Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
User Name
Password
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-11-09, 15:50   #61
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by ~AnnA~
Sonte kam pare veten me Fustan te Bardhe!!!

C'fare mund te jete kjo???
ne ket situate duke shpjegu ne menyren shpirterore,aj njeri qe shef veten enderr ne fustan te bardh eshte ne kerkim te ngrohtesis dhe dashuris ,qe dashuria e saj/tij te njifet nga te tjeret,po ashtu ne kerkim te frytnimit ,qe done te dhote deshira te ket femije ne te ardhmen e afert,,,,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 12-11-09, 18:03   #62
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

vetvrasja ne enderr...

ne pergjithsi nje vetvrasje ne enderr eshte deshira (enderruseit/es) ti jap funde nje lidhje apo projekti ne drejtim karriere,eshte shenje e agresionit ne veten e tije,kjo sinjalizone si me nalte fundin e nje diqkaje,lidhje dashurie apo lidhje me karrieren,,,psikolloget e shpjegojne qe vetvrasja ne ender eshte se personi nuke eshte en gjendje ne disa situata ne jete te pajtohet dhe te ballafaqohet me to,dhe ata perfundojne qe, vetvrasja ne enderr eshte nje perfundim i nje faze te jetes,ndersa ne anen shpirterore shpjegohet,
ndersa ne anen shpirterore kuptohet vetvrasja si nje e braktisje e vetvetes,nje shkeputje nga vete uni, andaj vjen gjer tek nje paraftyrim i tille gjersa enderrojme....
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Last edited by emine; 12-11-09 at 18:06.
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-11-09, 18:54   #63
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by jEtA_1
Une shohe endra shume rall por nje nate e kam pare ne enderr nenen time te ndjer sikur une isha e ulur ne nje karige dhe luhatesha kurse ajo gjithnji me bertiste dhe me akuzonte se gjoja une ja kisha shqyer nje pal perde dhe mbas dy dite atje ne Kosov te familja ime vllau i vogel ishte ngatruar dic me babain dhe ishin ndar vllau kishte kaluar ne nje banes me qira a din kush te ma spjegoj athua cka ka desht nena ime te me thot ne kete enderr
nese shfaqet nje i vdekure ne enderr ,shfaqe ndjenja negativ apo pozitive qe jane shume emocionale,,,shfaqet si p.sh.m ajo qka keni perjetu me nenen,te mirmbahet shtepia te lahen perdet etj etj,,,,dhe aj qe ka endrru nuke munde ti perpunoi ne veten e tij/saje ndjenjat e fajit apo agresionet qe ka ne mbrendesi,kjo shfaqet me se shumti kure behet fjale per nje ndarje te nje lidhje,pra nje ndryshim i rendesishem ne jeten e njeriut qe ka endrru,,kujtimet mbesin vite te tera ne kujtesen tone,koha rruga apo dhe vete njerzit qe kan te bejn me te vdekurin ngjallin kujtimet ,,nena shfaqet ne ket rast nje femre ne enderr dhe kjo eshte deshir e femres te ket tiparet e nenes apo te jet shembulll i mire si ka qen nena saj,te trashegoi dashurin dhe kujdesin ne familjen dhe femijte e saje,,,
ne shumicen e rastev zenkat jane pasoje e konfliktev qe kemi me veten tone,gjate dites perballohemi me mospajtime me veteveten, paknaqsi,si psh sikure te isha mashkull do beja ket ate,andaj shfaqet meshkujt(babai dhe vellai) thjeshte eshte nje zenke me veten dhe duke mos i jap te drejt vetes per ate qka ndodhe gjithe kohen,ndrydhe ne nderdijen tone dhe shfaqet si konflik apo zenke ne enderr...
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-11-09, 23:01   #64
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by emine
shtepija simbolizone shpirtin e njeriut dhe kjo gjithmone shifet ndryshe nga ajo se si dhe njerzit ndjejne dhe ndertojne jeten e tyre ,,,,,
lufta qe ben njeriu ndaj individt(unit)duhet te mbrohet dhe te mbes ne familje dhe kjo seshte gjithmone e sigurte ,ne enderr manipulohen antaret e familjes per ti perballu problemet personaledhe duke u kujdes mos te lendohen kta njerz ,kjo done te thote ne te ardhmen presish konfrontime me keta njerz qe te jane shfaq ne enderr,dhe ngjallen disa probleme qe kan qen ne te kaluren mu ne ket reth familjar,,,,,,,kjo shpjegone qe nje lloje frige keni nga vellai i burrit derisa vjen tek lendimi ne dore,,ylberet e shfaqun ne enderr jan sheje e shpreses ,dhe fjaleve te dhene se do behet mire,,,ngjyrat po ashtu jan simbole te sherimit dhe ktu dominone ngjyra e zeze po ashtu kjo i permbane gjitha ngjyrat ,kjo shpjegone gjanat negative qe mlidhen ne shendetin e njeriut,,,,dhe per fund kafshet e sidomos lopet simbolizojne ndjenjen e nenes per pasardhesit e saj ,si do ushqehen dhe si do ken te ardhmen...uroi qe enderrosh ne te ardhmen gjana vetem te bukura!!!?

me rrespekt emine..
Tė falemnderit shumė Emine se tani po e shof mė tė plotė e mė tė kuptueshme atė ėndėrr.
Sa i pėrket frigės nga kunati mund ta pranoj si tė vėrtetė, ngaqė kam brengė pėr te pėr shkak tė parregullimit tė lejes sė qėndrimit pėr familjarėt e tij e kjo ka mund tė reflektohet edhe nė ėndėrr ngaqė vetėm jemi nė pritje se ēdo tė ndodhė.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-11-09, 09:17   #65
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
YanYan's Avatar
 
Join Date: 02-05-07
Location: Shshshshshsh!
Posts: 3,445
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

U bene kohe qe pothujse cdo nate shoh endrra me foshnje (bebe).
Here rrin bebja serioz, here me qesh e mi zgjat duart, here me perqafon
fort, here don me lujt me mu, here sme lajne me e majte ne krahe...por
une nuk e kam gja te afert ate femije. Cfare mund te simbolizojne secila
nga ato qe thashe mesiper?
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-11-09, 16:12   #66
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by YanYan
U bene kohe qe pothujse cdo nate shoh endrra me foshnje (bebe).
Here rrin bebja serioz, here me qesh e mi zgjat duart, here me perqafon
fort, here don me lujt me mu, here sme lajne me e majte ne krahe...por
une nuk e kam gja te afert ate femije. Cfare mund te simbolizojne secila
nga ato qe thashe mesiper?
femija sheje e vetvetes e diqkaje qe ke femijrore ne veten tuaje,buzeqeshja te shqetsone se nga diqka qka keni ber keni frige te perqesheni nga te tjeret diqka qka seshte e udhes dhe turperoheni per ate gjeste veper,,,,kjo ju sjell perkujtime shume te dhimbshme,dhe te qarurat te lidhin me ndjenjat e dhembjes ai /ajo qe endrrone eshte i/e merzitune per diqka te dhimbshme ne te kaluaren dhe ka frige ne te ardhmen se do vazhdoje ne nje ritem te till ,qe diqkaja do perseritet prap,,,dhe kjo eshte shfaqje e ndjenjav qe ne fjale nuke munde ti pershkruaje dhimbjet e se kaluares ,endrrat e llojit te tille sinjalizojne faza qe kapercejne me vetedijen e personit ,,,per ta permbledh gjithe kete ,eshte noshta e rendesishme te gjurmohet ne te kaluaren per te zbulu diqka te rendesishme qe ka ndodhe pa pranine tuaj....
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-11-09, 16:25   #67
jEtA_1
My Eye
 
jEtA_1's Avatar
 
Join Date: 01-01-07
Location: Londer
Posts: 3,562
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by emine
nese shfaqet nje i vdekure ne enderr ,shfaqe ndjenja negativ apo pozitive qe jane shume emocionale,,,shfaqet si p.sh.m ajo qka keni perjetu me nenen,te mirmbahet shtepia te lahen perdet etj etj,,,,dhe aj qe ka endrru nuke munde ti perpunoi ne veten e tij/saje ndjenjat e fajit apo agresionet qe ka ne mbrendesi,kjo shfaqet me se shumti kure behet fjale per nje ndarje te nje lidhje,pra nje ndryshim i rendesishem ne jeten e njeriut qe ka endrru,,kujtimet mbesin vite te tera ne kujtesen tone,koha rruga apo dhe vete njerzit qe kan te bejn me te vdekurin ngjallin kujtimet ,,nena shfaqet ne ket rast nje femre ne enderr dhe kjo eshte deshir e femres te ket tiparet e nenes apo te jet shembulll i mire si ka qen nena saj,te trashegoi dashurin dhe kujdesin ne familjen dhe femijte e saje,,,
ne shumicen e rastev zenkat jane pasoje e konfliktev qe kemi me veten tone,gjate dites perballohemi me mospajtime me veteveten, paknaqsi,si psh sikure te isha mashkull do beja ket ate,andaj shfaqet meshkujt(babai dhe vellai) thjeshte eshte nje zenke me veten dhe duke mos i jap te drejt vetes per ate qka ndodhe gjithe kohen,ndrydhe ne nderdijen tone dhe shfaqet si konflik apo zenke ne enderr...
Flm e nderuar emine te jame shume mirnjohse
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-11-09, 22:57   #68
~AmaZonA~
 
~AmaZonA~'s Avatar
 
Join Date: 08-09-06
Location: Aty ku zbėrthehen dimesionet e fshehura te jetes...
Posts: 3,594
~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

uuu kam pa ėndėrr kom fjet mbi minjė te vegjel kuuuuu sa trishtim i kam frig shume!!!!
__________________
Te kesh femije eshte gezim, te shikosh qe femijet e tu jane te sukseseshem dhe po ecin ne rrugen e duhur eshte lumturi...
~AmaZonA~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-11-09, 23:02   #69
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Duke fluturuar.......
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-11-09, 12:43   #70
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by ~AmaZonA~
uuu kam pa ėndėrr kom fjet mbi minjė te vegjel kuuuuu sa trishtim i kam frig shume!!!!
mijte jane shenje frige neverie qe shfaqen si lloje frige ndaj atyre kolegve dhe shoerie qe ka enderruesi....
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-11-09, 12:47   #71
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by shfletuesi_
Duke fluturuar.......
te shofesh veten duke fluturuar eshte deshira te kesh liri ,te hapesh horizonte te reja dhe te ikesh nga diqka qe te ze peng,kjo shfaqet se diqka del penges qe te flutuojshe ne liri,,,fluturimi eshte simbol i mbrojtjes apo nevojes te mbrohesh nga Zoti dhe te ikesh se keqes,simbol i hyjnise apo gjithesis,,,fluturim ne hapsir te lire pse jo dhe ne vete shpirtin e njeriut dhe me vete veten kerkohet liria ,shkeputja nga izolimet qe i bejme vetes,,,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-11-09, 12:49   #72
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by jEtA_1
Flm e nderuar emine te jame shume mirnjohse
ska perse moter,uroi qe ti gzohesh atyre qastev dhe miresis qe lan prinderit si trashegim ne ty dhe cdo kend,gjith jemi te asaj rruge ,andaj duhet pajtu me dhembjen dhe humbjen,,,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Last edited by emine; 15-11-09 at 12:49.
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-11-09, 16:47   #73
edonadr
 
Join Date: 15-11-09
Posts: 2
edonadr i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

a dini naj kush mem tregu pse ndodh qe shof shume shpesh ne enderr gjarper te ndryshem edhe merimanga ??
edonadr Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-11-09, 17:23   #74
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by edonadr
a dini naj kush mem tregu pse ndodh qe shof shume shpesh ne enderr gjarper te ndryshem edhe merimanga ??
Gjarpėri nė ėndėrr simbolizon njeriun qė nuk ta don tė mirėn (dushman, i themi ne kėtej), ndėrsa Merimanga - punė e ngatėrruar, dmth, nuk mund t`ia gjejsh fijen lėmshit.
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-11-09, 21:42   #75
roadrunner
Shote Galica
 
roadrunner's Avatar
 
Join Date: 07-09-09
Location: N'dor t'dades tem
Posts: 9,742
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Qysh bre kush sdijti me ma perkthy andrren tem?

Quote:
Originally Posted by roadrunner
Nuk me ndodh te shoh endrra aq shpesh, por nje her pash enderr se isha duke pare enderr, dhe ne ate enderr shihja ender, ne te cilen enderr enderroja?????????? kjo ka zgjat pa kufinj deri sa gjumi me doli nga enigma....


__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 23:29.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.