Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
User Name
Password
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-10-05, 14:51   #1
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default Heshtja ...

heshtja nuk merr pjesė nė pėrleshje fjalėsh ...
( signature ne msn-in tim) ...
edhe e-mail adress e kam heshtja @ ...
E dini se diqysh e kuptoj dhe perkas heshtjes...
... tri pike vazhdimsia eshte e lidhur me heshtje...

Si e kuptoni heshtjen ?
Fusni duart ne mendjen tuaj dhe nxirrni ate qe mendoni ju mbi kete "fenomen" ...


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 23-10-05, 15:01   #2
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Honesty^uk.'s Avatar
 
Join Date: 27-12-03
Location: London - Uk
Posts: 12,799
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to Honesty^uk. Send a message via AIM to Honesty^uk. Send a message via MSN to Honesty^uk. Send a message via Yahoo to Honesty^uk.
Default

http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?t=4164
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 15:01   #3
halla e madhe
 
halla e madhe's Avatar
 
Join Date: 07-12-04
Posts: 11,632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Default

Urata_ teme e qelluar heshtja...URIME!

Me kohen mesova qe heshtja eshte nji arme e forte ne shumicen e rasteve qe parashtron jeta.
Kur heshti e shof qe punet shkojne si me se miri me familjen time
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 15:05   #4
GURI SYLAJ
Moderator
 
GURI SYLAJ's Avatar
 
Join Date: 21-03-05
Location: Gjermani
Posts: 10,696
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Default

HESHTJA. Vullkan qe me mire eshte, nganjehere , te mos shperthej.
HESHTJA. Gjendje pajtushmerie e plote.
HESHTJA. Shenje injorimi................
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 15:27   #5
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default

Edhe heshtja eshte nje lloj pergjegje ... :roll:
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 15:33   #6
Gentiana
 
Gentiana's Avatar
 
Join Date: 09-10-03
Posts: 12,161
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Default

Pajtohem me Labin, edhe heshtja esht nje lloj pergjigjje.

Ben qe heshtja flet me shum se 100fjal.
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 16:50   #7
detektivi
 
Join Date: 08-09-05
Location: Zvicer
Posts: 58
detektivi has disabled reputation
Default

heshtni sa te duni ne fund gjithcka tregoni
__________________
mos u besoni genjeshtrave
detektivi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 17:13   #8
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default

Ka njerez te cilet me heshtjen e tyre dehsirojne te tregojne dicka sikurse tha dikush 100fjal e sdi cka.
Ka njerez qe me heshtje injorojne tjetrin.
Une hesht kur jam shume e lodhur ...sidomos kur me lodhin njerezit qe i dua...atehere hesht sepse nuk deshiroj te them dicka per cfare mund te pendohem...Me pare bie ne gjendje shume te veshtire shpirterore ...ndoshta demtoj vehten por e zgjedh heshtjen sepse as miqesia e as dashuria e lenduar apo e thyer nuk behen te tera nese me fjale te mija i prish ato...
Me njerez te cilet nuk jam e lidhur mund te hesht sepse nuk ia vlen te flas ...sidomos kur qellimi i tyre eshte qe te me provokojne dmth nuk kane qellimin e mire...atehere hesht se nuk ia vlen.
Mirpo kursesi nuk hesht para te keqes e cila eshte e keqe e pergjithshme e cila na demton te gjithe...nuk bej kompromis me te keqen dhe nuk e hesht te keqen ne kso raste.
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 18:58   #9
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default

OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 30.06.2003 13:23
--------------------------------------------------------------------------------
Pėrshėndetje heshtore(zė shpirti) juve tė gjithėve e nė veqanti nikoqirit tė temės.


Njė sy nė dizajnimin e heshtjes: ... pranim i dhimbjes, fshehje e sė vėrtetės,hymni i diktatures pasiviteti - heshtja. Kjo ėshtė ajo qė posa dėgjoj apo edhe shof fjalėn heshtje mė vie nė mendje...nga pėrditshmėria mėsova se heshtja mbledh dhimbjen ,vuajtjen, shqetėsimet, heshtja vret,heshtja hape varre tė panevojshme...
Heshtja, shenjė e sė keqes, hije e mizories..
Heshtja dhemb...kjo ėshtė heshtje e dhėnė nga dhuna,keqpėrdorimi, heshtje kjo qė nuk ka imunitet ndaj "kriticizmit", frikohet nga "sfidat"e sė vėrtetės.
Duhet thyer heshtja e tillė...nė mėnyr qė tė luftohet e keqja.

Heshtja flet...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 19:01   #10
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default

OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 03.07.2003 13:54
--------------------------------------------------------------------------------

Fajtore heshtja...
Je i vetmi Ti qe me jete te ruaj...
mos u cudit....
kujto heshtjen time dhe me beso...

Ėshtė vetėm njė e vėrtet....
TĖ DUA...


Drejtuar Viganit dikur...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 19:03   #11
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default

OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 04.07.2003 12:46
--------------------------------------------------------------------------------

si te besoj...
u bera te shkruaj...
me beso shume...dhe hesht
dallge dashurie...
lekundje,ēlirim shpirti...
nxora zemren jashte...
ta dhashe ne duar...
mbaje dhe i heshtur lexo...

mesazh:
i vetmi per te cilin i nxjerr botes syrin...
meso gjuhen time...

heshtjen...

VIGAN.
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 19:07   #12
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default

OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 04.07.2003 23:36
--------------------------------------------------------------------------------
Debat...


...
kotesi...
...
dashuria mashtrim...
...
dreqi te marrte...
...
largo imazhe te "vdekura"...
...
shfaros "heshtjen"...
...
djeg kujtimet ...
...
nuk ishin te drejta...
...
gdhend zemren...
...
nuk ke leje...
...
nuk guxon...
...
robin e dhimbjes...
...
e kaluar...
...
turbullim mendje...
...
kthjellu...
...
tratheti mendje...
...
tratheti zemre...
...
tratheti fjalesh...
...
padrejtesi...
...

mos beso heshtjen e...
...
mos lejo pertrirje dhimbjesh...
...
mos krijo shtegun mallkimit...
...
hesht dhe vazhdo jeten e nisur...
...
duke'besuar' heshtjen e tjetrit...
...
do harrosh veten...
...
dhimbje te reja do hapen...
...
hesht dhe kurorizou me fatin...
...

debatova ne heshtje...
sepse respektoj sinqeritetin tende...


Me fal!

Vajzes e cila ishte dashuruar ne njerin MODERUES te atij forumi, ishin takuar dhe kishin "luajt lojen " ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa t'vetmen e Sy_mavihtes dhe ishin ndare- dy botera te kunderta, dy mosha te ndryshme...
Ajo e fejua dhe u martua pandalur dashjen e Moderuesit...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 19:09   #13
Sy_kaltra
 
Sy_kaltra's Avatar
 
Join Date: 21-08-05
Posts: 23,790
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Default

a spom sheh qe kom hesht moj une a :roll: qa pom perzin muuuu qy :P
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 19:10   #14
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
OFELIA afishoj me 2003-07-05 15:56 :
Galaksi heshtjesh...
"zbulova":
gjuhen e dashurive...
gjuhen e dhimbjeve...
gjuhen e deshirave...
gjuhen e mallit...
gjuhen e zotesis dhe veteqenjes...

heshtje e vertet...
Quote:
OFELIA afishoj me 2003-07-05 21:40 :
ikja me lendoka...
kisha te drejte qe heshtja...
nuk ke nevoj te ikesh...
po nuk fole nuk do te flase...
ashtu edhe filluam...
shpresen e kam pas te leshuar...
doja kur me trokisje...
nuk ke nevoj te ikesh...
"tani" jam me pervoje...
nuk ke nevoj te ikesh...

mesova edhe nje gjuhe tjeter....
zoteruese e shume e gjuheve...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-10-05, 19:10   #15
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
OFELIA afishoj me 2003-07-05 15:56 :
Galaksi heshtjesh...
"zbulova":
gjuhen e dashurive...
gjuhen e dhimbjeve...
gjuhen e deshirave...
gjuhen e mallit...
gjuhen e zotesis dhe veteqenjes...

heshtje e vertet...
Quote:
OFELIA afishoj me 2003-07-05 21:40 :
ikja me lendoka...
kisha te drejte qe heshtja...
nuk ke nevoj te ikesh...
po nuk fole nuk do te flase...
ashtu edhe filluam...
shpresen e kam pas te leshuar...
doja kur me trokisje...
nuk ke nevoj te ikesh...
"tani" jam me pervoje...
nuk ke nevoj te ikesh...

mesova edhe nje gjuhe tjeter....
zoteruese e shume e gjuheve...


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 04:53.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.