Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
User Name
Password
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-04-06, 22:12   #1
xeli
 
Join Date: 31-03-06
Posts: 6
xeli i vlerėsuar jo keq
Default si te ruhet mjedisi nga ndotja

si te ruhet mjedisi,si te behet riciklimi i mbeturinave,si te behet diegja dhe perfitimi i energjs elektrike mendoj qe do te jet interes i kti forumi kjo bised.


xeli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 01-05-06, 15:57   #2
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Drinni's Avatar
 
Join Date: 04-03-06
Posts: 1,616
Drinni has disabled reputation
Default

Xeli pershendetje tya e mos u merzit fort qe spo interesohet kush per ket tem te hapur nga ti, se jo qe i ka tema fajet, po per momentin jemi tu mundue me kriju ni rend botror( me pajtu dyjan) e qesi muhalifesh,
e sa i perket mjedisit ekologjik kjo vjen nren si ma e mrama te ne shqiptaret, na burr s'jetojm ne viset Shqiptare e kshtu qe edhe fajin e hjekim prej vetes sa ora, e qe kur vijm n'pushime e sjellim (bejm) ka nji tonelat berllog, kush qan koken per at pune.
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-05-06, 14:47   #3
laliloli
 
laliloli's Avatar
 
Join Date: 18-03-05
Location: Kosovė
Posts: 9,232
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Send a message via ICQ to laliloli Send a message via MSN to laliloli
Default

Prioritare eshte qe mbeturinat te hudhen ne vendin e duhur ,qe te kemi nje ambient sa me te paster dhe te shendetshem ,e jo ato te hudhen kudo,vend e pa vend.
Pa u arritur kjo veshtire eshte per te menduar per ciklim e riciklim te mbeturinave.
.
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-05-06, 21:40   #4
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,640
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by laliloli
Prioritare eshte qe mbeturinat te hudhen ne vendin e duhur ,qe te kemi nje ambient sa me te paster dhe te shendetshem ,e jo ato te hudhen kudo,vend e pa vend.
Pa u arritur kjo veshtire eshte per te menduar per ciklim e riciklim te mbeturinave.
.
PO,shoki im i dashur,ashtu eshte,por tash qe isha atje,e pash se ne ndertesen ku jetoj,shumica i lojne mbeturinat neper shkalle,ashtu qe minjet nuk kan nevoje qe te lodhen dhe te humbasin kohen duke e kerkuar ushqimin,a edhe semundjet me lehte shperndahen duke ju faleminderuar moskujdesit njerzor dhe priteses .
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-11-06, 21:45   #5
Mustaqedredhur
 
Join Date: 17-09-06
Posts: 414
Mustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuar
Thumbs up

Ndotja e mjedist jetesor dhe mbrojtja e saj asht problem modern.Modern ne kuptimin e interesit te madh te faktoreve te ndryshem shqeror per zhvillimin e kultures dhe vetedijes per mbrojtjen e ambientit jetesor.

Kujtoj se edhe ky kuvend/forum duhet te mer pjese ne kete,.si te them, trend ,boteror,shoqeror.
Si?
Me propozime per projekte konkrete.
Pa mare parasysh, se asht nje forum virtual, dhe se shumcia e anetarve kane qejf t'jene anaonim,mire asht qe ata qe njifen te propozojne projekte mbi per veprime reale mbi mbrojtjen e ambientit.

Per shembull :
Forumi Dardania te organizoj nje pano/diksutim ne klubet shqiptare ku do te lexohen tema mbi ekologjine.
Temat te shkruhen dhe propozohen ne kete forum.
Ti lexo dhe pregadit stafi i forumit.
Kjo ne te jete si fillim.Me lexime teorike.
Mandej mund te kalohet ne projekte konkrete....


Mustaqedredhur Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 17:36.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.