenohna dhe ekam profesjon
__________________
ARMIKU MA I MADH I NJERIUT ESHTE VET VEHTJA!!!!! (CAKA I BON VEHTES STA BON KERKUSH)!!!!
rafet llapjani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 22-10-05, 06:32   #32
uliksi31
coaching w..
 
Join Date: 19-11-03
Location: catskills
Posts: 10,297
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by turisti
Specialist jam per ushqimet e gatshme dhe konzervat.
Une di me zie ve. :lol:
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-10-05, 09:47   #33
Krokodilli
 
Join Date: 04-10-04
Location: Australia-Prishtine
Posts: 3,126
Krokodilli has disabled reputation
Send a message via MSN to Krokodilli
Default

Quote:
Originally Posted by uliksi31-jr.
Quote:
Originally Posted by turisti
Specialist jam per ushqimet e gatshme dhe konzervat.
Une di me zie ve. :lol:
haha edhe une besa di kete gje,,, di me zi ve,
po ashtu pasna zanatin e turistit,, specialist per ushqime te gatshme,, , 8)

p.s
eshte mire te dim te pergadisim qdo ushqim,, nuk ju dihet jetes ditet e sodit, te shtin gruja me ja ba gjellen, :lol: :lol: ,shkon ne pun, kthehet prej pune, bani se gjan te gatshme mosvet qka na pret, denim 2 muaj me flejt ne korridor :lol:
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-10-05, 10:34   #34
Dimri
 
Dimri's Avatar
 
Join Date: 09-10-05
Location: zvicerr
Posts: 1,582
Dimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithė
Default

Kuzhinen kosovare e njof pak e kuzhinen italiane e njof shum mir se kam punue si kuzhinjer.
__________________
Sa me shum njof njerez aq me shum i dua kafshet.
Dimri Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-12-05, 17:35   #35
beli007
 
Join Date: 02-01-05
Location: Prishtin-Heidelberg
Posts: 4
beli007 has disabled reputation
Send a message via AIM to beli007 Send a message via MSN to beli007 Send a message via Yahoo to beli007
Default kuzhin evropijane dhe recepet te ndryshme

kur esht fjal te kuzhina uje jam qe 8 vite kuzhinjer ne Heidelberg te Gjermanis dhe restorani ma i njoftur ne Heidelberg ,Restorani LAMM po
kur esht fjal te ushqimi dhe ambelsirat te ndryshem evrpijane dhe franqeze me vjen keq te tham por kuzhina shqiptare esht e dobet shum deri tasht por nese deshironi ma shum te dien per kuzhin mundeni te me gjeni ne imelen beli_gramos@hotmail.com ju pershendeti blerimi
__________________
Mir se ju gjeta .
beli007 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-12-05, 17:46   #36
beli007
 
Join Date: 02-01-05
Location: Prishtin-Heidelberg
Posts: 4
beli007 has disabled reputation
Send a message via AIM to beli007 Send a message via MSN to beli007 Send a message via Yahoo to beli007
Default tung nga beli

Kuzhina evropijane esht shum e veshtir sepse ne kuzhin esht me e rendesishmja pastereteija tani vin tjerat, kam pas deshir gjith her qe te hapi nje restoran ne Prishtin dhe ti kam nje kuzhin klasike por kushte nuk jan halla per kuzhin klasike ne Kosoav se pari ne ne kosoav deshironi te keni recepta te ndryshem si per ushqime dhe per ambelsira evropijane mundeni te kontakatoni ne imelen beli_gramos@hotmail.com pershendetje nga blerimi
__________________
Mir se ju gjeta .
beli007 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-01-06, 22:44   #37
illyria
 
Join Date: 19-03-04
Location: Kosovė
Posts: 378
illyria has disabled reputation
Default

Gjellbėrsit apo kuzhinierėt mė tė famshėm botėrorė qė quhen SHEFA janė pikėrisht meshkuj kurse pėr kuzhinėn kosovare mendoj qė ėshtė e dobėt e sidomos ushqimi nėpėr familjet shqiptare nėpėr fshatra ku ai ėshtė tepėr i thjeshtė dhe i njėanshėm.
Kjo padyshim kushtėzohet nga fuqia ekonomike qė ka populli i Kosovės por edhe nga tregu dhe llojllojshmėria e artikujve ushqimorė kurse rrol tė madh luan edhe gadishmėria pėr tė eksperimentuar me ushqime.
Unė pėr vehte di tė gatuaj ushqime mjaft tė shishme dhe pėr fillim do t ua jap njė reqetė.

Nevoiten:
0.5 kg mish i bardhė pule
margarin
pavllakė kosi
300 gram shampinjona
0.1 l verė tė bardhė
kripė
byber tė zi
vegetė

Pėrgaditja:
Mishi copėtohet nė rriska mė tė holla,rrihet me ēekan,kryposet dhe fėrgohet mirė nga tė dyja anėt nė margarin dhe nė zjarr tė lehtė.
Pastaj nė fėlteren me mish qesim verėn e bardhė dhe kėshtu lehtė fėrgojmė edhe 2-3 minuta pastaj aty derdhim tasin me pavllakė kosi dhe kėpurdhat(shampinjonat).
Duke fėrguar i pėrziejm me lugė druri gjersa masa tė filloj tė trashet.
Kėshtu fitohet njė gjellė e kėndshme me sos nga pavllaka dhe shampinjonat.
Shėrbeni me verė tė bardhė dhe sallatė tė gjelbėr me vaj ulliri.
Ju bėftė mirė!
__________________
\"O Zot,na jep mė shumė mend e jo tru,tru ka edhe lopa\"
illyria Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-01-06, 22:52   #38
krijuesiii
 
krijuesiii's Avatar
 
Join Date: 20-11-05
Location: ne bote gjitheandej
Posts: 1,045
krijuesiii has disabled reputation
Default

...une di me bo speca me maze edhe vo me sugjuke shume mire i boje qe kur ti vije naj shoke paken duke hanger, ani ju qes edhe kapak bibera te zi e te kuq pahhh shume specialitet i forte...tungiii
__________________
I kam mbytur zhgenjimet.
I kam harruar vuatjet, mjerimet, dhimbjet.
SHQIPETARE dua tju shoh te bashkuar...
SHQIPERI A ALBANI emer qe me knaqe shpirtin
krijuesiii Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-04-06, 22:31   #39
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

Une di me fėrgu gjiz me speca dhe speca me gjiz
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-04-06, 21:10   #40
halla e madhe
 
halla e madhe's Avatar
 
Join Date: 07-12-04
Posts: 11,632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by laliloli
Une di me fėrgu gjiz me speca dhe speca me gjiz
besa mire po dishe ti o lali...hajt se ke kohe te mesohesh..hhahahaha.. deri ne pension ke kohe te behesh kuzhinjer i famshem
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-04-06, 21:24   #41
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

Quote:
Originally Posted by halla e madhe
besa mire po dishe ti o lali...hajt se ke kohe te mesohesh..hhahahaha.. deri ne pension ke kohe te behesh kuzhinjer i famshem
Nam halla nam di ,si u martova mire kam filluar te mesohem ,e deri ne pension do ta perfeksionoj gatimin hahahahahahaaaaaaa
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-08-06, 17:46   #42
arton ALIU
 
Join Date: 08-07-06
Posts: 1
arton ALIU i vlerėsuar jo keq
Default

barbaroza puna e jem me e merzitshme esht te da me nje femer neper butiqe keputz apo sende te tjera me ble .a e din pse se as femrat vet nuk e din se qka po dojn
arton ALIU Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-02-07, 04:19   #43
lausanne
 
Join Date: 05-02-07
Posts: 2
lausanne i vlerėsuar jo keq
Default

Quote:
Originally Posted by Barbaroza
Ftojme meshkujt ta japin kontributin e tyre ne kete teme.Te shohim cka cata rreth kuzhines e besa te na servojne fare recete!
tung te gjithve
un jam kuzhinier
mirpo sa i perket kuzhines son eshte e mir se eshte e jona
kam qen ne kosov e kam ngren ne te gjith restauranet e prishtines ka qen 0 se e kam par ne kosov nuk ka shije.
nuk din me punue me sosa e as me mish nuk ka gastronomi nuk egziston fare.
ne gastronomi nje njeri ihan deri ne 10 pjata d m th kerkimi i produkteve mirpo nuk din
lausanne Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-03-07, 15:19   #44
Virti
 
Virti's Avatar
 
Join Date: 13-05-06
Posts: 13,618
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Default

e di ku e kam kuzhinen
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-03-07, 15:50   #45
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Po po, kuzhinen e gjoj...


Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 12:16.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.