Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
User Name
Password
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-07-06, 11:15   #46
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,527
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Argumentet qe i kam shenue une,ti nuk mundesh mi pa se ato jane ne kundershtim me manipulimet tua,ato jane ne kundershtim me shejtanllakun qe e ke be e edhe tash e ben.

Ti sa te duash ofendo,me qfare fjalesh duash,po une nuk do ta kthej ashtu,sepse ai i cili e ka ne shpirt ofendimin ofendon e ai je ti, e ai qe nuk e ka ne shpirt ofendimin ai edhe nuk din me ofendue.

Nqofse ti nje njeri qe nuk din,nuk e meson ta merr buken vete ne goje,ai njeri behet parazit.

Kjo eshte ne kundershtim me zotin.

A po te dhemb kjo ty ?

Kur ti sjell linqe te cilat degjenerojn rinin e paster shqiptare,une te them qe ato linqe degjenerojn,a po te dhemb ty kjo?

Kur ti thua se ke be shejtanllak,e une te them se nuk mundesh mu be njeri i mire ti,se shejtani e nderron lekuren por zanatin kurre,a po te dhemb ty kjo ?

Kur une ti qes dredhite tua ne shesh,apo te dhemb ty kjo ?


I mjere je dhe i mjere do te mbetesh, shejtan ke qene dhe shejtan je,dita e gjykimit tend do te behet edhe me e veshtire,sepse ishte koha e fundit qe te kthehesh ne rruge te zotit,nuk u ktheve.

Te gjitha ti kam thene me argumente,ti nuk ki me pase pergjegje per diten e gjykimit,kot e ke.Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 16-07-06, 11:50   #47
musl|m
Rob i All-llahut
 
musl|m's Avatar
 
Join Date: 25-09-04
Location: ILIRIDA
Posts: 1,152
musl|m has disabled reputation
Default Es selamu alejkum wr wb

Quote:
Originally Posted by Artisti
Manipulime shume te lira nga disa qe nuk mund te punojne me kamera,ne videon e dyte kishe u prish kamera ne minutin e 6 e tani ai sheiku kishe pe merr kofen e pe tregon qka e ka qit ai njeriu me mendje te lehte .

Sa para ja ka marre sheiku atij ?

Sa per paralizen,ekzistojn njerez te tille,qe me duart e tyre ne te cilat kane energji te hatashme,bile disa kane energji sikur mjeti i mjekesise elektroshock,me prekjen e pacientit me duar,pacienti fiton energji dhe muskujt e paralizuar nga energjia e fituar fillojn levizjen,parakusht eshte qe pacienti duhet te besoj VETE ,qe mund ti ndihmohet.

Nje nga keta njerez qe kane energji ne duart e tyre jam edhe UNE .


Mjeshteria dhe Energjia e te nderuarit Syle Vrelles,ka qene e hatashme sa qe ka sheruar edhe njerez te cilet nga e tere Bota kane ardhur te ai per tu sheruar.

Ky sherim dhe qdo sherim tjeter behet vetem nese pacienti beson ne vetevete.


Eshte mekat per kete forum ,nqofse keso videosh lejohen,qofte me linqe qofte ne menyra tjera.
Ata njerez te cilet jane mendjelehte,besojn ne keto video,prandaj per ta evituar kete ,duhet qe Moderatori ti fshij keto video ,nuk kemi nevoje ta shohim nje Arab duke vjelle e sheiku duke manipulu me kamer ,kemi pune tjera qe nuk i kemi ende te kryera.


Besoni ne Vetevete,s`ka qka ju bene askush,as nuk ju hyn ne trup askush po jeni ju me besimin e juaj ne vetvete.Artisti
Ti nuk po ofendojshe a? Po ti je rrugaēi me goj flliqur qe egziston ketu ne ket forum, shif more shkrimet e tua se sa ofendon e pastaj fol o njeri i smut ne kry se skoke normal ti tan diten ofendon e tani thu une nuk ofendoj pha ner sy po don me na mashtru a?

Shum leht esht njeriu te zbuloj se kush dreqin je ti nga shkrimi i par qe e ke be.

Reagimi yt kur e kam hap ket tem ka qen shum i ashper pse e kam shpalos te verteten dhe ju kam tregu njerezve mbi magjite dhe magjistaret, dhe si sherohen ato, a thua pse reagon dhe tan kohen lut moderatoret qe ta fshyjn ket tem?

Po dihet pse edhe vet tregove:

Quote:
Originally Posted by Artisti
Nje nga keta njerez qe kane energji ne duart e tyre jam edhe UNE .
Ti pra je njeri prej atyre njerzve qe ne bark ka energji ne form zjarri (qe ne fakt esht djalli) dhe kjo nuk don koment, nje gje te tregoj se per ty dhe magjistaret si ti esht Shpata e mprehte!

O mohues i Zotit, ke frik Zotin se Vallahi ndeshkimi jot ka me qen i tmerrshem, ke frik nga ndeshkimi ne varr se vallhai floket do te thinjen sa hap e mbyll syt prej trishtimit, gjaku do te pelcas per sy e per vesh, vallahi perkulju All-llahut e largo shejtanin prej vehtes se shpetim tjeter nuk ke.
__________________
Thotė All-llahu: "A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
musl|m Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-06, 13:08   #48
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,527
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Ti edhe ashtu edhe keshtu s`ki me pase dite gjykimi,sa po shkruan veq po te pakohen sekondat qe te kane mbete per diten e gjykimit.

Argumentet e mia ta shpalosen te verteten qe ti ke qene shejtan,tash a po te vjen merzi qe e shpalose vete a ?.

Mos e harro shejtani e ndrron lekuren a zanatin kurre,e ti nuk e ke ndrrue zanatin,sa duash shpata merri e qysh duash fol,ti ke me mbete shejtan i rrezikshem per rinine e paster shqiptare.

Qysh duash shkruaj,sa duash video sjell ketu,sa duash linqe sjell ketu,une gjithmone do te shpalosi shejatnllakun tend,se une i luftoj shejtanat,per ate po te dhemb ty,e po prishesh edhe me shume,duke e kallxue veten se qfare shpirti te shejtanit ke.

Moderatoret le ta kryejn punen e tyre si te dojne,si te shohin te aresyeshme,kur te teprojsh ti me ofendime,me beso se do ta kthej ashtu siq e meriton,se shejtanit duhet dikur me ja kallxue se ketu ska qka lyp,nese vazhdon mi degjenerue rinine e paster shqiptare.Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-06, 13:12   #49
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,527
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Edhe a po te vjen merzi qe mua zoti ma ka dhene ate energji ne duart e mia qe ti luftoj shejanat siq je ti a ?.

Ti je nje qe nuk beson aspak,mua nga besimi i madh qe kam duke respektuar qdo njeri ma ka dhuruar zoti ate energji,e kete energji do ta perdori ne qdo sekonde ti luftoj shejtanat siq je ti.Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-06, 13:20   #50
musl|m
Rob i All-llahut
 
musl|m's Avatar
 
Join Date: 25-09-04
Location: ILIRIDA
Posts: 1,152
musl|m has disabled reputation
Default Es selamu alejkum wr wb

Po de po ty Zoti ta ka dhan qaq melaqe qe je edhe qaq rrespekt qe ke per te e ka sillesh e shan All-llahun edhe Muhammedin a.s.

Ti je i njejt si qaj plaku qe dul nje nat ne emisionin Paradox ne RTK e kish lidh ni shami si ninxha edhe me flaka bajke manevra me nje dhom te ngusht e te erret me pasqyra dhe kafka te te vdekurve, ti je i njejt si aj se edhe aj thojke All-llahu xh.sh ma ka dhan ket mundsi mereni me mend qfar njeri i flliqt, All-llahu po thojka me punu me dhe te varrezave a shejtani? All-llahu po thojka me pas pasqyre ne dhom e me i therr Exhinet apo shejtani? All-llahu po thojka me zjarm me i djeg njerzit e po u sherojkan a shejtani? All-llahu po thojka me shenu hajmalie me shkrime te pa kuptimta te gjuhes se exhinve? JO JO!

All-llahu thot recitoi Kur`an ne vesh atij qe eshte i semure, dhe asgje me shum... All-llahu nuk thot se i kam dhan tipave si Artisti engergji e ata me ni prekje bajn mrekulli e sherojn jo jo, lej pallavrat e shejtanit ti mundesh ndonje analfabeti me i than Zoti ma ka dhan se un qe i kam lexu mbi 100 libra per Xhinet, Magjite, Fallin, dhe Shejtanat nuk mundesh ti b... jote pa la mem tregu ktu pallavra sikur aj ninxha plaku ne tv me tyma e me kafka te te vdekurve e me dhe te varezave e me flete Kur`ani e perlyera me gjak menstracionesh.

Per Magjistaret vetem Shpata e Mbrehte!
__________________
Thotė All-llahu: "A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
musl|m Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-06, 13:38   #51
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,527
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Ti i ke lexue 100 libra mbi shejtanat,se je vete shejtan qe e the edhe vete,mos te vjen merzi tash.

Une nuk e di pse po mundohesh me mish e shpirt qe shkrimet tua me ti besue dikush,kur ti thue se je shejtan.
Shejtanat nuk kane vend ketu,ata le te lexojn libra por kunder deshires se zotit nuk kane me mund kurre me ngadhnjye.

Te dobt jeni kunder fuqise se zotit.Per juve zoti e ka lene nje shpate me ndryshk,qe me hjek siq keni hjek gjithe jeten,s`keni me pase shanse me hap gojen hiq,se keni mi nie dhimbjet e shpates se ndryshkt.

Une s`po te kuptoj pse nuk i pranon fjalet tua qe the se je shejtan,une shejtanit si besoj,i besoj Zotit e kjo po te dhemb ty.

Une aso emisionesh nuk kqyri si ti,se une kur te kqyre ti aso emisionesh mbi shejtanat une komunikoj me zotin,sepse zotin e kam ne shpirt,e ti po tutesh prej veprimeve shejtanllaku qe ke be,e po bjen ketu shehadet e pas nje sekonde mas shehadeti po sjell linqe pornografike ti shehadet !!!!!.

I lumi zot,ktheje kete njeri ne rrugen tende se paska gabue shume,qenka manipulator,qenka shejtan,qenka shumefytyresh dhe po shikojka emisone shejtanllaku e po lexojka libra shejtani.Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-06, 20:18   #52
musl|m
Rob i All-llahut
 
musl|m's Avatar
 
Join Date: 25-09-04
Location: ILIRIDA
Posts: 1,152
musl|m has disabled reputation
Default Es selamu alejkum wr wb

Qka po i perserit te njejtat fjal 1000 her? Sinqerisht koke i pa gdhendur.

Quote:
Originally Posted by Artisti
Nje nga keta njerez qe kane energji ne duart e tyre jam edhe UNE .


A hala po fol a? Kshyre more ti vet ke than se ke energji ne bark (Shejtan).

Citoje more ku kam than un qe kam pas Shejtan ne bark????????? Qka po fol ma shum o abnormal hec shko te psikiatri ne der mere nje udhzim per shtepi permisuese.
__________________
Thotė All-llahu: "A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
musl|m Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-06, 20:32   #53
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,527
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by musl|m
Esht e vertet qe e kam pas nick Simeone pastaj e kam ndrru bashk me fene jam be Musliman edhe e kam be nick musl|m ēka ka te keqe ktu? A nuk esht kjo per ēdo lavdate? Nga nje Simeon i cili ka ndjek rruget me te gabuara te ksaj jete i cili ka pi alkohol dhe gjera tjera qe me kan shkaktu shum probleme jam ndryshu ne musl|m i cili nuk pin alkohol jeton jet normale me rrethin sillet mire nuk eshte i ashper dhe ofendues si mepare. Qka ka te keqe ketu????

Paj lexoje shkrimin tend se nuk po te bjen ne mend qe e ke shkrue,ti jo veq ne bark po ne krejt trupin,edhe tu e ndjek rrugen e gabuar te shejtanit,por te kam thene disa here se shejtanit duhet me ja thene fjalet e njejta shume here,ne menyre qe me kuptue ai qe s`ka shanse me ju bind shejtanit.

Ti ndryshoju si te duash,ben qka te duash,shejtani zanatin nuk e harron e ti nuk po e harron zanatin duke na bere te flliqt,duke na ofenduar,vetm e vetem se nuk po na bind me shkrimet tua.

Ani "qka ka te keqe ketu" jo asgje s`ka te keqe fale Zotit atij i kofshim fale,se Zoti na i ka dhene mendte e po te zbulojm qe ende nuk ke ndryshu,ende ke mbete shejtan.Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-06, 21:10   #54
musl|m
Rob i All-llahut
 
musl|m's Avatar
 
Join Date: 25-09-04
Location: ILIRIDA
Posts: 1,152
musl|m has disabled reputation
Default Es selamu alejkum wr wb

Quote:
Originally Posted by Artisti
Paj lexoje shkrimin tend se nuk po te bjen ne mend qe e ke shkrue,ti jo veq ne bark po ne krejt trupin,edhe tu e ndjek rrugen e gabuar te shejtanit,por te kam thene disa here se shejtanit duhet me ja thene fjalet e njejta shume here,ne menyre qe me kuptue ai qe s`ka shanse me ju bind shejtanit.

Ti ndryshoju si te duash,ben qka te duash,shejtani zanatin nuk e harron e ti nuk po e harron zanatin duke na bere te flliqt,duke na ofenduar,vetm e vetem se nuk po na bind me shkrimet tua.

Ani "qka ka te keqe ketu" jo asgje s`ka te keqe fale Zotit atij i kofshim fale,se Zoti na i ka dhene mendte e po te zbulojm qe ende nuk ke ndryshu,ende ke mbete shejtan.


Artisti
Ku e kam cek un ndonje energji te quditshme (shejtan) ne bark??? Ai i cili tregoj qart se ka lidhje me shejtana e Xhinda ishe ti edhe tash po e argumenton kur po thu se shejtanit duhet me ja perserit disa her qe me bind kjo esht deshmi e pervojes tende qe e ke perfitu nga komunikimi i panderpre midis teje dhe Shejtanave!

Kush hamamin te therri ty nket tem edhe ti me u bind oooooo shapsholl vet i ke rras hunt edhe je hy therra tash spo din ka me dal. PISHPIRIK
__________________
Thotė All-llahu: "A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
musl|m Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-07-06, 12:37   #55
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,939
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by musl|m
Kush hamamin te therri ty nket tem edhe ti me u bind oooooo shapsholl vet i ke rras hunt edhe je hy therra tash spo din ka me dal. PISHPIRIK
Qe qe argumentet tua, po ka more sherime qysh ska qe shiqo :


ketu
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-07-06, 16:37   #56
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,527
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by musl|m
Ku e kam cek un ndonje energji te quditshme (shejtan) ne bark??? Ai i cili tregoj qart se ka lidhje me shejtana e Xhinda ishe ti edhe tash po e argumenton kur po thu se shejtanit duhet me ja perserit disa her qe me bind kjo esht deshmi e pervojes tende qe e ke perfitu nga komunikimi i panderpre midis teje dhe Shejtanave!

Kush hamamin te therri ty nket tem edhe ti me u bind oooooo shapsholl vet i ke rras hunt edhe je hy therra tash spo din ka me dal. PISHPIRIK

OO te kam thene,po te them edhe njehere,kot e ke se shkrimet tua nuk me bindin mue,edhe nqofse 1000 video i bejan ketu e linqe te faqeve ku luhet Pishpiriku,une nuk luj me ty Pishpirik,merre vesh kete pune se i dobt je ne te gjitha sferat.

Tash shko gjeje nje tjeter qe eshte i gatshem me lue me ty Pishpirik,se me mua kot e ke.Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-07-06, 17:53   #57
musl|m
Rob i All-llahut
 
musl|m's Avatar
 
Join Date: 25-09-04
Location: ILIRIDA
Posts: 1,152
musl|m has disabled reputation
Default Es selamu alejkum wr wb

Quote:
Originally Posted by Artisti
OO te kam thene,po te them edhe njehere,kot e ke se shkrimet tua nuk me bindin mue,edhe nqofse 1000 video i bejan ketu e linqe te faqeve ku luhet Pishpiriku,une nuk luj me ty Pishpirik,merre vesh kete pune se i dobt je ne te gjitha sferat.

Tash shko gjeje nje tjeter qe eshte i gatshem me lue me ty Pishpirik,se me mua kot e ke.Artisti
Ku thash un mem besu ti mu? Perkundrazi kam than se per tegjith ktu dot bej dua qe All-llahu ti udhezon e ndoshta edhe te shpetojn nga ndeshkimi i ahiretit po per ty kam than se nuk me intereson se vertet e kam pa njeri ma injorant edhe njeri ma i pa edukat ktu ska.

Ti je nje njeri qe edhe shkollen fillore menxi e ke kry me dysha e me gazepe per at ban kshtu mendon se veq ti je ma i miri edhe veq ti qka thu tjert qka thojn duhet me jav hjek kryt se gabim jan, kam plot te till madje edhe ne rrethin e ngusht qe nuk e kan parasysh kush ju ka ardh mysafir a esht doktor a magjister a profesor ata nuk nalen, mejzi i kan kry 4 vjet fillore e ne sob plot me burra veq zani i ati nihet, qato njerez vertet nuk i du All-llahu hajr e beft po nje njeri qe e ka kryt si muri edhe nuk merr parasysh kurgja qka thojn tjert po e qon me at te veten deri ne shkatrrim nuk ma don barku. E qasi je ti te jesh i bindur, se njeri ma injorant edhe ma duvar se ti skom pa ktu, merrni shembull ju jo besimtar nga King Gentius kaq ma shum koment ska, shikoni se si akcepton dhe lexon me vemendje qka thojn tjeret e jo si ti Artist un foli krejt tjeter ti prap e qon me at tanen 100000 her ma perserit qat qka tu ka programu ne tru veq qat edhe pik.

Nuk e kam ndermend met bind per kurgjo se nuk me intereson aspak, vazhdo qka dush ban qo punen tane edhe mos um provoko se un nuk jam nga ata qe e uli koken edhe heshti kur nje anlafabet me ofendon pa pik argumenti pa pik shkaku vetem pse i thot mendja.

Temen un e hapa per MUSLIMAN veq edhe e hapa te komuniteti Musliman po qka me ba qe ktu ska rend nuk ka regulla se qato komentet e tua nuk e kan vendin ktu aspak, kam than 100 her kto jan detaje te Islamit qe nuk mundet me i kuptu sejcili, njeher duhet te ket njeriu baz e pastaj te miret me kto. Shtepin kur e nis e nis prej temeli e jo prej kulmi, ti qit sa dush shkelma pse kulmi nuk po rrin pa pas temel por nuk esht zgjidhje ajo, zgjidhje esht nisja prej filimi lexo e mso e pastaj hajde flasim per ksi qeshtje, e jo kshtu un flas e ti nuk me kupton aspak shkon ja fut diqka naper mjeglla e mqon me vjell tani.
__________________
Thotė All-llahu: "A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
musl|m Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-07-06, 21:22   #58
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,527
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by musl|m
Ku thash un mem besu ti mu? Perkundrazi kam than se per tegjith ktu dot bej dua qe All-llahu ti udhezon ne ndoshta edhe te shpetojn nga ndeshkimi i ahiretit po per ty kam than se nuk me intereson se vertet e kam pa njeri ma injorant edhe njeri ma i pa edukat ktu ska.

Ti je nje njeri qe edhe shkollen fillore menxi e ke kry me dysha e me gazepe per at ban kshtu mendon se veq ti je ma i miri edhe veq ti qka thu tjert qka thojn duhet me jav hjek kryt se gabim jan, kam plot te till madje edhe ne rrethin e ngusht qe nuk e kan parasysh kush ju ka ardh mysafir a esht doktor a magjister a profesor ata nuk nalen, mejzi i kan kry 4 vjet fillore e ne sob plot me burra veq zani i ati nihet, qato njerez vertet nuk i du All-llahu hajr e beft po nje njeri qe e ka kryt si muri edhe nuk merr parasysh kurgja qka thojn tjert po e qon me at te veten deri ne shkatrrim nuk ma don barku. E qasi je ti te jesh i bindur, se njeri ma injorant edhe ma duvar se ti skom pa ktu, merrni shembull ju jo besimtar nga King Gentius kaq ma shum koment ska, shikoni se si akcepton dhe lexon me vemendje qka thojn tjeret e jo si ti Artist un foli krejt tjeter ti prap e qon me at tanen 100000 her ma perserit qat qka tu ka programu ne tru veq qat edhe pik.

Nuk e kam ndermend met bind per kurgjo se nuk me intereson aspak, vazhdo qka dush ban qo punen tane edhe mos um provoko se un nuk jam nga ata qe e uli koken edhe heshti kur nje anlafabet me ofendon pa pik argumenti pa pik shkaku vetem pse i thot mendja.

Temen un e hapa per MUSLIMAN veq edhe e hapa te komuniteti Musliman po qka me ba qe ktu ska rend nuk ka regulla se qato komentet e tua nuk e kan vendin ktu aspak, kam than 100 her kto jan detaje te Islamit qe nuk mundet me i kuptu sejcili, njeher duhet te ket njeriu baz e pastaj te miret me kto. Shtepin kur e nis e nis prej temeli e jo prej kulmi, ti qit sa dush shkelma pse kulmi nuk po rrin pa pas temel por nuk esht zgjidhje ajo, zgjidhje esht nisja prej filimi lexo e mso e pastaj hajde flasim per ksi qeshtje, e jo kshtu un flas e ti nuk me kupton aspak shkon ja fut diqka naper mjeglla e mqon me vjell tani.

dua= lutje

lutje per mue,ti qe nuk e din gjuhen shqipe,nuk guxon me be,se ato lutje zoti nuk i merr vesh,lutjet per mue behen vetem ne gjuhen shqipe.


sob = dhome


e more i mjere,po ku i thuhet shqip sob,po a edhe shkinisht ja ke nis me fol tash a ?
Po ti kur thue se je Tipik Anti shqiptar, qka pret njeri prej teje,nuk eshte qudi qe ja ke nis edhe shkinisht me fol.


Ju jo besimtar = sipas muslimit,ai qe nuk i perkulet muslimit eshte jo besimtar


Ti kot e ke,me te gjitha metodat fillo,une ka me ta thene ne Sy krejt qka i ke,King Gentiusi ti thote me diplomaci,jo direkt.


Une se e them mendimin tim qe ato video qe i ke sjell ketu jane video te lira manipuluese,kete pe merr ti si provokim,apo ne pergjithesi se une nuk jam i mendimit tend pe merr si provokim,a e din qka,ti frikohesh prej Hijes tende e le me prej atyre videove qe ta kane marre mendjen krejt.
Ti me ke ofendue shume rende ne nje shkrim me lart ne kete teme te cilin e kam lajmeruar edhe ne Staffin e Forumit Dardania,le te mbetet ne ndergjegjen e Moderatorve a i fshijn ato fjale a jo,por per ato fjale qe me ke ofendue,ti ki me ul koken edhe ki me pyet se a eshte mjaft keshtu.


Komentet e mia erdhen si pasoje e manipulimeve tua,me t cilat deshiron mi degjenerue rinin shqiptare.Mos be manipulime nuk ka me pase komente.


Ti koken tende e ke mjegull plot,nuk din a me fol shkinisht a arabisht,shqipen e urren aq sa ne qdo fillim te shkrimit tend fillon me arabisht,turp turp.
E me vjell,ti je msue tu kqyre aso videosh qysh i prune ketu,edhe aty po villshin,a mos e ke shejtanin ne Bark,veq mos e manipulo videon nqofse e inqizon veten tu vjell.Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-07-06, 22:57   #59
musl|m
Rob i All-llahut
 
musl|m's Avatar
 
Join Date: 25-09-04
Location: ILIRIDA
Posts: 1,152
musl|m has disabled reputation
Default Es selamu alejkum wr wb

Quote:
Originally Posted by Artisti
Komentet e mia erdhen si pasoje e manipulimeve tua,me t cilat deshiron mi degjenerue rinin shqiptare.Mos be manipulime nuk ka me pase komente.

Artisti
Ne past mbet RINIA SHQIPTARE ne doren e njerzve si ti mjer ajo per te ardhmen e saj, mjer ajo prej kujt po ju mvarka ardhmeria!
__________________
Thotė All-llahu: "A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
musl|m Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-07-06, 00:10   #60
Gjilani
 
Join Date: 02-06-05
Location: Gjermani
Posts: 14
Gjilani has disabled reputation
Default

Bismillahirrahmanirrahim

Es Selamun Alejkum ve Rahmetullahi ve Berekatu-Hu.

Lexova qe te gjitha postimet qe ishin bere ne kete teme. Besa edhe videot i shiqova.
Te them te drejten kur lexoj keta dy muslIm dhe Artisti-n, me vie te qeshem. Asnjeri nuk e shohin se te dy flasin per gjera te njejta dhe qe i mbrojne te themet e veta e cfare eshte me qesharakja e kundershtojne njeri tjetrin dhe e quajn njeri-tjetrin shejtan, e faktikisht jane te njejte.
Njeri fole per Energjine qe ka e tjetri flet per Xhinde. Po cfare Xhinde e cfare Energjie ej?! Po kush ua ka lare juve dyve trurin asi soji qe keni nje bindje te tille?
Si na qenka ai Xhindi i dashurise?! hahahaha, me te vertete shume qesharake cfare njerez kemi.
Ne emer te Islamit shume njerez ne ditet e sotme po pasurohen Muslimi e tregoj nje shembull me ate me shamine si ningja, kurse veten nuk e shef, KRYEKPUT bile edhe ma zi, sikur te ishe mesues i tije.
Po pse ore flisni per gjera qe nuk ekzistojne?! Pse e merrni popullin ne qafe me te vetmin qellim qe te pasuroheni. Egoista. Po a mendoni ju ne diten e gjykimit apo ndoshta jeni edhe te pavdekshem? ncncnc
Me vie shume keq qe ka njerez te ketille te cilet ne emer te dickafes, shikojne vetem veten. Egoizmi ne Islam denohet!
Kam shume gjera per ti thene por per bese nuk po di se ku te ia filloje se pari.
Me mire po e permbyll kesaj rradhe me kaq me shprese se Ju dy me ndihmen e Allahut xh.xh. nje dite do te permirsoheni.

Es Selamun Aljekum


Gjilani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 03:32.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.