Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
User Name
Password
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-09-05, 04:57   #1
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Psikologu's Avatar
 
Join Date: 30-09-03
Posts: 7,432
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Default VOZITJA DHE SHPEJTĖSIA!!

Tė nderuar/a!!!


Deshirova tė diskutojmė ne lidhje me pėrmbajtjen nė komunikacion;

Sa i pėrmbahemi ne rregullave tė komunikacionit,kur ėshtė ne pyetje shpejtesia?
Sa jemi tė duruar nė komunikacion qė tė mos e ngasim makinen por ti respektojmė rregullat e caktuara tė shpejtėsisė?
A mendojmė se me ketė e rrezikojmė jo vetem jeten tonė por edhe jeten e tjeterkuj?

Shprehni mendimet e juaja tė nderuar/a!!!

Mirė se vini!


__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 11-09-05, 13:45   #2
Naki
Moderator
 
Naki's Avatar
 
Join Date: 30-09-03
Location: Nė Gjermani
Posts: 7,932
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Default

Respektimi i Shenjave tė komunikacionit dhe ngasja e makinės kėrkonė nje diciplin personale pėr ti respektuar edhe pjesmarrėsit tjerė nė komunikacion.
Njė dukuri shumė e vrazhdė qė mbizotronė tek disa te ri ėshtė pa pėrvoja dhe edukimi i pa disciplinuar te ngasin makinen me shpejtėsi te tejkaluar duke mos ju pėrshtatur infrastruktures rrugore.
Pa dyshim ngasja e makines duke mos i respektuar shenjat e komunikacionit sjelle rreziqe potenciale jo vetem per veten por edhe pėr pjesmarresit tjerė.

Me Brengosė njė dukuri marrja e patentshoferit me ryshfete,korropcion kjo eshte ajo qe sistemi ligjor duhet tė ndalojė,nga kėtu fillon rreziku nė komunikacion kjo eshte njė dukuri shumė e dėmshėme pėr shoqėrin .

Respekt pėr autorin e temės.

Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-09-05, 14:18   #3
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,640
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Pershendetje Psikologu i nderuar per ty dhe temen freskuese.

Me duhet menjihere ta ceki qe pajtohem me fjalet e Nakit te nderuar,sepser pa vetedicipline,si ne komunikacion,si ne jete nuk ka asgje.Kur te gjithe pjesmaresit ( si ne jete,si ne komunikacion) fillojne te kujdesen me shume per njeri-tjetrin,ateherit edhe siguria edhe knaqesia e pjesemarjes ne komunikacion do te reflektohet ashtu siq jan sendet ne vendin e vet,sepse rezultati i moskujdesit shpeshhere paguhet me -JETE :cry: -

Kujdesi me i madh - siguria me madhe.

Sukses ne komunikacion ju deshiron

TURISTI. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-09-05, 14:46   #4
GURI SYLAJ
Moderator
 
GURI SYLAJ's Avatar
 
Join Date: 21-03-05
Location: Gjermani
Posts: 10,696
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Default

Pajtohem plotesisht se pjesmarrja ne komunikacion eshte sikur jeta.
Vetekontrolle, rrespektim i infrastruktures, rrespektim i shenjave dhe rrespektim per pjesemarresit tjere ne komunikacion.
Aty ku nuk ka vetekontrolle gabimet jan te shpeshta.
Aty ku nuk ka rrespekt per infrastzrukture defektet jan te shpeshta.
Aty ku nuk ka rrespekt per shenja aksidentet jan te shpeshta.
Aty ku nuk ka rrespektim te pjesemarresve tjere , aty ka konflikte te shpeshta.
Vetem ata qe kan kujdese keto gjera mund te jene pjesemarres te mire ne komunikacion - ne jete.
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-09-05, 20:57   #5
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Honesty^uk.'s Avatar
 
Join Date: 27-12-03
Location: London - Uk
Posts: 12,799
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to Honesty^uk. Send a message via AIM to Honesty^uk. Send a message via MSN to Honesty^uk. Send a message via Yahoo to Honesty^uk.
Default Re: VOZITJA DHE SHPEJTĖSIA!!

Quote:
Originally Posted by Psikologu
Tė nderuar/a!!!


Deshirova tė diskutojmė ne lidhje me pėrmbajtjen nė komunikacion;

Sa i pėrmbahemi ne rregullave tė komunikacionit,kur ėshtė ne pyetje shpejtesia?
Sa jemi tė duruar nė komunikacion qė tė mos e ngasim makinen por ti respektojmė rregullat e caktuara tė shpejtėsisė?
A mendojmė se me ketė e rrezikojmė jo vetem jeten tonė por edhe jeten e tjeterkuj?

Shprehni mendimet e juaja tė nderuar/a!!!

Mirė se vini!
Pershendetje per temen i nderuar.

Une po tregoj perciptazi rreth vozitjes sime.

A) Vetem kur eshte ne pytje ndonje kamer shpejtesie( qe ne LONDER ka me shumice) sepse ne rastet tjera , jam per tu kritikuar, por su permbahem rregullave dhe normave te shpejtesise

B)Po ashtu durimin e kam me pakice sidomos kur perpara meje eshte nje vozites/e dhe qe ndikon ne vozitje te ngadalshme.

C)Eshte me se e vertet se shpejtesia ve ne rrezik jo vetem jeten tone qe vozitim, por edhe te tjereve.
___________ _______________ ______________Ndersa ketu poshte po botoj nje studim qe eshte bere rreth vozitjes ne Shefild te Anglise.
Tė kėndosh duke i dhėnė makinės bėn mirė.
Automobilistėt qė kėndojnė kur I japin makinės, janė mė tė pėrqėndruar dhe mė pak subjekte aksidentesh nė krahasim me ata qė rrinė tė qetė.
Ėshtė rezultati i njė kėrkimi tė kryer nga universiteti i Shefilld nė Angli.
“Tė kėnduarit ndėrkohė qė je duke I dhėnė makinės, stimulon jo vetėm mendjen por edhe trupin,zgjon vėmendjen dhe ul lodhjen”, ka shpjeguar doktoresha Nicola Dibben, psikologe.
”Tė kėnduarit tė shpėrqėndron mė pak se sa tė biseduarit, sepse drejtuesit kujtojnė fjalėt e kėngėve qė njohin dhe sepse ėshtė mė e lehtė tė mėsosh fjalėt e kėngeve qė janė ripėrsėritėse.”
Biseda dhe dėgjimi i radios krijon mė shumė shpėrqėndrim pėr automobilistin.
Kėrkimi ėshtė bėrė duke intervistuar 1.780 klientė tė njė kompanie sigurimesh britanike, Privilege Insurance.
Doli qė 63% e drejtuesve tė makinave qė nuk kanė patur aksidente nė 4 vitet e fundit, ju pėlqen tė dėgjojnė dhe tė kėndojnė kengė duke i dhėnė timonit, aktivitet qė sipas tyre i bėn tė ndihen mė tė qetė. Qetėsia mund tė jetė njė element kryesor nė kėtė rast: sipas doktoreshės Dibben, rroku dhe heavy metal duhet tė evitohen ndėrkohė qė I jepet makinės, sepse “cojnė nė njė agresivitet mė tė madh nė mėnyrėn e tė drejtuarit
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-09-05, 23:14   #6
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,987
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Pajtohem se duhet tė vozitet simbas rregullave, por jo ēdo herė kemi atė durim.
Sa unė i rrespektoj rregullat??
Shumė pak.
Vetėm se edhe po tė djegke fort kur tė vjen njė foto bardh e zi, e duhet ta paguajsh 250 Euro.
Sė paku bile ti bėnin fotot me ngjyra. :lol: :lol:
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-09-05, 01:22   #7
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Psikologu's Avatar
 
Join Date: 30-09-03
Posts: 7,432
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Default

Ju falenderoj tė gjithve pėr shkrimin dhe pjesėmarrjen nė ketė temė.
Sa mė perket mua , nuk e ngasė makinen shpejtė , por nganjehere edhe po vetem duhet tė jetė diqka me rendesi , ose koha ose diqka e natyres tjeter.
Jo qė jam respektues i madhe i rregullave , por vetem nga principi i im personal.

Nderime
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-09-05, 01:57   #8
Vetima
 
Join Date: 21-08-05
Posts: 923
Vetima i vlerėsuar jo keq
Default

Quote:
Originally Posted by Murgesha
Pajtohem se duhet tė vozitet simbas rregullave, por jo ēdo herė kemi atė durim.
Sa unė i rrespektoj rregullat??
Shumė pak.
Vetėm se edhe po tė djegke fort kur tė vjen njė foto bardh e zi, e duhet ta paguajsh 250 Euro.
Sė paku bile ti bėnin fotot me ngjyra. :lol: :lol:

bile edhe me na than GATI ,pak para se me na qit se mise pa ngjyra e mise pa na kallzu qe po na qesin po dalum si harrubeta :lol: :lol: :lol: qe me ka ardhe ni syret para ni jave pose me kan harrubet isha kan dal :lol: :lol:

sa per teme ,aq shume rregullave qe i permbahem qdo muj ka i denim e laj :evil: mire me i rrrespektu por veq zori i shkret se hiq si kam ne huj me i rrespektu.
Vetima Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-09-05, 22:54   #9
Flaka_1
 
Join Date: 08-07-05
Location: aty ku shperthen flaka
Posts: 1,226
Flaka_1 has disabled reputation
Default Re: VOZITJA DHE SHPEJTĖSIA!!

Quote:
Originally Posted by Psikologu
Tė nderuar/a!!!


Deshirova tė diskutojmė ne lidhje me pėrmbajtjen nė komunikacion;

Sa i pėrmbahemi ne rregullave tė komunikacionit,kur ėshtė ne pyetje shpejtesia?
Sa jemi tė duruar nė komunikacion qė tė mos e ngasim makinen por ti respektojmė rregullat e caktuara tė shpejtėsisė?
A mendojmė se me ketė e rrezikojmė jo vetem jeten tonė por edhe jeten e tjeterkuj?

Shprehni mendimet e juaja tė nderuar/a!!!

Mirė se vini!
Tema shume me vend I nderuari Psikologu
1) Rregullave i permbahem shume me kujdes,pikerisht bej syte 4 kur eshte ne pyetje shpejtesia, dhe ne disa vende te caktuara, por nganjeher, e lyp pa tjeter te rritet shpejtesia , ne disa raste, te rralla,mvaret edhe vete nga momenti.
2) Kam durim te duhur dhe ngas veturen me vemendje ,aty ku hasi ne shenja komunikaconi,por ku nuk ka rregulla,jam shume e padurueshme ,dhe vete kemba peshon me shume te gazi,kam pas rastin ku ne nje rruge jashte vendbanimit, ka qene shpejtesia e kufizuar 80km, aty vozita 140km.
3) Eshte e vertet,dhe nje gje te tille e kam parasysh edhe kur e ndez auton, se rrezikojme jeten tone dhe ndoshta te me shume personave,por ja qe nuk i dihet, ka raste kur psh,i permban rregullat, por prape se prape, has ne fatkeqesi komunikacioni.

Me Dashuri Flaka.
__________________
Sikur te isha une nje cope qielli, te lundroja ne zemren tende.
Me mire do te ishte te isha une nje mal, dielli me rreze te me griste kemishen e bardhe.
Flaka_1 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-09-05, 08:08   #10
Krokodilli
 
Join Date: 04-10-04
Location: Australia-Prishtine
Posts: 3,126
Krokodilli has disabled reputation
Send a message via MSN to Krokodilli
Default

Pershendetje Psikologu per temen

Ketu jam pet tu kritikuar sikurse Honesty^Uk qe e ceku me heret,,
ju permbahem shenjave te komunikacionit shum pak,,
edhe pse Kamerat e komunikacionit jan te shumta,, nuk kam durim ne komunikacion,, sidomos kur te del ndonje vozites/e e pergjumur perpara,,

(sidomoz kinezet)

shpejtesia duhet te jet 110km/h ato vozisin 60km/h,, edhe pse nuk eshte nje arsyetim per te vozitur shpejt....
denimet qe paguaj qdo muaj per komunikacion jan prej $200 gjoba minimale deri $500 ne muaj ,
ketu duhet cekur edhe makina,
kur voziti makinen e vllaut voziti shum ma me kujdes,, vet fakti se eshte makin familjare, dhe nuk te ben te ngutesh,,
kurse me makinen time eshte e pamundur te vozit ngadal,...
duhet ber disa ndryshime,,
shpresoj se te gjith ju permbaheni rregullave te komunikacionit, te keni durim , ..
ju deshiroj fat dhe vozitje me kujdes te gjithve..
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-09-05, 11:06   #11
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,987
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Vetima
Quote:
Originally Posted by Murgesha
Pajtohem se duhet tė vozitet simbas rregullave, por jo ēdo herė kemi atė durim.
Sa unė i rrespektoj rregullat??
Shumė pak.
Vetėm se edhe po tė djegke fort kur tė vjen njė foto bardh e zi, e duhet ta paguajsh 250 Euro.
Sė paku bile ti bėnin fotot me ngjyra. :lol: :lol:

bile edhe me na than GATI ,pak para se me na qit se mise pa ngjyra e mise pa na kallzu qe po na qesin po dalum si harrubeta :lol: :lol: :lol: qe me ka ardhe ni syret para ni jave pose me kan harrubet isha kan dal :lol: :lol:

sa per teme ,aq shume rregullave qe i permbahem qdo muj ka i denim e laj :evil: mire me i rrrespektu por veq zori i shkret se hiq si kam ne huj me i rrespektu.
Ah moj Vetimė, edhe ti koke si unė.
Por unė shpesh mendoj se kjo nuk ėshtė e dobishme.
Shpejtėsia ėshtė shkak pėr akcident nė tė shumtėn e rasteve.
Natyrisht se nėse e ngasim mė shpejt makinėn arrijmė atje ku jemi nisur 5 minuta, 10 ose njė orė mė parė.
Ēka ėshtė kjo kohė nė krahasim me jetėn??
Asgjė njė pikė ujė nė oqean.

Sinqerisht do tė doja tė vozis sipas rregullave. :(
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-09-05, 12:01   #12
Sy_kaltra
 
Sy_kaltra's Avatar
 
Join Date: 21-08-05
Posts: 23,790
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Default

Gabimin me te madh ne jet qe e bej asht se nuk i respektoj rregullat ne komunikacion as nje her :cry:
Kurse sa i perket shpejtesis jam e ēmendur ne shpejtesi edhe pse e di qe nuk asht mir,,Mirpo nje gje te till e bej veq kur jam vetun ne ker :?
Kur e kisha Audi TT mere me mend 6 muaj kam punu veq per gjoba te Blicit :roll: Por nuk me mbtetet merak sepse e kam be ate qe kam pas deshir ( shpejtesin ) :) 8) ,,Problemin me te madh e kam tek shpejtesia Rregulli Nr1. qe duhet respektuar shpejtesia dhe nen 2. As nje her nuk lidhem nen3.Mej qit gomat tym kam merak ( shllajf ) :twisted: sa kam has ne polici dhe sme kan pa per 2 min prej tymit :) :) Me kan zhdryp nga makina me kan shti me shku kam te shpia :cry: :lol: :lol: :lol:

Jam shum per mej respektu Regullat,, Por smundem :? veq mos me nga makinen hiē :cry:
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-09-05, 12:04   #13
Gentiana
 
Gentiana's Avatar
 
Join Date: 09-10-03
Posts: 12,161
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Default

Edhe un jam merak ne shpejtesi,bile ate sa me shpejt aq me mire! :roll: :roll:
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-09-05, 12:17   #14
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,987
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Sy_kaltra
Gabimin me te madh ne jet qe e bej asht se nuk i respektoj rregullat ne komunikacion as nje her :cry:
Kurse sa i perket shpejtesis jam e ēmendur ne shpejtesi edhe pse e di qe nuk asht mir,,Mirpo nje gje te till e bej veq kur jam vetun ne ker :?
Kur e kisha Audi TT mere me mend 6 muaj kam punu veq per gjoba te Blicit :roll: Por nuk me mbtetet merak sepse e kam be ate qe kam pas deshir ( shpejtesin ) :) 8) ,,Problemin me te madh e kam tek shpejtesia Rregulli Nr1. qe duhet respektuar shpejtesia dhe nen 2. As nje her nuk lidhem nen3.Mej qit gomat tym kam merak ( shllajf ) :twisted: sa kam has ne polici dhe sme kan pa per 2 min prej tymit :) :) Me kan zhdryp nga makina me kan shti me shku kam te shpia :cry: :lol: :lol: :lol:

Jam shum per mej respektu Regullat,, Por smundem :? veq mos me nga makinen hiē :cry:
Unė si jap shllajf makinės kurrė.

Nuk voziti kurrė pa u lidhė.

Probleme kam vetėm me shpejtėsi.

Bereqatversen deri mė tani kam paguar vetėm Blicat.

Por prej njė shtatorit kanė vėnė gjoba tė reja pėr shpejtėsi. :cry:

Nėse zihesh me shpejtėsi tė madhe pėrveqse dėnimit tė japin edhe njė damkė nė njė kartuq tė verdhė.
Nėse mbrenda tri vitev e skuq atė kartuq, tė shkon leja e po e parashohin deri edhe nė burgosje. :cry: :cry: :cry:
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-09-05, 13:06   #15
Krokodilli
 
Join Date: 04-10-04
Location: Australia-Prishtine
Posts: 3,126
Krokodilli has disabled reputation
Send a message via MSN to Krokodilli
Default

Quote:
Originally Posted by Sy_kaltra

Jam shum per mej respektu Regullat,, Por smundem :? veq mos me nga makinen hiē :cry:
eshte nje gje shum e vertet se mundohesh ti rrespektosh rregullat, por nuk mundesh,,,, siq thua e nderuar vetem mos me nga makinen fare..

me kalu dita e mos me nga makinen deri ne 180km/h me shkon muaji nervoz :) , apo me nga makinen simbas rregullave do te vdisja nga infarkti ,, :cry:

me kalu muaji e mos me pas ndonje denim nga kamerat blic nuk esht e mundur.....
me 2003 u be nje survey ne Australi ku thuhet 90% te moshes 18 deri ne 30 jan rreziku me i madh i komunikacionit,, armiku me i madh i popullates Australiane,, jo vetem aksidente ndermjet makinave,, por 20% jan aksidente qe kan te bejn me makinat :arrow: vdekjen e kembesorve.....


__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 08:27.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.