Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
User Name
Password
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-01-07, 21:27   #1
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Default FC Real Madrid

FC REAL MADRID


Attached Images
File Type: jpg RealMadrid.jpg (24.9 KB, 7 views)
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 06-01-07, 21:27   #2
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Default “Legjenda e Zeze” e Realit

Nje koincidence e habishme: Te gjithe sponsorat e fanelles se skuadres madrilene deri me sot, kane falimentuar

Madrilenet i sjellin ters sponsorve te tyre. Ky “mallkim” ka nisur qe ne vitin 1982, kur Reali mbajti per here te pare ne fanelle nje marke publicitare, ate te firmes se elektroshtepiakeve, “Zanussi”. Ndersa viktima e fundit e ketij “mallkimi” ka qene “BenQ”, kompania e telefonise celulare ne Tajvan qe bleu ne viin 2005 filialin e celulareve te gjigandes “Siemens”, se bashku me kontraten e lidhur ne ate kohe te sponsorizmit te Realit, prej 100 milion eurosh per pese vjet. Tashme edhe January 6, 2007_Q” ka falimentuar, duke i dhene mundesine presidentit Kalderon qe te vihet ne kerkim te nje “viktime” te re. “Reali i Madridit duket se i sjell ters cdo kompanie qe ka guxuar te vendose emrin e saj mbi fanellen e bardhe”, shkruan revista financiare madrilene “Cinco Dias”. Simotra e saj katalanase, “Periodico de Catalunya”, duke marre shkas nga shkrimi i publikuar ne revisten madrilene shkoi me tej ne “tersin e bardhe”, ose sic preferon ajo ta quaje, “mallkimin madrilen”.

Sponsorimi i pare ne historine e skuadres, ne vitin 1982 i solli Realit 950 000 euro te ardhura, ndersa “Zanussi” t shume veshtiresi ekonomike. Kompania e elektroshtepiake humbi menjehere 30% te tregut te sa ne Katalunje, duke e detyruar te hiqte dore nga sponsorizimi. Me pas, ishte “Parmalat” vendosi emrin e sa ne fanellen e bardhe, duke paguar 1,5 milion euro. “Legjenda e zeze” sapo kishte filluar dhe kompania italiane e zgjeroi marredhenien e sa me Realin edhe tek skuadra e basketbollit. “Marreveshja permbush aspiratat tona sportive dhe ekonomike. Kemi patur disa oferta, por ne fund vendosem te zgjidhnim nje imazh sa me terheqes per sportin, Parmalat”, deklaronte i kenaqur atehere presideni i klubit, Ramon Mendoza. Disa vjet me vone, “Parmalat” deklaroi se nuk ishte ne gjendje te paguante borxhet prej 4 miliard eurosh, duke shpallur falimentimin. Pas “Parmalat” it, ishte nje shperndares automobilesh, “Otaysa” qe “luajti me fatin”. Kjo kompani hapi edhe nje dyqan gjigant ne rrugen me te shtrenjte te Madridit, “Maria de Molina” dhe i pagoi 3,6 milion euro klubit. Kjo kompani deklaroi falimentimin ne jo me shume se nje vit me vone, pasi nuk qe ne gjendje te paguante as taksat ndaj shtetit.

“Teka” s, nje tjeter kompanie te shperndarjes kontrata me Realin i kushtoi gjithashtu shume shtrenjte. Ajo pagoi 7,2 milion euro per te vendosur emrin e saj mbi fanellen e bardhe, por kjo shkaktoi renien e shitjeve te saj ne Spanje, per shkak te “bojkotimit” te sa nga ana e tifozeve te shumte te Barcelones. Gjigandja gjermane “Siemens”, qe prej pak kohesh ishte leshuar ne boten e celulareve vendosi atehere te hidhte nje hap. Mbase, gjermanet e kuptuan ne kohe “legjenden e zeze” dhe ia shiten patenten e tyre te telefonise se levizshme “BenQ”, e specializuar per prodhimin e pjeseve per kompanite e celulareve neper bote dhe e katerta ne tregun e prodhimit te telefonave. Tajvanezet, qe deshironin te pushtonin boten nepermjet imazhit te Bekamit e Ronaldos e perfunduan 2006 en me humbje te paperballueshme, duke mbyllur aventuren e tyre ne boten e celulareve, se bashku me filialet neper bote, perfshi Spanjen. Tashme, Kalderon eshte vene ne kerkim te nje sponsori te ri. “A do ta gjeje?”, pyet me ironi “El Periodico”.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-01-07, 21:29   #3
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Post Kalderon: Shpresa mbetet Ronaldo.

Kalderon: Shpresa mbetet Ronaldo.

Nėse Ronaldo do t'i pėrkushtohet Realit tė Madridit plotėsisht, atėherė klubi do tė ketė mundėsi t'i japė fund asaj periudhe 4-vjeēare shterpėsie, ka deklaruar presidenti i klubit, Ramon Kalderon. "Ai ėshtė njė lojtar i mrekullueshėm dhe nėse i pėrkushtohet projektit tonė, ne do tė rikthehemi te trofetė, pasi ai mund tė sigurojė 15 deri nė 20 gola, - tha Kalderoni pėr "Marca". - Ai ėshtė tipi i lojtarit qė mund tė bėjė skuadrėn tė fitojė Ligėn e Kampioneve. Ai ka luajtur nė vetėm tri nga 16 ndeshjet e zhvilluara nė fazėn e parė dhe ka shėnuar vetėm njė gol. Kalderoni tha se kishte folur me 30-vjeēarin nė Zyrih dhe kishte besim qė braziliani mund tė rikthehej nė formėn mė tė mirė. "Ai mė tha se ishte shumė entuziast dhe se do tė rikthehej shpejt nė formė tė mirė".
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-01-07, 21:31   #4
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Post Reali i ofron rinovimin Bekhamit

Reali i Madridit i ka ofruar dy vite tė tjera kontratė mesfushorit Devid Bekham dhe klubi do tė zhvillojė bisedime me pėrfaqėsuesit e lojtarit nė dy javėt nė vazhdim. "Kemi hedhur njė ofertė pėrfundimtare nė tavolinė pėr dy vite tė tjera dhe ėshtė shumė mė e vlefshme se marrėveshja ekzistuese, - tha zėdhėnėsi i Bekhamit tė mėrkurėn. - Do tė ulemi nė tavolinė me Realin nė javėt nė vazhdim pėr tė diskutuar dhe njė gjė ėshtė e sigurt: Devidi nuk do tė largohet nga Reali nė merkaton e muajit janar. Ai ėshtė i vendosur tė luajė njė pjesė tė madhe pėr Realin nė fillim tė sezonit". Kontrata e Bekhamit me Realin e Madridit skadon nė fund tė gushtit. Shumė klube nė Angli, Itali dhe SHBA janė tė interesuara pėr tė fituar shėrbimet e mesfushorit. Mediat spanjolle dhe britanike kanė deklaruar se ėshtė arritur njė marrėveshje e re me Realin e Madridit, pėr shkak tė njė debati mbi tė drejtat e imazhit, ku klubi dėshiron tė pėrfitojė 50% tė tyre. Agjenti i tij ka mohuar se tė drejta janė ato qė do ta mbajnė Devid Bekhamin nė Spanjė. "Ēfarėdolloj vendimi tė merret, ky do tė jetė njė vendim qė do tė ketė lidhje me futbollin, - tha ai. - Vlera e tij duhet njohur. Nuk ėshtė marrė asnjė vendim pėr momentin, por do ta dimė deri nė muajin mars". Bekhami ishte lojtar i formacionit bazė nė tri sezonet e para pas ardhjes sė tij, por hapėsirat u ngushtuan shumė qė pas ardhjes sė Fabio Kapelos. Ai ka zhvilluar vetėm pesė nga 16 ndeshje kampionati tė zhvilluara deri tani dhe nė shtatė prej tyre ėshtė futur si zėvendėsues.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-01-07, 21:41   #5
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Post Ramos: S’mund te konsiderohemi si surprize!

6 Janar “Me vjen keq qe 2006 a perfundoi, sepse per ne ka qene nje vit i mrekullueshem, por eshte detyra jone qe te vazhdojme ne kete rruge edhe ne 2007 n”

Trajneri i Seviljes, Huande Ramos beri te qarte dje besimin qe ka ne skuadren qe drejton, duke theksuar qe skuadra e tij prej kohesh nuk mund te konsiderohet me si nje surprize, pasi ajo ka treguar qe eshte e afte te luftoje per vendet e para te renditjes. Per kete arsye, Huande nuk beson se sfida e sotme me Saragozen do te kete ndonje vlere, persa i perket vertetimit te forces se te tijeve. “Besoj qe kemi kohe qe kemi perplasur grushtin tone ne tavoline dhe kryesojme kampionatin me merite. Tani, nuk kemi se cfare te tregojme me shume dhe besoj se te gjithe e kane te qarte qe ne do te jemi ne lufte per vendet e para ne renditje. Faktori surprize tashme nuk vlen me per ne”. Ramos ka shpallur listen e futbollisteve te grumbulluar per transferten e “Romareda” s, ne te cilen figuron portieri i skuadres se te rinjve, Havi Varas, qe pritet te diskutoje vendin e titullarit me portierin e dyte Kobeno. Zgjedhja e pare e portes, Palop, edhe pse eshte grumbulluar nuk pritet te luaje, per arsye demtimi. Ndersa per zgjedhje teknike jane lene jashte listes mbrojtesi Osio dhe sulmuesi Kepa, qe pritet te largohet se shpejti nga klubi, pas mberritjes ne “Pizjuan” te usit Kershakov. “Palop ka probleme dhe do ta kete shume te veshtire qe te rikthehet ne kohe, prandaj kemi thirrur nje portier nga skuadra e te rinve. Palop ndien shqetesime ne pjesen e brendshme te gjurit te majte. Do te vendosim per te vetem perpara ndeshjes, por nese do te vazhdoje te kete shqetesime atehere nuk duam te rrezikojme dhe per kete arsye kemi grumbulluar nje portier nga filiali. Perpara ndeshjes do te beme nje prove. Logjikisht, do te me pelqente qe te kisha ne dispozicion te gjithe futbollistet dhe dihet qe roli i nje portieri eshte shume delikat, por keto gjera duhet te dish t’i pranosh ne futboll dhe besimi im tek Kobeno eshte maksimal”.

Andaluzianet do te vizitojne kryeqytetin e Aragones (Saragozen) si kryesues te renditjes, por Ramos thekson qe eshte e rendesishme te shmanget vetkenaqesia. “Ne Primera Division nuk ka favorite dhe do te luajme ndaj nje skaudre shume te forte ne shtepi, qe lufton per t’u kualifikuar ne Europe. Nuk mendoj qe Sevilja niset si favorite dhe besoj qe do te fitoje ajo skuader qe do te pershtatet me mire me lojen. Kjo eshte nje prej atyre ndeshjeve tipike, ku rezultati eshte shume i veshtire te parashikohet perpara nisjes se takimit”. Ne te njejten kohe, trajneri i Seviles u shpreh i kenaqur pergjendjen e mire fizike me te cilen jane kthyer futbollistet e tij nga pushimet e nderrimit te Viteve. “Futbollistet jane stervitur mire gjate ketyre diteve, por te shohim ne do te jemi ne gjendje te riintegrohemi po aq mire sac nisem sezonin e shkuar”. I pyetur per rivalet kryesore te Seviljes ne kampionat, Barcelonen dhe Realin e Madridit qe do t’i zhvillojne ndeshjet e tyre neser, Ramos e di qe Sevila do t’ua rriste shume presionin, ne rast se do te arrinte te fitonte sot ne shtepine e Saragozes. “Eshte e rendesishme te fitojme, pasi kjo do te ishte nje goditje per te gjithe ndjekesit tane, por kampionati eshte shume i gjate dhe mbeten edhe shume ndeshje deri ne fund. Te gjithe skuadrat kane ulje ngritjet e tyre gjate nje sezoni dhe tani jemi ne nje situate te favorshme, por eshte e qarte qe sa me shume pike te fitojme, aq me mire”. Trajneri i fituesve te Kupes UEFA dhe Superkupes se Europes gjate 2006 es foli ne deklaraten e ti edhe per blerjen e fundit te klubit te tij, sulmuesin rus Kerzhakov. “E kemi thene edhe me perpara qe ai vjen nga nje periudhe pushimi, prandaj do te kete nevoje per nje minifaze pergatitore. Eshte stervitur gjate diteve qe te tjeret e kane patur pushim, ne menyre qe te arrije sa me shpejt qe te jete e mundur nivelin e shokeve te tij te skuadres”.

Pas nisjes se shkelqyer qe i ka bere Sevilja sezonit, te gjithe kane ngritur pyetjen se deri ku mund te mberrije kjo skuader. Ramos nuk deshiron t’i jape nje pergjigje kesaj pyetje: “E kemi thene qe ne fillim te sezonit se objektivi yne eshte kualifikimi ne Champions League dhe objektivat nuk mund te ndryshojne papritur pas 16 javesh. E rendesishme eshte qe te perqendrohemi ne cdo ndeshje, per te fituar sa me shume pike qe te jete e mundur. Ne do te jemi ne gjendje te luftojme per titullin kampion, kjo do te varet nga shume faktore, por e kemi thene qe do te mendojme per te vetem nese do te jemi ne pozita te favorshme, 7 8 jave perpara fundit. Ne te vertete me vjen pak keq qe 2006 a perfundoi, sepse pe ne ka qene nje vit i mrekullueshem, por eshte detyra jone qe te vazhdojme ne rrugen e ketij viti edhe ne 2007 n”.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-01-07, 21:41   #6
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Post Emerson mendon largimin nga Madridi

6 Janar Braziliani nuk ka qene ne nivelin e sezoneve te kaluar te Roma dhe Juventusi, keshtu qe nuk e ka te gjate te Reali

Ferreira Emerson po perjeton te Reali i Madridit momentet me te veshtira te karrieres se tij sportive. I ardhur nga skuadra e Juventusit, se bashku me Fabio Kanavaron dhe trajnerin Fabio Kapelo, mesfushori brazilian ka zhgenjyer te gjithe me paraqitjen e tij ne Madrid. Trajneri italian fliste per mrekullira nga ana elojtarit te ri madrilen dhe deklaroi se do te ishte qendra e mesfushes se skuadres se Realit te Madridit. Emerson dukej sikur i kishte te gjitha ne favorin e tij dhe se shume shpejt do te triumfonte me fanellen e skuadres madrilene. Por me kalimin e kohes gjerat nuk po ecnin ne rrugen e duhur. Tani Emerson eshte penduar qe ka braktisur futbollin italian. Braziliani eshte penduar per largimin e tij nga skuadra e Juventusit dhe eshte i vetedijshem se loja e Realit te Madridit le shume per te deshiruar. Mesfushori brazilian nuk eshte aspak i kenaqur ne kryeqytetin spanjoll. Shume kohe perpara eshte menduar per nje largim drejt Milanit. Ka shume miq ne skuadren milaneze dhe nuk mohon deshiren e tij te madhe per te veshur nje dite fanellen e Milanit. Per Emersonin do te ishte dicka shume e mire te braktiste Realin e Madridit dhe te kthehej ne Itali. Braziliani nuk ka arritur te pershatet me futbollin spanjoll. Emerson eshte nje nga te preferuarit e Fabio Kapelos, i cili e aktivizuar pothuajse ne cdo ndeshje te Realit te Madridit. POr mesfushori brazilian eshte i lodhur me vershellimat e tifozerise se “Santiago Bernabeut”. Emerson eshte i pari qe e pranon se nuk po zhvillon nje loje te mire. Megjithate, ish lojtari i Juventusit nuk ka sheh ndonje largim te tijin tani per tani. Shume gjera duhen ndryshuar, ne menyre qe braziliani te ndihet i lumtur si futbollist i Realit te Madridit. Braziliani ka vendosur si date te fundit, 30 qershorin. Deri atehere shpreson te gjej nje zgjidhje sa me te mire. Emerson e ka kuptuar fare mire, qe te braktisesh Italine per te shkuar tek Reali i Madridit, ishte nje gabim shume i rende. Tani duhet vertetuar nese Milani interesohet per blerjen e brazilianit dhe ne qofte se po, atehere Emerson eshte i gatshem per t’u larguar nga Madridi.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-01-07, 21:42   #7
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Default Ronaldo, ne dashuri me dentisten

6 Janar Dashuria e re e Ronaldos eshte pikerisht dentistja e tij dhe kete e ben te ditur e perditshmja “O Globo”. Pas njohjeve te tij dhe historive te dashurise me modelet Daniela Cikareli dhe Raika Oliveira, sulmuesi brazilian ka tashme nje lidhje tjeter medentisten Erika Abreu, sipas te perditshmes braziliane.

Futbollisti brazilian e njohu Erikan gjate vizites se tij ne Rio de Zhaneiro, gjate pushimeve te Krishtlindjeve, ku beri nje vizite mjekesore per te mjekuar dhembet e tij. Ne fillim e ftoi te kalonte naten e Krishtlindjeve ne shtepine e tij ne Rio de Zhaneiro dhe me pas udhetoi me te ne Madrid dhe Paris, ku Ronaldo inaguroi apartamentin e tij ne kryeqytetin francez, ne nje feste te organizuar ne fund te vitit. Per te vazhduar lidhjen e tij me dentisten, Ronaldo i krijoi mundesi asaj qe te vazhdonte mjekimin e dhembeve edhe ne kryeqytetin spanjoll, prandaj Abreu pritet te zhvendoset se shpejti ne Madrid, per te jetuar se bashku me “Fenomenin”.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-01-07, 20:58   #8
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Default

Deportivo La Coruna [2 - 0] Real Madrid

10' [1 - 0] J. Capdevila

56' [2 - 0] C. Hidalgo
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-01-07, 21:17   #9
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Post Reali kapitullon pa kushte!

8 Janar Kapelo nuk ka se cfare te beje me. Pas humbjes poshteruese 3 0 ne “Bernabeu” perballe Rekreativos, me te cilen madrilenet mbyllen vitin, 2007 a nis me nje tjeter disfate, ate ne fushen e Deportivos, ku pas fitores 2 0 te galicianeve mbreme, Reali numeron tashme 16 vjet pa fituar ne “Riazor”. As Gago, as Marselo nuk ndryshojne asgje ne rrjedhen e lojes, ashtu si Ronaldo, gjithmone e me larg golit. Vendasit kalojne ne avantazh pas dhjete minutash loje, me nje goditje denimi te Arizmendit, qe shenoi pas nje “grope” te hapur ne murin e skuadres “merenge”, nga nje goditje denimi. Ishte prologu i ne spektakli bardheblu, me Arizmendin si nje protagonist te madh. Ishte pikerisht ai qe ne fundin e 45 minuteshit te pare beri qesharake pese mbrojtesa “hyjnore”, te cilet i dribloi, perpara se shtylla t’i thonte jo, me Kasijasin te mundur nderkohe. Edhe pjesa e dyte vazhdon me te njejtin skenar dhe Kristan dyfishon rezultatin ne te 56', i sherbyer nga Arizmendi, qe jep nje asist me topin mbi vijen fundore. Kapelo reagon duke hedhur Ronaldon ne fushe, por braziliani eshte shnderruar tashme ne nje “fenomen” negativ per skuadren. Roni shperdoron edhe rastin e vetem te vertete te Realit gjate 90 minutave dhe Kapelo duhet te kete filluar te pyese veten se cili mund te nxjerre nga deshperimi skuadren e tij.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-01-07, 21:18   #10
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Post Ronaldo, “parkim” ne Milano?!

8 Janar Reali nuk ka c’te beje me me Ronin dhe Kasanon, por edhe per italianin pergjigja e kuqezinjve ishte negative

Reali i Madridit kerkon te “heqe qafe” Ronaldon duke kerkuar t’ia shese Milanit te Silvio Berluskonit. Sulmuesi brazilian i eshte ofruar skuadres italiane qe ta marre qe ne merkaton e janarit, edhe pse duket si dicka e pabesueshme. Braziliani nuk kerkon te largohet, por as nuk deshiron te vazhdoje ne kete situate te skuadra madrilene. “Martesa” midis Ronaldos dhe Realit te Madridit, duket se eshte drejt fundit. Kete e tregon qarte edhe veprimi i Fabio Kapelos, i cili e ka ulur ne stol sulmuesin brazilian. Sipas te perditshmes “AS”, perpara 15 te ditesh, drejtuesit madrilen, kane kontaktuar me drejtuesit e Milanit dhe konkretisht me zevendespresidentin dhe administartorin e deleguar te klubit italian, Adriano Galianin, per te realizuar nje kalim te Ronaldos ne skuadren kuqezi. Ne kete bisede telefonike, klubi madrilen i ofroi klubit italian mundesine qe te bleje sulmuesin brazilian dhe ne kete marreveshje mund te hyje edhe Antonio Kasano, qe ne periudhen e fundit eshte kthyer ne problemin me te madh te trajnerit italian dhe te Realit te Madridit.

Lajmi i dyte i kesaj ceshtje, eshte se klubi madrilen kerkon te largoje brazilianin, jo ne fund te sezonit, por ne merkaton e dimrit, e cila perfundon ne 31 janar. Reali i Madridit e sheh qarte qe skuadra e Milanit ka probleme te shumta ne fazen sulmuese, qe kur Andrij Shevcenko u largua ne Angli per te skuadra e Celsit. As Xhilardino (6 gola), as Inzagi (1 gol) dhe as Olivera apo Borielo nuk kane arritur ta shpetojne Milanin nga fundi i tabeles se klasifikimit dhe “fantazma e golit” vazhdon te mbijetoje ne skuadren e Karlo Ancelotit. Padyshim qe pergjigja e Milanit ishte e menjehershme: “Milani nuk deshiron te kete sherbimet e Ronaldos dhe as te Kasanos”. Te dy sulmuesit nuk mund te luajne me skuadren e Milanit ne Champions League, sepse jane aktivizuar me pare me Realin e Madridit dhe per arsye se marredheniet midis dy klubeve nuk jane shume te mira, sidomos pas ceshtjes per blerjen e Kakase.

Gjithashtu Reali i Madridit, ne gushtin e kaluar, i ka refuzuar nje oferte skuadres se Milanit, prej 22 milion eurosh per te blere Ronaldon. Tani Reali i Madridit gjendet ne veshtiresi dhe kerkon nje zgjidhje per te larguar nga skuadra te dy sulmuesit.

Ne takimet e fundit qe kane pasur Franko Baldini, Predrag Mijatovic dhe Fabio Kapelo, trajneri italian e ka bere te qarte se nuk beson aspak tek Ronaldo, edhe pse sulmuesi brazilian ka permbushur te gjitha kerkesat e tij ne fillim te sezonit: ka rene nga pesha, ka punuar ne menyre konstante dhe ka qene plotesisht i perqebdruar ne seancat stervitore. Van Nistelroi duket se eshte i besuari i Fabio Kapelos ne vijen e pare te sulmit dhe ne qofte se sulmuesi holandez nuk demtohet, atehere ai do te luaj ne cdo ndeshje deri sa italiani te vazhdoj te jete trajneri i Realit te Madridit.

Blerja e Higuain e ka gezuar pa mase teknikun italian, i cili shprehet se tani nuk ka me nevoje as per Ronaldon dhe as per Kasanon. E perditshmja spanjolle “AS”, ka edhe shume mbledhjee te tjera qe jane zhvilluar midis Bladinit, Mijatovicit dhe Ronaldos.

Predrag Mijatovic, i ka bere te qarte brazilianit qe ne qofte se nuk ndihet i lumtur, atehere dyert i ka te hapura. Por pergjigja e Ronaldos ishte se deshironte te qendronte tek Reali i Madridit per te fituar tituj te tjere me kete skuader dhe se i pelqente sshume projekti i Kapelos. Ronaldo kerkon te qendroj tek Reali i Madridit, por e di fare mire qe klubi i tij kerkon ta shese. Milani eshte e para ne radhe, te tjerat vijne pas. Ndoshta fjala e fundit i mbetet tifozerise se “Santiago Bernabeut”.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-02-07, 10:09   #11
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Post Real, gati 8 milione per Meksesin

Nje nga shume problemet e Real Madridit ne versionin "Kapelo II" eshte mbrojtja. Skuadra e Don Fabios nuk ka pesuar shume gola (19 ne 22 ndeshje) por per shkak disa pasigurive te ketij reparti ka lene shume pike rruges dhe tani eshte pas ne renditje. Per kete arsye, Franko Baldini dhe mbi te gjithe, Predrag Mijatovic, prej muajsh jane vene ne keriim te lojtareve qe mund te perforcojne skuadren kur te vije qershori. Nuk eshte sekret qe Filip Mekses, qendermbrojtesi i Romes, eshte zgjedhja e pare e Kapelos, por kohet e fundit ka fituar "terren" edhe Aleksis i Getafes, i cili pelqehet shume nga drejtuesit madrilene. Sipas te perditeshmes spanjolle "AS", presidenti Kalderon i ka bere gati tete milione euro per te blere nje prej dy mbrojtesve, por kjo nuk do te dhote aspak largim i Fabio Kanavaros. Gjithmone sipas "AS", kampioni i botes do te vazhdoje aventuren e tij te Reali edhe per nje tjeter vit, vetem nese kapiteni i Italise nuk do te beje pjese ne bisedimet per Kakane.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-02-07, 10:10   #12
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Post Kanavaro, spiuni i Kapelos!?

Duket sikur eshte bere zakon tashme qe ata te cilet largohen nga futbolli italian te marrin nje nofke aspak te kendshme. Dy muaj me pare, ne Londer nje gje e tille i ndodhi Andrij Shevcenkos, i cili u akuzua nga disa shoke se shkonte dhe i tregonte cdo gje qe ndodhte ne dhomen e zhveshjes presidentit te Celsit, mikut Abramovic; tani dyshime te medha erresojne buzeqeshjen e Fabio Kanavaros. Disa lojtare dhe kolege te tij te Real Madridi duket se e quajne ne fakt "spiuni", sepse sipas tyre syte dhe veshet e tij jane "radare" per Fabio Kapelo. Gjithcka ndodh mes nje grupi lojtaresh qe duket se tashme e ka humbur besimin dhe vleresimin ndaj atij qe komandon, Don Fabios. Dhe te jesh mik i tiranit nuk ndihmon ne keto raste.E sigurt eshte se "Topi i Arte" nuk po kalon castet me te mira qe kur ka mberritur ne Madrid dhe shpeshhere eshte akuzuar nga shtypi spanjoll se nuk eshte me lojtari qe shkelqente me fanellen e Juves dhe te Italise. Para disa ditesh, vete Kanavaro pranoi: "Keto gjashte muaj ishin te veshtire dhe pastaj, pas Boterorit kam udhetuar shume, kam marre shume cmime: dhe nje futbollist duhet te jete mire jo vetem fizikisht, por edhe psikologjikisht. Kam hasur veshtires, eshte e vertete, po jo sepse futbolli spanjoll eshte ndryshe, besoj qe edhe po te kisha qendruar ne Itali do te kishte qene e njejta gje". Por per nje rikthim, as qe behet fjale: "Per momentin jam mire ketu, pastaj eshte klubi qe vendos, ne fund te sezonit do te shohim". Kanavaro ka mbrojtur edhe adashin e tij, teknikun Kapelo: "Me presionin qe eshte mbi te, nje njeri normal do te ndihej keq, por ai eshte i ndryshem, i pelqen te qendroje ne nje ambient te nxehte. Nje 60-vjecar e di qe ne futboll, sidoqofte, gjithcka varet nga rezultatet, po fitoi eshte me i mire, po humbi, jo".

Nje histori te ngjashme me te po e kalon edhe Emersoni, nje tjeter prej te besuarve te Kapelos. Por ndryshimi eshte thelbesor. Edhe pse nga "Bernabeu" eshte kritikuar shume here, braziliani ka besimin e shokeve, sidomos te bashkekombasve dhe, nje detaj aspak dytesor, nuk cilesohet si spiun. Emersoni u ka bere te ditur te gjitheve qe marredhenia me Kapelon mbaron sapo mbyllet dera e dhomes se zhveshjes.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-02-07, 10:29   #13
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Post Real-Bajern, ndeshja e fundit e Fabio Kapelos

Fabio Kapelo ka dhėnė dorėheqjen si trajner i Realit tė Madridit. Lajmi bombė ėshtė dhėnė dje nga siti cope.es, sipas tė cilit tekniku do tė luajė sot nė mbrėmje kundėr Bajernit tė Mynihut pėr tė tetat e finales sė Champions, ndeshjen e tij tė fundit si teknik i Realit. Vendimi duket i prerė, aq sa siti zbulon edhe emrin e zėvendėsuesit, qė do tė jetė ish madrileni Mishel. Lajmi ka dalė nė qarkullim vetėm nė orėn 17.20 tė ditės sė djeshme, duke zėnė menjėherė faqet e para tė tė gjitha mediave spanjolle. Vendimi i Fabio Kapelos gjithsesi duket i pakthyeshėm dhe kundėr skuadrės mė tė madhe gjermane, ai do tė luajė ndeshjen e tij tė fundit si trajner i Realit tė Madridit. Njė lėvizje qė nė fakt duket se ka shpėtuar edhe vetė krerėt e klubit merenges, pasi ai kishte njė klauzolė prej 16 milionė eurosh nė rast se pushohej nga puna.
Real-Bajern
Reali i Madridit dhe Bajerni i Mynihut do tė jetė kryesfida e ndeshjes sė sotme nė tė tetat e finales sė Champions League. Dy skuadrat ndeshen pėr herė tė 16-tė midis tyre nė stadiumin "Santiago Bernabeu", duke u bėrė shpesh pėrballjet qė shėrbenin si reklamė pėr futbollin. E paharrueshme mbetet ndeshja e sezonit 1999-2000 nė kėtė impiant, kur gjermanėt me njė sulm tė tmerrshėm arritėn tė fitonin nė shifrat 4-2 ndaj Realit qė atėherė drejtohej nga Visente Del Boske. Por, madrilenėt e morėn hakun shpejt. Tifozėt e tyre ishin tė lėnduar nga humbja nė ndeshjet nė grupe dhe donin hakmarrje, ashtu si lojtarėt nė fushėn e lojės. Nė gjysmė finale, spanjollėt fitojnė 2-0 nė "Bernabeu", ndėrsa humbja 2-1 nė "Olimpiastadion" ēon ata nė finale kundėr Valencias. Nikolas Anelka dhe njė autogol i Jeremis, mbyllėn njė natė tė zezė pėr bavarezėt e Otmar Hitcfeld. Bajerni shkoi nė finale dhe arriti tė fitonte trofeun e tetė nė histori, falė njė triumfi 3-0 kundėr Valencias. Nisi ajo qė njihet nė historinė e futbollit me emrin "Era e Los Galaktikos". Nė sezonin 2000-2001, dy skuadrat pėrballen sėrish nė gjysmėfinale, por Hitcfeld dhe djemtė e tij, e kanė mėsuar leksionin. Ata fitojnė 1-0 nė "Bernabeu", falė njė goli tė Xhovani Elber dhe shohin drejt finales. Nė ndeshjen e kthimit, braziliani shėnon sėrish dhe Figo barazon. Ndėrsa ėshtė Jeremis ai qė shėnon golin e kualifikimit pėr nė finalen e "San Siros", aty ku Bajern gjen sėrish Valencian, tė cilėn e mposht falė penalltive. Njė vit mė vonė, dy prej skuadrave mė tė mėdha tė Evropės do tė pėrballen sėrish, kėsaj radhe nė ēerekfinale. Nė Gjermani, Bajern fiton 2-1, ndėrsa nė Madrid Helgera e Guti i japin kualifikimin Realit. Madrilenėt kualifikohen edhe nė sezonin 2003-2004, falė njė fitore 2-1 nė total tė dy ndeshjeve.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-02-07, 18:23   #14
instruktori
Instruktori
 
instruktori's Avatar
 
Join Date: 29-08-06
Location: Aty ku eshte me se miri
Posts: 10,026
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Default

EKIPI I MBRETIT ESHTE VERTET EKIP E MADHE POR mOS TA HARROJM EDHE BARCELONEN DHE DISA EKIPE TE TJERA.
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-02-07, 20:15   #15
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Post 24 Shkurt 2007 - 22:00

Atletico Madrid - Real Madrid

Diten e shtune, ora 22:00, do te luhet superderby kryeqytetas spanjoll, ne mes Atleticos dhe Realit. Ne kete ndeshje Reali futet pas nje rezultati pozitiv ne mesjave kunder gjermaneve. Ne favor te Realit shkon edhe ajo se Reali kete viti eshte ekipi me i sukseshem ne terren mysafir.


__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 19:21.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.