Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-09-05, 22:07   #46
Gentiani
...
 
Gentiani's Avatar
 
Join Date: 27-06-04
Location: Luginen e dashurise !
Posts: 4,053
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Default

E keqja ėshtė qė ti nuk mundesh ta formulosh as njė fjali tė thjeshtė nė mėnyrė korrekte, se lėre mė tė diskutosh!

po, pra atėherė kur ti bėsh tė gjitha, eja e diskuto nė temė, por mos harro fillimisht ti lexosh titullin temės. Nė shitore tė rrobave mos kėrko tė bleshė PC, siē po bėn shėtitje me TV nė Temė.

Lidhur me Temėn

Propozimi i Prokurorisė mė duket i lartė pėr akuzat qė e ngarkojnė Limajn, e kur mirren parasysh gjykimi i rasteve tė kriminelėve serbė pėr krimet nė Bosnjė dhe peshėn e pėrgjegjėsisė sė tyre nė Krime.


Megjithėate ėshtė gjyqi qė vendos nė vendimin e tij, pėr dėnimin qė do tė pasojė. Sė fundit unė mė shumė i besoj njė gjykate ndėrkombėtare siē ėshtė ajo e Hagės, se cilado gjykatė tjetėr. Procesi i gjykimit, marrja nė pyetje e dėshmitarėve, deponimi i dėshmime kanė qenė transparente dhe e pėrcjellur nė media pėr gjithė opinionin publik.

Cila gjykatė do ta bazonte akuzėn nė dėshmi tė rrejshme dhe do tė lejonte tė pėrcjellej procesi i gjykimit nga mediat dhe TV ?!
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 04-12-05, 16:13   #47
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default

Pershendetje:

Ku jane ata tradhtar te kombit qe luftonin me shume se prokuroret e hages per ta denuar Fatmir Limen dhe shoket e tije.

ku jane tashte ku e kane nderin , ku e kan moralin , ku e kane guximin qytetar qe te kerkojn falje per shkrimet e tyre kunder fatmir limes sepse drejtesia nderkombtare e deshmoj se te gjitha keto kane qeve vetem shpifje per denigruar vleren e UĒK.se dhe te themeluesve te saje.

une tashte ketu kerkoj qe te denohen ata qe jane munduar ta njellosin identitetin e fatmir limes dhe te UĒK.se dhe ata qe kane shpifur ne kete teme.

keta njerze do ti denoj historia e kombit.
turpe .
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-12-05, 19:45   #48
Gentiani
...
 
Gentiani's Avatar
 
Join Date: 27-06-04
Location: Luginen e dashurise !
Posts: 4,053
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Default

nuk e ke keq hiq Fadil,

duhet me i nxėnė ata prokurorėt e tribunalit e me i dėrguar nė kampin e Llapushnikut, e me t`ju hyrė stupc e tyta kallashnikovit, besa nė fund edhe njė rafal e mos tė munden mė kurrė me ngritė aktakuza.

Ēka hamamin ju intereson vėrtetė atyre prokurorėve se ēka munden njerėzit nė Kosovė me njė kallash nė dorė me veprue.

A e kanė marrė pushkėn nė krah ?! Po ! e pra, ata kanė tė drejtė ta vrasin e torturojnė kėnd ta nxėnė e takojnė. Kush u ka faj qė nuk kanė pasur pushkė edhe kallashnikova edhe ata tjerėt.

Dje isha me vizituar Fatmirin, shkonte tupani flakė dhe e pyeta. A mund erdhe o Fatmir ?! Ah, lėre tha se sherrin (jo ky sherri qė po shkruan nė forum :lol: ) qė e kam pasur me Shpatin, Fadilin edhe do tjerė kur shkruanin forumeve si kam vra kolaboracionistė e tradhtarė. E pastaj prokuroria duke e akuzuar Fatmirin shiko se ēka po shkruajnė shokėt e tu. E ai bėn be e rrėfe se nuk i ka shokė... mirė, mirė tha pasi erdha mė nė fund nė shtėpi, vetėm tha po i takova Shpatin edhe Fadilin o kishte me ua punuar mė keq se atyre nė kampin e Llapushnikut :lol: :lol: edhe mos tė harroj, sepse nuk ėshtė korrekte, pa e cekur :lol: :lol: Po tė mos ishte LDK-ja edhe mos ta kisha cekur kontributin e LDK-sė, po po Fatmiri me fjetė edhe 20 vite nė Hag :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-12-05, 20:02   #49
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by fadil
Pershendetje:

Ku jane ata tradhtar te kombit qe luftonin me shume se prokuroret e hages per ta denuar Fatmir Limen dhe shoket e tije.

ku jane tashte ku e kane nderin , ku e kan moralin , ku e kane guximin qytetar qe te kerkojn falje per shkrimet e tyre kunder fatmir limes sepse drejtesia nderkombtare e deshmoj se te gjitha keto kane qeve vetem shpifje per denigruar vleren e UĒK.se dhe te themeluesve te saje.

une tashte ketu kerkoj qe te denohen ata qe jane munduar ta njellosin identitetin e fatmir limes dhe te UĒK.se dhe ata qe kane shpifur ne kete teme.

keta njerze do ti denoj historia e kombit.
turpe .
Askush nuk e ka njellosur identetitin e Fatmir Limajt dhe te UCK-se, me shume se F.L. vete.

Limajn e derguan ne Hage te berat e tij.

Haga kishte hartuar nje aktakuze per te, duke menduar se ishte duke zene nje pesh te madh. E ne fakt, doli e kunderta, Limaj u tregua askushi. Ai u tregua skajmerisht nje person tjeter.

Edhe ulerimat e cetnikeve Shkije rreth Limajt (gjate luftes), dolen fallco.

Ne Hage, Limaj ma me endje fliste qe lutjen qe i ka ba kojshiut te tij Shka, se do ta siguroj qendrimin e tij ne Kosove, se sa per "luften" qe ka bere.

Bile Kupi (i lindun para kohes) u tregua pak ma burre. Ai bile tha se une e kam luftu shkaun me Komunikatat 134, 56688 dhe ....

Lirisht mundeni me ja ba Limajt nje statuje te madhe se Hotel Grandi, vec ate populli do ta njeh vetem si nje qyqar.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-12-05, 20:21   #50
Reana
 
Join Date: 18-04-05
Location: Manhattan
Posts: 6,108
Reana has disabled reputation
Default

:P Cfare ideje!!! Statuje per Limajn.
Valla i ka hije me ja maru nje sepse eshte shume i bukur, dhe krejt kam pershtypje do qe po folin kunder tij, e kane prej xhelozise :lol: :lol: :lol:
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-12-05, 20:26   #51
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Reana
:P Cfare ideje!!! Statuje per Limajn.
Valla i ka hije me ja maru nje sepse eshte shume i bukur, dhe krejt kam pershtypje do qe po folin kunder tij, e kane prej xhelozise :lol: :lol: :lol:
A thu kur kthehet per Skijim tash me ato kurvat?
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-12-05, 12:40   #52
Krokodilli
 
Join Date: 04-10-04
Location: Australia-Prishtine
Posts: 3,126
Krokodilli has disabled reputation
Send a message via MSN to Krokodilli
Default

Quote:
Originally Posted by Arb
Quote:
Originally Posted by Reana
:P Cfare ideje!!! Statuje per Limajn.
Valla i ka hije me ja maru nje sepse eshte shume i bukur, dhe krejt kam pershtypje do qe po folin kunder tij, e kane prej xhelozise :lol: :lol: :lol:
A thu kur kthehet per Skijim tash me ato kurvat?
ju paska hy disave friga nga Fatmiri,, mos keni frig se aj vetem mbas kurvave ngan,,,, nese rreth jush ka aso,, athere runu............
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-12-05, 12:49   #53
Krokodilli
 
Join Date: 04-10-04
Location: Australia-Prishtine
Posts: 3,126
Krokodilli has disabled reputation
Send a message via MSN to Krokodilli
Default

Quote:
Originally Posted by MemphiSx
Edhe une quditem se si fadili me PDK-ne e tij t'deshtune mundohet me privatizu UCK-ne.
Kurr nuk do t'perkrahen as ne forum e as nga populli ata qe u mundun me fitu pushtet me dhun ne Kosove ne emer te UCK-se.
PDK-ja qdo her ka luftu per me marr me dhun pushtetin ne Kosove.
PDK-ja nuk ka vizion per ardhmerin e Kosoves,sa t'i ka ne krye te PDK-se njerzit qe i kan humb 4 her zgjedhjet.
Meq tema ka t'baj me Fatmir Limen,mu personalisht m'vjen keq qe Ky trim qe kan qen te rrall ne UCK ka ra viktim e Hashim Thaqit me Co siq kan ra shum te tjer.
Hashim Thaqi i ka perdor shum prej intelektualve,disa njerz kyq te UCK-se qe kan hy seriozisht ne UCK-e jo per me fitu pushtet
Hashim Thaqi ka manipulu me Rexhep Qosjen,Adem Demaqin,Fatmir Limen,Shoqatat e Luftes,Familjet e Deshmorve,Familjen Jashari te gjitha kto i ka ba ne emer te Luftes.
Mos harro se UCK-ja ka lind nga gjiri i Popullit e nuk e ka pru Fatos Nano prej Krete e as Hashim Thaqi prej Malev t'Dajtit :)
Quote:
Mos harro se UCK-ja ka lind nga gjiri i Popullit e nuk e ka pru Fatos Nano prej Krete e as Hashim Thaqi prej Malev t'Dajtit :)
kur u formua dhe u shfaq UCK-ja ne Drenice,,, neper Gjakov vlonte biznesi,, marojshin Gjakovart papuqe neper ato dyqanet e vogla,, e importonin neper Serbi...UCK-ja filloi luften, se pari u shfaq ne Drenic,, von u perhap ne tere Kosoven...... pra qelsi i liris se Kosoves ishte DRENICA
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-12-05, 13:20   #54
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default

Quote:
kur u formua dhe u shfaq UCK-ja ne Drenice,,, neper Gjakov vlonte biznesi,, marojshin Gjakovart papuqe neper ato dyqanet e vogla,, e importonin neper Serbi...UCK-ja filloi luften, se pari u shfaq ne Drenic,, von u perhap ne tere Kosoven...... pra qelsi i liris se Kosoves ishte DRENICA
Off Off Sa informata te rrejshme :D Ku paske qen ti ne ket kohe??
Gjakova ka qen e para eq i ka hapur dyert e te ikurve nga zonat e luftes,besa edhe shum Komandante te Drenices kan ba konak n'Gjakove kto sene ti je i ri me i dit ;) po hajt se e mson Historin e re te Kosoves ;)
Si Gjakova asnje vend tjeter si ka dal ndihme UCK-se,jo pse une jam i Gjakoves e po du mi mbrojet por jan faktet.
Shum djem t'Gjakoves iu kan bashkangjit UCK-se(nder ta edhe une i nderuar) Shum ndihmat jan dergu prej Gjakoves ne zonat e luftes nga biznesmen t'Gjakoves,72 Arkivole derguar ne Drenice pikerisht prej Gjakoves jan shku,dhe pervec asaj e kan ba vorrimin ne menyr te ndershme te Familjes Jashari dhe te tjerve,sepse ata Komandantat e Bllaces,le qe e pergatiten terrenin per vrasjen e Admit e Hamzes por edhe i lan mbi dhe,pa i vorros hiq,keshtu qe mos i lidh gjerat me Gjakove edhe nese nuk din diq ma shum thuj se sdi valla,edhe te kuptoj,nuk eshte marr me pranu ate qka sdin ;)
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-12-05, 14:28   #55
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

I ka hy n'qef Sllovenia tash... Duhet me e qu ne Hage ate qe e la vetem...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-12-05, 18:24   #56
Reana
 
Join Date: 18-04-05
Location: Manhattan
Posts: 6,108
Reana has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by Arb
Quote:
Originally Posted by Reana
:P Cfare ideje!!! Statuje per Limajn.
Valla i ka hije me ja maru nje sepse eshte shume i bukur, dhe krejt kam pershtypje do qe po folin kunder tij, e kane prej xhelozise :lol: :lol: :lol:
A thu kur kthehet per Skijim tash me ato kurvat?
:lol: :lol: :lol:
Ncuk, ncuk-Ti don me ja percaktu edhe jeten private, a??? :roll:
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-12-05, 23:44   #57
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Nuk ka qene bash private kjo pjese...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-12-05, 10:57   #58
Krokodilli
 
Join Date: 04-10-04
Location: Australia-Prishtine
Posts: 3,126
Krokodilli has disabled reputation
Send a message via MSN to Krokodilli
Default

Quote:
Originally Posted by MemphiSx
Quote:
kur u formua dhe u shfaq UCK-ja ne Drenice,,, neper Gjakov vlonte biznesi,, marojshin Gjakovart papuqe neper ato dyqanet e vogla,, e importonin neper Serbi...UCK-ja filloi luften, se pari u shfaq ne Drenic,, von u perhap ne tere Kosoven...... pra qelsi i liris se Kosoves ishte DRENICA
Off Off Sa informata te rrejshme :D Ku paske qen ti ne ket kohe??
Gjakova ka qen e para eq i ka hapur dyert e te ikurve nga zonat e luftes,besa edhe shum Komandante te Drenices kan ba konak n'Gjakove kto sene ti je i ri me i dit ;) po hajt se e mson Historin e re te Kosoves ;)
Si Gjakova asnje vend tjeter si ka dal ndihme UCK-se,jo pse une jam i Gjakoves e po du mi mbrojet por jan faktet.
Shum djem t'Gjakoves iu kan bashkangjit UCK-se(nder ta edhe une i nderuar) Shum ndihmat jan dergu prej Gjakoves ne zonat e luftes nga biznesmen t'Gjakoves,72 Arkivole derguar ne Drenice pikerisht prej Gjakoves jan shku,dhe pervec asaj e kan ba vorrimin ne menyr te ndershme te Familjes Jashari dhe te tjerve,sepse ata Komandantat e Bllaces,le qe e pergatiten terrenin per vrasjen e Admit e Hamzes por edhe i lan mbi dhe,pa i vorros hiq,keshtu qe mos i lidh gjerat me Gjakove edhe nese nuk din diq ma shum thuj se sdi valla,edhe te kuptoj,nuk eshte marr me pranu ate qka sdin ;)
hahaha MemphiXs fjale te kota,, ,, ku i morre keto informata,,,,,,
hajt zoteri se ja ke fut kot tash.. informata te rrejshme se kush i paska ba vorrimin ne menyr te ndershme familjes Jashari nuk jan te ndershme, keshtu qe te pershendes, ke fol qka te ka ra ndermend dhe qka te ka pelqy.........
Ne Gjakove filloj lufta ne Mars te vitit 1998 zoteri,,,

Quote:
Shum djem t'Gjakoves iu kan bashkangjit UCK-se
ke tingellu sukur te ishte Gjakova shtet ne veti,, shtet tjeter, e i ka ndihmu Kosoves,, ka vendos tju bashkangjitet radheve te UCK-se.. mire paskan ba , kesi djelmosha ju duhet popullit....

pershendetje
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-12-05, 15:08   #59
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default

Pershendetje:

Une personalisht nuk kam asgje te keqe me juve perpos mendimeve te kunderta me juve dhe ndihem krenar per kete sepse koha eshte duke e deshmuar se une kam pasur te drejte para tri viteve kur kam shkruar dhe kam te drejt edhe sode.

une e dije se ju jeni koke mushkash dhe jeni njerze te paguar nga udba per te shkruar kunder qlirimtarve.

por qytetaret jane ata qe do ti studijojn shkrimet e juja dhe pas ketij studimi te ketyre shkrimeve eshte shume e lehte per ta vertetuar se qellimet e juaja kan qene , jan dhe do te jene antikombtare sepse ju nuk keni ndergjegje dhe dashuri per kombin dhe vlerat e kombit shqiptar.

me besoni sikur te isha ne vendin e juaj do te isha ndier i turperuar dhe kurr me nuk do te kisha hyre ne kete forum , sepse koha dhe drejtesia nderkombtare e ka deshmuar te kunderten e shkrimeve te juaja.
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-12-05, 15:36   #60
geisha
 
Join Date: 30-03-05
Location: mars
Posts: 255
geisha has disabled reputation
Default

Ai eshte nderi i Kombit .. lum Kosova qe e rriti nje njeri si ky... ashtu si dhe Ramush Haradinajn e shume te tjer ...

keta jane njerez veprash e jo disa qe qirren si femija e na qan koken me kete folklorizem patriotik te tyre ...

Diten qe u clirua Fatmir Limaj e gjithe Kosova u ndje e lumtur ... dhe i dha nje fryme shume optimiste popullit te Kosoves ...
Dhe shembulli me i mire per kete ishte se tgjitha institucionet e mirepriten kete vendim dhe te gjithe e uruane ...
e ju antikombtaret, mjaft me me maska, hqni maskat e po te jen aq te guximshem, tregoni se keto fjale qe i thoni ketu kunder Popullit te Kosoves=UCK, nuk i thoni sepse jeni te dhene pas nje partie politike ... por ua pergatisin atje ne atdheun tuaje...(qe as emrin sia permend)!!!
Fatmirsisht jeni shume pak... e kjo me gezon!
skeni shpetim ju antikombaret!!
Kosova do fitoje ... me fytyra si Fatmiri e Ramushi ... me njerez qe vertet ia duane te miren kosoves ... e kete deshet apo nuk deshet ju .. klyshet e Karpateve... :!:


geisha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 21:11.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.