Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Lojra zbavitėse
User Name
Password
Lojra zbavitėse Lojra elektronike, Lojra tė ndryshme pa kufi.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-11-05, 18:34   #31
Kalt
 
Join Date: 02-11-05
Posts: 1,466
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Default

Quote:
Originally Posted by Barbaroza
Nga numrat 1,2,3,4 fitoni numrin -3
(4-1) - (2x3) = -3
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 13-11-05, 20:01   #32
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Barbaroza's Avatar
 
Join Date: 09-01-04
Location: Nė zemėr tė Kosovės!
Posts: 12,880
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Kalt
Quote:
Originally Posted by Barbaroza
Nga numrat 1,2,3,4 fitoni numrin -3
(4-1) - (2x3) = -3
Kalt,me vjen keq por nuk pranohet kjo zgjidhje per shkak se ke perdore dy here zbritjen!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-11-05, 14:27   #33
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Barbaroza's Avatar
 
Join Date: 09-01-04
Location: Nė zemėr tė Kosovės!
Posts: 12,880
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Barbaroza
Nga numrat 1,2,3,4 fitoni numrin -3
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-11-05, 15:39   #34
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

Quote:
Originally Posted by Barbaroza
Quote:
Originally Posted by Barbaroza
Nga numrat 1,2,3,4 fitoni numrin -3
1+2=3:3=1-4=-3
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-11-05, 16:03   #35
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Barbaroza's Avatar
 
Join Date: 09-01-04
Location: Nė zemėr tė Kosovės!
Posts: 12,880
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by laliloli
Quote:
Originally Posted by Barbaroza
Quote:
Originally Posted by Barbaroza
Nga numrat 1,2,3,4 fitoni numrin -3
1+2=3:3=1-4=-3
Aferim!Kete zgjidhje e kam edhe une!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-11-05, 20:13   #36
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

me numrat 1 2 5 9 fitoni numrin 20
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-11-05, 20:18   #37
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Honesty^uk.'s Avatar
 
Join Date: 27-12-03
Location: London - Uk
Posts: 12,799
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to Honesty^uk. Send a message via AIM to Honesty^uk. Send a message via MSN to Honesty^uk. Send a message via Yahoo to Honesty^uk.
Default

Quote:
Originally Posted by laliloli
me numrat 1 2 5 9 fitoni numrin 20
1+2x5+9=20
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-11-05, 20:43   #38
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

Quote:
Originally Posted by Honesty^uk.
Quote:
Originally Posted by laliloli
me numrat 1 2 5 9 fitoni numrin 20
1+2x5+9=20
,si e ke llogaritur ti perfundimi eshte 24 --ka qen dashur keshtu 1+(2x5)+9 =20 por
Rregull eshte qe nje veprim matematikor nuk mund ta perdoresh dy here

prandaj eshte zgjidhja ndryshe
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-11-05, 21:32   #39
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Honesty^uk.'s Avatar
 
Join Date: 27-12-03
Location: London - Uk
Posts: 12,799
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to Honesty^uk. Send a message via AIM to Honesty^uk. Send a message via MSN to Honesty^uk. Send a message via Yahoo to Honesty^uk.
Default

Quote:
Originally Posted by laliloli
Quote:
Originally Posted by Honesty^uk.
Quote:
Originally Posted by laliloli
me numrat 1 2 5 9 fitoni numrin 20
1+2x5+9=20
,si e ke llogaritur ti perfundimi eshte 24 --ka qen dashur keshtu 1+(2x5)+9 =20 por
Rregull eshte qe nje veprim matematikor nuk mund ta perdoresh dy here

prandaj eshte zgjidhja ndryshe
Me fal i nderuar se nuk isha i pranishem ketu, ndersa per sa i perket ushtrimit ai eshte mese i rregullt, pasi dihet se ne nje ushtrim apo ekuacion matematikor, gjithmone veprimet e shumezimit dhe te pkestimit kryhen ne fillim pastaj mbledhja dhe zbritja, keshtu qe vendosja e kllapave ishte e pa nevojshme.

Te pershendet Ish MESUESI i matematikes :D
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-11-05, 21:59   #40
Vigani
 
Join Date: 27-06-04
Location: n'mal
Posts: 381
Vigani has disabled reputation
Default

Tybe bre une matematiken kurre se kam dite,as s'kam dite kurre me ba hesap,bile bile nganjehere kur me qojshin me shite najsen ne pazar shpesh u kthejsha me pak pare se krejt me mashtrojshin,nejse de qeshtu une i pa dishmi thash tjau baj nje t'vetne me demek kishe edhe une hesapgji.
Me 5 (pese) numra tek-jo par,te formoni numrin 32.
Vigani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-11-05, 22:11   #41
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

Quote:
Originally Posted by Honesty^uk
Me fal i nderuar se nuk isha i pranishem ketu, ndersa per sa i perket ushtrimit ai eshte mese i rregullt, pasi dihet se ne nje ushtrim apo ekuacion matematikor, gjithmone veprimet e shumezimit dhe te pkestimit kryhen ne fillim pastaj mbledhja dhe zbritja, keshtu qe vendosja e kllapave ishte e pa nevojshme.

Te pershendet Ish MESUESI i matematikes :D
OK kete nuk e paskam ditur ,pasi nuk jam mesues i matematikes :lol: :lol: por rregullat ne fillim i kam vendos qe nje veprim matematikor te mos perdoret dy here
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-11-05, 22:36   #42
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

Quote:
Originally Posted by Vigani
Tybe bre une matematiken kurre se kam dite,as s'kam dite kurre me ba hesap,bile bile nganjehere kur me qojshin me shite najsen ne pazar shpesh u kthejsha me pak pare se krejt me mashtrojshin,nejse de qeshtu une i pa dishmi thash tjau baj nje t'vetne me demek kishe edhe une hesapgji.
Me 5 (pese) numra tek-jo par,te formoni numrin 32.
Vigani ju lutem lexoji rregullat ne fillim dhe parashtro detyren .
Me rrespekt Lali
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-11-05, 22:37   #43
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

Quote:
Originally Posted by laliloli
me numrat 1 2 5 9 fitoni numrin 20
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-11-05, 23:11   #44
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Honesty^uk.'s Avatar
 
Join Date: 27-12-03
Location: London - Uk
Posts: 12,799
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to Honesty^uk. Send a message via AIM to Honesty^uk. Send a message via MSN to Honesty^uk. Send a message via Yahoo to Honesty^uk.
Default

Quote:
Originally Posted by laliloli
Quote:
Originally Posted by Honesty^uk
Me fal i nderuar se nuk isha i pranishem ketu, ndersa per sa i perket ushtrimit ai eshte mese i rregullt, pasi dihet se ne nje ushtrim apo ekuacion matematikor, gjithmone veprimet e shumezimit dhe te pkestimit kryhen ne fillim pastaj mbledhja dhe zbritja, keshtu qe vendosja e kllapave ishte e pa nevojshme.

Te pershendet Ish MESUESI i matematikes :D
OK kete nuk e paskam ditur ,pasi nuk jam mesues i matematikes :lol: :lol: por rregullat ne fillim i kam vendos qe nje veprim matematikor te mos perdoret dy here
Ok lali, te kerkoj shoqerisht , miqesisht qe te heqesh shkrimin tim sepse une kam reaguar pa lexuar ato rregulla, edhe pse ai veprim aritmetik eshte i padiskutueshem :P

te pershendes
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-11-05, 23:51   #45
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Vigani
Tybe bre une matematiken kurre se kam dite,as s'kam dite kurre me ba hesap,bile bile nganjehere kur me qojshin me shite najsen ne pazar shpesh u kthejsha me pak pare se krejt me mashtrojshin,nejse de qeshtu une i pa dishmi thash tjau baj nje t'vetne me demek kishe edhe une hesapgji.
Me 5 (pese) numra tek-jo par,te formoni numrin 32.
1,3,5,7,9 =32

1+(3x5)x(9-7)=32

Vigan i nderuar, ndoshta nuk kam ditur ta paraqes si duhet operacionin matematikor por kjo ėshtė zgjidhja. :lol: :lol:

Ps. E kėrkon tema qė tė ipen 4 numra.


__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 11:03.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.