Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-11-05, 08:36   #1
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default 28 Nentori, apo?

Ardhja ne pushtet e Forcave te Djathta Shqiptare shenon edhe ri-vendosjen e datave te ndryshuara ne pershtatje te ideologjise Marksiste Cetnike Leniste te Socialisteve.

Keto dite jane zera nga opozita kane kundershtuar ri-kthimin e dites se Clirimit te Shqiperise, 29 Nentorin e Enveristeve, ne 28 Nentorin, diten e vertete te clirimit te Shqiperise.

Cerdhja Komuniste edhe perkunder maskimit qe ben po tregon edhe nje here se qendrojne ne vijen e njejte ne te cilen qendrojne shoket e tyre proletare te idealit, Shkijet, Ruset, Kinezet e Kubanezet.

Cfare e pengon celulen neo-Komuniste, 28 Nentori, dita e vertete e clirimit?

Apo i jane betuar miqve te tyre Shkije se duan te festojne kete dite bashke me ta?

Mbase bashke me ta formuan partine terroriste Komuniste, bashke me ta duan te festojne "lavdine e krimeve te tyre?"Ja edhe nje artikull/reagim i "ish-luftetareve," te cilet kundershtojne ri-kthimin e 28 Nentorit, si dite te clirimit te atdheut.


DATA E ĒLIRIMIT/ Ish-luftėtarėt kundėrshtojnė me forcė fshirjen e 29 nėntorit nga kalendari i festave

Veteranėt, tė irrutuar nga Berisha

TIRANĖ - Veteranėt shqiptarė protestojnė ashpėr ndaj qėndrimit tė qeverisė lidhur me festat e Ēlirimit. Nė njė konferencė pėr shtyp nga selia rozė, njė pėrfaqėsi e tyre ka akuzuar mazhorancėn e djathtė se po luan rėndė me disa nga vlerat dhe simbolet mė tė rėndėsishme tė vendit, pėr qėllime qė nė thelb pėrfaqėsojnė mediokritetin, ngushtėsinė dhe sharlatanizmin e kėtij kabineti.

“Datėn e Ēlirimit e vendosi pushka partizane dhe akush tjetėr”, -thuhet nė deklaratėn e tyre, duke lėnė tė kuptuar se tashmė argumentet kronike tė njė date tė paracaktuar bien poshtė. Sipas tyre, njė lojė e kėsaj natyre qė mbivendos kontekstin politik aktual mbi tė vėrtetėn historike deri nė nivelin e datave tė historisė, dėshmon mjaft qartė mjerimin dhe kufizimin intelektual tė njė ekipi qė pretendon tė drejtojė shqiptarėt drejt Evropės.

Ndėrkaq, bie nė sy fakti se protesta e veteranėve ėshtė organizuar nga selia e Partisė Socialiste, duke dhėnė tė kuptojė kėshtu se lideri i PD-sė Sali Berisha pėrfaqėson njė kundėrshtar organik tė tyre. Nė kontektin aktual, kur ai ėshtė drejtuesi i qeverisė shqiptare, njė qėndrim i tillė presupozon se shumica e djathtė nuk ėshtė nė gjendje tė pėrfaqėsojė pikėn konvergjente tė vlerave shqiptare dhe tė ndėrtojė njė pajtim shpirtėror tė tyre.


Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 02-11-05, 08:39   #2
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Per ju miqe te Dardanise, kisha kete pyetje:

Cila sipas jush eshte data e vertete e clirimit te atdheut, 28 apo 29 Nentori?
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-11-05, 22:07   #3
E_Zjarrta
 
E_Zjarrta's Avatar
 
Join Date: 14-03-05
Location: Jetoj ashtu si kam LIndur SHqiptare ne Dardani
Posts: 292
E_Zjarrta has disabled reputation
Default

I nderuar Arb SHqiptari kurr nuk ka qene ne nje krize siq eshte sot
Pse? po ta them se po shihet se Era Komuniste ka filluar te vdes e per kete arsye disa jan duke u munduar ti shkepin shqelmat e funditper mua28 Nentor Eshte dita qe duhet ta festojm
__________________
Kure shoh e ndegjoj disa njerez besomeni secilen her po i adhuroj me shume qenet endacak qe sillen rrugeve te pluhrosura te Kosoves
E_Zjarrta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-11-05, 23:02   #4
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default

Quote:
Originally Posted by E_Zjarrta
I nderuar Arb SHqiptari kurr nuk ka qene ne nje krize siq eshte sot
Pse? po ta them se po shihet se Era Komuniste ka filluar te vdes e per kete arsye disa jan duke u munduar ti shkepin shqelmat e funditper mua28 Nentor Eshte dita qe duhet ta festojm
pse nuk po ju thue gomari kur don me ngordh i ka shqelmat e rrezikshem
ose ujku kur e hangri ujku deri te zemra ju lutke perendis qe ta kthej ne ander .
ka vdekur ku kalind e ne trojet shqiptare nuk ka shanc me rilind.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-11-05, 20:45   #5
figura
 
Join Date: 14-10-05
Location: angli
Posts: 26
figura has disabled reputation
Send a message via AIM to figura Send a message via MSN to figura Send a message via Yahoo to figura
Default

28- NENTOR DHE PIKE SE THON DO KOMUNISTA TE NGELUR ME GISHTE NE GOJE PRESIN NDONJE SE DO VIJE DITA E TYRE PO AJO ESHTE HARRUAR NJHERE E PEGJITHMONE PAMVARSISHTE QE E QUAJTUR SELIA ROZE ISH PARTA ME PA PERGJEGJESIN ME TE VOGEL NJE PARTI E FLLIQUR ME DISA KELYSH TE SAJ NE KRYE THONE SE GJOJA JANE PARI ME TIPARE DEMOKRATIKE HARRUAT 1997-en me kalash dhe me banda te birit te ENVER HOXHOS SHKRATERRUAN SHQIPERI QE PO E VUAJME EDHE SOT PRANDAJ TE NDERUAR KOLEG 28 FESTA KOMBETARE PERSHENDETJE
figura Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-11-05, 21:55   #6
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime Festen e Flamurit!
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-11-05, 22:11   #7
GURI SYLAJ
Moderator
 
GURI SYLAJ's Avatar
 
Join Date: 21-03-05
Location: Gjermani
Posts: 10,696
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Default

Arb , ju falem nderit dhe gjithashtu pranoni urime edhe nga kjo ane.
Ju kam borgj sepse nuk jam inkuadru ne kete teme por qyteti i fundit qe eshte cliru nga forcat pushtuese ka qene Shkodra dhe ajo eshte cliru me 28 Nentore.

Me nderime Guri Sylaj

U R I M E !
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-11-05, 22:17   #8
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Gentiani
Qeveria vendos qė asnjė ceremoni tė mos organizohet nė datėn 29. Homazhet nė varreza nė 5 Maj

29 Nėntori, Berisha heq ceremonitė


Nevila Perndoj

TIRANĖ- Mė 29 Nėntor, ditėn e Ēlirimit tė vendit, me vendim qeverie, nuk do tė zhvillohet asnjė ceremoni festive zyrtare. Mbledhjen e fundit tė Kėshillit tė Ministrave, anėtarėt e kabinetit qeveritar vendosėn qė tė ndryshojnė vendimin e mėparshėm tė Kėshillit tė Ministrave pėr ceremonialin, dhe pikėrisht, atė pjesė qė bėnte fjalė pėr zhvillimin e festės zyrtare, ditėn e 29 Nėntorit. Burime zyrtare nga Kėshilli i Ministrave deklaruan dje pėr “Shekullin” se, 28 Nėntori ėshtė festa kombėtare dhe se pėr kėtė ditė do tė ketė njė ceremonial tė caktuar, ku nė veēanti do tė jetė edhe pritja qė do tė organizohet nė mbrėmjen e 28 Nėntorit nė Pallatin e Brigadave, nė orėn 19.30. Ndėrkohė, burimet saktėsojnė se data 29 Nėntor ėshtė lėnė pushim, sepse kėshtu parashikohet nė ligjin pėr festat zyrtare, dhe se nė kėtė ditė nuk do tė zhvillohet asnjė ceremoni zyrtare. Nė kėtė ditė, kryeministri Sali Berisha pritet qė tė zhvillojė njė vizitė tė rėndėsishme nė Bruksel. Pėr kėtė arsye, nė mbledhjen e qeverisė, pėrveē pritjes qė do tė organizohet nga Presidenti Alfred Moisiu, duket se nuk do tė zhvillohet asnjė ceremoni tjetėr zyrtare. Burimet sqaruan se Kryeministri Sali Berisha do tė bėjė homazhet nė varrezat “Dėshmorėt e Kombit”, jo mė nė datėn 28 Nėntor, ashtu siē ka bėrė plot 8 vite me radhė, por ditėn e 5 Majit, qė ėshtė Dita e Dėshmorėve. “Homazhet tek varrezat e dėshmorėve do tė zhvillohen nga qeveria ditėn e 5 Majit”,- u shpreh njė burim nga kryeministria. Kėshtu edhe kėtė vit, mazhoranca dhe opozita do tė festojnė tė ndarė, ashtu si 8 vite me radhė, festat me tė rėndėsishme pėr vendin. Nė datėn 28 Nėntor qeveria do tė marrė pjesė nė pritjen, qė do tė organizohet nga Presidenti, Alfred Moisiu, ndėrkohė qė ditėn e 29 Nėntorit, do tė jetė opozita ajo qė si ēdo vit, do tė dėrgojė buqeta me lule nė varrezat ”Dėshmorėt e Kombit”. Kėtė rit, Berisha do ta kryejė vetėm ditėn e 5 Majit. Burimet shtuan gjithashtu se ditėn e 29 Nentorit, nėse do tė jetė ose jo pushim, Kėshilli i Ministrave do ta vendosė nė njė mbledhje tjetėr, nė njė kohė tė mėvonshme. Marrja e kėtij vendimi nga qeveria Berisha, pritet qė tė ketė kontestime tė ashpra jo vetėm nga forcat politike por edhe nga historianėt, tė cilėt e kanė thėnė fjalėn e tyre. Ndaj kėtij vendimi ka ardhur edhe reagimi i parė nga Lėvizja Socialiste pėr Integrim, tė cilėt e kanė cilėsuar tė nxituar ndalimin e ceremonisė festive zyrtare ditėn e 29 Nėntorit, qė nė histori shėnon ditėn e Ēlirimit tė Shqipėrisė. Pak kohė mė parė, Lėvizja Socialiste pėr Integrim, pėrmes kryetarit tė saj, Ilir Meta, vlerėsoi se 29 Nėntori lidhet me tė shkuarėn historike tė vendit, e cila po, sipas tij, nuk duhet tė jetė pjesė e nismave, qė nuk i shėrbejnė aspak realizimit tė atyre premtimeve tė mėdha qė Berisha u bėri shqiptarėve nė zgjedhjet e fundit. Ai theksoi gjithashtu se hapja e diskutimeve tė tilla mbi festat zyrtare, qė lidhen me historinė e Luftės Antifashiste Nacionalēlirimtare, nuk ndihmonin aspak nė integrimin qė kėrkon shoqėria shqiptare. Po kėshtu, PS ka organizuar takime me veteranėt e L.A.N.Ē. ku ka dėnuar ashpėr idenė e ndryshimit tė ditės sė Ēlirimit tė vendit. Sekretari i Pėrgjithshėm i PS-sė, Pandeli Majko, ka deklaruar se nėse kjo ndodh qeveria do tė pėrballet me njė reagim tė fuqishėm.


26/11/2005
KATEGORIA: Politike
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-11-05, 22:26   #9
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime 28 Nėntorin Ditėn e Flamurit gjithė shqiptarėve anė e mbanė botės.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-11-05, 22:41   #10
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

29 Nentori, Berisha ndalon festimet
E Shtune, 26 Nentor 2005
Megjithese nuk ka ndryshuar daten e Clirimit te Shqiperise, qeveria ka vendosur te grumbulloje te gjithe aktivitetet festive me 28 Nentor, perfshire edhe ceremonine e vendosjes se kurorave ne Varrezat e Deshmoreve. Berisha dhe Rama duhet te jene perkrah njeri-tjetrit te henen e ardhshme. Te gjitha piket e ndryshuara te Ceremonialit te Shtetit dhe rruga e mesme e zgjedhur nga shefi i qeverise

Qeveria e Kryeministrit Sali Berisha vendosi dje te ndaloje festimet shteterore me 29 nentor, ndonese kjo date do te mbetet zyrtarisht si Dita e Clirimit te Shqiperise. Me nje vendim te posacem, ekzekutivi ka ndryshuar Ceremonialin Zyrtar te Republikes se Shqiperise, duke prekur vetem pikat qe lidhen me 29 nentorin. Tashme, Festes Kombetare te shpalljes se Pavaresise me 28 nentor, do t'i shtohen edhe aktivitetet ne perkujtim te nentorit te vitit 1944. Nje rruge kjo e mesme per te shmangur kundershtimet e pritshme ne Kuvend, ne rast te nje tentative zyrtare per ndryshimin e dates se clirimit.

Sipas vendimit te qeverise, "ne perkujtim te festave zyrtare te pavaresise dhe te Clirimit te Atdheut, Protokolli i Shtetit do te organizoje cdo date 28 Nentor te cdo viti, gjate gjithe dites aktivitete perkujtimore, si ceremoni ne nderim te Deshmoreve te Kombit dhe pritje shteterore". Me tej, ne vendimin e ekzekutivit, percaktohet se ne ceremonine e nderimit te deshmoreve, kreret me te larte te shtetit do te vendosin kurora ne Varrezat e Deshmoreve te Kombit. Kjo ceremoni, sipas Ceremoniali te ri, duhet te zhvillohet ne oren 10.00 te 28 nentorit dhe ne te duhet te marrin pjese edhe Kryeministri e Kryetari i Bashkise se Tiranes, krahas Presidentit te Republikes dhe organizatave te veteraneve. Ne kete menyre, Berisha dhe Rama duhet te ndodhen te henen e ardhshme perkrah njeri-tjetrit ne Varrezat e Deshmoreve, ndersa socialistet jane shprehur se i mbeten qendrimit per te ruajtur 29 nentorin si Dite Clirimi.

Ne te njejten kohe, vendimi percakton se me 28 nentor edhe trupi diplomatik i akredituar ne Shqiperi duhet te vendose nje kurore ne Varrezat e Deshmoreve. "Gjate ceremonise se vendosjes se kurores nga dekani i trupit diplomatik, marshe funebre shoqerojne ecjen dhe himni kombetar ekzekutohet ne fund te ceremonise", thuhet ne vendim. Edhe vendosja e kurorave ne monumentin "Nene Shqiperi" eshte percaktuar te behet me 5 maj te cdo viti ne nderim te deshmoreve, duke hequr nga Ceremoniali i Shtetit, daten 29 nentor.

M.E.

Ndryshimet

Ishte

"Ceremonia e Festes Kombetare"

Behet

"Ceremoniali per festat e Pavaresise dhe Clirimit te Atdheut"

Ishte

"Me rastin e Dites Kombetare te Pavaresise se Shqiperise, Presidenti i Republikes jep nje pritje shteterore, e cila organizohet ne Pallatin e Brigadave me 28 nentor ora 19.30."

Behet

"Pritja shteterore me rastin e festave zyrtare te Pavaresise dhe te Clirimit te Atdheut organizohet ne Pallatin e Brigadave, cdo 28 nentor, ora 19.30."

Ishte

"Ne nderim te deshmoreve te kombit, diten e festes se Clirimit te Atdheut, me 29 nentor te cdo viti dhe diten e deshmoreve te kombit me 5 maj te cdo viti, Presidenti i Republikes, Kryetari i Kuvendit, Kryeministri, Ministri i Mbrojtjes dhe Prefekti, Kryetari i Bashkise, Kryetari i Keshillit te Qarkut, si dhe organizatat e veteraneve, vendosin kurora ne Varrezat e Deshmoreve te Kombit ne Tirane."

Behet

"Ne nderim te deshmoreve te kombit, me 5 maj te cdo viti, Presidenti i Republikes, Kryetari i Kuvendit, Kryeministri, Ministri i Mbrojtjes dhe Prefekti, Kryetari i Bashkise, Kryetari i Keshillit te Qarkut, si dhe organizatat e veteraneve, vendosin kurora ne Varrezat e Deshmoreve te Kombit ne Tirane."

Shtohet

"Ne perkujtim te festave zyrtare te Pavaresise dhe te Clirimit te Atdheut, Protokolli i Shtetit organizon cdo date 28 nentor te cdo viti, gjate gjithe dites keto aktivitete perkujtimore:

a. Ceremoni ne nderim te Deshmoreve te Kombit

b. Pritje Shteterore

Ceremonia e nderimit te Deshmoreve te Kombit:

Ne nderim te Deshmoreve te Kombit, Presidenti i Republikes, Kryetari i Kuvendit, Kryeministri, Ministri i Mbrojtjes, Prefekti i Bashkise, Kryetari i Keshillit te Qarkut, si dhe organizatat e veteraneve vendosin kurora ne Varrezat e Deshmoreve te Kombit ne Tirane, ora 10.00. Nje here ne 5 vjet, kjo ceremoni transferohet ne qytetin e Vlores dhe zhvillohet sipas ceremonialit te percaktuar.

Cdo 28 nentor vendos nje kurore edhe trupi diplomatik i akredituar ne Republiken e Shqiperise. Gjate ceremonise se vendosjes se kurores nga dekani i trupit diplomatik, marshe funebre shoqerojne ecjen dhe himni kombetar ekzekutohet ne fund te ceremonise. Ne ceremoni nuk ka truproje nderi."

Hiqet

"Ne menyre te perseritur, cdo 29 nentor vendos nje kurore edhe trupi diplomatik i akredituar ne Republiken e Shqiperise. Gjate ceremonise se vendosjes se kurores nga dekani i trupit diplomatik, marshe funebre shoqerojne ecjen dhe Himni Kombetar ekzekutohet ne fund te ceremonise. Ne ceremoni nuk ka truproje nderi."

Korrieri
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-11-05, 23:02   #11
IB
 
Join Date: 06-03-04
Location: Suedi
Posts: 357
IB has disabled reputation
Send a message via AIM to IB
Default

Ju uroj te gjitheve diten e flamurit 28 Nandori.


Kurse sa i perket asaj se cila dite duhet te festohet une kisha thanun qe me ranesi eshte qe pushteti ta festoj 28 Nandorin kurse te tjeret le ta festojn kur te dojne e neqoftese deshirojn mund ta lidhin kete feste edhe me datlindje te tyre sikur ideologu i tyre i kahmotshem qe festonte ditelindjen bashke me diten e rinis.[/b]
IB Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-11-05, 23:13   #12
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default

Tė gjithė shqiptarėve kudo qė janė, ju uroj festat e Nėntorit.
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-11-05, 23:25   #13
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default

Urime gjith Shqiptarve kudo qe jan Diten e Flamurit si dhe Ditlindjen e Komandantit Legjendar Adem Jasharit :)

Vendim shum i qellun ka qen i Qeveris se Shqiperis per ndryshimin e asaj date t'mallkune (qe festohet ne Beograd) dhe vendosjes se dates reale 28 Nėntorit e cila dit perputhet me diten e ngritjes se Flamurit ne Vlore.
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-05, 16:23   #14
Shpati
 
Join Date: 10-10-03
Location: Gjermani
Posts: 1,503
Shpati has disabled reputation
Default

Te q'mendur nuk ka nevoi te kerkon ne Psikiatri !

Te till ka me bollek ne Forumin Dardani dhe disa Surrogata qe jan ne "Qeveri" ne Shqiperi.

Edhe pse ne nje Teme te till nuk kam dashur te diskutoj por prap vendosa te shkruaj.
Ndoshta ndonje te q'menduri mund tei i ndimoj me ndimen e keti mesazhi pakes te kthjellohet.

Nje dite mendova gjat dhe thash qka s'mendojn te q'mendurit !
Pse qlirimi i Shqiperis nuk ka ndodh me 28.11.1944 por ka ndodh me 29.11.1944 .

Pyetjet e mia;

-Pse a tera ndodhit ose jeta e Shqiptarve duhet te lidhet me at data a?
-Athua me mijara njerz te dergohen ne vdekje qe te qlirohej Shqiperia ne at date ?
-Athua duhet Shqiptaret te rrijn me muaj me shum en robri e at date te qlirohen?

Kush e feston ose nuk e feston at date esht e pa rendsishme .
Ajo date esht e rendsishme .
Pasi me at date per her te par ne Historin e Popullit esht qliruar populli Shqiptar nga pushtimi i huaj me forcate forcat e veta.

Qeverit mundin edhe me ligje te vendosin nje dat te jet ose te mos jet si dat festive.
Te shkruajn ,te ndrrojn librat e Historis por te kaluaren nuk mund ta ndrrojn.
Por te njetat nuk mund ta nderrojn Historin.Gezuar 28 & 29 Nentori
Shpati Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-05, 18:30   #15
Clintoni
 
Join Date: 26-11-05
Location: All over the World - Washington Prishtina Tirana
Posts: 248
Clintoni has disabled reputation
Send a message via MSN to Clintoni
Default

Tabe shiptareve ane e mbane Botes ju uroje diten e flamurit 28 nentorin, e qata qe jane tu qit shkelma, mkallxoni t'jau qoj ka ni raket Torpedo e t'jau heki flamen, qy....

Xhaxhi Clinton


__________________
[b]Islam is uncompatible with democracy[/b]
Clintoni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 19:45.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.