Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Tė ndryshme > Pėrshėndetje dhe Urime
User Name
Password
Pėrshėndetje dhe Urime Uroni ditėlindjet, festat, fejesat(?)...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-11-09, 11:41   #46
sherri
J.H.N.K.SH
 
sherri's Avatar
 
Join Date: 13-06-05
Location: Rruga e qumshtit Nr- 3
Posts: 4,747
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

Bjene Telat

Bjene telat vene-e vine,
Po na tundin Shqiperine,
Toskerine,Gegerine,
Me cdo vend,me cdo krahine;
Qe ne Shkoder ne Janine,
Qe ne Vlore-e ne Prishtine;
Opopo!c'fitoj lirine!.
Opopo! c'u ngrit rremeti!
Seq u tund si vale deti;
Po si det qe vjen me vale,
Po vjen rende -e me-ngadale
E po ndjek Smail Qemale ;
Smail-burri i shpie ne Vlore
Me flamur te kuq ne dore,
Me flamur t lirise,
Mu ne thelb te Shqiperise!
Shqiperi!moj Shqiperi!
Hidh-e larg ate shami
Qe te treti ne te zi,
Ne vajtim e roberi!
Se qe sot e pasketaj
Me s'ke breng e me s'ke vaj!
Se qe sot kesaj dite
Ti mu ndrit-e vetetite
Posi yll me reze drite!
Se qe sot e qe tashi
Po te ndrin nje yll i ri
Mun ne zemer' e mun ne gji!
Pa ke nder e madheri !
Ke gezim e lumturi!
Ke flamur te-kuq-te-zi
Ke liri,liri,liri!
RROFSH! E LIRA SHQIPERI--
Rrofsh tha Smail Qemali

Me zembrim si zere mali;
Rrofte! ju pergjigj rremeti,
Po u tund si vale deti;
Rrofte! fusha ushetiu
Rrofte pylli uluriu,
Rrofte-e deti j-a buqiti!
Rrofte-e pushka j-a kerciti!
E sakaq nje vall'e madhe
U perhap n'ato luadhe;
Ishte vall'e dashurise,
Ne luadhet e lirise,
Mun ne thelb te Shqiperise!.........

__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 28-11-09, 12:04   #47
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Albonita's Avatar
 
Join Date: 09-12-07
Location: Aty ku ndihem mire -->Split
Posts: 28,743
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Smile Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

__________________
(⁀‵⁀,) ♥♡ø.•*♡ø.•*♡ø.•♡♥♡ø.•*♡ø.•*♡ø.•♡♥♡ø.•*♡ø.•*♡ø
.`⋎“ ø.•°*”˜˜”*°•.Asnjehere ma e Lumtur se Tani
☻/ ♥ø.•°*”˜˜”*°•. ♥♡ø.•*♡Ne Gjakun e zemres te Mamit
/▌♥ø.•°*”˜˜”*°•. ♥░ A ░░░░░ & ░░░░ L ░░░♥♡ø.•*♡ø.•*♡ø.•♡
/ \


Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!

Njeriu me i madh eshte ai i cili kur eshte ne grade te larte tregohet modest..
kur ka force ne dore, fal dhe...kur eshtė i nevrikosur vepron me drejtesi.
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 12:29   #48
thellenza
 
Join Date: 12-05-08
Location: Te pellumbi
Posts: 4,678
thellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėm
Default AW: 28 Nentori Dita e Flamurit

Te gjitheve ju uroj 28 Nentorin.

http://www.youtube.com/watch?v=LG9yV...eature=related
__________________
100% vetevetja!
Kush ka zemer, ka edhe krah.
thellenza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 13:11   #49
ssara
 
ssara's Avatar
 
Join Date: 13-02-07
Posts: 13,223
ssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: AW: 28 Nentori Dita e Flamurit

Urime festen e 28 Nentorit..gjithe anetareve
__________________
Koha ndryshon shume gjera , por nuk fshin asgje...
ssara Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 13:15   #50
Kaqanikasja
 
Kaqanikasja's Avatar
 
Join Date: 06-04-09
Location: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Posts: 9,503
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Kaqanikasja Send a message via Yahoo to Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

Urime te gjitheve Festat e Nentorit:
Diten e Flamurit
Daljen ne skene te UCK-se,dhe
Ditelindjen e Komandantit Legjendar Adem Jasharit.
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..

Last edited by Kaqanikasja; 28-11-09 at 13:15.
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 13:45   #51
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

GEZUAR DITA E FLAMURIT KOMBETAR

__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!

Last edited by Domira; 28-11-09 at 13:46.
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 13:52   #52
Virti
 
Virti's Avatar
 
Join Date: 13-05-06
Posts: 13,618
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

Urime Dita e Flamurit!
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 14:07   #53
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

Pėrshėndetje ng Maqedonia. Urime, urime tė gjithėve, sot po festojmė kėtu, sot edhe dielli ndryshe rrezaton, edhe Flamuri hijshėm valėvitet si njė nuse me duvak.

Urime vėllezėr dhe motra....
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 20:42   #54
Antika
 
Antika's Avatar
 
Join Date: 05-03-09
Location: ..n'kryeveni.
Posts: 1,907
Antika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

Edhe pse ne shqiptarėt jemi te ndare fizikisht ne Ballkan dhe ne gjithe boten. Ne jemi te bashkuar ne festime...me nje flamur !
GĖZUAR shqiptarė diten e flamurit,GĖZUAR!
__________________
Mendjet e mėdha diskutojne idetė,
Mendjet mesatare diskutojnė ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnė Njerėzit!!

..sidoqoftė,mirėdita jetė!
Antika Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 20:49   #55
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

Urime Gezuar... Asgje s'ka vlere pa Sakrifice.
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 20:58   #56
halla e madhe
 
halla e madhe's Avatar
 
Join Date: 07-12-04
Posts: 11,632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

Gezuar 28 Nentorin mbare shqiptarise!
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 21:31   #57
premium
 
Join Date: 25-03-08
Posts: 5,868
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

Gezuar 28 nentori ... festa kombetare e flamurit Shqiptare
urimee...
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-11-09, 23:27   #58
Dardan Kastrati
vizionar
 
Dardan Kastrati's Avatar
 
Join Date: 18-08-05
Location: Pranė Erės...
Posts: 10,725
Dardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Yahoo to Dardan Kastrati
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

__________________
***Sikur tė gjithė njerzit tė kenė deshirė tė jenė tė ditur , sa kanė deshirė tė jenė tė bukur , nuk do tė ekzistonte injoranca.***
Dardan Kastrati Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-11-09, 00:34   #59
LuLjaa
Ferizajlike
 
LuLjaa's Avatar
 
Join Date: 06-03-07
Location: Ngat Kojshive..
Posts: 32,303
LuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

Quote:
Originally Posted by Kaqanikasja
Urime te gjitheve Festat e Nentorit:
Diten e Flamurit
Daljen ne skene te UCK-se,dhe
Ditelindjen e Komandantit Legjendar Adem Jasharit.


Ketij Urimi i bashkangjitem edhe une..

Urimee


__________________
● Dashuria vleresohet, aty ku shijohet ●
LuLjaa Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 05:37.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.