Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
User Name
Password
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetReply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-03-07, 14:23   #1
falma_lotin
 
falma_lotin's Avatar
 
Join Date: 05-02-07
Location: Ne doren e Zotit...
Posts: 770
falma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithė
Default Urime 8 Marsi Festa e gruas!

Pasi qė jemi nje dite para festes te 8 marsit mė lindi ideja tė hapi kėtė temė,...

Ja tek erdhi perseri 8 Marsi festa me domethanese per Femrat Shqiptare pra Nenave tona kudo qe jan ato punojne , jetojne edhe mesojne sod.
Pra nga thellsija e zemers desha te ju uroj 8 Marsin kete dite te shenjet te gjtha Nenave ,Motrave kudo qe jam ato ju deshiroj te gjitah te mirat ne kete jete ,duke ju deshiruar jete te gjate, gezime, dhe Zoti i shperblefte per ēdo gje qe kane bere dhe bejne per femiun e tyre, pra per te gjithe neve qe sod jemi.

Urime 8 Marsi Nene e dashur

Nene e dashur sa bukur
sod ketu Forumi po qesh
jemi te gjithe te gezuar
qe erdhi 8 Marsii nenave
festen per te ja uruar

nene e dashur te dua
sod po ndjej kenaqesi
ne zemern tande te dashur
e gjej gjithmon me butesi

qe ty nje lule ta dhuroj
dhe nga zemra te deshiroj
te gjitah te mirat oj nena ime
gjat jetes tande Zoti ty te i dhurojJu perqafoj dhe ju puthe fortttttttttttttttttttttttt te gjithave Nenat edhe Motrat e mija kudo qe jeni me shumn dashuri...

Me rrespekt falma_lotin


__________________
Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....

(`*•.ø(`*•.ø ø.•*“)ø.•*“)
.*(`**♥falma_lotin.♥*“)*.
(ø.•*“(ø.•*“ `*•.ø)`*•.ø)
falma_lotin Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 06-03-07, 16:16   #2
LOJETARI
Administratorėt
 
Join Date: 12-10-05
Posts: 3,409
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Default

Nėna dhe motra ,shoqe dhe kolege tė mia kudo qė jeni ,zemra ime sot njė ditė para kėsaj nate tė madhe ,pra natėn e 8marsit po derdh lotė si shi ,sa qė dy hidrocentarle kish mundė me i furnizue ,por sot kėta lotė janė tjerė ,janė lotė gėzimi sepse m`u dha rasti qė pėrmes monitorit t`ju pėrqafoj e t`ju tham se sa shumė ju dua , sa shumė ju respektoj ,ju xhelozoj pėr kėtė ditė kaq tė rėndėsishme historike pėr ju e qe besa pak edhe pėr ne ,ditėn e tė drejtave tė pėrbashkėta me ne .Lus allahun qė me mėshirėn e tij ,kėtė ditė t`ua bėj sa mė tė lehtė ,mėshira dhe adhurimi i tij qofshin me ju, se na mashkujt nuk kemi nevojė pėr mėshirėn e zotit , ne ju kemi juve , ēka po dojmė mė shumė .
O allah, pasi ua dhe tė drejtat e njėjta jepjau edhe obligimet e njėjta ,mos hy n` gjynah me nėnat ,motrat , shoqet ,kusherinat ,koleget dhe mos tė harroj edhe yjet e estradės kosovare .

Urime edhe njėherė nata e 8 marsit , ndėrsa nesėr nėse don zoti dhe kam fuqi deri atėherė ,do t`ua uroj edhe ditėn e 8 Marsit .Jeni tė mrekullueshme do tė thoshte Naim Abazi ne Telebingon Kosovare
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-07, 17:39   #3
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default

Kush dine te me thot 8 marsi eshte dita e nenes apo e femres do te thot vlen edhe per ato qe s“jane nena ende?
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-07, 20:25   #4
~AmaZonA~
 
~AmaZonA~'s Avatar
 
Join Date: 08-09-06
Location: Aty ku zbėrthehen dimesionet e fshehura te jetes...
Posts: 3,594
~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by DEA
Kush dine te me thot 8 marsi eshte dita e nenes apo e femres do te thot vlen edhe per ato qe s“jane nena ende?

DEA une e di qe 8 Marsi eshte festa e gruas ndersa dita e nėnės eshte te Dielen e dyte te Majit....


URIME NGA ZEMRA FESTEN E 8 MARSIT DO DĖSHIROJA QĖ TĖ GJITHAVE T'JU DHUROJ NGA NJĖ BUQET ME LULE NE PAMUNDESI TE KĖSAJ DO I POSTOJ CA BUQETA NE FORUM QĖ T'JU PUSHOJ SYRI...__________________
Te kesh femije eshte gezim, te shikosh qe femijet e tu jane te sukseseshem dhe po ecin ne rrugen e duhur eshte lumturi...
~AmaZonA~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-07, 20:52   #5
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by LOJETARI
Nėna dhe motra ,shoqe dhe kolege tė mia kudo qė jeni ,zemra ime sot njė ditė para kėsaj nate tė madhe ,pra natėn e 8marsit po derdh lotė si shi ,sa qė dy hidrocentarle kish mundė me i furnizue ,por sot kėta lotė janė tjerė ,janė lotė gėzimi sepse m`u dha rasti qė pėrmes monitorit t`ju pėrqafoj e t`ju tham se sa shumė ju dua , sa shumė ju respektoj ,ju xhelozoj pėr kėtė ditė kaq tė rėndėsishme historike pėr ju e qe besa pak edhe pėr ne ,ditėn e tė drejtave tė pėrbashkėta me ne .Lus allahun qė me mėshirėn e tij ,kėtė ditė t`ua bėj sa mė tė lehtė ,mėshira dhe adhurimi i tij qofshin me ju, se na mashkujt nuk kemi nevojė pėr mėshirėn e zotit , ne ju kemi juve , ēka po dojmė mė shumė .
O allah, pasi ua dhe tė drejtat e njėjta jepjau edhe obligimet e njėjta ,mos hy n` gjynah me nėnat ,motrat , shoqet ,kusherinat ,koleget dhe mos tė harroj edhe yjet e estradės kosovare .

Urime edhe njėherė nata e 8 marsit , ndėrsa nesėr nėse don zoti dhe kam fuqi deri atėherė ,do t`ua uroj edhe ditėn e 8 Marsit .Jeni tė mrekullueshme do tė thoshte Naim Abazi ne Telebingon Kosovare
..vella LOJTARE , me pa drejtesine gjenetike , historike qe te eshte bere , nga Krijuesi ne munges te shijimit te kesaj nate/dite madheshtore .une perfaqesuesja e denjet e veteshpallur (hahah) e marr autorizim nga te gjitha nenat , motrat , kushurirat , koleget dhe antaret e forumit (besoj qe e miratojne ) te pergjigjem qe,... kursehu vella i kombit , kursej lotet ose shpjeri ne kontribut te vatanit , sot me shume se kurr Vatani ka nevoj per rryme ,
... i dashur Vella i Kombit , te lutem une, ne emer te femrave te kombit , na zdrit (me lotet e tu , kuptohet )vitin me ndriqim , na e bene gjithe vitin 8 mars , neve te priviligjuarave te Krijuesit ..
Allahu i madherishem te shperbleft me sakrificen tende ...
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-07, 20:53   #6
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default

urime 8 marsi te gjitha nenave po edhe atyre qe ende nuk jan nena urime urime
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-07, 22:40   #7
Dreni30
 
Dreni30's Avatar
 
Join Date: 21-12-04
Posts: 30,996
Dreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėm
Default

Ju uroj 8 Marsin te gjithe nenave shqiptare kudo qe jane, me deshire qe edhe festat e ardheshme ti presin sa me te lumtura.
Dreni30 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-07, 23:30   #8
Virti
 
Virti's Avatar
 
Join Date: 13-05-06
Posts: 13,618
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Default

8 Marsi eshte dita e gruas, te cilen ua uroj nga zemra, kurse diten e nenes do ua urojme ne kohen e duhur...!!!
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-07, 13:32   #9
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
selvija's Avatar
 
Join Date: 21-07-06
Location: Suomi
Posts: 28,059
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Default Kushtuar nenes sime.

Nena ime e dashur,
per ty zemra me ka plasur.
Para kohe une u plaka,
ketij gurbetit i rante flaka!

Nga ti ika u largova,
dhe gabimishte te lendova,
Por ja qe fati me denoj,
pa ty nene une jetoj,
qe 11 vite festen tende ,
nuk te perqafova..

Ne enderr me ty jam per q'do nate
edhe pse ti ndodhesh large
qafre dollojm dhimbjen ma letson
dora jote kur me ledhaton!

prej dites kur doal ne gurbet
nje fai i rend ne shpirte me vret
pesha e tij po me hap plage
qe perjete do rrjedhe gjake!

Te dua sa jeten time
e per kete nuk kam dyshime.
Ndaj po kthehem nene tek ti
fluturim porsi veri.

Pritem nene edhe disa muaj po vi
e lotet ne sy do ti fshije
Do te marr ne perqafim
gjer sa te shuaj une kete mallin tim....

selvija Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-07, 13:37   #10
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
selvija's Avatar
 
Join Date: 21-07-06
Location: Suomi
Posts: 28,059
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime 8 marsi... per te gjithat nenet dhe motrat anen mban botes..qofshin te gezuar dhe perqafuara ..jete e mote..
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-07, 17:30   #11
Buqja_ch
Prishtinalike
 
Buqja_ch's Avatar
 
Join Date: 03-03-07
Location: Zh _ Pr
Posts: 20,970
Buqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime Paqin Edhe Nga Un Te Gjitha Nenat E Motrat Tona..
Urime 8 Marsi....
Buqja_ch Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-07, 19:00   #12
Giovanni
I pa pune
 
Join Date: 16-02-04
Location: Ne planetin Toke
Posts: 11,800
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Default

Te gjitha nenave qe jan tek FD ju uroj festen e 8 marsit njekohesisht ju uroj kete feste nenave te mbar botes ne veqanti nenes time te cilen e dua shume.

Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-03-07, 00:21   #13
Agolli
 
Join Date: 14-02-06
Posts: 14,234
Agolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime 8 Marsin, shtylles se shtepis dhe shoqeris,''''femres dhe nenes !

Agolli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-03-07, 00:45   #14
gazi-de
mergimtari
 
gazi-de's Avatar
 
Join Date: 11-12-06
Location: ger
Posts: 32,034
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime 8 Marsi te gjitha Nenave,sidomos Nenave shqipetare,qe lote e tyre nuke u ndalen kurr!
Urime 8 Marsi edhe Nenave ketu ne forumine dardania URIME....

Edhe Nenes sime ja uroje 8 Marsin,qe jame permallu shume pere te,
dhe besoje qe te jete festa e fundite,qe ti NENE e festone pa mua.
"Lulet NENE ti kame ble si gjdo here,dhe ato lule nuke po vyshken,
sepse jane duke u ushqy me lot e mi NENE,dhe kure te vine ne duaret e
tua kene me qene edhe me te fresketa"

Urime NENA 8 Marsi...........
Attached Images
File Type: jpg rom-leto[1].jpg (11.4 KB, 1 views)
__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-03-07, 07:49   #15
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by gazi-de
Urime 8 Marsi te gjitha Nenave,sidomos Nenave shqipetare,qe lote e tyre nuke u ndalen kurr!
Urime 8 Marsi edhe Nenave ketu ne forumine dardania URIME....

Edhe Nenes sime ja uroje 8 Marsin,qe jame permallu shume pere te,
dhe besoje qe te jete festa e fundite,qe ti NENE e festone pa mua.
"Lulet NENE ti kame ble si gjdo here,dhe ato lule nuke po vyshken,
sepse jane duke u ushqy me lot e mi NENE,dhe kure te vine ne duaret e
tua kene me qene edhe me te fresketa"

Urime NENA 8 Marsi...........
Garant s“koke i martum


__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 22:57.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.