Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Feja e Shqiptarit
User Name
Password
Feja e Shqiptarit Besimi dhe njeriu! Fetė, librat e shenjtė, mėnyrat e besimit .... 
 
Thread Tools Display Modes
Old 31-01-05, 00:11   #1
Unejs shuajb Murati
 
Join Date: 16-10-04
Location: Jordani
Posts: 12
Unejs shuajb Murati has disabled reputation
Send a message via MSN to Unejs shuajb Murati
Default Pyetje + Pergjigje + Pyetje

Selamun alejkum we rahmetullahi we berekatuhu


** Deshta te filloj nje Kfiz Islam Pyetje ,Pergjigje, Pyetje nga antaret e forumit.

* Loja eshte se qdo njeri qe don te mer pjes Pergjigjet ne pyetjen qe ka qen me heret e pastaj ben Pyetje por, me kusht qe Pyetja te jete me kuptim Islam edhe te jet Pyetje logjike.

*** Pyetja e par eshte: Kush eshte Allahu?


Unejs shuajb Murati Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Old 31-01-05, 17:27   #2
Al_Ghasali
 
Join Date: 12-10-04
Location: gjermani
Posts: 154
Al_Ghasali has disabled reputation
Default

112. Ihlas
Me emrin e All-llahut, Mėshiruesit, Mėshirėbėrėsit!
1. Thuaj: Ai, All-llahu ėshtė Njė!
2. All-llahu ėshtė mbėshtetja (Atij i mbėshtetet ēdo krijesė).
3. As s’ka lindur kė, as nuk ėshtė i lindur.
4. Dhe Atij askush nuk i ėshtė i barabartė.
__________________
lirija eshte te besojsh ēka te duash por besimi ne KURAN eshte lirija shpirterore
Al_Ghasali Nuk ėshtė nė linjė  
Old 02-02-05, 06:28   #3
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Psikologu's Avatar
 
Join Date: 30-09-03
Posts: 7,432
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Pyetje + Pergjigje + Pyetje

Quote:
Originally Posted by Unejs shuajb Murati
Selamun alejkum we rahmetullahi we berekatuhu


** Deshta te filloj nje Kfiz Islam Pyetje ,Pergjigje, Pyetje nga antaret e forumit.

* Loja eshte se qdo njeri qe don te mer pjes Pergjigjet ne pyetjen qe ka qen me heret e pastaj ben Pyetje por, me kusht qe Pyetja te jete me kuptim Islam edhe te jet Pyetje logjike.

*** Pyetja e par eshte: Kush eshte Allahu?

Pershendetja.

Se pari na trego se qka do te thotė fjala Allah ne gjuhen arabe dhe si erdhi deri tek ky emer ,pasaj vazhdojm pytjet dhe pergjegjjet tuaja

Nderime.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė  
Old 06-02-05, 13:56   #4
SHISHKO
 
Join Date: 05-02-05
Location: Suedi
Posts: 2
SHISHKO has disabled reputation
Default Re: Pyetje + Pergjigje + Pyetje

Allahu , i lartėmadheėruari , i cili as nuk u lind dhe as nuk lindė dikė tjetėr , ėshtė krijuesi i secilit shpirtė , gjėsend dhe dukuri , tė cilat ne i shofim si dhe po ashtu ato tė cilat ne i njofim dhe si njofim apo ato tė cilat nuk duken. As nuk dihet koha , kur Ai i lartėmadheruari e krijoi vetėn e as nuk mund askushi ta figufroi apo ta paraqes pamjen , se si duket , ai i pėr tė CILIN , po ta kishte njeriu sasinė e ngjyrave , sa oqanet dhe detrat , nė botė qė ekzistojnė , nuk kishin me mjaftuarė ta paraqesin bukurinė e TIJĖ , pėr tė CILĖN nuk do tė duhej tė gabonte askushi ta figuronte me ndonjė pasqyrim apo ndonjė figurim , sa do i bukur tė jet i bukurė , pra ! SELAM UN ALEJKUM E RAHMETULLAHI VE BEREKATUHU !

Quote:
Originally Posted by Unejs shuajb Murati
Selamun alejkum we rahmetullahi we berekatuhu


** Deshta te filloj nje Kfiz Islam Pyetje ,Pergjigje, Pyetje nga antaret e forumit.

* Loja eshte se qdo njeri qe don te mer pjes Pergjigjet ne pyetjen qe ka qen me heret e pastaj ben Pyetje por, me kusht qe Pyetja te jete me kuptim Islam edhe te jet Pyetje logjike.

*** Pyetja e par eshte: Kush eshte Allahu?
[img][/img]


SHISHKO Nuk ėshtė nė linjė  
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 03:04.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.