Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
User Name
Password
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-04-05, 05:40   #16
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
Default

Zona e Mirdites

King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 27-04-05, 05:41   #17
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
Default

King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-04-05, 05:41   #18
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
Default

  • http://img.photobucket.com/albums/v696/Gzim/superveshje1.jpg[img][/img]
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-04-05, 05:42   #19
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
Default

King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-04-05, 05:44   #20
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
Default

Koncerti i pare Arvanitesh ne Greqi, 1985.


King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-06-05, 06:31   #21
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
Default

www.grafikshqip.com/FotoAlbumi/index.php?cat=3

Ky website ka shume foto interesante.

King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-06-05, 06:35   #22
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
DefaultSulmi i 300 Sulioteve mbi 4000 ushtareve te Mustafa Pashes se Shkodres ne 1823. Shqiptaret qe luftonin ne anen e turqve u terhoqen por kapedani arvanitas nga Suli, Marko Bocari u vra gjate betejes.
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-06-05, 06:50   #23
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
DefaultSuliotet dhe te rrethuarit e tjere nga Mesolongu mundohen heroikisht te cajne rrethimin e qytetit dhe ndeshen ashper me egjiptianet e Ibrahim Pashes se Egjiptit(1826). Te rrethuarit vendosen te cajne rrethimin pasi nuk kishte me as mace, as qen, as mi, as gomar, e as kale qe nuk ishte gatuar.
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-06-05, 06:56   #24
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
DefaultGrate suliote hidhen nga shkembi i Zalongut qe te mos kapen te gjalla nga ushtaret e Ali Pashes se Janines (1803).
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-06-05, 07:01   #25
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
DefaultBashi-bazuke shqiptare duke kenduar, Kairo
by Jean Leon (1869)
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-06-05, 07:02   #26
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
DefaultNje shqipo duke bere gili-vili me nje mbretereshe bandite.
by Frederick Bridgman
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-06-05, 07:06   #27
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
DefaultBashi-bazuk shqiptar
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-06-05, 04:33   #28
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
Default

King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-06-05, 04:35   #29
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
Default

King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-06-05, 04:35   #30
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
DefaultKing_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 22:04.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.