Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
User Name
Password
Tema tė vjetra Arkivi i forumitClosed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-05-06, 00:27   #16
Reana
 
Join Date: 18-04-05
Location: Manhattan
Posts: 6,108
Reana has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by i_retardumi
ti zotėri totalisht nuk qenke kėrkah,ama bash totalisht kėrkah!

kėtė listė nuk e ka pėrpliluar Adem Demaci, po me "Dosje tė Adem Demacit", kam theksuar se gjykatėsit nė fjalė kishin qenė pjesmarrės nė Dosjen a aktakuzave ndaj bacės Demė!

kėshtu qė shko ti laj syt, edhe ata me Kosili t'bebave bile se tu kan zdėrrlav pej pluhni!


E kush na qenkan ata "gjykates"??? Cka eshte "gjykates" sipas teje???
E kush na qenka Ademi te krijoje "dosje"??? Kush e ka porositur ate te krijoje "dosje"???
Cka eshte "dosje"sipas teje, dhe sipas autoreve???
Mendon se dosje jane shpifjet e shpikura te disa te krisurve ndaj kusherinjeve te tyre?
Spinuazhet dhe xhelozite nder-vllezerore???
Per cfare dosjesh e ke fjalen i Retarduari???

Ja po ta punoj nje "dosje" une ty, dhe po ta publikoj diku!!!
Si ta merr mendja ty? Ide e mire???

Njerezit ne kete Bote kane gjitfare ideshe dhe motivesh.
Secili qe nuk pajtohet me tjeterin nuk i jipet, as nuk i miratohet e drejta e spiunimit dhe e fajesimeve (shpeshehere te pabaza) dhe te natyrave te uleta...

Nje mori luftetaresh te UCK-se perfunduan ne Hage, krejtesisht duke iu falenderuar "dosjeve" Staliniane te disa kokezbrazurve, ish shokeve e bashkeluftetareve me te cilet kane ndare secilen gje, te motivuara nga xhelozia, ndjenja per pushtet, dhe se "po u nxinet rruga diku"...

Kombi shqiptar, nuk eshte prone INDIVIDUALE e dikujt, qe secilen here ai dikush eshte i paknaqur, ka te drejten e denimit/persekutimit ndaj secileve qe nuk i shkojne per shtati.
Secilen here qe dikush humb zgjedhjet, krijohen "dosje" te reja, qe iu dergohen organeve nderkombtare.

Derisa sa u be publike, nga zevendes-shefi i Misionit te OBB-se ne Kosove, i cili iu drejtua Hashimit, se secilen here qe ben AKUZA, qe ato te jene VALIDE, ka nevoje per FAKTE percjellese!!!

Hajt ngutnu, merrni lopatat, koburet, sopatat dhe filloni te sillni!!!
kush del fitimtar do ta shpallim te pafajshem, te tjeret gjithe spiune, tradhetar, UDBAsh..bla, bla, bla...(Mos harrova ndonje shprehje tejter te MADHE permes te ciles shqiptaret e "perkdhelin" njeri-tjeterin gjate komunikimit te tyre??? )
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Old 28-05-06, 05:14   #17
Eleon
 
Join Date: 08-03-06
Posts: 103
Eleon i vlerėsuar jo keq
Default Udbashet ?Ju i nderuar me siguri posedoni ndonje top magjik, meqense keni dijeni te mjaftueshme per ish udbashet e Ish Jugoslavise, e bazohesh ne shkrime te nje njeriu siq eshte Adem Demaci, qe as gruaja e tij nuk e pranon ne shtepi, nje njeri i deshtuar ne te gjitha sferat politike.

Populli ka dijeni me mire se ju i nderuar, se kush ka qene udbash e kush jo, Kosova ka sherbimet e saja sekrete, nuk eshte ne nevoje per propagandat e juaja nihiliste, dhe peralla me mbret.

Nuk me vjen inat pse me genjeni, por me vjen inat pse mendoni qe besoj ne ju.
Eleon Nuk ėshtė nė linjė  
Old 28-05-06, 12:05   #18
GURI SYLAJ
Moderator
 
GURI SYLAJ's Avatar
 
Join Date: 21-03-05
Location: Gjermani
Posts: 10,696
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Default

Reana ju pershendes dhe ju uroj nje dite te mire.Mos u merakosni per "dosje "e shkrime te tilla.
Populli i njeh edhe do qe me qellim nuk jan fute ne keto dosje sepse bijte e tyre sot jan alamet emna neper Kosove.Ata qe diten ne xhami e naten ne UDB...............
X.Y paska punu ne sherbimin e atehershem informativ dhe per te e ka dite tan mileti,ky erifi nuk ka mujt kurrkujt keq me i ba veq veti.
Po cka me i ba mesuesit e hoxhes e priftit qe tere diten melaqe e ter naten helaqe e te cileve populli i ngrate iu ka besu dite edhe nate.

Dhe per fund, mos e ngucni Ademin, se cka ia ban goja nuk ia ban krejt Opoja...............
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė  
Old 28-05-06, 18:51   #19
nezi
 
Join Date: 29-12-03
Posts: 120
nezi has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by E_Zjarrta
ne prag te pamvarsise dikujte i duhet edhe nje lufte nder shqiptare


Kjo qon uje vetem ne mullirin e shkaut


Nese keni me te vertete deshmi ( qe nuk them se jan te pastert keta emra ) pse nuk ngritni aktpadi

Me se miri sipas meje eshte qe te pritet edhe pak e masanej le te dalin udbashat e spiunat e kohes se viteve 1974-1999 duke mos harru ata qe u sollen keq edhe gjat luftes
E_Zjarrta

mos u djege helbete ne ket liste !
nezi Nuk ėshtė nė linjė  
Old 28-05-06, 23:49   #20
luan_i
 
Join Date: 08-12-05
Posts: 1,842
luan_i has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by E_Zjarrta
ne prag te pamvarsise dikujte i duhet edhe nje lufte nder shqiptare


Kjo qon uje vetem ne mullirin e shkaut


Nese keni me te vertete deshmi ( qe nuk them se jan te pastert keta emra ) pse nuk ngritni aktpadi

Me se miri sipas meje eshte qe te pritet edhe pak e masanej le te dalin udbashat e spiunat e kohes se viteve 1974-1999 duke mos harru ata qe u sollen keq edhe gjat luftes
Pajtohem E Zjarrta. Ti ke shumė tė drejtė. Edhe unė mendoj se e kaluara ėshtė kapitull i mbyllur. Ajo mbetet ashtu siē ishte, e pandryshueshme. Gjithashtu, konsideroj se deponimet, me shkrime, fakte dhe argumente, pėr secilin, pra edhe pėr ish OZNistėt, UDBashėt, KOSistėt apo ata tė rrjeteve tė tjera tė shėrbimeve sekrete serbo - sllave, do tė duhej deponuar nė arkiva ose edhe nė institucionet pėrgjegjėse tė Kosovės (pse jo edhe nė mendjen e popullit).
E nesėrmja, historia ėshtė gjykuesi mė i mirė, mė i saktė dhe mė i drejtė. Sė paku kėshtu do tė dyhej tė ishte.

Por, megjithate, enigmat nė shtjellimet e disa prej ēėshtjeve mė kruciale dhe mė madhore, mendoj unė, egzistojnė.

Psh. Nga cili kėnd na paraqitet sot personaliteti dhe figura madhore e Avni Rrustemit, nė njėrėn anė, dhe, nė tjetrėn, ajo e vrasėsit tė tij. Apo ajo e Luigj Gurakuqit, e Bajram Currit.... Ne, brezi ynė, do tė duhej ti kėndonim Fan S. Nolit, qė A. Zogut i shtronte rrugėn me hitha (Marshi i Barabait) apo A. Zogut qė e ndiqte pėr ta vrarė, sikurse qė i vrau tė sipėrshėnuarit apo edhe tė tjerėt atdhetarė (Mos tė keqkuptohemi. Nuk vuaj nga snjė lloi ngarkese). Shembuj tė tillė kemi edhe shumė.

Edhe unė, sikurse ti, i druaj shumė krijimit eventual tė situatave tė pa kėndshme dhe tė dėmshme pėr Kosovėn, sidomos tani qė procesi pėr shtetin e pavarur tė Kosovės ėshtė nė pėrfundim. Por, nė anėn tjetėr, edhe pėrpiluesit tė asaj liste, tė listės me emra e mbiemra spiujsh, bashkėpunėtorėsh e koloboracinistėsh, puthdorės tė pushtetit, do ti thosha se uhuuuuuuuuuuuuuuu, sa e gjatė do tė na dilte ajo listėėė.

E kaluara le tė mbetet kapitull i mbyllur, kapitull pėr histori.

Sidoqoftė, tani, mė shumė se kurdoher tjetėr na duhet bashkimi, uniteti, na duhet Kosova e qetė dhe stabile, e fortė institucionalishtė dhe tolerante.

Respekt pėr tė gjithė juve.
luan_i Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-05-06, 00:02   #21
E_Zjarrta
 
E_Zjarrta's Avatar
 
Join Date: 14-03-05
Location: Jetoj ashtu si kam LIndur SHqiptare ne Dardani
Posts: 292
E_Zjarrta has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by Drinni
E ti retarduesi si te than tye me emer e mbiemer ? rri ti ma mir te basketbolli te thot drinni pa keq kuptime!!!
nuk e di se me ke e pate ti zotrote por nejse Budallen nuk ke mundesi ta qesesh kurr ne rruge

Une nuk jam dhe nuk kam qene asnjehere qe Spiunet dhe udbashet te qiten para gjyqit dhe te denohen por ta them edhe njeher nese kupton shqip a kupton shqiiiiiip se nuk eshte koha per trazira e budallaqe te disave
Jam Krenare qe jam Dardane
__________________
Kure shoh e ndegjoj disa njerez besomeni secilen her po i adhuroj me shume qenet endacak qe sillen rrugeve te pluhrosura te Kosoves
E_Zjarrta Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-05-06, 00:18   #22
E_Zjarrta
 
E_Zjarrta's Avatar
 
Join Date: 14-03-05
Location: Jetoj ashtu si kam LIndur SHqiptare ne Dardani
Posts: 292
E_Zjarrta has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by nezi
E_Zjarrta

mos u djege helbete ne ket liste !

O Nezi une nuk munde te jem ne kete liste kurren e kurres se e kam nenen qike qe i ruan ende delet ne Picel te Bajgores por mos helbetne eshte perzi kush i jyti a????


Te fala nga Piceli i Bajgores ju bon E_Zjarrta te gjithe Dardaneve
__________________
Kure shoh e ndegjoj disa njerez besomeni secilen her po i adhuroj me shume qenet endacak qe sillen rrugeve te pluhrosura te Kosoves
E_Zjarrta Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-05-06, 11:36   #23
musl|m
Rob i All-llahut
 
musl|m's Avatar
 
Join Date: 25-09-04
Location: ILIRIDA
Posts: 1,152
musl|m has disabled reputation
Default Es selamu alejkum wr wb

Eu sa paster po shifet kush jan UDBASHAT edhe BIJTE E BIJAT e tyre te cilt po luten ketu me ua fal e me i harru...

Ua mer mendja juve por ta dini se heret ose von do ta paguni xhakun e derdhur te studentave dhe te rinjeve Shqiptar, heret ose von do ti paguni torturat qe i keni be me dekada nenave dhe motrave Shqiptare, UDBASHAT jan me fajtor se Serbet per torturat dhe krimet qe jan be ne Kosov, per ket te jeni te bindur se keni be faj qe nuk falet kurr!

Lutuni nderkoh qe te mbetet e kaluar e ta harrojm, por pa shpres se ato lutje do te pranohen nga dikush, juve as dreqi nuk ju ndihmon se jeni mbeturina me ndotese e kombit Shqiptar!
__________________
Thotė All-llahu: "A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
musl|m Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-05-06, 16:12   #24
Reana
 
Join Date: 18-04-05
Location: Manhattan
Posts: 6,108
Reana has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by musl|m
Eu sa paster po shifet kush jan UDBASHAT edhe BIJTE E BIJAT e tyre te cilt po luten ketu me ua fal e me i harru...

Ua mer mendja juve por ta dini se heret ose von do ta paguni xhakun e derdhur te studentave dhe te rinjeve Shqiptar, heret ose von do ti paguni torturat qe i keni be me dekada nenave dhe motrave Shqiptare, UDBASHAT jan me fajtor se Serbet per torturat dhe krimet qe jan be ne Kosov, per ket te jeni te bindur se keni be faj qe nuk falet kurr!

Lutuni nderkoh qe te mbetet e kaluar e ta harrojm, por pa shpres se ato lutje do te pranohen nga dikush, juve as dreqi nuk ju ndihmon se jeni mbeturina me ndotese e kombit Shqiptar!
Prej nje fanatiku primitiv, te kategorise sate, nuk PRITEN "llafe" me te mencura.
E di se ti NUK beson ne LIRINE e shprehjes se mendimit-sipas teje si ne KOMUNIZEM e ne SHERIAT, te gjithe duhen te pajtohen me marrinat e ndonje mulle/dulle/koketuli, etj, etj...

Poashtu s'do isha cuditur qe gjysma e atyre ne Liste, mund te jene kunsherinjte e tu, te cilet i ke spiunuar ti vete, pse nuk te kane derguar uje ne mullirin tend.
Kjo s'do me thene se ata jane fajtore; kjo tregon cfare krijese e lige je ti...
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-05-06, 17:28   #25
i_retardumi
 
Join Date: 22-08-05
Location: Mitrovice
Posts: 52
i_retardumi has disabled reputation
Send a message via MSN to i_retardumi Send a message via Yahoo to i_retardumi
Default

Quote:
Originally Posted by Reana
E kush na qenkan ata "gjykates"??? Cka eshte "gjykates" sipas teje???
E kush na qenka Ademi te krijoje "dosje"??? Kush e ka porositur ate te krijoje "dosje"???
Cka eshte "dosje"sipas teje, dhe sipas autoreve???
Mendon se dosje jane shpifjet e shpikura te disa te krisurve ndaj kusherinjeve te tyre?
Spinuazhet dhe xhelozite nder-vllezerore???
Per cfare dosjesh e ke fjalen i Retarduari???

Ja po ta punoj nje "dosje" une ty, dhe po ta publikoj diku!!!
Si ta merr mendja ty? Ide e mire???

Njerezit ne kete Bote kane gjitfare ideshe dhe motivesh.
Secili qe nuk pajtohet me tjeterin nuk i jipet, as nuk i miratohet e drejta e spiunimit dhe e fajesimeve (shpeshehere te pabaza) dhe te natyrave te uleta...

Nje mori luftetaresh te UCK-se perfunduan ne Hage, krejtesisht duke iu falenderuar "dosjeve" Staliniane te disa kokezbrazurve, ish shokeve e bashkeluftetareve me te cilet kane ndare secilen gje, te motivuara nga xhelozia, ndjenja per pushtet, dhe se "po u nxinet rruga diku"...

Kombi shqiptar, nuk eshte prone INDIVIDUALE e dikujt, qe secilen here ai dikush eshte i paknaqur, ka te drejten e denimit/persekutimit ndaj secileve qe nuk i shkojne per shtati.
Secilen here qe dikush humb zgjedhjet, krijohen "dosje" te reja, qe iu dergohen organeve nderkombtare.

Derisa sa u be publike, nga zevendes-shefi i Misionit te OBB-se ne Kosove, i cili iu drejtua Hashimit, se secilen here qe ben AKUZA, qe ato te jene VALIDE, ka nevoje per FAKTE percjellese!!!

Hajt ngutnu, merrni lopatat, koburet, sopatat dhe filloni te sillni!!!
kush del fitimtar do ta shpallim te pafajshem, te tjeret gjithe spiune, tradhetar, UDBAsh..bla, bla, bla...(Mos harrova ndonje shprehje tejter te MADHE permes te ciles shqiptaret e "perkdhelin" njeri-tjeterin gjate komunikimit te tyre??? )
gjykatėsit nė fjalė i pėrmenda dhe nuk e kam ndėrmend ti pėrsėris mė!
thua se Kmbi Shqiptar nuk ėshtė pronė indivuadale!
Pajtohem edhe unė, por tipat nė fjalė nuk e merititojnė t'ju pėrmendet ermi i tyre nė fjali sė bashku me togfjalėshin "Komb Shqiptar"!

pse?!

sepse janė njerėz KUISLINGISTA , KOLABORACIONISTA , E FAQJA E ZEZE!

pėrderisa Adem Demaci ka hėngėr kazamatet serbe, tė sipėrpėrmendurit glorifikonin ideologjinė e tė fėlliqurve pėrtejkarpatian!
__________________
Greater Albania?!...No thanks little Albania!
i_retardumi Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-05-06, 17:45   #26
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Drinni's Avatar
 
Join Date: 04-03-06
Posts: 1,616
Drinni has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by E_Zjarrta
nuk e di se me ke e pate ti zotrote por nejse Budallen nuk ke mundesi ta qesesh kurr ne rruge

Une nuk jam dhe nuk kam qene asnjehere qe Spiunet dhe udbashet te qiten para gjyqit dhe te denohen por ta them edhe njeher nese kupton shqip a kupton shqiiiiiip se nuk eshte koha per trazira e budallaqe te disave
Jam Krenare qe jam Dardane

Unė ktu e pata me te riun (i retardumi) 17 vjeqar qe eshte krenar te jet torcida huligan e nderuar !

E sa per ata se a kuptoi unė shqip, do ta shohim kur ti vihet kulmi(pavarsia)kosoves.

Tė duash Atdheun, dhe tė dish ta duash Atdheun, Jan dy palė kėpuc. shpresoj te kem marrur gjithmon numrin e vertet !
Drinni Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-05-06, 18:20   #27
Reana
 
Join Date: 18-04-05
Location: Manhattan
Posts: 6,108
Reana has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by i_retardumi

sepse janė njerėz KUISLINGISTA , KOLABORACIONISTA , E FAQJA E ZEZE!

pėrderisa Adem Demaci ka hėngėr kazamatet serbe, tė sipėrpėrmendurit glorifikonin ideologjinė e tė fėlliqurve pėrtejkarpatian!
I Retarduari,


a me lejon te them, se vetem permes formave ligjore, permes gjykimit, permes mundesise se mbrojtjes nga i akuzuari, dhe ofrimit te fakteve akuzuese nga Prosekutoret ne nje proces gjyqesor, vertetohet FAJESIA e dikujt, ne nje Sistem Demokratik.A jane, apo a kane qene "kuislinge e kolaboracioniste e faqja e zeze" personat e renditur, une nuk e di, por ate qe e di, eshte se para te PARAGJYKOJ dhe te bazohem ne dosjet personale te dikujt, si qytetare e nje shoqerie demokratike, do t'ia lejoja Sistemit Gjyqesor te thote fjalen e vet.
E kunderta e kesaj NUK eshte demokraci, por nje anarki dhe besim ne vlerat e monizmit, apo sistemeve tjera TOTALITARE ku personat e glorifikuar, e jo LIGJI, kane te drejten e vendosjes mbi fatin e individeve te nje shoqerie.
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-05-06, 18:43   #28
GURI SYLAJ
Moderator
 
GURI SYLAJ's Avatar
 
Join Date: 21-03-05
Location: Gjermani
Posts: 10,696
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Default

Muslim ,mos u ngut e me i dhane zjarr he burr se kombi shqiptare nuk eshte 200 milion sikur ruset.
Ketu me ba e me e lype cikerr mbi cikerr , mund te dali nena ndrikell...
Kjo qe po thua ti, nuk mund te ndodhe, sepse ma i madhi i atyre eshte ilake me me te madhin e ketyre.l
Munet me e nxane taksirati ndonje te trapazani se ata te mdhajte kan rrespekt per njeri tjetrin e besa edhe bizniset i bajn bashk . Mos u merakos ti shume se po hyn ne xhynah te Perenia me mendime te kqija.l
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-05-06, 20:23   #29
legjionari
 
legjionari's Avatar
 
Join Date: 15-04-06
Location: there where I belong
Posts: 208
legjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithė
Send a message via MSN to legjionari
Default

realiteti shpesh eshte i hidhur, por eshte me i embel se genjeshtra. e ne kete rast ajo liste eshte e hidhur...

e zjarrta , mos u tut se nuk nis asnje lufte per kete liste, ata qe duhet me e pas kete liste e kan kogja moti ...
pas gjdo dimri vjen pranvera...
legjionari Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-05-06, 20:29   #30
musl|m
Rob i All-llahut
 
musl|m's Avatar
 
Join Date: 25-09-04
Location: ILIRIDA
Posts: 1,152
musl|m has disabled reputation
Default Es selamu alejkum wr wb

Reana pse i lig, sepse e dua dhe luftoj per Realitetin i cili ty te dhemb?

Ofendo dhe pretendo sa te duash, pergjigjen time e ke dhe e din po ja po ta shkruaj qe te bindesh, edhe sikur vllau ose prindi yt te ishte ne liste ti nese vertet je aq patriote sa shitesh nuk duhet ti mbrosh dhe te deklarosh se keta duhet te harrohen, se ne ate rast ti je bashkpuntore e tyre.

Nuk shof nje arsye te harrohet, falet dhe te mos denohet nje njeri qe ka be krime mbi njerez te pafajshem, dhunimet dhe torturat nuk i fal asnje civilizim dhe asnje kushtetute.

Mendimi im esht, heret ose vone keta njerez duhet denuar, perndryshe ata do te vazhdojne punen e tyre edhe me tej duke i mundesuar Serbise per te penguar pavarsine e Kosoves ose pas saj per te shkatrruar shtetin e Kosoves!

Duhet ta keni te qarte se Serbia eshte armik i perbetuar i Kosoves dhe nga kjo konkludojme se edhe bashkpunetoret e tyre jan te tille, andaj Kosova duhet patur kujdes nga keto rreziqe te cilat veshtir e kan ti hiqen nga koka!


__________________
Thotė All-llahu: "A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
musl|m Nuk ėshtė nė linjė  
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 03:40.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.