Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Poezia
User Name
Password
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-09-06, 15:10   #1
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Psikologu's Avatar
 
Join Date: 30-09-03
Posts: 7,432
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Default Botime Te Reja !!!

Duke lexuarė libra dhe botime te shume shkrimtarve dhe aktivisteve ne mesin tonė shqiptar , qe moti kam lexuarė librat e njė krijuesi tė ri i cili me shumė mund dhe talentė shkruan dhe boton nė keto ditė tė cilat ditė dhe kohra jan ne nevojė tė madhe pėr letersin tonė kombetare shqiptare dhe begatimin tonė letrarė.
Sot e kam fjalen per shkrimtarin tonė Vilson Culaj qė deri me tash e ka takuarė publiku shqiptarė me veprat e tij :

TINGUJT E PA DEGJUAR (POEZI )

FURRA E NABUKODONOZORIT (ROMAN )

DAHO & VE (POEZI ) si dhe permbledhja e poezive kushtuare kolegut te tij Rifat Kukaj me vepren :
ZHBERJA E IKJES (101 POEZI PERKUSHTUESE NGA 101 POET )

Ne kėtė veper tė fundit , autori me nje vullnet tė madhė mbledh poezit nga shumė krijues tė rinjė por edhe tė medhenjė si Agim dEVA , Frrok Kristaj , Sabit Jahaj , Hasan Hasani , Hajro Ulqinaku , Jonuz Fetahu , Sar Gjergji etj .
Veprat e tij tė botuara i kam lexuarė me vemendje dhe me njė kujdes e perkushtim tė madhė dhe tė firmosura nga vetė autori i ruaj ne arkiven time .
Nga ky shkrimta dhe poet , presim akoma botime te matutjeshme , dhe do tu preferoj qe librat e shkruara nga ky autorė tė i lexoni dhe tė takoheni me boten e tij letrare me njė talentė tė madhė.
Botimi i librit tė fundit , ėshtė qellimi dhe motivi i rikujtimit tė tė madhit Rifat Kukaj , ku me daten 12 Shtator 2006 u bė edhe promovimi i ketij ibri ne bibloteken Kombetare ne Prishtinė.


__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 18:38.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.