Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-09-06, 20:44   #1
elira_wien
 
Join Date: 12-08-06
Posts: 36
elira_wien i vlerėsuar jo keq
Default Aka dashuri ku perdoret dhuna fizike ndaj pales me te but femres..!!

Aka dashuri kur ka dhun fizike,,, dhe mas pak kohe te kerkon falje..
dot thot nese dy persona duhen dhe jetojn bashk,,,,e ana e kundert pra mashkulli perdor dhunen ndaj femres,,,ndaj asej qi ithot te dua per gjithmon..........amund te quhet kjo dashuri....!
ju pershendes te gjithve


elira_wien Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 08-09-06, 21:03   #2
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,640
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by elira_wien
Aka dashuri kur ka dhun fizike,,, dhe mas pak kohe te kerkon falje..
dot thot nese dy persona duhen dhe jetojn bashk,,,,e ana e kundert pra mashkulli perdor dhunen ndaj femres,,,ndaj asej qi ithot te dua per gjithmon..........amund te quhet kjo dashuri....!
ju pershendes te gjithve
Pershendetje e nderuar.

Para se te kalojne ( te jen ne lidhje),te fejohen ja martohen,dy te " interesuarit " duhen te ulen dhe te mirren vesh se ēka dojne njeri prej tjetrit dhe ēfare lidhje dojne ja ardhmerine dhe ta pershkruajne perafersisht se si e shohin ate. Fakt qe ne jete nuk ka garance dhe fakt qe ka shume raste kur femrat e maltretuara i kthehen prap -maltretuesit- duke deshmuar ashtu nje dukuri interesante qe : disa femra tolerojne teper,ashtu qe krijohet mendimi se " i dojne " mshkujt qe maltretojne.

Pamarre parasysh se sa here perseritet maltretimi,sa here pajtohen dhe sa here premtohet qe kjo nuk do te persritet,aty


NUK KA DASHURI.

Gruaja eshte grue dhe nuk eshte lope,sepse ai qe nuk sillet mire ndaj gruas,paramendoni se ēka i ban lopes!

thjeshte & sinqerte,
TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-09-06, 18:26   #3
DIJA
 
Join Date: 02-09-06
Posts: 142
DIJA i vlerėsuar jo keq
Default

Mund te ket qkado tjeter mes tyre ne kete rast po DASHURI aspak.
DIJA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-09-06, 18:27   #4
halla e madhe
 
halla e madhe's Avatar
 
Join Date: 07-12-04
Posts: 11,632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Default

Aty ku ka dhune fizike s'ka as jete as dashuri
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-09-06, 16:52   #5
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by elira_wien
Aka dashuri kur ka dhun fizike,,, dhe mas pak kohe te kerkon falje..
dot thot nese dy persona duhen dhe jetojn bashk,,,,e ana e kundert pra mashkulli perdor dhunen ndaj femres,,,ndaj asej qi ithot te dua per gjithmon..........amund te quhet kjo dashuri....!
ju pershendes te gjithve
Vetem nese kemi t'bejm me qekuilibrim psikik.... Psikopatologjia terheqjen e nje cifti, nen percjelljen e manifestimit te dhunes psiko-fizike e njef si SADO-MAZOHIZEM...

Edhe pse ne habitusin e sotem, preferencat e gjinive per partneret kryesisht konsiderohet qe dominon tipi i personalitetit ROMANTIK , ne raport me ate MACHO ... Mirepo prap se prap jo rralle here... mbase ndoshta eshte edhe mbeturine nga kultura e tradiconalitetit... PRA KA TE BEJE ME KULTUREN - jo rralle here degjohet tek ata/ato tipa romantik fjalet siii " CFARE BURRI ESHTE AI QE SE DEGJON GRUAJA (SE RREH ) ,,,, apo CFARE GRUAJE ESHTE AJO QE SE S'JU TUTET BURRIT ('sju nenshtrohet burrit) " ... Tash sa e kemi iden lidhur me ate se cfare ngerthen ne vete personaliteti ROMANTIK - prej ati MACHO , SADIST , NEKROFIL - varet nga burimi dhe menyra e te absorbuarit te informacionit...
Apo ndoshta , pa dashtje - aktivizohet nenvetedija e IDI-it dhe del ne shesh ne t'vertet prirja e nje personaliteti romantik qe ka potencial te forte - per te qen i dhunshemm ?!!
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-09-06, 18:02   #6
elira_wien
 
Join Date: 12-08-06
Posts: 36
elira_wien i vlerėsuar jo keq
Default

Turisti te pershendes nga zemra....!
po me marrveshej kur dy persona vet njoftohen dashurohen dhe bin dakord
qe te bashkjtojn bashk,,,,
apo njera an ketu sesht e sinqert nese perdoret dhuna apo,
flm shum per pergjigjje
elira_wien Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-09-06, 18:05   #7
elira_wien
 
Join Date: 12-08-06
Posts: 36
elira_wien i vlerėsuar jo keq
Default

Ashtu mendoj edhe un ,,flm shum gjdo te mir ne jet
elira_wien Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-09-06, 18:06   #8
elira_wien
 
Join Date: 12-08-06
Posts: 36
elira_wien i vlerėsuar jo keq
Default

Dija flm per pergjigjje ashtu mendoj edhe un ,por qte besh me realitetin e hidhur shqipetar
te pershendes motrushe e kalo sa ma bukur
elira_wien Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-09-06, 15:04   #9
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

hajt se edhe ajo "dhune fizike" ka te mirat e saj...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-09-06, 17:28   #10
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Dashuri >< Dhunė.

Janė shumė kundėrthėnese kėto dy terme qė tė mund tė bashkėqėndrojnė.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-09-06, 17:43   #11
LOJETARI
Administratorėt
 
Join Date: 12-10-05
Posts: 3,415
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Default

Me sa di une nje fjale shqipe perdoret shume shpeshe kur thuhet se : " i rashe prej Dashnije " prandaj qe ta zbusim pak kete teme kaq te njeanshme ndoshta duhet shikuar edhe nga aspekti tjeter .Ketu ne forum njohe shume shkrime kur bile gjinia femrore me deshire flasin per te rrahurat apo deshirat per t“i rrahe burrat e tyre qe nuk besoj se edhe nuk e bejne ate pune ,por me siguri qe e bejne prej dashnije si psh Murgesha apo Halla e madhe hahahahaha......etj qe nuk po i permendi pnandaj une nuk do te perjashtoja cdo mundesi se aty ku ka "dhune "NUK KA DASHURI
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-09-06, 17:52   #12
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Po more si jo me stupc krahit pėr burrat e forumit. Pėr timin jo valla, se unė ndoshta arrij pėr njė bap e mė kthehen pastaj bap-bap-bap e hec e duroji tri pėr njė pastaj. Ndoshta jo tė forta por inati prej rezultatit tė pabarabartė se.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-09-06, 13:23   #13
Dea_A
A_dea
 
Join Date: 26-04-06
Posts: 2,231
Dea_A has disabled reputation
Default

Nuk ka dashuri ku ka dhune ---vetem domosdoshmeri per te jetuar me ate person
Dea_A Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-09-06, 21:10   #14
Dardan Kastrati
vizionar
 
Dardan Kastrati's Avatar
 
Join Date: 18-08-05
Location: Pranė Erės...
Posts: 10,725
Dardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Yahoo to Dardan Kastrati
Default

Elira_Wien te pershendes une dardani .
Po jap mendimin tim Elira saj perkete kesaj teme:" A ka dashuri kur perdoret dhuna fizike"
Une them jo ska dashuri qdo gje tjeter mund te kete por dashuri jo .

DASHURIA ESHTE NJE DHUNTI EDHE DUHET RESPEKTUAR NGA TE DY PALET

DASHURIA + DHUNA = NUK SHKOJNE TE DY BASHKE
Dardan Kastrati Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-09-06, 00:46   #15
Nocturne
NOCTURNE
 
Nocturne's Avatar
 
Join Date: 19-09-06
Location: :::... ORLANDO, USA ...:::
Posts: 66
Nocturne i vlerėsuar jo keq
Default

njeriu normal nuk perdor dhunen. dashuria me dhun ne fakt nuk shkruhet ne ni fjali le mo te jetohet me te dyjat.
te flas pak per vete (mendimin tim) aty ku ka dhun ne familje lirisht qojani ni kerpesh (konop) dhe lidheni palen dhunuese se aji osht kafsh...
te them te drejten Femra nuk e meriton te shikohet shtremt e ke mo te i behet ndonje presion fizik... pse them kete. po te mos ishte femra ne ku do te ishim sot. kerkun. po te mos ishte femra ku do te ishte zhvillimi ekonomiko shoqeror. Edukata jone do te ishte nen 0. ne do te endeshim ende verdall neper male e kodra. dhe nuk do te dinim as te jetonim jeten.
qeshte femra: Femra dikush thot qe eshte ni Gabim natyror. por kjo nuk eshte aspak e vertet Gabim natyror jemi ne mashkujt. se nuk arritem ta kuptojm vlefshmerin e femres... na falni djema por realiteti dhem...


__________________
Hate To love
Love to Hate

Sot pėrsosa pėr ju fenė tuaj, plotėsova ndaj jush dhuntinė Time, zgjodha pėr ju islamin fe. (Maide:3)
E kush mohon (tradhton) besimin, ai ka asgjėsuar veprėn e vet dhe ai nė botėn tjetėr ėshtė prej tė shkatėrruarve. (Maide:5)
Nocturne Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 02:51.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.