Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-07-05, 22:11   #1
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default Pėrfundoi procesi i votimeve nė Shqipėri

Sipas informatave tė para, pjesmarrja nė votime ishte rreth 60%, pra njė pjesmarrje e lartė.

Lideret e Partive mė tė mėdha politike deklarojnė se kan fituar zgjedhjet.


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 03-07-05, 22:14   #2
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default

Kryetari i Partise Demokratike Sali Berisha ka dale ne ballkonin e selise se PD, dhe u konfirmon fitoren simpatizanteve demokrate. "Une kam nje premtim per Kuvendin e Shqiperise. Fitoren tone nuk mund t'a pengoje askush. Fitoren tone te shumepritshme do ta presim me modesti jo me triumfalizem", tha Berisha mes thirrjeve dhe entuziazmit te simpatizanteve. Ne te njejten kohe sekretari i Pergjithshem i Partise Socialiste, Gramoz Ruci, deklaron se kreu demokrat po vepron njesoj si ne zgjedhjet e meparshme. "Lidershipi demokrat po ben te njejten gje si ne vitin 1997, si ne vitin 2001, po keshtu dhe ne vitin 2003 ne zgjedhjet lokale ne vend, ku deklaroi parakohe fitoren e Spartak Ngjeles". Ruci theksoi se ne informacionin e marre nga ekspertet e Partise Socialiste ne cdo zone elektorale, pjesmarrja e votuesve eshte me e madhe se cdo here tjeter. "Eshte mese e kuptueshme se pjesmarrja e larte eshte tregues qe mbeshtetet partia ne pushtet. Ne i qendrojme treguesit tone, ku fitorja tavan llogaritet ne 71 zona, dhe ajo dysheme ne 61 zona.", tha Ruci duke marre shembull Shkodren, ku sipas tij, PS aty ka fituar 5 zona.Sekretari i pergjithshem i PS-se, Gramoz Ruci, u beri thirrje zgjedhesve, te mos ndikohen nga sondazhet paraprake jo profesionale dhe qesharake te organizuara nga disa televizione. Ruci tha se " PS i qendron angazhimit te saj per te pritur me qetesi rezultatet mbas numurimit perfundimtar te votave"db/db(/BalkanWeb)
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-07-05, 22:54   #3
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default

Kryetari i Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, Ilirian Celibashi deklaroi ne nje konference per shtyp para pak minutash se procesi zgjedhor per zgjedhjet parlamentare 2005 ishte i mireorganizuar vecanerisht nga ana teknike. "Kam deshire te besoj qe partite kane nje vleresim pozitiv per kete process zgjedhor sidomos nga pikpamja teknike. Por tashme jemi ne nje moment te dyte, ne te te numerimit te votave. Ky eshte nje proces krejtesisht jashte politikes, prandaj i kerkoj partive te qendrojne sa me larg ketij procesi. Ne rast se kjo do te respektohet atehere votuesit do te jene para nje rezultati te besueshem te numerimit te fleteve te votimit", tha Celibashi. Kreu i KQZ, beri te ditur pjesmarrjen e madhe te votuesve ne krahasim me zgjedhje te meparshme "ne kemi informacionin e para pak oreve, ku pjesmarrja shenonte 56 %, por duhet te presim edhe pak ore deri ne nje rezultat perfundimtar te perqindjes se pjesmarrjes perfundimtare. Zgjedhesit treguan vullnet per t'a respektuar procesin ligjerisht dhe kjo duhet te pasohet edhe nga kandidatet e partive dhe vete partite". Celibashi theksoi se vleresimet me te plota dhe me profesionale per procesin zgjedhor do t'i bejne vezhguesit vendas e ata nderkombetare. "KQZ me perjashtime sporadike rezulton me nje proces zgjedhor te standarteve nderkombetare". Kreu i KQZ beri thirrje q ete ndiqet ne menyre komode dhe pa eksese procesi i numerimit te votave. "Rendesi ka ky proces duhet te zhvillohet ne menyre te qete, datat se kur del rezultati nuk kane rendesi. Konfirmoj se vullneti i shqiptareve u shpreh lirshem prandaj tani bej thirrje te ruhet qetesia qe procesi i numerimit te votave te jete sa me transparent dhe te perfundoje sa me shpejt". Sipas Celibashit tani per tani partite mund te vazhdojne festat e fitores, edhe Exit Poll-et te mund te japin rezultatet e tyre, "por deklaroj se rezultati perfundimtar, me i besueshem dhe kryesori eshte ai I pas numerimit te votave". Celibashi siguroi se asnje zgjedhes nuk ehste lene pa votuar, dhe cdo qendre votimi eshte mbyllur pasi ka percjelle edhe zgjedhesin e fundit. "Perjashtoj rastin sporadik ne nje qender, ku u semur kryetari i saj, dhe komisioneret e mbyllen qendren para kohe. Po keshtu nuk eshte votuar ne ato qendra qe jane bere te ditura edhe me pare", tha Celibashi duke shpresuar qe te filloje sa me shpejt numerimi i votimit dhe duke denuar vrasjen e vezjguesit te PR ne zonen 37 ne Tirane. Ishte nje ngjarje shume e rende, dhe mbi te gjitha nuk duhet te kishte ndodhur", u shpreh Celibashi. db/db(/BalkanWeb)
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-07-05, 23:05   #4
Gentiani
...
 
Gentiani's Avatar
 
Join Date: 27-06-04
Location: Luginen e dashurise !
Posts: 4,053
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Default

Sinjalet e para tregojne, se Koha per Ndryshim ishte tejet e nevojshme dhe shpresoje dhe uroje qe triumfi i shumemirepritur ti takoje koalicionit te djathte.
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-07-05, 23:17   #5
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default

Kryeministri dhe Kryetari i Partise Socialiste Fatos Nano, sapo eshte kthyer nga Sarande ne kryeqytet ku eshte pritur nga simpatizantet me brohoritje. Sipas informacioneve qe gazetarja Darina Tanushi sjell nga kjo seli mesohet se pas 10 minutash pritet te dale ne nje konference per shtyp kreu i PS-se, Fatos Nano, pritja e te cilit eshte duke u festuar me kenge e valle nga simpatizantet. Sipas PS-se, maksimumi i zonave te fituara eshte 70, nderkohe qe zyrtarizimi i rezultateve paraprake do te behet nga kryeministri.

TV KLAN
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-07-05, 00:12   #6
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default

03-07-2005 - 23:50
"Jam me ju per te ndare lajmi e madh se populli shqiptar i fitoi zgjedhjet e rregullta dhe standarte. Tashme njerezit ne mbare Shqiperine me nje pjesemarrje masive dhe festive, u shprehen me zerin e tyre per vazhdimin e procesit te afrimit dhe integrimit te Shqiperise me boten moderne, Evropen e Bashkuar dhe NATO-n. Une dhe Partia Socialiste do te vazhdojme te drejtojme edhe per kater vitet e ardhshme vendin. Dua te shfrytezoj kete komunik, duke pergezuar te gjithe zgjedhesit ne moshe te ushtrimit te se drejets se votes dhe median qe beri te mundur qe njerezit, opinioni dhe partneret te komunikojne natyrshem ne kete dite me rendesi te jashtezakonshme per vendin. Fituresi i vertete i ketyre zgjedhjeve eshte demokracia, eshte Shqiperia. Jam i lumtur qe Shqiperia me pjesemarrjen dhe voten plebishitare te shqiptareve ne keto zgjedhje, ne mbrojtje te se ardhmes celi deren e fundit te asoccimit me BE dhe NATO-n"-theksoi kryeministri ne nje konference per shtyp.
TV KLAN
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-07-05, 00:14   #7
arbias
 
Join Date: 16-06-05
Location: Shtepija 'n preri
Posts: 171
arbias has disabled reputation
Send a message via MSN to arbias
Default

http://www.dellzim.com/berisha3.wmv


Berisha deklaron fitoren nga ballkoni i selise se PD, Ruci: Po vepron njesoj si ne zgjedhjet qe ka humbur


Data e Publikimit: 03/07/2005

Autori i Lajmit:
24 ore

Kryetari i Partise Demokratike Sali Berisha ka dale ne ballkonin e selise se PD, dhe u konfirmon fitoren simpatizanteve demokrate. "Une kam nje premtim per Kuvendin e Shqiperise. Fitoren tone nuk mund t'a pengoje askush. Fitoren tone te shumepritshme do ta presim me modesti jo me triumfalizem", tha Berisha mes thirrjeve dhe entuziazmit te simpatizanteve. Ne te njejten kohe sekretari i Pergjithshem i Partise Socialiste, Gramoz Ruci, deklaron se kreu demokrat po vepron njesoj si ne zgjedhjet e meparshme. "Lidershipi demokrat po ben te njejten gje si ne vitin 1997, si ne vitin 2001, po keshtu dhe ne vitin 2003 ne zgjedhjet lokale ne vend, ku deklaroi parakohe fitoren e Spartak Ngjeles". Ruci theksoi se ne informacionin e marre nga ekspertet e Partise Socialiste ne cdo zone elektorale, pjesmarrja e votuesve eshte me e madhe se cdo here tjeter. "Eshte mese e kuptueshme se pjesmarrja e larte eshte tregues qe mbeshtetet partia ne pushtet. Ne i qendrojme treguesit tone, ku fitorja tavan llogaritet ne 71 zona, dhe ajo dysheme ne 61 zona.", tha Ruci duke marre shembull Shkodren, ku sipas tij, PS aty ka fituar 5 zona.
__________________
Ajo qė s\'tė pėlqen ty tė ta bėjnė, mos ua bėj tė tjerėve
arbias Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-07-05, 18:45   #8
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

Le te fitoj Shqiperia
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-07-05, 21:37   #9
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Honesty^uk.'s Avatar
 
Join Date: 27-12-03
Location: London - Uk
Posts: 12,799
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to Honesty^uk. Send a message via AIM to Honesty^uk. Send a message via MSN to Honesty^uk. Send a message via Yahoo to Honesty^uk.
Default

Topalli deklaron listen me 56 emra fitues te kandidateve per deputet demokrate: Ata jane tashme maxhoranca
Lajmi i ores 21:25


Nenkryetarja e Partise Demokratike Zhozefina Topalli sapo konfirmoi pak minuta me pare fitoren e 56 kandidateve te PD per deputet ne zona te ndryshme elektorale ne vend. "Te 56 qe kandidatet kane fituar perballe kundershtareve perbejne tashme maxhorancen dhe qeverine e ardhshme te Sali Berishes", tha Topalli ne konferencen per shtyp. Sipas saj priten ende edhe 8 emra te tjere t'i shtohen listes se fituesve, te cilet deri tani jane ne avantazh me vota. Nderkohe TV NEWS24 ben te ditur se ne Shkoder ka filluar festa per fitoren e PD ne shumicen e zonave. db/db(/BalkanWeb)
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-07-05, 23:07   #10
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Honesty^uk.'s Avatar
 
Join Date: 27-12-03
Location: London - Uk
Posts: 12,799
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to Honesty^uk. Send a message via AIM to Honesty^uk. Send a message via MSN to Honesty^uk. Send a message via Yahoo to Honesty^uk.
Default

Quote:
Originally Posted by AlbMuslim-Ku
Urime fitorja e Shqiperise .
Urime Sali Berisha .

Dhasht Zoti qe me te vertete ti realizoni premtimet e bera per Shqiperine .

Me Respekt
Albmuslim

Urime , urime, kjo ka qene fitorja e shqiptareve mbi uzurpuesit, gjakpiresit dhe matrapazet e kombit.
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-07-05, 23:09   #11
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,987
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Honesty^uk.
Quote:
Originally Posted by AlbMuslim-Ku
Urime fitorja e Shqiperise .
Urime Sali Berisha .

Dhasht Zoti qe me te vertete ti realizoni premtimet e bera per Shqiperine .

Me Respekt
Albmuslim

Urime , urime, kjo ka qene fitorja e shqiptareve mbi uzurpuesit, gjakpiresit dhe matrapazet e kombit.
Urime SHQIPĖRI.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-07-05, 00:04   #12
GURI SYLAJ
Moderator
 
GURI SYLAJ's Avatar
 
Join Date: 21-03-05
Location: Gjermani
Posts: 10,696
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Default

URIME E GEZUAR SHQIPERI

KJO ESHTE FITORE E TE GJITHE SHQIPTAREVE


G E Z U A R - G E Z U A R[/b]
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-07-05, 01:36   #13
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime Shqiperi!

Urime Shqiptareve kudo ne Bote!

Zoti e bekofte Sali Berishen!

Zoti e bekofte Shqiperine!

"Fara e keqe" mori ndeshkimin e merituar...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-07-05, 01:53   #14
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime Shqipni!

Urime Kosove!

Urime shqiptare!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-07-05, 02:12   #15
teDUAty
 
teDUAty's Avatar
 
Join Date: 27-06-05
Location: n'Pushime
Posts: 2,828
teDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuar
Default

Quote:
Originally Posted by Domira
Urime Shqipni!

Urime Kosove!

Urime shqiptare!

urime teDUAty :idea:


teDUAty Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 13:14.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.