Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-10-05, 01:06   #1
doGzona
 
doGzona's Avatar
 
Join Date: 23-03-05
Posts: 9,444
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Default VLERA DHE KONTRIBUTI NE DASHURI!

Pershendetje te gjithe!
Me intereson te debatojme ne lidhje me kete teme.
Sa dhe si duhet te kontribohet ne dashuri , cka eshte me e vlefshme ne kete dhe sa jemi aktiv e te kujdeseshem.

Mire se vini ne debat,

doGzona


doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 17-10-05, 01:11   #2
Toni3
Anėtar i REVOLTUAR!
 
Toni3's Avatar
 
Join Date: 03-07-05
Location: Prishtinė
Posts: 194
Toni3 i vlerėsuar mirė
Default

Populli thote cdo gje me karar, kjo vlen edhe ne dashuri.

Cdo gje ne suazat e te lejuares, nese dicka teprohet nuk ka kuptim.

Te kontribosh dhe te kultivosh nje dashuri eshte mire, por te kultivosh nje dashuri duke mos ditur fundit e saj eshte e kote.

Shpesh dashurite kur kontributet jane te medhaja nga njera ane dhe ne anen tjeter puna eshte ZERO, perfundojme me lot ne sy per njeren pale sepse njera ndihet e deshtuar ose deshpruar tjetra e gezuar sepse pala tjeter ka bere shume te.

Por une them, cdo gje me mase dhe ne suazat e te lejuares :)
__________________
I'm not going to change who I am for other people.
Toni3 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-10-05, 01:14   #3
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,987
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Mos e lėndoni dashurinė.
Ky ėshtė njė ndėr kontributet mė tė mėdha qė mund ti japish asaj.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-10-05, 01:22   #4
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,640
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default Re: VLERA DHE KONTRIBUTI NE DASHURI!

Quote:
Originally Posted by doGzona
Pershendetje te gjithe!
Me intereson te debatojme ne lidhje me kete teme.
Sa dhe si duhet te kontribohet ne dashuri , cka eshte me e vlefshme ne kete dhe sa jemi aktiv e te kujdeseshem.

Mire se vini ne debat,

doGzona
Mirembrema -doGzona e nderuar-.

Tema shume e mire,e veshtire dhe e komplikuar si pergjegjja dhe realiteti ne jete.-Kontributi ne dashuri-,dmth dhe varet prej asaj se si e kuptojne dashurine,ēka kerkojme nga ajo dhe sa vlen te luftohet per kontributet kur realiteti jetesor shpeshhere ka argumentue qe koha e hargjuar dhe -kontributi- i investuar :( deshtojne-

Ne jete,dashuria eshte shume me rendesi,sepse e shtin ne levizje tek njeriu ndjenjat te cilat i ngacmojne deshirat per vullnet,jete me te mire se bashku me dashuri,i ngacmojne inovacionet dhe fuqite te haruara per krijimin dhe levizjen e imagjinates se arkivuar me shpresat e humbura.

Ne dashuri,kontribohet ne shume menyra:me mirekuptim,respekt,ndjenja,me lote,me kembe dhe duar,me vepra dhe sakrifica,me inspirime dhe viktima.....

Sinqerisht,
TURISTI. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-10-05, 14:30   #5
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default

Nuk e shoh t'arsyeshme te zgjatem shume, mendim imi a! kur dihet fakti se "Kontributi" duhet t'jete i barabarte nga te dy palet per te qenje nje relacion i paster, sigurte,besueshem dhe dashem....

Truly,
Urata
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-10-05, 23:36   #6
dr1ta
 
dr1ta's Avatar
 
Join Date: 31-08-04
Location: Ne veri
Posts: 5,346
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Default

Nese nje cift nuk esht te nje nivelit ne inteligence, :P nese nuk ka terhjekje fizike te zjarrt, :lol: dhe nese nuk munden te komunikojn si shoke, nuk do te mbijeton ajo dashuri . :roll: Po nese ishin keto tre faktore present mendoj ce edhe dashuria do te ishte e sukseshme .

Ndoshta jam krejt jasht temes por me dhen e me mar :P ne dashuri lodhet njeri nga ato me kohe ,me mire esht me gjet partnerin ce te pershtaten ce nga fillimi dhe ardhmeria do te jet me lehte. :roll:
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-10-05, 00:08   #7
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Psikologu's Avatar
 
Join Date: 30-09-03
Posts: 7,432
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Default

Pershendetje tė gjithve dhe autorit tė temes!
Ne dashuri , nuk ka kontrate aspak , ne dashuri , duhet tė ketė shoqeri , tė ketė liri tė fjales , mendimit dhe tė sjelljes, duhet tė ketė njohuri dhe lidheshmeri shpirterore , jo akuza e hiq mė pak nenvlesime personale .
Realiteti dhe besnikeria njerzore e forcon cdo here dashurin nga dita ne ditė.
Tė gjithė kemi deshirė tė jemi tė mirėpritur nga diksuh , por duhet tė dijmė edhe tė mirėpresim edhe atė pėr tė cilen e ndjejm dhe e dashurojmė , por jo qė ajo ti pershtatet principeve tona , sepse principet kurrė nuk janė dhe as sdo tė jenė tė njejta tek asnjė njeri , por qė tė jemi me shumė tė shkembyer mee veti , duke i mesuar principet , vetit dhe menyrat e tė folurit , dhe mė pas keto ti kemi si njohuri pėr tė ardhmen tonė.
Nuk ėshtė dashuria vetem njė thenje e tė pelqyerit fizik e pamjes sė jashteme , sepse shumė persona bejnė gabim vetem tė tregojnė dhe tė
deshmojnė qė e kan tė dashurin ose te dashuren e bukur , por sa qendron kjo ne inteligjencen e njeriut , sa ėshtė gatishmeria e furtunave tė ndryshme jetesore qė edhe nese bukuria deshton , sa i jemi afer personit nė fjalė.
Cdo gjė qė nuk ka lisheshmeri me shoqerin dhe respektin , perfundon keq dhe nuk jeton gjatė.
Pra kontributi nė dashuri ėshtė kujdesi dhe brengosja , kuptimi dhe respektimi i personit qė e planifikojmė tė kalojmė jeten sė bashku.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-10-05, 12:22   #8
LOJETARI
Administratorėt
 
Join Date: 12-10-05
Posts: 3,409
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Default *****

Dashuria nuk ekziston fare , mos u lodhni kot pas nje sendi qe eshte i shpikur nga shkrimtare , poet, filozof , qe nuk ben gje tjeter veqse hudhen ne ajer nje fjale te tille duke mashtruar boten me shekuj te tere . Nje enigme qe vret dhe sheron njekohesishte.
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-10-05, 20:54   #9
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,640
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default Re: *****

Quote:
Originally Posted by LOJETARI
Dashuria nuk ekziston fare , mos u lodhni kot pas nje sendi qe eshte i shpikur nga shkrimtare , poet, filozof , qe nuk ben gje tjeter veqse hudhen ne ajer nje fjale te tille duke mashtruar boten me shekuj te tere . Nje enigme qe vret dhe sheron njekohesishte.
Lojetari i nderuar,

Ti a don mi bo grushtet dashurise a???

Sinqerisht,
TURISTI. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-10-05, 21:09   #10
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

Te jeni ēdo here ne sherbim te dashuris
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-11-05, 23:46   #11
doGzona
 
doGzona's Avatar
 
Join Date: 23-03-05
Posts: 9,444
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Default

Ju falenderoj te gjitheve per pjesemarrje ne teme.
Te kontribosh do te thote te arrish ate cka e ke per qellim , ndersa vlera rritet me anen e miresjelljeve , besimit dhe tolerances.
Te pakten une mendoj keshtu.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-05-06, 17:29   #12
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Psikologu's Avatar
 
Join Date: 30-09-03
Posts: 7,432
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Default

KOntributi ne dashuri ėshtė njejtė sikur kontributi ne boten e artit (Letersi ;Art ) e ne ketė aspekt , ata qe se njofin ketė botė tė kesaj natyre dhe krijimtarin e zbukurimit tė jetes, ata ose ato , janė largė kuptimit tė definicionit -dashuri .
Dashuria ėshtė nderė , respekt , edukatė por eshtė edhe moral dhe veper e krijimtarisė e mbeshtetur nė logjiken dhe vepren.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-06-06, 22:56   #13
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,640
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Vlera dhe kontributi ne dashuri nuk kan efekt nese dashuria eshte e pa ngopur.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-06-06, 23:25   #14
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 24,909
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default

Vlera dhe kontributi ,ne shume raste ,pune fukaraje .
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-06-06, 09:52   #15
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,640
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by vjeshta
Vlera dhe kontributi ,ne shume raste ,pune fukaraje .
Po me qellu naj -fukara- i pasun me ndjenja ???


__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 01:04.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.